PDA

View Full Version : Terminator: The Sarah Connor Chronicles



A.k.a
30th March 2008, 17:09
Vizionati careva acest serial? M-am uitat saptamana asta la toate cele 3 parti si sunt curios cum e serialul, daca e similar celor 3 parti.

Cneazul
31st March 2008, 16:45
eu l`am vizionat. din cate am auzit a fost serialul cel mai vizionat in SUA. sezonul 2 este asteptat cu un interes enorm.
pacat ca primul sezon s`a oprit la doar 9 episoade

White Shadow
31st March 2008, 19:27
Cneazule trimite-mi si mie un PM de unde sa dau jos episodul 3 si episodul 5 pt ca de unde dau eu jos fiecare ocupa 1 gb.

Primul episod a fost foarte interesant, al doilea mai putin interesant.

A.k.a
31st March 2008, 22:45
Am vazut ca sunt pe DC++ toate episoadele, 350MB un episod

iuli
1st April 2008, 01:56
Si care e ideea serialului? Putina introducere pls...
Am vazut vreo 7-8 seriale, de asta nu auzisem :D

Cneazul
1st April 2008, 14:17
Cneazule trimite-mi si mie un PM de unde sa dau jos episodul 3 si episodul 5 pt ca de unde dau eu jos fiecare ocupa 1 gb.

Primul episod a fost foarte interesant, al doilea mai putin interesant.

tu ai luat episoade in format HD si d`aia au un gb. oricum, in formatele HD calitatea e geniala.
ep 3. http://75.126.183.146/search/346/sarah+connor+chronicles.html
ep 5 http://75.126.183.146/search/346/sarah+connor+chronicles.html

A.k.a
1st April 2008, 21:24
Si care e ideea serialului? Putina introducere pls...
Am vazut vreo 7-8 seriale, de asta nu auzisem :D

Din cate stiu ignora T3, e o contnuare a T2 cred ca. Am vazut ceva faze din primul episod, John traieste cu maicasa, si sunt trimisi Terminatori dupa el, si o Terminatoare sa il protejeze. Cam ceea ce a fost si in film, doar ca pe langa actiune mai sunt dezvoltate personajele si legaturile dintre ei, din cate am inteles John o place pe terminatoare :D. Am sa imi iau azi primele 2 episoade sa vad

White Shadow
1st April 2008, 21:31
din cate am inteles John o place pe terminatoare :D.

asta chiar nu pot sa o inteleg :happy

ai vazut cand terminatoarea il atinge putin pe baiat cu o mana in ep 2 ?....gata a fost baiatul, tot era transpirat :happy..dar hai sa nu spun mai multe ca nu-i frumos :happy

A.k.a
2nd April 2008, 14:58
Nu am vazut inca, azi ma uit la primele 2 episoade

Prome
2nd April 2008, 16:30
Am vazut primele 2 episoade si nu m-au atras . Pas !

A.k.a
2nd April 2008, 16:48
Mie imi place, acum ma uit la al treilea episod

Grinco
2nd April 2008, 21:40
Am vazut toate episoadele aparute pana acum. Sincer, e mult sub T1 si T2 dar mi se pare mai bun decat T3

White Shadow
3rd April 2008, 17:25
dar nu inteleg de ce trebuie comparat serialul cu T1 si T2.....de ce trebuie comparat un serial cu un film....

phyxius
3rd April 2008, 19:57
oare pentru ca sunt aceleasi personaje si se "continua" povestea din cele 2 filme si compania care distribuie serialul e aceeasi? :thinkso:

serialul se situeaza in continuitatea filmelor Terminator... normal ca sunt comparabile

White Shadow
3rd April 2008, 20:04
aaaaaaa si din acest motiv trebuie sa comparam un serial cu un film...ok...interesant....

cuvantul "continua" nu are ce sa caute acolo...nici macar in ghilimele.

va urma Terminator IV care va continua actiunea din Terminator III si atunci faceti comparatii intre ele..intre filme...nu intre un serial si un film

phyxius
3rd April 2008, 20:16
cuvantul "continua" nu are ce sa caute acolo...nici macar in ghilimele.

aaa, deci ce se intampla in TSCC nu ar trebui sa aiba loc intre T2 si T3, dupa ce Terminatorul din T2 i-a salvat pe Sarah si John si s-a autodistrus?

Grinco
5th April 2008, 21:57
White Shadow, avand in vedere ca serialul e produs tot de compania ce a produs si T3, mi se pare ok sa fac o comparatie intre ele si sa ajung la concluzia ca serialul e mai bun decat T3...Parerea mea :D

A.k.a
6th April 2008, 23:01
Bine, sunt legate prin faptul ca au o anumita continuitate. E si normal sa fie inferior filmelor, dar totusi eu zic ca e destul de reusit serialul.