PDA

View Full Version : Etapa 19: Ceahlaul - Gloria



Vadim
29th March 2004, 15:43
sambata 3 aprilie 2004, Ceahlaul - Gloria ora 16:00 (netelevizat)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

bebe
29th March 2004, 18:30
Nu am fost pe la casele de pariuri astazi dar banuiesc ca meciul asta o sa fie blocat.

bebe
29th March 2004, 19:09
nea jean se are foarte bine cu domnul pinalti, asa ca meciul asta o sa fie un blat in toata regula!!!!!!!!!!!!!!!

maryuss_mau
29th March 2004, 19:31
nu cred ca e prea adevarat ce spui, pentru ca intre cei doi sunt acum ceva adversitati; oricum ceahlaul a avut mult de pierdut dupa meciul din tur,( inaintea caruia se afla pe locul 2 la egalitate cu steaua): s-au accidentat 2 jucatori de baza ai echipei care au lipsit mai multe etape; tibi serban era intr-o forma f. buna atunci; si sa nu uitam ca atunci ceahlaul a fost putin dezavantajata de arbitri.

FatFrumos
30th March 2004, 05:30
cred ca 1 solist daca tot se joaca la blat :P

vasile314tzurka
30th March 2004, 14:59
nu cred ca va fi blat. cred mai degraba ca lacatus vrea sa faca treaba.

bebe
30th March 2004, 16:16
sunt sigur ca lacatus ar vrea sa faca treaba numai ca nu prea are echipa buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! daca ceahlaul bate la scor pe gloria atunci sigur ii blat!!!!!!!!!! eu zic ca daca nu ii blat atunci gloria poate sa scoata macar un egal sau poate chiar sa castige............... :yeah: :yeah:

iulian
30th March 2004, 16:19
Si Gloria si Ceahlaul sunt echipe destul de "patate"(sau ma rog...conducerea) asa ca oricit s-ar termina partida asta tot or sa fie voci care sa sustina ca a fost blat.

Zic si eu...

Drakoness
30th March 2004, 17:06
He!He!He! :lol:
Pe Borzoghean(pt necunoscatori denumirea Stadionului unde joaca Ceahlaul) va fi "capul de afis" al etapei.
Un meci in care se va juca la sacrificiu :sleep: , cu rasturnari spectaculoase de scor /hello , cele mai tari galerii din Romania se vor duela pt suprematie si titlul de "cea mai fair-play galerie". /OLE/
Cu siguranta va fi sarbatoare la Piatra Neamt unde se va juca un meci cu nivelul calitativ peste media partidelor din campionatul Romaniei.

CEAHLAUL - GLORIA 5-3!!!! :yeah:
















P.S.Sper ca nu m-ati crezut :p

maryuss_mau
31st March 2004, 03:13
orice s-ar spune meciul va fi de o calitate buna, si se va vedea ca meciurile in care joaca ceahlaul sunt spectaculoase( sa nu uitam ca meciul cu alba-iulia a fost meciul etapei trecute).

fanfotbal
31st March 2004, 15:43
Intradevar, daca nu e blat, Gloria Bistrita bate la Ceahlaul. Gloria este o echipa de temut (pe bune) iar atunci cind vedeti meciuri de genul gloria-steaua 4-0 (din 2002 daca nu ma insel) sa stiti ga gloria joaca la adevarata ei valoare. Motivele pentru care tata Jean facea blaturi, si poate mai face, era numai ca sa mentina echipa in A, :ok: ca pe partea financiara e un om modest cu avere medie si nu intra in TOP 300 Capital. /hello

maryuss_mau
31st March 2004, 15:47
aveai chef de gluma,cand ai postat chestia asta? nu, zau? chiar crezi ca Lacatus ar mai sta pe banca ceahlaului la acest meci, daca ar fi blat; oricum daca sambata lacatus o sa absenteze de la meci pe motiv ca a fost internat in spital, abia atunci se poate spune ca a fost blat.

Vadim
31st March 2004, 15:58
Nici eu nu prea am auzit de blaturi cu Lacatus, dar nu neg ca nu ar fi, pentru ca peste tot se fac blaturi. Eu merg pe victoria Ceahlaului.

maryuss_mau
31st March 2004, 16:12
sunt cativa antrenori despre care cred ca nu ar face asemenea lucruri; printre ei sunt si hizo si lacatus;

valys
31st March 2004, 16:30
Bate Ceahlaul la sigur ! 3-1

bebe
1st April 2004, 10:16
Eu nu vad de ce ar fi anuntat lacatus de domnul pinalti ca meciu o sa fie blat!!!!! eu zic ca daca ceahlaul o sa castige sigur ii blat pt-ca echipa gloriei ii mult mai buna decat cea a ceahlaului :yeah:

maryuss_mau
1st April 2004, 10:42
e normal ca fie care sa-si apere propria echipa; dar chiar cu echipa asa de buna a gloriei, sa vedeti ce goluri va da burdujan; de asemenea se pare ca lacatus are mare incredere in bogdanovic, un jucator ce promite un retur extraordinar;

bebe
1st April 2004, 10:54
din cate am inteles eu, de cand a promovat ceahlaul in divizia A toate meciurile pe care le-a jucat cu gloria au fost considerate ca fiind "blat" ! asta pt-ca, gloria castiga intotdeauna la bistrita, iar ceahlaul castiga la piatra-neamt

maryuss_mau
1st April 2004, 10:58
si ce propunere ai fi avut tu? ca in unii ani ceahlaul sa castige la bistrita si bistrita sa castige la piatra neamt?

bebe
1st April 2004, 11:06
nu am nici o propunere!!!!!!!!!!!!!!! numai zic de acest meci ca o sa fie blat! daca nu ar fi blat gloria ar soate macar un rezultat de egalitate......... :yeah: :yeah: :yeah:

bebe
1st April 2004, 16:26
oricum gloria bistrita ii mai buna decat ceahlaul........... daca nu crezi uita-te un pic peste clasament!!!

calu
3rd April 2004, 16:10
Lacatus nu face blaturi,never!

ct17cip
3rd April 2004, 17:33
[Stati linistiti, bate Ceahlaul cu 2-1 sau 3-2

Vadim
3rd April 2004, 17:38
Bate pe merit Ceahlaul.

maryuss_mau
3rd April 2004, 21:05
a batut ceahlaul cu 3-1; saptamana viitoare urmeaza fc arges, care se pare ca va pleca de la piatra-neamt fara puncte;

Darkslowstar
4th April 2004, 13:06
sunt cativa antrenori despre care cred ca nu ar face asemenea lucruri; printre ei sunt si hizo si lacatus;

Hizo??? De unde pana unde? A facut o groaza de blaturi la viata lui ca toti antrenorii din generatia lui. Wake up.

Darkslowstar
4th April 2004, 13:12
BLAT? Asa se pare. N-am vazut meciul dar din ce a scris presa inevitabilul s-a produs. Ar trebui sa fie retrogradate aceste echipe odata, ca sa se termine cu prostiile.

ronaldinho
4th April 2004, 19:09
Eh, na. De ce sa fie retrogradate. Hai ca bati campii. Atata timp cat fac doar ele doua aranjamente intre ele nu e nici o problema. Sau este? Momentan, ambele echipe isi merita locul pe care il ocupa. Nu cred ca ar trebuisa acuzam echipele mici de blaturi, ca doar ele joaca aici, in tara. Ar trebui acuzate echipele care joaca in Europa. Anul asta vad ca a lasat-o mai moale cu prostiile, dar stiti voi la cine ma refer, nu?

daemon_ro
4th April 2004, 20:11
mai fratilor atat le mai trageti cu blaturile astea....daca era sa fie blat nu se termina 3 - 1, poate la 1 - 0 sau la 2 - 1 era blat dar asa.....nu cred ca bistrita mai dadea meciul si se mai si lasa batuta cu 3 - 1...nu credeti asta???

maryuss_mau
5th April 2004, 11:29
una peste alta Ceahlaul a castigat; si cine stie poate echipa din bistrita a fost surprinsa de timpul frumos de la Piatra Neamt, de ciripitul pasarelelor, in timp ce echipa noastra si-a facut treaba;

bebe
5th April 2004, 17:12
eu cred ca iftodi nu a vrut sa traga pe poarta, atunci cand a dat gol...... a fost blat!!!!!!!!!

Drakoness
5th April 2004, 17:14
Eu am glumit cind am postat. Sincer nu cred ca acum se mai fac blaturi(cel putin momentan / dc se fac macar au devenit actori buni si nu se mai vede de pe luna ...), dar atita timp cit gloria si ceahlaul sint in A orice meci dintre ele va fi suspectat de aranjament( practic este ca un cazier pentru ele). Asta este trecutul le va urmari intotdeauna. Imi pare rau pt ca eu tin cu Ceahlaul si oriunde ma duc si lumea ma intreaba cu cine tin respectivii zimbesc ironic si /mi zic "a...echipa lu' pinalti!!!"

maryuss_mau
5th April 2004, 19:32
cred ca se face inca prea mult caz pe seama acestor intalniri; si asta poate si datorita faptului ca cele doua echipe provin din doua orase mai mici, spre deosebire de alte orase mari care nu-si permit luxul de a avea o echipa in A (vezi Cluj-Napoca, Sibiu, Iasiul, cea din urma avand mai mult ca sigur o echipa din anul viitor);

Darkslowstar
5th April 2004, 20:09
Eh, na. De ce sa fie retrogradate. Hai ca bati campii. Atata timp cat fac doar ele doua aranjamente intre ele nu e nici o problema. Sau este? Momentan, ambele echipe isi merita locul pe care il ocupa. Nu cred ca ar trebuisa acuzam echipele mici de blaturi, ca doar ele joaca aici, in tara. Ar trebui acuzate echipele care joaca in Europa. Anul asta vad ca a lasat-o mai moale cu prostiile, dar stiti voi la cine ma refer, nu?

E o mare problema.
Cred ca daca mai citesti o data ce ai scris o sa-ti dai seama ca tu bati campii de la un capata la celalalt. Nu conteaza ca sunt echipe mici, conteaza ca au ramas blatiste si in orice tara cu un campionat civilizat ar fi retrogradate imediat. Blaturi au facut toate echipele pana acum vreo 2 ani, indiferent de scoruri (s-a vazut si 4-3). Nu mie rusine sa spun ca si Brasovul meu a facut blaturi in aceea perioada, la fel si Rapidul (cu Gloaria de exemplu) si Dinamo (campioana blatista) si Steaua (cu Targoviste). Hai sa fim barbati si sa recunoastem lucrurile asa cum au fost.

maryuss_mau
6th April 2004, 02:19
pai asa cum spuneai si tu, cam asa au fost lucrurile, dar asta nu inseamna ca lucrurile mai continua, pentru ca situatia nici uneia dintre echipe nu este prea roza, si intr-un campionat in care 3 echipe retrogradeaza orice punct conteaza; asa s-ar putea spune ca la meciul cu apulum dupa o prima repriza reusita a ceahlaului, in a doua repriza jucatorii au "trantit" meciul; dar chiar nu cred ca s-a intamplat asta;

Darkslowstar
6th April 2004, 10:21
pai asa cum spuneai si tu, cam asa au fost lucrurile, dar asta nu inseamna ca lucrurile mai continua, pentru ca situatia nici uneia dintre echipe nu este prea roza, si intr-un campionat in care 3 echipe retrogradeaza orice punct conteaza; asa s-ar putea spune ca la meciul cu apulum dupa o prima repriza reusita a ceahlaului, in a doua repriza jucatorii au "trantit" meciul; dar chiar nu cred ca s-a intamplat asta;

A Bistritei e indeajuns de roza, si mai are tata Jean (arbitrii, vreun fin) catva asi in maneca, asa ca da-mi voie sa nu fiu ingrijorat pt. el. La Alba Iulia nu cred ca a fost blat, ar fi fost mai mult decat stupid. Ceahlalul avea mai mult nevoie decat Apulum de punctele acelea. Dar la meciul din etapa asta, hm..., aici e alta poveste.

bebe
6th April 2004, 19:31
mai repede cade in B ceahlaul decat bistrita!

maryuss_mau
7th April 2004, 03:13
lol! ce e aici concurs de picat in B? dar daca retrogradeaza amandoua in acelasi an, castigatoare iese echipa cu mai multe puncte sau este alt criteriu?