PDA

View Full Version : Etapa 19: Otelul - Rapid



Vadim
29th March 2004, 15:41
sambata 3 aprilie 2004, OTELUL - RAPID ora 16:00 - Prima TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

iulian
29th March 2004, 16:06
Sper ca Otelu` sa faca iar un meci mare si sa ii incurce pe rapidisti ...sic..

Red Heat
29th March 2004, 16:06
Am mers pe victoria Otelului, cel mult un egal. E o echipa foarte greu de invins acasa. Rapidul nu straluceste, si cum s-a vazut si in meciul cu National, mai are mult de muncit pana isi pune mecanismul la punct

JJ
29th March 2004, 16:39
Cu Ilie si Niculae in teren TREBUIE SA BATEM!

bebe
29th March 2004, 18:47
sper sa bata rapidul!!!!!!!!!!!!!!!!!

calu
29th March 2004, 19:07
de ce "trebuie" sa bata Rapid? trebuie sa si poata...

maryuss_mau
29th March 2004, 19:41
otelul i-a eliminat din cupa pe rapid, deci rapidistii sunt motivati;cu toate acestea otelul nu va pierde contra rapidului;

Pustoai-k
29th March 2004, 21:49
Trebuie sa ne revenim si sa jucam!!!!!!!!!!!!Pt a castiga trebuie sa aratam ca meritam si sa luptam! Sper intr-o victorie a Rapidului......Doamne ajuta!!!!

valys
29th March 2004, 23:59
Sant microb Otzelu shi e normal sa tzin cu Otzelul . Sper sa faca Pelin ce a facut acum catziva ani in ultimile minute :) cashi asha nu mai joaca mult la Otzelul shimacar asha de retragere shi pentru palmaresul lui . Merg pe mana lui Otzelul si sper sa faca ce ce au facut in cupa ! 1 solist

ultra_alba
30th March 2004, 00:31
Bate Rapidul cu 2-0

M|tea
30th March 2004, 01:46
:ok: OF DOAMNE!Ce greu a fost pana aici dar ce greu va fi de aici inainte!Suntem neinvinsi in retur!Suntem in semifinala cupei!Toate bune si frumoase dar sambata de la ora 16:00 iar o sa tremur in tribuna.Oricum TRUP SI SUFLET CU OTELUL! PUTEM SA CASTIGAM SI TREBUIE SA CASTIGAM! Sorin Cartu e peste Dan Petrescu clar din toate punctele de vedere.Sper ca si de data asta Sorin sa face ce numai el stie: SA MOTIVEZE ECHIPA! Otelul are nevoie de victoria asta.Va fi ultimul meci inaintea turului din cupa.Astazi e marti dar pe malul Dunarii se simte teniunea unui meci asteptat de un intreg oras.Stadionul va fi plin 100% iar din pieptul a cel putin 10.000 de spectatori se va auzi o singura scandare: HAI OTELUL! Presimt un meci mare si o atmosfera vulcanica.Voi revni zilnic pana sambata cu mesaje de incurajare! 100% FAN OTELUL GALATI! /hello /hello /hello

FatFrumos
30th March 2004, 05:34
merg pe un egal deci X

calu
30th March 2004, 05:48
mda,a ajuns si asta derby..ce chestie,regele e mort,traiasca regele!

the_big
30th March 2004, 11:55
1-0 gOL Sabin

nr.zece
30th March 2004, 12:31
daca se joaca pe bune rapid nu obtine nimic din meciul asta

MaPaX
30th March 2004, 16:00
Rapid va castiga odata cu revenirea lor: Sabin Ilie si Daniel Niculae

bebe
30th March 2004, 16:18
cred ca o sa bata rapidul!!!!!!!!!

Drakoness
30th March 2004, 17:08
favoriti sin t galatenii 1-0. si adio titlu Rapid

Pustoai-k
30th March 2004, 20:17
favoriti sin t galatenii 1-0. si adio titlu Rapid

NU!Avem sanse mici....dar totusi exista o sansa,o sperantza!!!exista...sperantza moare ultima!!!!!

M|tea
31st March 2004, 00:35
FRATZIOLR E MIERCURI AZI JOAKA ROMANIA! Succes tricolorilor in scotia dar tot meciu de sambata ramane pe locul intai.Otelu e pusa pe fapte mari...cel putin asta arata acum la inceputul returului.Nu vreau sa ma imbat cu apa rece dar daca Boghici va continua sa plateasca jucatori la zi fara sa le intarzie prime de victorie si rate de contract atunci totul e bine.MOTIVATZIE EXISTA TREBUIE SA EXISTE SI FORTA SI VOM AVEA CASTIG DE CAUZA SAMBATA! 100% FAN OTELUL!

Denis
31st March 2004, 03:28
OTELUL GALATI 2 - 0 Rapid
K de obicei
FORTZA OTZELUL

ronaldinho
31st March 2004, 03:54
Prevad un meci cu putine goluri. Sper ca se va termina cu victoria rapidului. Bafta...baietilor.

Ravelly
31st March 2004, 10:11
Otelul nu este o echipa de atac, mai ales de cand a venit Cartu. Va fi meci de x 2

marcel
31st March 2004, 11:22
1 solist

maryuss_mau
31st March 2004, 15:10
otelul va juca pe cartea apararii in ciuda faptului ca joaca pe teren propriu; depinde foarte mult care echipa va marca prima: daca otelarii dau gol primiii va fi o partida anosta, cred;

valys
31st March 2004, 15:48
Ravelly spui ca nu este o echipa de atac Otzelul ? Dar ce le`a facut in cupa lui Rapid la Galati ?? Shi`au dat golurile singuri rapidishti ?:))

maryuss_mau
31st March 2004, 15:51
Ravelly spui ca nu este o echipa de atac Otzelul ? Dar ce le`a facut in cupa lui Rapid la Galati ?? Shi`au dat golurile singuri rapidishti ?:))
numai ca atunci altul era contextul: in atacul otelului era victoras iacob, antrenor nu era cartu; sa nu uitam ca in acest retur otelul mai mult s-a aparat, atacand sporadic; oricum sper intr-un rezultat bun al otelului.

fanfotbal
31st March 2004, 16:03
Daca ar castiga rapidul si gloria as avea un Week end super; :D dar daca ar mai pierde si dinamo si steaua ar fi perfect. :drak:

maryuss_mau
31st March 2004, 16:14
tare imi este teama ca vei avea un week-end nereusit; dar cred ca te vei consola ca unul din pronosticurile tale a fost corect: cel cu privire la dinamo;

valys
31st March 2004, 16:20
Ai dreptate maryuss man , dar cred ca otzelari is mai increzatori dupa ce i`au eliminat din cupa pe Rapidisti . iar cat priveshte week end`ul tau fannfotbal sper sa ai un radio de doi lei ca sa nutzi para rau dacail spargi :D

maryuss_mau
31st March 2004, 16:25
mai nasol e daca se uita la meci pe onlinesport; cine stie ce se poate intampla cu monitorul sau cu unitatea?

fia
31st March 2004, 16:30
daca se joaca pe bune rapid nu obtine nimic din meciul asta
Numai cineva care tine cu Craiova isi poate pune problema asta... Auzi, se joaca "pe bune"? Ce ti-a dat tie impresia ca nu s-ar juca "pe bune"? Sau de fapt ce intelegi tu prin "pe bune"? Spre exemplu un meci asa ca Gloria-Craiova e "pe bune" (e valabil si asta de etapa trecuta si aproape oricare din ultimii ani)? Inteleg sa te iei de Rapid, sa sustii Otelul, dar de ce trebuie sa bagi "strambe" de genul asta? S-a pus vreodata problema ca Otelul-Rapid nu e "pe bune"?

maryuss_mau
31st March 2004, 16:36
s-a ajuns la noi ca orice meci sa fie banuit de blat? ia zice-ti steaua-rapid si dinamo-steaua n-au fost cumva blaturi; cred ca au vandut stelistii meciurile astea ca altfel le-ar fi castigat!

valys
31st March 2004, 17:01
Eu cred ca nu o sa fie un blat findca Otzelu trage sperantza sa joace finala in cupa shi poate prinde vreo cupa europeana shi are tot interesul sai incurce pe Rapid .

Datenshi
31st March 2004, 17:05
Teoretic. Practic campionatul asta s-a cam jucat. Oricum Otzelu' a jucat mereu bine cu Rapid.

petru
31st March 2004, 20:27
Otelul 1 0 Rapid

Hai Otelul!!!

uti2102
31st March 2004, 21:46
Merg pe mana lui Cartzu. Daca echipa lui va fi calma shi nu va risca eu cred k va profita de spatziile din terenul Rapidului. Spun asta pentru ca Otzelul e practic lipsita de griji, ii convine un egal, pe cand Rapidul va ataca.

RaduRadu
1st April 2004, 10:15
Cu victorie asupra rapidului Otelul are sanse la podium, iar daca se califica in finala Cupei,in toamna joaca in UEFA, nu?

bebe
1st April 2004, 10:49
sper sa bata rapidul!!!!

JJ
1st April 2004, 10:51
E ultima sansa ca Petrescu sa demonstreze ca e macar de valoarea lui Rednic ca antrenor. Pe celelalte trei le-a cam ratat.

bebe
1st April 2004, 11:33
daca pierde rapidul nu cred ca mai are sanse la titlu!

M|tea
1st April 2004, 12:44
/hello /hello /hello FORZAOTELULEste Joi.Romania a invins in deplasare cu 2-1, sunt bucuros.Se apropie meciul....meci despre care Bursucul a declarat ca va fi "razboi"!Sper sa fie "razboi" dar totusi in limitele regulamentului.Cred ca le tremura fundu` rapidistilor si vor ca prin declaratiile lor sa tensioneze meciul mai mult decat e nevoie.Otelul priveste u incredere partida.Cred ca si un egal e bun pentru noi, iar daca vom pierde nu e un capat de tara ptr. ca am luat 3 puncte la Brasov, insa pentru Rapid meciul de sambata e f.f important.O infrangere la Galati ar insemna iesirea din cursa pentru castigarea campionatului si chiar micsorarea sanselor la un loc de U.E.F.A! Sper sa iasa bine pentru OTELUL.Avem a doua aparare din tara si sper sa-si faca datoria iarasi asa cum stiu ei mai bine!!! FORZA OTELUL! 100%FAN OTELUL GALATI! /hello /hello /hello

bebe
1st April 2004, 16:13
rapidul merge la galati pentru victorie

valys
1st April 2004, 16:55
bebe merge dar nu se stie daca o so obtzina . Poate otzelari ishi doresc shi ei sa aiba sigurantza ca joaca intro cupa europeana daca ajung in finala in cupa si de ce sa nu le strice jucaria lui Rapid sa nu mai aiba shanse la titlul!

bebe
1st April 2004, 17:00
iti dau dreptate!!!!!!!! insa eu sper sa castige rapidul pentru a sta in coastele celor de la steaua!!!!

valys
1st April 2004, 17:07
vom vedea sambata !!! Sper sa faca un meci mare Otzelu shi sa fie nashul Rapidului returul asta :D

bebe
1st April 2004, 17:08
sa fie cum zici tu!!!! da tot pe gloria nu o bate otelul!!!

valys
1st April 2004, 17:15
leo fi rushine te pomeneshti :D

bebe
1st April 2004, 17:17
nu ma!!!!!!!!!!!!!!!!

Dariel
1st April 2004, 22:23
Otelul - Rapid 2-1
Gloria - Otelul 0-0

Vorba aia... HAI OTZELUUUUU !!!!

N0_NaM3
1st April 2004, 22:35
1 solist ....he`he`he

Pustoai-k
1st April 2004, 22:39
Prea multe vreti.............de unde atatea?????

N0_NaM3
1st April 2004, 23:02
Bine Pustoai-k ...otelul joaca prea bine in aparare shi daca prind un contraatac din acela periculos s`a zis cu rapid...:D

patima
1st April 2004, 23:50
toata viata cei slabi vor sa arate celor tari muschii,de-aia otelul mai bate pe rapid...frectii la un picior de lemn... :ok:

valys
1st April 2004, 23:54
Daca era asha tare Rapidu era shi ea pe locul 1 :D

patima
2nd April 2004, 00:10
merg pe mana rapidului din principiu ,dintr-o logica simpla,otelul va munci pe bani promisi de alti,deh,cand saracia tine loc de valoare... :ok:

calu
2nd April 2004, 01:32
daca joaca mai bine pe cointeresarea altora inseamna ca ceva valoare exista nu? ca de unde nu e nici Dumnezeu nu cere!....pina una alta doar Steaua practica asta,e bine e rau nu stiu!avantajul moral din ultima vreme al Otelului cred ca are un cuvint de spus dar sa fim realisti,Rapidul poate bate,cu conditita sa se concentreze!

bibi
2nd April 2004, 01:52
/hello
Sper ca Otelu` sa faca iar un meci mare si sa ii incurce pe rapidisti ...sic..
sper sa bata RAPIDUL......sic otelul_rapid 0-2 :ciocan:

bibi
2nd April 2004, 01:54
Forza Rapid!!!!!!!

Pustoai-k
2nd April 2004, 16:20
Daca era asha tare Rapidu era shi ea pe locul 1 :D


da .....sigur....cu antrenor nou....jucatori noi.......conducere noua....stadion nou.......tre` sa se obijnuiasca si ei ...nu?

valys
2nd April 2004, 16:52
Shi catzi ani le ia ca sa se obishnuiasca ??? Shi Otzelul la inceputul campionatului a schimbat majoritatea jucatorilor . Multzi au plecat de frica ca no sa fie platitzi , deci cred ca Otzelul e mai schimbata ca Rapid ,au mulzi tineri pe cand Rapidul shi`a adus jucatori noi valoroshi .bibi spera ca shi eu sper sa ia bataie Rapidul :D

Pustoai-k
2nd April 2004, 20:14
Bine domne tzine tu cu Otelu` ...iar in legatura cu schimbarile n-ai dreptate....Rapid a schimbat stadion conducere antrenor jucatori....nu a schimbat numai niste jucatori cum a facut-o otelu`

valys
2nd April 2004, 20:17
Prea putzin ma intereseaza ce a schimbat Rapid, din partea mea poate sashi schimbe shi campionatul :D , ma intereseaza doar sai bata Otzelu doar sa le taie putzin sperantza de`a mai trage pentru titlul ;p

petru
2nd April 2004, 21:02
pentru patima:
si eu care credeam ca rapidul e echipa de fotbal... ce greseala!!!

Pustoai-k
2nd April 2004, 21:19
pentru patima:
si eu care credeam ca rapidul e echipa de fotbal... ce greseala!!!

da ce e Rapid??????

fia
3rd April 2004, 08:09
S-ar putea sa mai conteze ceva la acest meci... gazonul. Oricum merg pe Rapid

Dariel
3rd April 2004, 13:54
Gazonul nu conteaza (vezi Steaua-Rapid). Ambele echipe joaca pe acelasi teren. Mai sunt 2 ore pana la meci... incep pregatirile :yeah: .

calu
3rd April 2004, 14:50
daca Rapidu se concentreaza poate cistiga,adversarii insa au moral ridicat dupa confruntarea din cupa,etc...meci de 1,X,2..petrescu are nevoie de o echipa scurta si mobila!

MaPaX
3rd April 2004, 18:13
RAPID a castigat prin golul marcat din minutul 2 de catre Sabin Ilie care a avut o pofta mare de joc.
FORZA RAPID!

Ravelly
3rd April 2004, 18:22
Dan Petrescu se pare ca nu le-a explicat prea coerent ce este un joc de fotbal si anume ca la fiecare contact nu trebuie sa te arunci la pamant sa verifici gazonul si sa te vaiti in continuu. Nu am tinut cu niciuna din echipe, dar cand am vazut o campioana cum se chinuie sa joace, e clar ca fotbalul romanesc incepe sa se duca la vale.

M|tea
3rd April 2004, 18:37
RUSINE!R.U.S.I.N.E!!! Otelul e o echipa modesta de provincie si nu poate fi pusa la zid de un meci pierdut cu Rapidul, in schimb campioana tarii a lasat un gust amar.Au inscris in min 2 iar pana la final nu au facut altceva decat sa traga de timp.Orice contact se solda cu intrarea targii si a medicilor; Dolha intarzia 1-2 min la fiecare degajare; Dan Pertescu a fost trantit la paman dupa inscrierea golului de para inscrisesera in finala Chapions League si nu impotriva unei echipe de pe locul 5! SA VA FIE RUSINE! Daca asta crede Becali si Petrescu ca e fotbal modern inseamna ca niciodata nu vom avea pretentie de cupe europene.RUSINE! Brigada de arbitrii a fost JALNICA.Nu am mai vazut asa ceva de mai bine de 2 ani. A fragmentat la maxim si a avut o singura directie de a fluiera.Rapidul sa facut de ras la Galati. Ca o echipa care e in subsolul clasamentului, si marcheaza norocos in deplasare apoi se apara si trage de timp mult peste limita bunului simt asa s-a comportat Rapidul! La final se mai si imbratisau...in loc sa plece cu capetele plecate ei se pupau! Otelul are miercuri in cupa la Bistrita si sper sa nu ii afecteze infrangerea de astazi! SUCCES LA BISTRITZA! CE A FOST A FOST!CE VA FI VA FI! OTELUL NOI TE VOM IUBI!

uti2102
3rd April 2004, 19:12
Am vazut pe sarite cateva secventze ale jocului. De fiecare data insa mingea era la Otzelul. Din ce-am intzeles shi de la comentatori Rapidul n-a facut decat sa se apere. Au fost intr-un fel rolurile inversate din meciul de cupa. Pacat pentru Otzelul care merita macar un egal. A doua oara in acest tur cand Rapidishtii cashtiga puncte pe nedrept.....dar sa nu uitam ca au shi pierdut un punct pe nedrept acasa.....Nici lor nu le venea sa creada la sfarshit ca au cashtigat!
Pentur rapidishti : mai avetzi de muncit tata! La cum jucatzi, multe puncte o sa mai treaca pe langa voi....

calu
3rd April 2004, 20:15
chiar asa subtiri sunt?

MaPaX
3rd April 2004, 20:21
Imi cer scuze m-am luat dupa cei de la prima tv, conform site-ului oficial al echipei Rapid, Sabin Ilie a marcat in secunda 42!
FORZA RAPID!

serginho003
3rd April 2004, 21:02
asa frate lupta pentru steaua ca la greu totzi fug!!!ai tot respectul din partea mea!
SERGINHO003

ronaldinho
3rd April 2004, 23:24
Rapidul nu joaca asa bine, pentru ca nu este o echipa inca.Au fost foarte multe schimbari, la nivelul conducerii, la nivelul jucatorilor. Bine ca a castigat. Cu timpul vafi mai bine. Trebuie doar sa avem rabdare.

manechins
4th April 2004, 00:40
bici .. pelin a inceput sa fie o cizma de acum .. viitoru nostru ii iulian apostol!

Pustoai-k
4th April 2004, 00:47
Meci foarte foarte slab al Rapidului dar e bine ca am luat cele 3 puncte!

valys
4th April 2004, 00:51
In afara de semintze , bere , pretzul la bilete crescut cu 150% , bishnitza cu Prosport shi o atmosfera super in tribune nam vazut mai nimika .Prima repriza a jucat Otzelu cu brancardieri shi a 2 a jucat Dolha cu timpul care a tras de el , ce sa mai zic ca arbitrajul a fost de tot gunoiul ..bleah nu merita rapid sa cashtige nici macar un punct la modul infernal de prost cum au jucat ,shimia vrea sa traga la titlul ...?phh poate Natzionl sa traga da rapid in nici un caz , locul lor e undeva in subsolul clasamentului sub locul 10 .
Fortza Otzelul !!!Dracii Roshii Ole!!!

manechins
4th April 2004, 00:57
valys nu uita ca eu sunt ..... de acolo din stefan cel mic .. si is pe primu loc .. cand o sa ajunga si rapidu acolo tata ?

petru
4th April 2004, 01:02
da ce e Rapid??????

cica ar fi o stare de spirit...

valys
4th April 2004, 01:15
manechins lasama shi cu aia din stefan cel mare . E campionatul lui Steaua anul asta :D. petru stare de spirit ?mai degraba club de babe shontoroage.

manechins
4th April 2004, 01:27
eu zic ca dinamo are mai multe sanshe la titlu ca sa joace si otelul in cupa UEFA nu valys ? eu asha zic tata .. cel putin dupa cum joaca are sanshe suta in mie si la titlu si la campionat .. nu uita ca au atacul nr 1 in tara !

valys
4th April 2004, 02:25
Eu imi doresc sa ia dinamo campionatul dar sa ajungaitzelul in finala :D shi sper sa ajunga !

valys
4th April 2004, 02:30
sorry scrisu da cred cashi face efctu berea de la meci , florii :P:))

ronaldinho
4th April 2004, 09:57
Nu mai dati atata vina pe jocul rapidului. Petrescu cred ca a invatat lectia etapa trecuta. S-a adaptat stilului de joc al Otelului. Sa nu-mi spuneti mie ca, daca Otelul ar fi jucat frumos, pe atac, rapidul nu i-ar fi raspuns cu aceiasi moneda? Probabil ca Sorin Cartu stie mai binetreaba asta, si ca in cazul unui joc spectaculos, pe contre, ar fi pierdut detasat, in fata Rapidului. Dar, asa, rapidul s-a adaptat, si a jucat la rezultat. Ca dovada ca Rapidul joaca frumos, cand se joaca deschis sunt cele mai frumoase meciuri din acest campionat : 3-4 cu catzeii si 3-3 cu Steaua. Ambele in deplasare.

valys
4th April 2004, 10:04
ronaldinho nai vazut meciu cre`ca .O campioana care a stat mai mult in 4 labe asta numeshti tu meci deschis ?

iulian
4th April 2004, 12:57
Ca dovada ca Rapidul joaca frumos, cand se joaca deschis sunt cele mai frumoase meciuri din acest campionat : 3-4 cu catzeii si 3-3 cu Steaua. Ambele in deplasare.

Rapid joaca frumos ????? brrrrrr ..daca si Rapid joaca frumos....sa dus :drak: fotbalul de la noi...parerea mea ca ati avut un mare noroc cu golul ala din min 2...ca nu se stia ....

Bravo Otelu` :ok:

ronaldinho
4th April 2004, 18:07
valys, din contra. Nu am zis ca a fost un meci deschis. Am zis ca s-a adaptat conditiilor in care se joaca. Au avut noroc ca au marcat repede, iar dupa aceea s-a retras in aparare, stiind ca tactica lui Cartu este una defensiva. Deci ca atac, Otelul este nul. Tu ce ai fi facut in locul lui Petrescu. Ai fi atacat in continuare, stiind ca principala arma a galatenilor este apararea si contra-atacul? Eu, sincer nu. Asa, i-a lasat pe otelari sa faca ceea ce nu stiu. Adica, sa atace.
Iulian, zi-mi un meci specatculos de al Stelei in afara de cel cu Rapid. Nu am zis ca Rapidul joaca frumos. Am zis ca poate juca si frumos, ca dovada acele doua meciuri.

valys
4th April 2004, 19:13
ronaldinho raman la parerea mea ca Rapid e o echipa de nimik care din greseala se afla pe locul 3 da sper ca nu pentru mult timp .Apropo shi arbitri sau adaptat conditziilor de joc de chema brancardieri din 5 in 5 minute shi oprea jocu ca rapidishti cadeaupe jos shi dacabatea vantul mai tare ?

Fortza Otzelu !!! Dracii Roshii Ole ! Campionatul e al Stelei cal merita !

ronaldinho
4th April 2004, 19:21
Decat la Dinamo, si eu prefer pe Steaua, sincer.
Asta este, s-a jucat la rezultat, ce vrei sa-i faci. Astea sunt regulile, nu? Daca un jucator e accidentat, se intrerupe jocul. Nu cred vreu arbitru risca sa aiba pe cineva pe constiinta, dupa evenimentele tragice care s-au petrecut pe terenurile de fotbal in ultima vreme. Rapidistii au fost mai parsivi si au profitat de asta. Asta este viata. Nu ai ce sa-i faci.
Sper sa datzi de pamant etapa viitoare cu cateii.
Eu nu am nimic cu Galatiul, dimpotriva chiar. Tatal meu este de la Tecuci, si am vreo 4-5 verisori( 2 chiar au o discoteca acolo) care locuiesc in Galati, si chiar am fost la vreo 2-3 meciuri de ale Otelului. Dar, asta e viata. Orice ai zice, Rapidul e mai buna decat Otelul. eu zic ca de 2 ori 1-0 e de ajuns, nu?

valys
4th April 2004, 19:30
Daca o sai elimine din cupa pe Gloria fii sigur ca o sa le dea meciul lejer la catzei cai spre binele lor .Iar ce zici tu de scor cred ca nu e de ajuns .O echipa care are pretentzii sa ia campionatul dar care joaca un fotbal mizerabil de prost no sa ajunga departe .Au avut noroc de gol caci daca nul dadeau jucau pana se inopta shigol totnu dadeau cu 2 shuturipe poarta shi doua centrari asta nui echipa sa se numeasca Campioana!

JJ
5th April 2004, 08:47
Un joc foarte prost, insa e bine ca am castigat. Ne mentinem in plasa lui Dinamo, insa jocul sper sa se imbunatateasca in urmatoarele etape.

the_big
5th April 2004, 08:57
steaua ce frumos a jucat cu Petrolu !? misto de tot a avut mare ghinion ca nu a primit gol la 11 m ! asta e steua joaca cel mai frumos fotbal din lume poate doar Real Madrid joaca mai frumos ca oierii !!!!

uti2102
5th April 2004, 09:16
Eshti in creshtere de forma The Big daca ai inceput sa vezi diferentzele dintre jocul Stelei shi-al Rapidului. :ok: Pastrand proportzile poate ca e chiar un fel de Real Madrid : ataca in valuri (da' nu prea da multe boabe.......) shi are aparare varza. Asta e Steaua de acum. Mai tre sa creasca shi ea....deh....

maryuss_mau
5th April 2004, 11:47
Rapidul a jucat f. slab marcand la singura lor ocazie de gol, si puteau lesne sa piarda victoria daca una din loviturile de cap periculoase ale otelarilor erau pe poarta. insa ce e mai important pt. dan petrescu e faptul ca a obtinut victoria;

M|tea
5th April 2004, 14:24
Sper ca Dumnezeu sa faca dreptate si FCM BACAU sa plece neinvinsa din GIULESTI sa vad ce mai zice Petrescu&Becali.Otelul joaca finala cu Dinamo si prinde UEFA, Rapid termina pe 4 si nu vede Europa :D
Ati vazut Recursul Etapei aseara? A fost 11m clar in min.88 cand Dolha la busculat pe Danciu insa imbecilu ala de Serea a dat fault in atac!
:headbang: :headbang:
FORZA OTELUL! SA VINA CUPA LA GALATI!
/hello /hello /hello /hello /hello

ronaldinho
5th April 2004, 17:09
Mai linistest-te cu Bacaul si cu toate prostiile. Ar fi o rusine pentru tot fotbalul sa ajunga Dinamo in CL si Galatiul in UEFA. Nu-ti dai seama ce spui? Crezi ca astia care conduc fotbalul sunt tampiti, sa lase galatiul sau Gloria sa ajunga in UEFA. Hai, ca ar merita eventual Craiova, Poli sau National, dar nu Otelul sau Gloria. Eu zic ca deja s-a hotarat. Dinamo ia Cupa, Steaua ia campionatul si Rapid merge in UEFA. Nu e greu, nu? Si e si logic.

bebe
5th April 2004, 17:40
nu a aratat mare lucru rapidul!!

maryuss_mau
5th April 2004, 19:41
in primul rand sper ca otelarii vor fi razbunati de cei de la fc bacau;exista dorinta unor jucatori precum raducan si apostol de a demonstra ca rapidul a renuntat prea usor la ei; mai exista si cristea care va demonstra rapidului ca s-a zgarcit ca nu l-a cumparat.

andreiush
5th April 2004, 22:46
Cum sa dea mah 1 milion sau 2 pe un jucator in Romania? Si mai ales Copos...El vinde jucatorii pe bani multi nu sa-i cumpere. Da lasa ca oricum bate rapidu si pe bacau.

valys
5th April 2004, 23:21
Mai linistest-te cu Bacaul si cu toate prostiile. Ar fi o rusine pentru tot fotbalul sa ajunga Dinamo in CL si Galatiul in UEFA. Nu-ti dai seama ce spui? Crezi ca astia care conduc fotbalul sunt tampiti, sa lase galatiul sau Gloria sa ajunga in UEFA. Hai, ca ar merita eventual Craiova, Poli sau National, dar nu Otelul sau Gloria. Eu zic ca deja s-a hotarat. Dinamo ia Cupa, Steaua ia campionatul si Rapid merge in UEFA. Nu e greu, nu? Si e si logic.

Da ce are ronaldinho Galatziu sa nu mearga in cupa UEFA ??? are scabie, leo fi rushine sau ce ? Nu uitaca Otzelu detzine o performantza carenici o echipa din tzara nu o are :D A batut pe juventus acasa ... asha ca stai calm shi mai luatzi shi voi o pauza cu Rapidul vostru ca infara de comentarii alceva nu shtitzi ... fotbal nici atata ! :happy

maryuss_mau
6th April 2004, 03:35
cred ca ar fi bine sa mai mearga in afara si alte echipe decat steaua, rapid sau dinamo;

ronaldinho
6th April 2004, 18:52
Ca sa ajungi in Europa, iti trebuie in primul rand o echipa, care sa faca fata in Europa. Iar Galatiul cred ca ar trece cu greu si de turul preliminar din cupa UEFA. Asa ca hai a fim seriosi. Mai trebuie sa treaca un an, ca galatiul sa arate a echipa. Cat a stat Smionas pana a facut acea echipa care reprezenta Galatiul in EuropaÉ A stat jumate de sezon? Nu cred.
maryuss_mau, ai dreptate, ar fi frumos sa mearga si alte echipe afara. dar, deocamdata nu isi permit. de ce da de exemplu craiova sau poli cu piciorul la cupa UEFA Intertoto. Eu zic ca ar trebui luata in serios. Ai vazut doar ce a facut Ceahlal anul asta. Hai ca Bistrita a fost eliminata de Bresci ( ce-i drept, rezerve ), dar Ceahlaul nu are nici o scuza. De bine de rau, in ultimii doi ani au ajuns echipe romanesti macar pana in turul 2 al cupei UEFA. si toate din bucuresti. dar, daca ceahlaul, de exemplu, nu poate trece de o ametita de echipa din Tara Galilor sau Finlada, de unde era aia, la ce te astepti daca ar juca cu una din Anglia, Spania,Italia, Fanta?

bebe
6th April 2004, 19:20
sper sa bata rapidul!

alx_ro
6th April 2004, 20:09
sper sa bata rapidul!
copilu' Rapidul a batut deja cu 1-0, gol S Ilie in minutul 1. Daca vrei sa postezi, uita-te si tu ce meciuri au avut loc, ce meciuri urmeaza, ca sa nu te faci de ras...

maryuss_mau
7th April 2004, 03:18
Ca sa ajungi in Europa, iti trebuie in primul rand o echipa, care sa faca fata in Europa. Iar Galatiul cred ca ar trece cu greu si de turul preliminar din cupa UEFA. Asa ca hai a fim seriosi. Mai trebuie sa treaca un an, ca galatiul sa arate a echipa. Cat a stat Smionas pana a facut acea echipa care reprezenta Galatiul in EuropaÉ A stat jumate de sezon? Nu cred.
maryuss_mau, ai dreptate, ar fi frumos sa mearga si alte echipe afara. dar, deocamdata nu isi permit. de ce da de exemplu craiova sau poli cu piciorul la cupa UEFA Intertoto. Eu zic ca ar trebui luata in serios. Ai vazut doar ce a facut Ceahlal anul asta. Hai ca Bistrita a fost eliminata de Bresci ( ce-i drept, rezerve ), dar Ceahlaul nu are nici o scuza. De bine de rau, in ultimii doi ani au ajuns echipe romanesti macar pana in turul 2 al cupei UEFA. si toate din bucuresti. dar, daca ceahlaul, de exemplu, nu poate trece de o ametita de echipa din Tara Galilor sau Finlada, de unde era aia, la ce te astepti daca ar juca cu una din Anglia, Spania,Italia, Fanta?
pai ceahlaul a jucat destul de bine contra celor de la tampere(finlanda), insa au ratat putin cam mult, si cand le era lumea mai draga au primit golul prin care au pierdut calificarea. cat despre meciuri cu echipe din spania, anglia, sau franta trebuie sa-ti spun ca la ultimele participari in intertoto ceahlaul a jucat cu juve, mallorca sau austria viena si nu s-a facut de rusine, asa ca, cupa uefa intertoto a cam devenit o specialitate a casei.