PDA

View Full Version : Gimnastica - Discutii Generale



Pages : 1 2 3 4 [5]

mikeyy
20th August 2008, 22:23
Dar care e motivul pt care iti este asa de antipatica? :)

rob_din
20th August 2008, 22:25
Dar care e motivul pt care iti este asa de antipatica? :)

NU o suport, nu o suport cum nu o suportam pe Khorkina. Dupa ce ca sunt ele insuportabile la caracter mai sunt si ajutate enorm de arbitrii. Combinatia letala pentru mine

utd4ever
20th August 2008, 22:28
Insuportabile la caracter auzi ... parca o cunosti de cand era mica :happy:

mikeyy
20th August 2008, 22:29
NU o suport, nu o suport cum nu o suportam pe Khorkina. Dupa ce ca sunt ele insuportabile la caracter mai sunt si ajutate enorm de arbitrii. Combinatia letala pentru mine

O sa-ti fac rost de un autograf de la ea...ca sa nu o uiti niciodata :evil:

rob_din
20th August 2008, 22:29
Insuportabile la caracter auzi ... parca o cunosti de cand era mica :happy:

E de ajuns sa le vad la concursurile de gimnastica.

rob_din
20th August 2008, 22:29
O sa-ti fac rost de un autograf de la ea...ca sa nu o uiti niciodata :evil:

Bleah:drak:

utd4ever
20th August 2008, 22:30
E de ajuns sa le vad la concursurile de gimnastica.

Psi hologule :D

rob_din
20th August 2008, 22:32
Psi hologule :D

Sa stii ca sunt bun sa-mi dau seama ce caracter au oamenii doar vazand-i putin.

utd4ever
20th August 2008, 22:37
Iti tremet acu o poza :D

niagara64
20th August 2008, 22:45
Sa stii ca sunt bun sa-mi dau seama ce caracter au oamenii doar vazand-i putin.

Bun,destept,frumos si...modest.
Mi-ai facut ziua !:happy

ioanavol
20th August 2008, 22:46
Bun,destept,frumos si...modest.

pacat ca n-a venit la Ploiesti sa ni se arate in toata splendoarea lui:D

niagara64
20th August 2008, 22:48
pacat ca n-a venit la Ploiesti sa ni se arate in toata splendoarea lui:D

Rara avis ...il fura careva Doamne fereste !
P.S. asta e de alintare Rob nu sari in sus !

Maxmold
20th August 2008, 23:23
Românian fețelor la Beijing, continue mult tradiții la JO: minimum două medalii pentru practice (la echipa și la sol)...
Ana Maria Tămîrjan și Gabriela Dragoi super evoluție gimnastica la Beijing!


P.S. Happy Birthday, Cătălina Ponor! Vă urez multă sănătate, fericire și succese!

rob_din
20th August 2008, 23:28
Românian fețelor la Beijing, continue mult tradiții la JO: minimum două medalii pentru practice (la echipa și la sol)...
Ana Maria Tămîrjan și Gabriela Dragoi super evoluție gimnastica la Beijing!


P.S. Happy Birthday, Cătălina Ponor! Vă urez multă sănătate, fericire și succese!

De unde esti MAXMOLD?

niagara64
20th August 2008, 23:29
De unde esti MAXMOLD?

Rusia ...Iaroslav scrie la el.
Iaroslav, unul din orașele istorice ale Rusiei, situat la cca. 150 km de Moscova, pe malul fluviului Volga.

mikeyy
20th August 2008, 23:30
De unde esti MAXMOLD?

Nu-l mai sti Rob? A intrat si anul trecut dupa mondiale...pana a mers in armata.
E din Rusia

Robbert_ro
20th August 2008, 23:42
Eu ti-am zis punctul meu de vedere. Fata mea nu va face gimnastica niciodata. Orice reglemetari s-ar face, gimnastica ramine un sport periculos care interfera cu dezvoltarea normala a organismului unui copil.

stii ce ii trist? ca majoritatea parintilor gandesc asa...si de asta avem 17 senioare la lot :(
am mai zis si o mai zic...orice sport este"periculos"...sau scuze, cartzi, sah, pingpong :)

mikeyy
20th August 2008, 23:49
Nu avem 17 :((...doar 7

rob_din
21st August 2008, 00:05
Nu-l mai sti Rob? A intrat si anul trecut dupa mondiale...pana a mers in armata.
E din Rusia

Nu stiu, chiar nu-mi amintesc de el. A supravietuit aramtei ruse?:)

rob_din
21st August 2008, 00:08
Rusia ...Iaroslav scrie la el.
Iaroslav, unul din orașele istorice ale Rusiei, situat la cca. 150 km de Moscova, pe malul fluviului Volga.

Mersi de explicatii, staim si eu, am terminat totusi geografia. Dar nu m-am gandit sa ma uit la locatie in profil

rob_din
21st August 2008, 00:13
Preiau si eu de pe topicul de stiri o informatie privind audienta TV: finala feminina a avut un rating pentru tranmsia live de 1.7, adica 200000 telespectatori. Mi se pare surprinzator de mult pentru ora 5 dimineata. Reluarea de dupa-masa a avut 2.5 rating

In prima saptamana cea mai mare audienta intre toate sporturile au avut calificarile baietilor (4.7-500000 telespectatori)

mikeyy
21st August 2008, 00:18
Wow....nu ma asteptam ca la 5 dimineata sa aiba asa o audienta gimnastica. E un lucru extraordinar.
Cam 0.02% am fost noi , cei de pe forum :D

Maxmold
21st August 2008, 09:42
Nicolae Forminte - continue antrenorul principal feminin de gimnastica pe echipe?

1234
21st August 2008, 10:28
Cei care doresc să îl ajute pe Marian Drăgulescu pot face donații în lei în contul R037RNCB0318084856530001, deschis la Banca Comercială Română.

(http://www.realitatea.net/gimnastul-marian-dragulescu-a-luptat-la-olimpiada-pentru-a-si-salva-fetita_334952.html)

1234
21st August 2008, 12:00
"Ne e foarte dor de casă!"

Lili Cosma, Gabriela Drăgoi, Andreea Grigore, Andreea Acatrinei, Steliana Nistor, Anamaria Tămîrjan, Sandra Izbașa și Nicolae Forminte s-au fotografiat pentru cititorii ProSport alături de ziaristul Andrei Nourescu

Ieri după-amiază, gimnastele noastre au intrat pentru ultima dată în uriașa sală National Indoor Arena din Beijing.

Concursul se terminase cu o zi în urmă, dar ieri a avut loc Gala Laureaților, o demonstrație la care au participat toți campionii olimpici.Printre aceștia, firește, și Sandra Izbașa (foto jos). Show-ul a fost presărat cu momente de spectacol și de umor, gimnaștii făcând glume între ei și permițându-și acum, relaxați, tot felul de giumbușlucuri. Confetti, muzică, toate ingredientele pentru o despărțire spectaculoasă de publicul din Beijing.

Sandra Izbașa s-a simțit și ea în largul ei, a evoluat spactaculos la sol, de data asta pe fondul unor lumini dinamice și lasere colorate. Chiar dacă nu a mai avut suportul părinților, care au plecat spre țară, campioana noastră olimpică a fost susținută de colegele ei din echipă, care au aplaudat-o din tribună.

Seara, în Satul Olimpic, ProSport le-a pregătit gimnastelor o surpriză. Fiecare dintre fete, dar și antrenorii lor, au primit câte o mascotă oficială a Olimpiadei. „Mulțumim mult de tot, chiar ne-am bucurat mult, pentru că nu apucasem până astăzi să ieșim și noi prin magazine să ne luăm mascote. Sperăm să ne poarte noroc mai departe”, au spus, încântate, Izbașa & Co, după ce au pozat împreună pentru ProSport.

Deși obosite, emoțiile și tensiunea zilelor de concurs spunându-și cuvântul, fetele au stat până târziu în noapte să citească presa pe internet, să vadă pozele din competiție, dar mai ales să mai vorbească acasă, cu cei dragi. „Numărăm zilele până plecăm. Ne e dor de acasă, de părinți, abia așteptăm să ajungem acolo. Mai e puțin și gata!”, mărturisește Gabriela Drăgoi, finalista echipei la bârnă.

Astăzi, întreaga echipă de gimnastică merge în excursie la Marele Zid, iar mâine fetele lui Nicolae Forminte vor să viziteze Orașul interzis.

"E greu departe de casă, ne e dor de ai noștri și abia așteptăm să ne întoarcem în țară" - Gabriela Drăgoi, gimnastă România

(http://www.prosport.ro/alte-sporturi/jo-2008/ne-e-foarte-dor-de-casa-29430920

mikeyy
21st August 2008, 12:03
Oare de ce nu au trimis-o pe Mirela Basescu la Beijing ca sa faca articolele de gimnastica?
Nu-mi plac articolele de acum din prosport....fiecare are o doza mica de senzational.....

miafangina
21st August 2008, 13:57
Oare de ce nu au trimis-o pe Mirela Basescu la Beijing ca sa faca articolele de gimnastica?
Nu-mi plac articolele de acum din prosport....fiecare are o doza mica de senzational.....

Asa e Mihai,e stilul lui Andrei Nourescu.S-or fi gindit ca acest stil prinde mai bine la cititorii lor majoritari,adica cei de fotbal;noi suntem cantitate neglijabila.

miafangina
21st August 2008, 13:59
Nicolae Forminte - continue antrenorul principal feminin de gimnastica pe echipe?

Probabil (si sper) ca da,obiectivul a fost indeplinit.

mikeyy
21st August 2008, 14:55
Asa e Mihai,e stilul lui Andrei Nourescu.S-or fi gindit ca acest stil prinde mai bine la cititorii lor majoritari,adica cei de fotbal;noi suntem cantitate neglijabila.

Da, mai mult ca sigur!
Dar sa nu uite cei de la Prosport ca datorita articolelor Mirelei B le-a crescut "audienta" la categoria Gimnastica.....si pe langa noi, forumurile straine urmaresc de asemenea Prosportul.
Am vazut ca cei de afara erau impotriva lui Nourescu....se pare ca acesta a intrat acolo si s-a folosit in trecut de informatiile lor pentru a scrie articole mai putin adevarate.:no:

oana_f
21st August 2008, 15:26
Cei care doresc să îl ajute pe Marian Drăgulescu pot face donații în lei în contul R037RNCB0318084856530001, deschis la Banca Comercială Română.

(http://www.realitatea.net/gimnastul-marian-dragulescu-a-luptat-la-olimpiada-pentru-a-si-salva-fetita_334952.html)

E trist ca Dragulescu a ajuns sa aiba nevoie de donatii. Un sportiv atat de mare ca el nu ar fi trebuit sa aiba probleme cu banii acum.
El si nu fotbalistii de doi bani ar trebui sa se scalde in bani

Si e pacat ca presa isi aduce aminte de marii campioni la gimnastica din 4 in 4 ani :rosu:

oana_f
21st August 2008, 15:30
Realitatea TV - se pare ca un anonim a donat intreaga suma de care Marian Dragulescu are nevoie pentru operatia copilului. Se deschisese un cont ptr donatii, banii au fost donati insa in intregime de catre acest anonim. Cei de la Realitatea au sunat-o in direct pe sotia lui sa-i dea vestea cea buna.

Felicitari anonimului.

Da Marian nu e divortat?

lady_k
21st August 2008, 15:32
Da Marian nu e divortat?

Era un zvon cum ca divorteaza, dar nu stiu daca a divortat intr-adevar...

niagara64
21st August 2008, 15:46
Era un zvon cum ca divorteaza, dar nu stiu daca a divortat intr-adevar...

din cate stiu este ...dar inca locuiesc in aceeasi casa .Si pana la capat ce vina au copii ?Pentru ei raman mama si tata .

praf_de_stele
21st August 2008, 19:15
nu cred ca e divortat marian...
am vazut si eu acum la observator, a fost in direct de la beijing marian, iar de acasa sotia lui...au multumit oamenilor pt bani...
oofff doamne...cate probleme pt un adevarat campion :( si, cum ati zis si voi, unii fotbalisti de toata jena se scalda in bani :(

rob_din
21st August 2008, 19:27
nu cred ca e divortat marian...
am vazut si eu acum la observator, a fost in direct de la beijing marian, iar de acasa sotia lui...au multumit oamenilor pt bani...
oofff doamne...cate probleme pt un adevarat campion :( si, cum ati zis si voi, unii fotbalisti de toata jena se scalda in bani :(

Iar eu repet ca Dragulescu a primit sume mari pentru fiecare medalie pe care a cucerit-o, ce-a facut cu bnaii nu-i treaba mea

Nu inseamna ca am ceva impotriva sa fie ajutat acum, doamne fereste. Dar trebuie spus adevarul pana la capat

Oricum mi s-a parut penibila o intrebare care a sunat cam asa: "ce parere aveti ca romanii va sar in ajutor desi n-ati castigat nici o medalie". Penibil

praf_de_stele
21st August 2008, 19:37
da, ei nu se gandesc cata presiune a fost pe el care isi dorea atat de mult o medalie pt a`si salva fetita
si acum daca n`a castigat medalie, sa lase o biata fetita de izbeliste? :( chiar ca o intrebare care nu trebuia pusa...dar cate a facut marian pana acum pt tara nu`si mai aminteste nimeni...e pacat sa auzi asta

Sentient7
22nd August 2008, 01:44
ziaristii romani sunt dezgustatori.reusesc sa construiasca scandaluri din nimic.intrebarile sunt retarde si tendentioase,nicinu inteleg de ce se chinuie sportivii sa raspunda.nu spun ca toti sunt asa,dar majoritatea cu siguranta.exemplul perfect este cel cu Karolyi,eu nu am vazut niciunde ca omul ala sa declare ce au scris ai nostri in presa.l-am vazut pe NBC,cand a zis clar ca podiumul de la sol este cel corect si nu are absolut nimic de obiectat.la sarituri s-a dat in stamba,a zis ca este cel mai mare furt din istoria gimnasticii la Jocurile Olimpice,evident o exagerare...sa nu se inteleaga ca il simpatizez pe Karolyi,dar situatia e ridicola.

YoNuTzz
22nd August 2008, 02:05
da, e pacat ca unii fotbalisti plini de fitze se scalda un bani, si un campion are asemenea probleme, dar asta e viata...
cat despre intrebarea presei...penibila...

rob_din
22nd August 2008, 07:18
ziaristii romani sunt dezgustatori.reusesc sa construiasca scandaluri din nimic.intrebarile sunt retarde si tendentioase,nicinu inteleg de ce se chinuie sportivii sa raspunda.nu spun ca toti sunt asa,dar majoritatea cu siguranta.exemplul perfect este cel cu Karolyi,eu nu am vazut niciunde ca omul ala sa declare ce au scris ai nostri in presa.l-am vazut pe NBC,cand a zis clar ca podiumul de la sol este cel corect si nu are absolut nimic de obiectat.la sarituri s-a dat in stamba,a zis ca este cel mai mare furt din istoria gimnasticii la Jocurile Olimpice,evident o exagerare...sa nu se inteleaga ca il simpatizez pe Karolyi,dar situatia e ridicola.

Pentru a o mia oara, Karolyi a jignit pe fata fetele noastre. Ce conteaza daca a zis-o pe NBC sau nu. De altfel nici n-a retractat nimic. Asta e, l-o fi ajuns senilitatea. Este infricosator ca mai sunt oameni care inca il apara. Locul respectivului e la cosul de gunoi al sportului mondial

oana_f
22nd August 2008, 15:23
ziaristii romani sunt dezgustatori.reusesc sa construiasca scandaluri din nimic.intrebarile sunt retarde si tendentioase,nicinu inteleg de ce se chinuie sportivii sa raspunda.nu spun ca toti sunt asa,dar majoritatea cu siguranta.exemplul perfect este cel cu Karolyi,eu nu am vazut niciunde ca omul ala sa declare ce au scris ai nostri in presa.l-am vazut pe NBC,cand a zis clar ca podiumul de la sol este cel corect si nu are absolut nimic de obiectat.la sarituri s-a dat in stamba,a zis ca este cel mai mare furt din istoria gimnasticii la Jocurile Olimpice,evident o exagerare...sa nu se inteleaga ca il simpatizez pe Karolyi,dar situatia e ridicola.


Asta este practica in presa: sa scoti afirmatii din context, astfel incat sa sune mai spectaculos si sa-i dai o conotatie negativa. :no:

Cata_RB
22nd August 2008, 23:13
Buna dragilor! :)
Am revenit in tara, maine noapte o sa ajung acasa si in zilele urmatoare o sa toooot citesc, promit! :D Pana atunci, as vrea sa va intreb, cam cu jumatate de inima, daca sunt vesti despre gimnastii si gimnastele noastre, se va retrage cineva? Stela stiu ca a zis dupa europene ca da, apoi ca nu...ultima declaratie cu care eram la curent e ca mai vrea sa faca 2-3 ani, daca o va lasa sanatatea. Iar Sandra la fel, ea chiar era foarte decisa sa continue.
Mersi si astept vesti bune! ;)

mikeyy
22nd August 2008, 23:18
Bine ai revenit in tara!!!!
Pai din ultimele declaratii au lasat sa se inteleaga ca vor continua......acum sa vedem daca isi mentin parerea si la intoarcerea in tara! Eu sper ca da :)

Cata_RB
22nd August 2008, 23:57
Bine v-am gasit! :)
Saptamana asta, pe masura ce citesc, chiar daca o sa fiu in urma, o sa scriu de o sa va saturati de mine :P Si eu sper sa isi mentina parerea, si mai ales sa fie toti sanatosi!

Sentient7
23rd August 2008, 02:28
Pentru a o mia oara, Karolyi a jignit pe fata fetele noastre. Ce conteaza daca a zis-o pe NBC sau nu. De altfel nici n-a retractat nimic. Asta e, l-o fi ajuns senilitatea. Este infricosator ca mai sunt oameni care inca il apara. Locul respectivului e la cosul de gunoi al sportului mondial

pentru a mia oara,ai ceva video in care le-a jignit,macar un citat de undeva,pentru care oricum nu as baga mana in foc?pana una alta,eu l-am vazut pe el vorbind tu ai citit gsp.ro si prosport.ro...si mai incearca sa gandesti inainte sa emiti pareri nu dupa.

praf_de_stele
23rd August 2008, 18:40
sandra ar fi pacat sa se retraga, mai are multe de spus...mai ales medalia de aur de la sol i`a dat multa incredere in ea...:)
iar stela...imi doresc mult macar o medalie de aur pt ea..inca n`o are si e pacat pt cate a facut...

rob_din
23rd August 2008, 22:01
1 China 9 1 4 14
2 United States 2 6 2 10
3 Romania 1 0 1 2
4 North Korea 1 0 0 1
5 Poland 1 0 0 1

21mai
28th August 2008, 08:31
sandra ar fi pacat sa se retraga, mai are multe de spus...mai ales medalia de aur de la sol i`a dat multa incredere in ea...:)
iar stela...imi doresc mult macar o medalie de aur pt ea..inca n`o are si e pacat pt cate a facut...

stela ar putea continua multi ani de qacum inainte daca s-ar specializa numai pe barna si paralele si asa poate ar obtine macar o medalie de aur - o merita:)

mesteritza
28th August 2008, 12:24
Preiau si eu de pe topicul de stiri o informatie privind audienta TV: finala feminina a avut un rating pentru tranmsia live de 1.7, adica 200000 telespectatori. Mi se pare surprinzator de mult pentru ora 5 dimineata. Reluarea de dupa-masa a avut 2.5 rating

In prima saptamana cea mai mare audienta intre toate sporturile au avut calificarile baietilor (4.7-500000 telespectatori)
si eu m-am trezit la ora 5..atat la calificari cat si la finala :D

Lordliv
28th August 2008, 15:08
imi este dor de comentariile pertinente ale tipei (?) care nu stia sa numere decat pana la 4!
ma bucur pentru moderatorii de pe sectiune aceasta ca au scapat de stress!

2-3 useri pe aici,calm si liniste,puteti merge la bai!

somn usor ,gimnasticii romanesti...respect pentru dragulescu:ok:


ps. mikeyy ( sper ca nu ti-am gresit nick-ul:drak:) ce mai faci baiatule?
ai mai studiat intelesul cuvantului " patetica "?:mda:

Robbert_ro
28th August 2008, 22:05
imi este dor de comentariile pertinente ale tipei (?) care nu stia sa numere decat pana la 4!
ma bucur pentru moderatorii de pe sectiune aceasta ca au scapat de stress!

2-3 useri pe aici,calm si liniste,puteti merge la bai!

somn usor ,gimnasticii romanesti...respect pentru dragulescu:ok:


ps. mikeyy ( sper ca nu ti-am gresit nick-ul:drak:) ce mai faci baiatule?
ai mai studiat intelesul cuvantului " patetica "?:mda:

vezi ca esti pe un forum diferit...olimpiada s-a terminat
mai cauta poate gasesti si forumul "activ"cu gimnastica

Lordliv
28th August 2008, 22:33
vezi ca esti pe un forum diferit...olimpiada s-a terminat
mai cauta poate gasesti si forumul "activ"cu gimnastica

cum este chestia aia?
invata oul pe gaina?!

aici am vrut sa postez ,aici am postat!:rolleyes:
ai inteles?

ps. asa ti-a pus numele mamica? robbert cu 2 de b?:mda: