PDA

View Full Version : Care suntcei mai slabi portari din Divizia A



Devil
4th April 2004, 00:29
In urma imenselor gafe facute de portari in ultimele etape, am gasit de cuviinta sa incerc sa intocmesc un top pentru a afla care e cel mai sla :drak:b portar din campiont!!!! Astept voturile voastre!! :drak:

Utilizator
4th April 2004, 00:32
Greu de raspuns la aceasta intrebare...In afara de vreo 2-3 restul sunt tot o apa...
Poate ca Rotaru de la Oradea e un candidat serios la acest titlu dupa meciul din Giulesti.

fia
4th April 2004, 15:54
Nu mi se pare o intrebare buna... Poate sa fi intrebat care sunt cei mai buni portari din campionat, sau cei mai buni portari romani din campioant. Lumea o sa fie influentata de ultimele 2 etape cand s-a gresit mult.

Bancaru
7th April 2004, 13:45
Cel mai nasol e portarul de la blocul in care sta un coleg de-al meu de serviciu. A adormit in post si in noaptea aia i-au furat masina lu ala.

ADelPiero
8th April 2004, 19:32
la Dolha ii sta capu sa nu isi piarda banderola de capitan :) ... nu la minge
s`o umflat putin ... se simte prea sigur pe el ..dar degeaba... sa vazut cum joaca :D

ady_azzuro
9th April 2004, 11:13
Dolha! ;)

Bancaru
9th April 2004, 15:03
Cine e Cotora? De unde e asta? E de la Oradea?

riva
11th April 2004, 00:29
ce chestionar mai ii si asta? pune si tu niste portari cu adevarat slabi, nu portar de nationala cum e dolha, sau portarii echipelor de top, tudor si preda! pune si tu pe ala de la timisoara ka ia gol la fiecare 10 minute

cocomic
11th April 2004, 06:45
ce chestionar mai ii si asta? pune si tu niste portari cu adevarat slabi, nu portar de nationala cum e dolha, sau portarii echipelor de top, tudor si preda! pune si tu pe ala de la timisoara ka ia gol la fiecare 10 minute

altu care s-a trezit vorbind... bai TNT, gaseste tu un gol din alea 8 ale lui GRIGORE la care avea ce sa faca... Grigore in tot anul asta ne-a salvat de nenumarate ori... asta arata ca avem portar, dar n-avem echipa... e altceva...

si nu stiam ca exista o regula prin care s-ar spune ca un portar al unei echipe de top trebuie sa fie neaparat bun... tudor si preda s-au intrecut in gafe in ultimele etape... sa nu mai vorbim de dolha :D...

pai atunci tibi lung e cel mai bun portar din lume, pentru ca a aparat la o echipa de top...

lasa-ne... lasa-ne...

606
12th April 2004, 11:07
rotaru (oradea) + brojcin (oradea) = combinatia cea mai buna pt cel mai slab portar. impreuna au inceput un concurs de gafe. oare care va castiga dintre cei doi?

Catalanul
12th April 2004, 20:48
dolha

Spider
16th April 2004, 19:37
Preda

Mariusmadmax
17th April 2004, 19:22
preda
:evil:

ADelPiero
18th April 2004, 00:54
Dolha :) e tocana .. nu stiu ce are .. da merge din rau in mai rau :D

radhoo
19th April 2004, 21:48
Imi pare f rau sa spun asta, insa probabil ca cei mai seriosi candidati aceasta "titulatura" sunt portarii Bihorului: Rotaru :rosu: si, mai nou Brojcin :rosu:
In cazul in care echipa va retrograda, se poate spune ca pe mainile lor s-a ajuns la aceasta contraperformanta.

In urma ultimelor sale evolutii, Emilian Dolha cred ca e in tratative avansate cu conducatorii clubului oradean... caci aici e o adunatura de portari f "valorosi" :headbang:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Kidu
19th April 2004, 21:57
Campeanu

maryuss_mau
22nd April 2004, 10:04
in momentul de fata dolha, si asta pt. nesiguranta pe care o creeaza in aparare prin interventiile sale;

DanielAndrei
4th August 2004, 21:57
mosneagul

sames44jc
6th August 2004, 01:37
portarul lui dinamo care a aparat aseara dupa ce a iesit munteanu
ala e portar?
se loveau mingile de el

Hoffa
6th August 2004, 02:09
sint puse prost obtiunile
stiu eu unul la Craiova anul trecut in tur, Agachi
rar vezi portar mai slab.
A mai fost unul foarte slab, Bogdan,acum este la Bacau
Mai are Otelul pe Bors, o panorama cum rar vezi
Campeanu de la bistrita este si el un campion al penibilului
era lefer de la ceahlaul ;a fel.
la poli era un american, poate campionul absolut al penibilului, reese parca ii zicea.
radulecu care a trecut pe la pitesti,rapid si petrolul era si el un campion in sens negativ,nu mai stiu pe unde este.
arcanu de la iasi este un portar foarte slab, la fel cei doi de la sportul.
nici portarul nationalului nu e mai brez.
adevarul este ca nu prea avem portari
stelea si prunea au imbatranit
preda este un blatuitor
coman de la arges sau grigore de la poli nu sint prosti dar nici prea buni.
dossey nu are priza la balon si iese gresit la centrari, tudor de la steaua este prea scund si fara priza.

Ramane Lobont dar le mai comite si el din cand in cand
raman cei doi stranieri din Romania, Guso si Hamoutovski
ramane Dolha talentat si cam atat
CrMunteanu si Curca nu vor ajunge niciodata portari cu adevarat valorosi, desi mai stiu cate ceva.

Raman doar Lobobt si Dolha plus cei doi stranieri, in rest e jale si toti candideaza la titlul de porter slab

Ioca10
9th August 2004, 11:09
Dolha sau Campeanu

Profetu
9th August 2004, 12:57
Mi se pare cam nepotrivita intrebarea: sunt alti portari mai slabi decat cei enumerati. Dintre cei "inscrisi" in competitie ... Campeanu

mike-
9th August 2004, 18:11
Cel mai nasol e portarul de la blocul in care sta un coleg de-al meu de serviciu. A adormit in post si in noaptea aia i-au furat masina lu ala.

Trebuia sa doarma in masina nu in post, nu-i asa?

mike-
9th August 2004, 18:36
Eu nu prea ii stiu pe cei 2-3 buni. In rest sunt toti la fel. Lobont s-ar parea ca face tusa la Ajax iar de Stelea sintem satui. Nici Lung al batrin n-a rupt gura tirgului. Criza de portari romani cam de atunci a inceput.
S-ar parea ca vechea generatie nu e in stare sa descopere si sa indrume noi talente. La Steaua antrenori de portari au fost Boldici si acum Speriatu. Oare Iordache n-ar fi putut antrena portarii Stelei? Iordache a fost ultimul mare portar al Stelei -priza extraordinara ,detenta ,elasticitate ,reflexe si eleganta in plonjoane,intr-adevar o felina. Ducadam ,cu tot respectul, este celebru printr-un singur meci.Moraru bine ca s-a dus la Dinamo ( un meci de uitat Romania-Iugoslavia 4-6 l-a avut in prim plan,dupa ce in Iugoslavia fusese 2-0 pentru noi.).Boldici a fost rezerva lui Lung aproape toata cariera lui. Cum a ajuns la Steaua nu stiu. Suciu, alt mare portar al Stelei, se pare ca este la Sportul.Nici el nu e bun pentru fosta sa echipa?
De altfel la Steaua parca intentionat se renunta la fostii jucatori dupa incheierea carierei de fotbalist preferindu-se straini de club . Mercenarii sint mercenari insa si se vede in rezultate.

Denis
11th August 2004, 07:55
Toti 5. Parerea mea