PDA

View Full Version : Etapa 20: Petrolul - FC National



JJ
5th April 2004, 08:27
Vineri, 9 aprilie, Petrolul- FC National, ora 21.00, (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

vasile314tzurka
5th April 2004, 14:32
1-1

M|tea
5th April 2004, 14:48
Chiar daca FC NATIONAL e favorita dupa ce a invins Rapidu si Dinamo eu nu cred ca va castiga mai mult de 1 punct la Ploiesti.Gazarii sunt obligati sa castige altfel isi semneaza biletul spre divizia B.Cred ca va fi un meci de un slab nivel tehnico-tactic si scorul va fi stans: 0-0;1-0;1-1

Bancaru
5th April 2004, 15:32
Tu nu crezi pentru ca nu vrei sa crezi. Asa nu inseamna ca nu este posibil sa o nimeresti. La fel de bine, Nationalul, poate sa ia bataie. Dar de 2 etape te framanta chestia asta ca Nationalul e pe val. Lasa ca o sa vina si randul Otelului, care cum necum o sa prinda o cupa europeana. Poate si de aici simpatia ta de conjunctura pentru Dinamo.
Ar fi misto pentru bancari sa fie stimulati si de echipele care se lupta cu Petrolul ca sa nu retrogradeze. Eu zic ca ar putea Pinalty sa sara cu un 500 $ de caciula. La o adica nu e sigur ca ii da.

ultra_alba
5th April 2004, 17:31
2-1

bebe
5th April 2004, 17:33
bate nationalul!!!

marcel
5th April 2004, 21:36
nationalul va castiga cu 2-0

deja-vu
6th April 2004, 13:14
Castiga National. Nu pot spune scorul, cum faceau altii inainte de meciul cu Dinamo(0-3, 1-4, chiar 0-5). Va fi un meci in care Petrolul va lupta aprig, dar tocmai pe asta mizez cand spun ca bancarii vor castiga. Recunosc, sunt fan National de cand ma stiu.

bebe
6th April 2004, 19:25
castiga nationalul fara probleme..............

alx_ro
6th April 2004, 20:15
0-2

Bancaru
7th April 2004, 13:07
Lipsa totala de interes. Oricum se pare ca Petrolul e condamnata (daca nu ei atunci cine) iar Nationalul trebuie sa se dea deoparte din fata cuiva.

deja-vu
7th April 2004, 13:26
Lipsa totala de interes. Oricum se pare ca Petrolul e condamnata (daca nu ei atunci cine) iar Nationalul trebuie sa se dea deoparte din fata cuiva.
Ce vrei sa spui cu ultima fraza? Ca National va depune armele?

Bancaru
7th April 2004, 13:42
Nu in meciul cu Petrolul. Dar, din pacate, asa s-a intamplat si anul trecut cand in ultima etapa Nationalul a pierdut in fata Ceahlaului. Nu uita ca daca in meciul ala castiga trecea pe locul 4. Pentru ce sa traga? Pentru glorie? Caca... Banu' conteaza.
Imi spunea cineva care cunoaste "fenomenul" din interior (fenomenul fotbalistic, adica) despre cum se plangea un jucator maruntel la statura de la Rapid care a jucat si pe la Foresta, cum ca era bine in B. Trageai tare in tur, te umpleai de puncte ca cocosatul de bube dupa care dadeai la cine avea nevoie, tu neavand un obiectiv foarte clar.
Dar ca sa revin, eu nu vad cine poate sa retrogradeze daca nu Oradea, Petrolul si... poate spuneti voi o a treia. Oradea e ca si cazuta iar Petrolul are exercitiul diviziei B in ultima vreme. Sa vedem ce o sa fie cu Farul, Brasov si poate Argesul.

deja-vu
7th April 2004, 13:56
[QUOTE=Bancaru]Nu in meciul cu Petrolul. Dar, din pacate, asa s-a intamplat si anul trecut cand in ultima etapa Nationalul a pierdut in fata Ceahlaului. Nu uita ca daca in meciul ala castiga trecea pe locul 4. Pentru ce sa traga? Pentru glorie? Caca... Banu' conteaza.

Din pacate, iti dau in mare parte dreptate. Daca s-ar gasi cate o echipa sa-i premieze in fiecare etapa ca sa castige, probabil ca ar avea sanse reale la titlu. Anul trecut ar fi terminat pe 3, nu pe 4, daca batea in meciul cu Ceahlaul. Au avut scuza cu odihnirea titularilor pt. finala Cupei. Si pe mine ma umple de nervi ca au avut de doua ori campionatul in mana si au jucat doua finale de cupa, in ultimii ani. Si nu au luat nimic.
Insa eu tot sper si ma duc la meciuri in Cotroceni, pentru ca nu as putea sa tin cu nimeni altcineva.

Cucu
7th April 2004, 17:48
Bine ca avem numai 16 echipe in campionat, orice meci conteaza.
In special meciul asta pentru Petrolul.
Sper sa castige Petrolul 1-0

alx_ro
7th April 2004, 18:07
Nationalul e o echipa frumoasa, dar nu are bani. e bine ca stie sa se mobilizeze cand trebuie, dar pierde puncte atunci cand nici nu te astepti. sincer, mi-ar placea sa intre si nationalul in lupta pentru titlu. ar fi mai palpitant.
cat despre retrogradate... prefer sa o faca petrolul, brasovul si argesul sau bacaul sau farul si sa ramana oradea in A. merita vestul sa aiba mai multe echipe in a decat alte regiuni

Dansan
8th April 2004, 13:38
Bate National ...
Pronostic : Petrolul - National : 0-1...

Petrolul in B

N0_NaM3
8th April 2004, 16:40
Jet ma` dansan ....2-1

Bancaru
8th April 2004, 16:58
Eu sper sa revina in echipa Sylla. Este un mijlocas bunicel si bataios. Genul de jucator care imi place. Asa e si Gigel Coman si Olah. Nu imi pot permite sa dau pronosticuri (sau se scrie prognosticuri? cred ca da) dar sper sa castige FC National.

Ovy-Iasi
9th April 2004, 19:54
Petrolul n-are nici o sansa! Nationalul e mult prea in forma sa se impiedice de o echipa care se chinuie prin subsolul clasamentului! :ok:

ADelPiero
9th April 2004, 23:37
merita sa castige petrolul :) dar e bun si 1-1 :D
bafta

Lucky01
11th April 2004, 14:39
Nush dc toata lumea o vede oe Petrolul i B....e pe locul 13 si in returul asta a pierdut un singur meci...cred k sunt alte echipe si mai tragice.....PAREREA MEA
Hai norok si forza PETROLUL....kre asre cea mai tare galerie....atzi vazut la catzi lupi au fost pe ghencea (2000)
A`nebunit lupu!!! :yeah: inmultzit cu 2000