PDA

View Full Version : 6000 de Logan la Politie



Elphax
19th July 2006, 08:11
In timp ce Bucurestiul este spart tot, faci 3-4 ore din Voluntari in Centru; Politia se lauda ca a achizitionat 6000 de masini pentru a mentine ordinea si pentru a controla traficul...

Datenshi
19th July 2006, 09:56
faci 3-4 ore din Voluntari in Centru

pentru a controla traficul...


Pai vezi? :D

Vadim
19th July 2006, 12:33
Elphax, sa stii ca vad zilnic prin cartierul meu dar si prin altele prin care mai merg masini de Politie. As zice la tot pasul. Este o senzatie care iti da confort si cred ca ii descurajeaza pe hoti. Politia patruleaza cu masinile pe multe stradute, nu se sta numai pe arterele principale. Eu as zice ca e un plus ca capitolul imagine pentru Politia Romana.

Elphax
19th July 2006, 17:22
eu nu am zis ca e rau...
e interesant ca simti prezenta lor , e chiar benefic
si iarasi e bine ca au cumparat Logan, mult mai ieftin decat VW
(bine, si-a luat si cineva din MAI comision de la Dacia, dar nu mai conteaza)

Vlad
19th July 2006, 17:29
Nu stiu cum ii prin Bucuresti, dar in Caras-Severin toate satele uitate de lume au cate un Logan in fata Politiei. Au inceput sa mai schimbe din rable, bravo lor

gabi94
19th July 2006, 19:58
Asa este prin toata tara...eu am avut un traseu Pitesi -Oradea si practic am vazut aproape in fata fiecarui post de politie cate un Logan personalizat....

Black Mamba
19th July 2006, 20:04
Si cu ocazia asta s-a umplut si de radare in fiecare sat si orasel...:headbang:

Elphax
19th July 2006, 20:50
stai linistit, ca nu au radare !!!!
majoritatea sunt POLITIA RURALA
radare sunt doar pe alea cu POLITIA RUTIERA, uneori pe alea cu POLITIA
un radar costa mai mult decat masina , aia de la Rurala nu stiu nici sa foloseasca girofaru'

Black Mamba
19th July 2006, 23:03
Hmmm... sa stii ca la mine in judet aia de la Rurala umbla mai nou cu radare. Weekend-ul trecut am vazut asta.

JJ
20th July 2006, 18:17
Si isi mai si vopsesc Logan-urile, am vazut radar intr-unul rosu.

Elphax
20th July 2006, 20:24
asta cu rosu o fi imprumutata...
apropos , daca te opreste radaru' si e pe o masina neiscriptionata, trebuie sa aiba autorizatie pentru utilizarea radarului pe masina respectiva ;)

oaspetele
21st July 2006, 01:13
eu am vazut radar si intr-un logan galben, langa feldrioara.

Black Mamba
21st July 2006, 15:11
Aseara la stiri: in Buc. sunt acum Logan-uri radar "multicolore", eveident fara semne ale Politiei pe ele.

Datenshi
21st July 2006, 17:01
Sunt nesimtiti da-i dracu'. Legal din cate stiu nu au voie.

Vlad
22nd July 2006, 02:22
legal? nu stiu ... poate is sub acoperire
dar ii clar cand vezi un logan rosu nu reduci viteza, cand vezi unu' pe care scrie politia alta-i treaba
singurele logan-uri sigure sunt alea pe care scrie TAXI, in rest ...

resita
23rd July 2006, 22:30
Foarte Bine Ca Au Cumparat 6000 De Masini Dar Nu Cred Ca Sunt Suficiente, Cu Cat Mai Multe Masini De Politie Pe Sosele Cu Atat Esti Mai In Siguranta

adi_ilie26
9th August 2006, 00:29
E legal..politia detine mai multe modele de masini..de la rable de dacii...pana la GRAND SHEROCHE(nu stiu cum se scrie)...,dar in fine...treaba buna...si cu loganurile chear daca nu exceleaza la capitolul putere...daca se i-au mai multe dupa tine ce faci...tot te prind si daca ai masina puternica si cam dispari din fata lor daca te-au filmat pe caseta...ar fi bine sa te muti rapid ca o sa-ti bata scurt la usa...sa te ridice sau sa-ti primesti amenda.......>

Cristian
1st November 2006, 10:45
@adi_ilie26 - GRAND CHEROKEE