PDA

View Full Version : Polemici cu si despre panduri



Pages : [1] 2

nr.zece
23rd September 2003, 14:50
ho ti-am doar o intrebare ca nu sesizam daca este vreo ironie sau nu.
isteria ta nu-si are sensul pentru ca treaba mea este sa scriu pe forum in momentul asta militiene. "te pup"

EDMOND_
23rd September 2003, 16:37
Isterie !??? Cred ca esti bolnav , prietene... Poti scrie ce vrei pe forum , imi este egal , nu am nici simpatii nici antipatii fata de tine...

ady_azzuro
24th September 2003, 14:59
cu placere Pacala , tu esti originar din targu jiu sau de ce esti asa de apropiat de Pandurii?

Pacala
24th September 2003, 18:46
cu placere Pacala , tu esti originar din targu jiu?
:happy :yeah:

inter
24th September 2003, 18:47
de la "poarta sarutului" :kiss: ?

ady_azzuro
24th September 2003, 21:38
:D :D :D

Din curiozitate te intreb Pacala...
Daca ar promova targu jiu cu cine ai tine la meciurile directe dintre STIINTA si PANDURII :smarty:

Pacala
25th September 2003, 00:01
Stiinta e pentru toti oltenii, Pandurii este locala , cum Romania este pentru toti romanii. Sint lucruri diferite . As tine cu toate trei ca si pana acum,nu-si pierde Stiinta suporterii daca intra Pandurii .Stiinta e Stiinta :yeah:

nr.zece
25th September 2003, 17:21
Succes!!! Zambeste maine poate fi mai rau.

Sorin
25th September 2003, 17:48
ne razbuna Pandurii :happy
sa fie meciul pe teren neutru la ....Craiova :drak:

EDMOND_
25th September 2003, 23:32
Sorine , ala nu prea este teren neutru!
Oricum , am intrat acum din nou pe site-ul gazetei sporturilor si vad ca au modificat , cred ca gresise reporterul care a postat programul..
Scrie " pe terenul primelor echipe!
Deci Rapidul joaca la Tg jiu iar Craiova la Petrosani!

DoRyN
26th September 2003, 13:05
de la "poarta sarutului" :kiss: ?

...si de langa Coloana Infinitului :ok:

vialli
4th October 2003, 22:08
Pacala, nu reactionezi deloc :? Vazusi ca Pandurii egalara in clasament Sportul :yeah: Liderii

ultras_sportul
20th October 2003, 19:19
Paranoia cu usile ce i se deschid lui Siman la Federatie ma face sa ras!

Oricum v-am pregatit pentru sambata un pat la noi in celula, pardon, in tribuna, de fapt in peluza dinspre Crangasi!

Sunt foarte curios sa vad cum jucati!


Ceva valoare aveti dar nu o sa marcati vreun gol in Regie!

:ciocan:

07Ex
21st October 2003, 01:36
Pandurii sunt in forma sper sa promoveze si sa le iea mau la studentii bucuresteni :yeah: :yeah: :yeah:

De unde si pana unde Pandurii sa promoveze in A. Singurul motiv pentru care sunt pe locul 2 la egalitate cu Sportul este ca au avut noroc de adversari slabi. Stati sa vedem ce se va intampla sambata in Regie unde NU cred ca Sportul va pierde.

gigel_bucur
21st October 2003, 14:52
cine credeti ca da 3 sambata? eu sau Mazilu?

ultras_sportul
21st October 2003, 15:05
Nu cred ca Pandurii pot face mare lucru in Regie. Avantajul lor poate fi vremea proasta dar si asa le va fi extrem de greu sa scoata mai mult de un egal in Regie. Si asta doar daca prind oltenii o zi extraordinar de buna.
Am primit pana acum doar doua goluri, unul din 11 m si unul in minutul 90 cu Targovistea printr-o executie supernorocoasa. Pandurii evident nu sunt Bulding sau Rarora dar o diferenta de 2 goluri in favoarea Sportului va fi categoric meritata la finalul meciului. 8)

ady_azzuro
21st October 2003, 15:35
Vise baieti...
Doar iluzii in capul vostru :P :P :P

EDMOND_
22nd October 2003, 21:34
Pandurii au sansa lor! Sandoi este un antrenor cerebral si poate produce o surpriza... Chiar daca Sportul au prima sansa o victorie acum nu ar limpezi in nici un fel apele... in retur se joaca la Tg Jiu si pana atunci Sportul poate avea destule sincope...nu este chiar asa de tare cum vrea sa para!

Jhan
22nd October 2003, 22:11
Bey la voi in groapa e tarania cea mai mare.
Pandurii au mai mult suporteri decat dinamo.
NU SE COMPARA ATMOSFERA DIN TARGU JIU CU CEA DIN groapa
8) 8) 8)
+ civilizatia :) :) :)
Asa e!In groapa n-avem fanfara taraneasca de nunta.Mare pacat.In ceea ce priveste nr de suporteri,trebuie sa recunosc ca intradevar Pandurii Tg Jiu are mai multi....dar uite ca Dinamo are fan club-uri la:Brasov,Tg Mures,Focsani,Cluj,Oradea etc,deci ,...vezi tu,...consolarea noastra a dinamovistilor,chiar daca suntem mai putini suntem mai inimosi! :D :D :P Pai iti imaginezi daca si cei ce iubesc pe Pandurii ar fi la fel de inimosi n-am mai incapea de fan-club-uri in toata tara ?!? :P :D :D
Ce parere ai de asta? :D

EDMOND_
22nd October 2003, 22:36
Vad ca ati inceput sa va comparati cu Pandurii. Nu vad logica si nici nu vad ce cautati pe acest forum ( care ar trebui sa fie neinteresant pentru voi) in afara faptului ca urmariti scandalul cu orice pret!
Si vreau sa va reamintesc ca sunteti suporteri de vreme buna...da paginile inapoi la primele etap4e , cand Dinamo nu putea sa respire si vezi cati erati pe aici si cate postari aveati intr-o saptamana.. Practic doarv Ayrton conta pe aici...

ady_azzuro
23rd October 2003, 00:11
Asa e!In groapa n-avem fanfara taraneasca de nunta.Mare pacat.In ceea ce priveste nr de suporteri,trebuie sa recunosc ca intradevar Pandurii Tg Jiu are mai multi....dar uite ca Dinamo are fan club-uri la:Brasov,Tg Mures,Focsani,Cluj,Oradea etc,deci ,...vezi tu,...consolarea noastra a dinamovistilor,chiar daca suntem mai putini suntem mai inimosi! :D :D :P Pai iti imaginezi daca si cei ce iubesc pe Pandurii ar fi la fel de inimosi n-am mai incapea de fan-club-uri in toata tara ?!? :P :D :D
Ce parere ai de asta? :D

Fan cluburile de care zici tu nu au mai mult de 15 persoane in ele :D :D :D
Pandurii macar au suporteri in targu jiu, si isi iubesc echipa si la bine si la rau , pe cand suporterii lui dinamo fluiera echipa cand "agentii 007" faceau spectacol pe teren :D :D :D , acuma cand jucati bine toata lumea e fericita.... dar nu o sa va tina prea mult :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Ma bucur insa ca accepti diferenta de civilizatie dintre dinamovisti si OLTENI :) :) :)

Blue
23rd October 2003, 02:01
:D :D :D jhane, e de belea cu fan-cluburile voastre de prin toata tzara :D :D :D lasa-ma cu grupuletze de 5-6 oameni in 10, 15 localitatzi ca asa strangetzi sub 100 de oameni. Mare smecherie ce avetzi voi in fun-cluburile alea :D :D :D Eu nu stiu cat se pot aia numi suporteri adevaratzi. Faptul ca in nu stiu ce fund de tzara unde nu e nici o echipa de fotba in A l in judetzul respectiv si nici in judetzul invecinat spune la repezeala dinamoi sau steaua ca daca ele au fost mai televizate doar pe alea le stiu, nu inseamna absolut nimic. Cum apare o echipa in zona lor care intra in A , cum incep sa dea cu pietre in voi. E chiar un fenomen ciudat ce vi se intampla voua. Foarte multa lumea s-a sesizat, DE PESTE TOT DIN TZARA , PLECATZI IN DUBA POLITZIEI, PROBABIL DE ATATA DRAGOSTE, SA NU VA VIOLEZE :D :D :D
Uite ca alte echipe nu pleaca asa, nici Craiova , nici Rapidul, nici Steaua ,nici oricare alta echipa. Ce-i drept, voi fiind echip politziei sintetzi mai obisnuitzi cu masinile si dubele voastre. :D :D :D


Nu te mai lua de Pandurii ca n-are rost.Deocamdata ei sint in B si cred ca daca privesc mai atent, doar Pacala,Pharaoh si Internationale sint suporterii lor cu adevarat(lasa-l tu pe Pacala, nu mai fi asa gelos pe el , ca nu e bine :D :D :D ) , restul de aici tzinem cu ei pentru ca sint olteni de-ai nostri,normal .Dar fii atent, am citit in ziare ca vin multzi suporteri la ei, parca scria ca au fost 10 000 la ultimul meci de acasa. Vezi ca voi nici in derbiul derbiurilor cum ii zicetzi voi meciului cu Steaua nu va ducetzi 10 000 :D :D :D lasa-i in pace , ca au o medie de spectatori superioara voua :D :D: D Da' nu-i nimic ca poate jucatzi cu Barcelona si venitzi si voi 10 000 :D :D :D

Pacala
23rd October 2003, 10:26
Pacala ,tu studentu' de Oxford ce parere ai? :D :D :D
Ce rau esti tu :D la noi oricum e mai bine. Voi aveti grija la bolnavii aia in pijamale care tot sar gardul in groapa :D iar sarisi gardul nebune? :D
Esti cam ofticos tu cu facultatea :evil:

Pacala
23rd October 2003, 10:41
Plus ca mai vine unu(Pacala) care se da student la nu stiu ce universitate din Anglia,in conditiile in care din textele postate de el reiese clar un nivel precar de inteligentza.No offence,nu zic asta ca sa atac aiurea,pur si simplu asa vad eu aceste aspecte. :happy
:D vad esti suparat tare de tot pe mine :drak: nu mai dormi nici noaptea.
Incearca si tu sa faci o aplicatie, http://www.mcgill.ca/applying/online/
poate te primesc aici http://www.mcgill.ca/ si o sa fim colegi. Eu am trimis aplicatia din localitatea Targu Carbunesti si m-au acceptat, mi-au dat si bursa speciala. Cica le place cum suna numele orasului. Asa ca daca vrei sa te accepte si pe tine, du-te si trimit-o din Carbunesti :drak:

Jhan
23rd October 2003, 12:27
:oops: Scuze!In mare parte aveti dreptate,oricum eu sunt f bucuros drc l-am enervat asa de rau pe Pacala incat mi-a dat link-urile pe care le vroiam :D .Merci mult Pacala! :thinkso: Da' tot nu prea ma incalzeste ideea de a pleca din tara,mai ales intr-o tara precum Canada,pt ca am auzit destule cazuri de romani care nu s-au putut adapta,ca lumea de acolo e rece,s.a.m.d.
Blue,sa nu uitam ca in finala Cupei din 2000 la Craiova-Dinamo,au fost vreo 30 000 de dinamovisti,asta daca este sa mai scadem vreo 10 000 de neutri din cei 40 000 de spectatori care stateau in sectoarele "non- Craiova". :yeah: Zic si eu asa,poate ca ma insel. :P

ady_azzuro
23rd October 2003, 15:38
Desigur ca te inseli jhane, vad ca nici sa numeri nu sti :D :D :D
Din cei 40000 de spectatori 20000 au venit din BANIE + 10 000 din capitala tot sustinatori ai STIITNEI , printre ei fiind chiar si rapidisti si stelisti :) :) :)

Voi ati fost doar un numar minuscul , nici nu trebuie mentionata cifra :thinkso: :thinkso: :thinkso: , nu de alta dar s-ar putea sa va faceti de :oops: :oops: :oops:

EDMOND_
23rd October 2003, 17:00
De unde sa strangeti voi 40 000 de spectatori cand tot campionatul trecut ati avut o medie acasa de putin peste 7000 de spectatori lde meci !? Cum spuneam este un forum al Pandurilor si daca vrei sa postezi altceva exista o sectiune care se numeste intern si un forum numit dinamo....

Pacala
24th October 2003, 20:00
Meci foarte important cu Sportul.Daca invingem ,luam o optiune foarte foarte importanta. Nici un egal n-ar fi rau deloc
Sper ca suporterii ii vor face pe baieti sa se simta ca acasa chiar daca joaca in Regie. Haideti ca se poate :yeah:

ady_azzuro
25th October 2003, 13:54
Din pacate Pandurii au pierdut cu un 0-4 sec :shock: :shock: :shock:

ultras_sportul
25th October 2003, 18:14
Mult prea putin fata de ce ne asteptam de la Pandurii. Ne-a fost putin teama de ei, au venit cu circa 200 de suporteri la Bucuresti dar jocul echipei a fost extrem de slab. Asta in conditiile in care Sportul a facut o partida aproape medie, spre 50% din potentialul maxim de care e capabila.

ultras_sportul
26th October 2003, 11:12
Tinand cont ca au un joc aproape jalnic e greu de crezut ca vor bate peste tot...
Adica pot bate daca intalnesc echipe mai desculte gen Rarora, Building, Aro sau Rulmentul. Insa vor avea meciuri grele cu Dacia Mioveni, Unirea Urziceni, InterGaz si International Pitesti. Tu chiar crezi ca Pandurii vor bate Sportul in retur? Poate doar daca vom vinde toti titularii si intram cu juniorii pe teren! 8)

ady_azzuro
26th October 2003, 11:24
Cea ce nu este imposibil de loc... sa vindeti ceva jucatori si sa ramaneti desculti 8) 8) 8)

gigel_bucur
27th October 2003, 10:56
imi cer scuze ca nu m-am tinut de cuvant, le-am dat doar doua.
promit sa ma revansez in retur.

ady_azzuro
27th October 2003, 14:39
imi cer scuze ca nu m-am tinut de cuvant, le-am dat doar doua.
promit sa ma revansez in retur.

Iti fac o oferta...
Ce zici vi din iarna la CRAIOVA?
Decat sa te revansezi prin div B , mai bine ai fi colegul lui NJOCK in atacul STIINTEI :) :) :) :) :)

gigel_bucur
27th October 2003, 16:04
Iti fac o oferta...
Ce zici vi din iarna la CRAIOVA?
Decat sa te revansezi prin div B , mai bine ai fi colegul lui NJOCK in atacul STIINTEI :) :) :) :) :)[/quote]

fa-mi o oferta :happy te-a imputernicit Staicu?

ady_azzuro
27th October 2003, 16:21
Ia lagatura cu inter sa discutati detaliile transferului :thinkso: :thinkso: :thinkso:
Mai mult de 60 000 $ pe an nu iti dam /nope/ /nope/ /nope/

ultras_sportul
27th October 2003, 17:56
Echipa actuala are jucatori cu varste cuprinse intre 18 si 23 de ani. Daca ne fortam putin putem promova chiar jucand cu cei care au varste sub 21 de ani, asa ca sa dam o mica sansa si Pandurilor!!! :yeah:

robert
27th October 2003, 18:11
:yeah: MERSI PACALA PENTRU CA SCRISESI MAI SUGESTIV.
CAND RASARE SOARELE PE MARE NOI VENIM LA STADION SA VEDEM ECHIPA NOASTRA MARE E PANDURII FANION .
HAI PANDURII JOACA BINE GALERIA E CU TINE SI LA BINE SI LA RAU NOI STRIGAM NUMELE TAU:PANDURII PANDURII.
FORTZA STIINTZA
FORTZA DUII.
RETUR:PANDURII-SPORTU5-0

ultras_sportul
27th October 2003, 22:02
Daca transferati vreo 11 jucatori pana la anu'........ mai buniciei ca astia de venira acum in Regie....

ady_azzuro
8th November 2003, 17:23
Ce face?
Urla foamea in noi?
:D :D :D
Esti bolnav copile , dute in mizeria ta din regie si lasa forumul PANDURILOR in pace.
VALEAAAA
divizionarilor BBBBBBBB
:D :D :D

Blue
8th November 2003, 18:20
:D :D :D ce-i gigele, de ce spumegi tu?
in fond sportul pe cine reprezinta? pe studentii din complexul din Regie in nici un caz.Poate cocalarii din zona care vand semintze. Cine :drak: sintetzi voi mah? niste papagali care atzi fost tzinutzi in A datorita prieteniei dintre mircea sandu si nicu ceausescu (va mai amintiti cand s-a marit numarul de echipe ca sa nu retrogradadatzi voi? sau cum au ajuns la voi Ticleanu si Hagi? sau cum atzi scapat de retrogradare 5 ani la rand dupa revolutzie cu ajutorul cooperativei, a lui cazan si toti lautarii de la voi? sau ce s-a intamplat la Craiova cand atzi venit cu arbitrul vadana?
sau cum atzi retrogradat ca n-avea cersetorul ala 100 000$
:o :o :o Ptiu, voi meritatzi echipa in divizia A la banii astia? Tu stii cat de mica este suta de mii de $ in lumea reala? Taci :drak: din gura.
Ce, te oftici de rezultatul de azi al pandurilor?
Vrei sa-tzi spun ceva? Sportul studentzesc nici n-ar trebui sa existe, suporteri nu, bani nu, stadion nu, nimic. Pentru care motiv merita sa existe echipa sportul studentzesc si pentru care motive a stat in A atatzia ani de-a moaca? Ia uite-i mah, prinsera glas totzi oropsitzii .
:D :D :D Vezi-tzi mah amaratule de echipa ta de lautari acolo , comenteaza singur meciul de ieri al Sportului pe sectziunea sportului.
Hai, tai-o si canta la alta masa

Blue
8th November 2003, 18:46
Ia spune, itzi amintesti cand v-a tzinut in A de mila, v-a luat copii de suflet la
Tg Jiu un ciupercar amarat? :D :D :D Cipercarul ala a fost cel mai tare investitor din istoria voastra :D :D :D Si atzi vazut si voi cum arata un stadion adevarat cu public etc la meciurile acasa. :D :D :D
Taci si vezi-tzi de treaba ta ca poate va da cate o alvitza nea siman :D :D :D Asta daca-i dau permisiunea ukrainienii , el fiind de fapt angajatul ca masca al unor mafiotzi rusofoni.Sau nu stiai asta? :D :D :D

Blue
8th November 2003, 19:15
gigele, tzine minte ce-tzi spun eu :siman ala e muritor de foame, ala n-are bani , n-are nimic. Ala e un neica nimeni din toate punctele de vedere.
Iar echipa aia a voastra , Sportul, desi e infiintzata inainte de 45, decedata intre timp si resuscitata de bolsevici, nu reprezinta mai nimic in fotbalul romanesc. Este unul dintre cele mai muradtre cluburi, practic dupa revolutzie, a fost tinuta zeci ani in A numai si numai datorita pileor iar acum atzi cazut pentru ca avetzi un cersetor si un prostovan fara pereche in lumea asta. Fac pariu ca ala termina prin puscarie cand si mai rau... cand n-o mai avea nevoie mafia ukraineeana nevoie de el. Stai linistit , nu-tzi face vise ca cipercarul ala a fost prea tare pentru voi desi in targu Jiu era un zero barat. A incercat sa fie cunoscut luand copii de suflet niste muribuzi. Efectiv , o echipa ca Sportul nu-si justifica in nici un fel existentza. Iar faptul ca atzi stat in A atatzia ani datorita lui Nicu Ceausescu, Mircea Sandu si nea Cazanel in nici un caz nu va justifaca existentza. Mai lasa-ma cu pseudoclubul ala.
Te lauzi ca atzi batut si voi cu 3-1 in turul editziei trecute? :D :D :D Atzi luat-o cu 2-0 in retur. Dar inainte de a vorbi, e bine sa te uitzi si la palmaresul general intre cluburi sau la istoria voastra penibila de club al federatziei , club tzinut inainte in A efectiv de-a moaca. Pe noi nu ne-a scapat nimeni, n-am avut nevoie de asa ceva. Pe voi insa, v-au salvat de cel putzin 30 de ori, inclusiv prin marirea numarului echipelor din A :D :D :D De fapt, ce-i explic unuia ca tine toate aceste lucruri ? :D :D :D
Pierd timpul cu totzi cersetorii si analfabetzii , echipa cu trei suporteri si aia din interes. La Sportul , nici macar toate rudele fotbalistilor din lot nu sunt suporteri ai Sportului. Nulitatzi absolute . Se supara un cocalar ca nu-si facu norma la buzunare pe azi si trece la atac. Ce cautzi pe sectziunea unui alt club? Adio :D :D :D

EDMOND_
8th November 2003, 20:08
Gigele , depasesti masura ! Vezi-ti de treaba si nu vorbi tu de galerie ! Am vazut cand erati in A ce galerie aveati..nu strangeati acasa nici cati craioveni au fost astazi la Pitesti ! Ce te oftici asa ... O sa jucati in retur la Tg. Jiu si o sa puteti arata cat de buni sunteti... Fiti fericiti ca ati cazut in cea mai usoara serie de B si nu te bucura daca veti reveni in A ...Nu aveti forta necesara sa ramaneti acolo!

ady_azzuro
8th November 2003, 20:46
Ce face?
Urla foamea in noi?
:D :D :D
Esti bolnav copile , dute in mizeria ta din regie si lasa forumul PANDURILOR in pace.
VALEAAAA
divizionarilor BBBBBBBB
:D :D :D

"du-te", corect gramatical. Dar, ma rog, dintr-un fermier cu 2.5 ha nu vei putea scoate niciodata academician. Sau asta e gramatica olteneasca???
:thinkso: :thinkso: :thinkso:
Acest forum este unul OLTEAN
Ma insel cumva?

VALEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Blue
8th November 2003, 21:02
Daca tot esti atat de microbist, te intreb de cate ori ai luat trenul sau un mijloc auto ca sa iti vezi echipa in deplasare? Noi am facut-o, si nu numai la Ploiesti sau Targoviste, ci si la Craiova sau Constanta.
crede-ma pe cuvant, am fost la foarte multe meciuri :D :D :D



Dar cred ca in toata Oltenia nu a existat vreodata un afacerist mai mare decat ciupercarul ala, iar Siman e mai bogat decat toti oamenii de afaceri din Oltenia la un loc.
nu mai bea, omule.Ajunge :D :D: D: esti simpatic foc, sa mai intrii pe aici
:D :D :D


Oricum, pentru un creier infierbantat, care vede Jiul mai mare ca Dunarea, nu are importanta. Asta nu e sectiunea altui club, e un mesaj public pe un site public.
:D :D :D gestul tau de a ataca clubul Pandurii mi se pare ridicol si atat. Care-i problema? Du-te pe sectziunea Sportului daca ai cu cine vorbi acolo :D :D :D


Mai bine muta-te intr-o tara bananiera, condusa de un dictator care a abrogat dreptul la libera exprimare. Nu avem ce discuta pentru ca nu pricepi, vezi doar mafie si alte alea,
poate am sa-tzi urmez sfatul :D :D: D niciodata nu se stie :D :D: D Si zici ca Sportul a fost , este si va fi curat , nu? :D :D :D Fericitzi cei saraci cu duhul , bucura-te :D :D: D




Devii intelectual: "pseudoclub". Daca esti asa tare, tradu-mi si mie celebrul "Pseudokynegetikos", ca in dictionar nu am gasit etimologia acestui titlu.
Pseudokynegetikos = fals(pseudo) tratat despre vanatoare(kynegetikos) in cazul lui Odobescu. In cazul Sportului ,un joc de cuvinte,inseamna un fel de "club, de...n-ar mai fi " :D :D :D



Si rade cotoiul ala parlit cu fular in gura, ca e mai subnutrit ca o pisica maidaneza.
da' esti chiar nervos rau de tot, :D :D :D ia un sifon ca-tzi trece :D :D :D
sau mai bine...lasa :D :D :D

ady_azzuro
8th November 2003, 21:24
:D :D :D
ia uite ce se lauda cainele...
esti o caricatura mah :D :D :D
lasa-te de sportul asta ...postatul de mesaje pe forum...
nu vezi ca esti cam intr-o ureche? :evil: :evil: :evil:

Blue
8th November 2003, 21:31
Am vreo 2000 de "suporteri" prin camine, asa ca e ultimul loc in care sa imi fie frica. In zona aia, fizicul meu este mai bine asigurat decat in fata blocului.
:D :D :D oi fi femeie tu de ai 2000 de "suporteri" prin Regie :D :D :D
daca tu nu esti beat la ora asta, inseamna ca eu sint papa de la Roma. :D :D :D
Copiez mesajele de azi ca poate le sterg astia si vreau sa le arat unor amici, deseara :D :D :D
Hai sa traiesti gigeleeeeeee ! :D :D :D

Blue
8th November 2003, 21:35
Chiar demonstrezi ca ai si ceva cultura generala, ceea ce e bine. Sau ai luat caietele de literatura din liceu?
Nah, ca uitai caietele din liceu acas'(daca or mai fi ) si vezi tu, sint un pic cam departe de casa parinteasca. Da' o nimerii si eu, la plezneala asa :D :D :D

EDMOND_
8th November 2003, 21:41
Din punctul meu de vedere nu reprezinti nimic ..Esti un complexat care se descarca si el unde poate...Nu are rost sa vorbim de galerii facand comparatie intre Craiova si Sportul ... Apropo ! A fost un meci in Bucuresti la care au participat 10.000 de olteni..toti veniti pe cheltuiala lor!
Voi nu veti putea strange atati spectatori nici intr-un an de A !
Asa ca nu vad de ce as mai vorbi cu tine , nici nu am sa o mai fac! Si recomand si celorlalti olteni sa te lase sa delirezi in continuare fara sa-ti mai raspunda!

ady_azzuro
8th November 2003, 21:44
Yo am incheiat subiectul!!!

Blue
8th November 2003, 21:56
:D :D :D gigel asta uita si ce nick avea zilele trecute :D :D :D
Vezi Ady, ce urat ii sta. Cand vei vedea ca ai prieteni care fac ca el, sa fugi de ei cat oi putea. Gigel inca nu face belele mari, ca sta in fatza calculatorului (sper sa nu-l sparga la betzie sau droguri :D :D :D ) da, oricum , foarte rau ii sta :D :D :D Mai vine si gay-jay(alta pacoste mare si orietarile astea nefiresti). S-a stricat lumea de tot :nah: :nah: :nah:
Uite, de la bautura li se trage :D :D :D

ultras_sportul
9th November 2003, 10:22
La Valcea ieri lumea a cam huiduit Pandurii, iar cand au auzit la statie scorul de 3-0 pentru Sportul cu Inter Gaz, spectatorii au aplaudat cu satisfactie aratand cu degetul obrazul celor din Targu Jiu, care regizasera blatul jenant cu Rarora!!!

Cooperativa Miniera Tg. Jiu sa traiasca.....

Inter Gaz joaca mult mai frumos ca Pandurii, dar ca valoarea sunt aproape egali adica ce e 3-0 pe langa 4-0!!! 8)

Pacala
11th November 2003, 02:22
minti aurolacule, au fost unii care si-au fluierat favoritii ca au pierdut, nici nu s-a pus problema unui blat.Asta e in mintea ta, ametita de aurolac bolnav.
Pana la meciul retur ramaneti cu 5 jucatori in lot ca pierde handicapatul ala de siman toti jucatorii degeaba, ala n-are bani sa se duca la wc in oras si vrea sa tina o echipa de fotbal :D si clubul ala al vostru are mai multi suporteri pe aici decat pe stadion, de fapt nu toti sinteti suporterii sportului aici. de 50 de ani ati stat in A cu FRF -ul si acum incercati prin tot felul de mascarici ca nea tomenscu si Kassai sa promovati. Ati invins acum ,stai ca vedem noi in retur. Pe pariu ca nu promovati?

Pacala
11th November 2003, 02:33
Incredibil cine ajunse sa-l ia la intrebari de cultura pe Blue :evil: Pseudokynegetikos :D cand mai ai nelamuriri sa vii ca-ti facem educatie, poate treci clasa si te duc mamitica, mama-mare si tanti Mita la plimbare la meciul retur , vezi sa nu-ti cada "beletu' " ala pe care-l platesti tu de zeci de ani la stadionul din Regie :D acum aflu ca are si poarta de intrare , ca daca vezi stadionul si imprejmuirile de acolo zici ca esti in Afganistan dupa bombardamente
Blue, i-auzi ce zice asta, cica n-ai fost la destule meciuri :D

Gerson
11th November 2003, 21:29
Este parerea lui, poate lovita de subiectivism sau poate foarte realista. Daca modul de exprimare este unul decent. Daca nu erai de acord, puteai sa folosesti acelasi ton si limbaj ca Pacala nu sa injuri si sa folosesti expresii de mahala. Asta este ideea. Putem toti de aci sa avem pareri complet diferite dar in acelasi timp sa purtam discutii decente. Cand vei intelege ce vreau sa spun , putem discuta. La revedere

Ultras
11th November 2003, 21:49
Daca imi arati o injuratura, recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase. Da' sa fie injuratura, nu vreun atac mai dur :P

ultras_sportul
11th November 2003, 22:36
Spuse Pacala: "minti aurolacule, au fost unii care si-au fluierat favoritii ca au pierdut, nici nu s-a pus problema unui blat.Asta e in mintea ta, ametita de aurolac bolnav.
Pana la meciul retur ramaneti cu 5 jucatori in lot ca pierde handicapatul ala de siman toti jucatorii degeaba, ala n-are bani sa se duca la wc in oras si vrea sa tina o echipa de fotbal si clubul ala al vostru are mai multi suporteri pe aici decat pe stadion, de fapt nu toti sinteti suporterii sportului aici. de 50 de ani ati stat in A cu FRF -ul si acum incercati prin tot felul de mascarici ca nea tomenscu si Kassai sa promovati. Ati invins acum ,stai ca vedem noi in retur. Pe pariu ca nu promovati?"


Atunci cei care m-au botezat putin mai sus drept aurolac cum pot fi caracterizati.... Universitatea Craiova primeste bani de la Primarie, Pandurii primesc bani de la Regia lignitului care este subventionata anual de la bugetul statului cu mii de miliarde de lei, Rapidul are stadion facut de ministerul transporturilor, Dinamo are in folosinta baza ministerului de interne..... in schimb Sportul joaca pe un stadion construit din materiale ramase de la constructia metroului in anii 1979-1981. Iar bani de la buget pentru echipa nu au mai primit de mult..... doar e profesionista, nu? La Craiova oare jucatorii sunt gardieni publici de sunt platiti de primarie!?? :ciocan:

07Ex
11th November 2003, 23:38
ultras vei vedea ca PANDURII va vor umili in regie.
SE VA DEMONSTRA INCA ODATA DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI :thinkso: :thinkso: :thinkso:

:D :D :D :D :D

Nu ma mai pot opri din ras!!! S-a vazut "DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI". Nici ca putea-i s-o spui mai bine ady_azzuro. :D

07Ex
11th November 2003, 23:42
imi cer scuze ca nu m-am tinut de cuvant, le-am dat doar doua.
promit sa ma revansez in retur.

Iti fac o oferta...
Ce zici vi din iarna la CRAIOVA?
Decat sa te revansezi prin div B , mai bine ai fi colegul lui NJOCK in atacul STIINTEI :) :) :) :) :)

Ady, vezi ca "vi" se scrie cu 2 de i sau la voi se scrie altfel? Asta asa, FYI. :D

Blue
12th November 2003, 03:21
Nu ma mai pot opri din ras!!! S-a vazut "DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI". Nici ca putea-i s-o spui mai bine ady_azzuro. :D
Vezi ca tot razand , faci greseli de 10 ori mai mari ca Ady :D :D :D Ce ghidusha e si gramatica asta si cum se intoarce ea impotriva celor care fac pe grozavii :D :D :D GHINION DE NESANSA :D :D :D Glumesc , nu te supara :D :D :D sau poate la voi se scrie asa :D :D :D

Blue
12th November 2003, 03:25
recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase. acum daca recunosti ca erai sub influentza , noi te iertam :D :D :D
Auzi mah, da' urat faci la betzie :D :D :D

Ultras
12th November 2003, 09:10
recunosc atunci ca eram sub influenta bauturilor spirtoase. acum daca recunosti ca erai sub influentza , noi te iertam :D :D :D
Auzi mah, da' urat faci la betzie :D :D :D

Blue, scoaterea din context a unor cuvinte scrise de mine o iau ca pe o gluma. Recunoasterea s-ar produce doar daca imi aratati o injuratura de a mea pe acest Forum.

Gerson, limbajul pamfletar este prin definitie unul intepator si de multe ori jignitor. Cand am fost jignit, am jignit. Si daca va fi cazul o voi face din nou. Si crede-ma nu e o amenintare.

nr.zece
12th November 2003, 10:17
Am urmarit disputa asta cu complexatii de la siman cel mai bogat om din lume si nu cred ca isi are rostul din doua motive:
diferenta de IQ si faptul ca ei nu reprezinta nimic nici in fotbal nici la galerie.
Retardatii aia 2 sunt de altfel singurii lor suporteri, restul daca le dai un corn si o cana cu lapte striga toata ziua pentru caini, aurolaci sau rapizi.
Canalizati-va energia catre cauze mai bune. Luati exemplu de la Edmond.
Flit pentru fomistii aia.

PS : istorie in fotbal se face cu performante nu cu prezenta frauduloasa in toate competitiile la care ati participat.

JJ
12th November 2003, 10:23
Interesant... Pana una alta tot Sportul e favorita in seria asta.
Poate intra Dacia Mioveni in A. :yeah: :yeah: :yeah:

nr.zece
12th November 2003, 10:30
Urmeaza pauza competitionala si la ce foame ii alearga pe ruina aia de stadion vor vinde ca tiganii care isi vand copii la colt de strada.
Apropo cum de este omologat stadionul ala pentru pentru divizia 1?
Dar de ce ma intreb.
Mai este un retur totusi.
Si eu as vrea sa spun ca Stiinta merge in UEFA la anul , dar nu ma hazardez.

ultras_sportul
12th November 2003, 21:51
Arunci cu noroi, se pare ca este singura activitate lucrativa la care participi pe lumea asta. Ar fi o solutie pentru mintea ta odihnita excesiv (sau extensiv cum se spune la Craiova) aruncatul noroiului la o fabrica de chirpici, materialul de baza cu care se construieste soclul fotbalului craiovean, cum vine ploaia cum se inmoaie madularul fotbalistic oltean..... 8)

07Ex
12th November 2003, 23:55
Nu ma mai pot opri din ras!!! S-a vazut "DIFERENTA DINTRE bucuresteni si OLTENI". Nici ca putea-i s-o spui mai bine ady_azzuro. :D
Vezi ca tot razand , faci greseli de 10 ori mai mari ca Ady :D :D :D Ce ghidusha e si gramatica asta si cum se intoarce ea impotriva celor care fac pe grozavii :D :D :D GHINION DE NESANSA :D :D :D Glumesc , nu te supara :D :D :D sau poate la voi se scrie asa :D :D :D



:D :D :D Dece sa zic. M-ai prins! Blue e 1-0 pentru tine, recunosc. :D

07Ex
13th November 2003, 00:34
Intrebarea mea este: ce faceti voi cu Building ca aia vad ca stau bine doar cu egalurile? :thinkso:

Gigel Sportul
13th November 2003, 00:39
Intrebarea mea este: ce faceti voi cu Building ca aia vad ca stau bine doar cu egalurile? :thinkso:

Ce sa faca? Egaluri. Tot e bine, mai bine un punct decat nimic. Cand iti stii limitele, a spera la un egal e chiar o dovada de bun-simt, si in acelasi timp o sansa de a scapa de neplacerile retrogradarii. Tot respectul, macar isi apara sansele.

nr.zece
13th November 2003, 09:56
nero, tin sa te informez ca nu am un target la jigniri, daca aveam ma razboiam cu aurolacii si cainii nu cu trei licurici de la sportul(v-ati inmultit).
Dar voi ati inceput sa jigniti in euforia victoriei.
Pe undeva este normal, este ca o descarcare tinand cont de faptul ca Pandurii sunt singurii contracandidati ai vostri. Ce m-a deranjat a fost atitudinea de bucuresteni prin care ati vrut sa loviti toti Oltenii, dar ghinion noi de purici scapam cu un simplu scarpinat.

gigel_bucur
13th November 2003, 10:20
nero, tin sa te informez ca nu am un target la jigniri, daca aveam ma razboiam cu aurolacii si cainii nu cu trei licurici de la sportul(v-ati inmultit).
Dar voi ati inceput sa jigniti in euforia victoriei.
Pe undeva este normal, este ca o descarcare tinand cont de faptul ca Pandurii sunt singurii contracandidati ai vostri. Ce m-a deranjat a fost atitudinea de bucuresteni prin care ati vrut sa loviti toti Oltenii, dar ghinion noi de purici scapam cu un simplu scarpinat.

de ce nu incerci cu Frontline, da-ti pe frunte, telijentule. /fu/
va gasirati voi aia destepti sa vorbiti de corectitudine. cred ca v-ati lovit rau la cap cand ati cazut din car. /fu/

Ultras
15th November 2003, 09:07
o verificare de ip la astia de la sportul ar fi interesanta.
In privinta IP-urilor poti sta linistit. Oricum, daca vreau, cel putin eu, pot sa il schimb la fiecare minut. Dar, nu consider ca e atat de interesant sa ai mai multe ID-uri. Si vreau sa te linistesc: toti suporterii Sportului Studentesc de pe forum au unul singur. Ca sa te scutesc de o munca in plus! :P

nr.zece
15th November 2003, 09:38
Vorbesti de atitudine de "bucuresteni" dar de comporti ca ultimul cocalar pripasit la marginea cartierelor Colentina si Pantelimon.....

Ce sfaturi sa-ti dau eu tie, pune mana pe o carte, mai mergi la scoala, poate reusesti sa treci si clasa a XI-a..... pana cand intram in Europa..... mai e un pic.... 8)

daphix asta ce inseamna? se vorbeste de fotbal? sunt indreptatiti?
sau doar fac bine ca dau din coada pe forumul uta?

EDMOND_
15th November 2003, 14:37
Nu pot sa nu remarc ca ati devenit deja indecenti - ma refer aici la suporterii Sportului... pana acum contrazicerile dintre voi au fost sa zic asa "in limita normalului " adica a ceea ce s-a intamplat pe multe forumuri , mai ales la intern ( vorbesc de tot felul de intepaturi si aluzii diverse ..).. Consider ca in ultimele postari ati intrecut masura si ati devenit indecenti ... sunteti deja in situatia celor rudimentari intalniti la colt de strada care lovesc cu pumnul cand nu mai au argumente.. voi folositi deja cuvinte si expresii care nu au ce cauta pe acest forum...
Inainte de a face niste sugestii moderatorilor am sa citesc inca odata postarile de pe cele doua forumuri ( Pandurii si Sportul ) .. dar va atrag inca odata atentia ca ati depasit masura...

RedBaron
15th November 2003, 15:38
Raspunsul meu:

Dle Frozen, eu ma ocup de moderarea seriei B3 (UTA, Olimpia...), si de cateva echipe din Vest, din A...

Intamplator intrasem si pe acest topic (Pandurii) unde am vazut mesajul dvs... , era normal sa reactionez asa cum am facut-o... am urmarit si cateva din mesajele care le preceda pe al dvs.. dar nu am gasit un limbaj asa de dur!!!

De fapt, vad ca toti cei implicati a-ti primit ceva avertizare!

Inca odata, chiar daca va simtiti indreptatit sa ripostati, va rog nu o mai faceti la modul acesta... Luati exemplu de la dl. Pasare, are un mesaj pe UTA, care nu a fost sters... se poate protesta si "in limita decentei".

Bun! Mesaj off-topic, scuze.

Haideti sa nu mai "degeneram" la asemenea discutii. Fair-play!

PS:- Sportul este o echipa pe care o simpatizez, dar nu o favorizez... cred ca intelegi. Vezi forum UTA.

EDMOND_
15th November 2003, 15:49
Domnule Moderator , daca tot ati intrat intamplator poate cititi si cele doua mesaje postate mai sus de gigel_bucur..sunt decente sau nu ?
Asta pentru ca au fost postate recent si daca tot ati intrat aici sa dati un raspuns nu pot sa cred ca nu ati tras cu ochiul la mesajele de pe pagina in curs...
O zi buna!

ady_azzuro
15th November 2003, 16:49
M-am lamurit in sfarsit :D :D :D :D :D :D

ady_azzuro
15th November 2003, 17:35
N-am ce sa mai zic , sunt scarbit nu o sa mai vedeti nici macar un rand de la mine...
Ma intreb daca am fi face to face , ati mai avea acelasi curaj sa spuneti aceste lucruri?

RedBaron
15th November 2003, 17:48
Mai oameni buni! Si ce sa fac eu??? Pot eu bann-a pe careva??? Sa-i dau in cap? Ce sa fac??? Eu ma ocup de B3 si A (partea de Vest: Bihor, Alba...), in plus mai arunc o privire si la restul periodic. Cand s-a impus, am propus spre avertizare sau am trimis un PM, celor in cauza!

Am sters un mesaj care il gasiti pe Avertismente/Lista neagra, care merita sters (uitati-va!)! Mesaj de aici de pe topic!

Apoi am sugerat ca, aici pe forum sa nu mai discutati altceva decat fotbal! Eu nu am timp sa urmaresc pe fiecare in parte ce scrie si sa cern mesajele... apoi daca unu scrie poezii sau ironii sa-l iau la suturi, ca celalalt sa-i sara in cap si sa-l provoace iar! Nu fiti copii mai!

Incercati sa postati mesaje la obiect si cu argumente! Lasati :drak: prostiile!

Fair-play!

PS:- am facut ceva ordine pe aici, erau 2 mesaje fara rost... am vrut sa le mut la poezie/proza... dar nu exista topicul respectiv... . Daca apar probleme, scrieti un PM moderatorilor, si nu se va mai ajunge la dispute de genul acesta!

Blue
15th November 2003, 18:50
Consider gestul suporterului(rilor) sportului deplasat, o criza de nervi pe forum. L-am rugat deja pe Vadim sa dea acest forum in grija lui Inter sau Ady-Azzuro, sint convins ca macar unul dintre ei accepta . Din pacate Vadim mi-a ignorat mesajul pana acum,nu stiu de ce, dar asta e.

EU CONSIDER CA ABSOLUT TOATE MESAJELE SUPORTERILOR SPORTULUI TREBUIAU STERSE DE PE FORUMUL PANDURILOR.
Daca aveau ceva de spus, deschideau subiect pe intern sau vorbeau pe forumul lor. Faptul ca intra aici dovedeste ca EI URMARESC DOAR SA SE CERTE SI SA DISTRUGA ACEST FORUM . MAI MULT CA SIGUR CA TIPUL(TIPII)CARE APAR AICI, NU AU ALTCEVA DE FACUT SI CAUTA UN DEBUSEU A FRUSTRARILOR LOR.

Blue
15th November 2003, 19:56
D :D :D

Blue
15th November 2003, 19:59
Ce ai leutule, naparlesti? Acum ca nu mai stiti pe unde sa scoate-ti blana, schelalaiti? Oricum, cel putin pentru mine ati devenit extrem de neinteresanti, prin lasitatea de care dati dovada. Ati primit un bobarnac si acum incercati sa va ascundeti dupa fustele mamicilor voastre. Pe 40.000 ca voi nu dau nici un euro!
ADIO!!!
asa interpreteaza el evenimentele :D :D :D "Curajul" ultrasului sportului este... nemarginit .A injura, pentru el inseamna o dovada de ... curaj :D :D :D
Asta este replica mesajului meu catre tine Dapix, uite ca tzi-ai gasit si aparatori. Apara-i :D :D :D
Atat am avut de spus

Ultras
15th November 2003, 20:04
Ce ai leutule, naparlesti? Acum ca nu mai stiti pe unde sa scoate-ti blana, schelalaiti? Oricum, cel putin pentru mine ati devenit extrem de neinteresanti, prin lasitatea de care dati dovada. Ati primit un bobarnac si acum incercati sa va ascundeti dupa fustele mamicilor voastre. Pe 40.000 ca voi nu dau nici un euro!
ADIO!!!
asa interpreteaza el evenimentele :D :D :D "Curajul" ultrasului sportului este... nemarginit .A injura, pentru el inseamna o dovada de ... curaj :D :D :D
Asta este replica mesajului meu catre tine Dapix, uite ca tzi-ai gasit si aparatori. Apara-i :D :D :D
Atat am avut de spus

Unde vezi injuratura? La ce te uiti? Citesti cumva din Ziua? Daca vrei sa plangi, fa-o in alta parte!

Ultras
15th November 2003, 20:10
Cainele sa fie bun si sa nu mai scrie ca se interpreteaza ca daca avem ID-urile apropiate suntem una si aceeasi persoana. Cauta-ti alte orizonturi!

PS. De unde postez sunt peste 2000 de calculatoare pe acelasi server!

ultras_sportul
15th November 2003, 20:57
Opriti cearta asta fara rost, orgoliile sunt prea mari, va rog sa terminati cu atacurile inutile si cu replicile mai mult sau mai putin indreptatite. Iar amenintarile nu au vreun rost pe un forum..... :(

Ultras
15th November 2003, 21:02
Pentru ca in meciul de azi ati invins corect, pe teren, va felicit sincer! (pentru ca asa este frumos)

EDMOND_
15th November 2003, 21:04
gigel-si mai cum te cheama pot mult mai mult , dar nu am de ce sa o fac !
Tu esti un nimeni care sub adapostul anonimatului cred ca poate sa-si depaseasca anumite complexe , iar celorlalti suporteri ai Sportului vreau sa le spun ca nimeni nu a sarit calul in acest mod..puteti monitoriza oricat vreti voi...
In ceea ce te priveste nu ma intereseaza adresa ta , nu am ce discuta cu tine , este o diferenta prea mare intre noi din toate punctele de vedere.. tu esti , cum am spus un om plin de complexe care se refuleaza aici...asta iti este nivelul , pentru mine oricum nu mai existi ... am inchis definitiv subiectul si crede-ma nici macar nu imi voi aminti vreodata ca ai existat...

Ultras
15th November 2003, 21:06
AMIN!

Blue
15th November 2003, 21:41
nu cred ca acest personaj se va potoli.Sint convins ca va incerca prin toate mijloacele sa distruga forumul

Ultras
15th November 2003, 21:50
Nani, nani, noapte buna...

ultras_sportul
15th November 2003, 21:55
Pe final de meci, asta este...

Iar faptul ca sustii ineptia ca suporterii Sportului sunt decat 4 (patru) nu te face mai bun decat cei care te-au caracterizat mai dur decat trebuia, uneori..... :shock:

Ultras
15th November 2003, 22:08
Prin mesageria privata am cazut de acord (in sfarsit) cu ady_azzuro sa ingropam "securea razboiului" din acest moment!
Sa speram ca acest armistitiu se va transforma intr-o pace durabila.

Blue
15th November 2003, 23:03
Nu cred in impacarea ta cu ady_azzuro , nici in cea cu mine.NU consider ca a fost razboi, doar un atac josnic al tau(vostru)n-am ce "secure" sa ingrop. Voi atzi venit peste noi pe acest forum. Scurt.

Nu cred in schimbari de atitudine radicale mai ales in cazul tau(vostru) stiu ca ai indulcit tonul pentru ca simtzi pericolul de a ti se luat "jucaria" si sa pierzi "distractzia" balacarelilor. Timpul imi va da dreptate

EDMOND_
16th November 2003, 14:34
Rugamintea mea ar fi sa nu mai intrati deloc pe forumul lor! Din cele patru pagini aproape doua sunt postate de voi... Nu merita efortul si ati reusit sa-i faceti sa se simta importanti... Daca voi nu mai intrati acolo o sa fie cam pustiu ..se vor plictisi si , probabil , o sa -si dea in petec pe alte forumuri..sau vor mai aparea tot felul de nume inventate peste noapte...
Sportul este o formatie pe care Siman o foloseste sa castige niste bani..sub nici o forma nu are forta de a o tine in A... o sa mai intre odata o sa mai vanda niste jucatori..o sa cada ..poate mai reuseste o promovare..si cu asta se va rupe firul... nu vom mai auzi nici de ea nici de Siman nici de suporterii respectivi... este un investitor de genul Mihailestilor... in scurta vreme vor disparea...
Din pacate am postat si eu cateva mesaje pe forumul lor , mai ales la inceput ..am sa incerc sa-mi sterg toate postarile de acolo...
In rest , deocamdata voi intra pe pagina Craiovei...

Pacala
16th November 2003, 19:02
Blue si Edmond, scuze ca n-am fost pe faza si va multumesc ca ati aparat Pandurii. La Targu Jiu galeria lor va avea parte de primirea pe care o merita. Desi nu cred sa aiba curajul sa vina. Ei stiu doar sa latre turbat dintr-o sala sordida de internet-cafe.

Sergio
16th November 2003, 21:43
La Targu Jiu galeria lor va avea parte de primirea pe care o merita.

Pai ce, Sportul are galerie? Asta chiar ca e tare. :D :D :D

Blue
17th November 2003, 02:40
Pacala, se accepta , se accepta :D :D :D

P.S.: bianco_nero, te sfatuiesc sa lasi aerele de moderator sau administrator
Nu de alta , da' ai lasat o impresie extrem de proasta
Ca ajungi tu sa-i interzici pe altii, o iau ca gluma :D :D :D
Astepata sa vedem ce-tzi poate tartacutza inainte de a avea orice fel de pretentzii :D :D :D
Raman la parerea ca accesul tau si a clonelor tale trebuia interzis de prima data. Tu ai facut decat circ .Sa dea Dumnezeu sa ma insel dar am un presentiment ... :D :D :D Pretentzia asta a ta imediat dupa ce ai intrat, arunca o lumina foarte proasta asupra caracterului tau. Nu crezi? :D :D :D

EDMOND_
17th November 2003, 15:35
Pacala , cel mai bun lucru pe care poti sa-l faci este sa nu mai intri pe forumul lor .. se vor simti groaznic...vor fi singuri acolo! Cum am spus fara postarile voastre forumul respectiv era unul de doua pagini... daca nu mai intrati se va stinge incet oricat se vor stradui sa-i faca "respiratie artificiala"..se vor plictisi in cel mult doua luni....
In ceea ce priveste cei 87 de ani de istorie si performanta ai Sportului eu ma abtin...in mod sigur avem pareri diferite despre performanata ..
Personal nu voi mai intra pe forumul lor si m-as bucura sa o faceti si voi! In ceea ce-l priveste pe suporterul Sportului care spune ca va discuta cu mine pe PM il rog sa nu se oboseasca ..nu-i voi raspunde! As fi apreciat daca ar fi luat atitudine cand au aparut mesajele indecente si ar fi dat atunci avertismente ..nu a facut-o ...acum este prea tarziu sa-si asume rol de moderator... Eu nu am jignit pe nimeni pe nici un forum si nu accept sa fiu jignit de nimeni... Puteam sa cer fara probleme avertismente sau banarea respectivilor ...nu am cerut decat stergerea mesajelor in cauza ceea ce s-a si facut... Pentru mine forumul Sportului nu mai exista deocamdata ..Si nici nu voi mai raspunde nici unui suporter de pe acest forum , indiferent unde ar posta ... As aprecia daca si voi ati face la fel... Va fi mult mai eficient decat sa le raspundeti..pentru ca de altfel asta isi doresc... sa fie luati in seama..

Pacala
18th November 2003, 03:09
Cand am auzit si am vazut in parte ce-au facut aici, m-am enervat.Noroc cu voi. Sa nu-i mai vad pe aici ca ma duc peste ei. Daca nu vin incoace, eu nu ma duc acolo

EDMOND_
18th November 2003, 18:35
Fronzen , am reusit sa intru ..am si postat cateva mesaje... vorbim mai tarziu , subiectul care l-ai abordat acum nu ma intereseaza....

inter
18th November 2003, 19:36
pt. suporterii Sportului

va rog ca de acum inainte sa nu mai postati pe acest topic, avand la indemana sectiunea "Intern"

nemuritor
18th November 2003, 19:44
Inter, cred ca totusi trebuie luate masuri cu aceste fiinte. Privesc la insistenta malefica cu care bianco_nero cerseste lui Vadim sa-l baneze pe Pacala.
La insistenta provocatoare cu care au intrat pe forumul asta desi nimeni nu vorbise cu ei sau despre ei. Ar fi bine sa le stergi mesajele de pe acest forum.

Pacala
18th November 2003, 23:13
du-te pe forumul sportului sau scrie pe subiectul deschis pe intern.N-ai ce cauta aici.

EDMOND_
18th November 2003, 23:26
Eu am sters mesajele mele postate pe forumul Sportului... daca ei considera provocare postarea unui articol aparut in presa , asta este nivelul la care se poate discuta cu ei.... am spus ca nu vor suporta sa ramana singuri pe forumul lor... se vor plictisi rapid de o discutie in trei...
s-a intamplat mai repede decat credeam ... vor mai intra aici si vor incerca sa va provoace ...aveti rabdare curand se va rezolva si problema lor...

Blue
19th November 2003, 00:40
Si eu am sters sau modificat mesajele pe care am considerat necesar sa le modific.
Pacala, Frozen, Matrix.,Nemuritor, Ady , VA ROG SA-I(L) IGNORATZI COMPLET. NICI UN FEL DE REPLICA.
Trebuie neaparat rezolvata problema cu astia,prea au depasit orice limita.Dar nu rezolvatzi nimic continuand discutziile cu ei. Daca nu-i raspundetzi, va mai incerca sa provoace de citeva ori , va scrie cateva mesaje de nebun pe forumul Sportului si pe urma , cand va vedea ca nu-l baga nimeni in seama, o sa-l vedem pe la tv la telejurnal pe vreun acoperis ceva :D :D :D

EDMOND_
19th November 2003, 01:18
Corect , Blue ! Exact asa se va intampla...

nr.zece
19th November 2003, 09:12
Nici nu m-am adresat lor prin ultimul mesaj, era o veste buna pentru Pandurii: iuventusul Romaniei muncitoare se va destrama, cum am sustinut si anterior, si asta se va intampla in iarna.
Nu o sa-i vedeti pe acoperis, o sa-i vedeti la tribunal ca pe tampu- hancu, ala de i-a dat in judecata pe carcotasi.
Pun pariu ca ala tine cu iuventus sportu!!!!!!!!!!!!!!!!1

Pacala
25th November 2003, 03:57
nu mai conteaza acele discutii. Nu ma intereseaza nimic despre aia de la sportul . :yeah:

Pacala
25th November 2003, 03:59
in ciuda esecului de la Severin , cred in continuare in sansa Pandurilor. :yeah:

Ultras
25th November 2003, 20:23
Stati, nu trageti! Vreau sa intreb doar atat: ce se intampla cu site-ul vostru? Nu il mai actualizeaza nimeni! E pacat! Facand abstractie de lupta directa din campionat, consider ca modul cel mai adecvat de promovare a imaginii unei echipe este Net-ul. Nu am nimic cu oamenii din Tg. Jiu, dar imi este extrem de antipatic ipochimenul ala de Condescu (cum imi este antipatic si Siman). Din contra, nu pot uita atmosfera si modul in care am fost primiti acolo, atunci cand Sportul Studentesc a stat in "exil". "Discutia" noastra nici nu a avut o motivatie serioasa. Nu spun asta la modul "ce bulangiule, vrei sa te impaci?" Nu! Pandurii ca echipa trebuie respectata tinand cont de performanta pe care o reuseste in acest sezon, dupa cel de anul trecut care a fost unul aproape dezastros!
Cu suporterii, ai oricarei echipe, nu am nimic! Am ce am cu cei care si cum le conduc!
NUMAI BINE!

Pacala
25th November 2003, 20:46
eu zic ca ar fi mai bine sa nu mai intri aici pentru ca nici eu nu mai intru la voi sa va provoc. Vorbeste cu ai tai si lasa forumul Pandurilor in pace.

EDMOND_
25th November 2003, 20:49
Dupa cum vedeti pe acest forum se mai spun si povesti... noroc ca eu nu mai cred in cei care le spun..

Blue
26th November 2003, 06:39
Gigel,tu intrii cu un nick si jignesti josnic .Daca cineva itzi raspunde cu intzepaturi cu stil care te pun in inferioritate, incepi sa injuri ca la usa cortului , inclusiv familiile noastre.

Daca ti se raspunde in versuri(cum a facut-o Pacala) itzi schimbi nickul si cersesti cateva saptamani sa fie bana(vezi actualul nick si celalat bianco_nero :D :D :D . Apoi il amenintzi si pe Vadim cu rigorile legii :D :D :D Pana atunci l-ai amenintzat doar pe Pacala si partzial pe mine.

Ca doar nu ganditzi ca borgii :D :D :D
Unde sint doua persoane sint doua moduri de gandire diferite chiar si cand preiau idei unul de la altul.La nickurile sportului prea apar aceleasi vorbe si idei obsesiv :D :D :D

Ca sa nu creada cei de pe forum ca te-am injurat, am sa spun ce tzi-am spus. Am spus ca te-ai dat de gol , am dat la profilul tau ,cauta toate mesajele si am descoperit cum sub nickul asta, te chinuiai sa-i explici lui Dapix la rubrica Administrativ ca tu nu injuri si il amenintzai pe Vadim .


k, nu asta era problema. Mai trist era ca iar se crea confuzie, de altfel vad ca ai si facut modificarea de rigoare. Multam pentru clarificare, nu vreau sa mi se atribuie niste talente pe care nu le am (intamplator sunt inginer, cine a mai vazut inginer care sa stie sa se exprime? mai mult, sa compuna si versuri )

PS. Pentru Vadim: trecand peste invectivele proferate de "domnul" pacala, pe care vad ca il tii in brate pana-n panzele albe, ai grija ca propagarea prin orice mijloace de mesaje cu tenta sovina, antisemita, xenofoba sau rasista constituie fapta penala. In cazul in care publicarea se face sub protectia anonimatului (in cazul nostru e vorba de acelasi "domn"), raspunderea penala se transfera editorului (care in cazul nostru este administratorul acestui forum).
Iar sub acelasi nick imi explici mie ca imi mai spui o data faza cu butoiul , Niagara bla bla bla :D :D :D data trecuta cand ai spus asta mi-ai injurat familia deci te incurci singur :D :D :D
SAU ALTFEL SPUS, TE DAI SINGUR DE GOL, MINCINOSULE.
:D :D :D

nr.zece
2nd December 2003, 09:35
lasa-l mai blue nu vezi ca ei la fiecare 2 postari se adreseaza lui vadim.

gigel_bucur
2nd December 2003, 11:27
lasa-l mai blue nu vezi ca ei la fiecare 2 postari se adreseaza lui vadim.

se vede ca esti oltean 100% :D

gigel_bucur
2nd December 2003, 11:29
sunt curios cate minute rezista postul. i-am raspuns lui Blue (care ma injura prin mesaje private) cum sta treaba, am fost super politicos (avand in vedere ca vb. cu unu' care ma-njura) si postul a disparut in 10 min.

asta e, unii atata "poate"

Sorin
3rd December 2003, 21:19
gigel , te rog frumos sa respecti acest forum. Pari a fi in mijlocul unei crize de nervi. Eu respect forumul echipei tale , nici nu intru acolo. Rog moderatorii sa-i stearga toate mesajele lui gigel, nu au legatura cu fotbalul si nu fac altceva decat sa aprinda spritele .Gigel daca n-ai gasit niciodata raspuns la intrebarea de ce noi care
am intrat in clinciuri cu multi pe aici, pe tine te cam ignoram, am sa-ti spun eu.
Tu produci mila, repeti aceleasi fraze de o luna, esti prostanac , n-ai pic de cultura si bun simt. Iti schimbi numele si te milogesti sa fie banati cei care-ti raspund, ai atins cote nebanuite ale josniciei. Sint convins ca esti bolnav de nervi, aflat in stare critica. Nu exista om normal care sa-si piarda viata , certandu-se zile intregi, cu o multime de persoane pe net mai ales cand stii foarte bine ca noi nu dam doi bani pe tine.

Badea a gresit dar campania dusa impotriva lui este finantata de mafia din fotbal si oricum nu are legatura cu Pandurii. Iliescu nu este oltean si nu intereseaza discutiile despre el pe un forum despre fotbal.

robi100%oltean
8th December 2003, 20:23
tot pandurii ajunge in a .
petrescu a plecat de la sportu si cu cativa jucatorii asa ca sportu a pierdut promovarea .
fortza durii!
fortza craiova!

EDMOND_
8th December 2003, 21:55
robi , nu prea cred! Nu a plecat deocamdata de cat unul din fundasii centrali , echipa ramane destul de solida ...Siman va gasi probabil un alt antrenor. Bineinteles ca Siman este un om imprevizibil care poate face greseli ..daca poate pierde cineva promovarea doar el este acela , nicidecum jucatorii....

medve
9th December 2003, 00:31
Alo, Pandurii?
Va mai amintiti, cand ati fost in grupa cu F.C. Sf. Gheorghe? Meciuri frumoase...
Mult succes, si sa ne vedem in divizia A!

Ayrton
11th December 2003, 08:54
"Ce facurati muica aseara"?
V-a batut Dinamo chiar la Targu Jiu? Sigur a vandut Netoiu meciul, nu?

nr.zece
11th December 2003, 08:59
ia-ti viteza hairtoane de pe aici, nu m-as bucura ca am luat atatea goluri de la o divizionara b.

Ayrton
11th December 2003, 14:15
inghetatule, tu ma poti da eventual afara de la tine d-acasa (insa n-am de gand sa te vizitez, stai linistit!), aici nu esti tu sef.
Vorbeam cu Pacala si ceilalti suporteri din Targu Jiu.

EDMOND_
11th December 2003, 22:48
Ayrton , cei din Tg. Jiu sunt de fapt cei care posteaza pe forumul asta si frozen este unul dintre ei... Sa inteleg ca vrei sa-i provoci!?

Pacala
11th December 2003, 23:37
ayrton vorbea de dinamo ca a invins Pandurii la <beep><beep><beep>sal, lasati-l :D Da, ayrton , ati batut Pandurii la <beep><beep><beep>sal, dar ati jucat cu o echipa oraseneasca ,nu cu cei care joaca in divizia B. Te mai simti mandru?

Pacala
11th December 2003, 23:39
am auzit ca ati fi fost fluierati asa de rau ca barcauan a renuntat sa continue iar alti olteni de la voi nu am avut curajul sa mai intre. In schimb a primit Alexa aplauze ironice.Si el le-a luat de bune, :D

Pacala
11th December 2003, 23:40
stii cate lufturi a facut Alexa si de cate ori era sa sparga geamurile salii cu suturile lui de rugbyst ? :D

EDMOND_
12th December 2003, 02:31
Am vazut faze din meci , faza zilei a facut-o un jucator de la Pandurii care i-a culcat realmente pe jos pe aproape toti jucatorii lui Dinamo... la meciul de aseara de la Deva Andone si-a retras echipa de pe teren sub huiduielile a 2000 de spectatori..... cred ca la turneul asta se vede cat de iubita este dinamo , peste tot in tara....

Ayrton
12th December 2003, 09:11
E, ce sa ziceti si voi, doar nu va inchipuiti ca ma asteptam sa laudati Dinamo...
Normal ca am scris postul ca sa va provoc, ca poate uitaseti de Dinamo voi astia din Targu Jiu, ca am auzit ca va razboiti cu Sportul mai nou.
Hai ca v-am pupat, va las cu luptele minore de divizia B, pa!

EDMOND_
12th December 2003, 14:20
Ayrton , parca esti mai simpatic cand pleci... :)

Ayrton
12th December 2003, 16:45
:p glumeam... nu plec nicaieri si nu vreau sa fiu simpatic pt targu jiu-eni (sau cum vi se spune... :D ); a, apropo, in facultate 2 dintre cei mai buni prieteni ai mei erau olteni, unul chiar din Targu Jiu (suporter al Stiintei), si unul din Ramnicu Valcea care era dinamovist /hello ...

robi100%oltean
13th December 2003, 23:38
Stie Cineva De Ceva Amicaluri Cu Pandurii?

nr.zece
6th January 2004, 10:07
Sunt inca la capitolul zvonuri, hairtoane.
Mia mult i-ar interesa sa plece mai multi de la sportul.

Ayrton
6th January 2004, 11:50
Te cred inghetatule ca ti-ar conveni sa plece mai multi de la Sportul, insa chiar si asa, tot ei au prima sansa...

Pacala
12th March 2004, 23:16
Este o sansa istorica pentru noi. Mai ales dupa ce a pierdut sportul aproape toata echipa.
Nu avem voie sa o ratam sub nici o forma.

panDUR
17th March 2004, 02:06
Deja s-a vazut ca sportul se clatina si cred ca nu va mai rezista mult acolo unde este acum.Baietii de la Pandurii nu trebuie decat sa continue sa joace la fel de bine ca si pana acum si cu siguranta ca la anul v-om juca in divizia A.

ady_azzuro
18th March 2004, 20:47
Au mai fost vreodata Pandurii in Divizia A?

andrei2676
19th March 2004, 12:46
Au mai fost vreodata Pandurii in Divizia A?
niciodata dar a venit timpul sa muscam din adversari :headbang:

ady_azzuro
7th April 2004, 22:51
Sper ca atunci cand veti intra in A, nu o sa mai iesiti! :ok:

imnikey
27th June 2005, 21:54
Si eu sper sa ramana pe veci in divizia A.

Sergio_D
20th October 2006, 16:25
Şi eu sper ca mai mulţi suporteri din Tg-Jiu să intre pe forum :D

Pandurii merge bine în campionat până acum :ok: , dovedeşte că merită să fie în prima ligă, cu toate că mai apare câte un individ care susţine că Sportul trebuia să fie în A... bla bla bla :rolleyes:

Balaci
8th February 2007, 18:12
Mai am si eu o intrebare?Pe cine trebuie sa pupam in fund sau ce trebuie sa facem ca sa iesim si noi de la ALTE ECHIPE?Nu de alta,da cu ce e mai buna Gloria de exemplu?

Sergio_D
8th February 2007, 18:27
Trebuie sa avem activitate in aceasta zona :rolleyes:

In momentul in care va fi trafic pe Suporter Pandurii, vom face o cerere de trecere pe prima pagina. Faza cu Gloria, nu stiu nici eu... daca am vazut 2-3 suporteri de-ai lor pe forum, e ceva.

Balaci
8th February 2007, 19:50
Asta zic si eu,noi macar din Targu Jiu suntem 4,avem deja destule mesaje postate cred eu ca sa trecem pe pagina principala,suntem in prima divizie,deci cred ca totusi destul de curand ar trebui sa trecem pe prima pagina!Ideal ar fi sa incercam sa scriem fiecare dintre noi macar 1-2 post-uri pe zi,eventual de ce nu deschis si un off-topic,ca sa mai facem putin trafic pe aici:D

*Coco*
8th February 2007, 19:53
Frateeeeeee hai naiba sa trecem la treaba si sa postam de maine incolo numai aici
Aducem toate articolele din ziare si le postam si comentam aici
Sa iesim si noi din kkt`u asta de la ALTE ECHIPE
Cand vad pe Gloria acolo si aia n`au nici un sustinator pe forum mor:angry:
Gata de maine la Treaba:D

Balaci
8th February 2007, 19:59
Pai da,asta ziceam si eu,avem si off-topic,bagam tot ce gasim de prin ziare ,si in ritmul asta trecem de mie intr-o luna maxim,si atunci trebe sa ne bage pe principal,ce naibii:D

Sergio_D
8th February 2007, 21:01
:happy

Interesant ar fi sa avem activitate frecventa aici, nu numai noi, ci si altii. Faza cu trecutul pe prima pagina... vine si ea. Dar nu asta ar fi obiectivul nostru :D. Stiu deja un loc de unde am putea racola niste panduristi :D. Forumul oficial. :P

*Coco*
8th February 2007, 21:03
Forumul oficial. :P

Intra si acolo din an in pasi cate unu:headbang:

Sergio_D
8th February 2007, 21:06
Intra si acolo din an in pasi cate unu:headbang:

Lasa ca e "malaescu_ionut" care face trafic in disperare. 1/3 din mesajele forumului au fost postate de el. :D Daca l-am atrage aici... ohohoho !! :happy

Balaci
8th February 2007, 21:06
Pai da,hai sa fim cinstiti,nu-s asa usor de gasit suporteri ai Pandurilor pe forumuri:D

Sergio_D
8th February 2007, 21:10
Adica ce, Pandurii n-au suporteri ? :angry: :P
Poate ca suntem rari, dar suntem deosebiti :rolleyes: :happy

Hai ma, ca se poate... trebuie sa ii atragem aici. Sunt pe forumul oficial cativa.

*Coco*
8th February 2007, 21:15
Lasa ma ca sunt o gramada ca doar toti din Tg-Jiu tinem cu Pandurii
Dar nu ii cam pasioneaza forumurile pe ei:mda:

Sergio_D
8th February 2007, 21:16
Nu stiu, ii invatam, nu vor, ii obligam :happy

*Coco*
8th February 2007, 21:19
Eu mor cand ii vad si pe aia de la Modelu pe prima pagina:angry:
Ce tampenie ar trebui ca pe prima pagina sa fie toate echipele Divizionare A
Cand vad pe prima pagina e si FC Unirea:shocked: Astea prin C e unde naiba sunt
Si noi de 2 ani in A nu suntem:headbang:

Sergio_D
8th February 2007, 21:21
Pai lasa ca incet incet, ne ridicam. Cei cu Modelu, e situatie speciala acolo, eu zic sa nu te pui cu ei :ras-plans:

Balaci
8th February 2007, 21:23
Chiar bai frate,aia de la Modelu de unde si-au facut suporteri.Exista un oras cu numele asta???

Sergio_D
8th February 2007, 21:24
:happy

Pentru mai multe detalii, intra acolo... sper ca nu o sa ma condamne nimeni pentru ca spun asta, dar cei de acolo nu sunt suporteri adevarati :D. Acela este un thread de... caterinca :evil: :D

No offence, modelistilor ! :D

*Coco*
8th February 2007, 21:25
Aia au ajuns din Caterinca acolo:angry:
Modelu astea parca sunt pe langa Giurgiu un satuc pe acolo:lol: Si vor in A:happy

Balaci
8th February 2007, 21:26
Pai sa vina sa faca si la noi caterinca putin,ca nu ne suparam:D

Sergio_D
8th February 2007, 21:28
Nu stiu... mai bine CALITATE decat CANTITATE :D

Balaci
8th February 2007, 21:31
Oricum,am facut asta seara vreo 40 de mesaje asa,la foc automat:happy
Asta cu calitatea ar trebui sa le spuna cineva si la pinguini:D

Sergio_D
8th February 2007, 21:32
:D acolo e, din nou, alta poveste :happy
Ceva asemanator pinguinilor putem face la offtopic :D

Balaci
8th February 2007, 21:35
Da,doar in numar mai restrans:happy

Sergio_D
8th February 2007, 21:37
In 2-3 saptamani, se rezolva :cool:

TaciAcolo
8th February 2007, 21:38
Avem echipa de top10 si suntem la alte echipe:shocked:

Sergio_D
8th February 2007, 21:40
se rezolvaaa :D
Cu timpul, ajungem si ne ridicam, ca pasarea Phoenix :D

*Coco*
8th February 2007, 21:40
Dai drumu la postari robyyy ca sa iesim din zona asta:cool:

Balaci
8th February 2007, 21:41
Bai,daca o tinem ca asta seara,pana luna viitoare ajungem Steaua din urma:happy

Sergio_D
8th February 2007, 21:46
Nu cred ca se supara nimeni :cool:

Intrebare: pot gasi pe undeva golul marcat de Guso in meciul cu Fehrevar aia, sau cum s-o numi ? :D

*Coco*
8th February 2007, 21:46
In orice caz in seara asta cred ca postaram cele mai multe mesaje de pe Suporter:evil:

*Coco*
8th February 2007, 21:47
Intrebare: pot gasi pe undeva golul marcat de Guso in meciul cu Fehrevar aia, sau cum s-o numi ? :D


Unde naiba:D
Cine stie cati au fost la meci si numai golul lui Guso nu au stat sa il filmeze:mda:

Sergio_D
8th February 2007, 21:48
Eh, mi-am incercat si eu norocul :D

Balaci
8th February 2007, 21:49
In orice caz in seara asta cred ca postaram cele mai multe mesaje de pe Suporter:evil:

Ce numai in seara asta,creka ne facuram portia pentru toata saptamana:lol:

*Coco*
8th February 2007, 21:51
Facuram si mai facem in continuare:evil:

TaciAcolo
8th February 2007, 21:53
o s ainceapa campiontau si avem ce vorbi cum ii rupe Pandurii pe toti :evil: sa se stranga mai multi poate formam un grup sa-i inlocuim pe durii :happy

Sergio_D
8th February 2007, 21:54
Nu-mi place deloc galeria aia... :headbang:
Pardon, imitatie de galerie...

Balaci
8th February 2007, 21:54
Vad ca deja incepu sa dea lumea tarcoale pe aici,delaparis,YoYoi...:D S-or fi speriat cand vazura cum se posteaza:happy

YoYoyOi
8th February 2007, 21:55
Oricum,am facut asta seara vreo 40 de mesaje asa,la foc automat:happy
Asta cu calitatea ar trebui sa le spuna cineva si la pinguini:D

hai ba ca va ajut si eu sa nu ziceti ca-s fata rea:P

care-i polemica aici? ca pana acum numa despre asta n-ati vorbit:D

Sergio_D
8th February 2007, 21:55
asa Yoyo ! Pai... polemici... mai stai, sa gasim una :D

*Coco*
8th February 2007, 21:56
Baga si tu sa ajungem si noi pe prima pagina:evil:

YoYoyOi
8th February 2007, 21:57
pai ori polemizam p'aci ori ne mutam...:P

Sergio_D
8th February 2007, 21:58
D'apoi, ce-i aia polemica ? :thinkso:

:ras-plans:

Balaci
8th February 2007, 21:59
Yoyo,cautam o "dura".Te intereseaza?:DAsta era polemica:P

Sergio_D
8th February 2007, 22:01
asaaa!! Asta era ! :D

malaescu ionut
8th February 2007, 22:02
Saluatre Tuturoar Suporterilor Dp Acest Forum.

Sergio_D
8th February 2007, 22:03
Saluti! Ai grija cu tastatura aia :ras-plans:

TaciAcolo
8th February 2007, 22:04
salutare :D am gasit o dura????:groggy:

Balaci
8th February 2007, 22:04
Ooo,inca un pandurist:D Salutare

Sergio_D
8th February 2007, 22:04
OK, recunosc, eu l-am adus aici :lol:

TaciAcolo
8th February 2007, 22:05
un user de valoare ;)

YoYoyOi
8th February 2007, 22:08
ce-i aia dura? :thinkso:

Sergio_D
8th February 2007, 22:09
sinonim cu "pinguin", in varianta olteneasca :D

*Coco*
8th February 2007, 22:10
O Pandurisita Yoyoy:D O Dura:D

delaparis
8th February 2007, 22:10
hai ba ca va ajut si eu sa nu ziceti ca-s fata rea:P



:happy

eram sigur ca aici vei posta :D

YoYoyOi
8th February 2007, 22:10
ioi :happy credeam ca e cineva care se da de-a dura :ras-plans:

delaparis eu nu eram asa de sigura ieri, doar azi m-am convins:P

TaciAcolo
8th February 2007, 22:12
ce avatar pff ma speri de el :happy

Sergio_D
8th February 2007, 22:13
Al tau e mai placut :cool:

TaciAcolo
8th February 2007, 22:14
imi adusei aminte sa-l schimb si eu pe al meu :) al tau ce reprezita ?:)

Sergio_D
8th February 2007, 22:15
Save the Earth - Stop global warming.

VREAU ZAPADAAAA!!!! :(

TaciAcolo
11th February 2007, 21:43
se pare ca neagoe a cam gresit ...facand un cantonament asa de lung 3 saptamani in turcia nici-o echipa nu a facut asa ceva din prima sau a 2 liga ...sa nu-i vedem pe jucatori obositi prin a 2 etapa :(:(

TaciAcolo
14th February 2007, 16:16
Neagoe asteapta încrezator reluarea returului

Antrenorul celor de la Pandurii Târgu-Jiu, Eugen Neagoe, s-a declarat multumit de modul în care s-au pregatit elevii sai în turneul de verificare din Antalya si ca nu mai are dubii în privinta formulei de joc pe care o va folosi. “Vom juca în sistemul 4-4-2 iar în functie de importanta meciurilor putem trece si la 4-5-1”, a declarat Neagoe pentru ziarul Impact în Gorj. In ultimul meci din Turcia, Pandurii au învins în finala mica a turneului Arcadia Cup pe Honved Budapesta cu 3-0, golurile oltenilor fiind marcate de Fl. Stânga, Iordache si Popete.

Nu inteleg de joaca cu 1 atacant :headbang: nu are curaj asa suntem victime sigure te aperi tot meciu ...mai mult curaj neagoe :evil:

Sergio_D
15th February 2007, 18:02
serios, Vintilescu ala nu joaca mai nimic...


Guso

Mandrean - Rus - Chibulcutean - Dragomir

Pacurar - Stanga - Vasilache - Ilie Iordache

Radovanovic - Liviu Mihai

Eu asa as juca :D

TaciAcolo
15th February 2007, 18:13
sau chiar 3 atacanti acasa:D

*Coco*
15th February 2007, 19:20
Aia ar fi cea mai buna formula pe care ai postat`o tu Sergio

TaciAcolo
21st February 2007, 10:21
Se pare ca asta va fi formula de joc la primul meci ;)

http://img220.imageshack.us/img220/5055/untitledrn9.jpg (http://imageshack.us)

Sergio_D
21st February 2007, 20:34
si ma rog, de unde ai luat imaginea aia ? :D

Balaci
21st February 2007, 20:38
De pe impactingorj.com:D

TaciAcolo
24th February 2007, 14:05
destul de ofensiva echipe :D :great:
Pandurii: Guso – Popete, Rus, Chibulcutean, Dragomir – Orac, Stîngă, Păcurar, Vasilache – L. Mihai, Vintilescu.

Sergio_D
24th February 2007, 16:26
mda... :mda: Vintilescu :mda: :headbang:

TaciAcolo
24th February 2007, 16:44
sa vezi ce da el gol :P

Balaci
24th February 2007, 17:57
Mai,Vintilescu asta eu cred ca are ceva rude la conducerea Pandurilor de tot prinde echipa:D

TaciAcolo
24th February 2007, 18:15
e cel mai vechi jucator cred el si cu balaet :D..nu are rude, aici Popete e cu rudele de prinde echipa :mda: .... da Vintilescu ne-a promovat :P si cate goluri importante a dat cu rapid ,timisoara ;)...e si vecinu meu :D

Balaci
24th February 2007, 18:33
Aha,acuma inteleg eu de ce il tot lauzi tu:P

TaciAcolo
24th February 2007, 18:46
sa fim seriosi ..nu e asa slab :evil:

Sergio_D
25th February 2007, 13:05
"Pandurii au o linie de atac excelenta, cu Liviu Mihai si Vintilescu" :ras-plans:

Asta zice comentatoru' de la Telesport :happy

Balaci
25th February 2007, 13:32
Pandurii sunt condusi cu 2-0:( Zic eu!

TaciAcolo
25th February 2007, 13:56
treb ceva schimbat ..pe iordache sa-l bage in rep a 2

Sergio_D
25th February 2007, 14:04
A iesit Vasilache si a intrat Ilie Iordache :great:

Balaci
25th February 2007, 14:10
E prea tarziu...parerea mea:(

Sergio_D
25th February 2007, 14:11
Nici nu intra bine, ca si facu o sarja ofensiva, depasi vreo 3 jucatori de la Gloria... :ras-plans:

Oricum, parca echipa joaca altceva in repriza asta :D

Balaci
25th February 2007, 14:15
Da,joaca,insa Vintilescu e chiar varza,ca intotdeauna

Balaci
25th February 2007, 14:25
Mai,s-ar putea sa fie blat.Rusine lor daca e asa:rosu:

TaciAcolo
25th February 2007, 14:29
Iar O Ratat Vintilescu:(:(

TaciAcolo
25th February 2007, 14:31
O lovitura libera acum :|:| daca era vrankovic

Balaci
25th February 2007, 15:28
Gata,am luat-o:( Deh,asta e,sa speram ca va fi mai bine in cupa cu Nationalul!

Sergio_D
27th February 2007, 01:03
Trebuie. :D
Auziti, ce se mai aude de noul imn al Pandurilor ? Tin minte ca se spunea ca va fi compus de 3SE... :thinkso:

Balaci
27th February 2007, 01:29
Da,am auzit si eu faza,da vad ca a ramas moarta deocamdata.Oricum,parerea mea:vechiul imn nu e chiar stralucit:D

TaciAcolo
27th February 2007, 01:33
e chiar enervant vechiul imn ;)...paote avem o surpriza acum la meciu cu poli iasi de acasa:D

Balaci
27th February 2007, 12:46
Versurile imnului Pandurilor,pentru melomani:D:

1.
Hei, hei, Pandurii
Hei, hei, Pandurii
E Gorju-ntreg o inima ce bate
Pentru echipa draga tuturor,
Ca domnul Tudor, cel fara de moarte,
Luptati Panduri, luptati gorjenilor!

2.
A spus candva un hatru bun de glume
Ca noi suntem esenta de olteni,
Voi s-aratati acum la-ntreaga lume
Cum stiu sa lupte bravii mei gorjeni!

3.
Pe ploaie, vant, arsita sau pe zloata,
Alaturi stam la bine si la greu,
Voi sa luptati cu fiinta voastra toata
Pentru onoarea Gorjului mereu!

Refren:
Hai Pandurii!
Strigam din toata inima,
Hai Pandurii!
Luptati si veti castiga!
Hai Panduri&#239;!

TaciAcolo
27th February 2007, 12:46
versurile sunt destul de bune...da interpretarea e problema :evil:

Balaci
27th February 2007, 12:48
Pai da,cand il aud pe stadion imi vine sa imi trag un glont in cap:D

Sergio_D
27th February 2007, 16:53
Pai da,cand il aud pe stadion imi vine sa imi trag un glont in cap:D

:happy

deci da, imnul e... nasol :D

Balaci
28th February 2007, 21:52
Cu cine ati vrea sa jucam in semifinale in Cupa?Eu as prefera Steaua!

Sergio_D
28th February 2007, 22:51
esti offtopic :D exista un thread dedicat cupei Romaniei :ras-plans:

Balaci
28th February 2007, 23:18
Stiu,da aici sunt polemici:D MA gandeam ca e locul ideal sa "polemizam":P

Sergio_D
11th March 2007, 13:35
am primit o scrisoare de la primar (de fapt, toti locuitorii Tg-Jiului au primit-o) :D in care mentioneaza obiectivele din acest an ale Primariei. Printre altele, am regasit si montarea unei instalatii de nocturna la stadion. Si avand in vedere ca s-a tinut de promisiuni in fiecare an, se pare ca de prin octombrie, vom vedea meciuri in nocturna. :rolleyes:

Balaci
11th March 2007, 13:37
Restul obiectivelor care mai sunt? Ca intr-o vreme se lauda ca se reface tot centrul din oras,da vad ca a fost lasat balta proiectul ala:(

Sergio_D
11th March 2007, 13:40
proiectul ala inca exista, insa e de mare amploare si trebuie facute nu stiu ce studii de fezabilitate, tampenii... :D

Din cate imi aduc aminte, spunea ca va face o parcare subterana undeva in zona pietei Prefecturii, va desfinta parcarea de acolo si o va transforma in zona exclusiv pietonala. Apoi, o sa se ocupe de reabilitarea altor drumuri si de racordarea la gaze, curent si apa a unor localitati de pe langa Tg-Jiu.

TaciAcolo
20th March 2007, 08:54
degeaba daca face doar centrul frumos ..si restul orasului praf;)

Balaci
24th March 2007, 11:46
Avem si noi un international astazi,pe Guso,care joaca pentru Bosnia.Sa ii uram succes:ok:

TaciAcolo
24th March 2007, 11:54
sau nu ..ca bag pe norvegia la pariuri :ras-plans:

Sergio_D
24th March 2007, 20:14
Pai bate Norvegia... Oricat de bun ar fi Guso, tot incaseaza vreo 2-3 boabe :D

Balaci
24th March 2007, 21:01
Doamne ce oameni:D

Balaci
24th March 2007, 23:54
Batu Bosnia:evil: e drept,fara Guso in poarta:D

Balaci
25th March 2007, 11:34
Ba se pare ca totusi a jucat Guso,m-am inselat:P

TaciAcolo
25th March 2007, 11:48
a jucat :D ca m-am uitat eu pe net la meci ;) ...mi se pare ca avea capu spart sper s anu fie grav ave ao plasa pe cap

Sergio_D
25th March 2007, 11:50
Norvegia - Bosnia 1-2
Guso titular :D

Balaci
25th March 2007, 11:51
Mai,e bine,macar avem portar de valoare in echipa:D

TaciAcolo
25th March 2007, 11:53
ciudat a fost la Dinamo da il tinea rezerva Andone:happy