PDA

View Full Version : Mai face Dinamo blaturi?



Pages : [1] 2

sunny
23rd March 2003, 06:30
yo zic ca da :D

rasheedkpenny
24th March 2003, 12:21
... astia de la Dinamo nu au vreo cofetarie ca sponsor? Glumeam... sunt putin rautacios!

ivanrobertadrian
24th March 2003, 22:38
cu fotbalisti de genul KIRITA,ALEXA,BURCA TAMAS,FRASINEANU,DRAGAN,ONUT si PIRVU nu poti juca in cupele europene
Sunt dinamovist din pacate dar RAPID,NATIONAL si STEAUA sunt peste noi anul acesta. :evil:

Hellvis
25th March 2003, 17:55
Da!!!!! Cu Steaua :yeah:

rasheedkpenny
25th March 2003, 19:13
O sa isi revina si Dinamo, probabil peste cateva etape... sa vedem cat de repede munca lui Andone va aduce rezultatele dorite in Stefan cel Mare. Urmatorul titlu? Daca fac transferuri inspirate si eventual daca joaca ca o echipa, intr-un an sau doi. Mai conteaza totusi si ce fac celelalte echipe!

07Ex
26th March 2003, 01:36
Eu nu cred ca mai fac blaturi. Ca dovada rezultatele din ultimul timp.

:)

blatistul
28th March 2003, 21:42
nu cred ca mai are rost sa faca blaturi anul acesta ca nu mai are nici o sansa la titlu, dar probabil ca de la anul o sa-i vedem nou in "actiune", daca vor sa traga la tilu

silvio
4th April 2003, 12:05
nu prea mai sunt blaturi...cel putin nu in fiecare etapa.
dar reciprocitati de genul Ceahlaul-Gloria cred ca vor mai fi!
Dinamo nu mai face...vedeti bataile din ultima vreme si cred ca va mai lua una cu Argesu... drak
O fi andone antrenor bun, dar in 2 saptamani nu reuseste mare lucru!!!Vedeti meciu de cupa cu Faru...

deep purple
4th April 2003, 19:36
Pai acum nu mai face. Credeau baietii ca vor luat titlu pe puterile lor. De cand cu atatea blaturi au si uitat cum e sa joci pe bune. Trebuie sa se reapuce de asemenea aranjamente daca nu vor sa pice in B. Fara blaturi Dinamo nu e Dinamo.

07Ex
4th April 2003, 20:58
Nu cred ca de blaturi trebuie sa ne fie frica noua acum ci de arbitrii. Vad ca Dinamo a castigat in cupa in min.93 din penalty. Destul de dubios nu credeti?

Cristi
5th April 2003, 00:03
E cam aiurea sa spui ca Dinamo face blaturi. In sensul ca ma indoiesc ca jucatorii stiu de aranjamente, nici nu e nevoie, doar ceilalti trebuie sa "se lase". Ca doar n-o ceda Dinamo puncte!!! Oricum singurele blaturi din sezonul asta ale lui Dinamo in care au fost implicati jucatorii au fost meciurile Dinu - Florin Marin, Cohn - Dinu sau Netoiu - Dinu. In care multi nu au mai jucat (in special oltenii lui Netoiu).

Hipgnosis
13th January 2006, 17:52
yo zic ca da :D


mananci calule ovaz?

Macar ideea ca atunci cand zici blat in romania te gandesti in primul rand la dinamo, bistria, ceahlaul si e destul de clar care e raspunsul.

pe de alta parte cand spui dinamo, spui....blaturi? :drak:

incet, incet devin sinonime :o:

uti2102
13th January 2006, 17:55
Pai era shi o mica prezentare a lui Don Giovanni.....pe muzica din Star Trek.
Se cheama asha : Blat Trek (ideea nu-mi apartzine)
The final frontier...
These are the 'fixed matches' of F.C. Dinamo.
Its continuing mission: To buy and sell new players...to seek out new ways of making profit;
further embarrassment...To disgracefully bribe all refeeres that haven't been bribed before!''
Monologue of shareholder Giovani Becali at the start of the season

ASP
13th January 2006, 18:48
pai s-au lasat vreodata?

Paul
13th January 2006, 18:50
personal cred ca Becali nu fac face manarii

Il ultima jumatate de an am vazut un singur blat la DInamo : Gloria - Dinamo 1-2 , chiar daca Gloria a ratat o ocazie in min 94 ...

100 % a fost blat (surse locale , ultra sigure)

Rezultatele cu Arges si Jiul (meciuri care in mod normal le-as fi suspectat la blat ) confirma ca Dinamo e pe drumul cel bun ...

Hipgnosis
14th January 2006, 11:40
Rezultatele cu Arges si Jiul (meciuri care in mod normal le-as fi suspectat la blat ) confirma ca Dinamo e pe drumul cel bun ...

adica moare? :drak:

S2K
14th January 2006, 11:46
Ce intrebare ... :D

ASTA E MENIREA LOR!

cip_81
14th January 2006, 12:05
personal cred ca Becali nu fac face manarii

Il ultima jumatate de an am vazut un singur blat la DInamo : Gloria - Dinamo 1-2 , chiar daca Gloria a ratat o ocazie in min 94 ...

100 % a fost blat (surse locale , ultra sigure)



Trec peste faptul ca ati dezgropat un topic mort de aproape 3 ani, dar vreau sa iti spun ceva. Daca memoria nu ma insala, parca atunci cand s-a jucat acel meci, ai spus ca nu l-ai vazut (chiar am sa caut)...acum spui ca l-ai vazut.

O alta chestie, cam acum o luna, cei de la ziarul roz, in frunte cu Ochiosul, au recunoscut ca au gresit cand au catalogat acel meci ca fiind blat...oare au facut acelasi lucru si cand steua a jucat cu Bacaul ?

Paul
14th January 2006, 12:08
nu trebuie sa cauti , nu am fost pe stadion ...
am folosit "l-am vazut " cu un sens generic ... ultimul blat clar , ti-am zis surse sigure :evil:

deja-vu
24th January 2006, 09:13
Numai cand este neaparat necesar. Netoiu& Borcea sunt inca acolo!

cip_81
24th January 2006, 13:03
Pana mai face Dinamo vreun blat, ia sa vedem ce scrie in ziarul roz (de fapt, n-a facut decat sa preia o declaratie a lui Iancu si sa confirme ceea ce stiam cu totii):


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/steiaua.jpg

Duminică seară, la emisiunea Realitatea Sportivă, preşedintele lui Poli, Marian Iancu, a clarificat demiterea lui Cosmin Olăroiu din vara anului trecut, la cīteva zile după meciul Steaua- Poli (2-1). Victoria respectivă le-a asigurat roş-albaştrilor titlul de campioni, iar Gigi Becali declarase atunci că "Poli n-a jucat cu răutate īn Ghencea".

După ce editorialistul Gazetei, Cristian Geambaşu, l-a chestionat pe vicepreşedintele lui Poli Emil Roşianu care este adevărul īn legătură cu rezilierea angajamentului lui Oli, preşedintele Iancu a intervenit. "Să vă spun eu cum a fost! După acel meci care mi s-a părut suspect am decis să-l dau afară pe Olăroiu!", a spus Iancu la Realitatea TV. Acesta a mai povestit că a fost convins apoi de Roşianu să revină asupra deciziei.

La vremea respectivă, conducerea lui Poli a negat că ar fi fost vorba de o demitere, susţinīnd că Olăroiu semnează de fapt un nou angajament cu alt obiectiv şi s-a acreditat ideea că totul a fost o farsă.

Oare sunteti voi in masura sa ridicati piatra si sa dati cu ea?

otinho
24th January 2006, 13:05
mai face dinamo blaturi ?

every single day , single hour tananana :D

Cristy
24th January 2006, 13:09
stiam imediat dupa meci ca a fost , blat , iar acum se confirma si prin venirea lu oli la steaua .

alejandro
24th January 2006, 13:25
da' de blatul international shahtior-rapid,nu zici nimic?vrei sa-mi zici ca ucrainenii au alergat mult pe teren?ala e cel mai evident blat...

sun
24th January 2006, 16:09
yo zic ca da :D

buey baietas , nu ti-e tie rushine ? . Vorbesti asa neintrebat ? :ok:

Nu stiai ca daca zici ceva rau de Dinamo , te salta militia !! :D
Si ti-am spus de atatea ori : nu vb cu strainii ( prea mult ) :drak:

( suntem 3 : sun , sunny si sunchase ) . Mai asteptam si alti copii ;)

steauahamu
24th January 2006, 16:27
Nu cred ca are rost aceasta intrebare ! Atunci cand tu in campionat castigi meciuri in minutele de prelungire prin lovituri de pedeapsa, cand joci cu echipe din alte tari cotate mult mai slabe si te faci de rusine , ce poti sa mai spui ? Doar ca in campionat nu joci cinstit ! Dinamo a fost si va fi campioana blaturilor !

S.O.S.
24th January 2006, 16:53
Ce intrebare e asta? Toata lumea stie ca Dinamo nu poate scapa de astfel de practici cu care a fost obisnuita de la infiintare si pana in prezent. Face parte din natura lor, de club de hoti.

cip_81
24th January 2006, 18:12
Da, dom'le, steaua este Alba ca Zapada fotbalului romanesc. Blatul nu exista in vocabularul ei...e apanajul altora. Cand e de laudat o laudam, asa cum voi face si eu acum. Despre steaua nu pot sa spun decat...Magica, Unica, Inegalabila Echipa. La mai mare. http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/15.gif

remy
25th January 2006, 02:34
Nu le convine cand recunosc atatia ca a fost blat in meciul cu Poli Tim. !
Si unde mai pui ca a fost furt ordinar pe fata, asa castigand un campionat nemeritat. Rushine Olaroiu, JIJI ti-a dat un pumn de arginti si te-a uns antrenor la cea mai blatista echipa din ultimii 2 ani, Steaua.
Si asa vei fi dispretuit de majoritatea oamenilor de fotbal.
Pentru ce s-a facut in meciul Stelei cu Poli, ar fi trebuit retrogrdate amandoua echipele.
Blat ordinar recunoscut de multi stelisti, chiar ! Ciocul mic.

nicu26
25th January 2006, 09:05
Rushine Olaroiu, JIJI ti-a dat un pumn de arginti si te-a uns antrenor la cea mai blatista echipa din ultimii 2 ani, Steaua.
Pentru ce s-a facut in meciul Stelei cu Poli, ar fi trebuit retrogrdate amandoua echipele.
.

Cea mai blatista echipa?!! Ma faci sa rad!!
Si Dinamo cea mai curata echipa!!
No coment!!
Remy, tu nu te dezminti. Acelasi pederas restant ai ramas!

six
25th January 2006, 10:17
Pentru ce s-a facut in meciul Stelei cu Poli, ar fi trebuit retrogrdate amandoua echipele.

:drak: asa ceva!!!???....sincer acuma ne pare rau :rolleyes: dar daca bateam castiga......asa ca :cya: :nah: :bere:

uti2102
25th January 2006, 11:10
Nu le convine cand recunosc atatia ca a fost blat in meciul cu Poli Tim. !
La data respectiva am preferat sa tzinem secretul, pentru a-i proteja pe hibrizi. Acum insa, vazand figurile pe care le au, ne convine sa o spunem clar : Poli Timisoara a fost shi va fi satelitul nostru ! Shi culmea, atat noi cat shi satelitul vom termina in fatza lui Dinamo :happy
Remy, eu propun sa fim exclushi din cupele europene pe 25 de ani, dupa blaturile din ultimele 25 de meciuri europene, toate in numai 12 luni !!! Cata nerushinare, sa faci blat in cupa UEFA !!!

cip_81
25th January 2006, 11:51
Pe cuvantul tau de vajnic sustinator al "maimutei curentate" (cred ca tu erai ala care a trimis mesajul cu "jiji este idolul meu") ca cele 2 echipe vor termina pe primele 2 locuri ? Pana una alta s-ar putea ca in etapa a 3-a din retur sa va puneti piedica reciproc, iar sansa voatra de redresare se numeste Croitoru & co.

uti2102
25th January 2006, 14:14
Pe cuvantul tau de vajnic sustinator al "maimutei curentate" (cred ca tu erai ala care a trimis mesajul cu "jiji este idolul meu") ca cele 2 echipe vor termina pe primele 2 locuri ?
Are U Talkin' To Me ?! :o: Are U Talkin' To Me ?! :o:
Where there's nobody else in here, so I guess you're talkin' to me !!! :ciocan:

Pe cuvantul meu de hingher ca am impresia ca vorbeshti cu Remy ... Te anuntz insa ca-n ciuda faptului ca idolul sau e maimutza curentata, Remy nu spera ca Steaua shi satelitul ei sa termine pe primele 2 locuri. Dar, ca shi in alte cazuri, chiar nu conteaza ce spera Remy :happy

gigel_bucur
25th January 2006, 14:21
ce intrebare e asta: "Mai face Dinamo blaturi?"
mie mi se pare absurda:)
blaturi s-au facut si se vor face in continuare in divizia A. sunt de acord ca Dinamo pare campioana absoluta la capitolul asta, dar pt. un blat trebuie sa fie 2 echipe:happy asa ca...

iulian
25th January 2006, 14:22
..pt. un blat trebuie sa fie 2 echipe..
sau un arbitru....:mda:

Paul
25th January 2006, 14:26
dar pt. un blat trebuie sa fie 2 echipe:happy asa ca...

Sau o echipa si 2-3 jucatori

Sauron
25th January 2006, 14:28
Intrebare retorica :D ! e ceva normal pentru ei sa buleasca meciuri.:no:

gigel_bucur
25th January 2006, 15:04
sau un arbitru....:mda:
nu tata, ala e furt/ciordeala/talharie... sau cum vrei sa-i spui

@Paul - corect, dar iarasi e implicata si partea adversa

Paul
25th January 2006, 15:05
ceea ce face arbitrul se cheama furt...
ceea ce face Dinamo , se cheama blat (adik intelegere) cu arbitrul :P

Deci:
Dinamo face blat
Arbitrul (ii) gura pe aialalti ...

vasile314tzurka
25th January 2006, 15:06
inginerie financiara, reesalonari etc.

p.s. nu exista blat cu arbitrul. e complicitate la furt calificat.

fia
25th January 2006, 21:32
Dar s-a oprit vreodata?

Paul
25th January 2006, 21:35
Dar s-a oprit vreodata?

pe vremea cand Dinamo juca consecutiv cu Steaua si Rapid, lua pauza de la blaturi ... 2 etape e deja un interval
Desi cand Giovanni era boss in Giulesti le`a dat un meci cat un campionat :rosu:

dede
25th January 2006, 21:39
Mai face Dinamo blaturi?
intrebare de baraj...:mda:

Paul
25th January 2006, 21:39
intrebare retorica

cip_81
25th January 2006, 21:55
Mda, fie ca voi. Dar mi-ar fi foarte usor si mie sa deschid un thread asemantor dedicat stelei (dar sunt sigur ca se gaseste vreun comunist care sa-l inchida)...asa cam sa intreb aici. Dar steaua mai face blaturi?

P.S. Oare sunteti in stare sa dati niste raspunsuri demne de fiinte rationale?

Paul
25th January 2006, 21:57
Nu !

Cristy
25th January 2006, 22:03
clar ca face , nu are rost sa le spun pe cele recente , adica cele din tur ca ma plictisesc.

cip_81
25th January 2006, 22:08
Nu !

Asa o fi. Da' cu Bacaul ce a fost (ca sa iau exemplul cel mai la indemana), meci jucat in acest campionat?

Vladek
25th January 2006, 22:09
Mda, fie ca voi. Dar mi-ar fi foarte usor si mie sa deschid un thread asemantor dedicat stelei (dar sunt sigur ca se gaseste vreun comunist care sa-l inchida)...asa cam sa intreb aici. Dar steaua mai face blaturi?


Intrebare dificila. E o afirmatie foarte obisnuita ca "Dinamo face blaturi". Se stie de asemenea ca Dinamo si Steaua erau echipele avantajate in "Epoca de aur", celelalte echipe din Divizia avand ordine stricte sa "nu deranjeze". Naravurile au continuat desigur si dupa Revolutie.

La ora actuala, desi cred ca la numar Dinamo conduce detasat ( avand si mai multi arbitri se pare pe statele de plata ), nu pot sa bag mana in foc pentru Steaua, din simpla logica : intr-o troaca de porci e putin probabil ca cineva sa ramana 100% curat. Lucru care ma supara mult. Ca simplu suporter, sufar parca mai mult cand simt ca n-a fost in regula totul in iarba. Ca n-am castigat fiindca am fost mai buni. La urma urmei, blaturile sunt un mod de a ne fura caciula... rezultatele se vad ( mai ales la Dinamo ) in Europa, unde de-abia am inceput sa mai scoatem si noi capul, cu timiditate la inceput.

Paul
25th January 2006, 22:13
Asa o fi. Da' cu Bacaul ce a fost (ca sa iau exemplul cel mai la indemana), meci jucat in acest campionat?

zi`ne altele ca de asta stim cu totii

100%rapidist
25th January 2006, 23:06
Dinamo nu mai face blaturi de mult timp si nici no sa cada la nivelul ala!!!In toata romania nu sunt blaturi!!!

Paul
25th January 2006, 23:46
si marmota a fluierat 11 m :happy:

remy
26th January 2006, 00:22
Unde era Steaua cea curata. Cred ca foloseste detergent, n-or face reclama si la DERO, ca la Rafo au facut ?
Rad cei care tin cu echipa care se chinuie de aproape 5 ani sa ia un campionat si o cupa a Romaniei, si abia a reusit sa-l ia, cu ajutorul lui Olaroiu (care e stelist pana la moarte.), nu a fost blatul facut de patroni, nu intelegeti gresit, timisoreni. Dar, daca se proba, ar fi trebuit retrogradate in C, cum scrie in regulament (vezi si cazul Genoa care a blatuit un meci).
Si se mai lauda ca ei sant bebelushi si acuza pe altii. Rushine stelisti, mai ales ca recunoasteti ca ati facut blat pt. a lua campionatul.
Dar asta e, la Steaua numai suporteri demagogi, iau apararea cu orice pretz, stil JIJI.

Triphat
26th January 2006, 00:28
Ce blat ma ? Lasa drogurile bai remy! Blat auzi... mama. Numai in Romania se aude asa ceva. Ca dinamovist tre sa accepti faptul ca Steaua a fost mai buna. La vara tot asa o sa zici daca castiga Steaua campionatul. Ai o mentalitate foarta proasta remy. Ma surprinde faptul ca ai 39 de ani..

remy
26th January 2006, 00:47
Copile, stii sa citesti ce au declarat multi stelisti, chiar pe Forum, mai ales Popa si Paul, ca recunosc clar ca Steaua si Olaroiu au facut blat ?
De ce naiba a ajuns Olaroiu rapid la Steaua, fiind dat afara de patron, care a spus clar: a fost blat, dar a tacut, sa nu fie retrogradate amandoua echipele.
Si nu te mai droga, ca prea tare prizezi. E real faptul ca Steaua a castigat, furand, acel meci cat un campionat ? Daca zici nu, e clar ca iei prafuri si nu-ti mai revii.
Si trezeste-te din pumni, ca viata e grea. Tzara te vrea "curat".

iulian
26th January 2006, 01:03
Revenind on topic...Dinamo va face blaturi atata timp ca va exista...ca asa e obisnuita.Punct!

Triphat
26th January 2006, 01:04
Bai masulica... de ce crezi tot ce iese din gura oamenilor prosti ? Conteaza ce a zis Iancu ? De ce nu a fost Oli demis atunci ????!!! Iancu a zis chestia aia la nervi... STEAUA A FOST MAI BUNA... a castigat corect, daca iti vine pe plac sau nu.

Spune-mi tu ca microbist, daca ai vazut meciul, daca a fost blat sau nu..

Angelina Jolie
26th January 2006, 04:17
Eu zic ca nu. Cel putin nu in turul acestui campionat.

remy
26th January 2006, 04:20
Bai masulica... de ce crezi tot ce iese din gura oamenilor prosti ? Conteaza ce a zis Iancu ? De ce nu a fost Oli demis atunci ????!!! Iancu a zis chestia aia la nervi... STEAUA A FOST MAI BUNA... a castigat corect, daca iti vine pe plac sau nu.

Spune-mi tu ca microbist, daca ai vazut meciul, daca a fost blat sau nu..

BAIETASH, STII SA CITESTI ? IA DE AICI:

Duminică seară, la emisiunea Realitatea Sportivă, preşedintele lui Poli, Marian Iancu, a clarificat demiterea lui Cosmin Olăroiu din vara anului trecut, la cīteva zile după meciul Steaua- Poli (2-1). Victoria respectivă le-a asigurat roş-albaştrilor titlul de campioni, iar Gigi Becali declarase atunci că "Poli n-a jucat cu răutate īn Ghencea".

După ce editorialistul Gazetei, Cristian Geambaşu, l-a chestionat pe vicepreşedintele lui Poli, Emil Roşianu care este adevărul īn legătură cu rezilierea angajamentului lui Oli, preşedintele Iancu a intervenit. "Să vă spun eu cum a fost! După acel meci care mi s-a părut suspect am decis să-l dau afară pe Olăroiu!", a spus Iancu la Realitatea TV. Acesta a mai povestit că a fost convins apoi de Roşianu să revină asupra deciziei. :rosu:

La vremea respectivă, conducerea lui Poli a negat că ar fi fost vorba de o demitere, susţinīnd că Olăroiu semnează de fapt un nou angajament cu alt obiectiv şi s-a acreditat ideea că totul a fost o farsă.

deep purple
26th January 2006, 06:16
Eu nu cred ca a fost nici macar un jucator de la Poli in cunostinta de cauza. Probabil Oli i-a terminat cu antrenamentele intentionat, ca altfel nu se explica cum au cazut toti mai ales in repriza a doua. Daca meciul curgea cum au curs primele 30 de minute Poli batea cu 3-0 ca-n Giulesti. Sa nu uitam totusi ce mult ii are Oli la suflet pe dinamovisti de cand i-au furat titlul cu ajutorul Ceahlaului. Nu cred ca-l lasa inima sa ofere trofeul internelor. Ceva parea ciudat acolo, dar se poate sa fi fost totul si pe bune si sa iasa in halul in care a iesit. Nu cred ca Gigi i-ar fi cerut lui Oli personal s-o lase mai moale. Daca o facea, i-ar fi fost frica apoi sa urle in gura mare ca Oli e prietenul lui si nu va juca cu rautate impotriva Stelei.
Gigi nu e asa destept sa manipuleze masele prin presa. Dovada milioanele pe care le-a cheltuit pt 1, ceva voturi.

uti2102
26th January 2006, 10:45
I-auzi domne' ce zice Purple asta.... Io credeam ca Satana e la Mogoshoaia shi, cand colo, ce vad ?! Satana de fapt a plecat de pe Bega shi a ajuns in Ghencea :happy I-a terminat intentzionat, tehnici voodoo, ce shtitzi voi... :sleep:
A fost blat cu jucatorii mah, ce s-o tot taraganam atata. :sleep: Sa nu uitam ca marele dinamovist Contra a fost mielushel in Ghencea :P Deci domnu Remy, mai cotrobaie sa vezi dak n-a fost cumva aranjament Borcea-Jiji. :cool:

cip_81
26th January 2006, 11:43
Ia sa vedem ce scria presa vremii:

Cosmin Olaroiu, antrenorul banatenilor, n-a uitat ca a inceput fotbalul la Steaua si a ajutat gazdele folosind o aparare cel putin ciudata. Titularizarea veteranului Florin Batrinu pe postul de fundas dreapta a surprins toata asistenta, stiut fiind faptul ca veteranul timisorean a jucat intreaga cariera pe postul de fundas central.

Surpinzatoare aceasta decizie daca ne amintim faptul ca Poli venea dupa vreo 5 etape fara gol primit. Dar daca ne amintim ca si atunci cand a venit cu Nationalul langa sere Olaroiu a bramburit echipa, atunci ne dam seama ca nu mai este o simpla coincidenta. Asa ca, au fost 2 antrenori care au ajutat steaua sa castige campionatul...Zenga si Olaroiu (a castigat 6 puncte vitale)...Dumitriu a fost a 5-a roata la caruta.

Hipgnosis
26th January 2006, 12:00
Ia sa vedem ce scria presa vremii:

Cosmin Olaroiu, antrenorul banatenilor, n-a uitat ca a inceput fotbalul la Steaua si a ajutat gazdele folosind o aparare cel putin ciudata. Titularizarea veteranului Florin Batrinu pe postul de fundas dreapta a surprins toata asistenta, stiut fiind faptul ca veteranul timisorean a jucat intreaga cariera pe postul de fundas central.

Surpinzatoare aceasta decizie daca ne amintim faptul ca Poli venea dupa vreo 5 etape fara gol primit. Dar daca ne amintim ca si atunci cand a venit cu Nationalul langa sere Olaroiu a bramburit echipa, atunci ne dam seama ca nu mai este o simpla coincidenta. Asa ca, au fost 2 antrenori care au ajutat steaua sa castige campionatul...Zenga si Olaroiu (a castigat 6 puncte vitale)...Dumitriu a fost a 5-a roata la caruta.

l-as mai adauga aici si pe andone. prietenii stiu de ce:rosu:
dinamo - steaua 0-1 , cristea :ok:
steaua - dinamo 1- 0 dica :ok:
dinamo a luat o pct cu Steaua, 0 pct. cu national si 1 pct cu rapid .
Adica 1 pct. din 18 in confruntarile cu echipele importante din romania, cu care a jucat....pe bune. bleah, si voi aveti pretentii la titlu doar pt. ca bateti lejer bistrita-arges-bacau-jiul.
pai nu va e putin rusine???

cip_81
26th January 2006, 12:56
Gica Popescu spunea despre Galatasaray, pe vremea cand juca el acolo (nu mai retin in ce sezon), ca nu a reusit sa invinga nici o echipa mare din Turcia (a pierdut in fata lui Fener cu 4-0 si 3-2) dar asta nu a impiedicat-o sa ia titlu...iar steaua, in tur, nu a invins nici o echipa cu pretentii la primele locuri (dar v-ati facut puncte pe seama Nationalului, Tg-Jiului, Bacaului, Farului, Jiului).

six
26th January 2006, 13:32
fratilor,daca POLI,Steaua,Rapid,Clooj,Constanta se contreaza cu Dinamo nu au cum sa "regizeze" ceva.....nu???problema este sa si putem...:rolleyes: :nah: :thinkso:

Triphat
26th January 2006, 13:45
BAIETASH, STII SA CITESTI ? IA DE AICI:

Duminică seară, la emisiunea Realitatea Sportivă, preşedintele lui Poli, Marian Iancu, a clarificat demiterea lui Cosmin Olăroiu din vara anului trecut, la cīteva zile după meciul Steaua- Poli (2-1). Victoria respectivă le-a asigurat roş-albaştrilor titlul de campioni, iar Gigi Becali declarase atunci că "Poli n-a jucat cu răutate īn Ghencea".

După ce editorialistul Gazetei, Cristian Geambaşu, l-a chestionat pe vicepreşedintele lui Poli, Emil Roşianu care este adevărul īn legătură cu rezilierea angajamentului lui Oli, preşedintele Iancu a intervenit. "Să vă spun eu cum a fost! După acel meci care mi s-a părut suspect am decis să-l dau afară pe Olăroiu!", a spus Iancu la Realitatea TV. Acesta a mai povestit că a fost convins apoi de Roşianu să revină asupra deciziei. :rosu:

La vremea respectivă, conducerea lui Poli a negat că ar fi fost vorba de o demitere, susţinīnd că Olăroiu semnează de fapt un nou angajament cu alt obiectiv şi s-a acreditat ideea că totul a fost o farsă.

Aha, si tu il crezi pe Iancu mosulica ? Nu ma intereseaza pe mine ce a zis el... meciul n-a aratat a blat, s-a vazut in joc.. lasa tu declaratiile care nu valoreaza 2 bani... ultimul meu post despre Steaua pe acest thread.

Hipgnosis
26th January 2006, 13:46
Gica Popescu spunea despre Galatasaray, pe vremea cand juca el acolo (nu mai retin in ce sezon), ca nu a reusit sa invinga nici o echipa mare din Turcia (a pierdut in fata lui Fener cu 4-0 si 3-2) dar asta nu a impiedicat-o sa ia titlu...iar steaua, in tur, nu a invins nici o echipa cu pretentii la primele locuri (dar v-ati facut puncte pe seama Nationalului, Tg-Jiului, Bacaului, Farului, Jiului).

ideea ramane: de ce desi ati luat 1 pct din 18 cu echipele cu care ati jucat pe bune, vroiati totusi titlul???
pe tine nu te doare ca in fata Stelei nu prea ati miscat??

remy
26th January 2006, 14:45
Ce siguri erau toti ca Steaua va lua campionatul lejer, doar aveau 6 puncte distanta, dar, in retur ziceai ca-s niste legume, pierdeau puncte en-gross. Iar spre sfarsit, abia mai respirau (AIA MICI DE RESPIRA GREU), si in ultimele meciuri, vazand ca nu se mai poate castiga normal campionatul, s-a umblat la cutiutza cu surprize. Ultimele meciuri au fost blaturi (mai putin, se pare, cel cu Brasovul), dupa ce a fost dat afara ZENGA, care nu accepta blaturile. Nu e curios ca dupa ce a fost dat afara, a castigat Steaua cam tot ? Banul sa traiasca !
Si daca Dinamo n-avea ghinionul din ultima secunda cu Rapidul, cand a luat un gol stupid, era campioana cu multe etape inainte.
SI ASA, STEAUA O LUA IN MANA IAR, CU JIJI SEF.
DOAR ASA SA SE IA CAMPIONATE DE CATRE CEA MAI BOGATA ECHIPA SI CEL MAI BINE PLATITI JUCATORI.
CA DOAR DINAMO NU SE ASEAMANA CU EI LA BOGATIE, DAR SI LA PROSTIA OAMENILOR DIN CONDUCERE.

alejandro
26th January 2006, 15:13
Iar spre sfarsit, abia mai respirau (AIA MICI DE RESPIRA GREU),
Mey remy,noi a trebuit sa jucam si in UEFA,nu doar in campionat...da' deah,matale stii mai bine:sleep:

dede
26th January 2006, 15:15
a fost blat, dar a tacut, sa nu fie retrogradate amandoua echipele.
da o lae
pai daca era asa (vb de ro, nu de ce stiu io ce alte tari), nu o mai vedeam noi pe dinamo in A

Sauron
26th January 2006, 15:18
Nici vorba sa faca blaturi, ce Dinamo e patiserie sau pecarie :D ?....cu toate ca unii de acolo din conducere mai bine ar face praji decat sa-si arate moacele la TV.:ciocan:

uti2102
26th January 2006, 16:11
iar steaua, in tur, nu a invins nici o echipa cu pretentii la primele locuri
Asha cum ne-atzi obishnuit in ultima vreme, voi catzeii, facetzi afirmatzii ne-argumentate. Ia d-aci :

Steaua
Acasa :
- a batut FC National (3)
- a facut egal cu Dinamo (1)
4/6

Deplasare :
- egal cu Rapid (6)
- egal cu Poli (4)
- victorie cu Farul (8)
- infrangere cu CFR (4)
- victorie cu Arges (6)
8/15

De remarcat ca in retur Steaua va avea deplasari grele doar in Cotroceni shi in Groapa !

Dinamo
Acasa :
- a batut Rapid (6)
- a batut Poli (4)
- a batut CFR (4)
- a pierdut cu Farul (8)
- a pierdut cu Arges (6)
9/15

De remarcat ca in retur Dinamo va avea deplasari grele la Rapid, Timishoara, Cluj, Argesh, Constantza !!!

Deplasare :
- egal cu Steaua (2)
- infrangere cu National (3)
1/6

Bilantz : Steaua 12/21, Dinamo 10/21
Asta in conditzile in care Dinamo a avut un tur ushor de campionat, daca analizam locurile de desfashurare ale partidelor cu ocupantele primelor 8 locuri !

Sunt sigur ca in retur se va mentzine trendul conform caruia Dinamo cashtiga putzine puncte in fatza echipelor de pe primele pozitzii !

Paul
26th January 2006, 17:00
Ia sa vedem ce scria presa vremii:

Cosmin Olaroiu, antrenorul banatenilor, n-a uitat ca a inceput fotbalul la Steaua si a ajutat gazdele folosind o aparare cel putin ciudata. Titularizarea veteranului Florin Batrinu pe postul de fundas dreapta a surprins toata asistenta, stiut fiind faptul ca veteranul timisorean a jucat intreaga cariera pe postul de fundas central.

Surpinzatoare aceasta decizie daca ne amintim faptul ca Poli venea dupa vreo 5 etape fara gol primit. Dar daca ne amintim ca si atunci cand a venit cu Nationalul langa sere Olaroiu a bramburit echipa, atunci ne dam seama ca nu mai este o simpla coincidenta. Asa ca, au fost 2 antrenori care au ajutat steaua sa castige campionatul...Zenga si Olaroiu (a castigat 6 puncte vitale)...Dumitriu a fost a 5-a roata la caruta.


Vad ca dezgropi un mort aiurea ...

1) Plecam de la ideea ca Poli s-a dat la o parte... este posibil , nimeni nu detine adevarut absolut , sunt niste argumente care ne duc spre ideea asta (golul 2 luat de Marius Popa pare inexplicabil)

Insa:
- campionatul nu l-ati pierdut din cauza acelui meci : v`am batut tur retur 1-0 | 1-0 , deci ciocu mic

- nici meciul vostru de la Pitesti nu a fost tocmai curat (la acea vreme) ...acum dupa ce v`a ciocanit Argesu la voi acasa credibilitatea a crescut

- in acel campionat arbitrii au tras cu voi una intr`una , si prietenii nu v-au lasat la nevoie (sa`ti mai amintesc de Craiova cum a venit cu olimpicii de la matematica.... :rosu: )

- Campionatul a fost castigat pe merit de Steaua , degeaba dezgropi un mort

Stim bine cum ati luat titlul in 2002 (blatul cu Ceahlaul) insa istoria retine doar ca ati luat un titlu ... Deci las`o moarta ca pute ...

Valoarea se vede in Europa si e greu sa observati realitatea ... :no:

Paul
26th January 2006, 17:03
Eu nu cred ca a fost nici macar un jucator de la Poli in cunostinta de cauza. Probabil Oli i-a terminat cu antrenamentele intentionat, ca altfel nu se explica cum au cazut toti mai ales in repriza a doua. Daca meciul curgea cum au curs primele 30 de minute Poli batea cu 3-0 ca-n Giulesti. Sa nu uitam totusi ce mult ii are Oli la suflet pe dinamovisti de cand i-au furat titlul cu ajutorul Ceahlaului. Nu cred ca-l lasa inima sa ofere trofeul internelor. Ceva parea ciudat acolo, dar se poate sa fi fost totul si pe bune si sa iasa in halul in care a iesit. Nu cred ca Gigi i-ar fi cerut lui Oli personal s-o lase mai moale. Daca o facea, i-ar fi fost frica apoi sa urle in gura mare ca Oli e prietenul lui si nu va juca cu rautate impotriva Stelei.
Gigi nu e asa destept sa manipuleze masele prin presa. Dovada milioanele pe care le-a cheltuit pt 1, ceva voturi.

Fugi mah de aici cu exterminarea ...

Jucatorii nu prea au avut chef sa joace , cu exceptia lui Contra , si Viorel Moldovan 2 caini pana la moarte , si a lui Mansour care nu stie ce e ala blat

Cea mai simpla explicatie e ca aveti boala pe Dinamo , si in meciul asta si daca s-ar juca de 100 de ori , tot noi am fi castigat...

Cristy
26th January 2006, 17:07
lol moldovan caine pana la moarte =))

Paul
26th January 2006, 17:10
sssssssht , parintzii lui au stat in bloc cu mine pana acu 6-7 ani cand ne-am mutat ;
Stiu care e mentalitatea familiei lui , fratesu mai mic intra in doliu cand lua Dinamo bataie , si zicea ca toti sunt caini , basca a jucat si la DInamo ...

Junuioru are un BMW seria 7 , cu nr BN-77 -FCD , luati de fratioru mai mare...

Si la cum a jucta Moldovan in meciu ala e clar ca a tras pentru Dinamo

cip_81
26th January 2006, 17:11
S-a dus pana la locul 8, ca sa dea de Farul, ca deh, i-a invins turma. Poate si Bistrita are pretentii...doar a invins si rapid si steaua..ma rog, are mai putina importanta.


Sunt sigur ca in retur se va mentzine trendul conform caruia Dinamo cashtiga putzine puncte in fatza echipelor de pe primele pozitzii !

Dap, putine asa cum sunt, 3 dintre puncte (care de fapt inseamna 6) vor fi obtinute in fata echipei transhumantei.

P.S. Se pare ca divagam, mi se pare absurd sa recunosti ca a ta echipa se mai ocupa cu potlogarii, dar sa arunci cu noroi in altii. Tipic pentru unii care au ajuns la un grad de evolutie cam la nivelul unei pietre.

ronaldinhoh
26th January 2006, 17:12
lol moldovan caine pana la moarte =))

Steaua va ramane pentru totdeauna cea mai tare echipa din romania.cine se crede rapidul sau dinamo cand spun ca se lupta pentru titlu?la dinamo toti sunt stelisti bai.trezirea!Steaua a facut renume tarii macar fiti recunoscatori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

deep purple
26th January 2006, 17:55
lol moldovan caine pana la moarte =))
Mie mi-a placut aia cu Contra cel mai mult. Omul suna zilnic din Spania in Cipru sa vada cum merg pregatirile la Poli si ei ii spun "caine pan' la moarte". :D
Si cat s-a rugat Dinamo de el sa vina pe imprumut la ei.

Paul
26th January 2006, 17:57
uita`te la meciurile DInamo - Poli 1-0 (gol Ionut Balan ) si Steaua - Poli 2-1 , compara cum a jucat Contra in cele 2 meciuri si apoi discutam pe o baza reala...

deep purple
26th January 2006, 17:59
Steaua va ramane pentru totdeauna cea mai tare echipa din romania.cine se crede rapidul sau dinamo cand spun ca se lupta pentru titlu?la dinamo toti sunt stelisti bai.trezirea!Steaua a facut renume tarii macar fiti recunoscatori!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asa se vede si din aceasta poza de la antrenamente. Sa-nteleg ca Steaua a dat fotbalul pe alte pasiuni?

http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/01/26/home/136436207192779128eb3_250_200_.jpg

Paul
26th January 2006, 18:05
hahaha ...
v`ati trezit si voi ...

alejandro
26th January 2006, 18:08
mai bine mai tarziu decat niciodata...

APercele79
26th January 2006, 18:22
:drak:
Asa se vede si din aceasta poza de la antrenamente. Sa-nteleg ca Steaua a dat fotbalul pe alte pasiuni?

http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/01/26/home/136436207192779128eb3_250_200_.jpg
asta e planul lu olaroiu...cica le trebuie proteina ca sa ajunga liderii campionatului....deci ce vedeti in poza aia, era ACUMULAREA PROTEINEI :drak:

Paul
26th January 2006, 18:24
vezi ca urmeaza perioada de reproduceri in lumea canina ...

APercele79
26th January 2006, 18:26
vezi ca urmeaza perioada de reproduceri in lumea canina ...

participi???

Paul
26th January 2006, 18:27
ce treaba am eu cu lumea canina ?

APercele79
26th January 2006, 18:29
pai vad ca esti iubitor de caini....ce iti place sa te bagi in seama cu alb-rosii...

Paul
26th January 2006, 18:30
nu vezi avatarul meu , cat de mult ii iubesc?

APercele79
26th January 2006, 18:31
eeee nu stiu...si michael jackson era insurat, asta il face heterosexual??
eu sunt convins ca ai camera plina cu fulare-tricouri-fanioane alb-rosii

Paul
26th January 2006, 18:34
am doar un tort mare pe masa, alb (frisca) si scris cu rosu ... "de la Borcea" :D
sub el : Produs si ambalat de Coferariile "Ana"

ma bag sa`l halesc :D

APercele79
26th January 2006, 18:35
vezi nu manca cu prea multa pofta, nu cumva sa te ineci :)

Paul
26th January 2006, 18:37
ma opresc cand ajuns la blat ... ala nu`mi place

APercele79
26th January 2006, 18:40
lasa blatul ptr olaroiu si nea gigi
stiu ei ce-i bun

Paul
26th January 2006, 18:42
ti`l dau tie in fatza ...
stii tu ce gust amar are ...

PS.
Va saluta Bistrita si Sportul :D

APercele79
26th January 2006, 18:43
iar pe voi poli cu bacaul

uiti cum ati luat singurul vostru campionat in 5 ani
ultima etapa cu poli

hahaha, nu as vorbi de blaturi
si dinamo si steaua sunt profesioniste la capitolul BLAT

deep purple
26th January 2006, 19:36
nu vezi avatarul meu , cat de mult ii iubesc?

In cativa ani vei vedea ca poti sa iubesti "doggy style" si sa urasti Dinamo in acelashi timp.

philos
26th January 2006, 20:13
@ deep
depinde unde e pozitionat in doggy style :D

Cristy
26th January 2006, 20:36
auzi ce tupeu sa zica de sportu ca face blat cu dinamo, da cu steaua in tur nu vede ....

Paul
26th January 2006, 21:52
ala l`ai vazut tu ...
la cat il iubim pe Dan Petrescu , fi sigur ca nu ne-a dat el meciu ...
va oftica ca pe voi v`au executat ... :D

deep purple
26th January 2006, 22:06
@ deep
depinde unde e pozitionat in doggy style :D

Preferintele sunt la alegere, dar n-am vrut sa intru in amanunte. :drak:

Cristy
26th January 2006, 22:26
ala l`ai vazut tu ...
la cat il iubim pe Dan Petrescu , fi sigur ca nu ne-a dat el meciu ...
va oftica ca pe voi v`au executat ... :D

ne oftica ca nu joaca tu toti la fel de tare , iar cu voi a stat capra .
e bine ca a plecat blatistu , acu o sa va fie mai greu sa bateti ;)

remy
27th January 2006, 00:02
sssssssht , parintzii lui au stat in bloc cu mine pana acu 6-7 ani cand ne-am mutat ;
Stiu care e mentalitatea familiei lui , fratesu mai mic intra in doliu cand lua Dinamo bataie , si zicea ca toti sunt caini , basca a jucat si la DInamo ...

Junuioru are un BMW seria 7 , cu nr BN-77 -FCD , luati de fratioru mai mare...

Si la cum a jucta Moldovan in meciu ala e clar ca a tras pentru Dinamo

Ce naiba, tu chiar vrei sa spui ca le stii pe toate ?
Dar stirea ca Hamutovsky va reveni sigur la Steaua ? Sau cea ca Alexa nu va fi luat 100 % de catre Dinamo inapoi ?
Mai lasa-ne cu siguranta ta, ca dai gres mereu.
Cu cine ai mai copilarit, sau ai fost vecin ? Cumva cu JIJI, VADIM, sau mai sigur, cu George Bush !

alejandro
27th January 2006, 09:40
D-le remy,matale si d-l Marius ati zis fara atacuri la persoana,da?Asa ca vor respectati-va propria cerere.Mersi...

cosmin_is
27th January 2006, 12:26
un singur vreau sa va spun....dinamo este si va fi mereu rusinea Romaniei si a lumii!

superchumbo
27th January 2006, 13:58
specialitati ale suporterilor alb-rosii:

1) batai in alte tari
2) scuipat jucatorii (Dorinel Munteanu)

STEAUA-MANIA
28th January 2006, 09:23
uiti cum ati luat singurul vostru campionat in 5 ani
ultima etapa cu poli

Auzi,ia calculeaza din 2000 pana in 2005,vezi cine a castigat campionate:STEAUA 2001&2005,dinamo in2000 2002&2004
Ce te agiti atata?per total STEAUA are cele mai multe trofee castigate:campionate ale romaniei,cupe ale Romaniei,supercupe ale Romaniei & Europei ,Cupa Campionilor!Spune-mi ce ati facut pt fotbalul romanesc?In afara de blaturi,vreau sa-mi zici rez remarcabile.

steauahamu
28th January 2006, 10:27
Doamne ce intrebari pui si tu ? Cum adica ce au facut dinamovisti pt fotbalul romanesc ? Ei transmit mesajul pacii in europa , echipa pacii , nu bat pe nimeni ! Vezi ce simplu e raspunsul la intrebarea ta?

100%rapidist
28th January 2006, 11:27
pai Dinamo nu a realizat nimic in fotbalul romanesc doar a stricat imaginea acestuia!!!

uti2102
28th January 2006, 12:33
Shi cand te gandeshti ca ei sunt cu gura cea mai mare !!! :happy

remy
29th January 2006, 01:56
Multumiti-i lui Ceausescu, care va bantuie si acum (vezi si poza de pe sectiunea "Steaua"-Caterinca, sant sugestive.)
Nu l-ati comemorat pe 26 ianuarie, ca doar e pe langa voi, in Ghencea.
Nu bantuie fantoma pe acolo ?
De-asta nu mai jucati voi in Ghencea, ca va bantuie stafiile.

phlo
29th January 2006, 02:02
ma stelistilor voi ati uitat cum ati dominat fotbalul romanesc pe vreamea lui ceausescu ?????????:ciocan:

iar pt rapid : ma voi chiar ca nu contati. nu cunoasteti cuvantul istorie

uti2102
29th January 2006, 11:07
ma stelistilor voi ati uitat cum ati dominat fotbalul romanesc pe vreamea lui ceausescu ?????????:ciocan:

Sigur ca n-am uitat palmaresul dezastruos pe care-l aveam in fatza voastra pe vremea comunismului :drak:
Dar mai important e cum dominam fotbalul romanesc DUPA Ceausescu !

cip_81
29th January 2006, 11:42
Shi cand te gandeshti ca ei sunt cu gura cea mai mare !!! :happy

Ha, ha, noi suntem cu gura mare ? Recunoasteti ca ati facut si mai faceti blaturi dar ii acuzati pe altii (tipic pentru niste fiinte pentru care altii gandesc in locul lor) ? Hotii striga hotii...pacalicilor.

phlo
29th January 2006, 12:05
Sigur ca n-am uitat palmaresul dezastruos pe care-l aveam in fatza voastra pe vremea comunismului :drak:
Dar mai important e cum dominam fotbalul romanesc DUPA Ceausescu !

eu ma referea la furturile pe care le facea steaua atunci :rosu:

uti2102
29th January 2006, 12:53
Pai pe threadul asta noi ne referim la furturile pe care le face Dinamo ACUM :)

@cip : eshti chiar haios :D ma amuza copios obrazul tau gros :) auzi la el, ca cica "hotzii striga hotzii" :happy suntetzi de rasul lumii, Dinamo FC :evil:

cip_81
29th January 2006, 13:21
Perioada '85-`89, '93-'98, cum s-a desfiintat o echipa ca sa luati un titlu, cum ati scapat de la retrogradare dupa primul vostru an de existenta, cupa '88, 104 meciuri fara infrangere, sezonul trecut, turul asta (si ma opresc aici ca vreau sa ma duc sa mananc) nu va spun nimic...nici nu ar avea cum sa va spuna, doar aveti numai zer in creier. Noi avem puterea sa ni le recunoastem pe ale noastre, voi, in schimb, nu...aaa, le recunosteti doar pe cele din cupele europene.

Alpopa, tu te poti duce si la circ...iti promit ca voi fi prezent la toate spectacolele tale...voi sta in primul rand.

uti2102
29th January 2006, 14:29
Perioada '85-`89, '93-'98
/hello
Urmeaza 05-09, sa ne facem din nou seria traditzionala de 5 titluri la rand cashtigate intr-un deceniu. :ok:

PS : ma lasa reci remarcile dumitale la adresa mea; e bine insa ca ai impresia ca ma pun la mintea ta, doar-doar itzi mai antrenezi neuronii :happy

cip_81
29th January 2006, 15:32
PS : ma lasa reci remarcile dumitale la adresa mea; e bine insa ca ai impresia ca ma pun la mintea ta, doar-doar itzi mai antrenezi neuronii :happy

Sa stii ca-i valabila si reciproca...e bine ca macar am ce sa antrenez, tu nu, ai tai sunt dati cu imprumut la un caine...ca sa turbeze. Sau la o oaie ?...sa devina si mai proa...aaa, mai bine lasa.

Noi, blatistii, o sa va lasam in durerea voastra, neprihanitilor. Noi ramanem cu blaturile noastre, voi cu corectitudinea (nu degeaba vi se spune Magica Unica Inegalabila Echipa steaua Bucuresti)...va lasam sa castigati totul pana in 2009, sa castigati si cupa UEFA (apropo, dupa ce o sa castige cupa UEFA stii ce o sa faca Jiji ? O sa scoata calculatorul din priza...s-a saturat de atata joaca...la toamna il baga iar, iar incepe joaca, iar se lauda, turma il crede (deh, ce pretentii sa avem de la niste fiinte gregare de langa sere), iar castiga, iar il opreste...si tot asa). Hai ca v-am lasat, numa' "bine".

Paul
29th January 2006, 16:13
'93-'98,


care e problema ... ce nu va convine ref. la perioada asta?

Dudubetwin
29th January 2006, 16:43
bai ... Dinamo a facut .. face si va face si de acuma in colo Blaturi !!!!!! cu cate blaturi o facut ei .. doborau recordu mondial pt cel mai mare TORT !!! :rosu: pt dINamo!!

philos
29th January 2006, 18:00
@cip
ca de obicei, penibilul jignirilor tale ma amuza :D...altceva in afara de oi care nu stiu sa numere mai ai in bagajul de cunostinte?


(vezi si poza de pe sectiunea "Steaua"-Caterinca, sant sugestive.)

Uite aici ce-a mai tare poza de la sectiunea pe care o mentionezi matale: http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=10630&d=1138190274

Dinamo a facut, face si va face (nu-i asa ca putem conjuga verbul asta la toate timpurile!!!) blaturi....

Despre blaturile Stelei sau ale altor echipe faceti alt thread...

cip_81
29th January 2006, 18:38
Mai, philos, eu cred ca tu suferi de dislexie (sper ca nici asta s-o consideri o jignire, ca atunci chiar imi dau seama cu cine am de-a face)...vezi ca pomenesc de vreun numarat ? Sau iti place sa te repezi ca un berbec ?


Dinamo a facut, face si va face (nu-i asa ca putem conjuga verbul asta la toate timpurile!!!) blaturi....

Nu-i asa ca primul cuvant poate fi inlocuit si cu steaua ? Noi le recunoastem, voi sunteti in stare?

aaa, sa nu uit, apropo de imagini, imaginea asta inaintea carui meci al stelei este? Ca m-am certat cu un suporter stelist pe tema asta. Eu ziceam ca este inaintea meciului cu Bistrita, el zicea ca era inaintea meciului cu Bacau. Pana la urma el a avut dreptate, meciul cu Bistrita s-a jucat fara spectatori (ala mic din departare e un bun amic al meu).


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/Driving20sheep.jpg

Ioca10
29th January 2006, 19:43
Putem spune ca dinamo intradevar nu mai face blaturi un argument in acest sens fiind parcursul incredibil pe care l-au avut si anul acesta in cupele europene.dinamo a aratat ca o echipa solida care stie ce vrea de la meciurile internatzionale sufocandu-l practic pe adversar.In campionat merita sa fie pe primul loc deoarece au practicat un fotbal spectaculos reusind nenumarate victorii doar ghinionul facand (DOUDA:D)ca in unele meciuri sa nu isi faca norma de 5 goluri.(Am vrut sa subliniez ca dinamo nu MAI FACE BLATURI:D):happy

uti2102
29th January 2006, 19:47
Ashtia-s suporterii dinamovishti venitzi sa cumpere bilete la meciul din tur din Ghencea ! Ala negru din departare e fraieru' care a uitat sa se camufleze shi shi-a luat-o in bot... :evil:

remy
29th January 2006, 22:48
Stelistii is buni pt. Rugby, K1 sau Box (vedeti ultimele meciuri amicale).
Chiar ca sunt ciobani adevarati.
Si, odata cu realegerea Nashului la al n-lea Congres, JIJI are pile sus la imparatzie si va trage sforile, dar tot Dinamo va fi fruncea, ca-s cu 3 clase peste.
Stelistii nu vad blaturile Stelei de anii astia !
Si comentati tot ce spun eu pe Forum, nu doar ce va convine, o fraza doua, chiar daca doare.

uti2102
29th January 2006, 23:09
tot Dinamo va fi fruncea, ca-s cu 3 clase peste.

La umilintze, desigur :)

philos
30th January 2006, 00:09
@ cip
ori ai inceput sa uiti si tu ca babele...pai faza cu "voi stelistii nu stiti sa numarati" face parte din asa-zisul tau arsenal :D...destul de limitat de altfel...

n-am spus ca steaua e usa de biserica...dar thread-ul asta e dedicat blaturilor cainilor...ori n-am vazut sa recunoasteti voi ca faceti blaturi, ci sa aduceti mereu in discutie ce fac altii...halal argumente !!!

cat despre poza, e cu putin timp inainte ca berbecutzii sa-l faca posta pe ala mic din spate de care pomenesti tu :)...

aaa si ca sa nu raman dator cu poza...faza de mai jos e ceva obisnuit printre caini sau e numa' ala turbat? :D

cip_81
30th January 2006, 00:42
Booon, stai sa termin portocala asta (are coaja, si noi, cainii, nu mancam cu coaja cu tot (deh, fiinte inteligente), asa cum fac altii...sau altele)

Gata, am terminat (ce buna a fost)...ia spuneti, dar pe domnisoara o cunoasteti ? Am avut-o si ca avatar, dar niste comunisti ros-albastrii, care taie si spanzura pe aici, au interzs-o. http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/2.gif


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/4HCMY9.jpg

E Miss steaua 2005 (o asteptam si pe 2006)...uita-te si tu ce suava e...exact pe placul vostru. Cand vi se face dor de ea, o pun numaidecat aici.


Ashtia-s suporterii dinamovishti venitzi sa cumpere bilete la meciul din tur din Ghencea ! Ala negru din departare e fraieru' care a uitat sa se camufleze shi shi-a luat-o in bot...

Ai dat-o-n bara cu suporterii dinamovisti...insa ceva, ceva stii tu...intr-adevar, acolo este langa stadion, curbele alea paralele pe care le vezi tu acolo reprezentand linia lui 41, iar voi v-ati postat chiar pe ea. Degeaba incearca "jandarmul" sa va indepeparteze de acolo...v-ati bulucit acolo si pace. Ati vazut si voi cand arata la stiri accidente in care este implicata oaia, nu moare una...moare o turma intreaga...toate se baga sub rotile masinilor, trenurilor.


ori n-am vazut sa recunoasteti voi ca faceti blaturi, ci sa aduceti mereu in discutie ce fac altii...halal argumente !!!

Ia sa cauti tu prin arhiva sa vezi cam ce spuneam eupe aici referitor la subiectul in cauza.

remy
30th January 2006, 04:08
Lasa-i, ca santem satui de demagogie.
Nu ti-or recunoaste ei nimic rau la Steaua, nici macar violentele repetate, in tribune si pe teren. In plus, mai fac si blaturi, chiar si Olaroiu a recunoscut ca ar face orice sa castige campionatul.

philos
30th January 2006, 05:00
Ia sa cauti tu prin arhiva sa vezi cam ce spuneam eupe aici referitor la subiectul in cauza.

amice nu stau sa-ti caut tie arhiva...mai ales ca-s nou-venit pe forumul asta...dar asta e impresia lasata de ultimele voastre mesaje...va aparati condamnandu-i pe altii...in fine, poate fi si asta o tactica...deh, adik toata lumea face prostii pe aci si dinamo s-a aliniat la regula generala...

cat despre poza, nush daca aia o fi cea mai de belea mioritza...dar asta de mai jos e sigur e o catea turbata :D (si poza nu e nici macar 'aranjata')

relansat
30th January 2006, 05:38
ca sa raspund la intrebare ... nu cred ca se mai practica blaturi in divizia A :o:

decat doar cate o mica reciprocitate(ma lash sa te bat la mine acasa,si eu o

las mai moale in retur) ... problema dom'le este ca dinamo uita,al dreak sa fie

ei de smekeri,de promisiunea facuta ... deci asta este problema :D

niste Futjincurishti :jerk:

Cra10veanu
30th January 2006, 06:09
intrebare mai face ? adica s-au oprit sau deh ? :D dovada pe fiecare an, in campionat sefi, in europa batjocuri

Sauron
30th January 2006, 10:32
Nu mai fac blaturi, fac checuri:no:

uti2102
30th January 2006, 11:43
Tu shtii mai bine Sauron :) Cat ai primit pentru ultima etapa din sezonul trecut ?! :drak: Sau satelitzii nu mai primesc nimic cand blatuiesc meciuri ?! :evil:

Sauron
30th January 2006, 11:56
Popica, cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe Oli ca e la voi, cine stie poate in etapa a patra o sa joace Ogararu fundas central si Goian fundas dreapta, ce zici ?:D

uti2102
30th January 2006, 11:59
Nu e bai, oricum Banel o sa se joace leapsha cu voi pe banda dreapta :) Iar Goian o sa-i tzina de guler in tusha pe Coman shi Simek :D Daca e nevoie le mai scoate shi-un dinte :evil:

gicu
30th January 2006, 12:08
alpopa, ai terminat sesiunea? :D vad ca una doua te bagi sa vorbesti de Dinamo...

Sauron
30th January 2006, 12:09
Ce stii tu, Balace o sa-i dea cu parul in ochi coloratului, shi despre bataie vad ca sunteti periculosi tare.:ciocan:
Ce antrenor va luati dupa etapa a 4-a? ......poate Nadia:D

relansat
30th January 2006, 17:37
buey sauron ... in loc tau nu as mai vorbi ... nu ti-e rusine sa ai pretentii la

campionat cu jucatori ca balace si alti expirati pe care i-ati luat de la echipe

retrogradate ... vezi plesan care trecu pe la dinamo - marea voastra rivala ...

bleah

deep purple
30th January 2006, 18:30
... vezi plesan care trecu pe la dinamo - marea voastra rivala ...

bleah

Si care-i problema? Cel mai prolific atacant al lui Poli din toate timpurile a fost Ciosescu, transferat de la si mai marea rivala UTA.
Balace are alti doi inlocuitori pe postul lui. Avem mai mult de 11 jucatori in lot.

Sauron
31st January 2006, 10:00
buey sauron ... in loc tau nu as mai vorbi ... nu ti-e rusine sa ai pretentii la
campionat cu jucatori ca balace si alti expirati pe care i-ati luat de la echipe
retrogradate ... vezi plesan care trecu pe la dinamo - marea voastra rivala ...
bleah
buey moldovene habar nu ai ce este pe aici, probabil esti plecat la rude sau la capsune de ceva vreme.:D
Cat despre expirati ciocu mic , ce expirat mai mare ca Onut vrei? Onut pe unde trecu ? parca a facut shi hent in careu la un meci cu Dinamo:jerk: .
Plesan e din Moldova Noua, nu din Moldova ce are insemn heraldic un bou.;)

six
31st January 2006, 10:39
@ relansatule,in locu tau mi-as face probleme cu matineu,dupa aia as vorbii .....de expirati(chiar asa!!??)va meritati soarta...:rosu: :headbang: :jerk:

be@
31st January 2006, 12:16
buey moldovene habar nu ai ce este pe aici, probabil esti plecat la rude sau la capsune de ceva vreme.:D
Cat despre expirati ciocu mic , ce expirat mai mare ca Onut vrei? Onut pe unde trecu ? parca a facut shi hent in careu la un meci cu Dinamo:jerk: .
Plesan e din Moldova Noua, nu din Moldova ce are insemn heraldic un bou.;)

Buey , ia lasa-l tu pe Onut in pace , ca e capitanul echipei , si joaca bine . Iar hentz cu Dinamo a facut doar in imaginatia ta . Daca nu stii , mai bine nu mai vorbi . Si in plus , relansat nu are nici o treaba cu Poli , asa ca nu stiu de ce te-ai legat de Onut .

six
31st January 2006, 12:30
@be@,cine-i Onutz???:help: :pace: :kiss:

be@
31st January 2006, 12:42
Da' Plesan cine-i ? Nu eu am intrebat , ci Mansour , acum vreo doua zile , la Antena 1 . :kiss:

Sauron
31st January 2006, 12:43
@06 - cred ca-s pe felie shi rezulta un praz bobinat care o sa tina cu Iasi,National shi Dinamo.:D
Rau de tot daca o potaie este capitanul vostru de echipa,rushine.:rosu:
On-topic - cum sa nu faca Dinamo prajitura cand exista asemenea jucatori ?:headbang:

be@
31st January 2006, 12:52
Rau de tot daca o potaie este capitanul vostru de echipa,rushine.:rosu:


Vai , dar stii cat mi-e de rusine ? Mai ca ma bate gandul ca de maine sa nu mai intru pe site-ul asta , fiindca Onut a jucat la Dinamo . :D
Apropo ,vezi ca aveti si voi prin echipa cativa caini ... :drak:

Sauron
31st January 2006, 13:06
Avem draga,avem, dar macar sunt banatzeni (Naidin,Plesan) shi greseala o iertam, dar la Onutz prostia nu trece.:D

bob
31st January 2006, 13:27
Da' Plesan cine-i ? Nu eu am intrebat , ci Mansour , acum vreo doua zile , la Antena 1 . :kiss:

faza aia a fost bestiala! ma uitam la fatza nevinovata a lui mansour si muream de ras ! sa nu-ti cunosti coechipierii ! e varza clubul ala! sa nu cunoasca ala care a fost tzeapa anului !
simptomatic pt. situatia de la poli e ca tricoul cu nr.10 e la plesan, iar hagi declara ca are un "nr.10" in echipa. nu e plesan, e stoica ! asta da limpezime!

be@
31st January 2006, 13:46
Cīine pīnă la moarte!

Chiar dacă este oficial al echipei din Tīrgu Jiu, Viorel Temelescu (stīnga, alături de preşedintele Condescu) nu īşi ascunde simpatia pentru clubul din Ştefan cel Mare. "Anul trecut, pe cīnd eram īn «B», inima mea bătea pentru Dinamo. Acum am făcut transplant şi bate pentru Pandurii", glumeşte directorul gorjenilor.



„După zodiacul chinezesc, ăsta e anul cīinelui. Dinamo va trece şi prin tsunami numai să cīştige campionatul”
Viorel Temelescu, director general Pandurii



Oltenilor , ati pus-o ! De-acum veti fi satelitul lui Dinamo . :drak: Ce sa va fac , asta-i soarta voastra ! :D



Avem draga,avem, dar macar sunt banatzeni (Naidin,Plesan) shi greseala o iertam, dar la Onutz prostia nu trece.:D
Da , lasa ca am vazut eu cat de bine au evoluat banatenii Naidin si Contra cand ati jucat in Stefan cel Mare . :drak:

bob
31st January 2006, 13:54
pai Dinamo nu a realizat nimic in fotbalul romanesc doar a stricat imaginea acestuia!!!

amice, muta-te in valea rece. acolo e locul vostru. stii despre ce vorbesc. stie o tzara intreaga ca avetzi sediul in cartiere gen rahova,ferentari, valea rece,noua,etc. nu mai dati voi lectii de morala! baiete, tu ocupa-te de echipa aia de tractoristi!

uti2102
31st January 2006, 14:48
Ca ei au sediul pe unde-l au nu schimba deloc faptul ca "Dinamo nu a realizat nimic in fotbalul romanesc". Chiar asha e. O echipa care se intoarce mereu cu coada intre picioare din Europa shi care, in ciuda acestui fapt, are cei mai ingamfatzi oameni din tot fotbalul romanesc, nu poate primi admiratzia nimanui; decat a celor asemenea cu spiritul FC Dinamo !
Te las pe tine sa ne spui care-i spiritul FC Dinamo. Imi iau un popcorn shi-un pahar cu apa, ca sigur o sa ma apuce sughitzul de la atata ras :)

bob
31st January 2006, 14:58
popica, cauta-l pe amicul tau mariustr ! are mare cautare ! si e meserias , ca si tine! iti spune el care e spiritul nostru ! vezi, ia si un supozitor ! ajuta ! la sughitz!

cip_81
31st January 2006, 15:07
Rapidistul ala mic cred ca mai bine s-ar duce sa faca niste ture pe sub Arcul de Triumf al giulestenilor, arcul marilor succese rapidiste, cunoscut si sub numele de Podul Grant.

Alpopa, despre voi ce sa mai spunem ? Nu va putem privi decat cu condescendenta si amuzamnet...vorbesc foarte serios, stii cat de comici sunteti unii ? Iar tu esti in capul listei.

Apropo, vezi ca sughitul iti poate trece si cu un glont sau o funie.

Hipgnosis
31st January 2006, 16:21
Rapidistul ala mic cred ca mai bine s-ar duce sa faca niste ture pe sub Arcul de Triumf al giulestenilor, arcul marilor succese rapidiste, cunoscut si sub numele de Podul Grant.

Alpopa, despre voi ce sa mai spunem ? Nu va putem privi decat cu condescendenta si amuzamnet...vorbesc foarte serios, stii cat de comici sunteti unii ? Iar tu esti in capul listei.

Apropo, vezi ca sughitul iti poate trece si cu un glont sau o funie.

Mai tu l-ai luat in serios pe Juiovani cand a zis ca va impusca pe toti suporterii dinamovisti :rosu: Se lauda mafiotul ca da 2000 E unui rus sa impuste toti suporterii inamovisti. Remember? Parca glaontele il costau doar 200E, ca asa se lauda. Ai grija ca ala vb serios! Capu la cutie si nu mai vb de gloante si funie, ca nu esti in groapa gunoaielor.

remy
31st January 2006, 22:47
Stelisti, atentie, stafia lui Ceausescu e aproape, la doi pasi, vedeti, poate-i cereti inca un campionat, ca are pile la FRF.
Ca el v-a "sponsorizat" inainte, in comunism.
Sa nu va cheme la el, ca-i de rau.

walt.mann
1st February 2006, 09:02
remy, cu giovanni presedinte, sunteti cu un pas mai aproape de desfiintare! Plus ca ma intreb cine e antrenor, de fapt, la voi! giovanni il aduce pe alexa, fara ca antrenorul sa il cunoasca pe jucator! Maine, poimaine, va duce vreo cinci-sase jucatori din B, cum a facut cu craiovenii, si o sa ii puna sa joace ca sa ii vanda! Va foloseste numele pentru afacerile personale!
Apropo, ando a fost intrebat ceva de conducere cand s-a renuntat la Danciulescu si Alexa? Asta nu va spune nimic?

uti2102
1st February 2006, 12:34
Ca el v-a "sponsorizat" inainte, in comunism.

Shtii ce e acela un "tamp" ?! Cauta in dictzionar shi apoi uita-te in oglinda ! Nicolae Ceaushescu era dinamovist, da' ce sa shtii matale !!! :mda:
Iar daca vorbeshti de Valentin, deshi eshti mult prea mic ca sa potzi face asta, sa shtii shi tu ca omul traieshte shi e bine mersi !

cip_81
1st February 2006, 13:03
Nicolae Ceausescu era dinamovist ?! Mai, alpopa, tu n-ai nici o treaba cu sportul asta...cred ca mai bine te=ai pricepe la Buzkashi (stii tu, sportul national afgan cu capra decapitata). Ia sa vedem ce zicea Tovarasul Ienei:

Fostul antrenor al Stelei isi aduce aminte de primirea facuta de presedintele Nicolae Ceausescu. Imediat dupa ce ne-am intors din Spania, Ceausescu ne-a decorat pentru performanta obtinuta.
Dupa ce am ciocnit o cupa de sampanie, m-a privit lung si mi-a spus pe un ton imperativ: "Tovarasul Ienei, de ce n-ati batut in 90 de minute? Trebuia sa asteptam atit?". Am ramas blocat, am incercat sa-i explic ca fotbalul este un joc complex. Parea sa fi inteles. Ienei recunoaste ca Nicolae Ceausescu era un stelist convins. In vremea cind eram jucator activ la CCA (n.r. - Steaua inainte de 1961), Ceausescu era responsabil cu armata in cabinetul lui Dej. Am avut un meci acasa cu formatia din Tirgu-Mures, iar la pauza eram condusi cu 3-0. Am remontat si am cistigat cu 5-3, iar Ceausescu a dat o masa mare la Baneasa.

Daca mai vrei iti mai spun...dar doar tie la urechea dreapta.

uti2102
1st February 2006, 13:11
:happy E greu pentru tine sa intzelegi ca dupa ce Steaua a cashtigat Cupa Campionilor era o tampenie crasa din partea lui Ceashca sa zica altceva decat ca e "stelist".
Ca tot le ai tu cu "sportul asta" atat de bine, itzi propun sa mai sapi, poate aflii cum stateau treburile cu adevarat inainte de anul de gratzie 1986, shi chiar shi dupa :)
Ashtept toate informatzile pe care le culegi intr-un nou thread, "cine e mai comunist ca cine". O sa fie chiar haios :) Dar am mari dubii ca o sa le publici. Nu eshti fraier sa-tzi tai singuri craca de sub picioare !

cip_81
1st February 2006, 13:19
Daca era dinamovist nu va mai punea in brate cupa din 88 (ca sa-ti dau doar un exemplu), nepriceputule. Da' tu nu ai habar, ori n-ai prins vremurile alea, ori erai la varsta cand mergeai in picioare pe sub pat. Stie toata lumea ca era stelist, numai cativa mascarici ne vand gogosi...acceptati istoria asa cum este, numai o denaturati dupa placul vostru ovin.

uti2102
1st February 2006, 13:29
Numai catziva mascarici vanzatori de gogoshi nu ?! :happy Unul dintre ei venerabilul Traian Ionescu, antrenor emerit al clubului Dinamo (a obtzinut 80 de victorii, 43 de egaluri shi 40 de infrangeri in 163 de meciuri), unde shi-a petrecut 35 de ani din viatza. N-am stat sa numar shi titlurile de campioana luate cu echipa din groapa, dar poate, acum ca tzi-am dat hint-ul, cautzi tu.
Acest personaj foarte apropiat de Nicolae Ceaushescu, ultima oara fiind antrenor la FC Scorniceshti, a declarat nici mai mult nici mai putzin ca "sotii Ceausescu erau dinamovisti". "Prostia" asta avea sa-l coste, la fel ca shi pe Dobrin de altfel, care, la randul lui, a facut o "prostie" cat talentul lui de mare, explicand mecanismul lasarii lui in afara echipei natzionale de ... angajatzii MI-ului. Cam asta e cu atotputernicia echipei MI-ului, care, poate ca tu nu shtii, avea un palmares covarshitor in intalnirile cu Steaua, pana in anul 1985.
Dup-aia, shtim cu totzii ce s-a intamplat :) Cupa aia din '86 se pare ca a inclinat balantza tocmai in partea aialalta. Pentru muult mult timp :)

Asta ca sa shtii shi tu ca "flerul lui Basescu" de a se afisha langa cei cu notorietatea cea mai mare shi cu cea mai mare priza la public nu e o chestie invatzata de o zi, de doua, e de cand lumea !

cip_81
1st February 2006, 13:39
Tu nu ai citit ce a zis Ienei ca "taticutul vostru" era un stelist inca de pe vremea CCA-ului ? Degeaba incerc sa te aduc pe calea cea dreapta ( :D ) ca tot la stadiul de afarensis ramai...n-are rost sa-mi mai bat capul cu d-astia ca tine ca aveti mintea odihnita.

Gata, desteptul cedeaza primul, a fost un dinamovist convins...mi-am adus aminte cand il vedeam cu fular alb-rosu la gat. Esti multumit ?

remy
1st February 2006, 18:07
N-ai ce sa le faci stelistilor, eticheta de echipa "Ceausestilor" nu poate fi dezlipita niciodata. Istoria ramane. Nu ne intereseaza cine din familia Ceausescu a fost si este strans legat de Steaua. RUSHINE !
Iar Popa incepe sa delireze si sa rescrie istoria.
Istoria va uita ca ai existat.

Zapada
1st February 2006, 18:42
da
dinamo va face blaturi de cate ori va avea ocazia

uti2102
1st February 2006, 20:17
Cipone, renuntza tata, ce sa faci shi tu ? :) Nu potzi mai mult, asta e :)


Iar Popa incepe sa delireze si sa rescrie istoria
Spre deosebire de unii ca tine, care lanseaza verdicte "universal valabile" din putzul gandirii lor, eu unul ma informez inainte shi dau curs ideilor insotzindu-ma de argumente. Momentan doar citesc din istorie. De rescris insa, nu cred ca poate nimeni !

remy
1st February 2006, 20:36
RECUNOASTE ACUM (e bine mai tarziu decat niciodata): A fost "boss-ul" vostru, Valentin Ceausescu, deci un membru din familia Ceausescu, cel care a "furat" cu japca o Cupa a Romaniei, recunoscuta si de stelisti, chiar anulata dupa revolutie ? Sau campionate masluite, castigate fara nici o infrangere, la scoruri astronomice, pt. a bate recordul de meciuri fara infrangere, si de goluri marcate ?
Daca da, si sigur n-ai ce face, NO COMMENT.
Alte aberatii n-au rost.
TREZESTE-TE, CEL MAI MARE ANTRENOR AL VOSTRU, JENEI A RECUNOSCUT CA STEAUA ERA IUBITA SI COCLOSHITA DE FAMILIA CEAUSESCU !
DECI, ETICHETA CA DINAMO FACE (FACEA) BLATURI E CEVA RELATIV.
INAINTE DE REVOLUTIE SE FACEAU BLATURI LA NIVELUL UNEI FAMILII DE DICTATORI, PENTRU STEAUA.

uti2102
1st February 2006, 20:48
Remy, evindent ca Valentin Ceaushescu a condus Steaua ! Asta nu neaga nimeni !!!
Ideea e alta : Nicolae Ceaushescu nu e totuna cu Valentin Ceaushescu ! Faptul ca fiul (foarte probabil doar in acte) a condus clubul din Ghencea nu are nici un fel de legatura cu afinitatzile fotbalistice ale tatalui. Despre asta vorbeam aici : daca Ceashca era sau nu stelist ! Un lucru e clar : a devenit dupa 7 mai 1986 !

remy
1st February 2006, 20:58
Conteaza cand a ajutat Steaua ?
Important e ca Steaua a fost mai mare blatista decat Dinamo, pt. ca era aparata de Fam. Ceausescu. Sau Valentin si Ilie Ceausescu, poate si Nicolae Ceausescu, dupa spusele lui JENEI, nu sant din clanul dictatorilor ?
Cine ciripea in fata lor ?

Nu-l face mincinos si pe Jenei sau pe altii, chiar stelisti. E si ala tampit, sau dusman de moarte al stelistilor ?
Iar dovediti fanatism.

cip_81
1st February 2006, 20:58
Asa e, el simpatiza cu o echipa dupa cum batea vantul (tu iti dai seama ce tampenii spui ? ). Inseamna sa-l faceti mincinos si pe Tovarasul Ienei, cel care are o cu totul alta parere decat cea a tovarasului alpopa. Asa e, tov. alpopa ?

Acum pe bune, ai vazut finala din '86 ? Sau ai vazut macar 3 meciuri din acea perioada ? Eu sunt gata sa pun pariu ca nu.

Remy, nu te mai agita . Asta este un habarnist, care are in google cel mai bun prieten.

uti2102
2nd February 2006, 11:07
Daca la Remy nu aveam dubii, in privintza ta Cip nu creadeam ca o sa gasesc asemenea sincope de gandire. Tzi se pare ca e anormal ca nenea Ceashca sa fi tzinut cu o echipa dupa cum batea vantul ?! :happy E atat de greu de intzeles ca din postura de lider nu-tzi permitzi sa intri in conflict cu aia mai cunoscutzi ?! Cu aia mai multzi ?! Era o prostie de ne-egalat ca dupa episodul 7 Mai 1986 nenea Ceaushescu sa declare ca "bravo baietzi, da' io-s dinamovist" ! Pentru asta l-ar fi spanzurat shi timpurii politicieni ai Greciei Antice ! Cea mai mare gresheala pe care o poate face un lider de mase e aceea sa nu profite, la momentul potrivit, de placerile shi febletzile po****tziei. Asha a facut shi Ceashca dupa '86, asha a facut shi nenea Basescu dupa calificarea Stelei in optimile cupei UEFA. Te-ai intrebat de ce Base s-a afishat la meciul Rapid-Steaua shi nu la vreun meci de-al lui Dinamo ?! E simplu : Rapidul shi Steaua faceau furori in cupa UEFA. Cand te afishezi cu ceva de succes vei avea shi tu succes la randul tau.
Dar desigur, pentru voi toate astea par mult prea greu de intzeles. Deh, voi nu suntetzi nici macar "habarnitzi" - ca sa ai pretentzii la habar sau cunoashtere trebuie mai intai sa-tzi mearga bibilica...

PS : daca eu il fac mincinos pe Ienei, inseamna ca tu, Cipone, il faci mincinos pe Traian Ionescu; dar, desigur, "pun pariu" ca nici macar nu shtii cine este !

cip_81
2nd February 2006, 12:08
De ce s-a afisat Basescu la meciul celor doua echipe ? pentru un motiv cat se poate de simplu. A avut perioade cand a simpatizat cu ambele echipe (vezi declaratiile lui...alt bezmetic care isi alege echipa dupa cum bate vantul). Asa e ca nu te-a dus tartacuta sa te gandesti la acest aspect?

Referitor la Traian Ionescu...acel interviu a aparut cand omul era grav bolnav si nu stiu cat de autentic este...ma rog, nu asta este problema. Problema este alta. Te-ai intrebat de ce nici un stelist cu state vechi nu a facut vreodata aceasta afirmatie inainte de aparitia acestui interviu? Te intrebi de ce nu esti sustinut in demersul tau asta disperat de nici un stelist, care macar are habar ? Pentru ca este o cauza pierduta si nu vrea sa se faca de ras alaturi de tine...dar daca tu vrei sa fii bufonul forumului...n-ai decat...veselia si voia buna nu tre' sa lipseasca de aici.

philos
3rd February 2006, 09:14
ce nu inteleg eu, e de ce trebuie sa aduca un stelist argumente ca Ceausheshtii nu au ajutat Steaua pe un thread intitulat "mai face dinamo blaturi???"...oricum pe thread-ul asta sunt o gramada de replici ale dinamovistilor care ataca steaua...
mey baieti, ia faceti voi un thread "blaturile stelei" unde sa va dati in stamba...si acolo poate o sa fac un efort sa caut argumente in favoarea rosh-albashtrilor....

pana atunci...cu riscul de a ma repeta (dar deh, tre sa intaresc ideea), afirm doar ca Dinamo a facut blaturi si probabil ca va continua sa o faca...

P.S. abia astept un raspuns de genul: da' ce ma, steaua nu a facut? :D:D:D

remy
3rd February 2006, 23:29
Blaturi Mai Mari Facute Ca Steaua Si Inainte De Revolutie, Si Dupa, Mai Ales Ultimii 3 Ani, Nu Au Mai Fost. Dinamovistii Si Altii Au Fost Mici Copii Pe Langa Ce Facea Fam. Ceausescu, Care Avea Sub Pulpana Clubul Steaua, Dandu-i Multe Avantaje [cel Mai Elocvent Ar Fi Stadionul Ghencea, Care-i Mult Mai Valoros Ca Bani (ceausescu Stie !!!), Decat Cel Din Groapa]. De, Voi, Prin Smecherii, Furturi, Ati Facut Multe Lucruri Rele Inainte De '90. Am Spus, Dinamo E Mic Copil, Doar Nu Se Punea M.i.-ul Cu Fam. Ceausescu, Mai Ales Dupa 1980.

six
3rd February 2006, 23:39
@remy,detaileaza partea cu blaturile ca suntem curiosi :rolleyes: :o: :sneaky:

Swisstec
3rd February 2006, 23:44
Pai un ultim "blat" al Stelei, e meciul cu JIUL, din turul Div. A "Bulgar" 2005-2006 JIUL-Steaua 1-2(1-0)!!! Rusine!!!

STEAUA-MANIA
3rd February 2006, 23:50
swisstec:acu inteleg ca la voi..in varf de deal nu au ajuns manuale,insa ai putea sa te comporti cat de cat mai civilizat,se poate?Sper ca nu iti cer imposibilul:(
Iti dau o idee de unde sa incepi:fa un efort supra-uman si scrie "Steaua" Ar fi un bun inceput.mersi.
ps esti offtopic..

Leo_
3rd February 2006, 23:53
on-topic: nu, ca e pauza competitionala si nu se merita :D:D

philos
4th February 2006, 00:14
@ remy
pai iar ai inceput sa dai in steaua, cand ti-am mai zis ca thread-ul este pt dinamo...offfff...bat io saua degeaba, calu' tot nu pricepe...

P.S. swisstec, lasa localismele astea extremiste...sau defuleaza-te pe alt thread...

remy
4th February 2006, 02:44
Ce sa-i faci, stelistii sant lupii moralisti, si am vrut sa le arat calea spre realitate, s-o lase mai moale cu aroganta.
Dinamo a facut inainte de Revolutie, ca orice echipa, reciprocitati, dar Steaua a facut nu blaturi, ci jepci, luarea campionatelor si cupelor nemeritat, prin influenta unei familii de dictatori.
Si aveti mare tupeu sa aruncati cu pietre, cand voi santeti mai patati.

Hipgnosis
4th February 2006, 12:16
Ce sa-i faci, stelistii sant lupii moralisti, si am vrut sa le arat calea spre realitate, s-o lase mai moale cu aroganta.
Dinamo a facut inainte de Revolutie, ca orice echipa, reciprocitati, dar Steaua a facut nu blaturi, ci jepci, luarea campionatelor si cupelor nemeritat, prin influenta unei familii de dictatori.
Si aveti mare tupeu sa aruncati cu pietre, cand voi santeti mai patati.

yeah right, a dat valentin bani barcelonei si lu dinamom kiev sa luam Cupa Campionilor si Super Cupa Europei!
In legatura cu celebra cupa din 88, dupa revolutie Steaua a decis sa o dea inpoi, nu i-a fost luata, asa cum mai sustin unii homosexuali pe aici!
ps: De fiecare data cand o persoana va scrie pe acest forum o chestie care nu neste adevarata! si despre care toata lumea stie ca nu este adevarata! imi arog dreptul de a-l face homosexual.
Aviz editorilor. Dc. o persoana scrie lucruri care nu sunt adevarate, ar trebui sterse imediat! Altfel, inseamna ca sunteti de acord cu acele prostii, si nu sunteti nici voi mai departe de ei! Sper ca am fost inteles corect. :ok:

philos
4th February 2006, 12:54
@ remy
poate ne intalnim la o bere si o sa-ti explic de ce intr-um regim comunist e mai grav sa ai in spate aparatul de securitate decat familia dictatorului...
apropo, Ceusestii au fost impuscati sau tarati prin tribunale dupa '89...intr-un cuvant, terminati....da' cu ********ii inca nu terminasem nici prin mileniul III (daca iei in vedere rapoarte&recomandari NATO)....
si ca sa ne intoarcem ontopic: cum e cu blaturile lu' dinamo? vad ca ai admis ca a facut inainte de 89, dar dupa?

@ hip
am inteles ce vrei de la moderatori, dar io personal nu vad legatura intre minciuni si pederasti...

Hipgnosis
4th February 2006, 13:12
@ hip
am inteles ce vrei de la moderatori, dar io personal nu vad legatura intre minciuni si pederasti...

un nume ii leaga A. nastase zic bombonel. lol
sorry, am sarit si eu calul, dar chiar ma enervez cand vad ca anumite informatii total gresite (intentionat!!!) raman pe forum. mai ales cand acele informatii sunt spuse de 10 ori pe zi pe 7 thereaduri diferite

remy
5th February 2006, 01:50
Cred ca ar cam trebui sa ia o pauza "ziaristul" nostru.
Apropo, care stie la ce ziar lucreaza, poate vor vedea cei care monitorizeaza toata presa, CLUBUL ROMAN DE PRESA, unde C.T. Popescu e sef ?
Ar trebui aflat si locul unde activeaza acest "om" mai dubios decat cei doi care se balacaresc la TV de 10 zile: Vadim si JIJI.
Si cum i se permite sa injure si sa ameninte, cand nimeni nu s-a luat de el ? Daca nu are idei sa contracareze, are dreptul sa improaste cu noroi pe oricine e impotriva violentei, care colcaie la Steaua ?
Stelisti, ce aveti de zis, ca sant cativa, mai ales Lucky si Hip, care, cred ca va reprezinta.
Cum poate injura pe cineva de pe Forum ?
Are el capacitatea morala de a face pe majoritatea in toate felurile, doar pt. ca nu-i convin lui multe idei ale altora ? Nu s-a intamplat numai cu mine, ci si cu multi altii.
Sa se bata in idei, nu in injuraturi.

philos
5th February 2006, 03:30
@ remy
nush cum ai ajuns tu la un concluzia ca un suporter sau altul ii reprezinta pe ceilalti...in fine
si las' ca insulte ti-au mai scapat si tie...si ti-am atras atentia

Hipgnosis
5th February 2006, 12:00
remy: vad ca dupa vadim, jiovani si victor becali ai un nou idol: CTP. "Ziaristul" de serviciu al pesedeului!
esti patetic ce treaba re CRP cu cu forumul OLS? BTW unde vezi ca am injurat pe cineva personal. Adu-mi o persoana, oricare de pe forum care sa-mi zica ca l-am injurat. De povestile tale sunt satul, si nu sunt singurul!
Am vb. la modul general ca ar trebui sterse postarile care contine minciuni crase! Si tu mai acuzi ca am injurat. lol.
Bine zicea cineva mai sus ca n-ai realizat nimci in viata si esti cam frustrat. :evil:. Hai citeaza-ma ca te-am injurat :rosu:

STEAUA-MANIA
5th February 2006, 12:50
Ce sa-i faci, stelistii sant lupii moralisti, si am vrut sa le arat calea spre realitate, .
Auzi domnule,"calea spre realitate":ciocan: medicii ne-ar face un bine daca ti-ar arata calea spre ospiciu.:ok:

Hipgnosis
5th February 2006, 14:01
Auzi domnule,"calea spre realitate":ciocan: medicii ne-ar face un bine daca ti-ar arata calea spre ospiciu.:ok:

te rog frumos nu il mai "injura" pe remy si termina cu "cu violenta verbala", da? :drak: :evil: :evil: :evil:

philos
19th February 2006, 07:02
Ce zice Lupu: "Ca om, Dinu este un tip extraordinar. Jos pălăria! Dar ca antrenor nu cred că poate face faţă. Ce rezultate a avut ca tehnician?! Am spus-o şi o mai spun! Cīnd a luat titlul, a făcut 30 de blaturi din 34 de partide."...carevasazica asta e celebrul titlu din 2000.
Imi spunea cineva in Arena ca declaratiile sunt uneori mai elocvente decat dovezile concrete (exemplu era Jiji)...acum ce spune Lupu or fi speculatii, or fi parte a vreunui conflict de interese sau chiar stie omu' ce spune?

walt.mann
19th February 2006, 09:34
Pana una-alta, Dinamo este singura echipa dovedita ca a blatuit, si a si fost sanctionata pentru asta! Dar la noi se umbla cu jumatati de masura, din pacate. Daca luam exemplul Italiei, Milan a fost retrogradata pentru asa ceva. Apoi, exemplul Frantei: prietenii marseilezi ai lui Dinamo au patit-o si ei!

be@
19th February 2006, 12:14
Pana una-alta, Dinamo este singura echipa dovedita ca a blatuit, si a si fost sanctionata pentru asta! Dar la noi se umbla cu jumatati de masura, din pacate. Daca luam exemplul Italiei, Milan a fost retrogradata pentru asa ceva. Apoi, exemplul Frantei: prietenii marseilezi ai lui Dinamo au patit-o si ei!

Daca Dinamo era sanctionata pentru celebrul blat ce Ceahlaul , FC National ar fi avut un titlu de campioana !

cip_81
19th February 2006, 15:20
Pana una-alta, Dinamo este singura echipa dovedita ca a blatuit, si a si fost sanctionata pentru asta! Dar la noi se umbla cu jumatati de masura, din pacate. Daca luam exemplul Italiei, Milan a fost retrogradata pentru asa ceva. Apoi, exemplul Frantei: prietenii marseilezi ai lui Dinamo au patit-o si ei!

Vorbesti si tu pentru ca trebuie sa o faci. N-ai nimerit deloc exemplele (intereseaza-te cum au stat lucrurile acolo). Acolo au fost dovezi palpabile, inregistrari, marturii ale celor implicati...aici au fost doar niste criterii subiective de a da verdictul si de a eticheta un meci ca fiind blat...doar "ochiometric".

Apropo, ce dovada mai clara vreti decat autodenuntul ? Cred ca stiti la ce ma refer.

One-Man Show
19th February 2006, 15:31
parerea mea e ca s-au mai potolit...DOAR 1 PE ETAPA :evil: omu' cu marlania e procuroru' cu pilele lu' netoiu...pt ce ia shi procuroru' o galagie de bani pe luna ??? credeti ca ridica el tel shi face rez la hotel,avion,etc...???:evil: :jerk:

desdemona
19th February 2006, 16:20
sorry, am sarit si eu calul, dar chiar ma enervez cand vad ca anumite informatii total gresite (intentionat!!!) raman pe forum. mai ales cand acele informatii sunt spuse de 10 ori pe zi pe 7 thereaduri diferite
Pai tine de libertatea de expresie. E totusi forum, nu ziar/radio/tv, sa corectam spusele respectivilor si sa prezentam opiniei publice chestii verificate, informatii corecte etc. :)
Daca unii spun tampenii, o fac pe barba lor: ei debiteaza ineptii in legea lor acolo, noi radem sau sarim peste ... si asta e. Ca timp nu injura, nu se abat mult si des de la subiect si nu umplu forumul cu copy/paste-uri (incalcand regulamentul forumului)... postand 10 mesaje identice pe 10 threaduri e ok.
Inteleg ca te plangi ca se regasesc aceleasi informatii pe mai multe threaduri. Pai daca unii numai cateva chestii stiu si au fixurile lor ce sa le faci.... treaba lor, n-au decat sa spuna ce vor, cat timp imbraca ideea in forme diferite. E un forum de discutii... daca erau chestii ciudate care apareau pe site (ziarul electronic) era altceva.

100%rapidist
19th February 2006, 16:22
eu cred ca Dinamo nu mai face blaturi doar ca Dinamo pana acuma o facut destule asa ca ar trebui inca 3 ani sa nu faca ca sa isi recapete increderea oamenilor!!!!:evil:

philos
19th February 2006, 20:30
@ cip
Stiu la ce te referi...ca d'aia l-am bagat in fata pe Lupu...

Rossi
20th February 2006, 03:34
Mai face Dinamo blaturi?

intrebarea e cel putin ciudata ... nu uitati cate meciuri suspecte a castigat steaua in tur .....
cel putin cu Bacaul .... ala a fost cel mai pe fata BLAT din ultimii 15 ani !!!!!!

remy
20th February 2006, 04:10
Sau cu Timisoara, campionatul trecut, pe care l-au recunoscut majoritatea stelistilor, chiar ALPOPA spunand, parca in Iunie 2005, ca Steaua nu prea a meritat campionatul asta, fiindu-i facut cadou de Olaroiu, care, culmea, a ajuns antrenor ... unde credeti ... la ... STEAUA !!!
E chiar batator la ochi, chiar asa, pe fata ? N-au respect cei de la Steaua pt. ceilalti suporteri ?
De ce nu s-au sesizat comisiile de la FRF pentru aceasta ilegalitate grava, cand s-a luat un campionat cu smecherii care n-au ce cauta in fotbal !

philos
20th February 2006, 05:48
De Dinamo se stie ca a facut blaturi (cel putin unul :D ), sa speram ca nu mai face si pe viitor...

@ achiles & remy
poate ma...da' threadu' asta e despre Dinamo...faceti voi altul despre blaturile Stelei

gicu
20th February 2006, 09:45
Imi spunea cineva in Arena ca declaratiile sunt uneori mai elocvente decat dovezile concrete (exemplu era Jiji)...acum ce spune Lupu or fi speculatii, or fi parte a vreunui conflict de interese sau chiar stie omu' ce spune?
Eu iti spuneam asta, si o sustin in continuare. Numa' ca Lupu ne era adversar in 2000...si nu stiu cat stie/fabuleaza el :rolleyes:

Sauron
20th February 2006, 09:51
nici vorba de blaturi, o sa faca taitzei :P .

4star
20th February 2006, 10:09
:D Nu o sa mai faca blaturi. Acum adopta alta tactica. Adormirea vigilentei adversarilor. FFF periculos. Deci atentie posibilelor contracandidate la titlu, ca rezultatele din Antalya au fost indelung pregatite, si temeinic gandite de catre conducatorii lor vestiti. Spre Sampions lig inainte...:evil:

remy
20th February 2006, 14:45
Imbatati-va cu apa rece, razand de niste amicale.
Asteptati, si pe urma vorbiti.
La sfarsitul campionatului asta se trage linia.
Si este inca drum lung pana la finish.

alejandro
20th February 2006, 14:49
gata,nu mai face ...sunt cei mai corecti,de aia nu joaca in europa,ca nu fac blaturi,steaua in schimb:ciocan:

Zone
20th February 2006, 15:02
sa speram ca nu,altfel o sa se uite tot la tv in primavara viitoare!!!

Hipgnosis
20th February 2006, 15:17
sa speram ca nu,altfel o sa se uite tot la tv in primavara viitoare!!!

pai asta fac de 15 ani!!! de ce n-ar face-o si a a 16-a oara ????

S.O.S.
20th February 2006, 17:28
Doar in meciurile amicale Dinamo nu face blaturi. Cica alea nu conteaza. Sincer mi-e mila de suporterii echipei pt. care blaturile reprezinta gloria suprema. La mai mare Dinamo! La cat mai multe blaturi! La astfel de lucruri te pricepi de minune.

walt.mann
20th February 2006, 18:27
Dinamo, in general, are urmatoarea strategie: joaca corect in amicale, isi verifica potentialul, si atunci cand vad ca nu se ridica la inaltimea adversarilor din campionat, se apuca de cofetarie! De-aia cred ca dupa turneul din Antalya, vine Borcea cu reteta!

Utilizator
20th February 2006, 18:39
cand citesti pe aici ai impresia ca unii dintre useri chiar sunt implicati direct in manarii si aranjamente ca prea le stiu ca oamenii mari pe toate :D

remy
20th February 2006, 19:40
Doar in meciurile amicale Dinamo nu face blaturi. Cica alea nu conteaza. Sincer mi-e mila de suporterii echipei pt. care blaturile reprezinta gloria suprema. La mai mare Dinamo! La cat mai multe blaturi! La astfel de lucruri te pricepi de minune.

Sa vezi ce blaturi bune de tort se fac la Dinamo, chiar mai tari ca ale lui Copos, la cofetariile lui
Deja va lingeti pe bot !:ok:

Hipgnosis
20th February 2006, 20:33
Sa vezi ce blaturi bune de tort se fac la Dinamo, chiar mai tari ca ale lui Copos, la cofetariile lui
Deja va lingeti pe bot !:ok:

nu mersi, noi ne cumparam prajiturile din diferite colturi ale Europei, pe unde mai ajunge echipa sa joace...blaturi imputite haliti voi singuri cu prietenii vostri :ok:

remy
20th February 2006, 20:47
Dinamovistii nu dau nimic "maimutelor curentate".
Sa puna osul la bataie si sa faca coeficientul pt. a juca de pe locul 2 sau 3, dupa Poli Tim.
Hai, ca puteti inca un tur.

Hipgnosis
21st February 2006, 10:26
Dinamovistii nu dau nimic "maimutelor curentate".
Sa puna osul la bataie si sa faca coeficientul pt. a juca de pe locul 2 sau 3, dupa Poli Tim.
Hai, ca puteti inca un tur.

ai o mentalitate de asistat, tipic comunista, noi plimbam o tzeava prin uzina si ne facem ca muncim, altii fac de papt si munca noastra. Sorry dar in fotbal nu e la fel. Pe langa coeficientul de tara mai exist si ala de echipa, care spun clar ca in ultimii 5 ani nu ati adus nici macar jumatate din punctele Stelei.
Voi blaturi si mizerii, noi performante in Europa. Pazea ca vine mister Dinu, pentru a ...........9-a (noua!!) oara ca antrenor in groapa. :jerk:

S.O.S.
21st February 2006, 14:46
Mai face Dinamo blaturi?
In amicale şi cupele europene nu. In campionat insa ....

remy
21st February 2006, 15:22
...nu, pentru ca avem doar teorii, dar dovezi palpabile nu.
Asa ca se urla la Luna.

Hipgnosis
21st February 2006, 16:18
...nu, pentru ca avem doar teorii, dar dovezi palpabile nu.
Asa ca se urla la Luna.

discurs tipic ******** e asta
teroristi n-au fost ca nu sunt dovezi.....
corupti nu sunt ca nu exista probe....
dinamo nu face blaturi ...ca deh..nu exista probe :headbang:
probe:
1. Decizia FRF si LPF de a lua 3 pct lui dinamo pt blatul ordinar de la Piatra Neamt din 2002........intervine adrian nastase si le da punctele inapoi.
2. Desi a luat 3 tirluri in ultimii 13 ani (deci teoretic era cea mai buna echipa din romania), dinamo a avut tot timpul rezultate mult mai proaste decat Steaua in Europa!
3. declaratii ale fostilor jucatori dinamovisti care confirma ca la dinamo blatul e la ordinea zilei.

remy
21st February 2006, 16:40
Si ce dovezi palpabile au fost la meciul cu Ceahlaul ?
Doar ce a visat Corleone, care se stie, era prieten cu JIJI, si inca mai este ? Erau interese mari sa nu ia Dinamo campionatul atunci.
De ce nu s-a inaintat, totusi, ca acum ziceam clar: Dinamo a blatuit meci(uri).
Lasa-ne cu teoriile, ca asa se poate spune despre orice echipa.
Sau blaturile Stelei de pe vremea lui V. Ceausescu, ce spui ?

alejandro
21st February 2006, 17:20
sa vedem ce zic oamenii:drak:


http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/2/35177/caricamare-1386209502d7a8845c9ea_600_351_.jpg

Cneazul
21st February 2006, 17:51
domnu remy ? tu realizezi ce vorbesti ? blaturi pe vremea lui ceausescu ? si fara blaturi puteau sa castige . eu sunt rapidist , nu vreau sa iau apararea stelei dar........................ pe vremea lui ceausescu au castigat cupa campionilor . asa ca , nu cred ca au facut blaturi si prin europa . sau poate , i-a zis ceausescu lui duckadam unde trag spaniolii la penalty-uri . hai fi serios . daca dinamo nu face blaturi , de ce nu joaca bine in europa ? sau plans ca i-au furat la meciul cu Olympique . pai daca nu ii ajuta arbitrii nu mai castiga , daramite daca ii mai si dezavantajeaza ?

remy
21st February 2006, 18:21
Imi place de tine. Esti comic cu faza cu Duckadam.
E clar, si recunosti singur: Steaua a castigat CCE numai pe baza lui Duckadam, la o loterie: a penalty-urilor. Restul pe unde au fost, doar au facut figuratie ?
Oare ce-or zice rapidistii ca lauzi tocmai Steaua. Le-au murit laudatorii ? De ce nu lauzi nimic de la Rapid ? DUBIOS ESTI.
Sau esti stelist mascat, sa derutezi lumea pe-aici ?
Pana atunci, mai citeste si pe http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11758 , sa vezi cum cred majoritatea ca a castigat Steaua Cupa Campionilor Europeni, dar si cine conduce Steaua de cativa ani.

Hipgnosis
21st February 2006, 18:51
darcozy: felicitari pot spune ca esti de admirat...altfel spus...opusul lui remisor :drak:

remy: acum vreo 3 ani un anume "puiu" de la fc onesti a fost nevoit sa vanda o caseta audio - pt a-si plati datoriile la cazino - in care este inregistrat vorbind cu porcea!!

si ii zice lui porcea : " Cand ne vin banii promisi?" so borcea zice : "pai mai asteapta putin, ca tre sa-i adunam..."

dupa aia au dat-o baietii la intors ca de fapt era vb de bani dintr-o...afacere:drak:
nu are rost sa mai zic ca in acel an onestiul a pierdut acasa ...cu dinamo dandu-se practic la o parte din faza "catzeilor galactici".
Insa, la fel ca toate blaturile facute in romania...s-au MUSAMALIZAT !

remy
21st February 2006, 19:09
Asta e dovada ?
Ai fost si tu prezent acolo, de stii ?
Sau esti de la SRI.
Sau poate n-ai inteles bine, tu asculti in gura oricui care viseaza ceva.
S-a specificat clar, cumva, ca au fost bani pentru meciul respectiv?
Erau nebuni sa vorbeasca la telefon si sa-si mai si inregistreze posibila condamnare, don' Puiu ?
Cam subtire "dovada". Si nu-ti mai da cu presupusul decat cand e ceva palpabil, clar.
Pana atunci, lasa-ne ... lasa-ne ...

Hipgnosis
21st February 2006, 19:47
Asta e dovada ?
Ai fost si tu prezent acolo, de stii ?
Sau esti de la SRI.
Sau poate n-ai inteles bine, tu asculti in gura oricui care viseaza ceva.
S-a specificat clar, cumva, ca au fost bani pentru meciul respectiv?
Erau nebuni sa vorbeasca la telefon si sa-si mai si inregistreze posibila condamnare, don' Puiu ?
Cam subtire "dovada". Si nu-ti mai da cu presupusul decat cand e ceva palpabil, clar.
Pana atunci, lasa-ne ... lasa-ne ...

mai remisor
a viurt presa o saptamana pe cazul asta.
nea puiu l-a inregistrat tocmai pt a-l santaja dupa aia, dc nu da banul. dc esti asa tare la cautat articole, poate le gasesti si pe astea. desi cred ca aveai vreo 11 ani in vremea aia

remy
21st February 2006, 23:31
Tu chiar nu judeci ?
Si cum a ajuns caseta la presa, isi sapa singur mormantul ?
Pai, ar fi fost si arestat pt. asta, pt. complicitate.
Cum naiba sa-si vanda caseta la ... jocuri de noroc ?
Asta intrece orice limita a prostiei celui care crede asta.
Sper sa nu fii printre aia.
Tu ti-ai inregistra o proba pt. a-ti da cineva banii, si apoi ai da-o, prin orice imprejurare ?
Cred, totusi, ca ai sub 10 ani, daca tu crezi orice copilarie.

uti2102
22nd February 2006, 00:37
Remysor, vad ca dai verdicte care au ca tzinta varsta forumishtilor, insa nu pot sa nu observ ca de cand te-am vazut pe forum shi pana acum in dreptul tau a ramas o singura cifra a anilor... De fapt, eu unul cred cu tarie ca persoana ta e doar o parafraza a antologicului discurs caragielesc.... "o sotzietate care nu merge inainte sta pe loc, ba chiar da inapoi...". Concluzia nu poate fi decat una singura : tu eshti inca o dovada a "actualitatzii" operei lu' nenea Iancu.... Felicitari ! Ai intrat in istorie ! /hello

remy
22nd February 2006, 02:39
Hai, te rog, n-o mai da prin balarii, fii barbat (daca esti, cumva) si raspunde la ce am spus eu mai sus.
Nu persoana mea e asa importanta despre care sa discuti in orice post, numai tu si Hip faceti asta, de mi-e mila de voi. Aici nu avem nimic de impartit, discutam doar despre subiecte din domeniul fotbalului, chiar daca nu va convin.
Mai raspundeti si voi la ce se scrie si nu mai jigniti persoanele de pe FORUM, e greu de inteles ?

sandilau
22nd February 2006, 03:41
mai pasarica rosie in cioc, sti care esti, tie iti e mila de noi ma? vai potaia ta! :D

Dinamo nu mai face blaturi! Fac pariu pe nevasta lu' Bonjaski de pe forumu asta! :D

Cneazul
22nd February 2006, 16:05
ooooooooooooo ! ce frumos . am admiratori . dintotdeauna am vrut ca suporterii rapidisti si cei stelisti sa faca o alianta si sa << bombardeze >> pe dinamo . hai sa-i raspund < karatistului> remy . mi-ai zis : de ce laud steaua . pai pe thread-ul asta nu e vorba de lauda , aici e vorba de rahaturile lui dinamo .

Cneazul
22nd February 2006, 16:09
ai mai zis ca steaua a castigat cupa campionilor la loterie . nu mi s-a parut deloc o loterie . duckadam a aparat toate penaltyurile . si pana in finala a fost drum lung . apoi , steaua a mai ajuns odata in finala . shi rapidu' are finala de cupa europeana . prin 40 s-au calificat in finala cupei europei centrale ( echivalentul cupei uefa ) .

Hipgnosis
23rd February 2006, 09:07
. Aici nu avem nimic de impartit, discutam doar despre subiecte din domeniul fotbalului, chiar daca nu va convin.
?

pt tine domeniul fotbalului include: viata privata a lui MM si Gigi. Ce face radoi cand defecheaza, unde isi bea Carlos prima bere in Romania, cum isi repara Gigi masina, etc..

remy
23rd February 2006, 11:03
Si cum Steaua va pierde titlul urmatorii 4-5 ani, ca sa respecte ciclul.

walt.mann
23rd February 2006, 11:14
@remy: ia-te de mana cu idolul tau, jiji, si schimba-ti nickul in Mafalda!
On-topic: daca Vigo va fi schimbat cu Dinu, vom asista la revitalizarea notiunii de blat!

remy
23rd February 2006, 11:36
Da, vor face blat de tort mai bun decat la "ANA".
Da exemple dovedite de blaturi, mai ales in ultimii ani, nu ce a visat cineva urat noaptea.
Macar blatul Stelei cu Poli Tim. a lui ... Olaroiu (mai clar de atat nu se poate), a fost dovedit si recunoscut de majoritatea covarsitoare a stelistilor, dar si de Patronul clubului, care vroia sa-l zboare atunci pe Olaroiu, dar a evitat o penalizare si a Timisoarei.
Asa ca ... mai usor cu blaturile, ca aveti mai multe exemple clare, cel putin cu Bacaul in ultimii 2 ani (se stie prietenia la catarama a lui JIJI cu Sechelariu) fiind fara echivoc.
Asa se castiga un titlu (mai ales cel de anul trecut), pe baza de blaturi si prietenii, mai ales ca in retur Steaua abia mai rasufla, dupa ce avusesera 6 puncte diferenta.
Ar trebui sa fie anulat campionatul ala, eu spunand ca nu merita nici o echipa sa ia campionatul (jur !) inca cu vreo 7 etape inainte.
A fost cel mai curios si dubios campionat de cand sant (mai putin cele din anii '80, care se stia clar cine e seful: V. si Ilie Ceausescu), si chiar daca castiga Dinamo, la fel spuneam.

six
23rd February 2006, 11:54
@remy,fi sigur ca nu mai pupa Steaua aceiasi" atentie "ca in meciul amintit.....si nici voi.......;) :cool: :ok:

r3my
23rd February 2006, 13:18
si Dinamo si Steaua fac blaturi, nu va mai agitati aiurea. Fiecare are un "cerc" de echipe "afiliate"...

uti2102
23rd February 2006, 13:22
@remy,fi sigur ca nu mai pupa Steaua aceiasi" atentie "ca in meciul amintit.....si nici voi.......;) :cool: :ok:
Itzi zic sigur ca o sa pupam, ca-n ultima etapa o sa jucatzi cu maidanejii shi o sa vretzi neaparat sa-i batetzi, ca sa le suflatzi locu' 2 :evil:

@r3my : Steaua sta chiar mai bine, in "cercul" ei sunt "afiliate" shi numeroase echipe europene :ok:

r3my
23rd February 2006, 13:27
nu are de-a face una cu alta... Liverpool e campioana Europei... dupa logica ta, asta ar insemna ca ar trebui sa castige toate meciurile din campionat. la un blat al Stelei am fost de fata, cum s-ar zice (pe stadion, la Jiul-Steaua = 1-2)....

uti2102
23rd February 2006, 13:37
Sa-ntzleg ca daca cineva deschide scorul in fatza Stelei meciul trebuie sa se termine asha, altfel, daca Steaua egaleaza sau chiar intoarce rezultatul este.......blat :o: Ai draq Hereenvenieni, au luat banu' de la Gigi shi ne-au lasat sa cashtigam.... :drak:
Eshti haios :)

starsteel
23rd February 2006, 14:13
Toate echipele fac blaturi intr-o mai mare sau mai mica masura, insa la fel ca la orice palmares numai una este in frunte chiar detasat. Bineinteles, Dinamo.

walt.mann
23rd February 2006, 14:31
Imi pare rau, starsteel, spre stupoarea dinamovistilor, nici macar aici nu sunt campioni:
1. Gloria Bistrita;
2. Ceahlaul;
3. Dinamo.

Cneazul
23rd February 2006, 15:33
sa vedem ce blat va face dinamo . la cat de prost joaca . au mai facut ei de-astea . pierdeau pe rupte in amicale ,iar cand incepea campionatu nu straluceau , dar bateau .
money-money-money

Hipgnosis
23rd February 2006, 15:50
sa vedem ce blat va face dinamo . la cat de prost joaca . au mai facut ei de-astea . pierdeau pe rupte in amicale ,iar cand incepea campionatu nu straluceau , dar bateau .
money-money-money

in the porcea`s world... :happy :happy

r3my
23rd February 2006, 20:06
Sa-ntzleg ca daca cineva deschide scorul in fatza Stelei meciul trebuie sa se termine asha, altfel, daca Steaua egaleaza sau chiar intoarce rezultatul este.......blat :o: Ai draq Hereenvenieni, au luat banu' de la Gigi shi ne-au lasat sa cashtigam.... :drak:
Eshti haios :)
ti-am explicat ca nu are de-a face una cu alta... eventual mai citeste o data ce am scris... poate intelegi pana la urma... noi, cei din Petro stim ce a fost cu meciul asta de fapt... voi, cei din afara nu aveti de unde... nu tre sa neaparat sa fii de acord cu mine, dar macar nu contrazice, daca nu stii...

remy
24th February 2006, 01:22
Nu te mai chinui cu astfel de oameni, ca n-o scoti la capat, nu-ti recunosc ei ca Steaua face blaturi (e campioana in ultimii ani), nici morti. :rosu:
Si sa vezi ce vor sari ca hienele pt. ca ai avut curaj sa spui ca Steaua a facut blat cu JIUL.
Si doar esti din Petrosani si stii mai bine.

r3my
24th February 2006, 01:51
Nu te mai chinui cu astfel de oameni, ca n-o scoti la capat, nu-ti recunosc ei ca Steaua face blaturi (e campioana in ultimii ani), nici morti. :rosu:
Si sa vezi ce vor sari ca hienele pt. ca ai avut curaj sa spui ca Steaua a facut blat cu JIUL.
Si doar esti din Petrosani si stii mai bine.
Asta tot incerc sa le explic... da' ei nu vor sa inteleaga... poa' sa sara ca hienele... mi se rupe... sunt obisnuit, am state vechi pe alte forumuri....

six
24th February 2006, 11:48
Itzi zic sigur ca o sa pupam, ca-n ultima etapa o sa jucatzi cu maidanejii shi o sa vretzi neaparat sa-i batetzi, ca sa le suflatzi locu' 2 :evil:

aici ai dreptate,men...:yeah: /hello :ok:

uti2102
24th February 2006, 11:54
Mai r3my, eu unul sunt satul de strigate cu "hotzii" de fiecare data cand mananca unii sau altzii bataie. Daca ai ceva informatzii lumineaza-ne shi pe noi. Din cate shtiu eu la Petro un jucator al Jiului a avut o reactzie aiurea shi a fost eliminat pe drept, golul lui Petro a fost marcat dintr-o suspecta pozitzie de off-side, iar Steaua a dat 2 euro-goluri ca sa zic asha, cam la singurele ocazii pe care le-a avut. Daca tu zici ca a fost blat inseamna ca a fost foarte bine facut !

r3my
24th February 2006, 13:36
eu ce stiu, stiu din surse din cadrul clubului... mai multe nu pot spune, dar ar fi bine sa ma crezi... nu-i o rusine... toate echipele fac blaturi... si nu numai in Romania... ci si la case mai mari....