PDA

View Full Version : Betfair Help Needed



Geoorge
21st July 2006, 10:48
Mi-am facut un cont la Betfair dar nu pricep care e sistemul de pariere cu Back si Lay. Sunt total confuz, ma pot ajuta cei care au deja cont acolo?
Plus nu pricep cum e cu cotele, le poti stabili tu?
Help-ul lor mi s-a parut confuz si el, ori sunt eu mai tare de cap.

Please help!

Kainsashiki
21st July 2006, 13:23
Geoorge, cand pariezi back e ca si un pariu normal la alte agentii, iar cand pariezi LAY e exact invers.

spre exemplu daca iei la meciul Juventus - Milan LAY JUVENTUS, ca sa castigi trebuie sa se termine egal sau sa bata MILAN.

Ai grija daca iei LAY la o cota de 4 si pui miza 10, tu vei pierde 30.

LUCKY_AMARU
21st July 2006, 15:46
Mai tare l-ai bagat in ceatza cred:P:

Geoorge
21st July 2006, 22:59
Merci de informatii, m-am dumirit pana la urma, m-a ajutat si bagheera pe IM, care cred ca este fan BetFair.
Azi mi-am facut contul, am depus 10 lire si am si reusit sa rulez 25, ca sa-mi i-au bonusul de 25. :ok:
Merci tuturor, bafta!
Admini, puteti inchide threadul.

Kainsashiki
21st July 2006, 23:41
stai putin:D ce bonus la betfair?

Geoorge
21st July 2006, 23:44
doar pt. clientii nou: depui minim 10 lire, rulezi macar 25 si primesti automat 25. E testat, am luat bonusul :)
Am depus 10 si acum am aproape 40.

Geoorge
21st July 2006, 23:45
vezi: http://www.betfairpromo.com/

Kainsashiki
21st July 2006, 23:47
cum ai depus?

Geoorge
22nd July 2006, 00:00
prin Moneybookers

smileyady
27th July 2006, 01:22
Salut,0 posturi,nou pe aici...!!!

As vrea as inteleg si eu odata pentru totdeauna cum functioneaza BF-ul,in mare.

Ca studiu,alegem CSKA Sofia v Dinamo Tirana:

Back CSKA=1
Lay CSKA=x2
Back DInamo=2
Lay Dinamo=1X
==============
Pronostic:Lay Dinamo
Suma pariata:10 usd
Castig posibil=???

Una dintre intrebarile mele este cota de 38 pe lay Dinamo(1x).De ce aceasta cota?Ce implica efectiv,jucarea acestei cote?
In cazul de mai sus,cu miza 10 $ cat as putea pierde,cat as putea castiga?

Multumiri anticipat,
Adrian.

archaeus
27th July 2006, 01:42
Daca pui lay Dinamo pe cota aia de 38, in caz ca Dinamo tirana castiga, pierzi 370 de dolari. Daca Dinamo Tirana nu castiga ( lay Dinamo ) , castigi 10 dolari. Nu cred ca merita riscul, nu crezi?
Pur si simplu tu pariezi impotriva altuia care vrea sa puna 10 dolari ca bate Dinamo, iar tu zici ca nu bate si pui lay pe cei 10 dolari ai lui, adica tu esti casa de pariuri si el e jucatorul. Daca Dinamo bate, iti ia banii adica 10 dolari * 38 cota - miza lui = tu pierzi 370 de dolari castigul lui. Daca Dinamo nu bate, el pierde cei 10 dolari pe care ii castigi tu.
:ok:

smileyady
27th July 2006, 07:18
Multumesc archaeus pentru raspunsul prompt!

Si inca ceva:

Presupenem ca in meciul de mai sus,aleg Back CSKA si imi modific cota pana la 1.40.Automat trebuie inteles ca odata facut acest lucru,eu dau spre vanzare o cota de 1,40 pe Back CSKA,iar sumele care pot fi pariate pe ea trebuie sa insumeze stakeu' meu(in exemplu de mai sus ,10 $).Corect?In acest caz ce suma as putea pierde si ce suma as putea castiga?

archaeus
27th July 2006, 13:20
In acest caz, tu ceri o cota de 1.40 si o miza de 10 dolari. Ca sa fie pariul "matched", cineva trebuie sa vina si sa dea lay pe cota ta de 1.40. Acum depinde de celalalt ce suma pune la lay. Poate sa puna 1 dolar, poate sa puna 10. In caz ca bate CSKA, tu catigi 4 dolari, in caz ca nu castiga, pierzi 10 dolari.

smileyady
27th July 2006, 21:40
Mersi inca odata,archaeus.

Si as mai avea inca o intrebare cat de cat penbila:Unde sunt meciurile live(fotbal) la BF?Unde le gasesc pentru a paria pe ele?

archaeus
28th July 2006, 02:22
pe prima pagina iti arata calendarul meciurilor live, din toate sporturile

smileyady
28th July 2006, 12:54
Da,acolo ma uitam si eu si traiam cu impresia ca nu este bine din cauza faptului ca nu prea vedeam meciuri din fotbal.

archaeus
29th July 2006, 10:38
Pentru ca suntem o comunitate destul de mare aici, si pentru ca singur nu am avut nici un pic de succes , dupa ce le-am trimis celor de la betfair o gramada de e-mailuri despre asta, propun ca userii care vor sa parieze pe Liga I la betfair sa trimita e-mail celor de la betfair in care sa le spuna sa introduca Romania in lista de campionate. Cu cat mai multe e-mailuri, cu atat mai multe sanse.
Ce ziceti?
:ok:

LUCKY_AMARU
29th July 2006, 19:53
Nu e rea ideea........sunt mai mari cote le pe betfair din cate styyuu yo........

_Razvi_
31st July 2006, 13:55
da sa vezi ce fain e sa faci tradeing ... :D

archaeus
2nd August 2006, 01:32
Vad ca dupa 3 zile de cand am postat au fost foarte multi saritori ... am rezolvat in cele din urma postand pe un forum strain unde m-au ajutat mult mai multi decat aici. In cursul saptamanii asteia, vor introduce Romania in lista.

archaeus
3rd August 2006, 19:35
au bagat Romania intr-un final ... dupe ce le-am trimis o mie de mailuri, plus alte zeci din partea unora de pe alte forumuri ... ne vedem acolo

ronaldinho
3rd August 2006, 20:59
fara indoiala. ce fericire si pe capul meu ca au bagat romania pe lista. :):):)

Kainsashiki
3rd August 2006, 21:11
felicitari archaeus pentru initiativa:D