PDA

View Full Version : Marius Tuca, executat in direct la Antena 1



Vadim
20th July 2006, 00:33
Marius Tuca, executat in direct la Antena1!
20 Iulie 2006 - Evenimentul Zilei


Rafuiala in trustul familei Voiculescu.

Pe postul Antena 1, la principalul jurnal de stiri, a fost citit aseara un comunicat extrem de dur al Cameliei Voiculescu, fiica lui Dan Voiculescu-Felix, careia acesta i-a transferat proprietatea intregului trust media.

Comunicatul il infiereaza pe directorul cotidianului "Jurnalul National", Marius Tuca, pentru ca publicat un editorial devastator la adresa lui Dan Voiculescu, semnat de Dorin Tudoran.

Patroana trustului Intact i-a cerut ultimativ lui Tuca sa-l elimine pe Tudoran dintre colaboratorii ziarului.

irriducibile_01
20th July 2006, 12:07
shi dak nu-l elimina pe Tudoran , o sa-l elimine pe Tuca , nu ?
aoleuuuuuu....shi o sa ne trezim cu bretelosul k vine sa comenteze ciclism pe eurosport ...:D :D :D :headbang:

Vadim
20th July 2006, 13:36
Au pus femeile mana pe conducere, o sa fie jale... Bine, acum nu ca Tuca o fi vreo valoare, el nu ar avea ce sa caute ca moderator. Numai la noi baieti din Cuca Macaii numai cu scoala vietii ajung in asemenea posturi...

MariusTR
25th July 2006, 08:49
Exista si o inregistrare a momentului pe undeva ?

Vadim
26th July 2006, 00:00
Tudoran cine e? Alt baiat cu dosar la CNSAS? Ca vad ca ii sar unii si altii in aparare.

luma
26th July 2006, 22:30
<<Dupa ce conducerea executiva a trustului Intact i-a cerut public redactorului sef Marius Tuca sa inceteze orice colaborare cu scriitorul Dorin Tudoran pe motiv ca l-a jignit pe Dan Voiculescu, ieri, in "Jurnalul National", a aparut din nou semnatura lui Dorin Tudoran. >>
<< Dreptul la replica al lui Tudoran, extrem de sfatos, dar si savuros in acelasi timp, il indeamna pe Dan Voiculescu, in paginile ziarului proprietatea sa, sa-si tempereze fata. "Luati-va copilul in brate, sarutati-l pe frunte si spuneti-i: "Fata tatii, fii cuminte!". Asigurati-o ca nu e nevoie sa imi ceara scuze, dar rugati-o sa ceara iertare, public, domnului Marius Tuca si echipei de la `Jurnalul National`. Nu uitati ca, in august 2004, mi-ati spus despre domnul Marius Tuca: "Dorine, cu toate alea bune si alea rele, caracaleanul meu e un om de caracter". `O evaluare corecta`, arata scriitorul in rindurile adresate lui Dan Voiculescu. >>

PS este din newslatter-ul primit pe e-mail (sper ca n-am facut o gafa).

dorian27
1st September 2006, 06:25
<<Dupa ce conducerea executiva a trustului Intact i-a cerut public redactorului sef Marius Tuca sa inceteze orice colaborare cu scriitorul Dorin Tudoran pe motiv ca l-a jignit pe Dan Voiculescu, ieri, in "Jurnalul National", a aparut din nou semnatura lui Dorin Tudoran. >>
<< Dreptul la replica al lui Tudoran, extrem de sfatos, dar si savuros in acelasi timp, il indeamna pe Dan Voiculescu, in paginile ziarului proprietatea sa, sa-si tempereze fata. "Luati-va copilul in brate, sarutati-l pe frunte si spuneti-i: "Fata tatii, fii cuminte!". Asigurati-o ca nu e nevoie sa imi ceara scuze, dar rugati-o sa ceara iertare, public, domnului Marius Tuca si echipei de la `Jurnalul National`. Nu uitati ca, in august 2004, mi-ati spus despre domnul Marius Tuca: "Dorine, cu toate alea bune si alea rele, caracaleanul meu e un om de caracter". `O evaluare corecta`, arata scriitorul in rindurile adresate lui Dan Voiculescu. >>

PS este din newslatter-ul primit pe e-mail (sper ca n-am facut o gafa).

o my God
si eu care credeam ca fazele comice sunt doar in sport (cand abereaza Becali sau Mititelu ):P :P

Vadim
2nd September 2006, 14:54
Ce sa isi ceara Tuca scuze, cand are BMW sport, negru, decapotabil, ca al lui Mutu?

luma
2nd September 2006, 16:26
Ce lagatura are BMW-ul cu scuzele? Si eu nu vad de ce trebuie sa-si ceara scuze. A publicat un editorial cu parerea cuiva; ei, si ce?

Darius
5th September 2006, 04:14
Nu il credeam pe Marius Tuca in stare de un asemenea gest. M-as fi bucurat mai tare daca el era cel care semna articolul cu pricina.

Vadim
6th September 2006, 14:05
Ce lagatura are BMW-ul cu scuzele? Si eu nu vad de ce trebuie sa-si ceara scuze. A publicat un editorial cu parerea cuiva; ei, si ce?
Tu crezi ca a publicat din etica si dreptate sau ca sa aiba cu ce sa isi mai ia alt bmw?

offline
6th September 2006, 14:07
cred ca a vrut sa arate celor de sus ce poate el sa faca, oricum ma gandesc ca are ceva informatii adunate si cu care poate sa incerce sa forteze chestii

Vadim
6th September 2006, 17:33
Ela vrut sa arate cat de mare si omnipotenta este libertatea de expresie la acel ziar... De fapt, asa ceva nu exista la nici o publicatie de asemenea nivel (trust de presa) nicaieri in lume. Lucrurile sunt clare si se stie clar ce se poate si nu se poate spune, pentru ca exista acolo filtrele abilitate. Bine, acum depinde si de subiect. Poate pe Voiculescu il doare fix in cot de ceea ce a scris semnatarul articolului (imi scapa numele) sub obladuira lui Tuca, iar Tuca stia asta. Ca fata lui Voiculescu a sarit in apararea tatalui, asta e altceva... Acolo unde se baga femei in conducere e jale mare (nu e o remarca discriminatorie, femeile au in mod clar multe calitati).

luma
6th September 2006, 21:25
Tu crezi ca a publicat din etica si dreptate sau ca sa aiba cu ce sa isi mai ia alt bmw?

Nici din etica, nici din dreptate ci ca sa-si vanda ziarul; scopul scuza mijloacele :D Glumeam. Din partea mea, Tuca poate sa-si ia cate BMW-uri vrea. Sa fie sanatos! A fost intotdeauna un jurnalist...altfel. Poate iti aduci aminte emisiunile din seria "milionarul...". Pe mine ma scotea , sincer, din sarite! S-a mai cizelat in timp dar are acelasi aer de "ce spun eu acum va rasturna lumea". Eu vad problema putin in sens invers. Ca atitudine si aici ma refer la Voiculescu; care in general are pareri despre ce si cum se intampla, da sfaturi, critica, are o parere foarte buna...despre el: cinstit, drept, curajos, bla bla. Care sunt realizarile d-ului Voiculescu, pe plinie politica evident, ramane insa un mister. Fac exceptie aici migrarile catre o parte sau alta in functie de...simpatii.:D

De acord cu ce se poate scrie si ce nu, ca doar nimeni nu plateste ca sa fie criticat (Poate doar daca este o critica constructiva :D).

PS incerc sa ignor ultima ta fraza, mai ales ca ai "indulcit-o" :D