PDA

View Full Version : Semifinala 2008: Liverpool - Chelsea



delaparis
8th April 2008, 23:39
comentarii aici.

Meciuri 22/04 (tur) si 29/04 (retur)

Catalanul
8th April 2008, 23:43
in semifinala asta sunt fan Liverpool :D

You'll never walk alone /OLE/

kain
8th April 2008, 23:44
Eu vreau sa se duca Chelsea..

Liverpool prea a fost ajutata..

Go go go Chelsea /OLE/

Sasuke Uchiha
8th April 2008, 23:45
trece chelsea

miril
8th April 2008, 23:46
Fan Liverpool.

cip_81
8th April 2008, 23:49
Nu se poate sa fie eliminate amandoua? Max un gol un dubla mansa.

YoNuTzz
8th April 2008, 23:55
mda...semifinala de anul trecut...
pai ca sa ajunga aici chelsea a jucat cu echipe precum olympiakos si fener, iar liverpool a fost ajutata atat in tur cat si in retur cu arsenal...

probabil vor fi 2 meciuri de 0-0 si se duce liverpool la penalty...
oricum sper k finala sa fie castigata de echipa ce trece din cealalta semifinala: adik man utd sau barca...

Cipri
9th April 2008, 00:00
Liverpool se duce 100 % !!!

Dani3l
9th April 2008, 00:01
Daca elimina si a 3 a ....abramovich face cerere la UEFA sa nu mai lasa liverpool in CL,altfel isi retrage echipa din competitie!:happy

lucian_iasi
9th April 2008, 00:07
Liverpool :yeah::yeah:

dannyreddog
9th April 2008, 00:09
Iara?:shocked::D
Da' nu se mai satura echipele astea sa joace an de an intre ele?:)
O noua reeditare,a semifinalei de acum 2 ani din aceeasi faza a competitiei...sper ca istoria sa se repete din nou si cormoranii sa se califice mai departe in finala...
Go Go Go Liverpool! :yeah:

YoNuTzz
9th April 2008, 00:14
chelsea s-ar cam face un pic de ras daca ar fi eliminata de 3 ori in 4 ani in semifinale de catre liverpool...

dannyreddog
9th April 2008, 00:15
Iara?:shocked::D

O noua reeditare,a semifinalei de acum 2 ani din aceeasi faza a competitiei.:yeah:

Scuzati..scuzati...obosit..:D

Sasuke Uchiha
9th April 2008, 01:38
chelsea s-ar cam face un pic de ras daca ar fi eliminata de 3 ori in 4 ani in semifinale de catre liverpool...

in cele 2 meciuri returul a fost mereu la liverpool , cred ca de data aceasta returul se va juca pe stamford bridge , chelsea favorita

ReD_Devil
9th April 2008, 07:20
cred ca chelsea are prima sansa la calificare ! :ok:

Iaco
9th April 2008, 08:07
O sa fie doua meciuri echilibrate cu gluri putine ca in anii anteriori...eu sper sa se califice liverpool din simplu fapt ca daca e sa intalneasca man utd in finala o sa fie mai simplu decat cu chelsea:D:D

cip_81
9th April 2008, 08:22
Vom vedea si partea urata a fotbalului. Va fi aceeasi determinare, aceeasi incrancenare, aceeasi atomosfera in tribune, dar fotbalul ne va fi servit cu pipeta. Mai mult ca sigur ca finala va fi castigata de castigatoarea din cealalta semifinala. Fotbalul va castiga. Pragmatismul, norocul, hotiile chiar au si ele o limita.

laurdog
9th April 2008, 08:28
daca nu ma insel este a treia semifinala de CL in care se intalnesc cele doua. SPER ca deznodamantul sa fie acelasi ca si in anii precedenti.
si inca ceva, off topic, cred si sper ca chelsea sa castige campionatul

ducus
9th April 2008, 08:38
Vreau sa mai joace si Chelsea finala, nu doar Liverpool! M-am saturat de aceeasi finala in fiecare an :P Aseara speram ca se va califica Arsenal, dar a venit penalty-ul ala ... :(

moty
9th April 2008, 09:55
Go Liverpool!

jesus supremu
9th April 2008, 12:57
as fi vrut sa se califice arsenal:(

mihai_alex
9th April 2008, 13:12
Mi s-a parut o calificare meritata,sper sa castige trofeul.
Si un steag romanesc:D,100%sigur,e albastru ala.
http://i26.tinypic.com/f0ofuq.jpg

MagicTouch
9th April 2008, 13:34
De fapt este steagul belgian; negru, galben,rosu. Eu cel putin asa l-am vazut si in timpul meciului. Chiar ma intrebam ce cauta un steag belgian la un meci pur englezesc.

Brady_12
9th April 2008, 13:53
Liverpool!!!:D

Bogdy LFC
9th April 2008, 14:32
Cred ca de data aceasta Chelsea se va califica....in primul rand datorita faptului ca are primul meci in deplasare! De data asta ulciorul nu va mai merge la apa cu LFC. (chiar daca AC M a scos Bayernul in fiecare sezon al LC - NU vreau sa supar pe nimeni cu declaratia asta)

:ok:

mihai_alex
9th April 2008, 14:33
De fapt este steagul belgian; negru, galben,rosu. Eu cel putin asa l-am vazut si in timpul meciului. Chiar ma intrebam ce cauta un steag belgian la un meci pur englezesc.

Am verificat inainte si cand am intensificat culoarea a dat albastru:cool:

laurdog
9th April 2008, 14:37
Cred ca de data aceasta Chelsea se va califica....in primul rand datorita faptului ca are primul meci in deplasare! De data asta ulciorul nu va mai merge la apa cu LFC. (chiar daca AC M a scos Bayernul in fiecare sezon al LC - NU vreau sa supar pe nimeni cu declaratia asta)

:ok:

bai Bogdy, iar incepi cu superstitii? ziceai ca din cauza mea si a altora nu se califica LIVERPOOL. eteee, ca s-a calificat:P
fii ma barbat, ce dracu. VREM FINALA:ok:

mihai_alex
9th April 2008, 14:46
Lucrurile bune vin cate 3,si in a 3-a semifinala intre liverpool si chelsea din ult 4 ani se va califica aceeasi echipa:D

laurdog
9th April 2008, 14:49
Lucrurile bune vin cate 3,si in a 3-a semifinala intre liverpool si chelsea din ult 4 ani se va califica aceeasi echipa:D

italienii au o vorba "non c'e due, senza tre":ok:

rain_man1973
9th April 2008, 14:51
preferam o semifinala arsenal -chelsea....tin cu liverpool meciul asta dar eu cred ca e timpul lui chelsea sa castige trofeul




GREVA FOAMEI
Motivul : vezi mai jos

iulian_1976
9th April 2008, 15:35
La ce joaca Liverpool nu vad cum sa nu ajunga in finala.
Foarte pragmatica echipa.
Insa o sa fie un meci super tacticizat castiga Liverpool dintr-un corner
sau pe vreun contaatac in ultimele 15 minute.:D

razwan_vs
9th April 2008, 15:45
a cam venit si randul lui chelsea sa joaca o finala de cupa europeana dupa multi ani....merg pe mana lui chelsea :ok:

mihai_alex
9th April 2008, 15:51
italienii au o vorba "non c'e due, senza tre":ok:
Asa sa fie:D

YoNuTzz
9th April 2008, 16:23
mda...desi nu imi place nici una din cele 2, voi tine cu liverpool in aceasta semifinala...

mario_uta
9th April 2008, 19:07
LIVERPOOL se califica si va cistiga si C.L., in finala cu Manchester..........

Bogdy LFC
9th April 2008, 19:45
LIVERPOOL se califica si va cistiga si C.L., in finala cu Manchester..........

Deci Mario,cum spuneam suntem la 3 jocuri de castigarea trofeului - adica la o eternitate distanta si da dovada de putin espect - Chelsea este CLAR favorita in aceasta duble mansa pentru ca joaca returul pe teren propriu si oricum este favorita pentru ca a trecut de Olympiakos si Fener fara drept de apel (adica NU a fost ajutata de arbitrii cum spun altii in alt topic :happy:rosu: )

Tebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant la fel cum spunea si CROUCH :ok:

ultra
9th April 2008, 23:42
Chelsea pt ca joaca in retur home :D.

iulian_1976
10th April 2008, 00:31
Liverpool este o echipa foarte pragmatica,au aparare foarte buna,profesori
la faze fixe si joc de contaatac.
Cred ca este suficient sa treaca de Chealsea.

Kooler
14th April 2008, 21:17
Sper sa se califice Chelsea.

Mad_max
15th April 2008, 12:23
nici una dintre cele doua nu straluceste insa sunt doua echipe care pun accentul pe pregatirea tactica foarte mult.....pe de o parte Liverpool pare o echipa mai solida dar returul fiind la Londra, Chelsea are un mic avantaj.

Hertz
15th April 2008, 14:26
Probabil liverpool se califica,desi imi doresc drept finalista pe Chelsea!

Cappone
15th April 2008, 20:16
ii bate chelsea de nu se vad pe liverpool!!!!le pune si la pachet chelsea

Dyanna
15th April 2008, 22:52
Liverpool...dar totusi...pacat de Arsenal...oricum trebuie sa recunosc ca Liverpool a jucat extraordinar de bine ... in prima repriza


Daca tot i-au scos pe Arsenal macar sa castige

laurdog
16th April 2008, 17:33
LIVERPOOL, TREBUIE sa se califice

Bogdy LFC
16th April 2008, 21:12
Liverpool...dar totusi...pacat de Arsenal...oricum trebuie sa recunosc ca Liverpool a jucat extraordinar de bine ... in prima repriza

Daca tot i-au scos pe Arsenal macar sa castige

Pai mai Diana,a fost scris undeva sa treaca LFC de Arsenal si sa joace impotriva lui Chelsea pentru a 4-a oara consecutiv in UCL la fel cum sezonul trecut a fost scris ca LFC sa mai treaca odata de Chelsea dar sa piarda finala in fata AC M-ului :(


LIVERPOOL, TREBUIE sa se califice

Laur NU vad de ce trebuie neaparat.Si ei trebuie sa treaca de noi pentru a NU le fi jena ca iar au fost eliminati de noi :ok:

Oricum daca trece Chelsea,eu personal ii urez tot norocul din lume la castigarea trofeului.

Il merita la cati bani a bagat ''saracul'' Roman sa-si indeplineasca visul :)

Catalanul
16th April 2008, 21:17
Pai mai Diana,a fost scris undeva sa treaca LFC de Arsenal si sa joace impotriva lui Chelsea pentru a 4-a oara consecutiv in UCLde fapt e al 2-a oara consecutiv si a 3-a oara in 4 ani :rolleyes:

Bogdy LFC
16th April 2008, 21:24
de fapt e al 2-a oara consecutiv si a 3-a oara in 4 ani :rolleyes:

2004-2005 - LIVERPOOL - Chelsea (0-0 / 1-0 - Semi-Finale )

2005-2006 - LIVERPOOL - Chelsea (0-0 / 0-0 - Grupe)

2006-2007 - LIVERPOOL - Chelsea (0-1 / 1(4) - 0(1) - Semi-Finale)

2007-2008 - LIVERPOOL - Chelsea (.......................) :D


A cata oara in 4 ani spuneai ca e? :happy :D

Catalanul
16th April 2008, 21:29
credeam ca te referi strict la semifinale :D greseala mea :P

voi ati fost de vina ca am jucat noi cu Chelsea in optimile din sezonu' 2005-2006 :happy macar am reusit sa ne luam revansa in fata lor :D

laurdog
17th April 2008, 08:35
Bogdy, am spus ca trebuie, pt ca asa vreau eu, si pt ca ar fi minunat sa vedem o finala cu united. eu personal, in cazul asta, voi face orice ca sa ajung la Moscova. dar daca trece Chelsea, si eu ii urez bafta sa castige finala. cat despre banii lui Abramovici, sincer, nu-mi pasa.ar fi frumos pt niste mari jucatori precum Lampard, Terry, Drogba si altii sa aiba CL in vitrina.
dar eu sper in continuare ca GERRARD sa ridice din nou trofeul:ok:

Bogdy LFC
17th April 2008, 14:03
Bogdy, am spus ca trebuie, pt ca asa vreau eu, si pt ca ar fi minunat sa vedem o finala cu united. eu personal, in cazul asta, voi face orice ca sa ajung la Moscova. dar daca trece Chelsea, si eu ii urez bafta sa castige finala. cat despre banii lui Abramovici, sincer, nu-mi pasa.ar fi frumos pt niste mari jucatori precum Lampard, Terry, Drogba si altii sa aiba CL in vitrina.
dar eu sper in continuare ca GERRARD sa ridice din nou trofeul:ok:

Chiar daca vom juca Finala,personal NU voi merge la Moscova (desi ar trebui ca anul trecut NU am fost la Atena si am pierdut trofeul) dar referitor la doleanta ta - in caz ca ajungem in Finala,NU iti dori man utd ca...............sti tu vorba aia : ''Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca'' :rolleyes::ok:

laurdog
17th April 2008, 15:22
Chiar daca vom juca Finala,personal NU voi merge la Moscova (desi ar trebui ca anul trecut NU am fost la Atena si am pierdut trofeul) dar referitor la doleanta ta - in caz ca ajungem in Finala,NU iti dori man utd ca...............sti tu vorba aia : ''Ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se implineasca'' :rolleyes::ok:

trebuie odata si odata sa ii batem si pe aia. CL e altceva, nu e Premier League:ok:

Bogdy LFC
17th April 2008, 18:23
Inca o dovada a faptului ca Chelsea e favorita certa in aceasta dubla mansa :D :

http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?topic=217702.0

http://www.chelseafc.com/xxchelsea180706/index.html#/page/Columnists/list_2208899_4

Bumbescu
17th April 2008, 23:15
Sper din toata inima ca cei care vorbesc la modul "Noi, Liverpool am jucat...." despre echipe din campionatele unor tari in care nici nu au calcat vreodata sa aiba sub 20 de ani, altfel e destul de grav....
E tare si aia cu mersul la Moscova, ca sa vezi finala aia trebuie sa scoti malai la greu din buzunare, cred ca nu va exista hotel mai ieftin de 300 de dolari pe noapte, eventual sa doarma prin parcuri, dar acolo ii belesc rusii. Despre biletul al meci nu mai vorbesc...

Bogdy LFC
18th April 2008, 18:23
Sper din toata inima ca cei care vorbesc la modul "Noi, Liverpool am jucat...." despre echipe din campionatele unor tari in care nici nu au calcat vreodata sa aiba sub 20 de ani, altfel e destul de grav....
E tare si aia cu mersul la Moscova, ca sa vezi finala aia trebuie sa scoti malai la greu din buzunare, cred ca nu va exista hotel mai ieftin de 300 de dolari pe noapte, eventual sa doarma prin parcuri, dar acolo ii belesc rusii. Despre biletul al meci nu mai vorbesc...

Esti EFECTIV NUL Bumbescule! NU ai tu de unde sa ma cunosti pe mine sau pe Laur Dog :rosu:

Personal recunosc ca nici NU am malai sa merg la o eventuala finala,dar Laur poate are :D :ok:

OT: Toate cele 4 echipe au facut deja cererea de bilete pentru fanii lor :ok:

laurdog
18th April 2008, 18:43
Bogdy, o mare societate din Bucuresti are alocate 6 bilete. partea nasoala e ca trebuie sa ma misc repede, ori daca nu e LIVERPOOL, nu ma intereseaza. sunt intre ciocan si nicovala:(

Iaco
18th April 2008, 19:29
Bogdy, o mare societate din Bucuresti are alocate 6 bilete. partea nasoala e ca trebuie sa ma misc repede, ori daca nu e LIVERPOOL, nu ma intereseaza. sunt intre ciocan si nicovala:(

Sau iti pui toata familia sa participe la concurs la heineken sau vodafone :D:D

laurdog
18th April 2008, 19:36
Sau iti pui toata familia sa participe la concurs la heineken sau vodafone :D:D

ce concurs? habar n-am. am o posibilitate....mica, si as vrea sa profit de ea. atat:ok:

ReD_Devil
22nd April 2008, 13:44
Inca o dovada a faptului ca Chelsea e favorita certa in aceasta dubla mansa :D :


favorita DA ! :ok: "favorita certa" e greu sa zici asta.sau speri la putin ca sa nu fii dezamagit si orice ar fi in plus e un bonus?asta e sistemu' ?:D oricum eu va urez succes in meciul din seara asta, ca o sa aveti nevoie :ok:

ps:x2 in seara asta :sleep: prevad un meci destul de inchis (sub 1.5 goluri pont de pariuri :D ) avand in vedere ca chelsea e una din protagoniste(asta daca nu ne vor surprinde cu "schimbarea" stilului ,jucand in stilul meciului cu everton )

Bogdy LFC
22nd April 2008, 16:10
favorita DA ! :ok: "favorita certa" e greu sa zici asta.sau speri la putin ca sa nu fii dezamagit si orice ar fi in plus e un bonus?asta e sistemu' ?:D oricum eu va urez succes in meciul din seara asta, ca o sa aveti nevoie :ok:

ps:x2 in seara asta :sleep: prevad un meci destul de inchis (sub 1.5 goluri pont de pariuri :D ) avand in vedere ca chelsea e una din protagoniste(asta daca nu ne vor surprinde cu "schimbarea" stilului ,jucand in stilul meciului cu everton )

Cum spuneam si prietenilor:

DACA returul ar fi fost pe ANFIELD ca in 2005 si 2007,CU SIGURANTA am fi trecut si acum de Chelsea:ok: asa insa..............:(

Brady_12
22nd April 2008, 16:13
Cum spuneam si prietenilor:

DACA returul ar fi fost pe ANFIELD ca in 2005 si 2007,CU SIGURANTA am fi trecut si acum de Chelsea:ok: asa insa..............:(
Ai dreptate...Chelsea a demonstrat in multe meciuri din CL si mai ales in dubla cu Fenerbahce ca are un avantaj foarte mare atunci cand returul se joaca pe Stamford Bridge,asa ca Liverpool va trebui sa-si faca un avantaj inca din meciul tur pentru a spera la calificare!:)

Bogdy LFC
22nd April 2008, 16:15
Liverpool (from): Reina, Arbeloa, Finnan, Carragher, Hyypia, Skrtel, Riise, Aurelio, Babel, Benayoun, Gerrard, Mascherano, Alonso, Lucas, Voronin, Crouch, Torres, Kuyt, Pennant, Itandje.

Chelsea (from): Cech, Hilario, Ferreira, Belletti, Terry, Alex, Carvalho, Ben-Haim, A Cole, Bridge, Makelele, Ballack, Lampard, Obi, J Cole, Malouda, Shevchenko, Drogba, Kalou, Anelka, Wright-Phillips.

:ok:

andreidaniel
22nd April 2008, 16:22
simpatizez cu liverpool si am votat cu ei.Asta e un meci tipic de 1X2

acmilan_nutu
22nd April 2008, 16:48
Bate Liverpool insa nu ma astept la un numar prea mare de goluri.O sa fie totusi un meci echilibrat.Nu imi place nici Liverpool nici Chelsea si asta din cauza jocurilor celor 2 echipe.

Bumbescu
22nd April 2008, 16:54
[QUOTE=Bogdy LFC;1966983]Esti EFECTIV NUL Bumbescule! NU ai tu de unde sa ma cunosti pe mine sau pe Laur Dog :rosu:

Personal recunosc ca nici NU am malai sa merg la o eventuala finala,dar Laur poate are :D :ok:

OT: Toate cele 4 echipe au facut deja cererea de bilete pentru fanii lor :ok:[/QUOTE







Stai calm baietel, ca-ti dadeam un sfat....pusa la modul "noi, Liverpool", pasiunea asta te poate transforma intr-un mascarici de la o anumita varsta, bine, asta daca nu esti deja unul...

In alta ordine de idei, finala de la moscova e mult prea inaccesibila, cel putin pt 99% din po****tie.

Ontopic: nu pot sa tin cu nici una din echipe, in mod normal as tine cu liverpool dar nu cred ca merita 3 finale in 4 ani.

Hard
22nd April 2008, 18:20
C`mon Liverpool !!!

Lasa ca Bogdan ca poate vei avea ocazia sa ajungi pe noul stadion al lui Liverpool ! :ok:

dannyreddog
22nd April 2008, 19:03
Astept un meci deschis cu multe ocazii si sper ca echipa ce va triumfa in aceasta dubla sa fie Liverpool...
Go Liverpool....:yeah:

Brady_12
22nd April 2008, 19:20
Astept un meci deschis cu multe ocazii si sper ca echipa ce va triumfa in aceasta dubla sa fie Liverpool...
Go Liverpool....:yeah:
Probabil ca toti isi doresc asta, dat tinand cont ca se intalnesc 2 echipe englezesti este foarte greu sa se intample acest lucru:D

laurdog
22nd April 2008, 19:23
Astept un meci deschis cu multe ocazii si sper ca echipa ce va triumfa in aceasta dubla sa fie Liverpool...
Go Liverpool....:yeah:

danny, cred ca ocazii si joc deschis nu vom vedea. se stie apetenta lui Benitez spre tacticizare...aproape italieneasca. sper insa, sa se califice LIVERPOOL, iar azi sa faca primul pas catre finala:ok:

torn_beton
22nd April 2008, 20:18
Se califica Liverpool dupa o victorie acasa si un egal in deplasare si castiga iar trofeul.:ok:
Bumbescule cred ca minim 10% dintre Bucuresteni isi permit sa vada finala. Cu maxim 1000-1500 de euro vezi lejer finala, gandeste-te cati cheltuie suma asta in concediile de pe timpul verii.

Catalanul
22nd April 2008, 22:34
1-0 la pauza, gol inscris de Kuyt la final de repriza... asa cum era de asteptat urat meci pana acum :rolleyes: sa vedem ce ne rezerva repriza a 2-a...

Andrei_23
22nd April 2008, 22:43
[QUOTE=Catalanul;1976795]... asa cum era de asteptat urat meci pana acum :rolleyes: QUOTE]

Urat in nici un caz

Catalanul
22nd April 2008, 22:46
daca e sa il compar cu cel pe care l'am vazut acu' 2 saptamani (Liverpool - Arsenal) e mult mai urat :ok:

tu26dor
22nd April 2008, 22:54
la meciuri de acest fel iti vine sa te uiti mereu si mereu...liverpool domina

Catalanul
22nd April 2008, 23:40
incredibil, roata se intoarce... dupa ce acu 2 saptamani liverpool se califica in extremis acum a fost egalata in ultimul minut printr-un autogol... se anunta un meci extrem de interesant in retur

TenisFan
22nd April 2008, 23:41
Dupa a doua repriza Chelski merita egalul. ;) Sunt de parere ca au mijloc mai consistent si de asemenea forta de joc mai puternica. Atunci cand trebuie sa atace sunt foarte buni londonezii. Controleaza jocul si presiunea este constanta si mare. Pana la urma golul chiar daca hilar a venit in mod corect. ;)

Sasuke Uchiha
22nd April 2008, 23:42
CL e albastra !!!

daca ma enervan cu schimbarile absurde facute de schuster la real , de avram grant nu am cuvinte , nu stiu ce cauta asta la chelsea
am avut destul noroc iar acesta este un rezultat foarte bun la cum am jucat , anelka saracul nici nu a atins balonul , drogba intr-un picior , au jucat toti foarte slab
ramanem favoriti :D

Catalanul
22nd April 2008, 23:45
tipic bulan "chelsist" :D oricum... macar cu acest gol marcat in ultima secunda avem parte de un meci mai interesant in retur :cool: sunt sigur ca liverpool va fi in stare sa inscrie macar un gol

Geografu
22nd April 2008, 23:48
Mare , mare pacat !
Nici nu ma asteptam ca Riise sa faca aceasta gafa imensa prin care a dus-o 90 % pe Chelsea in finala.
Liverpool au jucat minunat , nici la 1-0 dubla nu era jucata dar acum asa....

Meci insa de nota 10+ ! :yeah:

delaparis
22nd April 2008, 23:57
l... se anunta un meci extrem de interesant in retur

un 0-0 ? :D

Liverpool a pierdut semifinala ...

YoNuTzz
22nd April 2008, 23:58
liverpool merita victoria, si dak se termina 1-0 pot pune mana in foc k se califica fara probleme in retur
asha datorita autogolului stupid (anelka nu ar fi inscris) s-a terminat 1-1 si chelsea are 60% sanse de calificare...

e incredibil cum un antrenor slab precum grant are sanse mari atat la titlu in premier league cat si la castigarea UCL...

Catalanul
23rd April 2008, 00:00
sincer prefer sa se inchida chelsea in aparare si sa iasa liverpool la atac (decat invers)... deoarece s-a vazut azi in prima repriza ca Liverpool daca vrea poate crea pericol oricand in schimb chelsea nu prea a contat in atac... trebuie sa recunoastem ca liverpool a fost mai aproape de 2-0 decat chelsea de egalare... insa cech a avut 2 interventii fabuloase... raman la parerea ca va fi mai interesant returul cu acest scor decat daca s-ar fi plecat de la 1-0 pt liverpool

iulian_1976
23rd April 2008, 00:07
Ar fi fost scorul perfect 1-0 ptr Liverpool.
Chealsea nu poate sa joace la 0-0 si Liverpool este obligata sa joace ofensiv
in retur,eu m-a pregatesc de prelungiri de pe acum.:happy
Insa un asa noroc ca astazi si o zi perfecta a lui Petr Ceck ii poate duce in finala :D.
A bagat-o Rise in minutul 90,incredibil totusi ,asta da peste cap mama tacticii ,nu te scapa
nici cel mai mare antrenor.

kain
23rd April 2008, 00:09
Dupa cum am zis.. ma asteptam la o remiza (1-1 sau 2-2) :P

Liverpool a fost cea care a dictat jocul.. dar Petr Cech a facut minuni si Chelsea a scos un egal miraculos pe Anfield ;)

ultra
23rd April 2008, 00:40
S-a intors roata din cate se pare .. cu Arsenal, Liverpool a avut noroc, ca s-a calificat. Acum a fost invers. Un retur de foc.

dannyreddog
23rd April 2008, 01:05
Chelsea n-a jucat nimic,pacat...Liverpool merita sa castige...vor castiga in meciul retur...:ok:

Celso
23rd April 2008, 07:50
asta este...dupa ce in anii trecuti te califici din goluri inexistente:drak: , acum mai ti-o bagi si singur in poarta:D

calificarea nu este jucata, cred ca vor fi prelungiri:rolleyes:

Kooler
23rd April 2008, 08:08
Iar fac astia 2 meciuri egale. Se califica in functie de rezultat, daca va fi 2-2 sau 0-0. Chelsea are nevoie decat de 0-0, se pricepe sa-l obtina, dar va fi greu.

laurdog
23rd April 2008, 08:10
in continuare sper in calificare. poate sunt nebun, dar cred ca LIVERPOOL castiga la Londra.
no offence Celso:ok:

Bogdy LFC
23rd April 2008, 12:16
Chelsea a meritat pe deplin egalul iar calificarea este jucata :ok:

Brady_12
23rd April 2008, 14:49
Chiar daca Chelsea vor baga si "autobaza" in poarta nu cred ca vor rezista fortei ofensive a lui Liverpool, de aceea cred ca va fi un retur frumos!:D

Sasuke Uchiha
23rd April 2008, 16:22
chelsea sa se bage in aparare, nici gand, bate pe Stamford Bridge !

Catalanul
23rd April 2008, 16:26
intr-adevar cum sa se bage chelsea in aparare :D cu totii stim ca "joga-bonito" o caracterizeaza pe chelsea :happy

Sasuke Uchiha
23rd April 2008, 16:40
pai vezi cum imi dai dreptate :D
vad ca iti faci multe griji pt noi , voi in seara asta probabil veti rata un noul titlu :D

Catalanul
23rd April 2008, 19:27
Nu mi'au placut deloc declaratiile facute de Rafa Benitez dupa meci cum ca "din cauza golului primit in ultimul minut acum trebuie sa mergem la Chelsea si sa castigam" :mda: un profesionist ca el ar trebui sa isi doreasca sa castige toate meciurile si nu sa joace la egal asa cum ne-a obisnuit de multe ori :rolleyes:

raman la concluzia ca datorita acelui gol al lui Rise returul va fi mult mai interesant :) si sper ca pana la urma sa se califice Liverpool :P

Cappone
23rd April 2008, 19:32
respect riise!tot asa si in retur,poate o sa ajungi autogolgeter!

Brady_12
23rd April 2008, 19:43
respect riise!tot asa si in retur,poate o sa ajungi autogolgeter!
Nu-ti face griji...la cate autogoluri au fost sezonul asta in toate campionatele poate fi ajuns fara probleme...daca nu ma insel coreeanu ala de la U.Cluj a dat 2 autogoluri in 2 etape si Riise are tot 2, asa ca nu e imposibil.:happy

TheMentalist
30th April 2008, 13:38
Dintre cele doua echipe sper sa se califice Liverpool:ok:

ReD_Devil
30th April 2008, 14:16
Dintre cele doua echipe sper sa se califice Liverpool:ok:

si eu :drak: si nu e doar chestia ca imi doresc adversarul mai slab,vreau doar ca finala sa fie mai spectaculoasa :D:ok:
oricum,orice e posibil aici. :sleep:nu mare mi-ar fi mirarea daca s-ar duce in prelungiri :)

Geografu
30th April 2008, 14:20
Logic Chelsea are totul de partea sa azi.
Insa mizez inca pe ambitia , determinarea si spiritul de lupta al rosilor.
Succes ! :yes:

Ferko
30th April 2008, 15:05
Sigur vom avea un meci foarte bun chiar daca miza este enorma. Abia astept sa vad.

Lordul
30th April 2008, 15:22
Liverpool va merge la Moscova!

TenisFan
30th April 2008, 15:46
:cry: Doar Chelski. :> ;)

skateboard
30th April 2008, 15:58
cu ce lejeritate ma joi uita azi la liverpool-chelsea..ca la teatru, o adevarata placere, avand in vedere ca echipa mea, Manchester e deja calificata :)

sper si eu totusi ca Liverpool sa se califice, ar fi o finala mai frumoasa...plus ca pe Liverpool ii batem mereu pe oriunde ii prindem

razwan_vs
30th April 2008, 16:35
0-0 se termina meciul.....si apoi un 2-1 cu manchester in finala ;)

ultra
30th April 2008, 21:07
Liverpool va merge la Moscova!

Prietene te cred ca iti plac culorile lui Liverpool insa ...:rosu:

Sevilla86
30th April 2008, 21:07
Liverpool pentru o finala spactaculoasa :ok:

laurdog
30th April 2008, 21:09
sper sa ajunga la Moscova...cine trebuie, adica...LIVERPOOL:ok:

Lordul
30th April 2008, 21:22
nici o grija LIVERPOOL va merge la Moscova!!!!!! GO! GO! GO! GO! LIVERPOOL!

tu26dor
30th April 2008, 22:02
dupa primul sfert de ora chelsea pare mai hotarata in joc, are prim-planul, insa liverpool poate da lovitura oricand. mizez pe rosii si eu:)

Lordul
30th April 2008, 22:06
chelsea pare mai determinata...

Catalanul
30th April 2008, 22:06
ce ratere drogba...

lordule, pana acu' cateva ore aveai trecut la echipe favorite Manchester si Barça. Acum ai schimbat Barça cu Liverpool :rolleyes: asa fel "suporter" esti tu ? :D

Lordul
30th April 2008, 22:08
daca te uiti bine am pus la semnatura Barca...

skateboard
30th April 2008, 22:11
cap de mort, si cand o sa joace manchester cu liverpool cu cine o sa tzii ? :)

chiar sunt curios

Lordul
30th April 2008, 22:12
intai sa ajunga Liver in finala si apoi vorbim

Catalanul
30th April 2008, 22:14
vezi sa nu uiti s-o pui si pe chelsea la favorite in caz ca se califica in finala :cry:

Lordul
30th April 2008, 22:16
cu chelsea n-am sa tin niciodata asa ca lasa mistourile

tu26dor
30th April 2008, 22:17
1-0 pt chelsea

Lordul
30th April 2008, 22:18
gol Drogba....

tu26dor
30th April 2008, 22:19
chelsea isi concretizeaza dominarea printr-un gol de senzatie a lui drogba. insa nimic nu e pierdut la acest scor pt. liverpool.

Catalanul
30th April 2008, 22:19
ce sut puternic a prins Drogba... imparabil

Hard
30th April 2008, 22:20
extraordinar cum a putut drogba sa o bage in ate.jucator adevarat.

STEELMAN
30th April 2008, 22:26
gol de *****....

Lordul
30th April 2008, 22:32
a fost offsi-de la Kalou..

Sir. Eko
30th April 2008, 22:33
lordule, pana acu' cateva ore aveai trecut la echipe favorite Manchester si Barça. Acum ai schimbat Barça cu Liverpool :rolleyes: asa fel "suporter" esti tu ? :D

el e `glory hunter` adica un tip fara caracter...
Chelsea se califica...

Catalanul
30th April 2008, 22:41
daca nu schimba ceva benitez slabe sanse pt Liverpool sa marcheze... ca sa nu mai vorbesc de calificare... Benayoun n-a facut nimic in prima repriza... ar trebui sa il bage pe babel cat mai repede.

Lordul
30th April 2008, 22:42
il baga pe babel...ai vazut tu ca am schimbat Man sau Dinamo de la echipe favorita...

Catalanul
30th April 2008, 22:44
n-ar fi exclus sa o pui pe steaua la echipe favorita incepand de saptamana viitoare :cry: (in caz ca va castiga titlul in stefan cel mare :D)

oricum sa nu amestecam "fotbalul" din romania cu super-fotbalul din CL ;) :cool:

Lordul
30th April 2008, 22:50
cu steaua si cu chelsea nu tin in veci!

tu26dor
30th April 2008, 23:05
1-1... hi hi am spus ca liverpool va reveni ;) ce faza frumoasa... ce gol important

innuendo
30th April 2008, 23:07
da, gol liv

Lordul
30th April 2008, 23:07
1-1 El Ninooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooo Torrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeesssssssssss sssssssssssssssss

delaparis
30th April 2008, 23:08
Meci fantastic ... intr-adevar nivel de semi CL

tu26dor
30th April 2008, 23:09
si uite cine domina acum... ce meci frumos...orice e posibil acum

Catalanul
30th April 2008, 23:15
benayoun n-a facut nimic in prima repriza iar in cea de a 2-a i-a servit golul pe tava lui Torres :D incredibil ce faza a facut :)

tu26dor
30th April 2008, 23:19
ce faza ... cam individualist essien

cinebelu
30th April 2008, 23:25
Astia iar merg la prelungiri si 11m? :no:

delaparis
30th April 2008, 23:27
Alearga ca nebunii ... ori sunt dopati ori bine antrenati :D

tu26dor
30th April 2008, 23:27
Astia iar merg la prelungiri si 11m? :no:
se pare ca ambele echipe asteapta prelungirile...

totusi inca se alearga...

Lordul
30th April 2008, 23:33
prelungiri!!!!!!!!!!!!!!!

delaparis
30th April 2008, 23:34
pfsss ... egale echipele astea ... nu vad cine trece ... loterie :)

TenisFan
30th April 2008, 23:36
Ingrozitor. Chelsea nu se dezminte. De cate ori n-a facut faza asta. Da gol si apoi se retrage. S-au aparat prost la faza golului lui Liverpool. Parca iar vad penalty-uri. :groggy:

Catalanul
30th April 2008, 23:37
cech e intr-o forma de zile mari... azi cred ca o sa-si ia revansa in fata lui reina :D la penalty-uri bineinteles...

cinebelu
30th April 2008, 23:41
Alearga ca nebunii ... ori sunt dopati ori bine antrenati :D

cred ca....ambele :D

Lordul
30th April 2008, 23:41
eu nu kred!!!!!!!!!!

Lordul
30th April 2008, 23:43
Nu e gol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

delaparis
30th April 2008, 23:44
nu :D ... 4 jucatori in offside la Chelsea

tu26dor
30th April 2008, 23:44
gol chelsea... nu e gol... interesant... dupa reluare observam 4 jucatori in offside din care unul il incurca pe reina...

Hard
30th April 2008, 23:45
gol :D

Lordul
30th April 2008, 23:45
gol Lampard...egaleaza Liver!

delaparis
30th April 2008, 23:46
penalty si gol Chelsea :D ... repede mai trece timpul :D

tu26dor
30th April 2008, 23:46
acum e gol valabil... un lucru e clar nu vom avea 11 metri

cinebelu
30th April 2008, 23:47
si eu cred ca egaleaza Liverpool, se termina 2-2

Lordul
30th April 2008, 23:47
hai kse poate.!

innuendo
30th April 2008, 23:48
tineti-ma si pe mine la curent :D cat e pan` la urma ?

tu26dor
30th April 2008, 23:48
tarziu a intrat babel... oare mai are timp sa egaleze liverpool din nou?

Iaco
30th April 2008, 23:49
Incredibil...doua penalyuri consecutive in meciuri capitale si aproape de finalu partidei...hai liverpool cu golu:D:D

tu26dor
30th April 2008, 23:52
tineti-ma si pe mine la curent :D cat e pan` la urma ?

3-1 pt chelsea... s-a cam terminat totul...

Lordul
30th April 2008, 23:53
3-1 Drogba....

cinebelu
30th April 2008, 23:54
Bayern a putut cu Getafe..oare n-o fi si L´pool in stare cu Chelsky? :D

TenisFan
30th April 2008, 23:54
Asa da. Chelski. :> :cool:

Hard
30th April 2008, 23:55
chelsea mai buna la final,clar. cred ca merita pe deplin participarea in finala.

delaparis
30th April 2008, 23:58
A fost fault la Hippia acolo ... trebuia penalty pentru Liverpool ...

tu26dor
1st May 2008, 00:01
am avut impresia ca arbitrul a vrut sa acorde, insa s-a razgandit brusc...

Lordul
1st May 2008, 00:01
nu prea mai este timp...

TenisFan
1st May 2008, 00:02
N-a fost nimic. Nu e liga lui Mitica aici. ;) Lampard fabulos. Alaturi de el Ballack, Essien si Makelele impecabili. Drogba cireasa de pe tort. :cool:

BogdanH14
1st May 2008, 00:02
A fost fault la Hippia acolo ... trebuia penalty pentru Liverpool ...

nu prea :) a fost 75% simulare, 25% fault

innuendo
1st May 2008, 00:03
deci finala chelsea - manchester . foarte interesant ;)

delaparis
1st May 2008, 00:04
nu prea :) a fost 75% simulare, 25% fault
de fapt se scrie Hyypia :D ... a fost totusi ... a driblat si ala a pus piciorul :rolleyes:

tu26dor
1st May 2008, 00:06
3-2...ce gol a dat babel de la vreo 30 metri ... frate... mai sunt 3 minute...

Lordul
1st May 2008, 00:06
hai k se poate LIVERPOOOL!

TenisFan
1st May 2008, 00:07
Ce gafa Cech. :headbang:

cinebelu
1st May 2008, 00:07
huh, Bayern München tot prin 116 au marcat pentru 2-3

BogdanH14
1st May 2008, 00:10
frumos gol babel, dar cred ca a fost un gol degeaba, chelsea se califica

tu26dor
1st May 2008, 00:12
s-a terminat... iti si pare rau cand se termina un astfel de meci... pacat... bravo lor...

Lordul
1st May 2008, 00:12
Drogba trage Chelsea dupa el in finala de la Moscova!

Liverpool paraseste Liga cu capul sus !

Geografu
1st May 2008, 00:12
Final.
Bravo Chelsea pentru calificare.Absolut meritata.
Insa ma intreb ce se intampla daca intra in careu centrarea aia a lui Gerrard in minutul 120 ? :rolleyes:
Dar nimic nu mai conteaza , Chelsea e in finala pe care o va juca cu Manchester.
BRAVO !

Lordul
1st May 2008, 00:13
singurul lucru pt care admir chelsea a fost faptul ca au jucat pt frank lampard a carui mama a murit acum 2 zile...GO! LIVERPOOOL! asta e...ar fi fost prea de tot 3 finale in 4 ani...oricum MAN o va razbuna pe Liver!

ultra
1st May 2008, 00:14
Prea multi ii credeau pe Liverpool favoriti. Tot timpul am stiut ca Chelsea au jucatori mai tineri si mai valorosi. Felicitari, Rapidului din Anglia. [La numarul campionatului :P.]

tu26dor
1st May 2008, 00:15
imi pare rau pt liverpool (cred ca intrarea tarzie a lui babel a contat enorm) dar chelsea si-a dorit parca mai mult sa joace in finala... se anunta un meci foarte interesant la moscova... chelsea - manchester...

spartacus
1st May 2008, 00:15
In sfarsit Chelsea in finala. Meritat, as spune...
Cat de departe suntem de tot ceea ce inseamna calitate in fotbal.

Sorin Blaj
1st May 2008, 00:16
Chelsea a fost mai buna. FELICITARI!!!

skateboard
1st May 2008, 00:17
cred ca Manchester va avea meci mai greu cu Chelsea decat cu Liverpool. !

voi ce credeti ?

ultra
1st May 2008, 00:20
Normal. Liverpool nu stie sa atace, decat atunci cand este nevoie urgenta. In schimb, Chelsea nu refuza jocul si ataca. Este o opinie personala si atat..

Catalanul
1st May 2008, 00:22
singurul lucru pt care admir chelsea a fost faptul ca au jucat pt frank lampard a carui mama a murit acum 2 zile...GO! LIVERPOOOL! asta e...ar fi fost prea de tot 3 finale in 4 ani...oricum MAN o va razbuna pe Liver!

mama lui Lampard a decedat joia trecuta, fapt pt care Lampard n-a jucat sambata cu Manchester in campionat...

oricum victorie meritata a lui Chelsea. dupa cele 90 de minute liverpool se vedea deja la penalty-uri... chelsea a stiut sa profite de asta si a marcat rapid 2 goluri...

Lordul
1st May 2008, 00:23
mea culpa...acum 6 zile...

delaparis
1st May 2008, 00:29
Chelsea a fost mai buna. FELICITARI!!!

Da ... dar a fost penalty la fault acolo cu Hyypia :headbang:

Catalanul
1st May 2008, 00:34
Da ... dar a fost penalty la fault acolo cu Hyypia :headbang:

cu arsenal ati fost mai norocosi la faze de acest gen...s-a intors roata acum :rolleyes: oricum nu cred ca arbitrajul a influentat aceasta semifinala... pana la urma chelsea a meritat calificarea in finala

TenisFan
1st May 2008, 00:38
Omule tu visezi penalty-uri. Esti obsedat de mizeria din campionatul nostru. Fii om serios. Drogba a incercat sa deposeze si a dat pe langa minge. L-a atins putin pe finlandez care dupa ce a realizat asta a cazut in careu. Nimeni nu dadea penalty. Nici macar daca era platit arbitrul. :cry: Las-o moarta-n papusoi. Chelsea a fost mult peste Liverpool si cam asta-i realitatea. Au jucat impecabil la mijloc. Makelele si Ballack absolut fantastici iar Lampard a fost imperial. Drogba ca-n zilele lui bune. Victoria lui Chelsea este neta iar calificarea pe deplin meritata.

milanezu
1st May 2008, 00:53
liverpool ce aparare de cascadorii rasului a avut.
cum dracu sa ajunga in finala cu apararea aia.
absolut jenanta.
la fiecare gol greseli de incepatori.

iulian_1976
1st May 2008, 03:14
Eu am vazut doua penaltyuri ptr Liverpool din prelungiri,unul a fost clar
fault prin imprudenta,dar cum spuneti voi roata se intoarce (vezi cel cu Arsenal )
O sa urmaresc cu interes arbitrajul finalei :D,nu am mai vazut o viciere de rezultat de la Porto-Monaco 2004 Ch Leag ,arbitrul Kim Milton Nielsen,imi suna cunoscut :)
ce interesant m-a uitam la 1-0 ptr Porto, Morientes scapa pe contraatac arbitru semnalizeaza un offside inexistent,apoi un fault ptr Monaco arbitul nu fluiera nimic,se iesa pe contraatac si gol 2-0 cum se scrie istoria:D.
http://www.mysport.ro/video/read/11069 ,Porto-Monaco aici gasiti finala o finala cu cantec si triumful lui Mouhrinio.
Chealsea pare mai montata sa castige cu orice pret ,viseaza trofeul asta de vre-o 5 ani.Ar intra si ei in lumea buna nu numai prin jucatorii valorosi care sunt acolo. Voi ce spune-ti antrenor e Grant sau Ten Cate secundul care e venit de la Barca, ?Am o banuiala :D.

Universal
1st May 2008, 07:44
Michael Ballack in finala Uefa Champions League, asta-i pofta ce-am poftit :cool:

ReD_Devil
1st May 2008, 08:11
oricum MAN o va razbuna pe Liver!

:shocked: MANCHESTER va juca doar pentru MANCHESTER :ok::drak:

laurdog
1st May 2008, 08:20
finala asta vine mai tarziu cu.......1 an pt unii dintre noi.:(
chelsea a meritat calificarea. ce inseamna o neatentie in min 95, in tur:angry:

ducus
1st May 2008, 09:24
Baietii lui Rafa Benitez sa mai stea si pe-acasa! Nici Liverpool si nici Milan nu mai sunt ce-au fost altadata! Trebuie sa inteleaga ca nu se mai poate juca la nivel inalt cu oameni peste 30 de ani! Degeaba a bagat Hyppia gol, n-a fost suficient! Sa vedem ce transferuri vor face in perioada verii, altfel nu-i vad prea bine in sezonul urmator!

Universal
1st May 2008, 10:08
Red, nu-l mai baga in seama,mai greseste si el..mai spune baliverne...

Celso
1st May 2008, 12:34
CHELSEA CHELSEA/OLE/

meritam din plin aceasta calificare, la Moscova nu avea cum sa nu se intalneasca cele mai bune echipe din Anglia la ora actuala (logic si din lume:P) ... s-a vazut si aseara ca Chelsea a fost mai buna, nu cum se asteptau unii, Chelsea a atacat, Liverpool fiind cea care a stat la cutie:P...

da de ce tineau fanii lui MU cu Liverpool?:D cumva de frica sa nu cumva sa joace cu Chelsea:rolleyes:?:D:mda:

Iaco
1st May 2008, 12:43
CHELSEA CHELSEA/OLE/

meritam din plin aceasta calificare, la Moscova nu avea cum sa nu se intalneasca cele mai bune echipe din Anglia la ora actuala (logic si din lume:P) ... s-a vazut si aseara ca Chelsea a fost mai buna, nu cum se asteptau unii, Chelsea a atacat, Liverpool fiind cea care a stat la cutie:P...

da de ce tineau fanii lui MU cu Liverpool?:D cumva de frica sa nu cumva sa joace cu Chelsea:rolleyes:?:D:mda:

Nu ne este frica doar ca pe liverpool ii bateam mai usor...cu voi o sa trebuiasca sa alergam putin...la moscova o sa fie ca pe stamford bridge oricum ii imbraca abramovich cu petro-dolarii pe toti rusnacii avizi de fotbal in albastru:D:D...oricum ne revin jucatorii pana in 21 mai...iar drogba o sa si primeasca si el genuchiu in barba:P

smiling_ancutza
1st May 2008, 13:13
Sunt mandra ca sunt fan Liverpool:ok:
Cea mai frumoasa echipa din lume, nu conteaza ca a fost invinsa ramane tot cea mai buna

Celso
1st May 2008, 13:19
Nu ne este frica doar ca pe liverpool ii bateam mai usor...cu voi o sa trebuiasca sa alergam putin...la moscova o sa fie ca pe stamford bridge oricum ii imbraca abramovich cu petro-dolarii pe toti rusnacii avizi de fotbal in albastru:D:D...oricum ne revin jucatorii pana in 21 mai...iar drogba o sa si primeasca si el genuchiu in barba:P

sa nu aiva probleme cineva la menisc pe urma:drak:

Iaco
1st May 2008, 13:49
Lasa ba ca i-a scos un dinte lu saracu vidic...ala-i sarb dement nu m-as mira sa si-o ia la cotoaie drogba in finala :D:D

skateboard
1st May 2008, 16:32
chelsea a meritat pe cinstite calificarea...asta e, sa joace in finala cele mai bune echipe din Anglia si din Europa !