PDA

View Full Version : Etapa 20: Dinamo - Otelul



JJ
5th April 2004, 08:29
Sambata 10 aprilie, Dinamo - Otelul, ora 13.00, (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fanfotbal
5th April 2004, 08:33
as vrea sa bata Otelul dar si eun egal e bun... :D

iulian
5th April 2004, 10:18
Otelul poate sa ii incurce...si fara efort prea mare...mai ales ca Niculescu este inca ametit tot privind de sus..

valys
5th April 2004, 10:18
Sper sa faca dinamo ce face de 7 ani cand vine la galati ..... sa nu cashtige :D




Fortza Otzelul !!! Dracii Roshii Ole!!!

Utilizator
5th April 2004, 10:24
Poate face Otelul ce face de obicei cand joaca la Bucuresti…adica sa piarda. :)

iulian
5th April 2004, 10:26
numai ca meciul nu se joaca la Bucuresti ...sic :evil:

valys
5th April 2004, 10:31
Iulian adika?? Sincer nu shtiu unde se joaca!

valys
5th April 2004, 10:39
Da un forum pentru meciurile din Cupa României nu se posteaza ??

Dansan
5th April 2004, 10:52
Sper ca dinamovistii sa se antreneze pentru Champions League... asa cum au facut-o si cu Nationalul..:)

vasile314tzurka
5th April 2004, 14:24
3-0

alx_ro
5th April 2004, 14:33
Sper la un egal, mai ales ca Otelul a aratat ca poate sa incurce o echipa daca vrea... si sper sa vrea!

M|tea
5th April 2004, 14:39
As vrea sa castigam cu 5-0 dar e imposibil :D si ma multumesc si cu 0-0 :) Forta OTELUL. Sper sa joace cu dezinvoltura si sa-si incerce sansa.Nu e imposibil de luat punct[e] in Stefan Cel Mare [am mai plecat noi neinvinsi din groapa] FORZA SIDEXPLOZIA si nu uitati ca miercuri batem la bistrita! /hello /hello

valys
5th April 2004, 14:43
Daca face Otzelul meci bun in cupa la Bistritza e meciu lu Dinamo ca e spre binele lor :p

bebe
5th April 2004, 17:49
otelul o sa piarda la bistrita!!!!!!!!!! si o sa piarda si meciul cu dinamo!!!

Pustoai-k
5th April 2004, 18:37
Sper ca jucatorii galatzeni sa plece din Bucuresti cu cele 3 puncte :cool:

JJ
5th April 2004, 18:43
Chiar daca nu e cum spune valys , cred ca Dinamo are prima sansa. In mod normal Dinamo va marca, si nu prea vad eu Otelul sa fie in stare sa revina.

PS. valys, ce suporter mai esti si tu, sa-ti doresti ca echipa ta sa vanda meciuri...N-am mai auzit pana acum. Sau esti Vali Stefan si-ti iese si tie ceva din faza asta? :drak: :drak:

Denis
5th April 2004, 22:15
Lu' otzelul le trebuie puncte so i'd say Dinamo 2-2 OTELUL GALATI.

Dyna
5th April 2004, 23:29
Batem la Galati cu cel putin 3-0 :) Oricum suntem pe locul 1 si mai jucam si in Cupa .... :evil: spre deosebire de altii care se uita la tv. Suntem pe departe cea mai buna echipa din tara :D
FORTZA DINAMO!!!!!!!!!!!!

valys
5th April 2004, 23:30
LOOL JJ :D sa shtii ca sant suporter . dar imi doresc sa ajunga otzelul in UEFA shi daca e sa faca figura frumoasa la Bistritza fii sigur ca no sa le pese chiar asha de tare de meciu cu Dinamo ori sa se menajeza ,shi inplus is constientzi ca daca ai ajuta pe dinamo se duc shi ei fara sa le puna probleme merg shi ei in UEFA asta numai dupa ce vom vedea meciu de la Bistritza!Din partea mea imi doresc sai bata pe dinamovisti sa le mearga fulgi dar .

valys
5th April 2004, 23:45
Batem la Galati cu cel putin 3-0 :) Oricum suntem pe locul 1 si mai jucam si in Cupa .... :evil: spre deosebire de altii care se uita la tv. Suntem pe departe cea mai buna echipa din tara :D
FORTZA DINAMO!!!!!!!!!!!!

Din pacate pentru tine Dynameciu nu se joaca la Galatzi ca daca se juca fitzi sigur ca nu cashtigatzi cum de fapt de 7 ani in coace natzi cahstigat niciodata ....

Sabin
6th April 2004, 03:28
Batem la Galati cu cel putin 3-0 :)
FORTZA DINAMO!!!!!!!!!!!!
Asta poate sezonul viitor, pentru ca in tur am facut 0-0 la Galatzi, intr-un meci in care Danciulescu a ratat de vreo 8 ori fatza in fatza cu portarul, iar Niculescu din aceeasi situatzie a dat-o peste stadion. Era sa uit... Zicu a ratat cu poarta goala. A avut si Otzelul o bara. Eu cred 100% ca va bate Dinamo si o va face de o maniera categorica, la scor. Cred ca va fi un 3 sau 4 la 0. Cred sincer ca asa va fi, dar nici cu un 1-0 in ultimul minut nu mi-ar fi rusine.

maryuss_mau
6th April 2004, 03:28
cred ca otelarii vor reusi sa le incurce socotelile dinamovstilor; acest lucru s-ar fin intamplat si cu rapid, asta daca nu ar fi picat golul lui sabin ilie, care practic le-a turnat plumb in ghete otelarilor chiar din minutul 1.

rew
6th April 2004, 09:42
Nu mai zic 3-0, dar macar 2-1 tot o sa fie. Andone si-a luat lectia de la National si va aborda meciul cu mai multa atentie. Otelul a aratat ca vrea sa joace fotbal. Ambele echipe au suferit etapa trecuta din cauza antijocului adversarilor, iar acum vor arata fotbal.
PS: Otelul a scos un egal in 2002 in Stefan cel Mare, dupa ce lui Dinamo i-a fost anulat un gol la o minge scoasa de Munteanu de dupa linia portii. La noi apara Lobont.

DJ Klaus
6th April 2004, 10:20
Presimt ca Dinamo nu s-a trezit din ameteala "everestului" si va face egal cu Otelul ! De altfel seria neagra pt Dinamo abia a inceput! :yeah:
1-1

Utilizator
6th April 2004, 11:36
E amuzant sa vezi cum toata lumea vede un inceput de rezultate slabe pentru Dinamo, cand celelalte contracandidate la titlu ori sunt in plina perioada slaba (vezi Rapid care desi a batut ultima etapa nu a convins deloc) sau se chinuie de multa vreme cu orice adversar pe care-l intalneste (vezi Steaua). Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul “european” din partea a doua a meciului.
Dusul rece din meciul cu National a venit la timp, suntem pe primul loc si eu spun ca ne vom pastra pozitia la finalul campionatului jucand fotbal si nu tinandu-ne de subminarea adversarilor directi. Asta in ciuda tuturor presiunilor (mass-media ostila, orice meci acuzat automat de aranjament inainte de disputare, arbitraje analizate “la sange” daca gresesc in favoarea noastra si laudate atunci cand gresesc in favoarea adversarului-vezi meciul cu National-, premierea de catre Gigi a adversarilor nostri etapa de etapa etc.) venite de peste tot in incercarea disperata de a cobori Dinamo la nivelul mai scazut al celorlalti. Poate chiar asta ne va intari mai mult.
Haioase si declaratiile unor suporteri ai altor echipe neimplicate in lupta pentru titlu care ar prefera sa castige apriori alta echipa decat Dinamo. Credeam ca interesul este pentru fotbal ca sport si nu pentru “capra vecinului”. Dinamo a jucat zic eu un fotbal frumos pana acum, nu e singura, mai sunt si altii, dar comparativ cu contra-candidatele eu zic ca prestam mai bine jocul pe teren. Cel putin pana acum, sper sa fie asa si mai departe.

alx_ro
6th April 2004, 12:18
comparativ cu contra-candidatele eu zic ca prestam mai bine jocul pe teren. Cel putin pana acum, sper sa fie asa si mai departe.
Pe care teren? :rosu:

Utilizator
6th April 2004, 12:28
Ai dreptate, trebuia sa precizez ca pe terenul din Ghencea daca ploua s-ar putea sa fiti mai buni :)

deja-vu
6th April 2004, 14:03
Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul ?european? din partea a doua a meciului.

Credeam ca esti mai obiectiv si ca stii sa pierzi. De ce nu citesti si parerile altora (inclusiv ale lui Andone si a conducerii clubului)? Daca spui ca National a facut anti-fotbal si ca arbitrul a viciat rezultatul, esti cam singur (cu exceptia fanaticilor dinamovisti) si asta ar trebui sa-ti dea de gandit.
Dupa acest meci ar trebui sa va cautati propriile greseli nu sa le inventati pe ale altora.

gicu
6th April 2004, 14:20
un 2-0 scurt :)

Utilizator
6th April 2004, 14:22
[QUOTE=Utilizator]Pe fondul unui joc slab din partea noastra (era previzibil asta dupa victoria din meciul cu Steaua, si la ei ar fi fost la fel) ne-a batut o echipa ce a facut anti-joc, beneficiind si de arbitrajul “european” din partea a doua a meciului.

Credeam ca esti mai obiectiv si ca stii sa pierzi. De ce nu citesti si parerile altora (inclusiv ale lui Andone si a conducerii clubului)? Daca spui ca National a facut anti-fotbal si ca arbitrul a viciat rezultatul, esti cam singur (cu exceptia fanaticilor dinamovisti) si asta ar trebui sa-ti dea de gandit.
Dupa acest meci ar trebui sa va cautati propriile greseli nu sa le inventati pe ale altora.

Am spus-o si acum si mai devreme, jocul nostru slab a fost principala cauza a infrangerii si rezultatul il iau ca atare, insa dreptul de a-mi spune opinia liber il am inca si nu pot sa nu spun evidentza: National a avut o tactica de aparare si de demontare a jocului lui Dinamo (Olaroiu dixit) ceea ce s-a vazut pe teren, iar arbitrajul a avut ceva scapari (se pot vedea in filmul reprizei a doua, s-au discutat si la Recurs vreo doua faze cu acelasi verdict pe care l-am dat si eu).
Remarcabila pozitia conducerii lui Dinamo ca nu se leaga de arbitraj, dar eu sunt suporter si pot sa semnalez ce mi se pare in neregula, asta e rostul acestui forum dealtfel.
Singur nu sunt, au mai spus si altii asta (de ex. Rew a fost mai vehement decat mine), dar infierari publice se fac numai cand anumite conduceri urla ca au fost furati.

ad3an
6th April 2004, 14:33
Dinamo nu isi permite sa piardapct mai ales ca joaca cu jucatori lui netoiu
asa ca un mic blatulet de paste!!!
oricum dinamo s-ar fi impus la 7 goluri diferenta

Utilizator
6th April 2004, 14:43
Dinamo nu isi permite sa piardapct mai ales ca joaca cu jucatori lui netoiu
asa ca un mic blatulet de paste!!!
oricum dinamo s-ar fi impus la 7 goluri diferenta

Rautatzile se enuntza usor, mai greu sa o faci argumentat serios. Acelasi lucru s-a spus si la meciul cu National si uite ca n-a fost. Am mai spus-o pe aici, Giovani are jucatori la mai toate echipele din campionat, sa-ntelegem apriori ca Rapid are toate meciurile aranjate? Eu nu m-as hazarda.
Sau ca platile pe care Gigi le face ca premiere echipelor ce scot puncte de la Dinamo si Rapid pot fi considerate si ca fiind aconto-uri pentru meciurile pe care aceste echipe le vor avea cu Steaua? Nici asta n-as putea spune dinainte. Cred ca este un campionat corect si disputat atat la varf cat si la retrogradare.
De ex. pe voi (vad ca tii cu Oradea) v-am batut pe bune, daca esti fair poti chiar recunoaste asta, nu va insemna ca esti mai putin loial echipei tale, careia ii urez succes in tentativa de a ramane in prima divizie.

ieppy
6th April 2004, 15:04
Bogdane, iti pierzi vremea. Sincer iti spun. Cred ca a venit momentul in care sa nu mai intram in discutie cu toti dastepti care se trezesc peste noapte cu teoria conspiratiei. Ei vad numai blaturi la meciurile pe care le disputa. Foarte bine, ei sa urle noi sa castigam si asa toata lumea va fi fericita. Ei ca isi gasesc scuza pentru faptul ca echipa lor nu joaca nimic iar noi stim ca am jucat pe bune si nu e nevoie sa stam sa le explicam cu argumente. Pai ce vrei sa le explici cand ei nu vor sa auda? Pe degeaba ne batem gura cu ei ca nu vor sa inteleaga pentru ca ura impotriva noastra le intuneca mintea si simturile. Si pana la urma consider ca ar fi mai bine sa pierdem campionatul, sa luam cupa si sa lasam pe echipa cea mai buna steaua sa joace in CL ca sa vedem ce mare echipa e.


Despre meciul cu Otelul nu pot spune decat ca ar fi cazul sa luam cele trei puncte ca sa ne mentinem la cel putin 2 puncte de steaua.

Utilizator
6th April 2004, 15:16
M-am gandit si eu la varianta sa jucam in campionat cu juniorii, in bataie de joc, sa ia titlul cei care nu suporta rivali pe teren si vor castig cu orice pret. Dar le-am da satisfactie, si acum parca imi doresc cu atat mai mult sa le luam fatza in campionat. :)
Raspund la acuzatiile aiuristice pentru ca sunt convins ca in orice om zace o farama de luciditate pe care o poate regasi candva. E curios cum pot sa se revolte unii de minciunile cu care ne tot vrajeste conducerea tarii de ani buni de ex., iar in discutii libere ei insisi incurajeaza minciuna si neadevarul.
La barfa se pricepe tot romanul, e mai greu intr-adevar sa fii corect in afirmatii.

Si eu zic ca vom bate Otelul, acum cred ca jucatorii sunt mult mai motivati dupa ce au trecut de euforia victoriei cu Steaua. Dusul rece din meciul cu National cred ca a venit la timp.

ieppy
6th April 2004, 15:23
Pe mine a inceput sa ma oboseasca campionatul din cauza acestor oameni. Nu mai am nici o placere dupa ce bate Dinamo sa vin sa scriu pe forum pentru ca stiu ca vin acelasi persoane cu blatul in gura. Imi rapesc bucuria victoriei. Iar dupa ce pierdem deja e zi nationala nelucratoare, asa se poarta.

Dar in fine, poate ar fi cazul sa nu le mai raspund. Iti recomand si tie acelasi lucru, dar poate tu ai mai multe resurse de energie sa stai de vorba cu ei.

Utilizator
6th April 2004, 15:28
Pai poate ar fi cazul sa ne intoarcem pe pagina noastra de la Suporter sa discutam in voie.
De acord, voi incerca sa nu mai raspund, desi in Romania daca taci cand esti acuzat fara temei esti considerat vinovat. Lucra inca prezumptia de vinovatie, “anti-comunistii” agreaza mult metodele de trista amintire, mai greu cu adaptarea la civilizatie.

alx_ro
6th April 2004, 15:52
Vad ca fanii dinamovisti au ajuns la stadiul ca nu mai discuta cu noi, muritorii de rand... Ma rog... cum ar zice un amic de-al meu: paguba-n ciuperci!
Oricum, as vrea sa ii raspund lui ieppy: sa stii ieppy ca nu toata lumea vede la victoriile lui Dinamo blaturi; nu este chiar asa de importanta echipa asta incat sa fie sarbatoare nationala cand ia bataie, cum crezi tu in infumurarea ta... Ai grija sa nu te ia si pe tine ameteala care l-a luat pe Niculescu, pentru ca ai vazut ce se poate intampla: s-ar putea sa dai cu capul de pragul de sus...
Nu neg ca aveti ANTRENOR bun. Am subliniat antrenor, pentru ca fara el, ati fi fost si acum "agentul 007" in sensul campionatului trecut... Dar de aici pana la afirmatii ca va antrenati deja pentru CL... e cam lung drumul, nu crezi?
Asa ca, hai sa nu ne mai impungem atata si sa discutam omeneste... :bere: Nu trebuie sa ne omoram neuronii din cauza unor afirmatii facute la nervi.

Sabin
6th April 2004, 16:17
Mai oameni buni, voi atzi prins ceva ura pe euforia unui biet mafiot care n-are nimic in comun cu Dinamo decat banii pe care-i scoate. Lasatzi-l pe Borcea in treaba lui, ca el oricum la vara vinde juma' de echipa, si asta numai pentru a intari echipa pentru cupele europene, doar nu credetzi altceva... Cat despre echipe, alx_ro, nu mai da tu verdicte pentru ca e jenent totusi cum se investeste la Steaua cu disperare, si vi se lungesc de 3 ani ochii dupa un trofeu. Tre' sa fie frustrant pentru intreaga suflare stelista. Cat despre blaturi, eu de mult m-am plictisit sa polemizez. Mai bine discutam despre lucruri concrete.

gicu
6th April 2004, 16:26
...Despre meciul cu Otelul nu pot spune decat ca ar fi cazul sa luam cele trei puncte ca sa ne mentinem la cel putin 2 puncte de steaua.

Cred c-ai vrut sa spui la 4 pct. de Steaua :yeah:


...M-am gandit si eu la varianta sa jucam in campionat cu juniorii, in bataie de joc, sa ia titlul cei care nu suporta rivali pe teren si vor castig cu orice pret. Dar le-am da satisfactie, si acum parca imi doresc cu atat mai mult sa le luam fatza in campionat.

Nu cred ca-i o solutie sa renuntam la campionat, pana la urma ar fi in primul rand o lipsa de fair-play fata de iubitorii fotbalului.

Cat despre discutatul in voie, eu nu vad nici o retinere s-o facem aici :)

gicu
6th April 2004, 16:30
Sabin, lor le este mult mai usor sa se foloseasca de declaratiile iresponsabile ale unor persoane din "conducere" ca sa atace Dinamo. Despre fotbalul practicat de Dinamo campionatul asta nu prea au ce zice (cu mici exceptii). :)

alx_ro
6th April 2004, 17:21
Cat despre echipe, alx_ro, nu mai da tu verdicte pentru ca e jenent totusi cum se investeste la Steaua cu disperare, si vi se lungesc de 3 ani ochii dupa un trofeu. Tre' sa fie frustrant pentru intreaga suflare stelista.
Sa stii Sabine, ca nu ni se lungesc urechile dupa un trofeu (vom mai vorbi la sfarsitul campionatului), dar daca ajungem intr-o cupa europeana, nu ne facem de ras ca altii...

Sabin
6th April 2004, 17:25
Cum sa nu... Ce meci execrabil facu Dinamo cu Spartak la Bucuresti... Mi-era si rusine cum n-atingeau rusii aia mingea.

Datenshi
6th April 2004, 17:47
vom mai vorbi la sfarsitul campionatului

Yeah, right... Speranta moare ultima.

alx_ro
6th April 2004, 18:05
Cum sa nu... Ce meci execrabil facu Dinamo cu Spartak la Bucuresti... Mi-era si rusine cum n-atingeau rusii aia mingea.
... dar la Moscova? :D

calu
6th April 2004, 18:15
Steaua rules? hahahahahahaha...ok,gluma zilei!

Sabin
6th April 2004, 18:19
Lasa ma ca noi am avut in UEFA 4 victorii, un egal si o infrangere. Noi am adus cele mai multe puncte pentru Romania. Steaua a facut 2 remize cu marea echipa Nimeni Grodno. S-a calificat glorios, a adus Romaniei un mare plus de imagine si nici macar nu s-a facut de ras. V-au trecut toate emotziile cand erau sa va dea gol la Bucuresti... :D

ieppy
6th April 2004, 18:25
alx, ce te intereseaza infumurarea mea? Nu e sarbatoare nationala cand pierde Dinamo? Ia arunca un ochi, sau doi pe National-Dinamo incepand cu pagina 4. Ia zi cum arata? Tu crezi ca eu vreau sa fie asa? Esti mai hilar decat crezi. Adica eu ma enervez cand vad asta si cand aud toata presa si juma de forum inainte de meciul cu National ca o sa fie blat(reciteste threadul daca nu ma crezi) si tu crezi ca imi imaginez?

Cat despre Europa nu uita ca Dinamo nu a pierdut decat un singur meci si a castigat 4 facand un egal iar Steaua a avut 4 egaluri, o victorie si o infrangere. Asta anul trecut. Si vorba lui Sabin, voi o tot dati cu Borcea dar Becali baga bani in salarii in transferuri si in galerie(upps, asta ca sa aveti si voi una) si tot nimic. De 2 ani va tot uitati cum castiga alti. Nu zic ca anul asta o sa fie la fel, poate nu va fi insa un lucru e clar. Daca sunteti cea mai buna echipa din Romania de ce de 2 ani nu ati mai castigat nimic? De ce acum 2 ani nu ati jucat in nici o cupa europeana? Intrebari proaste cu siguranta care nu merita dupa parerea mea nici un raspuns.

alx_ro
6th April 2004, 19:11
ieppy, in primul rand, ma bucur ca reusesc sa te inveselesc... iar daca pentru tine 10-20 de suporteri inseamna o natiune, inseamna ca traiesti intr-o sfera mult prea larga pentru mine... Sa stii ca lumea spune ca Dinamo face blat cu aia sau cu ceilalti si pentru ca au experienta trecutului... Asa ca nu te mai enerva degeaba pentru ca tu iti omori neuronii si cei care se ocupa de echipa o duc foarte bine...
Se spunea mai sus ca ma iau de conducere pentru ca nu pot sa zic nimic de jocul echipei. Daca te uiti, putin mai inainte, am recunoscut ca aveti unul dintre cei mai buni antrenori romani ai momentului...dar doar atat. Spui ca Becali baga bani in echipa... macar el baga. Si nu cred ca ai auzit la Steaua atatea scandaluri interne cate sunt la Dinamo.
Cat despre cupele europene... Sabin zice ca era Neman sa dea gol la Bucuresti...era, dar n-a dat; ca Dinamo are 4 victorii, un egal si o infrangere, iar Steaua 4 egaluri, o victorie si o infrangere... A mers mai departe Dinamo decat Steaua? A luat mai putine goluri?
Iar faza cu cei doi ani in care nu a castigat nimic Steaua... fiecare echipa are momente bune si momente mai putin bune... sau Dinamo a castigat in fiecare an cate un trofeu?

bebe
6th April 2004, 19:21
cred ca o sa bata dinamo cu 2-1!!

Sabin
6th April 2004, 21:41
Cat despre cupele europene... Sabin zice ca era Neman sa dea gol la Bucuresti...era, dar n-a dat; ca Dinamo are 4 victorii, un egal si o infrangere, iar Steaua 4 egaluri, o victorie si o infrangere... A mers mai departe Dinamo decat Steaua? A luat mai putine goluri?
Iar faza cu cei doi ani in care nu a castigat nimic Steaua... fiecare echipa are momente bune si momente mai putin bune... sau Dinamo a castigat in fiecare an cate un trofeu?
N-am spus ca a mers Dinamo mai departe, tu ai adus in discutzie cupele europene, luandu-ne la mishto. Dupa cum vezi e cam nasol cand vin argumentele contra... Nu stiam ca numarul de goluri primite reprezinta vreun criteriu, ci important e cate puncte faci pentru Romania, pentru coeficientul tzarii care va conta in anii urmatori. Pai daca te gandesti putzin Dinamo a castigat in ultimii ani trofee sezon de sezon si a jucat in ultimele 4 finale de cupa, si cu cea de anul asta... Deci s-o lasam mai moale cu ironiile si sa vedem ce va fi anul asta pentru ca se poate orice si este un sezon foarte echilibrat. :ok:

valys
7th April 2004, 10:28
Sper sa fie un meci de spectacol sa mai vada shi microbi ceva fotbal.iar in ce priveste cine merge in LC fitzi siguri ca ori care microb cai dinamovist ,stelist ,rapidist ..etc o sa tzina momentan atunci cu echipa ceo sa joace in LC ca doar is romani .doar daca o sa fie cineva bolnav de dushmanos ca sa nu tzina cu echipa ceo sa joace in LC atunci .
2-0 cu toate cami doresc sa cashtige Otzelul!

Red Heat
7th April 2004, 16:06
Am sa merg la meci si am sa-i incurajez cat ma tin plamanii si corzile vocale. Sper sa batem. Si chiar daca Andone a spus ca o sa joace mai mult pt rezultat decat pt spectacol, eu sper sa vad cat mai multe goluri de ambele parti, dar bineinteles, Dinamo sa inscrie cu cel putin unul mai mult :)

Darkslowstar
7th April 2004, 16:09
2-0. Meci urat.

alx_ro
7th April 2004, 16:14
eu sper sa vad cat mai multe goluri de ambele parti, dar bineinteles, Dinamo sa inscrie cu cel putin unul mai mult :)
...in propria poarta...

Red Heat
7th April 2004, 16:16
...in propria poarta...

La fel ca la meciul cu Steaua?? :)

alx_ro
7th April 2004, 16:23
La fel ca la meciul cu Steaua?? :)
...nu. la fel ca la meciul cu otelul... :D

Red Heat
7th April 2004, 16:27
Cand nu sunteti in stare va rugati de altii....

alx_ro
7th April 2004, 16:30
si de ce, ma rog, nu suntem in stare? chiar crezi ca sunteti mai buni ca noi?

Cucu
7th April 2004, 17:40
Sper sa fie un meci frumos, arbitrii cinstiti si sa castige Galatiul.
Dinamo-Otelul 2-3

MARCEL55
7th April 2004, 18:03
Batem cu 3-1 pe Otelul, si cum steaua va pierde la Timisoara
ne distantam din nou la 5 puncte.

alx_ro
7th April 2004, 18:08
Batem cu 3-1 pe Otelul, si cum steaua va pierde la Timisoara
ne distantam din nou la 5 puncte.
...si cand te-ai trezit ce ai zis? :D

Sabin
7th April 2004, 19:04
La cum am jucat cu FC Arges, nu mai sunt prea convins ca Dinamo bate pe Otzelul. Sper sa fie o cadere de forma temporara si sa-si revina sambata.

Cucu
7th April 2004, 19:43
eu sper sa nu-si revina

Caligula
7th April 2004, 20:49
Dinamoistii ii vor subestima pe galateni si vor lua doua boabe pe contraatac. Vor egala in penultimul minut de joc si vor pierde in prelungiri. Danciulescu se acidenteaza grav, Cartu va fi eliminat de pe teren pentru proteste la al doilea penalty al dinamovistilor.
<<<< Iaca ce mi-a ghicit mie o tiganca, vrajitoare din Giulesti. :)
Poate n-o fi chiar asa, dar Otelu` tot va castiga.

Mariusmadmax
7th April 2004, 23:56
Astia va sparg agentilor ...
0-2 cu National
0-1 cu Fc Arges
0-3 cu Otelul
Unde-i Claudiu Tuciurescu cu ametelile lui ?
hahahahahahahahahahaha
:D

alx_ro
8th April 2004, 00:05
Hai Marius nu mai fi asa rau... un gol tot dau si ei cu Otelul: 1-3 :D

Sabin
8th April 2004, 00:18
Da ma da' si sa fii pe locul 2 la 5 puncte de lider nu e prea placut. Mai comentam sambata seara...

alx_ro
8th April 2004, 00:20
Sabin, prevezi viitorul lui Dinamo?

Sabin
8th April 2004, 00:38
Ce sa fac si eu, macar pe cel apropiat. E vorba de sambata asta, si cu totzii vad ca dam pronosticuri... Stiu ca ale mele sunt cele mai reale, dar ce sa-i faci...

alx_ro
8th April 2004, 12:07
Sabin, dar ce modest esti!!!

Dansan
8th April 2004, 13:33
Ce sa fac si eu, macar pe cel apropiat. E vorba de sambata asta, si cu totzii vad ca dam pronosticuri... Stiu ca ale mele sunt cele mai reale, dar ce sa-i faci...

:D Din ciclul de povestiri fiction "Realitati Paralele"; va prezentam in cele de mai sus un remarcabil autor si totodata o tanara sperantza a literaturii de gen... :D

keep it goin' on bro'! :ok:

Sabin
8th April 2004, 13:46
:D Din ciclul de povestiri fiction "Realitati Paralele"; va prezentam in cele de mai sus un remarcabil autor si totodata o tanara sperantza a literaturii de gen... :D

keep it goin' on bro'! :ok:

Mersi mult de increderea acordata... Ai sa vezi totusi ca nu e vorba de fictziune ci de prevederea realista a ceea ce se va intampla etapa asta. Sambata seara astept felicitarile din partea ta. Sper sa nu te faci ca ploua...

NEAGA
8th April 2004, 13:49
0-1

N0_NaM3
8th April 2004, 16:51
1 solist ...

ronaldinho
8th April 2004, 21:27
Fac la fel ca si la meciul cu national. Am votat ca va castiga Dinamo ( din superstitie ) si zic ca va fi BLAT. Sper sa nu am drepate.

marcel
8th April 2004, 21:50
x2 -cirtu e pe val

ADelPiero
8th April 2004, 23:21
1-3 clar ..
victorie Otelul

Denis
9th April 2004, 22:17
Since dupa meciul Poli 1-8 Steaua parca m-ie frica de Dinamo, maine Otelul - Dinamo. Dar sper ca Dinamo sa faca ce tot fece de 7 ani de cand vina la Galati. Sa nu invinga :evil:
FORTZA OTZELU

valys
9th April 2004, 22:24
maine mam scos la pariu :D are Otzelul cota 3,60 la x2

andreiush
9th April 2004, 22:48
Ce mah..voi credeti ca Otelu o sa joace pe bune? Haha..glumetilor...Bai otelu vrea ca dinamo sa ia titlu si ei joaca finala cu dinamo si se califica pt uefa..,si s-o scos si otelu si dinamo. Eee? :D

valys
9th April 2004, 23:09
da de unde shtii ca vrea sa joace in uefa shi nu vrea bani lu becali :D

ADelPiero
9th April 2004, 23:24
pron 2 :)
lejer ... Dinamo ii prea "umflata" :) nu are cum sa castige...

andreiush
9th April 2004, 23:26
valys...otelu vrea uefa...ca asa ia si banii lu borcea..:lol:

valys
9th April 2004, 23:32
Depinde care da mai mult :))) dar eu cred ca o sa joace pentru eii !

andreiush
10th April 2004, 00:15
Ce sa joace pt ei...stau bine mersi la mijlocu clasamentului...asa ca...banii vorbesc acuma. Asa cum ai zis..care da mai mult.

mariusc
10th April 2004, 06:07
Victorie Dinamo. Asta daca si-au invatat lectia.

______________
Fair-Play, Please!

bosket17
10th April 2004, 09:49
Dinamo 1
Otelul 0
sa ne gandim ca Dinamo a inscrid in toate meciurile de acasa in acest campionat sì ca Otelul are cel mai slab atac din acelasi campionat, dar si ca are a doua aparare. Cred ca scorul este realistic

valys
10th April 2004, 13:56
0-0 la pauza ! tot asha pana la final !

Hai Otzelul !

NEAGA
10th April 2004, 14:21
este blat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARCEL55
10th April 2004, 14:56
:rosu: Blat a fost la timisoara

MARCEL55
10th April 2004, 15:51
Nu mai danseaza copos?

apparte
10th April 2004, 16:43
Ma asteptam sa fie un meci mai usor pt dinamovisti mai ales ca lipsea axul central al defensivei galatene(Ghionea si Danciu).

ULTRA_TEI
10th April 2004, 19:14
De ce oare stelistii au obrazul gros?! Chiar vreti sa castigati acest campionat prin orice metode?! Aveati nevoie de golaveraj ca sa nu va luati teapa ca tur si dati 8 ... super suspect ( batranu a cersit un rosu in primele minute si toti fundasii timisoreni au sarit pe sub minge ) ... si vorbiti de blat la DINAMO - Otelul ?
SA VA FIE RUSINE stelistilor ( raman la parerea ca steaua este echipa taranilor frustrati )!!!!
TOT DINAMO VA LUA CAMPIONATUL ! NU VA MAI AGITATI!!!
Cine e pe primul loc?Cine e pe primul loc? DINAMO EEEEE!!!! DINAMO EEEE!!!!

valys
10th April 2004, 21:43
Felicitari Dinamo !