PDA

View Full Version : Transferuri

Mad_max
6th April 2008, 01:29
Pe acest nou thread as vrea sa va spuneti parerea despre lotul actual al echipei, unde ar trebui facute modificari si care ar fi jucatorii cei mai potriviti.....de asemenea sunt binevenite si orice stiri despre eventualele transferuri in desfasurare

Mad_max
6th April 2008, 01:32
Hai sa incep eu......mie mi se pare ca Abidal este un fundas foarte lent si cel putin in ultimele meciuri a fost depasit usor de cam toti adversarii.....singura solutie deocamdata e sylvinho care cel putin la viteza sta mai bine....dar un transfer ar fi cel mai indicat....alves joaca pe partea lui?

Catalanul
6th April 2008, 05:14
adevarul e ca si pe mine m-a cam dezamagit abidal in acest sezon... ma asteptam la mai mult de la el... incepuse bine insa incet incet s-a cam stins :rolleyes: cele mai multe penalty-uri in acest sezon el le-a provocat :mda:

alves joaca pe partea dreapta (atat ca si fundas cat si ca si extrema)

messi19
6th April 2008, 09:54
abidal era cel mai bun fundas dreapta din lume cand era la lyon.
cand a venit la barca a inceput bine,ca si ceilalti 3 jucatori adusi in vara....insa vad ca nici unu nu mai joaca ,nu inteleg ....de fapt in afara de bojan si xavi ceilalti jucatori sunt toti destul de slabi in ultima vreme.
cred ca odata cu schimbarea antrenorului ar putea sa isi revina si el.nu cred ca trebuie cautat alt jucator pe postul ala.

messi19
6th April 2008, 10:02
un post care trebuie schimbat obligatoriu e fundasul dreapta....zambrotta nu joaca nimic acolo.
solutia se pare ca e deja stabilita,intelegandu-se cu dani alves.acuma sa speram ca si sevilla va fi deacord.

Mad_max
6th April 2008, 12:21
eu mai am o mare dilema.....ar trebui sa ramana valdes in continuare portar sau ar trebui sa transferam un portar cu renume?

messi19
6th April 2008, 13:37
nu stiu daca ar trebui alt portar,totusi mie nu mi se pare asa slab cum il considera unii.poate nu e extraordinar...dar e bunu

Catalanul
6th April 2008, 15:01
valdes nu trebuie schimbat... macar nu are prestatii asa slabe precum Dutruel, Arnau, Enke, Rustu sau mai stiu eu ce portari de mana a 2-a :D

abidal era cel mai bun fundas dreapta din lume cand era la lyon.

abidal e fundas stanga :)

cel mai bun fundas dreapta din lume la ora actuala e Dani Alves, care sa speram de la vara va juca in tricoul blau-grana :D :)

messi19
6th April 2008, 16:14
scuzeeeee.stiu unde joaca abidal.nu stiu cum am scris asa ceva.nu mi-am dat seama.

messi19
6th April 2008, 16:33
enke la barca a jucat doar un meci,deci.....nu poate fi considerat ca un fost potar al barcei.

valdes rar il vezi sa ia goluri din afara careului.mereu primeste gol din careu...deci automat dupa greseli ale apararii.
de loviturile libere directe nu mai zic.....singurul gol a fost primit de la juninho...dar si ala.....sa ne uitam ca un cassilas chiar daca e considerat al doilea portar al lumii primeste goluri senzationale.dar nu il critica nimeni.iar pe valdes.....eu unu sunt multumit cu el,poate mai mult...dar e bine si asa.
trebuie cautate problemele in alta parte nu la portar.

Mad_max
6th April 2008, 17:02
se speculeaza prin ziarele catalane un schimb adriano-ronaldinho.....eu zic ca ar fi benefic....adriano are calitati incontestabile si poate renaste la barca...pe cand lui ronaldinho ii dau sub 1% sanse sa mai joace vreun meci pentru prima echipa

Catalanul
6th April 2008, 17:09
eu nu as fi de acord cu acest schimb... atacanti avem destui (etoo, henry, messi, bojan, dos santos)... prefer sa il dam la milan pe 20 de milioane de euro decat sa vina adriano (cine stie daca isi revine...)

ar trebui sa facem un efort si sa il luam pe dani alves, sa insistam asupra lui Lampard (deoarece Deco se pare ca va pleca la vara) si daca reusim sa il transferam si pe Garay de la Racing eu zic ca ar fi de ajuns. Deoarece sunt putine sanse de a transfera in aceasta vara un jucator de calibrul lui Ronaldinho (gen Kaka sau Cristiano Ronaldo).

messi19
6th April 2008, 18:36
pai ei au anuntat pt la vara 100 mil pt transferuri.daca l-am vinde pe ronnie cu 20 ar fi 120 mil.sevilla cere parca vreo 30-35 mil pe alves,dci ar mai ramane vreo 90 mil sa-i zicem pt. un fundas central,poate garay.....un mijlocas la constructie ,poate diego.....un mijlocas defensiv care sa nu aiba pretentii dar sa fie bun,pt ca,cred ca yaya toure o sa isi revina ....poate albelda.
cred ca ajung 90 mil pt astia 3.

messi19
6th April 2008, 18:39
niste probleme care ar trebui rezolvate:

in primul rand schimbarea lu rijkaard
rezolvarea problemelor lui messi...cu accidentarile.
rezolvarea problemelor lui dos santos....cu integrarea in echipa
folosirea lui iniesta pe un post mai ofensiv.pt ca atunci cand e folosit retras nu face mare lucru

adi_sampon
15th May 2008, 16:07
Desi a trecut ceva timp de cand nu s-a mai scris aici incep eu
La Messi cu accidentarile ar fi nush sigur dar parca Pep vrea sa schimbe staff-ul medical .Alves e ca si luat ,ar mai fi Silva d ela Valencia care are sanse mari sa vina .Eto sa plece e foarte probabil si se anunta multe alte mutari

Dytza
2nd July 2008, 22:17
Stiu ca Thread-ul a fost uitat, dar vreau sa atrag atentia unui lucru...Staff-ul medical nu este in totalitate de vina pentru accidentarile dese ale lui Messi... La varsta de 13 ani, Messi a avut probleme hormonale, din cauza carora nu putea sa creasca...A urmat un tratament in urma caruia a crescut dar se pare ca tocmai acel tratament este de vina pentru aceste accidentari...Muschii, ligamentele, oasele si restul sunt mult mai "subrede" la el decat la un tanar de 21 de ani... Acesta se apre ca este motivul accidentarilor lui Messi... Dar nu este vorba numai de accidentarile lui ci de accidentarile tuturor...Pentru ca sezonul trecut am avut meciuri in care a trebuit sa joace Puyol sau OLEGUER pe stanga sau Ezquerro ori Gudjohnsen in atac....

Catalanul
2nd July 2008, 22:28
Se pare ca acelasi tratament pe care l-a facut Messi il va urma si Bojan pentru a creste in inaltime. Sa speram totusi ca nu aceasta este cauza accidentarilor :rolleyes:

Ar bine ca Messi sa fie apt de joc un sezon intreg pentru a demonstra ca este cel mai bun din lume :)

Dytza
3rd July 2008, 00:10
Se pare ca acelasi tratament pe care l-a facut Messi il va urma si Bojan pentru a creste in inaltime. Sa speram totusi ca nu aceasta este cauza accidentarilor :rolleyes:

Ar bine ca Messi sa fie apt de joc un sezon intreg pentru a demonstra ca este cel mai bun din lume :)

Nu cred, Bojan la varsta sa are deja 170 si nu mai are nevoie de niciun tratament...In plus este deja prea mare pentru a mai urma un astfel de tratament...:

Height: 170 cm
Weight: 65 kg

Sunt datele oficiale de pe site...

Hertz
3rd July 2008, 00:17
Prea mare pentru varsta sa?:)):D:D

Io la 13-14 ani aveam 1.83 :D

Dytza
3rd July 2008, 00:38

Cred ca m-ai inteles gresit :D... E prea mare (ca varsta) pentru a mai urma un astfel de tratament :P

HardmaN
5th July 2008, 17:33
dani alves a semnat pt barca :>

Xaviesta
16th June 2009, 15:58
dani alves a semnat pt barca :>

Nu stiu sigur...am vazut pe boomsportonline ca scria ca Villa o sa vina la Barca doar daca ii da Valenciei 50 de mil euro

iuli_vl
21st June 2009, 23:08

Pe cine crezi ca miniti?nu tie putin de rusine sa aberezi in haul asta,pai daca tu ai avut la 13-14 ani 183 cm,inseamna ca acum ai cel putin 2.10 cm:lol:

messi19
21st June 2009, 23:27
stiu ca pare socant pt tine...insa cel mai inalt om din lume nu are 1.85

Sir. Eko
21st June 2009, 23:39
Nu stiu sigur...am vazut pe boomsportonline ca scria ca Villa o sa vina la Barca doar daca ii da Valenciei 50 de mil euro

El zicea de Dani Alves si aia a fost de mult :d

mariomax
9th May 2011, 22:03
pe cine ati vrea la Barca pentru sezonul viitor?

io: Cesc, Alexis Sanchez sau Rossi, Bale si un fundas central.

Lordul
9th May 2011, 22:19
eu : Fabregas , Theo Walcott , Bale si Isei Kagawa de la Dortmund

Dytza
9th May 2011, 23:27
Subotic (Borussia)/ Höwedes (Schalke). Mi-ar fi plaut intoarcerea lui Martin Cáceres de la Sevilla. A facut un sezon excelent acolo, si cred ca e gata pt a juca la Barceloa. In plus poate juca si pe postul de fundas dreapta in cazul unei accidentari a lui Dani Alves. Dar se pare ca Barça va primi 4.5M pt transferul definitiv al lui Caceres la Sevilla. Botía, imprumutat la Sporting Gijon, care a facut de asemena un sezon foarte bun acolo, va reveni ine chipa mare a Barcelonei si e o solutie buna de viitor pt postuld efundas central. In mod sigur Gabi Milito va pleca la vara, eu mi-as dori sa fie urmat si de Maxwell. Filipe Luís ar fi o optiune buna acolo.

Bale a suferit o accidentare grava acum 2 zile, si va sta minim 6 luni pe tusa. Ramane de vazut in ce masura va mai reveni al aceeasi forma. E clar ca nu va pleca de la Tottenham vara asta. Oricum nu l-as fi vazut pe Guardiola platind 40M pt Bale.

Keita probabil va pleca si el, deci trebuie sa se aduca un mijlocas puternic. Ramane de vazut...

Daca ar fi un mijlocas care imi vine in minte in momentul asta ar fi Javier Pastore. Dar probabil Palermo va cere foarte mult pe el, si acesta deja si-a exprimat ideea de a refuza (deocamdata) echipe gen barça si Real pt a fi titular la unele precum Juventus.

Fábregas ar fi un plus imens pt echipa, desi deocamdata nu ii vad locul la mijloc.

In atac, i-as imprumuta pe Bojan si Jeffren la niste echipe din Primera unde ar putea juca meci de meci, precum Osasuna Sociedad Malaga etc. Alexis Sanchez, Giuseppe Rossi.

MariusMihalache
10th May 2011, 14:12
Si eu as vrea sa vine Rossi la Barca dar parca mi-ar parea rau sa-l vad ca face tusa....

Dytza
11th May 2011, 23:16
Ce ziceti de Iker Muniain?

MariusMihalache
12th May 2011, 16:03
Bun dar depinde pe cati bani

Numero Dieci
22nd May 2011, 12:41
Pleaca Bojan?

Catalanul
22nd May 2011, 12:47
Barça vrea sa negocieze cu Villareal transferul lui Rossi. Submarinul galben cere 33 milioane de €, Barça ofera bani mai putini + Bojan.

atdi
24th May 2011, 15:55
Nu mi se pare o afacere buna. Pe Bojan ar fi bine sa-l dea doar imprumut.

Lordul
28th May 2011, 17:23
Rossi a dat mai multe goluri decat Bojan Krkic

dani.barcelona
29th May 2011, 10:29
neymar e singurul jucator in care merita investiti bani vara asta, pt restul compartimentelor se gasesc destui cantenari in curtea la masia.

mariomax
30th May 2011, 18:19
cica se negociaza deja cu un brazilian de la Sahtior, Willian Borges da Silva, 21 de ani.

Dytza
1st June 2011, 19:38
http://www.totalbarca.com/wp-content/uploads/2011/05/sport_75014.jpg

Sir. Eko
1st June 2011, 19:39
25 de milioane pt Cesc?:happy:happy
50 + si vorbim

Andrei_23
1st June 2011, 19:46
25+ Eboue :D

Lordul
2nd June 2011, 17:53
25 de milioane pt Cesc?:happy:happy
50 + si vorbim

imi pare rau dar Cesc nu mai valoreaza peste 50 de milioane...are si vreo 27 de ani....

cred ca valoarea lui de piata e undeva la 36-40 de milioane de euro

Xaviesta
2nd June 2011, 17:58
imi pare rau dar Cesc nu mai valoreaza peste 50 de milioane...are si vreo 27 de ani....

Fabregas doar ce a facut in mai 24 ani. E foarte tanar.:)

Dytza
2nd June 2011, 19:14
http://www.mundodeportivo.com/20110531/participacion/encuestas/a-quien-prefieres-en-el-barca-a-cesc-o-a-thiago_54163719930.html

Xaviesta
2nd June 2011, 19:57
Daca totul merge bine Thiago poate sa ajunga mult mai bun decat Fabregas.:ok:

Sir. Eko
2nd June 2011, 20:21
Daca totul merge bine Thiago poate sa ajunga mult mai bun decat Fabregas.:ok:
Mult mai bun zice.
Cam greu adica Thiago are 20 de ani,poi nu te supara Cesc la varsta aia avea deja vreo 50 (mai mult de 50 in total) meciuri in PL.

:happy:happy

Villa la varsta lui a costat atata,Cesc 50+

Nu mai zic ca are 24 de ani si e deja cine e ,poi unde era Iniesta sau Xavi la varsta asta?

Dytza
2nd June 2011, 21:06
Iniesta dadea assist in finala UCL. Doar atat. Xavi castiga TROFEE cu Barça fiind titular la mijloc alaturi de jucatori ca Deco sau Ronaldinho.

Xaviesta
2nd June 2011, 21:06
Mult mai bun zice.
Cam greu adica Thiago are 20 de ani,poi nu te supara Cesc la varsta aia avea deja vreo 50 (mai mult de 50 in total) meciuri in PL.

:happy:happy

Villa la varsta lui a costat atata,Cesc 50+

Nu mai zic ca are 24 de ani si e deja cine e ,poi unde era Iniesta sau Xavi la varsta asta?

Pai si ce vrei acum? Sa nu mai joace Xavi sau Iniesta ca sa joace Thiago? Arsenal nu avea pe nimeni pe postul ala de-aia juca mai mult Fabregas.

Dytza
2nd June 2011, 21:08
http://www.sport.es/es/noticias/barca/20110602/cumbre-sorpresa-con-caminero/1029526.shtml

Directorul sportiv al lui Atléti, pe Camp Nou? Atletico face orice pentru a nu-l vedea pe Kün pe Bernabéu. :D

Sir. Eko
2nd June 2011, 21:25
Iniesta dadea assist in finala UCL. Doar atat. Xavi castiga TROFEE cu Barça fiind titular la mijloc alaturi de jucatori ca Deco sau Ronaldinho.

Am mai avut dezbaterea asta pe un forum strain .
Tin minte ca au venit aia cu qoute`uri de pe forumuri de la Barca de mai de mult cand multi cereau ca Xavi sa fie vandut .Fara vrajeala,daca o sa gasesc postez aici topicu.Si acum Xavi a devenit cel mai bun mijlocas din lume.La asta am vrut eu sa ajung.Cesc la 24 e mai bun ca Xavi la 24 in 5-6 ani o sa ajunga ....mare :).25 de milioane de euro e mult prea putin.

Nu vreau eu sa joace Thiago,mi se rupe cine joaca la voi,ziceam doar ca e exagerat sa zici ca o sa devina MULT mai bun ca Cesc.

Dytza
2nd June 2011, 21:43
Corect.

Cesc la 24 > Xavi la 24.

Iniesta la 24>>>>>>>>>Cesc la orice varsta.

atdi
2nd June 2011, 22:27
Rossi a dat mai multe goluri decat Bojan Krkic

Da, dar Rossi a jucat mai mult. Bojan cand a fost nevoie de el in retur a jucat bine, pacat ca s-a accidentat.

Sir. Eko
2nd June 2011, 22:51
Corect.

Cesc la 24 > Xavi la 24.

Iniesta la 24>>>>>>>>>Cesc la orice varsta.

we`ll just see about that

Nadalfan
3rd June 2011, 09:30
Cum sa fie iniesta>>>>>>>>>>>>>Cesc,iar Cesc>Xavi la 24 ani.Xavi inca de la 22-23 de ani daca nu chiar mai devreme era titluar indiscutabil la Barca.Eu spun ceea ce e in momentul de fata.Xavi>>>Cesc,Cesc=Iniesta,Xavi>>>Iniesta.

Dytza
3rd June 2011, 17:12
Cum sa fie iniesta>>>>>>>>>>>>>Cesc,iar Cesc>Xavi la 24 ani.Xavi inca de la 22-23 de ani daca nu chiar mai devreme era titluar indiscutabil la Barca.Eu spun ceea ce e in momentul de fata.Xavi>>>Cesc,Cesc=Iniesta,Xavi>>>Iniesta.

:))

Noi vorbeam de Xavi la 24 ani. In niciun caz nu il comparam pe Xavi de acum cu Cesc. Cesc e departe de Iniesta...dar are tot timpul in fata.

Celso
3rd June 2011, 17:25
cred ca glumesti? Fabregas ii mai bun decat Iniesta, cel putin in opinia mea ...sut, viteza, lovituri libere, recuperarea balonului, patrundere

sa il vad pe Iniesta cum s-ar descurca intr-o echipa ca Arsenal:)

Xaviesta
3rd June 2011, 17:30
Fabregas nu face cu mingea ce face Iniesta.:)

Nadalfan
3rd June 2011, 17:42
Ma voi astia fani ai Barcelonei ati face bine sa va uitati si la EPL sa vedeti acolo fotbal adevarat.Iniesta nu ar face in EPL ce face in Primera.Acolo jocul e de 3 ori ma rapid plus ca e si mult mai fizic.Astea sunt doua capitole la care Iniesta sufera.Cesc e unu din cei mai tehnici jucatori din lume si voi spuneti ca e la ani lumina de Iniesta.

Xaviesta
3rd June 2011, 17:55
Ma voi astia fani ai Barcelonei ati face bine sa va uitati si la EPL sa vedeti acolo fotbal adevarat.Iniesta nu ar face in EPL ce face in Primera.Acolo jocul e de 3 ori ma rapid plus ca e si mult mai fizic.Astea sunt doua capitole la care Iniesta sufera.Cesc e unu din cei mai tehnici jucatori din lume si voi spuneti ca e la ani lumina de Iniesta.

Bine ca nu se joaca de 1000 de ori mai rapid acolo.:) Iniesta>Cesc si atat. Mai are multe de invatat Cesc.:)

Dytza
3rd June 2011, 18:12

Ma uit poate mai des cu tine la EPL, si stiu cum se joaca acolo. Noi vorbim de ei strict individual. La orice capitol ii iei in momentul asta, Iniesta este peste Cesc.

Probabil toti cei de la FIFA sunt fani Barça sau orbi de i-au dat locul 2 la Balonul de Aur.

"Scuza" cu Barça/jucatorii Barçei in EPL e de domeniul trecutului. Am maturat cu toate echipele din EPL in ultimii 5 ani.

Celso
3rd June 2011, 18:29
Nu a zis nimeni ca nu e bun Iniesta, dar crede-ma nu e peste Cesc la toate capitolele ..Cesc nici macar nu a avut o echipa cu care sa ajunga locul 2 in clasamentul FIFA.:) ..poate dupa ce ajunge la Barca:)))

Sir. Eko
3rd June 2011, 18:58
Ma uit poate mai des cu tine la EPL, si stiu cum se joaca acolo. Noi vorbim de ei strict individual. La orice capitol ii iei in momentul asta, Iniesta este peste Cesc.

Probabil toti cei de la FIFA sunt fani Barça sau orbi de i-au dat locul 2 la Balonul de Aur.

"Scuza" cu Barça/jucatorii Barçei in EPL e de domeniul trecutului. Am maturat cu toate echipele din EPL in ultimii 5 ani.

Hehe ,ii greu sa compari ,adica nu ii chiar usor sa joci in Nord in ianuarie la Stoke sau la Wolves unde ai si griji in plus gen imi rupe picioru Karl Henry sau nu ...:D

Toti 3 sunt niste super jucatori.
Faza ii ca Wenger il joaca pe Cesc acum mai in fata,desi eu consider ca cel mai bine joaca mijlocas central ...

Dytza
5th June 2011, 21:47
1MXQe2jgmrg

Pedro. :cool:

Sir. Eko
5th June 2011, 21:55
^ funny :D

dani.barcelona
5th June 2011, 23:43

campioana fotbalului "adevarat" :sleep: a fost invinsa fara drept de apel de Barca, asa ca tu fan al *****ului din madrid ar fi bine sa te abtii de la comentarii din astea idioate despre jucatorii Barcelonei. fabregas nu se poate ridica la nivelul jocului atins de catalani, la CM din 2010 a fost rezerva si datorita acestui fapt.

Dytza
7th June 2011, 19:05
http://www.sport.es/es/noticias/barca/20110607/acuerdo-total-con-alexis/1034976.shtml

MariusMihalache
10th June 2011, 09:52
se pliaza perfect zic e Sanchez pe ce vrea Barca

Sir. Eko
14th June 2011, 15:53
Sport Italia confirms Neymar signs a five years deal with Real Madrid. Also Bronzetti confirmed it. Nothing official though.

Patriots
14th June 2011, 20:29
Sport Italia confirms Neymar signs a five years deal with Real Madrid. Also Bronzetti confirmed it. Nothing official though.

Eko aici e threadul Barcelonei :D Si sincer nu ii pasa nimanui de la Barcelona de Neymar. Un mare talent , pacat ca are fitele lui Cristinel.

Xaviesta
14th June 2011, 20:34
Eko aici e threadul Barcelonei :D Si sincer nu ii pasa nimanui de la Barcelona de Neymar. Un mare talent , pacat ca are fitele lui Cristinel.

O sa faca o pereche de cocalari minunata alaturi de Gaynaldo.:))

Patriots
14th June 2011, 20:40
O sa faca o pereche de cocalari minunata alaturi de Gaynaldo.:))

Eh , sa nu fim rai. Amandoi sunt jucatori foarte buni , insa au si un caracter care lasa de dorit. Pacat de ei.

Sa ii lasam pe ei , eu astept un transfer ceva. Am vazut niste stiri legate de Thiago Silva, in care chiar jucatorul declara ca s-ar fi inteles cu Barcelona si mai ramane sa se inteleaga si cluburile. Nu stiu cat de adevarat o fi , dar nu mi-ar displace sa vina la noi :D

Dytza
14th June 2011, 21:13
Balotelli al Braziliei a semnat cu Real. Alaturi de Ronaldo, suna promitator...

Sir. Eko
14th June 2011, 22:54
Eko aici e threadul Barcelonei :D .

Am vazut Transferuri,am postat :).Scuze,nu stiam ca sunt separate.

MariusMihalache
15th June 2011, 14:58
Pai e normal sa confuzi ptr ca tot ce tine de transferuri in Spania sunt decat 2 cluburi Barca si Real

Catalanul
15th June 2011, 17:37
dintre toti jucatorii despre care se vorbeste prin presa eu mi-l doresc pe Rossi :ok: un atacant care s-ar potrivi de minune pentru stilul Barcelonei. Restul mi-e indiferent, Fabregas daca isi dorea cu adevarat sa vina la Barça nu si-ar fi prelungit contractul acu' 2 ani. Sa stea la Arsenal pana in 2013 si-l luam atunci mai ieftin :D Cel mai bine e sa promoveze Guardiola tineri jucatori precum Thiago, Bartra, Muniesa sau Montoya, toti prezenti la campionatul european under 21 cu Spania :ok:

MariusMihalache
16th June 2011, 10:18
Opa se pare ca il dati pe Vila ptr Fabregas.
Ma refer ca il vindeti ca sa faceti rost de bani ptr Fabregas. Se pare ca o sa-l cumere Chelsea sa faca pereche de atac cu Tores

Catalanul
16th June 2011, 10:37
da, si cristiano pleaca la manchester city in schimbul a 170 milioane € :))

Patriots
16th June 2011, 13:36
Opa se pare ca il dati pe Vila ptr Fabregas.
Ma refer ca il vindeti ca sa faceti rost de bani ptr Fabregas. Se pare ca o sa-l cumere Chelsea sa faca pereche de atac cu Tores

Ma indoiesc ca se va intampla asta.

Catalanul
16th June 2011, 15:54
inventii ale presei englezesti, la fel ca si cea cu Ronaldo si manchester city

mariomax
13th July 2011, 17:12
Alexis pare ca a fost rezolvat.

Dytza
16th July 2011, 18:48
Jonathan dos Santos va pleca la Zaragoza pentru 1 milion de euro. Multi ar spune ca e o gluma considerand potentialul sau, dar Barça a stabilit o clauza de intoarcere de 2,5 M dupa 1 sezon si 1,5 M dupa 2 sezoane. Astfel putand sa il cumpere mai ieftin in cazul in care ar exploda.

EonLockz
19th July 2011, 00:34
campioana fotbalului "adevarat" :sleep: a fost invinsa fara drept de apel de Barca, asa ca tu fan al *****ului din madrid ar fi bine sa te abtii de la comentarii din astea idioate despre jucatorii Barcelonei. fabregas nu se poate ridica la nivelul jocului atins de catalani, la CM din 2010 a fost rezerva si datorita acestui fapt.

A jucat un pic în finala, poate îți aduci aminte o pasa...

Gooner
19th July 2011, 02:28
A jucat un pic în finala, poate îți aduci aminte o pasa...

Andrei, orice le-ai spune, mama lui Xavi jongleaza mai bine cu mingea decat orice jucator din Premier League, tatal lui Iniesta vede mai bine jocul decat orice jucator din Bundesliga, iar bunicul lui Messi e peste orice antrenor din Serie A. Pledezi pentru Fabregas in fata unor "fani" pentru care orice alta conceptie decat cea proprie, e venita din partea unui cretin. As spune-o pe aia cu fudulia, dar ma tem ca n-am cu cine.

Desi stiu ca arguing on the internet is like running at the special olympics, even if you win, you're still retarded... postez asta (http://www.goal.com/en-us/news/85/england/2011/02/23/2366011/stats-show-arsenals-cesc-fabregas-is-most-creative-player-in) pentru cei cu adevarat interesati, pentru cei care stiu ca fotbalul s-a inventat cumva inainte de 2008 si ca in lume exista putin mai multe decat doua echipe.

sanyi68
14th June 2013, 12:34
Incepind cu 01.07.2013 revin Cuenca,Miguel Angel,Jordi Quintilla,Fontas si Affelay.Vine Neymar de la Santos pentru care Barcelona a platit 57 MIL.EURO

delaparis
2nd August 2016, 01:31
Gignac la Barcelona ... :))
Sunt serios :cool:

phife
2nd August 2016, 01:41
mai bine gomez

Eddy DoubleD
2nd August 2016, 01:41
Barcelona ia toti jucatorii care au impresionat la Euro: Gomes, Gignac...

Xaviesta
2nd August 2016, 13:40
Nu vine

YoNuTzz
5th August 2016, 23:39
nu mai castiga sevilla si al 4-lea europa league la rand :))

au plecat Banega, Krychowiak, Gameiro, Coke, Llorente, si nu prea a venit nimeni...

delaparis
24th August 2017, 21:56
A venit Dembele contra 150 mlioane.
Urmeaza Di Maria contra 70 si asa s-au dus cei 220 luati pe Neymar?

YoNuTzz
25th August 2017, 10:17
mi se pare socant dembele 150 de mil...wtf...

messi19
25th August 2017, 18:25
sunt 105 mil + 40 variabile. pana sa ii plateasca si pe aia 40 mai este.

Razor
25th August 2017, 18:44
100+ milioane pentru unul de 20 de ani care inca nu a demonstrat nimic in fotbal. :)) S-a dus si mentalitatea Barcelonei de acum cativa ani.

YoNuTzz
25th August 2017, 19:44
socant...oricum daca il luau inainte sa-l dea pe neymar, nu dadeau peste 70.

messi19
25th August 2017, 21:48
100+ milioane pentru unul de 20 de ani care inca nu a demonstrat nimic in fotbal. :)) S-a dus si mentalitatea Barcelonei de acum cativa ani.

ce mentalitate?? ti se pare ca Bartolomeu si ai lui au vreun fel de minte??

daca era Laporta presedinte Barca inca il avea pe Thiago, jucator de care au nevoie ca de aer.
nu il pierdeau pe Neymar sub nici o forma.
probabil Pep inca era antrenor la Barca.

insa, nu. nu a putut sa aiba al treilea mandat, iar mai nou, votantii au fost prostiti de prostul asta.

phife
25th August 2017, 22:07

A demonstrat. Nu de banii astia da mna.
Nu e suficient pt barcuta

Xaviesta
26th August 2017, 03:24

Cum sa platesti 45 pe Vinicius Jr?

Dembele a demonstrat destule.

Clau7_D
26th August 2017, 10:21
Dembele o sa intre perfect in linia de 3, langa Messi si Suarez. E omul potrivit pentru a-l inlocui pe Neymar.
Mai au nevoie de forte proaspete la mijloc, acolo au pierdut mult. Iniesta nu mai poate de unul singur, trebuie sprijinit. Poate rezolva si cu Coutinho.

El Pistolero
26th August 2017, 11:18
Ce a fãcut Dembele ma pana acum? E promitator si atat, nu a impresionat deloc la Dortmund. Poate ca o sa prindã la Barca, dar clar nu merita banii aia acum.

Srdjan
26th August 2017, 13:11
Ce a fãcut Dembele ma pana acum? E promitator si atat, nu a impresionat deloc la Dortmund. Poate ca o sa prindã la Barca, dar clar nu merita banii aia acum.

A demonstrat destule pentru 19 ani, la un club care nu putea sezonul trecut sa emita pretentii, decat in campionatul intern. Nu valora atata de mult,insa asta e piata actuala a transferurilor, iar Dembele are talentul sa ajunga cel putin la nivelul lui Neymar in 2 ani. Pe langa asta,e un jucator mai bun pentru echipa, nefiind atat de individualist.

Pe final perioadei de transferuri, daca vine si Di Maria, pot spune ca ne-am intarit cat de cat. Daca n-am fi aruncat aiurea cu banii pe Paulinho, probabil il aduceam si pe Seri, dar acum asta e

phife
26th August 2017, 13:51

ba, ai vazut 5 meciuri ale bvb sezonu trecut? dembele a fost in 3 sferturi de sezon de departe cel mai bun jucator de la club/ cel mai in forma.

Clau7_D
26th August 2017, 16:19

Pai zi ce a facut Neymar pana sa ajunga la Barcelona? A jucat doar in Brazilia, care nu se compara cu campionatul Germaniei, totusi :) Dembele e meserias, se incadreaza perfect la Barcelona. Suma de transfer nu ma intereseaza, nu platesc eu banii din buzunarul meu :))

YoNuTzz
26th August 2017, 22:15
este exagerat 105 mil, indiferent ce ati spune...

Xaviesta
27th August 2017, 13:39
No shit Sherlock:)) cand Morata si Lukaku sunt vanduti pe 80-90....

El Pistolero
27th August 2017, 18:34
Hai ba, ca aia au demonstrat ceva. Câte goluri si assisturi are Dembele? E pistol cu apa asta pe lângã Mbappe, ala a rupt sezonul trecut, ar trebui sa coste 200 de mil atunci.

phife
27th August 2017, 20:16
da ma da.
pai nu se caca marele mbappe in poteca. one seazon fckin wonder.
dembele are 10+ goluri 20+ assisturi in sezonul trecut in conditiile in care nu a iesit campion si bvb a avut un sezon slab.
cifrele nu joaca fotbal. dembele joaca, mbappe are cifre.

Nadalfan
28th August 2017, 10:54
Cand o aud p'aia cu mentalitatea Barcei cu tineri si ***** ma apuca rasul...Barcelona, pana la era galactica a lui Real, erau Madridul din 2000 - 2013... Am citit o chestie cum ca Barcelona e singura echipa care a batut de 6 ori recordul de transferuri intr-o singura perioada de transferuri :)) adica, oamenii au luat 6 jucatori...record dupa record. Inafara de anii cu Pep cand au avut propria lor "class of 92" Barca mereu a cheltuit enorm pe transferuri. Asa ca terminati-va cu mentalitatea Barcelonei.

Revenind la Dembele. Omul a costat cam cat trebuia sa coste. Rennes din afacerea asta a iesit cu vreo 62mil. Dortmund cu doar 43 deocamdata, dar in Germania se zice ca 30mil din aia 40 sunt doar pentru aparitii deci o sa-i primeasca sigur. Mai raman 10 mil daca o sa ia Barca ceva trofee.

Dembele si Mbappe sunt diferiti. Nu prea merge sa-i compari. La ce avea Barca acum nevoie e mai util Dembele. Mbappe se calca pe picioare cu Messi si Suarez. Asa Dembele poate sa joace lejer lipit de banda.

Ma rog, nu stiu de ce ma agit. Real il are pe Asensio pe care Barca nu au vrut sa plateasca 5mil deodata :)))) Auzi la ei, au vrut sa plateasca 5mil decalati pe 2 ani :))))))

El Pistolero
28th August 2017, 20:46
L-ati vazut pe Dembele azi la prezentarea oficiala?:)) S-a facut de cacao, sarea mingea din el ca din gard. :))))

messi19
28th August 2017, 21:27
Cand o aud p'aia cu mentalitatea Barcei cu tineri si ***** ma apuca rasul...Barcelona, pana la era galactica a lui Real, erau Madridul din 2000 - 2013... Am citit o chestie cum ca Barcelona e singura echipa care a batut de 6 ori recordul de transferuri intr-o singura perioada de transferuri :)) adica, oamenii au luat 6 jucatori...record dupa record. Inafara de anii cu Pep cand au avut propria lor "class of 92" Barca mereu a cheltuit enorm pe transferuri. Asa ca terminati-va cu mentalitatea Barcelonei.

Revenind la Dembele. Omul a costat cam cat trebuia sa coste. Rennes din afacerea asta a iesit cu vreo 62mil. Dortmund cu doar 43 deocamdata, dar in Germania se zice ca 30mil din aia 40 sunt doar pentru aparitii deci o sa-i primeasca sigur. Mai raman 10 mil daca o sa ia Barca ceva trofee.

Dembele si Mbappe sunt diferiti. Nu prea merge sa-i compari. La ce avea Barca acum nevoie e mai util Dembele. Mbappe se calca pe picioare cu Messi si Suarez. Asa Dembele poate sa joace lejer lipit de banda.

Ma rog, nu stiu de ce ma agit. Real il are pe Asensio pe care Barca nu au vrut sa plateasca 5mil deodata :)))) Auzi la ei, au vrut sa plateasca 5mil decalati pe 2 ani :))))))

de ce nu ne zici si noua despre ce perioada e vorba si ce jucatori a luat??

phife
28th August 2017, 21:42
ba, imi pare rau ca nu ati prins grupa cu barcuta sa va scoata asta fotbalu din cap..

Nadalfan
28th August 2017, 23:10
de ce nu ne zici si noua despre ce perioada e vorba si ce jucatori a luat??

Sau ma rog, cand a venit Maradona.

messi19
29th August 2017, 00:39
deci, ai scris si tu ceva, asa, ca sa te afli in treaba :)) .
si eu chiar asteptam curios sa aflu despre ce perioada e vorba. :D
nu cred ca este cineva, sanatos la cap, care sa fi zis ca Barca nu cheltuie mult. doar ca, in ultimii 10-15 ani chiar au avut rezultate cu La Masia. fata de alte cluburi mari care abia scot doi jucatori buni in perioada asta de timp.
din pacate, actuala conducere nu are treaba cu promovarea tinerilor si s-a ajuns la situatia actuala.

Sevilla86
30th August 2017, 22:54
Barcelona a avut cel mai scump transfer al sezonului in '73 - Johan Cruyff, '80 - Bernd Schuster, '82 - Maradona, '93 - Romario, 2014 - Suarez.

Ronald Koeman, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Ibra, Neymar si Dembele au fost pe locul doi ca valoare a transferului in sezoanele in care au fost transferati la Barcelona. Cel putin pana in anul 2000, Barcelona a avut cel mai scump transfer al sezonului mai des decat Real.

Statistics were brought to you by Sevilla86 SRL.

messi19
30th August 2017, 23:09
da, si??
oricum, e diferenta mare intre ce ai scris tu si ce scria ala mai sus... ca a citit el in stele(fcsbele) ca aia si ailalta.

Sevilla86
30th August 2017, 23:20
Nu am exprimat nici o opinie in postarea de mai sus, am postat doar niste statistici.
Cum le interpretati este treaba voastra, nu am luat partea nimanui.

Relaxeaza-te.

Razor
31st August 2017, 03:33
Cum sa platesti 45 pe Vinicius Jr?

O prostie si aia , avand in vedere ca pe Asensio l-au luat cu 3 milioane.

Faceam referire la preturile exagerate care se platesc pe pusti de 19-20 de ani care nu vin cu niciun fel de experienta la echipa (lasam talentul deoparte).Pai Ronaldo cand a venit la Real pe 94 de milioane castigase deja Balonul de Aur si UCL + trofee in Anglia atat cu echipa cat si individuale...acum se plateste suma aia (si chiar mai mult) pe jucatori care abia au debutat de 1-2 sezoane.

Ma rog , noi avem noroc ca avem echipa formata din multi jucatori tineri care deja s-au integrat , n-avem nevoie de cine stie ce jucatori pe care sa dam o caruta de bani...momentan.

Nadalfan
31st August 2017, 11:22
da, si??
oricum, e diferenta mare intre ce ai scris tu si ce scria ala mai sus... ca a citit el in stele(fcsbele) ca aia si ailalta.

Acum am intrat aici.
1982. Nu pusesem anul. L-au luat pe Maradona si vreo 2 de la Atletico. Restul nu mai stiu de unde erau. Maradona avea vreo 20 de ani si a costat 8 mil de euro. In 1982!!!

delaparis
31st August 2017, 12:32
Barcelona a avut cel mai scump transfer al sezonului in '73 - Johan Cruyff, '80 - Bernd Schuster, '82 - Maradona, '93 - Romario, 2014 - Suarez.
In orice caz in '86 nu au transferat mare lucru si erau praf :)

Sevilla86
31st August 2017, 12:39
Intr-adevar, in sezonul '82-'83, Barcelona avea 6 transferuri in top 10 al celor mai scumpe transferuri.
Maradona - nr 1, Marcos Alonso - nr 3, Julio Alberto - nr 5, Periko Alonso - nr 8, Pichi Alonso - nr 9, Urbano - nr 10.

Insa Maradona costa de doua ori mai mult decat restul 5 la un loc.

Sevilla86
31st August 2017, 12:42
In orice caz in '86 nu au transferat mare lucru si erau praf :)

Asa praf cum erau, au eliminat pe Porto, Juventus si Goteborg in acel sezon.
Ca sa nu mai spun ca au rezistat in fata Stelei pana la penalty-uri. Mare performanta :)

messi19
31st August 2017, 21:18
Acum am intrat aici.
1982. Nu pusesem anul. L-au luat pe Maradona si vreo 2 de la Atletico. Restul nu mai stiu de unde erau. Maradona avea vreo 20 de ani si a costat 8 mil de euro. In 1982!!!

tot cu virgula iti da.
pana in anul ala Barca mai cumparase vreo 6 jucatori cu peste 800 000. 4 dintre aia 6 au costat sub suma aia. deci, nu au batut nimic in anul ala. ca au realizat cel mai scump transfer din istorie la vremea aia, da. dar era vorba de Maradona.

delaparis
31st August 2017, 21:43
Mare performanta :)
Corect. Steaua care eliminase pe Vejle, Honved, Lahti si au avut norocul prostului cu Anderlecht in retur :D ... Mare echipa, mare performanta :)

Sevilla86
1st September 2017, 13:14
Da, 3-0 cu Anderlecht e noroc chior. Da' pe langa Anderlecht a jucat si cu Barcelona. A intalnit doua echipe de top in acel sezon.
Dar nu se poate vorbi de noroc sau intamplare la Steaua. A jucat doua finale si o semifinala de CL in interval de 4 sezoane.

A batut Barcelona in finala, a batut pe Dinamo Kiev in Supercupa, a eliminat Anderlecht si Goteborg. Echipe de prim nivel in Europa la acea vreme.

queque
2nd September 2017, 09:01
Cativa jucatori care au revenit in LaLiga (la mejor liga del mundo):
-Sergio Garcia (Espanyol,un idol)
-Deulofeu (Barcelona,inca tanar,dar nu mai are aceeasi perspectiva,parere personala)
-Lucas Perez (Depor,ultima dragoste)
-Jesus Navas (sper sa revina la o forma apropiata de cea de inainte de City)
-Banega (Valencia,cred ca inca mai poate)
-Kondogbia (Valencia,greu de crezut ca mai ajunge la nivelul demonstrat anterior)
-Bacca (Villareal,nu cred ca va mai fi la fel de decisiv)
-Baston (Malaga,ar fi foarte important sa ajunga la nivelul la care era la Eibar)
-Bojan (Alaves,incognita total si ce perspectiva avea copilul asta)
-Nolito (Sevilla,cred ca va raspunde)
-Stuani (Girona,momentan,doua goluri cu capul contra Atletico!)
-Darder (Espanyol,nu a fi titular)
-Tello (Betis,a nimerit intr-o casa de prostituate,dar se pare ca anul asta ceva se schimba acolo)
-Guardado (Betis,imposibil sa nu fie remarcat,multa calitate)
-Amrabat (Leganes,surpriza totala si in ultimele secunde,daca ajunge vreodata la nivelul Malaga,Leganes trage pentru Europa League) :)

In general:
*Lupta pentru evitarea retrogradarii va fi cinica;intr-o emisiune foarte importanta in mass-media spaniola s-au reunit toti ziaristii importanti din sport si au votat.Prima retrogradata ar fi Leganes,dupa previziunile lor.Apoi,cam la egalitate (celelalte,oarecum) Getafe,Alaves!,Levante,Depor,Eibar!,Girona,Malaga! ,LasPalmas!
*Cel mai bine s-a miscat (parerea mea) Betis.Au terminat si stadionul,dupa 'n'-sprezece ani,devenind al 3-lea in capacitate (pana se inaugureaza EL Metropolitano lui Atletico).Se vede ca e SerraFerrer la conducere (pentru cine nu stie,a fost antrenor,candva,la Barcelona,un tip toba de fotbal).Cred (si sper,de fapt) ca vor fi cel putin ceva de genul LasPalmas de anul trecut.O merita din plin,au cea mai frumoasa galerie din Europa,raportat la ce au castigat vreodata.
*Barcelona,prost condusa (parere personala)
*Madridul nu cred ca va avea probleme mari.Nici nu stiu ce ar fi putut transfera.Eu cred ca e cea mai buna echipa (lot) din istoria lor.Chiar si ultimele rezerve sunt top.Nu as vrea sa fiu in pielea lui Zidane,cand trebuie sa decida daca joaca Casemiro,sau Isco,sau Bale,sau Asensio,etc :)
Probabil Cristiano se va odihni bine in prima parte a sezonului.
*Girona.Cine stie,sa-mi spuna si mie pe unde va fi echipa asta in ianuarie.In posturi de Champions,la retorgradare,la mijlocul clasamentului?
Sapte jucatori cedati de City,Stuani,Timor (o bestie cu fata umana,de la Leganes),plus jucatorii care au reusit promovarea,plus acelasi corp tehnic de vreo cinci ani,plus infuzie de capital...
*Alaves.In ultima zi de 'mercado' i-au luat pe Bojan si pe Munir.Nu-i vad bine,antrenor nou si tanar (si argentinian),pana 'se leaga' raman in spate in clasament
*Atletico.Imaginea lui Simeone.Chiar si Simeone si-a renovat imaginea,alt look,alt par.Nu vad nimic nou,nici in rau nici in bine.O echipa care poate juca finala Chmapions si poate pierde la Girona,Almeria,Osasuna,ca intotdeauna.Locul 3,cel putin.
*Celta.Trebuie sa vad cateva meciuri,nu a fost elocvent meciul cu Sociedad,in care au dominat si au pierdut 2-3,pe trei greseli personale flagrante.Daca continua asa,pot intra in hora retrogradarii,cei mici,nu mai sunt chiar asa de mici.
*Depor.Va avea un sezon dificil pana revine Perez la forma cunoscuta.Citesc forumurile Depor,aproape 80-90 % nu l-ar vinde pe Andone pentru nimic in lume.Ei l-au vazut mai mult (si la antrenamente).Coruña a vazut fotbalisti de superclasa (Rivaldo,Bebeto,Donato,Djalminha,Luque,Pandiani,Vi ctor,etc),nu se poate spune ca nu are idee de fotbal,dar ceva i-a convins cu Andone.Cand totul merge prost,este un jucator care nu doarme la un loc cu toata turma,e singurul care incearca sa faca ceva.
*Eibar.Cred ca nu vor avea probleme.Am vazut cum au castigat la Malaga,discutiile sunt de prisos.Au ajuns la un nivel exceptional.Dac-ar fi sa se intoarca totul pe dos,ar trebui sa se accidenteze si ultimul portar,echipa sa joace la fel de bine si sa nu dea gol vreo cinci etape,si asa mai departe.La o echipa mica,e posibil sa intample un scenariu de genul asta,dar e foarte improbabil.M-as risca sa spun ca vor merge la fel ca anul trecut.
*La Real (adica Sociedad).O echipa cap-coada,bine pusa in teren,cu jucatori buni in toate compartimentele.La fel ca anul trecut,va termina in Europa League.Vad ca au inceput foarte bine sezonul,dar statistica spune ca nu pot juca doua competitii in acelasi timp (au mai fost in Champions,Europa League,inclusiv s-au batut sa castige campionatul si au retrogradat anul urmator!)
*Bilbao.Alt mare mister.Ziganda (noul antrenor) nu e nou pe-acolo.Poate cineva isi aminteste anii cand iesea in evidenta de fiecare data cand juca impotriva unui Madrid sau Barcelona.A crescut jumatate din echipa actuala,a fost antrenor la Bilbao Athletic (Bilbao B).Singura discutie poate fi ca nu a reusit mari succese cu echipa 'B',dar in favoarea lui,a scos 40 de jucatori (care au plecat de la Lezama) care joaca in Primera si Segunda in ultimii ani...
*Espanyol.Cred ca un pic oxidati.Au un lot de Europa League,liniste financiara,vor fi la fel ca anul trecut,intre locurile 7-12
*Imi rezerv dreptul de a nu opina despre unele echipe,pentru ca trebuie sa vad cum se descurca in teren.Nu pretind ca pariez pe clasamentul final,dar am unele banuieli,pe care as miza.
*Leganes.
Trebuie sa repet,pentru ca nu ma pot atine.Bineinteles ca o sa povestesc istoria cu perceptia mea.Acum trei ani si cateva zile (2014,mai),eram in divizia a treia!
Am fost la un meci 'obtuz',1-1 acasa cu Toledo.Matematic mai aveam sanse sa jucam barajul de promovare in Segunda.Dar cu baraj (trei etape eliminatorii,tur-retur) si cu punctele care ne lipseau pana la baraj,m-am enervat urat cu Toledo (care nu aveau de ce sa faca egal,nici macar nu era alta echipa 'apropiata' in lupta).
Ceva-ceva imi spunea mie ca o sa ajungem la baraj (am martori in oraselul asta,va imaginati acum ca sunt un fel de 'mama Omida' pentru unii,ei inca fac quiniela pe ce spun eu).
In cateva saptamani am ajuns sa fiu fan inrait al acestei echipe.Am ajuns la baraj.Am promovat in Segunda,am jucat execrabil,ne-am salvat (ajunsesem aproape de playoff de Primera!).Al doilea an de Segunda,dupa ce am am injurat in toate retelele sociale antrenorul (ASIER GARITANO),am promovat in Primera.Eram a 12 echipa ca nivel de lot,atat reusisem sa ajungem cu banii pe care i-am primit din noile contracte de TV.
Anul trecut,la inceput aveam cote de 100:1 sa ne salvam.Am castigat 3 din primele 4 meciuri in deplasare si am facut egal acasa cu Atletico!!!
Am avut si un calendar mai complicat,jucand acasa cu Atletico,Barcelona,Sevilla si Valencia.Nu doar ca ne-am salvat (la mustata,si au fost multe echipe foarte,foarte slabe,e-adevarat).Dar,in retur am castigat cateva meciuri cu 3-0,4-0.Niciuna dintre retrogradate nu a pretins ca nu meritam sa ne salvam.Depor,Betis (au un forum exagerat de mare,betisweb),Sevilla,Valencia au recunoscut ca am jucat mai bine ca ei,tur-retur.
Revenind la zilele noastre,a cazut ca o ghilotina transferul lui David Timor la Girona.Un monstru,lasat gratis,la o echipa aflata in lupta directa...
In 24 de ore,s-a arhivat.Leganes a dat lovitura dupa lovitura in ultima zi:Brasanac (international sarb,de la Betis),Naranjo (cunoscut in Spania pentru realizarile la Nastic,imprumutat de la Genk),si Amrabat (cireasa de pe tort,fantastic,la Malaga a fost un crack)
Dar cel mai crack din toata istoria (am mai spus-o,candva,pe forum) este ASIER GARITANO,omul care daca pleaca din Leganes i se face statuie (in fiecare an a avut oferte mai bune ca Leganes,ultima a fost Bilbao,dar intotdeauna a crezut ca inca mai poate face o minune)
Anul asta (momentan clasamentul ajuta) Leganes nu va sta in zona retrogradarii.