PDA

View Full Version : Concurs " NFL Draft 2008"



georgebz
2nd April 2008, 18:50
Fiecare participant isi alege o echipa ( fara restrictii , o echipa poate fi aleasa si de mai multi participanti ).

Fiecare participant va trebui sa nominalizeze ce ce pozitie evolueaza primii 3 jucatori ce vor fi draftati de echipa respectiva , si "1st pick-ul" echipei sa il si identifice .

Punctele se vor acorda astfel :

- cate 1 punct pentru fiecare pozitie ghicita cu "1st pick" ( daca echipa aleasa este in una din pozitiile 1-16 )

- cate 2 puncte pentru fiecare pozitie ghicita cu "1st pick" ( daca echipa aleasa este in una din pozitiile 17-... )

- cate 5 puncte pentru fiecare pozitie ghicita cu "2nd pick"

- cate 7 puncte pentru fiecare pozitie ghicita cu "3rd pick"

- cate 10 puncte pentru fiecare jucator ghicit ( daca echipa aleasa este in una din pozitiile 1-16 )

- cate 13 puncte pentru fiecare jucator ghicit ( daca echipa aleasa este in una din pozitiile 17-... )


Premiul va fi , ca si la concursul precedent , un set de cartonase cu jucatorul preferat .


EXEMPLU :

Miami Doplhins - RB [ Darren McFadden ] , WR , CB



Data limita pana cand se pot da raspunsuri este 25 Aprilie !

little_earl
2nd April 2008, 18:57
si daca face echipa un trade? :P si ramane fara pick intr-una din aceste runde

georgebz
2nd April 2008, 19:05
pai nu am spus nimic de runda , e vorba de primele 3 "pick-uri"

Zabriskie
2nd April 2008, 21:09
lumea o sa se repeada pe primele pentru ca acolo e usor de ghicit jucatorul si implicit are 16 puncte :). ideea e faina :ok:

little_earl
2nd April 2008, 21:43
pai nu am spus nimic de runda , e vorba de primele 3 "pick-uri"
pai daca face echipa trade si ramane fara pick in prima runda tre'sa ghicesc ce jucator ia in a doua cu primul lor pick? :P ...

Philadelphia Eagles - S (Kenny Phillips), WR, DE

Zabriskie
2nd April 2008, 22:50
Eu iau pe Falcons, au 3 pickuri in runda a 2'a, deci trebuie sa ghicesc primul pick din runda 1 si primele 2 pickuri din runda 2, nu?

georgebz
2nd April 2008, 23:04
DA ... conteaza primii 3 jucatori draftati , indiferent de runda in care sunt alesi

little_earl
8th April 2008, 19:59
george, vreau cartonase cu ed reed :P vad ca numai eu concurez :)

Zabriskie
8th April 2008, 20:09
lumea face analize, vede dvd'uri din colegiu, compara date, valoarea coechipierilor, analizele medicale , dintii, structura adn... :D

georgebz
8th April 2008, 22:53
bine spus zabriskie :P ... si eu cred ca lumea mai asteapta sa se apropie ziua draftului :)

Sinisther
9th April 2008, 13:01
sincer mie imi pare un pic disproportionat concursul ... de ex la cowboys au care au 2 pick-uri in prima runda se pot face pct mult mai usor decat la alte echipe unde e greu sa ghicesti un 40+ pick

cred ca solutia de punctaj de la concursul de pe NFL.com ar fi mai adecvata(bineinteles ar implica schimbarea regulamentului si propunerea unui draft complet de catre fiecare participant)

oricare regulament ar fi promit ca o sa particip...cred ca se stie de pe acuma ce echipa o sa aleg :P

dumboss_yo
9th April 2008, 19:50
cred ca se stie de pe acuma ce echipa o sa aleg
BEARS ? :drak:
Mi se pare o idee foarte buna acest concurs. Din pacate, nu vreau sa va incurc, asa ca nu voi participa pentru ca nu m-as descurca cu pronosticurile. Nu stiu atat de multe despre necesitatile fiecarei echipe, pozitiile slabe, jucatorii de valoare din draft, precum Earl, Zabriskie, George, SInisther sau altii, asa ca prefer sa va urmaresc pe voi, maestrii, in actiune :).
Multa bafta tuturor !

cycloneclau
9th April 2008, 23:04
sincer mie imi pare un pic disproportionat concursul ... de ex la cowboys au care au 2 pick-uri in prima runda se pot face pct mult mai usor decat la alte echipe unde e greu sa ghicesti un 40+ pick

cred ca solutia de punctaj de la concursul de pe NFL.com ar fi mai adecvata(bineinteles ar implica schimbarea regulamentului si propunerea unui draft complet de catre fiecare participant)

oricare regulament ar fi promit ca o sa particip...cred ca se stie de pe acuma ce echipa o sa aleg :P

Daca tu ghicesti ce o sa aleaga Dallas cu pick-urile alea tarzii, atunci te pup pe picioare. Cat de cat usor este sa ghicesti la primele 4-5 echipe, dupa aia deja se cam amesteca nevoile fiecarei echipe cu ceea ce mai este ramas de draftat. Avand in vedere ca fiecare are mana libera in alegerea echipei face acest concurs totusi echitabil.

Io mai astept putin si apoi imi divulg pick-urile. Amu avem meciurile cu Barbarii si ma concentrez acolo :P

dumboss_yo
10th April 2008, 16:48
Io mai astept putin si apoi imi divulg pick-urile. Amu avem meciurile cu Barbarii si ma concentrez acolo :P

Multa bafta, Clau! Sper sa faceti un meci mare, o impresie placuta si sa va ajute sa capatati experienta. Good luck to you and to all the Warriors! :ok:
scuze de OFFTOPIC

little_earl
10th April 2008, 19:10
Din pacate, nu vreau sa va incurc, asa ca nu voi participa pentru ca nu m-as descurca cu pronosticurile. Nu stiu atat de multe despre necesitatile fiecarei echipe, pozitiile slabe, jucatorii de valoare din draft
nici la colts nu stii? halal fan :P

dumboss_yo
10th April 2008, 20:26
eh, ce sa fac, ma suport si eu cum pot :P.

Zabriskie
18th April 2008, 16:13
ok, ziceam sa mai stau, dar am zis ca poate se mai dinamizeaza topicul :D

Atlanta Falcons

- 3rd pick DT Glenn Dorsey, QB, OT

- 34th pick CB Antoine Cason, QB, LB

- 37th pick LB Curtis Lofton, TE, OG

Zabriskie
24th April 2008, 10:53
ok, a fost o neintelegere

raspuns final :D > Atlanta Falcons - DT (Glenn Dorsey), QB, CB.

BobbyS
24th April 2008, 16:16
Philadelphia Eagles - OT [Jeff Otah], WR, CB

georgebz
24th April 2008, 16:20
Dolphins NU mai pot fi alesi pentru concurs ;)

campuscodi
24th April 2008, 16:42
South Florida's Mike Jenkins goes to the Packers on 30th

campuscodi
24th April 2008, 16:43
adica CB, daca nu..... QB, RB

effect
25th April 2008, 16:27
Baltimore Ravens - QB [Matt Ryan], CB , OT

Sinisther
26th April 2008, 10:44
Packers - CB [Aqib Talib], QB, CB

Sinisther
26th April 2008, 16:19
m-am razgandit :D m-am hotarat sa merg un pic mai la risc decat in mock draft-ul meu asa ca....rectificare la propunerea mea:

Packers --- OL (Sam Baker) ,TE(John Carlson), CB(Reggie Smith)

packman_gb
26th April 2008, 16:29
Packers - OL (Sam Baker) in the 1st round pick :D

Zabriskie
27th April 2008, 01:59
haha, il ghicisem pe Lofton :D

packman_gb
29th April 2008, 22:24
Matt Ryan, va face un sezon bun la Falcons, de prima oara de cand l-am vazut mi-a placut si cred ca va fii un jucator mare:D.

little_earl
30th April 2008, 00:02
Matt Ryan, va face un sezon bun la Falcons
1. putini rookie QBs incep sezonul ca starteri (peyton manning)... cei mai multi stau un sezon pe banca, pt a invata de la un veteran (carson palmer) sau sunt pusi starteri undeva la mijlocul sezonului (jay cutler)
2. nici un rookie QB nu va rupe gura targului ... pana si manning, care a aruncat o gramada de yarzi (3700) si de td-uri (26) ca rookie, a aruncat 28 de interceptii si a castigat doar 3 meciuri
3. falcons au una dintre cele mai slabe echipe din nfl, in ceea ce priveste talentul ... michael turner singur n-o sa-l ajute pe ryan
4. daca joaca ryan, o sa-si ia o mare bataie saptamana de saptamana, avand in vedere linia ofensiva din atlanta

ps: ce legatura are asta cu threadul? :P

georgebz
30th April 2008, 09:11
sper sa nu ma insel la ora asta matinala , dar asta ar fi clasamentul

Sinisther - 7
little_earl - 5
BobbyS - 5
effect - 1

deci , Suinisther poti nominaliza un jucator pe care il vrei ;)

Sinisther
2nd May 2008, 10:25
si eu care ma plangeam de reguli :P ...... cam asta ar fi lista prioritatilor .... alege din ele care vrei tu

1. Brett Favre - colegiu
2. Reggie White - Packers
3. Ray Nitschke
4. Brett Favre - Packers