PDA

View Full Version : Fie Vreme Buna, Fie Vreme Rea, Caini Pana La Moarte Si Dincolo De Ea…



Utilizator
26th March 2004, 09:42
Suporterii celorlalte echipe au avut initiativa laudabila de a strange randurile pe Forum si si-au deschis un thread de prezentare.
M-am gandit ca e bine sa facem si noi acelasi lucru si am deschis acest topic. Propun sa ne prezentam in urmatoarea forma:
Prenume
Varsta
Localitate/tara
Ocupatie
Cum ati inceput sa simpatizati cu Dinamo?

Ii rog pe suporterii celorlalte echipe sa nu posteze aici, exista multe alte threaduri unde putem discuta subiecte comune. Va multumesc anticipat.



O sa incep eu:

Prenume: Bogdan
Varsta: 35
Localitate/tara: Bucuresti/Romania
Ocupatie: Inginer electrotehnica/cercetare

Cum ati inceput sa simpatizati cu Dinamo?

De pe la vreo 5 ani am mers impreuna cu bunicul meu (un om admirabil, oltean dealtfel :) Dumnezeu sa-l ierte…) la meciurile de fotbal ale echipelor bucurestene, dar in special ale lui Dinamo, stadionul fiind mai aproape de casa si avand in plus avantajul parcului deosebit de frumos in care este situat clubul. Pe la 6 ani am inceput aici cursurile de inot, iar pe la 12 ani handbal la copii.
Intre timp insa am devenit dinamovist cu sufletul, cucerit definitiv de ardoarea cu care luptau jucatorii nostri pe teren si de valorile care se aflau in lot si iti incantau privirea de fiecare data. Si asta nu numai la fotbal ci in mai toate sporturile. Nu mai insir toate amintirile personale legate de Dinamo ce s-au adunat de-a lungul timpului pentru ca ar insemna sa scriu zeci de pagini si multe dintre ele le-am mai postat pe forum si cu alte ocazii. O sa spun doar ca am trait si bucurii si tristeti alaturi de Dinamo si reprezinta o parte din mine pe care o indragesc si nu as putea sa ma despart de ea vreodata... “Prima iubire si ultima” :), caine pan’ la moarte si dincolo de ea…

In plus combinatia de culori rosu-alb mi se pare cea mai frumoasa posibila din punct de vedere cromatic :).

Hai Dinamo!

leo.mocanu
29th March 2004, 09:55
Prenume: Leonard
Varsta: 42
Localitate/tara: Romania
Ocupatie: ofiter de relatii publice la Academia Navala "Mircea cel Batran"
Cum ati inceput sa simpatizati cu Dinamo?

Era prin 68-69, cand am vazut un meci, finala Cupei Romaniei, Steaua - Dinamo - 3-2.
Din acel moment am fost atras de dinamovisti. Nu stiu, poate la acea varsta numele echipei mi s-a parut mai altfel, poate ca prezenta mai multor jucatori de la Dinamo in echipa de la Guadalajara, poate o atitudine "anti", traind intr-un mediu puternic stelist.
Cert este ca m-am bucurat (uneori chiar de aproape) de rezultatele lor (si nu numai la fotbal), alteori am suferit, sperand in vremuri mai bune. Pot sa afirm ca acum, prin joc si daruire Dinamo este o echipa frumoasa, in adevaratul sens al cuvantului. Pentru aceasta preocupare pentru joc si poarta adversa, jos palaria, Andone si baietilor! Sper ca rezultatele bune si pozitia din clasament sa nu conduca la o exacerbarea instinctului de conservare, din dorinta de a pastra pozitia cu orice pret.

baubau
30th March 2004, 00:10
Prenume:Nicu
Varsta:23
Localitate:Piatra-Neamt/Iasi
Ocupatie:student

Cand eram mic ce intelegeam din fotbal erau doar meciurile dintre Steaua si Dinamo si cum tot timpul auzeam in stanga si in dreapta Steaua,Steaua si Steaua m-am hotarat sa tin cu Dinamo!:)

Iar atasamentul mi-a fost intarit acum datorita primului meci pe vazut pe viu in Stefan cel Mare!Si ce meci!Ce galerie!

Utilizator
30th March 2004, 22:43
Bucuros de conostintza, credeam ca voi ramane singur pe aici. Desi sunt multi dinamovisti pe acest forum, cred ca se sfiesc sa se dea in vileag. :) Deocamdata suntem trei, pozitionati strategic pe cuprinsul tarii: Bucuresti, Constanta, Iasi. Daca mai apare si cineva din Ardeal avem acoperire nationala buna, sper sa mai apara si ceva "stranieri" ca sa avem acoperire la nivel global :)
Chiar, sunteti multi simpatizanti Dinamo prin zonele voastre?

rew
31st March 2004, 00:55
Virsta: 31
Localitate: Hunedoara/Bucuresti
Ocupatie: inginer

M-am nascut corvinist, ca mai toti hunedorenii. Am inceput sa simpatizez Dinamo de cind a venit Lucescu si ne-a facut echipa la Hunedoara. "Ciine" sint de cind hunedorenii au inceput sa se mute la Dinamo, adica de prin '83. Acum sint fericit ca tocmai Andone e antrenorul care ne-a redat bucuria fotbalului-spectacol. Pe linga componenta echipei din anii 80, m-a cucerit foarte repede jocul practicat de Dinamo. Mi-a placut preocuparea pentru fotbal, uneori in defavoarea rezultatului.
Utilizator are mare dreptate cind zice ca alb-rosu este cea mai frumoasa combinatie de culori.

Red Heat
31st March 2004, 09:22
Prenume: Valentin
Varsta: 33
Localitate/tara: Tulcea/Bucuresti/Romania
Ocupatie: Analist programator

Eu am o familie numeroasa. Toti membrii sunt dinamovisti. E o traditie. Tata (Dumnezeu sa-l ierte) ne-a insuflat dragostea pt. Dinamo. Am 2 nepoti in clasa a II-a. Si ei sunt dinamovisti. Trebuie sa recunosc ca primul cuvant pe care l-am rostit nu a fost nici mama nici tata ci DINAMO :) !

Oooo ! Sopra tutti siamo nooooi !

ieppy
31st March 2004, 12:31
hai ca au venit si stranieri:

Ionut ma cheama
19 ani am
Nascut in Bucuresti, trait prin mai multe tari(nu le enumar), acum stabilit(sper) la Viena
ocupatie student la economie.

Tin cu Dinamo de dinainte de 90, asta stiu sigur, exact nu pot sa spun. Cred ca aveam vreo 5 ani cand am descoperit fotbalul si pe Dinamo in special. Motivul pentru care am inceput sa tin cu Dinamo este idolul din copilarie ca jucator: Florin Raducioiu. Asta stiu sigur. Dupa ce in 90 am plecat din tara mam intors in 94 si am vazut mondialul acasa, mondial unde Raducioiu impreuna cu Hagi si Dumitrescu a facut minuni. Desi in perioada 94-2000 Dinamo nu mai era echipa aceea minunata care juca semifinale de cupe europene am continuat sa tin cu aceasta echipa chiar daca puteam trece lejer la Steaua deoarece ei erau pe val. Insa in nici o secunda nu m-am gandit la aceasta posibilitate si am continuat sa tin cu Dinamo pana cand au venit si rezultatele mult sperate de noi. Acum sa speram ca luam campionatrul si avem un parcurs cat mai lung in cupele europene. Hai Dinamo

rew
31st March 2004, 21:19
Trebuie sa adaug ca si faptul ca avem cea mai tare galerie m-a transformat in "ciine pina la moarte". Mi-a placut sa vad meciurile din mijlocul celor mai fanatici suporteri. Poate va amintiti vremurile inca dinaintea aparitiei oficiale a Novei Guardia, cu stilul italian si strigaturi gen "bianco-rossi ole", cind striga sau injura un stadion intreg. Era fantastic!

Utilizator
1st April 2004, 22:52
Greu, dar ne strangem de peste tot :)
Cine vine la Forum meeting 5? La ultimele intalniri n-am avut nici un reprezentant, ar fi cazul sa echilibram situatia :)
Sau sambata pe National? Daca e cineva amator, ne conversam pe pm si stabilim sa ne vedem LIVE :)

Mai ales ca suntem de "varsta aII-a" (mi-a zis chestia asta o pushtoaica de 21 de ani, aproape mi s-a facut rau...adica pe la 50 de ani pregatesc ultimul rand de haine bune si strang bani de coshnitza?) cam totzi ce ne-am prezentat aici pana acum cu exceptzia lui Ieppy, care e oricum departe.

Utilizator
7th April 2004, 10:16
Paste fericit tuturor, armonie si fericire, sa ne reintalnim mai buni peste o saptamana.

ady_azzuro
7th April 2004, 22:21
Paste Fericit tuturor!

RstInPc
6th May 2004, 14:54
Hop si eu:
Prenume: Gabriel
Varsta: 29
Localitate/tara: Bucuresti/Romania
Ocupatie: Inginer electro-energetician

De cand tin cu Dinamo ? Practic de cand ma stiu. Tata este si el dinamovist infocat. Nu lipsea de la meciurile de pe vremea lui Lucescu, Dinu samd. Eu am facut "lipirea" de Dinamo pe vremea echipei din 80. Am plans de fericire la meciul cu Hamburg si de necaz la cel cu Liverpool. Ma apucau frisoanele inaintea meciurilor din fazele finale ale cupelor europene ale generatiei 88 - 90. In 90 aveam o echipa de vis (Andone, Rednic, Klein (dumnezeu sa-l odihneasca), Lupu, Lupescu, Sabau, Mateut, Raducioiu si altii). Dupa ce aceasta echipa a fost vanduta, in ciuda opozitiei lui Lucescu, am incetat sa mai traiesc intens meciurile lui Dinamo. Ma interesam doar asa, informativ. Dar de cand a veni Dinu (jucam in editia 1999-2000, in tur, cel mai frumos fotbal) si mai recent Andone am inceput sa traiesc intens iar toate meciurile lui Dinamo. Din pacate nu pot sa mai merg pe stadion (motivul: serviciul si cel mai important, un bebel de cateva luni (sper un viitor dinamovist) care nu-mi lasa timp de nimic) dar nu-mi scapa nimic de la TV sau de pe net.

PS: ironia stiti care este ? Sotia e stelista infocata si locuiesc in Ghencea, la 200 m de stadion. :cool:

Utilizator
6th May 2004, 15:57
Gabi, sotzia se poate converti in timp iar locuintza se mai schimba :). Eu de ex. am locuintza foarte aproape de Giulesti dar sufletul e in “Stefan cel Mare” :). Sotzia am convertit-o deja :) iar fi-mea e port-bonheur-ul la toate meciurile lui Dinamo. De cate ori se uita la meci castigam :), cand ma duc pe stadion las consemn acasa sa o lase sa se uite macar 5 minute…

gophren
6th May 2004, 17:37
Salutare la toata lumea!

Acesta este primul meu post forumul onlinesport si m-am gandit sa il fac la rubrica destinata formatiei mele favorite :)

Prenume: Valentin
Varsta: 27
Localitate/tara: Bucuresti
Ocupatie: Analist programator

Cand aveam 5 ani si abia incepeam sa descopar placerile jocului cu mingea, mi-a picat in mana o foaie adusa de vant (efectiv mi-a picat in mana, daca m-ar fi vazut mama cu mizerii in mana as fi avut de suferit :) ). Era prima pagina din ziarul Sportul, dar eu nu stiam asta atunci, pentru ca nu stiam sa citesc decat literele mari. Intamplator, pe prima pagina era trecut clasamentul la zi, iar pe atunci liderul Diviziei A era trecut cu majuscule, iar restul echipelor cu litere mici. Asa am citit eu pentru prima data... DINAMO. Bineinteles ca mi-a placut mult cum suna si am retinut acest cuvant. Cu timpul, am aflat despre ce este vorba si am inceput sa apreciez echipa de fotbal Dinamo pentru partile ei bune, pentru jocul practicat si pentru spiritul echipei. Pentru ca nu uit niciodata ca aici e vorba de fotbal si pentru ca fotbalul este un joc unde conteaza sa te distrezi si sa comunici cu cei din jur, am ales sa fiu suporter al acestei echipei indiferent de cat de negre sunt vremurile pentru ea (vezi blaturi, vanzari, conducere, comunism, ghete de aur, abuzuri etc etc).
Ceea ce conteaza pt mine este ca Dinamo joaca fotbal si ca mie imi place ideea de fotbal promovata de Dinamo. Atat si nimic mai mult. Restul, tine prea putin de fotbalul in sine. Nu uitati, oameni buni, in viata trebuie sa vedem ce este mai bun si mai frumos, pentru ca altfel nu merita sa zici ca ai o viata. Hai Dinamo!

Utilizator
6th May 2004, 22:24
Bine ai venit Gophren :). Frumoasa povestea ta, te intrebi uneori cat este intamplare si cat altceva in astfel de cazuri :). Gandim la fel :), in viata trebuie sa retii frumosul in toate formele sale, altfel risti sa devii dominat de ura si rautate.
Hai Dinamo!

gophren
7th May 2004, 10:56
Mersi pentru primire, Utilizator. Si fie ca, indiferent de cine castiga la fotbal, noi toti sa traim mai bine si sa ne bucuram impreuna ca traim :D :great: :bere:

ieppy
7th May 2004, 11:10
vad ca ainceput sa se mai miste si dinamovistii. Asta e bine. Welcome RstInPc si gophren. Sper sa va vad cat mai activi atat aici cat si pe intern.

gophren
7th May 2004, 11:13
Merci ieppy si congrats pt postul tau cu nr 2000. Sper sa ajung si eu cat de curand acolo :D

ieppy
7th May 2004, 11:44
se pare ca ai ganduri mari. Asta e bine. Cum spuneam, poti sa iti intri in paine deja sa intri pe intern sa postezi la threadurile despre Dinamo. Daca ai intrebari sau nelamuriri despre ceva poti sa ma contactezi pe PM si iti raspund cu cea mai mare placere.

Sper ca ai citit regulamentul deja.

RstInPc
18th May 2004, 11:19
Merci pentru primite ieppy si Utilizator .
Cat despre convertirea sotiei...cam greu. Cand spun stelista infocata, stiu ce spun. Face anumite chestii prin casa intr-o aparenta nepasare, iar cand da Steaua vre-un gol o si vezi cum sare.

PS: Utilizator, am reusit sa citesc PM-ul. Banuiam in proportie de 90% ca tu esti cel de pe Dinamo-Online. Salutari!

Utilizator
18th May 2004, 12:20
RstInPc: Salut, salut :), e bine sa ne cunoastem, sa strangem randurile :)
Poate ca e bine sa ai sotie ce simpatizeaza cu alta echipa, te mobilizezi mai bine la meciurile noastre daca pleci deja montat de acasa :) Sa o atentionezi insa sa-ti faca intotdeauna cadouri in alb-rosu ca sa nu ai surprize :)

MadSkillz
19th May 2004, 13:21
Salutare.Ma numesc Vlad, am 23 de ani si sunt DINAMOVIST de cand ma stiu.Familie de dinamovisti, ca in multe din cazurile citite mai sus.
Cand eram mic nu intelegeam prea multe din ce se intampla, stiam doar ca trebuie sa strig "Hai Dinamo" si ca ai nostri sunt cei mai tari.Pe Klein, Rednic, Andone, Sabau, Matetut, Raducioiu si ceilalti ii stiam pe de rost .Preferatul meu era Mateut, familia mea fiind apropiata de varul lui.A urmat o perioada in care nu prea m-am mai interesat de fotbal si de Dinamo.Apoi am fost cu un coleg de liceu dinamovist la un meci ... era semifinala de cupa Dinamo - FC National, pierduta cu 2-1.Atunci i-am vazut pe Mihalcea si Danciulescu, Tararache, Petre, Haldan si o scanteie s-a aprins in mine.De atunci sunt mai infocat ca niciodata.

Utilizator
19th May 2004, 15:44
Salut Vlad, bine ai venit alaturi de noi :) :ok:

Red Heat
25th May 2004, 12:40
Salutare tuturor celor noi intrati in "familia noastra"

P.S. Mai stie cineva ceva de "batranul" ayrton???

Utilizator
18th June 2004, 14:53
Veniti la Forum meeting 7, pe 2 iulie 2004 la Shorley, in Regie. E mishtoooooo….

E o buna ocazie sa ne cunoastem mai bine, sa fim mai multi dinamovisti (pana acum a mai fost Ayrton de cateva ori si eu o data), sa discutam CE (nu e meci pe 2, iar pe 4 e finala) si despre Dinamo (transferuri, meciuri amicale, campanie europeana, Cupa si campionatul viitor, batai verbale “la sange” cu fanii celorlalte echipe), si sa asezonam discutiile cu “lichide si solide” la preturi rezon.
Daca suntem convingatori avem ocazia sa realizam “transferuri” de fani de la alte echipe :)…Sunt baieti de treaba, extremistii raman acasa…

Topicul dedicat intalnirii la Diverse/Forum meeting (7),
Link: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3380&page=1&pp=15
Anuntati-va participarea aici pentru a gasi o masa incapatoare…
Locuri limitate…GRATIS….am obtinut cu greu invitatii pentru maxim 30 de dinamovisti, deci grabiti-va…
Vizitati topicul zilnic pentru a afla ultimele noutati legate de intalnire.

Veniti sa imbracam masa in alb-rosu, atat noi consumatorii cat si vinul ce va curge valuri in cele doua culori in cinstea echipei acestui sezon.

NU RATATI INTALNIREA VERII 2004 !!!
Sansa de a celebra Anul Dinamo pe Forum…ANUL ACESTA CAINII FAC LEGEA!



PS: Am inteles ca batranul Ayrton s-a mutat cu locul de munca, e plin de treaba si deocamdata nu mai are acces la internet.

Ayrton
21st June 2004, 17:44
Salutare fratilor!!!!!!!!!!!!!!!

Ce coincidenta, dupa apropape 4 luni de lipsa de pe forum, intru si eu pe primul subforum de care am dus lipsa atata amar de vreme si cand colo ce-mi vad ochii??? Tocmai de mine discutati...
Pentru inceput nu prea voi putea scrie prea des, insa sper ca ati facut fata in lipsa mea "dusmanilor" de pe "Intern"... ca n-am timp sa intru acum sa vad ce au mai scris ei... Sper ca in zilele urmatoare sa le mai dau cate o replica...
Oricum numai bine tuturor cainilor si bafta echipei in incercarea de accedere in Liga Campionilor!

Ayrton
23rd June 2004, 15:40
A, si imi pare rau ca nu pot veni la intalnire, plec din Bucuresti la mare, dar sper sa va distrati la Shorley!

gicu
14th July 2004, 12:55
gata si concediul. Chiar daca am fost in Ro imi pare rau ca n-am ajuns la intalnirea de pe 2 Iulie...(nici macar la Soulfly) :(

In rest, dupa ce-am "rasfoit" ultimele threaduri pot sa spun ca nu s-a schimbat mai nimic. Aceleasi "scandaluri"...traiasca presa din Ro!

Altfel, vad c-a ramas Andone...asa ca mergem inainte. Competitorii declara (ca de obicei) sus si tare ca vor castiga campionatul viitor :D iar noi sper ca-l vom lua :ok:

Asadar, inaintea unui nou sezon: Hai Dinamo! :yeah:

Sorinskaya
16th July 2004, 23:12
Sorin, 27 ani, nascut in Buc. locuiesc de 14 ani (din pacate) in Olanda, nefiind mai aproape de Stefan cel Mare,... foarte dureros.
De cand tin cu Dinamo nu exista o data sau o varsta, de cand ma stiu sunt dinamovist. Binenteles nu-i o intamplare, tata a fost sportiv (box) 11 ani dintre care ultimii 8 ani la Dinamo. tata, io si fratimiu suntem singurii dinamovisti in tot familionu' (ciudat da' asta e adevaru'). Chiar si printre prieteni foarte putini... spatele blocului era dominat de stelisti, dar asta nu ma oprea sa-mi "stric" tricourile cand puneam scris cu oja 11 Orac, 10 Mateut, 16 Raducioiu si multi altii. Am avut multe momente fumoase in spatele lui Moraru, by the way primul meu favorit impreuna cu Augustin (2 nebuni :D ) am facut 5 ani atletism (la dinamo 3) deci absolut toate meciurile de acasa nu erau ratate, chiar si antrenamentele deseori, nu le ratam.
Cand ajuns in Olanda a venit, Sabau si Damaschin la Feyenoord, haha, 2 dinamovisti, au iesit campioni dupa ce au castigat cu 2-0 de la ajax, meci decisiv in penultima etapa. Hahaha si strigam Hai Dinamo cand Sabau domina mijlocu' terenului.
Cam asta fusese ultima aventura personala (mai de aproape vazuta) a echipei.
Pauza a fost intrerupta in momentu' cand au jucat un amical cu Veendam(divizia "B" momentan, pe vremea aia top 10 in "A") care am invins cu 2-0 si o groaza de ratari. A fost cel mai frumos cadou pe care l-am avut pt k sa jucat exact de ziua mea :ok:
As avea o groaza de spus de ce sustin Dinamo si nu numai la fotbal, dar suntem tineri mai sunt si alte zile.
Deocamdata in prezent o fac doar cu un satelit(parabolica), internet, o groaza de tricouri, esarfe si fulare... Ce zice-ti e deajuns? :rolleyes: :D

Semper Fidelis. Forza Dinamo !

Utilizator
16th July 2004, 23:21
Bine ai venit Sorin, ne strangem din ce in ce mai multi :). Pentru moment e suficient, ne-ai convins :)

Poate, cine stie...intra Dinamo intr-o grupa CL cu o echipa olandeza...:)...si ai ocazia sa-i vezi live...

Hai Dinamo!

Sorinskaya
17th July 2004, 11:41
:D :D :D ar fi o dorintza implinita :D :D :D

alex36
21st July 2004, 08:22
Prenume:Alexandru
Varsta:36
Localitatea:Bucuresti
Ocupatia:Comerciant
Sunt DINAMOVIST de la varsta de 10 ani,am fost cu acte-n regula(am jucat o perioada la juniori )La inceput ,am tinut cu Dinamo in ambitia lu' TATA care era un rapidist infocat(sunt nascut,crescut in giulesti,langa podul grant)care ma lua cu el la toate meciurile rapidului,care atunci juca in div.B,si ca sa nu m-ai ma ia cu el(ma plictiseam ingrozitor de tare)I-am spus ca eu nu m-ai merg,pentru ca iubesc alta echipa.M-a intrebat care?i-am spus Dinamo!d-atunci nu m-ai ma luat cu el,si am fost fericit.

Utilizator
26th July 2004, 08:28
Salut Alex, bine ai venit alaturi de noi. Mai stai in Giulesti? Si eu stau pe aproape, e adevarat numai de vreo 4 ani. :)

alex36
26th July 2004, 08:49
Nu,acum acum locuiesc pe B-dul Lacul Tei, aproape de stadion

Utilizator
26th July 2004, 08:56
OK, te-ai purificat deci :).

WildSkander
26th July 2004, 15:39
Prenume: Horia
Varsta: 28
Localitatea: Bucuresti
Ocupatia: Inginer IT

Sunt cane rosso, iubesc extrem Dinamo, am facut parte din vechea NG, ii respect pe Elyass si Mihnea Ionescu, cu ocazia meciurilor cu sTielutza, m-am reintors in PCH.

Dinamo1948
26th July 2004, 19:19
Nume: Adi
Virsta: 23
Localitatea: Craiova :)
Ocupatia: Jurnalist

Ar trebui sa imi faceti o vitrina personala, cred ca sint singurul dinamovist de pe-aici. De ce am ajuns dinamovist? Mi-a placut dintotdeauna sa ma contrazic. Cum aici 95 la suta din oameni tin cu Universitatea si 5 la suta cu Steaua, am zis ca daca o sa tin cu Dinamo o sa imi gasesc in mod sigur adversari. Un argument pentru care toata lumea ar trebui sa tina cu Dinamo? Dinamo este echipa cea mai frumoasa, practica fotbalul cel mai placut si are cea mai buna "medie" conducere-suporteri-echipa. Cum asta este primul meu post aici, sper sa ne-auzim cu bine si in continuare.

S3agal
26th July 2004, 20:34
Salut ..
Ma numesc Ionut sint din Bucuresti am 24 de ani iar ca ocupatie sint Operator PC si sint suporter dinamovist de tot atati ani .
Ma bucur din tot sufletul ca sint dinamovist pt ca doar aici am vazut cu adevarat ce inseamna o familie mare.Am cunoscut cu toti bucuria si tristetea , esecul si victoria dar cel mai important este ca am stiut sa mergem mai departe.
Iar acum parca mai aproape ca niciodata ne zambeste cel mai ravnit lucru :Champion League.Sper din tot sufeltul ca vom reusi sa facem acest imens pas spre europa.
bafta all si SOPRA TUTTI SIAMO NOI..

Utilizator
26th July 2004, 23:17
Salve tuturor, bine ati venit, era timpul sa echilibram balanta. Dinamo1948 probabil vroiai sa spui ca esti singurul dinamovist din Craiova de pe aici si intr-adevar pentru asta ai respectul nostru.

Pe sectiunea "Intern" sunt sondaje cu cea mai iubita, cea mai antipatica, echipa favorita...Votati acolo ca sa se vada cum stau lucrurile de fapt :).

ieppy
27th July 2004, 09:35
welcome guys. Have fun cu stelistii. hehe

kacio
27th July 2004, 14:00
prenume : marius
varsta : 18
lacalitate : galati
ocupatie : elev
salut la toti dinamovistii
tin cu dinamo de prin 1995 [ atunci am inceput sa inteleg fotbalul:) ]
insa am o mare dezamagire , ca pleaca multi jucatori
daca ar fi stat mai multi , va dati seama ce echipa avea acum dinamo : mutu,contra,niculae,mihalcea,florea,alexa,stoican, barcauan,marica,mitea si multi altii
dar sunt f.fericit cand dinamo castiga fie si cu sportul fie si cu shacktior

Utilizator
27th July 2004, 14:28
Bine ai venit Kacio :), vanzarile prea dese, prea multe si pe bani putini sunt durerea noastra a tuturor dinamovistilor. Dar cred ca se vor mai rari (sau macar se vor face pe bani mai multi ca sa putem lua inlocuitori pe masura) daca avem succes in cupele europene.

Fratilor ne inmultim pe forum vazand cu ochii, incepem sa ne apropiem de adevar :) Era si timpul…

ieppy
27th July 2004, 14:35
Utilizator, vrei sa fii moderator aici? Ca eu ma gandesc sa renunt la una din functii, ´si cum imi place pe intern ma gandesc sa las asta pe mana unuia care o merita si care il poate ajuta pe ayrton. Nu de alta dar si eu si ayrton avem perioade cand nu mai intram pe forum iar din cate stiu tu esti mai tot timpul prezent.

inter
27th July 2004, 14:40
[QUOTE=Utilizator]Salve tuturor, bine ati venit, era timpul sa echilibram balanta. Dinamo1948 probabil vroiai sa spui ca esti singurul dinamovist din Craiova de pe aici si intr-adevar pentru asta ai respectul nostru.

[QUOTE]

:D :D mai e cate un "ratacit" si prin Craiova :cool:

ieppy
27th July 2004, 14:44
intere, te convertesti? Sau ce cauti aici?

inter
27th July 2004, 14:46
intere, te convertesti? Sau ce cauti aici?

ete eram curios sa vad cati suporteri dinamovisti sunt prin Craiova , si vad ca nu puteti incropi o "haita" :drak: :drak:

ieppy
27th July 2004, 14:55
intere, suntem peste tot. Tine minte asta.

Utilizator
27th July 2004, 14:59
:D :D mai e cate un "ratacit" si prin Craiova :cool:

Numai eu mai stiu vreo 10 “rataciti” de prin Craiova care tin cu Dinamo :), sunt destui dar se feresc de “majoritari” :)

ieppy
27th July 2004, 15:00
Utilizator, imi ignori mesajul de mai sus sau nu l-ai vazut?

inter
27th July 2004, 15:01
oooops, disensiuni in "haita" :D:D:D:D, tre sa mai trec pe aici!

Utilizator
27th July 2004, 15:01
Utilizator, vrei sa fii moderator aici? Ca eu ma gandesc sa renunt la una din functii, ´si cum imi place pe intern ma gandesc sa las asta pe mana unuia care o merita si care il poate ajuta pe ayrton. Nu de alta dar si eu si ayrton avem perioade cand nu mai intram pe forum iar din cate stiu tu esti mai tot timpul prezent.


Mai vorbim prin toamna, i-am spus si lui Vadim, s-ar putea sa nu mai pot sa vin pe aici. Oricum, multam de oferta.

Utilizator
27th July 2004, 15:04
oooops, disensiuni in "haita" :D:D:D:D, tre sa mai trec pe aici!


Vino, vino Inter, te primim cu placere, poate te convertesti :), esti baiat simpatic…:)

ieppy
27th July 2004, 15:06
e baiat simpatic, pacat ca tine cu cine nu trebuie.

Red Heat
27th July 2004, 15:22
hai servus baieti. am venit si io din jumatea de concediu pe care am avut-o.
va doresc un nou "sezon" cat mai bun...

ieppy
27th July 2004, 15:29
salutare Red. Welcome back si un sezon fericit si tie.

Utilizator
27th July 2004, 15:52
Sal Red, bine ai revenit :), sper cu forte proaspete. De poimaine plec si eu in concediu sa vad cum e :).

Red Heat
28th July 2004, 13:38
Pai daca pleci la mare iti doresc mult soare si... bere rece :)
Daca pleci la munte nu pot sa-ti doresc zapada ca probabil nu vrei :) insa iti doresc sa-ti "incarci bateriile" cu .. aer curat :D

Utilizator
28th July 2004, 14:14
Am ales prima varianta :), dar s-ar putea sa o gust in trecere si pe a doua. Multumesc de urari…revin pe 17 august. Hai Dinamo, sa discutam atunci de turul 3 preliminar :)

polniuman
28th July 2004, 14:43
salutare cainilor :ok:

aici e pentru suporteri adevarati, nu? pardon pentru caini roshii.

caine ce sunt, aici voi posta mai mult. putem vorbi despre orice inseamna clubul, nu? adica presedinti, jucatori, suporteri, rezultate, clasamente, anti-steaua? avem voie?

ca stelishtii am vazut ca sunt rai pe mama lor :ciocan:

pun si eu o intrebare de la inceput. ce parere aveti despre dennis serban si transferul lui la dinamo?

FORZA DINAMO

gicu
28th July 2004, 18:29
polniuman, bine ai venit pe forumul asta :ok:

poti (putem) vorbi despre tot ce inseamna clubul Dinamo, totul intr-un limbaj civilizat. Aici nu concuram pe nimeni, nu vrem sa fim "rai ca stelistii", etc...pur si simplu ne spunem punctul de vedere.

Cat despre Denis Serban, vezi ca la thread-ul de "news" unii dintre noi si-au dat cu parerea...

Bafta!

Dinamo1948
28th July 2004, 20:07
Tare as fi curios sa mai cunosc si eu vreun dinamovist de pe-aici (Craiova), in special intre cei de virsta mea. Asa, am mai auzit de-un amic de-al tatalui meu, dar tipul statuse in Bucuresti vreo 20 de ani si abia dupa aia s-a mutat in Craiova (cu serviciul). Ca sa parafrazez, "olteni prin nastere, caini prin gratie divina" mai sint pe-aici?

polniuman
29th July 2004, 08:39
sa-mi spuneti si mie cativa caini adevarati care posteaza si pe threadul cu dinamo cea mai dispretuita din tara, ca sa va cunosc si eu.

Red Heat
29th July 2004, 09:16
Pe "SUPORTER" toti cei care tin cu Dinamo sunt caini adevarati. Noi obisnuim aici (cred ca nu ai citit primele pagini de pe acest thread) sa ne prezentam. Oricum fii binevenit in familia noastra si asteptam de la tine un limbaj civilizat. Nu stiu daca ai observat, dar suporterii dinamovisti sunt cei mai civilizati de pe acest forum. Asta nu inseamna ca atunci cand ai ceva de zis trebuie sa taci. Dimpotriva... :)

vasile314tzurka
29th July 2004, 09:18
nici nu mai stii cui sa dai medalii:) o sa facem una generala: "cel mai..." unde fiecare grup va daltui ce-i convine. sa vezi atunci certuri:)

polniuman
29th July 2004, 11:54
multumesc. da, e bine sa ma prezint si eu, asa e politicos

prenume> Paul
29 ani
Iasi, Romania. Acum stau in Iasi ca aici muncesc, sunt director administrativ la Facultatea de Bioinginerie Medicala de la UMF Iasi

Nascut sunt la Barlad, jud Vaslui.

Cu DINAMO tin de la meciurile din 83 cu Hamburg care m-au atras spre echipa. Inainte eram suporter al echipei Sportul Studentesc care avea oleaca de echipa pe atunci si imi placea si cum suna STUDENTESC. Am fost numai la 2 meciuri cu dinamo, unul cu sportul prin 99, la bucuresti si unul cu poli iasi in copoul iesean, prin 95-96, parca, mai juca :ok: lupu la dinamo.

stiu ca cei care posteaza sunt caini adevarati, am gresit in exprimare. si stiu ca suntem mai civilizati decat stelistii. eu voi posta si pe threadul care ne ataca pe noi, dar din cate vad eu nu prea o scoti la capat cu aia.

Red Heat
29th July 2004, 15:11
Bine ai venit Paul.
Am facut eu pe gazda :) pt ca ceilalti grei :D sunt plecati. Utilizator e in concediu, Ieppy a fost la meciul cu Zilina, iar ayrton munceste din greu cica si nu prea mai are timp sa intre pe forum..

Red Heat
29th July 2004, 15:12
nici nu mai stii cui sa dai medalii:) o sa facem una generala: "cel mai..." unde fiecare grup va daltui ce-i convine. sa vezi atunci certuri:)

E buna :)

Bogdan
29th July 2004, 16:52
Ma numesc Tobosaru Bogdan, am 25 de ani,sunt din Targoviste,de profesie economist.Nu m-am prezentat pana acum din lipsa timpului. Nu mai tin bine minte de cand am inceput sa tin cu Dinamo, in orice caz eram mic.Ma uitam la meciurile cu Steaua, pe care nu-i puteam suferi pt. ca era echipa lui Nicu Ceausescu, si efectiv eram impresionat de jucatorii lui Dinamo de atunci,care eu consider si acum ca erau mai valorosi decat ai Stelei.Am fost decat la 2 meciuri ale lui Dinamo(spre rusinea mea): finala cupei Dinamo-National si meciul din returul campionatului recent incheiat Dinamo-Craiova:2-1,de unde am plecat si fara voce.Sper ca de aici incolo sa ajung la cat mai multe.Va salut!

ieppy
29th July 2004, 16:56
Salve Bogdan. esti mai vechi deci nu am ce sfaturi sa iti dau decat sa intri cat mai des pe forum.

WildSkander
29th July 2004, 18:34
Hey fratilor, eu nu stiu decat ca atunci cand cineva se ia de DINAMO sa dau 200% inapoi. Eu ii respekt pe Elyass si pe Mihnea Ionescu pentru ce fac in cadrul NG-ului si sunt pitbull pentru orice dinamovist in parte. A, si nu-mi plac regulile, mi-am pus cercei in ureche si noroc cu Revolutzia ca altfel eram exmatriculat din scoala generala si numai ajungeam in IT.



Pe "SUPORTER" toti cei care tin cu Dinamo sunt caini adevarati. Noi obisnuim aici (cred ca nu ai citit primele pagini de pe acest thread) sa ne prezentam. Oricum fii binevenit in familia noastra si asteptam de la tine un limbaj civilizat. Nu stiu daca ai observat, dar suporterii dinamovisti sunt cei mai civilizati de pe acest forum. Asta nu inseamna ca atunci cand ai ceva de zis trebuie sa taci. Dimpotriva... :)

polniuman
3rd August 2004, 15:29
Vacanta placuta sau concedii reusite tuturor cainilor roshii de aici si din toata tzara, ca vad ca se scrie mai putin acum pe aici, inseamna ca va distrati pe undeva. tineti-o tot asa. vin si eu acusica :ok:

Ayrton
4th August 2004, 09:56
mai ieppy, ce dracu s-a intamplat aicea?

claudio25ro
10th August 2004, 13:25
Prenume:Claudiu
Varsta: 27
Localitate/tara: Constanta/Romania
Ocupatie: Operator LAN(retea calculatoare in cadrul SEEBRIG)/subofiter M.Ap.N.
Cum am inceput sa simpatizez cu Dinamo? :)
Pe la vreo 7-8 ani am mers impreuna cu parinti la rudele din Pantelimon la meciurile de fotbal ale echipelor bucurestene, dar in special ale lui Dinamo, stadionul fiind mai aproape de casa lor si avand un dinamovist in casa(unchiul). De atunci decateori am drum in capitala (si slava domnului...am) merg impreuna cu el la Dinamo. Am devenit dinamovist cu inima si sufletul, cucerit definitiv de galerie. Am trait si bucurii si tristeti alaturi de Dinamo si reprezinta o parte din mine pe care o indragesc si nu as putea sa ma despart de ea vreodata... “Prima iubire si ultima” , caine pan’ la moarte si dincolo de ea…doar cateva lacrimi din trenul ce venea spre Constanta dupa meciul cu Benfica; doar cateva lacrimi de bucurie ce se revarsau pe capota masinii, tot in drum spre casa, dupa victoria cu Zilina..etc.
FORZZA DINAMO! SOPRA TUTTI SIAMO NOI!

bozo
11th August 2004, 10:24
eu tin cu Dinmao de prin 65-66 (cand aveam 7 ani) - un unchi de-al meu era f. bun prieten cu cu un fost MAARE voleibalist de la Dinamo (Derzsei). De atunci tin cu DINAMO si nu numai la fotbal, ci la toate sporturile. Am fost si la meciuri de baschet si handbal.

Rechinul Ucigas
14th September 2004, 17:31
***

edit by ayrton:
ai grija, ai un avertisment, sa nu crezi ca iti poti face de cap la infinit pe aici.

vlad1607
24th October 2004, 11:56
SOPRA TUTTI SIAMO NOI !!! :degete: