PDA

View Full Version : ROMANIA - Ungaria



Sorin Blaj
29th March 2008, 17:17
Al doilea meci din cadrul grupei preolimpice are loc sambata de la ora 17:00

YoYoyOi
29th March 2008, 17:21
ma dispera la culme comentatorul asta cretin :mda:
Ramona Maier, 4 goluri pana acum :cheer:

Sentient7
29th March 2008, 17:23
hahahaha."exigentul" public bucurestean:"afara afara cu ungurii din tara".maxim de penibil.

YoYoyOi
29th March 2008, 17:27
superba Hutupan :yeah:

rob_din
29th March 2008, 17:40
hahahaha."exigentul" public bucurestean:"afara afara cu ungurii din tara".maxim de penibil.

tie nu-ti convine nimic, nici cand vine lumea, nici cand nu vine

Leviss
29th March 2008, 17:41
hahahaha."exigentul" public bucurestean:"afara afara cu ungurii din tara".maxim de penibil.

Cel mai penibil e ca *******ii aia habar nu au ca in ehipa nationala avem si jucatoare de etnie maghiara .Cum credeti ca s-a simtit Tolnai de exemplu?

rob_din
29th March 2008, 17:42
Cand se retrage Hutupan disparem din lupta pentru medalii. Garantez

rob_din
29th March 2008, 17:43
Cel mai penibil e ca *******ii aia habar nu au ca in ehipa nationala avem si jucatoare de etnie maghiara .Cum credeti ca s-a simtit Tolnai ?

Fara a insemna ca sunt de acord cu astfel de scandari, ele sunt bomboane fata de ce scandeaza ungurii atat in Ungaria cat si pe la Sfantul Gheorghe. Imbecilitati sunt de ambele parti

Sentient7
29th March 2008, 17:47
tie nu-ti convine nimic, nici cand vine lumea, nici cand nu vine

iar tu esti mai mereu pe langa subiect...ce legatura are numarul de spectatori cu ce anume striga?

la Olimpiada ne vom inerva ca la Mondiale si probabil nicinu vom castiga mai mult...echipa Romaniei continua sa fie o afacere de la Rm-Valcea...toata prima repriza au jucat doar cele de la Valcea plus Bradeanu...sa ai o jucatoare ca Lungu si o sa tii pe banca toata prima repriza e tupeu ordinar...de Neagu nicinu mai zic...in schimb bine ca o avem pe Bese...

Leviss
29th March 2008, 17:47
Fara a insemna ca sunt de acord cu astfel de scandari, ele sunt bomboane fata de ce scandeaza ungurii atat in Ungaria cat si pe la Sfantul Gheorghe. Imbecilitati sunt de ambele parti

Problema e ca idiotii aia nu realizeaza ca ei jignesc exact jucatoarele care evolueaza in Echipa Nationala a Romaniei , pentru ca scandarea "afara cu ungurii din tara" daca e sa o luam logic nu are nici o legatura cu jucatoarele din nationala ungariei ci se refera direct la cetatenii romani de etnie maghiara.

Sentient7
29th March 2008, 17:51
heh,tin minte cand am fost la Bucuresti la fotbal Romania-Ungaria si se striga asta jumate de meci...antrenor la noi era ...Loti Boloni.:yeah:

Sentient7
29th March 2008, 18:03
in minutul 40 a fost pentru prima data in atac linia de 9 metri care ar fi normal sa fie:Neagu/Lecusanu/Lungu.

Universal
29th March 2008, 18:10
Romania conduce bine, 26-23, bine bine...revansa este ca si perfectata ;)

Leviss
29th March 2008, 18:23
31-27 si mai sunt doar 2 minute..

Leviss
29th March 2008, 18:26
Gata 31-29 .Bravo fetelor !!!

rob_din
29th March 2008, 18:36
Felicitari fetelor, felicitari publicului, rusine lui Tadici care tipa la fete si cand obtin o victorie extrem de importanta.

adrianmutu85
29th March 2008, 18:41
Mi-a placut cum cantau fetele imnul, dar si cum se ungeau pe miini unguroaicele cu nus'ce crema, fortza Romania! :)

cata10
29th March 2008, 18:42
Bravo Romania. Un meci f bun in fata Ungariei!

Suntem ca si calificati la JO

resita
29th March 2008, 18:45
acum am ajuns si eu de la concursul de karting

cum am jucat?

cine a sters vechiul thread?

TenisFan
29th March 2008, 18:45
Meci bun victorie pe masura. ;) Mi-au placut toate. Si in sfarsit Tadici a realizat ca trebuie sa le rulezi si astfel au fost proaspete pe final. Se putea castiga la o diferenta si mai mare dar nu asta a fost ideea oricum meciul se jucase cu 4 minute inainte de final. Bravo fetele! :yeah:

rob_din
29th March 2008, 18:47
acum am ajuns si eu de la concursul de karting

cum am jucat?

cine a sters vechiul thread?

Daca nu era Hutupan nu castigam azi. In prima repriza a avut procentaj de peste 50%. Asta spune totul.
Partial a mers si apararea, insa pe atac am avut ca de obicei enorme probleme pe extreme. Norocul nostru e ca azi a mers jocul cu pivotul.

Nu stiu cine a sters threadul si de ce

MagicTouch
29th March 2008, 18:52
Frumos meci, frumos public cu exceptia unor scandari deplasate. Hutupan...mai poate fii ceva de zis? Chiar daca este o lupta stransa la capitolul cea mai buna portarita din lume, in ce priveste lansarea MILIMETRICA a contra-atacurilor Luminita nu are adversar. La poarta opusa, Pallinger sa dovedit a fii ceea ce este DE FAPT...atat timp cat nu tragi in disperare direct in ea, nu este decat o portarita buna si in nici un caz o portarita exceptionala. Un gust amar imi lasa (inca odata) gestul lui tadici de la finalul meciului....Lecuseanu a venit sa recunoasca greseala si sa faca pace si el a dat din mana ca si cum ar alunga un caine vagabond :rosu::rosu:
Degeaba esti un antrenor bun sau foarte bun daca psihologia ta este execrabila.

Marcus99Narci
29th March 2008, 20:03
On-topic: Felicitari Nationalei noastre pentru calificarea la Olimpiada. Ne-am luat o revansa azi, sa speram ca vom reusi si in China sa ne revansam pentru turneul din Franta:ok:

Off-topic: Am creat un film cu Narcisa Lecusanu (http://uk.youtube.com/watch?v=KPu__3qPsp0) sper sa va placa. Hai Romania, succes la Olimpiada

leu_alb_albastru
29th March 2008, 20:15
hahahaha."exigentul" public bucurestean:"afara afara cu ungurii din tara".maxim de penibil.
Niste ratati dinamovisti, vreo 20-30, nu "publicul bucurestean" care a creat o atmosfera de vis.

leu_alb_albastru
29th March 2008, 20:17
la Olimpiada ne vom inerva ca la Mondiale si probabil nicinu vom castiga mai mult...echipa Romaniei continua sa fie o afacere de la Rm-Valcea...toata prima repriza au jucat doar cele de la Valcea plus Bradeanu...sa ai o jucatoare ca Lungu si o sa tii pe banca toata prima repriza e tupeu ordinar...de Neagu nicinu mai zic...in schimb bine ca o avem pe Bese...
La pauza avantajul era de 4 goluri, la final au ramas doua ... unde e greseala ca au jucat mai mult cele de la Valcea ?

Sorin Blaj
29th March 2008, 20:20
acum am ajuns si eu de la concursul de karting

cum am jucat?

cine a sters vechiul thread?
Guilty, Your Honor.

Nu stiu nici acum ce s-a intamplat. Am vrut sa mut niste posturi si a iesit ce a iesit. :(

Gabri3l
29th March 2008, 22:23
super meci, super atmosfera, sala plina ochi(asa cum ma asteptam) ;)
galeriile de la oltchim+deva postate la peluza au scandat "afara, afara cu ungurii din tara", dar tonul a fost dat din tribuna de la niste suporteri imbracati in tricouri negre si apoi au preluat si ei... chestia e ca au scandat doar acestia , marea majoritate a spectatorilor au incurajat ROMANIA;)

JOC BUN FACUT DE ROMANIA....CARMEN AMARIEI A FOST CEA MAI APAUDATA CAND A INTRAT PE TEREN... LA FEL SI LECUSANU si HUTUPAN AU FACUT UN MECI BUN...DAR SI Neagu, Galca si celelalte...
NE-AM LUAT SI REVANSA IN FATA UNGARIEI
ROMANIA SE CALIFICA LA OLIMPIADA DE LA BEIJING CHIAR DACA MAI E UN MECI PE CARE IL VOM CASTIGA SI P'ALA!!!


BRAVO ROMANIA!!!!!!

adrianmutu85
30th March 2008, 00:22
Carmen the best! (cand are chef), sper sa aiba chef si la olimpiada :)

adrianmutu85
30th March 2008, 00:23
Da, si Luminita Dinu fara discutii cea mai buna pe teren azi...

Dani_handbal
15th July 2009, 15:37
o sa batem Ungaria si poate si franta....