PDA

View Full Version : Modificare in regulamentul OLS Tennis ?



Optimistul
22nd March 2008, 09:03
Am vazut ca sunt useri care nu pot trimite pronosticurile in timp util din diferite motive ,astfel din 15 participanti am ramas acum doar 8 .
Eu doresc un numar cat mai mare de participanti la OLS TENNIS si de aceea sunt dispus sa modific regulamentul :

1)Asa cum este acum regulamentul ,adica esti obligat sa participi la toate etapele de concurs altfel nu primesti nici-un punct , pt. ca nimanui nu-i convina sa piarda puncte in 1/4,1/2 sau finala unde meciurile sunt mai greu de ghicit si ca sa si le apere pe cele castigate mult mai usor anterior evita intentionat aceste etape superioare . Aceasta varianta are mai multa miza si este mult mai palpitanta ,astfel ca se pot face schimbari radicale in clasament si nu se poate anticipa usor castigatorul unui turneu dar necesita participarea neconditionata in toate etapele concursului .
2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .

Vreau sa supunem la vot cele 2 variante si de aceea va rog sa cantariti bine inainte de-a vota pt. ca pe varianta votata vom merge pana la sfarsitul anului . De asemenea , rog sa se voteze numai de cei interesati sa participe la acest concurs .

Daca aveti intrebari nu ezitati .
De asemenea, in afara de votul vostru in poll comentati intr-o postare decizia voastra cu argumentele pro si contra pt. cele 2 variante .

PS : Punctele acumulate la IW raman ,iar pronosticurile vor fi trimise tot pe PM indiferent de varianta votata .
Pollul va fi valabil pt 7 zile de acum incolo .

iuli
22nd March 2008, 10:27
2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
Pai asta e cel mai bun regulament :D

Optimistul
22nd March 2008, 10:38
2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
Pai asta e cel mai bun regulament :D

Exact ,fiecare participa cand vrea, fara nici-o restrictie .

iuli
22nd March 2008, 10:45
Pai asta votez. Si confirma ca nu se scad puncte la prono pierdut :D

resita
22nd March 2008, 11:13
2)Astfel , pt. ca toata lumea sa trimita pronosticuri cand doreste chiar si in finala chiar daca nu a participat nici in 1/16 sau invers ,nu se vor mai puncta cu minus pronosticurile gresite .


Fara puncte scazute la pronosticuri gresite? Am inteles bine nu? Si dai cand vrei?
Pai asta e cel mai bun regulament :D

asa ar fi cel mai bine, daca e asa atunci sunt si eu de acord :ok:

Optimistul
22nd March 2008, 11:46
Pai asta votez. Si confirma ca nu se scad puncte la prono pierdut :D

Bineinteles da ,pt. ca nu si-ar mai gasi sensul scaderea punctelor .

iuli
22nd March 2008, 12:58
Va fi cel mai bun regulament ;)

Vraciul
22nd March 2008, 13:00
este ok asa, dar... ar trebui inregistrate si pronosticurile pierdute si numarul total de pronosticuri. tabelul sa contina pentru fiecare participant.

1. pronosticuri corecte;
2. pronosticuri incorecte(fara sa influenteze clasamentul). ar trebui sa facem si un procentaj pronosticuri corecte/pronosticuri incorecte.
3. numarul total de pronosticuri date de un participant.

Sorin Blaj
22nd March 2008, 13:01
Daca era regulamentul asta de la inceput, aveam si eu cateva puncte acum. :) Pentru varianta noua. :ok:

Cipri
22nd March 2008, 13:22
Am votat pro varianta noua :)

lucian_iasi
22nd March 2008, 15:39
Eu am votat prima varianta :) insa se pare ca se va modifica

Optimistul
22nd March 2008, 16:19
Daca era regulamentul asta de la inceput, aveam si eu cateva puncte acum. :) Pentru varianta noua. :ok:
Sorine nu te supara ,pt. ca noul sistem de punctare va lua in considerare cele mai multe puncte acumulate din 8 turnee master din 10 iar la mare slem 2 din 3 ( pt. ca atatea au mai ramas pe 2008) , cu alte cuvinte fiecare isi poate permite "sa chiuleasca" la 2 masters si un mare slem ,iar cei care participa la toate isi maresc sansele pt. a acumula cele mai multe puncte .

Eu cred ca este cel mai bun sistem de punctare .

Eu am votat prima varianta :) insa se pare ca se va modifica

Si eu la fel ,dar asta e ,trebuie sa ne supunem majoritatii ...

luma
22nd March 2008, 18:23
Imi place mai mult prima varianta, dar o votez pe-a doua, tocmai pentru a putea participa si eu la frumosul concurs.:D

Lucian86
23rd March 2008, 11:03
Cred ca a 2 a varianta este cea mai corecta pentru o mai buna desfasurare a concursului