PDA

View Full Version : S-au stabilit seriile pentru Liga II



*Coco*
25th July 2006, 11:50
SERIA I
FCM Bacău
FC Braşov
Forex Braşov
CS Otopeni
Petrolul Ploieşti
Dunărea Galati
FCM Câmpina
FC Botoşani
Cetatea Suceava
FC Săcele
Dunărea Giurgiu
Dacia Unirea Brăila
Gloria Buzău
FCM Târgovişte
FC 05 Prefab Modelu
Chimia Brazi
FC Snagov
Delta Tulcea

SERIA A II-A
Pandurii Tg. Jiu
FC Bihor
“U” Cluj
Gaz Metan Mediaş
CSM Rm. Vâlcea
Dacia Mioveni
FC Caracal
FCM Reşiţa
Corvinul Hunedoara
CFR Timişoara
Unirea Dej
IS Câmpia Turzii
Minerul Lupeni
Building Vânju Mare
Oltchim Rm. Vâlcea
Poli II Timişoara
Auxerre Lugoj
FC Baia Mare

• Dacă Sportul va fi retrogradată, Pandurii intra în Liga I. Sportul va evolua în seria I iar FCM Târgovişte, în seria a II-a.
• Prima etapă va avea loc pe 12 august.

*Coco*
25th July 2006, 11:58
Pai in Seria a II nici nu imi fac griji sa nu promoveze Pandurii daca va juca in B
Echipele de acolo majoritate sunt "ale noastre":D
CSM Rm. Vâlcea,Minerul Lupeni,Building Vânju Mare Sunt Sponsorizate de Minerit :D
FC Caracal echipa care ne`a ajutat de Fiecare data batand contracanditatele noastre:D

Corvinul Hunedoara,Oltchim Rm. Vâlcea,FCM Reşiţa,Dacia Mioveni Sunt vecini Nostri :yeah:

Dadoman
25th July 2006, 12:09
Si daca suntem oarecum vecini, ce e?:rosu:

*Coco*
25th July 2006, 12:11
Eeeee
In orice caz daca vom evolua in Liga II primul loc al nostru o sa fie
Voi o sa va bateti ptr Locul 2 cu Bihor:P

King of Hell
25th July 2006, 12:16
daca evoluati in liga I bravo voua, daca evoluati in liga II, 0 sanse sa promovati.

*Coco*
25th July 2006, 12:19
Creca te referai la U Cluj cu 0 Sanse
Ca voi nu aveti nici un viitor cu COnsiliul Local ma
Daca ati batut si voi pe Bihor,Gaz Metan,Liberty 4-0 gata voi sunteti favoriti serieii:))

zuzubuoy
25th July 2006, 12:24
Se pare ca Pandurii vor juca in Liga I, iar in locul lor va evolua FCM Târgovişte in seria a II-a...

King of Hell
25th July 2006, 12:26
Vrei sa zici Sportul in seria I si FCM Targoviste in seria II si Pandurii in A. in fine. ARDEALUL SOPRA TUTTI.

starsteel
25th July 2006, 12:29
Coco de unde ai copiat seriile?... in loc de Dunarea Galati au trecut berbecii de 2 ori Dunarea Giurgiu.

zuzubuoy
25th July 2006, 12:29
Da' totusi, programul meciurilor cand vom afla??? (prin 9-10 august?!)

*Coco*
25th July 2006, 12:31
Coco de unde ai copiat seriile?... in loc de Dunarea Galati au trecut berbecii de 2 ori Dunarea Giurgiu.

De pe prosport
Da vad acuma pe PRosport ca Pandurii nu mai e in Liga II si au bagat pe FCM Targoviste In locul LOr
Si pe Sportul in Seria I in locul lui FCM Targoviste

Andreea17
25th July 2006, 12:46
Şiman: „Noi sîntem în Divizia A”
Condescu: „În RomâniA, cei care încalcă legea sînt foarte simpatici”



Prezenţi astăzi la Comitetul Executiv al FRF, Vasile Şiman şi Marin Condescu s-au contrat în declaraţii.

Vasile Şiman: „Noi suntem în Divizia A. Se lucrează în continuarea la caz, dar din cîte ştim noi, suntem în Divizia A şi n-avem nici o problemă”.

Marin Condescu: „Noi suntem pregătiţi pentru ambele divizii, dar, în România, cei care încalcă legea sunt foarte simpatici. A fost greşeala comisiilor că nu au stabilit pînă acum exact cine şi cum trebuie să joace şi se decide pe ultima sută de metri. Eu anul trecut am plătit 800.000 de euro taxe la stat. Cu banii ăştia luam jucători şi nu mai retrogradam. Nu e corect ca unii să dea şi alţii să nu dea. Dacă intrăm în Divizia A nu vom face faţă cu brio, probabil că vom mai cumpăra 4-5 jucători”.

gsp.ro

best_lazialul
25th July 2006, 12:47
da, au gresit. programul ar trebui sa se stabileasca tot azi, peste cateva ore. cel putin asa au anuntat acum o saptamana.

*Coco*
25th July 2006, 12:52
Şiman: „Noi sîntem în Divizia A”
Condescu: „În RomâniA, cei care încalcă legea sînt foarte simpatici”



Prezenţi astăzi la Comitetul Executiv al FRF, Vasile Şiman şi Marin Condescu s-au contrat în declaraţii.

Vasile Şiman: „Noi suntem în Divizia A. Se lucrează în continuarea la caz, dar din cîte ştim noi, suntem în Divizia A şi n-avem nici o problemă”.

Marin Condescu: „Noi suntem pregătiţi pentru ambele divizii, dar, în România, cei care încalcă legea sunt foarte simpatici. A fost greşeala comisiilor că nu au stabilit pînă acum exact cine şi cum trebuie să joace şi se decide pe ultima sută de metri. Eu anul trecut am plătit 800.000 de euro taxe la stat. Cu banii ăştia luam jucători şi nu mai retrogradam. Nu e corect ca unii să dea şi alţii să nu dea. Dacă intrăm în Divizia A nu vom face faţă cu brio, probabil că vom mai cumpăra 4-5 jucători”.

gsp.ro

Pai si in GSP si inj Prosport Mitica zice ca Siman nu fu prezent la Comitetul Executiv

TaciAcolo
25th July 2006, 12:53
Daca joaca Pandurii in liga 2 sera 2 ..promoveaza sigur nu vad adversar acolo :D

micutzu
25th July 2006, 12:55
Stai linistit ca o sa aveti. Mai bine era de voi in prima serie, desi daca ma uit mai bine nici acolo nu va era cald.

starsteel
25th July 2006, 13:00
De pe prosport
Da vad acuma pe PRosport ca Pandurii nu mai e in Liga II si au bagat pe FCM Targoviste In locul LOr
Si pe Sportul in Seria I in locul lui FCM Targoviste
E o nebunie in tara asta un ziar anunta ceva, altul altceva, se prezinta ceva dupa care se schimba, talmes balmes, cu alte cuvinte varza generala la toate nivelurile.

best_lazialul
25th July 2006, 13:00
Aveti adversari si in seria 2..Cluj,Bihor..si mai sunt vreo 2

starsteel
25th July 2006, 13:06
Pun si alta sursa, gsp

Seria I
FCM Bacău
Forex Braşov
FC Braşov
CS Otopeni
Petrolul Ploieşti
Dunărea Giurgiu
Municipal Cîmpina
FC Botoşani
Cetate Suceava
FC Săcele
Dunărea Galaţi
Dacia Brăila
Gloria Buzău
FC Tîrgovişte (în locul lui Altay Constanţa)
Prefabricate Modelu (în locul lui Poli II Iaşi)
Chimia Brazi
FC Snagov
FC Delta Tulcea

Seria a II-a
Pandurii Tg. Jiu
FC Bihor
U Cluj
Gaz Metan Mediaş
CSM Rîmnicu Vîlcea
Dacia Mioveni
FC Caracal
Municipal Reşiţa
Corvinul Hunedoara
CFR Timişoara
Unirea Dej (în locul lui Gloria II Bistriţa)
Industria Sîrmii Cîmpia-Turzii
Minerul Lupeni
Building Vînju Mare
Oltchim Rm. Vîlcea
Politehnica Timişoara Invest S.A.
Auxerre Lugoj
FC Baia Mare

starsteel
25th July 2006, 13:11
Si sursa prosport
SERIA I
FCM Bacău
FC Braşov
Forex Braşov
CS Otopeni
Petrolul Ploieşti
Dunărea Giurgiu (aici e Galati)
FCM Câmpina
FC Botoşani
Cetatea Suceava
FC Săcele
Dunărea Giurgiu
Dacia Unirea Brăila
Gloria Buzău
Sportul Studenţesc
FC 05 Prefab Modelu
Chimia Brazi
FC Snagov
Delta Tulcea

SERIA A II-A
FCM Târgovişte
FC Bihor
“U” Cluj
Gaz Metan Mediaş
CSM Rm. Vâlcea
Dacia Mioveni
FC Caracal
FCM Reşiţa
Corvinul Hunedoara
CFR Timişoara
Unirea Dej
IS Câmpia Turzii
Minerul Lupeni
Building Vânju Mare
Oltchim Rm. Vâlcea
Poli II Timişoara
Auxerre Lugoj
FC Baia Mare

Mario Di Lazi
25th July 2006, 13:16
FC 05 Prefab Modelu
Echipa asta din ce oras este ?

tuxie
25th July 2006, 13:18
Calarasi parca. Numele e tare gay oricum.

Mario Di Lazi
25th July 2006, 13:27
Pai in Seria a II nici nu imi fac griji sa nu promoveze Pandurii daca va juca in B
Echipele de acolo majoritate sunt "ale noastre":D
CSM Rm. Vâlcea,Minerul Lupeni,Building Vânju Mare Sunt Sponsorizate de Minerit :D
FC Caracal echipa care ne`a ajutat de Fiecare data batand contracanditatele noastre:D

Corvinul Hunedoara,Oltchim Rm. Vâlcea,FCM Reşiţa,Dacia Mioveni Sunt vecini Nostri :yeah:
Pandurii daca o sa promoveze , o sa promoveze ca are valoare. Ce prezenti tu pe aici sunt niste vise erotice.
CSM Valcea nu este sponsorizata de Condescu, pentru ca asta nu a dat nici un leu, euro sau dolar la echipa din Valcea.
Oltchim pentru ceva bani o sa va dea 9 puncte daca se poate.

Vlad
25th July 2006, 13:28
da, prefabricate modelu :happy din calarasi

mai trebuie asteptat putin pana aflam exact: siman zice ca sportul e in I, condescu zice multe
si prosport cu gsp ...

*Coco*
25th July 2006, 13:36
Pandurii daca o sa promoveze , o sa promoveze ca are valoare. Ce prezenti tu pe aici sunt niste vise orotice.
CSM Valcea nu este sponsorizata de Condescu, pentru ca asta nu a dat nici un leu, euro sau dolar la echipa din Valcea.
Oltchim pentru ceva bani o sa va dea 9 puncte daca se poate.

Cand Pandurii erau in A CNLO decindea 10 % din CSM Rm Valcea:P
Da in orice caz cand am fost in B tot 6 pct am luat de la ei si de la Caracal

Gontel
25th July 2006, 13:46
Titi Dumitriu e antrenor sau director tehnic la Prefabricate Modelu. Au cumparat locul lui Poli 2 Iasi?

Oricum, in cazul in care Sportul ramane in A, vreau sa promoveze: FC Brasov, Petrolul, "U" Cluj si FC Bihor (numai ca astia n-au echipa). E timpul ca echipele de traditie sa revina acolo unde le este locul. Ce istorie au Vasluiul sau Urziceniul?

In Liga a 3-a s-au dat seriile?

best_lazialul
25th July 2006, 13:49
Da, era o echipa destul de slaba in Divizia C. Daca nu s-au intarit nu stiu daca vor rezista in Liga II, dar daca au avut bani ca sa cumpere loc inseamna ca au avut ceva bani si pentru transferuri.

Mario Di Lazi
25th July 2006, 13:51
Cand Pandurii erau in A CNLO decindea 10 % din CSM Rm Valcea:P
Da in orice caz cand am fost in B tot 6 pct am luat de la ei si de la Caracal
La Valcea se tot spune ca CNLO nu a dat nici un ban. Si ziarele au spus si conducerea. Atunci unde s-au dus aia 10 % de care zici tu ?

*Coco*
25th July 2006, 13:54
La Valcea se tot spune ca CNLO nu a dat nici un ban. Si ziarele au spus si conducerea. Atunci unde s-au dus aia 10 % de care zici tu ?

Nush eu zic ce Declara Condescu
Da eu unul nici nu imi fac probleme ca nu promovam ca suntem intr`o serie dstul de usoara
Echipele din Ardeal sunt destul de sarace aproape toate sustinute de Consiliul Local si Primarie

SILVIU99
25th July 2006, 14:05
prima serie e multa mai valoroasa decat seria a 2

Luis Garcia10
25th July 2006, 14:43
si cand se trage la sorti programul ?

best_lazialul
25th July 2006, 14:49
eu stiam ca ar fi trebuit sa se traga azi, dar nu stiu ce se intampla. se pare ca decizia legata de Sportul se va lua maine dar sunt sanse mici sa ramana in prima liga.

Gontel
25th July 2006, 15:01
Totusi de ce au dat asa tarziu seriile? In Liga 1 s-a dat progaramul acum vreo 3 saptamani. Stiu ca in B incepe mai tarziu campionatul.

Vlad
25th July 2006, 15:02
pai cu fuziunile si cumpararile de locuri, problema cu licentele, mai multe

Mishumacher
25th July 2006, 20:27
Echipa asta din ce oras este ?

Crek e chiar dintr-o comuna care ii zice asa din judetul Calarasi.


Sper ca Petrolul sa promoveze anul asta..