PDA

View Full Version : Schimbare de antrenor - Aurel Sunda



TZEFERU
6th April 2004, 00:55
din nou miscari de trupe....si in Gruia

Am aflat ca Aurel Sunda este noul antrenor principal la CFR ECOMAX. Ii dorim viata lunga in Gruia si multe succese.
Despre Adrian Coca nu stiu nimic, poate aflam miine mai multe despre el.

Cred ca aceasta schimbare vrea sa sublinieze dorinta de promovare a CFR -ului in acest sezon.
Ramin totusi niste intrebari...oare antrenorul Coca a fost lasat sa isi faca treaba?...acum la rindul lui Sunda va fi lasat sa isi faca treaba?
Inca o data se demonstreaza ca nu e usoara meseria de antrenor. Sunda a zis foarte bine...depinde cu cine lucrezi.
Daca reusesti sa creezi un nucleu de jucatori de valoare atit ca fotbalisti cit si ca oameni cu cap atunci faci treaba. Altfel tot cauti vinovati ba in stinga ba in dreapta cind de fapt nu ai cu cine.

Sint convins ca stafful CFR-ului nu a vrut sa piarda ocazia de a "pune mina" pe un antrenor ca Sunda, probabil acum era momentul.
Ramine de vazut daca schimarea va confirma asteptarile.

Bine ai venit si succes Aurel Sunda !!!
Adrian Coca ramii cu bine!! Sa iti de-a D-zeu numai bine!!!.

HAI CFR ECOMAX!!!

horica
11th April 2004, 23:59
salut Tzeferu!sunt bucuros sa vad ca cfr-isti cu vechi state sunt prezenti aici in acest forum rememorand momente de gratie din viata acestei grupari fotbalistice.Povestind despre gol memorabil de-a lui Gusti cu Steaua sau alte faze din anii 70 iti raspunzi partial la numirea lui Sunda ca antrenor la CFR.Aduti aminte de ratarea promovarii din 79 cu Baia.M.Mama care m-ai fatat ce echipa avea CFR-UL!!!NAGEL,SZOKE,POPA HORIA,CIOCAN,LIVIU MIHAI,BATACLIU,MANU,TEGEAN,VIOREL COMAN.....Noua jucatori in urmatorul sezon pleaca la U CLUJ echipa care si promoveaza.Vroiam sa ajung aici,la anii 80 cand se recladeste o noua echipa ,iar in scurt timp chiar daca nu avea forta de-a promova echipa facea spectacol in Gruia!Era trupa nebuna,chiar daca avea putere de a sta doar un tur pe pozitia de promovare(81,82)Probabil ca persoane cu putere de decizie in club s-au gandit ca este momentul oportun pentru schimbarea atitudinii din jocul echipei.Daca este sa promovezi atunci momentul potrivit este ACUM!!!Gandeste-te campionatul viitor candidate la promovare:UTA.U-CLUJ,JIUL,BIHORUL,GAZUL,...Este clar ca povestile obiectiv locurile 1-4 sunt pepsi...Asta este momentul de-a promova!Daca mergi la meciul cu U-CLUJ scrie o mica cronica sa-mi imaginez cel putin cate ceva din atmosfera jocului.Mai tinem legatura.Bafta pentru miercuri. FORTZA CFR!!!!!

TZEFERU
12th April 2004, 18:17
Bine ai venit pe forum horica!!!

Da, tin minte in meciul cu Baia-Mare (inainte ca Baia-Mare sa promoveze la un punct diferenta) cind i-am batut in Gruia cu 5-2 toata tribuna (plina) era in picioare si aplauda scanding CFR...CFR. De fapt la acel meci erau vreo 17.000 de spectatori. Un meci in care Gusti (din nou) a marcat ca la mondiale. (un sut de la vreo 17 m lateral direct la vinclu)...eram la peluza.

horica
13th April 2004, 00:51
Merci de urari!

Binenteles ca-ti aduci aminte de acel meci.Suporterii acestei echipe n-au fost in mod excesiv rasfatati cu rezultate sau performante deosebite!Asa ca un campionat sau o echipa ca aceea trebuie sa reprezinte un etalon in viata acestei grupari pe viitor.
Retii ce scandau suporterii baimareni la 1-0?(faceti loc,faceti loc,mineru-i pe primul loc!)
Asa este,baimarenii au castigat in final cu un punct avans(poate acel 0-0 cu UCLUJ pe Municipal sau 1-1 cu Avantul Reghin ,dupa ce inainte cu o saptamana aceeasi echipa pierdea 0-8 cu UCLUJ).Poate ca rezultatul de miercuri ne va surade lasandu-ne in lupta pt. promovare.

FORTZA CFR!!!

TZEFERU
13th April 2004, 07:21
Tin minte cind am mers la acel meci cu Baia-Mare urcasem pe Cetatuie si am ajuns pe strada Baia-Mare care era plina de suporteri baimareni care strigau...
"Suparatai' Cluju tare ca' pierdut la Baia-Mare"....iar mie imi era ciuda de golul acela a lui Rozsnay din minutul 78 ....acel 1-1 cu Avintul a fost dureros ca si acel 1-1 de la Lupeni din prima etapa, cind am fost egalati in min 90+.

Mi-a placut mult acel gol a lui Tegean cu Steaua a ramas mult in mintea mea asa ceva nu mai vazusem pina atunci...si acel start furibund cind am batut Dinamo cu 3-1 iar apoi 2-2 la Timisoara in care Moga a marcat in min 87.
Apoi am batut cu 1-0 parca pe UTA (dar nu mai sint sigur) si am luat 3-0 de la Neagu...3 boabe ne-a dat in Giulesti, iar apoi ne-a batut ASA cu 2-0 in Gruia...meci de trista amintire dupa care ASA a si trecut primul loc. Parca si acum il vad in fata ochilor pe Nagel care a aparat un 11 la 0-1...si apoi a inceput decaderea echipei. Ne-am mai revenit la final cu acel 5-1 cu Satu-Mare dar a fost deja tardiv.

DD-Viola
13th April 2004, 07:36
Daca CFR-ul ( conducerea ) are ganduri serioase , sant convins ca Sunda este omul de care aveti nevoie si asta inseamna ca in curand ne vom intalni in Div. A . Ma bucur pentru voi , ...Bafta si sa auzim numai de bine ...si cand veniti ( apropos de melodie ) s-aduceti cu voi si " Ceterasii de la Cluj " No' servus !

HaoTic
20th April 2004, 16:23
Voi ne-ati dat pe Stanciu, un jucator care se pliaza ferfect pe ce joaca Unirea acasa, noi (vorba vine) pe Sunda un antrenor extrem de iubit de suporteri si cu multa personalitate.
De acum preferata mea la promovare va fi CFR-ul.
Succes clujeni!

TZEFERU
20th April 2004, 17:33
Da sper sa promovam cu Sunda la timona!!!!

ADelPiero
28th April 2004, 16:52
Voi ne-ati dat pe Stanciu, un jucator care se pliaza ferfect pe ce joaca Unirea acasa, noi (vorba vine) pe Sunda un antrenor extrem de iubit de suporteri si cu multa personalitate.
De acum preferata mea la promovare va fi CFR-ul.
Succes clujeni!

de acord cu tine !! :ok:

TZEFERU
28th April 2004, 19:22
Asa sa fie. La fel si voua success ...muuult!

HAI CFR!!!

sorinl
29th April 2004, 17:45
salut tzefereu
de mult n-am mai intrat pe la voi!! o fac pentru inca o intrebare incuietoare:
la mijlocul anilor 70 tin minte ca s-a vorbit mult despre venirea lui horea popa la ceahlaul,transfer ce nu s-a mai realizat,el ajungand parca la asa tg mures.stii ceva despre asta,sau altcineva are idee de ce nu s-a mai facut acel transfer?
ce juca popa?fundas dreapta?

TZEFERU
29th April 2004, 18:45
Da, juca fundas dreapta, nu mai stiu nimic de acel transfer din pacate si cred ca era vorba de mijlocul anilor 80 mai degraba, nu 70. Dar nu demult am aflat ca ar fi murit.

sorinl
29th April 2004, 20:05
cred totusi c-au fost anii 70,mai exact prin 76,cand n-aveam deloc jucator pe postul asta.tocmai intre 1976-1986 am avut un jucator excelent care a urcat in 76 de la juniori...
oricum multumesc de informatie.

Kan
23rd May 2004, 22:48
Bine ai venit pe forum Kan !!!

Incearca http://rhp.ro/cfrcluj
http://www.cfr-ecomax.ro

Si daca mai ai timp mai citeste pe forum pe topicul CFRCluj paginile 2-15.

Kan
26th May 2004, 16:09
TZEFERU mersi mult de mult cautam adresa lor d net.

FreeMinds
5th June 2004, 00:00
bravo ,tot ardealul vreau in A
Aurel Sunda un antrenor de milioane :ok:
/OLE/

Angelina Jolie
16th June 2004, 13:40
Sunda este elementul cheie in promovarea noastra. Fara el nu cred ca urcam mai sus de locul 3. Un super meserias care sper sa faca si la CFR lucruri bune ca si la Apulum.

Angelina Jolie
27th March 2005, 19:19
Tocmai ma uitam la postul meu anterior si am realizat cat de mult mi-am schimbat parerea despre Sunda. Inca il consider antrenor bun, dar incep sa am indoieli in privinta lui. Sper ca prin rezultatele viitoare sa ma contrazica.

King of Hell
27th March 2005, 22:34
Si speram ca urmatorul tau post va suna"Firai al draq sunda ca ne-ai adus pe 13!" Demisia! :drak:

Angelina Jolie
27th March 2005, 22:41
Mda. Axaphat amuzant ca de obicei. Sper sa nu fie asa.

andrei_cj
28th March 2005, 11:05
Axaphat nu stiu de ce tot ai tu treaba iara cu NOI vezi-ti de U sa nu RETROGRADEZE in C ca de acolo nici DREAQ nu va mai scoate!

King of Hell
28th March 2005, 11:57
Lasa Andrei_cj nu te f*** pe tine grija...

roxana_cj
28th March 2005, 20:24
Sa-i mai dam inca vreo doua sanse lui Sunda, zic eu! Daca nu face nimic sa ne lase sa ne cautam alt antrenor!
A facut multe pentru CFR, dar chia nu cred ca e cazul sa distruga echipa!

Virus
29th March 2005, 13:05
Nu cred ca Sunda va distruge echipa. Nu trebuie sa aveti indoieli in privinta lui. Eu am incredere mare in Sunda si indiferent daca mai pierdem cateva meciuri sper sa ramana la CFR. Si daca se implineste dorinta celor de la U sunt convins ca vor reveni din nou in A. Dar hai sa fim realisti. Chestiile astea se intampla doar in cele mai frumoase vise ale U-istilor. Realitatea este cu totul alta. Un singur Cluj este in A si acela e CFR CLUJ.

Angelina Jolie
29th March 2005, 23:34
Pai ar face bine sa nu o distruga. Pana una alta daca mai pierdem un meci acasa ne inscriem intre candidatele cu sanse bune de retrogradare.
FORZA CFR si ACU ARAD!

Virus
30th March 2005, 00:25
Valy ia-ti gandul de la retrogradare anul acesta!!! FORTZA CFR!!!

King of Hell
30th March 2005, 11:41
Valy ia-ti gandul de la retrogradare anul acesta!!! FORTZA CFR!!!


De ce sa isi ia? :rolleyes: Macar el e realist, nu ca restul dilalilor care viseaza cupa UEFA... :D

andrei_cj
30th March 2005, 12:41
Lasa ma visati voi la promovare....mai intai.....ca doar dupa aceea aveti dreptu' sa vorbiti despre cupa UEFA!

King of Hell
30th March 2005, 14:03
Stii, io cand am zis DILAI ma refeream exclusiv la o mare parte din cfristi...care viseaza la cupa UEFA, dupa cum marele Arpi declara prin ziare...vaffanculo ma.

Angelina Jolie
30th March 2005, 16:31
De ce sa isi ia? :rolleyes: Macar el e realist, nu ca restul dilalilor care viseaza cupa UEFA... :D
Ma si eu visam drept sa-ti zic. Dar acum dupa ultimele rezultate mi-a cam trecut.
FORZA CFR si ACU ARAD!

roxana_cj
30th March 2005, 21:09
NU cred ca se mai poate pune problema de a juca in UEFA. Poate cu alta ocazie, la anu'... poate... ma gandesc!

Angelina Jolie
31st March 2005, 12:11
Numai ca e cam greu sa ajungi in UEFA din Beee, asa ca ar fi cazul sa ne revenim.
FORZA CFR si ACU ARAD!

roxana_cj
31st March 2005, 18:31
Nu vom pica in B vei vedea!

Virus
1st April 2005, 23:59
Mai VALY au bagat U-istii spaima in tine? CFR in divizia B??? Pe ce planeta esti, nu te uiti la clasament. Si daca pierdem noi mai pierd si alte echipe. Vezi CRAIOVA - SPORTUL 0-1 Te asigur eu ca noi nu cadem in B!!!

King of Hell
2nd April 2005, 11:16
Respect Valy ca macar tu esti constient de riscul de a retrograda in B, nu ca si restul licuricilor care vor titlul :D

ASP
2nd April 2005, 11:55
voi chiar credeti ca o sa rezistati... poate... maxim un an ca dupa aia... veti reveni la deplasarile cunoscute.

Virus
2nd April 2005, 12:54
Mai Axaphat... voi in loc sa visati ca aveti o echipa mai buna, voi visati la caderea CFR-ului in B. Eu va spun sa visati in continuare. Dar aveti voi grija sa nu cadeti in C!

King of Hell
2nd April 2005, 13:12
Virus noi visam la o promovare cat mai rapida si o retrogradare cat mai rapida a cfrului.

Angelina Jolie
2nd April 2005, 13:52
De acord cu hivonesu', numai ca in sezonul 2046/2047.

andrei_cj
2nd April 2005, 16:51
cred ca va promova si ucluj in sezonul 2046/2047 sau poate 2246/2257 :-)

King of Hell
2nd April 2005, 16:58
Ma ce tot zice H|V al meu de tot mi-l cenzurati ???

Angelina Jolie
2nd April 2005, 17:15
Are un limbaj neadecvat unui "student".
@virus: Omule suntem la -3. Daca pierdem cu Alba si cu craiova suntem la -9. Eu traiesc pe planeta Pamant. Nu zic ca va fi asa dar se poate intampla. Mai ales ca acum celelalte echipe ne iau in serios nu ca in tur cand se considerau invingatori dinainte de a incepe meciul

roxana_cj
2nd April 2005, 19:47
Hai ma fiti seriosi! NU pica CFR in B! Ca au investit deja prea mult!

Angelina Jolie
2nd April 2005, 22:40
Si ce legatura are capra cu varza? Investitu' cu picatu'? Poi jiji a investit la steaua mai mult ca la rapid si dinamo la un loc si n-au mai luat titlul de 4 sau 5 ani. Uitati-va cat de jenant am jucat in retur nu la investitii. Sa jucam maine bine si sa luam macar un punct si va promit ca-mi dau 2 palme singur. Numai sa fie asa.
HAI CFR si....Axaphat te rog ajuta-ma cu viitorul vostru adevrsar. Mersi.

King of Hell
2nd April 2005, 22:55
UTA ma valy numa no offence ma..dar UTA e echipa prea mare sa zici tu HAI UTA :D

Angelina Jolie
2nd April 2005, 23:15
Ma, si eu is mare. Am 1.90 deci HAI CFR si UTA ARAD!

Angelina Jolie
3rd April 2005, 00:36
Da, stiu. Este cea mai galonata echipa in afara celor 2 din Bucuresti. Am zis eu ceva impotriva lor? Am zis doar ca ii sustin in meciul impotriva voastra.
HAI CFR si UTA!
Ma Hiv, tu nu esti moderator acolo la voi?

TZEFERU
3rd April 2005, 02:05
tzeferu vezi ca nu am fost deloc obscen in mesajul meu de mai sus !

NU? Dar asta ce e? Arpi ..budos fekete...l a segedbe? Stii ce inseamna macar?
Mai bine scrie: Csepereg az eső, CFR az első.

Scoatel', altfel sterg toate mesajele.

King of Hell
3rd April 2005, 11:33
Tzeferu nu cred ca ai atata sanje in tine sa ii stergi mesajele la H|Vulescu!!! :D

TZEFERU
3rd April 2005, 12:03
HIV se pare ca tu inca nu te-ai prins ca eu vorbesc si limba maghiara.

roxana_cj
3rd April 2005, 12:30
@Valy sa speram ca azi iti dai doua palme! N-o zic cu rautate dar chiar sper ca baietii vor face un meci bun! HAI CFR!
@Tzeferu-le sterge-i toate mesajele lui hiv ca nu merita sa scrie aici!

HAI CFR!

Angelina Jolie
4th April 2005, 16:09
Apoi imi si dadeam. Dar n-a fost cazul. Aurele fa ceva!

gruppo_centrale
5th April 2005, 14:25
VALY3687326, DA-TI FRATIUC DOUA PALME! da-ti singur o bataie sora cu moartea, sa nu se mai oboseasca alde erji cu ciolanele tale. la 1,90 zici ca esti mare? inaltimea medie a Gruparii Centrale e peste 1,95. mai maninca, prichindel!
sterge, tzeferu' (nu ma pot mira destul cit de bine ti-ai ales numele asta de artist...), TOT! sterge-te apoi si pe tine, sa nu ai remuscari mai tirziu. o sa plinge roxana, da' Extraveralul face minuni, daca il ia peste antipsihoticul ei zilnic.

roxana_cj
5th April 2005, 19:10
o sa plinge roxana, da' Extraveralul face minuni, daca il ia peste antipsihoticul ei zilnic.
Roxana n-o sa planga stai tu linistit! penibilule! :rosu:

gruppo_centrale
6th April 2005, 15:10
uimitor ce va invata deja in clasa a 5-a! considera fiecare mesaj postat pe-aici ca fiind tema de casa: "Gasiti vocala!"
mai penibil decit o vocala tastata gresit e cu siguranta un raspuns isteric... :nah: :nah:

andrei_cj
7th April 2005, 13:12
Esti un nebun ma gruppo du-te si interneaza-te pe undeva....ca nu stiu ce e cu tine...sincer.....

gruppo_centrale
7th April 2005, 18:51
...bine... andrei...cj...macar de-ai stii...ce...e cu tine...cfr...stapina clujului...frumos mai tastezi...un adevarat...smintit...te rog...sincer...te las...

Virus
7th April 2005, 23:46
__________________
Numai "U" Cluj! La illahu il Allah!

Uite sunt un domn si te las sa ne explici ce vrei sa spui cu semnatura ta, inainte de a ne bate joc de tine...

King of Hell
8th April 2005, 07:48
__________________
Numai "U" Cluj! La illahu il Allah!

Uite sunt un domn si te las sa ne explici ce vrei sa spui cu semnatura ta, inainte de a ne bate joc de tine...

Cu faza asta ce ai vrut sa zici? De ce sa iti bati joc? De "Numai "U" Cluj!"?
sau te deranjeaza faza cu "LA illahu il Allah!"? :headbang:

andrei_cj
8th April 2005, 11:20
La voi iti poti bate joc de orice mah incepand de la incultura si mergand pana la echipa de 2 lei pe care o aveti si continuand cu stadionul....merg si mai departe...si ajungand la complexarea voastra......si asa mai departe....deci stai linistit ca avem de ce ne bate joc.....dar uneori preferam sa nu o facem si sa va lasam pe voi sa subantelegeti....lucru pe care vroia sa-l faca Virus...dar vad ca nu sunt sanse cu voi.........

P.S. Voi va bateti joc de noi pentru ca suntem mai buni ca voi!

gruppo_centrale
8th April 2005, 12:36
Voi va bateti joc de noi pentru ca suntem mai buni ca voi!
STRALUCIT! INCREDIBIL! ABSOLUT STUPID!
...an...dr...ei..., semi-doctu' lui nenea, daca ar sti jucatorul ala ca un tip cu mintea ta patrunzatoare ii foloseste poza drept avatar, te-ar rupe in bataie! :))))))))))
virus, aici (si pe orice forum din lumea asta) "U"istii ridiculizeaza frinari! deci nu e loc de vreo discutie serioasa cu alde voi! mutantule! :jerk: :jerk: :jerk:

Virus
8th April 2005, 15:33
deci nu e loc de vreo discutie serioasa cu alde voi!
Sa intaleg ca recunosti ca pe aici vorbiti numa tampenii si nimic serios. Ma bucur ca in sfarsit ti-ai dat si tu seama de cat de redus esti!

Angelina Jolie
8th April 2005, 15:38
virus, aici (si pe orice forum din lumea asta) m"u"istii ridiculizeaza frinari! deci nu e loc de vreo discutie serioasa cu alde voi! mutantule! :jerk: :jerk: :jerk:
Pana acum ati trecut destui pe aici si cei mai multi s-au umplut de ridicol. Tu vad ca inca mai tii steagul sus dar iti trece. Dupa ce mi-am batut joc de tine pe intern nici n-ai mai dat pe acolo. Deci las-o jos ca macane.

gruppo_centrale
10th April 2005, 10:06
valigrec73658265827, sa stii ca aia ti-or sters toate mesajele, ca era cazul sa se dispenseze de balast... asa ca reformuleaza, sa pun o vorba buna pentru tine, da' de te iarta aia! :drak: :drak: :drak:

Angelina Jolie
10th April 2005, 20:12
Eu nu am vazut sa-mi fi sters nici un mesaj, dar cred ca tu deja ai cosmaruri cu forumul asta si-ti imaginezi chestii. Las ca-ti trece. FR"u"STRATEL.

Angelina Jolie
27th April 2005, 14:19
SUNDA DU-TE ACASA ca esti depasit de situatie!!!

andrei_cj
27th April 2005, 16:14
Termina mai omule odata!

Angelina Jolie
27th April 2005, 16:36
Copile termina tu cu idioteniile care le debitezi. Daca tu esti tipul suporterului robot care nu stie zice altceva decat FORZA CFR, nu e musai sa fie toata lumea la fel.

HIV
27th April 2005, 19:38
mai valy , andrei asta e unul dintre cei pe care ia platit unguru , ia dat vreo 3 tricouri si 2 fulare si acuma e mare cfr-ist . Fara astfel de "ultrasi "

Angelina Jolie
27th April 2005, 21:54
E treaba lui ce tip de suporter e. Dar atata vreme cat eu ii respect parerile sa mi le respecte si el mie, nu sa imi dea lectii de mare suporter. Calitatea cea mai mare a unui suporter este sa simta cand lucrurile nu merg bine si sa ii conteste pe vinovati. Iar mie mi se pare ca situatia noastra este extrem de grava. Mai ales cu victoria craiovei din seara asta. Si, cum nu se pot schimba toti jucatorii , unica solutie este schimbarea antrenorului.
HAI CFR!!!

King of Hell
27th April 2005, 22:32
Pai ma si cand schimbi un antrenor..aduci altu..ala are nevoie de timp sa se obisnuiasca cu echipa, sa vada ce pot..si voi nu prea aveti timp ma...orice punct pierdut e un picior spre groapa...plus ca la ora actuala cine ar veni la cfr? zi-mi un antrenor fain..Coca? Ciorceri oare? Multescu? cine ma?

Angelina Jolie
27th April 2005, 22:42
Pana in vara merge oricine. Prin schimbare se creeaza o emulatie in randul jucatorilor care va fi poate de ajuns pt 2, 3 victorii. Mai mult nici nu ne trebuie. Si din vara pot sa aduca pe cine vor ei. Merge un Coca, Multescu, Lupescu daca ar vrea sa vina, ca nu o fi sunda ultimul antrenor din Romania. Si dupa terminarea campionatului se pot gandi serios si sa aduca unul bun.

gica
29th April 2005, 15:12
Vremurile contestatiei perpetue sper ca au apus.Echipele unde vocea tribunei conduc in locul conducerii sunt acum in subsolul clasamentului(vezi ex, Craiovei).Deci sa vi acum cu 8 etape inaintea sfarsitului de campionat sa fortezi schimbarea antrenorului mi se pare un gest infantil scos din filmele cu Stan si Bran!
Iar cei care vad salvarea Craiovei trebuie sa mai astepte inca o zi pentru a vedea deznodamantul din meciul Craiovei la Bacau.Imi vine greu sa cred ca vor bate acolo.In opinia mea echipele retrogradate sunt Craiova,Brasovul si Apulum.Pentru a se salva Craiova ar trebui sa bata in cel putin 3 din urmatoarele 4 deplasari si acasa sa aiba un parcurs fara greseala.Teoretic totul este posibil,dar eu cred ca asta nu-i sta in posibilitati la momentul acesta Craiovei.
Cat despre Apulum am vazut cum s-a prezentat la Cluj.Eventual ala era un joc in care incerci un egal disperat,nu o victorie care presupune alt nivel de joc care pare a nu fi la indemana acestora.
Sa nu uitam ca noi avem ultima etapa cu Brasovul acasa,care la momentul acela este deja practic in B.
Cred ca cei care la acest moment sustin masuri radicale ori nu sunt suporteri ai acestei grupari,ori au primit fulare din alta parte.

Angelina Jolie
29th April 2005, 21:48
gicuta tata fularele le-am cumparat, in deplasari am mers cu masina si biletul mi-l platesc. Deci ciocul mic. In plus de asta am vazut meciuri ale CFR-ului cu muult inainte de era arpi, spre deosebire de unii mari suporteri de pe aici. Cat despre Apulum si cum s-a prezentat la Cluj, sa nu uitam ca am dat golurile dupa ce Helesteanu a eliminat un jucator de al lor. Acelasi Helesteanu care in dimineata meciului asista la u-UTA(1-3) langa echipa si oficialii CFR-isti. IN rest HAI CFR-ul si ASESOFT PLOIESTI!!!
PS Gicule nu vocea tribunei trebuie sa conduca, dar trebuie sa se faca auzita cand este cazul.

Virus
1st May 2005, 00:07
Valy... cred ca exagerezi! Ti-ai expus punctul de vedere in legatura cu Sunda dar de la un moment dat incepi sa fi iritant. Daca ai ceva cu omul du-te si vorbeste cu Arpi, ca aici oricum nu o sa impresionezi prea mult cu parerea ta. Daca e sa luam in calcul ce spui tu sa stii ca exista un mare risc aici. Daca conducere schimba antrenorul e posibil ca sa se produca si o mare degringolada in angrenajul de jucatori. Nu ai de unde sa stii cum vor reactiona jucatorii la un alt antrenor si care va fi adaptarea lor cu acesta. Deci nu cred ca e dispus cineva sa riste doar asa pt o schimbare. Asa cum e pana la urma ai sa vezi ca ne scoatem punctele de care avem nevoie sa nu retrogradam, ca pana la urma asta e obiectivul nostru.
In rest, esti CFR-ist de mai mult timp ca mine, nu pot sa contest treaba asta dar te intreb cum ai incurajat tu echipa??? Doar asa pe langa ca spectator? Nu stiu daca ti-ai pus sufletul si ai strigat pana nu ai mai putut pentru jucatori. Evident ca nu ai facut chestia asta, pentru ca din moment ce o faci iti este greu sa ii mai critici. Tot ce poti sa faci este sa fi dezamagit. Dar degeaba vorbesc eu cu tine lucruri din astea pe care tu niciodata nu ai sa stii ce inseamna. Cu toate ca ai fular de cand lumea.

In legatura cu galeria... noi nu o sa avem niciodata asa o galerie ca a rivalei U. Degeba ne tot ametim aici ca asa si pe dincolo. Dar oricum se stie ca oamenii prosti sunt intodeauna mai multi.

HIV
1st May 2005, 02:00
In rest, esti CFR-ist de mai mult timp ca mine, nu pot sa contest treaba asta dar te intreb cum ai incurajat tu echipa??? Doar asa pe langa ca spectator? Nu stiu daca ti-ai pus sufletul si ai strigat pana nu ai mai putut pentru jucatori. Evident ca nu ai facut chestia asta, pentru ca din moment ce o faci iti este greu sa ii mai critici. Tot ce poti sa faci este sa fi dezamagit. Dar degeaba vorbesc eu cu tine lucruri din astea pe care tu niciodata nu ai sa stii ce inseamna. Cu toate ca ai fular de cand lumea.

Deci mai ce iti spun eu este ca nu stii nimic , dupa parerea mea valy asta e unul dintre [putinii care cunosc fenomenul Ultra` cat de cat din galeria voastra .

In legatura cu galeria... noi nu o sa avem niciodata asa o galerie ca a rivalei U. Degeba ne tot ametim aici ca asa si pe dincolo. Dar oricum se stie ca oamenii prosti sunt intodeauna mai multi.
Aici iti dau dreptate , nu veti avea niciodata o galeria ca a noastra , noi avem experienta , au fost unele meciuri de genul celui cu bistrita de prin `95 cand am fost 8000 in deplasare si asta e ceva .Pe atunci in teren intra adevarata "U" iar acuma nu prea mai este . Si asta se vede si in numarul persoanelor care vin si canta din tot sufletul pt "U" . Cat despre oamenii prosti : chiar de am fi prosti , suntem de 11 mii de ori mai adevarati ca voi . Si din aceasta cauza va e ciuda .

Virus
1st May 2005, 10:47
La voi ultra nu inseamna decat injuraturi si bataie. Nu imi da tu mie lectii! Si vezi-ti de divizia B!

HIV
1st May 2005, 10:51
Nu mai spune .
http://www.fcu1919.3x.ro/Coregrafii.htm

Cand veti face voi asa ceva explicati-ne noua ce inseamna Ultra` .

Angelina Jolie
1st May 2005, 13:34
Hiv, multam fain de aprecieri.
Virus spre surprinderea ta si eu stau in galerie si strig tot meciul. Cat despre lucruri care nu le inteleg, sau despre fenomenul ultra las-o moarta copile. Poate nu ma incadrez in ceea ce se numeste un "ultras" dar pot sa iti spun multe despre fenomenul ultra, despre diferenta dintre ultras si hoolygans etc. De exemplu, daca tot veni vorba despre coregrafii, poate aveti curiozitatea de a citi pe site-ul gruparii BOYS Dinamo un fel de manual pentru realizarea unei coregrafii de calitate. Pentru ca nu se face totul dupa ureche daca vrei sa iasa ceva ca lumea.
Iti repet: Asa cum eu nu imi permit sa te critic pe tine care ai auzit de CFR acum 2, 3 ani, te rog abtine-te de la a-mi mai da indicatii si de la a o face pe marele suporter.
Si in final o intrebare: Daca anul asta picam, si Arpi se retrage si peste 2 ani suntem in C(Doamne fereste) cati suporteri din astia ca tine ar mai ramane in peluza visinie?
Iti spun eu: nici unul. Ar ramane doar cei ca mine.

HIV
1st May 2005, 18:44
Valy ce pot sa iti spun eu e ca ii urasc cel mai mult pe cei ca virus , care se dau mari suporteri si ultrasi , si ei au auzit de cfr de 2-3 ani sau chiar mai putin . Cat despre astia de la boys dnamo : parerea mea e ca nu trebuie sa ne comparam cu ei , cred ca sunt cea mai tare factiune din tara asta .

Virus te intreb asa : cate deplasari ai facut cu cfr ?

Virus
2nd May 2005, 00:29
Valy... daca esti in galerie de ce nu te stiu? Spui ca mergi in deplasare pe banii tai... toata stima dar degeaba mergi daca te apuci si stai in alta parte si nu cu galeria. Daca ai fi stat in galerie si ai fi strigat pentru echipa atunci ai fi stiut ce inseamna sa pui suflet. Pana atunci nu vreau sa ma iau de tine dar chiar faci parte din restul persoanelor care tin doar asa cand merge bine si in rest numa de critici sunt buni. Daca ai fi o persoana importanta in galerie te-as fi stiut crede-ma. Nu stiu la cate sedinte ai fost in gruia?! Asa ca poti sa fi in galerie daca esti total anonim si nu strigi cand trebuie. Trebuie intales ca pentru a incuraja echipa strigam si nu doar asa pentru placul nostru, si in mod special atunci cand este condusa si are nevoie de o impulsionare, dar nici nu stiu de ce ma chinui sa iti explic nu ai sa intalegi niciodata! Asa ca poate te pricep la teorie dar vezi tu... cu practica stam mai greu!

HIV
2nd May 2005, 18:35
virus taci omule ca nici tu nu stii ce vorbesti .

Angelina Jolie
3rd May 2005, 12:29
Domnule Virus, acuzatiile pe care mi le aduceti sunt deosebit de grave, fapt care ma obliga la un comunicat:

Valy... daca esti in galerie de ce nu te stiu?
Pentru ca am alte prioritati in viata decat sa ma afirm si sa ma fac cunoscut in randurile galeriei.

Spui ca mergi in deplasare pe banii tai... toata stima dar degeaba mergi daca te apuci si stai in alta parte si nu cu galeria.
Din pacate in jur de 22 iunie imi dau licenta asa ca nu prea am timp acum de mers in deplasari. Cand am fost am stat chiar cu galeria.

Nu stiu la cate sedinte ai fost in gruia?!
Mah, la nici una. Si nici nu intentionez sa merg degraba. Dar nu stiu la cate antrenamente sau meciuri amicale ai fost tu marele suporter.

Asa ca poti sa fi in galerie daca esti total anonim si nu strigi cand trebuie. Trebuie intales ca pentru a incuraja echipa strigam si nu doar asa pentru placul nostru, si in mod special atunci cand este condusa si are nevoie de o impulsionare, dar nici nu stiu de ce ma chinui sa iti explic nu ai sa intalegi niciodata!
Mai obositule, strig cand striga si restul ca doar nu m-oi apuca sa strig de unul singur. Aia fac cand strig anti sunda.

Asa ca poate te pricep la teorie dar vezi tu... cu practica stam mai greu!
Ca sa vezi ce inseamna sa fi prost. Cum iti permiti tu sa faci niste afirmatii despre un om pe care mai sus afirmi ca nu il cunosti? Poate is cantoru' si nu stii tu.

Ca sa inchei cu niste precizari: Toate acuzatiile astea idioate isi au radacina in faptul ca eu sunt impotriva lui Sunda si as vrea sa fie dat afara. Ca orice om/suporter am dreptul la opinie, garantat de Constitutie daca tot e pana acolo. Si ti-am zis: Nu accept critici de la un om care acum 3 ani nici nu stia ca exista stadion in GRUIA! Peste ani si ani, cand vom fi poate iar in C, iar eu voi fi pe stadion si tu nicaieri ar trebui sa iti iau tastatura aia de la care scrii si sa ti-o dau de cap.
Si pentru ca cel mai destept cedeaza primul te las de acum inainte sa debitezi daca ai de debitat prostii si te voi ignora, CFR-ist de duminica ce esti tu. Succes la afirmarea in randurile galeriei. Acum te rog da-mi da-mi voie sa revin la atitudinea anti u si anti sunda.

Ps Domnule Hiv, eu nu ziceam sa se compare cu Boys, ci sa citeasca acolo despre cum se face o coregrafie k lumea. Si eu cred ca-s una din cele mai tari grupari de la noi.
PS 2: HAI CFR si ASESOFT PLOIESTI!!! SUNDA FA-TI VALIZA CA ORICUM NU MAI AI MULTE!

roxana_cj
3rd May 2005, 19:49
Fiecare are dreptul la opinie! Si sunt de acord cu Valy in aproape toate privintele!

Virus
3rd May 2005, 20:12
Valy acum faci pe desteptul! Deci daca ai o parere in privinta lui Sunda de ce nu ii spui lui Arpi? De multe ori a stat dupa meci si chiar dupa antrenamente si a vorbit cu cei din galerie. Dar tu nu ai de unde sa stii pentru ca tu faci parte din galeria aceea care vine sa vada meciul. Vreau sa iti spun ca si eu am fost la meciuri in divizia C si am si facut fotbal la CFR o perioada cand am fost mai mic. Asa ca nu imi spune tu mie ca am auzit de Gruia doar de 2-3 ani.
Unde ai fost la meciurile cu Timisoara, Rapid si Dinamo??? Iti spun eu ca am fost acolo pe stadioane si am vazut cu ochii meci cum pierd ai nostri si am continuat sa strig FORTZA CFR. Doar pentru ca in momentele grele trebuie incurajati jucatorii. Dar unii oameni ca tine nici la scorul de 0-0 nu mai striga pentru ca ei considera ca nu mai are rost.
Daca esti asa mare suporter cu ce ai ajutat tu echipa CFR-ului??? Oricum nu strigi la meciuri tot timpul, strigi si tu ca ceilalti care au venit mai mult sa manance samanta si sa se uite la meci ca apoi sa ii poti critica. Cate bannere ai facut? Cate stegulete ai facut?
Sa iti spun ceva... jucatorii nici nu stiu ca tu existi! Nu i-ai ajutat deloc la moral, nu i-ai sustinut cu nimic. Asa ca nu imi spune mie ca esti mare suporter pentru ca nu ai acordat nici un suport echipei. Si cu Arpi daca doreai sa iti spui parerea in privinta lui Sunda ai fi avut nenumarate ocazii asa cum au facut si altii in privinta altor jucatori. Ideea mea a fost ca degeaba incepi si iti dai pe aici cu parerea despre el pentru ca aici nu stiu daca tu ai observat chiar nu conteaza. Ai spus-o o data si am intales cu totii dar tu o repetii la nesfarsit si incepi sa devii agasant. Din cauza asta am incercat sa iti spun sa te opresti cu atata anti Sunda ca nu are sens. Si e deranjant nu doar pentru mine ci si pentru altii.
Si daca veneai in deplasarile acelea vreau sa iti spun ca vedeai ce inseamna coregrafia fiecarei echipe... Si vreau sa iti spun ca a lui Dinamo a fost cea mai penala! In fine... chiar nu are sens sa ma cert cu tine si nici nu vreau. Dar se pare ca ma interpretezi total gresit.

King of Hell
3rd May 2005, 20:43
si am si facut fotbal la CFR o perioada cand am fost mai mic.
Adica anu trecut sau cand?


Cate bannere ai facut? Cate stegulete ai facut?
Ma tu asta intelegi ma prin suporter adevarat? Sa faci banere si stegulete?



Sa iti spun ceva... jucatorii nici nu stiu ca tu existi!
Lasa ma ca sigur o auzit de Virus..cred ca te saluta Anca si Oncica cu "sarumana boierule"


Si cu Arpi daca doreai sa iti spui parerea in privinta lui Sunda ai fi avut nenumarate ocazii asa cum au facut si altii in privinta altor jucatori.

Aici gresesti mo...voi sunteti slugile lui Arpi, nu invers ca sa asculte el de voi..:D



incepi sa devii agasant.
Mult ai cautat ma in DEX un cuvant care sa te faca mai intelijent oleak...



Si vreau sa iti spun ca a lui Dinamo a fost cea mai penala!
Da ma asa zicem cand galeria adversa ne rupe baneru...ca o fost penala..corect ma.. :ok:

Angelina Jolie
3rd May 2005, 21:16
Viruse, din atatea aberatii debitate iti raspund doar la cateva ca nu am timp prea mult.
1. Parerea mea conteaza la fel de mult ca si a ta. Tu ai impresia ca esti ceva mare smenar prin galerie sau ce-i cu tine?
2. Eu nu incurajez jucatorii, antrenorii, patronii, etc. EU iubesc si cant pentru clubul CFR adica,(virgula) Caile Ferate Romane Ecomax Cluj. Nu ma intereseaza ce mercenar joaca acum, sau ce antrenor are echipa acum. Poate maine nu va mai fi nici Anca nici Turcu nici Sunda, eu continui sa cat pt CFR. Faptul ca sunt anti Sunda nu ma impiedica sa sustin echipa.
3. Jucatorii CFR-ului nu stiu ca exist, dar te stiu pe tine, tu si Micky Alexandrescu bagati beroase cu Arpi si faceti echipa. Cre ca de aia joaca asa prost.
4.Nu stiu ce te legi tu de galeria lui Dinamo, care nu are nici o legatura cu subiectul discutiei. Eu am zis doar sa citesti pe un site cateva sfaturi despre cum se fac coregrafiile. Si daca NG si Boys si ceilalti n-au facut super coregrafii atunci nu stiu cine a facut.
In final 2 intrebari: Cum dracu' iti permiti tu suporter de 2, 3 ani sa judeci ceea ce scriu EU si sa imi dai indicatii ce si cum sa fac? Uite din partea mea indicatie: Inainte sa scrii pe forum stai in 4 labe si da din coada, pune pe cineva sa iti faca poze si apoi posteaza-le pe forum. E bine?
Si in final mare ceferist: Acum cativa ani la CFR juca la un anume Turcu. Care ii era prenumele? Sau un anume Mircea. Care ii era prenumele? Cu ce numar juca Vasile Iepure? Spune repede fara sa intrebi de la alti, tu junior la CFR si vechi suporter al gruparii din GRUIA.
HAI CFR si ASESOFT PLOIESTI!!

Virus
4th May 2005, 15:34
Valy ai castigat! Tu esti cel mai mare suporter din tot internetul asta! Eu o sa fiu in galerie incurajandu-mi echipa de suflet, tu stai si ramai in lumea virtuala...

gica
4th May 2005, 16:26
gicuta tata fularele le-am cumparat, in deplasari am mers cu masina si biletul mi-l platesc. Deci ciocul mic. In plus de asta am vazut meciuri ale CFR-ului cu muult inainte de era arpi, spre deosebire de unii mari suporteri de pe aici. Cat despre Apulum si cum s-a prezentat la Cluj, sa nu uitam ca am dat golurile dupa ce Helesteanu a eliminat un jucator de al lor. Acelasi Helesteanu care in dimineata meciului asista la u-UTA(1-3) langa echipa si oficialii CFR-isti. IN rest HAI CFR-ul si ASESOFT PLOIESTI!!!
PS Gicule nu vocea tribunei trebuie sa conduca, dar trebuie sa se faca auzita cand este cazul.


Nu stiu ce vrei sa sa insinuezi vizavi de arbitrajul lui Helesteanu! Faza eliminarii nu cred ca prezinta vreun dubiu.Faza de procesul etapei a fost la faultul in careu asupra lui Anca!Daca arbitrul era compromis cum tu insinuezi fara nici o problema putea sa dea penalty,era perfect acoperit de faza!Si era 0-0.Cred ca esti strain de fenomen daca la faza eliminarii ai dubii.Intentia jucatorului este de a opri jocul cu mana ,si a reusit ...cu pretul pe care-l cunosti.
Cat despre iesirile pe care le ai vizavi de unii de pe acest forum...fara cuvinte.Faci mult caz de studiile pe care tocmai le finalizezi!Daca as avea cunostinta de un suporter care este in urma cu studiile(fie el si cioban cu doua clase)i-as pretinde un comportament la nivelul unui dialog decent.Nu trebuie sa uiti ca vorbim in cadrul unui forum public,unde fiecare poate sa-si exprime liber ideile(cum singur recunosti).Dai dovada de o inpolitetze crasa spunandu-mi sa-mi tin ciocul.Nu retin momentul cand te-am provocat la "dialog".Cel putin pana acum mi-am exprimat idei cu caracter strict general neurmarind sa fac polemica cu cineva.
In fond trebuie sa-ti respecti propria persoana.Poate un pic de moderatie nu strica...Asa am fost noi suporterii cfr-sti dintotdeauna.Adevaratii ultrasi cum ei se numesc sunt undeva izolati....pe celalat mal al Somesului,behaind cu jind la izul primei divizii.Fiecare are garantat prin constitutie dreptul de a-si alege "malul"!

Angelina Jolie
4th May 2005, 17:49
Mda, m-ai ametit din nou cu stilul tau alambicat. Eu atata iti spun: Cu Helesteanu treaba nu a fost curata. Nu pot intra in detalii pentru ca nu are sens. Dar daca cunosti pe cineva din cadrul echipei, intreaba si tu. Poate vei fi socat de raspuns.
Cat despre iesirile pe care le am vizavi de unii de pe acest forum, nu fac decat sa raspund la acuzatiile altora. Inclusiv ale tale.
HAI CFR si ASESOFT PLOIESTI!!!

PS Domnule Virus, te laudai ca esti un vechi suporter, ca ai jucat la juniorii CFR-ului asa ca ti-am pus si eu cateva intrebari sa ma conving ca asa e. Dar bineinteles ca numai gura e de tine si acum sunt convins ca acum 3 ani nu stiai ca exista stadion in GRUIA. Uite aici: Darius Turcu, atacant bunicel cu mare viteza, a inscris multe goluri pt CFR, Mircea Ion Adrian atacant foarte tehnic care din pacate a fost dat afara din echipa de ciorceri. Vasile Iepure o legenda vie a clubului CFR, mare betivan si fumator, cu toate astea a inscris goluri cu duiumul si avea o viteza demna de numele lui.
Si ca sa o lamurim odata pt totdeaunasi cu tine si cu Gica si cu Andrei: Eu nu m-am dat mare suporter si nu am avut nimic cu nimeni. Dar voi, in momentul in care am cerut demisia lui Sunda ati sarit cu gura ca nu sunt suporter adevarat ca doresc raul echipei samd. Atunci bineinteles ca am fost revoltat. Adica niste indivizi care acum 3 ani habar nu aveau ca CFR mai e si altceva decat societatea de cale ferata vin acuma sa dea lectii altora. Deci lasati-ma in pace asa cum si eu va las pe voi.

roxana_cj
4th May 2005, 19:52
Eu propun sa nu va mai certati ca nu ajungeti nicaieri! Oricum fiecare face cum il duce capul! Daca unul vrea sa strige pentru CFR o va face! Daca vrea sa strige contra lui Sunda va face si lucrul asta ca nimeni nu-l opreste!
Asa ca pace!

Angelina Jolie
6th May 2005, 10:40
DIN GSP:
Tensiunile din lotul feroviarilor au atins apogeul la meciul din Regie. Primul episod se consumase la Piteşti, cīnd, la pauză, tehnicianul Şunda a aruncat cu o sticlă după portarul Ştef, fără să-l atingă. La Bucureşti, condus la pauză cu 2-1 de "studenţi", Şunda l-a luat īn colimator pe Toma, reproşīndu-i jocul slab şi gafa la cea de-a doua reuşită a Sportului. Conflictul dintre cei doi s-a rezumat la un schimb dur de replici, după care antrenorul l-a luat la ţintă pe Văsīie, vinovat pentru primul gol. "Profesorul" a pus mīna pe o geantă pe care a aruncat-o īn jucătorul său. Fundaşul s-a repezit spre antrenor, care l-a ţinut la distanţă, punīndu-i mīna īn gīt. Scandalul a fost aplanat de secundul Steop şi de ceilalţi jucători.
Ia te uita dom'le ce fac ai nostrii. S-au gandit ca daca tot merge atat de rau cu fotbalul sa se apuce de lupte libere.
HAI CFR!!!

andrei_cj
1st July 2005, 14:42
Acum e schimbat e venit DORINEL el a ramas director de transferuri sau asa..ceva!
Oricum Multumim lu Sunda' pt ce a facut si Ii uram multa Bafta lui Dorinel in noua s-a postura de Antrenor - Jucator!

Angelina Jolie
19th September 2005, 00:18
Sper ca jucatorii il cunosc destul de bine pe tata sunda, astfel incat sa nu avem probleme la Galati. Tactica lui va fi clara: curu'n poarta si contraatac. Asa ca grija mare.
FORZA CFR!

andrei_cj
19th September 2005, 00:48
Batem si la galati si sper sa ocupam un loc pe podium dupa etapa asta!!!

P.S. Si in cupa trecem in optimi!