PDA

View Full Version : Olanda - România (17.06.2008) CE



Pages : [1] 2 3 4 5

Mario Di Lazi
25th April 2008, 16:14
17 iunie 2008 , ora 21,45 ...

Lordul
25th April 2008, 22:34
daca ploua s-ar putea sa-i batem , daca nu va fi mai greu..dar depinde si de jucatorii selectionati si de starea jucatorilor la aceea vreme

ultra
25th April 2008, 22:51
Aici depinde de forma din momentul acela. O sa dau un pronostic cu cateva zile inainte sa se joace :p.

moty
25th April 2008, 23:05
E mult prea devreme pt poll

iulian_1976
3rd May 2008, 16:37
Voi chiar crede-ti ca mai batem Olanda inca o data :happy.
Daca nu batem Franta nu batem pe nimeni . Pe olandezi i-am batut acasa cu noroc in ultima secunda poarta noastra fiind goala si mingea lovind bara .:D
Treziti-va nu va faceti iluzii:D

Bogdy LFC
6th May 2008, 19:36
Voi chiar crede-ti ca mai batem Olanda inca o data :happy.
Daca nu batem Franta nu batem pe nimeni . Pe olandezi i-am batut acasa cu noroc in ultima secunda poarta noastra fiind goala si mingea lovind bara .:D
Treziti-va nu va faceti iluzii:D

Intr-u totul de acord Iuliane!

2-1 in favoarea olandezilor :(

Cristian
8th May 2008, 16:41
Realist macar cu olandezii sper sa scoatem ceva, caci cu Italia si Franta e cam greu :(

iulian_1976
8th May 2008, 20:49
Daca ai o victorie in spate e ceva, daca ajungi sa speri sa bati in ultimul meci
nu cred ca e posibil.
Sa ai nevoie de un egal da,se poate obtine.

Gabriel28
9th May 2008, 23:41
Romania 2-1 Olanda

Brady_12
13th May 2008, 08:55
La ce jucatori au olandezii pot spune ca Italia nu ar avea nici o sansa contra lor, dar aici depinde si de domnu' Van Basten, pentru ca nu ar fi de mirare sa se certe cu niste jucatori esentiali si sa nu-i convoace...mai bine ca va pleca dupa Euro, pentru ca daca Olanda ar avea alt antrenor la Euro, ar ajunge in finala!

iulian_1976
13th May 2008, 13:47
Bazati-va pe faptul ca nationala Romaniei de obicei nu are continuitate.
Am castigat la Constanta vant,ploaie...am otravit fantanile,au ratat olandezii
in ultima secunda au avut poarta goala o bara:D iar acum iesim cu
pieptul(cum se spune in Moldova chieptul :D ) in fata si spunem increzu-ti batem Olanda .:happy
Un egal este realist daca vrei sa fortezi victoria cu Olanda posibil sa nu ne mai iasa.
Eu spun sa va treziti .

Ferko
16th May 2008, 12:23
Ultima data i-am batut cam din offside. Sa nu ne credem prea tari ca s-ar putea s-o patim.

mihai_alex
16th May 2008, 12:27
Sanse sa iesim din grupa nu avem,sanse sa batem pe cineva sunt si ele f mici,sper sa incurcam o echipa poate cu putin noroc 2 ,si sa nu ne facem de ras .

ultra
16th May 2008, 21:09
Pai pe Olanda o putem invinge, de ce spui ca sunt sanse mici ?

mihai_alex
16th May 2008, 21:23
Daca sunt in forma nu prea cred ca putem,ca i-am prins noi in preliminarii mai slabuti,a fost norocul nostru,dar oare cat va mai continua?

delaparis
16th May 2008, 21:48
Pe olandezi ii batem daca ei sunt obligati sa traga la victorie ... au nevoie de puncte pentru calificare deci se arunca in atac. Noi ca de obicei ne aparam supranumeric si speculam pe contre ... o lovitura libera a lui Mutu si victorie cu 1-0 :D ...

iulian_1976
16th May 2008, 23:52
Dar daca esti obligat sa ataci?:D
Doua echipe care se cunosc foarte bine.Tare bine ar i sa nu avem nevoie
de victorie:D

YodaRo
17th May 2008, 06:48
ei aici am putea bate si noi. 2-1 pentru Romania si daca facem egal cu Franta si/sau Italia putem spera la calificare.

Leo
1st June 2008, 23:16
pierdem

Vincitor
1st June 2008, 23:19
pierdem ... ...nu ajunge numai bafta ..a fost o surpriza ..urmatoarea ...mai e !!

Lordul
3rd June 2008, 17:56
batem cu 1-0 gol Dorin Goian care va deveni cosmarul olandezilor astfel...

carlo
3rd June 2008, 18:33
2-2

BAK
4th June 2008, 05:16
cel mai usor joc de la euro....2-1 pentru Romania si le scoatem fumul de iarba din cap

gosu
4th June 2008, 18:31
Romania 3 - 2 Olanda

Echipele se cunosc foarte bine, tinand cont ca in istoria recenta am jucat cu ei de 4 ori. Defensiva lor le face feste si cred Mutu va face unul dintre cele mai bune meciuri de la Euro.

PIETREANU
5th June 2008, 13:03
O sa batem ca olandezii sau obisnuit cu asta ! :yeah:

ultra
5th June 2008, 14:27
Merge jucat la pariuri sub 2.5 goluri :D

Cipri
6th June 2008, 10:53
Asta va fi cel mai greu meci , cred ca egal se va termina :)

acidu
6th June 2008, 19:15
cred ca ne bat !

Hai Craiova
7th June 2008, 16:42
am votat cu victoria noastra desi ma multumesc si cu un egal daca batem Franta

alexuuBZ
8th June 2008, 01:34
Pe olandezi ii batem daca ei sunt obligati sa traga la victorie ... au nevoie de puncte pentru calificare deci se arunca in atac. Noi ca de obicei ne aparam supranumeric si speculam pe contre ... o lovitura libera a lui Mutu si victorie cu 1-0 :D ...

imi place de tine ca esti optimist :D

Brian
8th June 2008, 11:25
Eu consider k asta este cel mai usor meci al nostru. Cred k batem dar nu pot sa zic un scor exact pentru meciul asta.... Sa incerc totusi 2-0 si aici.... :P :ok:

Gontel
13th June 2008, 22:13
voi chiar credeti ca batem Olanda la felul in care joaca? se distreaza si cu Italia si cu Franta (cam asa pare chiar daca mai e din meci).

Universal
13th June 2008, 22:23
Nu vom pierde cu Olanda,cred chiar ca o sa-i batem.

effect
13th June 2008, 22:33
Spun doar atat: Olanda isi cunoaste interesul .

resita
13th June 2008, 22:40
Spun doar atat: Olanda isi cunoaste interesul .


sa speram ;)

crissis
13th June 2008, 23:33
Spun doar atat: Olanda isi cunoaste interesul .

:ok:Corect ,batem cu 1-0 si lasam acasa campiona si vicecampioana mondiala.

alexuuBZ
13th June 2008, 23:37
Olanda - România (17.06.2008) CE
17 iunie 2008 , ora 21,45 ...!

alt AVANTAJ! stim scoru dinainte dintre Italia - Franta! :dance:

crissis
13th June 2008, 23:41
alex ambele meciuri se vor juca la aceeasi ora adica 21.45

ogip000
13th June 2008, 23:42
Olanda - România (17.06.2008) CE
17 iunie 2008 , ora 21,45 ...!

alt AVANTAJ! stim scoru dinainte dintre Italia - Franta! :dance:

nu shtim nimik... se joaca cele 2 meciuri la aceashi ora.

alexuuBZ
13th June 2008, 23:43
:(( :(( poate is mai sparge vrunu nasu...sa stea pe gazon vro 15 min :cry: sa prelungim meciu :))

moty
13th June 2008, 23:44
nu-nteleg cum credeai tu ca jucam dupa acel meci :(

OK Stone
13th June 2008, 23:49
Variante de calificare pentru Romania:

Daca Romania-Olanda 1, atunci CALIFICARE;

Daca Romania-Olanda X si Italia-Franta X, atunci CALIFICARE;

Daca Romania-Olanda 2 cu 1 sau 2 goluri diferenta si Italia-Franta X cu 0-0 atunci CALIFICARE.

Altfel eliminare.

YoNuTzz
13th June 2008, 23:51
un singur lucru spun: olanda vrea sa lase acasa franta si italia, deoarece in semifinale se poate intampla absolut orice...

Rossi
13th June 2008, 23:54
are cine sa-l inlocuiasca pe Goian ... Ghionea sau Moti ...

Contra nu prea a miscat nimik ... sper sa intre Sapunaru ...

Banel , e cel mai penibil jucator de la acest turmeu final ... sper sa jucam cu Fl Petre ...

Dica sa fie trimis acasa ... nu e capabil sa faca un sprint de 5 metri ... jenibil

Bogdy LFC
14th June 2008, 00:05
Nu imi amintesc ce-am votat insa categoric nu vad cum am putea bate Olanda.:(

Anisia
14th June 2008, 00:10
Poate sa le fie mila de noi (nu prea cred) sau sa fie ei prea obositi si noi foarte energici, si bineinteles sa fie pe teren un 11 perfect.

dede
14th June 2008, 00:15
calificarea depinde doar de noi, putem sa castigam :rolleyes:

hai Romania! :cheer:

utd4ever
14th June 2008, 00:18
Mi-e frica totusi de dorinta de razbunare a olandezilor ... de faptul ca olandezilor le va fi destul de greu sa cedeze meciul cu niste tribune pe jumatate portocalii ... si daca tot e sa gandeasca strategic, sa nu gandeasca ca dupa cum joaca Italia si Franta echipa Spaniei le spulbera pe oricare in sferturi si tot aia e in semfiinale ...

utd4ever
14th June 2008, 00:31
Romania are cota 1.95 la bwin ... semn bun, zic eu. :D

OK Stone
14th June 2008, 01:24
Variante de calificare pentru Romania:

a. Daca Romania-Olanda 1, atunci CALIFICARE;

b. Daca Romania-Olanda X si Italia-Franta X, atunci CALIFICARE;

c. Daca Romania-Olanda 2 cu 1 sau 2 goluri diferenta si Italia-Franta X cu 0-0 atunci CALIFICARE;

d. Daca Romania-Olanda 2 cu 3 goluri diferenta, dar cel putin 1 gol inscris de Romania, si Italia -Franta X cu 0-0, atunci CALIFICARE.

Altfel eliminare.

P.S. Am adaugat fata de mesajul 43 varianta d, de care nu imi dadusem seama initial.:headbang:

ensic
14th June 2008, 02:00
Nu cred ca Olanda ne va lasa sa ii batem. Gandirea germanicilor e pragmatica dar nu si fara scrupule. Olanda o sa incerce sa faca spectacol cu noi si o sa joace cu si mai putin trac cu noi decat cu celelate doua echipe avand in vedere ca sunt deja calificati!
Nu stiu insa cat de mult o sa conteze la orgoliul lor faptul ca nu au reusit sa e bata in meciurile de calificare.
Ei o sa joace de placere si noi pe viata si moarte!

illazio
14th June 2008, 02:08
trebuie sa batem :(

rob_din
14th June 2008, 02:13
Nu cred ca Olanda ne va lasa sa ii batem. Gandirea germanicilor e pragmatica dar nu si fara scrupule. Olanda o sa incerce sa faca spectacol cu noi si o sa joace cu si mai putin trac cu noi decat cu celelate doua echipe avand in vedere ca sunt deja calificati!
Nu stiu insa cat de mult o sa conteze la orgoliul lor faptul ca nu au reusit sa e bata in meciurile de calificare.
Ei o sa joace de placere si noi pe viata si moarte!

Nu ne vor lasa sa castigam din mila pentru noi, insa cand este si interesul lor in joc nu se dau in laturi nici ei de la un blat. Germania a pierdut fara probleme meciul cu Cehia din calificari crezand ca acela e interesul lor.
Acum ramane de vazut daca Olanda chiar vrea sa eliminie Franta si Italia, poate cred ca Romania este peste cele 2:)

alexuuBZ
14th June 2008, 02:22
asa ziceam si cu franta ca ne da 3 si s-a terminat 0-0
asa ziceam s cu italia ca ne da 5 si s-a terminat 1-1
asa zicem si cu olanda ca ne vor da 7!
sa vedeti voi ce fotbal o sa joace Romania cu Olanda!

illazio
14th June 2008, 02:22
nu mai vorbiti prostii, olanda nu ne va lasa pe noi sa trecem pe ochii frumos, dupa inceputul fulminant care l-au avut nu cred ca le convine o infrangere contra Romaniei.... chiar daca isi menajeaza cei mai buni jucatori, aia care-i ii inlocuiesc vor dori sa demonstreze ca merita sa fie titulari.... trebuie sa-i batem pe teren, ACUM ORI NICIODATA !

rob_din
14th June 2008, 02:25
nu mai vorbiti prostii, olanda nu ne va lasa pe noi sa trecem pe ochii frumos, dupa inceputul fulminant care l-au avut nu cred ca le convine o infrangere contra Romaniei.... chiar daca isi menajeaza cei mai buni jucatori, aia care-i ii inlocuiesc vor dori sa demonstreze ca merita sa fie titulari.... trebuie sa-i batem pe teren, ACUM ORI NICIODATA !

si de ce nu le-ar conveni? ar trebui sa fie la fel de prosti (si corecti) cum a fost craiova cand a facut egal cu rapidul. Este in propriul interes al Olandei sa elimine Franta si Italia. Nu poti sti ca intr-un al doilea meci Olanda mai castiga.

Sa vedem ce se intampka si in grupa D. Daca maine Spania castiga s-ar putea ca olandezii sa se gandeasca ca oricum vor juca cu Spania in semifinale.

illazio
14th June 2008, 02:26
nu or sa faca asta garantez, pur si simplu nu ne vor face cadoul asta si vor juca corect, ba chiar vor da totul sa ne incurce.....

rob_din
14th June 2008, 02:28
nu or sa faca asta garantez, pur si simplu nu ne vor face cadoul asta si vor juca corect, ba chiar vor da totul sa ne incurce.....

Si eu zic ca s-ar putea sa joace corect in sensul ca nu se vor da la o parte, dar asta cu "vor da totul" sigur nu se va intampla. Chiar ii crezi imbecili?

In plus tot aud prostia ca olandezii se vor razbuna pentru calificari. Sa fim seriosi, daca e sa se razbune pe cineva se vor razbuna pe italieni care le-au furat de la nas titlul pe teren propriu in 2000

illazio
14th June 2008, 02:37
Si eu zic ca s-ar putea sa joace corect in sensul ca nu se vor da la o parte, dar asta cu "vor da totul" sigur nu se va intampla. Chiar ii crezi imbecili?

In plus tot aud prostia ca olandezii se vor razbuna pentru calificari. Sa fim seriosi, daca e sa se razbune pe cineva se vor razbuna pe italieni care le-au furat de la nas titlul pe teren propriu in 2000

na cateva mesaje ale olandezilor despre ce parere au despre meciul asta :

As a Dutchman, I'd be seriously dissapointed if the team didn't give it everything they have. However, I think the reserves will be eager to prove their worth and therefore play to win. They'll want to make a good impression.

I say we put Romania to the sword and send a message out to the rest of the teams.


etc.... daca jucam cu moldova poate dar olandezii nu ne vor face nici un favor, e la fel ca in viata unde poti avea incredere doar in tine, in nimeni altcineva.

rob_din
14th June 2008, 02:38
na cateva mesaje ale olandezilor despre ce parere au despre meciul asta :

As a Dutchman, I'd be seriously dissapointed if the team didn't give it everything they have. However, I think the reserves will be eager to prove their worth and therefore play to win. They'll want to make a good impression.

I say we put Romania to the sword and send a message out to the rest of the teams.


etc.... daca jucam cu moldova poate dar olandezii nu ne vor face nici un favor, e la fel ca in viata unde poti avea incredere doar in tine, nimeni altcineva.

ce legatura au mesajele alea cu meciul?

crezi ca suedezii si danezii sunt mari prieteni (din contra chiar) si nu s-au sfiit sa se ajute cu un 2--2 reciproc avantajos

ensic
14th June 2008, 02:54
asa ziceam si cu franta ca ne da 3 si s-a terminat 0-0
asa ziceam s cu italia ca ne da 5 si s-a terminat 1-1
asa zicem si cu olanda ca ne vor da 7!
sa vedeti voi ce fotbal o sa joace Romania cu Olanda!

Eu nu am zis ca pierdem. Am zis ca olandezii nu ne vor face viata foarte usoara asa cum cred unii, din contra chiar cred ca o sa castigam. Nu trebuie sa ne uitam la ce scoruri a luat Italia si Franta de la olandezi. Si unii si altii de abia incapeau in chiloti de aroganta si asta i-a costat.
Oricum la modul grandios in care stim noi sa punem autobaza in functiune 7-0 pentru Olanda e dea dreptul o gluma.

illazio
14th June 2008, 03:02
ce legatura au mesajele alea cu meciul?

crezi ca suedezii si danezii sunt mari prieteni (din contra chiar) si nu s-au sfiit sa se ajute cu un 2--2 reciproc avantajos

suedezii si danezii sunt nordici, sunt vecini au cultura comuna etc.... ca sa nu mai vorbesc ca fiecareia dintre echipe ii trebuia sa faca egal ....nu sa piarda.....olanda nu ne va da 3 puncte pe ochii frumosi, asta-i mai mult ca sigur, nu-si risca parcursul excelent si onoarea ca sa ne faca noua pe plac....

Rossi
14th June 2008, 04:26
Lobont
Sapunaru Moti Tamas Rat
Petre Codrea Cocis Chivu
Marica Mutu

Contra a jucat modest cu italienii ...
Goian e suspendat ...
Niculae cred ca e destul de obosit dupa doua partide in 5 zile ...
Banel ar trebui inscris la probele de maraton ... de alergat , alearga ... dar nu e capabil de un dribling sau de o centrare ...
Dica nu mai are ce cauta pe teren ... s-a vazut ca nu are fata de echipa nationala ...

Ted
14th June 2008, 07:45
Banel ar trebui inscris la probele de maraton ... de alergat , alearga ... dar nu e capabil de un dribling sau de o centrare ...
Fugi tare!...intre banel si fl petre as alege rau cel mai mic si l-as baga pe tiganel titular.Tu chiar nu ai observat ca in prima repriza era bulevard pe partea noastra dreapta?Ii dadea Grosso 'craci' lui Petre cand dorea el ...

resita
14th June 2008, 08:21
in acest meci se decide soarta grupei.

ne va fi foarte greu fara radoi si goian, nu stiu pe cine va trimite piti in locul lor. sper sa nu plecam de la premiza ca un egal este bun ca nu facem nimic.

eu sper ca olanda sa isi menajeze oamenii si sa nu forteze, cred ca este singura noastra sansa

razwan_vs
14th June 2008, 08:38
dica-ghionea vor juca probabil in locul celor 2....daca olanda va juca ca in precedentele 2 meciuri nu avem nici o sansea :(

A.k.a
14th June 2008, 08:42
Un egal sa facem, si sa faca si Italia cu Franta la fel

paul30
14th June 2008, 08:46
E clar ca Olanda nu numai ca nu e interesata intr-o noua intalnire cu Italia su Franta, pentru ca toti stim ca ambele echipe au obiceiul sa inceapa prost turneele finale, sa se califice la bulan si dupa care sa joace finala si chiar sa o castige, dar si posibilitatea de a se accidenta un jucator sau sa ia vreun cartonas galben sau rosu (intr-un meci care nu le aduce nimic nou, avand in vedere ca au locul 1 asigurat) si in acest fel ca nu poata aborda la 100% din capacitate urmatorul meci din sferturi unde intr-adevar se joaca un loc in semifinale.

Iar intre noi fie vorba trabuie sa fim chit ca doar si noi am batut Bulgaria desi eram deja calificati.:yeah::yeah:

Kooler
14th June 2008, 10:22
Olanda nu are un complex in fata Romaniei doar ca l-eam luat 4 puncte in calificari. Olanda arata altceva la turneul asta si daca era sa se joaca pe bune nu cred ca aveam prea mari sanse la un egal macar. Asa olandazi sunt deja calificati si cred ca avem sanse chiar sa-i batem (trebuie totusi sa facem un meci bun)

Ferko
14th June 2008, 11:09
Greu, foarte greu cu olandezii ! Hai România !!!

delaparis
14th June 2008, 11:14
Suntem in in cea mai bune situatie posibile pentru calificare dat fiind grupa in care jucam. Olandezii sigur vor juca cu echipa a doua si nici nu au interes sa-i mentina in competitie pe italieni sau francezi.

adi_sampon
14th June 2008, 11:23
Bate Romania sigur ,olandezii o vor lasa mai moale sigur nu sunt prosti sa duca Franta sau Italia cu ei ,iar noi daca ne aparam la fel de bine si bagam un gol si cu putin ajutor de la olandezi sau noroc ne calificam

rob_din
14th June 2008, 11:46
De cand ma uit e la fotbal in 90% din astfel de situatii echipa care are nevoie de cele 3 puncte castiga. N-om fi tocmai noi prostii

Am mai patit-o si cu Bulgaria deja eliminata in calificarile pentru Euro 92

CS
14th June 2008, 13:34
Suntem in in cea mai bune situatie posibile pentru calificare dat fiind grupa in care jucam. Olandezii sigur vor juca cu echipa a doua si nici nu au interes sa-i mentina in competitie pe italieni sau francezi.

Care echipa a doua? Huntelaar, Robben, Van Persie sau Affelay? Sa fim seriosi, daca ei nu ne lasa sa castigam nu prea avem sanse.

In plus noi nu-i putem inlocui pe Radoi si Goian. Singura sansa ar fi ca ei sa joace ca si cu Belarusul, dar sincer sa fiu nu prea cred. De data asta este lumea cu ochii pe ei si nu vor vrea sa-si piarda din simpatiile obtinute.

Si pana la urma de ce ar prefera Romania in semifinale? Franta si Italia sunt destul de greoaie si le lasa spatii de joc, pe cand cu Romania si-au cam spart dintii in apararea noastra in ultimul timp. Eu cred ca singura noastra sansa este sa jucam la egal (sperand ca Olanda nu va forta prea tare) si sa atacam pe final in functie de evolutia meciului Franta - Italia.

miril
14th June 2008, 13:45
Cam asa gandesc si eu, CS. O paranteza, de fapt o atentionare, rezervele olandeze vor intra in teren nu sa faca figuratie ci sa arate ca merita sa fie titulari. Rezervele, adica Robben, Van Persie, Huntelaar...

alexuuBZ
14th June 2008, 13:56
"Olanda e deja calificată, așa că nu au nici un interes să forțeze în fața României. Se pare că românii au prima șansă la calificare. În condițiile date, trebuie să fim foarte optimiști să credem că batavii vor învinge. Nu avem ce face! Trebuie să sperăm!" a spus Domenech, citat de AFP.

acuma au inceput sa isi faca ei calcule..si acum 2 sapatamani , nimeni nu ne dadea nici o sansa! :cry:
FORTZA ROMANIA

rob_din
14th June 2008, 15:41
Italienii pun deja o presiune enorma pe Olanda

Hai Craiova
14th June 2008, 15:54
sper ca Olanda sa ne lase sa-i batem si apoi ne vor bate ei in semifinala daca ajungem acolo

adiran
14th June 2008, 16:08
Imi pare rau de Mirel.Goe a luat prea usor galben pentru ca in campionatul intern asemenea gesturi sunt tolerate(atingerea mingii dupa fluierul arbitrului,chiar daca o trimitea inapoi catre locul infractiunii sub forma de lumanare).
Cu Olanda va fi greu dar nu imposilbil.Atacantul Piturca care acum ca antrenor joaca ultradefensiv trebuia sa ii selectioneze si pe Trica,Bratu,Cernat oameni de gol,nu ca cei doi Niculae care nu se ridica la nivelul unui campionat european.
Sper macar intr-un egal iar la Italia-Franta tot egal.
Linkuri catre alte site-uri cu concursuri de predictii si premii in bani :
http://www.online-betting-guide.co.uk/?tx77530
http://www.supporter.com/prizes

Dani3l
14th June 2008, 16:10
2-0 Olanda(robben si van piersica:D)

illazio
14th June 2008, 16:11
mda....mentalitate de ...

Dani3l
14th June 2008, 16:23
Cine va executa 11m la noi(daca va fi cazul)?Tot acelasi jucator?:D

Rossi
14th June 2008, 16:31
i-am mai batut pe olandezi ... daca avem noroc putem sa-i frigem inca o data

http://img369.imageshack.us/img369/8167/47778830km8.jpg

rob_din
14th June 2008, 16:39
Olanda are doua optiuni": sa-si apere corectitudinea si fairplayul sau sa-si apere propriile interese

Hard
14th June 2008, 17:02
Selecționerul Italiei, Roberto Donadoni, a declarat că l-a contactat pe antrenorul Olandei, Marco van Basten, pentru a se asigura că Olanda își va apăra corect șansele cu România. "Am vorbit aseară cu Van Basten. Îl cunosc mai bine decât toți și știu că e o persoană extrem de corectă și onestă.

Donadoni nu stie insa faptul ca van Basten a vorbit si cu verii Becali :cry: .

illazio
14th June 2008, 17:11
da? :D ce treaba are van basten cu verii becali ?


batem portocala si ne pisham pe italieni si francezi !

http://img380.imageshack.us/img380/2163/82904903ws3.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/558/78218677sz1.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/6192/29864241hi5.jpg

http://img65.imageshack.us/img65/9118/67900588sh0.jpg

cip_81
14th June 2008, 17:12
http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/donadoni.jpg

E cat se poate de sugestiva aceasta imagine. Este exact situatia din grupa la ora actuala. Piti si Van Basten tin strans de cupa, fiind primii in grupa, Donadoni doar o atinge, agatandu-se cu disperare de ultima sansa (vezi telefoanele date lui van Basten), iar Domenech nici nu apare, el fiind resemnat inca de atunci...dovada:

Olanda este calificată și nu cred cred că are vreun interes să forțeze în ultima partidă. Cred că românii sunt favoriți la calificare. Numai optimiștii cred că olandezii vor învinge, dar trebuie să sperăm. :D

nr.zece
14th June 2008, 17:17
Cine va executa 11m la noi(daca va fi cazul)?Tot acelasi jucator?:D

tu il vei executa
ca sa te injuram si pe tine cum faci tu cu mutu:D

TaciAcolo
14th June 2008, 17:18
:great: super pozele .....

Ted
14th June 2008, 17:18
@UltraSlayer: era o domnisoara draguta cu tricoul cu "I love football",pe ea nu ai tras-o in poza?:D
As aveam un mic request : daca poti sa uploadezi pe youtube golul lui Mutu ar fi beton :)

TaciAcolo
14th June 2008, 17:20
pe youtube sau ...filebox de exemplu sa`l downloadam la claritate si calitate maxima:D

cip_81
14th June 2008, 17:22
Am auzit ca Jiji si Teia Sponte sunt acolo, in elvetia...tre' sa intre si ei in actiune, sa cumpere niste bomboane. Sunt bune bomboanele elvetiene. :D

nr.zece
14th June 2008, 17:23
ciocolata cred ca vor cumpara......

Ted
14th June 2008, 17:23
Sunt bune bomboanele elvetiene. :D
cele mai bune :D ... d-alea cu marmota care le inveleste in staniol !:ok:

illazio
14th June 2008, 17:36
pun acum golul lui mutu, daca doriti momente din meciurile Romaniei pot sa le pun pt le am pe ambele in HD :)


@UltraSlayer: era o domnisoara draguta cu tricoul cu "I love football",pe ea nu ai tras-o in poza?:D
As aveam un mic request : daca poti sa uploadezi pe youtube golul lui Mutu ar fi beton :)

in care meci era domnisoara, cu Italia sau cu Franta, in care repriza si cam prin ce minut ? :D

Dani3l
14th June 2008, 17:42
tu il vei executa
ca sa te injuram si pe tine cum faci tu cu mutu:D

Eu nu m-am drogat precum mutu!:lol:

Rossi
14th June 2008, 17:55
Eu nu m-am drogat precum mutu!:lol:

la cum gandesti ... cred ca esti dependent de aurolac :happy

vlad1607
14th June 2008, 17:57
2-0 Olanda(robben si van piersica:D)

esti *******

miril
14th June 2008, 18:05
Bai, Dani3l, rar am vazut unul care sa calce in strachini ca tine si sa mai fie si vesel, pe deasupra, de isparva lui. Ratarea lui Mutu nu tine de ce a facut el sau nu in trecut, in afara terenului de joc. S-a vazut la televizor ca era tensionat caci a privit o clipa nelinistit spre banca de rezerve parca sa ia o informatie in ultima clipa cam cum... sa procedeze. Totusi, cred ca nimeni inaintea meciului nu si-ar fi pus intrebarea cine trebuie sa bata lovitura de pedeapsa daca vom avea asa ceva. Aproape in unanimitate lumea ar fi spus MUTU. Haideti sa lasam glumele proaste si invectivele si sa discutam pe tema.

nr.zece
14th June 2008, 18:11
Bai, Dani3l, rar am vazut unul care sa calce in strachini ca tine si sa mai fie si vesel, pe deasupra, de isparva lui. Ratarea lui Mutu nu tine de ce a facut el sau nu in trecut, in afara terenului de joc. S-a vazut la televizor ca era tensionat caci a privit o clipa nelinistit spre banca de rezerve parca sa ia o informatie in ultima clipa cam cum... sa procedeze. Totusi, cred ca nimeni inaintea meciului nu si-ar fi pus intrebarea cine trebuie sa bata lovitura de pedeapsa daca vom avea asa ceva. Aproape in unanimitate lumea ar fi spus MUTU. Haideti sa lasam glumele proaste si invectivele si sa discutam pe tema.

e dovada de senilitate
nici nu poti sa te superi pe unul cu mansarda goala

rob_din
14th June 2008, 18:14
Bai, Dani3l, rar am vazut unul care sa calce in strachini ca tine si sa mai fie si vesel, pe deasupra, de isparva lui. Ratarea lui Mutu nu tine de ce a facut el sau nu in trecut, in afara terenului de joc. S-a vazut la televizor ca era tensionat caci a privit o clipa nelinistit spre banca de rezerve parca sa ia o informatie in ultima clipa cam cum... sa procedeze. Totusi, cred ca nimeni inaintea meciului nu si-ar fi pus intrebarea cine trebuie sa bata lovitura de pedeapsa daca vom avea asa ceva. Aproape in unanimitate lumea ar fi spus MUTU. Haideti sa lasam glumele proaste si invectivele si sa discutam pe tema.

Daca ma intreba cineva inaintea meciului as fi zis Chivu, in nici un caz Mutu, asa ca nu generaliza. Iar vazandu-l cum arata in teren in nici un caz nu l-as fi pus pe Mutu

Morom3t3
14th June 2008, 18:15
haideti s-o spunem pe-a dreapta: ala n-a fost fault in careu si s-a facut dreptate.
o sa ma-njurati dar eu mi-am dorit pe jumatate golul ala din 11 m. si tot pe jumatate m-am bucurat ca o ratat.

daca nu era arbitrul cu noi, scorul era 2-1.
punctele castigate pana acum au fost castigate chinuit... asa ca nu mai spuneti ca noi suntem mai ca italienii sau francii din moment ce mergem la mica ciupeala si la mila.

Charon
14th June 2008, 18:18
Eu nu m-am drogat precum mutu!:lol:

taci ma din gura,ca pana si liniuta "trasa" pe nas de Mutu e mai scumpa ca tine!
praful e mai scump ca tine!

Ted
14th June 2008, 18:19
pun acum golul lui mutu, daca doriti momente din meciurile Romaniei pot sa le pun pt le am pe ambele in HD :)
pai de-asta l-am cerut,stiam ca ai inregistrat meciul...:ok:



in care meci era domnisoara, cu Italia sau cu Franta, in care repriza si cam prin ce minut ? :D
meciul cu Italia,o tot dadeam operatorii inainte sa inceapa meciul:P

rob_din
14th June 2008, 18:21
haideti s-o spunem pe-a dreapta: ala n-a fost fault in careu si s-a facut dreptate.
o sa ma-njurati dar eu mi-am dorit pe jumatate golul ala din 11 m. si tot pe jumatate m-am bucurat ca o ratat.

daca nu era arbitrul cu noi, scorul era 2-1.
punctele castigate pana acum au fost castigate chinuit... asa ca nu mai spuneti ca noi suntem mai ca italienii sau francii din moment ce mergem la mica ciupeala si la mila.

Penaltyul a fost clar. Si eu am crezut initial ca a fost dat usor dar Panucci pur si simplu l-a strangulat pe Niculae. N-ai cum sa nu dai penalty la asa ceva (sau ai cum sa nu dai dar gresesti)

Ted
14th June 2008, 18:26
haideti s-o spunem pe-a dreapta: ala n-a fost fault in careu si s-a facut dreptate.
cum nu a fost penalty?daca il mai tinea mult de gat era omor din culpa :D
Pana si italienii au recunoscut ca a fost fault ...

eSteven
14th June 2008, 18:31
haideti s-o spunem pe-a dreapta: ala n-a fost fault in careu si s-a facut dreptate.
o sa ma-njurati dar eu mi-am dorit pe jumatate golul ala din 11 m. si tot pe jumatate m-am bucurat ca o ratat.

daca nu era arbitrul cu noi, scorul era 2-1.
punctele castigate pana acum au fost castigate chinuit... asa ca nu mai spuneti ca noi suntem mai ca italienii sau francii din moment ce mergem la mica ciupeala si la mila.

Threadul de hochei e in alta parte... aici vorbim despre fotbal. Euro 2008, mai exact.

Romania:
Penalty-acoperit de regulament. Ocazie.
Bara-Ocazie
Suturi periculoase la poarta. Ocazii.

Italia:
Lovituri la poarta:Ocazii;
Gol valabil anulat:Ocazie;

Simpla statistica a meciului si a doua repriza demonstreaza clar ca Romania merita acest punct. Italia a beneficiat de multe ori dupa urma greselilor de arbitraj. (Penalty clar, eliminarea lui Hagi-intalnirea trecuta ar fi numai unele) dar si cu Australia samd. Crezi ca ii mustra constiinta ca au fost ajutati? Nu! Numai pe prosti ii macina gandurile astea.. In special pe aia care se rog sa se rateze un penalty .. perfect acoperit de regulament.
La mica ciupeala si mila probabil ca merg "alde" Gica Contra, nu si Romania, dar probabil ca dumneata ai o scara a valorilor total inversata.

illazio
14th June 2008, 18:32
pai de-asta l-am cerut,stiam ca ai inregistrat meciul...:ok:


meciul cu Italia,o tot dadeam operatorii inainte sa inceapa meciul:P

am meciul doar din momentul imnului Romaniei....

Golul lui Mutu in format HD

http://w17.easy-share.com/1700631227.html

Ted
14th June 2008, 18:34
thanks a lot

andyv
14th June 2008, 19:08
cote betfair :

Netherlands 3.35
Romania 2.18
The Draw 4

Deci suntem favoriti :)

rob_din
14th June 2008, 19:59
Donadoni e penibil rau. Sa fii antrenorul campioanilor mondiali si sa te rogi de alt antrenor sa te ajute e ridicol

miril
14th June 2008, 20:03
Ia zii gica contra, rob_din, de cand bate Chivu 11 metri, la Nationala? Pai dupa golul lui Mutu de la egalare avea vreunul motiv sa zica altceva? Mutu n-a mai ratat de cand stie el penalty-uri si vii tu aici cu contrazicerile. Hai ca-ti place doar sa te faci interesant. Ah, se dadea Mutu la o parte, atunci altceva. Te rog, chiar, de ce trebuia sa bata Chivu penalty-ul? Argumente, te rog! Nu contraziceri puerile. Sa nu zici ca dovada este ca Mutu a ratat! Alta afirmatie ridicola, rob-din. Tu traiesti izolat sau..., caci altfel nu inteleg cum de nu...intelegi ca fotbalul este o comunitate si antrenorii fac schimb de idei si experiente. Daca Donadoni este penibil tine poate de altceva nu ca a cerut o parere a unuia care are documentatie in direct nu numai pe video. Despre penalty la Niculae, penalty inutil facut, dar corect acordat.

Hard
14th June 2008, 20:05
Normal ar fi ,daca Romania va mai avea un penalty , sa nu-l execute Mutu .

mihai_alex
14th June 2008, 20:06
Trebuia sa lase pe altcineva pt ca era obosit dar mai ales pt ca Buffon il stia f bine....spre ex Dica ar fi batut la vinclu...dar asta e, nu mai are rost sa comentam ce ar fi trebuit sa se faca, trebuie sa castigam urmatorul meci.

miril
14th June 2008, 20:12
Numai Piturca ne poate spune daca era desemnat altul sa bata penalty-ul sau nu, asta nu se schimba dupa impresiile noastre de pe margine. Mutu parea obosit inca din prima repriza si uite ca a dat gol. Daca batea altcineva si rata saream cu totii ca de ce nu a batut Mutu. Hai ca vorbim ca sa...vorbim.

rob_din
14th June 2008, 20:15
Ia zii gica contra, rob_din, de cand bate Chivu 11 metri, la Nationala? Pai dupa golul lui Mutu de la egalare avea vreunul motiv sa zica altceva? Mutu n-a mai ratat de cand stie el penalty-uri si vii tu aici cu contrazicerile. Hai ca-ti place doar sa te faci interesant. Ah, se dadea Mutu la o parte, atunci altceva. Te rog, chiar, de ce trebuia sa bata Chivu penalty-ul? Argumente, te rog! Nu contraziceri puerile. Sa nu zici ca dovada este ca Mutu a ratat! Alta afirmatie ridicola, rob-din. Tu traiesti izolat sau..., caci altfel nu inteleg cum de nu...intelegi ca fotbalul este o comunitate si antrenorii fac schimb de idei si experiente. Daca Donadoni este penibil tine poate de altceva nu ca a cerut o parere a unuia care are documentatie in direct nu numai pe video. Despre penalty la Niculae, penalty inutil facut, dar corect acordat.

Nu pot sa fac pe interesantul fiindca n-am cum sa te depasesc si mie nu-mi place locul 2


Cat despre Donadoni este de un ridicol absolut: cand antrenezi o campioana mondiala si nu poti bate Romania si esti umilit de Olanda este dincolo de simtul ratiunii sa incepi sa te plangi de blaturi si de arbitraje. Parca e al doilea a Gigi Becali. Trebuia sa-si dea demisia si sa plece acasa

miril
14th June 2008, 20:25
Prima afirmatie iti apartine, cum altfel, si nu mai am ce sa comentez. A doua n-are de a face cu faptul ca Donadoni se informeaza. Si, totusi, ...de ce Chivu? Tot n-am inteles. Hai s-o spunem altfel, ne-am fi bucurat cu totii sa plecam cu 2-1 si sa fim ca si calificati, de aceea ne pare rau si unii din noi dam vina pe...vantu, pardon, Mutu. Ne este mai usor, uneori, decat sa simtim durerea in interior s-o exteriorizam prin a blama pe cei care ne sunt la indemana. Nu meritam sa castigam, desi m-as fi bucurat enorm, in plus este bine sa ne probam virtutile si sa castigam pe mana noastra decat pe greselile de arbitraj. Asta s-ar putea sa ne calesca in perspectiva unei performante fara precedent.

nr.zece
14th June 2008, 20:57
piti a zis ca mutu este desemnat primul executant
doar daca el este cel faultat nu executa

eSteven
14th June 2008, 22:08
Donadoni e penibil rau. Sa fii antrenorul campioanilor mondiali si sa te rogi de alt antrenor sa te ajute e ridicol

Subscriu.

Cu mult tupeu si 'cizmarii' lor ziaristi, cer olandezului sa foloseasca cat mai multi titulari, si eventual sa isi bage tibiile la bataie si sa o califice pe marea, mica italie. "Frantujii" ziaristi au fost mai cumintei, insa federatia lor ma face sa rad... Pai dupa ce esti umilit de o echipa, mai ai tupeul sa ceri acelei echipe sa nu se foloseasca de avantajele pe care si le-a creat prin munca lor, mai precis sa isi odihneasca vedetele. Rusine camioanei si vicecampioanei mondiale.

Pe de alta parte, eu cred ca Olanda va juca la victorie sau la egal si va fi greu sa ii invingem in fata suporterilor lor. Asta ar insemna pentru ei curat suicid, ptr ca in proportie de 80% vor califica macaronarii mai departe. Sper sa fie constienti ca sunt o echipa de moment, si ca nu isi vor pastra forma buna pana la sfarsit. Tot 80% au sanse sa dea de italia mai devreme decat s-ar astepta... si in a doua intalnire.. `alde "van pirlo" ii vor manca de vii. Si uite cum castiga "italica" campionatul european:).

nr.zece
14th June 2008, 22:27
sunt mai multe aspecte
in primul rand nu sunt idioti sa isi oboseasca jucatorii sau sa riste accidentari si cartonase
si daca stau sa ma gandesc ei si cu rezervele reprezinta un mare pericol
in ambele meciuri au marcat si jucatori de pe banca de rezerva

delaparis
14th June 2008, 22:31
Corect dar tot e mai bine sa jucam cu rezervele lor ... Daca Romania incepea turneul contra echipei pe care am vazut-o ieri cred ca alta era situatia azi ...
Repet, avem o mare ocazie de calificare aici si nu trebuie sa o ratam ... nu se va mai prezenta in curand la vreun turneu

rob_din
14th June 2008, 22:34
Nici eu nu cred ca se vor da la o parte, insa sunt sigur ca undeva in mintea lor si jucatorii stiu ca cel mai bine e sa scapi de Franta si Italia decat de Romania

Eu zic ca daca dam primul gol olandezii chiar nu se vor omori deloc sa ne mai egaleze, in schimb daca marcheaza ei primii nu-i vad lasandu-ne sa dam doua goluri

danpuric78
14th June 2008, 22:58
Doar de-alde romani italieni si francezi se pot gandi la chestii de astea. Lui Robben si restul nici macar nu le-a trecut prin cap s-o lase mai moale cu romania.
Din simplu motiv ca n-au lasat-o mai moale niciodata. ca nu e in natura natiei lor sa se ascunda dupa deget si a se prefaca ca joaca sau ca muncesc.

Sunt multi care-si fac iluzii. POate ca VanBasten isi va odihni cativa titulari, insa cei care vor intra vor fi la fel de motivati ca in meciul cu italia sau olanda.De asta ei sunt unde sunt.

In fine, rpoblema e simpla - daca ii vom bate ii vom bate ca am fost mai buni. In nici un caz cnu vom vedea vreo concesie.

delaparis
14th June 2008, 23:01
cei care vor intra vor fi la fel de motivati ca in meciul cu italia sau olanda.De asta ei sunt unde sunt.

.

asta e clar .... de aceea noi nu trebuie sa ne bazam 100% pe faptul ca ei ne vor califica ... NOI trebuie sa ne calificam :ok: ... in plus avem noroc ca ne vom bate intr-o situatie oarecum favorabila

YoNuTzz
14th June 2008, 23:02
va dati seama k olanda NU intra pe teren cu gandul sa piarda...
doar k multi titulari nu vor juca, ceea ce e normal si nici cei de pe teren nu vor juca la rupere, ptr un meci fara miza ptr ei...
un singur lucru va spun...
dak va fi o semifinala olanda-italia, italienii merg in finala fara probleme !

Hard
14th June 2008, 23:04
Primul meci in care noi trebuie sa atacam, acest lucru nu ne este favorabil ... Olandezii nu au nimic de pierdut,asa ca nu se vor arunca in fata,asteptand greselile noastre . Meci foarte greu.

danpuric78
14th June 2008, 23:15
Primul meci in care noi trebuie sa atacam, acest lucru nu ne este favorabil ... Olandezii nu au nimic de pierdut,asa ca nu se vor arunca in fata,asteptand greselile noastre . Meci foarte greu.

teoretic. prcatic cat timp franta italia e 0-0 noi suntem calificati.
Problema nu e ca trebuioe sa atacam ci ca nu prea avem cum si cu cine sa o facem.

Ne lipseste un al doile fotbalist ofensiv de talia lui mutu. daniel Niculae a alergat mult si de pomana. Banel se descurca greu cu mingea, florentin petre - se vede ca nu a jucat niciodata la acest nivel.
In meciul cu italia a avut o sansa buna, insa atata si-a asezaqt mingea ca l-au blocat italienii.
Idem dica. Foarte estetic in joc, insa extraordinar de lent. cand ajunge mingea la el parca e cu incetinitorul. cand a dat pasa din prima faza a devenit periculoasa.

Cocis - nu prea a fost folosit. Niculae+marica - ma indoiesc ca vreunul din ei reprezinta o solutie.

rob_din
14th June 2008, 23:40
Doar de-alde romani italieni si francezi se pot gandi la chestii de astea. Lui Robben si restul nici macar nu le-a trecut prin cap s-o lase mai moale cu romania.
Din simplu motiv ca n-au lasat-o mai moale niciodata. ca nu e in natura natiei lor sa se ascunda dupa deget si a se prefaca ca joaca sau ca muncesc.

Sunt multi care-si fac iluzii. POate ca VanBasten isi va odihni cativa titulari, insa cei care vor intra vor fi la fel de motivati ca in meciul cu italia sau olanda.De asta ei sunt unde sunt.

In fine, rpoblema e simpla - daca ii vom bate ii vom bate ca am fost mai buni. In nici un caz cnu vom vedea vreo concesie.

Care e natura natiei la olandezi?

Cu ce sunt mai cinstiti olandezii decat finlandezii care nu s-au omorat cu Cehia sau decat germanii care nu s-au omorat cu aceasi cehi?

Astea-s povesti rasuflate. Si romanii, si italienii, si olandezii, si germanii si ce alta natie vrei tu isi vad de propriile interese cand este nevoie

Ia sa fi vazut tu brava natie austriaca cum s-ar fi dat la o parte din fata germanilor daca nu egalau Polonia

alexuuBZ
15th June 2008, 02:22
Victoria la scor a Olandei in fata francezilor nu i-a lasat reci pe suporterii "Portocalei Mecanice". Nu mai putin de 7000 de fani ai Olandei, printre care si sotiile si copii fotbalistilor, au asistat la ultimul antrenament al nationalei lui van Basten.

Olandezii le-au strigat intr-un glas jucatorilor : "Vrem Romania in sferturi, nu-i lasati pe italieni si francezi!".

sper ca Van Basten & Compania sa fi auzit acele strigate :D

Universal
15th June 2008, 03:10
Sa se joace corect.Dar cum is neamt , nu cred ca Olanda va juca 100% Romania, in proportie de 60% se califica.II cunosc bine pe olandezi.Si stiu ca acestia cred ca romanii sunt slabi.Dar romanii au aratat ca stiu fotbal.

Cine spune ca daca Romania ajunge in sferturi, si da in semifinale din nou de Olanda, nu are sanse, se insalaa amrbic...ecipa Romaniei are uin potential incredibil, o generatie care poate sa imbunatateasca in 4 ani tot au cladit hagi si opescu in 10.

O sa va amintiti de cuvintele mele.

MagicTouch
15th June 2008, 03:31
Demn de admirat optismul si patriotismul unor...pacat ca mentalitatea lasa de dorit.
Aproape 59% din votati viseaza (permiteti-mi sa ma exprim asa) la o victorie a Romanei in meciul cu Olanda. Bravo voua dar nu prea am motive sa va impartasesc optimismul din mai multe considerente.
Se vehiculeaza pe aici fel de fel de ipoteze cum ca olandezii ar fi mai multumiti sa mergem noi mai departe in dauna italienilor si a francezilor :happy:happy. La cum au maturat pe jos cu Italia si Franta (posibil sa o faca si cu noi) mai conteaza pentru olandezi cu cine joaca semifinala (in cazul in care joaca tot cu o echipa din grupa C)? Chiar daca joaca cu rezervele, s-ar putea sa fie chiar mai rau. Titularii cel putin s-ar putea sa se mai teama de un galben, de o accidentare. Rezervele oricum cam freaca banca ce au de pierdut? Dimpotriva, satui cu statutul de rezerva s-ar putea sa tanjeasca dupa cel de titular, mai ales ca dupa Euro van Basten pleaca. Daca nu la nationala macar la nivel de club...un transfer la o echipa mai mare, salariul mai bun etc.
Se tot argumenteaza faptul ca in trecut au fost mici aranjamente intre echipe in asa fel incat sa se califice in dauna altor formatii cu gandul la meciurile urmatoare. Ce echipe??? Echipe cu jucatori in varsta sau (si) echipe a caror 11 de baza facea totul si cum lipsea unul, doi titulari si jucau cu rezervele toata echipa cam scartaia? La ce tine Olanda pe banca de rezerve ar putea bine mersi sa vina cu doua echipe la Euro si tot sunt sanse foarte mari sa iasa amandoua din grupe. Sa mergem pe ipoteza ca Olanda ne vrea pe noi in semifinale. Si ca intr-adevar ajungem acolo si iar intalnim Olanda. Atunci ce? Ne mandrim doua zile ca am trecut de grupe dupa care ne scot aia fotbalul din cap, demontrand ce ne-ar fi putut face si in grupa daca jucau serios? Mandrie de roman....dureaza pana la urmatoarea bere!
"Ce frate, Romania a ajuns in semifinala. Si acolo ce ati facut? Shhhhhh [I]Ne-au tras-o olandezii cu 5-1.
Si nu in ultimul rand poate nu toata lumea gandeste ca noi...moral, imoral campion sa fi. Poate unii vor chiar sa demonstreze ca sunt cu adevarat campioni adica sa-i invinga pe cei mai buni din cei mai buni. Asta da mandrie!!!
Nu intelegeti gresit. Sanse (desi ridicol de mici) sa batem Olanda sunt. Imi doresc din tot sufletul sa-i batem pe olandezi. Sper sa-i batem. Dar dorinta si speranta nu imi intuneca mintea si nici nu ma orbesc. Chiar credeti ca la un meci PE BUNE avem VALOAREA sa le tinem macar piept olandezilor la cum se prezinta acum? Lasati istoria si marea victorie de la Calugareni, acum vorbim prezent. Daca considerati ca avem valoarea sa-i contracaram macar, eu nu pot decat sa va salut optimismul nemarginit. Oi fi eu mai pesimist.

eSteven
15th June 2008, 03:54
Ma gandeam acum amuzat, ca rezervele Olandei vor dori sa ii demonstreze lui van basten ca merita si ei un loc de titulari... Cine stie ce surprize au de oferit... Treaba cu "natura natiei lor" ma face mai tare sa rad decat expresia pe fata lui domenech dupa semiesec urmat de un dezastru, sau a lui donadoni frustrat dupa o 'neprezentare' ca mai apoi sa se supere pe arbitrul ce nu a validat golul din 'onside" a lui toni. Bine se mai scrie pe aici ca broscarii sunt "inca in perioada de negare", numai drumul spre casa putandu-i trezi. Acum ei in cor.. striga, dau telefoane si pun presiuni pe batavi sa ne "spulbere". Vor calificarea, vor corectitudine, vor sa mearga mai departe. Da dragilor, curati, spalati, deloc tigani si gainari.. pardon.. aia eram noi... cei care "furam" punctele, stim ca vreti ... dar oare meritati? Da meritati .. ca doar sunteti doua forte in lumea fotbalistica.... ; pe de o parte.. 11 gaini galice... cu cele din aparare bete si stirbe, iar cele din atac ciunte si oarbe.. numai ribery avand un ochi, pe de alta 11 macaronari ce inca mai plang dupa zilele apuse ale lui "vampirlo", cele terminate ptr euro a lui canavaro, alaturi de o cizma si de-un hexagon urla din toti rarunchii la olanda sa nu ne "dea" meciul. Pai nu va e rusine ma... cand nu va puneti problema reala ca poate Romania va invinge pe merit, si ..poate ca nu e nevoie de niciun 'charity box"? Pai daca pe voi va umilesc, in timp ce purati tricoul nationalei, asta inseamna ca pe noi ar trebui sa ne spulbere? Nici in ceasul al 12 lea vad ca nu va vedeti de lungul nasurilor... si poate ca o sa va coste.

Sansele noastre totusi .. sunt destul de mici, este evident ca intalnim cea mai pe val echipa a CE, culmea.. tratata ca si noi.. drept "nefavorita". Dupa meciul cu italia am ridicat capul, si am demonstrat ca putem juca si noi.. chiar daca am suferit destul de mult. Eu cred ca vom face un meci bun cu olanda, i. Trebuie victorie, si poate ca o sa radeti multi de mine.. eu cred in ea. Inainte de euro.. ma asteptam la daruire si munca de echipa... dar nu ma gandeam la calificare. Multumesc echipei ca imi da ocazia sa traiesc aceste emotii minunate, si sa nutresc atata speranta in mine. Inainte de Euro, in acesta grupa, nu exista un "daca...." nu exista un "poate", acum se fac calcule, exista un daca si un poate. Sper ca la sfarsit sa ma bucur ...si de daruirea trcolorilor... si de rezultate. Smulgeti calificarea baieti... ori munciti pana la epuizare incercand sa o obtineti... eu unul mandru tot voi fi!

eSteven
15th June 2008, 04:19
MagicTouch : daca ai revedea jocurile Olandei cu italia si franta ai vedea clar ca invinsii au irosit niste ocazii importante in momente delicate. Acele ratari puteau faca ca victoriile sa nu mai fie atat de categorice, sau chiar sa nu mai fie. Nu au o aparare atat de "impenetrabila" chiar daca au luat un singur gol. Nu vreau sa par ridicol dar sunt chestii de speculat... situatii de analizat. Dupa mentalitatea ta, probabil ca ar fi trebuit sa nu ne mai prezentam la acest CE, ca oricum calificarea aici a fost nimic, faptul ca avem sanse sa trecem grupa mortii .. e iar "nimic" , iar semifinalele.. ce ba... o mandrie de nimic pan la primul pahar. Cred ca nu esti constient ce inseamna semifinale, ce performanta inseamna, si faptul ca reusitele aduc dupa ele probabil alte reusite ptr. fotbalul romanesc. Daca noi la ora actuala avem 2 puncte, si acum depindem numai de noi, nu s-au obtinut de 'acasa" in fata TVului ci pe teren. Ptr mine e important sa particip la bal, sa dansez frumos, chiar daca nu sunt ales regele balului. Probabil ca pana la urma a zis bine goian... multi va simteati mai bine daca ne-o luam cu vreo 2, 3-0, ca doar asta ar trebui sa reprezinte romania-ciuca batailor...

Sper sa nu fie cazul.. insa te asigur, si vom mai vorbi, ca Olanda nu ar mai bate la fel de lejer franta la acest CE, iar cu Italia prin semifinale s-ar putea sa aiba parte de un mare insucces.

danpuric78
15th June 2008, 06:38
Care e natura natiei la olandezi?

Cu ce sunt mai cinstiti olandezii decat finlandezii care nu s-au omorat cu Cehia sau decat germanii care nu s-au omorat cu aceasi cehi?

Astea-s povesti rasuflate. Si romanii, si italienii, si olandezii, si germanii si ce alta natie vrei tu isi vad de propriile interese cand este nevoie

Ia sa fi vazut tu brava natie austriaca cum s-ar fi dat la o parte din fata germanilor daca nu egalau Polonia

SI de ce ar fi interesul lui huntelaar de exemplu s-o lase mai moale cu Romania? Pentru ce s-ar preface in fata miilor de suporteri imbracati in portocaliu care vor fi la meci?
Pentru ce si-ar bate joc de propria meserie, pentru ce sa se injoseasca?

Pentru ca asa viseaza ujnii dintre romani. sa uitevan basten ca in 2 meciuiri n-a dat nici un gol romaniei? sa uite ca l-am batut la constanta.

De ce ar fi in interesul lor sa piarda cu noi? asta nu inteleg eu. Si nu incepe cu explicatii de genul ca ar prefera sa mergem noi, ca sa nu ii intalneasca pe francezi sau italieni in semifinale. Asta e buna de discutat la o bere, insa n-are nici o legatura cu realitatea.

miril
15th June 2008, 09:22
Insist sa consider ca nu este aberant sa doresti ca antrenor al Italiei ca fostul tau coechipier de la Milan sa isi struneasca elevii sa-si faca datoria, chiar daca asta dezvaluie o anumita mentalitate...sudica. Orice antrenor din lume ar face-o in direct sau chiar si in culise. Aici nu-i vorba neaparat de lipsa de mandrie ci de un amestec de disperare si dorinta de corectitudine. Ah, ca Donadoni este principalul vinovat de acesta stare, asta-i alta mancare de peste. Ma intreb ce o gandi Inzaghi la ora asta. Tricolorii au o ocazie unica sa scoata trei puncte cu Olanda si sa merga cu capul sus spre sferturile cu Spania. Din nefericire la atatea accidentari se mai ivesc si alte probleme, cartonasele galbene, Mutu fiind unul dintre cei care risca sa nu vada sferturile, daca ne calificam. Cum este cu Chivu, ca am uitat, a luat cumva galben cu Franta?

eSteven
15th June 2008, 09:24
danpuric78: Olanda nu are niciun motiv intemeiat sa mimeze fotbalul cu noi in acest moment. Vor juca si ptr. spectacol, vor incerca jucatori noi, probabil ceva scheme de joc. Nici nu ma bazez personal pe vreun cadou, si sincer .. nici nu m-ar interesa. Tu pornesti insa de la premisa ca acesti olandezi pe langa jucatori ..sunt si sfinti, si afirmi cu tarie ca nu se pune problema sa isi urmeze anumite interese. nu vrb in cazul de fata.. in general. Pai suedia cu danemarca ce naiba au facut in trecut? Germania, Austria, Rusia cu cehia si viceversa? Nu tot meciuri strategice? Reactionezi la ideea asta de parca ar fi OZNuri. Culmea... ca danemarca si suedia provin dintr-un mediu mai evoluat decat broscarii, dar cand vine vorba de fotbal, fac jumi juma un blat si ii trimit acasa. Huntelaar va face exact ceea ce ii spune van basten sa faca, in cazul asta, sa dea cat mai multe goluri, dar nu imi zi mie ca nu ar tranti un meci olanda in momentul in care pe ei i-ar avantaja mai mult. parca au facut asta si in calificari pentru coeficient, cum a facut si Germania de altfel. Unde mai pui ca 3 puncte pot conta enorm pentru adversar. Si repet.. nu zic neparat ca se va intampla asta marti, si sincer... daca vad vreo pomana.. o sa uit de calificarea asta, caci pe mine nu ma va incalzi cu nimic. eu vreau ca echipa mea sa aiba valoare la euro, vreau fotbal... nu sa lasam broscari si gaini la vatra pe nemuncite.

Mi-am intrebat colegii de servici, prientenii olandezi, de ce vor ei romania mai departe. De ce vor asta si cei 50% dintre cunoscutii, rudele lor... Diverse motive... unii nu ii plac pe francezi , altii pe italieni, dpdv fotbalistic sau nu... multi nu vor italia mai departe caci o considera un pericol, in timp ce pe multi altii nu prea ii mai intereseaza . Sunt si cei care vor victorie marti, dar nicidecum pentru razbunarea unui amarat de meci din preliminarii, ci pur si simplu vor victorii pe linie sa nu isi iasa din mana.

eSteven
15th June 2008, 09:37
Cum este cu Chivu, ca am uitat, a luat cumva galben cu Franta?

Nu
De gestul lui goian nici nu mai vreau sa imi amintesc.... spune multe. De asta imi placea Ghionea.. mereu isi vedea de jocul lui, nu facea faulturi inutile, sau lua cartonase aiurea.


Sentimentul corectitudinii se naste mereu in cel care are nevoie de ceilalti sa fie corecti. Intradevar italia s-a mai fript.... are tot dreptul sa sufle in iaurt.. iar ce ma doare e ca nimeni nu ia in calcul o victorie pe bune de-a noastra in fata batavilor.:(

miril
15th June 2008, 10:11
Totusi, atrag atentia asupra unei nuante, in meciurile incriminate de mai multi este vorba de "cadere la pace", cu exceptia celebrului Austria-Germania, adica la egal ambele combatante merg mai departe. In meciul cu Olanda, noi trebuie sa-i batem ceea ce inseamna...ceva mai mult. De aceea ar fi bine si pentru moral si pentru...morala sa intram decisi in teren si sa mergem la victorie, dupa o tactica adecvata. Dixit!

Ghionea mi s-a parut sigur la ultimul lui meci la Nationala, in timp ce Goian a trecut printr-o perioada mai putin fasta, in ultima vreme. Sper sa se vada asta si in teren si mai sper ca Tamas sa continua seria de prestatii foarte bune, de pana acum, minus luftul de la golul italienilor si...fara galben.

fork
15th June 2008, 10:54
Nu inteleg romanii care nu spera, nu tresara. Ba da, ii inteleg. Pariaza pe cei cotati mai bine la casele de pariuri ca intr-un final sa spuna "V-am zis eu ca nu facem nici o branza". Nu inteleg de ce ar spune cineva, in cazul fericit in care am bate Olanda, ca ne-au lasat. Eu cred ca Van Basten si-a dat seama de potentialul (in crestere) al nationalei noatre si nu cred ca ne prefera ca adversari inaintea Italiei sau Frantei. Sunt sigur, totusi, ca o va lasa mai moale. Il intereseaza mai mult cupa decat sa bata Romania.

Una peste alta Olanda nu e de pe Marte daca au +6 la adevar cu cele mai titrate echipe ale lumii. Franta e incoerenta si Italia e previzibila. Romania a jucat foarte bine tactic in ambele partide. Pacat ca unii jucatori nu s-au ridicat la nivelul mizei meciurilor.

Se poate si fara Goian, Marica, Radoi. Cine s-ar fi asteptat la Codrea sa joace asa bine? Avem un Chivu constant, un Mutu imprevizibil (desi lenes uneori), un Lobont providenzial, un Tamas in crestere, un Nicolita muncitor. Ne lipsea Bratu, Danciulescu! Dica, F. Petre, Contra sper sa-si revina. Ne apropiem de o echipa demna de o cupa internationala.

miril
15th June 2008, 11:06
Codrea a aratat in retur, la Sienna, ca este un jucator constant, matur tactic si in mare forma. Daca va continua asa va fi asaltat cu oferte de mai...sus, lucru valabil si pentru altii. Bratu merita sa fie selectionat, de Danciulescu ma indoiesc insa, fiind prea lent pentru o asemenea competitie, plus varsta, plus ca a mai fost si nu a confirmat. Pacat ca Razvan Cocis este iesit din forma, caci avem nevoie de el, pe faza ofensiva mai ales cu Olanda. Fundasii laterali sunt bine dublati pe ambele parti, atat Radu Stefan cat si Sapunaru fiind jucatori de mare viitor pentru Nationala, sper ca si Ghionea sa confirme ca sta in ghete cum a stat la ultimul lui meci la Nationala. Sper ca iasa bine si sa ii batem pe olandezi ca sa fim cu moralul ridicat cu spaniolii, ambele echipe fiind vulnerbaile pe sectorul fundasilor centrali, dar avand atacanti excelenti, capabili sa decida singuri un meci, daca sunt lasati in voia lor. Sa nu-i lasam si sa dam noi gol, sperand ca Marica, printre altii, isi va aduce aminte ca are un talent urias pe care trebuie sa-l materializeze in teren.

Dani3l
15th June 2008, 11:26
HAI OLANDA!Laat Nederland!:yeah:/OLE/:great: 2-0!:sneaky:

adi_sampon
15th June 2008, 11:31
Deci parerea mea este asa ,o spune si votul pe care l-am acordat victoriei nationalei noastre
Este clar ,poate toti care au votat pe Romania ca mizeaza pe o lasare a olandezilor pentru ca altfel e clar ca nu avem nici cea mai mica speranta in fata lor dupa meciurile prestate pana acum .Dar cineva spunea ca Robben nu stie ca Romania se calfiica sau ceva de genu ,prostii toti jucatori sunt informati cu calculele prinvind echipele de la euro mai ales din grupa noastra .Se cunoaste faptul ca marile echipe joaca prost in grupe si la final ajung in finale sau castiga campionatele .Olandezii nu sunt chiar asa de prosti sa nu realizeze ce ar insemna sa intalneasca Romania intr-o faza superioara a competitiei .Italia sau Franta s-ar putea sa-i spulbere in semifinala sau unde s epot intalni ,pe cand Romania ar mai inainta 1,2 faze superioare si gata .Este ceva evident ca o vor lasa mai moale ,cel putin daca isi apara interesele ,iar romanii ar putea sa faca o figura buna la meci cu o aparare exacta si un atac macar ca si cu Italia si nu va zice nimeni ca Olanda s-a lasat neaparat .Si cotele la pariuri desi nu sunt relevante au picat pe Romania de la 4 la 2 daca nu ma insel

CS
15th June 2008, 11:44
SI de ce ar fi interesul lui huntelaar de exemplu s-o lase mai moale cu Romania? Pentru ce s-ar preface in fata miilor de suporteri imbracati in portocaliu care vor fi la meci?
Pentru ce si-ar bate joc de propria meserie, pentru ce sa se injoseasca?

Pentru ca asa viseaza ujnii dintre romani. sa uitevan basten ca in 2 meciuiri n-a dat nici un gol romaniei? sa uite ca l-am batut la constanta.

De ce ar fi in interesul lor sa piarda cu noi? asta nu inteleg eu. Si nu incepe cu explicatii de genul ca ar prefera sa mergem noi, ca sa nu ii intalneasca pe francezi sau italieni in semifinale. Asta e buna de discutat la o bere, insa n-are nici o legatura cu realitatea.

As subscrie intru totul daca nu mi-as aminti de doua meciuri jucate nu cu mult timp in urma: Germania - Cehia si Belarus - Olanda. Practic doua natii, Ger si Ola, care de obicei sunt date ca exemplu pentru cinste, corectitudine etc. au oferit un spectacol jalnic pentru a-si urmari interese similare cu cele de acum. Imi amintesc deasemenea si de un anumit meci Suedia-Danemarca, alte tari simpatice si corecte.

Sincer nu pot sa cred ca Olanda chiar va lasa Ro sa treaca mai departe (pana la urma si o victorie meritata a Romaniei este chiar posibila) si nici nu m-ar bucura un non-combat din partea lor. De asteptat insa ma astept la orice.

Ted
15th June 2008, 12:20
intru totul de acord cu ce ai spus.


As subscrie intru totul daca nu mi-as aminti de doua meciuri jucate nu cu mult timp in urma: Germania - Cehia si Belarus - Olanda.

As mai adauga meciul Germania - Tara Galilor 0 - 0.Daca nemtii castigau depaseau Olanda si Germania era cap de serie la Euro.A rezultat un meci jenant in care nemtii nici macar nu au tras la poarta galezilor ...

cip_81
15th June 2008, 12:59
Vad ca ne-au trimis ca arbitru un italo-elvetian, Massimo Busacca. Bravo UEFA, ati ascultat strigatele de disperare ale macaronarilor.

Charon
15th June 2008, 13:23
Vad ca ne-au trimis ca arbitru un italo-elvetian, Massimo Busacca. Bravo UEFA, ati ascultat strigatele de disperare ale macaronarilor.

credeai ca oamenii din spatele cortinei au incetat munca?:)

rob_din
15th June 2008, 13:29
As subscrie intru totul daca nu mi-as aminti de doua meciuri jucate nu cu mult timp in urma: Germania - Cehia si Belarus - Olanda. Practic doua natii, Ger si Ola, care de obicei sunt date ca exemplu pentru cinste, corectitudine etc. au oferit un spectacol jalnic pentru a-si urmari interese similare cu cele de acum. Imi amintesc deasemenea si de un anumit meci Suedia-Danemarca, alte tari simpatice si corecte.

Sincer nu pot sa cred ca Olanda chiar va lasa Ro sa treaca mai departe (pana la urma si o victorie meritata a Romaniei este chiar posibila) si nici nu m-ar bucura un non-combat din partea lor. De asteptat insa ma astept la orice.

Multumesc, uitasem complet de Olanda-Belarus. Si atunci vorbeam de niste calcule care pana la urma s-au dovedit proaste, Olanda picand intr-o grupa infernala. Acum vorbim de ceva mult mai sigur, eliminarea a doua favorite la titlu

rob_din
15th June 2008, 13:31
Vad ca ne-au trimis ca arbitru un italo-elvetian, Massimo Busacca. Bravo UEFA, ati ascultat strigatele de disperare ale macaronarilor.

Acum sa nu tipam dinainte de meci, insa decizia este cel putin surprinzatoare.

SORENSEN
15th June 2008, 13:32
http://euro2008.onlinesport.ro/stiri/euro2008/684/olandezii-rad-de-noi.htm

Mi se pare de un penibilism greu de digerat... ce jalnici...sa nu zic sclavi

rob_din
15th June 2008, 13:37
http://euro2008.onlinesport.ro/stiri/euro2008/684/olandezii-rad-de-noi.htm

Mi se pare de un penibilism greu de digerat... ce jalnici...sa nu zic sclavi

Ti-ai pierdut orice simt al umorului. Mie mi se pare amuzant, ca doar nu s-a dus nimeni cu valiza la olandezi, atunci ar fi fost jalnic.

Ted
15th June 2008, 13:51
mie mi se pare penibil,chiar atat de jos trebuie sa ne coboram...
rob_din,ai putea spune ca si Becali e cel mai mare umorist,ca "glume" d-astea face si el cu carul ...

rob_din
15th June 2008, 13:55
mie mi se pare penibil,chiar atat de jos trebuie sa ne coboram...
rob_din,ai putea spune ca si Becali e cel mai mare umorist,ca "glume" d-astea face si el cu carul ...

Si ce e asa penibil? Ce lagatura are Becali? Ala se duce cu valiza nu cu niste mesje bilingve?


Italienii isi pun ce arbitrii vor, iar noi n-avem voie sa adresam niste rugaminti banale in gluma? Penibili sunt italienii care nu fac altceva decat sa se planga, nu noi

Daca nu era Italia in grupa as fi vrut ca meciul sa se joace corect, insa si eu as face orice numai sa vad Italia eliminata

Ted
15th June 2008, 14:01
spui ca italienii sunt penibili ca nu fac altceva decat sa se planga,asa e,dar noi trebuie sa tragem tare ca sa ii prindem din urma?
care e legatura cu becali?si el e plin de acest gen de "glume" si dacaar functiona crede-ma ca ar trece si el pe mesaje bilingve
si eu vreau italia eliminata,dar nu prin milogeli publice adresate olandezilor.Chiar trebuie sa ne intarim imaginea de cersetori in lume??

SORENSEN
15th June 2008, 14:08
Ti-ai pierdut orice simt al umorului. Mie mi se pare amuzant, ca doar nu s-a dus nimeni cu valiza la olandezi, atunci ar fi fost jalnic.

Dc era gluma ...era ceva...dar penali astia ..asa zisi ziaristi au facut ceva in genul cu banii pt FInlanda...

Pornind de la acea situatie ...cred ca si acum ca au fost seriosi... se umilesc si odata cu ei pe noi cersind de la olandezi...

Eu n-am nimic cu Italia dar si eu as vrea sa fie eliminata...

Mai bine sa jucam noi fotbal si oricum e clar ca olandezi nu vor forta...dar dc au ocazia ne vor bate...

fork
15th June 2008, 14:25
Stirea aia cu jurnalistii romani este una din multele "stiri" neprobate despre romani. Unde e poza cu bannerul? Chiar nu erau fotografi sau cameramani la antrenament ? E ca aia de la Gazzetta cu procesul lui Mutu. "Ce vrei ma? N-ai cu cine ma, n-ai cu cine. Niste ... " jurnalisti.

adi_sampon
15th June 2008, 15:29
mie mi se pare penibil,chiar atat de jos trebuie sa ne coboram...
rob_din,ai putea spune ca si Becali e cel mai mare umorist,ca "glume" d-astea face si el cu carul ...

Subscriu ce-a scris Drakoola
Cred ca este ceva foarte penibil daca stirea este adevarata .Oricum cred ca putem sa invingem Olanda ,chiar daca este intr-o forma super -mega .Avem o aparare betonata si cu putin noroc putem da un gol .Franta si Italia sincer sunt sub noi acum datorita faptului ca nu au un antrenor care sa-i motiveze foarte bine , Donadoni a incercat in emciul cu Romania asta si a reusit ,Italia jucand foarte bine ,da rla Franta cu batranul Thuram si cu restul jucatorilor parca lipsiti de motivatie se inteleg rezultatele . Insa sa faci dastea cu mila pentru o victorie nush mi se pare de-a dreptul penibil . Oirucm daca au trimis si arbitrul ala la centru va fi foarte greu pentru noi

Rossi
15th June 2008, 16:19
Vad ca ne-au trimis ca arbitru un italo-elvetian, Massimo Busacca. Bravo UEFA, ati ascultat strigatele de disperare ale macaronarilor.

macaronari imputiti ...

sper sa-i batem pe olandezi ... HAI ROMANIA !!!

http://i98.photobucket.com/albums/l271/DWUnLtd/AnIMaTiOnS/FlAgS/romania-flag1_MMP.gif

rhadoo
15th June 2008, 16:20
este clar italia e o echipa de milogi,se pare ca poporul italian este sub cel roman si daca ar fi trait sub un regim totalitar ca noi erau mai rau dect tiganii nostrii

Rossi
15th June 2008, 16:21
este clar italia e o echipa de milogi,se pare ca poporul italian este sub cel roman si daca ar fi trait sub un regim totalitar ca noi erau mai rau dect tiganii nostrii

ITALIENII SUNT MAI TIGANI DECAT TIGANII ...

rhadoo
15th June 2008, 16:24
eu sper sa invingem olanda,cum necum,cu ajutorul lor sau al divinitati,cu noroc,nu conteaza,doar sa invingem si sa le inchidem gura

alexuuBZ
15th June 2008, 16:31
HAI OLANDA!Laat Nederland!:yeah:/OLE/:great: 2-0!:sneaky:

esti idiot? tu cu cine tii? cu romania sau cu olanda?:rosu:

Sasuke Uchiha
15th June 2008, 17:13
nu cred ca putem invinge olanda chiar daca va juca cu rezervele , cel mult putem scoate un egal , totul va depinde de italia si franta

SORENSEN
15th June 2008, 17:32
http://blog.mysport.ro/bogdan_corobean/2008/06/14/scenarii-cu-olanda/


"...dacă nu ne schimbăm atitudinea șmecherească, dacă nu ne iese din cap ideea că putem obține puncte și calificarea facil, cred că o vor obține."( adica ne bat olandezi de nu ne vedem)

Sper ca nu ne lasam in mirajul jocului fara motivatie al olandezilor ca ne dau lejer 3-4 goluri...

danpuric78
15th June 2008, 17:48
danpuric78: Olanda nu are niciun motiv intemeiat sa mimeze fotbalul cu noi in acest moment. Vor juca si ptr. spectacol, vor incerca jucatori noi, probabil ceva scheme de joc. Nici nu ma bazez personal pe vreun cadou, si sincer .. nici nu m-ar interesa. Tu pornesti insa de la premisa ca acesti olandezi pe langa jucatori ..sunt si sfinti, si afirmi cu tarie ca nu se pune problema sa isi urmeze anumite interese. nu vrb in cazul de fata.. in general. Pai suedia cu danemarca ce naiba au facut in trecut? Germania, Austria, Rusia cu cehia si viceversa? Nu tot meciuri strategice? Reactionezi la ideea asta de parca ar fi OZNuri. Culmea... ca danemarca si suedia provin dintr-un mediu mai evoluat decat broscarii, dar cand vine vorba de fotbal, fac jumi juma un blat si ii trimit acasa. Huntelaar va face exact ceea ce ii spune van basten sa faca, in cazul asta, sa dea cat mai multe goluri, dar nu imi zi mie ca nu ar tranti un meci olanda in momentul in care pe ei i-ar avantaja mai mult. parca au facut asta si in calificari pentru coeficient, cum a facut si Germania de altfel. Unde mai pui ca 3 puncte pot conta enorm pentru adversar. Si repet.. nu zic neparat ca se va intampla asta marti, si sincer... daca vad vreo pomana.. o sa uit de calificarea asta, caci pe mine nu ma va incalzi cu nimic. eu vreau ca echipa mea sa aiba valoare la euro, vreau fotbal... nu sa lasam broscari si gaini la vatra pe nemuncite.

Mi-am intrebat colegii de servici, prientenii olandezi, de ce vor ei romania mai departe. De ce vor asta si cei 50% dintre cunoscutii, rudele lor... Diverse motive... unii nu ii plac pe francezi , altii pe italieni, dpdv fotbalistic sau nu... multi nu vor italia mai departe caci o considera un pericol, in timp ce pe multi altii nu prea ii mai intereseaza . Sunt si cei care vor victorie marti, dar nicidecum pentru razbunarea unui amarat de meci din preliminarii, ci pur si simplu vor victorii pe linie sa nu isi iasa din mana.

N-am spus ca sunt sfinti, doar ca acum nu se gandesc neaparat la cine sa ii insoteasca in sferturi.
SI ca nu inteleg de unde a iesit presa romaneasca cu atatea motive ca vezi dom'le olandezii ar lasa-o mai moale cu noi. Asta nu inteleg.
.nu stiu ce ar face daca o infrangere ar olandei ar fi in avantajul lui. Nu stiu, insa nu e cazul acum. N-are nimik de castigat daca o lasa mai moale cu romania.
au mai fost cazuri in trecut e drept. insa suedia danemarca- remiza aia le avantaja pe amandoua. SI vorbim de fotbalisti care isi petreceau weekendurile impreuna.
Nu e nici o legatura cu meciul olanda romania. Nu cred ca lui vanbasten i se rupe de meciul cu romania.
Insa nici nu cred ca e preocuparea lui principala. In germania, dupa ce a defilat in grupa, olanda s-a impotmolit imediat. de asta zic ca grija cea mare a lui vanbasten sunt sferturile
Insa sub nici o forma nu cred ca o s-o lase mai moale cu noi. ca va odihgni titulari insa isi va dori victoria.
Cat despre noi, daca n-o terminam cu atitudiea asta de barbugii, in care vedem fel de fel de culise si interese, s-ar p[utea sa ne trezim acasa.

zugu
15th June 2008, 18:00
a aparunt o stire pe ols cum ,ca jurnalistii romani se rugau de jucatorii olandezi sa se lase batuti in meciul cu noi.PENIBIL,JURNALISTI DE RAHAt CARE NE FAC DE KKO PESTE TOT IN EUROPA.avem javre de jurnalisti,conducatori

Nu stiu de unde erau respectivii ziaristi, insa gestul lor e incalificabil. Exista, insa, similaritati cu mizerabila campanie declansata de trustul Pro, campanie care are printre slogane un foarte similar: "Lasati Romania sa castige".

Asemenea exemple de jurnalism salbatic - daca se poate numi jurnalism - sunt tipice acestor publicatii si posturi de televiziune. Manelizarea presei romanesti ne-a adus in aceasta situatie. In numele grijii pentru cititor / telespectator, se arunca pe ecrane si in ziare exact ceea ce vrea publicul sa consume, plus inca o data pe atat. De ce? Pentru ca atrage un anume tip de public, din pacate foarte numeros, acest public aducand la randul sau audienta si, in consecinta, bani. Nu e ilegal, insa e imoral din toate punctele de vedere. Nu ma poate opri nimic sa-i consider moluste, fiinte fara coloana vertebrala si demnitate.

Normal ca vreau sa castigam cu Olanda, insa nu facandu-ne pres. Din pacate, au grija altii sa se faca pres, stiind foarte bine ca actiunile lor, atunci cand sunt privite din afara, se rasfrang asupra tuturor suporterilor romani.

Rusine mizerabililor care au declansat aceasta campanie, rusine ziaristilor care au afisat acele mesaje. Sper sa ajungeti muritori de foame. Nu va doresc sa ajungeti sa muciti la strung, aia e o munca onorabila.

six
15th June 2008, 18:50
in mod normal olandezii sunt peste noi dar in aceasta conjunctura(olandezii ii urasc atat pe italieni cat si pe francezi :D)se poate intampla orice.....:ok:

rob_din
15th June 2008, 18:57
Nu stiu de unde erau respectivii ziaristi, insa gestul lor e incalificabil. Exista, insa, similaritati cu mizerabila campanie declansata de trustul Pro, campanie care are printre slogane un foarte similar: "Lasati Romania sa castige".

Asemenea exemple de jurnalism salbatic - daca se poate numi jurnalism - sunt tipice acestor publicatii si posturi de televiziune. Manelizarea presei romanesti ne-a adus in aceasta situatie. In numele grijii pentru cititor / telespectator, se arunca pe ecrane si in ziare exact ceea ce vrea publicul sa consume, plus inca o data pe atat. De ce? Pentru ca atrage un anume tip de public, din pacate foarte numeros, acest public aducand la randul sau audienta si, in consecinta, bani. Nu e ilegal, insa e imoral din toate punctele de vedere. Nu ma poate opri nimic sa-i consider moluste, fiinte fara coloana vertebrala si demnitate.

Normal ca vreau sa castigam cu Olanda, insa nu facandu-ne pres. Din pacate, au grija altii sa se faca pres, stiind foarte bine ca actiunile lor, atunci cand sunt privite din afara, se rasfrang asupra tuturor suporterilor romani.

Rusine mizerabililor care au declansat aceasta campanie, rusine ziaristilor care au afisat acele mesaje. Sper sa ajungeti muritori de foame. Nu va doresc sa ajungeti sa muciti la strung, aia e o munca onorabila.


Ia un calmant. Ziaristi occidentali s-au apucat sa ingroape monezi sub terenul de fotbal si n-a mai zis nimeni nimic

Ted
15th June 2008, 19:13
Ia un calmant. Ziaristi occidentali s-au apucat sa ingroape monezi sub terenul de fotbal si n-a mai zis nimeni nimic
eu zic sa o lasi balta pt ca omul are dreptate!Ce-i drept nu toti avem simtul umorului atat de dezvoltat ca tine ...

Dani3l
15th June 2008, 19:15
esti idiot? tu cu cine tii? cu romania sau cu olanda?:rosu:
Steaua si AC MILAN:yeah:

alexuuBZ
15th June 2008, 19:22
Steaua si AC MILAN:yeah:

clar...exact 2 echipe blatiste :cry:

Dani3l
15th June 2008, 19:25
clar...exact 2 echipe blatiste :cry:
20 de ani de liga 2 a ti-a intunecat "mintea"...:rolleyes:

Ted
15th June 2008, 19:26
Eu zic sa lasam deoparte discutiile stupide despre echipele de club romanesti pe thread-ul echipei nationale ...
Omului ii lipseste clar o doaga si trebuie lasat in pace ...

Charon
15th June 2008, 19:26
Steaua si AC MILAN:yeah:

romane dormi linistit!:rosu:

Dani3l
15th June 2008, 19:28
romane dormi linistit!:rosu:
Mujahedinule,sunt MARAMURESEAN,nema roman!:D

Ted
15th June 2008, 19:29
Mujahedinule,sunt MARAMURESEAN,nema roman!:D
si care stat iti plateste alocatia?:groggy:

Charon
15th June 2008, 19:33
n-are scapare da-i pace,braveaza ca prostul!:)
oricum grav ca asta-i viitorul tarii,care ori face pe prostul ori nu da doi bani pe simbolurile romanesti!:headbang:

Dani3l
15th June 2008, 19:34
braveaza ca prostul!:)
:
cra-cra,uite,pe limba simbolului giulestiului:D

Charon
15th June 2008, 19:38
asta e limita peste care nu treci,pentru ca nu poti!:(
scoate Maramuresul de la locatie,ca faci de ras zona!;)

Dani3l
15th June 2008, 19:41
asta e limita peste care nu treci,pentru ca nu poti!:(
scoate Maramuresul de la locatie,ca faci de ras zona!;)
Eh,las...vezi-ti de al-taher si mujahedinii tai.

dede
15th June 2008, 19:44
HAI OLANDA!Laat Nederland!:yeah:/OLE/:great: 2-0!:sneaky:
esti ungur? :mda:


aia de la sport.ro nu's normali, cu campania lor... :mda:
daca ne bazam pe faptul ca olandezii o vor lasa mai moale, o sa ne-o luam rau de tot, o sa faca spectacol aia cu noi :happy

rhadoo
15th June 2008, 19:56
am inteles de la un prieten care sta in ungaria ca un ziar de la el a publicat un reportaj in care se spunea ca olandezii scot 6 titulari din echipa la meciul cu ROMANIA

eSteven
15th June 2008, 20:01
N-am spus ca sunt sfinti, doar ca acum nu se gandesc neaparat la cine sa ii insoteasca in sferturi.
SI ca nu inteleg de unde a iesit presa romaneasca cu atatea motive ca vezi dom'le olandezii ar lasa-o mai moale cu noi. Asta nu inteleg.
.nu stiu ce ar face daca o infrangere ar olandei ar fi in avantajul lui. Nu stiu, insa nu e cazul acum. N-are nimik de castigat daca o lasa mai moale cu romania.
au mai fost cazuri in trecut e drept. insa suedia danemarca- remiza aia le avantaja pe amandoua. SI vorbim de fotbalisti care isi petreceau weekendurile impreuna.
Nu e nici o legatura cu meciul olanda romania. Nu cred ca lui vanbasten i se rupe de meciul cu romania.
Insa nici nu cred ca e preocuparea lui principala. In germania, dupa ce a defilat in grupa, olanda s-a impotmolit imediat. de asta zic ca grija cea mare a lui vanbasten sunt sferturile
Insa sub nici o forma nu cred ca o s-o lase mai moale cu noi. ca va odihgni titulari insa isi va dori victoria.
Cat despre noi, daca n-o terminam cu atitudiea asta de barbugii, in care vedem fel de fel de culise si interese, s-ar p[utea sa ne trezim acasa.

In sprijinul afirmatiei tale .. vin acei reporteri de la TVR care au fost la antrenamentul lor si au afisat banerele si tricoul.
La fel si campania extraordinara: "Impreuna la Euro". "Superba atitudine"...

Dar ia spune ... nu crezi ca daca vom invinge pe merit.. vom avea aceeasi soarta in presa dupa aceea? Soarta unor bieti fotbalisti carora li s-au facut cadou 3 puncte sa mearga mai departe?

spartacus
15th June 2008, 20:08
Va fi greu cu Olanda. Van Basten stie ca o masinarie merge perfect doar daca e unsa tot timpul. Rezultatele bune, aduc alte rezultate bune.

Olanda e intr-o forma exceptionala. Sa recunoastem ca si asta ne-a ajutat sa fim in momentul de fata pe locul 2. Insa, a venit si vremea noastra. Avem ocazia sa demostram ca suntem peste Italia si Franta. Posibila calificarea nu trebuie pusa inaintea jocului. Echipa Romaniei si suporterii ei trebuie sa se gandeasca la meci si nimic mai mult. Nu sunt de acord cu "panselutele prieteniei" intre cele doua popoare. Treaba lor daca decid sa o lase mai moale sau nu. Noi trebuie sa dam totul...

HAI ROMANIA!!!

delaparis
15th June 2008, 20:16
In Franta foarte putini cred ca Romania va castiga aici ... de fapt toti se gandesc doar la victoria cu Italia stiind ca olandezii vor castiga fara indoiala ...

Eu cred ca Romania are posibilitatea sa bata Olanda daca joaca asa cum am vazut timp de un sfert de ora in repriza a doua la inceput parca cu Italia ... atunci cand se legau pasele perfect si se juca cu fata la poarta alergand in grup si derutant. Asa trebuie jucat cu olandezii masivi deoarece ii putem pune usor pe picior gresit. Trebuie evitat sa ne lasam in aparare sau nu stiu ce tactica de contra etc ...
Sa atacam din primul minut si cu atentie la interceptari. Daca avem posesie superioara olandezii sunt incapabili sa intuiasca jocul nostru ... asa i-am batut si in preliminarii

Ted
15th June 2008, 20:21
... de fapt toti se gandesc doar la victoria cu Italia stiind ca olandezii vor castiga fara indoiala ...
Franta nu are nici o sansa cu Italia ... a jucat de departe cel mai prost din toata grupa!
Mai bine s-ar gandi cum sa il primeasca pe Domenech :ok:

Dani3l
15th June 2008, 20:47
delaparis: esti un prost:D

delaparis
15th June 2008, 20:52
probabil :D

Tu esti destept

jesus supremu
15th June 2008, 21:02
adevarul e ca din grupa asta ar trebui sa treaca doar olanda restul echipelor s-au prezentat lamentabil in special doua dintre ele:rolleyes:

danpuric78
15th June 2008, 21:23
Dar ia spune ... nu crezi ca daca vom invinge pe merit.. vom avea aceeasi soarta in presa dupa aceea? Soarta unor bieti fotbalisti carora li s-au facut cadou 3 puncte sa mearga mai departe?

Daca vom invinge - romanii vor fi mult prea preocuipati cu victoria ca sa se mai gandeasca la scenarii.Sincer cred ca presa romaneasca va avea alte griji in cazul unei victorii cu olanda.

SI cum am zis-o de la inceput, de vom castiga va fi pe meritul nostru. Nimeni nu ne va face nici un cadou.

Anisia
15th June 2008, 23:14
BANCUL ZILEI DESPRE EURO 2008:Cica antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca au meci contra Romaniei. Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice: - Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok? Toti sunt de acord. La un moment dat aprind televizorul si ce vad: 1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5! Toti veseli, sting televizorul si se pun iar pe baute... La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "Romania - Olanda 1-1, gol Mutu, in minutul 90." Dau fuga toti la stadion si in vestiar il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini... - Ce s-a intamplat mai Van der Saar? - Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6

rob_din
15th June 2008, 23:47
Pe portughezii nu i-a deranjat sa piarda ultimul meci, de ce i-ar deranja pe olandezi?

miril
16th June 2008, 00:08
Cu diferenta ca victoria elvetienilor nu a deranjat nimeni, pe cand a noastra...

delaparis
16th June 2008, 00:22
Daca Romania elimina Italia si Franta e jale la UEFA !!!!

crissis
16th June 2008, 00:28
Ar fi o lovitura puternica data granzilor. In jurul acestei partide se invart o groaza de interese sa vedem pana la urma cine va iesi castigator.

delaparis
16th June 2008, 00:30
Platini , franco-italian, are probleme mari in acest moment !

rhadoo
16th June 2008, 00:37
daca facem o conexiune intre meciul nostru cu olanda si meciul portugaliei cu elvetia,cred ca van basten nu e nebun sa riste accidentarea unor jucatori de baza,doar ca se le faca hataru la italieni
ce e interesant ca franta nu declara ca olanda nu va juca in meciul cu noi,doar italienii au iesit la cersit

crissis
16th June 2008, 00:39
Interesant este ca acest meci va fi arbitrat de un arbitru italiano-helvet. Iarasi un lucru care nu pare logic ,Uefa spune ca golul anulat italienilor a fost judecat corect de catre arbitrii norvegieni si ca masura ia decizia ca brigada respectiva sa nu mai arbitreze nici un meci la Euro. Oare unde a gresit arbitrul norvegian?

rob_din
16th June 2008, 01:39
Italienii fierb la gândul că istoria de la Euro 1996 și 2004 s-ar putea repeta ca un coșmar pentru ei.

În 1996 a fost egalul dintre ruși și cehi, acum patru ani, cel dintre suedezi și danezi, care i-au trimis acasă încă după faza grupelor pe azzurri. Și jucătorii sunt extrem de tensionați pe același motiv acum, ei simțind că Olanda ar avea toate motivele din lume să nu se omoare cu firea în fața României, pentru că ar scăpa astfel, dintr-un foc, de doi adversari teribili, Italia și Franța. Selecționerul Donadoni își face curaj, insistând pe vechea prietenie care-l leagă de fostul său coechipier de la Milan, Van Basten, dar președintele federației, Abete, e mai puțin optimist.

Președintele Abete e cel mai supărat

El este decis ca împreună cu omologul său francez, Escalletes, să facă o întâmpinare la UEFA pentru schimbarea sistemului de calificare la Euro 2012. „Dacă Olanda nu va învinge România, atunci eu și francezii vom cere UEFA în mod oficial să elimine pe viitor astfel de situații jenante, prin schimbarea sistemului de calificare. Mă gândesc la o formulă gen Champions League, cu eliminări directe. Este de nesuportat să pleci acasă pentru că o echipă deja calificată nu își mai dă interesul la ultimul meci”, a spus Abete.

namelessone
16th June 2008, 02:14
Italienii fierb la gândul că istoria de la Euro 1996 și 2004 s-ar putea repeta ca un coșmar pentru ei.

În 1996 a fost egalul dintre ruși și cehi, acum patru ani, cel dintre suedezi și danezi, care i-au trimis acasă încă după faza grupelor pe azzurri. Și jucătorii sunt extrem de tensionați pe același motiv acum, ei simțind că Olanda ar avea toate motivele din lume să nu se omoare cu firea în fața României, pentru că ar scăpa astfel, dintr-un foc, de doi adversari teribili, Italia și Franța. Selecționerul Donadoni își face curaj, insistând pe vechea prietenie care-l leagă de fostul său coechipier de la Milan, Van Basten, dar președintele federației, Abete, e mai puțin optimist.

Președintele Abete e cel mai supărat

El este decis ca împreună cu omologul său francez, Escalletes, să facă o întâmpinare la UEFA pentru schimbarea sistemului de calificare la Euro 2012. „Dacă Olanda nu va învinge România, atunci eu și francezii vom cere UEFA în mod oficial să elimine pe viitor astfel de situații jenante, prin schimbarea sistemului de calificare. Mă gândesc la o formulă gen Champions League, cu eliminări directe. Este de nesuportat să pleci acasă pentru că o echipă deja calificată nu își mai dă interesul la ultimul meci”, a spus Abete.

Vai,mai am putin si planga ptr saracii italieni si francezi!!! E vina noastra k n-au stiut sa-si schimbe generatiile? E vina noastra k nu au putut sa bata o echipa teoretic mult inferioara lor? Abete sa-si ia propunerea de schimbare a sistemului si sa si-o bage..... in valiza. Pai bine mai abete daca ai vazut o asemenea greseala majora in sistemul de calificare de ce nu ai sesizat UEFA mai din timp? De ce sari acum cand italia e pe punctul de a pleca acasa? Cat imi plac mie ipocritii,daca italia era calificata sistemul era perfect in schimb asa e defect.

Abete(numele lui imi aduce aminte de portarul ala de la rapid daca nu ma insel,a**** bete), ca sa participi sau sa castigi Euro trebuie sa ai valoare(cu exceptia gazdelor),iar aici valoarea echipelor e una in general ridicata. Aici nu e ca la CM cand dai de o australie,de o echipa africana mai de 2 bani sau de vreuna din asia care abia exista de cativa ani de zile. Aici dai de cei mai buni si daca nu faci fata pleci acasa. Italienii mai bine sa se obisuiasca cu ideea k au avut ghinion cu tragerea la sorti si cu faptul k noua generatie de jucatori trebuie sa-si intre in mana la squadra azzura.

Rossi
16th June 2008, 03:45
deci e clar cum jucam cu Olanda ...

- - - - - - - - Lobont - - - - - - - -
- Contra - Tamas - Ghionea - Rat -
- - Cocis - - - Chivu - - Codrea - -
- - - Nicolita - - - - - Mutu - - - -
- - - - - - - M.Niculae - - - - - - -

o formatie super defensiva ...si cu o nulitate in teren , Banel ...

Sper sa obtinem macar un X ...

Universal
16th June 2008, 03:52
Platini , franco-italian, are probleme mari in acest moment !

Daaaaaaaaa, il doare capul noaptea si nu poate dormi :happy

ensic
16th June 2008, 03:57
Mujahedinule,sunt MARAMURESEAN,nema roman!:D

Ii fi tu morosan, pui de dac si mare stelist da pana una alta aici joaca echipa tarii si cum nici Maramuresul si nici Ardealul n-au echipe "nationale" asta e echipa noastra chiar daca nu a jucat un meci oficial in Ardeal de dinainte de Cristos si se pare ca nici nu are de gand sa o faca pana se intoarce respectivul!

Rossi
16th June 2008, 05:56
“La noi moralitatea e ca gripa. Plea­că și vine. Acum vine. Popor de Moggi, șmecheri și sclavi machia­ve­li­ci, redescoperim cinstea. De vineri seară, mottoul e să pri­mim de la alții ceea ce alții nu aș­teaptă ni­cio­­dată de la noi. Am ciu­gulit un punct mizer în două partide și acum cerșim milă și fair-play. Noi, cam­pi­o­nii aranjamen­te­lor și maeș­trii pac­tului scelerat, ne agităm ca să pre­venim un scandal deloc scan­da­los. Și îi invităm pe batavi la imensa cină a cretinilor. Pentru ei contează doar să joace ca să cîștige. Deci, să piardă. Dacă nu-s do­bitoci, știu că tre­buie să e­vi­­­te în semi­fi­na­le fiara ră­­ni­tă, Italia ori Fran­ța, pre­­­fe­rînd o Ro­­m­â­­nie e­pu­i­za­tă și să­­tu­lă . Deja văd marți ti­tlu­ri­le: <<Ce eșec dez­ono­rant! Să boi­co­tăm KLM-ul, po­r­to­ca­le­le, saboții și lalelele! >>”.

La Stampa

incet , incet , italienii se resemneaza .... sper ca olandezii sa nu fie "*******i" ... :D

boromir
16th June 2008, 07:49
jurnalistii romani se rugau de jucatorii olandezi sa se lase batuti in meciul cu noi.PENIBIL,JURNALISTI DE RAHAt CARE NE FAC DE KKO PESTE TOT IN EUROPA..

perfect de acord cu tine
din cate am inteles, "ziaristii" respectivi sunt de la tvr, ceea e si mai grav: inseamna ca au mers acolo pe banii nostri (ma rog, eu nu mai cotizez la tvr si nici la statul roman de vreun an), si acum ne fac sa rosim;
si btw,inca nu au fost chemati acasa? conducerea postului public de televiziune nu a dat niciun comunicat?:angry:

chinna tm
16th June 2008, 08:27
BATEM!!!!!ne calificam......:D......oricum, prevad un egal intre franta si italia......:D......asa ca, ajungem in sferturi!:D.....

ensic
16th June 2008, 09:51
perfect de acord cu tine
din cate am inteles, "ziaristii" respectivi sunt de la tvr, ceea e si mai grav: inseamna ca au mers acolo pe banii nostri (ma rog, eu nu mai cotizez la tvr si nici la statul roman de vreun an), si acum ne fac sa rosim;
si btw,inca nu au fost chemati acasa? conducerea postului public de televiziune nu a dat niciun comunicat?:angry:

Mie chiar mi-a placut ce a zis Marica in articolul de pe site-ul Uefa cum ca vrea sa joace Olanda cu prima garnitura ca sa nu fie discutii. Asa cum sunt dezgustat de milogeala italienilor care il suna pe Van Basten intr-una sa-l roage sa joace pe bune, tot asa dezgustat sunt si de initiativa miloaga a reporterilor TVR!
Daca e sa-i batem ii batem cu oricare garnitura ar juca. Oricum indiferent de garnitura olandezilor le va lipsi determinarea din cele doua meciuri cu Italia si Franta!

cip_81
16th June 2008, 09:54
Daca Romania elimina Italia si Franta e jale la UEFA !!!!

Oricum una din ele vine acasa. Asa cum vine una, de ce nu ar putea veni si cealalta? Amandoua, in meciurile cu outsiderele grupei (asa erau considerate Oland ais Romania), au marcat un gol, au luat 4 si au doar un punct fiecare, deci nu e o pura intamplare. Pur si simplu nu au valoare la momentul actual.

manu10
16th June 2008, 10:46
daca facem o conexiune intre meciul nostru cu olanda si meciul portugaliei cu elvetia,cred ca van basten nu e nebun sa riste accidentarea unor jucatori de baza

daca ne culcam pe o ureche in cazul in care olanda ar juca cu rezervele... :(

gerard2008
16th June 2008, 11:58
ii batem pe olandezi cu mai mult noroc decat am avut in meciul cu italia si ne calificam mai departe sa moara italienii si francezii de ciuda

Nightwish
16th June 2008, 12:28
Sa speram ca va fi asa, gerard2008 :ok:

cip_81
16th June 2008, 13:15
Milan, &#232; Van Basten il dopo Ancelotti

Asta apare in presa din Italia. E o declaratie a lui Cesare Maldini. Doamne, disperati mai sunt (ba cu fiscul, ba cu telefonul, ba cu antrenor la MIlan). Van Basten abia a semnat cu Ajax, iar acum, brusc, apare ideea ca ar putea antrena in Italia...dar nu acum, peste vreo 2 ani.

Gabri3l
16th June 2008, 13:46
va castiga Romania........ HAI ROMANIA!!!!!!!!!

aetius
16th June 2008, 14:00
de ce va agitati?
min.85 olanda- romania 0-0
min 85 franta -italia 1-0
final, olanda-romania 0-1 , penalty transformat de mutu in min 89
final, franta -italia 1-1 gol buffon la ultimul corner al italiei.

e ok asa?

manu10
16th June 2008, 14:15
BATEM!!!!!ne calificam......:D......oricum, prevad un egal intre franta si italia......:D......asa ca, ajungem in sferturi!:D.....
si ei zic la fel, fac egal cu franta dar se califica fiindca romania va pierde cu 3-0! :headbang:
calmi! apoi, dupa o serie de statistici, ajung la concluzia ca va fi putin probabil un egal intre franta si italia!
morala: sa batem olanda, altfel.... venim acas' :(


Ai fini della qualificazione ai quarti di finale di questo europeo, all’Italia potrebbe bastare anche pareggiare, ammesso che l’Olanda superi la Romania. In questo casa, ci basterebbe un pari con gol, per una migliore differenza reti negli scontri diretti tra Italia, Francia e Romania. Se i romeni perdessero invece con 3 gol di scarto, ci potrebbe bastare uno 0-0. Solo quattro volte su 35 la partita &egrave; finita senza reti, la pi&ugrave; recente lo scorso 8 settembre nelle qualificazioni alla fase finale proprio di questo europeo. L’altro &egrave; sempre riferito ai quarti di finale del Mondiale di Francia ’98. Il risultato pi&ugrave; frequente tra le due formazioni &egrave; il 2-1: si &egrave; verificato 7 volte, 5 in nostro favore e 2 in favore della Francia. Le due squadre si sono incontrate 5 volte in giugno: siamo in vantaggio con tre vittorie, contro un pareggio ed una sconfitta. Sono invece tre le precedenti sfide di marted&igrave; e non &egrave; mai finita in parit&agrave;: una vittoria dell’Italia e 2 francesi.

Dani3l
16th June 2008, 14:22
Ii fi tu morosan, pui de dac si mare stelist da pana una alta aici joaca echipa tarii si cum nici Maramuresul si nici Ardealul n-au echipe "nationale" asta e echipa noastra chiar daca nu a jucat un meci oficial in Ardeal de dinainte de Cristos si se pare ca nici nu are de gand sa o faca pana se intoarce respectivul!

:happy:happy Ar trebui,precum regiunile din Spania(Catalunia,Tara Bascilor):lol:
Cand il vad pe eternul si fascinantul sandu la federatie...cand vad mizeriile de la federatie,crezi ca-mi mai arde sa sufar pt nationala?:D Nee...

Ted
16th June 2008, 15:06
Cand il vad pe eternul si fascinantul sandu la federatie...cand vad mizeriile de la federatie,crezi ca-mi mai arde sa sufar pt nationala?:D Nee...
Dar cand il vezi pe mirificul Gigi la Steaua iti mai vine sa suferi pt echipa??

dede
16th June 2008, 15:18
Italienii fierb la gândul că istoria de la Euro 1996 și 2004 s-ar putea repeta ca un coșmar pentru ei.

În 1996 a fost egalul dintre ruși și cehi, acum patru ani, cel dintre suedezi și danezi, care i-au trimis acasă încă după faza grupelor pe azzurri. Și jucătorii sunt extrem de tensionați pe același motiv acum, ei simțind că Olanda ar avea toate motivele din lume să nu se omoare cu firea în fața României, pentru că ar scăpa astfel, dintr-un foc, de doi adversari teribili, Italia și Franța. Selecționerul Donadoni își face curaj, insistând pe vechea prietenie care-l leagă de fostul său coechipier de la Milan, Van Basten, dar președintele federației, Abete, e mai puțin optimist.

Președintele Abete e cel mai supărat

El este decis ca împreună cu omologul său francez, Escalletes, să facă o întâmpinare la UEFA pentru schimbarea sistemului de calificare la Euro 2012. „Dacă Olanda nu va învinge România, atunci eu și francezii vom cere UEFA în mod oficial să elimine pe viitor astfel de situații jenante, prin schimbarea sistemului de calificare. Mă gândesc la o formulă gen Champions League, cu eliminări directe. Este de nesuportat să pleci acasă pentru că o echipă deja calificată nu își mai dă interesul la ultimul meci”, a spus Abete.
penibil :sleep:
oare cum isi mai permit italienii sa vorbeasca din moment ce olanda a facut spectacol cu ei, iar Romania, echipa pe care nici nu au bagat-o in seama, a fost la un penalty de victorie? :mda:
vom bate olanda si ne vom califica, sa moara de ciuda italienii si francezii, cele mai slabe echipe din grupa :drak:

rob_din
16th June 2008, 15:21
Sigur e penibil ca italienii sa ceara schimbarea sistemului la Euro, insa si eu m-am gandit de multisor ca ar trebui eliminate grupele, ar trebui sa participe 32 de echipe, iar saisprezecimile sa aiba doua meciuri directe astfel incat fiecare echipa de la turneu sa joace macar 2 meciuri (ar fi incorect sa mearga acolo pentru un sigur meci). Am vedea mult mai multe meciuri tip Cehia-Turcia

Dani3l
16th June 2008, 15:59
Sandu a vorbit și despre Mirel Rădoi, jucător care s-a accidentat în jocul cu Italia și va rata restul turneului final. "Operația lui a fost o reușită. A ajus săracul să își facă operație de înfrumusețare. I-au fost reconstruite oasele pometelui, la nas i s-a făcut ceva și pe acolo.

L-au aranjat frumos. Din păcate, pentru el acest turneu s-a terminat, în meciul cu Franța a fost unul dintre cei mai buni jucători".
GSP.RO
mujahedinule,RADOI moare pe teren...sa mai sufar pt nationala,sa ma stresez pt nationala.... cand jegul de la federatie face glume de *****?Mai bine nu....

Cucu
16th June 2008, 16:23
Ratarea lui Mutu s-ar putea sa ne ajute mai mult decat credem noi.
Daca Romania castiga cu Italia, Olanda trimitea prima echipa cu noi ca sa-si asigure locul intai in grupa. Si baietii olandezi la ora asta sunt in mare forma, deci e posibil ca o luam, iar francezii castigau cu italia si bye bye Euro ...
Deci tot raul spre bine ... daca ne calificam, ratarea lui Mutu nu va fi decat o mica nota in istoria fotbalului romanesc. Daca nu ....

rob_din
16th June 2008, 16:25
Ratarea lui Mutu s-ar putea sa ne ajute mai mult decat credem noi.
Daca Romania castiga cu Italia, Olanda trimitea prima echipa cu noi ca sa-si asigure locul intai in grupa. Si baietii olandezi la ora asta sunt in mare forma, deci e posibil ca o luam, iar francezii castigau cu italia si bye bye Euro ...
Deci tot raul spre bine ... daca ne calificam, ratarea lui Mutu nu va fi decat o mica nota in istoria fotbalului romanesc. Daca nu ....

Ar fi trebuit sa pierdem la scor cu olandezii. Daca Mutu dadea gol 90% eram calificati

Cucu
16th June 2008, 16:32
nu la scor ... un Romania - Olanda 0-2 si un Italia -Franta 0-2 le ajungea in cazul ala la francezi
si sincer daca Olanda juca la fel de tare cu noi ca in meciurile lor contra Italiei sau Frantei ... nu stiu daca nu luam 3 sau 4 goluri ... tine minte Goian si Radoi nu joaca in ultimul meci in grupa.

Oaia Dolly
16th June 2008, 17:37
eu vreau sa vad determinare asa cum au avut turcii aseara.doar asa meritam sa ne calificam.prin lupta nu cu pomeni ca stelistii

Ce trist esti......De asta au fost tribunele atat de frumoase la zurich.....lipsa celor ca tine.

aaxi
16th June 2008, 20:00
eu vreau sa vad determinare asa cum au avut turcii aseara.doar asa meritam sa ne calificam.prin lupta nu cu pomeni ca stelistii

imi imaginez ce trist vei fi daca ii vom bate pe olandezi cu 2-1 si asta ca ei nu s-au agitat.:mda:
ce imi plac ideologistii astia ca tine :headbang:

r3b3lu
16th June 2008, 20:34
cucule dak bateam pe italia..olandezi trebuiau sa ne bata cu 5 zero in asa fel sa mearga fratza mai departe ..nu vb prostii

samar
16th June 2008, 23:01
Tare mi-e frica ca vom avea parte de o surpriza neplacuta la finalul meciurilor de maine....:mda:
Nu sunt pesimista de fel,dar cred ca Italia va invinge Franta iar Olanda va castiga detasat meciul cu noi....:(
Sper sa ma insel....

Aurel.D
16th June 2008, 23:02
Bineinteles ca nu trebuie ca jucatorii nostri sa se culce pe o ureche la gandul ca Olanda va juca cu rezeverele; dar apropo, ati vazut rezervelel lor? Te ia cu fiori!!
In acest meci, ai nostri trebuie sa alerge ca si cum ar fi dracu' pe urma lor. sa faca meciul vietii.

Avantajul nostru este ca antrenorii si jucatorii nostri se cunosc foarte bine cu cei olandezi, doar jucam de 4 ani in preliminarii. Sincer, nu cred ca Donadoni si Domenech au cunoscut Olanda inainte de meciul direct, la fel de bine ca Piturca! :ok:
Dar oricum s-ar termina acest meci, jucatorii nostri trebuie felicitati pentru felul i care s-au daruit la acest Euro!!

Elphax
16th June 2008, 23:44
croatia a jucat cu rezervele si polonia tot nu a miscat mare lucru - asa ca sa nu ne facem iluzii, ati vazut ce procentaje are huntelaar ?

boromir
17th June 2008, 00:42
Ce trist esti......De asta au fost tribunele atat de frumoase la zurich.....lipsa celor ca tine.

hmmm, Dolly, s-ar putea sa ai dreptate: cei care au coloana vertebrala vad lumea din alta perspectiva decat tine, si poate asta chiar ii face sa fie tristi
in ce priveste aducerea in discutie a tribunelor de la Zurich, aici nu am inteles, ar trebui sa imi explici: care e legatura?

veritaskiller
17th June 2008, 02:27
hmmm, Dolly, s-ar putea sa ai dreptate: cei care au coloana vertebrala vad lumea din alta perspectiva decat tine, si poate asta chiar ii face sa fie tristi
in ce priveste aducerea in discutie a tribunelor de la Zurich, aici nu am inteles, ar trebui sa imi explici: care e legatura?

Legatura e ca Mutu a fost aplaudat cand a iesit de pe teren chiar daca a ratat penalty-ul in min 85 ce ne putea califica
+
incurajeaza echipa ROMANIEI indiferent de la ce club vin jucatorii

incurci patriotismul cu logica ! :rosu:

boromir
17th June 2008, 02:58
Legatura e ca Mutu a fost aplaudat cand a iesit de pe teren chiar daca a ratat penalty-ul in min 85 ce ne putea califica
+
incurajeaza echipa ROMANIEI indiferent de la ce club vin jucatorii

incurci patriotismul cu logica ! :rosu:

1. legatura cu ce??? tu ai fost atent la ce discutam noi, sau ai citit doar ultimul mesaj?
2. vrei sa insinuezi ca patriotismul nu are nicio logica?

Gabriel28
17th June 2008, 07:35
romania 2-1 olanda goluri mutu si banel :)))

chinna tm
17th June 2008, 07:48
astazi CASTIGAM!!!!!.....putin optimism.......cine se astepta ca italia si franta sa nu ne bata?......eu si inca cativa:D.....deci haideti sa credem in sansa noastra......asa mica cum e ea!!!!!HAI ROMANIA!!!!!HAI AI NOSTRII!!!!!

manu10
17th June 2008, 08:00
Daca Romania castiga cu Italia, Olanda trimitea prima echipa cu noi ca sa-si asigure locul intai in grupa. Si baietii olandezi la ora asta sunt in mare forma, deci e posibil ca o luam ....

iar ne imbatam cu apa rece :(
rezervele olandezilor nu sunt ca si rezervele noastre! :headbang:
cred ca riscul de a pierde meciul jucand cu echipa II a olandei e mai mare :cool:

manu10
17th June 2008, 08:03
haideti sa credem in sansa noastra......asa mica cum e ea!!!!!!!!!!

in sfarsit zici si tu un adevar :P
chiar ca avem o seansa mica!
dar cu atat va fi mai mare bucuria cu cat va fi mai greu de obtinut calificarea! :yeah:

chinna tm
17th June 2008, 08:27
in sfarsit zici si tu un adevar :P
chiar ca avem o seansa mica!
dar cu atat va fi mai mare bucuria cu cat va fi mai greu de obtinut calificarea! :yeah:

adica pana acum minteam?:happy.....bre, vezi ce am zis la meciul cu italia.....nu am pierdut.....:D....am facut egal......si era culmea sa zic ca avem sanse mari:happy.....ai dreptate.....cu atat mai mult o sa ne bucuram.....pana acum toti ne-au vazut cu 0 puncte in grupa.....ete avem doua!!!!!.....si sper ca deseara sa avem 5.....:D......

serv_ag
17th June 2008, 08:29
astazi CASTIGAM!!!!!.....putin optimism.......cine se astepta ca italia si franta sa nu ne bata?......eu si inca cativa:D.....deci haideti sa credem in sansa noastra......asa mica cum e ea!!!!!HAI ROMANIA!!!!!HAI AI NOSTRII!!!!!

:yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

Lloyd Banks
17th June 2008, 08:39
Eu cred ca meciul se termina egal si totul va depinde,de rezultatul meciului Franta-Italia,sper sa fie tot egal si sa mergem in sferuri.

relansat
17th June 2008, 09:16
mancam bataie, 1-0 sa 2-1.

chinna tm
17th June 2008, 09:21
mancam bataie, 1-0 sa 2-1.

si franta cu italia fac 0-0.....mie imi convine si asta:D......

rob_din
17th June 2008, 09:23
Daca ratam sferturile chiar ca ne dam cu stangul in dreptul

relansat
17th June 2008, 09:27
si franta cu italia fac 0-0.....mie imi convine si asta:D......

Sa dea Dumnezeu. Io`s mai pesimist de obicei, cred ca luam bataie, iar Italia invinge Franta.

rob_din
17th June 2008, 09:29
Daca olandezii (indiferent ce echipa baga) vor juca macar la 80-90% din posibilitati pierdem. Raman la parerea ca singura sansa e ca olandezii sa joace foarte foarte relaxati

chinna tm
17th June 2008, 09:30
Sa dea Dumnezeu. Io`s mai pesimist de obicei, cred ca luam bataie, iar Italia invinge Franta.

iar eu sunt optimist din fire.....italia are sanse sa invinga franta.....dar noi o sa invingem olanda in acest caz....unde mai pui ca o sa lasam campioana si vicecmpioana mondiala pe dinafara.....ce imi place chestia asta.....ufffff.....de ar fi asa:D

chinna tm
17th June 2008, 09:31
Daca olandezii (indiferent ce echipa baga) vor juca macar la 80-90% din posibilitati pierdem. Raman la parerea ca singura sansa e ca olandezii sa joace foarte foarte relaxati

sau sa aibe obiectiv evitarea italiei sau a frantei in semifinale:D

rob_din
17th June 2008, 09:38
Daca olandezii se dau batuti si jucam in semifinale cu ei ne dam si noi batuti acolo?

chinna tm
17th June 2008, 09:41
Daca olandezii se dau batuti si jucam in semifinale cu ei ne dam si noi batuti acolo?

'
m-am gandit si la varianta asta.....dar e de domeniul sf-ului.....dar ai nostrii ar fi in stare sa promita asta.....si daca ne si iese-iar sf-......greu de crezut ca se vor tine de cuvant:D

steauasv
17th June 2008, 10:06
Daca olandezii se dau batuti si jucam in semifinale cu ei ne dam si noi batuti acolo?

buna..buna asta...dar totusi baietii nostri sunt profesionsti..si nu cred ca vor sa faca vreun blat..nu cred ca le sta in caracter...in fine..sa dea Dumnezeu sa ajungem in Semifinale si sa jucam cu Olanda :)... ce putem cere mai mult in momentu asta?

manu10
17th June 2008, 10:35
mda,
statisticile arata ca scorul cel mai probabil intre olanda si romania e de 2-0 :(
iar sansa noastra de a bate a II a oara si consecutiv olanda e infima, deci....
ramane sa speram intr-un 0-0 intre italia si franta :rolleyes:

cred ca nebunia ar fi si mai mare dupa o calificare cu 2 puncte :evil:

Bancaru
17th June 2008, 11:01
Asa cum noi este posibil sa avem de partea noastra moralul bun asigurat de cele 4 puncte luate in calificari asa se poate ca si olandezii sa aiba moralul ridicat de cele 2 victorii zdrobitoare care, cu exceptia celei a Spaniei in meciul cu Rusia, sunt cele mai categorice de la Euro. Si daca asta nu este de ajuns au invins campioana mondiala si vicecampioana mondiala.
Am discutat zilele trecute cu forumistul Kra****x, care imi este si prieten, si care zicea asa (si are dreptate): daca intra cu echipa mare si ai nostri vor incepe sa joace urat si sa dea la gioale probabil ca vor sta in cusca lor si ne vor lasa in plata noastra, adica o sa castigam. Daca intra cu rezervele, faza la care am zis eu ca nu cred ca au de ce sa se omoare rezervele ca oricum echipa e facuta, ar fi nasol pentru ca, zicea el, daca da unul care e rezerva 4 goluri nu cred ca il poate ignora van Basten. Ceea ce e adevarat.
Eu am votat ca mancam bataie, pentru ca ii dau dreptate lui Boloni, in momentele cruciale nu prea avem sange si nici vointa. Am citit rapid titlurile de sport de azi si nu am vazut decat analiza literara pe textuele emise de antrenorul olandez la conferinta de presa. Toate expresiile care lasau in limba romana loc de interpretare erau disecate mai ceva ca un biet porc de Craciun. Din loc in loc ne mai avertizeaza Gica Popescu sa nu ne culcam pe o ureche. Cina sa-l mai bage-n seama si pe "boul" asta? Suntem calificati... !(?)
Din tot sufletul sper sa ma insel si sa castigam, macar pentru cei doi jucatori de geniu, asa ii consider eu, Chivu si Mutu.

Last edit:
Ca sa vedeti cat de paranoic sunt eu cred ca Franta si Italia vor da rapid cate un gol, dupa care meciul se va juca fara mama fara tata. Dar trebuie sa se asigure ca noi nu profitam de un posibil 0-0. Sansele ca Franta - Italia sa se termine 0-0 sunt egale cu sansele pe care le am eu sa invat olandeza pana diseara.