PDA

View Full Version : Practici comuniste la Dinamo!



TaciAcolo
21st April 2008, 21:53
Practici comuniste la Dinamo
Evolutiile din ce în ce mai bune ale lui Ilie Iordache sub tricoul Pandurilor au luat mintile conducatorilor dinamovisti, acestia dorindu-l pe mijlocas înapoi în “Groapa” dupa ce în urma cu ceva timp îl aruncasera ca pe o masea stricata la echipa a doua. Antrenorul Eugen Neagoe a avut inspiratia de a-l aduce la Pandurii, iar presedintele Condescu pe aceea de a-i prelungi împrumutul atunci când “câinilor rosii” le curgeau balele dupa Vranjkovic. Atunci, în iarna lui 2007, Pandurii au prelungit întelegerea cu Dinamo în ceea ce îl priveste pe Ilie Iordache pâna în vara lui 2009, asa ca mijlocasul ce face furori în Liga I în acest moment, mai are de jucat un sezon în tricoul gorjenilor. Ilie Iordache declara ca îsi doreste sa mai joace un an pentru Pandurii considerând ca la vârsta pe care o are cel mai important este sa joace meci de meci pentru a capata mai multa constanta si totodata experienta: “Mi-as dori sa ramân la Târgu Jiu, nu stiu daca e momentul sa plec. Mai am un an contract cu Pandurii, nu stiu daca ma vrea Dinamo. Sunt prea mic, vreau sa joc în continuare aici”. Interesant este faptul ca Dinamo pare a nu se fi dezlipit de practicile comuniste, chiar înaintea meciului cu Pandurii, Cristi Borcea trimitând o hârtie pe adresa clubului prin care îi solicita lui Ilie Iordache ca dupa pauza de vara sa se prezinte la clubul din Soseaua Stefan cel Mare. Presedintele Marin Condescu a declarat ca documentele pe care le detine arata ca Ilie Iordache este al Pandurilor pâna în 2009, iar daca Borcea îl doreste pe Iordache înainte de termen, oficialii dinamovisti sunt asteptati la negocieri la Târgu Jiu: “Borcea poate sa declare ce doreste! Daca îl vrea pe Iordache, sa vina la negocieri. Nu are cum sa ne ia jucatorul atât de usor, întrucât întelegerea pe care noi o avem cu Ilie este scadenta în 2009. Dar, daca Borcea este atât de hotarât, sa vina la negocieri. Poate sa ne dea bani, un alt jucator la schimb, mai vedem noi. Plus ca e si dorinta lui Iordache de a continua la Pandurii”, a declarat presedintele gorjenilor.
Surse din cadrul echipei sustin ca înaintea meciului din groapa Cristi Borcea a încercat sa-l împiedice pe Pacurar sa evolueze în partida încheiata cu victoria Pandurilor. Acesta se pare ca s-a legat de o datorie pe care Dinamo ar mai avea-o fata de Alex Pacurar si pe care Borcea ar fi spus ca jucatorul Pandurilor n-ar mai încasa-o tocmai pentru ca acesta a jucat în meciul mentionat.

Rossi
21st April 2008, 22:21
Presedintele celor de la Pandurii Tirgu Jiu, Marin Condescu, a afirmat ca, pentru a-l lua inapoi pe Iordache in "Groapa", oficialii "ciinilor" trebuie sa se aseze la masa negocierilor.

Realitatea este insa total diferita. Iordache a fost imprumutat de Dinamo la Pandurii pina in 2009, clubul alb-rosu asigurindu-se insa ca il poate "intoarce" oricind doreste. Acest lucru i l-a prezentat presedintele executiv Cristi Borcea si selectionerului Victor Piturca : "Da, i-am aratat lui Victor Piturca acordul de transfer al lui Ilie Iordache. El e jucatorul nostru, imprumutat pina in 2009 la Pandurii. Il putem lua in orice clipa, deci si in vara. Gratis, evident, cum sa dau bani pe un fotbalist de-al meu! Asa a fost intelegerea cu cei de la Tirgu Jiu. Avem si un act inregistrat la FRF", a declarat Borcea

robyyy de ce te agiti ?
Iordache e jucatorul nostru ... a fost imprumutat la voi si ata .

TaciAcolo
21st April 2008, 22:30
Când l-am dat pe Vranjkovic la Dinamo am obținut dezlegarea a patru jucători, Vătavu, Dedu, Păcurar și Iordache. Toți au semnat contracte cu noi pentru trei ani, așa că abia în vara anului viitor, Ilie ne poate părăsi", a explicat Condescu situația fotbalistului de 23 de ani. Condescu

a fost imprumutat ..si dupa cedat definitiv ..da Borcea e comunist ce sa ceri

Lordliv
21st April 2008, 22:54
robyyy de ce te agiti ?
Iordache e jucatorul nostru ... .

dupa ce l ati FURAT de la universitatea craiova!:yes:

delaparis
21st April 2008, 22:58
robyyy ... astea sunt metode din occident import :D ... de ce zici comunism ? ... ai ramas in trecut ? :D

Asa se face la toate cluburile din vest de 30 de ani deja ...

TaciAcolo
21st April 2008, 23:03
diversiuni comuniste :D ..pai daca are contract semnat ..cu Pandurii pe 3 ani

Rossi
21st April 2008, 23:19
dupa ce l ati FURAT de la universitatea craiova!:yes:
degeaba ma chinui sa-ti explic , pt ca esti paralel cu fotbalul ...

Ilie Iordache

2003-2004 Faur București
2003-2004 CSM Reșița
2004-2005 Universitatea Craiova
2005-2006 Dinamo II București
2006-2007 Pandurii Târgu-Jiu

resita
21st April 2008, 23:26
Ilie Iordache

2003-2004 Faur București
2003-2004 CSM Reșița
2004-2005 Universitatea Craiova
2005-2006 Dinamo II București
2006-2007 Pandurii Târgu-Jiu

e jucatorul resitei nu va mai certati atat :happy:happy:happy:happy

*Coco*
21st April 2008, 23:28
N-au ma ce lua ****... Si in plus nici Iordache a zis ca la dinamo nu se mai intoarce pentru modul in care l`au tratat in trecut.Si daca e sa se intoarca la ei , o sa fie rezerva de lux si nu`i convine.

*Coco*
21st April 2008, 23:30
e jucatorul resitei nu va mai certati atat :happy:happy:happy:happy

A fost jucatorul Resitei.
La acea vreme il luase Dinel de la Faur si a zis ca e prea tanar sa il aduca la Universitatea si mai bine il duce la Resita un an de zile


PS.Ma mir dracu cum de nu au zis si de Pacurar ca e inca jucatorul lor dupa golurile pe care le`a dat=))

resita
21st April 2008, 23:32
coco, era o gluma :evil: