PDA

View Full Version : Teatru



ultra_alba
1st April 2004, 01:05
Daca este pe acest forum vreun iubitor de teatru sa dea de stire

maryuss_mau
1st April 2004, 10:02
mie imi place sa ma duc pe la teatru, insa in ultimul timp nu am mai prea avut asa de mult timp sa ma duc, precum mi-am dorit; ca spectacol mi-a placut foarte mult "Imparatul mustelor"; l-am vazut anul trecut.

Datenshi
8th April 2004, 16:39
Idem. Anul asta am fost o singura data, la "Creatorul de teatru".

dana...
23rd May 2004, 20:13
in acest moment sunt pe deplin fericita!MIE IMI PLACE TEATRUL!!!imi petrec tot timpul citind 7seri sa vad ce piese se mai joaca.Va recomand Iona,O scrisoare pierduta,Crima ptr pamant...iar dc sunteti studenti=>stati cam prost cu finantele,Badaranii(se joaca la Casandra)-l-am vazut de 4 ori,Ultimul spectacol(Casa Studentilor)...si mai nou Cusca(tot Casandra)l-am vazut recent,in premiera...e tare interesant...

Big Sexy
15th June 2004, 16:39
Ar trebui sa vedeti neaparat 'Escu o piesa foarte bine interpretata ce m-a fascinat.
De asemenea "bani din cer" nu trebuie pierduta in nici un fel daca va plac comediile cu intorsaturi de situatii complet, complet neprevazute. Are un trhumbs up de la mine.
Cea mai reusita piesa pe car eam vazut-o in ultimul an a fost "cafeneaua" cu Horatiu malaele. Nu cred ca voi mai vedea pe la noi vreo interpretare similara.

Tess
8th October 2005, 15:59
Miercuri, 15 octombrie 2005, orele 19.00, la Studioul de Teatru Casandra (Str. Franceza Nr. 9) Trupa japoneza SASAKI HIROYASU & BUNRAKU va sustine un Spectacol de Pantomina, cu sprijinu Ambasadei Japoniei din Romania. (Intrare libera)

iata cam ce ne zicea profa de isto artei despre teatrul japonez:
- formele teatrale cele mai cunoscute sunt KABUKI si NO.
- primul este o arta po****ra, piesele fiind interpretate numai de barbati (unii in travesti); machiajul este strident, iar costumele somptuoase si bogate; de obicei este acompaniat cu instr de percutie
-cel de`al doilea este o forma de spectacol sincretic, creind o atmosfera de mister, prin anumite mijloace, folosite dupa anumite reguli: intr`un decor sobru, in centrul caruia se afla un pin- considerat arborele cosmic, actorii rostesc versuri, acompaniindu`se la diverese instrumente; actorii princ. purtau masti de lemn lacuit, ale caror trasaturi, deosebit de expresive defineau caracterul personajului respectv.

aliss
27th January 2006, 11:07
Cine a mai vazut piese de teatru in ultimul timp?:P....Am si eu nevoie de o recomandare, doua...ca sa nu le iau la nimereala:P...preferabil comedie:P

@ tess...iti fac o invitatie..ce zici? mergem? :P...
Daca mai e cineva interesat sa se inscrie aici....facem un FM la.....teatru:D

desdemona
27th January 2006, 11:23
Du-o la Toujours l'amour, daca se mai joaca :D E de obicei la National, la sala Atelier. O sa va placa :ok: Sau il duci pe..... ?? :o: Nu e o diversiune, nu? :D Desi e cam aproape Nationalul de Cismigiu... Promite-mi ca dupa piesa de teatru de sambata seara te duci direct acasa! /hello

aliss
27th January 2006, 11:25
o sa ma interesez sa vad daca se mai joaca:P...si nu nu il duc pe....nu stric eu bunatate de piesa pe el:D...dar sper sa nu fie sambata seara...ca am alte planuri pt sambata...:P
mersi oricum pt recomandare.:kiss:..suna interesant titlul:D

desdemona
27th January 2006, 11:30
Este una dintre favoritele mele all time :D cum s-ar zice. Uite, arunca o scurta privire si aici, o sa gasesti cateva chestii despre piesa... si mai scrisesem eu undeva pe forum, dar nu mai retin pe ce thread si cand...

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=10738

:ok:

aliss
27th January 2006, 11:55
Sper sa am si cu cine sa ma duc:D...In ultimul timp...lumea cam fuge de teatru:D

Tess
27th January 2006, 20:29
CASA DE CULTURA A STUDENTILOR BUCURESTI
Sala Pod
Mi-e dor de dorul care m-a durut. Incepem 30 Ianuarie 19:00
Justitia lu’ Caragiale 31 Ianuarie 19:00


CASA DE CULTURA NICOLAE BALCESCU
Venetiana 29 Ianuarie 18:00


CLUB A
Data, Femeia-Genocid 27 Ianuarie 19:00
Monoloagele Vaginului 28 Ianuarie 19:00
Talk Show 1 Februarie 19:00


LA SCENA
2 frati 29 Ianuarie 20:00


SALA ELVIRA POPESCU
Noul locatar 30 Ianuarie 19:00, 31 Ianuarie 19:00


TEATRUL ACT
Ultima banda a lui krapp 27 Ianuarie 19:00
Orasul 28 Ianuarie 19:00
La tara 29 Ianuarie 19:00
Creatorul de teatru 31 Ianuarie 19:00
The Shape of Things (Forma lucrurilor) 1 Februarie 19:00
Cum o fi 2 Februarie 19:00


TEATRUL BULANDRA
Sala Izvor
Sase personaje in cautarea unui autor 28 Ianuarie 19:00, 29 Ianuarie 19:00
Sorry 2 Februarie 19:00


TEATRUL DE COMEDIE
Sala Mare
Nepotu’ 27 Ianuarie 19:00
Chirita of Birzoieni 29 Ianuarie 18:00, 1 Februarie 19:00
A douasprezecea noapte 2 Februarie 19:00
Sala Studio
Hoatele 27 Ianuarie 19:30


TEATRUL DE REVISTA C.TANASE
Sala Rapsodia
Mama Boema 28 Ianuarie 18:00
Pofta buna la Tanase 29 Ianuarie 18:00


TEATRUL EVREIESC DE STAT
Jocul de-a vacanta 28 Ianuarie 11:00
Povestea unei banci particulare 29 Ianuarie 11:00


TEATRUL FOARTE MIC
Noaptea araba Premiera oficiala
27 Ianuarie 19:00, 29 Ianuarie 19:00, 2 Februarie 19:00
Vitamine 28 Ianuarie 19:00


TEATRUL LUNI DE LA GREEN HOURS
Sectorul S 30 Ianuarie 20:00
The Sunshine Play 31 Ianuarie 20:00


TEATRUL MIC
Alex si Morris 27 Ianuarie 19:00, 2 Februarie 19:00
Pe gaura cheii 28 Ianuarie 19:00
Spionul balcanic 29 Ianuarie 19:00


TEATRUL NATIONAL I.L. CARAGIALE
Sala I.L. Caragiale
Patimile Sfantului Tommaso D’Aquino 27 Ianuarie 18:30
Ultima ora 28 Ianuarie 18:30
O scrisoare pierduta 31 Ianuarie 18:30
Take, Ianke si Cadir 1 Februarie 18:30
Sala Liviu Rebreanu
A patra sora Premiere
27 Ianuarie 18:30
Regina mama 28 Ianuarie 18:30, 2 Februarie 18:30
Gandirea 29 Ianuarie 18:30
Egoistul 31 Ianuarie 18:30
Inima de caine 1 Februarie 18:30
Sala Camil Petrescu
Idolul si Ion Anapoda Avanpremiera
27 Ianuarie 18:30
Celalalt Cioran 28 Ianuarie 18:30
Cinci femei de tranzitie 29 Ianuarie 18:30, 2 Februarie 18:30
Legenda ultimului imparat 1 Februarie 18:30


TEATRUL NOTTARA
Sala Horia Lovinescu
Padurea 28 Ianuarie 19:00, 2 Februarie 19:00
Badaranii 29 Ianuarie 18:00
Sala George Constantin
Nu se stie cum 28 Ianuarie 11:00
De trei ori dragoste 28 Ianuarie 19:30
Hangita 29 Ianuarie 19:30, 1 Februarie 19:30
Play Hedda Premiere
30 Ianuarie 19:30


TEATRUL ODEON
Alchimistul 27 Ianuarie 18:30
Gaitele 28 Ianuarie 18:30
Aventurile lui Habarnam 29 Ianuarie 11:00
Veronika se hotaraste sa moara 29 Ianuarie 18:30, 2 Februarie 18:30
Sefele 1 Februarie 18:30



....ei,unde merem? :D

mai imi ;) urmatoarele:

Sase personaje in cautarea unui autor - pirandello
A douasprezecea noapte - shakespeare
Monoloagele Vaginului
Jocul de-a vacanta - m. sebastian
Ultima ora - m. sebastian
Take, Ianke si Cadir - v.i.popa
Egoistul - anouilh
Inima de caine - bulgakov
Celalalt Cioran
Alchimistul
Veronika se hotaraste sa moara

uite`te si tu
http://www.sapteseri.ro/index.php?page=theatre&ln=3&city=1
si vbm later pe ym
:kiss:

hai, care ne joinati? :D

aliss
28th January 2006, 01:06
prin eliminare fiindca azi e 28...raman:


CLUB A
Monoloagele Vaginului 28 Ianuarie 19:00

TEATRUL ACT
Orasul 28 Ianuarie 19:00

TEATRUL BULANDRA
Sala Izvor: Sase personaje in cautarea unui autor 28 Ianuarie 19:00

TEATRUL DE REVISTA C.TANASE
Sala Rapsodia: Mama Boema 28 Ianuarie 18:00

TEATRUL EVREIESC DE STAT
Jocul de-a vacanta 28 Ianuarie 11:00

TEATRUL FOARTE MIC
Vitamine 28 Ianuarie 19:00

TEATRUL MIC
Pe gaura cheii 28 Ianuarie 19:00

TEATRUL NATIONAL I.L. CARAGIALE
Ultima ora 28 Ianuarie 18:30
Regina mama 28 Ianuarie 18:30,
Celalalt Cioran 28 Ianuarie 18:30

TEATRUL NOTTARA
Sala Horia Lovinescu
Padurea 28 Ianuarie 19:00,
Nu se stie cum 28 Ianuarie 11:00
De trei ori dragoste 28 Ianuarie 19:30

TEATRUL ODEON
Gaitele 28 Ianuarie 18:30

si sa verificam si care iti plac tie..sa vedem ce ramane:D

Tess
28th January 2006, 01:13
pai atunci si lista mea de piesa care imi ;) se reduce la:

Sase personaje in cautarea unui autor - pirandello
Monoloagele Vaginului
Jocul de-a vacanta - m. sebastian
Ultima ora - m. sebastian
Celalalt Cioran

deeeeeci.... :D

aliss
28th January 2006, 01:17
din lista ta eu aleg:D


A douasprezecea noapte - shakespeare
Jocul de-a vacanta - m. sebastian
Celalalt Cioran


acum sincer...m-as opri la "A douasprezecea noapte - shakespeare" si "Celalalt Cioran"

Tess
28th January 2006, 01:28
damn...nu puteai sa alegi doar una? :D

pai sa vedem:

A douasprezecea noapte

http://www.sapteseri.ro/filebank/1553

De William Shakespeare
Regia: Gelu Colceag
Scenografia: Liliana Cenean si Stefan Caragiu

Muzica: Nicu Alifantis
Coregrafia: Roxana Colceag
Distributia: Stefan Banica Jr, Tudor Chirila, Emilia Popescu, Valentin Teodosiu, Gheorghe Danila, Eugen Racoti, Dorina Chiriac / Laura Cret, Mirela Oprisor, George Ivascu / Marian Popescu, Bogdan Albulescu/Marius Drogeanu, Bogdan Florea, Virgil Gataiantu, Bogdan Tudor, Razvan Vasilache, Mihnea Stanescu, Doina Antohi, Beatrice Peter, Mirela Zeta,Raluca Tudorache.


Celalalt Cioran

http://www.sapteseri.ro/filebank/313

dupa "Caietele" lui Cioran.
Atelier-lectura de Radu Penciulescu si George Banu.
Cu: Ovidiu Iuliu Moldovan, Oana Vanatoru, Liviu Lucaci, Silviu Biris, Mihaela Valcea (la pian).
Durata spectacolului: 1h



io as inclina spre prima :D

aliss
28th January 2006, 01:39
pai avand in vedere ca prima varianta este in februarie...si nu am vazut asta:D....inclinam spre "Celalat Cioran"...o data...de doua ori...de trei ori...adjudecat:D

deci azi 28 ianuarie...ora 18,30...mergem la teatru...la Teatru National I.L Caragiale...ne gasiti acolo:D

Tess
28th January 2006, 01:45
inclinam spre "Celalat Cioran"...o data...de doua ori...de trei ori...adjudecat:D
poate inclinam ceva si spre "A 12-a noapte"...la un mom dat :D



deci azi 28 ianuarie...ora 18,30...mergem la teatru...la Teatru National I.L Caragiale...ne gasiti acolo:D
la Sala Camil Petrescu...sa ne reperati mai usor :P

aliss
29th January 2006, 20:14
poate inclinam ceva si spre "A 12-a noapte"...la un mom dat :D
sau inca o data spre "Celalat Cioran"...si cu un carnetel :D

m-a impresionat foarte mult o fraza din piesa asta:

"cuvantul nespus este sclavul tau, iar cuvantul spus...stapanul tau"

Tess
29th January 2006, 21:20
si acu` impresii...

superba piesa...care n`a fost o piesa in sensul traditional al cuvantului...dat fiind faptul ca este inspirata din Caietele lui Cioran...piesa a reprezentat un monolog, si de la un mom dat, un monolog pe mai multe voci...
...scriitorul, fata in fata cu hartia...am asistat practic la nasterea fiecarei pagini din Caiete...de fapt a fost o selectie de ganduri ale autorului, in anumite momente ale vietii, indicate prin mentionarea datei la care au fost insemnate...
...finalul a fost original prin modul in care s`a sugerat boala si apoi moartea scriitorului...

ovidiu iuliu modovan...in rolul lui cioran...excelent prin interpretare si chiar asemanrea fizica :ok:

despre Caiete:
Vreme de cincisprezece ani (1957–1972), Cioran a umplut treizeci si patru de caiete cu insemnari. Ele au fost gasite dupa moartea autorului de Simone Boue, prietena sa de o viata, si au fost publicate, in 1997, la Gallimard. Nu avem de-a face cu un jurnal propriu-zis, desi numeroase insemnari sunt datate. Ne gasim mai degraba in fata unui „laborator“ de incercari pentru carti ulterioare. Oricum, se regasesc in aceste Caiete toate obsesiile si toate imprecatiile lui Cioran, toate furiile si toate regretele sale, exprimate intr-un stil a carui exactitate nu e cu nimic mai prejos de aceea pe care o cunoastem din eseuri si din aforisme. Cateva „personaje“ revin frecvent in insemnari: lonesco, Michaux, Beckett sau Noica il determina adesea pe mizantrop sa-si dezvaluie nebanuitele resurse de prietenie; altele, anonime sau desemnate doar prin initiale, ii provoaca obisnuitele rabufniri de sarcasm. Nu alta voce razbate, asadar, din aceste Caiete, ci modulatiile glasului inconfundabil al ultimului moralist al veacului.

edit:
@aliss: deci vii si tu cu carnetel? chair am nevoie de ajutor :D
:kiss:

aliss
29th January 2006, 23:49
pai nu?:P...macar sa retin tot ce m-a impresionat:D...

ai uitat sa mentionezi si momentele de pian...de altfel superbe, interpretate de Mihaela Valcea:)
Cu ocazia asta am constatat ca imi place foarte mult pianul si cu prima ocazie ma voi duce si la un concert de pian.

khaos1ft
1st February 2006, 12:47
am fost si eu la teatrul mic la "pe gaura cheii", si vreau sa spun ca dan condurache mi s-a parut genial in rolul unui psihiatru "nebun".
piesa,per total a fost mai mult decat simpatica :D

Tess
3rd February 2006, 14:38
ia sa ne interesam daca se mai joaca, si sa`l trecem pe listutza :D...
aliss, ce zici? :)

aliss
3rd February 2006, 14:39
dap....suna foarte interesant...ii facem loc in agendutza:D

Tess
3rd February 2006, 14:46
mah...ce face teatru asta din om...am ajuns sa vbm in versuri :P

info:
PE GAURA CHEII
de Joe Orton

Regia: Moshe Yassur
Scenografia: Irina Solomon
Ilustraţia muzicală: bazată pe culegeri din albumele formaţiei Beatles
Distribuţia: MIHAI DINVALE (Doctor Prentice), DAN CONDURACHE (Doctor Rance), MONICA MIHĂESCU (Doamna Prentice), SORIN MEDELENI (Sg. Match), SIMONA MIHĂESCU (Geraldine Barclay), RADU ZETU (Nicholas Beckett)
Durata spectacolului: 1h 50min (fără pauză)

Într-o clinică de psihiatrie, şase personaje sunt în căutarea.. identităţii mentale şi sexuale, antrenate într-o avalanşă de hazoase aventuri care le dezbracă la figurat, dar şi la propriu !

Joe Orton (1933-1967) este un dramaturg din generaţia "tinerilor furioşi" care a vexat violent moralitatea engleză tradiţionalistă impunându-se publicului în ciuda ostilităţii confraţilor. Dacă John Osborne "Priveşte înapoi cu mânie", Joe Orton priveşte înainte cu umor, Teatrul Mic recuperând actualitatea unui dramaturg necunoscut în România. Amănunte picante despre autor pot fi descoperite în monografia lui John Lahr (care i-a tipărit şi Jurnalul !) ecranizată de actorul şi dramaturgul Alan Bennett şi devenită film în regia lui Stephen Frears: "Ciuliţi-vă urechile", 1986.

Există în dramaturgia britanică minunata tradiţie de a prezenta anomalia drept ... nomalie şi imoralitatea ca perfect normală. Opera lui Joe Orton poate fi privită ca făcând parte din această tradiţie. Lui îi plăcea dezordinea imorală care poate fi găsită în tragedia lui Euripide ca şi în comedia lui Aristofan. În jurnalul său, el i-a menţionat pe Richard Sheridan şi William Wycherly ca exemple de senină viziune a umorului faţios. (Beate HEIN BENNETT)
... Moshe Yassur iubeşte anii 60 cu Beatleşi cu tot şi ilustrează spectacolul cu celebrul "Hei Joe", ca un mesaj tandru pentru Joe Orton (...). Practic, toată comedia este o epopee a deghizării bărbaţilor în femei şi invers. Triumful marelui homosexual care a fost Orton este, însă, apariţia, în final, a poliţistului deghizat în femeie, cu un falus supradimensionat în mână (...). În fond această pecete finală este, pentru moment, emblema Teatrului Mic care s-a decis că este momentul să atragă spectatorii cu obiecte de sexy shop. Dincolo de acest eşafodaj ideologic, de acest manifest al partidului gay, spectacolul este vesel prin sprinteneala replicii şi cadenţa răsturnărilor de situaţii (...). Spectacolul de la Teatrul Mic rămâne un ciudat amestec de pudoare şi impudoare, simpatic în formă şi antipatic în mesaj. (Mircea Ghiţulescu)

.. premiera a avut loc pe 15 mai 2003...

irinaidu
17th November 2009, 20:38
mai merge cineva la teatru???

eu de cate ori as vrea sa merg , ma lovesc de urmatoarele probleme. nu vreau sa merg la puneri in scena a unor opere clasice, ultra-cunoscute. dar sa merg la ceva despre care nu stiu nimic e riscant. cu greu gasesc recenzii despre piesele de teatru. nu mai stiu nici ce actori merita vazuti. asa ca ma decid de fiecare data sa fac altceva.

deci, ma ajuta cineva sa mai merg si eu la teatru? ziceti-mi ceva ce v-a placut. daca nu piese, macar actori ce au talent.

Sir. Eko
17th November 2009, 20:45
^Eu am mers acum cateva zile,Maitrey am vazut :D ,a fost frumos.

Mai nou o sa joc intr-o piesa ....am ceva emotii sincer,dar sper sa ma descurc . :D

zebe
17th November 2009, 20:54
In Cluj sunt evenimente din cand in cand cu piese de teatru puse in scena de tineri talentati prin underground-ul (cum suna...:D) clujean. Astea mi se par mai interesante, nu-i teatrul ala clasic, ingradit parca. Is prea putin promovate insa, daca nu as avea prieteni in domeniu probabil ca nici nu as fi stiut.

irinaidu
17th November 2009, 21:39
zebe, pai fa si tu un pustiu de bine si cand stii de ceva zi-mi si mie.
in targu mures era un teatru fain, cu piese din astea mai ciudate. am vezut lucruri foarte frumoase acolo.
astea din cluj se tin undeva anume sau mereu in alta parte?

zebe
17th November 2009, 21:56
Scriu aici daca aud ceva. De obicei se tin ba prin ceva pub-uri (gen Irish), ba prin locuri gen Casa Tranzit etc.

DJ_ME
18th November 2009, 12:09
Am fost de curand la "Parfum de femeie", o piesa moderna, superba. Am ras o ora aproape in continuu. Nerecomandat copiilor si persoanelor cu urechi foarte sensibile (are ceva cuvinte neaose). Se joaca la Bulandra.

Tyler Durden
18th November 2009, 12:54
Am fost de curand la "Parfum de femeie", o piesa moderna, superba. Am ras o ora aproape in continuu. Nerecomandat copiilor si persoanelor cu urechi foarte sensibile (are ceva cuvinte neaose). Se joaca la Bulandra.
Aoleo, adica doar cateva, iar restul e in latina?:D

irinaidu
19th November 2009, 00:33
greaca veche si nu mai fi carcotas :P

Tyler Durden
19th November 2009, 00:56
Ok, sa cadem la pace, greaca vulgara...:D

ice_girl
8th March 2010, 23:22
Mie imi place mai mult Opera unde merg mai des ,la teatru merg destul de rar dar imi plac mai ales piesele moderne, scrise in special de autori englezi.

Fremenul
7th August 2010, 15:06
Stie cineva ceva despre inchiderea teatrului din Ploiesti?

irinaidu
26th October 2010, 23:11
am fost si eu la teatru dupa o lunga pauza ( foarte lunga, de cativa ani ).
am vazut saptamana trecuta ULTIMUL MESAJ AL COSMONAUTULUI CĂTRE FEMEIA PE CARE A IUBIT-O CÎNDVA ÎN FOSTA UNIUNE SOVIETICĂ in regia lui Radu Afrim. pt mine a fost ceva inedit. nu am mai vazut pana acum nici o piesa regizata de afrim. nu am mai vazut o piesa care sa dureze 3 ore fara pauza. si nu am mai vazut nici o piesa asa fara nici un fel de structura. piesa are un minim mesaj despre familia disfunctionala si greutatea comunicarii, dar mie mi s-a parut ca principalul scop al piesei era sa se joace. sa se joace cu lumini, cu muzica, cu actorii, cu psectatorii. senzatia mea a fost ca boris vian si andy warhol s-au hotarat sa faca o piesa de teatru impreuna.
nu mi-a displacut dar nici nu m-a emotionat.

saptamana asta am vazut "ELECTRA" in regia lui Mihai Măniuțiu . am ezitat cand mi-a zis o prietena sa mergem la piesa asta. m-am cam saturat de tragediile grecesti ca si de cele ale lui shakespeare. in primele minute din piesa cand incepe muzica maramureseana am ramas putin blocata. dar ideea, pt mine, a functionat de minune pana la capat. muzica po****ra maramuresana m-a captivat si m-a emotionat si parca a reusit sa-mi prezinte intr-o noua maniera tragedia electrei.

Cristina
12th June 2011, 22:57
Am fost aseara la "Dineu cu prosti" la TNB.Piesa a fost draguta,Malaele in nota obisnuita,insa parca ma dusesem cu mai multe asteptari mai ales ca biletele se vindeau in prostie si am facut foarte greu rost de ele.Au fost cateva faze foarte amuzante,insa parca vroiam mai mult!:D
La toate piesele pe care le-am vazut in anul asta,si slava Domnului,cred ca am vazut vreo 10,asta mi s-a parut printre cele mai slabute si a fost si cea mai costisitoare.50 de ron biletul!:groggy:

relansat
13th June 2011, 08:42
despre pretul biletelor vroiam sa amintesc si eu. piperate nu gluma. cand a venit la iasi, vroiam sa merg si eu, dar am spus pas intr-un final. cu 50 lei ma duc de 3 ori la film!

Prome
13th June 2011, 09:01
Sunt si piese mai ieftinache, chiar o groaza.
Plus ca din cate stiu eu, la Dineu cu prosti erau bilete si de 16 sau 30 de lei.Pai daca ai vrut sa iei cele mai scumpe bilete, mi se pare aiurea sa te plangi de pret dupa aia :-?
Eu mergeam pe la teatrul mic/foarte mic cel mai des.

Cristina
13th June 2011, 09:20
Le-am luat si eu pe alea ca doar din alea am nimerit.Plus ca nu am platit eu biletele ci persoana care m-a insotit,insa tot mi s-au parut mari!:D

Mie cel mai mult imi place la Metropolis,dar si la Mic si Foarte Mic e misto!

TeBat
13th June 2011, 09:35
Le-am luat si eu pe alea ca doar din alea am nimerit.Plus ca nu am platit eu biletele ci persoana care m-a insotit,insa tot mi s-au parut mari!:D

Mie cel mai mult imi place la Metropolis,dar si la Mic si Foarte Mic e misto!

Obișnuință? :D

Cristina
13th June 2011, 09:38
Defect din nastere!:D

irinaidu
14th June 2011, 01:26
la cluj preturile la toate piesele la care am fost au fost mai mult decat decente, in jur de 15 ron si nu, nu stateam pe randul 3 din spate la balcon :P

Datenshi
14th June 2011, 07:18
Le-am luat si eu pe alea ca doar din alea am nimerit.Plus ca nu am platit eu biletele ci persoana care m-a insotit,insa tot mi s-au parut mari!:D

Mie cel mai mult imi place la Metropolis,dar si la Mic si Foarte Mic e misto!

TeBat, era mai relevant asa. :D

irinaidu
14th June 2011, 08:26
in loc sa ziceti mersi si sa fiti multumiti, voi tot comentati de pe margine. mai bine mai dati o raita pe la teatru :P

relansat
14th June 2011, 11:25
mi-i si rusine sa spun ca nu am fost niciodata la teatru pana acum. :))

Datenshi
14th June 2011, 11:32
Ca sa nu arzi etapele, poti incepe cu asta: http://www.luceafarul-theatre.ro/rc.html. :))

relansat
14th June 2011, 13:49
glumetule :cry:

Cristina
14th June 2011, 20:35
sau la Tandarica :D

Irina, sa stii ca nici in Bucuresti preturile nu sunt foarte piperate...adica in jur de 22 lei biletul la alte teatre in afara TNB-ului.
Asta cam rupe norma in privinta preturilor.:D

Prome
14th June 2011, 22:33
Sunt ieftine si pe la TNB, dar mai sunt unele piese de fite pe-acolo :D

Cristina
14th June 2011, 23:04
Da,asta cam asa e.Cum e si Egoistul.De cand ma chinui sa prind bilete la asta si se dau mai ceva ca painea calda!

ice_girl
19th December 2013, 01:13
Nu demult am vazut "Micul infern" la TNB, o excelenta comedie de situatii si de moravuri, mai actuala ca niciodata:ok:!

Johnny D
19th December 2013, 09:49
mi-i si rusine sa spun ca nu am fost niciodata la teatru pana acum. :))
WTF!?:o: Kill yourself! :|

Just kiddin'! Eu n-am mai fost decand cu scoala in generala!:D