PDA

View Full Version : ~~~ Mandru ca sunt FARIST ~~~



tchibos
22nd July 2006, 23:19
Aici vom scrie toate motivele care ne trec prin cap pentru care are sens cu adevarat scandarea "mandru ca sunt Farist:ok: ". Vreau sa scriem in topicul asta si in momentele de bucurie maxima, cand echipa castiga, dar si in momentele de durere, cand echipa pierde

incep eu...


10 minute de glorie suprema in meciul retur Farul - Auxerre

Dupa pauza, Farul a revenit si pret de 10 minute ne-a amintit ce inseamna sa fii Farist si cat de mandru trebuie sa te simti ca suporter al acestei echipe. Am avut momente extraordinare pe care noi, suporterii, le-am savurat live, momente de fotbal total in care pasiunea si placerea fotbalului au fost deasupra schemelor tactice, a rutinei mecanismelor exersate la antrenamente. A venit golul Farului, un gol sec, dintr-un penalty, marcat de Todoran, care a dat aripi echipei. Faze frumoase, ocazii uriase (bara Gurita, sut periculos la poarta ...), atacuri in valuri cu toate compartimentele, valuri si in tribune, un stadion febril dornic sa arate ca merita o echipa europeana, "adevarat festival pe litoral", ce sa mai discutam ?!... si toate astea in doar 10 minute !!!

Cu ce ramanem dupa un asa spectacol?...

Ramanem cu un plus de experienta care poate ne-a lipsit si a facut diferenta intr-o finala de Cupa Intertoto disputata tur - retur, la capatul careia Farul obtine si o victorie in fata unei echipe titrate ce are la activ titlul de campioana a Frantei, o Cupa a Frantei, precum si participari in cupele europene.

Ramanem cu un punct in plus la palmares, care ne da speranta ca intr-o zi vom merge mai departe si vom ajunge mai sus, demonstrand tuturor arogantilor care ne-au ignorat ca meritam atentia lor

Ramanem cu amintirea unui meci pe care l-am trait cu sufletul si in care am crezut pana la capat, cu placerea de a sustine o echipa frumoasa, cu speranta in viitor si onoarea culorilor in care credem

Ramanem rechini alb-albastri pana la moarte

... iar eu raman "mandru ca sunt FARIST" :ok:

Napoletan
23rd July 2006, 00:39
Sincer... ma doare fix in cot ca nu ne-am calificat! Mai important este ca Farul a adus o bucurie in sufletul meu castigand pe teren propriu in fata unei echipe mult mai titrate, aplicandu-le o palma celor care ne-au ignorat si care se bucurau de esecurile noastre.
P.S.: Am fost mandru ca sunt farist si azi si cand am retrogradat si cand am promovat... TOT TIMPUL!

danny del corco
13th August 2006, 01:19
Se zice ca daca tot este sa cazi, sa o faci de pe un cal frumos. Auxerre este o echipa puternica, si a avut sansa sa treaca mai departe. FARUL a aratat ca nu a ajuns intamplator in finala Intertoto. M-am simtit foarte mandru de faptul ca sunt FARIST, si asa voi ramane indiferent de rezultat , fie el bun sau rau, indiferent de nivelul la care va fi sa joace FARUL !

dorryn
13th August 2006, 03:11
cine nu-i mandru ca-i farist inseamna ca nu e farist.simplu..prea multa vorba pt ceva cat se poate de clar.e echipa care ne reprezinta si pt care am face orice sacrificiu..

armandito
18th August 2006, 11:04
a fi Farist e o mandrie pur si simplu

ULTRAS_TAVY
23rd August 2006, 12:26
a fi Farist e o mandrie pur si simplu

De aceiasi parere:ok: ...cine nu e mandru inseamna ca nu e...adik nu e Farist:ok: