PDA

View Full Version : Infratirile intre galerii...



DinamoBoy
26th March 2008, 15:44
La coltul opus rivalitatii intre anumite peluze,apar infratirile intre galerii.Mai nou a devenit un fel de "moda".In tara exista multe grupari de suporteri infratite intre ele,unele mai noi si altele mia vechi.Asa zisele infratiri sunt bazate pe respect reciproc,ajutor in duelurile cu rivalii si prietenie.Sunt bune sau nu prea isi au locul?
Cateva peluza unite si care se respecta reciproc:
CFR Cluj cu Poli Iasi (erau intr-un timp si Constanta si Bacaul cu cfristii)
Rapid cu Poli Timisoara(poate cea mai cunoscuta si cea mai veche)
Dinamo cu "U"Cluj(prietenii vechi care nu s-au putut demonstra de multa vreme din cauza ca Universitatea juca in liga secunda)
"U"Cluj-Dinamo-Petrolul si vechea infratire cu UTA rupta recent
Steaua cu UTA

Daca mai cunoasteti alte infratiri sau aveti sa ma contraziceti in legatura cu cele precizate mai sus...astept!:ok:
De asemenea astept cantece pe care sa le cante peluzele impreuna!

laurdog
26th March 2008, 15:47
pai pe mine altele nu ma intereseaza. ai nostri sunt "U", n-avem nevoie de altii.
am fost si cu gazarii, dar in urma unui oarecare meci de la Ploiesti, s-a destramat

DinamoBoy
26th March 2008, 15:47
Si eu stiam ceva de ploiesteni..

laurdog
26th March 2008, 15:48
a fost si s-a terminat. dintr-o prostie.

laurdog
26th March 2008, 16:12
respect poate fi dar infratire e deja prea mult

pai aici e vb de infratire. respect avem pt mai multe peluze din tara

vlad1607
26th March 2008, 16:16
e f bine ca exista o relatie de prietenie intre noi si cei de la U Cluj....pacat ca s-a rupt cu petrolistii.

DinamoBoy
26th March 2008, 16:29
mentalitati asemanatoare..eram un trio puternic

DinamoBoy
26th March 2008, 23:06
infratirile astea sunt deja manele

argumenteaza..ce intelegi prin manele?prostie?Nuprea cred ca o prietenie e prostie!Preferi sa se omoare in bataie suporterii?Sau sa fie prieteni?

vlad1607
26th March 2008, 23:08
lasa-l ma..a auzit si el o expresie si se da mare :happy nu vrea sa zica nimic .

ascanio
11th May 2008, 12:08
infratire e prea mult spus...dar prietenie si respect reciproc este ceea ce ar trebui sa fie intre galerii

dinamo_boy_13
24th March 2010, 01:37
scz, am fost plecat din tara si cand m-am intors am obs ceva foarte urat si ciudat.
ce s-a intamplat intre uta si dinamo, in gara la arad ??? cum s-a rupt fratzia dintre ele si cum de asa repede uta s-a lipit de spurcati ???:rosu: