PDA

View Full Version : Cel mai frumos logo din tara ?



campuscodi
26th April 2008, 02:34
Sa incepem cu micile rivalitati ... :drak::drak::drak::drak::drak:

cycloneclau
26th April 2008, 17:31
Eu votez pt al nostru, Warriors :D era oarecum de asteptat. Nu comentez celelalte ca nu vreau sa se dezvolte "rivalitatile" :P

Sevens: prea gri, cifra aia din stema (7) tot ca o carcasa arata (coaste), daca e sa fie 7 roman atunci de ce nu ati lasat 7 roman original (VII).

Sharks: nu prea am nimic de comentat, arata foarte bine ... sper ca nu-i luat rechinul ala de pe undeva, ca ar strica din originalitate.

Stars: ros-albastru si pe deasupra "stele" ... un oarecare jiji s-ar bucura daca ar afla de echipa voastra :) (si io-s stelist apropo:ok:)

r0bby
26th April 2008, 22:02
Am mai spus,ala nu este logo-ul nostru.Cel oficial inca este in studiou.

anthynidiany
26th April 2008, 23:21
Imi permit si eu un mic comentariu

Ar trebui facuta o distinctie intre logo si sigla unui club. Logo mai degraba s-ar traduce prin emblema si ar suna mai pe intelesul multora.
Fiecare echipa din NFL are o emblema, dar si o sigla, sigla care este o parte a emblemei. De exemplu eu cand ma refer la siglele din NFL ma gandesc la acele semne care apar pe pagina principala a NFL-ului. Acele mici iconite care sunt, cum ziceam, parte a emblemei clubului.

Cum intrebarea se refera la logo, care eu il inteleg ca emblema, creatia celor de la Warriors mi se pare cea mai reusita in acest moment.
Insa sigla noastra, acel VII roman scris din tepuse, mi se pare foarte reusita si originala.

Pe o posibila pagina a echipelor din Romania ar fi acea casca sau coif de razboinic a celor de la Bucuresti, VII nostru, steaua celor de la Oradea, un cap de lup pentru baietii de la Vaslui si cel mai probabil un rechin pentru cei de Constanta. Dintre toate as alege VII nostru ca cea mai frumoasa sigla care, cum zicea cyclon pare a fi facut din coaste - ale adversarului invins bineinteles :evil:

campuscodi
26th April 2008, 23:56
Am mai spus,ala nu este logo-ul nostru.Cel oficial inca este in studiou.
Nu am buton de edit.
Logoul l-am luat de pe site-ul vostru. Asa ca e cat de aproape de ceva oficial pe cat am putut.

cycloneclau
27th April 2008, 00:53
Am mai spus,ala nu este logo-ul nostru.Cel oficial inca este in studiou.

Scuze, dar mi-a scapat faza ca e neoficial. Atunci astept cel final, spor la el :ok:

@ anthynidiany: o sa-mi iau rib protector, nu va cedez nicio coasta de-a mea :P

anthynidiany
27th April 2008, 16:01
Sunt curios cine va reusi un logo asemanator celor de la Houston Texans. Logo care este foarte reusit si care reuseste sa imbine atat numele clubului, cat si elemente nationale.

campuscodi
28th April 2008, 11:37
Sunt curios cine va reusi un logo asemanator celor de la Houston Texans. Logo care este foarte reusit si care reuseste sa imbine atat numele clubului, cat si elemente nationale.
La primul antrenament iti dau una peste ceafa pentru cuvintele astea :groggy:

cycloneclau
28th April 2008, 18:50
In logo-ul de la Texans n-au combinat valori nationale ... steagul statului Texas are culorile acelui "Taur" ... si cu o stea. Cine a vazut ultimul episod de la Jericho stie :P

packman_gb
29th April 2008, 22:19
Cel mai frumos al lui Warriors, apoi Sharks!

r0bby
29th April 2008, 22:37
What did I just said?

cosmin_vs
2nd May 2008, 11:43
si al nostru e pe aici....

razwan_vs
9th May 2008, 09:58
cel mai tare :D....

NYG
15th June 2008, 14:11
aceasta ar fii o varianta de logo pt noi ( Crimson Dragons ) oricum mai trebuie lucrata serios :P

r0bby
15th June 2008, 18:31
Niceee.

Mr. White
16th June 2008, 21:45
nice......original...cocky....and just nice...nice smile :)

Sinisther
16th June 2008, 23:01
astea ar fi alte doua propuneri

Frozenfire
29th July 2008, 23:20
Logoul Crimson Dragons urmeaza a fi stabilit in decursul umatoarei saptamani, cel tarziu pana la finalul saptamanii viitoare. In aceeasi perioada sunt increzator ca vom finaliza site-ul nostru.

BAK
1st September 2008, 20:12
aceasta ar fii o varianta de logo pt noi ( Crimson Dragons ) oricum mai trebuie lucrata serios :P

seamana cu un logo pentru restaurante chinezesti....:D:D

variantele de mai sus sunt mai bune....parerea mea