PDA

View Full Version : Etapa 19: Steaua - Petrolul



Vadim
29th March 2004, 15:49
duminica 4 aprilie 2004, STEAUA - PETROLUL ora 21:00 - PRO TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Red Heat
29th March 2004, 16:13
Petrolul este recunoscuta ca fiind nasul Stelei. O sa prinda si un teren propice dupa caderea de moral pe care au suferit-o stelistii dupa ultimile 2 meciuri cu Rapid si Dinamo. Am mers pe un egal (cel putin :drak: )

iulian
29th March 2004, 16:21
Petrolul este recunoscuta ca fiind nasul Stelei.

Orice nash...isi are nashul ... Steaua in acest meci eu sunt sigur ca va demostra ca au fost nimic altceva decit accidente rezultatele inregistrate cu Rapid si cu Dinamo si in plus ...pentru acelasi moral care zici ca este la pamint (eu zic ca nu...Steaua este o echipa matura si 2 meciuri nu pot trinti moralul la pamint cum zici tu , in schimb 7 meciuri pot scadea mult moralul)trebuie sa invinga :ok:

Fortza STEAUA !!!

Red Heat
29th March 2004, 16:26
Iuliane tu chiar crezi ca cele 2 infrangeri au fost accidente????
Ca trebuie sa bata e altceva, mai trebuie sa si poata. Gandeste-te la meciul din cupa...

ieppy
29th March 2004, 17:04
Atentia, biletele la control. Nasul nu se lasa si arunca Steaua in spatele Rapiduletului. Scenariu greu dar nu imposibil daca tinem cont de faptul ca Piti cel furios nu a reusit niciodata sa bata pe Petrolul. Apropo am stricat palmaresul lui MM si lui rachita, ba ce chestie.

makchy
29th March 2004, 17:22
Bai iulian,tu chiar crezi ce spui cu accidentele?Spune,dar sincer,daca s-ar fi terminat egal cu dinamo,ar fi fost corect?Steaua nu a mishcat in front,si in legatura cu meciul cu petrolul,RED HEAT are perfecta dreptate.Adu-ti aminte in urma cu vreo 4 campionate cand Petrolul i-a batucu 5-1 pe ghencea si cu 4-1 la ploiesti.Asha ca nu baga mana-n foc pt Steaua.Nu este nici pe departe Steaua de altadata.

iulian
29th March 2004, 17:28
Bai iulian,tu chiar crezi ce spui cu accidentele?Spune,dar sincer,daca s-ar fi terminat egal cu dinamo,ar fi fost corect?
Sunt sigur...si nu singur(ul) ca daca s-ar fi terminat meciul egal...la fel cum spunea si marele arbitru Igna absolut toata presa titra in editoriale :
Dinamo-Steaua = 1-1 Rezultat echitabil !

bebe
29th March 2004, 18:37
dinamo trebuia sa bata pe steaua cu cel putin 6-2. stelisti se pot considera norocosi ca au mancat bataie numai cu 2-1! oricum eu sper sa ii incurce un pic si petrolul

calu
29th March 2004, 18:55
1-1? tu ce meci ai vazut? stii ce echipament are Steaua? accidentele se intimpla dar nu cu asa o ritmicitate dezolanta nu? meciul de la Brasov a fost o chinuiala,cel cu Rapid un mare noroc si cel cu Dinamo nu mai vorbim ca sar stelistii la git!,nu vad de ce voi va doriti raul altora in loc de binele vostru? uita-te la piturca si intreaba-te cit mai omogenizeaza echipa aia de amariti,ca de 3 ani o face si tot degeaba..

maryuss_mau
29th March 2004, 19:42
1 solist! au trecut vremurile cand petrolul batea steaua in ghencea!

rew
29th March 2004, 20:38
Orice nash...isi are nashul ...
Exact. Numai ca Petrolului are deja un nash: pe Dinamo. Asa ca : X 2.

Pustoai-k
29th March 2004, 22:00
Sa speram ca Petrolu` va lua cele 3 puncte puse in joc la Ploiesti...Cu toate ca nu prea cred...dar sperantza moare ultima!!! :headbang:

ultra_alba
30th March 2004, 00:29
bate Steaua cu 3-0

calu
30th March 2004, 02:21
care ploiesti?

FatFrumos
30th March 2004, 05:36
1 solist nu se discuta.....

Mariusmadmax
30th March 2004, 06:12
Iuliane tu chiar crezi ca cele 2 infrangeri au fost accidente????
Ca trebuie sa bata e altceva, mai trebuie sa si poata. Gandeste-te la meciul din cupa...
care doua !?

Mariusmadmax
30th March 2004, 06:13
Sa speram ca Petrolu` va lua cele 3 puncte puse in joc la Ploiesti...Cu toate ca nu prea cred...dar sperantza moare ultima!!! :headbang:
puse in joc undeeeeee ?
ce e rau cu voi !?

Mariusmadmax
30th March 2004, 06:14
Steaua - Petrolul 2-0
reintra Aliuta si D Munteanu !
Hai baietii ! Vom fi iarasi ce am fost si mai mult decit atit ! :yeah:

Mariusmadmax
30th March 2004, 06:16
Atentia, biletele la control. Nasul nu se lasa si arunca Steaua in spatele Rapiduletului. Scenariu greu dar nu imposibil daca tinem cont de faptul ca Piti cel furios nu a reusit niciodata sa bata pe Petrolul. Apropo am stricat palmaresul lui MM si lui rachita, ba ce chestie.
Vorbind de...
Steaua a batut acum doi ani pe Petrolul 2-0 in Ghencea , si 1-1 la Ploiesti !
Iar pe Astra ( actualul Petrolul ) 1-0 , anul trecut .
Din 1980 pina azi in meciurile directe in campionat Steaua are 17 victorii si 8 infringeri contra lui Dinamo ... :D
Scenarii nu , vise ... :ok: ?

Red Heat
30th March 2004, 08:53
care doua !?
:D Meciul cu Rapid echivaleaza cu o infrangere pentru voi, dupa ce Steaua a condus cu 3-1 :)

iulian
30th March 2004, 08:56
Putea sa conduca si cu 1-0 si cu 10-0 ....daca s-a terminat egal...si eu consider tot ca pe un esec :( (de aceea nu am replicat si eu ...daca este dupa mine...si daca batea Steaua la 1 gol dif tot ziceam ca e semi esec :) )

calu
30th March 2004, 09:15
mdea,cam asa e...lasind la o parte ca fata crede,deh,e pustoai-k ,ca se joaca la Ploiesti,intrebarea e de ce atitea gaze ca intra Dorinel,ca parca Steaua are aceeasi echipa de citiva ani ce se tot omogenizeaza...deciSteaua sta intr-un jucator de 36 de ani care a jucat un meci jumate pentru ei....ce misto,asa da valoare!nu mai zic ca antrenorul e iar hulit de suporteri...pe buna dreptate! :rosu:

Red Heat
30th March 2004, 09:25
mdea,cam asa e...lasind la o parte ca fata crede,deh,e pustoai-k ,ca se joaca la Ploiesti,intrebarea e de ce atitea gaze ca intra Dorinel,parca Steaua are aceeasi echipa de citiva ani ce se tot omogeniizeaza...deciSteaua sta intr-un jucator de 36 de ani care a jucat un meci jumate pentru ei....ce misto,asa da valoare!
Hai sa nu fim rai. A venit si Dica, le-a plecat si cel mai bun om de atac pe care, se vede treaba, nu au cu cine sa-l inlocuiasca. Nu e chiar asa Calule. Uite la Dinamo a plecat doar Zicu (dintre titulari) si se vede...

ieppy
30th March 2004, 11:41
Vorbind de...
Steaua a batut acum doi ani pe Petrolul 2-0 in Ghencea , si 1-1 la Ploiesti !
Iar pe Astra ( actualul Petrolul ) 1-0 , anul trecut .
Din 1980 pina azi in meciurile directe in campionat Steaua are 17 victorii si 8 infringeri contra lui Dinamo ... :D
Scenarii nu , vise ... :ok: ?
Si cu toate astea nu ati reusit sa aveti un palmares pozitiv in fata lui Dinamo. Cred ca unghia aia creste si isi cauta locul unde sa strapunga pielea. Ai gasit locul?

the_big
30th March 2004, 11:57
1-1

nr.zece
30th March 2004, 12:33
odata cu corleone si steaua este la vale si incepe sa i se vada valoarea

cuzmy
30th March 2004, 13:32
As dorii un meci epuizant pentru militari, sa fie obositi pentru meciul de la Timisoara. Totusi, as dorii o victorie a stelei pentru a mai da o gura de oxigen pentru Oradea. Pronostic:1[QUOTE]

Drakoness
30th March 2004, 16:44
Meci de 1x2. O echipa are nevoie de pct pt a ramine in lupta pt titlu,cealalta ca sa ramina in Divizia A. Cred intr-o victorie a Stelei.

al
30th March 2004, 23:18
Vom veni 1000 in Ghencea si vom umili toti stelistii!
FORZA LUPII!

Sabin
31st March 2004, 03:49
Pustoaiko, tzi-as recomanda sa intri pe site-ul www.dinamo-online.ro, la sectziunea resurse -> dinamo online tv si sa te uitzi la filmuletzul kung-fu steaua. Asa poate vei face diferentza intre meciurile Steaua-Petrolul si Petrolul-Steaua. Daca n-ar fi fost acel arbitraj scandalos de la Ploiesti probabil ca acum Rapidul ar fi fost peste Steaua in clasament si atzi fi jucat si voi in UEFA... Radoi i-a tras 2 bucatzi unui biet petrolist care, aflandu-se KO la pamant si-a luat un cartonas galben pentru ca l-a lovit cu cu fatza pe marele Radoi peste cot si calcai. Aliutza a avut de asemenea o actziune fulgeratoare, combinatzie de picior si palma. Steaua ar fi trebuit deci sa aiba 2 eliminatzi, scorul era 1-0 pentru Petrolul, n-ar mai fi egalat pe final si la meciul din etapa urmatoare n-ar mai fi jucat cei 2 jucatori pentru care nu exista suspendare si comisie care sa aiba tupeul sa pedepseasca violentza extrema de pe stadion.
Si uite cum ajungem pe parcurs sa aflam ca biata Steaua a fost furata pe fatza la Constantza pentru ca un arbitru a dat gresit o lovitura libera... Apoi mai aflam ca este o intreaga conspiratzie impotriva Stelei si jucatorii sunt practic vanatzi de arbiti pe teren. A draq rasturnare de situatzie... Steaua a luat 2 batai anul asta (desi ar fi trebuit sa fie si altele...) si de fiecare data a sarit la gatul arbitrilor, sa fie oare nesimtzire crasa, sau doar lipsa de caracter?

Florentin
31st March 2004, 04:10
3-1 Steaua.
La palmares cita vreme avem palmares pozitiv la Campionate, Supercupe, CCE, Supercupa Europei, etc merge si un minus. Altfel spus asta este exceptia care intareste regula.
Cit despre intrari violente nu mai departe de meciul cu Steaua, blajinul Alexa ne-a aratat ce inseamna o "mingiiere" de tibie, dupa care a declarat ca a vazut negru un fata ochilor cind a egalat Steaua si de aceea nu s-a mai controlat. Fara cuvinte ...

Ravelly
31st March 2004, 10:08
Din pacate cred ca va castiga steaua...

marcel
31st March 2004, 11:30
un egal ar merge:)

maryuss_mau
31st March 2004, 15:13
victorie a stelei; oricum mi se pare ca petrolul are 2 suspendati dupa meciul cu oradea;

Mariusmadmax
31st March 2004, 15:32
Si cu toate astea nu ati reusit sa aveti un palmares pozitiv in fata lui Dinamo. Cred ca unghia aia creste si isi cauta locul unde sa strapunga pielea. Ai gasit locul?
Ce ironii fine ai !
In gitutul tau e bine ?
:drak:
Palmares pozitiv vrei , palmares pozitiv o sa ai !
Daca Steaua va avea acelasi nr de puncte cu Dinamo , STEAUA va fi CAMPIOANA bebicule !
:D

ieppy
31st March 2004, 15:37
gatul meu nu e usor de strapuns si ungiile tocmai mi le-am taiat dupa jocul de sambata. Pai palmaresul ala pozitiv e in favoarea lui Dinamo. Ma indoiesc ca o sa reusiti vreodata sa il schimbati in favoarea voastra. Steaua va fi Campioana in vreun an doi, poate chiar mai mult, pentru ca anul asta cred ca e clar cine castiga.

maryuss_mau
31st March 2004, 15:42
nu se stie: mai sunt destule etape si orice se poate intampla, chiar si 7 infrangeri consecutive; oricum s-a vazut ce s-a intamplat in turcia cu besiktas

ieppy
31st March 2004, 15:54
ca bine spui, orice e posibil insa sunt multe lucruri putin probabile.

Pustoai-k
31st March 2004, 19:21
Pustoaiko, tzi-as recomanda sa intri pe site-ul www.dinamo-online.ro, la sectziunea resurse -> dinamo online tv si sa te uitzi la filmuletzul kung-fu steaua. Asa poate vei face diferentza intre meciurile Steaua-Petrolul si Petrolul-Steaua. Daca n-ar fi fost acel arbitraj scandalos de la Ploiesti probabil ca acum Rapidul ar fi fost peste Steaua in clasament si atzi fi jucat si voi in UEFA... Radoi i-a tras 2 bucatzi unui biet petrolist care, aflandu-se KO la pamant si-a luat un cartonas galben pentru ca l-a lovit cu cu fatza pe marele Radoi peste cot si calcai. Aliutza a avut de asemenea o actziune fulgeratoare, combinatzie de picior si palma. Steaua ar fi trebuit deci sa aiba 2 eliminatzi, scorul era 1-0 pentru Petrolul, n-ar mai fi egalat pe final si la meciul din etapa urmatoare n-ar mai fi jucat cei 2 jucatori pentru care nu exista suspendare si comisie care sa aiba tupeul sa pedepseasca violentza extrema de pe stadion.
Si uite cum ajungem pe parcurs sa aflam ca biata Steaua a fost furata pe fatza la Constantza pentru ca un arbitru a dat gresit o lovitura libera... Apoi mai aflam ca este o intreaga conspiratzie impotriva Stelei si jucatorii sunt practic vanatzi de arbiti pe teren. A draq rasturnare de situatzie... Steaua a luat 2 batai anul asta (desi ar fi trebuit sa fie si altele...) si de fiecare data a sarit la gatul arbitrilor, sa fie oare nesimtzire crasa, sau doar lipsa de caracter?


Pai si de ce te iei de mine??am zis eu ceva gresit??sunt de aceeasi parere cu tine!Iar in legatura cu site-ul la mine nu merge pagina....poate mi-ai dat-o gresit

ieppy
31st March 2004, 19:23
in loc de ro pune.net. O sa mearga. E cea mai adevarata pagina de suporteri din tara.

Pustoai-k
31st March 2004, 19:37
ok ms ieppy
m am uitat prin el asa putin si inca ma uit si e misto :)

uti2102
31st March 2004, 21:27
Am citit primele mesaje din acest thread shi mi-am facut o opinie, asha ca nu ma mai obosesc sa le citesc shi pe celelalte.......se pare ca microbishtii noshtri dragi au ajuns la concluzia ca cele 4 puncte obtzinute de Steaua in acest tur au fost fie la noroc, fie chinuit, fie amandoua. :jerk: Concluzia : Steaua nu a cashtigat suficient de putzine puncte! :ciocan: Nu pot decat sa zic atat : voi ceilaltzi suntetzi cei mai buni shi cei mai tari. Noi ashtialaltzi, stelishtii, o sa ne bucuram de victorie duminica. De restul va lasam pe voi sa va ocupatzi. Ca sa recunoashtetzi la final ca v-atzi facut-o cu mana voastra, exact asha cum am facut shi noi dupa aste 3 etape.

calu
31st March 2004, 21:27
ms inseamna femeie divortata,cred ca vroiai sa spui mr. ce scoala ai facut matale?

calu
31st March 2004, 21:31
si cele 5 pe care le-a pierdut? asa au vrut zodiile sau nu a stiut piturca sa gestioneze avantajele pe care le-a avut,e si el muritor ca si noi nu?

Sabin
31st March 2004, 23:13
Pai si de ce te iei de mine??am zis eu ceva gresit??sunt de aceeasi parere cu tine!Iar in legatura cu site-ul la mine nu merge pagina....poate mi-ai dat-o gresit
Dar nu ma iau fetitza de tine. Cum as putea sa fac asa ceva? Tzi-am recomandat doar sa te uitzi pe site-ul ala, la care am pus in loc de net ro si sa vezi cum a arbitrat un baietzas acel meci. Asta-i buna... cum sa ma iau eu de o pustoaca... Si mai uita-te si la alte filmuletze de pe acolo, ca sunt facute superb... Multe parodii tari facute de un dinamovist adevarat plecat de vreo 10 ani din tzara.

Mariusmadmax
1st April 2004, 05:27
2-0 D Munteanu si Dica , sau / si Neaga , atunci poate fi 3-4 la 0 , ca Neaga este in mare forma ! :D

maryuss_mau
1st April 2004, 09:37
eu as zice ca dinita va reusi o dubla; in rest sper ca steaua va reusi o victorie clara si va practica un joc spectaculos

Red Heat
1st April 2004, 09:42
ok ms ieppy
m am uitat prin el asa putin si inca ma uit si e misto :)

Hai ca poate o sa incepi sa tii cu Dinamo. Parca a inceput sa-ti placa... :)

bebe
1st April 2004, 10:45
eu sper sa scoata macar un rezultat de egalitate petrolul.....

maryuss_mau
1st April 2004, 11:01
ai sperante mari! cu ce echipa sa scoata?? broavo lor ca au reusit sa scoata un egal cu oradea, dar contra stelei vor reusi un egal doar daca vor fi eliminati vreo 2 stelisti;

bebe
1st April 2004, 11:26
orice se poate intampla!

Sabin
1st April 2004, 18:24
dar am zis adevarul......este misto site-ul.....am recunoscut mereu ca dinamo are o galerie frumoasa ..cea mai frumoasa din tara!
Stii ca-ncepi sa-mi fii simpatica?... :kiss: :kiss:

alx_ro
1st April 2004, 19:14
Mai baieti... si pushtoaice, asta este un thread pentru meciul steaua-petrolu. Nu ne intereseaza dinamo sau rapid. Or avea ei galerii frumoase, dar faceti un thread separat cu cea mai frumoasa galerie si dezbateti acolo subiectul. Lasati-ne pe noi, astia cu galeria "urata", cu echipa "slaba" pe care o avem, sa luam campionatul si laudati-va in alta parte. Apropos, hai sa nu mai vorbim de intrari criminale, pentru ca nici o echipa nu poate spune ca are jucatori "usa de biserica"... asa ca...
Pentru meciul de duminica, 2-1 pentru ros-albastri...

tudor
1st April 2004, 20:33
NICIODATA!dar am zis adevarul......este misto site-ul.....am recunoscut mereu ca dinamo are o galerie frumoasa ..cea mai frumoasa din tara!Dar ca recunosc ceva ce este adevarat.........nu inseamna ca ma si fac dinamovista....

fetitzo, ai uitat de Timisoara ? Galeria lui POLI e mult peste Dinamo. La Dinamo, la unele meciuri vin doar 100-200 de persoane in galerie....adica totzi ;) Sincer, nu incape comparatie intre Poli si Dinamo la acest capitol.

uti2102
1st April 2004, 21:21
Just ce spui tu Tudore dar baietzi! AICI E VORBA DE STEAUA - PETROLUL! Rugatzi-va sa nu ploua sa nu ma fac ciuciulete. :evil:

Pustoai-k
1st April 2004, 22:02
Stii ca-ncepi sa-mi fii simpatica?... :kiss: :kiss:

:p de ce iti sunt simpatica?Ca recunosc adevarul?? :D

Pustoai-k
1st April 2004, 22:07
fetitzo, ai uitat de Timisoara ? Galeria lui POLI e mult peste Dinamo. La Dinamo, la unele meciuri vin doar 100-200 de persoane in galerie....adica totzi ;) Sincer, nu incape comparatie intre Poli si Dinamo la acest capitol.

Nu am uitat de timisoara!!!Ca va ducetzi multi la meciuri asta nu inseamna ca avetzi si cea mai frumoasa galerie din tara!Din provincie sunetti cea mai frumoasa galerie dar asa din tara cea mai frumoasa e dinamo si mai gandeste-te tu ca in deplasari nu sunteti nici 100!asa ca...............mai gandeste-te la ce ai zis!

N0_NaM3
1st April 2004, 22:25
Shi ma rog ...de ce sunt cei din buc mai multi in deplasare??? ...ca au tzarani care tzin cu 'cele 3' in toata tzara ...Noi de ex. intr`un sondaj pe care l`am vazut in prosport suntem pe locul 4 dupa 'cele 3' la nr`ul de suporteri ...in deplasare ma refer ca acasa mi`e shi rushine ..Cat despre meci sper intr`un 2 solist shi nu este exclus , avem shi noi shansa noastra doar....:D

Pustoai-k
1st April 2004, 22:36
Fie cum o fi sunt mai multi in deplasari....decat timisoara

al
1st April 2004, 23:35
Vorbeste lumea
Scrie-n ziare
Cum se comporta lupii-n deplasare!
:drak:

Sabin
2nd April 2004, 01:35
:p de ce iti sunt simpatica?Ca recunosc adevarul?? :D
Dac-o tzii tot asa cred c-o sa ajung sa-tzi cer numarul de telefon... :D :D

iulian
2nd April 2004, 09:50
Pustoai-k si Sabin... va rog postati in topic :ok:

Sabin
2nd April 2004, 15:21
Hai ma ca-tzi dau si tzie numarul... :bere: :D :D
Si daca tzii neaparat itzi spun ca bate Steaua pe Petrolul cu 1-0...

Pustoai-k
2nd April 2004, 16:16
Pustoai-k si Sabin... va rog postati in topic :ok:

gata gata :) bate Petrolu` :)

alx_ro
3rd April 2004, 03:27
Poate ar trebui sa ne pregatim de o "unire" a galeriilor dinamoviste si rapidiste... :D prin reprezentanti... :p

Mariusmadmax
3rd April 2004, 05:56
Dac' pe un Thread Steaua - Petrolul , se indragostesc un dinamovist si o rapida , atunci pe thread-ul National - Dinamo ... Los -Platanos va cinta :
Din bucata mea de piine
Am hranit un om ... si-un N'toi !

calu
3rd April 2004, 13:06
hhahahah,misto stelist! bravo,beton!,gluma zilei!...nota 10

apparte
4th April 2004, 00:08
Bate STEAUA.(punct)

jekill
4th April 2004, 00:55
Steaua 3-0 Petrolul
candva trebuie sai batem shi pe astia !!!
Magica Steaua !!!

Pustoai-k
4th April 2004, 01:01
Acum mai mult ca oricand Petrolu` tre` sa invinga steaua!!!!!!!!!!!!!111trebuie neaparattttttttttt

Mariusmadmax
4th April 2004, 09:36
Petrolul i-a facut viata grea lu' Steaua , cind nimeni nu avea nevoie .
Acum , cind ceilalti doi isi doresc , N-O sa fie ... :D

sticklos
4th April 2004, 13:04
dennis serban mai joaca la Petrolul?

BoboCosta
4th April 2004, 13:12
Mama ce bine ma simt azi ca a batut nationalu pe dinamo. Azi trebuie sa castigam cu orice pret sa venim la 2 puncte de caini
FORZA STEAUA!!

NEAGA
4th April 2004, 14:29
campionii Suntem Noi Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sabin
4th April 2004, 15:23
Si totusi un egal suna destul de bine. Cred ca Petrolul va juca sa nu piarda pentru ca-i paste matineul daca iau bataie. Si nu mi-e mie de matineul Petrolului...

Petrut
4th April 2004, 16:20
egal face cu voi
3-0

ronaldinho
4th April 2004, 18:19
bate Steaua categoric.

alx_ro
4th April 2004, 19:59
dennis serban mai joaca la Petrolul?
NU. Nu tin cu Petrolu, dar si-a aratat inca o data caracterul Denis Serban in cazul asta. Daca voia sa ajunga un fotbalist mare, asa cum se spunea acum cativa ani, trebuia sa aiba si caracter de fotbalist mare... Asta ii cam lipseste. :rosu:
Acum, revenind la oile noastre, si la laupii galbeni, poate o sa vedem si un lup mancat de oaie in seara asta... :p
HAI STEAUA!

balkania05
4th April 2004, 21:08
Steaua-Petrolul 1-3.Locuiesc in State si tare am sa regret ca nu-i vad fata lui Piturca dupa meci.

florian
4th April 2004, 21:35
Steaua-Petrolul 1-3.Locuiesc in State si tare am sa regret ca nu-i vad fata lui Piturca dupa meci. :headbang:

Mai bine ca nu-i vezi fata lui Piti.E min.30 si deja 2-0 pentru Steaua :yeah:

valys
4th April 2004, 21:55
jaja 2-1 la pauza shi sper sa mai dea Steaua 2 goluri :P

ronaldinho
4th April 2004, 22:16
mai da.

ronaldinho
4th April 2004, 22:29
.....mai da din parti.

ronaldinho
4th April 2004, 22:45
Vad ca lui nea Piti ii placesa traiasca periculos.

iulian
5th April 2004, 09:06
ceea ce era de demostrat. :ok:

uti2102
5th April 2004, 09:14
Neaga a facut un meci excelent. Aliutza parca shi-a dat shi el drumul, cu toate ca era incomodat de gazon. Bravo lui Neshu, care incearca multe shi in curand poate o sa-i iasa shi mai multe. Pacat pentru Munteanu, sper sa nu fie ceva grav. Despre Curt ce sa mai zic........a facut nishte tampenii cum n-am vazut. Nu intzeleg de ce n-a fost scos de Pitzi, pen' ca avea galben.

PS : Shi sa nu uit de Khamutovski, care a evoluat excelent. Foarte bun joc aerian!

suporterita
5th April 2004, 10:59
prima propozitie din acest post este urmatoarea:Neaga nu a terminat benzina si seamana tot mai mult cu Mutu in zilele lui bune.Nesu m-a entuziasmat,a jucat asa cum il stiam si eu personal sunt dispusa sa-i iert gafa la golul petrolistilor,acest baiat are o viteza ce imi aminteste de Lacatus si o tehnica deosebita, a scos multe mingi pe final de meci, in afara jocului ofensiv care a fost impecabil.sper ca Piturca sa-i dea tot mai multa incredere caci avem nevoie ca de aer de viteza pe flancuri.se pare ca Steaua incepe sa se dezmorteasca si jocul cu Petrolul a aratat ca Steaua are o defensiva excelenta atunci cind nu face Piturca inovatii.meciul nu a fost unul sclipitor avind in vedere ca Steaua a jucat cu o pretendenta la retrogradare si am fi vrut mai mult in fine, e o victorie importanta.sintagma :putem spera la titlu este una care nu ar fi trebuit sa ne caracterizeze avind in vedere ca in tur Steaua a jucat un fotbal ce s-a apropiat de cel italian, nu numai inchistat si neproductiv cum spun unii ci un fotbal care se joaca in Europa, fotbalul modern.se bate moneda intens pe lipsa lui D.Munteanu in mijlocul Stelei, Steaua nu l-a avut pe Munteanu in tur si au fost cei mai buni, Aliuta a facut un joc bun la fel si Radoi si cred ca putem spera la o revenire in forta a Stelei.meciul cu Poli este decisiv si acum putem spulbera acea neproductivitate din tur.

maryuss_mau
5th April 2004, 11:37
eu zic ca in primul rand ar trebui felicitat hamutovsky pt.penaltyul aparat, ca altfel scorul ar fi devenit 2-2;oricum steaua a trait periculos acest meci; in general echipa a juca bine, poate doar cu exceptia lui curt care stiind ca avea un galben si a scapat fara galben la faza cu penalty-ul a comis-o, lasandu-si echipa in inferioritate;

suporterita
5th April 2004, 11:47
Curt a fost indolent tot meciul.ar trebui sa-i fie rusine,a fost lamentabil.imi amintesc un meci jucat de Besiktas la Celsea in grupele Champions Lague cind Ilhan Mansiz i-a lasat in zece si totusi au invins asta este daruirea si fotbalul, sa joci si in conditii de inferioritate si sa mentii un rezultat.

Sabin
5th April 2004, 13:20
suporterito, daca dupa un asa meci, in care Steaua a tremurat din toate incheieturile tu esti atat de extaziata, ma intreb cum ai fi daca echipa ta ar scoate din cupa cu un scor general de 9-1 aceeasi echipa. Ma mira comparatziile pe care le faci cu jucatorii Stelei si cum nu-tzi dai seama ca atzi fost pe muchie de cutzit sa facetzi egal. Eu unul nu eram atat de entuziast nici macar atunci cand Dinamo, in 10 oameni a intors un 1-0 la 1-3 in meciul de la Oradea. Ce tzi-e si cu daruirea asta... Apropos de lovitura de la 11 metri ratata de ploiesteni. Nu vi se para ca Hamu' a iesit din poarta ca la handbal, cand regulamentul spune ca portarul trebuie sa stea pe linia portzii? Am vazut cazuri cand astfel de lovituri s-au repetat si de 3 ori, iar iesirea din poarta a fost mult prea evidenta, ajungand pana aproape de 6 metri. Oricum, vin meciuri grele pentru toate echipele si cea mai puternica va invinge.

maryuss_mau
5th April 2004, 13:32
nu cumva hamu a ajuns chiar pana la ghindaru???

suporterita
5th April 2004, 13:33
se pare ca au tremurat dar au cistigat.nu m-a extaziat jocul Stelei ci anumiti jucatori,citeste cu atentie si nu lasa ura sa te domine.asta e, ati batut Steaua cu ceva sansa insa cu National nu va mers.

iulian
5th April 2004, 13:57
.. a tremurat din toate incheieturile .......
Sabine...ai gresit threadul :drak: ...aici se vb despre Steaua - Petrolul ... nu despre Dinamo ...

ieppy
5th April 2004, 15:28
Parerea mea: Blat! Na ca v-am facut la faza asta. Nu va speriati sunt convins ca nu a fost blat insa daca in locul Stelei ar fi fost Dinamo de nu urla toata presa si juma' de forum. Pai sa vedem: Petrolul a jucat slab pana la foarte slab. Portarul lor a scapat 3 mingi in picioarele adeversarilor. Repet trei(3). Penaltiul a fost batut de Ghindaru. Va reamintesc ca acest Ghindaru a avut o perioada de 5 ani si jumate in care nu a marcat. A tras extrem de slab, desi Hamutovski a iesit 3 metri din poarta(trebuia repetat, degeaba o intorc stelistii, daca a fost a fost). Dupa ce a fost schimbat a inceput sa planga si prevad o stare depresiva prelungita. Va aduce aminte de ceva? Un meci la Alba Iulia asemanator? Parca acolo striga toata lumea in cor blat. Am uitat insa ca era vorba de Dinamo. Ca sa nu vorbesc ca in momentul in care Steaua a rams in 10 Petrolul in loc sa centreze cat mai mult in careu mai mult pasau de pe o parte pe alta fara sa centreze. Mai incercau sa intre pe centru impotriva unei aparari formata din 9 oameni.

Repet toate aceste lucruri sunt ciudate. Daca toate aceste lucruri se intamplau intr-un meci a lui Dinamo era blat. Sau intamplat intr-un meci al Stelei si nu zice nimeni nimic. Stiti de ce? Pentru ca nu a fost nimic. Nu a fost blat la fel cum la Alba Iulia nu a fost blat. Insa in Romania se masoara cu doua unitati. Una pentru Dinamo si a doua pentru restul echipelor.

M|tea
5th April 2004, 15:46
O victorie meritata totusi cred, si o victorie necesara.Succes in lupta pntru locul 1!

vasile314tzurka
5th April 2004, 15:53
Insa in Romania se masoara cu doua unitati. Una pentru Dinamo si a doua pentru restul echipelor.

ei hai acum.:) sunteti persecutati:) totul e aici aiurea si d'abia din acest retur lucrurile par sa fie normale, asa ca nu imi spune ca dinamo e fat frumos din lacrima:)

Saber Rider
5th April 2004, 17:02
Eu zic ca nu a tremurat deloc Steaua in comparatzie cu tremuratul ploiestenilor ! Sa zica mersi ca nu a fost scorul mai mare, ca la cate ocazii a avut Steaua (plus golul anulat de pomana, ca shi cel cu Rapid) putea sa fie ushor 5 sau 6 la 1 ! Deci despre meciul cu Rapid, la fel, Steaua a avut mii de ocazii pe langa cele cateva ale rapidului din finalul reprizei a doua, in care daca era 4-2, CUM TREBUIA SA FIE (cu golul anulat de pomana), nu mai jucau nimica rapidishtii ! Despre meciul cu Dinamo sa nu se uite faptul ca Steaua a jucat fara 6 titulari shi cu petrolul aproape la fel ! Asa ca dinamovistii sa mai taca din gura cu pretentiile lor de mare echipa shi sa joace fotbal in continuare asha cum au jucat cu FC National !
ps. totushi de la steaua a plecat golgeterul echipei shi din cauza asta e putin mai greu de bagat mingea in poarta mai ales cate ocazii are steaua meci de meci , nu cum are dinamo, care are shi ea ocazii numai cand joaca cu apulum shi cu dalga din deal !

ronaldinho
5th April 2004, 17:22
Ieppy, asta este. toate afirmatiile astea au ceva la baza, nu?
Dar, sa revenim la jocul Steaua-Petrolul. In prima jumatate de ora, se parea ca Steaua va bate la scor, dar se pare ca nu a fost asa. Iar a gandit-o Piti cum numai el stie. Cred ca ar mai trebui un antrenor, capabil sa ia si decizii de moment. Steaua incepe de fiecare data foarte bine, realizeaza de multe ori ce si-au propus, si apoi parca se termina meciul, cand de fapt mai e de jucat din el mai bine de o ora. Singurul meci in care am vazut-o pe Steaua ce vrea, in acest sezon, a fost cel de acasa cu Liverpool.
Una peste alta cred ca Steaua a castigat ieri 3 jucatori : Neaga, Nesu, Paraschiv, chiar daca ultimii doi au fost co-autori la golul petrolist.
Urmeaza un meci foarte greu pentru Steaua la Poli, unde mai mult ca sigur Munteanu nu va putea juca.
Multa bafta in lupta cu cateii la titlu.

ieppy
5th April 2004, 17:22
Vasile, ma enervezi la faza asta. Pai pana acum nu sa scris la aproape toate meciruile lui Dinamo ca a fost blat? Spune daca nu e asa dar ma indoiesc de faptul ca o sa ma poti contrazice.

uti2102
5th April 2004, 17:22
LOOOOLZ Dinamovishtilor! Vedetzi-va mama de campionatul vostru shi nu ne mai aburitzi atata! Daca e dupa voi Steaua ar trebui sa fie pe locu' 10-11. Toate golurile precedate de hentz, penaltiurile inventate de arbitrii iar paradele portarilor neregulamentare.......... :ciocan: Scutitzi-ne! Poate asha o sa avetzi shi voi ceva shanse la titlu. Cu aere de genul asta nu prea cred.....

PS : Cand spunetzi ca se masoara cu 2 unitatzi de masura diferite se pare ca nu intzelegetzi un lucru : un recidivist va fi intotdeauna privit cu mai multa atentzie shi va fi amendat mai rau decat ceilaltzi. Capisci?!

ieppy
5th April 2004, 17:25
alpopa, ia tu rezumatuö de pe internet si spune-mi daca in momentul sutului bielorusul e pa linie. Restul sunt abureli specifice tie. Blatul e numai in mintea ta si a celor care gandesc ca tine.

vasile314tzurka
5th April 2004, 17:31
Vasile, ma enervezi la faza asta. Pai pana acum nu sa scris la aproape toate meciruile lui Dinamo ca a fost blat? Spune daca nu e asa dar ma indoiesc de faptul ca o sa ma poti contrazice.

unde "s-a scris"? asta pot spune si eu la meciurile stelei. si latele. nu te mai enerva de pomana. daca scrie unul sau altul aiurea tu te simti dator sa raspunzi? pierzi timpul. si dinamo si steaua au facut blaturi. acum stam sa dezgropam mortii? eu ma bucur ca in returul asta pare-se ca nu vor fi. vom vedea. stii unde? in cupele europene. acolo vom stii daca la noi se joaca au ba fotbal. parerea mea e ca nu. si nu e vorba numai de blaturi. tot sistemul e anchilozat si ne mai trebuie ceva sezoane ca sa iesim.

pe de o parte e bine ca primele trei nu au o viata usoara. pe de alta e grav ca joaca cum joaca. andone si florentin petre au spus ieri lucruri adevarate si numai asa trebuie sa ne uitam la meci. sa vedem cit fotbal e, nu cit fotblat e.

calmeaza-te si sezi flexat, vorba lui iulian.

uti2102
5th April 2004, 17:36
Restul sunt abureli specifice tie. Blatul e numai in mintea ta si a celor care gandesc ca tine.

:happy Iar cred k ai incurcat persoana!!!!!!!!!

Ca intre prieteni : " Eshti stresat, complexat sau te-a parasit prietena zilele astea?!" :happy

ieppy
5th April 2004, 17:45
Vasile, s-a scris in presa. Putin ma intereseaza ce scriu unii si altii de pe forum. Pana acum in retur Dinamo a "facut 2 blaturi". Unul cu Arges si unul cu Oradea. Steaua insa a batut pe bune la Brasov si la fel de pe bune pe Petrolul. Nu stiu cum sa iti explic insa daca meciurile lui Dinamo au fost blaturi atunci alea ale stelei au fost megablaturi.

Alpopa, raspuns care te caracterizeaza. Vazi ca daca mai prind unul ca ala il sterg pentru ca este absolut Off-topic si iar incepe distractia. Ai vazut rezumatul sau nu te tine sa te uiti?

uti2102
5th April 2004, 17:52
Hai nu ma-nnebuni cu OFFTOPICUL din nou. Urmatorul mesaj itzi apartzine tzie :

Restul sunt abureli specifice tie. Blatul e numai in mintea ta si a celor care gandesc ca tine.

Dupa ce ca e "excesiv" de off-topic, mai e shi complet aiurea. Poate ar trebui sa mai citeshti mesajele precedente inainte sa acuzi. Eu n-am zis nici inainte shi nici dupa meci ca ar fi fost blat. (cu toate ca Rapidul a facut astazi o sesizare la Liga cu privire la prestatzia dinamovishtilor - se pare ca cei din urma ar fi facilitat intentzionat victoria lui Natzional pentru a-i ajuta pe aceshtia in lupta contra Rapidului pentru locul 3).

PS: Scuteshte-ma cu amenintzari de genul "itzi shterg mesajul". In cele din urma te voi trece la "ignore", k nu am nimic de invatzat de la cei care ishi iau jucariile shi pleaca atunci cand nu le convine ceva.

ieppy
5th April 2004, 17:58
PAi ce sa fac daca asta e o abureala?

Vedetzi-va mama de campionatul vostru shi nu ne mai aburitzi atata! Daca e dupa voi Steaua ar trebui sa fie pe locu' 10-11. Toate golurile precedate de hentz, penaltiurile inventate de arbitrii iar paradele portarilor neregulamentare.......... Scutitzi-ne! Poate asha o sa avetzi shi voi ceva shanse la titlu. Cu aere de genul asta nu prea cred.....

Pai baga tata ignore fara grija ca nu ma doare cu nimic. Raspunsul tau insa a fost Off-Topic insa hai ca vad ca te cam ataci asa ca nu iti mai spun asta. Considera discutia incheiata asta ca sa nu mai vorbim asa cum stii tu.

Si ca sa nu uit blatul:


PS : Cand spunetzi ca se masoara cu 2 unitatzi de masura diferite se pare ca nu intzelegetzi un lucru : un recidivist va fi intotdeauna privit cu mai multa atentzie shi va fi amendat mai rau decat ceilaltzi. Capisci?!

Sabin
5th April 2004, 19:31
Cand spunetzi ca se masoara cu 2 unitatzi de masura diferite se pare ca nu intzelegetzi un lucru : un recidivist va fi intotdeauna privit cu mai multa atentzie shi va fi amendat mai rau decat ceilaltzi. Capisci?!

Adica Radoi ar trebui sa ia cartonas rosu la fiecare fault facut? ...

uti2102
5th April 2004, 20:34
Bine bine....Nu io am inceput faza cu blatul dar cred k shtitzi la ce ma refer. E normal ca dupa un "episod Ceahlaul" sa fitzi mai mereu privitzi cu altzi ochi. Chiar daca probabil nu se mai preteaza la astfel de practici, Dinamo va mai avea de suferit mult shi bine datorita acelei intamplari. La capitolul imagine, binentzeles.

Mariusmadmax
5th April 2004, 22:38
Vasile, ma enervezi la faza asta. Pai pana acum nu sa scris la aproape toate meciruile lui Dinamo ca a fost blat? Spune daca nu e asa dar ma indoiesc de faptul ca o sa ma poti contrazice.
Ionut , iti raspund eu :
"Nu poti fi contrzis !"
Dinamo - si mijloacele sale specifice !
La National n-a tinut sa le dati 7-0 ?

Steaua joaca cel mai adevarat fotbal !
Ca Dinamo i-a batut cu 7-0 pe ... petrolisti , ala a fost ce a fost , si ce a fost tot Ionut sa ne spuna ...

rew
6th April 2004, 09:03
Steaua joaca cel mai adevarat fotbal !
Ca Dinamo i-a batut cu 7-0 pe ... petrolisti , ala a fost ce a fost , si ce a fost tot Ionut sa ne spuna ...
Cel mai adevarat fotbal???????? Tocmai dupa meciul cu Petrolul ti-ai gasit sa faci o asemenea afirmatie? :rosu: :rosu: :rosu:
V-a dominat o echipa care juca (jiji stie!!) cu frina trasa. Penalty-ul a fost executat intr-o maniera care, daca nu era intr-un meci cu Steaua, va umplea tastatura de "BLAT". Se poate afirma orice, numai ca Steaua joaca cel mai adevarat fotbal NU.

iulian
6th April 2004, 09:07
Penalty-ul a fost executat intr-o maniera care, daca nu era intr-un meci cu Steaua, va umplea tastatura de "BLAT".
rew ..la ce meci te-ai uitat tata tu ? data viitoare deschide si televizorul ca sa vezi ceva...nu te lua numai dupa ecranul negru...poate vrei sa zici ca penaltiul a fost acordat de o maniera care..... :rosu:

bebe
6th April 2004, 19:40
dinamo joaca cel mai adevarat fotbal !

apparte
6th April 2004, 19:47
Al;ba Iulia iti spune ceva?N-ati avut nici o ocazie tot meciul si ati castigat cu 1-0!Sau Preda a scos din vinclu penalty-ul alba-iulienilor? :rosu:

uti2102
6th April 2004, 21:03
Hai gata cu Dinamo-n sus shi-n jos. Aici e Steaua-Petrolul. Dinamo au ei campionatul lor pe care o sa shi-l cashtige. Campionatul "nespectaculos" al super-ofticatului Andone (atzi vazut ce fatza shi ce ton avea la interviu??? :happy LOOOOOOOOL). Cashtigatzi baietzi! La loz in plic!

Pustoai-k
7th April 2004, 14:28
Si cica steaua o sa piarda meciul la masa verde? :D :D :D :D :D

N0_NaM3
8th April 2004, 16:26
Toate ca toate dar puteam scoate un egal la steaua...dar asta este...:)