PDA

View Full Version : BATEM PE steaua



Pages : [1] 2

Mario Di Lazi
15th April 2008, 10:06
după afacerea Tudor (2 penaltyuri , 3-1 pt steaua)
după afacerea bricheta (1-0 pt Rapid, 3-0 pt steaua)
după afacerea Urziceni (fault "inexistent" la Stelea, 1-0 pt steaua)
după afacerea valiza maro (2-0 pt steaua cu Mioveniul)

trebuie să-i batem, NIMIC nu mă mai interesează în acest sezon ... poate să câștige și steaua campionatul în fața celor de la CFR
trebuie să-i batem, și dacă ei vor pierde titlul cu atât mai bine ... dar trebuie să-i batem pentru acest retur foarte "reușit" ...

vlad1607
15th April 2008, 16:23
ai uitat sa zici de jucatorii de la VS cumparati....

eu chiar imi doresc la cate mizerii au facut aia in retur sa-i batem cu gol in min 96 ( desi s-a prelungit cu 4 min ) ..golul sa fie marcat cu mana ,din ofsaid dupa fault in atac si pasi :D :D

Leo
16th April 2008, 10:53
e singurul lucru care ar mai conta

Aurel.D
16th April 2008, 11:25
Cu cine ati vrea voi sa bata Dinamo pe steaua?? :o:

resita
16th April 2008, 11:45
din pacate nu batem, nu avem cu cine.

Leo
16th April 2008, 16:41
TREZITI-VA , nu pot sa cred asa ceva
speranta moare ultima , unde sunt spartanii ?
molilizati-va !!!!!!!!!!!

Mario Di Lazi
17th April 2008, 08:47
am văzut că acționarii și conducerea noastră au început să se înțepe cu Rednic ... păi cum dracu să mai vină ăla când știe de ce oameni dă aici :(

vlad1607
17th April 2008, 09:40
le crapam capu'

Aurel.D
17th April 2008, 11:49
ca sa discutam realist: credeti ca vor avea jucatorii ambitia de a bate pe steaua, dupa tot ce s-a intamplat in campionatul asta??

laurdog
17th April 2008, 11:58
hop si eu dupa o pauza, "datorata" minunatilor nostri jucatori si conducatori.
daca va spun ca nu castigam, ma injurati?

Mario Di Lazi
17th April 2008, 12:55
eu nu te înjur, dar dai o bere dacă batem ? :D

laurdog
17th April 2008, 13:00
cu mare placere. dar..........deja miroase urat prin anumite birouri:angry::angry:

Jacob
17th April 2008, 13:03
a branza de oaie???:D

vlad1607
17th April 2008, 13:24
deci sa fie clar....nu batem pe aia ...le rupem capu...si dc nu reusim le rupem capatzanile :D :D

vlad1607
17th April 2008, 13:26
ca sa discutam realist: credeti ca vor avea jucatorii ambitia de a bate pe steaua, dupa tot ce s-a intamplat in campionatul asta??

realist eu cred ca vedetele stiu ca, dc ne bat aia in Stefan cel MAre + un sezon de rahat, o sa-i " iubim " la maxim..si pe ei..si masinile lor :D si astfel in cel mai rau caz eu zic ca facem un egal.

laurdog
17th April 2008, 14:25
a branza de oaie???:D

cu tine nu vorbesc, pt ca nu ma lasi si pe mine sa........"discut":P
:happy:happy:happy

vlade tata, crede-ma ca anu' asta nu-i mai iertam, daca se repeta istoria:angry::angry:

vlad1607
17th April 2008, 14:59
ne vedem la meci...dc vad ca unu e nesimtit /indolent/vedeta pe teren pe cuvant ca nu imi scapa.

Aurel.D
17th April 2008, 19:05
cum am scris si pe cafenea.....astia merita batuti, cum fac fanii lui Partizan Blegrad cu jucatorii care considera ei ca nu pun suficient suflet...:)

Rossi
18th April 2008, 07:38
ca terminam pe 3 sau pe 6 , are mai putina importanta (oricum am ratat atat Cupa cat si Campionatul) ... dar trebuie sa-i impiedicam pe stelisti sa fure un nou titlu ... daca nu-i batem , macar sa facem un X , sa-i incurcam :ok:

Mario Di Lazi
18th April 2008, 08:37
și dacă nu facem nici măcar egal cu ei, să le spargem căpățânile cu un sac de brichete :D

eu zic că-i batem ... trebuie să-i batem ...

Leo
19th April 2008, 14:26
nu accept decat victorie in fata alora
eu sunt impotriva violentei , dar cred ca acum este singura modalitate de a-i aduce la realitate pe ,, cavalerii ,, rataciti

vlad1607
19th April 2008, 20:34
... [B]dar trebuie sa-i impiedicam pe stelisti sa fure un nou titlu ... daca nu-i batem , macar sa facem un X , sa-i incurcam :ok:

AMIN..nimic nu mai conteaza acum! sa le dam ue si sa fie CFRul lui Ando campioana!

Lover
19th April 2008, 20:35
succes... :D

vlad1607
19th April 2008, 21:27
succesuri ..nu ai vazut ca asa se zice

Bogdy LFC
19th April 2008, 21:33
Nicio sansa pentru Dinamo sa bata STEAUA ;) :ok: Fara suparare acum! :)

Aurel si Resita au dreptate ;)

vlad1607
19th April 2008, 21:41
Nicio sansa pentru Dinamo sa bata STEAUA ;) :ok: Fara suparare acum! :)

Aurel si Resita au dreptate ;)

cel mai bine e sa vorbim dupa meci...ori castigam ori torpilam vedetele din teren!

e evident ca trecem printr-o perioada nefasta,perioada prelungita, dar de un lucru sunt sigur! NU o sa pierdem si cred ca ,de fapt, o sa castigam!

asta e tot ce conteaza! sa stopam exponentii mizeriei sa fie cam pioni!

ce poate fi mai ok in acest moment decat sa-i batem si sa trimitem titlul spre cfrul lui Ando?

Bogdy LFC
19th April 2008, 21:46
cel mai bine e sa vorbim dupa meci...ori castigam ori torpilam vedetele din teren!

e evident ca trecem printr-o perioada nefasta,perioada prelungita, dar de un lucru sunt sigur! NU o sa pierdem si cred ca ,de fapt, o sa castigam!

asta e tot ce conteaza! sa stopam exponentii mizeriei sa fie cam pioni!

ce poate fi mai ok in acest moment decat sa-i batem si sa trimitem titlul spre cfrul lui Ando?

In mod normal ar trebui sa dau report post la prostiile scrise de tine dar NU voi face acest lucru din respect pentru dinamovisti precum Laur,Aurel.D,Leodacin :ok:

Cel mai probabil egal se va termina meciul ala :ok:

vlad1607
19th April 2008, 22:03
bogdy da chiar te rog sa dai report post..sau poate tu nu ai vazut toate mizeriile facute de ghencisti returul asta??

abia astept meciul...abia astept victoria noastra.

vlad1607
19th April 2008, 22:04
bogdy da chiar te rog sa dai report post..sau poate tu nu ai vazut toate mizeriile facute de ghencisti returul asta??

abia astept meciul...abia astept victoria noastra.

Tyler Durden
20th April 2008, 13:20
Bogdy asta are creierul cat o nuca si capul cat un pepene, nu trebuie luat in seama, eventual doar in cazul in care lipseste obiectul caterincii.
Sper sa-i bateti si tot in ultimul minut ca sa faca icter. Aproape sigur o sa ajung si eu la meciul asta. :drak:

laurdog
20th April 2008, 13:22
Tyler te rog sa te abtii, macar aici. nu a invitat nimeni pe nimeni aici. vreti sa va spuneti parerea, ok, dar.....atat:ok:

vlad1607
20th April 2008, 17:49
@laur : da pe bogdy cine l-a invitat??? domnul bogdy poza in dinamovist parca..decat un caine ca el..fara suparare prefer oricand un dialog sanatos cu un rapidist ca tyler...
@tyler : eu nu vreau in ultimul minut..vreau sa dam gol in min 96 ( desi sunt 3-4 min de prelungire ) golul sa fie dat cu mana dupa offsaid , fault in atac si pasi :D ca sa sufere adanc cei ce au umplut campinatul de mizerii si care acum vor sa fie campioni..e al4lea an consecutiv in care returul e marcat de mizeriile ghenciste ! GATA Ajunge! mi-ar fi rusine sa fiu stelist...mizeriile astea le intrec de deaprte si pe alea facute de noi acum 5-6 ani (meciurile din cupa cu Astra si National!)

FORZA CAINII !

samar
20th April 2008, 18:47
Va doresc multa bafta si sper ca echipa Dinamo sa se mobilizeze cum stie ea mai bine la un derby de genul asta...:yeah:

vlad1607
20th April 2008, 18:50
sper sa ne mobilizam de un 4-0 pt noi la final :D :D :D

Dogville
20th April 2008, 18:52
Multumim,sister undercover :D Vom tine cont si vom zdrobi fara mila dusmanul de clasa !!! AUGH/AUGH/AUGH !!!!

Haiditi la meci cainilooooooooor !!!!!!!

vlad1607
20th April 2008, 18:55
ne vedem in PCH :D sau pe la metrou :D sau in alte locuri ce vor fi poluate de oi :D

Mario Di Lazi
21st April 2008, 09:21
mi-a mai pierit un pic încrederea după meciul cu Urziceniul, asta pt jocul "la mișto" practicat de ai lu' Țălnar ... dar sper că până la meciul cu steaua să fie motivați la maxim ... :D

vlad1607
21st April 2008, 09:42
NICI macar la misto nu am jucat...am jucat foarte slab..dar cu steaua alta e treaba....

Mario Di Lazi
21st April 2008, 11:33
să-i batem pe brichetari :D

Leo
23rd April 2008, 18:39
Tyler fara suparare , daca ai ceva interesant de spus despre DINAMO esti invitat sa spui , in rest foloseste pm

Dogville
24th April 2008, 17:56
The war has begun !!!!

vlad1607
24th April 2008, 18:07
la ce femei gravide avem in echipa...tot castigam cu aia :D

Dogville
24th April 2008, 18:38
Care ''echipa'' ?

dannyreddog
24th April 2008, 19:12
Tre' sa-i batem...n-are cum sa pierdem....Dumnezeu nu bate cu paru'...trebuie sa se intoarca roata si impotriva lor pentru toate hotiile facute de cioban in retur....

Aurel.D
25th April 2008, 00:06
Ce aveti cu Tyler Durden, lasati-l sa posteze.!.:)Oricine fan al altei echipe vrea sa posteza aici este binevenit, daca o face civilizat. Toti vedem in ce maniera sfidatoare si jignitoare pentru celelalte echipe din Liga I trage sforile bECALI sa castige campionatul si ca trebuie ca ii dea cineva o lectie.
Credeti-ma ca la inceputul oricarui campionat nu imi doresc atat sa ia Dinamo campionatul, cat sa bata pe steaua....dar tare mi-e teama ca meciul asta mai mult de un egal nu putem spera. De fel sunt optimist, si ma gandesc ca este posibil ca jucatorii sa se concentreze mult mai bine....dar cand vad ce parcurs au avut returul asta....

Nu sunt un adept al violentei asupra jucatorilor, insa daca nu fac tot ce le sta in putinta sa bata pe steaua.....merita tot ce este mai rau din partea suporterilor!!

Tyler Durden
25th April 2008, 00:08
Aurele, se pare ca m-au vazut mai brunet si d'aia nu ma ,,halesc". :D

Aurel.D
25th April 2008, 00:11
:) Nu are nimeni nimic cu tine, stai linistit! Leodacin s-a referit la faptul ca ce ai postat acolo, puteai sa spui si pe pm...scuze de off topic.

dardar_3
25th April 2008, 00:17
Salutare.


Eu stiu ca vreti sa ii bateti pe Steaua... insa tre sa ii ziceti si lui Lobont sa nu se mai pregateasca atat pentru Euro ca risca sa piarda avionul catre Elvetia:D


Degeaba va agitati voi mai rau ca pepsiul ca tot ce vrea borcica se va intampla...:D... Iar fazele cu geamuri, sparte, injuraturi si batai cu pumnul in chept dureaza o zi sau doua...:D


Oricum, succes:ok:...










in Uefa:lol:



PS: Daca vine ciobanu la stadion cu fularul spartanilor sa stiti ca e ceva necurat...

PS2: Ia intrebati-l pe borcica daca il mai vrea pe Rada?:happy...

Mario Di Lazi
25th April 2008, 08:46
Dardare ... nu ne-ai spus nimic nou :D

Mario Di Lazi
26th April 2008, 19:57
afacerea Tudor (2 penaltyuri , 3-1 pt steaua)
afacerea bricheta (1-0 pt Rapid, 3-0 pt steaua)
afacerea Urziceni (fault "inexistent" la Stelea, 1-0 pt steaua)
afacerea valiza maro (2-0 pt steaua cu Mioveniul)
afacerea gol din poziție afară din joc (2-1 la Craiova)

returul perfect :D

resita
26th April 2008, 19:58
in meciul cu s trebuie sa-si dea viata pe teren jucatorii nostri

trebuie sa castigam :ok:

vlad1607
26th April 2008, 20:04
sau egal..macar egal...important e sa oprim hotia!

Celso
26th April 2008, 20:26
sa vedem daca bate CFr pe Mioveni azi

Mario Di Lazi
26th April 2008, 20:27
pe mine nu mă interesează ce face CFRu ... io vrea să batem pe afaceriștii ăștia :D

Rossi
26th April 2008, 20:47
trebuie sa castigam ...sa o impiedicam pe steaua sa fure un nou titlu

Balaci
26th April 2008, 20:59
Hai Dinamo:yeah:

Charon
26th April 2008, 21:15
trebuie batuti si pusi la zidul infamiei!
si in teren si in tribune si pe strazi!:mda:

Mario Di Lazi
26th April 2008, 21:24
nu se poate să nu bată Dinamo ... este prea mult ce a făcut această echipă în acest retur ...

Celso
26th April 2008, 21:29
din pacate Steaua e noua campioana...orice s-ar mai intampla

oricum....VOM BATE PT DREPTATE!:ok:

Mario Di Lazi
26th April 2008, 21:30
este cea mai mizerabilă campioană de când mă uit eu la fotbal ...
vreau să-i batem :D ... nici nu mă interesează meciul cu Rapid ...

vlad1607
26th April 2008, 23:37
AM BATUT IN GIULESTI...MORAL BUN....PT VICTOIA CU EXPONENTII MIZERIEI ! tot ce vreau e sa le rupem capul inainte , in timpul si dupa meci ! pt ca MIZERIA a depasit orice limita sezonul asta!

Fanatic 88
27th April 2008, 12:10
trebuie sa se mobilizeze cainii si sa-i invinga pe stelisti ,victoria mai importanta ca niciodata

Dogville
29th April 2008, 00:58
Dragi copii,mare atentie la acest meci:1.avem citiva jucatori care vor pleca de la Dinamo dupa acest sezon 2.acesti ''citiva'' jucatori sunt sub contract cu don Giovanni Becali 3.jiji+giovanni = LOVE......ce s-o mai lungim aiurea:sunt sigur ca o jigodie ca Lobont s-ar preta sa ia sacosica,sa iasa aiurea dupa o centrare(el oricum asta face de obicei....dar acum o va cauta cu luminarea..:drak:)si sa ne traga clapa cind ne e lumea mai draga.Basca schiopul de Munteanu,rapandula de Bostina,basinosul de Cristea...etc....ce dracu' facem cu porcii astia care-o pun de-o farsa memorabila???

Fanatic 88
29th April 2008, 02:18
exagerezi ...cel putin in cazul lui lobont ....la restul nu ma bag

laurdog
29th April 2008, 08:46
dupa emisiunea de aseara de la telesport, parca tind sa-i dau dreptate lui dogville......in mare masura.

vlad1607
29th April 2008, 09:26
@dogville : ce zici tu nu e departe de adevar...in schimb ma gandesc dc se risca sa calce stramb...eu zic ca stiu care e "atmosfera" si pariez ca daca fac vreo mizerie oamenii lui giobani sau cei cu trecut stelist atunci au toate sansele sa ajunga la urgenta direct! ducem noi nu e bai!ne vedem la meci!
stop mizeriei!stop milogilor!

vlad1607
29th April 2008, 09:27
dupa emisiunea de aseara de la telesport, parca tind sa-i dau dreptate lui dogville......in mare masura.

ce anume s-a zis acolo?

laurdog
29th April 2008, 09:34
ce anume s-a zis acolo?

pai ce sa zica? a recunoscut cu nonsalanta ca tot ce l-a interesat a fost titlul.....cu orice mijloace, care i se par....normale. un fel de: "da, am furat, si ce daca? trebuia sa castige o echipa romaneasca". si multe altele. orice procuror, din orice tara civilizata, azi l-ar fi ridicat.:angry:

vlad1607
29th April 2008, 09:36
cool...abia astept meciul..ma pregatesc pt o noapte mai lunga..ori sarbatorim victoria ori dc e ceva necurat,dc e vreo mizerie ( arbitrii, jucatorii giovani , brichete sau orice altceva) atunci tot lunga o sa fie .lunga si agitata.

Lordul
29th April 2008, 10:25
rupem steaua...

vlad1607
29th April 2008, 10:28
exagerezi ...cel putin in cazul lui lobont ....la restul nu ma bag

ai uitat cui a multumit mizeria de cioban anul trecut dupa ce am batut noi cfr-ul? lui rednic si lui lobont! si asadar unde e exagerarea?

Fanatic 88
29th April 2008, 10:39
una e sa primesti bani sa joci si alta e sa primesti bani sa trantesti un meci mai ales fiind cazul de dinamo steaua

vlad1607
29th April 2008, 11:00
ZICI TU ? sa fim seriosi...banii nu au culoare..oricum sezonul e varza pt noi asa ca de ce sa nu faca unii niste banuti frumosi de vacanta si nu numai....

tre un pic de rabdare duminica seara se lamuresc toate....

Mario Di Lazi
29th April 2008, 14:57
pai ce sa zica? a recunoscut cu nonsalanta ca tot ce l-a interesat a fost titlul.....cu orice mijloace, care i se par....normale. un fel de: "da, am furat, si ce daca? trebuia sa castige o echipa romaneasca". si multe altele. orice procuror, din orice tara civilizata, azi l-ar fi ridicat.:angry:

deci a recunoscut ...
sunt sigur că nu o să se întâmple nimic ... iar o să zică că becali glumește :(

Tyler Durden
29th April 2008, 14:58
Stati mai linistiti, daca a zis lordu' ca o sa castigati, asa o sa fie. :D

Mario Di Lazi
29th April 2008, 14:59
nu numai Lordu zice acest lucru
și eu sunt convins :D

Aurel.D
29th April 2008, 22:40
Faza cu Giovanni este vehiculata si prin presa....poate fi adevarat...Dar daca jucatorilor le va trece macar prin cap sa faca vreo manevra, pot sa isi caute de acuma bilet de internare!! Va fi cea mai proasta decizie din viata lor!!
Auzi, sa faci blat cu steaua!! :no: S-ar rasuci Dumitrache si Haldan in mormant....

vlad1607
29th April 2008, 22:45
e suficient si 1-0 : http://www.youtube.com/watch?v=XXdhw8LyHlQ

Aurele o sa fie MACEL!

Aurel.D
29th April 2008, 23:07
eu nu as vrea sa fie macel...decat pe teren...la goluri..dar daca jucatorii vor indrazni ceva nelalocul lui....le doresc ce este mai rau....

packman_gb
29th April 2008, 23:33
Nu ca sa ii bateti.....SA II SPULBERATII!!!

Fanatic 88
30th April 2008, 01:56
abia astept meciul ...cred ca intreaga suflare dinamovista o face , iar daca se va vedea ca pe teren cainii nu dau totul , cum spunea borcica nu mai iese nimeni din stadion :D

cinebelu
30th April 2008, 04:57
Cand trec prea repede cu privirea peste prima pagina a forumului, am o tresarire de fiecare data cand trec peste titlul acestui topic, intelegand "FACEM PE steaua" :D:D

Mario Di Lazi
30th April 2008, 10:13
"FACEM PE steaua" :D:D
la asta m-am gândit și eu :D
dar am zis să pun un titlu civilizat :D

vlad1607
30th April 2008, 10:21
facem steaua în minutul 98, gol marcat cu mâna dupa un ofsaid evident, fault în atac și pași ... iar mingea "șutată" cu mâna de Miranda nici sa nu treacă de linia porții :drak: :D

Fanatic 88
30th April 2008, 11:02
cat as vrea sa-i batem ...

laurdog
30th April 2008, 11:06
o saptamana stau beat muci daca-i batem pe spurcati. si daca mai pierd si campionatul........:bere::bere:/OLE/

vlad1607
30th April 2008, 11:15
o saptamana stau beat muci daca-i batem pe spurcati. si daca mai pierd si campionatul........:bere::bere:/OLE/

poti sa incepi deja :D

Aurel.D
30th April 2008, 23:54
nu am reusit sa ajung astazi la stadion...daca maine nu iau bilete am pus-o!!

vlad1607
30th April 2008, 23:56
Mihnea si distrusul ala de dorin de la steaua la Fanatik pe Telesport..ce diferenta.BV Mihnea :D

Rossi
1st May 2008, 02:07
MIHNEA (PCH) : "O să-i demonstrăm lui Gigi Becali că nu sîntem o galerie de vagabonzi și proști. O să-i arătăm că nu are cum să intre cu sportivii lui la noi în galerie. Sîntem 4000 acolo. Avem și noi pregătite niște ironii pentru el, dar făcute cu cap, nu ca ale lui" ... "Pregătim o coregrafie care nu se va mai vedea pe stadioanele din țară. O să fie ceva grandios și emoționant"

PCH - mereu la inaltime :ok:

Fanatic 88
1st May 2008, 02:13
duelul galeriilor e castigat din start

laurdog
1st May 2008, 09:02
asa a fost dintotdeauna.
SOPRA TUTTI SIAMO NOI:ok:

vlad1607
1st May 2008, 09:40
bai nu mai am rabdare :D le spargem capatzanile sau le spargem capatzanile? :D :D tre sa stopam mizeria si sa castigam neaparat !

Aurel.D
1st May 2008, 09:40
galeria lui steaua iar o sa aduca pentru coregrafie hartie din staniol de la ciocolata si hartie creponata ramasa de la Revelion...:D

vlad1607
1st May 2008, 09:41
moama parca as fi in sevraj :D nu mai am rabdare :D dovada si ca ajung in Bucuresti de vineri seara :D

pe ei pe ei pe ..:P :D

cimitiru' ghencea
1st May 2008, 09:43
neatza.bah,cum poate sa declare rahatul asta ordinar asa ceva?si mai ales,de ce borcea si turcu nu-l reclama la frf,lpf,oriunde pentru instigare la violenta?
mascariciul asta urmareste :sa enerveze galeria lui dinamo (sunt aproape sigur ca oricine va purta culori ros-albastre in groapa va fi o potentiala victima) la violente,cu tot ceea ce decurge din asta: suspendari ale terenului,amenzi,poate inca un 3-0 la masa verde.
ce gunoi!

vlad1607
1st May 2008, 09:44
cimi sincer nu as fi foarte tare suparat dc ar fi pusa pe "scena"o noua opereta mizerabila ghencista atata timp cat pur si simplu distrugem tot ce inseamna ros albastru in Parcul Sportiv Dinamo duminica seara :D :drak: :D desi mult mai important e sa-i batem..pe teren :D

Aurel.D
1st May 2008, 09:47
cimi,
asta a fost intodeauna tactica ciobanului si lui mm: diversiunea. Nu vezi ca o practica de 2 ani si multa lume marseaza?

laurdog
1st May 2008, 10:00
trebuie sa repetam isprava de acum cativa ani, cand dupa ce i-am batut pe teren, si.....nu numai, baietii din galerie, se stiu ei care;), au plecat in ghen(ce)a si au afisat un banner urias chiar pe gardul stadionului de langa cimitir:
CEA MAI MARE BUCURIE A NOASTRA, E DE FAPT FRUSTRAREA VOASTRA:ok::ok:

Casual Italy
1st May 2008, 10:34
iarasi o sa va imbracati cu veste si o sa aveti o coregrafie \"impresionanta\".cat despre noi ce coregrafie ai putea sa faci pe 700 de locuri intr-o mizerie de stadion ca al vostru.

cimitiru' ghencea
1st May 2008, 10:44
iarasi o sa va imbracati cu veste si o sa aveti o coregrafie \"impresionanta\".cat despre noi ce coregrafie ai putea sa faci pe 700 de locuri intr-o mizerie de stadion ca al vostru.

you know something ? you may go make some casual sex with some farm animals!
arrivederci!

Fanatic 88
1st May 2008, 10:54
ai uitat anul trecut cand dominam ghencea ?

laurdog
1st May 2008, 11:04
iarasi o sa va imbracati cu veste si o sa aveti o coregrafie \"impresionanta\".cat despre noi ce coregrafie ai putea sa faci pe 700 de locuri intr-o mizerie de stadion ca al vostru.

un singur mesaj am: UNDE ESTI TU JEANE, CU PATRU...BALOANE?:rosu:

Aurel.D
1st May 2008, 14:42
tocmai am venit de la stadion....nu mai erau bilete decat la PCH si la Tribuna 0
stelistii vor fi primiti intr-o atmosfera infernala!!

Leo
1st May 2008, 15:07
exact cum merita

Casual Italy
1st May 2008, 15:26
ai uitat anul trecut cand dominam ghencea ?

cum ati dominat ghencea?

ronrichie
1st May 2008, 17:52
tocmai am venit de la stadion....nu mai erau bilete decat la PCH si la Tribuna 0
stelistii vor fi primiti intr-o atmosfera infernala!!

Stelistii vor fi primiti normal cu fluieraturi dinspre PCH.

In rest in tribune majoritatea vor fi stelisti.


Eu cu prietenii mei de-aici din Iancului am luat toti bilete la Tribuna 1... si majoritatea de la facultate sunt stelisti si au luat bilete.


E normal, e un meci ce nu trebuie ratat. Prost sa fii sa ai timp, sa fii in Bucuresti.... si sa nu mergi la un astfel de meci, indiferent cu ce echipa tii.

Aurel.D
1st May 2008, 18:32
v-oti fi luat voi bilete la T1, dar veti avea curajul sa va manifestati?? :drak:

ronrichie
1st May 2008, 19:57
Nu e frumos, suntem oaspeti.

Suntem civilizati

vlad1607
1st May 2008, 20:00
voi civilizati? :happy hai du-te pe pasunea suporter steaua nu mai fa trolling aici.
cei care sunt de acord cu mizeriile stelei si chiar isi mai doresc au pretentii ca mai sunt si civilizati....halal..imi e greata de tot ce inseamna fc steaua...bine ca ai anuntat o sa fie baieti la tribuna aia si cand da gol Dinamo dc nu te bucuri o sa-ti rupa dintii :happy

laurdog
1st May 2008, 20:21
prietene, nu te baza pe buna ospitalitate romaneasca. sa stii ca nu veti fi primiti cu paine si sare. deci, mai bine........be careful, esti tanar:ok:

ronrichie
1st May 2008, 20:57
Nu e nevoie sa fim primiti in nici un fel. Fiecare isi vede de treaba.


Suntem oameni civilizati. Am fost si la rapid steaua la T1... tot grupuri de stelisti.... aia a fost singura tribuna de unde nu s-a aruncat cu sticle/pietre/brichete.

laurdog
1st May 2008, 21:03
T1? in Giulesti? cand asta?
daca te aflau magraonii ca esti din......ala, te aruncau pe tine, nu brichete

Aurel.D
1st May 2008, 21:19
Pai oricum galeriile oaspete in Giulesti stau la tribuna a I-a. Probabil vrei sa spui ca nu ai stat in galeria stelei...
Acum vreo 2 ani, cei de la PCH au descoperit un stelist printre ei. Am impresia ca era tot Dinamo-steaua....Nu l-au batut, nu i-au facut nimic...dar tot meciul l-au pus sa cante si sa scandeze cu ei!

Dogville
1st May 2008, 21:34
Si la meciul de saptamana trecuta din Giulesti s-au descoperit (prin mijloace specifice...:D) 4 stelisti infiltrati in galeria noastra.Din fericire nu s-a intamplat ca-n exemplul de mai sus al lui Aurel......:drak:

vlad1607
1st May 2008, 22:40
repetam scorul din meciul tur cu Everton :D

Dogville
1st May 2008, 22:53
E bun si ala din returu' cu Elfsborg....:D

vlad1607
1st May 2008, 22:58
bine ma :D atunci ramane acelasi rezultat ca cel din meciul DINAMO_Bayer Leverkusen :D

Fanatic 88
1st May 2008, 23:23
cum ati dominat ghencea?

=)) nici tu nu crezi ce spui :D

vlad1607
1st May 2008, 23:24
lasa-l ma ca e beat ranga :D

Casual Italy
1st May 2008, 23:26
=)) nici tu nu crezi ce spui :D
noi va dam 2000 bilete,voi 700.asta este diferenta dintre noi si voi.

vlad1607
1st May 2008, 23:27
iesi afara nu ai ce cauta aici..ne vezi pe noi pe suporter steaua calare? NU ! avem bun simt! "asta este diferenta dintre noi si voi"

laurdog
2nd May 2008, 09:35
noi va dam 2000 bilete,voi 700.asta este diferenta dintre noi si voi.

cum spuneam.......esti terminat. habar nu ai ce vorbesti, dar persisti sa te bagi in seama."amice", ai doua variante:
1.te informezi mai bine-in general, pt ca esti...praf-si apoi postezi
2.devii clovnul forumului asemenea altora ca tine, samm, ulysses si gica chioru
parerea mea, nu-mi permit un sfat, du-te si.....pupa-te cu yoyo si lasa-ne pe noi in pace.
VREM SA-TI SIMTIM LIPSA!

Casual Italy
2nd May 2008, 09:39
cum spuneam.......esti terminat. habar nu ai ce vorbesti, dar persisti sa te bagi in seama.\"amice\", ai doua variante:
1.te informezi mai bine-in general, pt ca esti...praf-si apoi postezi
2.devii clovnul forumului asemenea altora ca tine, samm, ulysses si gica chioru
parerea mea, nu-mi permit un sfat, du-te si.....pupa-te cu yoyo si lasa-ne pe noi in pace.
VREM SA-TI SIMTIM LIPSA!
esti un papagal si nimic mai mult.pai asta este adevarul,noi va dam 2000 bilete pe un stadion ultra modern pe care poti sa desfasori o coregrafie fara probleme,iar voi ne dat 700 bilete pe o mizerie de stadion,unde nici macar nu avem unde sa ne punem bannere-le.de coregrafie nu mai are rost sa vb,astea sunt vise.
P.S asta este diferenta dintre noi si voi,dar na daca avem conducatori gen argaseala,daia era bina cand era mm,dadeam 1200 ne dadeati 1200.

laurdog
2nd May 2008, 09:42
bai tarane, ai grija MARE, dar MARE DE TOT!!!
cat despre biletele din tur....intereseaza-te. au fost 1.200, adica 5% din capacitatea stadionului.
coregrafie, voi? cand vreodata?
ramane cum am stabilit....esti....praf.
have a nice...life:ok:

Casual Italy
2nd May 2008, 09:53
bai tarane, ai grija MARE, dar MARE DE TOT!!!
cat despre biletele din tur....intereseaza-te. au fost 1.200, adica 5% din capacitatea stadionului.
coregrafie, voi? cand vreodata?
ramane cum am stabilit....esti....praf.
have a nice...life:ok:

esti cum esti,nu am ce sa cer de la unu ca tine,normal noi trebuia sa primim 800 si ceva bilete,dar na,primim 676,sunt curios daca la anu tot la fel se va intampla.
cand o sa faceti si voi coregrafi gen A.C.A.b sau Against Modern Football,mai discutam.pana atunci va las sa va prezentati coregrafiile platite de borcea cu deplasari,gen varsovia,brugges s.a.m.d sau de ce nu o coregrafie cu veste ca sunteti specialisti sa copiati de la italieni.remember meciul de acasa al vostru cu poli timisoara.cauta in arhiva si o sa vezi acea\\\\\\\"impresionanta\\\\\\\" coregrafie :))
P.S cel mai dureros este ca in bucuresti primim tot mai putine bilete,unde sunt vremurile cand aveam toata peluza sud la voi si pe rapid...

cimitiru' ghencea
2nd May 2008, 10:33
esti cum esti,nu am ce sa cer de la unu ca tine,normal noi trebuia sa primim 800 si ceva bilete,dar na,primim 676,sunt curios daca la anu tot la fel se va intampla.
cand o sa faceti si voi coregrafi gen A.C.A.b sau Against Modern Football,mai discutam.pana atunci va las sa va prezentati coregrafiile platite de borcea cu deplasari,gen varsovia,brugges s.a.m.d sau de ce nu o coregrafie cu veste ca sunteti specialisti sa copiati de la italieni.remember meciul de acasa al vostru cu poli timisoara.cauta in arhiva si o sa vezi acea\\\\\\\"impresionanta\\\\\\\" coregrafie :))
P.S cel mai dureros este ca in bucuresti primim tot mai putine bilete,unde sunt vremurile cand aveam toata peluza sud la voi si pe rapid...

bah copile...
ti-am recomandat si ieri o activitate mult mai placuta si mai apropiata de "inaltele" voastre standarde morale...(se pare ca avem de-a face cu un sustinator neconditionat al menajerei perverse...daca ar sta sa se gandeasca un pic ar vedea ca argaseala a urcat la rang de arta tipul de furtisag promovat de mimi deci merita respectul turmei din templul lui pan)
arrivederci per sempre!

ronrichie
2nd May 2008, 11:57
Pai oricum galeriile oaspete in Giulesti stau la tribuna a I-a. Probabil vrei sa spui ca nu ai stat in galeria stelei...
Acum vreo 2 ani, cei de la PCH au descoperit un stelist printre ei. Am impresia ca era tot Dinamo-steaua....Nu l-au batut, nu i-au facut nimic...dar tot meciul l-au pus sa cante si sa scandeze cu ei!


Galeria Stelei a stat in STANGA t1 iar eu si prietenii am stat in DREAPTA t1.

Leo
2nd May 2008, 12:00
Galeria Stelei a stat in STANGA t1 iar eu si prietenii am stat in DREAPTA t1.

nu ne intereseaza

vlad1607
2nd May 2008, 12:12
nu mai bagati in seama pe cei ce se bucura de mizerii ghenciste si chiar le incurajeaza !

resita
2nd May 2008, 12:31
oile clonate au aparut si pe aici :shocked::shocked::shocked:

grande
2nd May 2008, 12:38
ele sunt peste tot ,omorati-le sa scapam de ele !

laurdog
2nd May 2008, 12:43
ele sunt peste tot ,omorati-le sa scapam de ele !

pai si pe urma de cine mai radem?:happy:happy:happy

Tyler Durden
2nd May 2008, 12:58
Apoi o sa facem umor negru. :D

Leo
2nd May 2008, 13:05
asculta copile , nu-mi spune tu ce ma intereseaza si ce nu
in plus iti spun pt ultima oara vezi-ti de treaba la tine pe Suporter , aici nu esti bine venit :D

laurdog
2nd May 2008, 13:09
Ba te intereseaza deoarece cineva a intrebat.




Ontopic: mai sunt in jur de 3 000 de bilete, mi s-a spus azi la casa. Sunt cozi mari, care vreti la meci... mergeti acum.

ii poti spune pe....pm:ok:
pe noi CHIAR nu ne intereseaza nimic legat de voi;)

Tyler Durden
2nd May 2008, 13:11
leodacin, daca era pe Suporter Steaua si facea treaba asta, ce-l mai ,,palea" Ioca10...:rolleyes:

vlad1607
2nd May 2008, 14:06
mda Tyler are dreptate..la noi tre sa treaca 2 zile pana sa apara reactia...:(

Leo
2nd May 2008, 14:13
observ cu stupoare ca nimic nu-ti convine Vlad , care este problema ta te-ai trezit cu fundul la cearsaf ?

vlad1607
2nd May 2008, 14:16
observ cu stupoare ca nimic nu-ti convine Vlad , care este problema ta te-ai trezit cu fundul la cearsaf ?

:happy:happy:happy hopa Leo relax :happy am dormit f bine multumesc :) doar ca e deranjata lipsa ta de reactie...dc posteaza un caine ( decent si la subiect) pe suporter steaua imedait e "sters"..in schimb stelistii pot sa provoace si sa "faca iornii ieftine" ca oricum trec 2 zile pana sunt sterse...

nu te enerva..."criticile" sunt cu caracter constructiv si pt bunul mers al Suporter DINAMO! :ok:

vlad1607
2nd May 2008, 14:17
cred ca s-a trezit cu fata-n fund,sau ceva de genu.:happy

uite Leo pt o gluma din asta penibila pe suporter steaua mai primesti si bonus niste puncte penalizare :D aici..cel mult ( si ala cu noroc )un delete..dupa cateva ore :(

Leo
2nd May 2008, 14:19
ti-am spus si cu alta ocazie atata timp cat nu provoaca e ok
noi suntem civilizati !

Casual Italy
2nd May 2008, 14:19
uite Leo pt o gluma din asta penibila pe suporter steaua mai primesti si bonus niste puncte penalizare :D aici..cel mult ( si ala cu noroc )un delete..dupa cateva ore :(
sa nu imi spui ca te-ai simtit lezat?daca te-ai simtit te rog sa ma...scuzi :D

Leo
2nd May 2008, 14:22
sa nu imi spui ca te-ai simtit lezat?daca te-ai simtit te rog sa ma...scuzi :D

scuzele iti sunt acceptate si acum lasa-ne :D

Casual Italy
2nd May 2008, 14:22
scuzele iti sunt acceptate si acum lasa-ne :D

nu va las prietene asa rapid.:D

vlad1607
2nd May 2008, 14:33
ti-am spus si cu alta ocazie atata timp cat nu provoaca e ok
noi suntem civilizati !

"cred ca s-a trezit cu fata-n fund,sau ceva de genu."

dc pt tine asta nu e provocare....

laurdog
2nd May 2008, 14:33
leo, treci la....butoane si scurteaza......lista de comentarii de aici.
vladut, ce mama dracului sa cautam noi pe suporter....aia?
acolo pute rau a branza

vlad1607
2nd May 2008, 14:35
Laur era un exemplu.Leo nu face nimic nu vezi? ce sa scurteze? pt el " cred ca s-a trezit cu fata-n fund,sau ceva de genu." nu e provocare :rosu:

whatever...nu e de ajuns ca vedem mizeriile stelistilor mai avem rezistenta si din Intern :(

Fanatic 88
2nd May 2008, 14:46
dati repede pe sport.ro :D

Casual Italy
2nd May 2008, 14:47
dati repede pe sport.ro :D
vezi ca a fost si ieri daca nu ma insel un meci minunat:marseille-dinamo,daca ai stii ce mult mi-a placut :D

laurdog
2nd May 2008, 14:47
dati repede pe sport.ro :D

i love you......BORO:drak::drak::drak:

Casual Italy
2nd May 2008, 14:49
i love you......BORO:drak::drak::drak:
nu uita de marseille,si de acel gol \\\"superb\\\" inscris de chihaia.:happy

vlad1607
2nd May 2008, 14:50
vezi ca a fost si ieri daca nu ma insel un meci minunat:marseille-dinamo,daca ai stii ce mult mi-a placut :D

mda...stelistule..te bucuri ca ne-a furat arbitru si a anulat golul ala valabil!

TU CHIAR NU AI PIC DE BUN SIMT SI SA NE LASI ? CA E SUPORTER DINAMO SI DIN CE VAD TU AI ALTE PREFERINTE...MAI PE LA PERIFERIA CAPITALEI..SI ESTI SI CLONA..HAI DU-TE...VREM SA NE FIE DOR DE TINE :D

laurdog
2nd May 2008, 14:52
mda...stelistule..te bucuri ca ne-a furat arbitru si a anulat golul ala valabil!

TU CHIAR NU AI PIC DE BUN SIMT SI SA NE LASI ? CA E SUPORTER DINAMO SI DIN CE VAD TU AI ALTE PREFERINTE...MAI PE LA PERIFERIA CAPITALEI..SI ESTI SI CLONA..HAI DU-TE...VREM SA NE FIE DOR DE TINE :D

se bucura pt ca ei sunt adeptii aceleiasi practici mizerabile. starea lor de....fapt.
lasa-l ma sa stea ca e.....distractiv;)

Casual Italy
2nd May 2008, 14:53
ce s-a intamplat la marseille-dinamo,cred ca se va intampla si la dinamo-steaua.numai asa ca sa va ofticati,pentru ca sunteti niste frustrati.

vlad1607
2nd May 2008, 14:53
se bucura pt ca ei sunt adeptii aceleiasi practici mizerabile. starea lor de....fapt.
lasa-l ma sa stea ca e.....distractiv;)

distractiv ar fi sa vb cu unul ca Tyler chiar dc e rapidist e ok..asta micu doar provoaca si da drumul la ironii si glumite stupide..nu cred ca e funny :D

Casual Italy
2nd May 2008, 14:59
hai ca m-am distrat destul cu voi,natarailor.ma mai intorc sa mai rad de vladutz.:happy

Fanatic 88
2nd May 2008, 15:00
ahahahahhaha ...ce comparatie boro-steaua/marseille-dinamo ahahhahahahha

Fanatic 88
2nd May 2008, 15:01
hai ca m-am distrat destul cu voi,natarailor.ma mai intorc sa mai rad de vladutz esti binevenit ...pleaca






...la naiba :D

vlad1607
2nd May 2008, 15:01
hai ca m-am distrat destul cu voi,natarailor.ma mai intorc sa mai rad de vladutz.:happy

la revedere clono ! multumim ca ai dovedit ca esti unul din cei 90% stelisti fara pic de bun simt si care se bucura ca steaua o sa fie ( sau nu :drak: ) campioana mizeriei !

Casual Italy
2nd May 2008, 15:02
la revedere clono ! multumim ca ai dovedit ca esti unul din cei 90% stelisti fara pic de bun simt si care se bucura ca steaua o sa fie ( sau nu :drak: ) campioana mizeriei !
asta este si interesul meu,sa vad ca sunteti frustrati si niste complexati.va lasa sa va pregatiti de CL.:happy

delaparis
2nd May 2008, 15:04
Casual , opreste-te aici ... e un sfat

vlad1607
2nd May 2008, 15:04
presimt ca o sa castigam duminica :D sunt convins de asta :ok: abia astept :D

Casual Italy
2nd May 2008, 15:05
Casual , opreste-te aici ... e un sfat
sa traiti bine domn\' delaparis.numai bine.ne vedem dupa ce o sa fim campioni.pana atunci preparing for CL.:D :happy

vlad1607
2nd May 2008, 15:07
nu ne vedem anu asta inseamna :happy

delaparis
2nd May 2008, 15:10
presimt ca o sa castigam duminica :D sunt convins de asta :ok: abia astept :D

Nu mai stiu ... joaca Zicu ?

vlad1607
2nd May 2008, 15:11
nu joaca :( asta e..castigam, si fara el :D face Cristea meciul returului :D

laurdog
2nd May 2008, 15:11
Nu mai stiu ... joaca Zicu ?

NU. indisponibil o luna

Fanatic 88
2nd May 2008, 15:13
decat cristea , il prefer pe torje in meciul asta

vlad1607
2nd May 2008, 15:14
si eu fanatic si eu..FORZA TORJINHO ! :D

Dogville
2nd May 2008, 15:15
Dar cu Franta va juca :ok: :D

delaparis
2nd May 2008, 15:18
Dar cu Franta va juca :ok: :D

Saracul :(

:D

vlad1607
2nd May 2008, 15:19
Dar cu Franta va juca :ok: :D

ce sa joace? ping pong cu Henry? :D

laurdog
2nd May 2008, 15:25
sa traiti bine domn\' delaparis.numai bine.ne vedem dupa ce o sa fim campioni.pana atunci preparing for CL.:D :happy

cu tine SIGUR nu ne vedem:happy:happy:happy:happy

vlad1607
2nd May 2008, 15:31
cu tine SIGUR nu ne vedem:happy:happy:happy:happy

:happy:happy:happy dupa ce batem steaua sper sa-l mai vedem totusi :happy

laurdog
2nd May 2008, 15:33
:happy:happy:happy dupa ce batem steaua sper sa-l mai vedem totusi :happy

du-te tu pe Valea Plangerii si discutati acolo
:happy:happy:happy

vlad1607
2nd May 2008, 15:37
du-te tu pe Valea Plangerii si discutati acolo
:happy:happy:happy

:happy:happy pai de acolo nu cred ca poate primi ban sa nu mai posteze nici acolo :happy

LATER EDIT ON TOPIC :D :
n acest moment, la casele de bilete din Stefan cel Mare, mai sunt in vanzare doar bilete la Peluza 1. S-au vandut peste 10.000 de bilete, adica toate de la Peluza Catalin Hildan si tribunele 0, a I-a si a II-a.

Posesorii de abonamente care nu si le-au preschimbat in noul format si le pot schimba in continuare la casele de bilete.

Stelistii sunt si ei asteptati la casele de bilete, in caz ca doresc sa isi procure biletele din timp...

:happy

ronrichie
2nd May 2008, 17:10
Stelistii sunt si ei asteptati la casele de bilete, in caz ca doresc sa isi procure biletele din timp...

:happy

Nu cred ca stelistii sau dinamovistii...infocati au lasat totul pe vineri sau sambata.


Suporterii adevarati ai ambelor echipe au bilete de marti si miercuri, sa fim seriosi. Azi am fost si eu la 11 si era full, majoritatea cu aura de cetateni.

Leo
2nd May 2008, 17:14
Nu cred ca stelistii sau dinamovistii...infocati au lasat totul pe vineri sau sambata.


Suporterii adevarati ai ambelor echipe au bilete de marti si miercuri, sa fim seriosi. Azi am fost si eu la 11 si era full, majoritatea cu aura de cetateni.

care parte nu ai inteles-o ? NU NE INTERESEAZA !

vlad1607
2nd May 2008, 17:25
@Ron : poti sa dai dovada de bun simt si sa nu mai postezi pe Suporter Dinamo ? noi nu ne bagam la voi....ce zici poti sa ai un bun simt elementar si sa ne lasi ? multumim anticipat!

ronrichie
2nd May 2008, 17:27
De ce nu incerci sa te comporti civilizat cum iti sugera un dinamovist in pagina anterioara ?

Cand vine un stelist care instiga si vorbeste urat precum Casual ripostati in aceeasi masura.


In schimb, cand vine un suporter civilizat ca mine, vorbesti urat. Hotaraste-te. E un forum civilizat sau unul in care A ii injura pe B ?

vlad1607
2nd May 2008, 17:31
esti dinamovist ? NU (din fericire ) asa ca ar trebui sa ai decenta sa nu te bagi pe sectiunea noastra..la aia de la steaua in sectiune nici nu ai calcat :happy

laurdog
2nd May 2008, 17:32
De ce nu incerci sa te comporti civilizat cum iti sugera un dinamovist in pagina anterioara ?

Cand vine un stelist care instiga si vorbeste urat precum Casual ripostati in aceeasi masura.


In schimb, cand vine un suporter civilizat ca mine, vorbesti urat. Hotaraste-te. E un forum civilizat sau unul in care A ii injura pe B ?

te rog fii atent, pt ca nu repet: NOI nu venim la voi sa postam, din diferite motive. mult prea multe pt a le enumera. aici e SUPORTER DINAMO, si avem dreptul de a ne alege interlocutorii. daca doresti discutam pe un alt thread, cu placere, deoarece chiar esti un om civilizat. in concluzie, te rog frumos retine NU VA VREM AICI!
moderatorii nostri va pot sterge postarile, dar hai sa nu ajungem acolo:ok:

Leo
2nd May 2008, 17:34
nu te-a injurat nimeni , pur si simplu nu ne intereseaza de unde ti-ai luat bilet , daca ti-ai luat , unde stai la meci , nu ne intereseaza nimic legat de tine...............si acum pt ultima oara LA REVEDERE

Cristian
2nd May 2008, 17:35
Bateti sheepsurile, indiferent prin ce metode, numai sa-i bateti :)

vlad1607
2nd May 2008, 17:36
asta o sa facem Cristi..asta o sa facem..pt ca mizeria ghencista a depasit toate limitele!

ronrichie
2nd May 2008, 18:44
Okay... hai ca ma mut exclusiv pe threadul meciului.


Cu voi ne vedem in groapa la T1.:)

vlad1607
2nd May 2008, 18:52
hai ca nu mai e mult pana duminca seara cand sarbatorim o noua victorie in fata alora si trimitem titlul la echipa lui ANDO :ok:

laurdog
2nd May 2008, 20:02
Exclusiv / Cuvantul Maresalului Antonescu adresat dinamovistilor!

DINAMOVISTI,

Ne-ati fagaduit din prima zi a existentei si a luptei noastre sa ne aduceti biruinta; sa stergeti pata de dezonoare din cartea fotbalului romanesc!

Duminica, soseste ceasul celei mai sfinte lupte, lupta drepturilor noastre, lupta pentru onoarea si demnitatea noastra de totdeauna.

DINAMOVISTI,

Va ordon: CALCATI spurkktii IN PICIOARE!
Sdrobiti vrajmasii de la marginea capitalei si dintre cimitire. Desrobiti din jugul ros-albastru fotbalul romanesc manjit de cioban si oile lui. Reimpliniti in palmaresul nostru dovada de eterna superioritate in fata ciobanilor ceausisti.

DINAMOVISTI,


Plecati pe drumul biruintelor lui Stefan cel Mare ca sa cuprindeti cu jertfa voastra ceea ce au supus stramosii nostri cu lupta lor.
Inainte! Fiti mandri ca veacurile ne-au lasat aci straja dreptatii si zid de cetate alb rosie. Fiti vrednici de trecutul nostru!


DINAMOVISTI,


Inainte! Sa luptati pentru gloria Inaintasilor. Sa muriti pentru onoarea celor ce supuneau in trecut gasca ceausista. Sa cinstiti prin vitejia voastra amintirea lui Florea Dumitrache si a lui Catalin Hildan, a martirilor si eroilor care si-au dat sufletul pe terenul de joc cu gandul tinta la culorile ros-albe.
Sa luptati pentru desrobirea fotbalului romanesc, pentru cinstirea jocului de fotbal, a spectatorilor si a spectacolului fotbalistic batjocorite de butoanele ciobanesti dintre cimitire.
Sa luptati pentru a ne razbuna umilirea si nedreptatea. V-o cere Suflarea Dinamovista, Inaintasii vostri si cei ce si-au dat viata pentru Dinamo.

DINAMOVISTI,


Izbanda va fi a noastra! La lupta!
Cu Dumnezeu inainte!

cat de mult iti simtim lipsa Maresale

Rossi
2nd May 2008, 20:49
Bratone
http://img72.imageshack.us/img72/4567/bratuag9.th.jpg (http://img72.imageshack.us/my.php?image=bratuag9.jpg)

Danciu
http://img84.imageshack.us/img84/3951/danciugool01tc9.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=danciugool01tc9.jpg)

laurdog
2nd May 2008, 21:12
Rossi, daca ei ar fi la fel de dedicati si de atasati de culori ca si noi, meciul asta TREBUIE CASTIGAT:ok:

Aurel.D
2nd May 2008, 21:14
Danciu declara ca va face tot ce este posibil sa joace in meciul cu steaua, chiar cu masca de protectie si invita suporterii dinamovisti sa vina cat mai multi la stadion!!

laurdog
2nd May 2008, 21:15
Danciu declara ca va face tot ce este posibil sa joace in meciul cu steaua, chiar cu masca de protectie si invita toti suporterii dinamovisti sa vina la stadion!!

de jucat, joaca. cat despre stadion......care stadion?:angry:

laurdog
2nd May 2008, 21:47
Suporterii echipei Steaua care vor purta tricouri, fulare, sepci, esarfe, steaguri si alte insemne ale clubului, aflati in alte zone ale stadionului decit sectoarele 27 si 28 de la Peluza I, vor fi evacuati, a anuntat printr-un comunicat, conducerea clubului Dinamo. Respectiva masura a fost luata pentru a se evita orice incidente in tribunele stadionului Dinamo la derby-ul de duminica. Clubul Steaua a primit pentru respectivul meci un numar de 676 de bilete in sectoarele 27 si 28 de la Peluza I.

daca ii vedeti, ii simtiti.......ZBURATI-I AFARA:angry:

Aurel.D
2nd May 2008, 23:03
in plus, grupuri ale brigazilor dinamoviste vor patrula prin tribuna 0, si Peluza I unde se banuieste ca vor veni cateva grupuri de stelisti..pentru a asigura ordinea :D

vlad1607
2nd May 2008, 23:57
e Tudor la centru...foarte nasol....a rupt cfr-ul in ghencea....a ajutat steaua cu un 11 m inexistent si in afara careului la URziceni(cristocea parca..)

Dogville
3rd May 2008, 00:03
....a ajutat steaua cu un 11 m inexistent si in afara careului la URziceni(cristocea parca..)

Era in careu dar prostu' de Cristocea s-a impiedicat de piciorul portarului (Grigore,parca...)iar Tudorica de-abia astepta sa aseze ''gaina'' la punctul cu var......dupa aia a umblat ca un papagal duminica seara pe la toate televiziunile cu caseta in brate sa ne arate el contactul (era vorba de miimi de microni....:D)...JENANT !!! :rosu:

vlad1607
3rd May 2008, 00:09
poate sa arbitreze si berbecali tre sa castigam orice ar fi.

ultra
3rd May 2008, 00:18
Hai bafta va ureaza "dusmanul" vostru. Bate pe steaua ...

Aurel.D
3rd May 2008, 00:59
:) nu esti dusman! Toti suporterii ne-becalizati suntem impotriva stelei in acest retur (si nu numai:D)!! Daca in meciul asta au ajuns sa ne incurajeze si timisorenii sau craiovenii, iti dai seama! :D

Rossi
3rd May 2008, 02:50
cu Tudor la centru o sa ne fie foarte greu

http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/steaua/dusmanii_din_tara_c311d1b.jpg

Cristian
3rd May 2008, 10:47
:) nu esti dusman! Toti suporterii ne-becalizati suntem impotriva stelei in acest retur (si nu numai:D)!! Daca in meciul asta au ajuns sa ne incurajeze si timisorenii sau craiovenii, iti dai seama! :D

:drak::drak::drak: Si otelarii... :D Ne trimitem chiar si emisari pe acolo :evil:

laurdog
3rd May 2008, 20:44
Nu exista garda sau garduri care sa ne mai poata opri!

Niste mercenari nu puteau fi motivati decat cu mijloace financiare. De aceea galeria le-a oferit bani. Niste mercenari nu pot „pune osul” la joc decat de frica, de aceea galeria i-a amenintat ca le va rupe picioarele. Faptul ca Spitalul de Urgenta este in apropiere, ar trebui sa fie un factor de luat in seama pentru Lobont & Co, in perspectiva „trantirii” meciului. Vom fi prea multi si prea porniti impotriva lor, pentru a mai avea motive sa spere ca vor scapa, in cazul in care vor „tranti” meciul.

Ne dorim un meci corect. Ne dorim FAIR PLAY, iar daca jucatorii vor apela la metode „neortodoxe” de a juca meciul, s-ar putea sa apelam si noi la niste metode la fel „neortodoxe” pentru a ne asigura ca derbyul se va incheia cu un rezultat curat.

Rivalitatatea care da importanta acestui derby s-a construit in acest mod. Sarbatorirind titlulri pe stadionul lor, impiedicandu-i sa castige titluri, intrerupandu-le seriile „infinite” de vitorii consecutive, stricandu-le sarbatorile, sarbatoridu-le esecurile...

Ei vor fi sustinuti de o turma de oi a caror mentalitate accepta victoria prin orice mijloace. Pe ei nu ii va deranja daca vor avea parte de un non-combat, in shimb, pe noi da! Pe noi mentalitatea ne obliga sa cerem jucatorilor nostri sa respecte blazonul si sa se comporte cu responsabilitate. Si tot mentalitatea ne obliga sa sanctionam lipsa de respect fata de culori. De aceea, cu cat limita respectului este mai scazuta, cu atat reactia noastra este mai dura si daca vine vorba de un meci cu steaua, reactia noastra va fi la cele mai intalte cote. Fie ca e vorba de a sustine echipa, de a ne bucura de victorie sau de a ne razbuna pe niste mercenari care au luat bani de la cioban.

Maine seara, singura varianta rentabila va fi victoria, pentru ca esecul ne va aduce cu sine doua alternative: fie vom lasa mercenarii sa terfeleasca culorile clubului si le vom plati politele dupa meci, fie vom prefera ca istoria sa consemneze o partida pierduta la masa verde si cu jucatorii fugariti pe teren… In ce ii priveste, Lobont & Co. vor avea de ales la plecarea de la stadion intre doua variante: Spitalul de Urgenta la sud si elicopterul SMURD la nord.

Am prefera ca toate acestea sa ramana doar pe hartie. Jucati corect si castigati-ne increderea pierduta acum un an!

Ceva neclaritati?:evil:

vlad1607
3rd May 2008, 22:41
hai\cfr !!! spargem oile spurkate !

laurdog
4th May 2008, 12:50
CE NE MAI IUBESC TOTI ACUM !

Daca anul asta nu am avut parte la lupta pentru titlu, din care am iesit practic in primele etape ale campionatului, macar o satisfactie avem si noi, stabilim cine va fi campioana, alegand intre Zdiaoa si CFR Cluj, pana nu demult un satelit al primei. Postura este oarecum onoranta, oarecum zic, preferam ca meciul cu spurkkatii Romaniei sa decida titlul in favoarea noastra nu a altora dar asta este situatia.


PASKANI, IERI DUSMAN AZI "PRIETEN"
Imi amintesc cu nostalgie cum Paskani se lua la intrecere cu alti idioti ai campionatului nostru in a ponegri mincinos pe Dinamo, cu cinism si oarecare satisfactie, poate "imbolditi" de la spate de cancerul fotbalului romanesc, spurkkatii ghencisti. Nu mai departe de meciul din tur, cand Dinamo a fost furata pe fata obtinand doar un egal, acelasi Arpi a tinut sa iasa la rampa cu un text la fel de tembel ca si celelalte dinainte, acuzandu-ne de lucruri necinstite si pretinzand ca arbitri au tras cu noi de fapt si de drept, nicidecum invers cum a vazut toata lumea. Acum insa la nevoie, eeeee alta treaba, dintr-o data atitudinea s-a schimbat, cu 180 de grade evident, am devenit echipa frumoasa, care "stie el" ca o sa jucam corect, bla bla si tot tacamul. Schimbare de conjuctura, odata vazut cu sacii in caruta probabil ca va trece inapoi la vechile obiceiuri, oamenii cu minte putina asa fac de obicei. Aceasta "schimbare" insa spune multe despre caracterul lui, in general al adversarilor nostri declarati. Pentru cei ce n-au inteles aceasta se cheama Lasitate.

ZDIAOA NE ADUCE AMINTE DE "DATORII" ...
Anul trecut prostavanul de oier dadea cu limba (si cu banii) solid pe la clubul nostru, cersind o victorie cu CFR ca un maidanez o bucata de carne. Promisiunile facute au avut soarta asteptata, duse pe veceu in jos, acolo unde sade si caracterul sau. Ni se amintea "subtil" ca suntem obligati, in virtutea unei morale de care stelistii n-au auzit in viata vietilor lor, sa castigam caci, vezi Doamne, cu un an inainte am intrat in UEFA cu ajutorul lor si le "datoram". Un argument pe cat de tembel pe atat de fals, daca Dinamo nu intra in UEFA nici zdiaua nu ar fi luat campionatul, varianta care dealtfel ne suradea. Anul acesta a aparut Dica a iesit si el pe firmament sa pretinda, din nou, ca Dinamo isi datoreaza locul in UEFA lor, o prostie deosebit de aberanta, spusa insa chiar cu un aer normal, omul chiar credea idioteniile pe care le debita. Evident mesajul eraïżœ "lasati-o moale ca iar ne "datorati" la greu" ! Nesurprinzator este faptul ca si fanii acestei mizere echipe tind sa creada acelasi lucru, ceea ce ma face sa rad nitzel, baiete astia nu-s normali la cap si sunt de o lasitate si micime de caracter de-a dreptul incredibila ! Eh, ma rog, asta e treaba lor, zdiaoa este echipa prostilor iar democratia romaneasca incurajeaza prostii sa abie "opinii", ele creand "senzationalul" de care agentiile de stiri si televiziunile au atata nevoie.

... SI PE LA SPATE FURA CONFORM "TRADITIEI"
Desi mielushei pe fata, spurkkatii nu stau degeaba, lingaul acela nenorocit de Argaseala tragand toate sforile necesare pentru a incerca vicierea meciului in favoarea lor, in fond inca un meci murdar in contul lor nu mai conteaza, acum cand hotiile lor au capatat notorietate internationala (vezi articolul din The Guardian"). Arbitrul Tudor este poate cea mai proasta alegere de arbitru pentru noi (implicit buna pentru ei), un ticalos scabros care poate intoarce orice situatie defavorabila oilor in timp util ! Desi credeam, ca orice om cu bun simt, ca acesta va putrezi suficient de mult prin ligile inferioare dupa hotia pe fata din meciul lui CFR in ghena, "incredibilul" s-a produs, inviat de Pasti este adus din nou in prima linie, semn ca urgenta este mare de tot in randul mioarelor iar pampersii lor debordeaza puternic prin toate incheieturile. Nu mai putin importanti sunt si asistentii, Onita si Dumitrescu, primul fiind cunoscut absolut ca un servitor al oilor. E drept se putea si mai rau la acest capitol, de exemplu Savaniu !

CE-O FI, O FI
Acum zarurile sunt aruncate. Meciul va fi extrem de dificil pentru noi dar satisfactia unei victorii va fi mare, deosebit de mare, nu oricand ajungem sa barbierim oile de un titlu care ele il credeau ca si ... furat. Am avea prilejul inca o data sa facem curatenie in fotbal si am parasi aceasta editie de pomina de campionat cat de cat cu fruntea sus, dandu-ne sperante ca la anul va fi mai bine. Mult mai bine !

ascanio
4th May 2008, 14:05
sa speram ca veti bate...dar sincer nu cred

Aurel.D
4th May 2008, 15:09
daca luam bataie, nu mai intru pe forum o saptamana

Leo
4th May 2008, 17:28
eu sper ca glumesti :D

Leo
4th May 2008, 23:36
am castigat , MULTUMIM DINAMO !
am demonstrat intregii tari ca suntem un club corect

resita
4th May 2008, 23:38
:yeah::yeah::yeah::yeah:

le-am tras-o milogilor

Tyler Durden
4th May 2008, 23:39
Felicitari, chiar ati luptat ca spartanii. :D

resita
4th May 2008, 23:47
ce meci :yeah::yeah::yeah::yeah:

Tyler Durden
4th May 2008, 23:49
Asteptam detalii de la dogville, el a fost la meci. Oricum, Bratu a fost fabulos, Pulhac la fel si in general majoritatea jucatorilor au dovedit caracter.

Fanatic 88
5th May 2008, 00:43
anu' acesta @#$%-n ghencea

Rossi
5th May 2008, 00:53
obosit , ragusit ...plouat pana la piele ... DAR FERICIT :ok:

iuli
5th May 2008, 00:57
Lovinii atat au putut tot campionatul, doar ca, stiu toti ce...

Fanatic 88
5th May 2008, 01:17
unde e oita aia care in cursul saptamanii facea scandal pe aici ? cred ca s-a ascuns in baie si tine strans ursuletul de plus :D

dannyreddog
5th May 2008, 01:32
Bravo am meritat pe deplin victoria...in sfarsit s-a facut dreptate....:yeah:
Steaua merita inca 2 boabe sa incaseze da' important ca am castigat...Ce fericit sunt...:D

Aurel.D
5th May 2008, 01:45
Sunt foarte bucuros!! M-a plouat, am tremurat ceva, sunt ragusit, dar a meritat!! Baietii au jucat extraordinar, s-au batut ca niste adevarati "caini"!! Cand era 2-1 si mai erau cateva minute de jucat ma gandeam cat de nedrept ar fi sa egaleze steaua, insa chiar daca ar face-o, jucatorii lui Dinamo merita toate felicitarile!!
steaua nu joaca mai nimic...numai fazele fixe sunt de ei!! :rosu:

Haios este ca la inainte de inceperea meciului s-au pus la statie doua melodii interesante: "Oaia mica" :D de Ada Milea si o melodie numita 'Cainii', pe care o canta/ tipa o trupa care seamana cu Linking Park....

Felicitari galeriei pentru inventivitate!! Pentru a mia oara!! :ok: Pe langa mesajul propriu zis, interesanta a fost ideea cu aprinderea tortelor pe sub banner! Se vedea demential!!

delaparis
5th May 2008, 02:22
Felicitari baietilor si bravo Talnar !!! ...

Rossi
5th May 2008, 02:59
Dinamo a luptat impotriva sistemului mafiot si a invins hotia, aratand romanilor ca mai exista dreptate pe lume,
ca inca se mai poate face ceva pentru a deveni o societate normala.

Rossi
5th May 2008, 05:01
http://img440.imageshack.us/img440/8454/fcdvp8.jpg

eSteven
5th May 2008, 05:04
GRAZIE DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!:happy


Respect Echipa, conducere, suporteri. Acum visez sa bata CFR, iar aia sa cada in tur cu un ..Atletico de Madrid :D, sau de ce nu Nancy, si daca iar mai au bulan, in grupe sa ajunga pe mana cormoranilor mei .. si sa sacrificam stOAIA.

Rossi
5th May 2008, 05:52
http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/Dinamo%20-%20steaua/2.jpg

laurdog
5th May 2008, 10:00
domnilor...s-a facut DREPTATE.
MANDRU CA SUNT CAINE

Mario Di Lazi
5th May 2008, 10:48
pot să spun că am fost sigur că-i batem ... acest lucru l-am spus și pe forum de vreo 2 ori :D
BRAVO DANCIULE; BRAVO BRATULE :D

Celso
5th May 2008, 19:27
am batut Steaua:evil::D ... hehe ce bucurie aseara ... asteptam noul campionat;)

Celso
5th May 2008, 19:41
o sa iti dau berea, da sa vedem unde!!:evil::evil::D

laurdog
5th May 2008, 19:43
Celso, n-ati vrea sa discutati pe pm? Aici e Suporter DINAMO:angry:

Celso
5th May 2008, 19:45
am invitat io pe cineva la discutii?:P ..i-am raspuns...asa e politicos, acu ii arat usa:sting:

cinebelu
5th May 2008, 19:49
4 mai 2008 este inca o zi care a intrat in istoria fotbalului romanesc!

Mario Di Lazi
5th May 2008, 19:53
chiar că fotbalul românesc ... că s-au bucurat și rapidiștii și oltenii și timișorenii și rapidștii :D
dar în special DINAMOVIȘTII :)

Lordul
5th May 2008, 19:59
FELICITARI DINAMO!

MANDRU CA SUNT DINAMOVIST@!

luluta
5th May 2008, 20:22
Na dracie! Lordule, tu esti fata???

Mario Di Lazi
5th May 2008, 20:27
dar tu ești ? :D

este LULUȚA sau LULUȚĂ ? :D

luluta
5th May 2008, 20:29
Habar n-ai cine-s, asa-i? :D

resita
5th May 2008, 23:49
danciulescu nu a luat cei 3.500 de euro oferiti de galeria si le-a spus acestora sa-i foloseasca pe 10 mai :drak:

oare ce a fost pe 10 mai? aastept raspuns de la stelisti

resita
5th May 2008, 23:54
bravo :drak:

dar parca a ars ceva acolo

Dogville
6th May 2008, 00:22
stiu eu! stiu eu!
ati luat-o cu 3-1, acum 11 ani:)


Ba nu.....:drak: iti spun eu :tu aveai 11 ani si te jucai cu putulica la nisiparnita :drak: Basca muscai cu jind din baritai mucii care-ti curgeau prin barba.....:drak:

dannyreddog
6th May 2008, 01:27
Atunci a fost un moment mai...inflacarat...:drak:

luluta
6th May 2008, 01:45
Desi nu-s fan 10 mai (sau fana, nu stiu, Mario :evil:), aroganta asta a lui Danciulescu o sunat frumos.
Si sa ma ierte respectivul pentru un ''mori, tigane!'' de la un meci de anu' trecut din cupa, cu Pandurii, Lia Manoliu, soare, ''hei-hei Pandurii'', imi amintesc perfect. :D

Dogville
6th May 2008, 02:01
Ce-ai facuuuuut ? Sincer,greseala marturisita e pe jumatate iertata...insa pentru cealalta ar trebui sa-ti fie nitel rusine :drak: Danciu a demonstrat la greu ca e caine,nu trebuia sa-i strigi porcariile alea. Am fost si eu la meciu' ala din cupa....s-a jucat in doru' lelii pe la 1 dupa amiaza,atmosfera de picnic,un gol aiurea anulat de arbitru la Ganea :drak:,joc de kkt,m-a durut in coif ca ne-au scos minerii.....in concluzie:cere-ti iertare in genunchi pe coji de nuca.....:D

Mario Di Lazi
6th May 2008, 08:42
și voi cu 2-1 ieri :D

laurdog
6th May 2008, 10:13
domnilor, in repetate randuri am facut apel la voi, moderatorii de pe SUPORTER DINAMO, si v-am rugat sa nu vad suporter din....ala aici. se pare ca a fost in van. atata timp cat noi nu postam acolo si nu suntem bine primiti, nici eu NU II VREAU aici pe ei. nu am nimic personal cu niciunul dintre ei, dar NU VREAU SA II VAD AICI.
drept urmare, va las sa discutati cu ei, eu nu voi mai posta pe aceasta sectiune DEDICATA SUPORTERILOR DINAMOVISTI

Mario Di Lazi
6th May 2008, 10:29
poate încearcă să se dea cu Dinamo :D

Leo
6th May 2008, 15:30
laurdog lasa prostiile ..................moderatorii isi fac treaba asa cum trebuie

Rossi
6th May 2008, 20:21
In viata lor stelistii nu au fost asa dezamagiti si asa disperati ca acum ...
jumatate dintre ei au fost in lacrimi si cealalta jumatate plini de spume :happy:happy:happy

http://i219.photobucket.com/albums/cc284/reddogs4ever/Dinamo%20-%20steaua/4.jpg

Mario Di Lazi
7th May 2008, 08:43
păi asta e starea lor în general :D

sunt convins că într-o bună zi o să se întoarcă roata, tocmai din această cauză profit de aceste momente la maxim :D

Celso
7th May 2008, 08:47
uite ma, ce am facut noi vor sa strice astia de la U:mda:(bine, mai trebuie sa si poti):D ...mari orgolii ce au si astia ...nu pot sa ii inteleg, sa fie clar, U-CFR nu e o rivalitate de tip Dinamo-Steaua, mai mult ei vor sa o transforme...

Mario Di Lazi
7th May 2008, 09:15
suporterii de la Univ fac mare tărăboi ... că fanii cefereului sunt ex-fani Univ Cluj :D