PDA

View Full Version : Complet deplasat REFRESH



Hull
19th March 2008, 17:42
<meta http-equiv="refresh" content="60" /><meta name="RESOURCE-TYPE" content="DOCUMENT" />

Complet deplasat, avar si lipsit de respect fata de utilizatori sa aveti refresh la 60 de secunde pe pagini cu articole .

Lacomie curata !!!! :no:

Vadim
19th March 2008, 18:10
Hull, a fost refresh pe pagina de live de astazi de la FRF, pentru a fi urmarite cele mai noi inforamtii. Articolele obisnuite nu au refresh. Poti verifica. Dar probabil stii deja. :)

Hull
19th March 2008, 19:38
Refresh la 30 de secunde este complet inuman si nu serveste "scopului". chiar in conditiile in care se urmaresc update-uri frecvente ale paginii. personal, am incercat sa citesc articolul dar am abandonat dupa 5-6 refresh-uri .
Ma gandesc si la cei cu dial-up, :( citesti un paragraf, refresh lent, apoi scroll unde ai ramas......pai ai si uitat despre ce vorba.
Autorefresh la 10-15 min. si buton de refresh optional pentru utilizator. Simplu.
Ma uit la site-urile astea de sport si pe zi ce trece parca involueaza.
Mai toti webmasterii parca au uitat ca daca site-ul nu e "user friendly" vizitatorul incet incet o sa-l evite.
O opinie.....

Nightwish
19th March 2008, 19:39
Vadim, refreshul ala nebun era si la ora 5, cand conferinta era terminata de mult :)
Am citit articolul in rate :happy

Kainsashiki
19th March 2008, 19:41
Refresh la 30 de secunde este complet inuman si nu serveste "scopului". chiar in conditiile in care se urmaresc update-uri frecvente ale paginii. personal, am incercat sa citesc articolul dar am abandonat dupa 5-6 refresh-uri .
Ma gandesc si la cei cu dial-up, :( citesti un paragraf, refresh lent, apoi scroll unde ai ramas......pai ai si uitat despre ce vorba.
Autorefresh la 10-15 min. si buton de refresh optional pentru utilizator. Simplu.
Ma uit la site-urile astea de sport si pe zi ce trece parca involueaza.
Mai toti webmasterii parca au uitat ca daca site-ul nu e "user friendly" vizitatorul incet incet o sa-l evite.
O opinie.....

Auto-refreshul era pus acolo pentru ca declaratiile sa le apara cititorilor in momentul in care erau updatate pe site. Cum mai e LIVE daca auto-refreshul se face la 10-15 minute? Si Dial-up, esti cumva venit din preistoric?

Vadim
19th March 2008, 20:41
Refresh la 30 de secunde este complet inuman si nu serveste "scopului". chiar in conditiile in care se urmaresc update-uri frecvente ale paginii. personal, am incercat sa citesc articolul dar am abandonat dupa 5-6 refresh-uri .
E la 1 minut, nu la 30 de secunde. Daca esti pe dial-up, fa-ti un upgrade la cablu, avem si noi un public tinta iar acolo se incadreaza persoanele cu un net decent, telefonul e ceva destul de vechi...

Vadim, refreshul ala nebun era si la ora 5, cand conferinta era terminata de mult :)
Am citit articolul in rate :happy
Corect, s-a uitat bifata. Am scos-o eu dupa 5. A fost o eroare ca am uitat revreshul activat, pentru ca stirea finala a ramas practic in transmisia live.