PDA

View Full Version : OLS Tennis - Miami 2008 - discutii



Optimistul
30th March 2008, 09:13
De astazi va incepe turul 3 la masculin si feminin Miami 2008.
Pe acest thread voi posta meciurile care trebuiesc prognosticate ,dupa care astept PM . Oricine poate sa participe indiferent de faza competitiei . Intrebari ?

Optimistul
30th March 2008, 09:39
Lindsay Davenport (USA) [32] vs. Ana Ivanovic (SRB) [2]
Svetlana Kuznetsova (RUS) [3] vs. Victoria Azarenka (BLR) [25]
Anna Chakvetadze (RUS) [5] vs. Sabine Lisicki (GER) WC
Flavia Pennetta (ITA) [27] vs. Serena Williams (USA) [8]
Justine Henin (BEL) [1] vs. Sara Errani (ITA)
Marina Erakovic (NZL) WC vs. Venus Williams (USA) [6]
Patty Schnyder (SUI) [11] vs. Kaia Kanepi (EST)
Ashley Harkleroad (USA) vs. Elena Vesnina (RUS)
Jie Zheng (CHN) vs. Amelie Mauresmo (FRA) [24]
Lucie Safarova (CZE) vs. Jelena Jankovic (SRB) [4]
Dominika Cibulkova (SVK) vs. Elena Dementieva (RUS) [10]
Dinara Safina (RUS) [13] vs. Sybille Bammer (AUT) [18]
Daniela Hantuchova (SVK) [7] vs. Ai Sugiyama (JPN)
Vera Zvonareva (RUS) [19] vs. Alisa Kleybanova (RUS) Q
Caroline Wozniacki (DEN) vs. Katarina Srebotnik (SLO) [22]
Michelle Larcher De Brito (POR) WC vs. Shahar Peer (ISR) [16]

Nicolas Kiefer (GER) vs. Rafael Nadal (ESP) [2]
Guillermo Canas (ARG) [15] vs. Fernando Gonzalez (CHI) [17]
Fabrice Santoro (FRA) vs. James Blake (USA) [9]
Dmitry Tursunov (RUS) vs. Feliciano Lopez (ESP) [32]
Paul-Henri Mathieu (FRA) [16] vs. Carlos Moya (ESP) [20]
Juan Carlos Ferrero (ESP) [22] vs. Tomas Berdych (CZE) [10]
Igor Andreev (RUS) [31] vs. Kevin Anderson (RSA) Q
Xavier Malisse (BEL) vs. Radek Stepanek (CZE) [27]


Astept PM-urile voastre pana la ora 19.00 cand vor incepe primele meciuri .
Succes !

lucian_iasi
30th March 2008, 11:15
Am trimis PM :)

luma
30th March 2008, 12:15
Aaaaaa, stai asa!!! Si eu, acum...doar sa ma gandesc.:D

iuli
30th March 2008, 12:35
Optimistul, incep la 17:00 meciurile.

Optimistul
30th March 2008, 12:39
Poate dupa ora veche ...
Nu incep nici la 17.00 ,nici la 19.00 ci la 18.00 asa ca va rog sa-mi trimiteti PM-ul pana la ac. ora .

iuli
30th March 2008, 12:43
Ah da, s-a schimbat ora :D Deci la 18:00

TheMentalist
30th March 2008, 13:00
Am trimis PM:ok:

Optimistul
30th March 2008, 13:08
Am trimis PM:ok:

Numai e nevoie sa confirmati si aici ,deoarece s-a modificat regulamentul si numai este obligatoriu sa se participe la fiecare etapa de concurs .

Lucian86
30th March 2008, 13:39
Optimistule, de ce nu pui toate meciurile din turul 3 masculin???

adrian_str
30th March 2008, 13:45
Optimistule, de ce nu pui toate meciurile din turul 3 masculin???

Sunt meciurile ce se disputa astazi (masculin si feminin). Va mai lasam o zi sa va mai ganditi la rezultatele din partea superioara a tabloului masculin :).

Lucian86
30th March 2008, 13:48
Sunt meciurile ce se disputa astazi (masculin si feminin). Va mai lasam o zi sa va mai ganditi la rezultatele din partea superioara a tabloului masculin :).

Ok!!! credeam ca nu se pun deloc

lucian_iasi
30th March 2008, 14:37
Numai e nevoie sa confirmati si aici ,deoarece s-a modificat regulamentul si numai este obligatoriu sa se participe la fiecare etapa de concurs .

Ok :ok: asa ramasesem obisnuit de la IW :ok:

iuli
30th March 2008, 19:40
Meciurile de ce nu au fost puse pana acum pe forum?

Optimistul
30th March 2008, 20:11
Abia acum am ajuns acasa ....Mai asteptati o jumatate de ora sa le transfer de pe PM.

iuli
30th March 2008, 20:34
Si cu ale tale ce facem? Probabil le-ai "ghicit" pe toate care s-au terminat :D

Cipri
30th March 2008, 20:38
Pfff daca faceati topicul mai devreme cu 1 ,2 zile puteam sa tr si eu pronosticurile dar azi cand am intrat imi arata theard-ul ca la ultimul acces al meu nu a suferit nicio modificare ...

Optimistul
30th March 2008, 21:01
Si cu ale tale ce facem? Probabil le-ai "ghicit" pe toate care s-au terminat :D

Stai linistit ca nu m-am uitat pe nici-un score - ce castig daca fur ?
Am si eu obligatii familiale si nu pot intotdeauna sa fiu la programul OLS .

Optimistul
30th March 2008, 21:02
Pfff daca faceati topicul mai devreme cu 1 ,2 zile puteam sa tr si eu pronosticurile dar azi cand am intrat imi arata theard-ul ca la ultimul acces al meu nu a suferit nicio modificare ...

Poti sa transmiti maine pronosticurile tale .

luma
30th March 2008, 23:40
Si cu ale tale ce facem? Probabil le-ai "ghicit" pe toate care s-au terminat :D

Hai mai Iuli, chiar asa? :D Daca nici cand ne jucam nu avem incredere...:P

Optimistul
31st March 2008, 09:02
Caroline Wozniacki (DEN) vs. Venus Williams (USA) [6]
Justine Henin (BEL) [1] vs. Elena Vesnina (RUS)
Kaia Kanepi (EST) vs. Serena Williams (USA) [8]
Ai Sugiyama (JPN) vs. Vera Zvonareva (RUS) [19]
Dinara Safina (RUS) [13] vs. Lindsay Davenport (USA) [32]
Sabine Lisicki (GER) WC vs. Elena Dementieva (RUS) [10]
Svetlana Kuznetsova (RUS) [3] vs. Shahar Peer (ISR) [16]
Jie Zheng (CHN) vs. Jelena Jankovic (SRB) [4]


Roger Federer (SUI) [1] vs. Robin Soderling (SWE)
Ivo Minar (CZE) Q vs. Andy Roddick (USA) [6]
Nikolay Davydenko (RUS) [4] vs. Simone Bolelli (ITA)
Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [12] vs. Julien Benneteau (FRA)
Janko Tipsarevic (SRB) vs. Thomas Johansson (SWE)
Mikhail Youzhny (RUS) [11] vs. Nicolas Almagro (ESP) [24]
Juan Monaco (ARG) [18] vs. Mario Ancic (CRO) WC
Jose Acasuso (ARG) vs. Dudi Sela (ISR)


Astept PM-urile voastre pana la ora 17.00 ca sa am timp sa le transfer pana la ora meciuirilor (18.00) .

Cipri
31st March 2008, 15:34
Am trimis PM :)

TheMentalist
31st March 2008, 15:35
Si eu;)

lucian_iasi
31st March 2008, 15:50
Nu mai e nevoie sa anuntati. :)

luma
31st March 2008, 19:51
Eu n-am trimis...acum am venit.:huhu:

Optimistul
31st March 2008, 21:38
Poti sa continui concursul si maine chiar daca azi "ai chiulit ".

luma
31st March 2008, 22:01
/hello Asta da veste! O sa trimit maine dimneata, inainte de a pleca, pronosticurile mele.

Optimistul
1st April 2008, 07:26
Justine Henin (BEL) [1] vs. Serena Williams (USA) [8]
Svetlana Kuznetsova (RUS) [3] vs. Venus Williams (USA) [6]

Radek Stepanek (CZE) [27] vs. James Blake (USA) [9]
Roger Federer (SUI) [1] vs. Jose Acasuso (ARG)
Paul-Henri Mathieu (FRA) [16] vs. Rafael Nadal (ESP) [2]
Julien Benneteau (FRA) vs. Andy Roddick (USA) [6]
Guillermo Canas (ARG) [15] vs. Igor Andreev (RUS) [31]
Dmitry Tursunov (RUS) vs. Tomas Berdych (CZE) [10]
Mikhail Youzhny (RUS) [11] vs. Janko Tipsarevic (SRB)
Nikolay Davydenko (RUS) [4] vs. Mario Ancic (CRO) WC



Astept PM-urile pana la ora 17.00.

Geografu
1st April 2008, 16:06
Adrian ai scris pe threadul cu clasamente ca in acest concurs se vor lua in calcul cele mai bune 8 turnee din an.
IW,Miami,Turneul Campionilor,cele 4 de Grand Slem si care ar fi al optulea ?
Merci ! :ok:

adrian_str
1st April 2008, 16:30
Adrian ai scris pe threadul cu clasamente ca in acest concurs se vor lua in calcul cele mai bune 8 turnee din an.
IW,Miami,Turneul Campionilor,cele 4 de Grand Slem si care ar fi al optulea ?
Merci ! :ok:

Cele 8 sunt turneele Masters (cele mai bune din 10), la care se adauga 3 de Mare Slam (cele mai bune din 4).
Uita-te in regulament pt lamuriri suplimentare.

Optimistul
1st April 2008, 16:36
Sunt 10 Masters-uri intr-un an in total , se vor lua in calcul la clasamentul general cele mai bune 8 clasamente ale turneelor jucate . La fel se va intampla si la slamuri ,adica se vor lua in considerare 2 din 3 ( AO s-a pierdut ). Ai inteles ?
Asta permite ca sa poti pleca in concediu si sa pierzi 2 masteruri si un mare slem si sa castigi la sfarsitul anului .
Bineinteles ca cei care le joaca pe toate 10 au sanse mai mari ... Ai inteles ?

Geografu
1st April 2008, 17:14
Am inteles perfect , va multumesc amandurora ! ;)

iuli
1st April 2008, 18:58
Adrian, nu ai trimis pronosticurile pt azi? :shocked:

vassy
1st April 2008, 19:56
Nu ar fi mai ok sa puna Optimistul meciurile care trebuiesc prognosticate pe thread-ul numai pronosticuri si clasamente actualizate?
Stiu ca intr-o zi nu mai aveam timp sa caut meciurile ce urmeaza (multumesc Optimistului pt ca mi le-a oferit pe PM :)), asa as stii direct unde sa ma duc si sa nu mai caut prin pagini.

Geografu
1st April 2008, 20:52
Da Vassy ai dreptate sau facut un thread special numai pentru asa ceva poate...

Optimistul
1st April 2008, 21:29
Nu ar fi mai ok sa puna Optimistul meciurile care trebuiesc prognosticate pe thread-ul numai pronosticuri si clasamente actualizate?
Stiu ca intr-o zi nu mai aveam timp sa caut meciurile ce urmeaza (multumesc Optimistului pt ca mi le-a oferit pe PM :)), asa as stii direct unde sa ma duc si sa nu mai caut prin pagini.


M-am gandit si eu la asta dar nu vreau sa incarc prea mult threadul acela pt. ca va fi full dupa atatea turnee la sfarsitul anului ... Nu cred ca nu mai sunt prea multe discutii pe ac. thread ca sa fie greu de gasit ordinea meciurilor .
Astept si parerea altora .

adrian_str
1st April 2008, 22:01
Adrian, nu ai trimis pronosticurile pt azi? :shocked:

Am fost plecat cu treburi si am uitat ca trebuiesc trimise...
Asta e situatia..

adrian_str
1st April 2008, 22:04
M-am gandit si eu la asta dar nu vreau sa incarc prea mult threadul acela pt. ca va fi full dupa atatea turnee la sfarsitul anului ... Nu cred ca nu mai sunt prea multe discutii pe ac. thread ca sa fie greu de gasit ordinea meciurilor .
Astept si parerea altora .

Daca se pun si meciurile pe threadul cu pronosticuri si clasamente, se va crea o debandada totala...
Cel mai bine este sa le lasam aici...
Optimistule ai putea sa le evidentiezi cumva... Un font marit si cu o alta culoare... Cred ca este singura solutie.
Sau sa se mai faca un thread ce va contine toate meciurile, insa nu prea-i gasesc un rost bine definit. Doar pt niste partide... :confused:

Optimistul
2nd April 2008, 06:46
Elena Dementieva (RUS) [10] vs. Jelena Jankovic (SRB) [4]
Vera Zvonareva (RUS) [19] vs. Dinara Safina (RUS) [13]

James Blake (USA) [9] vs. Rafael Nadal (ESP) [2]
Tomas Berdych (CZE) [10] vs. Igor Andreev (RUS) [31]


PM-urile pot fi trimise pana la ora 19.00

Optimistul
3rd April 2008, 07:40
Jelena Jankovic (SRB) [4] vs. Vera Zvonareva (RUS) [19]
Serena Williams (USA) [8] vs. Svetlana Kuznetsova (RUS) [3]

Nikolay Davydenko (RUS) [4] vs. Janko Tipsarevic (SRB)
Roger Federer (SUI) [1] vs. Andy Roddick (USA) [6]

Ora limita de transmitere a PM-urilor este 19.00.

TheMentalist
3rd April 2008, 20:48
Nu mai inteleg nimic din noul tip de clasamente

Optimistul
3rd April 2008, 20:53
Adica ....

resita
3rd April 2008, 23:20
Nu mai inteleg nimic din noul tip de clasamente

intradevar e cam :groggy::groggy::groggy:

si pe deasupra e si gresit :(, sectiunea de Total de la Miami este gresita.

o propunere, adrian cand faci clasamentul pune-l dupa locuri, 1-2-3 la general. cred ca ar fi mai usor de descifrat de toti:ok:

adrian_str
3rd April 2008, 23:29
intradevar e cam :groggy::groggy::groggy:

si pe deasupra e si gresit :(, sectiunea de Total de la Miami este gresita.

o propunere, adrian cand faci clasamentul pune-l dupa locuri, 1-2-3 la general. cred ca ar fi mai usor de descifrat de toti:ok:

Mda... si unde este greseala ??

Legat de propunere, se rezolva. Incepand cu etapa viitoare :)

Pe Ionut cred ca l-am lamurit. Daca ai neclaritati da-mi un PM.

resita
3rd April 2008, 23:40
pai la T, nu-i locul in clasamentul general din acel turneu(Miami), ca vad ca la Clasamentul General asta inseamna?

F si M sunt locurile la feminin si masculin din cate vad

adrian_str
3rd April 2008, 23:43
pai la T, nu-i locul in clasamentul general din acel turneu(Miami), ca vad ca la Clasamentul General asta inseamna?

F si M sunt locurile la feminin si masculin din cate vad

Mea culpa... Am atasat alta poza :headbang:

resita
3rd April 2008, 23:48
alt rau sa nu fie, asta e un lucru minor :ok:

oricum faceti o treaba buna amandoi (tu si optimistul) cu acest concurs precum si iuli cu celalalt

iuli
3rd April 2008, 23:52
Si cred ca e si gresit clasamentul. Eram la 11 puncte de lucian, 103 el, 92 eu, a prins 4 din 4, eu 3 din 4 si totusi sunt la 17 puncte acum. De ce ma intreb? Si acum mai vad alta greseala. resita s-a apropiat de mine desi a prins tot 3 din 4 :D

Oh, fuck, sunt atatea greseli. Ce rezultate ai pus, nici tu nu stii :shocked:

resita
3rd April 2008, 23:54
Si cred ca e si gresit clasamentul. Eram la 11 puncte de lucian, 103 el, 92 eu, a prins 4 din 4, eu 3 din 4 si totusi sunt la 17 puncte acum. De ce ma intreb? Si acum mai vad alta greseala. resita s-a apropiat de mine desi a prins tot 3 din 4 :D


voi calculati cat prindeti?

eu unul nu am calculat niciodata, am mers pe mana moderatorului :ok:, o sa incep si eu sa calculez :evil: ca vad ca sunt mai multe greseli, poate ajung pe primul loc

iuli
3rd April 2008, 23:56
Eu am calculat doar la primii 3 pana acum, pentru ca eram printre ei; te-ai apropiat ciudat si m-am uitat la ultimele clasamente. Si la tine, adrian, e gresit :lol:

adrian_str
4th April 2008, 00:01
Si cred ca e si gresit clasamentul. Eram la 11 puncte de lucian, 103 el, 92 eu, a prins 4 din 4, eu 3 din 4 si totusi sunt la 17 puncte acum. De ce ma intreb? Si acum mai vad alta greseala. resita s-a apropiat de mine desi a prins tot 3 din 4 :D

Oh, fuck, sunt atatea greseli. Ce rezultate ai pus, nici tu nu stii :shocked:

Inainte sa comentezi, te-ai uitat sa vezi ca meciurile de la masculin nu au intrat in calcul ? ELE SE VOR CONTABILIZA DOAR DUPA INCHEIEREA TUTUTOR PARTIDELOR DIN ACEA RUNDA !!
DE CATE ORI TREBUIE SA VA REPET ?

Tu aveai 92 + 3 (1 rezultat corect din 4 - 1/4 WTA) = 95
Lucian avea 103 + 9 (3 rezultate corecte din 4 - 1/4 WTA) = 112

Alte neclaritati ?

adrian_str
4th April 2008, 00:03
V-am pus rezultatele meciurilor ce au fost luate in calcul (la fiecare etapa) pe pagina ce contine ierarhiile. Daca citeati NUMELE POZEI va dadeati seama ce etape (WTA si ATP) au intrat in alcatuirea clasamentului.

iuli
4th April 2008, 00:10
Nice :happy

Vraciul
4th April 2008, 00:13
o doamne.......
pune-le frate separat, de la locul 1 la n si pe fiecare turneu ca nu inteleg nimic......

iuli
4th April 2008, 00:14
same :D era totusi foarte simplu un thread de clasamente. Asa se confunda, etc, etc, etc

Optimistul
4th April 2008, 07:09
Tomas Berdych (CZE) [10] vs. Rafael Nadal (ESP) [2]
Andy Roddick (USA) [6] vs. Nikolay Davydenko (RUS) [4]

Ora limita de trimitere a rezultatelor ora 19.00.

Optimistul
5th April 2008, 07:30
Serena Williams (USA) [8] vs. Jelena Jankovic (SRB) [4]


Ora limita este 18.00.

Celso
5th April 2008, 10:55
daca nu faceti un thread special de clasamente samd...concursul nu are cum sa reziste... in plus Adrian cred ca o sa te incurci la un moment dat in clasamentele alea:confused:

Vraciul
5th April 2008, 14:30
in clasamentul total s-au pus si punctele acumulate in primul turneu? adica acelea unde s-au adunat sau s-au scazut puncte in functie de tururi?

daca da, nu este tocmai ok.

exemplu: intre mine si primul loc la total este o diferenta de 36 de puncte parca, ceea ce inseamna, dupa punctajul actual(1 punct la meci castigat si 0 la meci pierdut) ca eu am gresit vre-o 36 de meciuri fata de primul loc, ceea ce nu-i adevarat. cred ca la primul turneu cand s-au scazut puncte la meci pierdut am gresit vre-o 5-7 meciuri fata de cel de pe primul loc.
probabil ar trebui sa se refaca punctajul la primul turneu dupa noul regulament.

adrian_str
5th April 2008, 14:57
in clasamentul total s-au pus si punctele acumulate in primul turneu? adica acelea unde s-au adunat sau s-au scazut puncte in functie de tururi?

daca da, nu este tocmai ok.

exemplu: intre mine si primul loc la total este o diferenta de 36 de puncte parca, ceea ce inseamna, dupa punctajul actual(1 punct la meci castigat si 0 la meci pierdut) ca eu am gresit vre-o 36 de meciuri fata de primul loc, ceea ce nu-i adevarat. cred ca la primul turneu cand s-au scazut puncte la meci pierdut am gresit vre-o 5-7 meciuri fata de cel de pe primul loc.
probabil ar trebui sa se refaca punctajul la primul turneu.

BINEINTELES ca s-au pus si punctele de la Indian Wells ! Pai ce, acolo oamenii n-au muncit pt pronosticuri ?
S-a specificat f clar dupa incheierea competitiei precedente ca INCEPAND CU TURNEUL DE LA MIAMI, VA INTRA IN VIGOARE ALT REGULAMENT ! Rezultatele primului turneu au ramas !
Si nu sunt 36 de meciuri pt ca odata cu inaintarea in fazele superioare sunt 2,3,4,5 puncte pt fiecare partida, nu 1 ! Plus ca s-au scazut rezultatele gresite !




daca nu faceti un thread special de clasamente samd...concursul nu are cum sa reziste... in plus Adrian cred ca o sa te incurci la un moment dat in clasamentele alea:confused:

Am lucrat proiecte mult mai complicate decat niste rezultate si clasamente in excel. Deci nu e greu sa tin evidenta la niste ierarhii...
Si pana la urma, daca tot aveti gura mare, dati voi solutii pt afisarea clasamentelor !! Cand scrisesem intr-un singur tabel, locurile, ziceati ca nu puteti urmari, acuma cand le-am separat, tot nu va convine.
ADUCETI SI SOLUTII !


ALTE INTREBARI SI IN SPECIAL SOLUTII MAI AVETI ? Ca e usor DOAR sa critici fara sa te gandesti la cum se poate imbunatati acel lucru.

DACA SUNTETI DE ACORD, VOI DESCHIDE UN THREAD NOU UNDE SE VOR ADUCE IDEI PT AFISAREA CLASAMENTULUI ! Sunteti de acord ? Va astept.

Vraciul
5th April 2008, 15:02
Si nu sunt 36 de meciuri pt ca odata cu inaintarea in fazele superioare sunt 2,3,4,5 puncte pt fiecare partida, nu 1 ! Plus ca s-au scazut rezultatele gresite !


nu vreau sa fiu carcotas. dar nu pare ca eu am gresit 36 de meciuri fata de primul loc?

evident ca la primul turneu nu s-a muncit degeaba dar ar trebui refacut si acolo punctajul conform noului regulament.

tb sa intelegi ca acolo, cand s-au scazut puncte, s-a creat o diferenta prea mare in clasament.

adrian_str
5th April 2008, 15:04
nu vreau sa fiu carcotas. dar nu pare ca eu am gresit 36 de meciuri fata de primul loc?

evident ca la primul turneu s-a muncit degeaba dar ar trebui refacut si acolo punctajul conform noului regulament.

Poate sa fie interpretat in mai multe feluri. In calcul intra f multe runde !

S-a stabilit ca turneul de la IW sa ramana asa.

Daca esti in continuare nemultumit, da-mi un PM, si o rezolvam.

Vraciul
5th April 2008, 15:10
mane, abia azi am analizat si eu clasamentul mai bine. pana acum nu m-a interesat pentru ca mai sunt destule turnee de jucat.

nu vreau sa credeti ca eu am ceva cu cei care sunt peste mine in clasament(nu le pot spune dacat felicitari si succes) dar cred ca in total sunt cam 10-15 meciuri pierdute fata de primul loc(am luat in calcul si turneul de acum), care ar da 10-15 puncte diferenta si nu 36.

crezi ca cei care au mai putin cu 50-60 de puncte vor recupera 50-60 de meciuri fata de locul unu?

daca s-ar reface punctajul la primul turneu, clasamentul ar fi mai strans.

adrian_str
5th April 2008, 15:14
mane, abia azi am analizat si eu clasamentul mai bine. pana acum nu m-a interesat pentru ca mai sunt destule turnee de jucat.

nu vreau sa credeti ca eu am ceva cu cei care sunt peste mine in clasament(nu le pot spune dacat felicitari si succes) dar cred ca in total sunt cam 10-15 meciuri pierdute fata de primul loc(am luat in calcul si turneul de acum), care ar da 10-15 puncte diferenta si nu 36.

crezi ca cei care au mai putin cu 50-60 de puncte vor recupera 50-60 de meciuri fata de locul unu?

daca s-ar reface punctajul la primul turneu, clasamentul ar fi mai strans.

Nu-ti promit ca se va rezolva, insa voi analiza situatia cu Optimistul si va vom transmite decizia finala.

iuli
5th April 2008, 15:41
tb sa intelegi ca acolo, cand s-au scazut punte, s-a creat o diferenta prea mare in clasament.

De acord aici

Geografu
5th April 2008, 17:01
Care va fi urmatorul turneu la care vom prognostica ?
Merci ! :ok:

lucian_iasi
5th April 2008, 17:09
Probabil Monte Carlo :ok:

Cristy RVD
5th April 2008, 17:49
Sper sa nu fie nimic in neregula daca o sa dau pronosticuri incepand cu Monte Carlo.Am pierdut 2 Masters-uri si daca voi participa la restul de 8 va fi ok ?

adrian_str
5th April 2008, 18:30
Sper sa nu fie nimic in neregula daca o sa dau pronosticuri incepand cu Monte Carlo.Am pierdut 2 Masters-uri si daca voi participa la restul de 8 va fi ok ?

Nu-i nicio problema.

Pana diseara pe la 9-10 voi afisa lista cu turneele din 2008.

Fiti pe faza ! ;)

luma
5th April 2008, 18:54
He he!!! Uite ca mai am voie! :cheer:

Optimistul
5th April 2008, 19:18
daca nu faceti un thread special de clasamente samd...concursul nu are cum sa reziste... in plus Adrian cred ca o sa te incurci la un moment dat in clasamentele alea:confused:
Nu inteleg de ce nu poti urmari clasamentele de pe cel cu pronosticuri unde se poate deduce mai usor de unde vin punctele decat sa tot cauti pe alte threaduri si sa tot dam stykuri pe altele .

nu vreau sa fiu carcotas. dar nu pare ca eu am gresit 36 de meciuri fata de primul loc?

evident ca la primul turneu nu s-a muncit degeaba dar ar trebui refacut si acolo punctajul conform noului regulament.

tb sa intelegi ca acolo, cand s-au scazut puncte, s-a creat o diferenta prea mare in clasament.
Ai dreptate , daca nu se vor recalcula punctele de la IW conform noului regulament automat clasamentul IW nu va mai fi luat in considerare in clasamentul general pt. ca are prea putine puncte ...
Adriane , te rog recalculeaza clasamentul IW dupa noul sistem de punctare , bineinteles daca cineva n-are contraargumente solide .

He he!!! Uite ca mai am voie! :cheer:

Poti sa participi cand vrei Luma .
Poti chiar sa castigi si concursul la sfarsitul anului daca vei fi constiincioasa de acum incolo si nu vei mai sari nici-un concurs cu exceptia unui GS - regulamentul iti permite sa chiulesti la 2 masters si un 1 GS pt. a putea castiga concursul la sfarsitul anului .

Optimistul
6th April 2008, 07:34
Nikolay Davydenko (RUS) [4] vs. Rafael Nadal (ESP)[2]


Ora limita : 19.00.