PDA

View Full Version : Italia - România (13.06.2008) CE



Pages : [1] 2 3

Mario Di Lazi
25th April 2008, 17:13
Italia - România
13 iunie 2008 , ora 19,00 ...

ultra
25th April 2008, 23:51
Cred ca italienii se vor impune fara problema. Si un pronostic:2-0.

iulian_1976
3rd May 2008, 17:32
Daca scoti egal cu Italia e ca o victorie :D

andreidaniel
3rd May 2008, 18:05
Italienii cam pe unde ne-au prins,ne-au ars :).Nu vad premise pentru o victorie a nationalei noastre sau vreo remiza,deci 1-0 pentru italieni :)

Bogdy LFC
6th May 2008, 20:34
1-0 pentru italieni! :(

Cristian
8th May 2008, 17:41
Slabe sanse cu macaronarii...

Gabriel28
10th May 2008, 00:42
Romania 1-1 Italia

iulian_1976
10th May 2008, 01:23
Daca bati Franta ,un egal cu Italia este ca o victorie.......:groggy: uhhhhh
m-am trezit .
Oricum sunt pesimist,simt ca Italia ne poate bate la orice ora ...si daca joaca in 10 jucatori tot acelasi e rezultatul.Greu meci.

delaparis
10th May 2008, 01:24
ne bat italienii cu 2-0 ca de obicei :)

Brady_12
13th May 2008, 09:51
Sper ca defensiva noastra sa-si faca treaba si sper intr-un 0-0 sec, fiindca mi se pare ceva imposibil sa dai gol Italiei!:D

ultra
13th May 2008, 12:37
Sper ca defensiva noastra sa-si faca treaba si sper intr-un 0-0 sec, fiindca mi se pare ceva imposibil sa dai gol Italiei!:D

E greu sa joci la 0-0 cu Italia.

dardar_3
13th May 2008, 13:40
Italia nu o sa faca mare lucru la Euro.

La cum joaca echipa lu Donadoni avem sanse sa castigam.

Asta daca Piturca va face echipa cu cap:D

Lordul
13th May 2008, 14:02
n-am mai batut Italia din aprilie 1983 din preliminariile pt EURO 1984...atunci a fost golul lui Loti dupa aia Italienii ne-au batut pe unde ne-au prins : preliminarii EURO , sferturi EURO..

iulian_1976
13th May 2008, 14:54
In ordinea sanselor .
Cu Franta cele mai mari sanse de victorie.
Cu Olanda un egal.
Cu Italia un egal este ca o victorie .Ca sa obtii un egal cu Italia nu e usor insa.

iulian_1976
15th May 2008, 15:57
Piturca declara.
Să nu uităm că, de la o vreme încoace, Italia ne-a bătut mereu. În oficiale și în amicale. Totuși, lucrurile s-au mai schimbat și avem șanse să cîștigăm sau măcar să nu pierdem. Nu va fi însă deloc ușor. Italia se apără pozițional și vigilent, iar pe contraatac te ucide. Cît despre Olanda, va dori să-și ia revanșa, așa că va juca împotriva noastră cu ambiție maximă. La sînge.
Este constient ce inseamna si joaca Italia :D

ducus
15th May 2008, 16:04
O remiza cu Italia cred ca putem obtine. Nu mai e echipa imbatranita de la Euro 2008, cand Hagi a luat rosu ca l-a faultat pe Conte :D Nici Italia nu ma e cea de pe timpul lui Maldini.

Ferko
16th May 2008, 13:20
Pe italieni nu prea am "vrut" sa-i batem cam de mult. Ar fi timpul, dar...

YodaRo
17th May 2008, 07:46
sa fim realisti, Italia si cand joaca prost bate. 2-0 pentru ei.

ThePhenom
27th May 2008, 21:06
Sper ca defensiva noastra sa-si faca treaba si sper intr-un 0-0 sec, fiindca mi se pare ceva imposibil sa dai gol Italiei!:D

Imposibil?Apararea Italiei este batrana(Cannavaro,Pannuci,Zambrotta,Materazzi,de asemenea si francezii au aparatori cam batrani: Thuram,Gallas,Sagnol),si atacantii nostrii pot face ravagii acolo,indicat ar fi ca Piti sa-l foloseasca pe Bratu deoarece este intr-o forma mai buna decat Marica si cu viteza sa poate face diferenta ;)!

Nico21
27th May 2008, 21:26
Fundasii francezi si italieni sunt de super clasa...pot sa aiba si 50 de ani si sa faca fata unor atacanti mediocri,cum sunt cei ai Romaniei...

Leo
2nd June 2008, 00:17
pierdem

Lordul
3rd June 2008, 18:59
greu de tot si egalul ,Luca Toni este un vulpoi in atac ,speculeaza orice inexactitate oricat ar fi de mica.....

carlo
3rd June 2008, 19:22
Singura posibilitate de a obtine un punct cu Italia...sa le promitem ca ne luam tziganii de pe capul lor.
Totusi,cred intr-un meci egal.

BAK
4th June 2008, 06:17
face egal cu macaronarii......

VILI
4th June 2008, 16:14
Singura posibilitate de a obtine un punct cu Italia...sa le promitem ca ne luam tziganii de pe capul lor.
Totusi,cred intr-un meci egal.

...sau le mai trimitem un transport...:D
0-0 ar fi bun.

gosu
4th June 2008, 19:28
Italia 2 - 0 Romania

Pe unde ne-au prins ne-au ars. Ne obosesc in primele 30 minute apoi ne baga "2 boabe" .

PIETREANU
5th June 2008, 13:52
Singura posibilitate de a obtine un punct cu Italia...sa le promitem ca ne luam tziganii de pe capul lor.
Totusi , cred intr-un meci egal.
Tare de tottttttttttt ! :happy:happy:happy:happy:happy
Ar fi si asta o rezolvare, cativa "eMailati " pe acasa pe la sotiile lor si ... :drak:
Eu cred ca daca vom reusi sa facem un egal chinuit va fi mare lucru ! :yeah:
Ce sa mai zic de imaginea noastra patata de "eMailati" , nici englezii nu ne iarta deloc si uitativa aici : http://euro2008.onlinesport.ro/stiri/euro2008/288/romania-si-tiganii-la-euro-2008.htm

Tudor_Ancu
5th June 2008, 23:47
hagi a luat rosu k a simulat un fault in careu?

Cra10veanu
6th June 2008, 01:54
nici englezii nu ne iarta deloc si uitativa aici : http://euro2008.onlinesport.ro/stiri/euro2008/288/romania-si-tiganii-la-euro-2008.htm

cu tigani cu tot noi ne ducem la euro, ei cu blonzii lor n-au reusit sa iasa dintr-o grupa din care fac parte Andorra, Macedonia, Estonia, Israel, Russia si Croatia :lol: sa nu mai adaug ce rusine le-am tras ultima data...

Cipri
6th June 2008, 11:52
2-0 pt Romania
Daca vom juca concentrati nu cred ca batraneii italieni ne vor pune probleme pt ca media lor de varsta e prea inaintata ,daca ii luam la fotbal vom castiga !!!

acidu
6th June 2008, 20:10
ne batem aiurea cu pumnii in piept , ne vor spulbera 1-0 , 2-0 , dar nu vom avea vro sansa

Hai Craiova
7th June 2008, 17:44
am votat cu meci egal dar voi reveni cu un pronostic nou dupa primele 2 meciuri

alexuuBZ
8th June 2008, 02:32
1-0 pt italia! TONTOgol nicolitza :ok:

Morom3t3
8th June 2008, 13:16
'aideti bre ca matura Romania tot ce-i iese-n cale. Nu vazuratz ca il facura aia pe Mutu sa manace jar cand adusara vorba de amenda?
Iar cum e rost de castig...

Bogdy LFC
9th June 2008, 23:39
venind repede la acest meci,cred ca ar fi perfect sa pierdem DOAR cu 1-0 :D

resita
10th June 2008, 00:48
Italia obligata sa atace, Romania se va multumi sa se apere


si pe contraatac pac pac 1-0, italia ataca noi pe contra pac pac 2-0


:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Bogdy LFC
10th June 2008, 00:53
Italia obligata sa atace, Romania se va multumi sa se apere


si pe contraatac pac pac 1-0, italia ataca noi pe contra pac pac 2-0


:cry::cry::cry::

pac pac sa vezi tu ce ne scoate Italia fotbalu din cap(din pacate :()
Vor demonstra in meicu asta ca sunt campioni mondiali :ok: :(

rhadoo
10th June 2008, 00:56
pac pac sa vezi tu ce ne scoate Italia fotbalu din cap(din pacate :()
Vor demonstra in meicu asta ca sunt campioni mondiali :ok: :(

ba da ce le stiti voi pe toate!zi ma si mie numerele la loto ca esti mai rau decat nostradamus

spartacus
10th June 2008, 01:43
Italienii isi vor reveni dupa meciul "spectaculos" cu Olanda si vor juca ce stiu ei mai bine. Noi nu ne mai permitem inca un egal...
Un meci de care pe care. Sa fie oare vremea Satanei?:D

oricum...HAI ROMANIA!!!

YoNuTzz
10th June 2008, 02:20
chiar nu stiu ce sa spun la meciul asta...
ptr italieni, dupa umilinta din meciul cu olanda, meciul cu romania este mai mult decat vital...au nevoie urgenta de 3 pcte, pt a mai putea spera la calificare...
noi, vom juca ce am jucat si cu franta, adik fara mijloc, aparandu-ne 90 de min, si e posibil sa mai scoatem un 0-0...
problema e k italia nu pierde niciodata 2 meciuri la rand...

acidu
10th June 2008, 09:15
italia va fi obligata sa ne bata , si o va face

Datenshi
10th June 2008, 09:19
Italienii isi vor reveni dupa meciul "spectaculos" cu Olanda si vor juca ce stiu ei mai bine. Noi nu ne mai permitem inca un egal...
Un meci de care pe care. Sa fie oare vremea Satanei?:D

oricum...HAI ROMANIA!!!

De ce nu ne permitem un egal? Daca facem egal cu Italia si Olanda bate Franta, suntem 95% calificati.

chinna tm
10th June 2008, 09:31
pe contraatac avem o sansa......daca jucam deschis ne rup italienii.....e cazul sa mai le luam si noi punct sau puncte macaronarilor......ca prea ne-au batut in ultimul timp.....:D.....sper sa fie egal acest meci si olanda sa bata pe franta......asa la ultimul meci, portocalele vort fi mai relaxate.....avantaj Romania!

Aurel.D
10th June 2008, 11:18
Italienilor nu le-a iesit mai nimic in meciul cu Olanda, si le poate iesi totul in urmatorul meci..pe de alta parte, vor trebui sa se refaca mai ales psihic dupa meciul cu Olanda, fiind criticati dur in presa lor. Presiunea cea mai mare va fi pe ei, evident. Oricum, Mutu cred ca se va simti ca pestele in apa in meciul contra Italiei.

Daca obtinem un egal cu Italia, ar trebui sa ne pupam singuri! Insa este obligatoriu sa mai si atacam, altfel, ne mananca pe paine!!

A.k.a
10th June 2008, 11:19
Nici Olanda nu i-a mai batut din '78, poate vom rasturna si noi situatia in 13.

Razvan T.
10th June 2008, 12:04
x2
Hai Romania!!! :d:d:d

Razvan T.
10th June 2008, 12:08
ROMANIA!!!

gorefest
10th June 2008, 13:16
o sa fie un meci mult mai greu , iar italia a demonstrat ca intotdeauna a iesit din grupe cu puncte putine ..sunt de un pragmatism iesit din comun , iar acum ca sunt cu cutitul la os , o sa avem taaaare mult de furca cu ei , dar nu sunt de nebatut ... personal `l consider pe Piturca un tip mai istet si mai cu lectiile facute din punct de vedere tactic decat Donadoni .. si aici cred ca in inferioritatea antrenorului squdadrei fata de Pitzi ..aici cred ca sta cheia unui eventual succes al nostru ....ma uitam azi la tv si am vazut ipoteza unui gazetar care mi s-a parut absolut pertinenta si facila pt ca noi sa putem iesi din grupe ... un ega,l cu italia combinat cu o victorie a olandezilor asupra frantei ( perfect facil la cum joaca Olanda ) ... apoi , in contextul in care olandezii sunt deja calificati la meciul cu romanii van basten sa nu trimita primul 11 pe teren in fatza noastra ..de aici premizele unei victorii ... mi se pare posibil dar si scenariul cel mai frumos pe l-as putea vedea in grupa asta .... poate ca multi or sa-mi sara in cap sa-mi spuna ca e nebunie curata sa stam la cheremul altora , insa sa ne gandim cate trupe nu au facut asa si le-a iesit schema ...Italia barem is cei mai faimosi din acest punct de vedere .. insa la noi in grupa sigur nu or sa le faca francezii nici un fel de compromis

Per total sunt optimist macar la un punct in meciul cu Italia , desi sunt convins ca se poate chiar incerca marea cu degetul .... HAI ROMANIA !!!!!!!!

P.S cum a zis Aurel.D .... un mare avantaj o sa fie si faptul ca Mutu se va simti mai in apele lui in meciul contra italienilor .. este mult mai aproape fotbalul ce-l joaca el de obicei

VILI
10th June 2008, 13:30
Pentru noi 0-0 sau 1-0, mai mult nu se poate...sau ne dau aia de sarim in sus.:D

silenttt
10th June 2008, 13:46
Vand mai ieftin doua bilete la meciul Italia - Romania de vineri, 13 iunie, ora 18.00, Zurich, Elvetia.
Biletele sunt cu vizibilitate buna (sau cel putin asa cred! ): categoria a doua (tribuna a doua), randul 29, locurile 33 si 34.
Pret: 150 euro/bucata

Contact: 0747239688

manai
10th June 2008, 14:43
ne spulbera italienii,aseara a gresit tactic donadoni,a doua repriza au fost peste olanda...van der sar a fost exceptional,asta a fost diferenta.cu noi va fi altfel,ne vor urca pe garduri....

eSteven
10th June 2008, 15:11
ne spulbera italienii,aseara a gresit tactic donadoni,a doua repriza au fost peste olanda...van der sar a fost exceptional,asta a fost diferenta.cu noi va fi altfel,ne vor urca pe garduri....

Pai nu era normal sa atace la un fulminant 0-2? Ce au reusit? un 0-3.. Chiar si in a doua repriza olanda si-a practicat magistral minunatul joc de posesie, si au fost interesati sa conserve acel rezultat, fara sa se mai sacrifice. Uita-te la schimbari... si vei vedea clar ce s-a intamplat aseara. Scoala de fotbal olandeza, asta a fost. Italienii sa zica sarumana, ca van nistelroy nu a jucat teatru ... daca se dadea penalty acolo se acorda si ROSU lui bufon. Daca se marca din toate ocaziile probabil ca scorul la final era 5-3 in favoarea portocalei.

On topic: Va fi testul nostru acest meci. Decisivul pentru Euro. Imi este teama totusi ca vom practica din nou acelasi stil si ne vom alege cu o infrangere. Potentialul ofensiv al italienilor este aproape infricosator. Vor specula sigur orice greseala. Pe de alta parte, deznodamantul acestui meci va depinde si de psihicul si concentrarea lor. Exista o mica sansa sa ii putem surprinde. Eu cred ca vor juca precaut timp de vreo 30 de minute, ne vor analiza, apoi, depinzand de scor vor trece la fapte. Parerea mea e ca vrand nevrand trebuie sa ne rugam, macar acum, sa ii mai iasa inca odata lui piturca. Doresc o calificare mai departe prin orice mijloace, sunt satul sa mai astept dupa atata amar de vreme. Nu prea conteaza ca presiunea este pe ei, au nevoie doar de un gol norocos.

BBB
10th June 2008, 16:10
Hmmm, aici daca scoatem un X suntem semizei :) Ne-ar ajuta mult pentru ca Italia ar fi out definitiv, franta aproape out dupa ce o bate Olanda, iar in ultimul meci Olanda o lasa mai moale pentru a scoate din ecuatie o eventuala semi-finalista puternica: Italia sau Franta

iulian_1976
10th June 2008, 16:22
Romania nu prea are solutii in fata.
Italia poate fi invinsa dar nu stiu daca Romania are forta ofensiva asa cum
a avut Olanda.In 3 zille nu poti face mari minuni Italia ar fi obligata sa aiba 2 victorii sa treaca grupa.

Mutu poate fi o piedica pentru atacul nostru daca nu este in forma.
Am vazut jucand Romania descatusat fara Mutu ,cred ca solutia Romaniei este
sa poata juca ofensiv cu un jucator sau mai multi surpriza.

Cocis a fost dezastru ofensiv,foarte timorat,tremura ,el a fost solutia ofensiva lui Piturca ptr Franta.
Oricum nu vad Romania abordand meciul ca Olanda.
Piturca trebuie sa vina cu ceva in meciul cu Italia nu stiu cu ce.:D

adi_sampon
10th June 2008, 17:19
Pai cand ai o echipa ca a Olandei formata din jucatori ofensivi in general mai multi decat fundasi te astepti la genul de 2-0 3-0 cu Italia
Kuyt ,Ruud ,Hesselink,Huntelaar,Afellay chiar si mai sunt dar nu imi mai vin acum sunt jucatori car eoricand pot da goluri multe chiar si Italiei

Gontel
10th June 2008, 17:50
ne mananca italienii in meciul asta, au fost umiliti de Olanda si nu vor sa plece acasa devreme de la acest turneu. stiu ca sunt pesimist dar nu prea vad cum am putea reusi mare lucru.

andreidaniel
10th June 2008, 17:52
Italienii sunt obligati sa ne bata.Eu zic ma meciul de ieri cu Olanda a fost un accident si ar fi o minune daca am scoate un egal cu italienii.Hai Romania!
Ca sa dau si un pronostic:1-0 pentru Italia

ady_g
10th June 2008, 18:28
Imi doresc din suflet sa invingem aceste mizerii cu aere de mare natiune civilizata! Toti romanii cred ca isi doresc o victorie de rasunet in care sa punem Broscalia la respect!

BBB
10th June 2008, 18:48
Imi doresc din suflet sa invingem aceste mizerii cu aere de mare natiune civilizata! Toti romanii cred ca isi doresc o victorie de rasunet in care sa punem Broscalia la respect!

Intr-adevar...Din marele Imperiu Roman fix ei sunt oaia neagra a descendentei, noi suntem aia luminatii :happy

ensic
10th June 2008, 18:57
Vedeti in ziarele italiene si pe forumurile lor ce siguri sunt ca matura cu noi pe jos. Pe astia nu numai ca imi doresc sa-i batem chiar as vrea sa-i umilim.
Chiar daca nu imi place de Piturca am incredere in el ca o sa stie sa profite de aroganta macaronarilor.
Nu uitati ce a patit CFR cu Anorthosis, aroganta se plateste scump iar astia la cat de aroganti sunt ar merita un 14-0!

ensic
10th June 2008, 18:59
Intr-adevar...Din marele Imperiu Roman fix ei sunt oaia neagra a descendentei, noi suntem aia luminatii :happy

Du-te pe forumurile lor sa vezi ce mizerii scriu despre noi si zi dupa aia daca iti mentii parerea!

alexuuBZ
10th June 2008, 19:09
1-1...mi-as dori din tot sufletul o victorie..:Ddar nu stiu daca avem fortza si de un egal :(

Duba
10th June 2008, 19:15
1-0 pt italia! TONTOgol nicolitza :ok:

Potaie, mars la cotet, frustratule. Stiu ca iti pare rau ca Romania cu un stelist antrenor si cu 3 titulari de la Steaua a scos egal mare cu Franta. Frustrarea e mare la voi astia care n-ati reusit mai nimic in Europa. E mare si pt. ca nu hoaca niciun dinamovist titular. Asa-? Hai scoate-ti unghiuta din gat.

silenttt
10th June 2008, 19:30
Mai am doar un bilet la Italia - Romania. 150 euro.

iulian_1976
10th June 2008, 19:51
silenttt@,, Mai am doar un bilet la Italia - Romania. 150 euro. ,,

Scump domle scump,dincolo era mai ieftin:D:D:D
Succes la vanzare!

BBB
10th June 2008, 21:54
Du-te pe forumurile lor sa vezi ce mizerii scriu despre noi si zi dupa aia daca iti mentii parerea!

vreun link ceva? :D


silenttt@,, Mai am doar un bilet la Italia - Romania. 150 euro. ,,
Scump domle scump,dincolo era mai ieftin:D:D:D
Succes la vanzare!

sincer e un chilipir! Totusi e Romania-Italia la Euro. Eu am dat pe un bilet 190 de euro si ala era un amarat de derby al Italiei

Rossi
10th June 2008, 22:00
sper sa facem un X cu Italia ... si Olanda sa bata Franta :ok:
sa-i batem pe macaronarii astia imputiti ar fi fantastic , dar nu cred ca avem forta necesara ...

Daca o sa fie asa , putem sa-i batem in ultimul meci pe olandezi , mai ales ca fiind calificati isi vor proteja multi titulari ...

effect
10th June 2008, 22:17
Ar fi bine sa fie asa de usor. Romania sa faca egal cu Italia , Olanda sa invinga Franta si in ultimul meci olandezii sa-si odihneasca vedetele si sa o lase mai moale . Din pacate, tare ma tem ca Franta bate Olanda , Italia castiga cu mare greutate impotriva noastra (1-0) si apoi olandezii sunt nevoiti sa traga tare ca sa nu dea peste Spania

YodaRo
10th June 2008, 22:25
Meci greu. Italienii isi joaca calificarea cu noi. Ei or sa atace si noi putem scapa pe contratac dar nu putem da gol pentru ca Mutu clacheaza in meciurile cu echipe mari si mai ales cu italienii ce il cunosc bine. Aici ar fi fost bun Marica ca are viteza dar nu o sa il bage Piti fiind accidentat.
Cel mult putem scoate 0-0...asta daca nu da Goian gol din corner cu capul.

Pronostic 2-0 pentru Italia din pacate.

iulian_1976
10th June 2008, 22:29
effect@,,Din pacate, tare ma tem ca Franta bate Olanda , Italia castiga... ,,

O victorie a Frantei ar fi foarte probabila,avand in vedere ce joaca Olanda.Eu sunt sigur ca Franta nu pierde.

Posibil dupa a doua runda,toate cele trei favorite sa aiba puncte peste Romania,asta este cel mai probabil scenariu.Iti dai seama atunci ce o sa se scrie pe forum:D

Cred ca meciul cu Italia este capital,desigur putin inteleg lucrul acesta.

Ar fi prima data din viata mea ,sa vad Romania batand Italia in meci oficial daca nu, o sa mai astept sperand sa prind si eu la clipa cand vom bate Italia. Raman cu speranta.:D

Telespan
10th June 2008, 22:38
O sa jucam la un x cu Italia.Avem nevoie de victorie ,dar PITURCA este depasit de fotbalul modern.......hai banel paturika poate alergi 50 km cu Italia:D

alexuuBZ
10th June 2008, 22:38
Potaie, mars la cotet, frustratule. Stiu ca iti pare rau ca Romania cu un stelist antrenor si cu 3 titulari de la Steaua a scos egal mare cu Franta. Frustrarea e mare la voi astia care n-ati reusit mai nimic in Europa. E mare si pt. ca nu hoaca niciun dinamovist titular. Asa-? Hai scoate-ti unghiuta din gat.

esti idiot? nu nu am nici o treaba cu Dinamo ruptule!
ce sa ne cerem? nu'i asa?

YodaRo
10th June 2008, 22:44
O sa jucam la un x cu Italia.Avem nevoie de victorie ,dar PITURCA este depasit de fotbalul modern.......hai banel paturika poate alergi 50 km cu Italia:D
Banel a fost unul dintre cei mai buni jucaotri ai nostri..unde era mingea era si el..a creat panica printre francezi. Banel a fost peste Mutu in meciul asta.:)
Asa ca sa ii dam credit lui Piturca.
Daca iesim la joc luam bataie cu 2 sau 3 la zero. Daca ne aparam poate facem o surpriza si scoatem un egal. Cu conditia sa rateze italienii.

carlo
10th June 2008, 22:55
Italia nu are nevoie numai de trei puncte ci si de goluri.Multe goluri.In meciul cu Romania.Si le vor da.Se vor razbuna pe noi.Si pentru acest 0-3 cu Olanda si pentru ca i-am umplut de tigani.
Cica sa le dam goluri pe contaatac.Cu cine?Noi nu avem un Wesley Sneijder,un van der Vaart sau un Kuyt.
Vai de mama noastra,cred ca nici nu ma uit la meci.

moty
10th June 2008, 22:56
Facem egal, 1-1, dupa 1-0 pt noi.

YodaRo
10th June 2008, 23:03
Italia nu are nevoie numai de trei puncte ci si de goluri.Multe goluri.In meciul cu Romania.Si le vor da.Se vor razbuna pe noi.Si pentru acest 0-3 cu Olanda si pentru ca i-am umplut de tigani.

ar fi fain sa le dam 1-0 in min 90 si sa marcheze banel:D Cred ca ar goni toti tiganii din italia. ... mai bine luam bataie...:)

adi_sampon
10th June 2008, 23:14
Va bate Italia fara probleme 1 pauza 1 final pe Italia

resita
10th June 2008, 23:16
parca vad ca o sa ne aparam tot meciul, bine ar fi sa ne iese dar sa nu uitam ca italia isi jiaca ultima sansa.

rhadoo
10th June 2008, 23:25
Italia nu are nevoie numai de trei puncte ci si de goluri.Multe goluri.In meciul cu Romania.Si le vor da.Se vor razbuna pe noi.Si pentru acest 0-3 cu Olanda si pentru ca i-am umplut de tigani.
Cica sa le dam goluri pe contaatac.Cu cine?Noi nu avem un Wesley Sneijder,un van der Vaart sau un Kuyt.
Vai de mama noastra,cred ca nici nu ma uit la meci.

ai face bine sa nu mai intrii nici pe forumul asta sa ne intoxici cu tampenii de auslander:rosu:

carlo
10th June 2008, 23:49
ai face bine sa nu mai intrii nici pe forumul asta sa ne intoxici cu tampenii de auslander:rosu:
Mai radule,eu nu mi-am dat decat cu parerea,daca iti convine,bine,daca nu...leck mich am Arsch!Wichser!Ochs!Typisch Oltenia...Ti-a plecat satra si te-a uitat in tara?

carlo
10th June 2008, 23:53
ar fi fain sa le dam 1-0 in min 90 si sa marcheze banel:D Cred ca ar goni toti tiganii din italia. ... mai bine luam bataie...:)

Buna!:ok:

ady_g
11th June 2008, 00:39
Buna!:ok:


da...ar suge-o (scuzati-mi expresia) iar d ela ''tiganii'' din romania. Hai ''Tziganii''!...taiati-le macaroana!

rob_din
11th June 2008, 00:40
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/nationala-eu-romania/echipa-nationala-vrea-alt-imn-tu-ce-crezi-2698203

http://www.cotidianul.ro/tricolorii_vor_alt_imn_national-48282.html


E cumva 1 Aprilie si eu nu stiu?

Balaci
11th June 2008, 00:52
Faza cu imnul e chiar nesimtita. Online: facem egal, 0-0:D

Telespan
11th June 2008, 01:09
DACA JUCAM 4-5-1 FACEM X.Asa am jucat cu FRANTA,nu cred k putem mai mult ....

iulian_1976
11th June 2008, 02:11
Piturca poate juca ofensiv, nu stiu daca o va face insa.
Ce este interesant este ca putine echipe au castigat jucand pe contraatac.
Majoritatea au castigat pe o faza semipozitionala cand echipa adversa a stat
undeva in fata careului de 16 m.

Nu s-a jucat in superioritate numerica pe atac,cartea forte a fost
-rapiditatea atacantilor cazul Spaniei
-rapiditate si faze lucrate mult la antrenament cazul Olandei.
-rapiditate si executie personala cazul Suediei
-rapiditate in combinatii Portugalia.

Putine goluri marcate pe faza pozitionala,nici unul din faze fixe, (a fost unul al Rusiei,nu cred ca ar conta)

Cuvantul de ordine este rapiditate,asa se pare.

Singura echipa care a jucat pe contraatac a fost cea a Spaniei.
Singura echipa care se aseamna cu a Romaniei este cea a Croatiei,cu precizarea ca ,croatii sunt mai agresivi pe ambele faze atac-aparare.
Alte echipe ce au sistem asemanator cu a Romaniei -Turciei,Croatiei,Greciei.

chico
11th June 2008, 02:57
Banel marcheaza sigur !!! sa-si razbune neamurile trimise acasa :)
mutu marcheaza pentru bunica-sa :)

amandoua pe contraatacuri

scor 2-0 romania!!!! :D

cinebelu
11th June 2008, 03:28
Va veti lamuri in acest meci cat de agresivi pot fi si italienii in duelurile directe.
Italia intra cu 2-0 la pauza impotriva Romaniei :yeah:

(fara pomeni!! piti trebuie sa confirme ca este in stare de ceva!)

iulian_1976
11th June 2008, 03:43
Cuvantul de ordine este rapiditate.

Sper sa prind o data ziua cand vom bate Italia in meci oficial,inca nu
am prins-o.

Italia depinde de Luca Toni, un pivot intotdeauna incetineste constructia
dar aduce avantaje la 30 de m de poarta adversa.

Depinde foarte mult de cat de limpede este capul lui Donadoni. In locul lui as juca pe atac cu baietii
de la Udinese. Sper sa nu aiba aceasta idee.

ensic
11th June 2008, 05:45
vreun link ceva? :D

http://www.forum-calcio.com/viewtopic.php?t=48900&postdays=0&postorder=asc&start=0

ensic
11th June 2008, 05:50
Italia nu are nevoie numai de trei puncte ci si de goluri.Multe goluri.In meciul cu Romania.Si le vor da.Se vor razbuna pe noi.Si pentru acest 0-3 cu Olanda si pentru ca i-am umplut de tigani.

Dau ei pe naiba afara si goluri nici macar atatea!
Astia numai din gura trimit inapoi tiganii si chiar de ii trimit se intorc inapoi ca doar acum nu mai sunt "tigani" ci "Roma people" asa ca ce naiba sa caute la noi! :evil:

Daca nu le da Banel la astia macar un gol inseamna ca nu tine la etnia lui omniprezenta pe primele pagini ale ziarelor din peninsula!

tourist
11th June 2008, 06:13
daca vreti distractie in plus pe forumurile italiene, puteti merge pe un soft online de "text translation" din engleza in italiana : http://babelfish.yahoo.com/translate_txt

e simplu si functioneaza .


ps: nu in ultimul rand , se poate traduce din italiana in engleza la fel de simplu :drak: .

Bancaru
11th June 2008, 12:03
Desi pare imposibil sper intr-un egal la 0. Asa vom avea toate sansele sa ne calificam. Poate sa faca egal, dar cu goluri. Meciul cu Franta - Italia nu se va juca numai pentru rezultat, acolo sunt polite vechi. Sper sa joace Materazzi.

andi29
11th June 2008, 13:38
Singura noastra sansa ar fi sa aiba o zi proasta, asta in conditiile in care ai nostri sa joace perfect, adica sa nu faulteze, sa nu le creeze culoare si sa alerge 10 km in medie fiecare jucator sa acopere tot terenul, sa fie rapizi, combinatii f precise, verticalizare pe tot spatiul terenului, daca nu le dam 2 goluri macar nu avem sanse, va trebuie sa inscriem obligatoriu, deci inseamna autodepasire, fiecare jucator sa isi doreasca cu ardoare sa isi ia revansa unor italieni morti dupa victorie si cand joci impotriva unei camp mondiale trebuie sa fii foarte bun!! Daca am avea 2,3 jucatori de la nemti, 2 de la spanioli si cativa de la olandezi probabil ca am putea sa castigam, asa cu echipa noastra e putin probabil!!

Hai Craiova
11th June 2008, 13:58
am votat cu meci egal dar sper sa batem

Bancaru
11th June 2008, 14:27
Pot sa si faulteze, dar sa aiba grija sa nu fie in preajma careului. In plus sa fie cu ochii pe Pirlo.

iulian_1976
11th June 2008, 14:28
Lovitura lui Piturca ar i sa joace taios pe contaatac.
Italia ne bate daca jucam la fel de defensiv.
M-a astept totusi la o serie de schimbari din partea lui Piturca,este totusi un fost atacant.

PIETREANU
11th June 2008, 14:32
Romania va invinge clar si va trimite broscarii la origini ! :yeah:
Mutu si Chivu cunosc cel mai bine ce fel bosorogi sunt broscoii astia iar Contra il stie pe Luca Toni ca pe un cal breaz . Ca sa fim realisti ultimul e cel mai bun de la ei dar ... e clar :no:
Vom face o mare surpriza batandui cu 2-1 .:ok:

CS
11th June 2008, 14:45
Chiar nu pot sa inteleg toti carcotasii care sustin ca Franta era de batut, ca impotriva Italiei trebuie sa jucam mai ofensiv etc. De parca am avea un lot de supervedete, care daca nu ar fi obstructionate de Piturca, ar matura pe jos cu cele mai puternice echipe din lume.

Ce se intampla daca joci ofensiv cu echipe tari au aratat Turcia, Polonia sau Rusia. La rusi cel putin nu mi-a venit sa cred ca Hiddink este antrenorul, daca nu stiam as fi spus ca-i antreneaza Raducioiu ;)

Oricum, si Piturca a incercat sa joace asa in amicalul din Germania, si s-a vazut rezultatul. Bineinteles, depinde si ce preferi: sa lupti cu orice mijloace pentru fiecare punct cu riscul de a deveni antipatic sau sa-ti atragi tot felul de comentarii condescendente pline de simpatie si sa pleci cu zero puncte.

endra
11th June 2008, 15:56
noi romanii din fire suntem o natie de fricosi asa ca pronosticul meu pt. acest meci este 1 solist.sa dea Domnul sa gresesc.

iulian_1976
11th June 2008, 16:01
CS-nu pot sa inteleg toti carcotasii care sustin ca Franta era de batut

Franta nu ca era greu de batut este foarte greu de batut.Felul cum se apara
Franta este foarte enervant,pentru orice echipa,pe francezi ii poti bate doar cu noroc,sunt obligat sa m-a repet :D Franta joaca tot timpul cu 6-7 jucatori sarcini numai defensive,nimic nu li se cere.Restul de 3 jucatori trebuie sa se descurce.
In conditiile ca joci cu fundasii la centru este bucuria Frantei,pot face ceva si atacantii pe forta si viteza.

PIETREANU-Romania va invinge clar asa sa fie.
Donadoni va veni cu schimbari,,,intra cu cel mai bun lot,,parca cu Olanda ar fi fost cel mai prost lot,cred ca este vorba si de intimidare.

Piturca daca are aceasi valoare ca antrenor cu Van Basten,va castiga meciul singur doar tactic.Aici nu Mutu poate castiga meciul ci Piturca.

adi_sampon
11th June 2008, 16:04
Italia joaca rau pentru ca nu are un antrenor pe masura echipei
Toni ar trebui schimbat ala intotdeauna e praf la turneele finale ,joaca si el la Bayern in campionat bine si cam atat
Prevad un atac Del Piero ,Cassano ,Di Natale si vom lua bataie la 0

iulian_1976
11th June 2008, 16:20
Italia joaca rau pentru ca nu are un antrenor pe masura echipei
Toni ar trebui schimbat ala intotdeauna e praf la turneele finale ,joaca si el la Bayern in campionat bine si cam atat
Prevad un atac Del Piero ,Cassano ,Di Natale si vom lua bataie la 0

Hai sa nu le dam idei italienilor.
Cu varfurile de la Undinese nu vad bine Romania,de ce nu ar gresi din nou Donadoni?

boni2204
11th June 2008, 16:22
italenii au ca obiectiv victoria altfel nu ii vad bine, de aceea noi trebuie sa fim mai inteligenti ca ei si sa nu ne descoperim, ar fi o prostie sa jucam ofensiv de la inceput pt ca ei asta vor astepta...dar cand o sa treaca timpul si nu o sa marcheze ...noi trebuie sa ii lovim decisiv...
olanda a castigat chiar cu arma italienilor, la golurile 2 si 3 italienii au avut ocazii mari si olandezii le-au tras-o imediat pe contra..ce satisfactie sa vezi cum au luat bataie italienii la modul cum castiga ei de multe ori:D

effect
11th June 2008, 16:32
Lovitura lui Piturca ar i sa joace taios pe contaatac.
Italia ne bate daca jucam la fel de defensiv.
M-a astept totusi la o serie de schimbari din partea lui Piturca,este totusi un fost atacant.

Ca sa joci taios pe contraatac , trebuie ca mijlocasii sa faca un joc bun si sa declanseze repede actiunile , iar noi n-avem un astfel de mijlocas. Tot se spera ca Razvan Cocis va aduce in jocul nostru claritatea necesara si pasele de gol , dar a dezamagit in primul meci . Oricat, daca n-am avut spatiu de actiune cu Franta , mi-e tare greu ca o sa avem cu Italia . Singura noastra sansa e sa batem Olanda :D

effect
11th June 2008, 16:37
Piturca daca are aceasi valoare ca antrenor cu Van Basten,va castiga meciul singur doar tactic.Aici nu Mutu poate castiga meciul ci Piturca.

hehe. cred ca e o gluma :)

iulian_1976
11th June 2008, 16:54
,,hehe. cred ca e o gluma,,
Piturca la invins pe VanBasten ultima data,sincer sa spun nu m-as fi asteptat
niciodata.
,,n-am avut spatiu de actiune cu Franta,,
Nici o echipa care joaca contra Frantei nu are spatiu in centru,atat timp cat
Makelele va exista in echipa Frantei si nu se va lua o decizie de E.Jaquet de schimbare a sistemului.Acest sistem se joaca
in Franta in general mai ales la tineret si juniori.
,,Ca sa joci taios pe contraatac , trebuie ca mijlocasii sa faca un joc bun,,
Nu stiu cum a reusit Protasov din Radoi si Niculita sa joace pe contaatac.
Radoi si Chivu stiu sa joace pe contaatac,ramana o incertitudine totusi .
Nu stiu ce lucreaza Piturca la antrenament. :)

Cocis a fost emotiv, nu ma pot supara pe asta,asta se schimba greu sau deloc.In conditii de presiune se cerne sita de aceea respect un jucator ca Trica sau Danciulescu dar nu au ce cauta la nationala,m-as mira foarte tare sa mai joace Cocis in urmatoarele meciuri.

effect
11th June 2008, 17:05
Piturca la invins pe VanBasten ultima data,sincer sa spun nu m-as fi asteptat
niciodata.
Nu e vorba de asta, e vorba ca oricat de bun strateg ai fi , diferenta de valoare intre jucatori isi spune cuvantul in final


Nu stiu cum a reusit Protasov din Radoi si Niculita sa joace pe contaatac.



Compari mere cu pere ,adica echipe de club cu echipe nationale.

Razvan T.
11th June 2008, 17:10
INTERESAN :):) (http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=13449)

ensic
11th June 2008, 18:04
Fain, fain da Cocis n-a prea incantat in meciul asta. Sper sa vedem mai multe de la el in meciul cu Italia, asta daca nu cumva joaca Codrea in locul lui.

nr.zece
11th June 2008, 18:34
categoric piturca este un antrenor mai bun ca vanbasten, diferenta o reprezinta materialul pe care cei doi il au la dispozitie
piturca nu poate face o echipa ofensiva daca nu are jucatori ofensivi

rob_din
11th June 2008, 18:45
categoric piturca este un antrenor mai bun ca vanbasten, diferenta o reprezinta materialul pe care cei doi il au la dispozitie
piturca nu poate face o echipa ofensiva daca nu are jucatori ofensivi

Gluma anului, Piturca nici nu se compara cu Van Basten

cinebelu
11th June 2008, 18:52
piturca nici nu vrea sa faca o echipa ofensiva, ca jucatori ar avea, dar i-a lasat acasa :rolleyes:

YodaRo
11th June 2008, 19:01
mah tuesti dinamovist din ala gica-contra. Desi a luat o gramada de actuali sau fosti dinamovisti si chiar in primul 11: Mutu, Contra, Lobont, M Nicolae, Petre, R Stefan tto nu esti multumit ca nu l-a luat pe bratu. bratu nu putea sa ia locul lui mutu, sau marius nicolae sau D Niculae ptr ca e sub ei. Si in plus nu stie sa joace defensiv asa cum vrea Piturca.

Vladek
11th June 2008, 19:08
Ca sa nu mai zicem ca ultima oara cand basica umflata numita Bratu a fost chemat la nationala, a ratat de 2 ori singur cu portarul intr-un meci decisiv. Va las sa va amintiti care a fost meciul respectiv. :D

Ulysses
11th June 2008, 20:05
n-am nimic cu bratu dar la acest C.E. nu sunt fundasi lenti si asezati aiurea in teren ca-n liga 1 sa poata el sa se desfasoare in voie. ne trebuie atacanti rapizi ce-i drept dar si cu tehnica in regim de viteza... ori in afara de mutu, nu prea...:(
sa dea Domnul sa facem macar un egal dar...

Iaco
11th June 2008, 20:26
Ma uit la meciul cehia - portugalia...si nu inteleg cum noi care suntem cam de acelasi nivel cu cehii nu putem juca ca ei impotriva unei echipe la fel de buna ca franta...piti uitete si invata cum se abordeaza un meci:)

Bancaru
11th June 2008, 21:26
Cel mai importat lucru impotriva romanilor este sa evitam sa atribuim meciului o semnificatie extra-fotbalistica si sa asistam la scandari rasiste. Fotbalul este frumos pentru ca uneste lumea, mai ales cand vine vorba de echipa nationala. Sper sa nu fie probleme la meci.

Gianluca Zambrotta


Citat aparut in Online Sport sub titlul "Nu ii faceti tigani pe romani". Daca citesti mai bine iti dai seama ca asta ar cam zice asa: Astia sunt tigani, dar nu are imporatanta rasa la fotbal. Fotbalul e frumos si practicat de tigani, nu va luati de rasa lor. Si tiganii sunt oameni si ei pot juca frumos fotbal.
Vreau un 0-0.

Iaco
11th June 2008, 22:14
Cel mai importat lucru impotriva romanilor este sa evitam sa atribuim meciului o semnificatie extra-fotbalistica si sa asistam la scandari rasiste. Fotbalul este frumos pentru ca uneste lumea, mai ales cand vine vorba de echipa nationala. Sper sa nu fie probleme la meci.

Gianluca Zambrotta


Citat aparut in Online Sport sub titlul "Nu ii faceti tigani pe romani". Daca citesti mai bine iti dai seama ca asta ar cam zice asa: Astia sunt tigani, dar nu are imporatanta rasa la fotbal. Fotbalul e frumos si practicat de tigani, nu va luati de rasa lor. Si tiganii sunt oameni si ei pot juca frumos fotbal.
Vreau un 0-0.

Mai ales Nicolita:happy:happy

iulian_1976
11th June 2008, 22:29
Am ascultat declaratia lui Lupescu, cu siguranta vor apare schimbari in prima garnitura.

Italia va veni peste noi asta este clar,anticipez o prima repriza furtuna din partea italienilor.
Este o echipa ce va ataca pe toate liniile cu siguranta se vor descoperi in aparare,nu am idee ce poate face Piturca.:D

Sunt prea subiectiv pentru ca apreciez prea mult jocul italian,eu inca nu am vazut un antrenor roman si o echipa romana iesind victorioasa,dupa un meci cu o echipa italiana sau nationala Italiei.

Bafta Romaniei, sunt lipsit de idei,cum ar putea bate Romania echipa Italiei :(
Aici sincer vorbind ,nu am habar,m-a declar nul :D

PS
Eu inca astept Romania sa bata Italia ,am rabdare nu m-a grabesc,au trecut doar 20 si ceva de ani,de cand cunoc fotbalul :D:D

YodaRo
11th June 2008, 22:51
singura noastra sansa e sa ne baricadam in aparare in speranta ca vor rata si italienii.
Pe contraatac e cam greu sa le dam gol. Alte echipe ca Olanda pot pentru ca au cu cine.
De dat gol mai degraba le da gol Banel decat Mutu. Pe Mutu o sa il marcheze la sange broscarii.

Un egal cu italienii ar face ultimul meci Italia Franta sa se joace care pe care petnru calificare.

alexuuBZ
11th June 2008, 23:43
Eu unul la intonarea imnului in meciu Romania - Franta cand l-a aratat pe Nicolita mi-am pus mainile la ochi! Eu unul nu doresc aceste fenomene pe cale de immultire(exagerata) titulari , care sa ne faca de ras , numai cand ii vad fatza! :mda: sper sa il bage pe Fl.Petre..titular in meciu cu Italia..! chiar daca e mai slabutz ca "el negro" il vreau numai pentru ca este ROMAN! :ok:

delaparis
11th June 2008, 23:46
alexuu imi place ca discuti despre fotbal ...

moty
11th June 2008, 23:58
Eu unul la intonarea imnului in meciu Romania - Franta cand l-a aratat pe Nicolita mi-am pus mainile la ochi! Eu unul nu doresc aceste fenomene pe cale de immultire(exagerata) titulari , care sa ne faca de ras , numai cand ii vad fatza! :mda: sper sa il bage pe Fl.Petre..titular in meciu cu Italia..! chiar daca e mai slabutz ca "el negro" il vreau numai pentru ca este ROMAN! :ok:

Bai da multa minte iti mai trebuie :(

dede
12th June 2008, 00:20
astia ne bat

moty
12th June 2008, 00:57
ce zici d3d3?:shocked::groggy:

YoYoyOi
12th June 2008, 00:58
nu pot sa cred :scared:

care i-a furat parola micutei? :mda:

dede
12th June 2008, 01:04
oricum, va fi singura noastra infrangere de la euro :D

delaparis
12th June 2008, 01:37
astia ne bat


oricum, va fi singura noastra infrangere de la euro :D

:happy

Ultima ? :D

Eu cred ca batem la ritali ... :cool: De ce ? ..; deoarece sunt la fel ca in 1983 :groggy:
Atunci erau disperati sa bata la Bucuresti iar noi dupa un meci la Bologna (0-0) eram senini ... italienii sunt de batut atunci cand sunt obligati sa castige :ok:
Initial am zis 2-0 pentru italieni dar acum ma contrazic :)

alexuuBZ
12th June 2008, 03:06
Selecționerul vrea să întărească linia din fața apărării, cu Codrea în locul lui Cociș, dar și să dea puțin dinamism ofensivei, renunțînd la Nicoliță pentru Florentin Petre.

ieee :floricica: scapam de idolul meu incotestabil :floricica: :evil:

crissis
12th June 2008, 08:45
Sa nu pierdem in acest meci si cu putin ajutor de la olandezi (Olanda sa bata Franta) si sansele noastre de a trece de grupe cresc considerabil.
Hai Romania :yeah:

adi_sampon
12th June 2008, 09:08
Ma baieti nu mai visati ca ne tuna italienii .A fost un accident meciul cu Olanda si oricum aia au o echipa foarte buna cu mijlocasi precum Sneijder ,Van der Vaart si atac cu Ruud ,Kuyt ,Huntelaarr si mai sunt deci numai jucatori de la Real ,Liverpool si alte cluburi de top din europa
Italia va ataca in acest meci cu toate liniile ne va da 1-2 goluri si va conserva rezultatul cu brio .Totusi e campioana mondiala ,daca nici astia nu trec de grupe atunci ce sa mai cerem de la fotbal .Cu Franta am avut noroc cu caru ca Domenech a gandit cam prost meciu si Franta e o echipa destul de defensiva cu 4 fundasi si 2 mijlocasi la inchidere practic ,ei se bazeaza pe Ribery ,Benzema si Henry
Deci sa nu ne hazardam ,iar Olanda nu prea vad sa scoata mai mult de x cu Franta si atunci cred ca vor trebui sa ne omoare si pe noi in meciul 3

chinna tm
12th June 2008, 09:35
majoritatea ne vad victime.....nu mai bine asteptam meciul sa vedem ce se intampla?.....daca facem o surpriza?.....si ei tot in 11 joaca......ne-am inchis bine cu franta.....in plus, italia e nevoita sa atace.....ei joaca la victorie.....marea majoritate dintre voi vad lupta pierduta din start......inainte inca de a incepe.....cati dintre voi nu ati visat ca ne dau francezii goluri gramada?si cat a fost rezultatul?......sa fim seriosi.....desi italia ne este superioara pe teren joaca tot 11 oameni impotriva noastra.....hai sa nu disperam cat timp mai avem sanse.....P.S.:meciul e abia maine.....vom face surpriza......sa speram.....HAI ROMANIA!!!!!

torinezu
12th June 2008, 09:48
daca am incerca si putin pe atac s-ar putea sa-i pacalim pe italieni. numai sa nu inscrie ei, ca atunci ar fi deranj mare! si egalul e bun.

chinna tm
12th June 2008, 09:49
egalul e foarte bun......am avea 2 puncte.....iar daca olandezii ar invinge pe frantuji......ar fi tare bine pt noi......putem sa fim sigur ca si-ar menaja unii jucatori.....:D.....si sa speram ca italienii nu vor inscrie primii:D

Tyler Durden
12th June 2008, 10:17
egalul e foarte bun

Nu stiu daca ar fi foarte bun (in contextul calificarii), insa cu siguranta ca ar fi onorabil avand in vedere distanta valorica dintre cele doua loturi.

chinna tm
12th June 2008, 10:33
Nu stiu daca ar fi foarte bun (in contextul calificarii), insa cu siguranta ca ar fi onorabil avand in vedere distanta valorica dintre cele doua loturi.

tocmai de aceea spun ca e foparte bun.....olandezii , parerea mea, vor invinge franta......in ultimul meci din gruopa, ei o vor lasa mai moale, altfel risca accidentari nedorite de nimeni......in plus, avem si un avantaj moral in fata lor, noi castigand in meciurile directe cu ei 4 puncte-nu conteaza cum:D......cam asa vad eu lucrurile.....dar pana la ultimul meci, maine e unul foarte important.....bafta ROMANIA!!!!!

effect
12th June 2008, 12:58
Mircea Lucescu in gsp : "“Ce dacă am jucat urît?”

Mircea Lucescu crede că “tricolorii” nu ar trebui criticați după partida cu Franța. “Nu am pierdut, iar scopul scuză mijloacele. Am demonstrat că sîntem un grup. Am văzut la acest Euro că echipele care au primit gol și au fost nevoite să iasă la joc, au fost imediat taxate! Ce dacă am jucat urît? Rezultatul e cel care rămîne! Poate că se putea mai mult în atac, dar să nu uităm că noi nu avem nici campionatul Franței, nici experiența lor. Ne-am bătut cu armele pe care le avem la dispoziție”, a spus tehnicianul lui Șahtior.

“Punctul cu francezii a menținut entuziasmul în rîndul jucătorilor. E esențială încă o remiză, care ne convine”


Am o presimtire ca le da Mutu gol si ii ingroapa ..si Luce crede la fel :)

tourist
12th June 2008, 13:05
Dica si Codrea mi s-ar parea obligatoriu sa intre in teren cu Italia , insa nu si Florentin Petre... Nu stiu cat o sa atacam noi cu Italia incat sa fie nevoie de pitic... Din punct de vedere tactic si fotbalistic Nicolita e doi de Florentin Petre in teren ... Chiar asa de periculosi vom fi cu Italia incat sa jucam faze dupa faze in atac ?

LOBONT
CONTRA TAMAS GOIAN RAT
CODREA CHIVU DICA
NICOLITA NICULAE" MUTU

tourist
12th June 2008, 13:16
Pacat ca nu are loc si Radoi , parca in 12 aratam mai aproape de Italia :drak:

alexuuBZ
12th June 2008, 13:31
italienii nu ne vor da nici o sansa:D si chiar daca se va termina un meci egal tot avem sanse sa ne calificam..si cu 3 pcte! cu condtia ca franta sa o ia de la olanda si sa faca egal cu Italia!

manu10
12th June 2008, 15:40
Selecționerul vrea să întărească linia din fața apărării, cu Codrea în locul lui Cociș, dar și să dea puțin dinamism ofensivei, renunțînd la Nicoliță pentru Florentin Petre.


ioi ce veste buna!
:yeah:

poate chiar reusim un egal tras de par :rolleyes:

YoYoyOi
12th June 2008, 15:50
ar fi cea mai mare prostie sa-l bage pe Petre in locul lui Nicolita...

nr.zece
12th June 2008, 16:33
ar fi tragic pentru becali ca nu mai poate sa-si vanda hahalera
nu a jucat nimic cu franta penibilul banel
a alerga nu inseamna a juca fotbal
e rezerva la steaua si titular la nationala, ce sa iti spun mare jucator

iulian_1976
12th June 2008, 17:08
Pana in prezent traiesc cu impresia ca ne pot bate si in 9 oameni de camp.

Se aseamana cu senzatia care am abut-o in 1986 Barcelona-Steaua,:D
suporterii recunosc valoarea Italiei.
Suporterii italieni o sa domine stadionul,fiind o aruncatura de bat pentru ei Elvetia.
Daca in privinta Frantei multi au iesit cu pieptul in fata ca se putea mai mult, in privinta Olandei ,,bai frate i-am batut o data,, sau,,o sa bata Franta iar cu noi,o sa ne mangaie pe crestet,, , in privinta Italiei verdictul este clar, au cel putin o clasa peste noi.
Emotii am avut in meciul cu Franta, in meciul cu Italia nu ai de ce sa te temi
un killer o sa iasa cu mitraliera si o sa alerge romanii prin tot orasul.:D
E nervos rau :D dar poate ramane fara gloante si iesim cu baioneta si-l doboram:D:D

Priveam turcii in ce grupa facila totusi sunt si m-a gandeam ca o finalista
aproape sigur va fi din grupa noastra.

tourist
12th June 2008, 17:30
ar fi tragic pentru becali ca nu mai poate sa-si vanda hahalera
nu a jucat nimic cu franta penibilul banel
a alerga nu inseamna a juca fotbal
e rezerva la steaua si titular la nationala, ce sa iti spun mare jucator

La Steaua este Golansky netransferabil !!... , un jucator care si-a dat la EURO cu un picior intr-altul ...

tourist
12th June 2008, 17:35
Daca ne calificam de pe locul 2 , intalnim Spania in sferturi , dupa care Olanda din nou in semifinale , iar in finala vom juca ori cu Germania ori cu Portugalia . (...)

iulian_1976
12th June 2008, 17:51
Acum vorbind serios,pentru ca-mi vin ideile.

In acest meci se discuta despre unde sa stea un jucator sau altul sau cine sa intre.

Eu cred ca marea problema a Italiei este ca o sa fie peticita de la mijloc in jos
facand abstractie de Pirlo,ceea ce este important este sa-ti poti da seama ,de unde incepe sa scartie Italia.Cu Olanda a fost un fundas central si partea dreapta spun eu.
Posibil in meciul urmator problema sa fie rezolvata intr-un fel dar sa apara problema in alta parte ,un antrenor istet isi poate da seama ca in trei zile nu poti sa faci mari minuni,Donadoni pentru a inlocui un fundas central a facut 3-4 permutari,este clar oricate modificari o sa faca o problema o va avea sigur.
Asta nu inseamna ca orice antrenor sau echipa o poate sesiza.:D
Numai bine.

tourist
12th June 2008, 19:20
Trebuie sa le cerem calm la loviturile libere si la corner . In meciul cu Franta nu au avut rabdare sa planifice la parametrii corecti aceste situatii , Mutu a avut o lovitura libera de la 21 de metri si a tras in zid in stil de incepator , Chivu a tras prin tribune o lovitura libera sau a centrat jos pe capul adversarului cand defapt era nevoie ca mingea sa treaca de adversar .

Sir
12th June 2008, 19:25
cred ca ne bat de ne sar capacele..:(

YoNuTzz
12th June 2008, 19:42
eu cred k din nou scoatem un egal...

RebelXp
12th June 2008, 21:16
Daca nu-i batem acum cand sa-i mai batem?

DonAntonio
12th June 2008, 21:27
Tot cei care spuneau ca ne rupe gura Franta,acelasi lucru declara si acum,cineva spunea ca Italia ne-a batut pe unde a apucat,sa nu uitam ca si Olanda nu mai invinsese Italia de 30 de ani,noi doar de 25 asa ca de ce sa nu speram,poate,poate asa ca sper intr-o victorie a tricolorilor,scorul nu conteaza...:ok:

YoNuTzz
12th June 2008, 21:58
jucatorii ar trebui sa ia exemplu de la croati, care au aratat cum se bate o echipa, Germania, care teoretic nu prea poate fi batuta !

effect
12th June 2008, 22:10
Sa luam exemplul si pe Modric daca se poate , ca altfel iar pasam cu adversarii

Mario Di Lazi
12th June 2008, 22:41
trebuie să jucăm la fel cum am făcut cu Franța ...

gerard2008
12th June 2008, 22:45
noi ii batem pe italieni,olandezii pe francezi si italienii pe francezi si gata le-am linistit pe amandoua,ca sa nu mai fim facuti gainari

ensic
13th June 2008, 02:42
Gazzetta dello Sport:

"Donadoni intanto, per far entrare gli azzurri nello spirito del match contro la Romania, l'ultima notte non li fara' dormire in albergo ma in roulotte"

Sper sa ii batem pe italieni, poate asa le mai rafinam simtul umorului.

alexuuBZ
13th June 2008, 07:30
ramane sa zic doar : HAI ROMANIA :D

resita
13th June 2008, 08:08
Ei au inventat betonul, noi il perfectionam :D



hai sa trimitem campioana mondiala acasa

chinna tm
13th June 2008, 09:01
HAI ROMANIA!!!!! trebuie sa luam punct sau puncte macaronarilor!!!!!si o sa o facem!!!!!......bafta baieti!!!!!faceti-ne mandrii de voi!!!!!demonstrati ca nu sunteti generatie second-hand!!!!!......

Kooler
13th June 2008, 09:16
Va fi foarte greu sa batem Italia pentru ca italieni isi joaca sansa la Euro si vor fi foarte determinati. Faptul ca isi joaca sansa poate fi si in avantajul nostru pentru ca daca jucam ultra-defensiv si ei rateaza mult, vor fi frustrati si am putea inscrie. Sunt sigur ca de data asta Piturca va face o tactica cu care poti ataca mai usor. Hai Romania!!!

jesus supremu
13th June 2008, 10:58
sa ataci cu cine?:D

PIETREANU
13th June 2008, 11:07
Gasim noi o solutie sai batem , ce naiba , sunt cam ofiliti macaronarii acuma , gata cu suprematia lor , o sai fierbem fara sare ca sa le scoatem aronganta lor de nesuferiti !!!! :)

Kooler
13th June 2008, 11:13
sa ataci cu cine?:D

Mutulica, si chiar Marica daca mai traieste.... Daniel Niculae oricum e varza.

fluminense
13th June 2008, 11:25
Nicolae Dica vor face un luminoase de start.
România 2-0

acidu
13th June 2008, 11:45
nu cred ca avem vro sansa sa ii batem pe broscoi

Kooler
13th June 2008, 12:02
Trebuie sa facem meciul vietii daca vrem sa batem Italia.

resita
13th June 2008, 12:07
debia am gasit o masa liber la o terasa pt. meci :shocked::shocked::shocked:

astia si-au facut rezervari cu 2 saptamani inainte :groggy::groggy::groggy:

Iaco
13th June 2008, 12:46
Mie imi place echipa probabila a lui Piturca cu petre codrea si dica in locul lui nicolita cocis si radoi...mult mai ofensiv decat in primul meci dar totusi defensiv mai ales cu chivu ca mijlocas...codrea dupa atatia ani de jucat in italia ar trebui sa stie cu ce se mananca fotbalul italian...sunt curios mutu cate goluri a inscris in poarta lui buffon in cariera:D

crissis
13th June 2008, 13:57
Avem o sansa de care trebuie sa profitam, in rest totul depinde de Piturca si cei 11 care vor juca.
Hai Romania :yeah:

rob_din
13th June 2008, 14:19
Am ajuns sa sper sa luam gol, poate asa vedem si Romania atacand. Eu daca mai vad un meci ca cel cu Franta (vad cu multi suporteri, jurnalisti, antrenori chiar isi doresc asa ceva) cedez nervos.
Daca cineva isi imagineaza ca jucand precum luni nu luam nici de data asta gol se insala amarnic.

moty
13th June 2008, 14:43
Hai Romania! Ar trebui sa jucam cu mai mult curaj. Asta e sansa generatiei Chivu- Mutu. Daca o rateaza, nu cred ca se va vorbi vreodata frumos despre ei.

adi_sampon
13th June 2008, 14:47
Nu o sa mai fie un meci inchis sau cel putin plictisitor deoarece Italia va ataca din primul minut si stie sa faca acest lucru deoarece si cu Olanda a avut cateva ocazii bune
Cred ca vom primi gol din primele 20-30 de minute pentru ca nu vom rezista ,sau cel mult la pauza vom intra cu dezavantaj .Schema cu autobaza in poarta nu va mai merge pentur ca Franta joaca alt sistem clar cu doar 3-4 oameni in atac restu in aparare ,lucru pe care francezii nu trebuia sa-l faca pentru ca cu o Romanie de acum poti juca si cu Thuram si Gallas ca tot nu iei gol .Italia va juca probabil un 4-3-3 cu o tripleta ofensiva Toni ,Del Piero si Cassano si nu prea vad sa rezistam ,pt ca noi cu Franta n-am jucat nimic doar curul in poarta .Iar chestia cu victorie e imposibila pentru ca nici nu cred ca vom suta de 3 ori la poarta . Iar presa asta e handicapata sau nu inteleg eu deci Piturca spune ca joaca la victorie dupa ca la rezultat pai cand joci la victorie nu poti juca la rezultat ,rezultat e sa joci ca si cu Franta sau nu mai pricep eu fotbal ?

manu10
13th June 2008, 14:47
Am ajuns sa sper sa luam gol, poate asa vedem si Romania atacand. Eu daca mai vad un meci ca cel cu Franta (vad cu multi suporteri, jurnalisti, antrenori chiar isi doresc asa ceva) cedez nervos.
Daca cineva isi imagineaza ca jucand precum luni nu luam nici de data asta gol se insala amarnic.

de acord cu tine!
si eu ma mir de cei care gandesc numai la meciuri nule si antijoc :(

Ferko
13th June 2008, 14:49
Nu m-ar deranja deloc, dar absolut deloc daca ii trimitem pe italieni acasa ! Hai România !!!

rob_din
13th June 2008, 15:12
de acord cu tine!
si eu ma mir de cei care gandesc numai la meciuri nule si antijoc :(

Corect, fiindca asta face Romania, antijoc nu joc defensiv. Sunt doua lucruri diferite. Si in 94 Romania mai mult se apara, dar mai vedeai si spectacol, mai vedeai contraatacuri, mai vedeai goluri

Kooler
13th June 2008, 15:27
Nici chiar antijoc, pentru ca termenul este mult prea dur, doar nu am abuzat de faulturi sau i-am provocat sa atace, noi doar ne-am inchis prea bine si am pasat prea mult.

TaciAcolo
13th June 2008, 15:28
cu marius niculae langa mutu ...si dica la mijloc nationala o sa aiba o alta fatza :ok: si sunt convins ca astea o sa fie schimbarile lu1 piti

in plus de asta ..nationala italiei e obligata sa atace sa dea gol vreau sa fie pana prin min 70 0-0 dupa sa`i ardem pe contraatac:evil:

rob_din
13th June 2008, 15:33
Nici chiar antijoc, pentru ca termenul este mult prea dur, doar nu am abuzat de faulturi sau i-am provocat sa atace, noi doar ne-am inchis prea bine si am pasat prea mult.

Si noi si francezii am facut antijoc (1 sut pe spatiul portii spune tot)

aetius
13th June 2008, 15:39
parca era un comentariu de genul .... dica a inteles nu a fost ofsaid...du-te dica...dica sut... goool , era tot in deplasare, erau tot outsideri socotiti, singura diferenta ca era steaua in ch league iar acum e nationala.
dam un gol pe contraatac si apoi jucam la 35-45 m de poarta noastra cu mingi bubuite in fata si pa italia.
macaroanele o sa capete culoarea ce le place lor lor cel mai mult : tuciuriu tiganesc !!!

TheMentalist
13th June 2008, 15:42
Hai sa le aratam broscarilor cine este ROMANIA!!!

delaparis
13th June 2008, 16:16
ITALIA :
Buffon - Zambrotta , Barzagli, Chiellini, Grosso - Pirlo, Gattuso, De Rossi - Camoranesi, Del Piero (cap.) - Toni

ROMANIA :
Lobont - Contra, Tamas, Goian, Rat - Nicolita, Radoi, Codrea, Chivu (cap.) - D. Niculae, Mutu

moty
13th June 2008, 16:17
mama, ce echipa ofensiva avem :(

delaparis
13th June 2008, 16:20
Daca nu ma insel singura schimbare fata de primul meci e Codrea in locul lui Cocis.

resita
13th June 2008, 16:45
pe ei pe mama lor :yeah::yeah::yeah:

Ulysses
13th June 2008, 16:45
si fl petre in locul lui banel

Catalanul
13th June 2008, 16:45
Sa speram ca romanii ne vor produce o mare bucurie azi, iar ziua 13 sa fie cu ghinion pentru italieni :yeah:

HAI ROMANIA!

moty
13th June 2008, 16:46
Asta e intr-adevar singura schimbare. Marea surpriza a lui Piti. Totusi, sa asteptam.

clausisme
13th June 2008, 16:48
Sa aratam ca putem juca mai urat ca ei ...sa ne baricadam mai ceva ca la Posada sa aratam ca singurul nostru atac va fi doar o inca tragere de timp.Sper sa fie catalogat cel mai urat meci din toate timpurile la euro.Romania sa prinda porecla de Somnifera. Si sa facem un egal de 0-0 cu Italia ...si cu umpic mai mult noroc romania sa se califice cu 3 de 0-0 si eu o sa fiu cel mai fericit

delaparis
13th June 2008, 16:54
Avem 6 jucatori de mesrie fundasi + 2 mijlocasi, unul la inchidere si altul la constructie + 1 atacant + 1 Nicolita :D

Bancaru
13th June 2008, 16:57
Da, si asa se poate. Si eu ma gandeam la iesirea din grupe cu 3 egaluri, dar nu sunt asa pervers, cu 3 de 0-0. Asta ar fi de vis...
Azi 0-0 ar fi tare bun. Nici macar infrangerea nu ne trimite acasa, decat daca Franta bate. Atunci pute rau. Sa vedeti meciuri tari daca noi mancam azi bataie si bate Franta. Din favorita Olanda ajunge sa ii tremure chilotii, iar italienii vor sa arate ca au meritat cupa. Iar francezii vor dori sa demonstreze exact pe dos, ca a fost intamplare si ca Zidaru l-a lovit pe ala in piept pe bune.

Bancaru
13th June 2008, 17:05
Conviction

D'après les statistiques de l'agence Mediafax, le choix du Norvégien Tom Henning Ovrebo pour diriger la rencontre Italie-Roumanie est de bon augure car «aucune équipe roumaine n'a perdu avec cet arbitre». Et de rappeler les trois précédents: la victoire de la Roumanie (2-1) sur la Macédoine en 2005 en qualifications du Mondial 2006, le nul (1-1) du Dinamo Bucarest face à la Lazio Rome en août 2007 en match préliminaire de la Ligue des champions, et le 0-0 du derby entre Steaua et Rapid Bucarest en 2005.

acidu
13th June 2008, 17:19
in meciul cu franta 0 suturi pe poarta, astazi speram la unu doua? pe ei pe mama lor

adi_sampon
13th June 2008, 17:26
Ma deci nu stiu mi se pare mie sau sunteti prea optimisti ? ar trebui sa se mai califice ratati aia la niste turnee ca po****tia sufera deja si la un meci cu luxemburg (nu vizez membrii forumului ) ,dar Dom le este CM la un pas de a fi eliminata ,chiar credeti ca acest lucru se poate intampla ,pai vor juca italienii de vor manca pamantul cu tot cei 30 si de ani ai lor
Sincer cred ca vom muri dar macar sa murim frumos si sa jucam ceva nu ca si cu Franta

resita
13th June 2008, 17:32
am plecat spre o terasa

HAI ROMANIA :yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah::yeah:

Kooler
13th June 2008, 17:49
Nicolita e fundas....

zebe
13th June 2008, 18:00
hai Romania!

cinebelu
13th June 2008, 18:02
Bate Italia 3-0 :cool:

costin.b
13th June 2008, 18:36
România - Italia 1 - 0

miril
13th June 2008, 18:36
2-0 sau 3-0 pentru Italia!

rob_din
13th June 2008, 18:40
4-1 Italia

ensic
13th June 2008, 19:25
Hai Romania!!!

Geografu
13th June 2008, 19:29
Caseta tehnica a meciului :

Italia: Buffon - Panucci, Grosso, Chiellini, Zambrotta, Camoranesi, Perrotta, Pirlo - Del Piero (cpt.), Toni
Rezerve: Amelia, De Sanctis - Gamberiniu, Barzagli, Gattuso, Di Natale, Borrielo, Ambrosini, Quaglairella, Cassano, Aquilani, Materazzi
Antrenor: Roberto Donadoni

Romania: Lobont - Contra, Goian, Tamas, Rat - Fl. Petre, Radoi, Codrea, Chivu - Mutu, Daniel Niculae
Rezerve: Popa, Stancioiu - Marica, Cocis, Sapunaru, Ghionea, Nicolita, Moti, Marius Niculae, Ad. Cristea, Dica, St. Radu
Antrenor: Victor Piturca

Arbitri: Tom Henning Ovrebo - Geir Age Holen, Jan Petetr Randen (Norvegia)
Arbitru de rezerva: Ivan Bebek (Croatia)
Delegat UEFA: Dennis Cruise (Irlanda).

HAI BAIETII , HAI ROMANIA ! :yes::yes::yes:

Ted
13th June 2008, 19:30
meci nul ... hai baietii!!

Aurel.D
13th June 2008, 19:47
HAI BAIETI, HAIDETI CA SE POATE!! :) Cu atentie in aparare si mai mult curaj in atac, putem face o seara frumoasa!!:bere:
Doamne Ajuta!

alexuuBZ
13th June 2008, 20:16
ce ocazie am avut..dar si astia sunt calare pe noi :(

delaparis
13th June 2008, 20:19
Bara Chivu

alexuuBZ
13th June 2008, 20:21
baraaaa :((( fttiiii X(XX(X( doamneee dc nu avem si noi norocu ala :((

Aurel.D
13th June 2008, 20:22
Ce cretin este si Rat asta....unde dracu se uita...de l-a lovit pe Radoi?

delaparis
13th June 2008, 20:23
Radoi a terminat Euro deja ...

gheorghe
13th June 2008, 20:29
Pacat de Radoi...Avem sansa noastra si trebuie sa o jucam pana la capat!

Charon
13th June 2008, 20:30
nu vrea sa intre mingea masii!
dar nu-i nimic,jucam fotbal!:yeah:

parex
13th June 2008, 20:30
nu pierdem astazi !!!!!!!

Aurel.D
13th June 2008, 20:30
La cum se desfasoara meciul..putem bate Italia!!! Ai nostri sunt foarte curajosi! Sa fac ceva pe centrarile la macaronari astia cretini!!

delaparis
13th June 2008, 20:31
Periculos ... lovitura libera pentru italieni !!!

BAK
13th June 2008, 20:32
destul de surprinzatoare mutarea lui oiturca. cu dica in teren poate jucam mai ofensiv. totusi, trebuie sa realizeze si dica un lucru, si anume ca trebuie sa fuga in meciul asta mai mult decat a fugit in viata lui intr-un meci. nu putem lasa garda jos in aparare.

Anisia
13th June 2008, 20:32
HAI ROMANIA! Asa da ocazii, dar sper sa se si fructifice. Doar ale noastre, bineinteles.:)

Charon
13th June 2008, 20:33
incredibil ce suporteri avem in tribune!
pentru ei sunt obligati sa bata pe broscari!

delaparis
13th June 2008, 20:37
merg pasele bine la noi

Vorpal
13th June 2008, 20:40
Lobont - reflex de exceptie!!!

delaparis
13th June 2008, 20:40
E jale la apararea aeriana a noastra ... ce face Goian ? ... se uita la Toni ?

delaparis
13th June 2008, 20:47
Noroc cu arbitrii chiori ... golul lui Toni era valabil

gheorghe
13th June 2008, 20:47
Sper ca nea Piturcasa nu se multumeasca cu 0-0! Broscarii sunt de batut la acest campionat!!! Daca scapam si azi ocazia atunci chiar suntem nepotii Mioritei!

Iacata-l si pe Toni...gol valabil! Multumim Norvegia!

Anisia
13th June 2008, 20:48
Nu e valabil golul, nu?

Charon
13th June 2008, 20:48
ne ajuta si arbitri.............s-a schimbat ordinea mondiala!:happy

ensic
13th June 2008, 20:50
Arbitrul asta o fi avand probleme cu italienii la viata lui ca altfel nu-mi explic cum e asa de partinitor cu noi!

Iaco
13th June 2008, 20:51
Ba nu se putea asa din primul meci...franta era mai slaba decat italia!!Bine baietii..un pic mai multa atentia in aparare totusi...mutu iar e destul de slab...am avut trei suturi pe poarta sutul lui tamas si a lui chivu vai vai au fost aproape...Hai ca se poate!

Aurel.D
13th June 2008, 20:51
Excelenti Lobont, Goian, Chivu, Codrea, Fl. Petre:ok:...Mutu si Contra cam ignoranti iar Niculae este inexistent!! Imi pare rau de Radoi, sper sa isi revina pana la meciul cu Olanda dar sper ca Dica sa isi dea seama ce sansa are!
Cred ca echipa are o sansa mare in seara asta!!

razwan_vs
13th June 2008, 20:51
daca l-a votat sandu pe platini ....are pile acuma :D....am avut noroc prima repriza...pacat de accidentarea lui radoi :(

Patriots
13th June 2008, 20:51
Cu un ajutor si din partea asistentului am scapat fara gol in prima repriza. Oricum am facut un meci mai bun decat cel cu Franta. Pacat de accidentarea lui Radoi , ca a facut un meci bun cu Franta si nu incepuse rau nici cu italienii. Mutu dezamagitor :(

zebe
13th June 2008, 20:51
pfuaiiii...hai Romania!

manu10
13th June 2008, 20:51
jucaram binisor :)
rat si chivu cei mai buni!
pacat de mutu, speram ca-si revine :rolleyes:
nicolae daniel e varza! era mai bun zicu :cool:
acum ca arbitru ne-a cam tinut partea; sper sa nu mai aud comentarii de genu' ca arbitrul e de vina ( cand pierdem!)

alexuuBZ
13th June 2008, 20:52
lol .. le-a anulat un gol perfect valabil :d jocul aerian e VARZA...VARZA VARZA! trebuie sa faca ceva piti la pauza!
cat despre noi : 1 bara , 3 suturi periculoase..! :( mutu slab rau!

cutuma
13th June 2008, 20:53
Goian saracul e total depasit de meci, nu prinde nicio minge, face Toni ce vrea cu el.

Catalanul
13th June 2008, 20:53
mult mai bine joaca romanii cu italia :) daca jucam tot asa si cu franta cred ca am fi castigat :rolleyes:

in fine, concentrare maxima in repriza a 2a, mai ales in aparare si poate reusim un scor de egalitate, sau, de ce nu, smulgem o victorie :)

HAI ROMANIA!

Ulysses
13th June 2008, 20:54
poate sansa ne va surade si dam si noi un gol. oricum jucam fotbal fata de meciul cu branzarii:ok:

dannyreddog
13th June 2008, 20:54
pfaiiii....:shocked: flancurile! ce facem cu ele? trebuie imbunatatita substantial apararea pt a nu lua gol.....Hai Romania!!! Am o presimtire...;)

delaparis
13th June 2008, 20:54
Trebuie sa avem mare grija la centrarile italienilor. Cred ca s-au antrenat special la fazele astea deoarece centrarile sunt perfecte iar plasarea jucatorilor de asemenea. La noi Goian si Tamas au probleme mari de plasament si timing

zebe
13th June 2008, 20:55
Piti fa ceva pe flancuri!

Pe macaronari! :D

nr.zece
13th June 2008, 20:55
iar e praf mutu, sper sa aiba o executie de exceptie ca pana acum nu a jucat mai nimic
chivu greseste pasele decisive

dannyreddog
13th June 2008, 20:58
Trebuie sa avem mare grija la centrarile italienilor. Cred ca s-au antrenat special la fazele astea deoarece centrarile sunt perfecte iar plasarea jucatorilor de asemenea. La noi Goian si Tamas au probleme mari de plasament si timing

pai daca intarim flancurile apararii,italienii nu vor mai avea prea multe sanse de a centra si implicit de a avea ocaziile de gol pe care le-au avut in primul mitan...:ok:

iulian_1976
13th June 2008, 20:58
Toni a lovit cu capul de cate ori s-a centrat, ceva in defensiva nu merge.

Mutu nu a miscat de loc, italienii pe aerian in careul nostru ne domina.
Centreaza ecxelend,numai norocul ne-a salvat.
Cred ca a fost un off-side milimetric,daca ea validat nu era o problema:D.

Nu m-a astept la lucruri bune in a doua repriza, contraatacul nu functioneaza
asta e clar.De obicei Romamania joaca bine in repriza a doua,asta e doar e o mica speranta:D

carlo
13th June 2008, 21:01
Romania a jucat in prima repriza in 9 oameni.Mutu,chiar daca joaca in campionatul italian,este varza iar D.Niculae ar putea chiar sa dea o fuga pana la frizer,oricum nu i-ar simti nimeni lipsa.Sper ca Piturca sa-i trezeasca in pauza pe amandoi,altfel ar fi pacat de munca celorlalti.

effect
13th June 2008, 21:01
As vrea si din partea lui Goian aceeasi rautate ca cea aratata de Tamas . Toni isi permite cam multe in careul nostru , da cu capul , paseaza , ar avea timp sa faca si cateva piruete. Ca sa scapam de chestia asta , sper ca Goe sa se duca si sa inceapa un joc psihologic : sa-l traga de par, sa-l calce, sa-l inghionteasca , sa-i dea cateva lovituri "invizibile" ca poate asa o sa fie mai prudent nenea Toni

Apoi , Goian n-are ce cauta la dublaj pentru Rat . E un fundas care e vulnerabil in afara careului si sper ca Piturca sa rezolve si problema asta . In rest , e destul de bine . Sper sa iasa bine si in repriza a doua

arcasul75
13th June 2008, 21:02
lasa ca ii batem, sunt sigur ca vom avea o alta ocazie mare si va fi gol...ei sunt destul de disperati, del piero nervos - vezi faultul pe contra...HAI ROMANIA!!!

delaparis
13th June 2008, 21:02
pai daca intarim flancurile apararii,italienii nu vor mai avea prea multe sanse de a centra si implicit de a avea ocaziile de gol pe care le-au avut in primul mitan...:ok:

cam asa dar e dificil ca astia centreaza toti :D ... fundasi , mijlocasi pe banda toti dau mingi bune spre careu iar acolo sunt tot timpul cel putin trei italieni bine plasati pentru devieri eventuale ale lui Toni ...
La noi avem si problema Lobont care ramane lipit pe linia portii si nu ajuta deloc fundasii la respingere. El doar se bazeaza pe reflexe ... sa vedem cat mai tine schema asta

razwan_vs
13th June 2008, 21:02
daca jucam tot asa ....o sa luam gol :(

crissis
13th June 2008, 21:03
Ne asteapta 45 de min. de foc din care sper sa iesim invingatori. la final scorul va fi 1-0 pentru Romania.
Hai Romania

Charon
13th June 2008, 21:03
nu vedeti ce pitici atomici avem pe flancuri?
camoranesi si grosso defileaza!:(