PDA

View Full Version : Clasament all-time al castigurilor din tenis (ATP)



adrian_str
5th April 2008, 15:39
Iata un clasament all-time al castigurilor fiecarui jucator ce a evoluat in circuitul masculin-->>>http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/en/media/rankings/Career_Prize.pdf

Cel mai bine clasat roman este, bineinteles, Andrei Pavel (locul 76). "Cneazul" este urmat de Ilie Nastase (pe 202) si Adrian Voinea (pozitia 288).

Off-topic: Raman la parerea cum ca Andrei Pavel este in clasamentul celor mai buni 150 tenimeni din istorie.

iuli
5th April 2008, 15:42
Topic de discutii generale in primul rand.
Apoi, in asemenea mod nu se poate compara absolut nimic. Diferente mari de timp si bani.

adrian_str
5th April 2008, 15:44
N-am zis ca se poate compara. Pur si simplu era un clasament al tuturor castigurilor.

Cipri
5th April 2008, 15:51
Iata un clasament all-time al castigurilor fiecarui jucator ce a evoluat in circuitul masculin-->>>[url]Off-topic: Raman la parerea cum ca Andrei Pavel este in clasamentul celor mai buni 150 tenimeni din istorie.
In primii 150 nu , dar in primii 200 poate da :D

Optimistul
5th April 2008, 19:30
Una e clasamentul banilor , alta e clasamentul celor mai buni jucatori .
Daca ne gandim ca prin anii '60 se castiga pana in 10 000$ la un turneu iar acum se poate castiga si peste suma de 2 milioane la US Open nu se suporta comparatii intre epoci diferite .
Cat despre clasamentul celor mai buni jucatori din istorie si aici se pot face speculatii . Connors are cele mai multe partide castigate dar ce tenis se juca atunci, cu ce uzura fizica si cum se joaca astazi ...

iuli
5th April 2008, 19:42
N-am zis ca se poate compara. Pur si simplu era un clasament al tuturor castigurilor.

Si de ce ar fi interesant asta ca sa faci un thread atunci?

luma
5th April 2008, 19:52
Daca ATP face un astfel de clasament, inseamna ca este interesant pentru unii...:rolleyes:

Lucian86
6th April 2008, 23:20
E inclus si procentul de inflatie ???? Nu de alta, dar cu dolarul de astazi.....:happy


M-am uitat la coada clasamentului si am vazut jucatori cu 33 de euro castigati :happy De ce???