PDA

View Full Version : Ne parasesc prietenii



boboxxx
16th April 2008, 23:51
Azi ne-a parasit unul dintre cei mai vechi arbitri de tenis inca in activitate. Vali Pena nu mai este. Dumnezeu sa-l odihneasca.

Optimistul
17th April 2008, 00:16
Imi pare rau ... A arbitrat-o pe fata mea de 2 ori la TC 2000 ! Era un tip deschis si nu obtuz asa cum ne imaginam majoritatea un arbitru ...

Sorin Blaj
17th April 2008, 00:21
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

pyton55
18th April 2008, 18:38
Imi pare rau ... A arbitrat-o pe fata mea de 2 ori la TC 2000 ! Era un tip deschis si nu obtuz asa cum ne imaginam majoritatea un arbitru ...

Si pe Andreea a arbitrat-o de cateva ori. Era un om bun. In trecut lucrase la Banca Romaneasca (Alpha Bank) la I.T. si am avut ocazia sa discut mai mult cu el. Mi s-a parut un om deosebit. Dumnezeu sa-l odihneasca.

boboxxx
13th January 2011, 22:57
Aseara am mai aflat o veste trista. Ion (Iancsi) Rakosi a murit. A fost un foarte bun jucator cu cativa ani inaintea lui Tiriac.

paulb
14th January 2011, 09:05
Aseara am mai aflat o veste trista. Ion (Iancsi) Rakosi a murit. A fost un foarte bun jucator cu cativa ani inaintea lui Tiriac.

Trist. Foarte trist. Rakosi a facut parte din acea generatie care a pus mult suflet in dezvoltarea tenisului. Mai intii jucator apoi antrenor si organizator de club. Oameni sufletisti, fara pretentii, fara sa se gindeasca la recompense materiale sau de orice alta natura adica oameni asa cum nu mai intilnesti azi. Dedicat tenisului lasa in urma lui un model, un exemplu de viata si imi pare rau ca nu exista o traditie la noi in a cinsti pe cei care au facut sa fim ceea ce suntem. trist. Foarte trist.

printulmiskin
14th January 2011, 17:50
Desi nu i-am cunoscut ,fiind din lumea atit de draga noua-a tenisului,sa le cinstim memoria ,regretind ca dintre oamenii de calitate atit de putini,ne parasesc prea devreme din ce in ce mai multi si mult...mult prea devreme.Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!