PDA

View Full Version : Partener de tenis



prophu
30th March 2004, 17:40
Salutare tuturor,
De putin timp mi-am pierdut singurul partener pe care-l aveam in Bucuresti (a emigrat in Belgia:)) ). Asa ca sunt in cautarea unui partener (i), pentru a putea sa ma mai bucur si eu de acest minunat sport. Nivelul meu este de undeva de la bine in sus (depinde cu cine joc, si cat de des practic acest sport). In principiu frecventez baza de la Lia Manoliu, dar nu am nici o problema sa joc si la alta baza.
Asa ca, daca e cineva interesat astept mail pe ionut@wpr.ro.

Vadim
30th March 2004, 17:58
EU! Iti dau pe mail.

DJ Klaus
30th March 2004, 18:12
Si eu ! Sunt dispus sa joc singur impotriva voastra :evil:

Vadim
30th March 2004, 18:23
Tu pleci din state. Daca nu plecai, aveam cu cine sa joc :(

bog_tom
31st March 2004, 09:53
o sa mai fie si alti doritori (sunt sigur de asta)

DJ Klaus
1st April 2004, 11:21
Cine se mai anunta in Bucuresti ? Poate o punem de un dublu de Cupa Davis ! :yeah:

DJ Klaus
2nd April 2004, 13:06
Stire de ultima ora !
Vadim la batut pe Prophu 6-2 ; 6-2 si s-a calificat in finala cu.... mine :evil:

bog_tom
2nd April 2004, 13:13
Stire de ultima ora !
Vadim la batut mar pe Prophu 6-2 ; 6-2 si s-a calificat in finala cu.... mine :evil:
inseamna ca iar o sa manance bataie de la no. 1 :D

DJ Klaus
2nd April 2004, 13:24
Chiar... eu am devenit "cosmarul" lui Vadim :happy

Vadim
2nd April 2004, 13:56
M-ai batut in primele mele meciuri pe anul asta, dupa ce tu jucasei. O sa fie mai echilibrat, iti garantez. Deja m-am tuns si mi-am luat de acasa adidasii de tenis, cu tine am jucat cu cei de atletism si nu prea mergeau. O sa vezi. :D Te pot bate, cred ca am un psihic mai bun la jocul asta. Tu esti mai solid din punct de vedere al tehnicii de joc. Se echilibreaza.

bog_tom
2nd April 2004, 13:59
M-ai batut in primele mele meciuri pe anul asta, dupa ce tu jucasei. O sa fie mai echilibrat, iti garantez. Deja m-am tuns si mi-am luat de acasa adidasii de tenis, cu tine am jucat cu cei de atletism si nu prea mergeau. O sa vezi. :D Te pot bate, cred ca am un psihic mai bun la jocul asta. Tu esti mai solid din punct de vedere al tehnicii de joc. Se echilibreaza.
daca te-ai tuns e clar ca o sa-l bati pe Klaus :D

DJ Klaus
2nd April 2004, 14:07
M-ai batut in primele mele meciuri pe anul asta, dupa ce tu jucasei. O sa fie mai echilibrat, iti garantez. Deja m-am tuns si mi-am luat de acasa adidasii de tenis, cu tine am jucat cu cei de atletism si nu prea mergeau. O sa vezi. :D Te pot bate, cred ca am un psihic mai bun la jocul asta. Tu esti mai solid din punct de vedere al tehnicii de joc. Se echilibreaza.
Mare...Meci...Mare ***REVANSA***
Deseara in nocturna incepand cu ora 21.30 ! Finala OnlineSport la tenis!
Vadim se anunta intr-o forma de zile mari cu un psihic tuns dar ridicat si o tactica de intimidare ce promite mult asta seara! Biletele sunt aproape epuizate dar se mai pot gasi pe sub mana ! Doritorii rugam sa se programeze ! Nu stim inca daca meciul va putea fi transmis LIVE pe forum! Revenim cu amanunte ! :)

prophu
2nd April 2004, 14:43
Da, asa e.....m-a cam umilit, tinand cont ca eu nu am mai jucat pe acea suprafa (linoleum cauciucat)...si daca mai punem la socoteala ca nu am mai jucat de prin septembrie...e de inteles....Oricum astea sunt motive...ca sa mai dreg si eu cioara.
Revansa sapt viitoare pe zgura si lumina naturala.

DJ Klaus
6th April 2004, 12:27
Deci ? Cum facem ? Dam drumul sezonului OnlineSport pe zgura ? :D
Incercam si asa!
Poate organizam un turneu de tennis al celor inscrisi pe forum si care au minim 50 postari!... ce zici Vadime ? Vasile se ocupa de premii :D

Uite asa ma fac si eu cu un abonament moka la PcMagazin :evil:

Vadim
6th April 2004, 13:19
De saptamana viitoare voi pleca si eu mai devreme de la serviciu, o zi din doua, deci vom putea merge ziua pe zgura!

prophu
6th April 2004, 15:50
Pai ar fi ideal sa facem si o partida pe zgura, dar asta numai in situatia in care incepem meciul cel mai tarziu la ora 18:30...daca nu, poate mai dam unul pe cauciucu' ala imputit...poate marti????
Ceva amatori de un dublu??? Klaus?

DJ Klaus
6th April 2004, 16:14
mie imi place foarte mult dublu ...
Mi se pare ok daca incepem pe zgura de la 18.30 ! Eu termin job-ul la ora 18 si daca vin cu echipamentul in portbagaj atunci e ..ok :yeah: Incercam maine ?

prophu
6th April 2004, 16:16
Pai...avem pe al patrulea player? Eu daca as juca ...as putea sa joc azi (marti), chiar si mai tarziu de ora 18:30...maine nu prea pot....

DJ Klaus
6th April 2004, 16:19
azi ? pe zgura ? unde ? si nici nu stiu daca Vadim poate asa de vreme ... daca nu atunci poate facem un simplu...dar eu nu stiam ca au dat drumul pe zgura afara ... :o:

prophu
6th April 2004, 16:27
nu conteaza ora....putem sa jucam si in nocturna...numai sa stiu..cand, unde si cu cine?

Deci sa stabilim, jucam simplu sau dublu???Eu oricum vreau sa joc azi, asa ca ....let's do it!

DJ Klaus
6th April 2004, 16:40
pai nu avem unde pe zgura...
iar pe suprafata aia rapida ...m-am cam saturat si eu

prophu
7th April 2004, 09:43
Am fost aseara pe la terenurile pe zgura din Tei, si de la Stadionul Lia Manoliu. Si daca nu ma insel si la Stadionul Balas au cel poutin un teren facut...Terenurile sunt in stare buna, asa ca cine se ofera pentru un meci miane (joi) seara? Vadim , Klaus??Poate facem si un dublu...

DJ Klaus
7th April 2004, 10:07
Au nocturna buna ?

Vadim
7th April 2004, 10:07
Eventual dublu, noi am jucat un meci in trei seturi destul de lung, marti. Joi eu pot veni tot in jur de ora 9, daca vreti sa jucati mai devreme mergeti voi.

DJ Klaus
7th April 2004, 10:11
mai poti ? nu esti anchilozat ? :evil:

Vadim
7th April 2004, 10:32
Tu vorbesti? Ca te dadeai de ceasul mortii ca te dor tibiile de la suprafata aia si ca vrei pe zgura :D

prophu
7th April 2004, 10:42
nu va mai certati...asa ca hai sa hotaram ceva concret....daca vreti pe zgura si in nocturma...atunci la Stadionul National....daca vreti pe la ora 18:30..putem sa mergem la Balas (numai ca aici faceti voi programarea)...Deci, cum ramane????

DJ Klaus
7th April 2004, 15:56
Balas ? Care Balas ? Unde-i Balas ?

Vadim
7th April 2004, 17:36
Eu merg cand vreti, numai sa fie dupa ora 21:00 saptamana asta. De saptamana viitoare voi putea sa plec si mai devreme, sa jucam pe zi.

prophu
14th April 2004, 12:51
M-am intors in Bucuresti, asa ca poate facem un meci, simplu sau dublu, ce ziceti? As vrea sa joc sapt asta o partida (joi cel mai probabil), ca sapt viitoare voi fi la CERF, si vai de mine....

Vadim, Klaus, aveti legatura.....

Vadim
4th May 2004, 14:51
Se pare ca noi trei (Vadim, Klaus si Prophu) am stabilit un fel de cerc al pasionatilor de tenis si jucam cel putin o data pe saptamana. Se mai anunta cineva de pe forum amator sa joace tenis?

Hipo
4th May 2004, 17:31
M-as anunta eu dar sunt cam departe de Bucuresti...poate la vara in vacanta...

laurentiu__
9th July 2004, 17:13
Daca vreti bataie la tenis anuntati-ma .Sunt in forma maxima . :)
0723193026

DJ Klaus
11th July 2004, 07:29
Hehehe sa vezi ce ti-ar fi pierit tie forma ...
Pacta ca nu sunt pe-aproape ! :) Vadime.... sho pe el ca se da rotund !

taranu_alin
12th July 2004, 11:20
de unde esti?
din timisoara?
ar fi super :)

Vadim
15th July 2004, 14:58
Eu in ultima vreme l-am "meditat" pe Prophu.

Daca exista oameni pe forum care joaca tenis binisor, ii rog sa imi dea PM sau e-mail sa jucam.

Jack Kramer
27th July 2004, 23:17
Salutare Vadim, Klaus si Prophu,
Intamplator am dat peste acest forum cautand informatii despre terenuri de tenis. Daca oferta voastra mai este valabila, eu as fi amator de tenis (pe orice suprafata). Asa ca astept un PM.

DJ Klaus
29th July 2004, 07:54
Hi Jack ! Pai s-au cam schimbat lucrurile ! poate Vadim si prophu pot sa joace ....eu nu prea mai pot ca mi-am schimbat locatia iar ca sa fac un drum din Washington pana acolo..... e cam dificil ca nu pot fi punctual ! :)
dar ei cred ca sunt dispusi sa joace !

Jack Kramer
31st July 2004, 20:38
Salutare Klaus,
Ai dreptate, e destul de greu de jucat un meci acum dar deloc imposibil. Hai sa cautam un site unde se joaca tennis pe PC online si problema distantei e rezolvata.

DJ Klaus
1st August 2004, 07:48
Eu sunt disponibil online ! Mai ales ca sunt imbatabil la Tennis Master series 2003 si altele! :) Daca gasesc ceva o sa scriu aici !

araducu2000
24th August 2004, 13:59
dj klaus chiar te rog

si eu sunt de neoprit la tenis master

abat masterii de le suna apa in cap
sa ma anunti si pe mine daca gasesti ceva te rog

araducu2000
27th August 2004, 08:53
dar de unde esti ?

Vadim
29th August 2004, 18:26
Bucuresti.

nic
4th September 2004, 22:43
Salutari din DC!

Voi fi in Bucuresti pentru doua saptamini in vacanta la sfirsitul lui septembrie si sint interesat de un partener temporar. Nivelul meu este intermediate.

IlMILAN
5th September 2004, 15:46
Eu in ultima vreme l-am "meditat" pe Prophu.

Daca exista oameni pe forum care joaca tenis binisor, ii rog sa imi dea PM sau e-mail sa jucam.
Vadim :D
Ce zici imi dai si mie niste meditatii?Poate ajungi prin TM.
As fi tare curios sa vad cat de profesor esti. Asa sa-mi fac o idee realtiv falsa cu cat o luai de la Klaus?:D

P.S Pt taranu_alin daca vrei sa facem o partida de tenis , adica sa ma bati la tenis :D , da un PM.

A|3x
23rd September 2004, 13:34
dau eu cui vrea
numa sa stabiliti unde
vreti sa invatati :D

iluzie_C
10th November 2004, 23:35
hello hello! caut si eu un partener pt antrenament ...e cineva interesat? :cool: preturile antrenorilor ma omora si nu pot face atat de des la club! :headbang:

iluzie_C
10th November 2004, 23:38
si eu caut un partener !!!!!

Vadim
10th November 2004, 23:53
S-a cam stricat vremea afara... Nu mai e de jucat in aer liber.

iluzie_C
11th November 2004, 09:27
Dap ai dreptate ...acum tre sa joci la balon si preturile sunt piperate rau!!!!!!

mman
11th November 2004, 11:31
Dap ai dreptate ...acum tre sa joci la balon si preturile sunt piperate rau!!!!!!

OK, daca tot veni vorba, sariti si voi cu niste preturi... cat costa terenurile acoperite acum? Nu am jucat niciodata asa!

mman
11th November 2004, 11:35
hello hello! caut si eu un partener pt antrenament ...e cineva interesat? :cool: preturile antrenorilor ma omora si nu pot face atat de des la club! :headbang:
In principiu eu sunt interesat, sunt din Bucuresti (tu tot de aici?).
Problema e cam cat costa terenurile acoperite acuma....

iluzie_C
11th November 2004, 22:37
Aproape in tot Bucurestiul pretul este de 8-9 euro/ora...deci cu TVA ar veni cam 400.000 ora....

Vadim
11th November 2004, 22:41
Nu ar fi asta problema, dar eu nu pot juca in balon. Nu este aer, la efort consistent mi se pare dificil.

Darkslowstar
12th November 2004, 16:54
Pai la dublu nu alergi asa de mult, sau e chiar asa de rau?
M-as baga si eu dar racheta mea a ruginit de mult si n-am mai jucat de vreo 8 ani. Cand eram mic il trimiteam pe alde Ionita sa-mi aduca mingile de peste gard la Dinamo Brasov :D:D:D. Intre timp am imbatranit :(.
Se pot inchiria si rachete?

Vadim
12th November 2004, 17:10
La dublu ar merge. Vin eu cu cineva care are mai multe rachete, mai ia tu pe cineva de aici de pe forum, eventual pe Iluzie_C. Din partea mea putem juca si in weekendul asta.

Darkslowstar
18th November 2004, 11:36
I-am dat un pm lui Iluzie, dar pana acuma nici o reactie. Nu mai vrea nimeni sa joace?

mman
18th November 2004, 15:46
I-am dat un pm lui Iluzie, dar pana acuma nici o reactie. Nu mai vrea nimeni sa joace?

Nu in week-end-ul asta :(

Dar cred ca sapt. sunt in Buc. deci..... vrea careva sa bata usor ? :D

Darkslowstar
18th November 2004, 16:25
Adica ai vrea sa jucam in cursul saptamanii? Hm, mie imi convine, cu conditia sa fie seara (dupa 7 de preferinta). Vadim?

Vadim
18th November 2004, 16:54
Daca e frumos, vin si eu. Chiar vinerea asta faca poti si tu, adica miine.

Darkslowstar
18th November 2004, 17:15
Eu pot maine, cu conditia sa nu fie prea devreme si sa vii cu amicul cu racheta, pt. ca nu am timp pana maine sa ma duc la cumparaturi si racheta mea veche e pe undeva la Brasov. Deci incercam sa fixam o ora si un loc?

ady_azzuro
18th November 2004, 17:30
Nu ar fi asta problema, dar eu nu pot juca in balon. Nu este aer, la efort consistent mi se pare dificil.
AC? :rolleyes:

Vadim
18th November 2004, 17:42
Eu pot maine, cu conditia sa nu fie prea devreme si sa vii cu amicul cu racheta, pt. ca nu am timp pana maine sa ma duc la cumparaturi si racheta mea veche e pe undeva la Brasov. Deci incercam sa fixam o ora si un loc?
Nu am cum sa vin. Vin singur daca e. O singura racheta.

radup
29th January 2005, 13:08
In principiu eu sunt interesat, sunt din Bucuresti (tu tot de aici?).
Problema e cam cat costa terenurile acoperite acuma....


al balon sunt cele mai ieftine preturi 10 EUR/ora min. :)

adnicu
4th April 2005, 16:00
salut tuturor,
suntem o gasca mica si avem nevoie de un 1-2 parteneri BUNI.jucam in competitiile veteranilor si dorim o chestie serioasa.. se ofera cineva ??

fif1
30th April 2005, 14:35
salutare! vad ca pe aici sunt in general jucatori cu experienta si cu...orgolii mari. dati-mi si mie o sugestie unde as putea gasi un partener de nivel mai modest intrucat nu am facut tenis de performanta... merci anticipat.

Maximus
23rd May 2005, 12:23
Salutare pe tenis baieti. M-am apucat si eu de sportul asta. Mi-am luat siu racheta. Cine vrea sa joace cu un incepator? Promit s-o dau macar in teren!

Maximus
29th May 2005, 20:15
I-am dat un pm lui Iluzie, dar pana acuma nici o reactie. Nu mai vrea nimeni sa joace?

Dark, hai ma ca joc eu. Zii unde si cind saptamina asta!

fif1
31st May 2005, 15:31
cam cati ani ai si cat de bine joci. eu am abonament in studentesc vineri seara si nu am de fiecare data cu cine sa joc.pretul e destul de bun 150.000 / h... eu nu dau pe langa minge insa nici nu joc de performantza. astept un semn. bye !

fif1
31st May 2005, 15:33
pe mine nu ma vezi ? :P

gavacaritei
31st May 2005, 17:15
Eu si inca doi prieteni jucam sambata dupa-amiaza pe terenurile cu zgura din Valea Cascadelor.

Cred ca putem relua ideea de turneu.

Maximus
31st May 2005, 20:55
Fif, dau bine ma nu dau pe linga ea. Ma bag pe studentesc mai ales ca stau si aproape! Zii o vorba!

fif1
1st June 2005, 16:51
pai numarul meu de telefon este 0726379887. suna-ma sa vedem cum facem. eu am abonabent vinerea de la 21.30 la 23.30 insa te avertizez ca nu am jucat de performantza asadar trebuie sa vorbim in prealabil...bye !

fif1
4th June 2005, 16:23
nimeni disponibil... :rosu:

fif1
4th June 2005, 16:26
nimeni disponibil...

Maximus
4th June 2005, 16:28
Fif, am jucat cu cineva de pe net. daca vrei miine sa joci vino la terenurile din 23 august, de linga patinoar. Am rezervat de la 19:00.

Later edit: sa-ti dau si ziua, miine 05.06

fif1
4th June 2005, 19:02
cat mai e ora pe acolo si de care terenuri vorbesti caci erau mai multe acolo ?

Maximus
4th June 2005, 19:27
e 180.000 ora afara si 250.000 in balon. Sunt 4 tereneuri afara si 2 in balon. vino acolo si jucam.

fif1
4th June 2005, 19:47
cu cine joci de regula ?; zi-mi si mie macar la ce nivel esti...si cu cine vii maine ?

Maximus
4th June 2005, 20:26
Joc cu..prietenii Pescariu, Spirlea si Haradau...
Sunt la nivel 3,1 din 8 :)
Hai mah ce intrebari sunt astea. Joc incepator cu prietenii!

fif1
4th June 2005, 20:42
si eu ma gandeam sa-l iau pe Hanescu insa n-are loc in matizul meu...ai nr meu de telefon da si tu un sms macar ca te sun eu

Pos74
24th September 2005, 09:26
De ce nu se mai inscrie nimeni?

Vadim
24th September 2005, 14:28
Nu prea mai e sezon. Poate pentru cine joaca in balon. Vara asta, multi de pe acest thread s-au intalnit sa joace tenis.

julie
6th October 2005, 18:39
ei, cum stati cu turneele? :) nici eu nu am cu cine sa joc, dar eu sunt asa, la nivel aproape intermediar, asa ca nu ma bag in "gura lupului" :rolleyes:
dar daca mai sunt doritori de antrenament ca mine, eu astept cu interes.

Andrey1
12th October 2005, 18:25
Si eu caut un partener in Bucuresti. Sunt ca nivel incepator si vreau sa mai profit de zilele frumoase cat mai sunt :)
Asa ca daca e cineva doritor..............:great:

andreirodick
5th December 2005, 20:51
sunt jucatori de tenis in constanta?as vrea sa joc si eu cu cineva care se pricepe la sportul asta

Ady
5th December 2005, 21:04
erau cativa parca pe aici , ai putina rabdare si o sa isi faca ei aparitia :)
Bine ai venit pe forumul OLS :ok:

enache biz
7th December 2005, 09:40
Printre ei sunt si eu ;)

Apolini
7th December 2005, 18:17
In Constanta trebuie sa fie multi, doar e al doilea cel mai mare oras din Romania!

Dan67
9th December 2005, 18:56
/hello: La vara cand merem la mare.

andreirodick
22nd December 2005, 20:30
for enache biz-poate ai timp sa jucam un meci,astept raspuns cu o adresa de e-mail

andreirodick
22nd December 2005, 20:34
in special pt enache biz-trimite o adresa de e-mail sa luam legatura.Astept raspuns

hawk
16th January 2006, 17:07
Salutare,

Ma intereseaza sa gasesc pe cineva care vrea si nu are cu cine sa bata mingea. Nu ma intereseaza meciuri deoarece nu mai fac fata cu genunchiul.

De preferabil cineva de prin sectorul 3 si care stie si terenuri accesibile ca pret.

Daca e cineva interesat sa-mi dea de stire.

enache biz
16th January 2006, 17:14
adresa de mail EnacheBiz@yahoo.com sau ID : EnacheBiz pt andreirodick

hawk
16th January 2006, 17:42
ma refeream la cineva din Bucuresti...ca pana la Constanta nu vin

zetul
17th January 2006, 00:12
Salut!Eu stau prin sectorul 3 si daca vrei putem schimba cateva mingi....

hawk
17th January 2006, 14:33
Pentru Zetul....

da-mi si mie niste detalii despre tine...cum joci...de cat timp joci...ce nivel ai...poti sa ma contactezi pe messenger dmg_marius@yahoo.com sau pe mail la marius.dinca@asf.ro.

Poate stii si niste terenuri acoperite prin sectorul nostru...mai accesibile...ca 500.000 cat am auzit ca este prin agronomie nu pre-mi vine sa dau

hawk
18th January 2006, 11:43
Chiar nu mai joaca nimeni tenis iarna?...vrea omul sa bata minge si nu are cu cine...mai mare rusinea.

Apolini
18th January 2006, 19:29
Eu joc tenis iarna, dar joc la parchet. Daca e cineva interesat de meciuri in Bucuresti, indiferent de suprafata, ma acomodez destul de usor!
Contactati-ma pe messenger la dorotheakettler@yahoo.com sau prin mail.

julie
19th January 2006, 11:07
eu joc tenis iarna /hello , dar nu voi spune aici ca adormi daca joci cu mine, ci ca nu stau in sectorul 3, ci in 1 :D cat despre terenuri ieftrine, astept si eu cu interes sa spuna cineva unde si daca exista.

hawk
20th January 2006, 14:59
Povestea cineva pe aici.... ca langa patinoarul 23 August ar fi niste preturi mai accesibile.

Nu am gasit eu pe tot forumul asta pe cineva care stie si sa si vrea sa joace tenis. Profund dezamagit.

K1M
30th January 2006, 20:14
Salutare!Greu cu tenisul iarna!Eu sufar in tacere...nu prea am unde sa joc in tot Iasul asta:mad: Dar las' ca vine ea primavara...vara etc...:yeah: si atunci sa vezi pe zgura ce fain o sa fie!:cya:

fif1
15th February 2006, 23:32
eh, am incercat si anul trecut sa gasesc un partener de tenis insa e destul de greu...iarna e scump, e adevarat, insa 2 ore pe saptamana x 10 E / 2 nu e kiar sinucidere k intram maine poimaine in Uie :P

fif1
15th February 2006, 23:33
asadar vrea cineva un partener care nu a facut niciodata tenis cu profesor ? ;)

codrut19
20th February 2006, 17:44
Ii salut pe toti cei prezenti pe acest forum.Am 19 ani, am facut tenis de performanta si doresc sa ma mentin in forma pt a-mi gasi ,daca este posibil un loc, in acest sport.ID-ul meu de mess este codrut_tinica pt cei care doresc sa joace un meci cu mine.
P.S.: stau in sect 3

julie
24th February 2006, 15:20
asadar vrea cineva un partener care nu a facut niciodata tenis cu profesor ? ;)
Da, eu as vrea. Nu prea am cu cine juca. Tu in ce zona stai?

codrut19
6th March 2006, 09:20
Inca mai caut pe cineva care sa vrea sa joace un meci cu mine, poate dupa ce se incalzeste vremea

zetul
6th March 2006, 10:25
Fif1,julie sunt si eu interesat...hai sa vorbim poate facem un meci:)

fif1
7th March 2006, 03:47
pai haideti mai, macar sa vorbim concret; eu stiu o baza placuta pentru sezonul cald cu preturi rezonabile si poate facem un abonament. ma puteti contacta la "florin_lazzar@yahoo.fr"

razvan.nic
22nd April 2006, 20:15
Salut,
Imi zice Razvan, am jucat si eu ceva tenis...........bagati-ma si pe mine in seama. Plz....
Caut si eu un partener de weekend sau de dupa amiaza (mai repede nocturna); sau dublu cum zicea careva mai devreme. Mail: razvanslk@yahoo.com sau ne vedem aci!!

Ady
22nd April 2006, 20:25
din ce oras esti? in ce stadiu te afli cu tennisul ? da mai multe detalii pt eventualii doritori ...
ps : bun venit pe Online Sport :ok:

razvan.nic
23rd April 2006, 13:36
Sunt din Bucuresti, sector 6 (zona Tricodava); stadiu?.......greu de spus. La un moment dat stateam destul de bine - am jucat de performanta o perioada buna de timp - acum mi-e greu sa spun. De-aia mi-ar placea sa schimbam mai intai cateva mingii si daca se leaga - foarte bine. Oricum, fara falsa modestie, nu sunt incepator. Multumesc pentru buna primire, astept propuneri din partea voastra (daca s-ar putea zilele astea ar fi foarte bine cat sunt si eu mai liber pe la servici).

Ady
23rd April 2006, 18:26
eu am fost ieri cat a fost soare , am jucat 3 seturi si acum 2-3 zile sunt lesinat :p

razvan.nic
23rd April 2006, 21:02
eu am fost ieri cat a fost soare , am jucat 3 seturi si acum 2-3 zile sunt lesinat :p


ai jucat pe zgura?!
sau in balon sau pe mateflex? Pe vremurile astea nu cred ca se vor face terenurile asa de repede.
Pot sa ma leg si eu la un dublu ............ pt. inceput?

Merci.
Razvan.

razvan.nic
24th April 2006, 15:00
Salutare,

Ma intereseaza sa gasesc pe cineva care vrea si nu are cu cine sa bata mingea. Nu ma intereseaza meciuri deoarece nu mai fac fata cu genunchiul.

De preferabil cineva de prin sectorul 3 si care stie si terenuri accesibile ca pret.

Daca e cineva interesat sa-mi dea de stire.

Salut,

Sunt Razvan, Bucuresti, sector 6. Ca si tine, ma intereseaza cineva cu care sa bat mingea. Cat despre terenuri............ la moghioros pe mateflex stiu ca era destul de accesibil; daca vrei sa schimbam cateva mingii pot sa ma interesez.

Astept raspuns.
razvanslk@yahoo.com

Ady
25th April 2006, 10:16
ai jucat pe zgura?!
sau in balon sau pe mateflex? Pe vremurile astea nu cred ca se vor face terenurile asa de repede.
Pot sa ma leg si eu la un dublu ............ pt. inceput?

Merci.
Razvan.
am jucat afara , pe asfalt , vroiam sa ma mai duc si astazi ca de maine incep munca si nu prea mai am timp , dar vad ca se tot schimba vremea si mi-e sa nu ma prinda ploaia ...

razvan.nic
25th April 2006, 17:30
luni-vineri: 100.000 pana la ora 16:00
160.000 lei 16:00 pana la nocturna
250.000 lei nocturna

se pare ca in weekend 160.000 ziua si 250.000 nocturna.........parca?!

Terenuri de zgura de calitate. Daca va vine sa credeti baietii le udau azi pentru ca se uscasera. Ca zona................Drumul Taberei - Militari. Stiu ca pretul pare foarte mic dar va asigur ca terenurile sunt bune.

hawk
26th April 2006, 17:18
Pentru razvan.nic
Din pacate iar am avut parte de o belea...mi-am luxat umarul. Am fost si am jucat pe zgura, dar nu apuca-se sa se prinda bine linia de plastic in zgura (nu facu-se inca priza) si s-a slabit una din linii suficient cat sa o agat cu varful piciorului si am cazut pe mana si pe urma pe umar. Momentan, asha cum i-am spus si lui fif1(Florin), sunt in recuperare. Cum ma insanatosesc va dau de veste.

O zi buna!

Timm
29th April 2006, 17:01
luni-vineri: 100.000 pana la ora 16:00
160.000 lei 16:00 pana la nocturna
250.000 lei nocturna

se pare ca in weekend 160.000 ziua si 250.000 nocturna.........parca?!

Terenuri de zgura de calitate. Daca va vine sa credeti baietii le udau azi pentru ca se uscasera. Ca zona................Drumul Taberei - Militari. Stiu ca pretul pare foarte mic dar va asigur ca terenurile sunt bune.

Banuiesc ca este vorba despre clubul Gold pe Valea Cascadelor, nu?
Intr-adevar sunt terenuri bune, si preturi foarte bune.
Tineti cont ca daca va faceti abonament (16 ore pe luna) sunt toate cu 20 de mii mai ieftine.
Si eu sunt amator de tenis asta neinsemnand ca sunt si foarte bun dar sigur alerg nu sunt jucator "observator", ca sa zic asa.

whoop007ro
4th May 2006, 23:58
Salutare si bine v-am gasit ! Este primul meu post aici si ma bucur ca l-am facut in aceasta sectiune. Sunt si eu pasionat de tenis si din pacate nu prea am cu cine sa joc. Daca e cineva disponibil in zona militari, apaca, drumul taberei, joc cu cea mai mare placere. Nu sunt incepator, am practicat cu antrenor doar 6 luni, dar pot sa zic ca ma descurc destul de bine, tinand cont ca am jucat in fiecare an de cand eram mic.
Daca vreti sa incercam o data o miscare, dati un semn.

nlucian
5th May 2006, 18:48
salut whoop! nici eu nu prea am cu cine sa joc, asa ca am putea sa ne intilnim, sa facem niste seturi. eu vin dinspre lacul tei, asa ca as prefera terenurile de la apaca( e un pic mai aproape :) ) .
mai trebuie doar sa ne sincronizam timpul liber :) . eu, de ex., miine sunt liber, cam intre 12-16.00..

whoop007ro
9th May 2006, 21:34
Saptamana asta nu am eu timp, dar dupa, este ok. Da un id de messenger eventual sa vorbim.

razvan.nic
10th May 2006, 13:12
Salutare si bine v-am gasit ! Este primul meu post aici si ma bucur ca l-am facut in aceasta sectiune. Sunt si eu pasionat de tenis si din pacate nu prea am cu cine sa joc. Daca e cineva disponibil in zona militari, apaca, drumul taberei, joc cu cea mai mare placere. Nu sunt incepator, am practicat cu antrenor doar 6 luni, dar pot sa zic ca ma descurc destul de bine, tinand cont ca am jucat in fiecare an de cand eram mic.
Daca vreti sa incercam o data o miscare, dati un semn.

Salut,
Sunt Razvan, stau in Dr.Taberei ne putem intalni sa batem mingea daca vrei. As propune pe Valea Cascadelor. Astept raspuns.

nlucian
10th May 2006, 14:53
eu sunt nlucky1 pe yahoo mess... saptamina viitoare as fi liber luni si marti.. dupa aceea, vreo 2 saptamini, mai greu...:no:
razvan, eu sunt liber vineri. am putea sa facem un tenis, dar drumul taberei e cam departe pt mine. cum ii ziceam si lui whoop, as prefera terenurile de la politehnica.. (cred ca nu am ajuns vreodata pe la valea cascadelor :D )

danp
15th May 2006, 09:58
Salutare tuturor,
Am si eu o dilema!
Nu gasesc un partener de tenis apropiat de valoarea mea.
Fara modestie joc bine spre foarte bine cu toate ca am mai imbatranit.
Locuiesc langa "Drumetul" in Drumul Taberei si pot sa joc in fiecare saptamana in week-end de preferat la "Steaua".
Daca intereseaza pe cineva astept si eu un raspuns de la voi
Sa auzim de bine.

Apolini
15th May 2006, 10:27
Incercati sa gasiti ceva la Baza Medicinei. E pe Vasile Milea chiar langa cladirea mare de la Connex. Nu pot sa va ajut mai mult. Succes!

fif1
15th May 2006, 13:34
drumul taberei si aici !!! totusi, a venit sezonul cald...se urneshte cineva ?

razvan.nic
15th May 2006, 23:15
Salutare tuturor,
Am si eu o dilema!
Nu gasesc un partener de tenis apropiat de valoarea mea.
Fara modestie joc bine spre foarte bine cu toate ca am mai imbatranit.
Locuiesc langa "Drumetul" in Drumul Taberei si pot sa joc in fiecare saptamana in week-end de preferat la "Steaua".
Daca intereseaza pe cineva astept si eu un raspuns de la voi
Sa auzim de bine.

Salut,
Sunt Razvan, vreau sa cred ca si eu ca si eu am mai imbatranit dar ma descurc!. Hai sa incercam........... in weekend. Astept raspuns. yahoo mesanger: razvanslk. A'propos stau in Dr. Taberei, cunosc Steaua dar te asigur ca in Valea Cascadelor e terenu mai bun si ............ s-ar putea sa am si niste relatii pe-acolo!

Dante
18th May 2006, 14:26
as fi si eu interesat de niste partide de tenis. stau in drumul taberei-tricodava.daca e cineva interesat astept mesaje. nu joc exceptional si nici n-am mai jucat demult :D

marius135
7th June 2006, 01:22
bump:)
vrea cineva sa joace miercuri 7 iunie un tenis in jurul orelor 14-16 orice suprafata preferabil langa Herastrau la stadionul Tineretului

sa stie sa tina racheta in mana dar sa nu fii facut tenis de perfomanta.....

Vadim
10th July 2006, 14:54
Puneti-ma si pe mine pe liste. O daca la 2-3 zile ma bag la tenis! Valea Cascadelor sau Tineretului sint ok pentru mine.

Sorin Blaj
10th July 2006, 15:38
O partida de tenis era chiar buna, dar din Lugoj e mai greu. :)

Distractie placuta. Eu joc de obicei duminica pe zgura, la o baza sportiva de pe o insula aflata pe raul Timis.

Cneazul
10th July 2006, 19:11
cine se baga la un meci cu mine? veniti la Jibou si jucam pe zgura sau pe carpeta.

huffer
10th July 2006, 20:28
.. jucam pe zgura sau pe carpeta

Pe carpeta aia cu Rapirea din Serai? :drak:

Cneazul
10th July 2006, 20:34
te simti mai fericit acum dupa interventia asta?

catalin01
30th July 2006, 19:14
Buna ziua,

in primul rind felicitari celor care au avut initiativa de a crea acest site, este prima data cind intru pe el si chiar cred ca astazi am avut a zi norocoasa. De ceva timp incerc sa gasesc un/ niste parteneri de tenis, si cineva mi-a spus: de ce nu incerci pe Internet? La inceput am fost reticent ma gindeam ca o sa dau peste tot felul de anunturi deocheate, insa dind cautare pe Google cu " partener tenis" am ajuns la primul anunt: era un post din 2003, din acest site, la care timp de 3 ani se tot raspunde.
Nu stiu cati membri are acum " clubul" daca exista asa ceva, oricum , vreau sa va spun ca sunt interesat sa ma " bag" si eu.
Am 33 de ani, joc cam la nivel mediu +, si as vrea un partener la acelasi nivel, cu care sa joc simplu. Joc in zona de Nord si in Militari. Nu refuz nici dublu desi nu prea am jucat si nu am experienta la dublu.

In principiu prefer sa joc dupa 18.00 in timpul saptamanii; in week end nu prea sunt in Bucuresti, dar daca stiu din timp pot sa-mi planific o miscare.

O saptamina perfecta!
Catalin

Sorin Blaj
1st August 2006, 00:03
Salut Catalin.

Nu te pot ajuta, din Lugoj, :) dar vezi ca mai exista un thread deschis mai demult: Partener de tenis. Intri pe sectiunea tenis si undeva in partea de jos il gasesti. Succes. :ok:

Sorin Blaj
1st August 2006, 23:56
Catalin.

Pentru inceput citeste toate posturile de pe thread si asa iti vei face o imagine despre club, cum ii spui tu, si membrii lui.

Dante
21st August 2006, 18:40
suntem 4 care jucam destul de des in complexul steaua. pt detalii YM: cippopescu2001

Vadim
31st August 2006, 13:02
Buna ziua,

in primul rind felicitari celor care au avut initiativa de a crea acest site, este prima data cind intru pe el si chiar cred ca astazi am avut a zi norocoasa. De ceva timp incerc sa gasesc un/ niste parteneri de tenis, si cineva mi-a spus: de ce nu incerci pe Internet? La inceput am fost reticent ma gindeam ca o sa dau peste tot felul de anunturi deocheate, insa dind cautare pe Google cu " partener tenis" am ajuns la primul anunt: era un post din 2003, din acest site, la care timp de 3 ani se tot raspunde.
Nu stiu cati membri are acum " clubul" daca exista asa ceva, oricum , vreau sa va spun ca sunt interesat sa ma " bag" si eu.
Am 33 de ani, joc cam la nivel mediu +, si as vrea un partener la acelasi nivel, cu care sa joc simplu. Joc in zona de Nord si in Militari. Nu refuz nici dublu desi nu prea am jucat si nu am experienta la dublu.

In principiu prefer sa joc dupa 18.00 in timpul saptamanii; in week end nu prea sunt in Bucuresti, dar daca stiu din timp pot sa-mi planific o miscare.

O saptamina perfecta!
Catalin
Salut, eu joc tot in Nord sau Militari, tot mediu, tot dupa 18:00 in timpul saptamanii, asa ca as propune sa dam o partida. Ti-am trimis un PM cu adresa mea de Yahoo Messenger.

abra
1st September 2006, 23:38
Nu te pot ajuta, din Lugoj, :)

Poate ma poti ajuta pe mine cu o informatie. In afara de terenurile de la Cotul Mic, ce alte terenuri pe zgura mai sint in Lugoj ? Ca am un petec de gradina acolo si ma gindeam sa fac 2 terenuri de tenis pe care sa le inchiriez, bineinteles daca este cautare ....
Multumiri anticipate.

Sorin Blaj
2nd September 2006, 00:43
Poate ma poti ajuta pe mine cu o informatie. In afara de terenurile de la Cotul Mic, ce alte terenuri pe zgura mai sint in Lugoj ? Ca am un petec de gradina acolo si ma gindeam sa fac 2 terenuri de tenis pe care sa le inchiriez, bineinteles daca este cautare ....
Multumiri anticipate.
Ceau Abra. Cred ca esti singura lugojeanca de pe forumul Onlinesport sau oricum singura de care stiu eu.

In ceea ce priveste intrebarea ta. Eu nu stiu sa mai existe vreun teren de tenis cu zgura in afara celor de pe Insula. Mai este un teren cu zgura in Parcul George Enescu, dar nu cred ca este amenajat pentru tenis de camp, ci pentru fotbal.

abra
2nd September 2006, 00:55
@Sorin Blaj
Multumesc pt. raspuns. Ai cumva vreo idee ce firme din Lugoj s-ar putea ocupa de asa ceva ?
Multumiri anticipate.

abra
2nd September 2006, 12:05
Eu nu stiu sa mai existe vreun teren de tenis cu zgura in afara celor de pe Insula.

Ce parere ai, crezi ca ar avea cautare alte terenuri pe zgura ?

Sorin Blaj
2nd September 2006, 12:51
@Abra.

Problema cea mai mare nu este sa faci un teren de tenis cu zgura ci sa-l administrezi.
Iar firma specializata care sa-l faca, nu cred ca gasesti in Lugoj.

MAU
11th September 2006, 16:57
Salut,
Azi e prima zi pe forum.Ma bucur ca am gasit "lectiile de tenis.Sunt pasionat de sportul asta.

Vadim
11th September 2006, 21:25
Si joci?

eugen75
12th September 2006, 16:11
Vadime, cind iesim la o partida prin Dr. Taberei?

Vadim
12th September 2006, 17:38
In dr. Taberei unde? E zgura acolo? Eu joc in Valea Cascadelor sau in zona Tineretului-Agonomie. Numai cu mine vrei sa joci? Mai sint si alti doritori.

eugen75
12th September 2006, 18:29
La terenurile din Ghencea e zgura. Fac parte din grupul de care iti zicea Dante mai sus.

eugen75
18th September 2006, 15:29
Vadime, iesim diseara la un tenis daca nu ploua? Au o nocturna super aia pe Ghencea.
YM: moneug75

bogdanmunteanu
30th November 2006, 12:57
Salutare!
Fost tanar jucator de tenis, amator cu pretentii (nivel mediu-avansat), caut adversar(i) amatori sa joace in Bucuresti - zona Lia Manoliu - Pantelimon - Tineretului. Daca nu ati mai castigat meciuri de tenis de ceva timp, contactati-ma si se rezolva ;).

luma
30th November 2006, 13:18
Bine ai venit pe forum! :ok:
Sunt multi pasionati de tenis pe forum, mai mult ca sigur iti vei gasi un partener cu care sa joci! :)

ludiconiric
7th March 2007, 02:50
hallo everyone. nu am mai pus racheta in mana dar vreau sa incep. am 20 ani. daca mai sunt incepatori care doresc sa joace si nu au partener, ii astept la YM ludiconiric sau la 0765 315 455. NU postati raspunsuri aici, nu urmaresc forumul. Thx!

andreitm
25th March 2007, 15:51
Caut partener de tenis in Timisoara, daca e cineva interesat, il rog sa raspunda aici.

Santoro
7th April 2007, 01:42
Barbat, 45 ani, amator pasionat (nivel 3,5-4 NTRP - vezi http://www.gustavus.edu/events/athletics/tlc/2006/Forms/USTATENNISRATINGPROGRAM.html).

Prefer jumatatea de nord-est a Bucurestiului (de la Agronomie pana la Lia Manoliu), dar ma pot deplasa oriunde. Pot sa joc in timpul saptamanii dupa ora 19 (chiar si de la 22 la 24, fara probleme), iar in weekend dupa amiaza (dar nu in toate weekend-urile).

Ideal ar fi un grup de 4-6 jucatori de valori apropiate, pentru mini-campionate, perechi de dublu etc.

rokambole
7th April 2007, 21:31
tovarasi voi va pricepeti mai bine la literatura decit la tenis. mai lasati autolaudele si lamentarile si apucati-va de antrenamente, ca vine vara si vi se vad burtile. nu de alta dar vin tinerii din urma.....

ionut_gc
11th April 2007, 22:07
puteti afla detalii despre mine uitandu-va la profile details

baiat 19 ani. in princiupiu as putea sa ma deplasez oriunde in bucuresti atata timp cat se poate ajunge usor cu metroul. preferabil zona 23 august(lia manoliu).

referitor la partener nu ma intereseaza sexul si nici nivelul de joc prea mult(numai sa nu fie genul incepatorului care nu poate trimite mingea peste fileu sau sa dea avioane).

referitor la nivelul meu de joc... ca sa va puteti da seama ... anul trecut jucam tenis cu un prieten care a facut de la 9 la 14 ani tenis si juca foarte bine are si acasa o gramada de premii etc. si nu am avut probleme in a juca cu el ba chiar ii facea placere sa joace cu mine desi ma batea(ex. 6-3 6-4 ) de fiecare data, dar important e ca tineam mingea in joc f mult si chiar il oboseam(e fumator:)).

sper ca nu v-am plictisit cu povestile mele dar stiu ca exemplele "mediu" "mediu spre avansat" sunt foarte discutabile si am vrut sa evit de la inceput orice nepotrivire de nivel.

in principiu as putea in weekend oricand si in timpul saptamanii de la ora 19

tel 0726 186 376 mess ionut_gc

ionut_gc
12th April 2007, 15:29
santoro daca nu te deranjeaza faptul ca ai putea sa imi fii tata :scared: am putea sa ne vedem pe lia manoliu sa incercam o partida

hawk
12th April 2007, 23:51
I'm back in business.

In sfarsit am revenit si eu pe forum....dupa multa vreme de absenta.
Imi pare rau ce am auzit legat de plecarea lui DJ Klaus...sper ca pasiunea e mai mare si ca o sa-i treaca supararea. Eu unul l-am admirat si imi place sa vad ce ae de spus.

Pentru amtorii de miscare si de niste schimburi de mingii...sunt aici.
Nu ma dau in vand dupa jucat seturi peste seturi...imi place mai mult sa "bat mingea" si eventual spre sfarsit sa bagam si un set sau doua.

Ideea este de miscare si de a te simti bine...nu particip la concurs si nu-mi da nimeni premiu daca o sa castig, important este sa ma dezmortesc si sa ma bucur de acel timp petrecut in natura.

Dinr-o ambitie din asta prosteasca...de a juca si castiga un meci...fara nici o miza...era o partida de week-end....am fortat si am avut o ruptura de ligament...dupa chestia asta nu am mai jucat deloc in vara aia....si pentru ce?...sa castig un set nenorocit....

ionut_gc
13th April 2007, 11:02
I'm back in business.

In sfarsit am revenit si eu pe forum....dupa multa vreme de absenta.
Imi pare rau ce am auzit legat de plecarea lui DJ Klaus...sper ca pasiunea e mai mare si ca o sa-i treaca supararea. Eu unul l-am admirat si imi place sa vad ce ae de spus.

Pentru amtorii de miscare si de niste schimburi de mingii...sunt aici.
Nu ma dau in vand dupa jucat seturi peste seturi...imi place mai mult sa "bat mingea" si eventual spre sfarsit sa bagam si un set sau doua.

Ideea este de miscare si de a te simti bine...nu particip la concurs si nu-mi da nimeni premiu daca o sa castig, important este sa ma dezmortesc si sa ma bucur de acel timp petrecut in natura.

Dinr-o ambitie din asta prosteasca...de a juca si castiga un meci...fara nici o miza...era o partida de week-end....am fortat si am avut o ruptura de ligament...dupa chestia asta nu am mai jucat deloc in vara aia....si pentru ce?...sa castig un set nenorocit....



you got me! asta imi place si mie cel mai mult sa plimb mingea pe teren pana sunt ud leoarca si simt ca nu ma mai asculta picioarele asa ca daca vrei am putea sa ne vdm sa facem o partida..............uite-te mai sus pentru detaliile mele

nsc_mario
17th April 2007, 18:31
Salut prieteni jucator,

Am 46 de ani si joc de multi ani ca amator, am jucat mai mult la simplu dar pot incerca si dublu.
Prefer zona Lia Manoliu sunt disponibil in cursul saptamanii dupa 19.00

ciprianpt
23rd April 2007, 12:55
Salutare baieti , daca mai aveti nevoie de un om pentru meciul de dublu va stau la dispozitie,e-mailul meu este ciprianpt@yahoo.com

ciprianpt
23rd April 2007, 13:22
Vadim,din cate am inteles din ce am citit aici te descurci foarte bine,poate jucam o partida daca ai timp,n-am mai jucat din vara trecuta si mi-ar placea sa batem mingea sau chiar sa jucam un meci.Mi-am lasat mailul mai sus,daca esti interesat.

xelailal
24th April 2007, 13:14
Salut, ma numesc Laurentiu si caut si eu un partener de tenis. Stau in Piata Iancului si pot sa joc oricand pana la ora 16. Cred k la Stadionul National se poate juca. Multumesc

oana_f
25th April 2007, 13:29
eu joc tenis, dar numai in weekend. joc binisor, nu trimit avioane.

BMW Power
25th April 2007, 13:45
eu joc tenis, dar numai in weekend. joc binisor, nu trimit avioane.

Unde joci de obicei tennis?
De cat timp joci tennis?

oana_f
25th April 2007, 15:18
Unde joci de obicei tennis?
De cat timp joci tennis?

nu de mult, oricum la nivel de amatori. joc pe unde apuc, prefer pe zgura. sunt niste terenuri ok in campusul facultatii de drept.

BMW Power
25th April 2007, 22:46
nu de mult, oricum la nivel de amatori. joc pe unde apuc, prefer pe zgura. sunt niste terenuri ok in campusul facultatii de drept.

La ce pret sunt terenurile daca nu te superi? Ceva reduceri ptr studenti...? Ce se prevede pentru noi? Mc.

oana_f
26th April 2007, 12:07
200 de mii/ora. nu stiu despre reduceri.

BMW Power
26th April 2007, 16:52
Tu ai partener de joc?

oana_f
26th April 2007, 20:01
nu. merg cu cativa prieteni cand mai au chef sa joace.

BMW Power
27th April 2007, 00:03
Apropo Oana....Mi-a zis un prieten ca pe terenul ala, nu ar fi loc suficient pentru cei care prefera sa joace pe linia din spate. E adevarat?

ursul11
27th April 2007, 15:29
Unde se gasesc criteriile ca sa determini cat de bun esti?
Am vazut ca unii spun ca sunt de 3.2 puncte iar altii de 4.0 puncte.
Cum determini?

Ady
27th April 2007, 16:20
1.0

This player is just starting to play tennis.

1.5


This player has played a limited amount but is still working primarily on getting the ball over the net; has some knowledge of scoring but is not familiar with basic positions and procedures for singles and doubles play.

2.0



This player may have had some lessons for one or two years but needs on-court experience; has obvious stroke weaknesses but is beginning to feel comfortable with singles and doubles play; may be a member of a junior high or junior varsity team; may have played in novice tournaments.

2.5



This player has more dependable strokes but is still unable to judge where the ball is going; has weak court coverage; is still working just to keep the ball in play with others of the same ability; many junior high and junior varsity players with two or three years experience play at this level.

3.0



This player can place shots with moderate success; can sustain a rally of slow pace but is not comfortable with all strokes; lacks consistency in serving; can keep the ball in play for six to ten shots or more without missing; plays well enough to make an average high school team.

3.5



This player still lacks stroke dependability, depth and variety but has improved ability to direct shots away from opponent; rarely double faults but does not usually force errors on the serve; hits forehand and backhand volleys consistently; and has often played for several years.

4.0



This player has dependable strokes on both forehand and backhand sides; has the ability to use a variety of shots including lobs, overheads, approach shots and volleys; can place the first serve and force some errors; is rarely out of position in a doubles game; plays tournaments and is good enough to compete at the higher positions on most high school teams.

4.5




This player has begun to master the use of power and spins; has sound footwork; can control depth of shots and is able to move the opponent up and back; can hit first serves with above average power and accuracy and place the second serve; is able to rush net with some success on serve against players of similar ability; can compete evenly with top players on good high school teams that are advancing beyond regional play to the state tournament.

5.0





This player has good shot anticipation; is able to overcome some stroke deficiencies with outstanding shots or exceptional consistency; will approach net at opportune times and is often able to force an error or make a winning placement; can execute lobs, drop shots, half-volleys, and overhead smashes with above average success; is able to vary the spin on the serve; plays well enough to reach the high school state tournament (beyond sectional tournaments) in singles or doubles; is skilled enough to compete on many Division III college teams.

5.5



This player is able to execute all strokes offensively and defensively; can hit first serves for winners and second serves to set up an offensive situation; plays well enough to be a top performer at the state high school championship level; is skilled enough to play college tennis on top Division II & III teams.

6.0



This player has mastered all of the above skills; is able to hit both slice and topspin serves; can vary strategies and styles of play in competitive situations; plays well enough to be a state high school champion, hold a national ranking, and be offered a Division I tennis scholarship.

Higins
1st May 2007, 21:51
abia am intrat aici. caut partenera sau partener de tenis. sunt incepatoare cu vointa si pasiune, stau la 5 minute de Lia Manoliu...joc oricind de la 21.30 in timpul saptaminii si orice ora in weekend.

BMW Power
3rd May 2007, 16:28
cat e ora la complexul lia manoliu?

ionut_gc
9th May 2007, 20:35
la terenurile unde joc eu e 150 in timp sapt si 250 in weekend si in nocturna banuiesc ca e tot 250

crist_2007
9th May 2007, 23:38
abia am intrat aici. caut partenera sau partener de tenis. sunt incepatoare cu vointa si pasiune, stau la 5 minute de Lia Manoliu...joc oricind de la 21.30 in timpul saptaminii si orice ora in weekend.


tot incepatoare ( din pacate ) - pot sa joc in fiecare zi- dar la alte ore ( o saptamana -oricand dimineata pana la 12.00 - iar celalata - seara dupa 17.00 ) - nu cred ca merge ! asa e ?

whoop007ro
10th May 2007, 13:14
cat e ora la complexul lia manoliu?

Sunt o gramada de terenuri ...am fost ieri si am incercat sa gasim unul . Preturi ...iti pot da cele de nocturna ca restul nu am mai intrebat:

primul teren dinspre Bd. Basariabia ...36 ron
urmatorul, imediat dupa el ...25 ron
terenurile de langa turnul de parasutism (de care zicea ionut) ... 25 ron
un alt teren ...langa un teren de fotbal si o sectie de arte martiale ...30 ron
la federatia romana de tenis ...40 ron.

hope it helps!

cata11n
21st May 2007, 20:00
salutare...caut si eu un partener de tenis...am un teren ceva de genul proprietate personala...in zona Complexul Sportiv National Stadionul National Lia Manoliu deci jucam moka...sau daca vrei sa veniti cu prieteni sunteti bineveniti fiindca il si inchiriez cu 20 RON / h ...ma gasiti la ID de messenger cata11n @ yahoo . com sau tele 0767.016.726

prophu
5th June 2007, 12:44
salutare din nou....am aparut din nou pe aici...vadime, ce zici daca organizam vara asta cateva meciuri? eu am jucat cu cata11n, e mai tanar si mai rezistent decat noi si in plus are un teren destul de bun in cadrul stadionului Lia Manoliu, pe care-l inkiriaza (20 Ron/ora). Din cate am vazut eu pe aici, ne-am putea strange de un dublu fara probleme....oricum, cine mai vrea sa vina si sa joace cu mine si cu cata11n este bine venit...

cristi01
7th June 2007, 21:41
Salut,

Caut si eu un partener de tenis.

Am 28 de ani si pot juca in timpul saptamanii dupa ora 19 sau in we (de exemplu, chiar in we acesta). In timpul saptamanii prefer in jumatatea de nord a Bucurestiului, in we e ok oriunde se poate ajunge cu masina.

Nivelul...huh...joc de vreo 2 ani cam o data pe saptamana, sunt mai slab la serviciu, sunt destul de bun la deplasarea pe teren. Acum am decis sa joc mai des si sa lucrez si la tehnica.

Date de contact: telefon 0726 751 342, e-mail ocr2007@lycos.com.

catamari
11th June 2007, 21:15
Am cam spus totul. Caut parteneri de tenis in Resita. Joc de 2 luni...

catalin_chivu
13th June 2007, 01:45
sunt catalin, am 23 de ani. bucuresti. de regula joc pe tineretului, terenurile de langa strand . si vis a vis, la comitetul olimpic, pista de atletism. dar ma pot deplasa si in alte zone. nu am program fix.
id catalyn84
tel 0724376275

2020
29th June 2007, 00:25
Salut,
sosesc in Bucuresti pe 6 iulie si caut partener de tennis in zona Cotroceni.
Am 37 de ani si joc tenis de 10 ani. Dupa sistemul american nivelul meu de joc este de 4.0-4.5 NTRP. Daca stai in aceasta zone si vrei sa joci email la popacabana@yahoo.com

Merci

Hertz
1st July 2007, 17:36
:lol:
Am cam spus totul. Caut parteneri de tenis in Resita. Joc de 2 luni...

M-ai gasit pe mine :yeah:

divachristine
2nd July 2007, 12:38
caut partener de tenis in brasov, adresa mea de mail este le_demoniaque_coeur@yahoo.com sau nr de tel 0723 647 747

catamari
4th July 2007, 16:15
:lol:

M-ai gasit pe mine :yeah:

ok, ramane sa mai vorbim pe ce teren vrei sa jucam si cand poti juca, eu am mult timp liber pentru tenis,

Sharleeze
7th May 2008, 02:00
Mai e cineva doritor sa joace tenis...?Vad ca nu s-a mai postat nimic de anu` trecut...Daca mai e cineva interesat,id-ul meu este Sharleez_girl@yahoo.com,vb aici pt mai multe detalii.

Sartoris
26th June 2008, 23:44
sunt amatoare, joc in dr taberei, moghiros, apaca.

ma gasiti la sartoris4@yahoo.com

gerrard_s
20th July 2008, 18:18
In Petrosani e cineva doritor sa joace tenis....putin iubitori de tenis pe-aici...daca e cineva gerrard_s@yahoo.com....aici pot fi contactat...va astept:)

bogdanmate
13th November 2008, 15:05
Si eu sunt interesat sa joc pe Lia Manoliu. Joc bine.

mincabogdan88
9th December 2008, 18:04
si eu frate vreau un meci cu tn nu conteaza suprafata o alegi u prt mn nu conteaza ce zici ?????????

sergios
17th December 2008, 15:44
Salutare,

Caut partener/a de nivel mediu, la simplu, nu conteaza unde, ma deplasez...terenuri bune sunt langa Leu, au si balon iarna,

am jucat mult si la Manoliu, oricum, astept mesaje

sergiusimion@gmail.com

Zaheyu
28th December 2008, 15:53
Eu caut partener de tenis in Rm. Valcea. Am 34 de ani si joc cam 3.0-3.5, depinde de forma.

razvanrulezz
15th April 2009, 18:32
sunt incepator si caut partener/antrenor de tenis pentru zilele saptamanii, preferabil dimineata sau inainte de ora 2 in zona titan.

mersi.

ice-tea
26th April 2009, 11:39
caut adversar in timisoara.joc destul de bine

yahoo id chifanlucian2008

paulfrancy
12th September 2009, 01:36
pot sa iti fiu partener oricand in orice zi 0753976066 ne intelegem unde jucam dar sunt contra cost

paulfrancy
12th September 2009, 01:37
sunt incepator si caut partener/antrenor de tenis pentru zilele saptamanii, preferabil dimineata sau inainte de ora 2 in zona titan.

mersi.
pot sa te ajut sa inveti si sa joc cu tine facem un pret ieftin 0753976066 paul

paulfrancy
12th September 2009, 01:39
Salutare,

Caut partener/a de nivel mediu, la simplu, nu conteaza unde, ma deplasez...terenuri bune sunt langa Leu, au si balon iarna,

am jucat mult si la Manoliu, oricum, astept mesaje

sergiusimion@gmail.com
jucam dar sunt contra cost 0753976066 adica sparing partener

d1oru
25th January 2011, 13:24
Salut,

Vrea cineva sa joace tenis in Timisoara de nivel mediu?

AntrenorTenis
28th July 2011, 19:19
Antrenor experimentat,absolvent al ANEFS,dau ore de tenis de camp, in Herastrau,atat pentru initiere(incepatori) cat si avansati,copii si adulti, Pret Foarte Avantajos.
Ofer si doresc seriozitate!
Pentru detalii.Dan:0722669079
Va astept!