PDA

View Full Version : Miami 2003



bog_tom
29th March 2004, 09:00
Dupa ce l-a invins in turul II pe chilianul Nicolas Massu, Andrei Pavel a reusit sa-l elimine in cel de-al treilea tur al turneului de la Key Biscayne pe australianul Lleyton Hewitt, invingandu-l in doua seturi cu scorul de 6-4 : 7-5 ! :ok:

Pavel il va intalni in turul urmator pe americanul Todd Martin care l-a invins pe austriacul Jurgen Melzer cu 7-6(4) : 6-3

In acelasi concurs Rafael Nadal - Roger Federer 6-3 : 6-3 :D ... ne-am luat gandul de la un meci revansa Pavel-Federer ...

Dorin
29th March 2004, 13:21
Rafael Nadal este copilul minune al tenisului spaniol si se antreneaza cu Moya. :yeah: Dorin

mman
29th March 2004, 17:08
Dupa ce l-a invins in turul II pe chilianul Nicolas Massu, Andrei Pavel a reusit sa-l elimine in cel de-al treilea tur al turneului de la Key Biscayne pe australianul Lleyton Hewitt, invingandu-l in doua seturi cu scorul de 6-4 : 7-5 ! :ok:

Pavel il va intalni in turul urmator pe americanul Todd Martin care l-a invins pe austriacul Jurgen Melzer cu 7-6(4) : 6-3

In acelasi concurs Rafael Nadal - Roger Federer 6-3 : 6-3 :D ... ne-am luat gandul de la un meci revansa Pavel-Federer ...


Mai vrea cineva revanse intre Pavel si Federer.... hai sa fim seriosi, bine ca a reusit altul sa-l bata... :)

mman
29th March 2004, 17:09
Rafael Nadal este copilul minune al tenisului spaniol si se antreneaza cu Moya. :yeah: Dorin

Dupa cum l-am vazut jucand cu Federer.... ajunge mare daca o tine asa... CIne stie, poate in sferturi joaca cu Pavel.

Ala meci......

maryuss_mau
31st March 2004, 15:06
pavel are mari sanse sa ajunga in finala, avand doar doua obstacole:Fernando Gonzales si kiefer; cred ca se poate chiar sa castige turneul;

razvan141
31st March 2004, 15:24
Pavel ajunge in finala,e clar.

vasile314tzurka
1st April 2004, 09:20
http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?page=articol&section_id=9&article_id=76861

DJ Klaus
1st April 2004, 09:39
Se pare ca Bolettieri a avut dreptate de data asta cand l-a vazut pe Gonzales castigator in 3 seturi ! Pacat ca Pavel se impiedica "de-un ciot" ! De fapt e a doua oara cand Gonzales il bate! Prima oara s-a intamplat la Metz , anul trecut! Iar pe cei doi nu-i separa decat 1 loc ATP :(

maryuss_mau
1st April 2004, 10:09
pacat ca a luat bataie; asa urmaream si noi cu interes turneul pana in ultima lui faza;

DJ Klaus
1st April 2004, 10:59
Ai dreptate ! Cam multe surprize in turneul asta si incepe sa devina neinteresant spre finalul lui ! Singurii favoriti Moya , Roddick si Coria !
Federer, Agassi si Hewitt eliminati cam devreme !

Cam asa arata sferturile :
Fernando Gonzalez (21) CHI 6(5) 6 6
VS. Fernando Gonzalez
Andrei Pavel ROM 7(7) 3 4

Guillermo Coria (3) ARG 6 6
VS. Guillermo Coria
Nicolas Kiefer GER 3 3



Vincent Spadea USA
VS.
Agustin Calleri (20) ARG

Carlos Moya (5) ESP
VS.
Andy Roddick (2) USA


Cel mai interesant va fi sigur ultimul ! Cred ca Moya va castiga in fatza lui Roddick ... am eu asa o presimtire :p

bog_tom
6th April 2004, 09:26
finala masculin: Andy Roddick - Guillermo Coria 6-7 (2), 6-3, 6-1 (abandon Coria)

finala feminin: Serena Williams - Elena Dementieva 6-1, 6-1

MaPaX
6th April 2004, 11:22
Ma bucur ca a castigat ANDY Roddick!