PDA

View Full Version : Concurs In Galeria Constanteana !



b3bito
24th July 2006, 22:52
Despre ce este vorba ? Tinind cont ca pina acum cei care compun gruparile nu au realizat prea multe steaguri de 2 bete ( japoneze) si nici prea multe steaguri mari de fluturat ( de 3 x 3m sau de 4 x 4 m) cei care conducem galeria Farului am decis sa acordam un premiu de 1.000.000 lei pentru cel mai frumos steag pe 2 bete ( japoneza) si de 2.000.000 lei pt cel mai frumos steag de fluturat, fie ca este de 3 x 3 m sau chiar de 4 x 4m. Premiul se va da o data la 3 etape si se va atribui pe baza voturilor care vor fi date pe site. Cum se va realiza acest lucru ? Se vor face poze la fiecare steag in parte si se vor pune poze cu el pe site-urile suporterilor farsiti, steagul care va primi cele mai multe voturi va fi cistigatorul concursului si va primi premiul inaintea primului meci acasa ( de dupa concurs ) CHIAR IN PELUZA GALERIEI. Asa toti vor fi siguri ca isi vor ridica premiul !

ULTRAS-CT
25th July 2006, 13:58
frumos :ok:

Quartz@nu
25th July 2006, 23:20
Farul are galerie ??? nu stiam , cred ca este in vacanta !
iar daca exista cred ca este cea mai juvenila galerie din romania( astfel imi explic de ce echipa farul nu se "prezinta la apel" dupa fiecare meci la strigarea : "veniti incoace" ....si cred ca au dreptate, nu cred ca trebuie sa dea socoteala unor copii...!
daca v-am suparat , imi cer scuze dar asta este parerea mea ...cred ca ar mai trebui ceva "purisani" printre voi ( nu numai sefi care sa "manevreze", ca de sefi suntem saturati ci si membri)

ps. ma asteptam la meciul cu auxerre sa fiti cel putin 2000 si bine organizati si cand colo erati doar 200! pacat !

tchibos
25th July 2006, 23:24
fara suparare dar tu de ce nu esti in galerie ca vad ca tii cu Farul ai ceva mai multi ani si nu faci parte din galerie

Quartz@nu
25th July 2006, 23:27
fara suparare dar tu de ce nu esti in galerie ca vad ca tii cu Farul ai ceva mai multi ani si nu faci parte din galerie

nu am timp tchibos, "familie mare ......remuneratie mica " muncesc mult ; spre rusinea mea nici de meciuri nu prea mai am timp , noroc de tv

tchibos
25th July 2006, 23:36
pai vezi scuze se gasesc la fiecare... toti avem probleme

spre deosebire de tine eu nu am inca familie, insa la capitolul timp stau destul de prost, de multe ori nu stiu cum sa ma impart ca sa ajung la meciurile Farului. Din fericire rar ratez un meci de acasa insa in deplasare nu prea pot merge decat la cele mai importante... (meciul de cupa cu dinamo, meciuri din Intertoto s.a.). Dar ca sa ma duc in galerie ar insemna sa ma implic mai mult decat pot, ca sigur nu as putea doar sa ma duc sa cant ptr Farul si atat... probabil ar trebui timp pentru coregrafie, organizare si altele ceea ce eu nu am... in plus cred ca sunt trecut... s-au dus vremurile cand ma duceam in galerie la meciurile cu Ceahlaul, sau Poli Iasi cand era Farul in B.

ps: sa stii ca in galerie sunt si mai mari nu numai copii, iar copii aia merita tot respectul ca ei chiar pun suflet in ceea ce fac

U|L|T|R|A|S|
25th July 2006, 23:49
Inca un mare intelept care urmareste meciurile Farului pe livescore, ne da noua sfaturi si ne serveste ironii ieftine...
Poate Farul nu are galerie in momentul de fata dar nu trebuie sa arunci astfel de cuvinte ironice... Dupa cele spuse de tine, orice om cu familie nu trebuie sa mai frecventeze tribunele, aruncand vina pe timp...

Nu sunt un purisan, am vreo 22 de ani, iar de manevrat nu sunt manevrat de nimeni... am fost si voi ramane independent... poate manevrat esti tu de seful tau, din cauza caruia nu ajungi la meciuri..

Pe banner-ul ala pe doua bete as pune un mesaj penttru voi toti care nu aveti timp sa sustineti Farul... dar nu cred ca imi incap toate cuvintele pe o japoneza atat de mica...

Viata lunga Ultrasilor!

tchibos
25th July 2006, 23:56
fii mai ponderat ca cel care iti da lectii poate a fost candva ca tine tu inca nu ai foost ca el si pana la urma si tu si ceilalti "independenti" vor fi mani****ti de un sef.. ma refer la munca. Cat despre galerie nu stiu cat de independent esti si acolo. Din ce grup faci parte?

b3bito
26th July 2006, 00:00
oricum
nu stiu de ce taota lumea critica "copii" ,barem noi/ei incercam sa facem ceva pt farul...dar voi?! cei care criticati?

tchibos
26th July 2006, 00:03
corect... rusinea sta la cei mai mari (printre care ma numar si eu) care se declara suporteri Farul... pe de alta parte fiecare sustine Farul cum poate

b3bito
26th July 2006, 00:04
bine k si tu acuma inteleg ca iti pare rau k noiu nu avem galerie mai mare(si ca numar si ca medie de varsta),si mie`mi pare rau,dar noi cei care suntem trebuie cat de cat apreciati,si nu stiu cand o sa va aud vreodata,sa spuneti si voi,bravo mah "uite copii" aia au facut ceva frumos...

Quartz@nu
26th July 2006, 00:08
pentru ultras ca idee: sunt abonat f.c. farul tribuna 1 ( abonament PLATIT nu primit mocka si meciuri vazute live aprox. 75%);pe unde se poate ma implic in limita timpului ! in rest e treaba ta ce crezi , cam atat am avut de zis .

aaa si inca ceva : Fortza Farul !

aloo " bre " nea bosanceanu ...nu uita de statia de amplificare ( ca o avem cea mai de kkt din tara ) ca am auzit ca ne-am "lipit" de o plasma pentru reluari :happy si mai schimba naibi crainicul ala:rosu: , ca il stiu de pe la meciurile cu Dacia unirea braila, din b cand marca Tataran si Titirisca :happy ( sa fi fost vreo `86 pe acolo pe undeva !)

Quartz@nu
26th July 2006, 00:10
bine k si tu acuma inteleg ca iti pare rau k noiu nu avem galerie mai mare(si ca numar si ca medie de varsta),si mie`mi pare rau,dar noi cei care suntem trebuie cat de cat apreciati,si nu stiu cand o sa va aud vreodata,sa spuneti si voi,bravo mah "uite copii" aia au facut ceva frumos...

vezi postarile mele ...v-am laudat ....dar poate asa "excit" putin spiritele si se aduna lumea !

U|L|T|R|A|S|
26th July 2006, 00:16
fii mai ponderat ca cel care iti da lectii poate a fost canva ca tine tu inca nu ai foost ca el si pana la urma si tu si ceilalti "independenti" vor fi mani****ti de un sef.. ma refer la munca. Cat despre galerie nu stiu cat de independent esti si acolo. Din ce grup faci parte?

Eu nu am facut si nici nu fac parte din nici o brigada sa fie clar... Nu stii tu cat de independent sunt eu... Si cat timp imi pierd pentru ridicarea imaginii Farului printr-un anume site... Nu imi spune tu de mani****re... 2 ani nu am fost in peluza (galerie) din cauza "mani****rii"...

De la un concurs prin care se incearca ridicarea calitatii peluzei ajungem la discutii despre mani****re...

Iar copiii aia isi cheltuie bani de buzunar pe bannere si fulare, in loc de alte distractii.. iar am reusit sa ma enervez..

tchibos
26th July 2006, 00:22
stai calm ca sunt apreciati copii aia mai mult decat crezi... si sa stii ca daca pui suflet, cand esti in galeria Farului poti avea momente mult mai frumoase decat daca te duci in vreun club, bar sau ceva de genul asta...

on topic: pun pariu ca tot copii astia vor face ceva frumos din concursul din galerie... astept sa vad cel mai frumos steag

Napoletan
26th July 2006, 02:06
Vad ca unii de aici (se stiu ei) vorbesc despre "mani****re", "independenta" doar din auzite si mai si arunca cate o acuzatie subtila. Poate ca aveti dreptate cand acuzatii copiii, dar doar in ideea ca multi dintre ei in momentul cand ajung la o varsta, sau dau de o "pasarica" se lasa. Dar...nu trebuie bagati toti in aceeasi oala, pt. ca unii chiar incearca ceva, si multi dintre ei au facut deja la 16 ani cat altii nu au facut in 30. Vorbesc din postura unuia care a trecut de varsta teribilismului, dar care a fost candva copil si care fura cearsafuri de pe acasa sa faca steaguri... Nu mai faceti atatea aprecieri pt. ca lucrurile sunt cu totul altfel in interior. Exista si oameni (putini asa e...) care aleg sa nu mai mearga in cluburi, sau sa iasa cu femeia in oras, pt.Farul, sunt oameni care in loc sa stea sa vada un meci la tv, aleg sa stea 3 zile pe trenuri, sa stea cu orele prin gari si sa fumeze la posta pt. a ajunge acolo unde joaca Farul...

b3bito
26th July 2006, 12:10
hai mah puneti mana pe o panza si pe o pensula si la treaba,gata certuriile astea inutile...

tchibos
26th July 2006, 18:00
. Exista si oameni (putini asa e...) care aleg sa nu mai mearga in cluburi, sau sa iasa cu femeia in oras, pt.Farul, sunt oameni care in loc sa stea sa vada un meci la tv, aleg sa stea 3 zile pe trenuri, sa stea cu orele prin gari si sa fumeze la posta pt. a ajunge acolo unde joaca Farul...


astia sunt suporterii adevarati, iar deplasarea in sine, lucrurirle care se intampla pe drum, amintirile cu care raman sunt nepretuite... meciul e doar cireasa de pe tort

Simp4ticul
28th July 2006, 04:08
pe forumul asta toti va dati smardoi care e mai farist ca altu care a fost in galerie care e ultras si care nu dar cei care posteaza aici cu mici excepti sunteti doar tari de gura ... nu stiu cati dintre voi au incercat sa faca ceva pentru farul si nu doar prin vb ci si prin fapte ... dar mentalitatea voastra de ,, adevarati faristi " va impune doar sa vb ... stiu in galerie o gramada care muncesc toata ziua si isi fac timp sa ajunga la meciuri si cand ma uit la voi ca ... nu ma lasa seful si dastea mi se face scarba ... numai azi pentru meciul cu uta stiu cati se invoisera de la munca pentru a face deplasarea la arad ... asa ca numai dati din papagal si demonstrati ... faptele conteaza nu vorbele ...

va luati vai copii , copii astia ridica galeria nu voi care stati la peluza 1 si .... imi vine sa va injur dar am bun simt ... majoritatea aveti abonamente de la munca si dastea ... nu tot moca sunt ??? veniti si voi si bagati bani in fulare , banere , luati amenzi din cauza gaborilor ce nu lasa la afisat mesaje si dupaia sa va aud ...... SMARDOI DE 2 LEI ... IMI FACETI GREATA

rechin
28th July 2006, 14:34
fiecare sustine echipa cum vrea si cum poate.. sa muncesti si tu si dupa aia sa vorbesti... aia despre care spui tu ca scriu aici poate stiu de Farul cand tu nici nu stiai bine cum te cheama ... mai bine mai citeste si tu o carte ca ai vocabularul foarte limitat copile

tchibos
28th July 2006, 16:44
Gata cu aprecierile negative. Daca mai vad mesaje din astea le sterg fara sa mai stau pe ganduri. Vreau sa vad aici cel mai frumos steag si atat. Off topicul se va sterge de acum inainte.

b3bito
28th July 2006, 16:55
eu chiar te rog sa le stergi si ep astea de acuma,in loc ca omu sa intre sa vada despre ce este vb,si sa vda steagul respectiv,intra si se cearta...

tchibos
28th July 2006, 17:03
pai ar trebui sa sterg 80% din ele...

reamintesc despre ce este vorba:


Despre ce este vorba ? Tinind cont ca pina acum cei care compun gruparile nu au realizat prea multe steaguri de 2 bete ( japoneze) si nici prea multe steaguri mari de fluturat ( de 3 x 3m sau de 4 x 4 m) cei care conducem galeria Farului am decis sa acordam un premiu de 1.000.000 lei pentru cel mai frumos steag pe 2 bete ( japoneza) si de 2.000.000 lei pt cel mai frumos steag de fluturat, fie ca este de 3 x 3 m sau chiar de 4 x 4m. Premiul se va da o data la 3 etape si se va atribui pe baza voturilor care vor fi date pe site. Cum se va realiza acest lucru ? Se vor face poze la fiecare steag in parte si se vor pune poze cu el pe site-urile suporterilor farsiti, steagul care va primi cele mai multe voturi va fi cistigatorul concursului si va primi premiul inaintea primului meci acasa ( de dupa concurs ) CHIAR IN PELUZA GALERIEI. Asa toti vor fi siguri ca isi vor ridica premiul !



off topicul nu se mai permite pe acest topic..

daca aveti comentarii legate de subiect (cel mai frumos steag), propuneri sugestii on topic le asteptam daca nu, scrieti acolo unde trebuie si ce trebuie

Armandihno
11th August 2006, 09:58
ce s-a mai intamplat cu concursul pana acum, au fost ceva steaguri sau nu?