PDA

View Full Version : Etapa 17: FC Arges - Petrolul



Vulturul
14th March 2004, 17:55
sambata 20 martie, FC Arges - Petrolul - ora 15:15 (Prima TV)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ady_azzuro
14th March 2004, 21:40
Se anunta un meci strans, in care argesenii se vor impune la limita :)

Tudose
14th March 2004, 23:46
Avem neaparat nevoie de victorie. Daca jucam cu aceeasi daruire ca si pe Stefan cel Mare, pana la eliminarea lui Marincau, ar trebui sa ne-o apropiem.

FatFrumos
15th March 2004, 05:23
tare as vrea sa zic 1 solist dar Petrolul are putea scoate surpriza.

JJ
15th March 2004, 08:17
Hai Argesul! Sper sa bateti.

Tudose
15th March 2004, 13:30
De unde simpatia asta pentru Arges, JJ?

Tudose
15th March 2004, 13:33
tare as vrea sa zic 1 solist dar Petrolul are putea scoate surpriza.
Ai o dorinta atat de vie sa castige Argesul? Pana la urma, si noi si Petrolul ne luptam, alaturi de Farul, pentru a evada din subsolul clasamentului.

ieppy
15th March 2004, 13:34
Eu sunt un simpatizant al petrolului deoarece taica-miu e de acolo asa ca sper sa bata Petrolul insa mai realistic ar fi un egal.

makchy
16th March 2004, 09:04
Este dreptul fiecaruia sa voteze in functie de preferinte.Cu toate ca sunt petrolist convins,trebuie sa fiu realist.Argesul nu este o echipa de mana a doua(doar nesansa a facut sa fie pe acest loc)cum dealtfel nici Petrolul,asa ca cine este mai bun sa castige

ultravioletu
16th March 2004, 12:03
Eu sper sa castige fotbalul. Mai bine pierzi onorabil ca Alba Iulia, dar castigi simpatia spectatorilor care n-au dat banii degeaba pe bilete. Victorii chinuite precum ale stelei sau rapidului or fi aducand puncte, dar cand scoti capul in europa iti rad islandezii si albanezii in nas.

gicu
16th March 2004, 12:53
mda, greu de "ghicit" rezultatul aici. Imi aduc aminte de un meci dintre cele doua, de acum cativa ani in care parca a batut Argesul, dar cei de la Petrolul au ratat imens, Costescu devenind mai "celebru" decat Mihalcea :)

Tudose
16th March 2004, 13:14
Cred ca e vorba de meciul din toamna lui 1998, disputat la Pitesti, 3-1 pentru Arges. Costescu a driblat atunci totul, a ramas cu poarta goala in fata, si a tras cat a putut... pe langa!

N0_NaM3
18th March 2004, 22:05
Sper intr`un 2 solist deshi cred ca o sa fie x ...

dlgicu
19th March 2004, 08:42
Argesenii sunt condamnati sa invinga si o vor face. Victorie pitesteana la 2 goluri diferenta (pentru ca apoi ii opreste Moldovan si ii retrage in aparare).

buburuzel
19th March 2004, 13:36
probabil ca argesul se va impune la limita, dupa un joc chinuit, fara valentze tehnico-tactice(hai ca am zis-o). Tanasa va rata exasperant. Moldovan se va agita ca un leu si va mai ramane cel putzin o saptaman la pitesti. Asta e.

Marseillais
19th March 2004, 13:40
Argesul va invinge.......
Totusi echipa ar merge mai bine daca Moldovan nu ar avea gargauni in cap[http://Images/sport/fotbal/Marseille-supertifo.jpg

gicu
19th March 2004, 22:01
Cred ca e vorba de meciul din toamna lui 1998, disputat la Pitesti, 3-1 pentru Arges. Costescu a driblat atunci totul, a ramas cu poarta goala in fata, si a tras cat a putut... pe langa!

merci Tudose, va urez sa repetati rezultatul :)

Tudose
20th March 2004, 01:31
merci Tudose, va urez sa repetati rezultatul :)
Ma bucur ca, dupa meciul direct Dinamo - FC Arges, ai revenit la sentimente mai bune fata de vechii prieteni.
Meciul de care pomeneam, acel 3-1 cu Petrolul, e celebru si prin povestea refuzului lui Mutu de a efectua schimbarea.

ultravioletu
20th March 2004, 10:44
mda, greu de "ghicit" rezultatul aici. Imi aduc aminte de un meci dintre cele doua, de acum cativa ani in care parca a batut Argesul, dar cei de la Petrolul au ratat imens, Costescu devenind mai "celebru" decat Mihalcea :)
Doctore, vad ca tot bagi in fata faza aia cu Costescu. Oricum, se poate remarca un mic progress: nu o mai pui in contextul in care ne-am contrat noi data trecuta. Prietenii stiu in care...

iulian
20th March 2004, 14:54
victorie la limita a Argesului cred eu

gicu
20th March 2004, 16:53
Doctore, vad ca tot bagi in fata faza aia cu Costescu. Oricum, se poate remarca un mic progress: nu o mai pui in contextul in care ne-am contrat noi data trecuta. Prietenii stiu in care...

dom' doctor, dom' inginer...uite contextu' nu e contextu' :p Mi-am adus aminte de faza aia ca fiind una memorabila, putea fi in orice alt meci.

Tudose, n-a fost nici o problema nici inainte de meciul direct :)

Vadim
20th March 2004, 18:52
Am impresia ca asta o sa fie cel mai anost meci al etapei, desi nu s-au jucat inca partidele de duminica.

vasile314tzurka
21st March 2004, 10:32
asa a si fost. fanii argesului propuneau ca sa fie vindut terenul sau jucatorii sa se apuce de criket...

Vulturul
21st March 2004, 12:31
Au jucat penibil doar atata pot spune despre meci.Daca vor continua in felul asta la anu vom juca de la ora 11.

Tudose
21st March 2004, 19:22
Slab am jucat! Nici nu am avut vreo faza de poarta mai periculoasa! Petrolul eram o echipa de batut, doar ca noi am fost total incapabili. Tot ce pot sa remarc e ca Daniel Coman poate da in continuare incredere. Baicu se straduieste, alearga, dar nu poti sa faci mai nimic la 29 de ani, venit direct din divizia B si cand nu ai nici sprijin. Lipseste un jucatorul cu capul limpede care sa ne scoata din incalceala, asa cum era Dica. Si, bineinteles, o tactica bine gandita de antrenor!

N0_NaM3
22nd March 2004, 21:58
Corect ...un joc urat...fara faze frumoase ...halucinant...asta este .

apparte
22nd March 2004, 23:25
Tudose,n-a jucat Romario la voi?

Tudose
23rd March 2004, 00:08
Tudose,n-a jucat Romario la voi?
Nu inteleg ce vrei sa spui... poate e o ironie, dar nu o gust deloc acum.

apparte
23rd March 2004, 00:33
Romario e porecla unui jucator de la voi din lot....Remus Marta...de cand juca la Salonta!Zi-i ca a intrebat un alt Marta de el, :ok: ?

Drakoness
23rd March 2004, 12:42
Mama ce-am dormit la meciul asta. Super tare (astia de la prima numai partide pline de angajament, lupta si spectacol transmit).
Nu degeaba ocupa echipele astea locurile pe care le ocupa.

Tudose
24th March 2004, 21:31
Romario e porecla unui jucator de la voi din lot....Remus Marta...de cand juca la Salonta!Zi-i ca a intrebat un alt Marta de el, :ok: ?
A intrat si Marta, dar nu a fost cu nimic mai presus de ceilalti. Ii transmit daca am ocazia sa il intalnesc, sunteti rude? Spune-mi ceva mai precis, sa stiu ce ii zic :)

apparte
26th March 2004, 22:29
Se stia cu frate-meu pe cand juca la Salonta(dar au trecut ceva ani de-atunci),nu cred ca-si mai aduce aminte :).