PDA

View Full Version : Cine promoveaza din Seria 2?



Pages : [1] 2

zuzubuoy
25th July 2006, 12:00
Acum ca s-au stabilit seriile, putem dicuta despre promovare/retrogradare!

King of Hell
25th July 2006, 12:14
De promovat, "U" Cluj si una din Ardeal sper. O sa fie interesant de vazut pentru cine vor trage echipele oltene, cu Pandurii in A.

zuzubuoy
25th July 2006, 12:27
Yo sper totusi sa nem mentinem in Liga Secunda...(ca Liberty in sezonul trecut)

micutzu
25th July 2006, 12:50
Vezi ca nu se mai poate vinde locul de la anul. :D :P
Asa ca vedeti ce faceti.

Seris vorbind sper ca echipele care vor promova sa fie din Ardeal.

Vlad
25th July 2006, 13:09
da alea din Banat ce au? Resita :)

best_lazialul
25th July 2006, 13:10
Eu zic Cluj si Bihor.

TaciAcolo
25th July 2006, 13:11
PANDURII daca o sa fie:ok:

boshcUtza
25th July 2006, 13:11
"U" cluj si resita

Andreea17
25th July 2006, 13:18
Resita & U Cluj.

tuxie
25th July 2006, 13:19
Sa vine "U" Cluj si Resita in Liga I, sa fie totul bine. Da' parca nici Petrolul n-ar strica.

Dadoman
25th July 2006, 13:28
Ne inscriem si noi in lupta pentru promovare.Are cineva ceva de obiectat?:) :bere::rolleyes:

tuxie
25th July 2006, 13:33
Ne inscriem si noi in lupta pentru promovare.Are cineva ceva de obiectat?:) :bere::rolleyes:

Iti zic dupa bere :P
Mult succes oricum, despre Corvinul nu pot sa zic ca stiu prea multe, dar mi-a placut un singur lucru: o galerie frumoasa!

Andreea17
25th July 2006, 13:33
Sa vine "U" Cluj si Resita in Liga I, sa fie totul bine. Da' parca nici Petrolul n-ar strica.

Ai uitat si pe FC Brasov... :D

best_lazialul
25th July 2006, 13:35
Petrolul si Brasov sunt in seria 1, aici era vorba de seria 2. ;)

Dadoman
25th July 2006, 13:36
Iti zic dupa bere :P
Mult succes oricum, despre Corvinul nu pot sa zic ca stiu prea multe, dar mi-a placut un singur lucru: o galerie frumoasa!
Care dintre ele?Ca sunt 2, diametral opuse din punct de vedere moral:P .Bafta cu aia din cimitirul ghencea:ok: La cat mai multe...beri!;) :bere:

Gontel
25th July 2006, 13:57
"U" Cluj trebuie sa revina in Liga 1, dar nu le va fi usor.

Totusi, stiam ca Oltchim trebuia sa-si vanda locul. Dar acum nu se mai vand locuri, intra echipa urmatoare in clasament.

SILVIU99
25th July 2006, 14:04
din aceasta liga o sa promoveze U CLUJ dupa locul 1 si FC BIHOR dupa 2 parerea mea..

*Coco*
25th July 2006, 14:07
Pandurii & "U" Cluj vor promova din Seria II
Da acela care facu poll`u de ce baga pe Targoviste Rpd ca nu se stie daca Pandurii Joaca in A
Mai bine lasa`i pe Pandurii acolo ca aia primesc Licenta 90%

andrei1921tm
25th July 2006, 14:56
Clar U Cluj...restu nu conteaza.

Nu trebuia sa puneti Poli II Timisoara ca nu au voie sa promoveze.

best_lazialul
25th July 2006, 14:58
Nici Unirea Dej, nici Mioveni..etc...sunt mai multe care nu pot promova

Vlad
25th July 2006, 15:01
da pollu' asta ii facut cu o singura optiune, trebuia cu 2, ca atatea promoveaza
Resita si U Cluj

frank81
25th July 2006, 15:02
Echipa cu cele mai multe sanse la promovare pare sa fie U Cluj, din pacate FC Bihor anul acesta cred ca va avea mai mult rolul de arbitrare a luptei pentru promovare, insa nu se stie niciodata!, pt ca surprize pot aparea oricand. Pentru locul doi se vor lupta vreo 5-6 echipe probabil FC Bihor, Gaz Metan, Corvinul, Resita, Pandurii (in caz ca vor juca ion B) si una-doua surprize.

Sommerset Hateg
25th July 2006, 15:43
Si Corbii,si Ultras-ii,ar fi in stare sa dea oricui in cap,pentru Corvinul.Bine ca va avem...

mblue
25th July 2006, 15:59
ma de ce nu pot alege si a doua echipa care va promova, ha?

best_lazialul
25th July 2006, 16:01
Asa a fost facut poll-ul

Andreea17
25th July 2006, 16:56
Din seria 2 favorite la promovare sunt: "U" Cluj, FCM Resita si Pandurii Tg. Jiu.

HIV
25th July 2006, 17:24
Si Corbii,si Ultras-ii,ar fi in stare sa dea oricui in cap,pentru Corvinul.Bine ca va avem...

Si asta inseamna ca aveti galerie ?

dragos_popa17
25th July 2006, 17:43
Apoi amu' clar tre sa promovam. Asa serie mai zic si eu :D

PS Mama da ce favoriti suntem in poll :D

TaciAcolo
25th July 2006, 18:25
Nu aveti sanse cu Pandurii ..CLAR IN A defileaza.

Dadoman
25th July 2006, 18:40
Si asta inseamna ca aveti galerie ?
Avem...chiar 2:)

resita
25th July 2006, 18:43
RESITA SI CLUJ

dragos_popa17
25th July 2006, 19:27
CLUJ SI RESITA :D

*Coco*
25th July 2006, 19:31
CLUJ SI RESITA :D
Ce jucatori aveti mai pe la Resita? De ziceti ca va bateti la Promovare
Pe Buia il mai aveti acolo?

dragos_popa17
25th July 2006, 19:33
Io-s cu Cluju', nu ma-ntreba. Probabil au ceva de tot apar pe-aici :)

acelasieu
25th July 2006, 19:55
Sper ca fratii nostri de la Cluj. Vrem la anul meci Petrolul - U in divizia A!

dragos_popa17
25th July 2006, 20:04
Toata lumea vrea :)
Noi putin mai mult decat altii :D

bIG bROTHER
25th July 2006, 20:47
"U" si Corvinul intra! ambele se caracterizeaza prin traditie, onoare si cei mai frumosi suporteri

giginamol
25th July 2006, 20:49
Da Resita de cand e favorita la promovare? Ce jucatori au adus in intersezon?
Pentru locul unu se vor bate Cluj si Pandurii(daca raman in B) iar ptr locul doi se vor bate cateva echipe care nu prea au de gand sa promoveze din considerente financiare cum ar fi Bihorul, Mediasul, Resita. Oricum si sezonul asta vor fi blaturi la greu cu satelitii echipelor din A.

alex_DU'
25th July 2006, 21:02
CORVINUL! sa fie clar! cea de-a doua ar fi frumos sa fie Clujul pentru suporteri

*Coco*
25th July 2006, 21:05
CORVINUL! sa fie clar! cea de-a doua ar fi frumos sa fie Clujul pentru suporteri

Ce achiziti ati facut ma voi
Anu trecut deabia v`ati salvat si acuma va bateti la Promovare eu nu am auzit sa fi adus vru`n jucator voi si Resita
Daca aveti Traditie gata sunteti si favoriti la Promovare=))

dragos_popa17
25th July 2006, 21:08
La inceput de sezon fiecare are dreptul sa spere :)

Vlad
25th July 2006, 21:21
coco, sa-ti dau una din achizitii, Amzucu de la voi (habar n-am cat ii de bun, ca n-am mai auzit de el pana acum)
in rest majoritatea sunt juniori si degeaba ti-as zice ca pun pariu ca nu ai auzit de ei

bIG bROTHER
25th July 2006, 21:22
Ce achiziti ati facut ma voi
Anu trecut deabia v`ati salvat si acuma va bateti la Promovare eu nu am auzit sa fi adus vru`n jucator voi si Resita
Daca aveti Traditie gata sunteti si favoriti la Promovare=))

ce treaba ai tu, oltene? ia vezi-ti lungul nasului si uita-te in propria ograda! din cauza unora ca voi o duce fotbalul romanesc asa! condescu=cozma 2!

*Coco*
25th July 2006, 21:24
coco, sa-ti dau una din achizitii, Amzucu de la voi (habar n-am cat ii de bun, ca n-am mai auzit de el pana acum)
in rest majoritatea sunt juniori si degeaba ti-as zice ca pun pariu ca nu ai auzit de ei

Ala e din Tg-Jiu a mai jucat si pe la Bihor cand era in A noi cat am fost in A a facut o gramada de gafe si de aia l`a dat afara
Pe Buia il mai aveti?

dragos_popa17
25th July 2006, 21:25
Buia joaca in C parca. Am citit prin ziare. Da' nu mai stiu la ce echipa.

Vlad
25th July 2006, 21:27
pe Buia n-am auzit sa-l mai fi folosit pe la amicale si cred ca a semnat cu Resita pana la sfarsitul sezonului trecut
deci probabil ca nu

*Coco*
25th July 2006, 21:33
Mai poate aveti sanse sa promovati si voi daca ii baga pe Pandurii in A
Daca Pandurii va juca in B cu siguranta va promova si echipa a 2 care va promova nush care va fi:rolleyes:

ALLINN
25th July 2006, 21:48
Ce achiziti ati facut ma voi
Anu trecut deabia v`ati salvat si acuma va bateti la Promovare eu nu am auzit sa fi adus vru`n jucator voi si Resita
Daca aveti Traditie gata sunteti si favoriti la Promovare=))


Anul trecut abia ne-am salvat de la retrogradare, asa e. Intr-un clasament al returului CORVINUL s-a clasat pe locul 4 (dupa dezastruosul tur in care a terminat pe 15). Tin sa-ti spun ca avem aceeasi echipa din retur (exceptie facand capitanul Mitrica si inca vreo 2 jucatori nesemnificativi). In plus, echipa a fost plombata cu vreo 4-5 jucatori, dintre care doi sunt hunedoreni cunoscuti in lumea fotbalului: Adi Pascal (portar) si Mihai Dascalescu(atacant), ultimul activand la Rapid Bucuresti si Astra Ploiesti.
Pana la finalul campionatului se doreste ca echipa hunedoreana sa se mai intareasca cu cate un jucator pe fiecare post.
Nu ne declaram favoriti din start la promovare, deoarece U Cluj are o echipa mult mai solida, insa vom fi cel putin unul dintre arbitrii promovarii anul acesta.
Iar cu echipa voasta de 2 lei vechi (ROL) lasati-o mai usor. Nu va veti bucura niciodata de un trecut glorios ca acela al Hunedoarei fotbalistice!

*Coco*
25th July 2006, 21:55
Lasa mai traditia a fost ce a fost conteaza prezentul
In ciuda lotului te COntrazic o sa iti spun toti jucatori de au venit la Pandurii pana acuma
Attila Vaida, Florin Stângă(Forex Brasov) Lucian Zoicaş,Cristian Luca(Liberty Salonta) Ilie Iordache,Marin Vătavu (Dinamo) Daniel Orac(Steaua) Nemanja Jovanovici (Unirea Urziceni) Nemanja Vidakovici (Obilic) Chibulcutean, Mîndrean, Rus şi Prodan(Gloria Bistrita) Adnan Guso (FC Arges)
Tu ce zici cu jucatori astea si cu ce mai aveam din sezonul trecut daca jucam in B nu promovam?
Sau avem "lot de 2 bani cum zici tu"?

dragos_popa17
25th July 2006, 22:17
cam multi. U si Gaz au jucatori cel putin la fel de buni, care joaca de ceva vreme impreuna. Echipele din ardeal nu-s ca alea din sud. O sa vezi si tu.

*Coco*
25th July 2006, 22:27
cam multi. U si Gaz au jucatori cel putin la fel de buni, care joaca de ceva vreme impreuna. Echipele din ardeal nu-s ca alea din sud. O sa vezi si tu.
Din pacate cred ca Gaz nu prea mai are
Mai ales dupa accidentul care s`a produs

dragos_popa17
25th July 2006, 22:30
eh, am uitat :(
deci ramanem noi :)

King of Hell
25th July 2006, 22:31
Pandurii & "U" Cluj vor promova din Seria II
Da acela care facu poll`u de ce baga pe Targoviste Rpd ca nu se stie daca Pandurii Joaca in A
Mai bine lasa`i pe Pandurii acolo ca aia primesc Licenta 90%

am considerat ca Pandurii vor juca in A, si Sportul in B. Editez Pollul acum.

King of Hell
25th July 2006, 22:33
Clar U Cluj...restu nu conteaza.

Nu trebuia sa puneti Poli II Timisoara ca nu au voie sa promoveze.

Pollul trebuie citit ca pe o castigare a seriei. asa cum la un poll ptr divizia A pui si Urziceniul sau CFR Cluj in poll ca iau campionatul, desi nu au sanse, asa si aici pui toate echipele din serie. Poate pe 1 termina Poli 2, pe 2 termina Unirea Dej, si promoveaza Vanju Mare de pe 3. :)

zuzubuoy
25th July 2006, 22:37
Ooops!!!
Daca nu pomeneai amu' de Vanju Mare, nici nu observam ca-s in B...:o:

*Coco*
25th July 2006, 22:41
am considerat ca Pandurii vor juca in A, si Sportul in B. Editez Pollul acum.

Pai Pandurii va juca in A
Deci nu mai edita polul ca poate dupa aia il mai editezi odata:P

STEAUA-MANIA
26th July 2006, 00:50
FC BAIA MARE,normal!:) Hai Fc-ul!Vreau sa vad pe STEAUA BUCURESTI CAMPIOANA 2006-07 jucand la BAIA MARE!:ok: :yeah:

Leo_
26th July 2006, 01:05
In mod normal, U Cluj. Asta daca nu mai apar surprize ca anul asta...Clujul merita o echipa in Liga I ;)

Vadim
26th July 2006, 01:08
Nu cred ca va avea Clujul doua echipe in Liga I.

Leo_
26th July 2006, 01:14
Pai nici nu trebuie 2: U Cluj e suficient :drak:

Vadim
26th July 2006, 01:15
Mda, lasand gluma la o parte nu vad sa pice in II CFR.

BAK
26th July 2006, 02:21
cred ca se referea la faptul ca cfr nu e echipa din cluj......nu neaparat ca o sa pice in B
promovam noi si corvinul.....:ok:

HIV
26th July 2006, 03:40
Nu cred ca va avea Clujul doua echipe in Liga I.

Trecand peste faptul ca nu consider cfr`ul o echipa clujeana , vreau sa iti spun urmatoarele lucruri : cfr este un club privat , are destui sponsori cat sa se mentina in A . "U" CLUJ este clubul municipalitatii , +cativa sponsori care s-ar implica mult mai serios daca am fi in A , + inca cativa oameni de afaceri care s-ar bate pentru U in cazul in care va fi in A . Iar avand in vedere ca acu avem buget de vreo 800 de mii de euro , te intreb : oare nu am avea bani de A ?

Clujul nu e nici craiova , nici ploiesti nici Timisoara(desi si aici ar putea fi 2 echipe in A) . Daca bucurestiul are 4 , 5 sau cate dreq are, Clujul de ce nu poate doua ?
:ok:

ALLINN
26th July 2006, 10:56
cred ca se referea la faptul ca cfr nu e echipa din cluj......nu neaparat ca o sa pice in B
promovam noi si corvinul.....:ok:

Probabil ca CFR este echipa momentului in Cluj, dar in nici un caz nu poate fi numita echipa fanion a orasului. Universitatea copleseste prin traditie si istorie in comparatie cu CFR.
Sincer, sunt destul de reduse sansele sa promoveze Corvinul in acest an, insa acesta este visul de 14 ani al unui oras intreg. Oricum, vom fi un pion important sezonul asta.
Respekt "U"!

Gontel
26th July 2006, 11:24
Doresc din toata inima sa promoveze "U". Este o echipa de mare traditie in Romania. Ar fi foarte interesant un meci "U"-Steaua.:ok: /hello

Ar fi interesant un derby in prima liga Jiul-Corvinul.

Daca promoveaza iar Baia Mare si vand locul? lol

ALLINN
26th July 2006, 13:34
Ar fi interesant un derby in prima liga Jiul-Corvinul.


Ai mare dreptate. Intotdeauna a existat o mare rivalitate intre cele doua conjudetene, fie ca derby-ul era in Divizia A , fie in B.
Sa nu uitam totusi ca in anii '80 Hunedoara era singurul judet care avea 2 echipe in primul esalon.

King of Hell
26th July 2006, 14:30
nu se pot vinde locuri. alba iulia de ex au cumparat loc de la RM VAlcea dar FRF nu a validat tranzactia, asa ca alba tot in C va juca .

malexoid
26th July 2006, 18:04
eu as fi tare curios de un derby local in Cluj...asta imi doresc sa vad!

bdl
26th July 2006, 19:22
Daca ar fi fost Vizer patron la alba, sigur s-ar fi validat.
Prietenii (de pe Mures) stiu de ce :D

omul
26th July 2006, 19:34
din cate stiu, U este singura echipa care are ca obiectiv promovarea... noi avem obiectiv clasarea in primele 10 locuri, deci inclusiv 1,2 => nu se stie niciodata, mai ales la ce panarame de echipe mai sunt in sere...

dragos_popa17
26th July 2006, 19:51
1-10 e cam slabut pt voi. 1-5 mai zic. Da' poate voi stiti mai bine.

six
26th July 2006, 20:44
La vrajala am votat Poli doi Tm dar cred si vreau pe U in L1...hai bau;)

Bogdann
26th July 2006, 21:27
vad k sunt multi care cred in sansele hunedorenilor de a avea o echipa in liga I. cred k prima din serie la final va fi U Cluj (merita sa promoveze ink de anul trecut!!!), iar pt locul 2 se vor bate destule echipe printre care si corvinul .. asa k dc sa nu speram

Vand vise
26th July 2006, 21:47
poli 2 nu are cum sa promoveze...

jorgensen
27th July 2006, 01:02
nu am scris de mult si nici nu am chef sa o fac prea curand. Dar pentru a enerva mai multe persoane din jur am sa o fac acum.

cativa sponsori care s-ar implica mult mai serios daca am fi in A , + inca cativa oameni de afaceri care s-ar bate pentru U in cazul in care va fi in A

Domnule narcoman, cativa sponsori sau cativa oameni de afaceri nu sunt unul si acelasi lucru ?

Iar despre restul care ati scris, chiar nu are rost sa-mi bat capul... au ajuns corvinul si resita sa se bata la promovare ????:headbang: Unde :drak: -u e gazul, cu care faceam spectacol anul trecut ???? Nici chiar uistii nu sunt atat de intangibili pe cat se cred.

Acum analizati si voi, u sub comanda lui leo grozavu a avut rezultate bune cu echipele puternice in ultima parte de campionat... si acum ce naiba fac conducatorii clujeni ??? Il aduc pe falub :mda: 7 etape le dau, pana iau bataie, la propriu si la figurat la Oradea. Iertam dar nu uitam !!!!!!:drak:

King of Hell
27th July 2006, 01:48
Acum ce faci? Recurgi la amenintari ieftine? :D ma degeaba vreti, tre sa si puteti. Si nu stiu care ii mai grea partea cu batutu la propriu sau figurat? ca io la propriu va dau 0% sanse. :D

emillio
27th July 2006, 02:36
Corvinul si U Cluj...la bihor se tot baga bani de cativa ani, dar fara cap...

HIV
27th July 2006, 08:16
nu am scris de mult si nici nu am chef sa o fac prea curand. Dar pentru a enerva mai multe persoane din jur am sa o fac acum.


Domnule narcoman, cativa sponsori sau cativa oameni de afaceri nu sunt unul si acelasi lucru ?

Iar despre restul care ati scris, chiar nu are rost sa-mi bat capul... au ajuns corvinul si resita sa se bata la promovare ????:headbang: Unde :drak: -u e gazul, cu care faceam spectacol anul trecut ???? Nici chiar uistii nu sunt atat de intangibili pe cat se cred.

Acum analizati si voi, u sub comanda lui leo grozavu a avut rezultate bune cu echipele puternice in ultima parte de campionat... si acum ce naiba fac conducatorii clujeni ??? Il aduc pe falub :mda: 7 etape le dau, pana iau bataie, la propriu si la figurat la Oradea. Iertam dar nu uitam !!!!!!:drak:

Pfoai ca nu puteai sa nu te bagi . Mai , leo grozavu avea o tactica de joc pe care numai el o intelegea , am jucat cu Corvinul de ex un 5-4-1 , tactica ultra-defensiva cu o echipa cu care trebuia sa facem scor . Tot mai crezi ca antrenorul cu nume de manelist are calitati extraordinare ?:D

Ozzy76
27th July 2006, 10:29
Domnule narcoman, cativa sponsori sau cativa oameni de afaceri nu sunt unul si acelasi lucru ?


Raspund eu... NU. Un sponsor da bani la echipa ca si sponsorizare. Un om de afaceri, cred ca HIV se referea la investitor... cumpara actiuni la societatea comerciala U cluj.

ALLINN
27th July 2006, 19:53
nu am scris de mult si nici nu am chef sa o fac prea curand. Dar pentru a enerva mai multe persoane din jur am sa o fac acum.

Iar despre restul care ati scris, chiar nu are rost sa-mi bat capul... au ajuns corvinul si resita sa se bata la promovare ????:headbang: Unde :drak: -u e gazul, cu care faceam spectacol anul trecut ???? Nici chiar uistii nu sunt atat de intangibili pe cat se cred.



Mai bine zis...ai scris sa te bagi in seama... stim noi ca si cine...
Da, CORVINUL si Resita sunt doua echipe a caror traditie, istorie si palmares le depaseste net pe cele ale Bihorului. Este dreptul acestor formatii de a crede in sansa lor de a reveni in prima divizie, poate chiar din acest an (nu stiam ca numai FC Bihor are dreptul exclusiv de a trage la promovare).

ALLINN
27th July 2006, 19:57
Pfoai ca nu puteai sa nu te bagi . Mai , leo grozavu avea o tactica de joc pe care numai el o intelegea , am jucat cu Corvinul de ex un 5-4-1 , tactica ultra-defensiva cu o echipa cu care trebuia sa facem scor . Tot mai crezi ca antrenorul cu nume de manelist are calitati extraordinare ?:D

Te rog, las-o mai incet cu scorul care trebuia facut cu Corvinul. Vorbesti despre echipa hunedoreana de parca ar fi de talia unor fantome ca Armatura Zalau, Building Vanju Mare, Oasu Negresti si asa mai departe...

King of Hell
27th July 2006, 20:01
Alinne, la echipa noastra, trebuia sa facem scor cu oricare din serie, la fel ca la Medias. Oricum eu consider ca Rm Valcea, Corvinul si eventual Resita se vor bate la promovare. Poate si FC Bihor, desi dupa ultimele mele calcule, gata pe 12.

bIG bROTHER
27th July 2006, 20:26
Alinne, la echipa noastra, trebuia sa facem scor cu oricare din serie, la fel ca la Medias. Oricum eu consider ca Rm Valcea, Corvinul si eventual Resita se vor bate la promovare. Poate si FC Bihor, desi dupa ultimele mele calcule, gata pe 12.

:)) tare, clujene! Imi pare rau si acum pt.punctul pe care vi l-am smuls in retur. Noi ne-am fi salvat si fara el, insa pe voi v-a costat o promovare pe care o meritati. Oricum, de la anul Corvinul si U in divizia A, Liga I, sau cum or numi-o! Frustratii de la Oradea o sa mai stea mult si bine in B!

ALLINN
27th July 2006, 20:33
Alinne, la echipa noastra, trebuia sa facem scor cu oricare din serie, la fel ca la Medias. Oricum eu consider ca Rm Valcea, Corvinul si eventual Resita se vor bate la promovare. Poate si FC Bihor, desi dupa ultimele mele calcule, gata pe 12.

Uite ca noi nu am fost si nu vom fi niciodata "oricare din serie".
Iar despre promovare o repet pentru a nu stiu cata oara: personal nu cred ca avem sanse prea mari sa terminam pe unul din primele doua locuri, dar ne implicam cu siguranta in a arbitra promovarea in acest sezon. De altfel, obiectivul declarat al echipei este clasarea pe locurile 1-8.

ALLINN
27th July 2006, 20:37
:)) tare, clujene! Imi pare rau si acum pt.punctul pe care vi l-am smuls in retur. Noi ne-am fi salvat si fara el, insa pe voi v-a costat o promovare pe care o meritati. Oricum, de la anul Corvinul si U in divizia A, Liga I, sau cum or numi-o! Frustratii de la Oradea o sa mai stea mult si bine in B!

Nu e deloc asa. Punctul de la Cluj a ridicat considerabil moralul echipei care, la acel moment, era afundata serios in zona retrogradarii, fiind putini cei care mai credeau intr-o salvare miraculoasa a Corvinului (asa cum s-a si intamplat pana la urma). Toate punctele au fost muncite din greu si au avut la momentul obtinerii lor un caracter esential, vital chiar.

King of Hell
27th July 2006, 20:42
Am mai zis si repet, Corvinul a scos meritat acel punct. Noi n-am pierdut promovarea cu Corvinul, am pierdut-o la Oradea, acasa cu Alba Iulia, cu Satu Mare, la Satu Mare, la Alba Iulia. dar anul asta nu ne mai jucam si rupem tot. mai putin pe Corvinul, care ne bate de ne sar capacele. :D

Bogdann
27th July 2006, 21:18
ati pierdut multe puncte cu echipele slabe ale seriei...dak bateati corvinul si campia turzii erati acuma in liga 1...spuneai k rm. valcea se va bate la promovare..nu prea cred pt k si sezonul trecut au decazult mult si nu mi se pare k are o echipa foarte buna...cert e k U are cea mai tare echipa din serie iar pt locu` 2 va fi bataie si sigur va fi un sezon frumos..

Sommerset Hateg
28th July 2006, 00:10
Mai-mai..Lasati-o mai moale,sa nu ne dezumflam dupa vreo trei etape,sa ne trezim ca vin aia cu zaibaru` si ne fac ca la "Nufarul".Stati un pic sa ne vedem potentialul in vreo doua meciuri si mai vb.,ca nu s-or bagat zille-n sac...

frank81
28th July 2006, 09:04
:)) tare, clujene! Imi pare rau si acum pt.punctul pe care vi l-am smuls in retur. Noi ne-am fi salvat si fara el, insa pe voi v-a costat o promovare pe care o meritati. Oricum, de la anul Corvinul si U in divizia A, Liga I, sau cum or numi-o! Frustratii de la Oradea o sa mai stea mult si bine in B!

De unde stii mha cat o sa mai stea Bihoru in B? Ce ma ai pile la baba omida ca le stii asa pe toate? Sau deja a-ti impartit punctele impreuna cu clojeni?:ciocan:
Ca nu avem obiectivul promovarea, e adevarat dar asta nu inseamna ca nu vom promova! Si daca promovam si daca nu tot inaintea voastra terminam!!! :yeah:

ALLINN
28th July 2006, 12:00
Ca nu avem obiectivul promovarea, e adevarat dar asta nu inseamna ca nu vom promova! Si daca promovam si daca nu tot inaintea voastra terminam!!! :yeah:
Eu zic sa iti revii!

bihoreanul
28th July 2006, 13:47
Da, CORVINUL si Resita sunt doua echipe a caror traditie, istorie si palmares le depaseste net pe cele ale Bihorului. [/QUOTE]


Eu cred ca te-a afectat canicula si vorbesti numai tampenii.
:ciocan:

King of Hell
28th July 2006, 14:05
Corvinul ca traditie depaseste net Bihorul, ca numar de sezoane in A are cu vreo 2 mai putin. Resita e si ea acolo in spatele Bihorului, la vreo 2 locuri.

ALLINN
28th July 2006, 14:05
Eu cred ca te-a afectat canicula si vorbesti numai tampenii.
:ciocan:

O singura remarca: "ce ...."

bIG bROTHER
28th July 2006, 14:14
bihoreni, daca aveti ceva interesant de spus, spuneti, dar nu mai postati aici fara sa ganditi inainte! vad ca altceva nu faceti decat sa criticati alte echipe, ca sa va bage si pe voi cineva in seama!

Parazitu'1919
28th July 2006, 14:22
parerea me este clara "U" Cluj are prima sansa !!!
la locul 2 chiar nu stiu

Bogdann
28th July 2006, 15:28
stai linistit mai bihorene k la hunedoara nu cred k stadionul e cea mai mare problema...nu conteaza stadionul pt a ajunge pe unul din primele 2 locuri ci echipa...DACA ajunge corvinul akolo stai linistit k gasim unde sa jukm numa problema e k nu avem noi echipa de liga I...noi doar speram si avem acest drept...vezi tu de bihoru tau si nu te lega de stadioanele altora k nu cred k esti cel mai in masura sa faci asta...asa vorbesti de hunedoara park ar fi un sat la 2000m altitudine de care nu a auzit nimeni si oradea mare metropola

ALLINN
28th July 2006, 16:11
A comentat cineva ceva cu referire la Stadionul Michael Klein? Daca nu stiti, arena hunedoreana are o capacitate de 17.500 de locuri, lucru ce poate fi verificat prin pozele postate pe cele doua site-uri ale Corvinului. S-a inceput in urma cu un an montarea de scaune, iar in prezent sunt 3000 de locuri pe scaune in tot stadionul. Actiunea va continua...
Spre deosebire de multe alte locuri, pe care nu vreau sa le nominalizez, stadionul din Hunedoara arata foarte bine si este functional la parametrii normali.

Bogdann
28th July 2006, 16:16
bihoreanul zicea k noi nici nu intram in discutii pt locul 2 k nu avem stadion...da` vad k i`au sters mesajul k era lung si numa cu tampenii...cik ne lasa eu sa jukm pe stadionul tineretului k e cam k al nostru

bihoreanul
28th July 2006, 17:27
Nu am zis 'ca nu intrati in discutie' pt locul al 2 -lea din cauza stadionului. Am zis ca nu aveti stadion de diviza A.Atat si nimic mai mult.Cat despre capacitatea stadionului vostru am semne de indoiala ca are 17.500 de locuri. Avand in vedere ca stadioanele din Romania au fost proiectate pe vremea lui Raposatu' ,acestea au fost trecute in acte cu capacitati inflorite. Iti dau exemplul stadionului nostru,care in acte (am vazut actul de cesionare de la MTS catre Primaria Oradea) are 25.250 LOCURI !!!!!! Sa fim seriosi, stadionul nostru are cca. 18000 de locuri,iar dupa montarea tuturor scaunelor mai mult de 15 maxim 16.000 de locuri pe scaune nu are cum sa aiba. La fel este si in cazul Corvinului care mai mult de 10-12.000 pe scaune nu are cum sa aiba. Asa ca 'draga' Bobo eu chiar nu v-am privit cu superioritate si nici nu am nimic cu majoritatea hunedorenilor (sunt cativa aici care ma cam supara :) ) ,cat despre faptul ca sunt sau nu in masura sa ma pronunt despre stadionul vostru ,sa stii ca este o mare diferenta intre stadioanele nostre. Din partea mea puteti sa promovati si voi si Clujul ca mi-e indiferent ,insa nu prea cred ca aveti echipa de promovat (fara rautate) mai ales ca vi-au plecat jucatori, iar acum in intersezon au fost zvonuri ca vindeti locul.

Bogdann
28th July 2006, 17:34
pai eu am spus k am indoieli k vom reusi promovarea cu echipa care o avem dar repet AVEM DREPTUL SA SPERAM...este normal sa fie diferenta intre stadionul lu` bihor cel cel a lu` corvinul pt k voi ati jukt relativ recent in divizia a si e obligatoriu sa aveti cel putin 7000 de scaune iar noi in divizia b nu avem nevoie de atatea scaune...avem stadion prea bun si frumos pt divizia b...dak e sa promovam se mai pot pune ceva scaune si se poate face un stadion omologabil pt div.a din toate punctele de vedere. Nici UTA nu avea stadion de "A", dar dupa ceva imbunatatiri au rezolvat cu stadionul..

trobert
28th July 2006, 21:27
O sa vina din nou vremea lui FC Baia Mare!!!

jorgensen
28th July 2006, 21:34
s-o bagat netu la furnale de or aparut corbii asa de multi ? Anul trecut abia ati scapat de la liga a 3-a, amu gata... promovati. Din partea mea, mereti invartindu-va, impreuna cu clujenii, ca si aia-s toti supermani, in liga 1. Nu are rost sa ne mai invartim dupa dejet. Noi, FC Bihor avem obiectiv locul 1-10, asa ca allinne, nu te mai impacienta. Si ca ati vorbit si de stadion.... noi avem deja montate 11 mii de scaune !!! si mai avem loc pentru inca 7 mii.

ALLINN
28th July 2006, 22:38
Nu am zis 'ca nu intrati in discutie' pt locul al 2 -lea din cauza stadionului. Am zis ca nu aveti stadion de diviza A.Atat si nimic mai mult.Cat despre capacitatea stadionului vostru am semne de indoiala ca are 17.500 de locuri. Avand in vedere ca stadioanele din Romania au fost proiectate pe vremea lui Raposatu' ,acestea au fost trecute in acte cu capacitati inflorite. Iti dau exemplul stadionului nostru,care in acte (am vazut actul de cesionare de la MTS catre Primaria Oradea) are 25.250 LOCURI !!!!!! Sa fim seriosi, stadionul nostru are cca. 18000 de locuri,iar dupa montarea tuturor scaunelor mai mult de 15 maxim 16.000 de locuri pe scaune nu are cum sa aiba. La fel este si in cazul Corvinului care mai mult de 10-12.000 pe scaune nu are cum sa aiba. Asa ca 'draga' Bobo eu chiar nu v-am privit cu superioritate si nici nu am nimic cu majoritatea hunedorenilor (sunt cativa aici care ma cam supara :) ) ,cat despre faptul ca sunt sau nu in masura sa ma pronunt despre stadionul vostru ,sa stii ca este o mare diferenta intre stadioanele nostre. Din partea mea puteti sa promovati si voi si Clujul ca mi-e indiferent ,insa nu prea cred ca aveti echipa de promovat (fara rautate) mai ales ca vi-au plecat jucatori, iar acum in intersezon au fost zvonuri ca vindeti locul.


Nu se poate. Stadionul Michael Klein are 17.500 de locuri. De ce nu va uitati la poze sa va convingeti odata?
Putem promova si cu un stadion de 2000 de locuri, daca este la standarde ridicate. Steaua a jucat in Liga Campionilor, in Slovenia, pe un stadion de 2500 de locuri. Nu este asta o problema. La Arad sunt 7000 de locuri si nimeni nu plange, chiar este unul dintre cele mai cochete din Divizia A.

Bogdann
28th July 2006, 22:41
s-o bagat netu la furnale de or aparut corbii asa de multi ? Anul trecut abia ati scapat de la liga a 3-a, amu gata... promovati. Din partea mea, mereti invartindu-va, impreuna cu clujenii, ca si aia-s toti supermani, in liga 1. Nu are rost sa ne mai invartim dupa dejet. Noi, FC Bihor avem obiectiv locul 1-10, asa ca allinne, nu te mai impacienta. Si ca ati vorbit si de stadion.... noi avem deja montate 11 mii de scaune !!! si mai avem loc pentru inca 7 mii.

ce mah numa in metropola voastra exista net? nu va ma credeti asa importanti k nu sunteti...voi aveti montate scaune pt k ati jukt recent in divizia a si ati fost obligati sa puneti dar la noi pt div b sunt destule si 3000...asa k nu are rost sa tot comparam stadioanele

ALLINN
28th July 2006, 22:41
s-o bagat netu la furnale de or aparut corbii asa de multi ? Anul trecut abia ati scapat de la liga a 3-a, amu gata... promovati. Din partea mea, mereti invartindu-va, impreuna cu clujenii, ca si aia-s toti supermani, in liga 1. Nu are rost sa ne mai invartim dupa dejet. Noi, FC Bihor avem obiectiv locul 1-10, asa ca allinne, nu te mai impacienta. Si ca ati vorbit si de stadion.... noi avem deja montate 11 mii de scaune !!! si mai avem loc pentru inca 7 mii.

Tu nici nu erai intzarcat cand s-a bagat net-ul sub furnale.
Am scapat de Liga a 3-a si am terminat pe 6. Cu plombele de peste vara putem spera ca incheiem sezonul mai sus, nu neaparat pe locuri care asigura promovarea.

Bogdann
28th July 2006, 22:47
noi cu echipa care am avut`o am incheiat returul pe 4 cu 27 de puncte...cu achizitiile din vara putem face chiar mai mult...dc vi se pare k avem chiar asa echipa slaba? Vom vedea in campionat...voi bihorenilor dak ziceti k sunteti asa buni castigati pe 23 sept pe stadionul asta care nu va place si pe care`l criticati...dar nu prea cred...va asteptam cu bratele deschise si va trimtem acasa cu 0 puncte

Flow
29th July 2006, 00:36
Normal ca Fc Bihor cu Resita va promova !:evil:

Posto
29th July 2006, 00:43
ce mah numa in metropola voastra exista net? nu va ma credeti asa importanti k nu sunteti...voi aveti montate scaune pt k ati jukt recent in divizia a si ati fost obligati sa puneti dar la noi pt div b sunt destule si 3000...asa k nu are rost sa tot comparam stadioanele

...din cate imi aduc io aminte regulamentul zice ca dupa primul an trebuia sa ai un anumit nr de scaune, Bihorul a retrogradat dupa primul an, drept urmare se putea pune 3000 cum zici tu, destule pt liga II. Ce vreau sa itzi spun ca cele 11 000 mii de scaune nu au fost puse NU ca au fost obligatii de federatie, au fost puse de municipalitate, pe banii nostii, pt ca atunci cand ma duc la stadion dau 50 de mii de lei si am pretentia sa stau pe scaun nu pe vechile banci sa-mi rup hainele. Eu zic ca la oradea sau pus scaune ( si se mai pun ) din respect pt noi, oamenii orasului, care deocamdata noi finantam echipa aia.

King of Hell
29th July 2006, 01:24
Normal ca Fc Bihor cu Resita va promova !:evil:

da, nici nu ne-am gandit la alta varianta. vor promova in C :drak:

BAK
29th July 2006, 03:02
s. Noi, FC Bihor avem obiectiv locul 1-10.

:headbang: bine ca nu aveti obiectiv locurile 1-18:happy :happy ....hai, in C cu voi

Bogdann
29th July 2006, 10:18
...din cate imi aduc io aminte regulamentul zice ca dupa primul an trebuia sa ai un anumit nr de scaune, Bihorul a retrogradat dupa primul an, drept urmare se putea pune 3000 cum zici tu, destule pt liga II. Ce vreau sa itzi spun ca cele 11 000 mii de scaune nu au fost puse NU ca au fost obligatii de federatie, au fost puse de municipalitate, pe banii nostii, pt ca atunci cand ma duc la stadion dau 50 de mii de lei si am pretentia sa stau pe scaun nu pe vechile banci sa-mi rup hainele. Eu zic ca la oradea sau pus scaune ( si se mai pun ) din respect pt noi, oamenii orasului, care deocamdata noi finantam echipa aia.

si noi dam 4 ron la meci si stam tot pe scaune pt k ne ajung 3000. Nu cred k va trebuie voia la oradea 15000 de scaune in liga II poate peste vreo 4-5 ani knd promovati...asa k lasa`ti stadioanele in pace k nu asta conteaza!!!

bihoreanul
29th July 2006, 13:24
Bobo,intelege un lucru: noi (bihorenii) nu va consideram asa slabi si zicem ca gata ,venim acolo si castigam detasat.Nu a zis nimeni asta.E vorba ca nu aveti lot,echipa, sau cum vrei tu sa zici de primele doua locuri care promoveaza direct. La fel si noi, suntem in perioada de reconstructie a echipei ,iar obiectivul cu locurile 1-10 e mai mult pus de acoperire ,deoarece au fost multe voci care au criticat acest obiectiv.Cert este ca anul acesta nu cred ca ne batem la promovare,dar in primele 5 eu zic ca avem sanse mari sa terminam. Si stadioanele sa stii ca intr-adevar conteaza, deoarece din sezonul 2007-2008 vor fi niste conditii draconice de primire a licentei atat pt stadion cat si cu resursele financiare.Deci ,eu sunt increzator ca si daca vom termina pe 4-5 ,printr-o conjunctura sa promovam deoarece vedeti ce s-a intamplat si cu Sportul. Daca nu va fi sezonul acesta, nu e nici o problema pt ca obiectivul va fi indeplinit ,iar anul viitor vom trage la promovare.

t.b.
29th July 2006, 19:30
Nu-mi place seria pe care o avem ca-i prea usoara :D ne trebuiau macar vreo 2-3 echipe mai bunicele sa avem un pic de concurenta, da` acuma asta e, n-avem ce face, o sa promovam cu maxim de puncte si golaveraj +90 :drak:.
Pentru locul 2 io zic ca o sa se bata Valcea, Bihorul si Corvinul

King of Hell
29th July 2006, 19:33
Pai ar trebui sa bage FRF o lege speciala pentru U Cluj, sa joace ai nostri legati la ochi sau ceva, ca sa fie sansele egale pentru toti.

t.b.
29th July 2006, 19:41
Da mai bine joaca numa astealalte 17 meciurile si pe noi ne declara FRF-ul promovati inca de p-acuma. In felul asta reduc rata de sinucideri in randul jucatorilor si suporterilor adversarilor nostri. :D

SILVIU99
29th July 2006, 19:43
Pai ar trebui sa bage FRF o lege speciala pentru U Cluj, sa joace ai nostri legati la ochi sau ceva, ca sa fie sansele egale pentru toti.

nu fiti asa sigurii ca nu sunteti promovati dinainte........aveti cea mai buna echipa din serie dar surprize sau mai vazut(ex forex anu trecut)

HIV
29th July 2006, 20:04
t.b. si king , mai incet , ca suntem patzitzi

King of Hell
29th July 2006, 23:08
bine ma, lauda de sine nu miroase a bine...prostu' nu-i prost destul daca nu-i si fudul...stiu povestile ma. Lasati-ne sa ne pregatim de League One.

rhadoo
29th July 2006, 23:30
Ne inscriem si noi in lupta pentru promovare.Are cineva ceva de obiectat?:) :bere::rolleyes:

In ce sa promovati?bucurati-va daca ramaneti in liga II:headbang:
HAI JIUL PETROSANI!

Sommerset Hateg
29th July 2006, 23:52
No-no.Inca unu` din ceatza...

rhadoo
30th July 2006, 00:31
No-no.Inca unu` din ceatza...

ce sa faci?noi din ceata ligii I voi din seninul matineului,unde cred ca nu e locul vostru,adica in div c sau liga III:headbang:
on topic:probabil U cluj va promova
HAI JIUL PETROSANI!

Liviu
30th July 2006, 00:57
Oricum nu conteaza cine e mai bun ca la finalul sezonului vor incepe negocierile ...:rosu: iar cele doua echipe care au cumparat locuri(Bacau si UTA, Otelul nu o pun la socoteala pt ca Astra si Petrolul au fuzionat) le-au cumparat de la echipe care veneau din seria Vest.
Favoritele mele sunt Oradea , Resita si Medias care sa promoveze insa pe bune.

dragos_popa17
30th July 2006, 12:35
Din partea mea sa promoveze si Building Vanju Mare. Da de pe 2. :evil:
Pe unu terminam noi :D

Ess
30th July 2006, 23:24
Multe transferuri de facut la U ca sa promoveze. In primul rand de vadus din aia cu cravata drapta, nu gunoaiele venite la Cluj cu vaca ce populeaza tribuna vestica a stadionului Moinea si au FEREASTRA spre vest. Si mai trebe un pic de jucatori din aia...,,de rece singie". Am votat cu Auxerre :D :D :D ca suna fain...
Bafta U !!!

King of Hell
30th July 2006, 23:36
:) Tare Ess Fuel, sa mor de am inteles ce vrei sa spui. Forza U Cluj si Auxerre! :D

apparte
30th July 2006, 23:42
Pai ar trebui sa bage FRF o lege speciala pentru U Cluj, sa joace ai nostri legati la ochi sau ceva, ca sa fie sansele egale pentru toti.

Pai ai vostri si-asa joaca de parca-s legati la ochi:D !:drak:

King of Hell
31st July 2006, 00:11
da, interesant va fi meciul dintre Bihor si U...dintre ologi si orbi.

BAK
31st July 2006, 04:54
Multe transferuri de facut la U ca sa promoveze. In primul rand de vadus din aia cu cravata drapta, nu gunoaiele venite la Cluj cu vaca ce populeaza tribuna vestica a stadionului Moinea si au FEREASTRA spre vest. Si mai trebe un pic de jucatori din aia...,,de rece singie". Am votat cu Auxerre :D :D :D ca suna fain...
Bafta U !!!


man, ce fumezi tu acolo..... mai ai.....?

dragosh_vl
31st July 2006, 10:25
CSM Rm.Valcea :) daca iese primaru de la bulau :)

petrolul_1924
31st July 2006, 18:26
Comunicat Ultras 19 "U" Cluj - Knot Petrolul

Marsand spre acelasi ideal , sprijiniti de dragostea fata de doua echipe ce au insemnat si inca inseamna enorm in fotbalul romanesc, Universitatea Cluj-Napoca si Petrolul Ploieşti, mandrii de similaritatea religiei de “U-ist” si de “gazar” si de modul de sustinere ultras a acestor ”religii“, membri grupărilor ULTRAS`19 şi KNOT au luat hotărārea de a pune bazele unei amiciţii de durată.

Sustinerea echipei, indiferent de impedimentele create,traditia asemanatoare,atasamentul fata de culori, indiferent de pozitia in clasament,revolta fata de “fotbalul modern”,respectul pe care suporterii şi l-au arătat reciproc cu fiecare ocazie cānd s-au īntālnit, au constituit piatra de temelie a acestei infratiri.

Nu este nici prima nici ultima amicitie de acest gen din Romania,dar tinand cont de conditiile prin care s-a realizat aceasta infratire o consideram speciala si unica chiar prin esenta sa si anume prin trasaturile comune mebrilor,cat si a grupurilor ca tot.
Nu este vorba de o infratire de imagine,cum de multe ori s-a intalnit in Romania,nu este vorba de o infratire impotriva unui anumit dusman comun,nu este vorba de o infratire prin care unul dintre cele doua grupuri cauta protectia celuilalt ci de o infratire bazata pe principiul de egalitate, pe principiul de asemanare, pe principii ultras comune si nu numai, principii verificate in dese randuri, infratire pecetluita printr-o intalnire unica in Romania, la jumatatea distantei dintre cele doua orase.
In continuare vom lasa faptele sa vorbeasca de la sine.

Sommerset Hateg
1st August 2006, 01:51
ce sa faci?noi din ceata ligii I voi din seninul matineului,unde cred ca nu e locul vostru,adica in div c sau liga III:headbang:
on topic:probabil U cluj va promova
HAI JIUL PETROSANI!

He-he...cand ziceam de ceatza,ma refeream la asinul cel urecheat,care apare din cand in cand,...din ceatza...Cam greu,nu??:rosu:

samy_234
1st August 2006, 13:56
F.C. BAIA MARE promoveaza

B0gdaaaN
1st August 2006, 14:24
Daca nu Universitatea Cluj...atunci cine....sper si cred ca U Cluj o sa promoveze

dragos_popa17
1st August 2006, 15:45
Si eu. Imi place cum gandesti :D

King of Hell
1st August 2006, 19:38
F.C. BAIA MARE promoveaza

intrebare...e departe stadionul de gara din Baia Mare?

Sommerset Hateg
1st August 2006, 21:27
intrebare...e departe stadionul de gara din Baia Mare?

Cam departe.Din gara luati un autobuz,va dati jos la piata si de acolo vreo 7 minute pe jos.Bafta...
:ok:

omul
1st August 2006, 22:48
si pe la piata... ghici ce!? POC TROSC PLEOSC :D

King of Hell
1st August 2006, 23:57
inca nu s-o inventat galerie adversa + cetateni locali sa ne dovedeasca pe noi. o sa incercati voi in etapa 6-7 sau cand avem la voi, dar fara succes. o sa primiti directiv de ala 145 sau cum e, RETRAGEREEEEEEEEEEEe

Sommerset Hateg
2nd August 2006, 15:10
Lool,hihihihih!

boshcUtza
2nd August 2006, 15:50
si pe la piata... ghici ce!? POC TROSC PLEOSC :D

mare dovada de prostie ai putut da:headbang: :no: :ciocan:
omule treaba ii ca in baia mare is foarte multi Uisti, deci nu vad cum ar fi posibil ce zici tu

Luis Garcia10
2nd August 2006, 18:57
Ar fi tare sa promoveze Fcm Targoviste, ca e singura echipa care nu se afla in poll :D

Sommerset Hateg
3rd August 2006, 01:06
Pai de ce sa nu promoveze?La cum arata seria acum,orice-i posibil,oricine poare termina pe locurile 1-2.Sa vedeti ce retur o sa fie...

HIV
4th August 2006, 02:04
Sommerset...taxiuri avetzi ? cat e km ? ca pe jos nu ma duc nici mort . Nu uit cum am mers la alba iulia jumate de ora pana la stadion:ciocan: :headbang:

ALLINN
4th August 2006, 10:12
Sommerset...taxiuri avetzi ? cat e km ? ca pe jos nu ma duc nici mort . Nu uit cum am mers la alba iulia jumate de ora pana la stadion:ciocan: :headbang:

Nu, noi nu avem taxiuri, noi mergem cu caleasca si caruta prin oras, ce naiba.
Tu parca ai zis anul trecut ca ai fost la Hunedoara la meci, in toamna... interesant ca nu mai stii drumul...

bIG bROTHER
4th August 2006, 10:39
Nu, noi nu avem taxiuri, noi mergem cu caleasca si caruta prin oras, ce naiba.
Tu parca ai zis anul trecut ca ai fost la Hunedoara la meci, in toamna... interesant ca nu mai stii drumul...

allinne, cred ca HIV a facut o confuzie... cum sommerset i-a raspuns la intrebarea despre baia mare, el a crezut ca e de acolo... presupun ca intrebarea era despre orasul din dealul florilor :P

King of Hell
4th August 2006, 12:19
de Baia Mare dara. lasa ma hiv, stii tu povestea, "palmati fularele si hai sa bem". ne-om descurca

ALLINN
4th August 2006, 19:31
Asta ziceam si eu... vorbesc vrecvent cu Hiv si m-ar fi mirat sa zica el asta despre Hunedoara. A fost si in tur pe stadionul Michael Klein si s-a convins ca este o arena cocheta, una dintre cele mai mari din B.
Una peste alta, eu mizez anul asta pe faptul ca si Baia Mare poate pune probleme in prima jumatate a clasamentului.

King of Hell
4th August 2006, 21:30
poate pune, dar nu noua. noi suntem invincibili.

CHITU
4th August 2006, 22:09
U CLUJ...si atat restul nu ma intereseaza...:ok:

Bogdann
5th August 2006, 13:32
Amical Corvinul - U Cluj 3-1 ... dak am reusit sa punem probleme clujenilor insemna k nu suntem chiar asa slabi cum crede lumea. Hai Corvinul!!! Tot asa si avem sanse la locul 2...k primu` e asigurat clujenilor

King of Hell
5th August 2006, 14:07
Bobo, ce s-o intamplat dupa 0-1? o bagat Falub ceva rezerve?

12
5th August 2006, 14:10
stie cineva sa imi spuna si mie cat s-a gatat amicalul de la Alba Iulia
FC Unirea - Ariesul Turda ?
Merci

sau macar sa imi spuneti unde pot gasi astfel de informatii pt ca se pare ca in tara asta conteaza doar primele trei locuri din Liga I... ma rog am exagerat...

King of Hell
5th August 2006, 14:38
nu ai exagerat...daca aflu o sa postez aici rezultatul...dar e cam greu de aflat...

12
5th August 2006, 14:39
merci de ajutor

HIV
5th August 2006, 15:01
de Baia Mare dara. lasa ma hiv, stii tu povestea, "palmati fularele si hai sa bem". ne-om descurca

Te stii ma :ok:

P.S. Scuzati daca am facut sa se inteleaga gresit , la baia mare ma refeream , aici nu am fost .

bIG bROTHER
5th August 2006, 15:27
Bobo, ce s-o intamplat dupa 0-1? o bagat Falub ceva rezerve?

nu, schimbarile in ambele echipe au fost efectuate dupa pauza, cand scorul era 2-1 pentru hunedoreni.

Sommerset Hateg
5th August 2006, 16:04
nu, schimbarile in ambele echipe au fost efectuate dupa pauza, cand scorul era 2-1 pentru hunedoreni.

Sa fie clar.Promovam iar. :yeah:

Bogdann
5th August 2006, 17:05
Iar? cand am mai promovat?:)) k din 1992 speram la liga I...da poate ai tu dreptate si anu` asta va fi al nostru si al clujenilor...ne`am tinut bine cu U si dupa pauza knd s`a jukt cu rezervele

Sommerset Hateg
5th August 2006, 17:50
..in 1981.
Am dat atunci o carutza de goluri.

cristi[XU]
5th August 2006, 18:10
Amical Corvinul - U Cluj 3-1 ... dak am reusit sa punem probleme clujenilor insemna k nu suntem chiar asa slabi cum crede lumea. Hai Corvinul!!! Tot asa si avem sanse la locul 2...k primu` e asigurat clujenilor

sau poate nu-s clujeni asa buni cum se lauda:drak:

ALLINN
5th August 2006, 19:15
..in 1981.
Am dat atunci o carutza de goluri.

In 1980 am promovat!!! In 1980-1981 am luat locul 4 in Divizia A (nu am promovat) . Am stat in prima liga 12 ani la rand...

ALLINN
5th August 2006, 19:20
Referitor la victoria de azi a Corvinului: cu parere de rau spun, dar Clujul nu a aratat a echipa care ar avea valoare suficienta pentru a se bate la promovare. E adevarat, imi doresc sa ajunga in A, dar Corvinul a surclasat-o la toate capitolele.
Sa spunem totusi ca formatia hunedoreana a reusit sa se ridice la nivelul adversarului si chiar sa-l depaseasca.

cristi[XU]
5th August 2006, 19:47
;743407']sau poate nu-s clujeni asa buni cum se lauda:drak:

nu-s clujenii:rosu:

BAK
5th August 2006, 19:57
eh...... e doar un amical......am avut 7 victorii parca in primele 7 amicale..... poate aveau nevoie de o infrangere ca sa revina cu picioarele pe pamant.......

Sommerset Hateg
5th August 2006, 20:04
In 1980 am promovat!!! In 1980-1981 am luat locul 4 in Divizia A (nu am promovat) . Am stat in prima liga 12 ani la rand...

Da, in 80.:ok: . In 81 locul 6 si 82 locul 3.Mea culpa pt oftopic.

Bogdann
5th August 2006, 21:15
;743407']sau poate nu-s clujeni asa buni cum se lauda:drak:

eu cred k totusi ei vor promova...chiar dak la hunedoara nu au aratat a echipa de liga I si i`a surclasat Corvinul vor fi akolo sus pe unul din primele 2 locuri la sfarsitul campionatului...nu vad alta echipa capabila sa termine pe 1 desi seria e destul de usoara

lolo_grupa_c
5th August 2006, 21:29
bai fratilor,nu va mai certati atata.....U cluj are fata de A ,nici un caz corvinul......cu scuzele de rigoare ca am intervenit unde nu imi e locul,dar cam asta e realitatea...

Sommerset Hateg
5th August 2006, 22:17
(...).....U cluj are fata de A ,nici un caz corvinul......(...)

He-he,de un de stii?Fusesi cumva azi la meci? :cool:

Dadoman
5th August 2006, 22:19
bai fratilor,nu va mai certati atata.....U cluj are fata de A ,nici un caz corvinul......cu scuzele de rigoare ca am intervenit unde nu imi e locul,dar cam asta e realitatea...
De unde stii cum joaca Corvinul?:)

Bogdann
5th August 2006, 22:45
bai fratilor,nu va mai certati atata.....U cluj are fata de A ,nici un caz corvinul......cu scuzele de rigoare ca am intervenit unde nu imi e locul,dar cam asta e realitatea...

nu cred k are rost sa`ti dai cu parerea despre corvinul dak nu i`ai vazut cum joaca...eu cred k echipele care au jukt azi la hd au sanse mari sa ocupe primele 2 locuri la sfarsitul campionatului

ALLINN
5th August 2006, 23:54
bai fratilor,nu va mai certati atata.....U cluj are fata de A ,nici un caz corvinul......cu scuzele de rigoare ca am intervenit unde nu imi e locul,dar cam asta e realitatea...

Si mie imi vine greu sa cred ca va mai prinde Corvinul prima liga... Dar, totusi, ai dreptate: ai intervenit unde nu-ti este locul!

King of Hell
6th August 2006, 18:19
aceleasi discutii plictisitoare. lasa ca o sa promoveze oradeni (scris doar cu un i, ca semn de solidaritate cu fratele meu oradean, care nu stie sa vorbeste si sa scrie romaneste). Degeaba ne-a surclasat Corvinul intr-un amical (si conform presei nu a fost asa) ca tot noi promovam de pe 1. pentru locu 2, succes Corvinul.

ALLINN
6th August 2006, 18:38
aceleasi discutii plictisitoare. lasa ca o sa promoveze oradeni (scris doar cu un i, ca semn de solidaritate cu fratele meu oradean, care nu stie sa vorbeste si sa scrie romaneste). Degeaba ne-a surclasat Corvinul intr-un amical (si conform presei nu a fost asa) ca tot noi promovam de pe 1. pentru locu 2, succes Corvinul.

Multumim! Ce "nu a fost asa" conform presei? Trebuia sa fi vazut ce lectie de fotbal v-a fost predata.

King of Hell
6th August 2006, 18:41
faptul ca ne-a fost predata o lectie de fotbal. cuvinte prea mari ALLINNE
ne-om vedea in campionat si sper sa fie acelasi rezultat pentru voi in meciurile directe, si noi sa avem avans fatza de locul 2 de 10 puncte. nu suntem Real Madrid sa batem tot pe linie. cu siguranta pe parcursul campionatului ne vor fi predate cateva lectii de fotbal de la unele echipe, dar conteaza per total ce vom obtine.

lolo_grupa_c
7th August 2006, 10:07
adica promovarea,cam astat veti obtine!!!io zic ca e de ajuns....nu??

King of Hell
7th August 2006, 13:44
evident, va trebui sa ne multumim cu o promovare chiar daca nu va fi cu maxim de puncte.

Sommerset Hateg
7th August 2006, 17:48
Conform presei-conform presei...Fitzuicile alea tre` sa se vanda,indiferent daca orasele se numesc Cluj,Dej,Hunedoara sau Hateg.Lasa-i in plata Domnului...

ottysh0r
9th August 2006, 01:33
Sunt targovistean si tin cu echipa locala FCM Tragoviste.....;) ma duc sa-i vad sambata la meci sa vad ce mai e de capu la echipa asta.

dragosh_vl
9th August 2006, 10:47
iau bataie de la CSM mai bine nu te mai du :P

BAK
10th August 2006, 02:36
Sunt targovistean si tin cu echipa locala FCM Tragoviste.....;) ma duc sa-i vad sambata la meci sa vad ce mai e de capu la echipa asta.

INCA UNUL..... PAI EU VAD CA ESTI DINAMOVIST.......:rosu: SAU HALDAN A FOST CAPITAN LA TARGOVISTE

Lup_Galben
10th August 2006, 10:54
nu BAK, aia o fi stema lu Targoviste, dar oricum el tine cu echipa locala asta e ideea, numai sa nu joace echipa locala cu dinamo k se mai gandeste cu cine tine.......:ciocan:

boshcUtza
10th August 2006, 11:55
al dracului miscarile astea
mai nou joaca dinamo la targoviste si nu stiu io?

Sommerset Hateg
10th August 2006, 18:45
Nici o infrangere,in 86?Mai gandeste-te...o fi fost una micutza...:P,un 1-3?

Ess
10th August 2006, 20:18
@boshcUtza>un sec 2-2 tzin io minte...
@bak>iarba din miaz de negru mestecata cu balegar de vaca nebuna
@king>...nevermind :D
De promoveaza U, o scot pe fosta viitoare nevasta la cina romantica la ancora. Io viu cu fularu de CFR. Nu de alta, da vreau sa vaz ce efecte benefice are apa somesului din zona garibaldi la ten.
Va fii greu pt U cand are in grupa o trupa precum oxer lugoj...

CHITU
10th August 2006, 21:24
nu va mai agitati....ca o afceti degeaba....U CLUJ promoveaza anu asta...nu are cine sa ii ia primele 2 locuri....si mai bine o echipa ca U in liga 1 cu suporteri si oras frumos decat una ca urziceni....fiti realisti si spuneti-mi daca am dreptate....imi pare bine pt UTA ca este in liga 1....au o galerie frumoasa si care e gata sa faca spectacol oricand...cel putin asa ii cunosc yo..

07Ex
11th August 2006, 05:01
U Cluj are cele mai mari sanse.

Sommerset Hateg
11th August 2006, 10:15
nu va mai agitati....ca o afceti degeaba....U CLUJ promoveaza anu asta...nu are cine sa ii ia primele 2 locuri....(....)

Loooool.Clujul pe amandoua locurile care asigura promovarea....:) Pai restul de ce ne mai prezentam??? :o:

boshcUtza
11th August 2006, 10:28
lasa mah ca aveti loc si voi da pe locu 2

Posto
12th August 2006, 00:17
oxer lugoj, astia am intzeles ca s-au retras ... poate nu am auzit bine

STEAUA-MANIA
12th August 2006, 00:38
Primele 2 clasate promoveaza direct?
Azi, cu începere de la ora 11, stadionul "Dealul Florilor" găzduieşte partida dintre FC Baia Mare şi "U" Cluj, contînd pentru prima etapă a sezonului 2006-2007. Băimărenii, proaspăt promovaţi, îşi doresc un debut cu dreptul, dar pentru acest obiectiv e nevoie de un joc convingător şi de cît mai puţine greşeli pe parcursul celor 90 de minute. De asemenea, un aport important pentru o victorie în partida cu "U" Cluj îl pot aduce şi spectatorii, care sînt aşteptaţi în număr mare. Din păcate, tehnicienii băimăreni nu pot conta pe serviciile fundaşului Bumb, care are de ispăşit o etapă de suspendare pentru cartonaşul încasat în ultima etapă a sezonului trecut, pe cînd evolua la Olimpia Satu Mare. Dar experienţa celorlalţi jucători din lot, în speţă Fabian, Popan, Negrea sau Colar poate să-şi spună cuvîntul oricînd. Oricum, pentru FC Baia Mare se anunţă un prim joc extrem de dificil, cu o formaţie care şi-a anunţat obiectivul: promovarea în Liga I. "U" Cluj, ce are în componenţă jucători cunoscuţi, ca Tîlvan, Şomcherechi sau Radu Sabo, vrea să obţină şi ea victoria în partida de azi, avînd în vedere că are un obiectiv îndrăzneţ. Din această pauză competiţională, clujenii au un nou antrenor, în persoana lui Adrian Falub, care-l înlocuieşte pe Leo Grozavu, după ce acesta a ratat obiectivul din sezonul precedent. "U" Cluj porneşte cu prima şansă în partida cu formaţia de sub "Dealul Florilor", dar băimărenii sînt dispuşi să facă orice pentru a ieşi neînvinşi după această primă etapă. Nu ştim dacă starea terenului, care este moale, este un avantaj sau dezavantaj pentru elevii lui Rozsnyai, cert este faptul că în tabăra băimăreană domină optimismul şi jucătorii, ca de altfel toţi susţinătorii lui FC Baia Mare, aşteaptă un rezultat favorabil din partea galben-albaştrilor. Dar pentru asta este nevoie de prezenţa cît mai multor suporteri la stadion pentru a încuraja pe FC Baia Mare şi avem convingerea că aceştia vor veni. Trebuie să mai spunem că un bilet la tribuna oficială costă 6 lei noi, iar în restul stadionului un bilet se vinde cu 4 lei noi. FC Baia Mare ar putea începe meciul cu "U" Cluj în următoarea formulă: Bota - Han, Dărăbuş, Ciceu, Colar, M. Pop - Szentlaszloi, Hodor, Negrea, Fabian - Popan. Partida va fi condulă la centru de Robert Dumitru din Braşov, ajutat de Sorin Caia şi Cornel Avram (ambii Timişoara). Rezervă de arbitru este băimăreanul Claudiu Mureşan. Observator federal este delegat Dorin Naste din Tîrgu Mureş.

Cosmin FILIP

graiul.ro

Vlad
12th August 2006, 03:30
oxer lugoj, astia am intzeles ca s-au retras ... poate nu am auzit bine

Asa era vorba, dar am auzit ca s-au razgandit

King of Hell
12th August 2006, 04:31
vom vedea, am plecat la Baia Mare. aveti 24 de ore sa va certati, ca dupaia vin si va sterg mesajele...:D Dimineata pe racoareeeeeeeee, noi mergem in deplasareeeeeeeeeeeeeeeee

frank81
12th August 2006, 11:03
Stie cineva ce post de radio va transmite meciurile din liga II? Sper ca nu o vor mai transimte cei de la totalsportfm, ca pe aia nu-i asculat nimeni.

Bogdann
12th August 2006, 11:33
Radio Timisoara

Gabriel28
12th August 2006, 14:06
U e important sa promoveze, asa cum e si mai important ca Sportul sa promoveze din Seria 1.

BAK
12th August 2006, 17:15
De asemenea, un aport important pentru o victorie īn partida cu "U" Cluj īl pot aduce şi spectatorii, care sīnt aşteptaţi īn numar mare

sunt convins ca in conditii normale "era stadionul plin"....insa nu uitati ca este etapa si in prima liga si joaca steaua, dinamo si rapidul deci lumea va lipsi motivat...........:drak:
baia mare- U CLUJ 1-2!!!!!!!!!!!!
primul meci.....prima victorie:ok:
@ess fuel...... frate, ce tot vb tu acolo....poate sunt doar eu insa chiar nu inteleg ce vrei sa zici....sau vrei sa pari interesant si bagi tot felul de aiureli..........

Sommerset Hateg
12th August 2006, 21:27
...tare is mahmur si nacajit.:evil: .Am luat azi doua goluri aiurea,si-i tare nasol sa fi egalat in prelungiri.Dar las` ca le dam pe costum la moroseni sambata,acasa.:) .Ii bine ca echipa are potential,si,va zic eu,putine trupe vor lua puncte la mineri.:ciocan:

Vlad
12th August 2006, 22:00
las' ca voi ati luat 1 punct, noi n-am luat nici unul :headbang:
asta e! etapa viitoare vine la Resita Lugojul sper ca pe ei sa-i batem

King of Hell
12th August 2006, 22:18
si io sper, ca vreau sa fim lideri, ca asa ii frumos

Sommerset Hateg
12th August 2006, 22:34
las' ca voi ati luat 1 punct, noi n-am luat nici unul :headbang:
asta e! etapa viitoare vine la Resita Lugojul sper ca pe ei sa-i batem

Nu pretine,n-am castigat un punct.Am pierdut doua...:headbang:

ottysh0r
13th August 2006, 01:29
V-a dat peste cap toate pronosticurile FCM Targoviste.....zdrobeste Cluju etapa viitoare :drak:

King of Hell
13th August 2006, 14:00
OFF nu, acum chiar serios, daca si voi ne puneti probleme. Bine ma, zdrobeste tot ce vreti voi, ca n-am chef sa ma cert aiurea. Asa-s romanii astia ma, nu stiu sa-si vada lungul nasului. Hai ca ma duc sa postez si io undeva ca Jiul zdrobeste cu 5-0 pe Dinamo, poate ma crede cineva si nu ma catalogheaza nebun.

Vlad
13th August 2006, 14:03
Nu pretine,n-am castigat un punct.Am pierdut doua...:headbang:

bun, voi ati pierdut 2, noi 3 :headbang:
daca asa privesti tu lucrurile :P

ALLINN
13th August 2006, 15:34
bun, voi ati pierdut 2, noi 3 :headbang:
daca asa privesti tu lucrurile :P

Conducea cumva Resita la Alba si au rasturnat gazdele scorul in prelungiri... Nu...
Noi aveam totul in buzunar pana la... fatidicul minut 92...

ALLINN
13th August 2006, 15:40
V-a dat peste cap toate pronosticurile FCM Targoviste.....zdrobeste Cluju etapa viitoare :drak:

Ce vorbesti baietas? Ia te uita ce a pronosticat subsemnatu' la thread-ul de "predictii si prezicatori" : "FCM Tirgoviste - CSM Rm. Vilcea 1x"
Era de asteptat... de altfel pe www.fc-corvinul.tk am publicat un material cu descrierea echipelor din Seria a 2-a in care spuneam ca Valcenii au mari probleme...

Sommerset Hateg
13th August 2006, 19:40
Asa ceva.Se pare ca arestarea primarului o dereglat tot sistemul la Valcea.Om vedea...

S2K
14th August 2006, 12:28
baia mare- U CLUJ 1-2!!!!!!!!!!!!
primul meci.....prima victorie:ok:

Primul meci, prima victorie, da, dar cu noroc si asta a recunoscut-o chiar antrenorul vostru, Falub. Daca cu Baia Mare aveti nevoie de noroc, nu va vad bine cu echipe ca si Oradea, Medias...

King of Hell
14th August 2006, 13:54
n-ai tu grija noastra, amice. Baia Mare bag mana in foc ca va termina peste Medias si Oradea. Si tot ce se poate sa o vedem in A la anul alaturi de U. nu prea ma impresioneaza pe mine echipele din B cu care jucam, dar Baia Mare e de nota 10. si tine minte, norocul tine cu cei puternici.

bihoreanul
14th August 2006, 15:22
Normal reje,echipele pe care 'cu greu' le bate U sunt toate echipe de galactici iar restul echipelor sunt asa de umplutura :drak:..... tu chiar crezi ce zici? :ciocan:

S2K
14th August 2006, 16:45
n-ai tu grija noastra, amice. Baia Mare bag mana in foc ca va termina peste Medias si Oradea. Si tot ce se poate sa o vedem in A la anul alaturi de U. nu prea ma impresioneaza pe mine echipele din B cu care jucam, dar Baia Mare e de nota 10. si tine minte, norocul tine cu cei puternici.

Nu stiu de ce nota e ca nu am vazut meciul. Am auzit insa ca sunt acolo niste jucatori de perspectiva, sper sa nu se imprieteneasca cu Bachus asa cum au facut inaintasii lor...

Se pare ca esti foarte optimist. Problema la Baia Mare este lipsa fondurilor deci nu se pune problema de A (chiar daca ar promova, unde ar juca?!, ca doar stadionul sta sa pice) asa ca evitarea retrogradarii si mai ales a desfintarii este un obiectiv mai aproape de adevar.

Cat despre Cluj, si eu as vrea sa promovati, dar problema este ar fi cazul sa fiti putini mai temperati, se pare ca experienta de anul trecut nu v-a invatat nimic.

King of Hell
14th August 2006, 18:19
eu am 2 pariuri lejere anu asta. promovam si bihoru pica in C. ca ceasu ;)

Si bihorene meri lasa-ma ca esti plictisitor, noi nici de batem tot pe linie nu esti multumit. vezitzi de divizia C. parerea mea

bihoreanul
14th August 2006, 18:47
Tu vezi-ti lungul nasului ,ca asa ratati voi obiectivul anul asta ,ca in ultimii 2 ani de cand ati revenit iarasi pe linia de plutire. :D
PS: 'trebuie sa promovam anul asta, pentru ca riscam sa ramanem fara suporteri la ce performante are CFR-ul' -Adrian Falub :D

King of Hell
14th August 2006, 18:52
Cine esti tu, sa ne judeci? ca-ti rup capu! Nu-ti place ce auzi? Consulta-mi avocatu' :D

boshcUtza
14th August 2006, 20:11
bihorene te cam intinzi
io zic sa-ti vezi de echipa ca daca si caracalu v-o batut ii grav

Cristian
14th August 2006, 21:08
U Cluj

alex_6tm
15th August 2006, 00:05
Eu vreau sa promoveze Oradea si U Cluj sau Resita...ce deplasari ar fi...de ce nu ati pus la poll sa putem vota 2 echipe?

King of Hell
15th August 2006, 00:09
ca se gasesc prostalai gen HIV care voteaza toate echipele :D si ma enervez

HIV
15th August 2006, 00:10
date dreq :D

bihoreanul
15th August 2006, 14:41
Pai nu am zis eu ca avem pretentii la promovat,dar oricum stai flexat ca in primele 6 terminam,indiferent ca va convine voua sau nu :D Cat despre meci, pot sa-mi dau cu parerea pt ca am vazut Baia Mare la joc si nu sunt o super echipa.Eu va zic sa fiti mai temperati pt ca daca jucatorii vor fi cu aere de 'cei mai buni din serie' asa rateaza obiectivul de zici ca nu-i adevarat.

mendingo
15th August 2006, 22:44
un lucru ii klar...noi cam tre sa strangem din buci anu asta ca poate poate mergem pe la Somcutza Mare la anu :(! io am incredere in baietii astia ca o sa faca treaba, dar peste un an doi, shi dak trec peste "trac" pana nu o sa fie prea tarziu ...ca ii klar ca trac au!

Ess
16th August 2006, 12:31
@ess fuel...... frate, ce tot vb tu acolo....poate sunt doar eu insa chiar nu inteleg ce vrei sa zici....sau vrei sa pari interesant si bagi tot felul de aiureli..........[/QUOTE]

Cred ca esti doar tu. Restul putem determina viteza de propagare al intunericului.
Amin
:headbang:

Lup_Galben
16th August 2006, 23:39
Arbitrii şi observatorii partidelor ce se vor disputa, sāmbătă, la ora 11.00, īn etapa a doua a Ligii a II-a:

Seria II

CFR Timişoara - FC Caracal
Arbitri: Horea Abrudan - Gabriel Barjac, Silviu Mocanu - Constantin Făniţă
Observator: Mircea Axente

FC Bihor Oradea - Building Vānju Mare
Arbitri: Sorin Tarcea - Sorin Caia, Marius Nicoară - Laurenţiu Danşa
Observator: Flavius Domide

CS Industria Sārmei Cāmpia Turzii - Unirea Dej
Arbitri: Valentin Igna - Aurel Florescu, Claudiu Florea - Sorin Mocan
Observator: Atila Kannyaro

Dacia Mioveni - Poli 2 Timişoara
Arbitri: Ionuţ Neagu - Vlad Bārleanu, Valentin Cristea - Viorel Coacă
Observator: Vasile Mihu

Corvinul Hunedoara - FC Baia Mare
Arbitri: Stefan Erdei - Horia Bochiş, Gabriel Dan - Daniel Haidiner
Observator: Virgil Dridea

Gaz Metan Mediaş - Minerul Lupeni
Nu se dispută, joc reprogramat

CF Municipal Univ Cluj - FC Tārgovişte
Arbitri: Victor Berbecaru - Nicolae Dobrică, Florin Păunescu - Tudor Marchiş
Observator: Cornel Sorescu

CSM Rāmnicu Valcea - Apulum Alba Iulia
Arbitri: Eduard Constantinescu - Dan Niţu, Dragoş Vlad - Daniel Demetrescu
Observator: Ion Danciu

FCM Reşiţa - Auxerre Lugoj
Arbitri: Cristina Ionescu - Fevronia Ion, Carmen Neagu - Vasile Balaj
Observator: Vasile Popa

Dadoman
17th August 2006, 11:18
Ce tare-i asta cu Daniel Haidiner al 4-lea arbitru la noi.E din Hunedoara, si pe langa asta e si antrenor la copii si juniori :D

Sommerset Hateg
17th August 2006, 12:02
Ce tare-i asta cu Daniel Haidiner al 4-lea arbitru la noi.E din Hunedoara, si pe langa asta e si antrenor la copii si juniori :D


http://www.hunedoreanul.ro/index.php?id=22&backPID=19&begin_at=6&tt_news=4270&cat=2&view=single_conf&cat_uid=3&conf_uid=

corello
17th August 2006, 15:01
"U" Cluj si Baia Mare o sa intre clar iat oraditza va juca la anu derbyul de CL cu Lyberty salam babic

Bogdann
17th August 2006, 21:58
Ce tare-i asta cu Daniel Haidiner al 4-lea arbitru la noi.E din Hunedoara, si pe langa asta e si antrenor la copii si juniori :D

si la resita e al 4`lea arbitru resitean...asa sunt regulile acum...oricum nu cred k are vreo relevanta asta, nici cei de la baia mare nu sunt deranjati de delegarea lu haidiner

giovanni BV
18th August 2006, 11:20
AUXERRE Lugoj - numele asta suna mai bine in LIGA I !!! :yeah:

Sommerset Hateg
18th August 2006, 14:07
AUXERRE Lugoj - numele asta suna mai bine in LIGA I !!! :yeah:

He-he,poate vrei sa zici in Ligue 1 Orange! :cool:

*Coco*
19th August 2006, 12:59
U Cluj si la anul tot in B o sa joace
Ce echipa aveti ma clujenilor acolo la Cluj ca v`ati laudat aici pe forum ca ati face fata in A cu echipa aia de super vedete
Si voi faceti 0-0 acasa cu Targoviste...
Vai de voi si la anu' tot in B

S2K
19th August 2006, 13:28
Ha ha ha... U Cluj sa fie dominata acasa. Si mai viseaza la promovare... Poate daca scoate bugetul local ca material de spaga.

Sommerset Hateg
19th August 2006, 13:34
Desi mai ii mult pana se trage linie,faceti planurile doar pentru locul secund...leaderul nu se mai schimba!

Dadoman
19th August 2006, 13:37
Cine promoveaza?CORVINUL!:yeah:

resita
19th August 2006, 13:46
Cine promoveaza?CORVINUL!:yeah:

succes :ok:

Sommerset Hateg
19th August 2006, 14:06
succes :ok:

10q./hello

King of Hell
19th August 2006, 14:34
U Cluj si la anul tot in B o sa joace
Ce echipa aveti ma clujenilor acolo la Cluj ca v`ati laudat aici pe forum ca ati face fata in A cu echipa aia de super vedete
Si voi faceti 0-0 acasa cu Targoviste...
Vai de voi si la anu' tot in B

la modul cel mai serios, ai dreptate 100%. picam in C :ciocan:
DEJA MA DISPERAAAAAAAAA ECHIPA ASTA

ALLINN
19th August 2006, 14:47
Intr-adevar, Corvinul a facut spectacol cu o echipa care a dominat in destule momente jocul cu U Cluj.
Dupa ce a marcat 5 goluri in poarta maramuresenilor Corvinul este lider, iar atmosfera la Hunedoara este cu mult peste cea de pe restul stadioanelor din Liga a II-a. Speram sa continuam asa...!

Andi04
19th August 2006, 14:54
de ce ma?eu am ascultat comentariul la radio si...din cate am auzit ...U a avut fff multe ocazii

Bumbescu
19th August 2006, 15:22
Ce dracu faceti mai clujenilor?
Iar ati comis-o....sau cum s-ar zice, ati futut un cal in p----
Pacat de victoria cu baia mare

King of Hell
19th August 2006, 15:29
cum ce facem? picam in C, se pare ca asta e obiectivul realist, promovarea in C

Bumbescu
19th August 2006, 15:45
Nu picati in c, dar pierdeti vremea in b, mai ales ca anul asta ati avut noroc ca ati scapat de pandurii.
Si mai e un motiv de suparare: cfr-istii aia castiga suporteri si simpatie in detrimentul vostru in oras, toti bizonii o sa-nceapa sa tina cu cfr, ca de, are rezultate.
Asa a fost si-n bucuresti dupa 86 cu steaua, toti copiii de 5 -10 ani tineau cu steaua dupa sevilla, plus taranii de pretutindeni.

Bogdann
19th August 2006, 16:36
hehehe..lideri dupa 2 etape..nu va faceti sperante sa luati puncte la hunedoara k sunt slabe sanse, iar la voi acasa tineti bine de ele k poate plecam cu traista cat mai plina de puncte mai de pe toate stadioanele..liderul ramane tot lider pana in etapa 34..FORZA CORVINUL!!!

Dadoman
19th August 2006, 16:51
Ar fi bine sa ramanem cu picioarele cat mai pe pamant:)

King of Hell
19th August 2006, 16:54
:) Asa va bucurati ca si cum o faceam noi in ultimii 8 ani, an de an, promovam si pwla lela, si tot degeaba. sincer nu va dau vreo sansa la promovare. dar noh...va lamuriti miercuri cu targoviste ce si cum ;)

Dadoman
19th August 2006, 16:55
Dar dupa tine cine zici ca promoveaza?

t.b.
19th August 2006, 18:02
Vanju Mare si Mioveni :cool:

BAK
19th August 2006, 18:03
pai tot U are cele mai multe sanse de promovare....nu sariti si va bucurati inca, au trecut numai 2 etape......mai este destul timp......@ cocojambistul....marsh mah inapoi in mina si vezi ca o sa ajungeti si voi la anu in B....

Bumbescu
19th August 2006, 18:09
In mod normal(si mi-as dori sa fie asa) U si Bihorul. Nu prea vad cine altcineva, Corvinul nu cred sa tina ritmul pana la sfarsit.

ALLINN
19th August 2006, 18:16
In mod normal(si mi-as dori sa fie asa) U si Bihorul. Nu prea vad cine altcineva, Corvinul nu cred sa tina ritmul pana la sfarsit.

Probabil ca nu vom tine ritmul, dar la final trebuie sa fim cat mai sus, deoarece publicul hunedorean merita si altceva decat salvari repetate de la retrogradare. Mai e mult pana departe...

Bumbescu
19th August 2006, 18:37
Nu stiu mare lucru despre publicul hunedorean, pe vremuri cand jucati in A nu se auzeau prea multe despre galeria corvinului.
Personal am avut totdeauna senzatia ca la hunedoara nu exista o vointa/dorinta asa mare de promovare ca in alte orase din ardeal(cluj, oradea, baia mare).

bIG bROTHER
19th August 2006, 19:01
Nu stiu mare lucru despre publicul hunedorean, pe vremuri cand jucati in A nu se auzeau prea multe despre galeria corvinului.

TE ASTEPTAM AICI SA TE CONVINGI!