PDA

View Full Version : Arta si fotbal



Tyler Durden
16th April 2008, 12:05
Pentru ca fotbalul tinde sa se hipertofieze si sa interactioneze cu alte domenii importante ale vietii cum ar fi politicului, religiosul (D-zeu a fost in seara asta ...) sau chiar cu arta, m-am gandit sa deschid acest thread. Asupra acestei ultime confleunte o sa starui un pic. Dincolo de relatia graffiti si fotbal, vizibila cu ochiul liber, aflam via Dilema veche ca un foarte important artist contemporan a ,,jupuit niste oi si le-a bagat in formol".:D
Un interesant reportaj despre artist aici:http://www.youtube.com/watch?v=sWQGa-EBxzk

Tyler Durden
16th April 2008, 13:10
Tot legat de acest subiect, se pare ca un artist costarican vrea sa lege un catel si sa-l lase sa moara de inanitie intr-o sala de expozitii, apud Mircea Chivu-Dilema veche. Daca acest gest este arta sau nu, e greu de spus, criticii postmodernisti ar afirma ca da, pe cand cei mai conservatori s-ar opune asimilarii acesti gest cinic si gratuit, artei. :D

miril
17th April 2008, 09:46
Ty, sa nu te simti singur!

http://www.youtube.com/watch?v=PmoDMdLoUZw&mode=related&search=

Tyler Durden
15th July 2008, 17:34
Mai baga ceva, ca iar ma simt singur. :D

Tim
15th July 2008, 17:37
test....1...2... proba. Vad ca fratele de bannare tyler scrie pe aici,asa ca testez si eu slabiciunile OLS-ului!!!!:happy:happy
Merge...:headbang::headbang::headbang:

Tyler Durden
15th July 2008, 17:47
Asta-i threadul meu, ca sa te joci aici trebuie sa dai 500 de Ron. :D

Tim
15th July 2008, 17:52
Asta-i threadul meu, ca sa te joci aici trebuie sa dai 500 de Ron. :DAsa,ca puscariasii...pe tigari!!!
Zi-mi contul,ca-i vars acum!!!:)
Mi-ai dat o idee,ma duc sa-mi fac si eu un thread.Hai ,daca vrei....la mine e mai ieftin!!!

Vladek
15th July 2008, 17:55
Era vorba de contul meu :D . Trebuie sa ma corupi, sa inchid ochii asupra activitatilor "underground" de pe aici.

PS : nu vreti sa platiti taxa de protectie si sa reveniti pe forum :D ? Am o promotie zilele astea, platiti pentru o luna si faceti ce vreti pe forum timp de 3 :D !

Tim
15th July 2008, 18:01
Era vorba de contul meu :D . Trebuie sa ma corupi, sa inchid ochii asupra activitatilor "underground" de pe aici.

PS : nu vreti sa platiti taxa de protectie si sa reveniti pe forum :D ? Am o promotie zilele astea, platiti pentru o luna si faceti ce vreti pe forum timp de 3 :D !Eu nu vreau sa revin!!! Ce trebuie sa fac pt. asta????:D:D

Tyler Durden
15th July 2008, 18:02
Eu nu vreau sa revin!!! Ce trebuie sa fac pt. asta????:D:D

Nimic special, fii tu insuti.

Tim
15th July 2008, 18:05
Nimic special, fii tu insuti.Daca fac asta,astia nu pricep nimic.....;)

Tyler Durden
15th July 2008, 18:06
Da, insa rezultatul e ala pe care-l doresti. :D

Tim
15th July 2008, 18:07
Da, insa rezultatul e ala pe care-l doresti. :DMerci de sfat,poate il urmez!!!!:ok: