PDA

View Full Version : RAPID-DINAMO/Duelul portarilor!



samar
24th April 2008, 21:25
Derbyul cu Dinamo are o miză specială. Cu două luni înainte de EURO, Pițurcă trebuie să aleagă între Coman și Lobonț, pentru postul de portar al naționalei.

Cu locul de UEFA asigurat, Dinamo și Rapid vor lupta pentru orgoliu. Coman și Lobonț au însă duelul lor. Ambii portari se luptă pentru postul de titular în echipa națională.

Lobonț are de partea sa experiența, pe Coman îl recomandă evoluțiile excelente de până acum și mai ales constanța de care dă dovadă. Lobby nu traversează o perioadă foarte bună, gafînd la ultimul meci disputat de echipa sa, cu U Craiova. Coman vine însă după niște meciuri excelente, fiind cel mai bun om al Rapidului în partida cu CFR și erou la meciul cu Pandurii, cînd a scos un penalty.

***Coman are 9 selecții la națională, dintre care a evoluat în 8 meciuri amicale și unul din preliminariile CE
***Lobonț a bifat 38 de meciuri în tricoul României

Eu mizez in continuare pe Dani Coman al nostru :ok:

Dogville
24th April 2008, 21:32
Eu cred ca Piti a ales deja ...:drak:

andreidaniel
24th April 2008, 21:34
Eu cred ca Piti a ales deja ...:drak:
sunt sigur ca a vazut meciul cu craiova :D

clujeanca_rapid
24th April 2008, 21:43
la ora actuala,Dani Coman este peste Lobont si dinamovistii trebuie sa recunoasca asta....si Piturca stie asta.sper sa faca alegerea cea mai buna:(

samar
24th April 2008, 22:16
Eu cred ca Piti a ales deja ...:drak:

Asa ti s-a parut?!!!:rolleyes:
Ai grija ca aparentele insala...:evil:

Geografu
24th April 2008, 22:32
Coman clar mai bun.
In special in acest retur.
Mare greseala daca nu el va fi titularul la Euro !

Datenshi
25th April 2008, 12:53
Cine ia mai putine goluri maine sa fie titular la euro. :P

grande
25th April 2008, 12:56
Sa nu-mi spui ca la 0-0 ,or sa fie amandoi in poarta ? :happy

laurdog
25th April 2008, 12:59
Sa nu-mi spui ca la 0-0 ,or sa fie amandoi in poarta ? :happy

:happy:happy:happy
acum de departe Dani e mai in forma. dar piturca e un tip conservator si toata lumea stie asta. in plus va conta si cantonamentul pe care il vor face inainte de Euro

ultra
25th April 2008, 23:46
Il pune pe Lobont cred titular la EURO desi in 2008, Dani a fost clar peste Lobby.