PDA

View Full Version : Italia - Romānia (13.06.2008) CE



Pages : 1 2 [3]

Zabriskie
14th June 2008, 16:18
Mutu a vrut sa faca pe eroul...a iesit un erou negativ!:))Drogatul a tinut sa traga el,cand stia ca buffon cunoaste cum executa 11m(pe cand era la juventus).Sa-i multumim lui mutu...mutule iti multumim,un drogat ca tine nu gasim!:D
Trebuia sa traga chivu sau banel...italienii mureau de oftica sa-i elimine un tigan!:happy

felicitari, ai primit premiul pt cel mai cretin post al topicului :ok:

Rossi
14th June 2008, 16:18
http://img88.imageshack.us/img88/1310/425409032yk6.jpg

Ted
14th June 2008, 16:20
CDrogatul a tinut sa traga el,cand stia ca buffon cunoaste cum executa 11m(pe cand era la juventus).Sa-i multumim lui mutu...mutule iti multumim,un drogat ca tine nu gasim!
Iar incepi mah?Chiar ai probleme ...


Dica , Banel si Contra au fost cei mai modesti ...
Gresesti,Florentin Petre a fost de departe cel mai slab de pa teren ... Cel mai bun a fost indiscutabil Lobont!

cinebelu
14th June 2008, 16:36
BRAVO ROMANIA! /hello

Nu ma asteptam la asa o reactie din partea tricolorilor, la a-i pune la respect pe macaronari. Adevarul e ca italienii nici nu ar fi meritat la ce joc au facut. Avand in vedere ca ei au avut un gol perfect valabil anulat in prima repriza, s-ar putea spune ca pana la urma a fost in ordine si asa, cu penaltyul ratat de Mutu, insa cadourile trebuiesc acceptate si primite atunci cand ai ocazia. Chivu ar fi trebuit probabil sa ia mingea in calitate de capitan si sa bata el, tinand cont de importanta acelui 11m si de faptul ca Mutu a avut recent deces in familie + Chelsea care pretinde 14 mil. Sau Goian...asta cred ca ar fi pleznit-o cat putea pe spatiul portii, iar migea ar fi intrat chiar daca l-ar fi atins pe Buffon.

Olandezii vor juca sigur cu echipa a doua in ultimul meci, ramane de vazut daca vor fi si dispusi sa piarda voit acel meci :D Pentru ei este mult mai important sa-si faca un drum cat mai usor catre finala, decat sa-si ia revansa cu noi in urma unei infrangeri din calificari care nu le-a afectat deloc calificarea. Pierzand impotriva noastra, scapa de Italia si Franta dintr-o lovitura, le mai ramane doar Spania, cotata ca echipa foarte puternica, in drumul spre finala.

Nu credeam sa apuc sa pronunt asa ceva la aceste Europene http://kassiesa.com/uefaforum2/images/smiles/icon_redface.gif:
HAI ROMANIA! :ok:

gorefest
14th June 2008, 16:48
BRAVO ROMANIA! /hello

Nu ma asteptam la asa o reactie din partea tricolorilor, la a-i pune la respect pe macaronari. Adevarul e ca italienii nici nu ar fi meritat la ce joc au facut. Avand in vedere ca ei au avut un gol perfect valabil anulat in prima repriza, s-ar putea spune ca pana la urma a fost in ordine si asa, cu penaltyul ratat de Mutu, insa cadourile trebuiesc acceptate si primite atunci cand ai ocazia. Chivu ar fi trebuit probabil sa ia mingea in calitate de capitan si sa bata el, tinand cont de importanta acelui 11m si de faptul ca Mutu a avut recent deces in familie + Chelsea care pretinde 14 mil. Sau Goian...asta cred ca ar fi pleznit-o cat putea pe spatiul portii, iar migea ar fi intrat chiar daca l-ar fi atins pe Buffon.

Olandezii vor juca sigur cu echipa a doua in ultimul meci, ramane de vazut daca vor fi si dispusi sa piarda voit acel meci :D Pentru ei este mult mai important sa-si faca un drum cat mai usor catre finala, decat sa-si ia revansa cu noi in urma unei infrangeri din calificari care nu le-a afectat deloc calificarea. Pierzand impotriva noastra, scapa de Italia si Franta dintr-o lovitura, le mai ramane doar Spania, cotata ca echipa foarte puternica, in drumul spre finala.

Nu credeam sa apuc sa pronunt asa ceva la aceste Europene http://kassiesa.com/uefaforum2/images/smiles/icon_redface.gif:
HAI ROMANIA! :ok:


cinebelu nu numai ca dai dovada de faptul ca esti o persoana duplicitara dar mai rau de atat nici nu ai simtul perceptiei lucrurilor ....esti un ghimpe permanent in coasta Romaniei ..ce ai de fapt cu ei ?? tot timpul vad ca esti un gigi contra ... tu ai vazut un gol valabil si un 11 metri cadou ? baiete , du-te la Optinova acolo sunt cei mai buni oftalmologi din cate stiu eu ... inainte dadeai cu rahat in echipa acum spui bravo , scuipi apoi lingi ... halal atitudine de "suporter" ....din tot forumul asta mi-a placut o afirmatie a unui baiat .. nu mai stiu numele insa citatul era " va grabiti sa-i ingropati de vii " pronosticuri s-au facut si speculatii de cand lumea ..dar oricine are dreptul sa spere sa creada in sansa lui ....ori noi asta am facut si uite ca am facut ce nici echipa veche nu a realizat ... cinebelu revizuieste-ti atitudinea baiete , ca nu obtii nimic din comportamentul asta zeflemitor

kain
14th June 2008, 16:58
Am gresit acolo unde era mai usor : transformarea unui penalty, care de obicei nu se apara, se rateaza :P

Per total am facut un joc bun, avem 49% sanse de calificare :D

cinebelu
14th June 2008, 17:00
@gorefest
Inainte de a raspunde, mai bine ai invata sa citesti cu atentie ce am scris

1 Orice om are dreptul sa-si schimbe parerea si sa recunoasca faptul ca s-a inselat. Iar la urma urmei nu-i decat fotbal, pot tine in fiecare seara cu altcineva daca asa imi face mie placere.
2 Eu nu am nimic cu tricolorii (Romania) ci numai cu piturca si voi avea si in continuare :drak:
3 La golul lui Toni din prima repriza nu a a fost offside! Daca nu esti in stare sa vezi asa ceva, chiar ar trebui sa fii foarte ingrijorat in privinta vederii tale. Un sfat: mergi de urgenta la oftalmolog!
4 Penaltyul a fost perfect valabil, insa astfel de faze nu am vazut sa fie des pedepsite. Daca arbitrii ar reactiona de fiecare data la obstructiile premergatoare unui corner, s-ar da probabil aproape de fiecare data cate un 11m sau fault in atac la astfel de faze. Eu m-am referit ca am avut noroc cu intreg arbitrajul, pe durata intregului meci..

nr.zece
14th June 2008, 17:15
Cei mai buni: lobont,codrea,chivu. Verigile slabe: fl petre si pinocchio.
Mutu a vrut sa faca pe eroul...a iesit un erou negativ!:))Drogatul a tinut sa traga el,cand stia ca buffon cunoaste cum executa 11m(pe cand era la juventus).Sa-i multumim lui mutu...mutule iti multumim,un drogat ca tine nu gasim!:D
Trebuia sa traga chivu sau banel...italienii mureau de oftica sa-i elimine un tigan!:happy


esti foarte idiot amice

cip_81
14th June 2008, 17:17
Daca executa Banel 11m se termina 2-1 pentru Italia...tocmai de acolo ne dadea gol :D

nr.zece
14th June 2008, 17:18
Daca executa Banel 11m se termina 2-1 pentru Italia...tocmai de acolo ne dadea gol :D

e in stare panarama :evil:

rob_din
14th June 2008, 17:19
Mutu nu trebuie sa execute fiindca era aproape mort pe teren in minutul 80. Nu pui sa bata un penalty un jucator lipsit de puteri fiindca aceasta lipsa de forte determina si lipsa de concentrare

rob_din
14th June 2008, 17:20
Daca executa Banel 11m se termina 2-1 pentru Italia...tocmai de acolo ne dadea gol :D

Chiar cred ca aveti probleme. eu sunt primul care spune ca Nicolita e un jucator modest care n-are ce cauta la nationala, dar deja glumele astea sunt rasuflate. N-a omorat pe nimeni, mai lasati-l in pace

cinebelu
14th June 2008, 17:23
Chivu trebuia sa ia initiativa.. Sau sa se fi trezit vreunul ca Breitner la RFG in 74, care a luat mingea si nu a mai lasat-o, subintelegandu-se pentru toti ca e decis sa inscrie

Ted
14th June 2008, 17:26
Chiar cred ca aveti probleme. eu sunt primul care spune ca Nicolita e un jucator modest care n-are ce cauta la nationala, dar deja glumele astea sunt rasuflate. N-a omorat pe nimeni, mai lasati-l in pace
degeaba te superi dar a fost foarte reusita gluma :D
+1 cip_81

rob_din
14th June 2008, 17:30
degeaba te superi dar a fost foarte reusita gluma :D
+1 cip_81

Pai am mai auzit-o de 100 de ori. O data de doua ori e buna, dar a 100-a oara e penibila

cip_81
14th June 2008, 17:33
Pai nu e gluma, e o remarca. E vina mea ca si-a capatat o astfel de reputatie? Eu unul am rasuflat usurat dupa meciul cu Franta ca nu a facut vreo boacana, si vorbesc cat se poate de serios.
Si stii ceva? ma doar in c** de ce spui tu, de ce crezi tu, de ce-ti place sau nu.

Rossi
14th June 2008, 17:53
Nicolita e un jucator modest care n-are ce cauta la nationala

l-ai uitat pe Dica .... nici el nu are ce cauta la nationala ...
din cauza lui Dica , am fost egalati... si-a pierdut omul in careu , acesta a recentrat si panuci a pus latul pt 1-1

danpuric78
14th June 2008, 18:06
DIn pacate in meciul asta s-au vazut limitele unor fotbalisti: petre, nicolita si dica.

Banel ar fi cel mai bun daca fotbalul ar fi fara minge. Florentin se vede ca n-a jucat la un nivel inalt, ca are nevoie de 4-5 atingeri ca sa-si faca o minge.

Iar dica- nu face fata la nivelul asta. e lent, are nevoie de timp ca sa preia sa se intoarca, sa paseze. Mingicarerile lui merg cu muntenegru si belarus dar nu cu italia.


Foarte bine au jucat Lobont si Goian - pacat ca stelistul va lipsi cu olanda. L-as pune si pe contra. La cum au jucat petre si banel, era grav daca nu-l aveam pe el.

Se mai indoieste cineva ca piturca si-a ales gresit atacantii?

adi_sampon
14th June 2008, 18:40
Bine ma Rossi da pe Chiellini vrei sa-l tina care e fundas si are vreo 1.90 inaltime

manai
14th June 2008, 18:49
ati vzut ultima faza cand le-a dat o lovitura libera de la centru italienilor si Pirlo se grabea s-o execute,arbitrul i-a facut semn ceva de genul,stai linistit ca e ultima faza,nu te grabi...si cand se pregatea sa bata a fluierat.a ramas Pirlo ca la dentist.super tare faza.cred ca a fost ceva aranajat sa-i scoata pe francezi si italieni.

Aurel.D
14th June 2008, 19:31
La acest Euro nu fac parti-pris-uri, chiar nu ma intereseaza de la ce echipe sunt cei selectionati. Acum toti sunt acolo pentru a forma o echipa si a da dine ei tot ce au mai bun. Drept dovada am apreciat jocul foarte bun facut de Radoi si Goian, asa cum am spus ca imi pare rau de accidentarea stupida suferita de primul, pentru care il acuz pe Rat. Dar nu pot sa nu observ ca Dica pur si simplu nu era contactat la ce se intampla pe teren, parca era din alt film. Mi-as dori ca Piturca sa il foloseasca intr-un sistem ofensiv, dar trebuie sa se trezeasca.
Fl. Petre si Nicolita sunt cam din acelasi aluat: alearga mult, pun suflet, insa dau prea putine pase utile si centrari. Totusi la meciul cu Italia, parca Petre a reusit sa mai si centreze, in timp ce Nicolita, am mai spus, este ca un motor turat la maximum dar cu maneta pe "liber"; ia mingea, fuge cu ea, se izoleaza intr-un colt al terenului si gata.
Apropo, iata o remarca a cuiva care habar nu are de fotbal: "cine l-a bagat pe Nicolita asta?" :)
In atac stam cel mai prost si dupa aceste doua meciuri, cred ca Piturca a facut o mare greseala renuntand la Bratu!!
Nu mai pomenesc de randamentul lui Nicolae i cele doua meciuri...:o: Este adevarat ca nici nu a fost foarte ajutat de mijlocasi, dar totusi.....


Pentru mine momentul meciului a fost la 0-0, spre finalul primei reprize, la o noua centrare a italienilor, cind Fl. Petre a facut o cursa deznadajduita pentru a devia cu virful capului o minge care se indrepta catre Chiellini:"sa-mi bag p. in ea !!!" a urlat "piticul" extenuat si exasperat. A fost momentul cind am stiut ca nu vom pierde. ...........................imi ramine, insa, in memorie chipul lui Petre, n-a fost cel mai bun de pe teren, n-a marcat, dar a luptat si a alergat ca un chihuahua, cel mai mic si mai inimos dintre caini.

Faza respectiva este semnificativa pentru felul i care s-a luptat intreaga echipa si in meciul cu Franta si in meciul cu Italia!

miril
15th June 2008, 09:00
Relatarile sunt din presa noastra de ieri, dinaintea meciului, ulteori au aparut informatii despre incidente si arestari, dupa meci, fara a se preciza nationalitatea celor implicati, numarul lor fiind mai mic decat la meciul Olanda-Franta. Personal sunt impresionat de sustinerea din tribune a suporterilor romani care i-au dominat vocal si pe francezi si pe italieni.

Dani3l
15th June 2008, 11:34
:happy
l-ai uitat pe Dica .... nici el nu are ce cauta la nationala ...
din cauza lui Dica , am fost egalati... si-a pierdut omul in careu , acesta a recentrat si panuci a pus latul pt 1-1

Normal,tot din cauza jucatorilor de la STEAUA exista efectul de sera....multumim jucatorilor dinamovisti pt ca vietuiesc.....altfel,viata n-ar mai avea sens..:happy

Titi B.
15th June 2008, 12:20
Dica face parte din scoala lui Dobrin, a fotbalului jucat in tihna si cu talent, imi pare strain de fotbalul de full contact practicat de atleti rasi in cap si zbirniind de tensiune. Jocul nationalei de acum e prea crispat si la limita isteriei pentru ca Dica sa se integreze bine in el: lui i se potriveste un stil mai fluid, mai relaxat, mai intuitiv. Acum, nu mai gaseste asa ceva nici la Steaua, nici la nationala...Poate, in tarile arabe ?!?

eSteven
15th June 2008, 12:26
Al naibii arbitru .. a inceput sa isi ceara scuze broscarilor. Ma da astia de la UEFA sunt dobitoace? De altfel taie din fasa orice declaratie dinasta, acu dorm, ..in bocanci, in ghete, hiberneaza? Cum poti ma in plin CE sa ceri scuze unei echipe? Cumva sa atragi atentia urmatorului arbitru sa le 'dea ceva". Si macaronarii ce tot se leaga de faza aia atat? Pe noi ne-a salvat un tusier orb, pe ei o bara chioara, pe noi lacatul aproape perfect al lui Lobby pus la poarta, cu cheita la gat, pe ei o executie complet rata a lui Mutu de la 11m.
Da stau si ma gandesc ... arbitrul ala... cu m. incepe numele, cum pm il cheama, care nu a vazut golul cu bulgaria, nu era pe langa asta sa ne pupe si el in fund? Acuma la ce sa ne asteptam... sa ne fure si pe noi un pic arbitrii, in compensatie?
Zicea cineva mai sus ca e vorbit... sa plece de la euro, cat mai repede fiecare la 'cizma" si la 'hexagonul" lui. Nu pot sa cred asta dar stiu ca italia a castigat CM cu o gramada de greseli de arbitraj, si nu i-a mai scos nimeni boasele arbitrului sa le puna pe tava ca ofranda ptr ziaristi si suporteri.

rob_din
15th June 2008, 12:34
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/nationala-eu-romania/ovrebo-nu-va-mai-arbitra-la-euro-2710079

Acum chiar ma enervez. In primul rand nici n-a fost vina arbitrului de centru la acel gol anulat, in al doilea il vad pe Michel bine mersi la European, Cand dai penalty la un hent facut de adversar e cazul sa fii exclus din arbitraj daca folosim aceleasi criterii

Olandezii ar trebui sa fie chiar prosti sa lase Italia in sferturi, e clar ca UEFA pleaca urechile la tipetele lor si s-ar putea de acum incolo sa beneficieze de arbitraje ca acum 2 ani

Rossi
15th June 2008, 16:16
http://img367.imageshack.us/img367/4016/39542841zl8.th.jpg (http://img367.imageshack.us/my.php?image=39542841zl8.jpg)

http://img244.imageshack.us/img244/2382/99394640gc1.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=99394640gc1.jpg)

http://img244.imageshack.us/img244/264/98312428bd4.th.jpg (http://img244.imageshack.us/my.php?image=98312428bd4.jpg)

http://img363.imageshack.us/img363/1361/41971841pm8.th.jpg (http://img363.imageshack.us/my.php?image=41971841pm8.jpg)

http://img363.imageshack.us/img363/1392/85370756ss7.th.jpg (http://img363.imageshack.us/my.php?image=85370756ss7.jpg)

danpuric78
15th June 2008, 17:36
:happy

Normal,tot din cauza jucatorilor de la STEAUA exista efectul de sera....multumim jucatorilor dinamovisti pt ca vietuiesc.....altfel,viata n-ar mai avea sens..:happy

Si Dica a avut o parte de vina la gol, la fel ca si tamas. Insa chestiile astea nu-si au rostul Romania a ajucat ca o echipa, n-are rost sa ii acuzi pe unul sau pe altul.

Despre Dica- e alaturi de banel si petre - o mana moarta in echipa romaniei. a dat cateva pase interesante ,a participat la constructie, insa e extrem de lent. Pana preia se intoarce si da pasa poti sa fumezi linistit o tigara.
Nu degeaba nu intereseaza pe nimeni din fotbalul mare.

carlo
16th June 2008, 19:52
Cel putin sa ne consolam cu ideea ca la acest turneu sunt altii mai fraieri ca noi:cehii.

miril
16th June 2008, 19:53
Sa nu te ia gura pe dinainte, Carlo.

carlo
16th June 2008, 20:13
Sa nu te ia gura pe dinainte, Carlo.
Ai dreptate dar parca totusi nu-mi vine sa cred cum au luat-o cehii aseara.