PDA

View Full Version : Cupa Romaniei - o competite depasita?



relansat
17th April 2008, 17:08
Ma uitam ieri la meciul dintre CFR Cluj si Dacia Mioveni, cativa suporteri, atmosfera ca la un amical, cu ceva incurajari din partea ceferistilor, treziti dintr`o data de pasiunea ptr echipa pe care o simpatizeaza si pentru care canta etapa de etapa. Golul din minutul 1 nici nu au avut timp sa`l vada, din motive organizatorice sau dreak stie ...

Premiul de 100.000 euro dati castigatoarei mi se pare mai mult modic, unde mai pui ca Steaua si unele echipe din campionat nu dau doi bani pe aceasta competite, oboseala jucatorilor acumulata in aceste partide fiind un minus ptr partidele de "foc" ...

Nu credeti ca trebuie resuscitata aceasta competitie? Daca DA, prin ce mijloace ?

TaciAcolo
17th April 2008, 18:54
sistemu e prost ! ..pe teren neutru si normal ca nu sunt fani in tribune ...trebuie tur - retur

NORGEMAN
17th April 2008, 19:15
Cum e acum e bine.. un singur defect are... acel sistem-jeg tipic frf cu urne valorice. sunt penibili, pentru mine aceasta competitie este o gluma momentan, nu pentru ca steaua sau alte echipe nu se omoara pentru castigarea ei, ci pentru ce fac scarbele alea de conducatori din federatie!

YoYoyOi
17th April 2008, 19:16
ar trebui jucat tur-retur, fara terenuri neutre si alte tampenii. Iar faza cu urnele valorice trebuie eliminata. E bataie de joc.

NORGEMAN
17th April 2008, 19:27
E bine si cu jucatul pe terenul unor echipe mai slab cotate, pana la un anumit nivel al competitiei:ok: Tot ce vreau... fara urne si ore de jucare dictate de televiziuni, sa le moara ... la intrare conducatorilor antenei 1 si celor de la federatie!:angry: cu topicul asta mi-ati amintit de meciul cu Otelul:no: iar m-ati enervat si mi s-a pus pata pe neamurile federalistilor

relansat
17th April 2008, 20:22
Imi cer scuze ca te`am "excitat", Norgeman.

andreidaniel
17th April 2008, 21:02
si eu sunt tot pentru tur-retur+ar mai trebui indexata remuneratia ca e cam subtire 100000 de euroi

ensic
17th April 2008, 21:24
si eu sunt tot pentru tur-retur+ar mai trebui indexata remuneratia ca e cam subtire 100000 de euroi

Aseara la meciul cu Mioveniul chiar ma gandeam ca de la CFR cu suma asta nu acoperi salariul la nici un jucator un an!

delaparis
17th April 2008, 21:37
In Franta e o formula interesanta deoarece produce surprize in fazele finale cu echipe din divizii inferioare care elimina pe granzi din ligue 1.
Nu sunt grupe valorice iar meciurile sunt intr-un singur tur gazduite de echipa din divizia inferioara adversarului.
Ieri, Carquefou care nici nu poseda un stadion omologat au jucat la vecinii Nantes cu stadionul plin :ok:

rhadoo
17th April 2008, 22:20
cred ca in prima faza ar fi un pas important daca nu ar mai fi capi de serie,probabil interesul ar fi mai mare pt competitie+ca e o rampa de lansare catre europa fara sa te mai lupti 34 de etape sa ajungi in uefa

moty
18th April 2008, 21:42
in primul rand ar trebui eliminate urnele valorice, din optimi, sa nu mai fie o competitie dirijata. atunci cred ca s-ar inmulti si spectatorii, chiar daca s-ar juca pe terenuri neutre.

alexuuBZ
18th April 2008, 21:52
In Franta e o formula interesanta deoarece produce surprize in fazele finale cu echipe din divizii inferioare care elimina pe granzi din ligue 1.
Nu sunt grupe valorice iar meciurile sunt intr-un singur tur gazduite de echipa din divizia inferioara adversarului.
Ieri, Carquefou care nici nu poseda un stadion omologat au jucat la vecinii Nantes cu stadionul plin :ok:

tare :D

Universal
20th April 2008, 19:32
Editia din acest an este complet depasit.

Va dati seama ca se joaca finala Cfr Cluj- Unirea Urziceni.

Nu zic ca este rau, dar nu se poate asa, si stiti bine...mai intelegeam daca era un Rapid-CFr sau un Dinamo/Rapid/Steaua/Poli - cu o echipa slaba..dar nici chiar asa.

PerVersion
21st April 2008, 02:23
Nici chiar asa ce? Trebuia sa inceapa direct din finala o echipa din Bucuresti.. ca sa fi si tu multumit? :happy Si in caz ca te uiti doar la Steaua in clasament, te anunt ca finala se joaca intre locurile 2 si 4 din campionat. Ce nu ti se pare bine aici?

berzecus2003
11th May 2008, 12:00
premiul mai mare ,gen 1mil euroi....asta ar schimba datele problemei...fara capi de serie

berzecus2003
11th May 2008, 12:01
va dati seama ce ar insemna 1 mil ptr o echipa se setia2???un buget pe un an ,poate