PDA

View Full Version : Manchester City



Bogdy LFC
20th April 2008, 13:13
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c6/Mcfc.png

http://en.wikipedia.org/wiki/Manchester_City

Un club mare,o echipa frumoasa - cea mai iubita echipa din Manchester sustinuta de fani extrem de pasionati de fenomen si patronata de o un om la randu-i extrem de pasionat si iubitor de fotbal :ok: Am considerat ca mertita un thread deschis si pe forumul nostru chiar daca este finalul sezonului si nu au prins nici macar Cupa UEFA.Se anunta o vara extrem de fierbinte pe piata transferurilor si din partea lor.

Personal le doresc mult succes pe viitor si bineinteles,cat mai multe victorii in fata rivalilor din Stretford :ok:

ReD_Devil
20th April 2008, 14:23
dinainte de a citi ceva ce ai scris in descrierea facuta lui city eram sigur ca nu poti sa nu ne ataci oleak... esti complexat rau..simplele tale "remarci :D " nu arata doar rivalitatea dintre mufc vs lfc . la tine cred ca e o problema mai mult decat personala...cred ca ti-a facut ceva vre-un fan united cand erai mai mic sau ce :lol:(ceva= abuz fizic/moral :D )
on-toppic - o echipa care promite multe...abia de la venirea lui sven g.e :ok:

YoNuTzz
20th April 2008, 19:15
echipa care promite multe, dar sezonul asta au fost multi bani si cam degeaba...

Andrei_23
20th April 2008, 19:19
Cu 10-15 jucatori noi e greu sa inchegi o echipa oricat de buni ar fi ei

acmilan_nutu
21st April 2008, 02:23
Scuza-ma ca intervin ....ce echipa mare e Manchester City....adica dc esti fanul ei te inteleg esti subiectiv....dar asha....sa fim seriosi...Milan , Liverpool, Barcelona,Miami Heat, astea sunt echipe mari!!

ReD_Devil
21st April 2008, 14:19
Scuza-ma ca intervin ....ce echipa mare e Manchester City....adica dc esti fanul ei te inteleg esti subiectiv....dar asha....sa fim seriosi...Milan , Liverpool, Barcelona,Miami Heat, astea sunt echipe mari!!
ai uitat concodria chiajna ca sa fie lista completa a echpelor mari :drak:
si n-a zis nimeni de city ca e o echipa mare...pt ca NU E :D doar e una cu ceva jucatori buni si care promite mult ...atat tot !
legat de city si de meciul de ieri...ma asteptam sa castige,insa nu cu ajutorul lui james.Ma sperie baiatu' asta cand ma gandesc la nationala albionului :no:

Iaco
21st April 2008, 14:37
ai uitat concodria chiajna ca sa fie lista completa a echpelor mari :drak:
si n-a zis nimeni de city ca e o echipa mare...pt ca NU E :D doar e una cu ceva jucatori buni si care promite mult ...atat tot !
legat de city si de meciul de ieri...ma asteptam sa castige,insa nu cu ajutorul lui james.Ma sperie baiatu' asta cand ma gandesc la nationala albionului :no:

Las ca in vreo doi ani vine foster si scoate treaba din rahat:D:D

Andrei_23
29th April 2008, 21:58
Se zvoneste ca Ronaldinho ar fi aproape de un transfer la Manchester City , echipa din insula oferind o suma mult mai mare decat cele doua echipe din orasul Milano
http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/sport/football.html?in_article_id=557368&in_page_id=1779

Andrei_23
16th June 2008, 21:38
Manchester City pulseaza din nou pentru achizitionarea starului brazilian, Ronaldinho.
http://www.telegraph.co.uk/sport/main.jhtml?xml=/sport/2008/06/16/ufnronaldinho116.xml

Andrei_23
2nd July 2008, 18:31
Misiune facila in primul tur al Cupei UEFA pentru "cetateni", ei vor intalni EB/Streymur (Insulele Feroe) - prima mansa are loc pe 17 iulie in Feroe iar returul doua saptamani mai tarziu pe "City of Manchester".

Patriots
2nd July 2008, 20:40
"The Citizens" l-au transferat pe atacantul brazilian , de 21 de ani , Jo de la Cska Moscova
http://www.goal.com/en/articolo.aspx?contenutoid=760477

Andrei_23
2nd July 2008, 20:44
18 milioane de lire? ENORM!

Lordul
2nd July 2008, 20:49
face banii ! l-am vazut in C.L si Uefa ,stie cu mingea ,facea un cuplu letal cu Wagner Love sprijiniti de dribleurul Daniel Carvalho!

Andrei_23
2nd July 2008, 20:53
L-am vazut si eu, cu Interul in Champions League, e bun, nu poti spune ca nu-i bun. Dar 18 milioane de lire? Stii vorba aia - prost nu-i cine cere...

De mentionat si cedarea portarului suedez, Andreas Iasaksson, campioanei Olandei - PSV.

Andrei_23
23rd August 2008, 00:19
Vincent Kompany a semnat cu Manchester City!

Internationalul belgian (22 ani) a semnat un contract pe patru ani, suma de transfer nu a fost facuta publica.

Un transfer excelent dupa parerea mea. :ok:

kain
1st September 2008, 16:29
Manchester City nu mai apartine thailandezului Thaksin Shinawatra. Clubul englez a fost cumparat de un grup financiar din Emiratele Arabe Unite. Fostul prim-ministru al Thailandei achizitionase gruparea insulara pe 6 iulie 2007 si a vindut-o dupa numai un an.

kain
1st September 2008, 16:34
Aparatorul croat Vedran Corluka a parasit clubul Manchester City, semnind pentru Tottenham. Fundasul dreapta in virsta de 22 de ani, o revelatie la Euro, il va regasi in White Hart Lane pe compatriotul Luka Modrici, coleg la “nationala”. Suma de transfer pentru jucatorul care a semnat un contract pe 6 sezoane este de 10,4 milioane de euro.

Catalanul
2nd September 2008, 00:07
Si un transfer bomba ... pe ultima suta de metri Manchester City l-a lluat pe Robinho in schimbul sumei de 40 milioane € :shocked:

Andrei_23
2nd September 2008, 00:08
Unde scrie ? Nu prea imi vine sa cred, Robihno zicea ca vrea la Chelsea; e posibil ca sefii Realului sa-i fi pus bete in roate.

Catalanul
2nd September 2008, 00:09
intra pe marca daca nu ma crezi :) toate posturile de radio din spania vorbesc despre acest transfer

http://www.marca.com/

Andrei_23
2nd September 2008, 00:13
Nu stiu ce sa cred...pe site-ul Premier League nu scrie nimic, nici pe site-ul oficial a lui City, nici la Real...pana la urma marca e doar un ziar, in ziare nu am incredere.

Paolo Zabaleta a fost transferat de la Espanyol, e un transfer bun.

Catalanul
2nd September 2008, 00:15
Nu scrie doar pe Marca ci si pe AS sau El Mundo Deportivo. Cadena Ser, cel mai important post de radio din Spania, a fost cea care a anuntat acest transfer in urma cu cateva minute.

Stiu ca ti-l doresti la Chelsea :D dar uite ca pana la urma va juca la City.

Oricum cred ca asta e transferul bomba al verii. Se pare ca noii investitori ai lui Manchester City sunt dispusi sa dea si 30 de milioane de € pe Berbatov.

Andrei_23
2nd September 2008, 00:17
Daca chiar e adevarat, City are o formatie excelenta: l-au adus pe Kompany, Wright-Phillips, Jo, Zabaleta si acum Robinho. (mai e si Ben Haim, dar nu-i mare jucator)

Sir. Eko
2nd September 2008, 01:55
e oficial Robinho e un fraier ...a scuze Robinho e la City:D

kain
2nd September 2008, 05:35
Curtat insistent de Chelsea la cererea expresa a tehnicianului Luis Felipe Scolari, atacantul brazilian Robinho, pe numele sau complet Robson de Souza, a ajuns in cele din urma surprinzator la Manchester City, echipa care s-a interesat si de serviciile lui Ronaldinho. Pentru semnatura lui Robinho oficialii lui City au platit Realului suma de 32.5 milioane de lire, intelegerea fiind parafata pentru urmatoarele patru sezoane.

“Sunt incantat sa pot lucra cu un asemenea jucator talentat precum Robinho. Mereu am afirmat ca pentru a concura cu marile cluburi din Premiership trebuie sa contam pe piata transferurilor cu jucatori de calibru, si Robinho este fara indoiala unul dintre cei mai buni jucatori ai lumii”, a declarat Mark Hughes, tehnicianul lui City, pentru site-ul clubului.

Robinho poate debuta la noua sa echipa pe 13 septembrie cand Manchester City intalneste chiar pe Chelsea, echipa care a insistat cel mai mult pentru brazilian in pauza competitionala. In varsta de 24 de ani, Robinho s-a remarcat in fotbalul brazilian la Santos, club alaturi de care a cucerit titlul de campion in 2002. A urmat trecerea la Real Madrid in 2005, in decursul celor trei sezoane petrecute pe Santiago Bernabeu marcand 25 de goluri in 101 meciuri. Robinho a debutat in nationala Braziliei in 2003, de atunci si pana in prezent adunand 42 de selectii.

Iaco
2nd September 2008, 09:31
e oficial Robinho e un fraier ...a scuze Robinho e la City:D

Il vreai la Chelsea...foarte bine ca s-a dus la o echipa mai slaba din PL...mie imi convine!...oricum CIty va pune probbleme serioase anul asta...antrenor+jucatori f f f buni eu zic ca pot sparge top 4:D:D...si tottenham e acolo

Lordul
2nd September 2008, 09:48
njumai ca Tottenham deocamdata are 1p dupa 3 meciuri si ocupa locul 19

kain
2nd September 2008, 18:55
Noii patroni ai lui Manchester City, arabii de la grupul Abu Dhabi, au anunțat bugetul de care va dispune antrenorul Mark Hughes pentru viitoarea campanie de achiziții a grupării din nordul Angliei. Astfel, după ce i-a plătit fostului prim ministru tailandez, Thaksin Shinawatra, aproape 184 milioane de euro pentru pachetul majoritar de acțiuni al clubului, noul patron, anunță că e gata să investească 245 de milioane de euro, în următoarea perioadă de transferuri, pentru a face din City o echipă de temut a Europei. Având în vedere că în puținele ore pe care le-a prins din perioada de transferări de vară, a pus la dispoziție 42 de milioane de euro pentru a-l aduce pe Robinho, este de crezut că se va ține de cuvânt.

"Nu vrem ca Manchester City să atace doar trofeele interne, ci și Champions League. Vrem să ne batem pentru fiecare trofeu posibil" a declarat Dr. Sulaiman Al-Fahim, noul patron de la echipa lui Mark Hughes.

Acesta are încredere nemăsurată în propriile forțe:
"Mereu mă simt ca un buldozer, un buldozer asigurat. Chiar dacă cuiva nu-i place, se pune în mișcare și chiar dacă sunt alte mașini în fața sa, trebuie să le calce în picioare și să avanseze. De obicei, obțin ceea ce vreau!" a clamat noul patron al lui Manchester City. :ok:

Iaco
2nd September 2008, 19:29
njumai ca Tottenham deocamdata are 1p dupa 3 meciuri si ocupa locul 19

Las ca Tottenham isi revine...manchester anu trecut avea 2 puncte dupa trei etape si a castigat campionatul deci nu e nici o tragedie...bineinteles ca tottenham nu e manchester dar ti-am dat doar un exemplu:D:D:D:D

Razor
2nd September 2008, 21:15
Am citit ca ofera 148 de milioane de euro pentru Cristiano Ronaldo:groggy:

adi_sampon
2nd September 2008, 22:25
City se pune pe treaba dupa ce l-au luat si pe JO acum pe Robinho atac de atac totusi pacat de brazilian parca merita o echipa de top

YoNuTzz
2nd September 2008, 23:56
transfer bomba as putea zice, chiar nimeni nu ma asteptam
oricum in opinia mea robinho trebuia sa aleaga chelsea, dar probabil a vrut sa fie sigur ca va fi titular, k de bani nici la chelsea nu ar fi dus-o rau...

Andrei_23
3rd September 2008, 10:21
transfer bomba as putea zice, chiar nimeni nu ma asteptam
oricum in opinia mea robinho trebuia sa aleaga chelsea, dar probabil a vrut sa fie sigur ca va fi titular, k de bani nici la chelsea nu ar fi dus-o rau...

Eu sunt sigur ca nu Robinho a facut alegerea, City a venit in ultima clipa cu o oferta mai mare decat Chelsea, si Realul n-a facut altceva decat sa accepte oferta mai avantajoasa.

Sir. Eko
3rd September 2008, 12:30
Robinho in 6 luni se va plange de vremea din Anglia si se va cara inapoi in Spania

Iaco
3rd September 2008, 13:53
Ce ziceti de intentiile arabului...credeti ca va fi un nou sinawathra sau chiar va fi city un al doilea chelsea???

dardar_3
3rd September 2008, 15:58
Probabil vor avea de spalat niste bani.

Or sa arunce cu bani foarte multi. Acum e ocazia pentru unii sa scape pe bani frumosi de unii jucatori:D


PS: Cei mai buni, ma refer la Cr. Ronaldo, Messi, Kaka, Ibrahimovic... nu cred ca vor pleca de la cluburile lor.

Iaco
3rd September 2008, 16:04
Deci Ronaldo doar la Real se duce...vai de capu lui daca se transfera la City pentru bani, nu va avea viata usoara in oras...cred ca isi va lua casa prin america de sud sau antarctica si va zbura in fiecare zi la meci ca sa scape de fani:D:D:D

dardar_3
3rd September 2008, 16:08
Au mai fost cazuri de genu... :)


Seedorf, Pirlo(de la Inter la Milan). Iar cele 2 echipe chiar joaca pe acelasi stadion. :D Singura diferenta e ca Pirlo si Seedorf s-au dus la Milan pentru ca se saturasera sa stea la un club care nu era in stare sa castige nimic:D


E bine stiut si cazul lui Figo si trecerea lui de la Barcelona la Real Madrid.


Insa personal nu cred ca se va intampla asta.

YoNuTzz
3rd September 2008, 17:28
este exclus ca ronaldo sa plece la city...va avea viata infernala cu suporterii lui united
daca pleaca, eu zic ca merge la real...

Jerry20cm
3rd September 2008, 17:30
Au mai fost cazuri de genu... :)


Seedorf, Pirlo(de la Inter la Milan). Iar cele 2 echipe chiar joaca pe acelasi stadion. :D Singura diferenta e ca Pirlo si Seedorf s-au dus la Milan pentru ca se saturasera sa stea la un club care nu era in stare sa castige nimic:D


E bine stiut si cazul lui Figo si trecerea lui de la Barcelona la Real Madrid.


Insa personal nu cred ca se va intampla asta.

si acum saracii au aceeasi soarta :( :D

Referitor la City. Chiar sunt curios sa vad ce fac arabii astia. Sincer sa fiu, n-as prea mai vrea inca o Chelsea. Destul ca Abramovic acapareaza mai toti jucatorii cu salariile lui fenomenale si cu sumele de transfer.

Andrei_23
3rd September 2008, 18:08
Eu cand am auzit ce avere are am ramas prost...peste 1200 de miliarde de euro...nici nu imi inchipuiam ca exista atatia bani in lume...pai Abramovici e negrul de sub unghie pe langa asta.

Zabriskie
3rd September 2008, 19:23
LOL, aia nu e averea mah, e valoarea aproximativa a companiei, sunt altele care valoreaza mai mult.

Andrei_23
3rd September 2008, 19:25
Normal ca nu-s bani cash sau in conturi...

Zabriskie
3rd September 2008, 19:36
Pai da, si valoare aia revine multor oameni, nu e un singur ins care tine in spate toata compania, comparatia cu Abramovic e fortata.

Iaco
3rd September 2008, 21:17
Andrei daca e sa o iei asha gandestete la Gazprom...compania care sponsorizeaza Zenit Sp...pai aia controleaza toate exporturile de petrol si gaze din rusia...ii bat pe araboi la fundu gol...sau microsoft sau marile companii petroliere americane...Exxon sau Texaco...in tarile arabe e mai simplu sa zici ca ai avere mare ca deobicei sultanii, seicii sau emirii sau cine conduce tara aia considera ca tot produsul intern brut al tarii este a lui...e un regim autocratic...

kain
21st September 2008, 18:45
Manchester City face spectacol cu Portsmouth, 6-0 in minutul 87 :yeah:

Bogdy LFC
21st September 2008, 18:50
Manchester City face spectacol cu Portsmouth, 6-0 in minutul 87 :yeah:

Au spalat rusinea din meciul cu Boro din deplasare in ultima etapa a sezonului trecut! :D

kain
2nd December 2008, 15:26
Brazilianul Robinho este intr-un adevarat razboi cu colegii sai. Fotbalistul in varsta de 24 de ani isi acuza coechipierii ca nu au mentalitatea potrivita pentru niste campioni si ca se multumesc cu putin.

"Manchester City are jucatori buni, dar mentalitatea unei echipe mici. Lipseste mentalitatea unor campioni. Cei de aici se multumesc sa termine pe locul 5 sau 6, se multumesc cu putin gandindu-se ca si o remiza este buna. Am invatat ca daca esti pe locul doi nu insemni nimic si incerc sa le inspir o mentalitate de invingatori. Trebuie sa bati Chelsea, Manchester United si Liverpool, mentalitatea trebuie sa se schimbe", a declarat Robinho.

Chiar daca in vara s-au facut investitii masive, Manchester City ocupa abia locul 13 in Premiership dupa 15 etape, cu 17 puncte.

Cipri
19th December 2008, 14:45
FC Copenhaga - Manchester City , in saisprezecimile Cupei Uefa .
Daca vor trece de danezi , vor juca impotriva invingatoarei din meciul Aalborg - Deportivo La Coruna . Asadar , City poate ajunge departe anul acesta in Cupa Uefa .

Sir. Eko
15th January 2009, 15:35
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_city/7830199.stm

am auzit ca vor sa dea 100 + pe el ...nebuni arabi astea :D

dardar_3
15th January 2009, 16:38
A mai dat si chelski 200mil si tot n-a plecat.

Kaka va merge doar la Real Madrid daca va pleca.

mariomax
17th January 2009, 15:21
cand a dat celski 200 de mil pe el ma? cand sforaiai tu mai bine, ai visat ceva, este?

saintcatri
2nd February 2009, 19:55
La City se pare ca se face trupa buna... Insa cred ca intai trebuie sa faca o figura buna prin PL si in Uefa si apoi sa spere ca va veni vreun mare nume... Pana atunci nimeni, in afara de Robinho, nu vad sa mai ia drumul Manchesterului... Cel putin nu la City... :P

Sincer, nu-l vad pe Kaka plecat de la Milan... La nici o alta echipa!! Si "tinerelul" Ricardo Izecson dos Santos Leite "Kaka" nu mai e asa tinerel... Daca il prinde varsta de 28-29 de ani la Milan (cand deja are si banderola), nu mai pleaca nicaieri!! Eu asa vad...

saintcatri
2nd February 2009, 19:56
Mmm... Nu am sa raman masca sa-l vad pe nenea Ronaldo sa schimbe stadionul, dar nu si orashul.... ;)

Celso
29th April 2009, 11:36
Roberto ManCity, Il Signore dei tre Scudetti

„Mancini este unul dintre cei mai promițători tehnicieni. Orice club și-ar dori să-l aibă pe bancă”, a spus un reprezentant al arabilor de la Manchester City pentru presa din Anglia.

daca vine Mancini e posibil sa avem BIG FIVE:D

Sir. Eko
2nd June 2009, 22:25
City clinch Barry signing
England international signs five-year deal

Last updated: 2nd June 2009

Manchester City have completed the signing of Gareth Barry from Aston Villa in a £12million deal.

Barry has penned a five-year contract at Eastlands after agreeing personal terms and passing a medical.

The England international's future at Villa has been the subject of speculation for some time, with Liverpool failing to sign him last summer in a much-publicised tug-of-war with Villa.

Barry's contract at Villa was due to expire next summer and although Villa offered him a new deal, he has opted to make the move to ambitious City.

The 28-year-old becomes City's first signing of the summer and his arrival is a major boost for City boss Mark Hughes as he looks to build a side capable of breaking into the top four.


Un super transfer:ok:

dardar_3
3rd June 2009, 08:32
Roberto ManCity, Il Signore dei tre Scudetti



Mai bine zis Il Signora:D Au fost trei Scudetti "desenate" de Guido Rossi si Tristu Sef.

Nu cred ca va rezista mai mult de juma de an la CIty. :rolleyes: (asta binenteles daca va veni)

iuli_vl
14th June 2009, 20:11
In maxim 2-3 ani man.city se va bate pentru locurile 2-4 din anglia.

Andrei_23
23rd June 2009, 15:45
Manchester City l-a achizitionat pe varful paraguaian Roque Santa Cruz de la Blackburn Rovers contra sumei de 18 mil £; durata contractului este de partru ani.

E bun transferul, dar suma este exagerata...

iuli_vl
25th June 2009, 12:42
Manchester City l-a achizitionat pe varful paraguaian Roque Santa Cruz de la Blackburn Rovers contra sumei de 18 mil £; durata contractului este de partru ani.

E bun transferul, dar suma este exagerata...
Cruz nu e ala care a venit de la bayern?!mie unul mi-se parea un jucataor sub-mediacro la bayern,dar la city cred ca va face fata in urmatorul sezon,dar nu si in urmatoarele!!

Roddicted
25th June 2009, 13:08
cruz un mare atacant care mereu a dat impresia ca poate mai mult

Celso
6th July 2009, 11:58
<= Daniel Sturridge Undisclosed Chelsea
=> Gareth Barry &#163; 12,000,000 Aston Villa
=> Roque Santa Cruz &#163; 17,000,000 Blackburn Rovers
<= Joe Hart On Loan Birmingham City
<= Danny Mills Released
<= Darius Vassell Free Transfer Ankaragucu
<= Dietmar Hamann Released
<= Michael Ball Released
=> Stuart Taylor Undisclosed Aston Villa
=> Richard Martin Loan : Expired Burton Albion

http://img40.imageshack.us/img40/8315/taylorryp.jpg (http://img40.imageshack.us/i/taylorryp.jpg/)
Stuart Taylor/portar/28ani

2 amicale stabilite pana acum

18th Friendly Match Orlando Pirates vs Man City
21st Friendly Match Kaizer Chiefs vs Man City

Patriots
13th July 2009, 22:23
City s-a inteles cu Tevez , acesta mai trebuie doar sa faca vizita medicala.

razwan_vs
13th July 2009, 22:42
tevez-robinho-santa cruz....ce atac vor avea :)

Patriots
13th July 2009, 22:58
tevez-robinho-santa cruz....ce atac vor avea :)

Si asta nu e tot. Cica sunt in negocieri avansate si pentru Adebayor. Sa vedem acum si cum vor juca.

Gooner
13th July 2009, 23:20
Manchester City's negotiations with Arsenal and the player's representatives over a potential move for Emmanuel Adebayor from north London to Eastlands are now at an advanced stage, according to Sky Sports News, with the Citizens about to offer the striker a lucrative and lengthy contract, should he decide to switch in a deal now reportedly worth &#163;22 million.

Ii prosteste Wenger pe arabi, de n-au treaba :))

Catalanul
13th July 2009, 23:25
Si pe cine aveti de gand sa aduceti in locul lui ? :) :D

Gooner
13th July 2009, 23:31
Eduardo :))

Iaco
15th July 2009, 15:16
Din cate am citit pe Eurosport momentan City are 9 atacanti:D:D...sa vedem cum se va simti Tevez:D...daca la Man Utd nu ii convenea cand erau patru:D

Roddicted
15th July 2009, 15:43
Si asta nu e tot. Cica sunt in negocieri avansate si pentru Adebayor. Sa vedem acum si cum vor juca.

Pe Robinho il poti pune si mijlocas dreapta,nu e asta o problema.
Cu Tevez si Adebayor ar face furori astia :ras-plans:
Fergusor e practic un antrenor slab. :rolleyes: De ce zic asta?Cum sa joace asa de putin Tevez in sezonul trecut si sa-l pui in locul lui pe mortul de Berbatov..Si daca nu era de ajuns, dupa ce il vinzi pe Ronaldo, il mai dai si pe asta...A inceput sa aiba mari probleme cu capul

dardar_3
15th July 2009, 16:45
Din cate am citit pe Eurosport momentan City are 9 atacanti:D:D...sa vedem cum se va simti Tevez:D...daca la Man Utd nu ii convenea cand erau patru:D

Cum sa se simta?!... La fel ca rubinu' in vacanta prin Maldive, dar cu portofelul plin.:rolleyes:

S-au spalat la bani cu Tevez, de ar fi invidios orice samsar sau vanzator de droguri. Practic Tevez a fost cumparat ca o prostituata de catre o grupare mafiota si apoi trimis la produs pe unde a putut si la cine a dat mai mult.

:rolleyes:

Iaco
15th July 2009, 16:56
Cum sa se simta?!... La fel ca rubinu' in vacanta prin Maldive, dar cu portofelul plin.:rolleyes:

S-au spalat la bani cu Tevez, de ar fi invidios orice samsar sau vanzator de droguri. Practic Tevez a fost cumparat ca o prostituata de catre o grupare mafiota si apoi trimis la produs pe unde a putut si la cine a dat mai mult.

:rolleyes:

Tot latin si asta ce sa-i faci...momentan City e ca un Real mai mic...au cumparat o suta de atacanti da nici un fundas...mai punand la socoteala si imbolnavirea celui mai valoros fundas(Richards) cu gripa porcina...o sa ajunga sa aiba 100 de goluri date pe sezon da peste 100 de goluri primite:D:D...oricum la CIty nici anul trecut problema nu era inscrierea golurilor ci tot apararea ii ingropa...dar asta e cand ai prea multi bani de nu ai ce face cu ei:D

Is cineva...las ca stie Ferguson ce face mai bine ca tine...daca sezonul viitor Man Utd castiga campionatu fara Ronaldo sau Tevez ce o sa zici...totusi Berbatov a avut cele mai multe assisturi din campionatul Angliei sezonul trecut si mai multe goluri ca Tevez(iar la final au cam avut acelasi numar de starturi).

Si inca o chestie Tevez tot anul trecut s-a lamentat in presa...nu s-a dus niciodata la Ferguson sa se planga personal ca joaca prea putin...daca avea cojones ca asha se zice pe la el se ducea la scotian sa se planga nu prin News of the World:)

Gooner
15th July 2009, 21:01
Tevez zicea la Eurosport 2 ca singura data cand a vorbit cu Fergie inafara antrenamentelor a fost dupa castigara UCL'ului de la Roma, cand au vorbit ceva legat de prezenta lui la nationala Argentinei. Lui Tevez cred ca i-ar fi bun un antrenor gen Hizo, sa vorbeasca cu el pe mess :)

Roddicted
15th July 2009, 22:15
morph:Tevez cand intra dadea tot ce putea, in schimb bulgarul abia se taraia...

Andrei_23
15th July 2009, 22:30
Pai Ferguson era oarecum obligat sa joace cu Berbatov, a dat o caruta de bani pe el ca sa-l tina pe banca ? Dupaia era acuzat ca nu i-a acordat destule sanse sa demonstreze...

Lordul
15th July 2009, 23:18
Tevez zicea la Eurosport 2 ca singura data cand a vorbit cu Fergie inafara antrenamentelor a fost dupa castigara UCL'ului de la Roma, cand au vorbit ceva legat de prezenta lui la nationala Argentinei. Lui Tevez cred ca i-ar fi bun un antrenor gen Hizo, sa vorbeasca cu el pe mess :)

UCL l-a câștigat la Moscova nu la Roma , la Roma a pierdut cu 2-0 în fața Barcelonei

Gooner
16th July 2009, 00:50
In fine Moscova.....

mariomax
18th July 2009, 22:59
dupa tevez, city l-a luat si pe adebayor...:D

John
18th July 2009, 23:06
dupa tevez, city l-a luat si pe adebayor...:D

nu credeam sa fie adevarat ... 29 de mil au dat pe el

miril
26th July 2009, 11:23
De acord cu Freguson, desi s-ar putea sa-si inghita, in final, vorbele. Finalul campionatului. Nu cred, totusi, ca City are sansa la titlu, caci nu este de ajuns sa cumperi cu...furca, ci cu...capul.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_utd/8169153.stm

Iaco
26th July 2009, 14:04
City o sa se scufunde mai repede decat Titanicul...la ce ego-uri sunt in atac o sa se intepe ca prostii...adebayor, robinho, bellamy(mai e ca nu stiu?) si tevez mai nou o sa implodeze echipa aia:)

Sasuke Uchiha
27th July 2009, 16:21
prea multi atacanti... 2 mijlocasi gen pirlo sau xabi alonso si astia au echipa sa se bata pt ceva

YoNuTzz
30th July 2009, 14:25
a semnat si kolo toure

Andrei_23
30th July 2009, 16:18
Indraznesc sa spun ca e cel mai bun transfer al lor...vom vedea.

Mai si pleaca oameni de la City ca prea multi au venit: Elano la Galatasaray.

HardmaN
20th August 2009, 07:32
bn Manchester:X:X a 2 echipa a mea ... imi pare rau de Elano... da lasa k a venit Adebayor , Toure vedeti voi echipa peste 1 an:D cu Robinho si compania

Andrei_23
25th August 2009, 14:36
City a ajuns la un acord in cursul zilei de ieri cu internationalul englez Jolean Lescott (27 ani) si cu fundasul dreapta de la FC Barcelona, Sylvinho (35 ani). Pentru Lescott s-au platit in jur de 24 milioane &#163; in timp ce Sylvinho a venit liber de contract.

Roddicted
25th August 2009, 16:26
na ca acum avem si fundasi centrali :D

Celso
25th August 2009, 16:30
pacat ca nu aveti antrenor:(:):D

Sasuke Uchiha
25th August 2009, 16:33
prea buna echipa are city anu asta , insa nu cred ca vor rezista tot sezonul , au mare nevoie de un mijlocas , cu barry si ireland nu pot juca toate meciurile

michai
25th August 2009, 16:40
Are echipa tare City:ok:
Insa va fi super greu sa te bagi in Big 4:drak:

Bogeyman
4th September 2009, 15:59
^ se vor baga in big 4 cand vor aduce un antrenor cu mentalitate de big 4. nu cred ca este manager in premier league care ar fi folosit mai prost banii decat hughes
in plus de asta e si antrenor slab

Luis Garcia10
4th September 2009, 17:21
Uite asa slab cum e Hughes, a reusit 3 cleen sheets din trei meciuri! Plus ca toate au fost victorii! :rolleyes:

Andrei_23
4th September 2009, 22:54
^ se vor baga in big 4 cand vor aduce un antrenor cu mentalitate de big 4. nu cred ca este manager in premier league care ar fi folosit mai prost banii decat hughes
in plus de asta e si antrenor slab

Nu stiu daca Huges este chiar asa slab, s-au dat sumele astea colosale mai mult ca sa le faca pe plac seicilor, lumea a profitat cand au vazut cum arunca cu banii si au stors cat au putut de la ei.

Oricum au echipa frumoasa, astept sa vad cu se misca impotriva echipelor mari.

VladC
5th September 2009, 01:36
daca man city intra in big 4..atunci nu va fi big 5?...just wonderin':o:

Andrei_23
5th September 2009, 09:18
Big4 nu cred ca face neaparat referire la primele 4 din clasament...

michai
5th September 2009, 10:53
PAi doar 4 merg in CHL....de ce sa fie big 5...

messi19
5th September 2009, 11:11
asa si everton a prins locul 4 acuma cativa ani si nu a zis nimeni ca e big 5.
asa ce facem???daca termina spurs pe 3 si city pe 4 anu asta e big 6????

michai
5th September 2009, 11:34
Parerea mea e ca BIG 4 contine cele 4 echipe cunoscute pt ca aproape in fiecare an aceste echipa termina in primele 4.Ca sa intre o alta echipa in Big 4 ar trebui sa term intre primele 4 mai mult de un singur an,iar echipa care iese sa nu mai prinda primele 4 mai multi ani la rand:D

Luis Garcia10
5th September 2009, 11:50
City tre` sa termine vreo 4 ani la rand in primii 4 ca sa fie luata in seama! ;) Pana atunci, ramane un BIG 4 ;)

Celso
5th September 2009, 12:28
gresit! City trebuie sa joace in Champions League vreo cativa ani buni, sa ajunga si ei prin semifinale si apoi mai vorbim de Big4 ...cred ca Chelsea a intrat in Big4 datorita constantei in CL ...semifinale cativa ani buni la rand, finala...

VladC
5th September 2009, 15:39
big 4 nu se refera la locul din clasament..big 4 = man untd,chelsea,arsenal l'pool...si de asta am zis ca daca man city ajunge sa zicem echipa mare..atunci ar fi big 5 pentru ca nu poti sterge istoria la nici una dintre cele care sunt deja in big 4...daca intelegeti ce vreau sa spun..:D

Iaco
5th September 2009, 15:53
Oricum Big4 asta e valabil de vreo 20 de ani incoace...daca vorbim de echipe de traditie in Anglia acelea sunt: Liverpool, Man Utd Arsenal Everton Aston Villa si in unele perioade Sunderland sau BlackPool:D

Gooner
5th September 2009, 16:06
Oricum Big4 asta e valabil de vreo 20 de ani incoace...daca vorbim de echipe de traditie in Anglia acelea sunt: Liverpool, Man Utd Arsenal Everton Aston Villa si in unele perioade Sunderland sau BlackPool:D

Poti pune linistit si Sun'landul ......doar am citit de perioada aia cand aveau bani cu nemiluita (cum e Real acum). Plus ca au cateva titluri inainte de 1900:yes:

Mario Di Lazi
13th September 2009, 20:23
Avem o nouă Chelsea Londra în Anglia :D

bravo ADEBAYOR

Bogeyman
13th September 2009, 20:47
eu cred ca din sezonu asta n-o sa mai axiste un big4...sper

Andrei_23
13th September 2009, 21:04
Eu cred ca tot acelasi ramane...sper :)

Sir. Eko
14th November 2009, 11:41
BUENOS AIRES - Disappointment at losing his first choice place for Argentina and exhaustion have led Manchester City striker Carlos Tevez - formely of West Ham and Manchester United - to consider retirement after the World Cup, despite being only 25, usually a peak age in a footballer's career.

"My chance passed. I had my possibility and I couldn't take advantage of it. When the team needed goals I couldn't provide them," Tevez said.

"So it's logical that other lads should be in front of me," he added of players like Gonzalo Higuain, now coach Diego Maradona's first choice as central striker.

Tevez, speaking to Argentine reporters in Madrid where Maradona's team face Spain in a friendly on Saturday, said retirement had crossed his mind.

"It's complicated, there's my family, the desire to return to Boca Juniors, but I think about it. It crosses my mind to hang up my boots if we win the World Cup, although I have a contract (with Manchester City) until 2014," he said.

"I'm a bit tired of so much football, so much football. I want to enjoy my family a bit. I'm very keen to stop and get a bit of calm. I've already won a lot. Living for football has saturated me."

Tevez has been very successful already, being voted South American footballer of the year three times in a row, winning the Libertadores Cup and the world club title with Boca in 2003, the Brazilian league title with Corinthians in 2005 and an Olympic gold medal with Argentina in 2004.

In England, he helped West Ham avoid relegation in 2007 and Manchester United lift two Premier League titles and be crowned European and world club champions last year.

Tevez, who last month said he sometimes wanted to quit the national team, added that he got fed up with criticism of Maradona's side as they struggled in the World Cup qualifiers.

"We were criticised a lot, sometimes rightly so, but to have people say we didn't play well because of the money or we don't love the (Argentina) shirt, don't sing the national anthem, there's a lot of ill will," Tevez said.


Ciudat Tevez asta :D

HardmaN
14th November 2009, 19:42
Barcelona are deja pregatit tricoul pentru starul brazilian de la Manchester City!

In Spania, presa catalana a descoperit motivul pentru care nimeni din lotul Barcelonei nu are numarul "7".

Tricoul cu o simbolistica speciala pentru Barcelona este rezervat pentru 'bomba' iernii asa cum anunta presa sosirea lui Robinho pe Nou Camp.

Robinho este asteptat la Barcelona in ianuarie cand spera sa ajunga la un acord cu proprietarul lui City, seicul Mansour, conform ziarului catalan El Mundo Deportivo.

Vedete ca Gary Lineker, Figo sau Henrik Larsson au purtat numarul 7 pe Nou Camp.

Directorul tehnic al Barcelonei, Txiki Beguiristain, a recunoscut acum cateva zile ca l-a dorit inca din vara pe brazilianul care purta tot numarul 7 pe tricou cand juca la Santos.

Robinho ar putea primi 7 milioane euro pe sezon la Barcelona.

Spaniolii sustin ca negocierile au inceput acum cateva luni, imediat dupa ce Barcelona n-a reusit sa-l transfere pe Arshavin de la Arsenal.

Celso
9th December 2009, 20:38
Batausul Bellamy si Weiss au gripa porcina

Doi dintre jucatorii formatiei britanice Manchester City, Craig Bellamy si Vladimir Weiss, au fost diagnosticati cu gripa porcina, iar alti jucatori sint suspecti de aceasta boala, potrivit editiei online a BBC.
Weiss nu s-a alaturat lotului inca de la meciul de simbata trecuta, iar City a confirmat ca si internationalul galez Bellamy s-a imbolnavit, iar alti membri ai staff-ului prezinta simptome asemanatoare.
"Mai multi au inceput sa tuseasca, iar medicul echipei este cel care decide daca este ceva serios sau nu", a spus antrenorul secund al formatiei, Mark Bowen.
Clubul a precizat ca se asteapta ca ambii fotbalisti sa revina de joi la antrenamentele echipei si sa fie apti de joc pentru intilnirea de simbata, contra lui Bolton.

http://i46.tinypic.com/20p9grr.jpg

TeBat
20th December 2009, 10:46
In ciuda victoriei obtinute in fata lui Sunderland, scor 4-3, antrenorul Mark Hughes a fost demis de la Manchester City

Clubul Manchester City a anuntat, sambata, ca antrenorul Mark Hughes a fost demis de la conducerea tehnica a echipei din Premier League, in locul sau fiind numit italianul Roberto Mancini.

In ciuda unei victorii, sambata, in meciul cu Sunderland, scor 4-3, Hughes a platit pretul unei prime jumatati de sezon departe de asteptarile si ambitiile proprietarilor clubului Manchester City.

Echipa din Manchester ocupa in prezent locul 6 in clasamentul campionatului englez, cu sapte victorii, opt remize si doua infrangeri.

Mancini s-a aflat in tribuna la partida cu Sunderland. Intrebat inainte de meci daca intr-adevar a fost decisa inlocuirea sa din functie, Hughes a raspuns: "Daca este adevarat, nu e bine".

Roberto Mancini nu a mai antrenat o echipa de la finalul sezonului 2007-2008, cand a fost demis de la Inter Milano. El a castigat cu Inter de trei ori campionatul Italiei si de doua ori Cupa Italiei.

Gooner
9th January 2010, 09:22
Puterea banului:
http://i.telegraph.co.uk/telegraph/multimedia/archive/01556/patrick-vieira_1556018c.jpg

Sir. Eko
9th January 2010, 09:28
:(:(:(


Ramane o legenda!

Celso
14th February 2010, 13:55
Bellamy, batut de un fan al lui Manchester United


Atacantul echipei Manchester City, Craig Bellamy, a fost batut de un suporter al lui Manchester united, intr-un club de noapte din Alderley Edge, Chesire.

Martori oculari povestesc ca atacatorul avea fizicul unui jucator de rugby, el reusind sa dispara pana in momentul in care politia a ajuns la fata locului.

"Bellamy a fost lovit in fata de cinci sau sase ori in figura", a povestit un alt martor pentru presa britanica.

Dupa bataia cu fanul lui Manchester United, Bellamy s-a ales cu ochiul vanat, cu o taietura pe fata si cu buza umflata.

Aceasta a fost o revansa luata de fanii lui Manchester United. In luna septembrie, Bellamy a lovit un fan al lui United, intrat pe teren in meciul direct.

De asemenea, in meciul din Cupa Ligii, Bellamy a fost lovit in cap de o moneda aruncata din sectorul fanilor lui Manchester United.

Iaco
14th February 2010, 15:06
unde ai gasit articolul asta?/

TeBat
14th February 2010, 15:10
Bellamy si-a luat-o pt ca nu avea crosa la el.

Celso
14th February 2010, 15:10
unde nici nu te astepti!:drak: pe ols:happy

Iaco
14th February 2010, 15:13
unde nici nu te astepti!:drak: pe ols:happy

L-am gasit:D:D...foarte bine a patit ca prea are gura mare:)

Pedro1984
8th August 2010, 20:10
Manchester City s'a calificat in europa league si v'a da piept cu mult mai titrata Poli Timisoara , slabe sanse sa mearga mai departe :)

Tazz
18th August 2010, 16:00
Craig Bellamy a semnat cu Cardiff City.

"My wife and kids live here and I've spent the last six years travelling up and down the road,"

"I left home at 15. I've always wanted to come back but I wanted to come back at the top of my game. I've come down to the Championship willing to put my neck on the line. It's probably the hardest football decision I'll have to make in my career.

"I grew up in this league and it's tough, and that gives me excitement as well. It's a great challenge for me."

Buna mutare pentru Cardiff.

Cristy RVD
18th August 2010, 16:04
Nu si pentru Bellamy.

Facea fata la orice echipa din prima liga...

Tazz
18th August 2010, 16:05
Daca i s-a facut dor de casa omului, ce sa-i faci :P

Roddicted
18th August 2010, 21:57
buna miscare :sleep:
Il iei pe ingamfatul ala cu aere de supervedeta, Balotelli si il lasi pe Robinho...Negrul asta va fi un pas inapoi pt City...
De parca nu ar fi de ajuns il lasi si pe Bellamy :happy
Du-te MANCINI tata...

Celso
12th May 2011, 11:41
In timpul unui interviu obisnuit, Mario Balotelli a dezvaluit un episod incredibil, care se adauga la lista lunga de nebunii pe care italianul le-a facut in ultima perioada


http://assets.sport.ro/assets/sport/2011/05/12/image_galleries/125579/balotelli-2_1_size1.jpg Balotelli se pricepe foarte bine la un lucru - sa socheze la orice pas. In timpul unui interviu banal din presa engleza, atacantul lui Manchester City a dezvaluit o intamplare incredibila.
Salut Mario! Ce ai mai facut in ultimul timp?
Destul de bine, destul de bine.. Ne-am calificat in Liga Campionilor pentru prima data, ceea ce este un lucru minunat. Am mai vazut un documentar despre fluturi, care m-a fascinat. Si am salvat si viata unui om printr-o traheotomie cu un pix, intr-un restaurant.
Serios? Extraordinar! Povesteste-mi ce s-a intamplat!
Nu, nu vreau sa vorbesc prea mult despre asta, pentru ca ma rusinez.
Hai, Mario... Suna ca o poveste incredibila! Spune-ne mai multe
Pai, zilele trecute am mers cu fratele meu intr-un restaurant italian din Manchester, care imi aminteste de casa. La un moment dat, am vazut ca un om mai in varsta, care statea la cateva mese distanta, s-a inecat. Oamenii au inceput sa tipe, si nimeni nu stia ce sa faca, asa ca am intervenit eu. Mi-am dat seama ca trebuie sa actionez repede. Am intrebat in jur daca are cineva un pix, si o doamna minunata mi-a intins unul. I-am facut barbatului traheotomie chiar acolo, pe podea. Din fericire, a functionat. Toata lumea m-a aplaudat, ceea ce m-a facut sa ma simt stanjenit. Patronul restaurantului mi-a spus sa nu mai platesc nota de plata, pentru ca e din partea casei, dar nu am acceptat. Mi-am luat Maserati-ul si am plecat, imediat dupa ce a venit ambulanta.
Este cu adevarat incredibil ce ai facut, Mario! Dar de unde stii tu lucrurile astea?
Citesc multe carti medicale atunci cand sunt deprimat. Cunostintele astea ma fac sa fiu util cateodata.
Ai salvat viata unui om. Esti un erou!!!
Eu? Nu. Femeia aia care mi-a dat pixul este eroul. Daca nu mi-l dadea, nu puteam sa fac nimic.
Sursa: Dirty Tackle

miril
12th May 2011, 11:56
Ca deobicei, presa engleza face...Dirty Tackles.

MariusMihalache
12th May 2011, 16:07
Si stie cineva daca chiar e pe bune povestea asta ?! Adica baga omul in ele sau e adevarat.

Numero Dieci
12th May 2011, 18:22
Doctirul Mario...ha ha.

Naiba stie daca o fi adevarat,daca ne luam dupa artocolul asta(http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/bizarre/3571579/Mario-Balotelli-helps-City-fan-being-bullied-at-school.html#ixzz1LwxV9kIY) a salvat un eleve de la o bataie.

O fi un fe lde Superman.

MariusMihalache
17th May 2011, 11:09
sau mai bine zis Super Mario (asta parca era la Bayern)

Numero Dieci
18th May 2011, 22:16
Orice jucator care e cat de cat bun si il cheama Mario ajunge la un moment dat numit Super Mario.

Era si un hocheist canadian,Super Mario Lemieux.

MariusMihalache
19th May 2011, 13:17
plus ca te poti face si caracter de jocuri :P

melo
29th July 2011, 19:50
Aguero la noi,sper sa nu ii prea vad jucat pe Balotelli si Dzeko !!!

sanyi68
3rd September 2011, 18:31
Eu cred ca anul acesta are mari sanse Man.City. sa ia titlul

melo
4th September 2011, 12:51
Eu cred ca anul acesta are mari sanse Man.City. sa ia titlul

Eu nu cred, vor fi pe locul 2-3. :(

Celso
29th September 2011, 15:27
"Manchester City (http://www.gsp.ro/cautare/tag/manchester-city-11487.html) a confirmat faptul că atacantul Carlos Tevez a fost suspendat pînă la noi &#171;ordine&#187;", s-a arătat într-un comunicat oficial al clubului din Premier League.
http://www9.gsp.ro//usr/thumbs/thumb_500_x_314/2011/09/29/402491-tevez.jpg

Ce creier de bibilica are si Tevez asta, acum inteleg de ce nu l-a tinut Ferguson la United.

razwan_vs
29th September 2011, 15:49
il vrei la steaua :)))? s-ar potrivi cu patronul :D

Lordul
29th September 2011, 15:58
probabil pleaca in iarna

El Pistolero
29th September 2011, 17:35
Eu il inteleg pe Tevez. Sezonul trecut a fost cel mai bun jucator al echipei, cel putin in prima parte a marcat gol dupa gol si acuma Mancini nici nu il mai baga in seama. Are tot dreptul sa fie frustrat.

Celso
29th September 2011, 18:41
E decizia antrenorului. Denota lipsa de respect fata de colegi ..ar cam trebui sa se ia de mana cu Balotelli ...cred ca sunt primii care pleaca in iarna de la City.

Lordul
29th September 2011, 19:25
Balotelli nu se stie daca pleaca

Leo
10th December 2012, 00:00
Manchester City-Manchester Utd 2-3

Cat noroc poate avea MU. Egalati dupa ce au condus cu 2-0, vine lovitura libera executata de Van Persie. Norocosul asta executa lovitura si musai trebuia ca sa fie atinsa si mingea sa fie deviata in poarta.
Noroc cu carul.

mariomax
10th December 2012, 00:02
da, dar trebuie spus ca Utd trebuia sa aiba 3-0 :) asa nu mai egala City veci :)

Leo
16th December 2012, 17:38
Newcastle United - Manchester City 1-3

Cetatenii raman pe locul 2 la 6 puncte de MU.

Leo
16th December 2012, 19:02
Balotelli intra in istorie! Nimeni nu a mai facut asa ceva in fotbalul mare!

Yahoo Sports dezvaluie ca Mario Balotelli si-a dat in judecata propriul club! Italianul s-a adresat unei instante dupa ce a fost amendat cu 340.000 de lire sterline pentru ca a petrecut luna trecuta cu doar 12 ore inainte de meciul cu Tottenham.

Leo
3rd January 2013, 20:10
http://www.onlinesport.ro/fotbal/international/anglia/razboi-la-manchester-city-balotelli-s-a-batut-cu-mancini-nid-81073/?utm_source=rss-feeds&utm_medium=rss-website-feeds&utm_campaign=last-news


Doamne, ce nebun Balotelli asta. :D

Leo
19th January 2013, 21:50
Se pare ca Mario Balotelli va pleca la Milan pt 24 milioane euro.

Shinnok
19th January 2013, 22:46
Numero Dieci sa-si puna avatar cu el in tricoul lui Milan :))

Leo
7th February 2013, 15:03
Seicii de la City il doresc enorm pe Neymar si pt asta sunt dispusi sa puna la bataie un cec in alb, ceea ce este fara precedent in lumea fotbalului.

Srdjan
7th February 2013, 15:24
Baiatul ala se va pierde in Europa

Roddicted
7th February 2013, 15:48
am scapat de un mascarici, trebuie sa vina altul in locul lui

Shinnok
9th February 2013, 15:57
http://www3.picturepush.com/photo/a/12149586/img/Anonymous/rsz-1857515-204430756366022-785500864-o.jpg

Leo
13th February 2013, 22:27
Cetatenii se gandesc serios ca la finalul sezonului să renunțe la mai mulți fotbaliști pentru a echilibra bugetul clubului. Ce 11 vizati sunt: Tevez, Dzeko, Nasri, Lescott, Scott Sinclair, Kolarov, Maicon, Wayne Bridge, Santa Cruz, Kolo Toure, Richard Wright.

Leo
13th February 2013, 23:32
Noile tricouri ale cetatenilor pt sezonul viitor.

http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7955/10560522/2/city-nou1.jpg?height=412&width=620

Leo
19th February 2013, 15:36
Mancini:
”De 15 luni sînt cel mai bun antrenor din Anglia”

Shinnok
7th March 2013, 10:55
http://trollfootball.lockerdome.com/articles/106629464

gata, schimb in City :happy

aLLiin
7th March 2013, 10:58
Nu uitati sa postati la concursul lui City.

Leo
8th March 2013, 19:37
Tevez a dormit azi noapte in arestul politiei dupa ce a condus cu carnetul suspendat.

Xaviesta
12th May 2013, 16:58
http://assets.sport.ro/assets/sport/2013/05/12/image_galleries/179384/blestemul-romanului-costel-the-times-anunta-roberto-mancini-va-fi-demis-in-urmatoarele-ore-cine-este-favorit.png

El Pistolero
12th May 2013, 17:19
Vine Pellegrini.

footballfan15
12th May 2013, 18:00
Ce bine ca scapa fotbalul englez de maimutoil asta zapacit de mancini.

miril
19th May 2013, 10:49
“Is it time to put the champagne on ice?”

http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/sport/Columns/hughmcIlvanney/article1261157.ece

http://www.thesundaytimes.co.uk/sto/sport/football/article1261363.ece

Leo
3rd June 2013, 23:55
Jesus Navas vine la City.

"Îmi place Manchester City, sunt o mulțime de jucători de clasă acolo. Sunt deschis la orice. Vreau să câștig mai mult și să-mi ating țelurile. Manchester City a făcut tot posibilul să mă aducă la club și le sunt recunoscător. Vreau să mă duc si să câștig trofee", a spun Jesus Navas pentru goal.com.

Sir. Eko
4th June 2013, 00:05
In 2 ani pleaca de la City.

Leo
30th June 2013, 16:07
City il vrea si pe Pepe si e dispusa sa dea 24 mil euro pe el.

Sasuke Uchiha
30th June 2013, 22:26
e putin , oricum nu-l vinde real

Leo
10th September 2013, 12:27
Lot jucatori 2013/2014


1 - Hart
2 - Richards
4 - Kompany
5 - Zabaleta
6 - Lescott
7 - Milner
8 - Nasri
9 - A.Negredo
10 - Dzeko
13 - Kolarov
14 - Garcia
15 - J.Navas
16 - Aguero
17 - Rodwell
21 - Silva
22 - Clichy
25 - Fernandinho
30 - Pantilimon
33 - Nastasic
35 - Jovetic
42 - Yaya Toure

Antrenor: Manuel Pellegrini

Sir. Eko
10th September 2013, 18:12
Lot jucatori 2013/2014


1 - Hart
2 - Richards
4 - Kompany
5 - Zabaleta
6 - Lescott
7 - Milner
8 - Nasri
9 - A.Negredo
10 - Dzeko
13 - Kolarov
14 - Garcia
15 - J.Navas
16 - Aguero
17 - Rodwell
21 - Silva
22 - Clichy
25 - Fernandinho
30 - Pantilimon
33 - Nastasic
35 - Jovetic
42 - Yaya Toure

Antrenor: Manuel Pellegrini

Ai uitat de:
26 Martín Demichelis
29 Richard Wright
60 John Guidetti

Mario Di Lazi
20th January 2014, 21:36
Costel Pantilimon are o oferta de transfer de la Betis Sevilla. Avand in vedere ca Betis se bate la retrogradare in Spania, cred ca mai bine ramane rezerva lui Hart la City.

Leo
29th January 2014, 14:17
City ofera 38 de milioane de lire pentru Eliaquim Mangala. Suma uriasa pe care cei de la City o ofera pentru jucator ii poate convinge pe cei de la Porto sa il vanda.

Leo
30th January 2014, 15:42
City a urcat pe primul loc si sper sa nu mai coboare de acolo.

Xaviesta
30th January 2014, 15:46
Mangala e bun rau, l-am vrut la Barça. Aia de la Porto cereau 50M pe el dar nu conta. :)) Eu as da banii aia fara sa stau pe ganduri.

Leo
7th March 2014, 16:54
City castiga primul trofeu sezonul asta, Cupa Ligii.

Sir. Eko
7th March 2014, 18:27
City castiga primul trofeu sezonul asta, Cupa Ligii.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTBOlNNLMUH341LJjwsOHDoeW_wIPjOb h9-G-15VM4YTxRGV6Cy

Johnny D
10th March 2014, 09:13
:))


Si tot ce posibil si ultimul.:P

Leo
10th March 2014, 12:11
Demichelis ala este un bou. Afara cu el din echipa!

Johnny D
10th March 2014, 13:02
Coada de cal, vrei sa spui! Mie mi-e simpatic, ca-l recunosc de departe, mai ales cand sare la cap, zici da ca cu scorbanciu dupa mushte!:D


Nu stiam ca avem suporteri ai cetatenilor pe forum:o:, wa do ya know, ya do learn new stuff every day! Sa ne traiesti!:bere:

cataa.
10th March 2014, 13:36
mda...acum are arsenal traseu bun pt trofeu:(

Leo
18th August 2014, 13:23
Sezon 2014/2015

Lot


Willy Caballero
Joe Hart
Richard Wright

Eliaquim Mangala
Dedryck Boyata
Gael Clichy
Bacary Sagna
Martin Demichelis
Aleksandar Kolarov
Vincent Kompany
Matija Nastasic
Micah Richards
Pablo Zabaleta

Bruno Zuculini
Fernandinho Luiz Roza
Fernando Francisco Reges
Frank Lampard
James Milner
Samir Nasri
Jesus Navas
David Silva
Scott Sinclair
Yaya Toure

Sergio Aguero
Edin Dzeko
John Guidetti
Stevan Jovetic
Alvaro Negredo


Management


Manuel Pellegrini
Ruben Cousillas Fuse
Xabier Mancisidor
Jose Cabello
Brian Kidd

Leo
18th August 2014, 13:45
Etapa 1
Newcastle - Manchester City 0-2

City: Hart - Clichy, Kompany, Demichelis, Kolarov - Fernando, Yaya Toure - Nasri ('78 Milner), Jovetic ('73 Fernandinho), Silva - Dzeko ('83 Aguero)

Au inscris: Silva si Aguero.



1kEdACE5Ko4

Leo
31st August 2014, 13:02
Etapa 2
Manchester City - Liverpool 3-1

Au marcat: Stevan Jovetic (41, 55), Sergio Agüero (69)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Fernando, Toure - Nasri (Navas), Jovetic (Fernandinho), Silva - Dzeko (Aguero)


De remarcat ca Aguero a inscris dupa 23 de secunde de la intrarea in teren dintr-o faza superba.

Leo
31st August 2014, 13:02
Etapa 2
Manchester City - Liverpool 3-1

Au marcat: Stevan Jovetic (41, 55), Sergio Agüero (69)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Fernando, Toure - Nasri (Navas), Jovetic (Fernandinho), Silva - Dzeko (Aguero)


De remarcat ca Aguero a inscris dupa 23 de secunde de la intrarea in teren dintr-o faza superba.

Leo
31st August 2014, 13:14
iRtwuThufvI

Leo
31st August 2014, 13:22
Etapa 3
Manchester City - Stoke City 0-1

City:Hart - Sagna, Demichelis, Kompany, Kolarov - Nasri (Navas), Toure, Fernando (Fernandinho), Silva - Jovetic (Dzeko), Aguero

Cartonase galbene: Toure, Fernandinho.

Leo
14th September 2014, 01:21
Etapa 4
Arsenal - Manchester City 2-2

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Lampard (Nasri, 46), Fernandinho (Kolarov, 77) - Navas, Milner, David Silva - Kun Aguero (Dzeko, 67)

Au marcat: Kun Aguero si Demichelis.

Un egal care o avantajeaza pe Chelsea.

Leo
9th December 2014, 14:24
Sontac, sontac, City a ajuns la 3 puncte de Chelsea.

Sir. Eko
9th December 2014, 16:56
Sontac, sontac, City a ajuns la 3 puncte de Chelsea.

Zvonuri ca Aguero are ruptura, sper sa nu fie adevarat. Dar daca are e Game Over pentru City. Chelsea e campioana.

Leo
8th January 2015, 18:34
City muta pe piata transferurilor. Astfel, pt 38 milioane a reusit sa-l transfere pe atacantul ivorian Wilfried Bony, atacantul lui Sweansea City.
Ivorianul e golgheterul galezilor, avand 9 goluri in 14 meciuri. Bony va castiga 130.000 de euro pe saptamana la City.

Sir. Eko
8th January 2015, 18:55
City muta pe piata transferurilor. Astfel, pt 38 milioane a reusit sa-l transfere pe atacantul ivorian Wilfried Bony, atacantul lui Sweansea City.
Ivorianul e golgheterul galezilor, avand 9 goluri in 14 meciuri. Bony va castiga 130.000 de euro pe saptamana la City.

Imi scapa mie ceva ?
Nu a reusit inca nimic, probabil o sa urmeze. Dar azi cand tu ai postat asta Bony e inca jucatorul lui Swansea.( nu Sweansea cum ai scris tu).

Mario Di Lazi
13th January 2015, 10:45
Sarbul Matija Nastasiæ a fost imprumutat pana in vare la Schalke 04.

Sir. Eko
15th January 2015, 16:02
Sarbul Matija Nastasiæ a fost imprumutat pana in vare la Schalke 04.

Nu inteleg de ce il dau. Mi se pare un jucator foarte bun.


http://c2.thejournal.ie/media/2015/01/bony-city-confirmed.jpg

Geog
16th January 2015, 21:52
Manuel Pellegrini a fost desemnat antrenorul lunii decembrie.

Leo
1st June 2015, 14:10
City termina sezonul 2014/2015 pe locul 2, loc ce o duce direct in grupele CL.

Leo
1st February 2016, 17:06
Incepand cu sezonul urmator, Pep Guardiola va fi antrenorul lui City. Guardiola va semna cu City pentru 3 ani.

Leo
2nd June 2016, 12:44
Primul transfer din era Guardiola este Ilkay Gundogan, pt 30 milioane euro.




FWOWu3vAqLw

Lordul
2nd June 2016, 13:49
deocamdata accidentat...nu se stie cand va reveni...

Leo
2nd June 2016, 14:22
In august.

Srdjan
2nd June 2016, 14:56
Bun transfer, Gundogan poate tine mijlocul mult mai bine decat Yaya

Leo
1st July 2016, 13:20
Atacantul de 29 de ani, Nolito, a fost transferat la City pt 18 milioane euro.

Leo
6th August 2016, 22:08
Pe langa cei 6 transferati deja: Leroy Sane, Ilkay Gundogan, Nolito, Oleksandr Zinchenko, Gabriel Jesus, Aaron Mooy, s-a oficializat si transferul atacantului columbian in varsta de 19 ani, Marlos Moreno. El va fi imprumutat in sezonul viitor la Deportivo La Coruna, unde va concura pentru un post in primul 11 si cu romanul Florin Andone, transferat in aceasta vara de la Cordoba.

Leo
22nd August 2016, 21:01
In prima etapa a sezonului 2016/2017, City a invins cu 2-1 pe Sunderland.


UKhobgCTBvg

Leo
22nd August 2016, 21:07
In turul play-off-ului UEFA Champions League, City invinge Steaua cu 5-0. Au marcat David Silva 13', Aguero 42', 78', 88' Nolito 49'.


__gSl0VWtYM

Leo
22nd August 2016, 21:20
In a doua etapa, City invinge in deplasare pe Stoke cu 4-1.

zn61wxHhSV0

Dante7
22nd August 2016, 21:35
In turul play-off-ului UEFA Champions League, City invinge Steaua cu 5-0. Au marcat David Silva 13', Aguero 42', 78', 88' Nolito 49'.

Au avut noroc.
:D

Leo
22nd August 2016, 21:37
Ai dreptate. :D

Leo
28th August 2016, 20:08
In returul play offului CL, City invinge Steaua cu 1-0.

Man. City: Hart - Maffeo, Stones (Adarabioyo 60), Kolarov, Clichy - Fernando, Delph - Nolito (Angelino 60), Yaya Toure, Navas - Iheanacho (Fernandinho 76)

Steaua: Cojocaru - Aganovic (Stanciu 53), Tamas, Mitrea, Momcilovic - Bourceanu, Muniru (Achim 62) - Enache, Ov. Popescu (Adi Popa 53), Hamroun - Tudorie


Un meci trist, in care echipa lui Reghecampf nu a miscat in fata rezervelor lui City. Pentru City urmeaza grupele Ligii, pentru Steaua urmeaza Europa League.

Leo
28th August 2016, 20:11
City va juca in grupa C a CL si va avea adversare pe Barcelona, Monchengladbach si Celtic.

Leo
28th August 2016, 20:18
In etapa 3, City a invins cu 3-1 West Ham. Au marcat: Sterling ('7 si '92) si Fernandinho.

Leo
18th September 2016, 16:26
Dupa primele 5 etape, City are punctaj maxim.

Leo
23rd October 2016, 18:49
City n-a mai castigat un meci oficial de fix o luna, de la succesul cu Swansea din campionat, scor 3-1. Au urmat remizele cu Celtic (3-3), Everton (1-1) si infrangerile cu Tottenham, 0-2 si Barcelona 0-4.
Cu toate astea Manchester City este lider in Premier League, cu 20 de puncte, la egalitate cu Arsenal si Liverpool.

Leo
20th January 2017, 15:28
City se intareste. Gabriel Jesus a semnat cu City. Contractul e valabil pana in vara lui 2021. Cetatenii vor plati 33 milioane.

''Vreau să câstig campionate, iar Manchester City este obisnuită cu acest lucru. City este un club care doreste să câstige orice competitie în care participă. A contat mult acest lucru în alegerea mea ca de altfel si că Pep Guardiola este antrenorul echipei'', Gabriel Jesus pentru site-ul clubului englez.

Srdjan
20th January 2017, 17:21
Cineva ar trebui sa ii spuna ca in Manchester, United e cea cu trofeele :D

Leo
20th April 2017, 17:07
Pep Guardiola incepe curatenia la City. Primul pe picior de plecare este Jesus Navas aflat la final de contract. El are de ales intre AS Roma care i-a propus un contract pe 3 sezoane si o intoarcere la Sevilla.

Leo
22nd October 2017, 20:34
Sezon 2017/2018


In Premier League dupa 9 etape, City se afla pe primul loc cu 25 de puncte. Are un avans de 5 puncte fara de MU care este pe locul doi.
In grupele CL, City este pe primul loc, cu 9 puncte dupa 3 meciuri.
Feyenoord 0-4 Manchester City
Manchester City 2-0 Shakhtar Donetsk
Manchester City 2-1 Napoli

Leo
5th September 2018, 13:16
Manchester City a castigat titlu in Premier League avand doar doua infrangeri, cu un punctaj de 100 de puncte.

cr7luci
5th September 2018, 15:10
Manchester City a castigat titlu in Premier League avand doar doua infrangeri, cu un punctaj de 100 de puncte.

Tu esti din alta galaxie bajete de au ajuns stirile sportive asa de tarziu la tine ? :)) :)) :)) :))) :))

Leo
5th September 2018, 20:22
Sezon 2018/2019

Leo
5th September 2018, 20:27
Dupa 4 etape City se afla pe locul 4 cu 10 puncte. A batut pe Arsenal cu 2-0 in deplasare, pe Huddersfield cu 6-1, pe Newcastle cu 2-1 si a facut egal, 1-1 cu Wolves in deplasare.

dardar_3
5th September 2018, 22:02
Antrenorul lui City e Pep Guarduola :D Plictiseala mare Leuto, nu? :))

delaparis
5th September 2018, 22:05
Ii bate PSG si pe astia :D

Leo
5th September 2018, 22:09
Antrenorul lui City e Pep Guarduola :D Plictiseala mare Leuto, nu? :))

Trebuia adus la zi acest thread. :D

Leo
24th September 2018, 16:28
Dupa 6 etape, City este pe locul 2.

cr7luci
24th September 2018, 16:38
Dupa 6 etape, City este pe locul 2.

Tot dupa 6 etape,Liverpool este pe primul loc :))

Leo
24th September 2018, 16:44
Si MU?

Leo
12th November 2018, 14:53
Dupa 12 etape City este pe primul loc cu 32 de puncte. Are 10 victorii si 2 egaluri.

YoNuTzz
12th November 2018, 16:45
Pep este f mare in campionate si foarte slab in UCL...

Cu Bayern a fost umilit si de Real, si de Barca si de Atletico...
Cu City a fost umilit de Monaco si uraat de tot de Liverpool...

sa-l vedem la a 6-a incercare.

Leo
22nd July 2019, 01:06
Sezon 2019/2020

Leo
22nd July 2019, 01:07
Veniri: - Rodrigo Hernández (Atlético de Madrid), Angelino (PSV)
Plecari: - Vincent Kompany (Anderlecht), Patrick Roberts (Norwich), Fabian Delph (Everton)