PDA

View Full Version : Blat de cinci stele



Rossi
13th April 2008, 23:07
CFR-Rapid 1-0 / Blat de cinci stele / Ioan Tarita

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/32018/blat-de-cinci-stele.htm



penibil ... de meciurile stelei cu vaslui , bistrita si mioveni , nu a aparut nici un articol care sa faca referire la magariile facute de cioban ... nu ati mai comentat afirmatiile lui Porumboiu , nu ati mai comentat intalnirile de la restaurante cu 2 ore inainte de meci , nu ati mai postat poze cu genti pline de bani ...

in schimb acum , inventati blaturi ... Rapid prin infrangerea de azi si-a luat adio de la locul 2 ... deci nu aveau nici un motiv sa joace stramb ...

Ioan Tărâța esti penibil ... asta asa , ca sa te alint ...

Tyler Durden
13th April 2008, 23:10
Nu intamplator numele celui care a scris articolul este Tarita, acum e clar ce are in cap...:happy

Vadim
13th April 2008, 23:41
Titlul este peiorativ.

Marius
13th April 2008, 23:42
Rossi, fara sa par rautacios, dar tocmai tu vorbesti de penibilitate? Te-ai uitat in ultima perioada la semnatura ta? Asta e lucrul reprezentativ pentru un dinamovist, oile lu' jiji?

Articolul e intr-adevar penibil... dintr-un motiv simplu Rossi. Cronica unui meci inseamna relatarea actiunilor petrecute in cele 90 de minute de joc, nu de a concluziona asupra corectitudinii unui meci.

Sa ai o seara buna, cefereul e lider! ;)

Tyler Durden
13th April 2008, 23:47
Marius, exista cronica de idei (asa cum fac alde T.R.U, Tolontan, Adrian Georgescu etc) si cronica de meci. In privinta articolului ce sa spun, probabil ca-s subiectiv si n-o sa ma pronunt asupra corectitudinii afirmatiei din titlu, dar mi se pare ca e scris de un amator (relansat, sper sa nu-l fi scris tu :D).

delaparis
13th April 2008, 23:48
Titlul este peiorativ.
autorul este valorizant :D

Tyler Durden
13th April 2008, 23:55
E un articol cu tendinta, cum se spunea odata. :D

YoYoyOi
13th April 2008, 23:58
e un articol superb :D

realmadrid.com
14th April 2008, 00:03
Un articol apreciat doar de un stelist, care vede doar rosu si albastru in fatza. Nu stiu daca ols ar putea fi dat in judecata pt titlul asta :D, dar ar fi interesant sa aduceti si dovezile. Nici macar gsp nu se presteaza la asa articole :ok:

Tyler Durden
14th April 2008, 00:03
Yoyo, sper ca nu l-ai scris tu. Oricum nu cred ca l-ai citit decat pe sarite de vreme ce spui ca e superb, asta pentru ca autorul ase****ste acest meci cu Vaslui-Steaua. :D

TaciAcolo
14th April 2008, 00:06
din unghiul din care a privit meciul obiectiv tarita.. s-a vazut blat clar

Sorin Blaj
14th April 2008, 01:21
Stie cineva de ce nu a jucat Pancu?

relansat
14th April 2008, 05:46
Multumesc Rossi, iti multumesc si tie Tyler :ok:.
Numai un "naiv" ca Rossi putea crede ca Rapidul mai are sanse la locul 2. Tin sa iti reamintesc ca suntem in etapa a 29'a, diferenta de puncte e una prea mare, iar, cel mai important lucru, Rapid nu are forta de a invinge nicio echipa de mijlocul clasamentului, unde mai pui ca aici cu CFR n-a tras deloc la poarta lui Claro in repriza a doua. Daca nu ma inseala memoria Vasluiul a dat vreo 2-3 suturi, parca au fost mai buni "regizorii" acelui joc :).

Ioan Tărâța esti penibil ... asta asa , ca sa te alint ...

Uite si o scandare pentru tine, sa te simti in largul tau: Rossi, tu pentru noi esti remy doi :ok:

relansat
14th April 2008, 05:55
E un articol cu tendinta, cum se spunea odata. :D

ahhh, am uitat sa iti spun: 1000 de euro am luat pentru el :drak:

YoYoyOi
14th April 2008, 06:43
sa-ti fie rusine :happy

dardar_3
14th April 2008, 10:15
Au fost si blaturi de 5 stele. Insa meciului de-aseara nu ii putem da mai mult de 2 stele.

Blaturi de 5 stele au fost: Valencia-Manchester 0-0(unde cel putin o repriza 20 de jucatori jucau miuta si magarusu) si Fiorentina spunea Adio Uefa Champions League, Porto-Arsenal 1-1(unde dupa ce se marcasera cele doua goluri jucatorilor le era frica sa traga la poarta) si mergeau la brat mai departe, Suedia-Danemarca 2-2(unde scorul de 2-2 avea 1.3 cota la pariuri) si eliminau Italia.... astea sunt aranjamente de 5 stele.


Meciul de-aseara il puteti asemana cu o comedie prosta .... de 2 lei... Suporterii celor doua formatii, care mai mult de 2 clase nu au... nu s-au gandit o clipa ca baietii lui Rada il vor falimenta pe Copos luandu-i cele mai mari prime din istorie...(Asta a fost partea cea mai hazlie cu primele uriase... probabil citise pe net ca si Despotovic lua astfel de prime in Serbia...:D)...

Probabil batea CFR si pe bune... sau poate ca nu... Rapid venea dupa doua victorii importante acasa... ambele la scor... Pacat ca aseara nu au avut vlaga sa traga la poarta. Dani Coman a iesit impecabil la toate centrarile...(Marturisesc ca m-am uitat pana in minutul 50 pentru ca apoi am preferat sa ma uit la o comedie romantica pe Acasa decat sa ma uit la un show de 2 bani).


PS: In articol scrie ca Bunica a marcat la 1-0 pt Gloria...:D Gresit...:D... In rest... un articol subiectiv...:P... ca asa se poarta acum...


PS2: Cota de 2.2 a clujenilor mi-a rotunjt veniturile cu vreo 30 de euro...:D...

relansat
14th April 2008, 11:20
Stie cineva de ce nu a jucat Pancu?

Accidentare la antrenamentul de vineri.

Novac
14th April 2008, 11:22
Sau faptul ca si-a permis presedintele suporterilor rapidisti :happy (un mare om dealtfel ... cu dovedite calitati intelectuale) sa-l trimita la padure!

Tyler Durden
14th April 2008, 13:06
Relansate, stii bine ca eu nu te antipatizez, ba dimpotriva, dar nu mi-a placut articolul, honestly. Asta e parerea mea, poate ma insel.Succes in continuare in ramura de activitate. :D

miril
14th April 2008, 13:49
Succes in continuare in ramura de activitate. :D

Se zicea..."Succes (relansat sau nu) pe ramura". Fara aluzii!

relansat
14th April 2008, 15:14
mirile, cred ca voluntar sau nu, tyler o vrut sa vina cu aluzia :D

tyler, tie nu ti`o placut articolul, dar jocul in sine cum ti s`o parut? :)

miril
14th April 2008, 17:26
Imi pare rau, mi-am adus aminte, dar mai nou, ultima versiune, se zice "Succesuri pe ramura". De la Doi Cocosi si-o, ati ghicit, Pasa Rica. Iar fara aluzii. Si prin asta cred ca am relansat discutia. In continuare, fara aluzii.

relansat
14th April 2008, 17:46
Stii cum e miril, cine se scuza se acuza, asa ca nu mai zi "fara aluzii" :drak:

Tyler Durden
14th April 2008, 18:45
Mirile, e foarte probabil sa ai dreptate, eu eram destul de mic cand se faceau astfel de urari.
Relansat, meciul mi s-a parut execrabil, dar nu e primul meci al Rapidului care sa ma nemultumeasca.

miril
14th April 2008, 18:51
Stii cum e miril, cine se scuza se acuza, asa ca nu mai zi "fara aluzii" :drak:

Remarcabil cu cata usurinta te pui in situatia celulilalt. Fara aluzii.

Bumbescu
14th April 2008, 18:57
Mirile, e foarte probabil sa ai dreptate, eu eram destul de mic cand se faceau astfel de urari.
Relansat, meciul mi s-a parut execrabil, dar nu e primul meci al Rapidului care sa ma nemultumeasca.



Dar parca pana acum nu ati stat capra in halul asta niciodata...:D

Tyler Durden
14th April 2008, 19:02
Ne-am sacrificat Bumbescule, poate asa reusim sa facem ca Cicciolina fotbalului romanesc sa nu castige campionatul. :D

Dani3l
14th April 2008, 19:21
Cand "ziaristii" au stat capra pentru rapid in cazul bricheta,nimeni n-a zis nimic..deindata ce un alt "ziarist" scrie de mizeria de "meci" de aseara...gata,e facatura...:happy era clar ca doar daca aia de langa sinele bucurestene vor deschide scorul,atunci,se va juca...la 1-0 pt echipa ungurilor,gata...ce s-au gandit baietii "ba,nu jucam,ca un egal nu ne foloseste nimanui..." mentalitate de champions league....spiritul rapidului:happy

relansat
14th April 2008, 19:36
Da`te dreak Bumbescule, chiar acum te`ai gasit sa iti schimbi semnatura? Aveai una inainte care se potrivea de minune situatiei actuale :D

@ miril sunt maleabil ... :)