PDA

View Full Version : Olanda - România (17.06.2008) CE



Pages : 1 2 3 [4] 5

rhadoo
18th June 2008, 01:02
Este o prostie sa-i injuri pe fotbalisti pentru acest meci. De fapt atitudinea asta a asazisilor "suporteri" se incadreaza perfect in imaginea prezentata de nationala in seara asta. Pana la urma asta este munca lor, si ei vroiau sa castige, iar diferenta de valoare dintre noi si adversari este oricum clara.

Iar stilul de joc aratat de ai nostri nu este nici pe departe o noutate. Am mai vazut scenariul asta si la Euro 96, si la Romania - Croatia de la mondiale, si partial si la europenele din 2000 (Romania - Portugalia sau Romania - Italia). Este vorba de o amortire generala, un blocaj inexplicabil usor de criticat dar imposibil de inteles. Poate ca Miorita nu este degeaba "balada nationala".

Mai trist este ca Olanda a cam mimat fotbalul pana si-a dat seama ca noi nu putem sa dam gol nici asa, si dupa aia s-au resemnat si ei cu ideea ca nu vor pierde nici daca vor. Oricum, bine ca in afara de olandezi si romani nu s-a uitat nimeni la meci.

eu personal nu ii injur pt ca au jucat prost,ci pt atitudinea de care au dat dovada,vorba lu dinu,o talpa ,o alunecare ceva,ceva,azi nu a fost nimic,ba da am asteptat sa primi gol si sa se termine odata si sa poata sa isi verifice conturile:rosu:

Cips
18th June 2008, 01:02
dupa primele doua meciuri era laudat piturca ca un bun strateg... tot el ca calificat nationala la euro 2000 si tot el a calificat-o si acum la 2008... in primavara ne rugam cu totii de el sa isi prelungeasca contractul... la primul esec il alungam ca deh... antrenorul e de vina, nu?

A califica e una a participa la turneul final e alta. Alta Marie cu alta palarie. O fi bun Piturca sa califice, insa e depasit de situatie la campionate. Pe termen lung, strategiile lui dau roade, cand se trage linie dupa n meciuri. Dar cand se trage linie dupa 3, e faliment.

mikeyy
18th June 2008, 01:03
Daca nu rata Mutu penalty-ul acum eram calificati pe mai departe...nu inteleg de ce va mai agitati asa...nu se mai poate schimba nimic. Asta e echipa nationala..cu ea defilam..nu avem alta posibiliate..mai mult de atat nu putem. Azi parca am dormit pe teren...parca asteptam sa vina Olanda sa-si dea autogol...letargie totala..asta nu e atitudine

gringo69
18th June 2008, 01:03
Poate ca ai nostri credeau ca joaca in "grupa mortilor" si nu in "grupa mortii" ... cam jenant...
Macar pt campionatul asta au invatat desteapta-te romane..
whatever.. :((

moty
18th June 2008, 01:03
Comparatia Mutu- Hagi sau Ronaldo n-are sens. Ei au fost (sunt) cei mai buni, Mutu e doar bun. Stiti care-i tragedia? Altul mai bun n-avem. Punct.

buticut
18th June 2008, 01:03
A califica e una a participa la turneul final e alta. Alta Marie cu alta palarie. O fi bun Piturca sa califice, insa e depasit de situatie la campionate. Pe termen lung, strategiile lui dau roade, cand se trage linie dupa n meciuri. Dar cand se trage linie dupa 3, e faliment.

Amen!

N-avem valoare.Punct.

rob_din
18th June 2008, 01:04
Cine e ronaldo ?

greasu ala..sau ce despre cine vb pe aici ?

nu a primit absolut nici o pasa utila pt ca nu are de la cine......

Pe langa faptul si grasul ala e de 5 ori mai bun decat Mutu, vorbesc de Cristiano Ronaldo. Ala ia mingea din terenul propriu si se duce direct in careul advers. Mutu se impiedica dupa 2 pasi

MagicTouch
18th June 2008, 01:04
ce mare smecherie cu Piturca asta?? Da' ce s-au terminat antrenorii in Romania. Karel Bruckner ia dus pe cehii tot pana in grupe si sa inecat ca Banel la mal. I-a ridicat cineva statuie in Cehia. NU!!! Dimpotriva! Multumim ai facut multe pentru noi,acum esti depasit de moment...PA, la revedere.

unic_jul
18th June 2008, 01:05
Am alergat pe naiba cu cap. Au ratat italienii ca prostii. poate ai vazut alt meci. Si cum sa nu fie de vina? Daca n-are cu cine sa-si dea demisia


daca italienii au rata ca prostii noi cum am ratat?? iti reamintesc: sut in bara chivu,sut tamas(parca,nu mai stiu exact) respins cu greu de bufon,11 metri ratat de mutu...etc.cred ca am vazut alt meci decat ce ai vazut tu.cate din meciul cu italia ai revazut azi.si eu ma refeream doar la atitudine nu si la statistica de mai sus.
cat priveste pe piti,nu am zis ca nu este de vina.este si el (ca nu a incercat sa construeasca o echipa cu tineri aspiranti(daca om avea ca eu nu-i stiu) ci el s-a bazat pe nucleul vechi,lucru care l-a costat in seara asta.

YoYoyOi
18th June 2008, 01:05
Singurul vinovat de acest mare rahat este Piturca. Asta nici n-ar fi trebuit sa revina la conducerea echipei.

rob_din
18th June 2008, 01:05
eu personal nu ii injur pt ca au jucat prost,ci pt atitudinea de care au dat dovada,vorba lu dinu,o talpa ,o alunecare ceva,ceva,azi nu a fost nimic,ba da am asteptat sa primi gol si sa se termine odata si sa poata sa isi verifice conturile:rosu:

Subscriu, puneti-le caseta de la Turcia-Cehia poate inteleg ceva. Sau de fapt puneti-le un filmulet cu Andresan, de acolo inteleg mai multe. Nicci un videoclip cu Adi Minune nu e rau

tu26dor
18th June 2008, 01:05
da cine ne-a calificat la Euro?! nu Mutu? fara Mutu nici nu ajungeam la Euro 2008. si daca a ratat penalty-ul ala, ce? si altor jucatori mult mai mari ca el si in meciuri mult mai importante ca acesta, li s-a intamplat sa rateze penalty-uri. Insemna ca tu nu stii ce vb.

a ratat asta e... dca batea altul penaltiul si rata am fi zis toti ca de ce nu a batut mutu... asa ca...

Prome
18th June 2008, 01:05
am vrut in sferturi , da am luat p00la in mana :)

nu se poate , prea multe comentarii pentru o neputinta vizibila

BAF-kimi
18th June 2008, 01:06
subscriu ! ;)

da, poate buticut nu a vazut preliminariile si de-aia il acuza pe Mutu :drak:

grasu2
18th June 2008, 01:06
sa-l bage pe marica??? bine ca nu esti si tu antrenor.ce sa faca distrusul ala care nu mai joaca nici la club?? pai piti a vrut sa-l bage da cica l-a vazut cum s-a antrenat si s-a razgandit.

Deci e mai bine cu petardele de M si D Niculae in atac? Iverness n-au avut, in toata existenta lor, un jucator la un turneu final pana nu a aparaut M. Niculae. Daniel Niculae se lupta la retrogradare in "marele campionat" al Frantei. Marcia ar fi fost de 100 de ori mai bun decat amandoi la un loc, macar asta sta pe banca unei echipe de top nu la o echipa de rahat. Cred ca si antrenamentele lui Marica sunt mai intensive decat cele de la alde Auxerre sau Iverness.

unic_jul
18th June 2008, 01:08
eu personal nu ii injur pt ca au jucat prost,ci pt atitudinea de care au dat dovada,vorba lu dinu,o talpa ,o alunecare ceva,ceva,azi nu a fost nimic,ba da am asteptat sa primi gol si sa se termine odata si sa poata sa isi verifice conturile:rosu:

a zis dinu asta??? nu mi vine sa cred.incepe sa mi para rau ca nu l-am ascultat.era baut sau care-i faza? nu a mai dat-o in filozofii??

rob_din
18th June 2008, 01:08
Marica trebuia sa joace din primul minut cu Franta. Nu stiu ce sezon a avut, dar macar a aratat ceva la natipnala pana acum. Cei doi Niculae n-au aratat niciodata nimic

rhadoo
18th June 2008, 01:08
Poate ca ai nostri credeau ca joaca in "grupa mortilor" si nu in "grupa mortii" ... cam jenant...
Macar pt campionatul asta au invatat desteapta-te romane..
whatever.. :((

da ai perfecta dreptate,macar au invatat DESTEAPTA-TE ROMANE:happy,in afara de numarat sau citit de pe extrase de cont si "dungi"
lucru mare pt niste semianalfabeti

tu26dor
18th June 2008, 01:08
A califica e una a participa la turneul final e alta. Alta Marie cu alta palarie. O fi bun Piturca sa califice, insa e depasit de situatie la campionate. Pe termen lung, strategiile lui dau roade, cand se trage linie dupa n meciuri. Dar cand se trage linie dupa 3, e faliment.

doar asa ajungem sa impuscam conducatorul la primul semn de foamete...

buticut
18th June 2008, 01:08
Raul a fost facut, toti au partea lor de vina.

innuendo
18th June 2008, 01:09
da, poate buticut nu a vazut preliminariile si de-aia il acuza pe Mutu :drak:

pai da, Mutu ramane cel mai bun jucator roman la ora actuala. Daca a ratat asta e, a aratat ce e Romania, o echipa de ratati :)

illazio
18th June 2008, 01:10
putzirca demisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

rhadoo
18th June 2008, 01:10
a zis dinu asta??? nu mi vine sa cred.incepe sa mi para rau ca nu l-am ascultat.era baut sau care-i faza? nu a mai dat-o in filozofii??

a zis un pic mai voalat ceva de genul"ca au pus apa in vin":happy

moty
18th June 2008, 01:10
gata, mi-a ajuns, noapte buna!
ne vedem la CM 2010 (oare?)

girls-power
18th June 2008, 01:11
Mutu nu e constant...dar delasarea lui vine si de la echipa cu care joaca...o echipa de obositi...Nu nimereau nici macar pasele...asta e prea de tot. Cel putin Mutu a dat un gol. Restul echipei, exceptindu-i pe Lobont si Chivu, n-au jucat mai nimic...Cred ca si eu jucam mai bine, pt ca cel putin nimeresc f bine pasele...O echipa resemnata fara pic de ambitie...Pacat. Mai bine jucau pt egal. Mi s-a parut ca nici nu stiau ce vor: cind atacau haotic si pierdeau mingea dupa 2-3 pase, cind se inghesuiau in aparare si ma mir ca nu s-au mai dat cap in cap alti 2-3 jucatori. Cu toate astea nici apararea n-a fost cine stie ce: varza...au trecut pustanii de olandezi ca-n brinza si faptul ca n-au dat mai multe goluri e ca s-au pripit in fata portii. Altfel, daca juca Olanda cu echipa de titulari, cred ca ne bateau la scor de handbal...
Pacat...unde e ambitia noastra? mi-am stricat ziua...mai bine nu ma uitam la meci si vazind doar scorul, mi-ar fi parut bine ca n-au pierdut la scorul italienilor, nestiind ca au jucat cu rezervele...teribil...

tu26dor
18th June 2008, 01:11
putzirca demisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

daca franta italia se termina 0-0 ce ai fi spus acum in locul acestei lozinci?ar trebui sa tii cont ca la acest rezultat, totul era cam la fel exceptand faptul ca eram calificati....hi hi

unic_jul
18th June 2008, 01:11
Deci e mai bine cu petardele de M si D Niculae in atac? Iverness n-au avut, in toata existenta lor, un jucator la un turneu final pana nu a aparaut M. Niculae. Daniel Niculae se lupta la retrogradare in "marele campionat" al Frantei. Marcia ar fi fost de 100 de ori mai bun decat amandoi la un loc, macar asta sta pe banca unei echipe de top nu la o echipa de rahat. Cred ca si antrenamentele lui Marica sunt mai intensive decat cele de la alde Auxerre sau Iverness.


asta cu rezerva la o echipa de top( apropo,care e echipa aia) e tare rau de tot.din ce putz al gandirii ai scos-o?

cat priveste antrenamentele intensive ma lasa rece daca atunci cand piturca il trimite sa faca incalzirea ca sa-l bage pe teren el o face in dorul lelii

buticut
18th June 2008, 01:12
pai da, Mutu ramane cel mai bun jucator roman la ora actuala. Daca a ratat asta e, a aratat ce e Romania, o echipa de ratati :)

La Euro insa s-au remarcat Tamas, Rat si Lobont. Nu neg,Mutu a avut acel sprint inspirat din care a rezultat singurul nostru gol la europene si s-a mai chinuit. Dar nu e jucator de top.Poate-poate pana in 2010 ne construim si noi o echipa ca lumea, lasati "veteranii" sa se odihneasca.

rob_din
18th June 2008, 01:12
daca franta italia se termina 0-0 ce ai fi spus acum in locul acestei lozinci?

eu o spun de doi ani, piturca nu e bun nici de unirea urziceni.

innuendo
18th June 2008, 01:12
gata, mi-a ajuns, noapte buna!
ne vedem la CM 2010 (oare?)

da, ne vedem si atunci, ca doar da transmisiunea televizata si tarilor neparticipante :)

noapte buna

illazio
18th June 2008, 01:13
daca franta italia se termina 0-0 ce ai fi spus acum in locul acestei lozinci?

olandezii mai ca nu si-au bagat-o in poarta si cu toate astea noi n-am fost in stare sa legam 2 pase..... CEA MAI INFECTA ECHiPA DE LA EURO, AUSTRIA NE-A DAT CLASA, PUTZIRCA OUT, CIOREL BALANEL OUT, COCIS OUT !!!!

MagicTouch
18th June 2008, 01:14
Cei care vorbesc de Marius Nicolae. L-ATI VAZUT CUM JOACA LA IVERNESS??? Da nu ma refer la ce dau astia la TV in Romania. Asa meci de meci? Pai ala e om de careu face ravagii daca primeste mingea cum trebuie.
Dar cand primesti centrari a la Balanel maratonistu' care vazuse un pescarus pe nocturna si de gelozie ca ala era mai alb a dat cu mingea spre nocturna tot meciul....ce poti astepta de la atacant de careu.

rob_din
18th June 2008, 01:14
Ca joc doar Polonia mi e pare sub noi la acest Euro

BAF-kimi
18th June 2008, 01:15
La Euro insa s-au remarcat Tamas, Rat si Lobont. Poate-poate pana in 2010 ne construim si noi o echipa ca lumea, lasati "veteranii" sa se odihneasca.

au mai jucat bine si Radoi si Goian, chiar si chivu si bineinteles Mutu, care nu a avut cu cine sa joace!

tu26dor
18th June 2008, 01:15
eu o spun de doi ani, piturca nu e bun nici de unirea urziceni.

ok... nu are rost sa mai cautam argumente ... ma retrag aici si te las sa iti savurezi in liniste ideile... o seara buna la toata lumea ...
...si... deh... mai incercam...

rob_din
18th June 2008, 01:15
Cei care vorbesc de Marius Nicolae. L-ATI VAZUT CUM JOACA LA IVERNESS??? Da nu ma refer la ce dau astia la TV in Romania. Asa meci de meci? Pai ala e om de careu face ravagii daca primeste mingea cum trebuie.
Dar cand primesti centrari a la Balanel maratonistu' care vazuse un pescarus pe nocturna si de gelozie ca ala era mai alb a dat cu mingea spre nocturna tot meciul....ce poti astepta de la atacant de careu.

Unde joaca????????????? A iarta-ma, uitasem de marea echipa din oraselul Inverness

rhadoo
18th June 2008, 01:15
Cei care vorbesc de Marius Nicolae. L-ATI VAZUT CUM JOACA LA IVERNESS??? Da nu ma refer la ce dau astia la TV in Romania. Asa meci de meci? Pai ala e om de careu face ravagii daca primeste mingea cum trebuie.
Dar cand primesti centrari a la Balanel maratonistu' care vazuse un pescarus pe nocturna si de gelozie ca ala era mai alb a dat cu mingea spre nocturna tot meciul....ce poti astepta de la atacant de careu.

nu ma cica era o cioara mai alba ca el si de aia era jelos:happy

YoNuTzz
18th June 2008, 01:15
1. Olanda putea sa faca mai mult decat a facut...nu au pus prima echipa, au ratat etc...doar nu doreati sa-si dea autogol...
2. In a 2-a repriza, am vzt probabil CEA MAI SLABA ECHIPA PARTICIPANTA LA EURO, DA ROMANIA !
3. NU GHINIONUL NU NE-A CALIFICAT, CI NEPUTINTA !

penibil...

adbogdan
18th June 2008, 01:15
Daca aveam nu stiu ce mari scule de fotbalisti mai intelegeam. Da' cine-s marile scule ? Vreo cativa jucatori de la Steaua (majoritatea nici n-aveau ce cauta in lot), cativa de la Dinamo, doi de la Auxerre (echipa ce joaca la retrogradare in Franta), unul de la Sahtior, unul de la Lokomotiv Moscova, unul de la Getafe, unul de la Inverness, unul de la Siena, unul de la TSKA Sofia, un neadaptat la Stuttgart ... plus doi jucatori de valoare Chivu si Mutu si un posibil viitor jucator de valoare (Radu Stefan). Cum se face ca n-avem decat un singur jucator (Chivu) la o echipa de top in Europa ? Evident, echipele de top nu transfera ciurucuri si nici jucatori buni dar plini de fitze si care o lasa mai moale dupa ce si-au umplut conturile. Degeaba ne agitam ca de ce n-a fost convocat cutare sau cutare. Si aia neconvocati tot 'de-ai nostri' sunt. Un meci bun si trei figuratii pe teren. N-avem nici un jucator despre care sa stim sigur ca e capabil sa joace la nivel inalt 4-5 meciuri contra echipelor de top.

illazio
18th June 2008, 01:16
Ca joc doar Polonia mi e pare sub noi la acest Euro

bai fratioare cum sa joci cu 8 fundasi cand Olanda te conduce in minutu 75 cu 1-0 si tu trebuie sa bati ? am intalnit o franta jalnica si n-am fost in stare sa ne creeam o ocazie, singurul gol a venit pe seama unei greseli a lui zambrotta, nu am creeat nici macar 1 faza buna de atac la acest euro.....putzirca demisiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

buticut
18th June 2008, 01:17
Dar cand primesti centrari a la Balanel maratonistu' care vazuse un pescarus pe nocturna si de gelozie ca ala era mai alb a dat cu mingea spre nocturna tot meciul.....

N-are rost ce-am ras la faza aia.Nici daca era poarta de 2 ori mai mare nu era gol :lol:

Cips
18th June 2008, 01:17
raman la parerea ca piturca nu a facut parte din aceasta farsa de astazi
si la fel raman la parerea ca a fost un non combat din partea jucatorilor nostrii:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

Nu ai vzt. ce resemnat era pe banca. Ca antrenor el trebuie sa cedeze ultimul. Si sa reusesti in 3 meciuri sa schimbi mereu aceeasi jucatori iesiti total din forma. Banel alearga fara cap - au stiut cei de la Timisoara de ce l-au dat la Steaua;) In locul lui Petre mai bine il naturaliza pe Elton si tot facea mai multe. Marius Niculae unde joaca, in Scotia? Ce mi-e Scotia ce mi-e Malta...pana si Ganea cred ca reusea mai multe decat cei doi Nicolae, Ala avea atitudine de luptator.

rob_din
18th June 2008, 01:17
bai fratioare cum sa joci cu 8 fundasi cand Olanda te conduce in minutu 75 cu 1-0 si tu trebuie sa bati ?

Si ce ma intrebi pe mine?

rob_din
18th June 2008, 01:18
Ceva putred s-a intamplat azi. Poate i-or fi promis si lui Piturca vreun post prin Serie A si ne lasa in pace. Repet meciul a semanat cu PSG-Steaua

eSteven
18th June 2008, 01:19
INCREDIBIL

Ne-am batut singuri in fata unei echipe a Olandei mai mult decat permisive in prima repriza. Ne-au lasat sa facem si noi un meci "mare" la acest euro, insa noi nu reusim sa punem o pasa mai lunga de 5 m.
In afara de Lobont, care iese din calcul, am vazut 10 circari pe teren care au mimat fotbalul. Pictor VITUrca, e jalnic antrenor. Ultradefensiva a dat roade... mii de nervi si o plecare de la euro pe usa din dos. Eu nu l am suportat niciodata, dar am evitat sa il jignesc pe parcursul competitiei, gandindu-ma ca poate baietii vor ceva ...

Incepand cu lotul asta PATETIC, jalnic, mediocru... apoi cu betoanele si autobazele din fata portii, am reusit sa facem un mare rahat praf. Imi este rusine....:(. Sper sa vad ca zboara un antrenor... sa se duca la mm unde vrea el. Vreau sa vad o reconstructie inca de pe acum, caci nationala asta pe jumate e total rasuflata. Plangeam dupa Goian iar noi nu am dat un sut pe poarta. Szekely cred ca era parfum pe postul ala... dar nu, imputirca trebuie sa ridice cota altora. Ne-am facut de ras .. in fata unei olande care nu ar fi zis NU calificarii noastre. Acum ni se induce ideea, ca am fost buni prin presa, ca am depasit conditia. IMI ESTE SCARBA!

innuendo
18th June 2008, 01:19
uitati asa a aratat Romania. la picioarele Olandei, calcata in picioare de ea, lovita. exact ca in poza. Chivu sintetizeaza toata echipa Romaniei. Ce fotograf inteligent :D

http://i234.photobucket.com/albums/ee105/alexandruoro/bataiadejocaolandei.jpg

innuendo
18th June 2008, 01:19
Romania jos, Olanda sus

MagicTouch
18th June 2008, 01:21
de la Steaua doar Goian si Radoi au fata de nationala. De nationala ACTUALA vreau sa spun. In rest, ciurucuri de duzina pe care mesteru becali vrea sa-i vanda si la care (presupun) ca si nea Piturca are un comision daca ajuta :headbang:

spartacus
18th June 2008, 01:22
Van Basten i-a reamintit lui Piturca anumite momente mai putin placute din cariera lui de jucator:D. In momentul de fata Olanda e o echipa superba pentru ca toti jucatorii creeaza chiar si atunci cand se apara. E o placere sa urmaresti masinaria Olandei. Daca(virgula) continua sa joace in felul asta, nu stiu cine ii mai poate opri...

Despre noi...ce e de zis....Am jucat la ciupeala. In atac, jucatorii s-au rotit ca niste muste bete in jurul unei "posibilitati" de a-i crea o sansa lui Mutu. Pe benzi am fost hilari (vezi centrarea lui Nicolita) iar la mijloc inexistenti. "Siguranta tactica" a la Piturca a devenit odata cu trecerea timpului un factor ce a turnat plumb in ghete ofensivei. Partitura pregatita de Piturca a fost citita la perfectie de Van Basten, un Van Basten care nici nu avea intentia sa castige. Scorul e mincinos fata de ceea ce s-a intamplat pe teren.

De ce sa nu recunoasteam ca in era Piturca echipa Romaniei a progresat foarte mult pe plan tactic. Totusi, pentru nivelul urmator avem nevoie de mai mult decat interpretarea corecta a partiturii. Avem nevoie de jucatori care sa se ridice la valoarea unui Chivu, Lobont, Goian sau Mutu. Si avem nevoie de cate doua bucati din fiecare...

BAF-kimi
18th June 2008, 01:23
am jucat cel mai slab fotbal de la acest Euro, nu meritam sa ne calificam
poate in 2010, va fii Ogararu, si nsite jucatori tineri ca Deac, Costea, chiar si Szekely, pana atunci, shhhhhh

rhadoo
18th June 2008, 01:24
Trebuie să ne vedem lungul nasului. Am fost niște furnicuțe care au alergat pe tot terenul și nu au făcut nimic nimic altceva decât să-i paseze lui Mutu în speranța că va face el ceva. Și eu am greșit mult azi și am suferit la capitolul creație", a spus Chivu.
cred ca asta li sa spus inainte de meci de undeva de acolo de sus sa isi vada lungul nasului ca altfel e de rau si asta au si facut

rob_din
18th June 2008, 01:25
Fotbalul in Romania e in moarte clinica, chiar nu va dati seama. Cand o echipa formata din straini de mana a treia defileaza prin campionat inseamna ca o sa ne mearga din ce in ce mai rau. Nu exista nici uin jucator tanar pentru care sa bag mana in fc ca va deveni un mare jucator

MagicTouch
18th June 2008, 01:25
INCREDIBIL

Ne-am batut singuri in fata unei echipe a Olandei mai mult decat permisive in prima repriza. Ne-au lasat sa facem si noi un meci "mare" la acest euro, insa noi nu reusim sa punem o pasa mai lunga de 5 m.
In afara de Lobont, care iese din calcul, am vazut 10 circari pe teren care au mimat fotbalul. Pictor VITUrca, e jalnic antrenor. Ultradefensiva a dat roade... mii de nervi si o plecare de la euro pe usa din dos. Eu nu l am suportat niciodata, dar am evitat sa il jignesc pe parcursul competitiei, gandindu-ma ca poate baietii vor ceva ...

Incepand cu lotul asta PATETIC, jalnic, mediocru... apoi cu betoanele si autobazele din fata portii, am reusit sa facem un mare rahat praf. Imi este rusine....:(. Sper sa vad ca zboara un antrenor... sa se duca la mm unde vrea el. Vreau sa vad o reconstructie inca de pe acum, caci nationala asta pe jumate e total rasuflata. Plangeam dupa Goian iar noi nu am dat un sut pe poarta. Szekely cred ca era parfum pe postul ala... dar nu, imputirca trebuie sa ridice cota altora. Ne-am facut de ras .. in fata unei olande care nu ar fi zis NU calificarii noastre. Acum ni se induce ideea, ca am fost buni prin presa, ca am depasit conditia. IMI ESTE SCARBA!

Ehhh, Stevie si atunci cum ramane cu ce am spus eu inainte de meci si tu mai contrazis atat de categoric. Mai trist decat ce am spus eu de fapt...ne-am batut singuri

adbogdan
18th June 2008, 01:26
Acum ni se induce ideea, ca am fost buni prin presa, ca am depasit conditia. IMI ESTE SCARBA!

Pai chiar ne-am depasit conditia. O echipa de mana a treia a reusit doua rezultate de egalitate la Euro impotriva unor adversari iesiti din forma dar 'cu nume'. Fata de ce poate nationala e chiar o mare realizare. Fata de ce AR TREBUI sa poata nationala insa e doar un accident.

Lasa presa. Aia oricum publica si po****rizeza nejustificat guitaturile tuturor tentativelor de conducatori si fotbalisti din Romania si dupa aia ne miram cum de-ajuns Balanel fotbalist si Mircea Sandu presedinte de federatie.

grasu2
18th June 2008, 01:27
asta cu rezerva la o echipa de top( apropo,care e echipa aia) e tare rau de tot.din ce putz al gandirii ai scos-o?

cat priveste antrenamentele intensive ma lasa rece daca atunci cand piturca il trimite sa faca incalzirea ca sa-l bage pe teren el o face in dorul lelii

Imi place ca ai vazut doar partea care te-o interesat :rolleyes:. TOTI jucatori nostri, mai putin Mutu, stau pe banca. Pana si Chivu. Noi avem mai multe minute la stat pe banca decat la fotbal in echipa nationala. In schimb, Stuttgart nu se lupta la retrogradare si a jucat si in Liga Campionilor. Ce-i drept, destul de prost.

Eu sincer nici nu pot sa-i blamez pe nataraii astia prea mult ca saracii nu-s instare se joace bine nici la echipe de rahat. Pe de alta parte toti jucatorii cu care am luptat joaca la echipe de top. E greu sa nu te plafonezi cand joci la Auxerre sau la Fiorentina, care probabil nici nu trece de preliminariile Champions League si nu mai pupa locul 4 in Italia decat peste inca 40 de ani.

rhadoo
18th June 2008, 01:28
Adrian Mutu a declarat la finalul partidei pierdută în fața Olandei, 0-2, că nu poate uita ratarea penalty-ului din meciul cu Italia. "La început nimeni nu ne dădea nicio șansă și cred că am demonstrat că putem fi peste așteptări. S-a căzut că încă nu putem rezista la un astfel de ritm, să jucă din 3 în 3 zile cu echipe foarte puternice. Am fost foarte obosiți după primele două partide în care am dat tot ce aveam mai bun. Pe finalul meciului cu Olanda ne-am dat seama că nu ne mai țineau picioarele. Am pe conștiință penalty-ul ratat. Lăsați-l pe Codrea în pace (n.r. pentru ocazia din meciul cu Olanda), vina pentru ratarea calificării este a mea. Eu am ratat penalty-ul cu Italia", a spus Mutu.

Cips
18th June 2008, 01:32
doar asa ajungem sa impuscam conducatorul la primul semn de foamete...

In Japonia, ministrul transportului si-a dat demisia cand un tren a avut o intarziere de ordinul minutelor. Se cheama onoare. A fost efectiv vina lui? Nu! Romanul tine de scaun cat de mutl poate. La federatie e locul caldut, bani frumusei, muncesti cateva saptamani pe an. calificarea e de un nivel, campionatul e de cu totul altul.
Nu poti schimba echipa, schimbi antrenorul ,mai ales daca observi mentalitatea actualului in situatiile date.

MagicTouch
18th June 2008, 01:33
Adrian Mutu a declarat la finalul partidei pierdută în fața Olandei, 0-2, că nu poate uita ratarea penalty-ului din meciul cu Italia. "La început nimeni nu ne dădea nicio șansă și cred că am demonstrat că putem fi peste așteptări. S-a căzut că încă nu putem rezista la un astfel de ritm, să jucă din 3 în 3 zile cu echipe foarte puternice. Am fost foarte obosiți după primele două partide în care am dat tot ce aveam mai bun. Pe finalul meciului cu Olanda ne-am dat seama că nu ne mai țineau picioarele. Am pe conștiință penalty-ul ratat. Lăsați-l pe Codrea în pace (n.r. pentru ocazia din meciul cu Olanda), vina pentru ratarea calificării este a mea. Eu am ratat penalty-ul cu Italia", a spus Mutu.

As fi tentat sa-i dau dreptate 100% daca nu ar fi un lucru care il contrazice:
Sa fii incapabil sa legi 3,4 pase ca lumea chiar si in primele 15 minute ale jocului nu cred ca are de a face cu oboseala ci mai degraba cu lipsa de valoare.

unic_jul
18th June 2008, 01:34
eu am zis ca am facut un meci mai bun cu italia comparativ cu olanda.Si eu eram de parere ca trebuia marica dar cand l am auzit pe piti ca s-a razgandit dupa ce l-a vazut cum s-a incalzit,mi-a trecut.
in ceea ce priveste echipele unde joaca titularii de la nationala,echipele alea de 2 lei(suntde acord cu tine) insa nu inteleg de ce turcii pot intoarce un rezultat in fata unei echipe car nu s-a dat la o parte din fata lor.la ce echipe mari joaca titularii de la nationala turciei.dar cei din echipa croatiei??

rob_din
18th June 2008, 01:34
Cine isi face iluzii crezand ca daca eram in alta grupa ne calificam se insala. In aceasta grupa am jucat cu o Franta penibila si cu o Olanda care isi dorea infrangerea. Ma indoiesc ca am fi avut alti adversari mai accesibili decat astia doi

danpuric78
18th June 2008, 01:35
Cu atatia stelisti in lot era de asteptat ca mentalitatea de milogi si pomanagii sa se vada.

Pentru a cata oara becali si sclavii lui reusesc sa faca un bine fotbalului romanesc?

Ma rog, in afara lui lobont, restul au fost jalnici, iar piti si-a arata limitele. in afara lui mutu restul atacantilor i-a selectionat de pomana. marica care nu da goluri, dica care da goluri doar in blaturi si amicale, niculae care joaca la amatori - au trecut toti inaintea lui bratu sau danciulescu.

Acum am vazut ce-au facut.

MagicTouch
18th June 2008, 01:36
grupa mortii........grrrrrr.....:happy:happy

YoNuTzz
18th June 2008, 01:37
Cine isi face iluzii crezand ca daca eram in alta grupa ne calificam se insala. In aceasta grupa am jucat cu o Franta penibila si cu o Olanda care isi dorea infrangerea. Ma indoiesc ca am fi avut alti adversari mai accesibili decat astia doi

+ cu arbitrul de partea noastra in meciul cu italia...


si TOTUSI, daca se termina 0-0 in celalalt meci, am fi mers in sferturi dupa o prestatie JALNICA in ultimul meci, cu 2 puncte, 1 gol inscris si golaveraj negativ...ma intreb dak jucatorii aveau curajul sa se bucure la final dak era 0-0 in celalalt meci, la ce joc au facut...

mai bine k a batut italia in conditiile date...

Fabiusd
18th June 2008, 01:37
RUSINE !!!
Si-au batut joc de o tara intreaga. Ne-au lasat olandezii si tot nu am fost in stare sa le dam gol. Ajungeau singuri cu lobont si pasau in spate in loc sa traga la poarta, de fundasii lor nici nu mai zic, nici nu se miscau ne lasau sa tragem, si totusi nu am fost in stare sa marcam.
RUSINE !!! Am facut un antifotbal, chiar daca scopul scuza mjloacele, mijloacele astea nu ne-au dus nicaieri, si am lasat si o impresie proasta, si am iesit prin usa din dos.

rob_din
18th June 2008, 01:40
+ cu arbitrul de partea noastra in meciul cu italia...


si TOTUSI, daca se termina 0-0 in celalalt meci, am fi mers in sferturi dupa o prestatie JALNICA in ultimul meci, cu 2 puncte, 1 gol inscris si golaveraj negativ...ma intreb dak jucatorii aveau curajul sa se bucure la final dak era 0-0 in celalalt meci, la ce joc au facut...

mai bine k a batut italia in conditiile date...


Asta ca asta, dar probabil ieseau oamenii in strada daca bateam Olanda intr-un blat

rob_din
18th June 2008, 01:41
Am si eu o intrebare: Enachescu, Gradinescu si restul echipei TVR sunt angajatii lui Piturca?

girls-power
18th June 2008, 01:45
sunt citiva jucatori de umplutura la nationala...nu inteleg de ce Piturca insista sa-i pastreze...sunt multi tineri fara nume care ar juca mai bine ca ei. Ar trebui sa se gindeasca la criterii adevarate de selectie atunci cind face nationala. E bine ca nu ne-am calificat cu egal Olanda-Romania si Italia-Franta...Altfel, am fi fost iar adormiti ca am reusit o mare performanta. Trebuie revazute meciurile astea si scosi cei care nu au facut nimic, nici macar pase bune n-au dat. Altfel, jucam cu 3-4 jucatori, iar ceilalti sunt doar figuranti. Daca ne calificam, tot pierdeam pina la urma in sferturi. Piturca trebuie sa se impace cu jucatorii buni pe care din orgoliu i-a lasat acasa, asa cum si mult timp Raducioiu si altii au fost sacrificati. Nu-s dinamovist, dar cind e vorba de nationala trebuie luati cei mai buni...Lectia asta trebuie invatata de Piturca si sa mai lase din orgoliul personal. Numai asa poate face performanta. Altfel nici n-o sa aiba rezerve de valoare cind are accidentati sau oameni cu cartonase galbene. In fine, noi vorbim aici ca sa ne aflam in treaba...

grasu2
18th June 2008, 01:45
eu am zis ca am facut un meci mai bun cu italia comparativ cu olanda.Si eu eram de parere ca trebuia marica dar cand l am auzit pe piti ca s-a razgandit dupa ce l-a vazut cum s-a incalzit,mi-a trecut.
in ceea ce priveste echipele unde joaca titularii de la nationala,echipele alea de 2 lei(suntde acord cu tine) insa nu inteleg de ce turcii pot intoarce un rezultat in fata unei echipe car nu s-a dat la o parte din fata lor.la ce echipe mari joaca titularii de la nationala turciei.dar cei din echipa croatiei??

Croatia:

Pletikosa - Spartak Moskow (titular)
Modric - Transferat la Tottenham
Kranjcar - Porthsmouth (titular)
Klasnic - Werder Bremen (rezerva)
Corluka - Man City (titular)
etc.

Turcii nu joaca la nu stiu ce echipe, mai putin Emre, dar sincer Turcia nu merita calificarea. A avut noroc prostesc. Pe de alta parte nici cehii nu o prea meritau.

In fine, asta este. Rod are, in mare parte, dreptate. Sunt fan CFR, nimic de zis, dar cand vezi ca nici nu se strofoaca Paskany sa faca UN transfer din tara atunci la ce sa te mai astepti? In Liga lu' Mitica e important Sampion Lig, ca sa faci de la 0-1 punct, si drepturile de televizare. Pe nimeni nu intereseaza sa promoveze jucatori tineri.

girls-power
18th June 2008, 01:57
Turcia merita calificarea, ca si orice echipa care lupta pina in ultima secunda...Scuza ca echipa s-a pierdut cind a aflat ca Italia conduce nu prea tine...Daca conduceam noi, tot la fel s-ar fi jucat. Pt ca olandezii nu cedeaza si joaca pina in ultima clipa. Noi jucam doar cit e egal sau conducem, poate nici atunci...dupa aia cadem total, nu luptam deloc. In f putine partide Romania a mai intors rezultatul cind am fost condusi...Oricum, avem multi jucatori de umplutura. Iar cei care au fost cindva nume mari, dar acum nu sunt in forma trebuiau lasati acasa, cum e cazul lui Banel Nicolita care degeaba a alergat ca o gaina fara cap...Daca nu esti in forma stai acasa si lasa si pe altii chiar daca n-au nume...Huntelaar si pustanii lui ne-au batut in seara asta si au demonstrat ca nu trebuie sa ai nume ca sa invingi la Euro...
Turcia a meritat sa cistige. La ocaziile lor, noi le-am fi ratat pe toate...

adbogdan
18th June 2008, 01:58
Croatia:

Pletikosa - Spartak Moskow (titular)
Modric - Transferat la Tottenham
Kranjcar - Porthsmouth (titular)
Klasnic - Werder Bremen (rezerva)
Corluka - Man City (titular)
etc.

+ Petric si Kovac la Dortmund, Rakitic la Schalke, Olic la Hamburg, Simic la Milan ... Oare de ce-s atatia croati in Germania ? Pentru ca nemtii stiu ca desi nu sunt super jucatori in schimb 'pun osul' si joaca la nivel maxim meci de meci.

Turcii si-au demonstrat nivelul in meciul cu Portugalia si in primele 60 de minute cu cehii. Ce s-a intmplat in finalurile meciurilor cu elvetienii si cehii a fost un accident. Singura diferenta intre ei si romani e ca turcii - la disperare - sunt in stare sa moara pe teren. Romanii in schimb isi numara banii.

giovanni BV
18th June 2008, 02:01
TURCIA MERITA CALIFICAREA , pentru ca au dovedit mai mult decat noi pe terenul de fotbal !!! S-au batut cu dintii pana in ultimul minut , si s-au calificat , iar echipa noastra , ROMANIA , s-a facut de rusine ( de ***** ) in fata echipei de REZERVE a OLANDEI !!!:yeah:
NO COMMENT !!!!:(

YoNuTzz
18th June 2008, 02:04
nu putem compara turcia cu romania !
turcii au murit pe teren, noi dak in min 75 ar fi fost 0-2 ptr adversar, s-ar fi terminat 0-3...

cinebelu
18th June 2008, 02:09
Bravo Romania! Nu sunt in stare sa castige nici macar atunci cand adversarul ne invita practic o repriza intreaga, ratand ocazii din care ar fi marcat cu siguranta impotriva Italiei sau a Frantei si asteptand in defensiva sa vada daca sunt romanii in stare sa trimita macar un sut pe poarta. @iulian_1976 esti de acord ca per total si in special in urma acestui ultim meci, aflandu-ne in situatia speciala de-a ajuta Olanda sa elimine si Italia si Franta din lupta la titlu, NE-AM FACUT DE RAS pana la urma? Cred ca pana si grecii erau in stare sa faca jocul olandezilor.. :happy

Bye-bye piturca! BarbugiuŽ chiar nu merita sa joace si sferturi cu tactica lui, la ciupeala. DEMISIA DE URGENTA! :rosu:

PS Turcii sunt cel putin doua clase peste romani, macar cu moralul. Lupta in orice situatie, chiar si atunci cand pare ca nu mai au absolut nicio sansa

grasu2
18th June 2008, 02:19
Turcia merita calificare asa cum o merita Romania! Hai sa fim seriosi, nu sunt de accord cu ce au facut "jucatorii" nostri, dar nici nu poti compara mosii Cehiei sau "starurile" Elvetiei cu rezervele Olandei! Daca jucau cu rezervele in grupa A Olanda iesea din grupa cu +14. Problema este ca noi nu trebuia sa lasam calificarea pe ultimul meci! Am fost prosti din start ca nu am batut Franta care facea pressing la 50 de metri de poarta noastra si nu juca nimica.

cinebelu
18th June 2008, 02:24
Turcii au jucat in primul rand in alta grupa, insa asta conteaza mai putin. Au aratat dorinta de-a castiga, de-a nu renunta nici cand erau condusi cu 2-0. La ce a jucat Romania in primul meci si mai ales in ultimul si la ce a declarat piturca ("s-au demoralizat la pauza cand au auzit ca Italia conduce" :shocked: ), nu-i vad sa fi facut fata nici macar in grupa turcilor. Este o chestie de atitudine, care-i lipseste Nationalei cu desavarsire sub acest servant al intereselor unor oameni cu influenta din jurul FRF

grasu2
18th June 2008, 02:30
Din pacate cinebelule asta este... noi nu avem nici antrenor dar nici echipa. Recunosc ca Romania nu ar fi fost nu stiu cat de buna in orice grupa ar fi jucat, dar oricum in Grupa A trebuia sa mearga mai departe Elvetia. A jucat mai bine, dar a ratat in prostie. Problema in fond si la urma urmei, este ca noi am lasat toata calificarea pe ultimul minut. Ne-a fost frica de Franta si Italia, care au fost jalnice, si am crezut ca mai batem Olanda odata ca doara, de "is de mana a 2-a". Din pacate Bern nu e Constanta si gazonul nu e mocirla.

Generatia asta e cam compromisa. Ar fi fost bine sa facem egal macar de dragul punctelor FIFA. Cu un egal am fi ajuns pe 10 in lume si am fi putut fi in urna a 2-a la mondiale, acum trebuie sa ne luptam cu Anglia, Croatia si Portugalia pentru acel loc, ca sa nu mai vorbim de contra-candidata directa, Franta. Un lucru sa fie clar in schimb, daca vom merge in continuare la mica ciupela si daca singurul scop al nationalei va fi sa promoveze "starurile" fratilor Becali vom mai vedea fotbal de calitate in 2020, cand sper ca Piti si Becaliii or muri.

mamaliguta rom
18th June 2008, 02:49
eh....eu stau in canada de 8ani ...si uite asa ...mi-am cumparat si eu stegulet cu romania ,asa , ca sa-l pun la masina ...sa le dau aere la italieni pe aici ....imi ziceam ,deh ,mutu and co. or sa faka ceva cu olanda.acum stau si ma uit la stegulet ....nici nu pot sa cred cat de prost au jucat romanii ..(in afara de lobont).echipa slaba , joc mediocru ...si per ansamblu am aratat ca stam foarte prost la mentalitate + fitze de vedete ,expirati si plini de fumuri....cred ca am devenit fan olanda ...dak vrea cineva sa schimbe stegulet roman contra stegulet olandez...si dau si 10 $ extra .....deh , de acum ma dau olandez....:) pace si sa speram ca in vreo 20 de ani o sa fie mai bn.

Telespan
18th June 2008, 02:51
au mai jucat bine si Radoi si Goian.
Goan a fost bulevard cu Italia(Tony a facut ce a vrut cu el) iar Radoi este antifotbal(poate karatist)...mai terminati cu stelisti vostri de 3 lei...

TaciAcolo
18th June 2008, 02:52
am fost praf in meci asta ...prostii nostri credeau ca ne dau astia meciu...
ma duc sa dorm is praf.......

eSteven
18th June 2008, 02:54
Italia a jucat destul de bine la acest european. Era imposibil sa piarda aceasta calificare dupa prima repriza din ambele meciuri. Ganditi-va ca si-au creat ocazii multe in toate meciurile. Ai dreptate ... in legatura cu starurile becaliotilor. Dica m-a facut sa rad.. nu i-am auzit numele, decat la schimbare. Eu am privit meciul alaturi de colegii si prietenii mei olandezi.. Si-au dat seama ca in prima repriza ne iarta... nu ne ataca decisiv, se joaca cu noi, ba chiar incepusera sa se enerveze.. deoarece noi nu jucam nimic, nu ii impingeam macar nici la autogol. Chiar daca codrea inscria tot nu ne calificam. Mi-a fost rusine cu adevarat azi, de nationala mea... plina de circari. Va amintiti gestul lui van Persie dupa marcarea golului? gestul acela cu o spada imaginara? vorba lui becali "ultima lovitura de sabie". Mi-a venit sa intru in pamant... Vinovati sunt in primul rand piturca si jucatorii. El ptr tactica, lotul ales, capacitatea de a mentine un echilibru, ei pentru faptul ca azi s-au prezentat din postura "numai buni de inbalsamat". Au vrut pomana si bine ca nu au obtinut-o. Presa e vinovata ca a pus amprenta prea mult pe un "posibil blat" (vezi articolul din Prosport "UEFA da OKul la blat"). In rest ... nimeni de la federatie nu e bun de nimic... marketing , management. Singurii care sufera cu adevarat ramanem noi. Pictor Viturca, a ciupit cate ceva din fotbal cu o echipa ultradefensiva si i-a fost tarsa sa o fure cu 4-0. Din pacate am iesit pe o usa mult mai din dos. italia si-a furat-o cu scor de neprezentare dau au devenit acum reali candidati la titlu.
Sper ca Olanda sa ii elimine, desi le va fi extrem de greu.

TaciAcolo
18th June 2008, 02:57
corect in prima repriza ne`au lasat daca prostii nu au fost in stare sa dea gol.............

kain
18th June 2008, 03:01
Piturca a gresit la toate meciurile, trebuia sa inceapa cu Marica in primul meci, nu cu D.Niculae, apoi ghinion pentru Ciprian ca a facut comotie, tot vina lui Piti ca-i lasa sa se rupa la antrenament :mda:

Tactica folosita de el e de 2 bani jumate, 7 jucatori in aparare si restu' de 3 in fata, pe cand aia ataca cu cel putin 4 oameni in atac, cum vrei sa dai gol, cand doar unu' din atac isi face treaba (Mutu) nici ala prea bine? Asta ramane o intrebare retorica.. :cry:

Inafara de asta, jucatorii nostri parca au fost morti, nu am vazut daruire pentru tara, pentru echipa, sa lupte pentru ceva cum am vazut la turci, la elvetieni si chiar la austrieci (care au echipe egale ca valoare sau chiar mai slabe ca a noastra).

Nici nu-ti vine sa plangi dupa ce vezi ce s-a putut intampla, o echipa care te lasa sa castigi, rateaza intentionat si tu nu esti in stare sa-i dai gol.. Meritam din plin sa ne intoarcem acasa pe usa din dos, Piturca schimba ceva ori lasa-ne ! :cry:

mamaliguta rom
18th June 2008, 03:05
au bani ...acum . asta e important pentru chivu si ceilalti....parca-i si vada fata aia de fetita rautacioasa....atat am putut .crunti tai dusmani ne-au dat-o iar la fundulet ...si cu ce lejeritata...:)

iulian_1976
18th June 2008, 03:10
Nu cred ca este cazul sa comparam Turci a cu Romqnia,in toate celelalte grupe aveai cel putin o chipa cu care te puteai exprima.
-ce a fost ciudat ptr mine este ca Romania a inceput in forta desi nu avea jucatori ptr asa ceva,s-a sperat la un gol in prima repriza ,s-a jucat din elan prima repriza ca apoi a doua repriza sa cada.
Aici a fost greseala antrenorului Piturca ,oricum privind grupa C cu echipele
am o senzatie ca nici una nu va trece de sferturi.

Cred ca mainile moarte ale ecxhipei nationale au fost Codrea si Mutu.Pe viitor
dac Piturca va concepe sist.ofensiv doar prin Mutu cred ca este o fundatura.

Cand m-a uit ce joaca Croatia si Portugalia imi dau seama ca joaca cel mai complet la cest Euro probabil una dintre acestea vor fi in finala,impreuna nu este posibil.
Olanda si Italia joaca un fotbal bun dar totusi se vede ca se forteaza ceva
nu e chiar ok,nu sunt la maxim.

Probabil ca selectionerul se va debarasa de cativa jucatori si cred ca av aduce cu siguranta pe Costea si Bratu in viitoarele preliminarii.
Numai bine.

kain
18th June 2008, 03:16
Nu cred ca este cazul sa comparam Turci a cu Romqnia,in toate celelalte grupe aveai cel putin o chipa cu care te puteai exprima.
-ce a fost ciudat ptr mine este ca Romania a inceput in forta desi nu avea jucatori ptr asa ceva,s-a sperat la un gol in prima repriza ,s-a jucat din elan prima repriza ca apoi a doua repriza sa cada.
Aici a fost greseala antrenorului Piturca ,oricum privind grupa C cu echipele
am o senzatie ca nici una nu va trece de sferturi.

Cred ca mainile moarte ale ecxhipei nationale au fost Codrea si Mutu.Pe viitor
dac Piturca va concepe sist.ofensiv doar prin Mutu cred ca este o fundatura.

Cand m-a uit ce joaca Croatia si Portugalia imi dau seama ca joaca cel mai complet la cest Euro probabil una dintre acestea vor fi in finala,impreuna nu este posibil.
Olanda si Italia joaca un fotbal bun dar totusi se vede ca se forteaza ceva
nu e chiar ok,nu sunt la maxim.

Probabil ca selectionerul se va debarasa de cativa jucatori si cred ca av aduce cu siguranta pe Costea si Bratu in viitoarele preliminarii.
Numai bine.

Daca tu ai vazut ca Portugalia si Croatia au jucat cel mai frumos fotbal de la EURO 2008 de pana acum inseamna ca nu ai vazut Olanda cum a desfiintat Italia si Franta. S-au oprit la un moment dat sa nu le umileasca prea tare, au scos vedetele din teren ca se ajungea departe pe tabela :lol:

Dupa cum s-a jucat pana acum, Olanda e favorita la castigarea EURO 2008 si nu Portugalia,Spania,Germania sau Italia :yeah:

Telespan
18th June 2008, 03:24
o fi si piti de vina dar daca nu ai cu cine poate sa vina si Jose Mourinho ca tot degeaba vine.pana la urma ce sa faca? sa intre el pe teren?
Tu nu intelegi cine vine la Nationala?Fratii Becali il dirijeaza pe Pituirca sa vinda marfa afara ,Nicolita,Dica,Goian,ghionea etc
Piturca este o mizerie de antrenor cit shi de om(cazul valiza),un dude corupt shi mincinos

illazio
18th June 2008, 03:26
doaaaamneeeeeee cum dracu sa te lase olanda sa dai gol si tu sa nu poti sa aimacar 1 OCAZIE ????????????????

mamaliguta rom
18th June 2008, 03:27
Tu nu intelegi cine vine la Nationala?Fratii Becali il dirijeaza pe Pituirca sa vinda marfa afara ,Nicolita,Dica,Goian,ghionea etc
Piturca este o mizerie de antrenor cit shi de om(cazul valiza),un dude corupt shi mincinos

...si eu as completa + toata aceasta echipa care a fost o minciuna ''de echipa''

hamsterutz
18th June 2008, 03:33
am fost praf in meci asta ...prostii nostri credeau ca ne dau astia meciu...
ma duc sa dorm is praf.......
pai ne-au dat...dar astia nus in stare sa dea gol cu poarta goala....

goredinchitila
18th June 2008, 03:37
Dragilor,
va multumesc pt comentarii si astept si alte pareri!
Ceea ce ma demoralizeaza pe mine este nesimtirea cu care echipa si antrenorii au abordat acest turneu. Au lasat impresia de CERSETORI dupa cum au jucat si la ce si cum au prezentat o natiune care incearca sa iasa din cliseele modestiei si cersitului. Consider ca am fost reprezentati gresit din cauza coruptiei din toate domeniile si a infatuarii ca sintem cea ce sa aratat ca nu sintem deloc. Eu sint mindru ca sint roman dar ma doare nespus ca cei care reprezinta numele tarii na-u coloana vertebrala. S-au lasat pagubasi din primul minut al primei partide si asa au tinu=to pina la sfirsitul ultimei, aratind ca niste CERSETORI! adica noi vrem doar sa nu ne bateti si daca voi va incurcati intre voi poate mergem si noi mai departe! Au vrut putin, au visat putin si au crezut sau mai bine zis nu au crezut in puterile lor facind de ris o natie care se zbate sa iasa din agonia celor 50 de ani de doctrina comunista!
Cite generatii va trebuii sa treaca ca sa se shimbe ceva in mentalitatea romanului? Iata ca avem acum copii care nu stiu cine a fost ceau si elena si poate atunci se va schimba ceva insa trebuie ca parintii sa=i invete sa viseze mult si mare si ca posibilitatile sint nelimitate! Noi aici spunem: DREAM BIG AND WORK FOR IT! AND EVERYTHING IS POSSIBLE!

cinebelu
18th June 2008, 03:49
Cand m-a uit ce joaca Croatia si Portugalia imi dau seama ca joaca cel mai complet la cest Euro probabil una dintre acestea vor fi in finala,impreuna nu este posibil.

Lasa-ma, ca oi fi gresit si eu multe, dar nici tu nu esti vreun specialist :D
Ziceai de Franta ca aparare aglomerata, ca e greu sa inscrii impotriva lor, ca nu ai vazut echipa care sa castige impotriva lor daca se descopera. etc etc. Marea Franta a incasat o caruta de goluri (prosti rau afonii lui piti ca nu s-au prins de faza, au avut prea mult respect si s-au multumit cu 0-0), Olanda si Italia au maturat cu ei, au fost cea mai slaba echipa din grupa

Telespan
18th June 2008, 03:51
Eu sunt sigur ca Romania s-a dat la o parte.
Eu asa am vazut meciul.
M-am uitat atent la reactiile lor, la lipsa de vehementa, la lipsa de frustrare la o pasa proasta, nu au fost faulturi, nu au fost proteste.
Eu asta cred : ori vine de la mutu si chivu (chivu a grest 90% di pase) ori la nivel inalt de tot . Asa cum s-a rezolvat si potugalia cu elvetia
was a good one......:ok:esti cool....:ok

goredinchitila
18th June 2008, 04:01
Dragilor,
va multumesc pt comentarii si astept si alte pareri!
Ceea ce ma demoralizeaza pe mine este nesimtirea cu care echipa si antrenorii au abordat acest turneu. Au lasat impresia de CERSETORI dupa cum au jucat si la ce si cum au prezentat o natiune care incearca sa iasa din cliseele modestiei si cersitului. Consider ca am fost reprezentati gresit din cauza coruptiei din toate domeniile si a infatuarii ca sintem cea ce sa aratat ca nu sintem deloc. Eu sint mindru ca sint roman dar ma doare nespus ca cei care reprezinta numele tarii na-u coloana vertebrala. S-au lasat pagubasi din primul minut al primei partide si asa au tinu=to pina la sfirsitul ultimei, aratind ca niste CERSETORI! adica noi vrem doar sa nu ne bateti si daca voi va incurcati intre voi poate mergem si noi mai departe! Au vrut putin, au visat putin si au crezut sau mai bine zis nu au crezut in puterile lor facind de ris o natie care se zbate sa iasa din agonia celor 50 de ani de doctrina comunista!
Cite generatii va trebuii sa treaca ca sa se shimbe ceva in mentalitatea romanului? Iata ca avem acum copii care nu stiu cine a fost ceau si elena si poate atunci se va schimba ceva insa trebuie ca parintii sa=i invete sa viseze mult si mare si ca posibilitatile sint nelimitate! Noi aici spunem: DREAM BIG AND WORK FOR IT! AND EVERYTHING IS POSSIBLE!
Sint eu gresit? ma aude cineva? este cineva alaturi de mine?
Celor care au minte si inteligenta le doresc numai bine si sa traiasca mult si sa incerce sa schimbe ceva!
Celorlati mai putin inzestrati le doresc sa invete, sa se uite in jurul lor sa vada cum si ce fac cei cesi doresc sa ajunga mai sus si sa incerce sa se schimbe pentru binele unei natii ce merita mai mult decit ceea ce a aratat mutu (adica nimic) cind toti jucatorii alearga el merge parca la promenada pe miristea lui de la pitesti si maninca seminte cu tiganii lui!
Banel? cel putin a fugit, sa agitat, ar fi vrut mai mult dar cu cine? fotbalul e un sport de echipa! si sclipirile individuale pot schiba multe daca muncesti si nu astepti ca un oportunist sa greseasca altii (vezi mutu) iar cind vine timpul sa arati ca faci o diferenta TE CACI PE TINE CA UN GOLAN PROST SI PUTUROS
plin de tatuaje si fuguri de trivale. Sa nu mai aud de numele lui mutu, adica cine pla calului la facut si pasta mare fotbalist ca eu de cite ori la-m vazut numai idiotenii a facut si de unde pina unde infatuarea asta a voastra cu BRILIANTUL? brilliantul plii sau ce haai nu va mai caca pe voi, lui dobrin ii placeau doua prune asta e mai emancipat sii place coca...cola. Eu nu stiu ce vad si femeile la el are o fata de tigan de la gaiesti si niste figuri de curist de nu se vede mai bine si-ar face operatie de schimbare de sex. ...dar de asta e noua generatie....
COMENTATI DRAGII MEI SI SPUNETI-VA FRUSTRARILE, GINDURILE SI TOT CE AVETI VOI MAI BUN!
PS. poate va intrebati ce de am ales gore din chitila ca nume?
pai stati sa va spun" gore din chitila, varul lui fane zis gorila, care l-a batut pe mitu(mutu)ce da tare cu cutitu'....
trist nu??? asta sintem noi romanii pe acilisa printre straini iar cind avem ocazia sa aratam ceva ... uitate la nationala lui... mutu si lui piti zis satana

adbogdan
18th June 2008, 04:27
Nu cred ca este cazul sa comparam Turci a cu
Probabil ca selectionerul se va debarasa de cativa jucatori si cred ca av aduce cu siguranta pe Costea si Bratu in viitoarele preliminarii.


Care Bratu ? Ala care a ratat de 3 ori singur cu portarul la Copenhaga, a facut figuratie in Turcia si n-a convins pe nimeni in Franta ? Daca Bratu e salvarea nationalei atunci mai bine o desfiintam. Cat despre Costea, sa vedem mai intai ce se va intampla dupa ce va da cu nasu' de multi bani. Ca poate va ajunge si asta sa-si inchipuie ca nu mai trebuie sa alerge pe teren dupa ce-si trage gipan bengos.

Prea s-au invatat romanasii sa ia caramizile de bani fara sa miste un deget. Isi inchipuie ca-s mari valori si cand e vorba s-o si demonstreze se fac de kkt. Musiu Dica vrea sa plece 'afara' da' nu-si pune intrebarea daca acolo are cineva nevoie de unu' care sa doarma pe teren. Sau poate l-a mintit cineva ca fotbal inseamna 5 minute de talent si 1000 de minute de dormit. Banelinho e scos pe taraba ca si cum ar fi marfa de lux cand de fapt e umplutura, fotbalatleti ca el se gasesc cu sutele prin Africa, si-s si de 10 ori mai ieftini. Majoritatea tinerelor talente vor sa se transfere la o echipa din vest sau din Bucale, dar nu pentru ca ar vrea sa progreseze ci pentru bani. Nu conteaza daca se plafoneaza, important e sa ia banu' cat mai gros. Ir atunci cand dau peste adversari de valoare se kka pe ei fiindca de-abia atunci au marea revelatie cum ca un cont gonflat nu conteaza atunci cand un adversar profesionist vrea s-si atinga scopul.

mamaliguta rom
18th June 2008, 06:39
am si eu o sugestie ....cand se intorc ,la aeroport sa-i astepte fanii cu PORTOCALE ....stricate ...asa ca sa se sature de blaturi ....generatia lu' peste ,fara mandrie si fara tupeu , suntem o echipa mica care joaca cu echipe mici , iar atunci cand scoate nasul ....il baga direkt in cur ,asa la sursa ....noi sa ne comparam cu lituania si muntenegru , albania sau ile feroe ...ca doar cu astia ne pregatim in amicale .....cei mari nu ne baga in seama.pacat de publicul fantastic si de galeria care i-a sustinut de-a lungul campionatului ....oricum generatia asta a invatat ceva de la acest capionat a cazut in ''somnul cel de moarte'' in care s-au adancit singuri...cine o sa-si mai aduca aminte de ei in 15-20 de ani ....NIMENI.

Cra10veanu
18th June 2008, 06:40
cu asa echipa nu meritam sa mergem in sferturi ! un stil de kkt, un fotbal urat asta joaca nationala noastra...cu de-al de banel...penibil frate..de fiecare data cand avea mingea (defapt n-o avea ci sarea din el) se facea de ras

Cristian
18th June 2008, 06:53
E clar ca determinarea otomanilor no so vedem noi nici in 30 de ani (ma refer la meciul Turcia - Cehia 3-2) Care a fost probabil cel mai frumos meci de la campionatul european...

chinna tm
18th June 2008, 07:35
jenant.....penibil.....lipsa de ambitie, de determinare....de vointa......cam asa aar putea fi caracterizat jocul echipe noastre nationale de fotbal.....intr-un meci in care ar fi trebuit sa alerge tot meciul, sa lupte pentru fiecare minge, sa atace poastra adversa......adversar mai facil ca olanda de aseara nici francezii nu au fost.....peniobil a fost si faptul ca olandezii pur si simplu ne invitayu sa dam gol.....in prima repriza modul in care au tratat batavii fazele ofensive si ocazile m-a facut sa cred ca ne vom califica......probabil s-au saturat si ei de incompetenta noastra.....trebuie sa recunoastem lejeritatea cu care olandezii au tratat meciul.....si daca ii bateam, nici ei nu se suparau.....in a doua repriza au fost momente cand pasam la ei in careu fara ca sa ne incurce cineva.....si noi ce am facut?..... am tratat un meci de o asemenea importanta cu.....posteriorul.....mutu-0....chivu-o.....toti-0.......nu meritam mai mult.....daca nici cu o echipa care dorea sa fie invinsa nu am castigat.....ce pretentii avem?.....nu avem echipa.....cat despre piti.....bravo pt egalul cu italia....si atat.....ieri a gresit tactica.....

Cips
18th June 2008, 07:52
[QUOTE=iulian_1976;2082944]Nu cred ca este cazul sa comparam Turci a cu Romqnia,in toate celelalte grupe aveai cel putin o chipa cu care te puteai exprima.
Ba chiar comparam. Nu e vorba de grupe aici si de dificultatea lor ci de ce a facut efectiv o alta echipa care avea nevoie de 3 puncte condusa cu 2 - 0 in minutul 75 si Romania, care a avut 90 de minute si nevoie de o victorie la un gol. Iar Piturca a avut jucatorii pe care si i-a ales. Ca erau si alte optiuni pt. anumite posturi asta e discutabil. Ce sa o mai dam aiurea cu expresii de genul "suntem la mana noastra" Romanii au intrat in meci convinsi ca probabilitatea ca Italia - Franta sa se termine egal e mai mare decat ca noi sa invingem Olanda. Deci eram fix la mana altora. Strategia lui Piturca nu a fost neaparat rea, ci imobila. Iti propui un egal, dar daca vezi ca pe parcursul meciului se poate si victoria, incerci sa obtii mai mult decat ceea ce ti-ai propus initial. Trebuie sa fi capabil sa reactionezi la ce se intampla in meci. Nu poti juca cu presetari.

cip_81
18th June 2008, 08:00
Care Bratu ? Ala care a ratat de 3 ori singur cu portarul la Copenhaga, a facut figuratie in Turcia si n-a convins pe nimeni in Franta ? Daca Bratu e salvarea nationalei atunci mai bine o desfiintam. Cat despre Costea, sa vedem mai intai ce se va intampla dupa ce va da cu nasu' de multi bani. Ca poate va ajunge si asta sa-si inchipuie ca nu mai trebuie sa alerge pe teren dupa ce-si trage gipan bengos.


Zau, unii dintre voi parca sunteti tampiti de o tineti la infinit cu un meci jucat acum 254362 de ani. In meciul ala ratat si Bratu, si Mutu, iar Doriel a batut un corner in batatie de joc. Gata, potoliti-va dracului. la ce a jucat Romanai, cel putin in prmele 2 meciuri, Bratu, care nu este salvarea Romaniei, era singurul atacant de contraatac pe care il aveam, era atacantul care, prin viteza lui si prin faptul ca Italia si Franta aveau aparari penetrabile, formate din jucatori lenti, la apus de cariera, putea sa le destabilizeze (vezi meciul cu Lazio). L-am jucat pe Niculae, am apreciat cu totii efortul deosebit pe care l-a facut, a fost izolat, dar calitatile lui tehnice sunt de anti-fotbalist. Nu stie sa faca un stop, o preluare, nu stie sa dea o pasa decenta. Nu stie cand sa tina mingea, cand sa dea drumul, nu este acel varf de gura portii de care aveam nevoie.

Oricum, problema a fost selectia stramba, facuta in genunchi, probabil la Palat. O selectie care nu a avut nicio noima, nu a tinut cont de calitatile fizice si tehnice ale fotbalistilor, de conditia lor fizica, de forma sportiva etc. O selectie facuta de impresari pentru impresari, o selectie la care nucleul dur al nationalei are si el un cuvant greu de spus. Pentru noi acest turneu a fost privit ca un targ de fotbalisti. S-a incercat sa se dea un strat de vopsea, marfa sa fie ambalata frumos, sa i se puna fundita rosie si apoi scoasa la vanzare.

rob_din
18th June 2008, 08:12
Va dati seama ce-or fi ras la vestiare olandezii de noi?

chinna tm
18th June 2008, 08:17
Va dati seama ce-or fi ras la vestiare olandezii de noi?

de aia zic ca aseeara toti suporterii roaniei au fost umiliti.....pai aia sa vrea sa ne dea meciul iar noi.....nimic.....meritau sa rada......

rob_din
18th June 2008, 08:20
Raman la parerea ca a trebui facuta o investigatie serioasa in presa legata de meciul de aseara. Ceva putred s-a petrecut. Parca-l vad pe Mutu iertat de plta banilor lui Chelsea
Una e lipsa de valoare, alta e lipsa de vointa. Daca prima e scuzabila fiindca asta ne e nivelul, a doua este inexplicabila

chinna tm
18th June 2008, 08:27
Raman la parerea ca a trebui facuta o investigatie serioasa in presa legata de meciul de aseara. Ceva putred s-a petrecut. Parca-l vad pe Mutu iertat de plta banilor lui Chelsea
Una e lipsa de valoare, alta e lipsa de vointa. Daca prima e scuzabila fiindca asta ne e nivelul, a doua este inexplicabila

au vrut mai mult olandezii sa ii batem.....decat noi......pe bune.....
e prea devreme pt scenarii.....astia suntem....dar diferenta dintre meciul cu italia si cel de ieri e imensa.....si sa nu acuze oboseala.....cine acuza oboseala, nu are ce cauta in fotbal, mai ales la nationala!!!!!.....penal.....

manu10
18th June 2008, 08:44
deci a fost cum am zis, 2-0 pt olanda, conform statisticilor
scor uzual de 10 ani in coa'!
italia era previzibil ca va bate o franta mai slaba ca si noi
doar ca toti am sperat la un egal alb si ,,, na :rolleyes:
bine ca eu nu mi-am pus mari sperante si n-am ajuns ca altii care si-au aruncat tv pe geam! :P

chinna tm
18th June 2008, 08:50
ia uite la tags..... ce admiratori am.....multumesc frumos.....:D.....dau o bere, numai sa stiu la cine.....:D.....

aetius
18th June 2008, 08:53
Sfaturi pentru Piturca , daca mai antreneaza la nationala :
1. cand joci 2 meciuri tari , in al treilea bagi rezervele ca de aia e lot de 23.
2. mutu nu trebuia bagat, a incercat iar de unul singur.
3. cand ai nevoie de victorie ataci nu joci la 0-0
4. pune mana si adu tineri de 19-20 ani la echipa, ca altfel nu mai pupam turneu final vreo 20 de ani.
5. aceasta de-generatie de fitosi trebuia sa dispara dupa precedentele calificari , daca nu ai facut-o atunci fa-o acum.
Cu cine vrei sa joci la mondiale ? vor fi multi la peste 29 ani - mutu are 30, ovidiu petre, florentin petre.

Concluzie: aceasta generatie a anilor 2000-2002 a avut aseara cantecul de lebada, daca ne facem ca nu-l auzim vom bloca si generatia anilor 2010. Nu cred ca avem dreptul sa facem asta. Trebuie introdusi progresiv tineri de 20 ani in circuitul nationalei in urmatorii 2 ani pentru a asigura continuitatea.

rob_din
18th June 2008, 08:54
Sfaturi pentru Piturca , daca mai antreneaza la nationala :
1. cand joci 2 meciuri tari , in al treilea bagi rezervele ca de aia e lot de 23.
2. mutu nu trebuia bagat, a incercat iar de unul singur.
3. cand ai nevoie de victorie ataci nu joci la 0-0
4. pune mana si adu tineri de 19-20 ani la echipa, ca altfel nu mai pupam turneu final vreo 20 de ani.
5. aceasta de-generatie de fitosi trebuia sa dispara dupa precedentele calificari , daca nu ai facut-o atunci fa-o acum.
Cu cine vrei sa joci la mondiale ? vor fi multi la peste 29 ani - mutu are 30, ovidiu petre, florentin petre.

Concluzie: aceasta generatie a anilor 2000-2002 a avut aseara cantecul de lebada, daca ne facem ca nu-l auzim vom bloca si generatia anilor 2010. Nu cred ca avem dreptul sa facem asta. Trebuie introdusi progresiv tineri de 20 ani in circuitul nationalei in urmatorii 2 ani pentru a asigura continuitatea.


So pe cine bagai in loc. Sa nu exageram, macar de la Mutu ai speranta ca poate face ceva de la ceilati ce sperante sa ai?

Vladek
18th June 2008, 08:59
Pe Bratu. Daca juca Bratu, castigam cu 7-0 toate meciurile (bineinteles, 20 de goluri din 21 le dadea Bratu). :groggy: :groggy: :groggy: Nu conteaza ca ne-am calificat fara "marele" Bratu, ca pentru a-l lua pe ala trebuia sa lase acasa pe cineva dintre Marica, Daniel & Marius NIculae, samd. Evident ca atunci s-ar fi tipat "de ce n-a fost selectionat X in locul lui Bratu". Ca deh, absolut toti sunt viteji si mari antrenori. Dupa razboi, evident.

rob_din
18th June 2008, 09:00
Vorbesc unii de Bratu de parca ar fi Maradona. E la fel de slab ca ceilalti atacanti

blizz4rd
18th June 2008, 09:07
Trebuie sa ne vedem lungul nasului. Poa' sa vina antrenorul lu' peste, cu sleahta asta ce se invarte in juru echipei nationale n-o sa poata face mai mult. Asta ne e valoarea. Doar cu mult bulan (daca o baga Mutu in ate din 11m) trecem mai departe, dar acolo era acelasi deznodamant ca si azi (joc prost, antifotbal, rasul curcilor). Inapoi acasa, la spritz si gratare, baieti!

miril
18th June 2008, 09:08
... Va fi interesant de vazut unde se va opri Olanda

In semifinale, daca va intalni...Italia. Despre noi, nu mai sunt multe de spus. Atata timp cat fotbalul este condus de Mitica si Sandel si avem presedinti de fotbal tip Gigi Becali, Borcea, Iancu si...ceilalti, nu putem face performanta la nivel inalt cu sclipirile unui Hagi, Popescu, Mutu sau Chivu. Centrele de juniori duc o activitate jalnica ca pe vreme lui papa, ase citi tata mare. Nu poti face performanta cu mistoul, ciupeala si spaga. Aici este nevioe de stiinta in sensul propriu al cuvantului. Am facut doua meciuri jalnice din trei si la ora asta nu speram mai mult, cam asta ne este valoarea, caci talentul nu este suficient fara munca stiintifica si devotament. Despre Piturca se pot spune si bune dar si rele, el fiind, totusi, un produs al fotbalului dambovitean, descris mai sus. Asta-i adevarul! Si, totusi, HAI ROMANIA!

goredinchitila
18th June 2008, 09:09
Mai parca n-au vrut!!Ne-au invitat olandezii si noi ne-am batut joc!:ras-plans:
Stiu ca e la nervii acu, da eu am impresia ca parca au avut o prima de la italieni cativa :rosu:

Si de la mine o strofa de balada:
si-au venit vecinii toti,
ca sa vada-n fundu' curtii,
... o echipa de IDIOTI!

Waferlee
18th June 2008, 09:16
Olandezii nu au facut totul ca noi sa castigam...
Nu au dat autogoluri.
Cat despre distractia bancii de rezerva batave...aveau la ce sa se amuze...sa fim sinceri sau alergi maraton sau joci fotbal...oricum nationala a facut totul pentru entertainment...Banel a vrut sa angreneze in joc si publicul.:rosu:

Oricum rusine: baieti erau cu gandul la celalalt meci, olandezii pasau foarte bine, eram obositi, etc. sunt povesti la care cred ca nici baiatul meu de 4 luni nu ar mai adormi.

Sorin Blaj
18th June 2008, 09:40
Raman la parerea ca a trebui facuta o investigatie serioasa in presa legata de meciul de aseara. Ceva putred s-a petrecut. Parca-l vad pe Mutu iertat de plta banilor lui Chelsea
Una e lipsa de valoare, alta e lipsa de vointa. Daca prima e scuzabila fiindca asta ne e nivelul, a doua este inexplicabila

Nu m-ar mira ca dupa EURO sa se transfere la un club mare din Italia (AC Milan sau Inter), iar in contul transferului sa intre si cele 12 milioane pentru Chelsea.

rob_din
18th June 2008, 09:41
Nu m-ar mira ca dupa EURO sa se transfere la un club mare din Italia (AC Milan sau Inter), iar in contul transferului sa intre si cele 12 milioane pentru Chelsea.

Da Sorine, dar toata echipa a fost moarta in frunte cu antrenorul. Asta nu-mi explic. Ma indoiesc ca Mutu si Chivu pot influenta tot lotul.

Cipri
18th June 2008, 10:00
Pacat , pacat , pacat , prea fricosi am fost !

JJ
18th June 2008, 10:20
Slabi, fara vlaga, fara curaj, cu gandul la minunea a doua rezultate de 0-0 care sa ne califice. Doar ca Italia nu e echipa care sa renunte la lupta pana nu e total eliminata. Piturca nu a avut reactie, schimbarile lui au fost inutile, bagandu-i pe Dica, care a dormit pe teren si cu Italia, si acum cu Olanda, pe Daniel Niculae, care n-a avut o ocazie in doua meciuri intregi jucate.
Singurul care s-a vazut a fost Mutu, care a monopolizat jocul de atac al Romaniei, insa n-a fost in stare sa ajunga in ultimii 20 de metri.
Una peste alta, s-au calificat echipele mai bune.

miril
18th June 2008, 10:20
Nu cred ca in conspiratii d'astea mai ales ca jocul Romaniei este deja vu, deja vecu. Se poate defini cu un singur substantiv, MENTALITATE. Si cu un singur adjectiv, PAGUBOASA.

rob_din
18th June 2008, 10:25
Nu cred ca in conspiratii d'astea mai ales ca jocul Romaniei este deja vu, deja vecu. Se poate defini cu un singur substantiv, MENTALITATE. Si cu un singur adjectiv, PAGUBOASA.

Mentalitate, mentalitate dar chiar nimic? Asta ne-a socat pe toti

miril
18th June 2008, 10:29
Concluzia, mentalitate de nimic, ba pardon, de nimici, ba pardon, de mitici.

TaciAcolo
18th June 2008, 10:29
un ziarist declara ieri la sport.ro special cred ca Leo in direct din elvetia ..."multi colegi de ai mei din presa vor ca Romania sa rateze calificarea pentru ca suntem de prea mult timp aici (3saptamani) dor de casa" sa nu fi gandit asa si vedetele noastre din nationala:cry:

rob_din
18th June 2008, 10:31
un ziarist declara ieri la sport.ro special cred ca Leo in direct din elvetia ..."multi colegi de ai mei din presa vor ca Romania sa rateze calificarea pentru ca suntem de prea mult timp aici (3saptamani) dor de casa" sa nu fi gandit asa si vedetele noastre din nationala:cry:

Acum mi-am adus si eu aminte, n-am auzit de mult o prostie de genul asta. Cica saracii le e dor de casa, de familii si ar fi un chin sa mai ramana 1 saptamana in Elvetia. Si zice ziaristul: "dar acum daca tot am ajuns aici mai pot rezista cateva zile"

Elphax
18th June 2008, 10:32
un ziarist declara ieri la sport.ro special cred ca Leo in direct din elvetia ..."multi colegi de ai mei din presa vor ca Romania sa rateze calificarea pentru ca suntem de prea mult timp aici (3saptamani) dor de casa" sa nu fi gandit asa si vedetele noastre din nationala:cry:

da, ca tare mult stau ei acasa , nu?

labagii care nu sunt in stare sa lege 2 pase, sa se demarce si sa suteze spre poarta ...

rob_din
18th June 2008, 10:34
Ziaristul s-a referit si la nationala ca se chinuie saraca de dorul casei, nu doar la ziaristi

adi_sampon
18th June 2008, 11:04
Pot sa zic ca am jucat mai mult decat penal ,de aceea m-am uitat prima repriza la Franta dar a 2 am zis s ama uit la ai nostri
Dom'le praf ,pase date aiurea ,Mutu numai in offside ,schimbariofensive de rahat ,Piturca cred ca nu stie tactica
Cand treebuie sa dai 2 goluri tu il bagi pe Petre ? Marica de ce mm nu a jucat ? Bagam si 5 atacanti numai sa fac ceva ,macar Turcia a incercat si a reusit
Ba da cand aia se dadeau la o parte numa sa le dam gol ,atat de prost sa fii nu-mi opt imagina
Eu consider ca toata campania asta din Elvetia ,a fost numai cu noroc
In meciul cu Italia trebuia sa pierdem cu golu lu Toni ,cu Franta ne-am bagat curu in poarta iar cu Olanda n-am jucat nimic ,cand trebuia s-o facem
Iar Olanda va fi eliminata de Italia in 1/2

florea radu
18th June 2008, 11:22
suntem romania tara africana

rob_din
18th June 2008, 11:22
suntem romania tara africana

Aia joaca fotbal

rob_din
18th June 2008, 11:23
Eu nu inteleg atitudinea presei care pe langa faptul ca nu recunoaste faptul ca Olanda ne-a lasat sa castigam, este foarte blanda cu aceasta echipa nationala

ionut_cluj
18th June 2008, 11:23
So pe cine bagai in loc. Sa nu exageram, macar de la Mutu ai speranta ca poate face ceva de la ceilati ce sperante sa ai?

Cred ca ne-am lamurit in privinta astuia, vis-a-vis de ce sperante ne poate da...
Consider ca la acest Euro, doar Chivu, Lobont, Ghionea, Radoi si Tamas au aratat ceva.

florea radu
18th June 2008, 11:26
olanda numai ca nu si-au dat autogol ca sa cistigam au facut antrenament cu public

rob_din
18th June 2008, 11:28
olanda numai ca nu si-au dat autogol ca sa cistigam au facut antrenament cu public

Da domne, si noi ne aparam. De aceea inclin spre meci vandut. Nu se poate sa te aperi cand adversarul vrea sa castigi

moty
18th June 2008, 11:30
Eu chiarnu cred ca am vandut meciul. Pur si simplu, atata i-a tinut psihicul.

rob_din
18th June 2008, 11:31
Eu chiarnu cred ca am vandut meciul. Pur si simplu, atata i-a tinut psihicul.

Dar ce naiba psihic trebuie sa ai cand echipa adversa iti da meciul? Nu i-a tinut psihicul sa ce? Sunt prea corecti ca sa faca blat si au refuzat favorul olandezilor?

comsys00
18th June 2008, 11:32
cu manele nu joci fotbal.

florea radu
18th June 2008, 11:34
prieteni sunt dupa tura de noapte si sunt obosit va multumesc pt amabilitatea de a-mi raspunde .imi cer scuze dar momentan va parasesc.fac si eu ca piti am clacat psihic respect ani de viata

chinna tm
18th June 2008, 11:36
Eu nu inteleg atitudinea presei care pe langa faptul ca nu recunoaste faptul ca Olanda ne-a lasat sa castigam, este foarte blanda cu aceasta echipa nationala

cum am auzit si la radio.....sa fim multumiti cu aceste rezultate.....deoarece am fost intr-o grupa in care se spunea la inceput ca nu afcem nici un punct.....bla bla bla bla bla......una e socoteala de acasa, alta e ce se putea obtine....cu franta, cu italia si cu olanda.....toate aceste m,eciuri puteau fi castigate.....:D.....totul e sa ,ai jucam si fotbal.....ne multumim cu putin.....eu vreau mai mult!!!!!eu si restul suporterilor!!!!!

rob_din
18th June 2008, 11:37
Eu ma multumeam cu 2 puncte daca jucam fotbal. Acum sa fim cinstiti, noi n-am jucat fotbal decat intre minutele 15 si 30 ale meciului cu Italia

chinna tm
18th June 2008, 11:39
Eu ma multumeam cu 2 puncte daca jucam fotbal. Acum sa fim cinstiti, noi n-am jucat fotbal decat intre minutele 15 si 30 ale meciului cu Italia

da....dar nici ei nu au fgost de nebatut....puteam sa ne calificam.....asta e ideea.....eu nu ma multumesc cu situatia asta.....chiar puteam mai mult.....m-am saturat de ifosele asa zisilor jucatori de la nationala.....chiar m-am saturat......

Sorin Blaj
18th June 2008, 11:40
Da Sorine, dar toata echipa a fost moarta in frunte cu antrenorul. Asta nu-mi explic. Ma indoiesc ca Mutu si Chivu pot influenta tot lotul.

Toti depind de Mutu si Chivu.

rob_din
18th June 2008, 11:42
http://www.as.com/futbol/articulo/eurocopa-futbol-holanda-puso-facil/dasftb/20080618dasdaiftb_35/Tes

Olanda a lasat-o moale, dar Romania a frizat ridicolul

Titi B.
18th June 2008, 11:42
Chivu, capitanul emo al unei echipe de manelisti, a incheiat aventura elvetiana cu o declaratie aparent realista: "Atit putem!" Impresia generala a fost, insa, diferita - puteam mai mult, am avut oportunitati, adversari in criza, arbitraje favorabile, public entuziast, nu am avut barbatie, demnitate, curaj. Ramane sa admiram echipele Turciei sau Croatiei iar de la mamaligarii nostri pastram imaginea acelui formidabil karaoke de la imn. "Baietii" s-au plins ca melodia nu are ritm iar versurile sint prea lungi, dar a fost singurul lucru care le-a iesit ! fotbalul, in schimb, a fost in suferinta.

manai
18th June 2008, 11:55
nu mai comparati romania cu croatia.Croatia : Pletikosa(TITULAR la Spartak Moscova),Korluca(TITULAR la Manchester City),R.Kovac(TITULAR la B.Dortmund),Simunic(TITULAR la H.Berlin),Pranjic(TITULAR la Heerenven),Srna(TITULAR la Shaktar Donetk),N.Kovac(TITULAR la H.Berlin),Modric(viitor TITULAR la Tottenham),Kranjcar(TITULAR la Portsmouth),Rakitic(TITULAR la Schalke),Olic(TITULAR la Hamburg).
Asta e difrenta.ei au jucatori titulari toti la echipe bune ale europei,nu la Inverness sau la Siena....Nu inteleg de ce ne comparam cu ei?

Nightwish
18th June 2008, 12:09
Am fost penibili...
Piturca, daca ar avea o farama de onoare, ar trebui sa-si dea demisia... Un meci in care aveam neaparata nevoie de victorie... Si noi ne-am aparat in opt oameni... Jucatori varza trimisi pe teren ( balanel ).... Eram fericit daca vedeam macar in ultima jumatate de ora mingi inalte trimise la bataie in careul olandezilor, niste schimbari ofensive ( introducerea lui Dica numai mutare ofensiva nu a fost )... Nu am fost in stare nici macar sa facem un presing inalt, in terenul olandezilor...

Datenshi
18th June 2008, 12:17
Cred ca ne-am lamurit in privinta astuia, vis-a-vis de ce sperante ne poate da...
Consider ca la acest Euro, doar Chivu, Lobont, Ghionea, Radoi si Tamas au aratat ceva.

Chivu a jucat un meci din 3, cu Franta. La restul a gresit in prostie. Ghionea a jucat un meci, asa si Codrea a jucat excelent cu Italia.

Eu zic ca Lobont, Rat si Contra (excluzand micile cu scapari cu Olanda) au jucat foarte bine in toate meciurile. Tamas mi-a placut si el, lipsa lui Radoi s-a simtit cu Olanda. Mutu din pacate nu are cu cine, e izolat. Fara mijloc si fara colegi de atac nu prea ai ce arata.

BBB
18th June 2008, 12:27
Am fost penibili...
Piturca, daca ar avea o farama de onoare, ar trebui sa-si dea demisia... Un meci in care aveam neaparata nevoie de victorie... Si noi ne-am aparat in opt oameni... Jucatori varza trimisi pe teren ( balanel ).... Eram fericit daca vedeam macar in ultima jumatate de ora mingi inalte trimise la bataie in careul olandezilor, niste schimbari ofensive ( introducerea lui Dica numai mutare ofensiva nu a fost )... Nu am fost in stare nici macar sa facem un presing inalt, in terenul olandezilor...

Cu Trica si Bratu in teren altfel stateau lucrurile! Insa piturca e un EMO care face convocari pe baza de simpatie, isi aduna acolo toti stelistii care is 0 barati ca valoare. Cu croatii sa nu ne comparam, nu ca au ei nush ce valori, nu au valori, au COAIE si RAUTATE, asta ii caracterizeaza ca popor. Noi suntem niste luzari, ca popor

rob_din
18th June 2008, 12:39
At vazut raportul la pase. Aproape 400 olandezii (86% reusite), fata de nici 200 romanii (60%) reusite. Asta e raport de meci cu Insulele Feroe

rob_din
18th June 2008, 12:49
Delegația României va părăsi în această după-amiază Elveția, la ora 16:00 ora Elveției (17:00 în România). Tricolorii vor pleca din aeroportul din Zurich, iar zborul este programat să dureze puțin peste două ore, urmînd să ajungă la București în jurul orei 19:30.


Din pacate se ma si intorc. Nu inteleg de ce nu se duc in Italia fiindca pentru Italia au jucat ieri nu pentru Romania

rob_din
18th June 2008, 12:53
Nesimtitul de Becali statea la negocieri cu Videanu in loc sa se duca la Berna sa aranjeze o aruncare de brichete la nevoie

Cips
18th June 2008, 12:58
nu mai comparati romania cu croatia.Croatia : Pletikosa(TITULAR la Spartak Moscova),Korluca(TITULAR la Manchester City),R.Kovac(TITULAR la B.Dortmund),Simunic(TITULAR la H.Berlin),Pranjic(TITULAR la Heerenven),Srna(TITULAR la Shaktar Donetk),N.Kovac(TITULAR la H.Berlin),Modric(viitor TITULAR la Tottenham),Kranjcar(TITULAR la Portsmouth),Rakitic(TITULAR la Schalke),Olic(TITULAR la Hamburg).
Asta e difrenta.ei au jucatori titulari toti la echipe bune ale europei,nu la Inverness sau la Siena....Nu inteleg de ce ne comparam cu ei?

Da unde-s titulari turcii inafara de Nihat? Daca turcii gandeau ca tine in meciul cu cehii nu se mai duceau la meci si pierdeau cu 3-0. Croatii au castigat in Anglia tot pe aceeasi mentalitate, desi pe hartie erau inferiori.

miril
18th June 2008, 12:59
nu mai comparati romania cu croatia.Croatia : Pletikosa(TITULAR la Spartak Moscova),Korluca(TITULAR la Manchester City),R.Kovac(TITULAR la B.Dortmund),Simunic(TITULAR la H.Berlin),Pranjic(TITULAR la Heerenven),Srna(TITULAR la Shaktar Donetk),N.Kovac(TITULAR la H.Berlin),Modric(viitor TITULAR la Tottenham),Kranjcar(TITULAR la Portsmouth),Rakitic(TITULAR la Schalke),Olic(TITULAR la Hamburg).
Asta e difrenta.ei au jucatori titulari toti la echipe bune ale europei,nu la Inverness sau la Siena....Nu inteleg de ce ne comparam cu ei?

Sienna este o echipa comparabila cu Hertha, Heerenveen sau Portsmouth, iar Codrea printre cei care au mai miscat. Chivu, in opinia mea, a facut un singur meci slab, cel de ieri, cand a dat trei-patru pase consecutive la adversar, printre altele. Este una din vedetele noastre si daca si ceilalti ar fi la valoarea lui sau al lui Mutu, si as indrazni si mentalitate, nu am avea problemele pe care le avem acum. Revin, pestele se impute de sus, de aici ni se trage. Daca nu il aruncam la pisici nu putem schimba nimic fundamental in fotbalul romanesc si nu numai.

rob_din
18th June 2008, 13:02
N-are nici o legatura unde joaca ai nostrii cu non-combatul de ieri (in cazul in care Mutu, cHIVU N-AU FACUT BLAT, atunci ar avea legatura). Si daca jucau in divizia B erau mai agresivi

miril
18th June 2008, 13:03
Nu cred in asa ceva. Suntem prea montati ca popor pe uneltiri si aranjamente. De aia nu ne schimbam.

rob_din
18th June 2008, 13:05
Nu cred in asa ceva. Suntem prea montati ca popor pe uneltiri si aranjamente. De aia nu ne schimbam.

Nici eu nu cred, dar nu exclud. S-au vazut altele si mai si

tourist
18th June 2008, 13:06
Ala nu-i antrenor care incepe meciul pe teren umed cu : Marius Nicolae , Nicolita , Cocis... Si cu solutii bulgare gen F.Petre...

Nu este posibil ca noi sa avem nevoie de gol si sa atace Olanda si chiar sa dea doua cu rezervele...

Cred ca Piturca se saturase departe de casa... Avea nevoie de pamantul mioritic...Altceva nu mai pot sa zic...

iuli
18th June 2008, 13:10
Pana la urma, niste concluzii. Lobont cel mai bun de la noi, apoi ar veni Rat. Chivu a jucat superb in primele doua meciuri. Contra, Tamas si Goian au fost ok. Mutu nu a avut cu cine. In locul lui Codrea (care desi a fost ok) trebuia un jucator mai ofensiv, insa nu Dica, asta e bun doar pt Bistrita, Farul sau alte echipe jalnice de la noi din tara. Si iar ma gandesc la cel mai prost jucator al nostru, Banel "Forrest Gump" Nicolita. Omul asta nu are o treaba, doar "alearga banele, alearga" seamana nu? cu "run forrest run" :D petre e la fel de slab ca forrest. Niculae sau Niculae :D chiar nu stiu care e mai slab dintre astia doi, sunt la un nivel prea scazut.
E clar, n-ai cum doar cu un jucator de atac, Mutu, pt a castiga meciuri. In aparare ok, dar doar aici.

miril
18th June 2008, 13:21
Si eu zic cam ca tine, iuli, cu observatia ca jucatorul lui Getafe trebuie sa lase locul unora mai tineri, dupa CE. Si-a facut datoria, dar acum trebuie Piturca sa faca ce n-a facut pana acum, sa intineresca lotul si sa gasesca solutii in atac dand credit tuturor fotbalistilor, indiferent de culoarea clubului, cum au facut olandezii si croatii, nu numai nucleului de baza. Din pacate, Piturca este un antrenor ranchiunos si tipicar, lucru care il limiteaza ca antrenor de foarte buna valoare, caci bun este, dar nu ajunge doar cu faza defensiva.

YoYoyOi
18th June 2008, 13:26
In cele trei partide disputate in faza grupelor EURO 2008, elevii lui Victor Piturca au alergat in total 341,6 km, adica o medie de 113,86 km pe meci. Cei mai “maratonisti” jucatori romani, luati pe fiecare meci in parte, au fost Nicolita, care in meciul cu Franta a alergat 12,24 km, Codrea, care cu Italia a parcurs distanta de 11,66 km si Cocis, care cu 12,74 km alergati in meciul cu Olanda a stabilit recordul Romaniei. Per total capitanul Cristi Chivu a parcurs cea mai lunga distanta, acesta alergand in cele 3 meciuri 31,68 km.

Cu un singur gol marcat in trei partide (Mutu, in meciul cu Italia), un singur sut in bara (Chivu, in meciul cu Italia), 7 suturi pe spatiul portii (asta doar in ultimele doua partide, deoarece in prima, cu Franta, suturile pe poarta au fost egale cu zero) si 16 suturi spre poarta, Romania paraseste turneul final al EURO 2008 in genunchi.

Tactica defensiva a echipei reiese si din situatia offside-urilor, jucatorii romani fiind surprinsi doar de 10 ori in pozitie afara din joc: Mutu de 5 ori, Daniel Niculae de 4 ori, iar Nicolita o singura data.

La capitolul faulturi comise conduc in clasament Mutu, Nicolita si Rat, cu cate 6 interventii neregulamentare, totalul echipei fiind 44. Cel mai faultat jucator roman a fost Daniel Niculae, cu 9 faulturi suferite, urmat de Contra si Nicolita cu cate 8, in total jucatorii romani suferind 46 de faulturi.

Romania a jucat moale pe parcursul celor 270 de minute disputate, dovada fiind si numarul mic de cartonase galbene, doar 7 (cate doua pentru Goian si Chivu si cate unul pentru Contra, Mutu si Daniel Niculae), tricolorii nefiind penalizati cu niciun cartonas rosu.

Numarul total de pase jucate intre fotbalistii romani a fost de 1152, dintre care 127 au fost reusite de Razvan Rat, 121 de Cosmin Contra si 116 de Cristi Chivu, ceea ce ne arata ca majoritatea paselor s-au purtat in defensiva.

ariadnaS
18th June 2008, 13:44
SALIU
Vad ca aici se comenteaza meciul de aseara: am fost patetici, jalnici. La cum am jucat nici nu meritam sa speram la ceva. Chiar daca sunt stelista, recunosc ca in afara de Ghionea, restul stelistilor au fost praf si pulbere.

YoYoyOi
18th June 2008, 14:12
praf si pulbere au fost toti, nu doar stelistii... in frunte cu Piturca, cel mai jenant antrenor al Romaniei.

ariadnaS
18th June 2008, 14:14
De ce dau toti vina pe dica sau banel? Parca altii au fost mai breji. Sau e la moda sa dai in altii ca sa iti vezi bubele tale?

illazio
18th June 2008, 14:14
inca sunt in stare de soc, si nu din cauza ca am plecat acasa ci din cauza modului absolut patetic in care am facut-o

out pitzurca, out nicolita, out cocis, out cei doi niculae

aaxi
18th June 2008, 14:18
inca sunt in stare de soc, si nu din cauza ca am plecat acasa ci din cauza modului absolut patetic in care am facut-o

out pitzurca, out nicolita, out cocis, out cei doi niculae

sunt multi care ar trebui out, mai ales dupa modul jalnic de a-si apara sansele la acest CE:headbang::headbang:

chinna tm
18th June 2008, 14:19
De ce dau toti vina pe dica sau banel? Parca altii au fost mai breji. Sau e la moda sa dai in altii ca sa iti vezi bubele tale?

mai fata.....scuza-ma ca iti zic.....dar lasa fotbalul pe seama.....celor care il si privesc....tu ce ai vazut la dica?si la banel, in afara de faptul ca fugea mai repede ca mingea?.....si da....toti au fost varza.....nu l mai lua apararea.....ca nu merita!

TaciAcolo
18th June 2008, 14:19
trebuia sa naturalizam 2-3 brazilieni pentru atac

moty
18th June 2008, 14:23
si unul ca antrenor :D

illazio
18th June 2008, 14:24
Publicația germană Der Spiegel scrie că deznodământul de marți a fost previzibil: "S-a întâmplat ca întotdeauna când România participă la marile turnee finale. Mai întâi își asigură respectul, are mici reușite și chiar atunci când suporterii încep să creadă că echipa poate realiza într-adevăr ceva, se instalează o stare de paralizie". Der Spiegel oferă o perspectivă sumbră despre viitorul naționalei române, spunând că "acești simpli participanți mediocri vor fi în curând dați uitării".

"Echipa a oferit imagini înfricoșătoare marți seară...Au apărut lent, fără forță și convingere. Adrian Mutu, marea lor vedetă, a fost mai preocupat să își înjure coechipierii decât să joace fotbal. Aceasta nu a fost o ehipă funcțională", continuă Der Spiegel. Publicația crede că, pe de cealaltă parte, Olanda făcuse României "o ofertă corectă", aliniind pe teren unsprezecele de rezervă. Totuși, această echipă B a Olandei a avut un joc superior.

Berliner Umschau scrie că "România trimite Italia în sferturile de finală", constatând că în ultimul joc al "grupei morții" românii nu și-au arătat abilitățile. Tonul publicației germane este sarcastic: "Deci așa, olandezii nu puteau face mai mult de atât. Au aliniat o echipă B aproape proactivă pentru români. Jocul trebuia câștigat, însă câștigat de tricolori. Au eșuat exact în ziua decisivă, în ciuda a două jocuri sclipitoare de până acum".



noua trebuie sa ne spuna altii adevarul de fiecare data pentru ca noi ne mintim si cautam scuze de fiecare data.

ariadnaS
18th June 2008, 14:25
cnina tm.......banui ca esti timisorean si poate esti un pic ofticat ca in poarta nu a fost Popa, dar asta nu justifica reactia ta. Fiecare are dreptul la o opinie si daca tu esti barbat asta nu inseamna ca sti mai mult fotbal ca mine. Cat despre Dica, nu aruncati acum ratarea calificarii in seama lui.

illazio
18th June 2008, 14:27
ariadnaS vad ca nu intelegi mare lucru din sportul asta daca dupa p asemenea catastrofa de meci inca poti sa le mai aperi pe leprele astea.

innuendo
18th June 2008, 14:31
noi/voi vorbim/vorbiti aici si pe ei ii doare-n ..... papuci :D

chinna tm
18th June 2008, 14:31
cnina tm.......banui ca esti timisorean si poate esti un pic ofticat ca in poarta nu a fost Popa, dar asta nu justifica reactia ta. Fiecare are dreptul la o opinie si daca tu esti barbat asta nu inseamna ca sti mai mult fotbal ca mine. Cat despre Dica, nu aruncati acum ratarea calificarii in seama lui.

da sunt timisorean, nu, in primul rand sunt roman, popa nu are ce sa cautre la lot-ne-a mancat destule puncte noua, nu merita nastionala sa piarda cu el....lobont e o clasa peste......da, ai dreptul la opinie.....dar dica a fost 0 barat.....nu ii mai lua apararea.....nu are rost.....toti au jucat slab.....si, poate ca ma pricep mai mult la fotbal ca tine.....din moment ce ii acuz pe toti:D

TaciAcolo
18th June 2008, 14:32
noi/voi vorbim/vorbiti aici si pe ei ii doare-n ..... papuci :D

"acești simpli participanți mediocri vor fi în curând dați uitării" :D ..e vb de Romania ..nu de niste anonimi....

chinna tm
18th June 2008, 14:32
si unul ca antrenor :D

la pus naiba pe scolari sa semneze cu chealsea:happy.....eu imi doresc si niste africani.....alearga aia de nebuni:D.....pe flancuri:D.....

Dani3l
18th June 2008, 14:34
2-0 Olanda(robben si van piersica:D)
na,ca nimerisem unu din marcatori...:lol:

Ferko
18th June 2008, 14:36
Pacat ! Atata poate echipa asta. Poate cu alti jucatori selectionati ar fi fost altceva, dar s-a mers pe selectia cu 'zaruri' si rezultatul s-a vazut. Fotbalul nu e barbut, unde conteaza cel mai mult norocul jucatorului. La fotbal trebuie jucatori buni, tactica buna, strategie ca lumea. Toti 'marii' din fotbalul nostru au vazut deja Romania in finala, dar ... au venit olandezii pe care cica i-am batut si am avut avantaj psihologic - sincer nu i-am vazut marcati pe oalndazi pentru ca in calificari le-am luat 4 puncte din 6.
Gata ! Inapoi la balacareala lui Mitica, Sandu, Becali si toti sustinatorii lor. Vin cupele europene - mai bine n-ar veni ! Ramanem cu campionatul nostru 'puternic' si cu prezicerile lui Mitica.

ariadnaS
18th June 2008, 14:37
ultra slayer, nu ii apar dar nici sa scoti vinovati numai stelistii nu mi se pare normal. Toti au fost praf, TOTI

Rossi
18th June 2008, 14:41
S-a simtit din plin lipsa lui Bratu si a lui Danciulescu din Nationala .... cu ei in teren am fi contat in atac cu adevarat ....

S-a simtit lipsa unui Trica la mijlocul terenului ... nu am avut un mijlocas central ofensiv.

Am jucat cu 3 mijlocasi la inchidere ... pai cine dreaq sa mai tina de minge , cine sa construiasca ?!

Pacat de Mutu , Chivu , Lobont , Tamas , Goian , Rat ... restul au fost nulitati !!!!

M.Niculae , D.Niculae , Cocis , Contra , Ghionea , F.Petre , Banel si Dica ... nu trebuiau convocati la nationala ...

rob_din
18th June 2008, 14:52
S-a simtit din plin lipsa lui Bratu si a lui Danciulescu din Nationala .... cu ei in teren am fi contat in atac cu adevarat ....

S-a simtit lipsa unui Trica la mijlocul terenului ... nu am avut un mijlocas central ofensiv.

Am jucat cu 3 mijlocasi la inchidere ... pai cine dreaq sa mai tina de minge , cine sa construiasca ?!

Pacat de Mutu , Chivu , Lobont , Tamas , Goian , Rat ... restul au fost nulitati !!!!

M.Niculae , D.Niculae , Cocis , Contra , Ghionea , F.Petre , Banel si Dica ... nu trebuiau convocati la nationala ...


Asa e, tremurau de frica toate echipele daca veneau Danciulescu si Bratu

ariadnaS
18th June 2008, 15:05
Cred ca daca pierdeam finala tot se gaseau unii sa comenteze ca de ce nu l-a convocat Piturca pe Bratu sau Danciulescu.

adi_sampon
18th June 2008, 15:07
Eu inca nush ce cauta D Niculae ala ca nare viteza nare nimic tehnica 0
Noi am jucat prea defensiv ,cum plm sa joci cu 4 fundasi plus Codrea Cocis Chivu si Radoi mijlocasi ? pai joci cu 8 oamnei cu profil super defensiv

chinna tm
18th June 2008, 15:08
Eu inca nush ce cauta D Niculae ala ca nare viteza nare nimic tehnica 0
Noi am jucat prea defensiv ,cum plm sa joci cu 4 fundasi plus Codrea Cocis Chivu si Radoi mijlocasi ? pai joci cu 8 oamnei cu profil super defensiv

si nu uita sa adaugi.....CAND OLANDEZII SE RUGAU DE NOI SA INSCRIEM IN POARTA LOR.....:happy.....

YoYoyOi
18th June 2008, 15:09
pai asta era ideea, Adi, sa nu primim gol. Ne bagam cu curu-n poarta si apoi ne laudam ca am scos un punct cu Italia si Franta, fara sa jucam nimic.... nu-i frumos asa? :D

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:18
Asta e generatia....care ne-a bagat in ''somnul cel de moarte'' ....iar jucatorii s-au ''adancit ''in anonimat ...unde ''dusmanii'' ne-o dau ,atunci cand li se scoala , sper ca aceste mesaje sa ajunga si la urechile lor ,clapauge.Autosuficienta ,lipsa de ''tupeu '' care atunci cand trebuie sa-l avem nici macar nu se apropie de aceasta echipa , pardon , super -echipa de ''haiduci''...auzi ,tu , haiduci ....pai ne-au dat-o boierii si au mai si ras de noi ....''desteapta-te romane'' ..asta ramane....

Vladek
18th June 2008, 15:21
Asa e, tremurau de frica toate echipele daca veneau Danciulescu si Bratu

Daca auzea Van Basten ca intra Bratu, cred ca nu mai avea tupeu sa trimita echipa pe teren. Castigam cu 3-0 din start. Iar Donadoni si italienii probabil ar fi plecat direct acasa decat sa joace contra unei asemenea vedete.

UIte cum ar fi aratat echipa :

Lobont
Bratu Bratu Bratu Bratu

Bratu Bratu Bratu Bratu

Danciulescu Bratu

rob_din
18th June 2008, 15:23
Daca auzea Van Basten ca intra Bratu, cred ca nu mai avea tupeu sa trimita echipa pe teren. Castigam cu 3-0 din start. Iar Donadoni si italienii probabil ar fi plecat direct acasa decat sa joace contra unei asemenea vedete.

UIte cum ar fi aratat echipa :

Lobont
Bratu Bratu Bratu Bratu

Bratu Bratu Bratu Bratu

Danciulescu Bratu

Esti rau, cred ca Banel tot isi facea loc in echipa

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:23
Daca auzea Van Basten ca intra Bratu, cred ca nu mai avea tupeu sa trimita echipa pe teren. Castigam cu 3-0 din start. Iar Donadoni si italienii probabil ar fi plecat direct acasa decat sa joace contra unei asemenea vedete.

UIte cum ar fi aratat echipa :

Lobont
Bratu Bratu Bratu Bratu

Bratu Bratu Bratu Bratu

Danciulescu Bratu

....buna echipa ta ....hmmm.. lipseste bratu in poarta....:happy

rob_din
18th June 2008, 15:24
Oricum asezarea era

Lobont

Bratu Batu Bratu Bratu Bratu Bratu Bratu Bratu Banel

Danciulescu


Danciulesc ar fi jucat varf retras

YoYoyOi
18th June 2008, 15:25
in locul lui Banel ar fi intrat Adrian Cristea ;)

Vladek
18th June 2008, 15:25
Hmm. Poate mergea totusi Mutu ca rezerva lui Danciulescu. Asa, sa-l bage in ultimele 15 minute.

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:27
in locul lui Banel ar fi intrat Adrian Cristea ;)

lasati-l pe banel ...cand a fost mic ,a suferit o operatie la cap ...i s-au scos creierii ...si doctorii i-au pus in loc plamanii....asa ca e de inteles de ce joaca(alearga) asa:D

rob_din
18th June 2008, 15:29
Stiti bancul asta?

antrenorul olandei isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra romaniei. nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul van der saar zice : - baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok?" toti sunt de acord. la un moment dat aprind tv-ul si ce vad: 1-0 pentru olanda, gol van der saar in minutul 5! toti veseli, sting tv-ul si iar se pun pe baute... la capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "romania 1 - olanda 1, gol mutu, minutul 90." fuga toti la stadion si la vestiare il gasesc pe van der saar, disperat, cu capul in maini... - ce s-a intamplat, mai van der saar? - baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6 ...

nr.zece
18th June 2008, 15:30
S-a simtit din plin lipsa lui Bratu si a lui Danciulescu din Nationala .... cu ei in teren am fi contat in atac cu adevarat ....

S-a simtit lipsa unui Trica la mijlocul terenului ... nu am avut un mijlocas central ofensiv.

Am jucat cu 3 mijlocasi la inchidere ... pai cine dreaq sa mai tina de minge , cine sa construiasca ?!

Pacat de Mutu , Chivu , Lobont , Tamas , Goian , Rat ... restul au fost nulitati !!!!

M.Niculae , D.Niculae , Cocis , Contra , Ghionea , F.Petre , Banel si Dica ... nu trebuiau convocati la nationala ...


stai linistit ca si tamas ne-a mancat cu italia
el a luftat ca *******ul in careu si a marcat ala fara sa vrea la un minut dupa ce dadusem gol

rob_din
18th June 2008, 15:34
Si daca incercau olandezii sa-si dea autogol cred ca aparea ca din senin Mutu pe linia portii olandeze si-o salva in ultimul moment.

AxinTe
18th June 2008, 15:34
Nu ca as fi eu un mare admirator al lui piturca.. ba chiar imi e antipatic, dar a reusit nu 1, nici 2, ci 3 performante extraordinare:

- A calificat Romania la un turneu final dupa 8 ani de chinuri, suferinte, ursi meieri, danezi, norvegieni, cehi, etc.
- A scos 2 puncte intr-o grupa cu Olanda, Italia si Franta.. NO COMMENT!
- A reusit sa aduca peste 15000 suporteri romani in Elvetia.. prima data cand avem peste 1000 suporteri la un turneu final!

Singura problema a lui este orgoliul, daca aducea cei mai in forma jucatori(trica, bratu, danciulescu, lazar, chiar bucur) poate chiar aveam sanse sa batem si olanda.. Apararea a mers ireprosabil, insa atacul a fost dezastruos in toate cele 3 meciuri!


S-a simtit lipsa unui Trica la mijlocul terenului ... nu am avut un mijlocas central ofensiv.

Se numeste Adrian Cristea.. a avut 0 minute la Euro.

illazio
18th June 2008, 15:35
lasati-l pe banel ...cand a fost mic ,a suferit o operatie la cap ...i s-au scos creierii ...si doctorii i-au pus in loc plamanii....asa ca e de inteles de ce joaca(alearga) asa:D

:happy:happy:happy

rob_din
18th June 2008, 15:37
Nu ca as fi eu un mare admirator al lui piturca.. ba chiar imi e antipatic, dar a reusit nu 1, nici 2, ci 3 performante extraordinare:

- A calificat Romania la un turneu final dupa 8 ani de chinuri, suferinte, ursi meieri, danezi, norvegieni, cehi, etc.
- A scos 2 puncte intr-o grupa cu Olanda, Italia si Franta.. NO COMMENT!
- A reusit sa aduca peste 15000 suporteri romani in Elvetia.. prima data cand avem peste 1000 suporteri la un turneu final!

Singura problema a lui este orgoliul, daca aducea cei mai in forma jucatori(trica, bratu, danciulescu, lazar, chiar bucur) poate chiar aveam sanse sa batem si olanda.. Apararea a mers ireprosabil, insa atacul a fost dezastruos in toate cele 3 meciuri!



1. Calficarea la un turneu final e departe de afi o performanta extraordinara

2. A scos 2 puncte intr-o grupa cu echipa la fel de penibila ca noi, intr-una cu o echipa impotriva careia ne-a ajutat arbitrul si impotriva unei care a vrut sa se dea batuta

3. Suporterii n-au fost adusi de Piturca

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:37
ne-au mancat olandezii ca pe o mamaliga cu lapte ...si s-au mai si ''bashit'' pe banca de rezerve ...dupa aceea ...distractie cu ''curva'' ....ne-au intors pe toate partile ...si ah sa nu uit ...van basten -piturca ...e din nou 4-0 !!!!!!

realivanhoe
18th June 2008, 15:38
"Antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca au meci contra Romaniei.
Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice:
- Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok?
Toti sunt de acord. La un moment dat aprind televizorul si ce vad:
1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5!
Toti veseli, sting televizorul si se pun iar pe baute... La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "Romania - Olanda 1-1, gol Mutu, in minutul 90."
Dau fuga toti la stadion si in vestiar il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini...
- Ce s-a intamplat mai Van der Saar?
- Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6 "

moty
18th June 2008, 15:39
Stiti bancul asta?

antrenorul olandei isi anunta jucatorii ca vor juca un meci contra romaniei. nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul van der saar zice : - baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok?" toti sunt de acord. la un moment dat aprind tv-ul si ce vad: 1-0 pentru olanda, gol van der saar in minutul 5! toti veseli, sting tv-ul si iar se pun pe baute... la capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "romania 1 - olanda 1, gol mutu, minutul 90." fuga toti la stadion si la vestiare il gasesc pe van der saar, disperat, cu capul in maini... - ce s-a intamplat, mai van der saar? - baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6 ...


"Antrenorul Olandei isi anunta jucatorii ca au meci contra Romaniei.
Nimeni n-are chef, si la un moment dat portarul Van der Saar zice:
- Baieti, uite ce zic eu, joc eu singur contra Romaniei, si voi mergeti intr-un club, ok?
Toti sunt de acord. La un moment dat aprind televizorul si ce vad:
1-0 pentru Olanda, gol Van der Saar in minutul 5!
Toti veseli, sting televizorul si se pun iar pe baute... La capatul celor 90 de minute aprind din nou televizorul si... "Romania - Olanda 1-1, gol Mutu, in minutul 90."
Dau fuga toti la stadion si in vestiar il gasesc pe Van der Saar, disperat, cu capul in maini...
- Ce s-a intamplat mai Van der Saar?
- Baieti, imi pare sincer rau, am fost eliminat in minutul 6 "

bancu asta are cel putin 4 ani, mai lasati-l dreak!

rob_din
18th June 2008, 15:41
bancu asta are cel putin 4 ani, mai lasati-l dreak!

Are cateva zile si a fost o premonitie excelenta. Chiar ca daca juca doar Van der Sar si era eliminat aveam sanse sa smulgem un punct

Jacob
18th June 2008, 15:41
Multi tampiti isi dau cu parerea pe aici...nu zice nimeni ca daca era Bratu si Danciu italieni si olandezii tremurau,sau alte mistoruri ieftine de genul asta,dar aveam o sansa in plus - sa nu convoci golgheterul campionatului(Danciu) si poate cel mai in forma atacant(Bratu),care intre noi fie spus e exact genul de atacant de viteza de care aveam noi nevoie cu tactica ultradefensiva(+contraatacuri rapide) gandita de piturca ,e o tampenie care te pune pe ganduri...oriunde in lume golgheterul campionatului nu lipseste din lot,la noi insa se poate...pana si Del Piero(golgheterul campionatului Italiei) la 34 de ani a fost in lot si a jucat chiar titular cu noi .
E ceva la mijloc : ori interese ori PROSTIE...

rob_din
18th June 2008, 15:42
Multi tampiti isi dau cu parerea pe aici...nu zice nimeni ca daca era Bratu si Danciu italieni si olandezii tremurau,sau alte mistoruri ieftine de genul asta,dar aveam o sansa in plus - sa nu convoci golgheterul campionatului(Danciu) si poate cel mai in forma atacant(Bratu),care intre noi fie spus e exact genul de atacant de viteza de care aveam noi nevoie cu tactica ultradefensiva(+contraatacuri rapide) gandita de piturca ,e o tampenie care te pune pe ganduri...oriunde in lume golgheterul campionatului nu lipseste din lot,la noi insa se poate...pana si Del Piero(golgheterul campionatului Italiei) la 34 de ani a fost in lot si a jucat chiar titular cu noi .
E ceva la mijloc : ori interese ori PROSTIE...

Asta este, nu toata lumea are IQ-ul tau

moty
18th June 2008, 15:43
Are cateva zile si a fost o premonitie excelenta. Chiar ca daca juca doar Van der Sar si era eliminat aveam sanse sa smulgem un punct

daca nu e din preliminarile CM 2006, e de la meciul cu danezii.

rob_din
18th June 2008, 15:44
daca nu e din preliminarile CM 2006, e de la meciul cu danezii.

La ala chiar am jucat fotbal. Haideti sa-l aducem pe Tata Puiu inapoi daca tot a pierdut alegerile

YoYoyOi
18th June 2008, 15:45
e PROSTIE... si asta nu de acum.... cam de cand l-au bagat pe Piti la loc la carma echipei...

TaciAcolo
18th June 2008, 15:46
o sa auzim in curand :D Piti , Piti , Piti lasa`ne:D ......

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:47
Singura problema a lui este orgoliul, daca aducea cei mai in forma jucatori(trica, bratu, danciulescu, lazar, chiar bucur) poate chiar aveam sanse sa batem si olanda.. Apararea a mers ireprosabil, insa atacul a fost dezastruos in toate cele 3 meciuri!

...astia chiar aveau ceva experienta internationala....:headbang: doar joaca toti la chelsea ,real sau milan ...dak si rat spune ca au stat prost in teren !:headbang: ce dreaq sa fi facut si trica....sa-si dea jos pantalonii in fata la olandezii ...ca deh si antrenorul lui la club , a facut-o ...mari jucatorii ,ai enumerat acolo ..si lui kaka cred ca ii e rushine...:evil:

Vladek
18th June 2008, 15:48
Multi tampiti isi dau cu parerea pe aici...nu zice nimeni ca daca era Bratu si Danciu italieni si olandezii tremurau,sau alte mistoruri ieftine de genul asta,dar aveam o sansa in plus - sa nu convoci golgheterul campionatului(Danciu) si poate cel mai in forma atacant(Bratu),care intre noi fie spus e exact genul de atacant de viteza de care aveam noi nevoie cu tactica ultradefensiva(+contraatacuri rapide) gandita de piturca ,e o tampenie care te pune pe ganduri...oriunde in lume golgheterul campionatului nu lipseste din lot,la noi insa se poate...pana si Del Piero(golgheterul campionatului Italiei) la 34 de ani a fost in lot si a jucat chiar titular cu noi .
E ceva la mijloc : ori interese ori PROSTIE...

Exact, aveam 0.0005% sanse in loc de 0.0004%.

Eu nu stiu de ce-ti mai pierzi vremea pe forum, cu asa un "aichiu" si experienta in fotbal ar trebui sa-ti depui deja CV-ul la FRF. Sunt convins ca matale califici nationala la CM si dam cate 3 goluri pe meci.

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:52
Multi tampiti isi dau cu parerea pe aici...nu zice nimeni ca daca era Bratu si Danciu italieni si olandezii tremurau,sau alte mistoruri ieftine de genul asta,dar aveam o sansa in plus - sa nu convoci golgheterul campionatului(Danciu) si poate cel mai in forma atacant(Bratu),care intre noi fie spus e exact genul de atacant de viteza de care aveam noi nevoie cu tactica ultradefensiva(+contraatacuri rapide) gandita de piturca ,e o tampenie care te pune pe ganduri...oriunde in lume golgheterul campionatului nu lipseste din lot,la noi insa se poate...pana si Del Piero(golgheterul campionatului Italiei) la 34 de ani a fost in lot si a jucat chiar titular cu noi .
E ceva la mijloc : ori interese ori PROSTIE...

bai baete ,,,,,,HUNTELAAR e golgheterul campeonatului olandez ....si dak era pe corecte...nu juca nici in meciul cu romania ...asa ca mai lasa-ne cu alde maraDONE de carpatia...ca la felul cum ia asezat piturca nici brazilia nu facea fata...sau spate ,sau ce vrei tu:rosu:

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:55
asta e buna ...STITI CARE E CULMEA PROSTITUTIEI : SA TE CHEME PITURCA SI SA TI-O TRAGA VAN BASTEN PE UNDE TE PRINDE. LOLOLOLOLOL

mihai_alex
18th June 2008, 15:56
Hai ca avem un egal si o vict contra lor in mandatul asta....

Au lipsit Bratu,Costea,Szekely,Deac,si poate Trica(dar are un caracter de kkt)

Jacob
18th June 2008, 15:56
Exact, aveam 0.0005% sanse in loc de 0.0004%.

Eu nu stiu de ce-ti mai pierzi vremea pe forum, cu asa un "aichiu" si experienta in fotbal ar trebui sa-ti depui deja CV-ul la FRF. Sunt convins ca matale califici nationala la CM si dam cate 3 goluri pe meci.

Am zis eu asta???de aia suntem unde suntem si la fotbal si in alte domenii,din cauza acestei atitudini,de ce sa faci ceva constructiv,e mai usor sa distrugi ...atitudini flegmatice,mandrie (bazata pe nimik),etc Omule mi-am spus parerea...e usor sa vii cu 3 mistocareli de gradinita si ai terminat...n-am zis in nici un moment ca ,cu Bratu si Danciu in echipa rupeam norii,dar era LOGIC sa fie in echipa(ti-am explicat de ce) si poate ,poate aveam sanse mai mari,auzi 0.0005 fata de 0.0004 cum ai calculat ?!? mistocareala de coltul strazii. combate-ma cu argumente nu cu porcarii de genul celor scrise mai sus de tine,ca la vrajeli si injuraturi suntem printre primii in Europa.
Este logic sa convoci jucatori de la inverness(sau cum naiba se scrie echipa aia) iar golgheterul campionatului sa stea acasa????raspunde doar la intrebarea asta...

mamaliguta rom
18th June 2008, 15:58
e PROSTIE... si asta nu de acum.... cam de cand l-au bagat pe Piti la loc la carma echipei...

CLICA ...YOYO ...CLICA DE INTERESE .....baga-l pe al meu ...caiti dau si tie ceva...obrazul....bai ai pierdut la table ,,,imi esti dator ...sau la barbut ,poker , domino ....unde suntem specialisti:D

Jacob
18th June 2008, 15:58
bai baete ,,,,,,HUNTELAAR e golgheterul campeonatului olandez ....si dak era pe corecte...nu juca nici in meciul cu romania ...asa ca mai lasa-ne cu alde maraDONE de carpatia...ca la felul cum ia asezat piturca nici brazilia nu facea fata...sau spate ,sau ce vrei tu:rosu:

baiete sa-i zici lu' fiutu,k???pana una alta HUNTELAAR e la campionatul european iar danciu e unde o fi :D nu faci decat sa-mi dai dreptate!

rob_din
18th June 2008, 16:00
baiete sa-i zici lu' fiutu,k???pana una alta HUNTELAAR e la campionatul european iar danciu e unde o fi :D nu faci decat sa-mi dai dreptate!

Baiatule cu IQ peste medie, Mutu a fost al treilea marcator al Italiei si n-a jucat nimic, asa ca mai lasa-ne cu pareri din astea superinteligente

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:01
Am zis eu asta???de aia suntem unde suntem si la fotbal si in alte domenii,din cauza acestei atitudini,de ce sa faci ceva constructiv,e mai usor sa distrugi ...atitudini flegmatice,mandrie (bazata pe nimik),etc Omule mi-am spus parerea...e usor sa vii cu 3 mistocareli de gradinita si ai terminat...n-am zis in nici un moment ca ,cu Bratu si Danciu in echipa rupeam norii,dar era LOGIC sa fie in echipa(ti-am explicat de ce) si poate ,poate aveam sanse mai mari,auzi 0.0005 fata de 0.0004 cum ai calculat ?!? mistocareala de coltul strazii. combate-ma cu argumente nu cu porcarii de genul celor scrise mai sus de tine,ca la vrajeli si injuraturi suntem printre primii in Europa.
Este logic sa convoci jucatori de la inverness(sau cum naiba se scrie echipa aia) iar golgheterul campionatului sa stea acasa????raspunde doar la intrebarea asta...

bah ...IQ.... tu de Trezeguet ai auzit?...mai lasa-ne cu alternativele tale ...moarte.aveau o ora si juma' la dispozitie...ce dreaq!!!!:rosu:

Jacob
18th June 2008, 16:02
Baiatule cu IQ peste medie, Mutu a fost al treilea marcator al Italiei si n-a jucat nimic, asa ca mai lasa-ne cu pareri din astea superinteligente

Nici tu nu stii ce vrei...cat despre IQ ce legatura are asta cu ce vb noi???hai ca n-am chef de cearta,pur si simplu te ignor.

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:06
baiete sa-i zici lu' fiutu,k???pana una alta HUNTELAAR e la campionatul european iar danciu e unde o fi :D nu faci decat sa-mi dai dreptate!

...pai atunci reciteste-ti postul ...sa vezi ce aberatii de jucatori ai propus pentrusquadra lui piturca invincibilul....intr-un fel ai dreptate ..astia propusi de tine sunt mai haiMuci..lololololo:D

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:09
HAIMUCII MEI !CE MI-ATI FACUT? ...asta afost reactia lui piturca dupa meciul cu olanda.IAR MA INTORC LA ZARURI SA-MI CASTIG EXISTENTA!

Nico21
18th June 2008, 16:09
Trioul Giovanni-Gigi Becali-Piturca a dat chix la acest European...nu vor vinde nimic dupa acest turneu final,iar berbecul sef care a fost scos la mezat si pieptanat de toata presa romana slugarnica,zace cu nasul in pioneze...la mai mare flacai !!!

AxinTe
18th June 2008, 16:11
1. Calficarea la un turneu final e departe de afi o performanta extraordinara

2. A scos 2 puncte intr-o grupa cu echipa la fel de penibila ca noi, intr-una cu o echipa impotriva careia ne-a ajutat arbitrul si impotriva unei care a vrut sa se dea batuta

3. Suporterii n-au fost adusi de Piturca

- este o performanta extraordinara avand in vedere ca nu ne-am calificat de 8 ani, iar tari ca Anglia, Ucraina si alte abonate la turnee finale nu s-au calificat.

- Franta, Italia si Olanda sunt penibile ? Si daca ne-a ajutat arbitrul ce? pana acum erati vesnic suparati ca ne fura in toate meciurile importante, acum ca ne-a ajutat intr-un meci sariti imediat ca am fost ajutati si ca de aia am scos un punct?

- Suporterii au fost adusi de piturca datorita parcursului din calificari..

Vladek
18th June 2008, 16:14
Am zis eu asta???de aia suntem unde suntem si la fotbal si in alte domenii,din cauza acestei atitudini,de ce sa faci ceva constructiv,e mai usor sa distrugi ...atitudini flegmatice,mandrie (bazata pe nimik),etc Omule mi-am spus parerea...e usor sa vii cu 3 mistocareli de gradinita si ai terminat...n-am zis in nici un moment ca ,cu Bratu si Danciu in echipa rupeam norii,dar era LOGIC sa fie in echipa(ti-am explicat de ce) si poate ,poate aveam sanse mai mari,auzi 0.0005 fata de 0.0004 cum ai calculat ?!? mistocareala de coltul strazii. combate-ma cu argumente nu cu porcarii de genul celor scrise mai sus de tine,ca la vrajeli si injuraturi suntem printre primii in Europa.
Este logic sa convoci jucatori de la inverness(sau cum naiba se scrie echipa aia) iar golgheterul campionatului sa stea acasa????raspunde doar la intrebarea asta...

Prietene, tu esti romanul tipic. La fotbal si la politica ne pricepem absolut toti. Ne plangem si-i injuram pe patroni ca "nu angajeaza un profesionist sa faca treaba" sau ca "se baga peste antrenor", dar vad ca tu faci exact la fel ca ei. Noua nu ne intra deloc in cap ideea ca daca X raspunde, atunci X are si dreptul de a lua decizii. Piturca a luat niste decizii. E 100% normal ca sa raspunda pentru ele in fata angajatorului, adica FRF, reprezentat de dracu stie cine o fi. Eu nu stiu. Cand nationala asta, azi umpluta de scuipaturi virtuale a batut Olanda sau Cehia la Constanta, wow, ce entuziasm, toata lumea il lauda pe Piti, jucatorii erau admirabili pentru "cum s-au daruit", samd. Azi - exact pe dos, hai sa-i umplem de laturi !

Mie personal mi s-au parut dubioase unele nume din lot. Personal as fi preferat ca Banel si Dica sa stea dracului acasa. Cine sa vina in locul lor ? Nu stiu. In nici un caz nu vii cu fite din astea in cap ca "daca erau X si Y asa si pe dincolo". Fac 100% abstractie de faptul ca joaca la Dinamo, mi se rupe, daca au valoare n-are Piti decat sa cheme 20 de jucatori de la Dinamo la nationala.
Bratu a facut rahatul praf peste tot in afara de cateva meciuri pe final de campionat. Toata campania de calificare s-a jucat cu alti oameni. Chiar asa, luam jucatori dupa ultima impresie artistica ? Au ramas acasa jucatori muuult mai valorosi (Raul sau Trezeguet de exemplu). De curiozitate, ar fi interesant sa ne uitam in presa franceza sa vedem daca ei plang dupa "salvatorul" Trezeguet. Si pe cine sa lasi acasa ? Pe Nicolita ? Bun, il lasi, dar mijlocas dreapta cine joaca. Sa nu-mi zici Bratu, ca nu-i mijlocas de meserie. Cine ramanea ? Petre ? Pai l-a jucat cu Italia si a fost bulevard pe benzi, trecea Grosso pe langa el ca vijelia.

De-aia am preferat sa-l las pe Piturca in pace - pentru ca el avea rezultatele de partea lui, avea un grup sudat de jucatori cu care a obtinut calificarea. Cand o sa incetam cu aerele astea de atoatestiutori si o sa acceptam ca poate antrenorul platit stie mai multe decat noi ... o sa ne prinda bine.

rob_din
18th June 2008, 16:17
Delegația naționalei României a ajuns la aeroportul din Zurich și acum îndeplinesc formalitățile de îmbarcare pentru întoarcerea în țară.


Deși inițial se anunțase doar că Adrian Mutu va lipsi din avionul ce va ajunge în această seară la București, nici fundașul Cosmin Contra nu va face parte din delegație, el plecînd deja spre Spania.



S-or duce sa-si incaseze rasplata. Eu sufar f f mult ca Mutu nu ne onoreaza tara cu sosirea sa

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:20
Prietene, tu esti romanul tipic. La fotbal si la politica ne pricepem absolut toti. Ne plangem si-i injuram pe patroni ca "nu angajeaza un profesionist sa faca treaba" sau ca "se baga peste antrenor", dar vad ca tu faci exact la fel ca ei. Noua nu ne intra deloc in cap ideea ca daca X raspunde, atunci X are si dreptul de a lua decizii. Piturca a luat niste decizii. E 100% normal ca sa raspunda pentru ele in fata angajatorului, adica FRF, reprezentat de dracu stie cine o fi. Eu nu stiu. Cand nationala asta, azi umpluta de scuipaturi virtuale a batut Olanda sau Cehia la Constanta, wow, ce entuziasm, toata lumea il lauda pe Piti, jucatorii erau admirabili pentru "cum s-au daruit", samd. Azi - exact pe dos, hai sa-i umplem de laturi !

Mie personal mi s-au parut dubioase unele nume din lot. Personal as fi preferat ca Banel si Dica sa stea dracului acasa. Cine sa vina in locul lor ? Nu stiu. In nici un caz nu vii cu fite din astea in cap ca "daca erau X si Y asa si pe dincolo". Fac 100% abstractie de faptul ca joaca la Dinamo, mi se rupe, daca au valoare n-are Piti decat sa cheme 20 de jucatori de la Dinamo la nationala.
Bratu a facut rahatul praf peste tot in afara de cateva meciuri pe final de campionat. Toata campania de calificare s-a jucat cu alti oameni. Chiar asa, luam jucatori dupa ultima impresie artistica ? Au ramas acasa jucatori muuult mai valorosi (Raul sau Trezeguet de exemplu). De curiozitate, ar fi interesant sa ne uitam in presa franceza sa vedem daca ei plang dupa "salvatorul" Trezeguet. Si pe cine sa lasi acasa ? Pe Nicolita ? Bun, il lasi, dar mijlocas dreapta cine joaca. Sa nu-mi zici Bratu, ca nu-i mijlocas de meserie. Cine ramanea ? Petre ? Pai l-a jucat cu Italia si a fost bulevard pe benzi, trecea Grosso pe langa el ca vijelia.

De-aia am preferat sa-l las pe Piturca in pace - pentru ca el avea rezultatele de partea lui, avea un grup sudat de jucatori cu care a obtinut calificarea. Cand o sa incetam cu aerele astea de atoatestiutori si o sa acceptam ca poate antrenorul platit stie mai multe decat noi ... o sa ne prinda bine.

...ASA VLAD ...SPUNE-I TU ...CA PE TINE TE ASCULTA:D

cinebelu
18th June 2008, 16:22
Au lipsit Bratu,Costea,Szekely,Deac,si poate Trica(dar are un caracter de kkt)
si as mai adauga Ogararu si Goga, poate si Torje sau G Bucur. Oricum, dintre Deac, Costea, Goga, Torje si Bucur, piturca trebuia sa aiba cel putin 2 sau 3 in lot, pe care sa-i fi introdus pe parcurs, oferindu-le la momentul potrivit sansa de a se afirma impotriva unei echipe ca Italia sau Olanda. Un Owen sau Rooney nu ar fi putut scoate capul niciodata la o varsta asa de frageda sub un antrenor ca piturca

rob_din
18th June 2008, 16:23
După cum informează presa italiană, președintele Fiorentinei, Andrea Della Valle, intenționează să dezamorseze cazul Mutu, creat de procuratorul jucătorului, Alessandro Moggi, care a cerut o substanțială mărire de salariu pentru protejatul său.

Della Valle a avut o atitudine diametral opusă celei exprimate de directorul geneeral Pantaleo Corvino, care a spus că Mutu poate pleca pentru suma de 22-25 milioane de euro, pentru că există o limită salarială peste care nu se trece și conducerea viola nu acceptă presiuni din partea jucătorilor. Della Valle a anunțat că foarte curând se va ântâlni cu internaționalul român și îi va propune acestuia o mărire de salariu în limite rezonabile. Momentan, Adrian primește anual 1,7 milioane euro de la gruparea toscană.

rob_din
18th June 2008, 16:25
Eu uitasem ca impresarul lui Mutu e fiului unuia dintre cai mai mari blatutori din istorie

cinebelu
18th June 2008, 16:32
sa acceptam ca poate antrenorul platit stie mai multe decat noi ... o sa ne prinda bine.

hahaha...depinde de cine este platit si cu ce scopuri :rosu:

Eu am strigat inca inainte de a incepe campania de calificari:
DEMISIA PITURCA!

cip_81
18th June 2008, 16:37
Eu nu am inteles de ce Piturca, vazand prima repriza a noastra si faptul ca dincolo Italia conducea si avea om in plus, nu a lasat prudenta deoparte si nu a incercat sa joace ofensiv.Ca dupa prima repriza, daca doream sa ne calificam, noi eram cei condusi cu 1-0. Nu poti ataca Olanda, chiar asa plictisita, cu un atacant izolat si cu 3 mijlocasi defensivi (unul din ei provenit din fundas central).
Ori ca era 0-1, ori 0-2 rezultatul nu mai conta, trebuia sa riscam, trebuia sa venim cu elementul surpriza. Codrea si Cocis trebuiau sa ramana la vestiare. Dar nu, noi am jucat la cacialma, asteptand, propbabil, vreun cadou din partea olandezilor.

Pana la urma, avand in vedere selectia facuta, este corecta proportia asta: numarul de goluri marcate/atacanti selectionati=cu numarul de goluri primite/numarul de fundasi selectionati. Am luat doar 4 atacanti (de fapt 3 si ceva), am dat doar 1 gol. Am luat vreo 8 fundasi, am luat doar 3 goluri. Iar creativitatea noastra a fost zero.

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:37
Haimucii Mei !ce Mi-ati Facut?

cinebelu
18th June 2008, 16:45
"Fără risc
Deși meciul curgea prost și rezultatul, 0-0, contra unor jucători ca Robben, Van Persie sau Huntelaar, putea fi onorabil, dar nicidecum calificant, Pițurcă a făcut doar schimbări post pe post. Marius cu Daniel Niculae, Nicoliță cu Petre, Codrea cu Dică. Nici un risc, același monom, puțin mai multă calitate tehnică. Deloc suficientă. Povestea cu Marica e un alt exemplu că selecționerul folosește numai persoana întîi singular, nu atît de necesarul “noi” într-un joc de echipă."

tot articolul: http://www.andreivochin.ro/2008/06/18/lectia-de-egoism/

Datenshi
18th June 2008, 16:46
Imi place ca nu se gandeste nimeni la Ghioane, care si-a revenit si este unul dintre putinii jucatori romani de valoare.

In alta ordine de idei, mai terminati cu Mutu. Nu e magician. Nu are mijloc, nu are colegi de atac, ce dracu' vreti sa faca singur?

Nightwish
18th June 2008, 16:53
Vladek, de acord cu cinebelu aici, daca vrei pot cauta si eu postari de-ale mele de acum 6 luni sau un an cu mesajul " demisia piturca ". Imi pare rau, poata el sa tot faca egaluri cu " marile forte " sau sa bata Olanda la Constanta. Din punctul meu de vedere este o tentativa de antrenor. Si ca sa nu crezi ca lipsa mea de consideratie pentru piturca si profesionalismul lui are legatura cu trecutul lui de stelist, crede-ma, daca Olaroiu ar veni antrenor la nationala nu as avea cu ce sa-l contest, atata timp cat ar avea rezultate decente.

Charon
18th June 2008, 16:55
Imi place ca nu se gandeste nimeni la Ghioane, care si-a revenit si este unul dintre putinii jucatori romani de valoare.

In alta ordine de idei, mai terminati cu Mutu. Nu e magician. Nu are mijloc, nu are colegi de atac, ce dracu' vreti sa faca singur?

sa stii ca exact la el ma gandeam cand vedeam catastrofa de banel!:)

Echo
18th June 2008, 16:55
Nu ca as fi eu un mare admirator al lui piturca.. ba chiar imi e antipatic, dar a reusit nu 1, nici 2, ci 3 performante extraordinare:

- A calificat Romania la un turneu final dupa 8 ani de chinuri, suferinte, ursi meieri, danezi, norvegieni, cehi, etc.
- A scos 2 puncte intr-o grupa cu Olanda, Italia si Franta.. NO COMMENT!
- A reusit sa aduca peste 15000 suporteri romani in Elvetia.. prima data cand avem peste 1000 suporteri la un turneu final!

Singura problema a lui este orgoliul, daca aducea cei mai in forma jucatori(trica, bratu, danciulescu, lazar, chiar bucur) poate chiar aveam sanse sa batem si olanda.. Apararea a mers ireprosabil, insa atacul a fost dezastruos in toate cele 3 meciuri!



Singura problemă a lui Piți este proasta inspirație în alegerea lotului ... își creează o echipă de sportivi impotenți din punct de vedere creativ, în primul rând și mai apoi, privind sub aspect ofensiv. Și cred că îmi pot rezerva dreptul de a fi sceptic în privința "balanței" pe care a folosit-o "satana" atunci când a selectat lotul lărgit. Iaca așa... chiar suntem dependenți de Mutu. Am fost și în preliminarii, am fost și aici. Când Mutu nu joacă bine sau pur și simplu nu joacă, e vai de noi...
"Super" a fost declarația "la cald" a lui Piți... se vede că a revenit cu picioarele pe pământ... declarație jenibilă care ne face să ne simțim frustrați ca români și să-i dăm dreptate (din păcate) lui Loți... vezi Doamne, jucătorii s-au blocat psihic din cauză că știau scorul de la italia - franța... Eu aș traduce altfel... jucătorii s-au blocat psihic aflând că varianta 0-0 a căzut. Ca urmare, probabil că a căzut și ultimul compartiment pe care îl mai aveau pus la punct: linia defensivă.
Haideți să privim într-un sfârșit lucrurile în față. Oare dacă SUS acolo în fruntea forului nostru s-ar produce o minune, ce credeți? ... ar mai fi aceeași terni jucători în lot care se chinuie de ani buni să scoată capul din găoace ?
Ca și acum, voi spune și atunci HAI ROMANIA!!! Sper însă să fie cu mai multă mândrie.
Aaa! era să uit... singura dată când m-am distrat cu adevărat a fost în min 80, când Chivu a primit galben la 1-0 pentru olandezi și comentatorul a afirmat că NU JOACĂ ÎN SFERTURI DACĂ NE CALIFICĂM. Bună tare a mai fost poanta aia... am uitat de supărarea jocului oribil și am râs cu poftă.
Așa conducători, așa antrenori... așa comentatori... așa fotbaliști. Păcat de suporteri.

mamaliguta rom
18th June 2008, 16:57
Imi place ca nu se gandeste nimeni la Ghioane, care si-a revenit si este unul dintre putinii jucatori romani de valoare.

In alta ordine de idei, mai terminati cu Mutu. Nu e magician. Nu are mijloc, nu are colegi de atac, ce dracu' vreti sa faca singur?

singur....atat de singur......el ,si codrul verde....:D

Vladek
18th June 2008, 17:11
Vladek, de acord cu cinebelu aici, daca vrei pot cauta si eu postari de-ale mele de acum 6 luni sau un an cu mesajul " demisia piturca ". Imi pare rau, poata el sa tot faca egaluri cu " marile forte " sau sa bata Olanda la Constanta. Din punctul meu de vedere este o tentativa de antrenor. Si ca sa nu crezi ca lipsa mea de consideratie pentru piturca si profesionalismul lui are legatura cu trecutul lui de stelist, crede-ma, daca Olaroiu ar veni antrenor la nationala nu as avea cu ce sa-l contest, atata timp cat ar avea rezultate decente.

Night, nu ma lua cu cinebelu ca baiatu' in chestiune e din categoria "sa moara toti dujmanii mei", adica stelistii. Asta voia sa-i dea in cap lui Piturca si inainte de turneu si baga de zor pronosticuri gen 0-3 cu Franta, 0-5 cu Italia, samd. Asa ceva te descalifica pur si simplu, daca ajungi sa tii pumnii adversarilor doar fiindca nu-ti convine antrenorul sau cum s-a facut selectia e clar ca e ceva in neregula. Cu tine. Eu nu-i tin partea lui Piti pentru trecutul stelist, fiindca tin minte foarte bine cum juca Steaua cu "nea Piti" pe banca si l-am injurat mai mult decat multi altii la un loc pentru obsesiile sale de atunci gen Florentin Dumitru sau Pompilica Stoica. Dar cat timp el e antrenorul nationalei o sa-i tin pumnii stransi, indiferent de parerea mea despre el sau jucatorii care intra pe teren. E ok sa critici, ca de-aia avem cap, tastatura si browser.

Si la urma urmei ce inseamna "rezultate decente" ? Pe bune acuma, chiar te asteptai sa trecem de grupa asta ? Eu cred ca Piti a scos maximum dintr-un grup de jucatori mediocri sau putin peste mediocri.

spartacus
18th June 2008, 17:13
"Fără risc
Deși meciul curgea prost și rezultatul, 0-0, contra unor jucători ca Robben, Van Persie sau Huntelaar, putea fi onorabil, dar nicidecum calificant, Pițurcă a făcut doar schimbări post pe post. Marius cu Daniel Niculae, Nicoliță cu Petre, Codrea cu Dică. Nici un risc, același monom, puțin mai multă calitate tehnică. Deloc suficientă. Povestea cu Marica e un alt exemplu că selecționerul folosește numai persoana întîi singular, nu atît de necesarul “noi” într-un joc de echipă."

tot articolul: http://www.andreivochin.ro/2008/06/18/lectia-de-egoism/

andrei vochin a pus punctul pe i...
Intre a dezamagi de la inceput si a creea senzatia ca se poate ca apoi sa dezamagesti, varianta a doua e clar mai rea. Piturca ar trebui sa isi dea demisia. Problema e ca la ora asta nu vad nici un tehnician roman care poate sa il inlocuiasca...

Rossi
18th June 2008, 17:16
stai linistit ca si tamas ne-a mancat cu italia
el a luftat ca *******ul in careu si a marcat ala fara sa vrea la un minut dupa ce dadusem gol

aveam alta impresie despre tine ... parca te pricepeai la fotbal ...

in meciul cu Italia ,Tamas a dat diagonala aia de 60 de metrii din care Mutu a marcat ... a mai avut un sut pe poarta foarte periculos ... la golul italienilor a fost vina lui Dica ... omul lui Dica a recentrat in careu , in timp ce nulitatea din ghencea ii admira lovitura de cap ...

Nationala inseamna Mutu , Chivu , Lobont , Goian , Tamas , Rat ... restul sunt = 0

Cu Bratu in atac , cu Trica la mijloc , cu Chivu si Tamas fundasi centrali , cu Cristea mijlocas dreapta ... nationala ar fi aratat altfel ...

mamaliguta rom
18th June 2008, 17:23
andrei vochin a pus punctul pe i...
Intre a dezamagi de la inceput si a creea senzatia ca se poate ca apoi sa dezamagesti, varianta a doua e clar mai rea. Piturca ar trebui sa isi dea demisia. Problema e ca la ora asta nu vad nici un tehnician roman care poate sa il inlocuiasca...

...ar cam fi , lucescu sr......cred ca altfel arata echipa.....dar cum zicea vladek.... piturca a scos max dintr-o echipa (HAIMUCI) mediocra...:ok:

YoYoyOi
18th June 2008, 17:23
iaca spun :happy

a fost vina lui Dica stelistul ca ala a recentrat de langa el, nu a lui Tamas care a luftat in fata marcatorului :cry:

illazio
18th June 2008, 17:24
Problema e ca la ora asta nu vad nici un tehnician roman care poate sa il inlocuiasca...

de ce sa avem tehnician roman, sa avem parte si pe viitor de aceeasi mentalitate ? cu antrenori romani nu vom putea niciodata face nimic pt ca induc o stare de labilitate psihica de sclavi si de vasali echipei. Grecia a luat titlu European cu un german.

YodaRo
18th June 2008, 17:25
nu va mai luati de Piturca. E un antrenor bun, a facut si el ce a putut cu jucatorii avuti la dispozitie.
Strategia noastra la euro a fost de la inceput sa nu fim ciuca batailor...de aia a selectionat f multi fundasi si a jucat ultra defensiv. Obiectivul de a nu fi plasati pe ultimul loc a fost realizat.

clasamentul grupei reprezinta valoarea echipelor in acest moment... Romania e peste Franta, lucru pozitiv.
Romania e sub Italia si Olanda...la fel real

Acum se pot spune multe despre alcatuirea formatiei in meciul final...insa asa cum a spus si Mutu...nu au rezistat sa joace meciuri tari din 3 in 3 zile. Italienii su jucat cu francezii care erau la fel de obositi.

rezervele Olandei, ieri jucau mai bine decat titularii lor..ca erau si ei obositi.

deci n-are rost sa ne lamentam... nu suntem peste Italia si Olanda ca valoare. Intr-o grupa in care etoti ne vedeau ca facem o puncte am facut 2 si nu am terminat pe ultimul loc

mihai_alex
18th June 2008, 17:25
Hai ca avem un egal si o vict contra lor in mandatul asta....

Au lipsit Bratu,Costea,Szekely,Deac,si poate Trica(dar are un caracter de kkt)


si as mai adauga Ogararu si Goga, poate si Torje sau G Bucur. Oricum, dintre Deac, Costea, Goga, Torje si Bucur, piturca trebuia sa aiba cel putin 2 sau 3 in lot, pe care sa-i fi introdus pe parcurs, oferindu-le la momentul potrivit sansa de a se afirma impotriva unei echipe ca Italia sau Olanda. Un Owen sau Rooney nu ar fi putut scoate capul niciodata la o varsta asa de frageda sub un antrenor ca piturca

Ce sa faci daca Piturca e curva becaliilor....convoaca numai in functie de cine e impresariat de fratii fecala sau pe cine vrea jiji.
Ne-o facem cu mana noastra, jalnic popor mai suntem....

YoYoyOi
18th June 2008, 17:27
ar fi timpul sa vina si un strain la echipa asta, ca deja ne-a ajuns pana in gat prostia, ingamfarea si prostitutia...

Charon
18th June 2008, 17:33
antrenor strain?
nu cred ca rezista unu mai mult de 1 an in Romanica,la ce mentalitate,caterinca si chef de munca au ai nostri!
sa vina un neamt?
pai cum crezi ca ar reactiona un Chivu care face mersul piticului pe teren?:happy
il zboara Mourinho pe emo-istul asta la prima strigare!

p.s. cum ar suna Slaven Bilic antrenor al Romaniei?
ar face spume manelistii din nationala,care fara lautari si pitzipoance nu rezista!:headbang:

CS
18th June 2008, 17:37
Este absolut ridicol cum se grabesc toti sa-l injure pe Piturca la primul joc lamentabil al nationalei de peste 2 ani incoace.

Cand a preluat nationala era haos, nu aveam un sistem stabil, era mereu neclar ce jucatori erau selectionati pentru prima echipa, iar echipa era ciuca batailor prin calificari.

In trei ani de cand a preluat nationala a reusit sa impuna un sistem flexibil si destul de eficient, jucatorii din primul 11 de bine de rau se cam stiu, iar rezultatele nu au intarziat sa apara (intai cu Cehia, dupa aceea cu Olanda, ceva amicale destul de bune cu echipe tari, iar acum egaluri cu finalistele de la mondiale).

Nu este un geniu si nici nu prea are justificari pentru apatia din ultimul meci, dar nici nu merita un asemenea tratament din partea noastra.

Si mai penibil mi se pare sa critici selectia facuta. Exista sute de posturi pe forum in care se sustine ca anumiti jucatori ar fi trebuit lasati acasa, iar numele date ca alternative frizeaza limitele ridicolului: Bratu, Danciulescu, Costea etc., mari epigoni ai lui Pele sau Maradona in viziunea unora. Chiar si Banel, care a jucat execrabil in ultimul meci, este mereu injurat desi a avut contributii utile in calificari si in primele doua meciuri din grupe.

Pana la urma daca astia suntem sustinatorii echipei nationale, putem umple cate stadioane vrem si urla imnul pana ragusim, dar avem exact echipa pe care o meritam.

spartacus
18th June 2008, 17:38
In meciul cu olanda piturca a fost depasit de evenimente. In postura in care calificarea se scurgea pritre degete a reactionat ca un fricos. Se stie ca nu avem lotul nici uneia dintre cele trei echipe dar sa insisti pe o asezare defensiva dupa ce ai vazut cum s-a derulat prima repriza e absolut aiurea. In plus cei din teren parca erau dopati...nu am vazut nici un fel de determinare....trebuia sa murim cu dintii inclestati in ei. Piticul atomic a intrat pe final dar a ajuns sa faca foarfeca in careul advers. Asta trebuia facut: schimbari ofensive si jucat la totul sau nimic...macar ieseam cu fruntea sus ...degeaba meciurile cu Franta si Italia...ultima impresie conteaza...

@CS...unii nu il critica pe piturca ci actiunile lui din meciul cu Olanda. Problema e ca Satana e un berbec si nu va invata nimic din asta...

mamaliguta rom
18th June 2008, 17:40
HAIMUCII au murit ,traiasca haimuci!!!! am iesit .....pe unde au vrut olandezii....bai ce s-au mai distrat cu noi ....huntelaar nici macar nu s-a bucurat la gol...iar van piersic i-a aratat adevarata sabie lui bechali...la al 2 lea gol.umiliti cu chiloteii la glezne , dansand pe muzica batava....doar undeva departe se mai aude ''desteapta-te...mioriticule'' ....din letargie si somnolenta in care ne-ati indus si pe noi , pentru ca ''dusmanii '' nostri (ultimi) s-au distrat cu noi ..sau mai bn zis ne-au pus pe MUT...U.0 la capitolul ofensiva ,0 la capitolul combativitate ...si 0 la respect pentru ''ai vostri predecesori''HAI........OLANDA!!!!..macar astia joaca ceva....placut...ochiului

mamaliguta rom
18th June 2008, 17:45
In meciul cu olanda piturca a fost depasit de evenimente. In postura in care calificarea se scurgea pritre degete a reactionat ca un fricos. Se stie ca nu avem lotul nici uneia dintre cele trei echipe dar sa insisti pe o asezare defensiva dupa ce ai vazut cum s-a derulat prima repriza e absolut aiurea. In plus cei din teren parca erau dopati...nu am vazut nici un fel de determinare....trebuia sa murim cu dintii inclestati in ei. Piticul atomic a intrat pe final dar a ajuns sa faca foarfeca in careul advers. Asta trebuia facut: schimbari ofensive si jucat la totul sau nimic...macar ieseam cu fruntea sus ...degeaba meciurile cu Franta si Italia...ultima impresie conteaza...

@CS...unii nu il critica pe piturca ci actiunile lui din meciul cu Olanda. Problema e ca Satana e un berbec si nu va invata nimic din asta...

de acord cutine in mare parte ,,,,,dar lasa-l dreaq pe PITICUL tau atomic...ca de cate ori il vad in primul 11 ....imi vine sa sparg tv....ce mai jucator e si asta ...a expirat ...ceva nou ...intelegi? asta trebuia ...ceva competitie la clica din vestiar ...si asa cred ca ceva s-a intamplat la vestiare....poate ca o sa respire ceva la un moment dat...:ok: