PDA

View Full Version : Cupa de Sah OLS - editia IV -



Pages : [1] 2

Geografu
24th March 2008, 00:45
Salut ! Astazi incepe procesul de derulare a Cupei de Sah OLS editia IV.

Finala celei de a treia editii nu s-a disputat inca , dar sper ca ea sa se dispute cat mai repede.
Oricum editia IV nu va incepe pana cand ea nu se va disputa.

In momentul cand vom sti cati useri sunt inscrisi voi dezvalui si modul de desfasurare al competitei.
Oricum meciurile se vor juca la 10 minute/om conform votului democratic al userilor.

Va salut si va astept la inscrieri !

1.Geografu.

Balaci
24th March 2008, 19:27
2. balaci:D Care e sistemul de joc?

Dogville
24th March 2008, 19:42
3.eu :D (Balaci,vezi ca ne esti dator niste poze....:drak:)..

Geografu
24th March 2008, 20:23
Sistemul de joc il voi alege la sfarsitul inscrierilor Balaci ! :ok:
Dog ce poze ? :D

Balaci
24th March 2008, 20:50
@Dog: am pus doua poze de saptamana trecuta, la Paris si in Elvetia, pe profilul meu, o sa incerc maine sa pun si cateva poze din timpul delegatiei, tot acolo:D

tchibos
24th March 2008, 22:28
4. tchibos

Leo
25th March 2008, 11:07
5. leodacin

chinna tm
25th March 2008, 11:38
6.chinna tm.....:D...asa ma inscriu?....pe bune...habar nu am:(

Balaci
25th March 2008, 11:41
Da, e ok, in cateva zile se fac grupele si te tinem la curent cu cine ai de jucat. E si un regulament pe aici, pe undeva, pe subforum, il poti citi.

P.S. Sange proaspat:evil:

chinna tm
25th March 2008, 11:45
ms balaci...astept vesti :D.......

Geografu
25th March 2008, 13:27
Bine ai venit noule sahist pe aici !
Vezi ca regulamentul cupei il gasesti in subforum.
Cand se va termina finala editiei 3 va incepe si asta.
Mai asteptam oameni oricum ! ;)

chinna tm
25th March 2008, 13:46
bine v-am gasit domnilor....abia astept competitia:D

Ulysses
25th March 2008, 16:41
7. ulysses

Balaci
25th March 2008, 17:21
Ulysses, incep sa cred ca esti masochist. Nu te-ai saturat sa tot iei bataie mai la sah de la toti?:D

Ulysses
25th March 2008, 19:32
1. care toti? m-a batut dogville care te-a surclasat si pe tine:confused:
2. eu cel putin am recunoscut in fata partenerilor de tabla ca sunt amator , am jucat de 2-3 ori pe an in comparatie cu tine care bravezi ca ridici cupe si declari sus si tare ca esti nebun dupa sah dar...ramai ca de obicei la stadiu de declaratii:rosu:
3. masochist cred ca esti tu fiindca vad ca la orice post te mananca ... si-ti place sa starnesti scandal:no:
4.ok , daca ti-e frica , nu vreau sa te timorez mai mult decat esti , spune , ma retrag, decat sa ramai cu sechele si sa-ti agravezi situatia psihica si asa in pioneze , mai bine renunt!:jerk:
5.am vazut asta dupa cum ai fugit cu chilotzeii in vine de la conquiztador pretextand vesnica delegatie( exact in alea 15 min pleca rata , ce sa mai vb:shocked:) care functioneaza perfect , te scapa la timp de fiecare data cand ai o confruntare :happy:happy:happy:happy

Dogville
25th March 2008, 19:43
Alex..daca nici acum baietii astia 2 nu ''pica'' in aceeasi grupa io nu ma mai joc:drak:....nu de altceva dar trebuie transata odata disputa asta istorica.....:D

Ulysses
25th March 2008, 19:54
mai dogville , disputa a fost transata demult! s-a facut de kko pe domeniul in care (zice el) s-a pregatit facand greseli de ortografie ca ultimul analfabet. :no:
pe "teritoriul" meu nu are rost sa vorbim ca nu stie probabil nici ce-i ala salcam sau ce inseamna masiv inchis:D
asa ca asta cu fel de fel de joculete nu-i elocventa , o data pierzi o data castigi , depinde de forma de moment si de sansa. e vorba de forumul ols .am castigat in arena si mai ales atunci cand a pierdut moderarea , lucrul cel mai drag lui dupa borges:headbang:
ca sa ne comparam in viata reala ar fi penibil ...pentru el :D
asa ca , nu-l mai stresez , il las sa castige si acest turneu , ca si pe celelalte:happy:happy:happy

Geografu
25th March 2008, 21:07
Gata baieti sa lasam chestiile pentru discutii pe privat.
Uly nici vorba de retragere vei lua parte si la aceasta editie de cupa OLS de sah.
Dog , sortii vor decide....:D

Balaci
25th March 2008, 22:36
mai dogville , disputa a fost transata demult! s-a facut de kko pe domeniul in care (zice el) s-a pregatit facand greseli de ortografie ca ultimul analfabet. :no:
pe "teritoriul" meu nu are rost sa vorbim ca nu stie probabil nici ce-i ala salcam sau ce inseamna masiv inchis:D
asa ca asta cu fel de fel de joculete nu-i elocventa , o data pierzi o data castigi , depinde de forma de moment si de sansa. e vorba de forumul ols .am castigat in arena si mai ales atunci cand a pierdut moderarea , lucrul cel mai drag lui dupa borges:headbang:
ca sa ne comparam in viata reala ar fi penibil ...pentru el :D
asa ca , nu-l mai stresez , il las sa castige si acest turneu , ca si pe celelalte:happy:happy:happy

Ulysses, daca te platesc bine vii sa imi pui si mie parchetul la casa? E greu sa mai gasesti meseriasi buni in ziua de azi:(

Geografu
25th March 2008, 23:00
Am zis gata Balaci.
La prima vorba peste cal voi lua masuri.
Multumesc ! :ok:

Balaci
26th March 2008, 14:11
Ca tot ai pomenit de cal, nu facem grupele macar, mai jucam cate un meci prin grupa ( o sa fie probabil doua grupe de 3/4 persoane, nu?), ca sa mai dinamizam competitia:P Nu de alta, dar cum nu am putut participa la editia trecuta, am pofta de joc:D

Geografu
26th March 2008, 16:03
Stai pe subforum ca voi face un poll legat de formatul acestei editii de cupa ! ;)

White Shadow
28th March 2008, 00:31
nu cred ca mai ma bag :(

de fiecare data cand m-am inscris am primit ban si nu am putut sa joc toate meciurile :(

bafta baieti :ok:

Dogville
28th March 2008, 00:44
Adica nu poti sa te abtii o saptamina...???

Balaci
28th March 2008, 09:16
Hai Shadow, baga-te. Am fi 8 oameni, mai usor de jucat:ok:

Geografu
28th March 2008, 15:07
Aceeasi rugaminte o am si eu.
Te abtii de la comentarii catva timp si joci frumos si calumea editia asta alaturi de noi.
Pana seara astept decizia ta finala ! :ok:

Balaci
28th March 2008, 21:54
Si dupa ii dam drumul?:D Sunt nerabdator:P

Geografu
28th March 2008, 23:35
Ok vad ca Shadow nu a mai dat niciun raspuns asa ca putem debuta editia a IV-a a Cupei de Sah OLS cu 7 oameni.
Se va juca sistem liga , fiecare cu fiecare tip elvetian.
O partida este constituita din 3 meciuri.Daca la final scorul este egal ambii useri vor primi 0,5 puncte.In caz de victorie se va primi 1 punct.
La sfarsitul fiecarei etape se va face un clasament.

Asadar iata etapa 1 :

The_Dogville - Leodacin -
Ulysses - Geografu -
Tchibos - Balaci -
Chinna_tm sta.

Ar fi bine sa jucam cat mai repede.
Succes ! :ok:

Balaci
28th March 2008, 23:54
Poate joc cu Tchibos zilele astea...iar daca Shadow totusi se hotaraste azi-maine sa se bage, o poate face pe locul ramas liber

P.S. Stelist contra stelist, caine contra caine, interesant:D

P.P.S. Pandurii au batut Farul deja:evil:

White Shadow
29th March 2008, 03:42
hai ca ma bag....

joc cu Chinna_tm ?


P.S. Stelist contra stelist, caine contra caine, interesant:D

timisorean contra aradean

hai ca incepe tare prima etapa...cu un prim derby....Timisoara vs Arad :happy

Geografu
29th March 2008, 12:01
Multumim Shadow pentru participare.Asadar o sa fim 8 oameni in editia a IV-a a Cupei OLS la Sah.
Iata prima etapa completa :

The_Dogville - Leodacin -
Ulysses - Geografu -
Tchibos - Balaci -
Chinna_tm - White_Shadow -

Se joaca 3 partide.
Uly poate incercam azi.
Succes ! :ok:

Geografu
29th March 2008, 18:13
Uly unde esti ?

Jerome LeBanner
29th March 2008, 18:24
Salutare, baieti.
Daca aveti nevoie de o rezerva, I`m here.

Geografu
29th March 2008, 18:27
Amice vrei si tu sa joci ?
Ca pot face un turneu de 9 oameni , dintre care unul sta etapa de etapa.
Daca promiti sa joci meciurile la timp poti fi considerat inscris ! :ok:

Jerome LeBanner
29th March 2008, 18:37
Voi fi ca danemarca in `92
Din rezerva, campioana
In seara asta sunt al vostru

Geografu
29th March 2008, 18:42
Multumim.
In seara asta nu ai cum sa fii deoarece stai in prima etapa.
Iata cum arata prima etapa completa :

The_Dogville - Leodacin - 3-0
Ulysses - Geografu -
Tchibos - Balaci -
Chinna_tm - White_Shadow -
Jerome LeBanner sta.

Eu cu Uy speram sa jucam intre 19-20.
Astept si pe restul.
Noroc ! :ok:

Jerome LeBanner
29th March 2008, 18:46
Propun ca cel care nu are adversar in seara aceasta sashi incrucisheze manusile cu Jerome

Jerome LeBanner
29th March 2008, 21:44
E cineva disponibil?

Leo
29th March 2008, 22:04
maine seara , inainte de meci , putem juca dogville , daca vrei

Dogville
30th March 2008, 13:31
Mdea.....inainte de meci o sa fiu .....in drum spre meci :D.Dar cu putin efort am jucat azi dimineatza :3-0. Bine Leo :ok:...am avut un meci 2 foarte palpitant si cu putina atentie faceai surpriza....

Geografu
31st March 2008, 12:24
Bravo Dog !
Uly sper ca azi dupa ora 20 sa jucam.
Restul as vrea sa va miscati si voi mai repede ca nu vreau sa stam 7 ani la o etapa.
Multumesc ! ;)

Balaci
31st March 2008, 21:31
tchibos, jucam asta seara?

tchibos
31st March 2008, 21:32
da

Balaci
31st March 2008, 21:57
balaci-tchibos 2-1

tchibos
31st March 2008, 21:58
felicitari :)

Balaci
31st March 2008, 22:00
Dogville, here I come :evil:

Geografu
31st March 2008, 22:05
The_Dogville - Leodacin - 3-0
Ulysses - Geografu -
Tchibos - Balaci - 1-2
Chinna_tm - White_Shadow -
Jerome LeBanner sta.

Uly unde esti tata ? :)

Balaci
31st March 2008, 22:11
S-a ascuns cu capul in nisip ca strutul:D

Ulysses
31st March 2008, 22:46
alege amice geo: sah sau conquiz?
@ balaci , in nisip e mai curat decat ca tine.

chinna tm
31st March 2008, 23:00
aici anunt rezultatele?.....daca da, atunci: chinna tm-white shadow: 3-0.....white, ai jucat bine, esti bun....daca nu te grabeai sa dai mat in prima partida, castigai.....felicitari pt joc......sper ca am anuntat unde trebuie:D.....

Geografu
31st March 2008, 23:43
Pai da aici trebuia de la inceput.
Eu cu Ulysess vom juca maine ! ;)

White Shadow
31st March 2008, 23:57
balaci-tchibos 2-1

sa imi explice si mie cineva cum e cu acest scor ?

eu cand l-am condus pe Tchibos nu mai stiu in care campionat cu 2-0 s-a continuat pana la 2-3..ciudat..inseamna ca s-au schimbat regulile....

felicitari China....da...asa e cu prima partida dar sunt super stresat cu alea 5 minute

Geografu
1st April 2008, 00:02
Din editia asta se joaca doar 3 partide deoarece jucam stil liga ! ;)
Iar ca timp este 10 minute per om !

White Shadow
1st April 2008, 00:12
Din editia asta se joaca doar 3 partide deoarece jucam stil liga ! ;)
Iar ca timp este 10 minute per om !

si de unde sa stiu eu ca au fost 10 minute si s-a schimbat regulamentul..?

inainte sa joc am aruncat o privire la regulament si a fost acelasi, nu s-a schimbat

din acest motiv am si pierdut prima partida pt ca m-am grabit..dupa cum spune si China : "daca nu te grabeai sa dai mat in prima partida, castigai"

Geografu
1st April 2008, 00:16
Salut ! Astazi incepe procesul de derulare a Cupei de Sah OLS editia IV.

Finala celei de a treia editii nu s-a disputat inca , dar sper ca ea sa se dispute cat mai repede.
Oricum editia IV nu va incepe pana cand ea nu se va disputa.

In momentul cand vom sti cati useri sunt inscrisi voi dezvalui si modul de desfasurare al competitei.
Oricum meciurile se vor juca la 10 minute/om conform votului democratic al userilor.

Va salut si va astept la inscrieri !

1.Geografu.

Aici ce scrie amice , pe prima pagina a threadului ?
Si nu e o mare problema in fond rejucati meciul la 10 minute si gata.

chinna tm
1st April 2008, 12:24
Aici ce scrie amice , pe prima pagina a threadului ?
Si nu e o mare problema in fond rejucati meciul la 10 minute si gata.

hotieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!:happy....pai asa facem domnilor?.......:happy......deaconu e pe aici?:happy.....:happy.....aveam bricheta la mine, daca stiam, o aruncam.....:happy

Geografu
1st April 2008, 12:31
Imi pare rau baieti imi cer si eu scuze pentru ca am uitat sa rectific regulamentul.Dar asa cum au stiut toti de prevederea respectiva facandu-se si un poll trebuia sa stiti si voi.
Azi sper sa reluati meciul si sa il si terminati pentru ca eu cu Uly asa vom face.
Ar fi bine sa trecem de azi seara la etapa 2.
Bafta ! :ok:

chinna tm
1st April 2008, 13:32
Imi pare rau baieti imi cer si eu scuze pentru ca am uitat sa rectific regulamentul.Dar asa cum au stiut toti de prevederea respectiva facandu-se si un poll trebuia sa stiti si voi.
Azi sper sa reluati meciul si sa il si terminati pentru ca eu cu Uly asa vom face.
Ar fi bine sa trecem de azi seara la etapa 2.
Bafta ! :ok:

1.nu e corect sa reluam meciul, amandoi nestiind de modificarea regulamentului.....l-am citit sii scria 5 minute.....deci a fost egal pt amandoi din punctul asta de vedere.....am avut aceleasi sanse......in plus cer martori la eveniment pt ca sa nu mai existe alte dubii:D.....in fine....sahul nu e un joc in care sa fie scandal....e mult prea frumos acest sport ca sa ma cramponez la asta.....o sa joc....o sa vb cu W.S. sa vedem cand.....

Geografu
1st April 2008, 13:52
Asa e China nu e frumos sa ne certam.
Totusi atunci cand te-ai inscris puteai sa te uiti pe prima pagina a threadului si la primul meu post unde scria clar ca se va juca 10 minute.
In fine sper sa ajungeti la o intelegere si sa jucati in seara asta.

Ulysses - Geografu - 3-0.

The_Dogville - Leodacin - 3-0
Ulysses - Geografu - 3-0
Tchibos - Balaci - 1-2
Chinna_tm - White_Shadow -
Jerome LeBanner sta.

chinna tm
1st April 2008, 14:05
stai cal geografu-le....joc doar din placere...i-am trimis un pm lui W.S. ca intru deseara sa vedem ce facem.....am glumit cu chestile de hotie si din alea....:D.....si nu as vrea sa ma cert cu voi....asa de greu mai gasesti sahisti competenti in ziua de azi:D.....

Geografu
1st April 2008, 14:08
Pai tocmai de aia e frumos sa fie concordia , cum zice latinul ! :)

Balaci
1st April 2008, 20:26
Zic si eu, nu dau cu parul: LeBanner intra destul de rar pe aici, din ce am vazut eu, si riscam sa ne blocheze campionatul. Daca totusi e serios si pregatit sa "tina ritmul":P, sa dea un semn asta seara, pe threadul asta, ca e inca interesat. Daca nu, o sa se blocheze degeaba campionatul.:D

White Shadow
1st April 2008, 20:37
China..nu mai rejucam partida..ramane asa..eu am creat partida..eu trebuia sa fiu atent la reguli

deci ramane 0-3

daca castigam eu probabil nu ma legam de acest aspect..deci hai sa fim corecti.....

Geografu
1st April 2008, 20:57
Este decizia ta amice si ti-o respect desi aveati tot dreptul si timpul sa rejucati.Deci :
Chinna_tm - White Shadow - 3-0.

Balaci omul mi-a promis ca isi va juca meciurile.Asa ca daca s-a inscris trebuie sa isi tina promisiunea.
Daca nu va juca va pierde cu 0-3 prin forfait.

Asadar :

The_Dogville - Leodacin - 3-0
Ulysses - Geografu - 3-0
Tchibos - Balaci - 1-2
Chinna_tm - White_Shadow - 3-0
Jerome LeBanner sta.

Clasamentul dupa etapa 1 il gasiti la threadul cu clasamente.

Etapa 2 :

Balaci - Jerome LeBanner -
White Shadow - Ulysses -
Leodacin - Chinna_tm -
Geografu - Tchibos -
The_Dogville sta.

Se joaca 3 partide , 10 minute per om.
Succes ! :ok:

Balaci
1st April 2008, 22:41
Derby-ul etapei e de departe White Shadow-Ulysses :evil:

Cand e data limita de jucare?

Geografu
1st April 2008, 23:48
Nu am stabilit o data anume , astept sa vad cum ne miscam !
Tchibos maine dupa 14 cred ! ;)

tchibos
2nd April 2008, 00:18
cum se joaca?... fiecare cu fiecare sau cum?

maine dupa 21 pot juca.

Geografu
2nd April 2008, 00:19
Da fiecare cu fiecare am mai zis.
Ramane asa Tchibos dupa 21 , dar pana la 21,45 !

tchibos
2nd April 2008, 00:22
cred ca am sarit partea in car ai zis... daca stiam il mancam pe balaci :)

ok ramane asa intre 21 si 21.45

White Shadow
2nd April 2008, 18:45
Derby-ul etapei e de departe White Shadow-Ulysses :evil:

nu cred ca este un derby...experienta lui isi va spune cuvantul...

Dogville
2nd April 2008, 18:52
Salutare...imi cer scuze dar sunt virusat pina-n maduva oaselor.O sa urmaresc,totusi,evenimentele cu atentie si promit ca voi sosi la timp pentru meciurile din Cupa Ols...

Ulysses
2nd April 2008, 19:38
nu cred ca este un derby...experienta lui isi va spune cuvantul...
experienta pe naiba:headbang:

Salutare...imi cer scuze dar sunt virusat pina-n maduva oaselor.O sa urmaresc,totusi,evenimentele cu atentie si promit ca voi sosi la timp pentru meciurile din Cupa Ols...

nu te grabi , stai sa te faci bine-bine:D

Geografu
2nd April 2008, 23:34
Dupa primul meci : Tchibos - Geografu - 0,5-0,5.
Continuam maine dupa 21 ! :ok:
Restul ?

Balaci
3rd April 2008, 13:13
Eu i-am dat pm lui Jerome, il astept zilele astea si pe forum, sa ne jucam partidele...daca nu, consider ca am castigat cu 3-0:D

Ulysses
3rd April 2008, 13:25
ce caracter!!!incredibil!!!!:no: dar poate are omul o problema , gata iar vrei lauri nemeritati???(bine ca nici nu ai avut vreodata!).daca nu intra ca tine pe forum non-stop , sa-l eliminam?unii mai au si alte procupari ma jiene!RUSINE!!!!!!GEO , EU CU ASEMENEA INDIVID NU POT STA LA ACEEASI TABLA , DREPT PENTRU CARE CONSIDERA DEASEMENEA FORFAIT!sa aiba si el o bucurie pe lumea asta!

Balaci
3rd April 2008, 13:27
ce caracter!!!incredibil!!!!:no: dar poate are omul o problema , gata iar vrei lauri nemeritati???(bine ca nici nu ai avut vreodata!).daca nu intra ca tine pe forum non-stop , sa-l eliminam?unii mai au si alte procupari ma jiene!RUSINE!!!!!!GEO , EU CU ASEMENEA INDIVID NU POT STA LA ACEEASI TABLA , DREPT PENTRU CARE CONSIDERA DEASEMENEA FORFAIT!sa aiba si el o bucurie pe lumea asta!


Ai dreptate Ulyssess, nu am avut niciodata lauri nemeritati. Cu tine la masa am mai stat si ti-am dat umilinta pe paine, asa ca inteleg motivul pentru care nu vrei sa ma mai infrunti inca o data. Daca tu vrei sa cedezi in fata mea fara sa joci, eu sunt de acord si iti respect dorinta:ok:

Ulysses
3rd April 2008, 13:29
aberatii...aberatii...:sleep:
huooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!1

chinna tm
3rd April 2008, 13:40
am vorbit cu leodacin....se pare ca maine seara vom juca......gat, nu mai vreau sa fiu printre intarziati, mai ales ca sunt nou pe aici:D....succes domnilor.....

Balaci
3rd April 2008, 13:43
aberatii...aberatii...:sleep:
huooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!1


Ok, oricum pot sa consider ca ai renuntat la meciul cu mine si sa trecem ca te-am batut cu 3-0?:D

Dogville
3rd April 2008, 14:06
Bai baieti,nu incepeti cu faze d-astea ca aici nu e Liga Mitica...

Geografu
3rd April 2008, 14:11
Ce e aici circ cumva ?

1.Balaci asa cum a spus si Uly , Jerome este si el si poate are si alte treburi decat OLS.Daca nu va raspunde la PM-uri si nu va juca pana la data limita care inca nu e stabilita va pierde cu 3-0.Numai atunci.
2.Uly mi-ai promis ceva si sper ca faza asta a fost doar o scapare.
3.Uly nici nu vreau sa aud de forfait.Meciul Balaci - Ulysses sper ca se va juca pentru ca nu se accepta niste forfait-uri de acest gen.Cand va fi etapa cu meciul asta va veti gasi o data amandoi online si veti juca partida.
4.Inca 2-3 dialoguri de genul asta , nu conteaza de la cine vin , si vor veni si avertismentele.

Sper ca am fost inteles ! :ok:

Jerome LeBanner
3rd April 2008, 14:53
Stai Geologule, nu te enerva.
Balaci are dreptate, mia dat pm si nu e obligat sa stea dupa fundul meu pana catadicsesc sa intru la bataie.
Iar cat de mult timp sta cineva pe forum, este nerelevant.
Bafta tuturor.

Balaci
3rd April 2008, 14:54
Ok Jerome, deci cand putem juca?

Jerome LeBanner
3rd April 2008, 14:59
Imi pare rau, nu, dar daca voi putea te voi bombarda cu mesaje.
O zi frumoasa!

Balaci
3rd April 2008, 15:28
Ok, o zi frumoasa si tie:)

Geografu
3rd April 2008, 15:58
Geograf nu geolog ! ;)
Si eu nu ma enervez niciodata eram doar putin impacientat acuma cateva momente.
Sper sa va gasiti timp sa jucati ! :ok:

White Shadow
4th April 2008, 02:20
Jerome..tu nu esti in stare sa postezi un amarat de nume corect pe un forum ? e GEOGRAFU..in nici un caz Geologule.....iti arde si tie de misto pe aici sau vrei sa pari interesant ?

Ulyse..poti sa imi spui si mie ce faci zilnic dupa ora 21 ?

miercuri dupa 21 nu ai fost online, joi ai spus ca putem sa jucam dupa ora 21...dar nu ai fost online.....am glumit cu acel asteroid, nu trebuie sa te bagi in buncar dupa ora 21 ca nu vine nici draku la ora aia.....

eu pot sa joc intotdeauna dupa ora 21 in afara de sambata.....

jucam astazi dupa ora 21 si stai linistit ca nu vine nici un asteroid...nu te mai ascunde :ok:

Balaci
4th April 2008, 09:16
Ulysses nu poate dupa ora 21, ca atunci vin copiii de la scoala si trebuie sa ii lase la calculator. Eventual pe la 19, cand se duc si ei sa manance cina sa se strecoare si Ulysses

Jerome LeBanner
4th April 2008, 10:32
Miam dat seama ca nu sunt in stare sa duc pana la capat acest turneu si ca trebuie sa ma retrag. Cer scuze tuturor colegilor si in special moderatorului si lui Balaci, care a trebuit sa ma suporte 2 zile.
Bafta!

Ulysses
4th April 2008, 12:06
Jerome..tu nu esti in stare sa postezi un amarat de nume corect pe un forum ? e GEOGRAFU..in nici un caz Geologule.....iti arde si tie de misto pe aici sau vrei sa pari interesant ?

Ulyse..poti sa imi spui si mie ce faci zilnic dupa ora 21 ?

miercuri dupa 21 nu ai fost online, joi ai spus ca putem sa jucam dupa ora 21...dar nu ai fost online.....am glumit cu acel asteroid, nu trebuie sa te bagi in buncar dupa ora 21 ca nu vine nici draku la ora aia.....

eu pot sa joc intotdeauna dupa ora 21 in afara de sambata.....

jucam astazi dupa ora 21 si stai linistit ca nu vine nici un asteroid...nu te mai ascunde :ok:
intunecimea-voastra , nu cumva vrei sa-mi fac programul in functie de tine sau sa-ti dau un raport zilnic al activitatii mele?vezi ca sari calul din ce in ce mai des si exact cu cine nu trebuie( ori ti-a intrat prin ochi degetul ala mijlociu ori te-a afectat apa oxigenata in exces):no:
jucam noi pana la urma , fii fara grija!

balaci , nu crezi ca ar trebyui sa porti de grija familiei tale? :rosu:
aia dupa care tanjesti din copilarie:huhu:

Geografu
4th April 2008, 12:15
Jerome imi pare rau ca nu mai poti juca.Stai linistit nu ne-ai incurcat.
White mersi ca ai sarit in sprijinul meu dar oricine poate sa mai si greseasca.
Balaci si Uly am mai zis o data gata , gata sper sa ramana.

Asadar Balaci - Jerome - 3-0.
Eu cu Tchibos sper ca pana la urma vom juca azi deoarece ieri nu am reusit.
Oamenii care trebuiau sa joace in etapa cu Jerome vor invinge cu 3-0.
Bafta ! :ok:

Ulysses
4th April 2008, 12:24
geo , mai simplu e sa-l eliminam , numai bine ramanem 8.si asa nu a jucat cu nimeni

Geografu
4th April 2008, 12:27
Imi e mie mai simplu la facut meciurile amice.
Sa consideram ca pe un cadou pentru fiecare acest 3-0 si sa mergem mai departe ! :ok:

chinna tm
4th April 2008, 13:41
felicitari lui leodacin.....m-a batut cu 2-1.....:D......

Leo
4th April 2008, 13:44
tin sa te felicit chinna , ai jucat bine , doar ca ai facut unele greseli
oricand joc cu tine cu mare placere

chinna tm
4th April 2008, 13:48
tin sa te felicit chinna , ai jucat bine , doar ca ai facut unele greseli
oricand joc cu tine cu mare placere

leo....ai fost mai bun!.....greseli se mai fac....daca nu am gresi nici unul...ar fi remize eterne....in plus la prima tu ai gresit.....:D....mai jucam leo...e frumos sahul ca sa ne limitam la 3 partide.....:ok:....bafta in continuare!

Geografu
4th April 2008, 14:11
In etapa 2 stam asa la momentul actual :

Balaci - Jerome LeBanner - 3-0
White Shadow - Ulysses -
Leodacin - Chinna_tm - 2-1
Geografu - Tchibos - 0,5-0,5 dupa primul joc.
The_Dogville sta.

White Shadow
4th April 2008, 17:28
intunecimea-voastra , nu cumva vrei sa-mi fac programul in functie de tine sau sa-ti dau un raport zilnic al activitatii mele?vezi ca sari calul din ce in ce mai des si exact cu cine nu trebuie( ori ti-a intrat prin ochi degetul ala mijlociu ori te-a afectat apa oxigenata in exces):no:
jucam noi pana la urma , fii fara grija!

Titanic, tu mai ai tupeul sa imi spui ca sar calul ?...daca eu sar calul tu sari nebunul.....daca spun dupa ora 21 si tu spui OK atunci asa sa ramana...ce naiba....daca nu esti in stare sa iti organizezi programul pana la ora 21 si dupa aia sa intri o jumate de ora amarata pe un forum si sa joci 3 partide de sah atunci stau si ma intreb pt ce mai vrei sa traiesti dupa cum ai spus si pe celalalt thread..ca vezi doamne tu mai vrei sa traiesti...dar la ora 21 te culci......si legat de degetul ala mijlociu pt ca vad ca tot te legi de el...acel deget e adresat persoanelor care nu sunt in stare sa isi respecte o promisiune.

Uite aici persoana de onoare...China....ne-am inteles de la bun inceput cand jucam si asa a ramas...dar alta e mentalitatea din vestul tarii in comparatie cu mentalitatea de Bucuresti.

Astazi dupa ora 21 sau niciodata.



White mersi ca ai sarit in sprijinul meu dar oricine poate sa mai si greseasca.

cu placere dar nu a gresit...asta-i problema....a fost cu intentie pt ca el e din K-1.

Geografu
4th April 2008, 17:30
Ok baieti discutii de acest gen sunt binevenite dar mai mult in privat.
Sper ca veti reusi sa va intelegeti si sa jucati.
Tchibos eu pot intre 19-21 doar.
Succes ! ;)

Balaci
4th April 2008, 19:38
@Shadow: la Ulysses nu e mentalitatea de Bucuresti, e aia de Slobozia.

Ulysses
4th April 2008, 20:34
Titanic, tu mai ai tupeul sa imi spui ca sar calul ?...daca eu sar calul tu sari nebunul.....daca spun dupa ora 21 si tu spui OK atunci asa sa ramana...ce naiba....daca nu esti in stare sa iti organizezi programul pana la ora 21 si dupa aia sa intri o jumate de ora amarata pe un forum si sa joci 3 partide de sah atunci stau si ma intreb pt ce mai vrei sa traiesti dupa cum ai spus si pe celalalt thread..ca vezi doamne tu mai vrei sa traiesti...dar la ora 21 te culci......si legat de degetul ala mijlociu pt ca vad ca tot te legi de el...acel deget e adresat persoanelor care nu sunt in stare sa isi respecte o promisiune.

Uite aici persoana de onoare...China....ne-am inteles de la bun inceput cand jucam si asa a ramas...dar alta e mentalitatea din vestul tarii in comparatie cu mentalitatea de Bucuresti.

Astazi dupa ora 21 sau niciodata.


:happy:happy:happy:happy:happy
intunericitule , nu intelegi ca viata mea nu e ghidata in functie de ols cum e a ta sau a celui adoptat de doi mineri milosi???:no:

astazi pot pana in 20.30:ok:

hai sa jucam acum , esti online!

White Shadow
4th April 2008, 20:48
:happy:happy:happy:happy:happy
intunericitule , nu intelegi ca viata mea nu e ghidata in functie de ols cum e a ta sau a celui adoptat de doi mineri milosi???:no:

astazi pot pana in 20.30:ok:

hai sa jucam acum , esti online!

pai eu spre deosebire de tine pana la ora 21 stiu sa imi termin treburile....sunt mult mai organizat ca si tine :ok:

ti-am spus clar ..doar dupa ora 21....daca te culci pana atunci asta e problema ta...

Geografu
4th April 2008, 20:51
White ti-am dat si un Pm , te rog daca se poate ca vad ca esti online , macar o parte a jocului.
Daca nu se poate atunci maine ! :ok:

White Shadow
4th April 2008, 20:52
White ti-am dat si un Pm , te rog daca se poate ca vad ca esti online , macar o parte a jocului.
Daca nu se poate atunci maine ! :ok:

maine dupa ora 21 sau astazi dupa ora 21

Geografu
4th April 2008, 20:52
Atunci Uly maine e ok ?

Ulysses
4th April 2008, 20:53
hahahahaha , sigur, iti organizezi treburile pe ols!!!hahahahaha
te bombardez de juma de ora cu pm-uri , pana acum era terminata treaba! e din ce in ce mai suspect!ori numai dupa la 21 iti vine in ajutor vecinul sahist de la trei?:thinkso:

hai , fa tabla , in 20 de min terminam!

intunecatul din umbra posteaza la greu pe ALL ABSURDITIES de cand i-am dat primul pm si cica n-are timp ca-si organizeaza treaba! se poate verifica foarte simplu! eu dupa 21 nu pot nici azi nici maine ! numai pana in 20.30!

Ulysses
5th April 2008, 19:37
am inteles intunecimea-voastra , nu ai putut nici azi toata ziua fiindca sambata ai programare la coafor pentru oxigenat, vopsit si coafat!:cool:

Geografu
5th April 2008, 19:39
Incercati azi pana in 20,30.
Tchibos tu cand poti ?

White Shadow
5th April 2008, 21:06
na..hai..esti ?..ai spus ca poti sa joci doar pana la ora 20:30.

las ca jucam maine dupa ora 14..

Ulysses
6th April 2008, 17:36
dupa trei meciuri palpitante, in care daca nu se grabea in unele momente poate shadow obtinea mai mult , ulysses-whites 2.5-0.5

Geografu
6th April 2008, 17:37
Bravo Uly !
Tchibos sper sa intri azi pana in 19,30 ca sa jucam alea 2 partide restante ! :ok:

Balaci - Jerome LeBanner - 3-0
White Shadow - Ulysses - 0,5-2,5
Leodacin - Chinna_tm - 2-1
Geografu - Tchibos - 0,5-0,5 dupa primul joc.
The_Dogville sta.

White Shadow
6th April 2008, 17:39
primul si singurul pat pe care l-am facut. Va fii o amintire de neuitat Ulysses. Mersi de joc lectile mi-au prins bine. Pe data viitoare imi voi calma si spiritele sa nu ma mai grabesc. Felicitari si bafta in continuare.

Geografu
7th April 2008, 17:05
Balaci - Jerome LeBanner - 3-0
White Shadow - Ulysses - 0,5-2,5
Leodacin - Chinna_tm - 2-1
Geografu - Tchibos - 0,5-0,5 dupa primul joc.
The_Dogville sta.

Eu cu Tchibos vom juca azi dupa 20 , 99 % asa ca pun etapa 3 ca sa puteti lua de azi seara legatura cu adversarul :

Jerome LeBanner - The_Dogville - 0-3
Balaci - Geografu -
Leodacin - Ulysses -
White Shadow - Tchibos -
Chinna_tm sta.

Clasamentul dupa etapa 2 il voi afisa imediat ce voi termina meciul cu Tchibos.
Succes ! :ok:

Leo
8th April 2008, 20:41
ulysses , ramane pe maine

Balaci
8th April 2008, 22:51
Geografu, acum m-am intors si eu, maine daca vrei, putem juca, pe seara...

Leo
9th April 2008, 22:23
Geografu , cand este termenul limita pt aceasta runda ?

Geografu
9th April 2008, 22:25
Nu l-am stabilit inca !
Balaci daca pot asta seara iti dau eu un PM ! :ok:

Balaci
10th April 2008, 20:08
balaci-Geografu 3-0

Geografu
10th April 2008, 20:10
Asa e.Bravo Balaci !

Jerome LeBanner - The_Dogville - 0-3
Balaci - Geografu - 3-0
Leodacin - Ulysses -
White Shadow - Tchibos -
Chinna_tm sta.

Leo si Uly am inteles ca joaca azi seara.
White si Tchibos ?
Si Tchibos mai are si restanta din etapa 2 cu mine.Adica cele 2 jocuri ramase.
Te astept amice.
Succes ! :ok:

Leo
10th April 2008, 21:47
nu , noi jucam maine
se pare ca Ullises e plecat la meci astazi

Geografu
10th April 2008, 21:48
Ok baieti ! ;)

Lloyd Banks
11th April 2008, 23:08
Cand incepe urmatoarea editie? sa ma inscriu si eu sa castig CUPA!

ps: Joaca cineva o partida?

Geografu
11th April 2008, 23:30
Editia V incepe cand se termina cea actuala.
In cateva saptamani sper.Chiar mai repede poate.
Te asteptam atunci cu drag amice printre sahisti ! ;)

Balaci
12th April 2008, 23:11
Hai bai fratilor, iarasi blocati campionatul? Am o cupa de luat

Geografu
12th April 2008, 23:14
As ca vrea ca luni sa incepem o noua etapa.
Multumesc ! :ok:

chinna tm
15th April 2008, 13:45
lcand se incepe urmatoarea etapa?....vad ca nu s-au jucat multe meciuri din a treia.....

Geografu
15th April 2008, 16:29
Etapa va incepe de maine de la ora 22 amice deoarece :

MAINE 16.04.2008 , ORA 22,00 ESTE ULTIMA ZI DE DISPUTARE A ULTIMELOR 2 JOCURI DIN ETAPA 3 A CUPEI DE SAH OLS EDITIA 4.

Asa ca Leo + Uly si White + Tchibos luati legatura unul cu altul si jucati va rog.
Tchibos sa iei legatura si cu mine sa jucam acea restanta.
Succes ! :ok:

Leo
15th April 2008, 19:38
ullyses-leodacin 1-2

Geografu
15th April 2008, 20:23
Jerome LeBanner - The_Dogville - 0-3
Balaci - Geografu - 3-0
Leodacin - Ulysses - 2-1
White Shadow - Tchibos -
Chinna_tm sta.

Bravo Leo !
Tchibos asteptam si eu si White sa apari ca sa jucam partidele.
White si eu am fost mai tot timpul pe net asa ca daca nu apari pana maine la 22 cand e termenul vei pierde ambele partide.
Numai bine ! :ok:

Geografu
17th April 2008, 00:10
Jerome LeBanner - The_Dogville - 0-3
Balaci - Geografu - 3-0
Leodacin - Ulysses - 2-1
White Shadow - Tchibos - 3-0

De altfel si meciul restant din etapa 2 : Geografu - Tchibos - 2,5 - 0,5.

Imi pare rau amice dar asta e.
Maine afisez clasamentele dupa 3 etape si etapa 4.
Bafta ! ;)

Geografu
17th April 2008, 16:21
Etapa IV :

Chinna_tm - The_Dogville -
Geografu - Jerome LeBanner - 3-0
White_Shadow - Balaci -
Tchibos - Leodacin -
Ulysses sta.

Termen limita : 22 APRILIE 2008 , ORA 21,00.
Succes ! :ok:

tchibos
17th April 2008, 18:02
eu imi cer scuze dar nu mai am am timp sa joc.. continuati fara mine o perioada.. toate meciurile care au fost sau vor fi cu mine considerati ca le-am pierdut la masa verde

Geografu
17th April 2008, 18:04
Asa cum ti-am scris si pe PM sper ca in 5 zile cat va dura de acum incolo un termen de etapa la sah sa iti faci timp si sa poti juca.
Daca nu vei reusi de abia de atunci voi marca meciurile tale cu 0-3 !

Leo
17th April 2008, 20:15
tchibos astept pm de la tine
sper sa putem juca partida

Ulysses
17th April 2008, 20:26
eu imi cer scuze dar nu mai am am timp sa joc.. continuati fara mine o perioada.. toate meciurile care au fost sau vor fi cu mine considerati ca le-am pierdut la masa verde

speram sa nu fi patit nimic rau si te asteptam cat mai curand!:)
leodacine, las' ca te prind eu next time:D

White Shadow
17th April 2008, 20:35
wow..am meci cu liderul clasamentului...

ne auzim sambata Balaci....

Leo
17th April 2008, 20:55
speram sa nu fi patit nimic rau si te asteptam cat mai curand!:)
leodacine, las' ca te prind eu next time:D

cu placere , oricand :ok:

chinna tm
18th April 2008, 10:01
The Dogville .....astept sa imi spui cand putem juca.....sa stabilim o data care sa ne convina la amandoi!!!!!bafta celorlalti!!!!!

Leo
18th April 2008, 23:30
The Dogville .....astept sa imi spui cand putem juca.....sa stabilim o data care sa ne convina la amandoi!!!!!bafta celorlalti!!!!!

si tie !

Balaci
19th April 2008, 00:36
O sa aiba nevoie:D

White Shadow, jucam si noi maine?

White Shadow
19th April 2008, 02:41
sper sa putem juca...

nu stiu ce program ai...

eu de la ora 19 si pana la ora 23:00 e posibil sa fiu pe acasa...nu stiu sigur....daca te vad online intre ora 19 si 23 iti trimit un pm.

Dogville
20th April 2008, 13:44
Dogville-Chinna Tm 3-0

Balaci
20th April 2008, 18:46
Balaci-White Shadow 3-0 :ok:

White Shadow
20th April 2008, 18:49
hmmmmmm interesant, primul jucator pe care il vad cu acest stil ! Un adevarat kamikaze .Voi exersa ptr tine ca la urmatorul campionat sa iti fiu un adversar mai pe masura.

Geografu
20th April 2008, 18:55
Bravo castigatorilor !
Mai e un meci din etapa IV , succes combatantilor ! :ok:

Balaci
20th April 2008, 18:56
Geografu, nu stiu cum se vor juca etapele viitoare, dar ar fi interesant ca duelul dintre mine si dogville sa fie in ultima etapa:D

Geografu
20th April 2008, 19:00
Etapele le am facute insa nu voi spune decat atunci cand anunt etapa cine joaca cu cine....:evil:

Leo
21st April 2008, 12:13
Tchibos astept pm-ul tau

Ulysses
21st April 2008, 15:03
Geografu, nu stiu cum se vor juca etapele viitoare, dar ar fi interesant ca duelul dintre mine si dogville sa fie in ultima etapa:D

de ce ar fi interesant ca oricum se stie castigatorul? :happy:happy:happy
cat ai vrea tu sa amani momentul , tot se intampla mai balaci !

Geografu
23rd April 2008, 16:48
Asadar :

Chinna_tm - The_Dogville - 0-3
Geografu - Jerome LeBanner - 3-0
White_Shadow - Balaci - 0-3
Tchibos - Leodacin - 0-3
Ulysses sta.

Imi pare rau amice Tchibos dar de acum incolo vei avea meciurile cu 0-3.Se vede clar ca nu ai timp.
Poate la editia V vei fi mai liber.
Clasamentul dupa IV il aveti pe threadul dedicat clasamentelor.

Etapa V :

Balaci - Leodacin -
Jerome LeBanner - Chinna_tm - 0-3
The_Dogville - Ulysses -
Geografu - White Shadow -
Tchibos sta.

Termen limita : 29 aprile 2008 , ora 22,00.
Succes ! :ok:

Balaci
23rd April 2008, 17:09
Meci cu Leodacin, meci greu, sper totusi la o victorie care mi-ar mentine moralul ridicat in vederea "marii finale" cu thedogville:evil:

Leo
23rd April 2008, 19:00
cam cand poti sa jucam ?

Balaci
23rd April 2008, 21:03
Asta seara, sau maine seara. Cand poti si tu...

Geografu
24th April 2008, 12:14
White cand jucam ? :)

Geografu
25th April 2008, 23:26
Eu plec din Bucuresti pentru vacanta de Paste pana marti dupa amiaza inclusiv.
Asa ca White ramane sa jucam marti obligatoriu.
Va urez tuturor un Paste fericit,cu lumina , pace in suflete si bucurii.
Sanatate ! :yeah:

P.S.: Sper sa jucati si meciurile intre timp !

Ulysses
27th April 2008, 23:01
dogville-ulysses 3-0. sec. :headbang:

ps asa cum o sa le dea Steaua in groapa sambata:D

Dogville
27th April 2008, 23:20
De la cramele Netoiu :D

Geografu
29th April 2008, 18:00
Salut alls ! M-am intors ! :P

Asadar :

Balaci - Leodacin -
Jerome LeBanner - Chinna_tm - 0-3
The_Dogville - Ulysses - 3-0
Geografu - White Shadow -
Tchibos sta.

I-am dat PM lui White si i-am zis ca trebuie sa jucam azi meciul.Idem astept si de la Balaci - Leodacin.
Termenul e pana azi la 24.
Bafta ! :ok:

Balaci
29th April 2008, 22:37
balaci-leodacin 0,5-2,5

Geografu
29th April 2008, 22:38
White unde esti ?
Bravo Leo ! :ok:

Dogville
29th April 2008, 23:05
balaci-leodacin 0,5-2,5

Vai,liderul a fost decapitat :D insa,da,recunosc:Leo a jucat pe prima dubla pe care i-am achitat-o in avans :D

Balaci
29th April 2008, 23:12
Revin pe primul loc dupa meciul cu dogville:D

tchibos
29th April 2008, 23:16
doar daca meciul se joaca hadicap -2 dogville si nici asa nu cred ca ai sanse

Geografu
30th April 2008, 00:54
Punct final etapei V din Cupa de Sah OLS editia 4 :

Balaci - Leodacin - 0,5 - 2,5
Jerome LeBanner - Chinna_tm - 0-3
The_Dogville - Ulysses - 3-0
Geografu - White Shadow - 3-0
Tchibos sta.

Imi pare rau White dar asta este.
Clasamentul actualizat dupa etapa V il gasiti maine la threadul destinat clasamentelor.

Etapa VI :

Jerome LeBanner - White Shadow - 0-3
Leodacin - Geografu -
Chinna_tm - Ulysses -
The_Dogville - Tchibos - 3-0
Balaci sta.

Termen limita : 4 mai ora 24,00.
Succes ! :ok:

Lordul
30th April 2008, 17:00
intru eu in locul lui Jerome Le Banner sau a lui White Shadow daca bineninteles primesc acceptul vostru!

Geografu
30th April 2008, 17:03
Amice , White nu e retras , pur si simplu nu a ajuns la timp ca sa joace etapa asta.
In timp ce LeBanner , da , s-a retras , dar pentru ca suntem cam pe finalul nu are sens sa intri acum si sa nu contezi decat pentru partea de jos a clasmentului.
Stai linistit vei participa cu drepturi depline de la editia V ! :ok:

Lordul
30th April 2008, 21:56
chiar nu conteaza pe ce loc ma voi clasa...in aceasta prima editie la care particip...asa ca oricum...e pentru inceput de incalzire,in fond e doar un joc...

Geografu
30th April 2008, 21:59
Daca userii cupei sunt de acord te-as introduce in locul lui LeBanner insa ai incepe cu palmaresul sau de acum.
Ce ziceti baieti ?

Lordul
30th April 2008, 22:02
nu-i nici o problema , ti-am zis asta e de incalzire!

Geografu
30th April 2008, 22:05
Atunci poti incepe sa il cauti pe White ca sa vorbiti cand jucati meciul deoarece cred si sper ca participantii vor fi de acord ! :ok:

Lordul
30th April 2008, 22:07
pai ma duc sa-l caut...dar nush daca e pe forum acu

Geografu
30th April 2008, 22:10
N-a mai intrat de cateva zile dar cand apare ii dai un PM si stabiliti cand sa jucati.
Totul e sa respectati termenul fixat ! :ok:

Lordul
30th April 2008, 22:11
am inteles,pana pe 4 mai nu ? ok atunci voi respecta ,stabilim noi ce si cum ...

Geografu
30th April 2008, 22:11
Dap 4 mai ,si daca nu apare pana atunci va pierde cu 0-3.
Succes ! ;)

Lordul
30th April 2008, 22:12
multumesc ! si inca o intrebare : cate etape mai sunt de disputat ?

Geografu
30th April 2008, 22:15
Nu am tintarul la dispozitie momentan dar maxim 5 ! :ok:

Lordul
30th April 2008, 22:16
mersi pentur prompitudinea raspunsului!

Geografu
30th April 2008, 22:19
Cu multa placere prietene ! :ok:

Geografu
1st May 2008, 20:07
Leodacin - Geografu - 3-0.

Dogville
2nd May 2008, 01:24
De s-ar repeta si-n derby rezultatul asta.......:drak:

Balaci
2nd May 2008, 12:31
Sa te-auda Dumnezeu:D

Jerome LeBanner
2nd May 2008, 12:57
Hristos a Inviat!

Lordule, mie de ce numi ceri acceptul? Vaz ca indraznesti sami iei locul:D

Geografu
2nd May 2008, 14:38
Adevarat a Inviat !
Lasa ca tu ai renuntat de mult.Revii in editia 5 cu forte proaspete si spulberi tot ! :evil:

Balaci dar in special Dog am pentru voi doar 3 cuvinte : VRABIA MIHAI VITEAZUL ! :lol:

Lordul
3rd May 2008, 14:46
Jerome lasa ca o sa participam cu totii in editia a 5!

White Shadow a dat vreun semn pe aici pe forum? daca da il rog sa ma contacteze...

Balaci
3rd May 2008, 14:50
Hai bai fratilor mai repede, ca mai am 2 derby-uri de jucat pe aici: cu dogville si cu Ulysses:evil:

chinna tm
5th May 2008, 08:58
Hristos a Inviat!.....imi cer scuze ca nu am putut sa joc, dar am fost plecat.....am vazut ca termenul era de 4 mai.....dar etapele care au ramas, le joc cu mare placere!.....inca o data scuzele mele.....

Balaci
5th May 2008, 09:38
Cred ca te poti intelege cu Ulysses sa jucati azi, sper sa nu fie atat de absurd sa nu accepte:)

chinna tm
5th May 2008, 10:31
Cred ca te poti intelege cu Ulysses sa jucati azi, sper sa nu fie atat de absurd sa nu accepte:)

multumesc de sfat....eu am fost plecat din tara....daca nu accepta, asta e....e dreptul lui.....oricum, la restul partidelor sunt prezent:D.....bafta in continuare la toti!.....

Lordul
5th May 2008, 15:52
Shadow cand jucam meciul nostru ?

Dogville
5th May 2008, 23:30
Mah...sa nu te mai vad p-aici pina nu-ti termini capodopera aia...Blestemul !! :D

Lordul
5th May 2008, 23:33
o termin...sper ca pana luni viitoare...desi va fi f.greu.....

Geografu
6th May 2008, 00:03
Scuze am avut ceva treaba dar gata :

S-a terminat etapa VI a Cupei de Sah OLS editia 4 :

Lordul CapdeMort - White Shadow - 3-0
Leodacin - Geografu - 3-0
Chinna_tm - Ulysses - anulat
The_Dogville - Tchibos - 3-0
Balaci sta.

Clasamentul pe threadul pe care il stiti maine.

Etapa VII :

White Shadow - Leodacin -
Balaci - The_Dogville -
Tchibos - Chinna_tm - 0-3
Ulysses - Lordul Capdemort -
Geografu sta.

Termen : 10 mai ora 24.
Succes ! :evil:

Balaci
6th May 2008, 00:33
Aoleu, ce meci:D
dogville, maine sunt plecat, si posibil si miercuri, inseamna ca jucam pe joi incolo, intr-o seara cand eu sunt odihnit si tu obosit:evil:

Dogville
6th May 2008, 00:57
Sigur ca da....nu-i nicio graba mai ales ca trebuie sa ma refac dupa meciul de aseara :D .Vorbim,stabilim...poate facem un X sa-l ''aruncam'' pe Ulysses afara din Intertoto....:evil: (se stie ca la sah orice e posibil...:D )

Balaci
6th May 2008, 00:59
Mi-a zis Leodacin ca daca te incurc, imi da 200.000 de lei vechi.:P Pe asa o prima record, sa tot joc.

Dogville
6th May 2008, 01:16
Pai da,are bani ca e ultras finantat de Nechita Gheorghe of Copou :D .Dar daca e pe-asa..astept si eu niscaiva marafeturi,articole stejar si salcam dinspre Uly :D

Balaci
6th May 2008, 01:51
Au innebunit salcamii/Si tu vrei sa fiu cuminte?:D

Dogville
6th May 2008, 02:04
Ca cateaua:D cu un dinte..

chinna tm
6th May 2008, 08:54
o intrebare.....daca meciul meu cu ulysses a fost anulat.....il putem rejuca?......

Geografu
6th May 2008, 10:40
Din pacate China nu ! Nu ati pana la termen asta e.
Dog si cu Balaci am auzit ca in jurul meciului vostru se invart sume fabuloase...:drak:

chinna tm
6th May 2008, 12:03
oky geografu.....asta e.....ne supunem regulamentului.....inca o data scuze ca nu am putut intra sa joc.....:D....bafta!

Leo
6th May 2008, 14:38
Mi-a zis Leodacin ca daca te incurc, imi da 200.000 de lei vechi.:P Pe asa o prima record, sa tot joc.

vrei sa ajung in gura comisiilor ?

Ulysses
6th May 2008, 19:23
Sigur ca da....nu-i nicio graba mai ales ca trebuie sa ma refac dupa meciul de aseara :D .Vorbim,stabilim...poate facem un X sa-l ''aruncam'' pe Ulysses afara din Intertoto....:evil: (se stie ca la sah orice e posibil...:D )

dogville , faci si tu ce ai vazut la favoriti...capra cand la unul cand la altul ...

ma retrag din urmatoarele motive:
1. l-am anuntat prin pm pe geo, organizatorul acestui concurs, ca domnul china_tm nu a aparut o saptamana pe forum deci nu este vina mea ca nu pot sa joc etapa desi "unii useri" solicita terminarea ei cat mai repede...si in loc sa am meci castigat prin neprezentare , se anuleaza jocul???!!! sau macar sa ne fi lasat sa jucam cu o zi intarziere , la cat lancezeste o etapa, mai conta o zi?
2. toata lumea a castigat prin forfait cu jerome le banner iar eu sunt pus sa joc .... cu lordulcapde mort(n-am nimic cu baiatul) care intra la mijlocul competitiei>????!!! pai atunci nu vi se pare corect sa joace toti cu el???!!!
3.dogville , m-ai dezamagit profund, ce crezi, ca nu mai pot eu de sahul de pe ols???!!!poti face blat cu cine vrei cand vrei dar fara sa aiba vreo legatura cu mine:ok:
4.este o parodie de competitie, doi renunta , altul intra , se da forfait numai pentru unii etc .
in momentul in care toti participantii vor trata serios aceasta sectiune voi reveni cu siguranta.pana atunci va doresc succes tuturor!:)

Geografu
6th May 2008, 19:34
Ulysses se vede ca ai inteles gresit interventia mea.
Meci anulat inseamna ca el se mai poate juca in viitor.
Cand China m-a intrebat daca se mai poate i-am zis nu pentru ca inca tu nu scrisesei nimic aici si asta asteptam.
Din punctul meu de vedere puteti juca linistiti meciul ca sa fac clasamentul complet dupa etapa trecuta.
Jerome a renuntat iar acum cateva zile Lordul a rugat sa fie admis in locul lui.Nimeni nu a zis nu asa ca m-am gandit sa ii ofer aceasta sansa.Oricum mai sunt cateva meciuri , ce mai conteaza ?
Uly nu ma asteptam sa jignesti aceasta competitie in care e adevarat unii au fost neseriosi dar au anuntat din timp ca renunta si de asta adversarii lor au castigat prin forfait.
Nu am avantajat pe nimeni , nu am carotat pe nimeni.
Este cuvantul meu de onoare in joc.

Sper doar sa revii la sentimente mai bune , atat am de spus deocamdata ! :ok:

Dogville
6th May 2008, 21:51
3.dogville , m-ai dezamagit profund, ce crezi, ca nu mai pot eu de sahul de pe ols???!!!poti face blat cu cine vrei cand vrei dar fara sa aiba vreo legatura cu mine:ok:


Sigur ca era o gluma dar cred ca motivele abandonului sunt altele...:drak: Eu am jucat corect de la inceputul competitiei(victorii pe linie....) asa ca nu ma naraveam acum la final :ok: Ca o coincidenta,insa,retragerea intervine inaintea meciului tau cu Balaci din ultima etapa (nu zic ca de-aia dar ''unii useri'' asa vor declama :D ). Esti neserios,oricum.....joci de la inceputul Cupei iar acum vii si spui ca ti se rupe de sahul de pe ols :no: Nu e frumos...eu te-am respectat:am jucat cand ai vrut,la ce timp ai vrut...in fine,adio !!!!

PS. Alex,mai verifica acel clasament :drak: cred ca 12 puncte sunt mai multe decit 11,5.....

Geografu
6th May 2008, 22:16
Dog voi modifica clasamentul atunci cand se va juca meciul dintre Uly si China ! :ok:

Dogville
6th May 2008, 22:30
Omul nu mai joaca pentru ca aceasta competitie nu mai prezinta niciun interes.Suntem prea multi neseriosi pe-aici,facem blaturi,glume proaste.....

Geografu
6th May 2008, 22:33
Sper sa isi schimbe aceasta opinie.
Eu il cunosc pe Uly si stiu ca e un om de nota 10 ! :ok:

Ulysses
6th May 2008, 23:09
Sigur ca era o gluma dar cred ca motivele abandonului sunt altele...:drak: Eu am jucat corect de la inceputul competitiei(victorii pe linie....) asa ca nu ma naraveam acum la final :ok: Ca o coincidenta,insa,retragerea intervine inaintea meciului tau cu Balaci din ultima etapa (nu zic ca de-aia dar ''unii useri'' asa vor declama :D ). Esti neserios,oricum.....joci de la inceputul Cupei iar acum vii si spui ca ti se rupe de sahul de pe ols :no: Nu e frumos...eu te-am respectat:am jucat cand ai vrut,la ce timp ai vrut...in fine,adio !!!!

PS. Alex,mai verifica acel clasament :drak: cred ca 12 puncte sunt mai multe decit 11,5.....

ma lasi? ia sa-l intrebam si pe tchibos ce parere are de corectitudinea ta!:sleep:parca si cu el ai incercat oarece porcarii daca imi aduc eu bine aminte si a vrut sa renunte omul ca a simtit ceva necurat??!!:confused:ti s-a parut ca nu respect eu pe cineva?doar am semnalat niste nereguli si ai sarit ca ars cu presupuneri de 2 lei !:rosu:drept urmare, nu mai pot eu de ce crezi tu.sunt satul.hai pa !castiga tu cu cine vrei !:ok:succes!:jerk:

Geografu
6th May 2008, 23:24
Ok Uly iti respect opinia si hotararea ! :ok:
Dar fara presupuneri si aluzii de genul fara probe ca nu e bine....

Balaci
6th May 2008, 23:50
Sigur ca era o gluma dar cred ca motivele abandonului sunt altele...:drak: Eu am jucat corect de la inceputul competitiei(victorii pe linie....) asa ca nu ma naraveam acum la final :ok: Ca o coincidenta,insa,retragerea intervine inaintea meciului tau cu Balaci din ultima etapa (nu zic ca de-aia dar ''unii useri'' asa vor declama :D ). Esti neserios,oricum.....joci de la inceputul Cupei iar acum vii si spui ca ti se rupe de sahul de pe ols :no: Nu e frumos...eu te-am respectat:am jucat cand ai vrut,la ce timp ai vrut...in fine,adio !!!!

PS. Alex,mai verifica acel clasament :drak: cred ca 12 puncte sunt mai multe decit 11,5.....


Normal ca din cauza asta face pe jignitul. Ulysses, nu merita sa iti bati capul cu el...

Dogville
7th May 2008, 00:00
ma lasi? ia sa-l intrebam si pe tchibos ce parere are de corectitudinea ta!:sleep:parca si cu el ai incercat oarece porcarii daca imi aduc eu bine aminte si a vrut sa renunte omul ca a simtit ceva necurat??!!

Vaaaaai...ce om ai devenit de la golurile lu Danciulescu si Bratu..nu pot sa cred :lol: Daca aveai ceva de spus trebuia s-o faci la momentul potrivit nu sa taci si sa apari ca un santajist de 3 lei cu baliverne d-astea de copii sub un an :no: Ce s-a intimplat ,Tchibos? Ai simtit ceva necurat,tati? Te-ai dus sa te confesezi la parintele Ulysses,da? Ai pupat poala popii si-ai spus tot,nu? Sunteti bolnavi de scenarita amindoi :lol:....Insa perversitatea lu' Uly e maxima:arunca sopirla si se tireaza...pai zi frate povestea pina la capat n-o mai da cotita :evil: Aveam 4-0 si am pierdut o partida pentru ca eram foarte obosit si suparat in ziua aia .Tchibos a spus sa continuam altadata pentru ca el nu vrea sa cistige asa (:lol: se facea 4-1..eram in primejdie:lol:)....desi am insistat sa jucam omul a tinut-o pe-a lui...i-am multumit si-am continuat peste citeva zile.Ce a uitat probabil sa-ti spuna e faptul ca si eu i-am intors aceasta favoare la urmatorul nostru meci...facuse citeva greseli copilaresti,mi-a spus ca e obosit de la servici...am zis ok si-am reluat jocul in alta zi anulind partida respectiva....CE MARE PORCARIE AM FACUT,TCHIBOS ??? Vino si spune,omule.....:drak: Ce s-a intimplat, Uly? Ce birfa mizerabila faceti,ce oamenisunteti......Uiti Ulyse ca am acceptat sa jucam la 15 minute desi timpul era de 10 :ok: J

Geografu
7th May 2008, 00:29
Vad ca am fost prea bun se pare si asta cauzeaza uneori.
Nu am sters discutia desi trebuia sa o fac , dar am sters toate jignirile care erau aici.
Este un thread si un subforum al oamenilor maturi in care genul asta de discutii nu au loc.
Un singur apelativ de acest gen si vin punctele,banarile.
Punct.

Leo
7th May 2008, 11:01
baieti , ce se intampla ? incrancenarea asta nu-si are rostul

Lordul
7th May 2008, 15:50
deci si Ulysses s-a retras ? pacat...asta e...o sa astept etapa viitoare atunci....

Balaci
7th May 2008, 15:57
Lordule, se pare ca tu castigi meci dupa meci:lol: Esti periculos deja :happy

chinna tm
7th May 2008, 16:12
ulysses poate avea din start cele 3 puncte in meciul cu mine....e vina mea.....cat despre restul problemelor, nu ma bag.....nu ar fi frumos sa se tot renunte la acest sport minunat....domnilor, chiar copnteaza asa mult clasamentul?sau frumusetea sahului?.....daca il joci doar ca sa fi cel mai bun......va anunt ca tot timpul orice nas isi are nasul.....da, joci sa castigi, dr pana la urma, tot cu sahul ramai.....numai de bine1ne vedem in etapele urmatoare.....

Lordul
7th May 2008, 16:20
Lordule, se pare ca tu castigi meci dupa meci:lol: Esti periculos deja :happy

castig mai ceva ca Steaua la masa verde

Geografu
7th May 2008, 22:24
Meciul va ramane anulat si nimeni nu va lua niciun punct !
De asemenea Lordul va castiga cu 3-0 meciul cu Ulysses care va pierde cu acelasi scor meciurile sale viitoare !

Balaci
7th May 2008, 23:23
Deci l-am batut cu 3-0 pe Ulysses?:D

Geografu
7th May 2008, 23:33
Da...

Dogville
8th May 2008, 00:20
La masa verde? :D Rusine Balaci !!! :drak:

Balaci
8th May 2008, 00:25
Pai e vina mea ca Ulysses e ca Nesu: da si apoi fuge? Eu as fi vrut sa il bat in meci direct, dar ....

Balaci
8th May 2008, 16:42
Daca bat pe dogville, o sa fie doua etape finale de infarct :evil:

Dogville, ccand jucam, chiar? Asta seara?

Geografu
8th May 2008, 16:44
Situatia pana acum :

White Shadow - Leodacin -
Balaci - The_Dogville -
Tchibos - Chinna_tm - 0-3
Ulysses - Lordul Capdemort - 0-3
Geografu sta.

Mai aveti 2 zile baieti ! :ok:

Dogville
8th May 2008, 19:10
Salutare ! Dupa un meci aprig intre doi adversari care si-au propus in primul rand sa nu piarda (deh,asa e la meciurile cu miza maxima....:drak:) The_Dogville-Balaci 1,5-1,5 ....si totul se joaca in ultima runda.Bafta tuturor!!!

Geografu
8th May 2008, 19:22
Strans campionat.Si asta se datoreaza numai voua userilor pentru care va multumesc din nou ca aceasta cupa de sah exista.
Se pare ca soarta titlului in editia IV se joaca pana la ultima mutare ! :ok:

White Shadow - Leodacin -
Balaci - The_Dogville - 1,5 - 1,5
Tchibos - Chinna_tm - 0-3
Ulysses - Lordul Capdemort - 0-3
Geografu sta.

Balaci
8th May 2008, 20:10
Foarte dure meciurile cu the_dogville, inceputul a fost dezastros pentru mine, apoi am revenit pe final si am recuperat...se pare ca lupta continua, nu stiu cu cine mai are dogville, eu mai am doar cu chinna (un meci greu) si victorie cu 3-0 cu ulysses, deci sper sa ma clasez pe podium.

Leo
8th May 2008, 21:08
white shadow nu este de gasit

Lordul
8th May 2008, 21:21
Geografe o mica intrebare : nu trebuia sa am 2p din victoriile la masa verde : 3-0 cu White Shadow si 3-0 cu Ulysses ?

Geografu
8th May 2008, 21:29
Pai clasamentul s-a actualizat dupa finalul etapei 6.
Inca suntem in etapa 7 asa ca de asta nu ai 2 puncte trecute acolo.
Leo daca pana pe 10 mai nu apare va pierde cu 3-0 ! :ok:

Leo
8th May 2008, 21:57
nu ma multumesc victoriile astea castigate asa la masa verde

Geografu
8th May 2008, 21:58
Nici pe mine dar nu depinde de noi ! :ok:

Leo
9th May 2008, 16:53
in seara asta nu pot eu asa ca daca apare WHITE SHADOW imi pare rau

Geografu
9th May 2008, 17:07
Noi l-am asteptat destul ! ;)

Geografu
10th May 2008, 14:16
Etapa 7 :

White Shadow - Leodacin - 0-3
Balaci - The_Dogville - 1,5 - 1,5
Tchibos - Chinna_tm - 0-3
Ulysses - Lordul Capdemort - 0-3
Geografu sta.

Clasamentul il voi posta azi la threadul respectiv.

Etapa 8 :

The_Dogville - Geografu -
Chinna_tm - Balaci -
Ulysses - Tchibos - anulat
Lordul Capdemort - Leodacin -
White Shadow sta.

Termen : 15 mai , ora 24.
Succes ! :ok:

chinna tm
12th May 2008, 09:59
Balaci.....cand jucam?????......astept un pm.....bafta !

Geografu
13th May 2008, 21:41
Dog-Geografu - 3-0.

Dogville
14th May 2008, 19:38
Hattrick Miranda :drak: :D

chinna tm
15th May 2008, 12:31
domnilor, nu dau de balaci......stie cineva de el?......m-am uitat in clasament, si nu vreau sa castig cu 3-0......el are sanse sa castige cupa......deci din start sunt de accord sa joc meciul daca apare in zilele urmatoare......nu am preferat la castigarea cupei, dar eu nu sunt ca si steaua sa castig la masa verde....vreau sa joc, chiar daca pierd.....:D

Lordul
15th May 2008, 16:25
@china : balaci e banat timp de 7 zile de asta nu-l vezi
@leodacin : azi ori la 19.00 ori la 21.00 sigur jukam!

Leo
15th May 2008, 20:52
ok , eu sunt aici

Lordul
15th May 2008, 20:52
acus vom juca...

Lordul
15th May 2008, 23:04
LordulCapdeMort-Leodacin 0,5-2,5

Leo
15th May 2008, 23:06
bafta in continuare Lordule

Geografu
16th May 2008, 00:03
Etapa 8 :

The_Dogville - Geografu - 3-0
Chinna_tm - Balaci - 3-0
Ulysses - Tchibos - anulat
Lordul Capdemort - Leodacin - 0,5 - 2,5
White Shadow sta.

Balaci imi pare rau dar asta e situatia.

Clasamentul maine.

Etapa 9 :

White Shadow - The_Dogville -
Geografu - Chinna_tm -
Lordul Capdemort - Tchibos - 3-0
Balaci - Ulysses - 3-0
Leodacin sta.

Termen : 20 mai ora 23.
Succes ! :ok:

chinna tm
16th May 2008, 09:10
daca balaci e bannat, nu are cum sa joace....nu pot rejuca meciul cu el?.....doar intreb....geografu, un pm se poate?sa ma anunti cand ai timp, sa imi fac si eu sa jucam:D.....bafta la toti.....

chinna tm
20th May 2008, 12:47
se pare ca nu mai e interes pt cupa asta de sah.....la naiba.....

Lordul
20th May 2008, 17:01
nu e chestia de interes...kred ca Geografu e foarte ocupat in aceasta perioada si nu mai poate intra pe forum...sau cine stie ce s-o fi intamplat...

Geografu
20th May 2008, 17:49
Nu e vorba de lipsa de interes ci de aglomerare de probleme.
Ma asteapta mult examene si asta sper ca explica multe.
Azi sper sa jucam ceea ce sper sa o faca si White cu Dog ! ;)