PDA

View Full Version : Cine merita sa fie mvp?(si celelalte premii)



Irimus
3rd April 2008, 19:36
hehe..am zis ca deschid repede thread-ul ca cine stie ce suspendare urmeaza sa-mi dea comisia de disciplina si nah..


MVP
votul meu merge spre kobe, dar extrem extrem de strans cu cp3

6th MAN
barbosa

Coach of the year
Byron Scott

Defensive player of the year
nu pot sa ma pronunt

Rookie of the year
Durant

GM of the year
Mitch Kupchack-nu e usor sa jegmanesti un GM, de cel mai bun jucator(gasol) ,dar daca reusesti inseamna ca esti un GM bun.

MIPY
lou williams-nu, nu pt ca e de la phila;daca bynum nu se lovea asta era lejer premiul lui

real23
3rd April 2008, 19:46
MVP: LeBron
6th Man: Ginobili
Coach of the Year: Phil Jackson
DPOY: Camby
ROTY: Durant
GM of the Year: Danny Ainge

milanezu
3rd April 2008, 23:21
mvp: chris paul
6th man: ginobili
coach of the year: byron scott
dpoy: dwight howard
roty: al horford
gm of the year:mitch kupchak

Irimus
3rd April 2008, 23:43
la 6th man cred ca m-am pripit, cred ca e totusi manu nu barbosa.

caseta
4th April 2008, 01:56
MVP: chris paul
si, da, mi-e clar ca o sa i se dea plocon lui kobe.
numai ca .... anu asta chiar CP3 il merita mai mult. are o echipa mult mai slaba, un antrenor mai slab, si, dupa cum citeam pe undeva, nici macar nu prea au HCA - sunt atit de putini oameni in arena in NO incit se punea problema sa se mute echipa ....

6th man: manu. nuff said

COY: gotta be byron scott. stiu ca e "a travesty" ca antrenorul cu cele mai multe titluri din nba (tied with red si probabil pe cale - anu asta sau anu viitor - sa il ia pe al 10-lea) sa aiba doar 1 COY (yeah, yeah, don't laugh beavis & butthead style), dar pur si simplu anu asta byron scott a scos mai mult cu mai putine resurse.

DPOY: Ben Wallace ..................... NOT !!!
sincer, i don't know. tre sa mai studiez problema un pic

ROY: horford. ziceti ce vreti, da mie un jucator de 6'9 care face aproape la fel de multe TO ca si rebounds, nu mi se pare ca merita vreun award.

Exec of the Year: Paxson .......................... NOT !!! Ainge. Mitch merita locul 2. Ainge a riscat si a cistigat. O echipa de 2 bani e pe cale sa doboare recordul de W din ISTORIA CLUBULUI. e vorba de clubul la care au jucat bill russell si larry bird, clubul cu cele mai multe titluri din istorie. that's gotta mean something.

Irimus
4th April 2008, 10:49
ROY: horford. ziceti ce vreti, da mie un jucator de 6'9 care face aproape la fel de multe TO ca si rebounds, nu mi se pare ca merita vreun award.


te rog sa compari staturile lui durant cu staturile lui lebron din primul sau sezon
ppg 21 vs 20
rpg 5.5 vs 4.1
fg% 41.7% vs 42.8%
3pt% 29% vs 29%
assi 5.5 vs 2.2
ste 1.6 vs 1
block 0.7 vs 0.9
to 3.5 vs 2.9


deci in afara de assisturi si 1 rpg, lebron nu a fost cu nimic in primul sau sezon peste durant.
am facut paralele cu lebron, pt ca lebron a avut cam cel mai bun rookie sezon din ultimele sezoane.

AxinTe
4th April 2008, 10:57
MVP: Kobe
6th MAN: Manu
Coach of the year: Byron Scott
Defensive player of the year:Camby
Rookie of the year: Horford
GM of the year: Mitch Kupchack
MIPY: Calderon

Bogeyman
4th April 2008, 13:09
din cate stiu eu trebuie sa fi starter in mai putin din 30% din meciurile pe care le joci...si daca am calculat corect ginobili nu mai trebuie sa inceapa nici un meci pana la final...
el poate juca maxim 77 de meciuri, iar 30% din 77 e 23,2....el a inceput 23 de meciuri...mai incepe 1 si e gata
iar daca se intampla sa nu joace intr-un meci depaseste 30%
30% din 76 e 22,8 el incepand 23 de meciuri depasind limita
regula asta am vazut anu trecut pe forumul NBA.com la race to 6th man mailbag...deci daca nu s-a schimbag manu trebuie sa fie rezerva in toate cele 7 meciuri ramase

urlacher9
4th April 2008, 13:42
Legat de MVP cred k il merita KOBE, nu pentru ca ar fi fost neaparat cel mai bun anul asta, ci pentru ca nu l-a castigat niciodata si sincer il merita avand in vedere ca este cel mai bun baschetbalist din lume in activitate. Daca nu m-as lua dupa acest principiu as spune ca MVP-ul trebuie sa ajunga la CHRIS PAUL

KingMJames
4th April 2008, 20:28
mvp:kobe
6th man:barbosa
coy:hmmm...scott...desi mi-ar placea sa iasa phil :P
dpoy:nu stiu ce sa zic...stats-urile spun camby...
roy:durant
mipy:alston as spune...

Gontel
5th April 2008, 22:23
MVP: Kobe sau Chris Paul, imi e greu sa ma decid, dar cred ca va fi CP3
6th Man: Manu Ginobili (asta daca se intampla ce a zis Maggot si daca are dreptate)
Coach of the Year: Byron Scott (cine se astepta la Hornets printre alde Spurs, Suns, Mavs, Rockets....)
Defensive Player: Marcus Camby, chiar daca si Howard e pe acolo
Rookie of the year: Kevin Durant
GM of the Year: Danny Ainge (sezon foarte bun pt Celtics care se datoreaza in mare parte lui)
Most Improved Player: greu de zis...

Bogeyman
5th April 2008, 22:56
oare de ce nu-l alege nimeni la MIP pe Turkoglu?

Bogeyman
10th April 2008, 16:42
"Manu Ginobili, Spurs: It’s the man they call Manu by 10.5 miles, with Jason Terry and Leandro Barbosa way, way back in the race. The Argentinean import has set career highs in points (19.8), rebounds (4.8), assists (4.5), threes (2.2), and minutes (31.3), and he is close to setting new standards in three other cats. On behalf of the fantasy world, thanks to Gregg Popovich for being kind enough to run Manu in the 30s for the first time in his six-year NBA career.

deci aveam dreptate :)
dar mai este timp sa se strice situatia insa cred ca Popovich il va lasa sa ia premiul asta

Irimus
10th April 2008, 18:45
^il lasa.e clar ca de aia a fost rezerva in ultimele meciuri.

GreenMan
12th April 2008, 21:44
Dupa meciul direct de azi-noapte cu CP3,Kobe a mai facut un pas spre titlul de MVP - aproape de triple-double :29 points, 10 rebounds and 8 assists

thekobe
14th April 2008, 19:19
mvp: kobster
6th man: balki
coach of the year: b scott
dpoy: camby
roty: durant
gm of the year: ainge

Bogeyman
14th April 2008, 20:04
mvp: chris paul

6th man: ginobili

mipy: Turkoglu

coach of the year: byron scott

dpoy: Camby

roty: K. Durant

gm of the year:mitch kupchak

Gontel
15th April 2008, 18:46
dar stiam ca mvp-ul se acorda la un jucator se acorda la o echipa cu mai mult de 50 W in regular season. Cavs nu mai are cum, iar Lebron e in poll.

Irimus
17th April 2008, 23:24
durant- 42/13/6 in ultimul meci al sezonului. ROY-nu mai are rost sa discutam.

John
20th April 2008, 15:34
Kwame Brown 4 MVP :D

MileHigh
20th April 2008, 21:41
MVP: CP3 (vorbim numai de sezonul asta, nu de cariera lui Kobe)
6th Man: Ginobili
Coach of the Year: ala de la Hornets
DPOY: sa ia oricine numai Camby nu, ca o sa vrea bani multi si n-avem de unde sa-i dam
MIPY:CP3
ROTY: Durant
GM of the Year: ala de la Lakers

BAK
20th April 2008, 22:13
mvp: kobe
6th man: ginobili
mipy: turkoglu
coach of the year: byron scott
dpoy: camby? no idea.....bouen?^%$^%$^$%.........
roty: durant
gm of the year:ainje

de asemenea mai propun un top, un fel de zmeura sau capsuna de aur al nbaului
worst coach......avery sau skilles
worst GM.......Chris Wallace ( memphis)
most dissapointing player.......josh howard

caseta
21st April 2008, 11:22
acum io inteleg ca ejti suparat pe mavs, dar nu tre sa exagerezi.
worst coach nu e in nici un caz avery. Larry Krystkowiak si Sam Vincent take offense to what you said ... pe Boylan nici nu il mai numar ...

iar josh howard ... nu e vreun superstar. stiu ca a futut meciu 1 si am si zis ca ar tre mutat, dar daca e sa fim seriosi, pt most disappointing te duci la knicks si dai un click la intimplare pe roster ... (cu exceptia lui lee si robinson). ai de ales intre "superstarul" platit cu 20 mil pe sezon who seems to have fallen off the face of the earth (serios acum, pe marbury ar putea sa il fi rapit extraterestrii - nimeni nu mai stie nimic de el), jucatorul defensiv (era direct DPOY in ochii fanilor knicks de pe realgm) pe care l-au "furat" de la wizards si pe care acum il fura somnu pe banca de bun ce e, jerome "the next shaq" james (next shaq - adica la fel de lenes), eddy curry cel alergic la rebounds, zach randolph cel alergic la blk etc ... etc ... etc ....

John
21st April 2008, 12:17
Avery Johnson e antrenoru meu favorit ... de fiecare data cand ii aud vocea mor de ras :))))

Bogeyman
21st April 2008, 14:15
acum io inteleg ca ejti suparat pe mavs, dar nu tre sa exagerezi.
worst coach nu e in nici un caz avery. Larry Krystkowiak si Sam Vincent take offense to what you said ... pe Boylan nici nu il mai numar ...



cel ingrosat merita locul 1 deoarece:
* echipa merge super prost si pe noel nu-l aduce din d-league...il prefera pe storey :confused:

* lui Sessions nu i-a dat nici macar o sansa la inceputul sezonului si ati vazut ce poate face...in loc sa-l lase pe Mo sa se opereze si sa-l promoveze pe Ramon i-a stricat pe amandoi....toata vara nush daca Mo se va putea arunca la cos...trebuie sa se opereze la mana dreapta

*punea la cale niste strategii ca nici nu-l baga in seama pe Bogut...toate schemele pentru cizma de redd....nu se gandea deloc la viitor...a vazut ca nu merge cu redd dar el a tot insistat....cateodata ma intrebam unde e Bogut :(
vroia de la andrew defensiva...dar cum sa faca defensiva cand el fugea pe teren ca un copil pierdut ne-bagat in seama de nimeni...

si multe alte magarii...niciodata bucks n-au fost prea buni in defensiva dar anu asta au depasit orice limita sub conducerea marelui coach K

caseta
21st April 2008, 15:11
pestele de la cap se-mpute.
am zis ca redd e overpaid cu contractu max pe care i l-au dat.
dupa aia au overpaid pt simmons care e praf. la un mom dat l-au adus si pe magloire, parca.

redd e poor man's reggie miller. si reggie miller deja e UBER MEGA OVERRATED. asta pt ca he hit some big shots. dar nu a fost niciodata bun on D, bun pasator sau rebounder. cu ce stats a avut ... sunt altii cu stats muuuuuuuult mai bune care nu ajung in hall of fame. daca nu ma insel, a avut cam 20ppg, 3reb, 3ast ... that's crap. in nici un caz nu justifica statutul de superstar la care cam ajunsese.

adica pe scurt, vina principala e a lui harris ala.
plm, ownerii isi aduc ca GM toti prietenii si atirnatorii care stau dupa curu lor si dupa aia se mira ca nu obtin rezultate. ori pui un prieten, ori un profesionist. daca pui un prieten, plm ... nu poti sa ai aceleasi asteptari ca de la un profesionist ...

Bogeyman
21st April 2008, 16:08
John Hammond e un profesionist....sper sa se vada la anu'

si da....l-au adus pe Magloire ca sa-i manance minutele lui Bogut in rookie season

c3zzarr
23rd April 2008, 00:08
se pare ca ginobili a castigat 6th man si garnett defensive player of the year....nu mam gandit ca il castiga garnett.Crek premiul mvp o sa ii se acorde lui kobe maine (23 aprilie) cand au lakers meci cu nuggets sau dak nu sambata la urmatorul meci dintre lakers si nuggets.....VOT3 Kobe 4 MVP......

caseta
23rd April 2008, 02:01
dintre cei care au votat pt 6th man, un cretin nu l-a pus pe manu pe primu loc.
how the fuck can you do that ????

ok, de la fani e de asteptat, dar cind ai un vot care chiar conteaza, lasi dracu homerismu un pic la o parte si votezi "pe bune". cinstit si frumos.

pa'erea mea (http://www.truerant.com/nba/2008/04/22/and-the-award-goes-to-6th-man/).

Gontel
1st May 2008, 22:59
Kevin Durant of the Seattle SuperSonics is the recipient of the Eddie Gottlieb Trophy as the 2007-08 T-Mobile NBA Rookie of the Year, the NBA announced today.

asa cum era de asteptat durant a iesit rookie of the year.

John
3rd May 2008, 19:36
LOS ANGELES (AP) -- Kobe Bryant has won the NBA's MVP award for the first time, the Los Angeles Times reported on its Web site Friday night, citing anonymous sources familiar with the outcome of voting by media members.

The newspaper reported that commissioner David Stern will be in Los Angeles next week to present the trophy to Bryant.

"We have not been told anything by the league," Lakers spokesman John Black told The Associated Press.

c3zzarr
7th May 2008, 03:50
e oficial kobe = mvp.....oricum nu ma asteptam sa fie atat de mare diferenta dintre el si cp , 206 puncte....dwight howard al 5-lea,destul de surprinzator

thekobe
7th May 2008, 12:14
http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/a3/fullj.887f101577f0e6a29c829e8864ddb13b/887f101577f0e6a29c829e8864ddb13b-getty-80820552ab007_nba_mvp.jpg

BOSTON GARDEN - M-V-P
ARCO - M-V-P
DENVER - M-V-P
PHOENIX - M-V-P

ETC ETC

Mexeyz
7th May 2008, 12:24
Era si timpul.
http://i284.photobucket.com/albums/ll7/mexeyz/011a27dabca5f3e098da19af05026d8a-ge.jpg