PDA

View Full Version : Etapa 19: FC Oradea - Poli Timisoara



Vadim
29th March 2004, 16:48
duminica 4 aprilie 2004, FC ORADEA - POLI AEK TIMISOARA ora 17:00 - National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Red Heat
29th March 2004, 17:21
Meci tare si de mari orgolii. Cu stadionul mai mult ca sigur arhiplin. Oradea are nevoie de puncte ca de aer. Cred ca daca prinde o zi buna, la ce joc a prestat pana acum nu are de ce sa-si faca probleme. merg pe o victorie a gazdelor chiar daca Timisoara este mult mai bine cotata

Red Heat
29th March 2004, 17:22
P.S. Probabil va fi cel mai frumos meci al etapei. Cred ca mai frumos chiar decat National-Dinamo

Sir
29th March 2004, 17:26
Cred ca va fi un rezultat de egalitate.Mi-e greu sa cred ca Oradea va reusi sa o invinga pe Poli.Spun asta cu gandul la acel 1-1 cu Petrolul...care in 10 oameni din min.13(parca) si mai apoi in 9, a reusit aproape imposibilul;sa smulga un punct.Cum am auzit un comentariu:"un rezultat ce pare un semiesec pentru Petrolul, dar care valoreaza cat o victorie"(evident, de moral).

Catalanul
29th March 2004, 19:47
Cu siguranta nu va fi un meci deloc usor pentru POLI dar cred ca daca o sa se concentreze mai mult are sanse sa castige. Va fi de asemenea un mare duel de orgolii si al galeriilor :yeah:
:happy
mai mare decat cele dintre dinamo-steaua etc.

In fine, sper sa castige poli desi un egal nu ar fi rau dar sa te faci din nou de ras cu lanterna :rosu: e prea de tot asa ca MAI BINE CASTIGATI!!! /hello

ultra_alba
30th March 2004, 01:28
Oradea joaca destul de bine si numai ghinionul sau lipsa experientei au privat-o de castigarea unor puncte in retur,daca vor sa se mentine in A trebuie sa invinga Timisoara ,un meci pe viata si pe moarte cu o victorie grea a oradenilor.

POLITIMISOARA
30th March 2004, 05:20
Bate Bate POLI TIMISOARA /hello

cocomic
30th March 2004, 05:39
om vedea ce-o sa fie si la meciul asta... mergem multi din timisoara la meci, eu deja am masina plina cu clienti... o sa fim probabil ca la alba iulia in prima etapa, in jur de 1 mie.... poate si mai multi, ca e mai aproape :P

oricum, ce e sigur e sigur... daca bate poli, n-o s-o faca la mai mult de 1 gol diferenta...

FatFrumos
30th March 2004, 06:17
imi place cum joaca poli dar ramin cu 1 solist.

DD-Viola
30th March 2004, 09:41
...Credeam ca jurnalistul M.M.Ionescu simpatiza cu Timisoara , atunci cand , intr-o emisiune televizata ( cu ani in urma , dar dupa '89 ) , a facut publica o statistica alcatuita de domnia sa , iar printre multe date interesante , a mentionat si faptul ca , cea mai iubita echipa de fotbal , pentru romanii din America este Poli Timisoara...am constatat ca este adevarat ...Iar daca "Cocomic" va avea masina plina de "clienti" pentru meciul de la Oradea , eu voi avea casa plina de Polisti cu mult inaintea inceperii partidei , pe care o vom urmarii impreuna prin intermediul ONLINESPORT , dar mereu cu gandul ca santem acolo la meci cu voi . Haide Poli ! indiferent de rezultat !

nr.zece
30th March 2004, 13:30
imi place si mie ambitia timisorenilor, dar au in echipa cativa jucatori care sunt doar prieteni cu fotbalistii

cuzmy
30th March 2004, 14:27
Situatia apasatoare din clasament pentru oradeni s-ar putea sa ii coste foarte mult. Timisorenii nu sunt nici ei foarte relaxati, gandindu-se la vizitele echipelor bucurestene. Mi-as dorii sa bata Poli, insa la un asa pronostic Oradea e in divizia B. Sper sa bata cel mai bun, in teren, daca intelegeti ce vreau sa spun.

bebe
30th March 2004, 17:28
daca oradea nu bate se poate considera in "B"!!!!!!!

Drakoness
30th March 2004, 17:46
E ultimul tren pt Oradea, asa ca sint condamnati sa cistige.

ad3an
30th March 2004, 20:41
Daca poli bate la Oradea tot respectul dar nu are nici cea mai mica sansa,Oradea stie sa joace cand chiar e nevoie iar la poli le va da ca si la Farul de la 4 in sus.
Cine crede ca poli va scoate pct de la Oradea se insala amarnic parerea mea em ca poli are toate sansele sa termine campionatul sub Oradea avand in vedere jocul practicat de cele doua echipe si programul pe care il are.poli are acasa cu Steaua si Dinamo si Craiova si binenteles in Giulesti,in timp ce Oradea dor cu Steaua acasa pe 1 mai si la cu Craiova!!!
Meciul de duminica va fi meciul de reabilitare a lui Mihut pentru ca la partida cu Poli de la Tm a comis o greseala care a costat echipa oradeana 3 pct..
Oricum cel mai bun sa castige care normal ca va fi Oradea pt ca am avut destul ghinion in ultimele 4 partide cand am pierdut ca si tampitii!!!!
ForzA OradeA
ForzA BiHoru!!! /hello

alt.core
30th March 2004, 21:24
sper ca Poli sa joace la victorie, sa aiba acel moral de invingator care lipseste in general echipelor romanesti. pe de alta parte, dc pierdem la Oradea nu o sa-mi para foarte rau, pentru ca nu vreau sa retrogradeze bihorenii.
zic 2-1 pentru Poli...

Pustoai-k
30th March 2004, 21:39
Sper ca Poli sa ia acasa cu ea cele 3 puncte :) Bafta timisorenilor!

Sergio
30th March 2004, 21:48
imi place si mie ambitia timisorenilor, dar au in echipa cativa jucatori care sunt doar prieteni cu fotbalistii

Mai bine te-ai uita in propria ograda ca sunt destui prieteni de fotbalisti si pe acolo. :D
Si eu merg pe un egal la meciul asta, poate chiar o infrangere a gazdelor, care de teama sa nu greseasca, s-ar putea sa o faca foarte mult. Poli joaca degajat si asta e un avantaj. Totusi, mi-ar parea rau sa pice Oradea.. :cool:

samor03
31st March 2004, 00:18
As vrea sa bata POLI dar daca BIHORUL are nevoie de toate punctele sa nu pice in B sa le ia . Mai bine sa pice uratii aia de moldoveni.Sa intre si uratii de aradeni si atunci sa le aratam ca noi TIMISORENII suntem cei mai BUNI . FORTA VIOLA !!!!! :( :( :( :ok: /hello :yeah:

ronaldinho
31st March 2004, 04:39
Eu vad un meci foarte echilibrat, cu multe faze de poarta si cu multe goluri. Daca Oradea nu va mai fi urmarita de ghinion, va castiga. Pronostic 1.

viole(n)t
31st March 2004, 09:40
Pana acum, in acest retur, oradenii mi s-au parut de departe cei mai slabi. Dar, in fotbal, nu se shtie niciodata... Cert este ca ash fi preferat sa batem pe Ceahlaul shi sa pierdem la Oradea, chiar daca nu am nici o simpatie ieshita din comun fatza de oradeni.

Catalanul
31st March 2004, 10:36
nu cred ca la oradea o sa fie un meci usor, vezi ce afacut bihorul la ploiesti si ce a facut ceahlaul, dar sper intr-o victorie a lui poli

uti2102
31st March 2004, 10:42
Pronostic 1, mai mult pentru ca vreau ca Oradea sa iasa din noroi...Cred k o sa fie un duel tactic interesant intre Dumitriu shi Panduru. Dupa ultimele meciuri shi progresele pe care le-a facut, ash zice ca Oradea va cashtiga. Dar mai intra in discutzie shi factorul de orgoliu local, asha ca nu se shtie cu timishorenii.......

cuzmy
31st March 2004, 11:38
Deduc din postari prea mare optimism in tabara oradeana! ...de unde si pana unde, daca nici cu 2 jucatori in plus nu au reusit sa mentina un rezultat. Pe de alta parte, timisoarenii au o echipa disciplinata si cu o pregatire fizica exceptionala, lucruri care pe final de meci s-ar putea sa cantareasca enorm! Pronostic 2, solist!!!!!!!!!!!!!

marcel
31st March 2004, 12:41
victorie poli :)

ad3an
31st March 2004, 14:11
Pt. cei care nu stiu echipa Oradeana stie sa joace cand trebuie iar in meicul cu poli chiar trebuie pt ca nu se mai poate.Sunt sigur cala Oradea va inceputul sfarsitului pentru Poli pt ca urmatorul meci al lui poli va fi daca nu ma insel cu Steaua acasa iar daca pierd aceste 2 meciuri cam intra in zona minata a clasamentului.
Cel care spune ca Oradea i s-a parut de departe cea mai sclaba echipa din acest retur MAN vorbim la sfarsitul campionatului ok.
HAI BIHORU!!!!! /hello
Sa nu uitam si meciul amical disputat intre cele 2 echipe in iarna cand poli a reusit sa se impuna cu 1-0,oradea folosind cam 20 de jucatori in aca partida!!!

viole(n)t
31st March 2004, 15:13
Cel care spune ca Oradea i s-a parut de departe cea mai sclaba echipa din acest retur MAN vorbim la sfarsitul campionatului ok.
HAI BIHORU!!!!! /hello
Sa nu uitam si meciul amical disputat intre cele 2 echipe in iarna cand poli a reusit sa se impuna cu 1-0,oradea folosind cam 20 de jucatori in aca partida!!! Eu am spus, folosind ca argument cele 2 meciuri in care atzi avut superioritate numerica degeaba. Apoi, mai am ca argument unii jucatori. lupashcu era rezerva in B, la voi e titular!!!

maryuss_mau
31st March 2004, 16:18
as merge pe un rezultat de egalitate!

ad3an
31st March 2004, 17:14
Lui Lupascu i s-a dat o sansa de a arata ce poate dar din pacate a dezamagit,singurele minute in care a evoluat au fost cele de la ploiesti deoarece Stan e accidentat,sper ca in meicul cu voi Titi sa il foloseasca pe Dumitra mijlocas la inchidere si pe macedonian si Vrajitoarea varf (poate chiar si Gado)!!!!!!!1
FOrza Oradea

rmoldovan
1st April 2004, 12:18
Dragii mei Oradea trebuie si sunt obligati sa castige aceasta partida cu atat mai mult ca joaca pe teren propriu si este si amenintata de retrogradare. Mai sunt destule etape nu zic dar nu trebuie lasat totul pe ultimul moment. Sanse de castig este si de partea timisorenilor dar cred ca Oradea va avea mai mult noroc de data aceasta. Trebuie sa joace cu multa incredere si daruire. HAI BIHORU /hello .
Ce parere aveti despre site-ul www.fco.ro? Nu e prea grozav dar merge dupa parerea mea. Mai e de lucru la el oricum. Astept sugestii de la voi la adresa rmoldovan2@yahoo.com.
Ma bucur ca lucrurile la noi in fotbal merg din ce in ce mai bine. Oricum avem un campionat mai tare decat acum 2-3 ani.
Va salut pe toti si astept mail-uri de la voi. :ok:

bebe
1st April 2004, 12:20
merg pe rezultat de egalitate

zuzubuoy
1st April 2004, 15:04
Un sec 1 solist !!! :drak:

bebe
1st April 2004, 17:29
un rezultat de egalitate cred ca i-ar multumi pe cei din timisoara!!!

oradea mereu
1st April 2004, 20:52
va fi un meci greu si sper sa fie frumos. va fi frumos in tribune, 100%!
cred ca Oradea va castiga acest meci, iar etapa urmatoare va lua un punct de la Alba.

oradea mereu
1st April 2004, 20:57
vad ca se tine in continuare de faptul ca Oradea n-a castigat cu 1, 2 jucatori mai mult. meciul cu petrolul, la fel cel cu alba, au fost aranjate pt. egal. sa ne scoatem parleala din meciul cu dinamo. nu uitati ca, la 1-0 pt Oradea, cu un jucator in plus, cand dinamo era varza si nu juca nimic, dinu si v. becali ne-au amenintat cu retrogradarea. voi ce ati fi facut?
cu ani in urma, Poli, frumoasa Poli Timisoara, s-a pus in fata cateilor rosi. au retrigradat, ca asa au vrut cateii de la Bucuresti. Poli oricand are loc in A.
FOrza Oradea

tudor
1st April 2004, 21:25
povestea asta este demna de un SF.

intr-un cerc de echipe care fac blaturi, NU se fac egaluri. SFul pe care l-ai povestit tu contine 2 egaluri, adica 2 puncte pierdute. Crezi ca echipele despre care zici tu ar fi lasat 2 puncte sa dispara ? NU. Ar fi gasit o solutie astfel incat sa fie victorii "in cerc" si sa nu se piarda nimic.

Mi-a fost simpatica Oradea, dar dupa meciul de la Petrolul e clar: nu au valoare de A !

---------

Sper sa castigam sau macar sa scoatem un punct de la Oradea.

inter
1st April 2004, 21:48
bate Oradea la un gol diferenta.

cocomic
2nd April 2004, 03:16
urmatoarea poveste sunt convins ca este necunoscuta pentru multi dintre voi... preluata din ev.z, via forum Poli...

este bine sa cunoastem istoria, pentru a nu repeta greselile din trecut... cu toate acestea, sunt convins ca in tribune va fi o atmosfera de zile mari


Meciul marilor orgolii (EVZ)

FC Oradea ? ?Poli? AEK Timisoara
Meciul de duminica de la Oradea este unul cu grad de risc zero pentru jandarmi, din cauza incidentelor petrecute in 1990. Desi suporterii timisoreni au ingropat ?securea razboiului?, exista riscul ca ultrasii oradeni sa uite eleganta cu care au fost tratati in tur. Ieri, reprezentantii galeriei lui Poli au fost la Oradea, pentru a ridica cele o mie de bilete promise si a discuta detalii de organizare. Noua generatie de suporteri timisoreni nu stie prea multe despre cele intimplate in toamna lui 1990, insa veteranii nu au amintiri prea placute. In acel an, Poli invinsese deja de doua ori in deplasare pe FC Bihor (2-1 in primavara si 4-1 in Cupa Romaniei). Antrenata de Costica Radulescu, Poli s-a cazat la Baile Felix si legenda spune ca oradenii au incercat sa aranjeze meciul, dar s-au izbit de refuzul categoric al reputatului tehnician timisorean.

Bataie generala in pauza meciului

Cei 3-400 de suporteri timisoreni au fost intimpinati cu ostilitate de oradeni. ?Totul a inceput cu cinci minute inainte de pauza?, isi aminteste Nicolae Cirstov, zis ?Elicopter?, pe atunci vicepresedinte al Ligii suporterilor lui Poli. ?Eram si noi inflacarati de atmosfera de dupa Revolutie.? Incidentele au izbucnit dupa ce un suporter timisorean a sarit in teren, pentru a aranja un banner care cazuse de pe gard. ?L-a vazut un om de ordine si s-a luat de el,? povesteste ?Elicopter?. ?Apoi a aparut un politist, care l-a oprit, insa ii facea semn din cap sa-i mai dea.? In acel moment, galeria timisoreana a inceput sa huiduie si sa scandeze ?B-ul ! B-ul !?. Un oradean aflat in preajma a strigat: ?Bai, comunistilor! L-ati omorit pe Ceausescu si acum nu mai avem ce minca!?. In replica, unul dintre timisoreni l-a pocnit si de aici s-a declansat o bataie generala. ?Erau pregatiti cu bite si au inceput cu totii sa dea in noi?, spune ?Elicopter?. ?Am mincat o bataie crunta si de la ei, si de la politisti. Am fugit cu totii, care pe unde am apucat.?

Moartea unui copil de 11 ani

Multa vreme, printre suporterii timisoreni a circulat legenda ca, in batalia generala, un copil de 11 ani ar fi fost omorit, insa nimeni nu poate confirma realitatea acesteia. Cert este ca, dupa pauza, cind Poli a iesit de la vestiare, nici un suporter nu mai era in peluza. Aflind ce s-a intimplat, Craciun s-a enervat si, facind un semn obscen catre peluza oradeana, a strigat: ?Astea sint punctele pe care le veti cistiga voi astazi!?. Si Poli a invins cu 1-0, printr-un gol marcat de Rosenblum, la sfirsitul sezonului FC Bihor retrogradind in Divizia B. ?Ne-au haituit prin tot orasul si ne-au asteptat la gara?, si-a amintit Florin Ilie, zis ?Torpila?, un alt vechi suporter timisorean. ?Cei care am reusit sa ne urcam in tren, desi era inghesuiala, nu puteam sa ne atingem unii de altii de durere.? La doua zile dupa meci, la Timisoara a avut loc o sedinta la care au participat peste 2.500 de suporteri, conducerea si jucatorii lui Poli si sefii Politiei, in care s-a incercat aplanarea conflictului. Suporterii cereau ?ochi pentru ochi si dinte pentru dinte? si au fost cu greu calmati, dar au decis sa interzica oradenilor sa mai calce in Timisoara timp de zece ani.

Timisorenii au ingropat ?securea razboiului?

Dusmania dintre cele doua galerii a dainuit, insa in toamna anului trecut, liderii suporterilor timisoreni au decis sa faca pace. ?Pina acum citiva ani, cind au jucat cu UMT, oradenii n-au mai calcat prin Timisoara?, spune ?Torpila?. ?Asta-toamna, Marius Stanis si citiva lideri ai suporterilor timisoreni i-au asteptat pe Calea Aradului pe sefii galeriei din Oradea, au fost cu ei la o bere in Calea Girocului si conflictul a fost declarat inchis.? Ieri, reprezentantii galeriei timisorene au fost la Oradea, pentru a ridica cele o mie de bilete promise pentru meciul de duminica. Ei s-au consultat cu conducerea clubului bihorean si au solicitat ca ultrasii din Timisoara sa stea in alta peluza decit cea din 1990, care le-ar putea trezi amintiri neplacute. Timisorenii vor merge la meci cu autocarele, desi inca nu s-a rezolvat inchirierea lor, pentru ca toata conducerea lui ?Poli? AEK era plecata. Cu toate ca pregatesc o coregrafie de exceptie pentru meciul cu Steaua, suporterii alb-violeti vor face spectacol si la Oradea, de unde spera sa se intoarca fericiti.

cocomic
2nd April 2004, 03:19
totusi, daca conflictul s-a aplanat, eu unul nu pot trece despre un tupeu maxim: la Poli-dinamo cu cantec si hotie de anul trecut, 2-3, la galeria caiinilor tronea un banner (prea) mare pe care scria cu litere de-o schioapa: NOVA GUARDIA ORADEA... daca respectivi dezorientati sunt si membri ai galeriei formatiei bihorene, nu va fi o atmosfera 'bisericeasca' la meci :)

DD-Viola
2nd April 2004, 07:11
...Optimismul local oradean este putin cam exagerat , ...poate e prea multa zama de turtz in zona , amestecata cu dorinta de-a castiga musai 3 pct . , dar efervescenta asta cred ca se va sfarsi dupa 0-1 , ...la 0-2 va fi sindrom de ziua a doua , iar dupa fluierul final ve-ti ofta dupa o Timisoreana ca sa va dreaga si sa va racoriti ...Daca scorul va fi invers...inseamna ca a-ti dat "adalmasu' " cu o seara inainte si chiar inainte de meci celor de la Poli Aek . Desigur , preferam sa batem la Piatra Neamt , din N mai multe motive , ca apoi sa ne permitem o relaxare inainte de meciul cu Steaua , dar zarurile au fost deja aruncate ,... va fi greu si pentru Poli .

mendingo
2nd April 2004, 12:21
oradea are neaparata nevoie de punctele astea, dar poli este o echipa buna, am avut ocazia sa o vad pe viu! merg pe 1 solist pentru ca sunt oradean shi asa mi-as dori eu sa fie nu pentru ca echipa noastra ar fi extraordinara. din contra, spun cu mana pe inima ca au fost penibili in ultima etapa, si-au batut joc de ei si de noi in acelasi timp. in fine, Doamne da sa le vedem si noi odata macar pe toate trei in prima divizie: Poli, Bihoru si UTA, sa vedem care e mai valoroasa!

HAI BIHORU !!!

danic
2nd April 2004, 20:54
Cred ca Poli ,ar trebui inainte sa inceapa meciul ,sa se uite la CVUCS,si apoi sa "mance" iarba.
Sper din toata inima sa castige POLI.

oradea mereu
2nd April 2004, 21:13
da, ceea ce scrie in ev. zilei este adevarat. am fost la meciul acela si stateam chiar in spatele galeriei lui Poli. au avut un spectacol frumos in tribune. cand au inceput problemele am taiat-o de-acolo, mai ales ca ( involuntar) purtam la costum o cravata alb/violet. ei si voi, fugisem de la Biserica sa vad meciul!
cat despre aranjamentele ce s-au facut, asa umbla vorba pe stadionul din Oradea. si eu as fi de acord ca nu se face un aranjament sa pierzi un pct. pana la urma, ba mai si lasi sa fi egalat in prelungiri. daca arbitrul fluiera in min. 91? nu stiu, sunt si suntem prea mici pentru semi-mocirla asta de div.A. nuova guardia oradea, sunt vreo 10 tineri ce tin cu dinamo si asa au hotarat ei, sa faca galerie catelusilor, chiar de la oradea. sunt neimportanti. daca intarti pe site-ul lor si dati la poze, o sa-i vedeti. o mana de catelusi ca paru cret.
mai spun inca odata, sper sa fie un meci frumos, meciul etapei, cum spunea cineva pe forum si cel mai bun sa invinga. as vrea Oradea mea, dar nu e cum vrem noi.
FORZA ORADEA, CU TINE MEREU!

ad3an
3rd April 2004, 00:46
In meciul de duminica de la Oradea antrenorul Titi Dumitriu isi va reantalni fosti sai elevi de la FULGERU BRAGADIRU ROCAR,si asta spune despre cum merita Timisoara loc in divizia A :drak:
Cel putin Oradea a reusit sa promoveze cinstit,in timp ce Timisoara nu e instare de nimic si prefera sa cumpere ceea ce arunca mitici!!!
Pai cum sa fie la meci o atmosfera pasnica cand la Oradea vine o echipa din capitala,pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!
FORZA ORADEA FORZA VEST(Bihor si UTA!!!)

deep purple
3rd April 2004, 03:51
Ar fi poate singurul meci in care nu m-as enerva la culme ca Poli pierde. Daca e sa piarda in deplasare macar s-o faca la Oradea unde e nevoie de salvare. Judecand la rece, ambele echipe pot obtine victoria in acest meci, depinde poate se starea de spirit a jucatorilor. Oradea joaca cu foarte mare ambitie impotriva timisorenilor iar daca ai nostri vor fi iar "fricosi si cacaciosi" o vor lua urat de tot.
Daca Poli va juca cum a facut-o in groapa in tur sau cu Rapidul acasa, Oradea nu are nici o sansa.
Pronostic 1X2. Sper sa nimeresc. :D

Catalanul
3rd April 2004, 18:50
cred ca poli este in stare sa castige mai ales ca oradea este o echipa de *****. spun asta din cauza lui a3nan sau cum il cheama pe ala. nu conteaza ca poli nu este poli cum zice el, ea a intrat deja in sufletele noastre si incetul cu incetul vom uita ca echipa sa mutat din buc in tm. Cred ca daca la oradea sar intampla acelasi lucru ar fi la fel de fericiti suporterii cum sunt la timisoara dar daca acest lucru sar intampla de exemplu la bistrita sau pe acolo ar fi aproape gol. oricum hai sa lasam balta povestea si sa spunem ca:

In toata lumea si-n toata tara
Nu e niciunde ca la TIMISOARA
SI sa se stie in lurg sin larg
Ca-n totdeauna fruncea e
BANAT!!!
:happy

mendingo
3rd April 2004, 20:28
Hai Poli la cate meciuri de-ale Oradiei ai fost ca sa poti sa spui ca echipa e de kkt? intr-adevar cel care a zis ca voi sunteti echipa de imprumut a gresit, joaca in timisoara shi e echipa timisoarei, dar nu te avanta in afirmatii fara sa cunosti bine problema respectiva. daca va batem, nu conteaza scorul, atunci sa vad ce mai zici! poli e pe locul pe care e pt ca asta e valoarea echipelor din campionat nu pt ca ar fi asa de buna!! iar noi suntem mici shi neimportanti ca abia am promavat! chiar vrei sa te intreb cum a ramas anul trecut poli in A...despre ce s-a scris atunci in presa? nu-i vorba shi eu am vrut sa ramana dar de aici shi pana a ajunge la afirmatiile rautacioase pe care le-ai facut tu e cale lunga... Ia-o mai incet, nu mai fiti asa pomposi ca urmeaza sa jucati shi voi cu steaua dinamo shi rapid shi tare ma tem sa nu va ajungem din urma la numarul de puncte dupa meciurile alea... oricum bafta voua , shi noua, ca doar de ce sa ne certam intre noi, mai bine sa pice moldovenii shi sudistii in b , sa intre uta cluju shi alte echipe de traditie unde nu se spala bani murdari!!!

HAI BIHORU!!!! :cool:

apparte
4th April 2004, 00:57
Bihorul va bate maine!Din superstitie voi sta in peluza,locul in care am urmarit toate victoriile oradene din divizia A!Daca vinerea viitoare ma lasa sefu liber pe la 15 sper sa ajung si la Timisoara! :ok:

cocomic
4th April 2004, 07:19
In meciul de duminica de la Oradea antrenorul Titi Dumitriu isi va reantalni fosti sai elevi de la FULGERU BRAGADIRU ROCAR,si asta spune despre cum merita Timisoara loc in divizia A :drak:
Cel putin Oradea a reusit sa promoveze cinstit,in timp ce Timisoara nu e instare de nimic si prefera sa cumpere ceea ce arunca mitici!!!
Pai cum sa fie la meci o atmosfera pasnica cand la Oradea vine o echipa din capitala,pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!
FORZA ORADEA FORZA VEST(Bihor si UTA!!!)

esti penibil cum incerci tu sa fii nota discordanta si atzati lumea... toti timisorenii am declarat ca daca e un loc in care nu am fi foarte suparati sa pierdem, e la voi... in schimb tu insisti cu argumente de utist si jignesti gratis... nu stiu pe ce te bazezi tu cand spui ca timisoara nu e in stare de nimic... pana una alta, de la timisoara e echipa care are cel mai bogat palmares din vestul tarii... asa ca las-o moale cu jignirile... v-ati trezit si voi ca aveti derby in A, dupa ce ani de zile v-ati tot duelat in B cu uta.. si acuma cica sunteti infratiti... ce sa zic, cei ce se-aseamana, se aduna

un lucru e sigur: o lectie de conduita la un meci de fotbal o sa primiti azi din partea noastra ca si galerie... despre partida propriu-zisa prefer sa discut dupa...

cocomic
4th April 2004, 07:22
pt ca pentru noi si nu numai asta sunteti!!!!!


ce sa-i faci, noi suntem... pentru noi (si nu numai) voi (i-am inclus si pe utisti) nici macar nu existati...

deep purple
4th April 2004, 19:56
Bihorul va bate maine!Din superstitie voi sta in peluza,locul in care am urmarit toate victoriile oradene din divizia A!Daca vinerea viitoare ma lasa sefu liber pe la 15 sper sa ajung si la Timisoara! :ok:

Sa stai la aceiashi peluza ca la Oradea ca ne porti noroc. :ok:

ronaldinho
4th April 2004, 20:02
Nebunie, nebunie, nebuunie. Ce meci nebun. Imi pare rau pentru ai mei ( sunt oradean :yeah: :) ), dar asta e fotbalul. O spun inca odata, Oradea nu merita sa retrogradeze. Dar asta e fotbalul. In fiecare meci disputat pana acum de Oradea, ei si-au jucat sansa pe teren, si daca au pierdut, au pierdut frumos. Pacat ca nu mai au inca vreo 2-3 jucatori de valoare lui Vrajitoarea si Mihut. Sper ca la Alba Iulia sa faca o surpriza frumoasa. :ok:

Catalanul
4th April 2004, 20:06
V-ati tot laudat voi oradenilor ca ne bateti dar pana la urma nati facut nici macar un egal. Imi pare rau pt voi dar astai viata: cel mai bun castiga, adica
POLI TIMISOARA :yeah: :yeah: :yeah:
Sper sa va salvati pana la urma de la retrogradare ca sa aiba si vestul cat mai multe echipe in A. Dar vreau sa va spun ca voi singuri vati facut viata grea: auzi si tu sa nu dai gol cand ai 2 oameni mai multi si sa dai gol cand ai unul mai putin. In fine sa zicem ca ati avut ghinion. Eu o sa va tin pumnii in continuare ca sa va salvati de la retrogradare.

ronaldinho
4th April 2004, 20:13
Tine-i stransi. Poli, sper s-o tina tot asa si sa ne reprezinte cu fruntea sus in Intertoto, daca va fi sa participe. Aici se bate cu Craiova si National. Bafta.

Catalanul
4th April 2004, 20:17
Mendingo poate tu ai vazut ce sa scris in presa dar te intreb si eu acelasi lucru ai fost la meciurile lui POLI cu buzaul. Banuiesc ca nu dar pot sati spun cu mana pe inima ca nu a fost nici vorba de blat. Daca ai fi fost pe Dan Paltinisanu la meci ti-ai fi dat seama........... de ce sa intamplat. Ziarele scriu ce scriu pt ca buzaul era o echipa din sud, nu!? si doar stii ca presa tine cu moldovenii si cu sudistii chiar tu ai spuso: SA MAI RETROGRADEZE NAIBI SI MOLDIVENII ODATA!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Catalanul
4th April 2004, 20:19
POLI & BARÇA FOR EVER :yeah: :yeah: :yeah:

calu
4th April 2004, 20:30
Bravo,frumos meci,Poli a meritat victoria,pacat ca Oradea va cadea in B.

apparte
4th April 2004, 20:54
Bihorul a pierdut din nou acasa!Un meci pe care trebuia neaparat sa-l castige!Din pacate,reintrarea lui Rotaru a fost de bun augur pt timisoreni,acestia deschizand scorul la prima faza mai consistenta de atac.Lipsa de inspiratie a lui Titi a fost evidenta,acesta folosindu-l pe Siljanovski accidentat ca titular si pe Gado varf impins.Pe de alta parte,Mihut si Sfarlea(oamenii de banda)trec printr-o criza de forma evidenta pt toata lumea,nu insa si pt conducerea tehnica.Ca sa nu mai vorbesc de folosirea permanenta a 3 fundasi centrali,in conditiile in care Timisoara a jucat cu un singur varf,sustinut de 2 mijlocasi carora li se alatura din cand in cand Buia.Mutarea lui Cr Munteanu pe stanga a fost total neinspirata,acesta fiind un om de marcaj avand tot timpul tendinta de a veni in mijloc.La pauza introducerea lui Fritea si Lupascu a mai dinamizat jocul oradean,acestia reusind egalarea in conditiile in care evoluau cu un om in minus prin eliminarea (corecta) lui Stanciu.In criza de puncte,indemnati de tribuna( a fost singurul moment in care galeria timisoreana a tacut,in rest ei facand "legea" pe stadion)oradenii ataca dar sunt surprinsi pe contraatac(unii de langa mine au acuzat ofsaid,dar nu cred ca a fost din peluza n-ai cum sa-ti dai seama daca a fost sau nu) si Bad inscrie.
Din pacate,vineri nu voi avea cum sa ajung la Timisoara.

uti2102
4th April 2004, 20:56
Bravo Poli! Pacat de Oradea, care joaca fiecare meci pana la capat.....Dupa rezultatul asta cred k lui Tzitzi ii va fi extrem de greu, daca nu imposibil, sa salveze echipa de la retrogradare.....

phil
5th April 2004, 00:49
POOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIII....CE BUCURIEEEEEEEEEEEEEE....

imi pare sincer rau de oradeni dar ar fi absurd sa credem ca Poli i-a retrogradat cu victoria asta. hai sa nu reducem campionatul la o singura intalnire. aaaaa, ca in meciul de azi FC Bihor si-a mai batut trei cuie in talpa e altceva. pe undeva mi-e ciuda, mai ales dupa penibilitatea de la Piatra Neamt care demonstreaza ca atat bishnitzarii cat si shahlauanii sunt putrezi pana la maduva si putrezi vor ramane multi ani de-acu inainte. da' las' ca poate o sa li se termine si lor benzina intr-o zi. astea-s echipe care daca retrogradeaza nu mai pupa prima liga in veci AMIN.

cocomic
5th April 2004, 02:21
un lucru e sigur: o lectie de conduita la un meci de fotbal o sa primiti azi din partea noastra ca si galerie... despre partida propriu-zisa prefer sa discut dupa...

am fost la oradea impreuna cu alti 1400-1500 de suporteri ai lui poli... spectacol si lectie de comportare in tribune al CVUCS... cei care au fost la oradea sau au vazut meciul nu cred ca au ceva de comentat (bineinteles, in afara de clientul nostru ad3an pe care nu-l intelege nimeni)... in afara de el, pana si suporterii din tribunele bihorene au aplaudat la sfarsit galeria noastra.. asta spune totul... pacat ca oradea s-ar putea sa cada in b... las' ca intati fara probleme inapoi, ca oricum sunteti mai buni decat ceilalti tzarani di B3 :)

despre meci, ce pot sa spun... un meci pe care l-am avut in mana, dar asa e la Poli... daca nu tremuram si in minutul 90, nu e la fel de frumos...

am avut 2-0, am ratat in a 2-a repriza 3-4 ocazii mari... oradea, cu un pressing agresiv in debutul reprizei secunde ne-au pus in dificultate, au reusit egalarea, dar impresia generala a fost la final ca poli a meritat victoria... au un jucator extraordinar in fata portii, si anume Vrajitoarea, care are un viitor stralucit... pe de alta parte, la noi a confirmat tanara speranta Flavius Bad, de care sigur vom mai auzi...

pe aceasta cale, tin sa felicit locuitorii din oradea pentru comportamentul fair-play de care au dat dovada, apreciind pozitiv comportamentul nostru, nefind deloc violenti, neadresand injurii nici pe stadion nici in afara lor... chiar daca voi fi contrazis din rautate, pentru ca argumente nu sunt, acest comportament se probeaza in tara noastra doar in VEST... TIMISOARA, ORADEA, ALBA IULIA... premise favorabile ar fi si de la arad, deocamdata fara echipa in primul esalon, daca ar putea trece peste complexe si ar renunta la 'celebrul' pentru ei : 'un mesaj de la arad...'... (bineinteles sa treaca si peste faptul ca au ramas fara 'centru meteorogic' in detrimentul timisorii... cunoscatorii stiu despre ce e vorba :) )

viole(n)t
5th April 2004, 09:39
Imi pare rau pentru oradeni, dar nu trebuie sa se predea. Din pacate, jocul prestat de ei nu le prea da sperantze. Marea gresheala a lor a fost renuntzarea la Ionutz Popa. O alta gresheala a fost aducerea lui Tzitzi, care nu se descurca cu echipele mici.

zuzubuoy
5th April 2004, 09:59
Viata merge inainte!
Sanse mai avem, dar nu cred ca o meritam!!!

HAI BIHORU' !!!!!

ad3an
5th April 2004, 13:43
Zuzuboy,vezi ca e vine Pastele,asa ca la biserica crezi ok :drak:
Chiar dacaam pierdut meciul cu poli mai sunt sanse de salvare de la retrogradare,chiar destul de mari pt ca echiele cu care ne luptam pentru evitarea retrogradarii nu au reusit rezultate extraordinare,vezi petrolu brasov bacau,argesu,ceahlaul bistrita...
Polistilor mai luati o pauza cu mila si cu parerile voastre de rau chiar crezi ca avem nevoie,ce atata galagie cu vestu vestu cand voi sunteti niste mitici naturalizati.
Cocomic esti penibil cand afirmi ca tm are cel mai bogat palmares din vest pai pentru voi acesta an e al doilea an de prezenta in div A pe cand Bihoru are un campionat castigat si un campionat al UNGARIEI in timp ce UTA are 6 titluri de campioana si 2 cupe.Repet inca o data 6 titluri si 2 cupe pe cand voi aveti un baraj de a ramane in A.
HU POLI,abia astept sa iti vad postarile dupa meciul cu dinamo,nu uita ca atunci cand poli incasa 9 infrangeri consecutive anul trecut la voi la stadion se zicea ca asta nu e poli ca ce daca pica,si din alea,asa ca mai lasane cu superioritatea voastra.
Noi daca o sa picam in B o sa picam si o sa luptam pentru promovare pt ca asa e corect!!!!!!!
INDIFERENT DE REZULTAT SUNTETI IN A NEMERITAT!!!!! :evil:
FOrza Bihoru!!!!!! PanA La Moarte si DUpA!!!!!!!!!!!!! /hello

cuzmy
5th April 2004, 14:04
Mai, se pare ca unii traiesc in alta lume. La ce joc a prestat poli ieri, era si culmea sa nu castige. Eu nu intru in polemica, vad doar faptul ca Poli joaca frumos si aduce lumea pe stadion. Vineri cu miticii o sa fie 45 mii de suporteri.

tudor
5th April 2004, 14:54
Ad3an, vorbeste ciuda din tine. Probabil nu stiai, dar in Timisoara au fost echipe de legenda (Ripesnia, Chinezul), care au fost desfiintate de comunisti, insa au apucat sa castige peste 10 campionate ! Despre asta era vorba. Despre palmaretul Timisoarei. Postarile tale sunt pline de ciuda. Recunoaste, suntem mai buni decat voi. Si ca echipa, si ca galerie ! La Oradea, ati fost in deplasare ! (exact cum v-am si cantat)

cocomic
5th April 2004, 17:01
ad3an, daca nu stii palmaresul Timisoarei, mai bine ai tacea... daca n-ai auzit pana acum de Ripensia si Chinezul si victoriile la scor impotriva lui Real Madrid si a altor mari echipe ale vremii in Europa, mai bine taci... la fel cum a zis si Tudor, vorbesti din rautate gratuita... noroc ca esti izolat ca la zoo in oradea, iar oradenii sunt oameni extraordinari, care stiu sa piarda si sa aprecieze frumosul (toata tribuna I a ramas in picioare aplaudandu-ne cateva minute dupa meci pentru spectacolul din tribune... gestul asta n-o sa-l intelegi tu nici daca-l cauti explicat in dictionar)...

Poli "AEK" Timisoara este echipa Timisoarei, si ne reprezinta... asa a fost si cu Ripensia, Chinezul, FC Politehnica, si acum POLI AEK... oricum, pentru carcotasi ca voi, de la sfarsitul sezonului Poli isi va recupera si palmaresul, ca sa 'moara dusmanii de ciuda'... intelegerea dintre Dobos si Zambon este in proportie de 90% parafata...

Nu mi-e teama ca FC Bihor n-ar avea valoare de divizia A... insa mi-e teama ca tu ai avea valoare de suporter al unei echipe din vest... poate ti s-ar potrivi mai bine sa tii cu UTA... ati fi mai compatibili prin atitudinea de ****pe care o ai

albrosu69
5th April 2004, 17:22
Cocomic se vede ca nu te duce mintea, voi va cumparati palmares cu bani?!!!, ceea ce alti nu fac, imi pare rau daca v-au spart 2 autocare dar prejudiciul nu este mai mare fata de ultimul meci oficial UTA-poli in care tot ce avea numar de Arad a fost spart, asa ca veziti tu de tzaranii tai. Intelegi in Arad se tine cu UTA, nu cu ACU, Ineu, ele pentru noi nu exista. Si Steaua, Dinamo, Rapid sunt din Bucuresti, dar nu cred ca vreun suporter rapidist se lauda cu palmaresul Stelei sau a lui Dinamo. Cat despre Ripensia sau Chinezul, sunt echipe care au apus odata cu inceperea celui de al doilea mondial, nicidecum la inceputul comunismului. Campionatele alea erau regionale, fotbalul modern in Romania incepe in 1945, este adevarat ca avetzi 11, 12 sau 13 campionate castigate ca oras, D-zeu stie exact dar asta era in epoca primitiva a fotbalului. (Pe site-ul LPF sunt 12 toate ale lui chinezu, eu am citit ca Ripensia are 6 si Chinezul 5, cineva mi-a spus ca Ripensia are 7 si Chinezul 6)
Cat despre meci ce sa spun, Timisoara a jucat mai bine si cred ca victoria a fost pe deplin meritata. Imi doresc ca si Oradea sa ramana in prima liga, pentru ca m-am saturat de moldoveni si bucuresteni sau Bistrita.

viole(n)t
5th April 2004, 23:24
Cat despre Ripensia sau Chinezul, sunt echipe care au apus odata cu inceperea celui de al doilea mondial, nicidecum la inceputul comunismului. Campionatele alea erau regionale, fotbalul modern in Romania incepe in 1945, este adevarat ca avetzi 11, 12 sau 13 campionate castigate ca oras, D-zeu stie exact dar asta era in epoca primitiva a fotbalului. (Pe site-ul LPF sunt 12 toate ale lui chinezu, eu am citit ca Ripensia are 6 si Chinezul 5, cineva mi-a spus ca Ripensia are 7 si Chinezul 6)


Incearca sa vorbeshti doar daca intzelegi fenomenul. Faci prea multe afirmatzii greshite:
1. chinezul shi ripensia nu au cashtigat niciodata campionate regionale, ci campionate natzionale in toata regula;
2. chinezul shi ripensia nu au "apus" odata cu razboiul; dupa razboi nou instalatul regim a inceput sa fie extrem de intolerant cu fostele echipe ale "chiaburilor" favorizand ascensiunea unor echipe create dupa modelul sovietic (steaua & dinamo); de altfel, performantzele UTA-ei din anii 40-50 nu ar fi fost posibile daca nu s-ar fi creat acel vid de performantza in Timishoara.
3. chinezul shi ripensia au impreuna 10 titluri (6+4).

albrosu69
6th April 2004, 10:33
CAMPIONATUL ROMANIEI MARI (campionat regional + turneu final)
Dupa razboi, odata cu formarea Romaniei Mari, incepand cu editia 1921-1922, se disputa campionatul national cu participarea echipelor din toate provinciile tarii. Inca nu avem un campionat dupa un sistem divizionar, el diputandu-se pe regiuni (mai tarziu, ligi) si apoi in sistem eliminatoriu, intre invingatoare.

EDITIE AN CAMPIOANA
10 1921/1922 CHINEZUL TIMISOARA
11 1922/1923 CHINEZUL TIMISOARA
12 1923/1924 CHINEZUL TIMISOARA
13 1924/1925 CHINEZUL TIMISOARA
14 1925/1926 CHINEZUL TIMISOARA
15 1926/1927 CHINEZUL TIMISOARA
16 1927/1928 COLTEA BRASOV
17 1928/1929 VENUS BUCURESTI
18 1929/1930 JUVENTUS BUCURESTI

CAMPIONAT ORGANIZAT PE LIGI REGIONALE + TURNEU FINAL
EDITIE AN CAMPIOANA
19 1930/1931 UDR RESITA
20 1931/1932 VENUS BUCURESTI

CAMPIONAT DIVIZIONAR (din anul 1932)
Incepand cu editia 1932-1933, in Romania functioneaza sistemul divizionar, cu un campionat unitar al primei divizii (initial in doua divizii).

EDITIE AN CAMPIOANA
21 1932/1933 CHINEZUL TIMISOARA
22 19332/1934 CHINEZUL TIMISOARA
23 1934/1935 CHINEZUL TIMISOARA
24 1935/1936 CHINEZUL TIMISOARA
25 1936/1937 CHINEZUL TIMISOARA
26 1937/1938 CHINEZUL TIMISOARA
27 1938/1939 COLTEA BRASOV
28 1939/1940 VENUS BUCURESTI
29 1940/1941 JUVENTUS BUCURESTI
in perioada 1941 - 1946 nu s-a disputat datorita celui de-al doilea razboi mondial
Disputarea Cupei Romaniei incepe in sezonul 1933-1934.
EDITIE FINALA SCOR
1933/1934 RIPENSIA TIMISOARA UNIVERSITATEA CLUJ 5 - 0
1934/1935 CFR Bucuresti RIPENSIA TIMISOARA 6 - 5
1935/1936 RIPENSIA TIMISOARA UNIREA TRICOLOR BUCURESTI 5 - 1
1936/1937 RAPID BUCURESTI RIPENSIA TIMISOARA 5 - 1

Datele de la vremea respectiva oricum sunt confuze. Deci pana la urma tot UTA este cel mai titrat club din Vest. Comunistii au venit la putere in '47 iar in primul campionat de dupa razboi Ripensia,Chinezul nu mai existau, apoi Steaua si Dinamo au aparut in '47 respectiv '48. Poate informatiile mele sunt gresite dar nici tu nu cred ca detii adevarul suprem.

1. IT Arad 26 20 4 2 94:35 44

2. Carmen Bucuresti 26 14 5 7 90:44 33
3. CFR Timisoara 26 14 5 7 63:57 33
4. Juventus Bucuresti 26 15 2 9 60:37 32
5. CFR Bucuresti 26 13 5 8 64:32 31
6. Ferar Cluj 26 13 4 9 44:29 30
7. Ciocanul Bucuresti 26 12 6 8 57:40 30
8. Libertatea Oradea 26 12 4 10 56:49 28
9. Universitatea Cluj 26 11 3 12 54:47 25
10. Dermagent Tirgu Mures 26 10 3 13 52:60 23
11. Otelul Resita 26 9 4 13 49:64 22
12. Jiul Petrosani 26 7 4 15 39:67 18

13. Prahova Ploiesti 26 5 1 20 26:97 11
14. FC Craiova 26 2 0 24 23:113 4

Astea erau echipele din campionatul 46/47.
UTA nu se discuta, UTA se traieste si se iubeste neconditionat!!!

ad3an
6th April 2004, 12:15
Poate Tudor ai dreptate ca vb ciuda din mine,pai voi ati furat-o la Ceahlaul,echipam pe care noi am batut-o in tur cu 4-2 la ei acasa si veniti si ne bateti pe noi acasa,cum sa nu imi fie ciuda,parerea mea e ca pct obtinute de voi la Oradea vor fi cedate Stelei pentru ca conducerea voastra e Stelista 100% iar steaua pt a avea sanse la titlu(parerea mea ca nu prinde nici uefa) trebuie neaparat sa bata pe Poli.Si mai vb ca va pare rau si cestii din alea,omule nu avem nevoie de mila voastra,daca o sa cadem o sa luptam si o sa promovam din nou pt ca avem ONOARE,aaa si inca ceva daca am dreptate si steaua va bate pe poli vineri cred ca nu mai are rost sa vorbiti despre suporteri din Vest si despre Vest,atata timp cat voi ingropati Vestul si ii ajutati pe mitici.
Palmaresul Tm nu ma intereseaza,pai daca va laudati atata cu Ripensia si Chinezul la ce dreq ati mutat pe Rocar la voi,daca la voi sunt atatea echipe si atatea campioane.
Sa inteleg ca voi tineti si cu Poli si cu Aekaka si cu CFR si cu Ripensia si cu Chinezul si cu Rapidu(asta nue e din tm,la meciul cu rapid aa mi s-a parut).
Albatrosule nu ii baga in seama pentru suporteri UTA tot respectul,si asta nu numai din partea mea ci din partea multor bihoreni!!!!! /hello

IlMILAN
6th April 2004, 12:31
ad3an , deja aberezi, meciul s-a terminat ati luat bataie...gata...la cum ati jucat nu meritati nici alea doua goluri. Mai lasa-ne cu teoriile tale conspirative ca nu tine. Esti "catel" pana la moarte.....cred ca mai mult suferi ca a luat Dinamo bataie decat ca ati pierdut voi:D
Nu ai pomenit nimic de Dinamo cand ai vorbit de echipele bucurestene...de ce te ascunzi dupa deget? Ce daca conducerea lui Poli e stelista?(la voi cati stelisti sunt pe langa echipa...te las sa-i spui tu...) asta inseamna ca Poli va ceda meciul? Rapidul ce ti-a mai facut? aaaaa am uitat doar Dinamo sunt cei buni ?
Chestia cu Rocarul e expirata....si nu inteleg care e problema....si stii ce e culmea tocmai voi vorbiti....de promovarea voastra nu vorbiti si de "aranjamentele din B" facute de Vizer....scandalul cu Sapaliga din sezonul trecut....(dar voi aveti ONOARE :D)
deci stai flexat, ia o gura de apa , liniste-te si apoi posteaza.....

zuzubuoy
6th April 2004, 12:52
Scuze omule, dar tre' sa te contrazic! Chestia cu "aranjamentele din B" facute de Vizer....scandalul cu Sapaliga din sezonul trecut...."??!! Vad ca nu le stii! :o: Sapaliga a vrut sa faca aranjamente, iar cand a aflat Vizer, l-a dat afara!!! :rosu: Punct!
In rest...Johnny Walker! :cool:

IlMILAN
6th April 2004, 12:59
Asa vreti voi sa percepeti lucrurile....insa eu ca neutru, in cazul respectiv am vazut ceva emisiuni televizate in care domnul Vizer a cam ramas fara cuvinte la unele acuze, iar Sapaliga a castigat si procesul ala din cate stiu nu?
Hai sa fim seriosi...nu trebuie sa recunoasteti dar ce v-am facut sa va legati de noi.
Din partea mea sa fiti sanatosi , dar vedeti-va de treaba....si bafta la evitare retrogradarii ca nu meritati, sunt altii care ar trebui sa zboare din A.
P.S Se pare ca urmaresti mult reclamele altceva nu aveti acolo in Oradea?:D

zuzubuoy
6th April 2004, 13:40
Cre' ca mureai daca nu scriai un post scriptum! lol

viole(n)t
6th April 2004, 13:57
albrosu69, iata lista campioanelor din perioada interbelica:

1919/20 Venus Bucuresti
1920/21 Venus Bucuresti
1921/22 Chinezul Timisoara
1922/23 Chinezul Timisoara
1923/24 Chinezul Timisoara
1924/25 Chinezul Timisoara
1925/26 Chinezul Timisoara
1926/27 Chinezul Timisoara
1927/28 Coltea Brasov
1928/29 Venus Bucuresti
1929/30 Juventus Bucuresti
1930/31 U.D.R.
1931/32 Venus Bucuresti
1932/33 Ripensia Timisoara
1933/34 Venus Bucuresti
1934/35 Ripensia Timisoara
1935/36 Ripensia Timisoara
1936/37 Venus Bucuresti
1937/38 Ripensia Timisoara ]
1938/39 Venus Bucuresti
1939/40 Venus Bucuresti
1940/41 Unirea Tricolor Bucuresti

te asigur ca e lista corecta; nu e nici o data "confuza"

Intr-adevar, primele editzii de dupa razboi au fost cashtigate de UTA. Eu spuneam ca in timishoara s-a creat un vid de performantza intrucat ripensia a fost obligata sa activeze in liga a 3-a. Apoi, dupa ce a cashtigat div C, a fost desfintzata.

In acele vremuri erau preferate echipele muncitoreshti, pentru a "sarbatori" preluarea puterii de catre clasa muncitoare (in clasamentul tau se vede clar acest lucru, aparand echipe de genul CFR Buc shi Tm, ITA, Ciocanul, Ferarul, etc.).

"Subtil" au aparut in campionat shi steaua shi dinamo care treptat au fost "impuse" in fotbalul romanesc. (asta e termenul cel mai potrivit)

albrosu69
6th April 2004, 14:46
albrosu69, iata lista campioanelor din perioada interbelica:

1919/20 Venus Bucuresti
1920/21 Venus Bucuresti
1921/22 Chinezul Timisoara
1922/23 Chinezul Timisoara
1923/24 Chinezul Timisoara
1924/25 Chinezul Timisoara
1925/26 Chinezul Timisoara
1926/27 Chinezul Timisoara
1927/28 Coltea Brasov
1928/29 Venus Bucuresti
1929/30 Juventus Bucuresti
1930/31 U.D.R.
1931/32 Venus Bucuresti
1932/33 Ripensia Timisoara
1933/34 Venus Bucuresti
1934/35 Ripensia Timisoara
1935/36 Ripensia Timisoara
1936/37 Venus Bucuresti
1937/38 Ripensia Timisoara ]
1938/39 Venus Bucuresti
1939/40 Venus Bucuresti
1940/41 Unirea Tricolor Bucuresti

te asigur ca e lista corecta; nu e nici o data "confuza"

Intr-adevar, primele editzii de dupa razboi au fost cashtigate de UTA. Eu spuneam ca in timishoara s-a creat un vid de performantza intrucat ripensia a fost obligata sa activeze in liga a 3-a. Apoi, dupa ce a cashtigat div C, a fost desfintzata.

In acele vremuri erau preferate echipele muncitoreshti, pentru a "sarbatori" preluarea puterii de catre clasa muncitoare (in clasamentul tau se vede clar acest lucru, aparand echipe de genul CFR Buc shi Tm, ITA, Ciocanul, Ferarul, etc.).

"Subtil" au aparut in campionat shi steaua shi dinamo care treptat au fost "impuse" in fotbalul romanesc. (asta e termenul cel mai potrivit)
Fie cum o fi, nu stiu care are dreptate. Lista asta ii luata din prosport. Uite-te la LPF la istorie, nu spun ca a lor este mai buna, asta imi convine mai mult.

ad3an
6th April 2004, 14:58
Milanistule vezi cefaci de rusine culorile ros-negru pe care le poarta Milanul,chiar daca as fi dinamovist care e problema ta,pai ma ce aveti voi cu dinamo am si io cu poli,nu pot sa ii suport iar la meciul de la Tm abia astept sa vad cum luati bataie.
Si cum am jucat noi probabil aveai nevoie de ochelari,am atacat si ne-ati prins pe contra in prima repriza,ati avut noroc chior,dupa ceati inscris primul gol v-ati aparat,si ati mai iesit si voi pe contra,sau vrei sa zici caacel 11 m nu a fost corect.
In legatura cu blaturile mi-ar fi rusine sa vb dupa acel meci de baraj cu Buzau.In legatura cu Vizer,te inteleg doare dinamovist si tre sa il urasti,dar pt cultura ta generala Vizer nu e adeptul baturilor,iar dupa scandalul cu Sapaliga dupa meciul din cupa,cel din urma a fost dat afara.
Ale ALO FORZA DINAMO!!!!!!! /hello /hello /hello

IlMILAN
6th April 2004, 15:10
:happy :happy :happy
ad3an ba ce treaba are Milanul cu discutia de mai sus? sa stii ca din cauza ca esti suporter al Milanului continui sa dicut cu tine.... ma bucur ca ai recunost ca esti "catel" .... Daca vrei sa stii pe mine nu ma intereseaza din campionatul intern decat de Poli, daca Dinamo retrogradeaza sau castiga titlul mi se rupe.....pricepi? Problema va fi ca iarasi nu va ajunge o echipa romaneasca in CL la modul in care se prezinta echipele cu sanse la titlu.

Ce nu inteleg io ce treaba ai tu cu Poli..... urasti o echipa mai mult decat iubesti pe alta.... nu vezi decat alb-rosu in fata ochilor(uta,dinamo...) , iar dragostea pentru Bihor vine probabil din faptul ca esti bihorean..... ce tot ii dai cu Hai Bihoru..... In Bihor aveti o zona foarte frumoasa, palinca buna, femei ca lumea dar la fotbal ...se vede rezultatul :D.

P.S De stelistii de la voi nu ai pomenit nimic? :D
Aaaaa si inca ceva lasa pe Magico Milan in pace cand vb de campionatul intern.Sper sa altul sa fie motivul simpatiei tale pentru Milan decat prezenta culorii ROSU in culorile clubului:p

ad3an
6th April 2004, 15:26
Milanistule pentru mine Milan e prima echipa dupa Bihoru,si va fi in continuare iar despre Dinamo nu tin cu Dinamo,nici pe departe dar am eu ceam cu STEAUA,Poli si Craiova,mai ales cu olteni.La ora actuala Dinamo practica cel mai frumos fotbal din campionat,si pe langa asta e si dusmana de moarte a lui Poli.
Chiar credeai casunt fan dinamo,sa fim seriosi,nu m-ar deranja daca ar retrograda(poate am mai avea si noi sanse).
In legatura cu cu echipele romnesti din C.L poate o sa ajunga Rapidu da peste 1,2 sezoane,la cumn joaca cele 3 in acest sezon nu credca au nici o sansa.
A si sa iti rasp la intrebare,pai tu daca ai fi din Bistrita ai tine cu Poli,sa fim seriosi.
si inca o data nu sunt "catel" dar la meciul cu voi, voi incuraja echipa bucuresteana.

P.S. La Oradeae posibila demiterea lui Titi si aducerea lui Sunda(50%)

viole(n)t
6th April 2004, 16:03
si inca o data nu sunt "catel" dar la meciul cu voi, voi incuraja echipa bucuresteana.


nu eshti catzel, dar nici normal

sa vii pana la tm numai ca sa injuri pe poli!?!?!? eshti bolnav.

P.S.: De fapt, la suporterii UTA-ei nu ma mai mira nimik. In campionat, echipa lor are 2000 de spectatori. Cand a jucat Poli la Arad cu Ineul atzi fost 6-7000.
Pentru voi existentza lui Poli e foarte importanta, pentru ca grupul de suporteri e constituit shi e fundamentat pe ura fatza de Poli. Eu intzeleg sa urashti o echipa (am stat de vorba cu multzi aradeni shi intzeleg de unde li se trag frustrarile) dar nu cred ca ura fatza de un club trebuie sa depasheasca dragostea fatza de propria echipa.

ad3an
6th April 2004, 18:49
Violetule,fii calm ca nu vin de la bihor pana la Tm doar ca sa injur pe poli,desi cunosc persoane care vor veni la poli al meci dar nu sa ii injure pe ei ci sa sustine pe dinamo.
Chair asa fanatic ma credeai :D
Oricum sper sa va dea dinamo ceaiul!!!!!
Forza BIhoru!!!!!!!

cocomic
7th April 2004, 03:33
ziceai ca sunda s-ar putea sa-i ia locul lui Tzitzi... stiai ca e Timisorean de-al nostru, nu?... cred ca n-o sa mai tii cu FC Bihor de-acu incolo... pe de alta parte, n-au oradenii sansa sa te piarda ca suporter... trebuie sa aiba si ei ceva uscaturi...

dupa modul de a te exprima, cred ca te-ai nascut in orasul gresit... ar fi trebuit sa fii de uneva din Micalaca, si sa conduci o factziune din galeria ute-i...


PS cand 2 oameni iti zic ca esti beat te duci si te culci...

maryuss_mau
7th April 2004, 04:37
degeaba va bateti pt. sunda, ca e antrenor la cfr ecomax cluj acum!

albrosu69
7th April 2004, 16:52
Un lucru nu inteleg, ce drac vorbiti mereu despre UTA, noua stii unde ne pasa de voi, si nici acolo. Va doare cand va ignoram, nu va convine cand va injuram, dar nici daca va aplaudam. Vorbiti despre echipa voastra, despre suporterii vostri si nu faceti tot timpul comparatii ca nu-si au rostul. Cat despre spectatori sa stii ca la toate meciurile UTEI au fost mai mult de 2000 si au fost si 6000 si 7000. Si sa stii ca eu stau in Micalaca, si sunt convins ca intre mine si tine este o mare diferenta din toate punctele de vedere. Spune-mi unul din Micalaca, care conduce fractiuni de galerie? Cu ce sunt mai presus cartierele Timisoarei? Mai taci si nu mai fa afirmatii gratuite. Cunosc mult prea bine Timisoara.
UTA doar ea

bapsy
8th April 2004, 11:34
Este enervant ca nu recunoaste nici un timisorean ca isi doreste ca UTA sa fie in A. Altfel cum putem avea satisfactia ca-i batem? Sau ca sunt lanterna rosie? Eu sincer le urez bafta celor de la Arad, imi doresc foarte mult inca un derby poli-uta. Asa ca aradenilor, va tzin pumnii, ne vedem la anu' !

viole(n)t
8th April 2004, 11:47
Este enervant ca nu recunoaste nici un timisorean ca isi doreste ca UTA sa fie in A. Altfel cum putem avea satisfactia ca-i batem? Sau ca sunt lanterna rosie? Eu sincer le urez bafta celor de la Arad, imi doresc foarte mult inca un derby poli-uta. Asa ca aradenilor, va tzin pumnii, ne vedem la anu' !

Eu recunosc. Cred ca un derby poli-uta are ceva nobil in el. Chiar daca exista multzi care strica acest sprectacol (Red Fighters pe de o parte, timishorenii scandalagii, pe de alta parte).

Eu m-am exprimat doar impotriva celor de la R.F., care sunt o rushine pentru aradeni shi impotriva unei anumite obsesii a ardenilor pentru Timishoara.

Ma bucur ca exista S.U.R., care, chiar daca e la inceputuri, pare a fi o grupare ultra adevarata. Era shi timpul!