PDA

View Full Version : All absurdities



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195

cimitiru' ghencea
21st May 2008, 08:30
... aceeasi aroma intr-o noua prezentare....:D
:evil:

bine ca n-ai spus miasma....:evil:

chinna tm
21st May 2008, 08:34
LA MULTI ANI CIMI!!!!!esti costica?......sa ne traiesti!!!!!!....bah, berea pe cand?:D

resita
21st May 2008, 08:36
cimi, ce nick ti-ai tras :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

Vincitor
21st May 2008, 08:37
Neata buna ! a Multi Ani ,Constantin si Elena ! Care dintre voi e Elena ?V-am citit posturile de ieri . Sunteti caraghiosi , toata ziua ati atacat doar . Si atunci cine-s frustratii ?

cimitiru' ghencea
21st May 2008, 08:38
:bere:multumesc.pentru urari.uite si berea!

cimitiru' ghencea
21st May 2008, 08:38
cimi, ce nick ti-ai tras :ras-plans::ras-plans::ras-plans::ras-plans:

buna dimineatza! si eu am avut o adevarata surpriza...:evil:

laurdog
21st May 2008, 08:41
La Multi Ani Moni!

serv_ag
21st May 2008, 08:41
LA MULTI ANI CIMI!!!!!esti costica?......sa ne traiesti!!!!!!....bah, berea pe cand?:D

Io-te unde ne statea detectivu.... sau detectoru... in fine:

LA MULTI ANI CIMI!

daca nu mai e bere, merge si vinul de maslu.... :happy

serv_ag
21st May 2008, 08:45
La Multi Ani Moni!

La Multi Ani
Moni-Monyk-Monique !

Tim
21st May 2008, 09:07
La Multi Ani ,cimi !!!

torinezu
21st May 2008, 09:11
good mornin' all absurdities!:yeah:

LA MULTI ANI, MONYK! /OLE/:cheer::floricica::floricica::floricica:

salut cimi, bine ai revenit!:ok: la multi ani, costica!?

cip
21st May 2008, 09:11
la multi ani tuturor constantinilor si elenelor,inclusiv mie!
iar LA MULTI ANI? :lol:deja te-alinti...:)

Leo
21st May 2008, 09:15
buna dimineata ALL
LA MULTI ANI MONI !
LA MULTI ANI tuturor ce-si sarbatoresc astazi onomastica !

chinna tm
21st May 2008, 09:17
sall leo......te numeri pe lista?:D

Leo
21st May 2008, 09:31
cara lista Chinna ?

chinna tm
21st May 2008, 09:31
lista cu constantini:D.....ca la elene nu e cazul:D.....

Monyk
21st May 2008, 09:38
buna dimineata si va multumesc pentru urarii

Vincitor
21st May 2008, 09:41
buna dimineata si va multumesc pentru urarii

La Multi Ani !

Vincitor
21st May 2008, 09:44
Sa va dau o veste buna ! In mod sigur nu ma veti crede , dar va veti convinge cu timpul .De fapt nici nu conteaza . Am citit cam tot ce s-a postat pe threadul asta in ultimul timp [ mai ales de cand s-a terminat campionatul ] si nu-mi vine sa cred ce vad . De acord , sunt inerente unele mici [ sau chiar mari ] intepaturi , dar sa se ajunga pana acolo incat de atata vreme preocuparea primordiala sa fie insulta mi se pare prea de tot . Totusi majoritatea ne credem maturi , educati ,scoliti dar dupa postari nu se intrevede nici macar un dram de , nici nu stiu ce sa enumar ...inteligenta ? bun simt ? cultura ? Nimic ! Cred ca si boschetarii au discutii mai elevate decat noi ! In ultimul timp am inceput sa am anumite dubii in privinta mea , ma gandeam ca daca atatia imi spun ca-s asa si pe dincolo probabil ca au dreptate si ar trebui sa iau masuri .Dar citindu-va ,mi-a revenit increderea la loc si pot afirma ca nici voi nu sunteti in regula .Ba din contra . Nu trebuie sa faceti decat un minim efort si sa cititi numai postarile de ieri si daca mai aveti un pic de luciditate , un pic de bun simt ,imi veti da dreptate . Inainte , chiar daca nu erau discutiile prea elevate ,totusi se putea spune ca discutau niste oameni normali care au preocupari , pasiuni comune , sa-mi permit o comparatie , erau ca niste discutii intre tzatze , dar acum s-a ajuns la nivelul de mahala . Treziti-va oameni buni si daca mai aveti un pic de mandrie ,incetati sau de nu atunci schimbati numele din absurditati in cretinitati .Eu unul sunt scarbit si nu datorita atacurilor la care am fost supus [ nu ma afecteaza , ba ma amuza si-mi dau motiv la replica stiind ca pe unii dintre voi va irita ], cat datorita nivelului inadmisibil de coborat al discutiilor [ astea-s discutii ?] Acum serios , faceti un minim efort si cititi doar postarile de ieri , da capo al fine , si ganditi-va daca va place , daca asa ceva va [ ne ] caracterizeaza . Salutare !Vestea e ca ma gandesc serios sa las balta toata afacerea asta [ sa nu-i spun pe nume] Sa fiu mai explicit , nu voi iesi de pe ols ,dar nu voi mai posta pe absurditati .

chinna tm
21st May 2008, 09:45
buna dimineata si va multumesc pentru urarii

neatza monyk.....cu mare placere....si distractie maxima astazi.....:D:yeah::ok::yeah::D

Leo
21st May 2008, 09:49
lista cu constantini:D.....ca la elene nu e cazul:D.....

mai degraba pe lista frustratilor :happy

laurdog
21st May 2008, 09:49
Moni, tot ce-ti doresti sa....se intample repede:ok:

Monyk
21st May 2008, 09:51
multumesc de urare laur asta sper si eu:ok::ok::ok:

Hard
21st May 2008, 09:53
Sa va dau o veste buna ! In mod sigur nu ma veti crede , dar va veti convinge cu timpul .De fapt nici nu conteaza . Am citit cam tot ce s-a postat pe threadul asta in ultimul timp [ mai ales de cand s-a terminat campionatul ] si nu-mi vine sa cred ce vad . De acord , sunt inerente unele mici [ sau chiar mari ] intepaturi , dar sa se ajunga pana acolo incat de atata vreme preocuparea primordiala sa fie insulta mi se pare prea de tot . Totusi majoritatea ne credem maturi , educati ,scoliti dar dupa postari nu se intrevede nici macar un dram de , nici nu stiu ce sa enumar ...inteligenta ? bun simt ? cultura ? Nimic ! Cred ca si boschetarii au discutii mai elevate decat noi ! In ultimul timp am inceput sa am anumite dubii in privinta mea , ma gandeam ca daca atatia imi spun ca-s asa si pe dincolo probabil ca au dreptate si ar trebui sa iau masuri .Dar citindu-va ,mi-a revenit increderea la loc si pot afirma ca nici voi nu sunteti in regula .Ba din contra . Nu trebuie sa faceti decat un minim efort si sa cititi numai postarile de ieri si daca mai aveti un pic de luciditate , un pic de bun simt ,imi veti da dreptate . Inainte , chiar daca nu erau discutiile prea elevate ,totusi se putea spune ca discutau niste oameni normali care au preocupari , pasiuni comune , sa-mi permit o comparatie , erau ca niste discutii intre tzatze , dar acum s-a ajuns la nivelul de mahala . Treziti-va oameni buni si daca mai aveti un pic de mandrie ,incetati sau de nu atunci schimbati numele din absurditati in cretinitati .Eu unul sunt scarbit si nu datorita atacurilor la care am fost supus [ nu ma afecteaza , ba ma amuza si-mi dau motiv la replica stiind ca pe unii dintre voi va irita ], cat datorita nivelului inadmisibil de coborat al discutiilor [ astea-s discutii ?] Acum serios , faceti un minim efort si cititi doar postarile de ieri , da capo al fine , si ganditi-va daca va place , daca asa ceva va [ ne ] caracterizeaza . Salutare !Vestea e ca ma gandesc serios sa las balta toata afacerea asta [ sa nu-i spun pe nume] Sa fiu mai explicit , nu voi iesi de pe ols ,dar nu voi mai posta pe absurditati .

BAXI ,nu te lasa !!!! aliaza-te cu mine, mai chem vreo 2 si invingem raul de pe threadul asta !!!
ce spui ? :D

Vincitor
21st May 2008, 10:01
BAXI ,nu te lasa !!!! aliaza-te cu mine, mai chem vreo 2 si invingem raul de pe threadul asta !!!
ce spui ? :D

NU ! N-am avut un asemenea scop , acum daca ma gandesc mai bine , trebuia sa-i ascult din start si sa nu ma fi tinut dupa ei ca pruncul dupa fusta ma-sii . Dar s-a intamplat si regret acum !

Black_Mamba
21st May 2008, 10:07
NU ! N-am avut un asemenea scop , acum daca ma gandesc mai bine , trebuia sa-i ascult din start si sa nu ma fi tinut dupa ei ca pruncul dupa fusta ma-sii . Dar s-a intamplat si regret acum !

Ai gandit ca un om mare...bravo tie.
Succes acolo unde vei merge ;)! Ma bucur ca ai luat aceasta decizie...desi azi nu e 1 Aprilie...sau e ?

Leo
21st May 2008, 10:09
BAXI ,nu te lasa !!!! aliaza-te cu mine, mai chem vreo 2 si invingem raul de pe threadul asta !!!
ce spui ? :D

imi miroase a trolling , pe fata

Vincitor
21st May 2008, 10:10
E necesar un PS . Cu B si tim contrele au un anumit fundament [ avem o optica diferita asupra unor chestii ] dar mi s-au parut normale ,acceptabile , cele venite din partea lui kidon nu le pot lua in considerare ,dupa opinia mea omul acesta are probleme de comportament [ nu stiu de ce , dar cred ca si acasa face la fel ] in schimb m-au durut putin caracterizarile facute de cip . Nu ma asteptam din partea lui , credeam ca ne intelegem , plus ca i-am explicat ca nu vorbesc la modul serios si totusi dintr-o data a virat la 180 de grade si m-a lasat masca . Nu-mi dau seama ce a fost scanteia ! Sau a mocnit si nu a mai rezistat . Puteai sa-mi spui la tel ca nu-ti convine , nu sa zici ca e OK , ca ma cunosti si stii ca fac ce fac [caterinca , misto despre poli ,B si tim ]din amuzament ,stiind ca-i enervez [puteai spune ca te enerveaza si pe tine ]. si dupa aceea sa ... in fine ..e ok !

Hard
21st May 2008, 10:22
imi miroase a trolling , pe fata

iar esti impartial :D
baxi ,nu te lasa , am nevoie de tine :D
ai dreptate in privinta lui Kidon . dar ce spui tu,stie toata lumea . am primit si eu sfaturi sa-l las in pace ,sa il ignor , ca mai mult nu poate ,dar ieri nu am rezistat sa nu ii dau o replica dupa ce postase o poza de 3 ori pe threadul asta :cry:

torinezu
21st May 2008, 10:27
imi miroase a trolling , pe fata

eu nu am stiut ce a zis persoana aceea pana la replica ta. nu miroase, ESTE TROLLING! nu exista report pentru magaria asta? :confused: ce au de spus supermoderatorii? dar vadim?

Hard
21st May 2008, 10:30
baxi ,pana la urma ce s-a intamplat cu Minerul ? a batut ?

Vincitor
21st May 2008, 11:01
Cand vine vorba despre fotbal ,lumea de regula se tachineaza ,se inteapa , unii dau si cu piatra ,ba chiar si mai rau ! Nu credeam ca niste oameni inteligenti pot sa puna la inima aceste intepaturi , ironii ,tachinari la adresa echipelor favorite , incat sa se ajunga la insulte si alte cele . Si in lumea reala discut despre fotbal cu multi , logic ca ne mai intepam , am vreo 2 colegi stelisti, va dati seama ca le-am facut viata amara , dar nu s-a ajuns la insulte ..nu s-a ajuns la nimic de fapt ....dar aici vad ca-s alte reguli .....asa ca de fapt divers , ma inteleg bine cam cu toata lumea , nu am dusmani [cel putin nu mi-a declarat-o nimeni ],nu dusmanesc pe nimeni ,ba pot sa afirm cu onestitate ca ma inteleg bine cam cu toti cu care am tangenta , sunt politicos ,intelegator .Injur doar in trafic [ asa cum cred ca o fac majoritatea ] si am ajuns sa injur si pe aici .Nu-mi dau seama de ce , poate ca o fi o latura inconstienta a personalitatii si a iesit la iveala aici in virtual , unde nu dai nas in nas cu interlocutorul . Probabil ca era mai bine daca ne-am fi cunoscut [ cu cei cu care aveam posibilitatea ] si sunt sigur ca altfel ar fi decurs ulterior discutiile . Dar probabil ca aceleasi probleme le aveti si voi , probabil ca acesta este efectul virtualului . Nu mi-am prea batut capul cu acest aspect , am luat-o ca pe o joaca , dar acum imi dau seama ca totusi nu e de joaca .odata ca nu se cade si a doua ca nu toti iau activitatea pe acest tip de forum ca pe o joaca , multi o iau in serios .Asta nu am luat eu in considerare si cred ca acesta a fost motivul pt care s-a ajuns unde s-a ajuns . Pt ultima oara imi cer scuze , nu a fost cu intentie , eu chiar credeam ca ne jucam [ bine , stiam ca b si tim nu se joaca si asta m-a facut sa-mi doresc sa-i provoc mai tare ], dar nu credeam ca majoritatea luati in serios ce se intampla pe aici . Inca o data , sorry !

Elphax
21st May 2008, 11:02
trolling, spam, toate astea sunt de la inceput aici :)

doar report post e la moda de curand ... :drak:

torinezu
21st May 2008, 11:14
trolling, spam, toate astea sunt de la inceput aici :)

doar report post e la moda de curand ... :drak:

dar nici asa! :no: sa-i dau report? dar nu pot, ca e ignorat!:rosu:

Leo
21st May 2008, 11:20
Elphax , ce sa inteleg eu ? ca ai incurajat trollingul ? sau ca ai inchis ochii ?
de ce :drak: nu vrei sa intelegi ca hard tot ce face face intentionat ?
asta deranjeaza sa stii
eu personal ma simteam bine discutand cu baietii astia aici tot felul de absurditati , asta in conditiile in care pe Intern era balacareala , intelegi ?
si vine haha lera asta aici si ne ia pe fiecare in parte la rand si ne face troaca de porci si nu se intampla nimic
vanatoarea este in alta parte , sau asa credeam eu
am o parere buna despre tine chiar daca urasti DINAMO , nu ma face sa mi-o schimb

chinna tm
21st May 2008, 11:34
good point leo......bravo!!!!!....

Hard
21st May 2008, 11:37
trolling, spam, toate astea sunt de la inceput aici :)

doar report post e la moda de curand ... :drak:

corect ,daca ar fi sa analizam fiecare post , jumatate din ele ar fi sterse cel putin , pentru trolling . dar daca userii care au postat pe acest thread au fost tolerati de catre moderatori atunci cand au facut spam si trolling , nu aceeasi toleranta ar trebui sa vedem atunci cand userii sunt jigniti.
asa cum spune si baxi mai sus , una e sa te contrazici atunci cand vorbesti despre fotbal si alta e cand jignesti.
se pare ca unii de pe aici nu stiu sa faca diferenta , iar acest moderator,leodacin , le ia partea dandu-mi in acelasi timp lectii de bun simt.:o:

cip
21st May 2008, 11:41
trolling, spam, toate astea sunt de la inceput aici :)

doar report post e la moda de curand ... :drak:

ti se intampla sa mai si citesti ce-i pe-aici,sau semnezi doar condica?

aaxi
21st May 2008, 11:43
buna dimineata
Imi cer mii de scuze ca intervin intr-o discutie destul de personala pentru unii, dar nu vi se pare ca totul a luat o intorsatura prea absurda?
Unii se simt de parca i-ar fi intrat un criminal in serie in casa si ei nu se pot apara. Ori am innebunit eu, ori aici ca si in toate forumurile......e un FORUM. Un forum unde fiecare e liber sa-si exprime o opinie. Culmea e ca mai exista si optiunea IGNORE.
Totusi nu vi se pare ca exagerati un pic cu thread-ul asta si pasiunea pentru el?
Nu il vrei pe aaxi, hard, baxi, etc...dai ignore, pleci de pe ols , vb cu prietenii pe mess, si inca 1.000 de variante.
Cineva imi tot zicea ca suntem mai puerili ca fi-miu (4 ani).
ARE DREPTATE

chinna tm
21st May 2008, 11:48
buna dimineata
Imi cer mii de scuze ca intervin intr-o discutie destul de personala pentru unii, dar nu vi se pare ca totul a luat o intorsatura prea absurda?
Unii se simt de parca i-ar fi intrat un criminal in serie in casa si ei nu se pot apara. Ori am innebunit eu, ori aici ca si in toate forumurile......e un FORUM. Un forum unde fiecare e liber sa-si exprime o opinie. Culmea e ca mai exista si optiunea IGNORE.
Totusi nu vi se pare ca exagerati un pic cu thread-ul asta si pasiunea pentru el?
Nu il vrei pe aaxi, hard, baxi, etc...dai ignore, pleci de pe ols , vb cu prietenii pe mess, si inca 1.000 de variante.
Cineva imi tot zicea ca suntem mai puerili ca fi-miu (4 ani).
ARE DREPTATE

corect!!!!!:ok:

aaxi
21st May 2008, 11:50
Baxi, ai mare grije, ca daca accept glume pe seama echipei, daca mai glumesti vreodata personal, pot sa schimb si eu vocabularul.
De data asta ma fac ca nu am vazut
Si e o rugaminte

Leo
21st May 2008, 11:51
corect ,daca ar fi sa analizam fiecare post , jumatate din ele ar fi sterse cel putin , pentru trolling . dar daca userii care au postat pe acest thread au fost tolerati de catre moderatori atunci cand au facut spam si trolling , nu aceeasi toleranta ar trebui sa vedem atunci cand userii sunt jigniti.
asa cum spune si baxi mai sus , una e sa te contrazici atunci cand vorbesti despre fotbal si alta e cand jignesti.
se pare ca unii de pe aici nu stiu sa faca diferenta , iar acest moderator,leodacin , le ia partea dandu-mi in acelasi timp lectii de bun simt.:o:

din punctul meu de vedere tu esti singurul vinovat de toata situatia asta creata aici , intelegi ? eu am incercat mereu sa detensionez situatia si daca ai fi corect ai recunoaste
acest Leodacin este cu mult mai bun decat tine , altfel nu te-ai chinui atat sa-l jignesti de cate ori ai ocazia

Vincitor
21st May 2008, 11:52
Baxi, ai mare grije, ca daca accept glume pe seama echipei, daca mai glumesti vreodata personal, pot sa schimb si eu vocabularul.
De data asta ma fac ca nu am vazut
Si e o rugaminte

no ,altul care se supara ? Am intrebat pt ca mie mi-a zis [ nevasta mea , ca sa pricepi ] .
Uite ca am sters , nu vad ce te-a deranjat ,era o intrebare , o curiozitate , ,probabil ca trebuia sa intreb cine ti-a spus ,dar am crezut ca si la tine a fost ca la mine .

aaxi
21st May 2008, 11:53
@baxi
nu imi plac glumele de genul asta.
fiecare intelege o gluma in felul lui.
tocmai de aceea a fost o rugaminte si iti multumesc anticipat pentru intelegere

Hard
21st May 2008, 11:55
din punctul meu de vedere tu esti singurul vinovat de toata situatia asta creata aici , intelegi ? eu am incercat mereu sa detensionez situatia si daca ai fi corect ai recunoaste
acest Leodacin este cu mult mai bun decat tine , altfel nu te-ai chinui atat sa-l jignesti de cate ori ai ocazia

nu te-am jignit niciodata,pe cand tu tot spui ca ai bun simt , spre deosebire de mine ...aici cine jigneste ?
vinovati sunt cativa forumisti care au jignit incontinuu,iar tu nu ai dat nici macar un report, pentru ca le-ai tinut partea . nu stii sa fii impartial ....

aaxi
21st May 2008, 11:55
La multi ani Monyk:floricica:

Leo
21st May 2008, 11:56
nu-mi mai explica mie nimic , m-ai convins demult

Vincitor
21st May 2008, 11:57
@baxi
nu imi plac glumele de genul asta.
fiecare intelege o gluma in felul lui.
tocmai de aceea a fost o rugaminte si iti multumesc anticipat pentru intelegere

nu a fost o gluma ! Am intrebat pur si simplu daca ea ti-a spus asa ceva , pt ca mie chiar ca mi-a spus nevasta ca n-am minte ! Ce e asa de grav ?

Hard
21st May 2008, 11:57
nu-mi mai explica mie nimic , m-ai convins de mult

probabil ai vrut sa scrii "demult"
daca te-am convins ,nu mai intra cu mine in dialog.

aaxi
21st May 2008, 11:58
@baxi.....hai sa incheiem discutia asta, se poate?:pace:

Leo
21st May 2008, 12:00
intru cand vreau , unde vreau
optiunea ignore e valabila si pt tine
datorita tie moderatorii pot fi pusi pe ignore , iti amintesti ?

Vincitor
21st May 2008, 12:02
Asa imi trebuie daca-s BOU . Zic ca ies de aici pt ca nu prea stie lumea de gluma , dar continui sa cred ca nu e totusi chiar asa . Dar e chiar asa ! Ori nu stiu eu sa ma exprim clar , una vreau sa zic si alta las sa se inteleaga ! Pt asta profii mei de romana sunt vinovati , cred ca m-au tras in piept .

Hard
21st May 2008, 12:02
bineinteles,dar e o optiune pe care nu o folosesc.

Vincitor
21st May 2008, 12:03
@baxi.....hai sa incheiem discutia asta, se poate?:pace:

imi pare rau ca am si intiat-o ! Daca stiam ce va iesi , imi muscam degetele ca sa nu mai pot posta .

Leo
21st May 2008, 12:05
baxi esti un tip istet , ai grija cu cine te aliezi :D

laurdog
21st May 2008, 12:09
Poate unii vor spune ca sunt nebun, dar vina nu este a lui sebastian, sau cum s-o fi numind, si nici a celuilalt(eu imi respect promisiunea domnule).Vina ne apartine in cea mai mare masura, pentru ca dupa faza cu editatul, cand a fost pedepsit, unii dintre noi am continuat sa dialogam cu el, desi nu ar mai fi fost multe lucruri de spus. Am intretinut o stare conflictuala care pare fara sfarsit. Dialogand cu el, i s-a dat prilejul sa recurga la alte metode subumane si de aici situatia de fata. Continuand in acelasi stil, situatia se va perpetua, dar........e o tara libera.
Despre celalalt.......sanatate familiei si atat!(nu e ironie; nu imi arde)

Vincitor
21st May 2008, 12:11
baxi esti un tip istet , ai grija cu cine te aliezi :D

nu ma aliez cu nimeni , nu stiu ce naiba e cu mine , dar vad ca atrag antipatiile ca muscamorul mustele .Ori nu mai stiu eu sa ma exprim corect, ori am nimerit numai intre oameni , seriosi ,gravi , inflexibili .:no:

Hard
21st May 2008, 12:16
BAXI, dupa parerea lor,daca spui ca esti bou , fraier, inseamna ca esti istet , pentru ca se cred cei mai tari si se leaga de tine de fiecare data cand ai ceva de comentat aici . eu zic sa lasi modestia la o parte ,cel putin aici.

Leo
21st May 2008, 12:16
baxi , probabil fara voia ta ai devenit jucaria lui hard
cand o sa se plictiseasca nu as vrea sa fiu in pielea ta

Leo
21st May 2008, 12:18
hard la anii tai ar trebui sa iesi mai mult in lume , sa ai prieteni adevarati nu virtuali

cip
21st May 2008, 12:18
simplu ca lumina zilei,2 tipi conflictuali,care nu se mai dau nicicum dusi de-aici ...
chiar,care-i telul vostru ,ca poate va ajutam,baieti...

Vincitor
21st May 2008, 12:19
Poate unii vor spune ca sunt nebun, dar vina nu este a lui sebastian, sau cum s-o fi numind, si nici a celuilalt(eu imi respect promisiunea domnule).Vina ne apartine in cea mai mare masura, pentru ca dupa faza cu editatul, cand a fost pedepsit, unii dintre noi am continuat sa dialogam cu el, desi nu ar mai fi fost multe lucruri de spus. Am intretinut o stare conflictuala care pare fara sfarsit. Dialogand cu el, i s-a dat prilejul sa recurga la alte metode subumane si de aici situatia de fata. Continuand in acelasi stil, situatia se va perpetua, dar........e o tara libera.
Despre celalalt.......sanatate familiei si atat!(nu e ironie; nu imi arde)

despre celalalt ..nu era nevoie de atata atentie ! ma lipsesc ... si tu esti unul dintre cei care te-ai suparat aiurea , explicatia pe care ai dat-o si pe care o mai si crezi , nu respecta adevarul ...a fost o iluzie de-a ta , ai hranit-o pana ce din iluzie a devenit axioma ! [ in capul tau ,pt ca in realitate nu a fost niciodata asa cum insinuezi tu .Asta asa ca sa ma explic si poate ca in al 13-lea ceas totusi te vei indoi un pic si te gandesti sa-mi dai crezare . Nu am niciun interes sa te mint , pot trai linistit fara sa fi printre cunoscutii mei ,dar nu-mi place sa fiu acuzat de ceva ce nu am facut ... [ iti amintesti ,sper, motivul pe care l-ai invocat ....]

Hard
21st May 2008, 12:22
hard la anii tai ar trebui sa iesi mai mult in lume , sa ai prieteni adevarati nu virtuali

stai linistit ca am foarte multi amici , prieteni mai putin.

aaxi
21st May 2008, 12:24
simplu ca lumina zilei,2 tipi conflictuali,care nu se mai dau nicicum dusi de-aici ...
chiar,care-i telul vostru ,ca poate va ajutam,baieti...

cip, mare sef de trib, am si eu o intrebare:dusi de aici de unde? de pe thrd-ul asta? sau de pe ols? incearca si tu aceeasi metoda care o foloseai cu copilul cand era mic , nu-i baga in seama cand plang si o sa se plictiseasca.
Dar se pare ca tot noi sau unii din noi care nu ii vor, le alimenteaza discutiile

Vincitor
21st May 2008, 12:24
simplu ca lumina zilei,2 tipi conflictuali,care nu se mai dau nicicum dusi de-aici ...
chiar,care-i telul vostru ,ca poate va ajutam,baieti...

nu stiu de unde ti-s atat de clare toate ! Nu vreau sa te jignesc ,asa ca nu -ti zic de ce ma indoiesc de capacitatile tale de a pricepe chiar tot ..de ex . prin postarile de azi vreau sa ma explic pt cei care vor sa auda [ nu vrei , treci mai departe , ignora ].Cand radeai la telefon [ si cam radeai tot timpul , ] credeam ca esti un tip vesel , bine dispus mereu , dar cred ca rasul e de alta natura ! Si mai ziceai de mine !!

Leo
21st May 2008, 12:24
nu se vede

Hard
21st May 2008, 12:26
pai nu ai cum sa vezi , tu nu vezi cand jigneste cineva pe forum,daramite alte chestii mai complicate .

Leo
21st May 2008, 12:31
tu chiar crezi ca o sa ma obosesc sa-ti raspund la provocari ?

cip
21st May 2008, 12:33
cip, mare sef de trib, am si eu o intrebare:dusi de aici de unde? de pe thrd-ul asta? sau de pe ols? incearca si tu aceeasi metoda care o foloseai cu copilul cand era mic , nu-i baga in seama cand plang si o sa se plictiseasca.
Dar se pare ca tot noi sau unii din noi care nu ii vor, le alimenteaza discutiile

gata sefu',am plecat...:)
scatoalcele le primesti dincolo...:lol:

Vincitor
21st May 2008, 12:35
BAXI, dupa parerea lor,daca spui ca esti bou , fraier, inseamna ca esti istet , pentru ca se cred cei mai tari si se leaga de tine de fiecare data cand ai ceva de comentat aici . eu zic sa lasi modestia la o parte ,cel putin aici.

Ce se cred ei e treaba lor ! Pai aici e problema , de aici decurg toate , de la ce se cred ei ca ar fi ! Tocmai pt ai ironiza , m-am impopotonat cu tot felul de titluri [ superior , vincitor , membru de vaza ] dar in tembelismul lor ei au luat-o de buna . Hard , iti spun serios , nu are niciun rost sa-ti mai pierzi vremea cu ei , nicio sansa , degeaba-i spui unui tampit ca-i tampit , daca el crede despre sine ca e destept asa va muri ,in credinta asta [ Ho ,nu sariti de cur in sus , am dat un exemplu cat mai plastic , nu inseamna ca voi sunteti acestia ]. Doar cine se simte , ala va sari de cur in sus , iar cel care nu se simte inseamna ca e si nesimtit pe deasupra .

torinezu
21st May 2008, 12:37
simplu ca lumina zilei,2 tipi conflictuali,care nu se mai dau nicicum dusi de-aici ...


care cip, ca eu nu vad (pe) nici unul?.... :evil:

aaxi
21st May 2008, 12:38
care cip, ca eu nu vad (pe) nici unul?.... :evil:
eu te vad pe tine:evil::evil::evil: si cu cip = 2:happy:happy:happy

Vincitor
21st May 2008, 12:40
care cip, ca eu nu vad (pe) nici unul?.... :evil:

vezi , ce simplu ai rezolvat problema ! Atat doar ,ca se pare ca nu te prea vezi nici pe tine !Sau ce vezi nu e chiar ce crezi tu !

Leo
21st May 2008, 12:40
care cip, ca eu nu vad (pe) nici unul?.... :evil:

unul sunt eu :D

aaxi
21st May 2008, 12:41
Mai, dar din 7, 4 si-au ascuns membrul .......fricosilor:happy:happy:happy

Leo
21st May 2008, 12:43
Onix , unde esti ?

Vincitor
21st May 2008, 12:45
Mai, dar din 7, 4 si-au ascuns membrul .......fricosilor:happy:happy:happy

nu e din cauza fricii , dar de multe ori intram doar sa citesc si nu vroiam sa dau frisoane unora .Sau mai grav , sa-i apuce crizele existentiale ...pt multi nickul meu e ca, nustiu cum ii zice spre rusinea mea la lepedeul ala rosu la vederea carora se infurie taurii la corida ! Apropo , cum ii zice la lepedeul ala? Stie careva ?

Vincitor
21st May 2008, 12:48
Gata , sper ca am fost destul de clar .Eu am zis ce am avut de zis , voi ati priceput fiecare ce-a vrut si cat a putut ! Spor la treaba !

torinezu
21st May 2008, 13:07
eu te vad pe tine:evil::evil::evil: si cu cip = 2:happy:happy:happy

sa te astepti la un report! trolling! :D

aaxi
21st May 2008, 13:11
sa te astepti la un report! trolling! :D

ofticosu' roade osu' :cry::cry::cry::cry::cry:

Leo
21st May 2008, 13:14
baieti , pe mai tarziu :D

Hard
21st May 2008, 13:20
pa pa leo .

Cristian
21st May 2008, 13:29
Asa Sebastian, imi place semantura ta :ok:

Hard
21st May 2008, 13:30
pai nu ? :D

Cristian
21st May 2008, 13:32
Asa mai vii de acasa (adica de la Galati ) :D:D

Hard
21st May 2008, 13:39
asa ziceam si eu :D
ce faci, tot amicul meu ai ramas, nu ?

Benny
21st May 2008, 13:40
Salutare campionilor!

Cristian
21st May 2008, 13:42
asa ziceam si eu :D
ce faci, tot amicul meu ai ramas, nu ?

Ce amic ma ? Frate de cruce :happy:happy Prieteni adevarati :cry:

Hard
21st May 2008, 13:44
Salutare campionilor!
salut uefa :drak:

Tim
21st May 2008, 13:49
Banatene,a zis vadim ca nu poti sa inchizi threadul asta! Nu inteleg de ce....daca tu l-ai deschis!!!Intreaba-l ,macar poti sa-i schimbi numele???? Daca da...iti sugerez: ALL HARDBAXIisme!!!!!

serv_ag
21st May 2008, 13:53
Banatene,a zis vadim ca nu poti sa inchizi threadul asta! Nu inteleg de ce....daca tu l-ai deschis!!!Intreaba-l ,macar poti sa-i schimbi numele???? Daca da...iti sugerez: ALL HARDBAXIisme!!!!!

... Hmmm, exagerezi.... io, de exemplu, n-am auzit de Strada Lambliilor, indiferent cite spitale erau pe strada aia...:D

Vincitor
21st May 2008, 13:53
Banatene,a zis vadim ca nu poti sa inchizi threadul asta! Nu inteleg de ce....daca tu l-ai deschis!!!Intreaba-l ,macar poti sa-i schimbi numele???? Daca da...iti sugerez: ALL HARDBAXIisme!!!!!

Daca tin bine minte , threadul asta se datoreaza lui hard , B doar a semnat nasterea lui . Puteai s-o faci si tu , dar pozitia de sluga a lui B nu ti-a permis .De ce sa nu-i ziceti B si cu slugile greviste !

Benny
21st May 2008, 13:53
Cum merge treaba?

serv_ag
21st May 2008, 13:54
Mai, dar din 7, 4 si-au ascuns membrul .......fricosilor:happy:happy:happy

Cred ca au fost pe la Ciomu.... :evil:

aaxi
21st May 2008, 13:56
Cred ca au fost pe la Ciomu.... :evil:
am inteles; si eu care am crezut sa s-au defectat boxele mele si nu mai am basi:evil::evil::evil:

Tim
21st May 2008, 14:03
[modifică (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Mineriada_din_iunie_1990&action=edit&section=2)] 13 iunie

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/thumb/e/e5/13_iunie.jpg/180px-13_iunie.jpg (http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:13_iunie.jpg) http://ro.wikipedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png (http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:13_iunie.jpg)
Pe 13 iunie


În dimineața zilei de 13 iunie (http://ro.wikipedia.org/wiki/13_iunie) 1990 (http://ro.wikipedia.org/wiki/1990), pe la ora 3-4 am, forțele de ordine au distrus corturile celor aflați în Piață și au făcut arestări. Cordoanele de trupe antitero au fost rupte de manifestanți. În jurul orei 9, mai multe grupuri de muncitori de la IMGB au sosit în Piața Universității scandând lozincile: "IMGB face ordine!" și "Moarte intelectualilor!", "Noi muncim, nu gândim!". Cu toate astea s-au retras și au defluit spre o altă zonă necunoscută. Pe strada paralelă cu Institutul de Arhitectură două cordoane de trupe USLA au încercat să protejeze un obiectiv format prin încercuirea Pieței cu autobuzele din dotarea Poliției. La îndemnul unor tineri fără ocupație atmosfera s-a încins până în momentul când a izbucnit un conflict direct, iar trupele USLA au șarjat mulțimea. Aceasta a reacționat răsturnând un TV de culoare albastră, din rezervorul mașinii a fost furată benzina, cu care s-au confecționat cocteiluri Molotov. Aceleași persoane au rupt pietre din caldarâm pe care le-au folosit drept proiectile. Autobuzele s-au aprins, după eveniment TVR a lansat versiunea oficială că au fost incendiate, a existat o înregistrare a generalului Mihai Chițac (http://ro.wikipedia.org/wiki/Mihai_Chi%C5%A3ac) în care acesta dădea ordin ca autobuzele să fie aprinse chiar de Poliție. În scurtă vreme, nori groși de fum negru au acoperit Piața.
Pe tot parcursul zilei au avut loc confruntări violente între manifestanți și forțele de poliție; au fost incendiate autobuzele poliției, sediile Poliției Capitalei, Ministerului de Interne și SRI.
La televiziune (http://ro.wikipedia.org/wiki/TVR) se citește un comunicat al președintelui Ion Iliescu (http://ro.wikipedia.org/wiki/Ion_Iliescu), în care se afirmă „Chemăm toate forțele conștiente și responsabile să se adune în jurul clădirii guvernului și televiziunii pentru a curma încercările de forță ale acestor grupuri extremiste, pentru a apăra democrația atât de greu cucerită”.
În seara zilei de 13 iunie, trei garnituri de tren pline cu mineri au plecat din Petroșani (http://ro.wikipedia.org/wiki/Petro%C5%9Fani) spre București (http://ro.wikipedia.org/wiki/Bucure%C5%9Fti) iar un alt tren a plecat a doua zi din gara Motru spre București.

[modifică (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Mineriada_din_iunie_1990&action=edit&section=3)] 14 iunie

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/ro/thumb/6/6c/Academiei.jpg/180px-Academiei.jpg (http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:Academiei.jpg) http://ro.wikipedia.org/skins-1.5/common/images/magnify-clip.png (http://ro.wikipedia.org/wiki/Imagine:Academiei.jpg)
Str. Academiei


Ajunși în Gara de Nord la ora 4 dimineata, minerii conduși de Miron Cozma (http://ro.wikipedia.org/wiki/Miron_Cozma) au fost preluați de angajați ai SRI (http://ro.wikipedia.org/wiki/SRI) și a altor servicii secrete și au fost orientați spre punctele nevralgice ale Capitalei. Un grup foarte mare a ocupat Piața Universității, unde au pretins că refac rondurile de flori distruse de corturile manifestanților, pe platoul din fața Teatrului Național. Imediat au pătruns în incinta Facultății de Geologie, unde au ocupat balconul, simbolul libertății de opinie și au devastat o colecție unică în Europa de flori de mină și zăcăminte geologice ca și sediul Ligii Studenților. O soartă asemănătoare au avut și Facultatea de Litere și cea de Matematică, dar și Institutul de Arhitectură Ion Mincu. Numeroși profesori au fost bătuți, între ei se numără și profesorii de la Litere Gheorghe Brâncuș (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Gheorghe_Br%C3%A2ncu%C5%9F&action=edit&redlink=1) și regretatul lingvist Cezar Tabarcea (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Cezar_Tabarcea&action=edit&redlink=1), agresat de niște indivizi care se aflau în posesia fotografiei sale. În zonă minerii au mai devastat sediile PNȚCD și ale PNL unde au pretins că au descoperit valută falsă și arme, și de unde au furat tot ce se putea fura, inclusiv o stație radio și aparate de birotică. Liderul studenților Marian Munteanu (http://ro.wikipedia.org/wiki/Marian_Munteanu) a fost bătut și aruncat apoi în fântâna de la Universitate, dar a scăpat printr-un miracol. Alți lideri au avut o soartă asemănătoare. Un alt grup a ocupat Televiziunea română, autointitulată liberă. În câteva ore Bucureștiul era complet pacificat și haosul a coborât pe străzile unde puterea era deținută de aceste grupări paramilitare, care colaborau cu Poliția și SRI. Toți intelectualii, persoanele cu barbă, cei îmbrăcați cu haine fistichii au fost bătuti, arestați, urcați în dubele Poliției și interogați la o unitate militară din Măgurele.

[modifică (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Mineriada_din_iunie_1990&action=edit&section=4)] 15 iunie

La orele prânzului minerii au fost urcați în autobuze și transportați la complexul expozițional Romexpo, unde șeful statutului, președintele ales recent Ion Iliescu le-a mulțumit pentru acțiunea lor vitejească prin care au salvat democrația din România. Discursul său a fost întâmpinat cu urale. Imediat după aceasta au fost conduși la trenurile care îi așteptau în Gara de Nord, și transportați în Valea Jiului.[1] (http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990#cite_note-0)

Tim
21st May 2008, 14:04
Istoricul Andrei Pippidi (http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Andrei_Pippidi&action=edit&redlink=1) a comparat 14-15 iunie 1990 cu "Noaptea de cristal" din Germania nazistă (http://ro.wikipedia.org/wiki/Germania_nazist%C4%83), cu acțiunile echipelor de "cămași negre" ale lui Mussolini (http://ro.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini), în Italia (http://ro.wikipedia.org/wiki/Italia), și cu forțele de pararepresiune ale poliției legionare din 1940, în România.[1] (http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990#endnote_nota2)
Andrei Cornea (http://ro.wikipedia.org/wiki/Andrei_Cornea): Alcătuind o „categorie socio-profesională ce aparține mai degrabă secolului al XIX-lea decât secolului al XXI-lea”, minerii au adâncit, în Romania postcomunistă, schismele sociale, delimitările dintre clase, sporind frustrările și ranchiunile.[2] (http://ro.wikipedia.org/wiki/Mineriada_din_iunie_1990#endnote_nota3) În alt articol, Andrei Cornea spune că se poate vorbi despre un pogrom simbolic împotriva studenților și intelectualilor de elită, dar și asupra țiganilor, molestați și ei de mineri

chinna tm
21st May 2008, 14:19
ma scuzati ca intervin....dar eu m-am saturat ce a ajuns acest thread....cum am fost la inceput si unde s-a ajuns.....din ce cauza?.....cui nu ii convine sa vorbeasca cu hard sau baxi, punetii pe ignore!!!!!ismail are dreptate.....ce naiba facem?.....nu se mai da quote.....si gata......m-am saturat sa intru cand si cand pe un thread unde chiar imi facea mare placere sa postez.....nu suntem copii, deci sa ne comportam ca atare....si gata cu mesaje din astea din partea mea......m-am saturat......sa fie ca si inainte!!!!!.....

aaxi
21st May 2008, 14:23
ma scuzati ca intervin....dar eu m-am saturat ce a ajuns acest thread....cum am fost la inceput si unde s-a ajuns.....din ce cauza?.....cui nu ii convine sa vorbeasca cu hard sau baxi, punetii pe ignore!!!!!ismail are dreptate.....ce naiba facem?.....nu se mai da quote.....si gata......m-am saturat sa intru cand si cand pe un thread unde chiar imi facea mare placere sa postez.....nu suntem copii, deci sa ne comportam ca atare....si gata cu mesaje din astea din partea mea......m-am saturat......sa fie ca si inainte!!!!!.....
Zi-le Loredana:happy:happy:happy:happy

chinna tm
21st May 2008, 14:27
Zi-le Loredana:happy:happy:happy:happy

eu am vorbit serios mah, dati-as cu polonicul intre felinarele tale.....:rosu::happy

Vincitor
21st May 2008, 14:31
Partidele colecteaza de la birtasii care nu emit bon fiscale

si pe care nu-i vede nimeni de 18 ani, nici Garda nici Politia findca de SRI ce sa zic ei se ocupa de Statistica( Inst. National de Statistica aproape-i desfintat). Si atunci eu cred ca birtasii decarteaza lunar sume de bani pentru a cumpara tacerea favorului..

ar fi birtasii care fac si ei din apa vin! .

mentarii (1) | Adauga comentariu
Adauga un comentariu
Numele

Subiect

Mesaj

Felicit Garda Financiara
de un consumator de alcool (2 martie 2007)

Data viitoare sa-i impuscati! Spuneti ca au vrut sa fuga! Daca nu, fac pui, si atunci birtasii vand tuica fara bon fiscal. Am birtul meu altfel mi-e frica sa nu ma otraveasca cu falsurile lor.

2) Ai intre 40 si 50 de ani si esti blazat? Copiii nu vorbesc cu tine, iar amanta e o scroafa grasa si isterica? Nu mai gasesti nici o satisfactie in a asculta etapa duminica?

Nota de subsol 2: Daca esti grizonat si ai fata brazdata de riduri, te invarti printre badarani dar stii ca apartii unui mediu mai elevat (birtasii din ......), n-ai bani nici sa treci strada dar visezi sa-ti cumperi transatlantic, n-ai reusit sa inveti boaba de engleza de la nici una din profesoarele de engleza cu care ai umblat, ne pare rau dar nu te putem ajuta. Testele sunt in engleza

aaxi
21st May 2008, 14:43
@baxi, deja mi-ai ametit neuronul cu ce ai scris deasupra:groggy::groggy::groggy:

Vincitor
21st May 2008, 14:52
tim , si ca sa vezi ca nu mi-e indiferenta soarta ta , ca-mi pasa de tine ,te intreb daca ai auzit ca cei care vor merge la CE trebuie sa-si faca vaccinul ...antirabic ,cred ca in cazul tau ..sau e deja prea tarziu ?

Vincitor
21st May 2008, 14:54
Ceau domnilor ! Distractie placuta in continuare !

Vincitor
21st May 2008, 15:01
era sa uit :Vasile Roaită
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Salt la: Navigare, căutare
Vasile Roaită
Vasile Roaită

Vasile Roaită (d. 1933) a fost un muncitor ceferist român, care a murit împușcat în timpul marii greve de la Atelierele CFR Grivița din februarie 1933.

În timpul lui Gheorghe Gheorghiu-Dej s-a spus că el ar fi fost împușcat în timp ce trăgea sirena fabricii pentru a chema muncitorii la grevă; de aici a rămas și sintagma „sirena lui Vasile Roaită”.

adaptare dupa noile realitati :

vasile "tim "roaita a fost un ......care n-a murit impuscat ..dar are sechele

in timpul lui basescu , a tras sirena pe ols ..de aici sintagma ...tim cantand la flaut !

chinna tm
21st May 2008, 15:02
sall baxi....o zi buna.....te rog inceteaza cu jignirile......te rog frumos.....ce naiba, alta atitudine demna de respect aveai de dimineatza.....

aaxi
21st May 2008, 15:05
sall baxi....o zi buna.....te rog inceteaza cu jignirile......te rog frumos.....ce naiba, alta atitudine demna de respect aveai de dimineatza.....
tu generezi numai antirespect....asa ca inteleg omul:happy:happy:happy

Benny
21st May 2008, 15:07
Frumosa nume e asta baxi. Intotdeauna mi-a placut. De cand l-am vazut pe prosprot.

chinna tm
21st May 2008, 15:09
tu generezi numai antirespect....asa ca inteleg omul:happy:happy:happy

te inseli.....nu sunt stelist.....:happy:happy:happy:happy:happy

chinna tm
21st May 2008, 15:10
domnilor, eu am iesit!va doresc o zi minunata!!!!!va salut!!!!!numai de bine!!!!!

aaxi
21st May 2008, 15:16
te inseli.....nu sunt stelist.....:happy:happy:happy:happy:happy
daca erai aveai si tu o calitate, dar asa..............:(:(

cip
21st May 2008, 15:32
Sa va dau o veste buna ! In mod sigur nu ma veti crede , dar va veti convinge cu timpul .De fapt nici nu conteaza . Am citit cam tot ce s-a postat pe threadul asta in ultimul timp [ mai ales de cand s-a terminat campionatul ] si nu-mi vine sa cred ce vad . De acord , sunt inerente unele mici [ sau chiar mari ] intepaturi , dar sa se ajunga pana acolo incat de atata vreme preocuparea primordiala sa fie insulta mi se pare prea de tot . Totusi majoritatea ne credem maturi , educati ,scoliti dar dupa postari nu se intrevede nici macar un dram de , nici nu stiu ce sa enumar ...inteligenta ? bun simt ? cultura ? Nimic ! Cred ca si boschetarii au discutii mai elevate decat noi ! In ultimul timp am inceput sa am anumite dubii in privinta mea , ma gandeam ca daca atatia imi spun ca-s asa si pe dincolo probabil ca au dreptate si ar trebui sa iau masuri .Dar citindu-va ,mi-a revenit increderea la loc si pot afirma ca nici voi nu sunteti in regula .Ba din contra . Nu trebuie sa faceti decat un minim efort si sa cititi numai postarile de ieri si daca mai aveti un pic de luciditate , un pic de bun simt ,imi veti da dreptate . Inainte , chiar daca nu erau discutiile prea elevate ,totusi se putea spune ca discutau niste oameni normali care au preocupari , pasiuni comune , sa-mi permit o comparatie , erau ca niste discutii intre tzatze , dar acum s-a ajuns la nivelul de mahala . Treziti-va oameni buni si daca mai aveti un pic de mandrie ,incetati sau de nu atunci schimbati numele din absurditati in cretinitati .Eu unul sunt scarbit si nu datorita atacurilor la care am fost supus [ nu ma afecteaza , ba ma amuza si-mi dau motiv la replica stiind ca pe unii dintre voi va irita ], cat datorita nivelului inadmisibil de coborat al discutiilor [ astea-s discutii ?] Acum serios , faceti un minim efort si cititi doar postarile de ieri , da capo al fine , si ganditi-va daca va place , daca asa ceva va [ ne ] caracterizeaza . Salutare !Vestea e ca ma gandesc serios sa las balta toata afacerea asta [ sa nu-i spun pe nume] Sa fiu mai explicit , nu voi iesi de pe ols ,dar nu voi mai posta pe absurditati .
nr 1

cip
21st May 2008, 15:33
NU ! N-am avut un asemenea scop , acum daca ma gandesc mai bine , trebuia sa-i ascult din start si sa nu ma fi tinut dupa ei ca pruncul dupa fusta ma-sii . Dar s-a intamplat si regret acum !

nr 2

cip
21st May 2008, 15:34
E necesar un PS . Cu B si tim contrele au un anumit fundament [ avem o optica diferita asupra unor chestii ] dar mi s-au parut normale ,acceptabile , cele venite din partea lui kidon nu le pot lua in considerare ,dupa opinia mea omul acesta are probleme de comportament [ nu stiu de ce , dar cred ca si acasa face la fel ] in schimb m-au durut putin caracterizarile facute de cip . Nu ma asteptam din partea lui , credeam ca ne intelegem , plus ca i-am explicat ca nu vorbesc la modul serios si totusi dintr-o data a virat la 180 de grade si m-a lasat masca . Nu-mi dau seama ce a fost scanteia ! Sau a mocnit si nu a mai rezistat . Puteai sa-mi spui la tel ca nu-ti convine , nu sa zici ca e OK , ca ma cunosti si stii ca fac ce fac [caterinca , misto despre poli ,B si tim ]din amuzament ,stiind ca-i enervez [puteai spune ca te enerveaza si pe tine ]. si dupa aceea sa ... in fine ..e ok !

nr 3

cip
21st May 2008, 15:38
Cand vine vorba despre fotbal ,lumea de regula se tachineaza ,se inteapa , unii dau si cu piatra ,ba chiar si mai rau ! Nu credeam ca niste oameni inteligenti pot sa puna la inima aceste intepaturi , ironii ,tachinari la adresa echipelor favorite , incat sa se ajunga la insulte si alte cele . Si in lumea reala discut despre fotbal cu multi , logic ca ne mai intepam , am vreo 2 colegi stelisti, va dati seama ca le-am facut viata amara , dar nu s-a ajuns la insulte ..nu s-a ajuns la nimic de fapt ....dar aici vad ca-s alte reguli .....asa ca de fapt divers , ma inteleg bine cam cu toata lumea , nu am dusmani [cel putin nu mi-a declarat-o nimeni ],nu dusmanesc pe nimeni ,ba pot sa afirm cu onestitate ca ma inteleg bine cam cu toti cu care am tangenta , sunt politicos ,intelegator .Injur doar in trafic [ asa cum cred ca o fac majoritatea ] si am ajuns sa injur si pe aici .Nu-mi dau seama de ce , poate ca o fi o latura inconstienta a personalitatii si a iesit la iveala aici in virtual , unde nu dai nas in nas cu interlocutorul . Probabil ca era mai bine daca ne-am fi cunoscut [ cu cei cu care aveam posibilitatea ] si sunt sigur ca altfel ar fi decurs ulterior discutiile . Dar probabil ca aceleasi probleme le aveti si voi , probabil ca acesta este efectul virtualului . Nu mi-am prea batut capul cu acest aspect , am luat-o ca pe o joaca , dar acum imi dau seama ca totusi nu e de joaca .odata ca nu se cade si a doua ca nu toti iau activitatea pe acest tip de forum ca pe o joaca , multi o iau in serios .Asta nu am luat eu in considerare si cred ca acesta a fost motivul pt care s-a ajuns unde s-a ajuns . Pt ultima oara imi cer scuze , nu a fost cu intentie , eu chiar credeam ca ne jucam [ bine , stiam ca b si tim nu se joaca si asta m-a facut sa-mi doresc sa-i provoc mai tare ], dar nu credeam ca majoritatea luati in serios ce se intampla pe aici . Inca o data , sorry !
nr 4

cip
21st May 2008, 15:39
no ,altul care se supara ? Am intrebat pt ca mie mi-a zis [ nevasta mea , ca sa pricepi ] .
Uite ca am sters , nu vad ce te-a deranjat ,era o intrebare , o curiozitate , ,probabil ca trebuia sa intreb cine ti-a spus ,dar am crezut ca si la tine a fost ca la mine .

nr 5

Black_Mamba
21st May 2008, 15:39
cip..o sa numeri pana la 20,tot nu intelege nimic ;)!...mai nou i-a propus unu' sa-i fie amanta'...

cip
21st May 2008, 15:40
nu a fost o gluma ! Am intrebat pur si simplu daca ea ti-a spus asa ceva , pt ca mie chiar ca mi-a spus nevasta ca n-am minte ! Ce e asa de grav ?

nr 6

cip
21st May 2008, 15:40
Asa imi trebuie daca-s BOU . Zic ca ies de aici pt ca nu prea stie lumea de gluma , dar continui sa cred ca nu e totusi chiar asa . Dar e chiar asa ! Ori nu stiu eu sa ma exprim clar , una vreau sa zic si alta las sa se inteleaga ! Pt asta profii mei de romana sunt vinovati , cred ca m-au tras in piept .

nr 7

cip
21st May 2008, 15:41
imi pare rau ca am si intiat-o ! Daca stiam ce va iesi , imi muscam degetele ca sa nu mai pot posta .
nr 8

cip
21st May 2008, 15:42
despre celalalt ..nu era nevoie de atata atentie ! ma lipsesc ... si tu esti unul dintre cei care te-ai suparat aiurea , explicatia pe care ai dat-o si pe care o mai si crezi , nu respecta adevarul ...a fost o iluzie de-a ta , ai hranit-o pana ce din iluzie a devenit axioma ! [ in capul tau ,pt ca in realitate nu a fost niciodata asa cum insinuezi tu .Asta asa ca sa ma explic si poate ca in al 13-lea ceas totusi te vei indoi un pic si te gandesti sa-mi dai crezare . Nu am niciun interes sa te mint , pot trai linistit fara sa fi printre cunoscutii mei ,dar nu-mi place sa fiu acuzat de ceva ce nu am facut ... [ iti amintesti ,sper, motivul pe care l-ai invocat ....]

nr 9

cip
21st May 2008, 15:43
Ce se cred ei e treaba lor ! Pai aici e problema , de aici decurg toate , de la ce se cred ei ca ar fi ! Tocmai pt ai ironiza , m-am impopotonat cu tot felul de titluri [ superior , vincitor , membru de vaza ] dar in tembelismul lor ei au luat-o de buna . Hard , iti spun serios , nu are niciun rost sa-ti mai pierzi vremea cu ei , nicio sansa , degeaba-i spui unui tampit ca-i tampit , daca el crede despre sine ca e destept asa va muri ,in credinta asta [ Ho ,nu sariti de cur in sus , am dat un exemplu cat mai plastic , nu inseamna ca voi sunteti acestia ]. Doar cine se simte , ala va sari de cur in sus , iar cel care nu se simte inseamna ca e si nesimtit pe deasupra .
nr 10

cip
21st May 2008, 15:44
nu e din cauza fricii , dar de multe ori intram doar sa citesc si nu vroiam sa dau frisoane unora .Sau mai grav , sa-i apuce crizele existentiale ...pt multi nickul meu e ca, nustiu cum ii zice spre rusinea mea la lepedeul ala rosu la vederea carora se infurie taurii la corida ! Apropo , cum ii zice la lepedeul ala? Stie careva ?
nr 11

cip
21st May 2008, 15:44
Daca tin bine minte , threadul asta se datoreaza lui hard , B doar a semnat nasterea lui . Puteai s-o faci si tu , dar pozitia de sluga a lui B nu ti-a permis .De ce sa nu-i ziceti B si cu slugile greviste !
uff,deja 12

cip
21st May 2008, 15:45
tim , si ca sa vezi ca nu mi-e indiferenta soarta ta , ca-mi pasa de tine ,te intreb daca ai auzit ca cei care vor merge la CE trebuie sa-si faca vaccinul ...antirabic ,cred ca in cazul tau ..sau e deja prea tarziu ?

nr 13

cip
21st May 2008, 15:46
Ceau domnilor ! Distractie placuta in continuare !

nr 14,si stati ca n-a plecat inca...

cip
21st May 2008, 15:47
era sa uit :Vasile Roaită
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Salt la: Navigare, căutare
Vasile Roaită
Vasile Roaită

Vasile Roaită (d. 1933) a fost un muncitor ceferist român, care a murit împușcat în timpul marii greve de la Atelierele CFR Grivița din februarie 1933.

În timpul lui Gheorghe Gheorghiu-Dej s-a spus că el ar fi fost împușcat în timp ce trăgea sirena fabricii pentru a chema muncitorii la grevă; de aici a rămas și sintagma „sirena lui Vasile Roaită”.

adaptare dupa noile realitati :

vasile "tim "roaita a fost un ......care n-a murit impuscat ..dar are sechele

in timpul lui basescu , a tras sirena pe ols ..de aici sintagma ...tim cantand la flaut !

nr 15,azi pana la ora 16...
QED

cip
21st May 2008, 15:50
QED,pt cine mai avea dubii...:)

Leo
21st May 2008, 16:21
ceao baieti , mai sunteti ?

serv_ag
21st May 2008, 16:58
ceao baieti , mai sunteti ?

Ciao Leo.... abia am sosit... cred ca e cam tarziu pentru tine... :rolleyes:

Tim
21st May 2008, 17:13
Cipule,efortul tau e laudabil dar sunt sigur ca e inutil!!! Nu pricepe,garantez asta!!! Orgoliul nu-i permite sa cedeze!!!In mod normal ,eu nu ar fii trebuit sa-mi pierd vremea cu asemenea specimene,dar nu am putut sa cred ca ei pot sa existe!!!Baxi ,te rog sa nu renunti,sa nu te dai batut!!! lupta ...si arata-ne cine esti tu.Trebuie sa ai ambitie,ca fii consecvent.lumea o sa inteleaga ca tu esti ...un vincitor,un superior!!!!!Esti deasupra a peste tot si toate!!!!Esti MINER!!!!!!!

Black_Mamba
21st May 2008, 17:24
Uhrin :

"Cred că în fiecare compartiment aș pune cîte un jucător sau doi de la Poli, deoarece sînt valoroși, însă preferatul meu, chiar înainte să vin în România, a fost Ianis Zicu. Păcat că s- a accidentat", a spus Uhrin pentru Cancan, precizînd că primul 11 ideal din Liga I ar fi următorul: Lobonț - Tony, Goian, Rădoi, Bozovic - Adrian Cristea, Trică, Zicu - Fabbiani, Ruiz, Emil Jula. Din fotbaliștii aleși de Uhrin, doar Goian, Bozovici, Rădoi și Trică apar în echipa ideală a campionatului GSP.

Cum dracu asta n-a gasit niciun jucator de la Poli ?...nici macar Artiom Karamian ?...ori e prost,ori e "fals".

serv_ag
21st May 2008, 17:26
Cipule,efortul tau e laudabil dar sunt sigur ca e inutil!!! Nu pricepe,garantez asta!!! Orgoliul nu-i permite sa cedeze!!!In mod normal ,eu nu ar fii trebuit sa-mi pierd vremea cu asemenea specimene,dar nu am putut sa cred ca ei pot sa existe!!!Baxi ,te rog sa nu renunti,sa nu te dai batut!!! lupta ...si arata-ne cine esti tu.Trebuie sa ai ambitie,ca fii consecvent.lumea o sa inteleaga ca tu esti ...un vincitor,un superior!!!!!Esti deasupra a peste tot si toate!!!!Esti MINER!!!!!!!

1. Minerii, prin definitie, sint DEDESUPT....
2. Minerii adevarati sint uniti, stau aproape unii cu altii. Asta s-a rupt de clanul lui si bintuie pe aiurea... de exemplu pe OLS... absurd, nu?:happy

3. Daca intilnesti o baltoaca pe trotuar e mai bine sa o ocolesti... efortul e mai mic decit daca incerci sa o seci. Are soarele grija de asta...;)

Sal Timi!


OFF-Topic: ce misto a fost faza aia cind o morsa (sau ce o fi fost..:happy) a calarit un pinguin! Cred ca e ceva predestinat, daca ne gandim o tzira la cine frecventeaza threadul ala....:evil:

Tim
21st May 2008, 17:31
1. Minerii, prin definitie, sint DEDESUPT....
2. Minerii adevarati sint uniti, stau aproape unii cu altii. Asta s-a rupt de clanul lui si bintuie pe aiurea... de exemplu pe OLS... absurd, nu?:happy

3. Daca intilnesti o baltoaca pe trotuar e mai bine sa o ocolesti... efortul e mai mic decit daca incerci sa o seci. Are soarele grija de asta...;)

Sal Timi!


OFF-Topic: ce misto a fost faza aia cind o morsa (sau ce o fi fost..:happy) a calarit un pinguin! Cred ca e ceva predestinat, daca ne gandim o tzira la cine frecventeaza threadul ala....:evil:
Adanc( nu din adancuri)....ai scris!!!!!:ok:

serv_ag
21st May 2008, 17:37
Adanc( nu din adancuri)....ai scris!!!!!:ok:

Sper sa ma intelegeti....;)

Tim
21st May 2008, 18:04
Sper sa ma intelegeti....;)
stai relax...:ok:;)

Vincitor
21st May 2008, 18:10
Sper sa ma intelegeti....;)

Nu adanc ci profund , serv NOICA !Cata dreptate ai tu ! Totusi o mica erata la chestia cu unirea : minerii ar trebui sa ia exemplu de la polisti [ din obisnuinta scriu polist , stiti si voi ca numai polisti nu mai sunteti ] .

laurdog
21st May 2008, 18:40
buna seara serv, tim

Hard
21st May 2008, 18:41
1. Minerii, prin definitie, sint DEDESUPT....


eu am inteles aproape tot ,mai putin asta cu "dedesuptul" :cry: ... cum e ? ai vrut sa spui "dedesubt" sau esti doar un balbait care vrea sa spuna ca minerii sunt de supt :lol: ... daca e varianta din urma ,ai grija cu suptul minerilor :D

six
21st May 2008, 18:45
salutare natiune....:)

Vincitor
21st May 2008, 18:56
cand un moderator are chef sa stearga o postare e de ajuns clasificarea de trolling ? Cat de cuprinzator poate fi acest termen :trolling ? theiceman e si el polist ?

Black_Mamba
21st May 2008, 19:01
Nu am nominalizat pe nimeni...gresesti... as vrea sa vad motivatia ta la urmatorul meu coment ! Aici este ALL ABS,deci putem discuta despre orice,oricand ! Daca nu se respecta faptul ca aici e all abs...e grav !

laurdog
21st May 2008, 19:03
oops, a venit Gretzky cu...crosa. potoliti-va ca va baga rau in mantinela

Vincitor
21st May 2008, 19:03
nu trebuia sters kidon asa de repede , nici n-a apucat sa vada lumina zilei [mesajul lui ] ..he ,he , ce bine era si pt el daca exista un moderator atunci cand i s-au pus bazele .

Vincitor
21st May 2008, 19:05
Nu am nominalizat pe nimeni...gresesti... as vrea sa vad motivatia ta la urmatorul meu coment ! Aici este ALL ABS,deci putem discuta despre orice,oricand ! Daca nu se respecta faptul ca aici e all abs...e grav !

Cred ca numai tu esti abs ..pe aici ! Nu abs ENT ci abs URD .

Vincitor
21st May 2008, 19:10
nu trebuia sters kidon asa de repede , nici n-a apucat sa vada lumina zilei [mesajul lui ] ..he ,he , ce bine era si pt el daca exista un moderator atunci cand i s-au pus bazele .

bazele , barzele , berzele ,barjele ] . Apropo k . pe tine te-a adus BARJA ???

resita
21st May 2008, 19:24
seara buna baieti

ce mai e nou pe strada asta?

laurdog
21st May 2008, 19:25
salut resita. nimic, se asfalteaza:ok:

Vincitor
21st May 2008, 19:27
ceau leo ! astept replica lui k. dar vine greu . Asta e dezavantajul traiului pe litoral , intra nisip intre rotite si se urneste mai greu , mai mult scrasneste !

Leo
21st May 2008, 19:32
ceao baxi , ceao baieti !

resita
21st May 2008, 19:44
salut resita. nimic, se asfalteaza:ok:


vad ca se apropie asfalarea de 30.000 :groggy::groggy::groggy:

ce face manchester azi, castiga?

laurdog
21st May 2008, 19:48
sper ca.....NU :D

six
21st May 2008, 19:49
laure,ceva noutati la spartani......:)

laurdog
21st May 2008, 19:51
ma, la spartani nu stiu. la CAINI, nu prea sunt noutati;)

six
21st May 2008, 19:52
a... ma bucur....:D

Leo
21st May 2008, 20:00
de ce te bucuri 06 ?

laurdog
21st May 2008, 20:04
asa e el, rau. avem noi timp si pentru noutati. sa te tii atunci:groggy::groggy:

resita
21st May 2008, 20:06
ce ma enerveaza astia cu alegerile lor :headbang::headbang::headbang:

Tim
21st May 2008, 20:08
Salutare laure
ceau 06
ceau leo si restul trupei!!!

six
21st May 2008, 20:09
de ce te bucuri 06 ? pai ce sa fac....sa plang ca :D concurentu se intareste.....:ok:
sal Tim

Leo
21st May 2008, 20:11
pai sa te bucuri pt noi :P
salve Tim

six
21st May 2008, 20:20
pai sa te bucuri pt noi :P
salve Timm-as bucura daca ar decarta Borcea si moldoveanu 1 mil pe Popa la oferta :D

Leo
21st May 2008, 20:24
pai ce sa facem cu Popa ? noi avem portar de clasa :D

six
21st May 2008, 20:29
pfoai,nici nu stiti ce pierdeti...pentru cunoscatori :)

laurdog
21st May 2008, 20:32
pfoai,nici nu stiti ce pierdeti...pentru cunoscatori :)

al treilea portar al nationalei?:shocked:
pai il avem pe primul:P

serv_ag
21st May 2008, 20:33
Sal absurzilor! (normalii sa stea pititzi in continuare :happy):yeah:

Black_Mamba
21st May 2008, 20:34
http://img187.imageshack.us/img187/1470/30537travestitulnaomixw8.jpg

TheIceMan...stii cumva care dintre cei doi(doua) este ?,pe cuvantul meu ca nu-i pot deoseby ;)!


:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

six
21st May 2008, 20:37
ciao serv
yo is tare curios primul de la voi cum o sa se inteleaga cu Rednic....:yes:

Tim
21st May 2008, 20:38
http://img187.imageshack.us/img187/1470/30537travestitulnaomixw8.jpg

TheIceMan...stii cumva care dintre cei doi(doua) este ?,pe cuvantul meu ca nu-i pot deoseby ;)!


:ras-plans::ras-plans::ras-plans:Esti nebun,da-te..:drak:
:ras-plans::ras-plans::ras-plans:

six
21st May 2008, 20:39
http://img187.imageshack.us/img187/1470/30537travestitulnaomixw8.jpg

TheIceMan...stii cumva care dintre cei doi(doua) este ?,pe cuvantul meu ca nu-i pot deoseby ;)!


:ras-plans::ras-plans::ras-plans:holly shit,men.....:P

newcool
21st May 2008, 20:42
azi Marius ar fi implinit 35 de ani.....

http://www.youtube.com/watch?v=zZHQtKaUZEg
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k

Hard
21st May 2008, 20:42
kidon ,asta arata bine ma :D ...cred ca daca ti-ar face avansuri ,nu ai refuza-o :D

Black_Mamba
21st May 2008, 20:43
Te complimentezi singur(a) ? Modest(a)!

serv_ag
21st May 2008, 20:43
holly shit,man....sau woman ?:happy:happy:happy

whatever is, it goes for me!:evil:

Hard
21st May 2008, 20:50
azi Marius ar fi implinit 35 de ani.....

http://www.youtube.com/watch?v=zZHQtKaUZEg
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k

din ce cauza a murit ? stiu ca de o boala ,dar nu stiu care.

Leo
21st May 2008, 20:51
azi Marius ar fi implinit 35 de ani.....

http://www.youtube.com/watch?v=zZHQtKaUZEg
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k
http://www.youtube.com/watch?v=IsQMhwUjf8k

imi pare rau pt pierderea suferita
sa-l odihneasca Dumnezeu

Tim
21st May 2008, 20:52
cine e,Cool-ule?

newcool
21st May 2008, 20:54
imi pare rau pt pierderea suferita
sa-l odihneasca Dumnezeu

pacat,era baiat de treaba....si a murit stupid pt varsta lui...infarct...
how fragile we are.....

newcool
21st May 2008, 20:55
cine e,Cool-ule?

unul din baietii de baza din S.U.R...aripa moderata...

Black_Mamba
21st May 2008, 20:55
COOL,condoleante !

newcool
21st May 2008, 20:57
da am si un motiv de bucurie...B.C ICIM ARAD..e noua campioana a Romaniei la baschet femini!!!!:yeah::yeah::yeah:

Tim
21st May 2008, 21:01
unul din baietii de baza din S.U.R...aripa moderata...
odihneasca-se in pace:(

Vincitor
21st May 2008, 21:05
Te complimentezi singur(a) ? Modest(a)!

ti s-au urnit rotitele ?Vezi daca n-ai garnituri la capace ! Dar te rezolv eu cu niste capace daca crezi ca iti ajuta !

Black_Mamba
21st May 2008, 21:08
Felicitari ICIM,dar eu tot nedumerit am ramas : care-s surorile-brother ? Nici macar Ice nu ma poate lamuri ?
http://img231.imageshack.us/img231/4989/76962312mk0.jpg

Vincitor
21st May 2008, 21:09
Sa o cunoastem pe kidon !

Reference Referință
Technology Tehnologie
News Noutati
Sports Sport
Health Sănătate
Autos Masini
Arts Arte
Home & Garden Home & Garden

anunțul
OPENINGS HEIDI KIDON. Heidi KIDON deschideri.
Artforum International , May, 2000 by TUMLIR, JAN Artforum Internațional, mai, 2000 de către TUMLIR, Jan

* E-mail E-mail
* Print Print
* Link Link

prime Content provided Continut oferit
in partnership with în parteneriat cu prime

Following the efforts of artists like Liz Lamer and Jim Isermann, alongside the larger concerns of their work a whole new category of West Coast abstraction has emerged that is at once revisionist and--here's the hook--irony-free. Ca urmare a eforturilor depuse de artisti, cum ar fi Liz Lamer și Jim Isermann, pe lângă cele mai mari din munca lor se referă la o nouă categorie de abstractizare Coasta de Vest a apărut la o dată care este revizioniste și - aici e cârlig - ironia-gratuit. For this "next generation," only the barest vestiges of a critical cover remain to mask the frivolity of aesthetic play or experiment. Pentru această "generație următoare," numai barest vestigii de o acoperire critice pentru a rămâne mască de frivolity de joacă sau de experiment estetic.

Most Po****r Articles in Arts Cele mai po****re articole în Arte
Art since 1900: Modernism, Antimodernism, Postmodernism Arta din anul 1900: Modernism, Antimodernism, Postmodernism
Free-standing cardboard sculpture Free-carton permanente de sculptură
What makes a successful business person? Ce face ca o afacere de succes persoană? Business people who are tops in ... Oamenii de afaceri care sunt in topuri ...
Take advantage of local advertising: TV, newspaper or magazines? Profită de publicitate locale: TV, în ziare sau reviste? If your ... Dacă dvs. ...
Tino Sehgal at the ICA Tino Sehgal la ICA
More » Mai mult »

anunțul

... Căilor lor de alegere sunt cele ungainly în între-tarziu-momente de istoria artei moderne de pictură, atunci când a început să se morph în sculptura, proiecția sa masă de până la plafonul, jos la podea, la perete la perete, sau ...
Read the rest of this article with a Free Trial at HighBeam Research. Citește restul acestui articol cu o încercare gratuită la HighBeam Research.

Black_Mamba
21st May 2008, 21:11
Recunoaste-ti roscata ?...cred ca da...
Am un dubiu care-i al doilea(doua) ?

Tim
21st May 2008, 21:16
Liga "Miron Cozma" va iniția un proiect de lege prin care dorește să fie grațiate toate faptele ce au legătură cu mineriadele din perioada postrevoluționară, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, președintele interimar al ligii, Cristinel Tănasie.

Tim
21st May 2008, 21:18
Ianuarie- februarie 1990. Primele doua mineriada, primele sloganuri: "Moarte intelectualilor", "Noi muncim nu gandim".

Tim
21st May 2008, 21:20
http://www.youtube.com/watch?v=b-zD-fUsXa8

moty
21st May 2008, 21:20
Ce vremuri! Ce amintiri :(

Tim
21st May 2008, 21:23
Ce vremuri! Ce amintiri :(Ce vremuri??? Ei exista si acum....si gandesc la fel!!!!!:(:(:(

Tim
21st May 2008, 21:24
mineriada, care a suprimat instituțiile Statului Român, atentând la siguranta națională, și transferând puterea unor grupuri paramilitare de civili inarmați (polițiști, securiști, mineri, activiști FSN, delincvenți de drept comun) lipsite de orice legalitate; a fost pusa in pericol insăși existența Statului Român.

newcool
21st May 2008, 21:24
http://www.youtube.com/watch?v=b-zD-fUsXa8

auzi? aia cu bata-s romani? ca dupa manifestari par a fi de prin Ruwanda...:groggy:

Black_Mamba
21st May 2008, 21:26
5 ore pauza,merg intr-un loc sacru,sa ma rog !

Tim
21st May 2008, 21:31
auzi? aia cu bata-s romani? ca dupa manifestari par a fi de prin Ruwanda...:groggy:Nu stiu ce-s ...dar is de prin Lupeni,Livezeni,Lonea...........

moty
21st May 2008, 21:33
Niste brute. Niste dementi. Extrem de usor de mani****t. Sunt altii, mai mari decat Cozma, care ar trebui sa plateasca pentru grozaviile de atunci.

Leo
21st May 2008, 21:34
incepe meciul , hai MU -HAI DIAVOLII
o seara placuta baieti !

moty
21st May 2008, 21:36
Hai MU! Sper sa fie un meci frumos.

Tim
21st May 2008, 21:37
O seara buna!!!!

Hard
21st May 2008, 22:40
Recunoaste-ti roscata ?...

cratima nu-si are rostul :D
ai cam lipsit de la orele de gramatica :D

serv_ag
22nd May 2008, 08:06
Liga "Miron Cozma" va iniția un proiect de lege prin care dorește să fie grațiate toate faptele ce au legătură cu mineriadele din perioada postrevoluționară, a declarat, marți, corespondentului MEDIAFAX, președintele interimar al ligii, Cristinel Tănasie.

Din cate stiu eu, gratierea e prerogativa presedintelui. N-are nevoie de lege pentru asta....
Dar de ce sa le gratieze, daca tot n-a fost condamnat nici unul!

... sa le multumeasca "cucuveaua" inca odata?:(

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:07
buna dimineatza.
ce mai faceti dragilor ,in afara de a riposta copilareste unor baieti pentru care cearta pe forumuri e un scop in viata?

Troller is looking for a response...ANY response, and he will chum the waters with complaints, insults, compliments, and inflammatory tidbits hoping that someone...ANYONE, will take the bait. Generally quite harmless - practices a form of catch and release. Nonetheless, he can upset the delicate ecology of a discussion forum. Once a forum becomes aware of his presence, however, all feeding activity ceases and Troller must move on to more promising waters.

am pus a ceasta definitie pentru ca vad ca multi folosesc termeni ca troller,trolling,fara sa stie ce inseamna .
aceasta definitie ar trebui sa vina in ajutorul moderatorilor pentru a identifica persoanele care fac intr-adevar trolling.

de asemenea sa citim definitia trogloditului,foarte interesanta:

Troglodyte seems to have emerged from the mists of time untouched by human evolution. Devoid of a single progressive idea and lacking the slightest awareness of social and cultural advances, Troglodyte has developed an incoherent political philosophy that he characterizes as "conservative" or "libertarian", but which could be more accurately described as "bigoted narcissism". His aggressive posturing often frightens off weaker, more timid Warriors. In pitched battle, however, Troglodyte easily loses control and his attack quickly degenerates into a rant.

chinna tm
22nd May 2008, 08:15
neatza domnilor....cimi san bucovinean....ce esti asa de suparat pe noi?......

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:17
neatza domnilor....cimi san bucovinean....ce esti asa de suparat pe noi?......

mah yoda,nu era despre tine...:happy
sau te-ai regasit in definitia trogloditului?
nehhhh :ok:

serv_ag
22nd May 2008, 08:17
Sal Cimi.... m-ai lasat speechless...:D

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:19
Sal Cimi.... m-ai lasat speechless...:D

inseamna ca sunt chiar bun...:evil::ok:

chinna tm
22nd May 2008, 08:20
mah yoda,nu era despre tine...:happy
sau te-ai regasit in definitia trogloditului?
nehhhh :ok:

nu mai japan bucovinean.....dar cum nu ai aparut in ultimiul timp, ma gandeam ca esti suparat pe noi...oricum cand se scrie ceva nasol se face referire si la mine, sunt obisnuit:D......la aia ma refeream.....cat despre definitii.....io sa fac asa ceva?.....posibil:happy....i am a troller.....:D.....

laurdog
22nd May 2008, 08:22
buna dimineata

serv_ag
22nd May 2008, 08:23
Chinna, sal din nou... sari cu berea....:D

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:23
am fost cam ocupat ce-i drept.am fost pe la sibiu,brasov.ieri a fost ziua mea si am beut un pic cu colegii de serviciu...:evil:
dar de acum,i'm back in bussiness!
beware the werewolf!:evil:

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:25
neatza laur.ce mai e pe la dinamo?
si-a intrat rednic in paine,nu-i asa?

chinna tm
22nd May 2008, 08:26
neatza buna laur.....cimi, ce iti pasa.....te plimbi.....:D....serv, o sa vina si momentul ala....stai sa le primesc si eu:happy

serv_ag
22nd May 2008, 08:28
neatza buna laur.....cimi, ce iti pasa.....te plimbi.....:D....serv, o sa vina si momentul ala....stai sa le primesc si eu:happy

Deci iar beau bere din contul personal...:headbang:

chinna tm
22nd May 2008, 08:29
serv....trece la mine....platesc eu:D.....no problem:D.....numai sa te incadrezi in cele 53:happy

laurdog
22nd May 2008, 08:31
cea mai mare noutate la DINAMO, e ca.......nu avem noutati:D

serv_ag
22nd May 2008, 08:32
Sal Laur... si aici si dincolo...:ok:

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:32
cea mai mare noutate la DINAMO, e ca.......nu avem noutati:D

sa stii ca asta chiar e bine...
decat stiri ca alea cu mirela vanduta cu 15 milioane de euro :happy sau steaua noul ajax al europei :happy ....

serv_ag
22nd May 2008, 08:36
sa stii ca asta chiar e bine...
decat stiri ca alea cu mirela vanduta cu 15 milioane de euro :happy sau steaua noul ajax al europei :happy ....

Astea's din "Legendele Olimpului"?:happy

chinna tm
22nd May 2008, 08:40
laur...am citit ca PSG-ul il vrea pe bratu.....sa fie doar zvonuri(de genul becalioteanului)?.....nu e bine sa plece de la dinamo-ma gandesc la cupele europene de unde trebuie sa strangem o gramada de puncte:D

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 08:41
Astea's din "Legendele Olimpului"?:happy

nu, din pro sportul de astazi...:happy
la articolul cu steaua,noul ajax, este pusa o poza cu strizu,managerul "noului ajax"...
si la fata de mare drojder pe care o are este asortata o replica pe masura:"in 2010,la steaua va fi inflatie de jucatori..." :happy :happy :happy

serv_ag
22nd May 2008, 08:46
nu, din pro sportul de astazi...:happy
la articolul cu steaua,noul ajax, este pusa o poza cu strizu,managerul "noului ajax"...
si la fata de mare drojder pe care o are este asortata o replica pe masura:"in 2010,la steaua va fi inflatie de jucatori..." :happy :happy :happy

Pffff, astea's baloane cu heliu.... sau cu H2S.... ca miros de-tz muta nasu':happy

aaxi
22nd May 2008, 08:46
Salut baieti
Ceva noutati, scandaluri....chinezi?

chinna tm
22nd May 2008, 08:50
sal aaxi....cand vb de chinezi, mai intai ma intrebi pe mine daca ai voie sa vorbesti de ei....dar daca o faci intr-un stil metaforic bun ai voie:D.....numai superlative la adresa marelui popor chinez!!!!!si avand in vedere ca steagul chinez va fi astaz iarasi ridicat, am sa il pun si eu la avatar-observati solidaritatea mea :D

serv_ag
22nd May 2008, 08:50
Salut baieti
Ceva noutati, scandaluri....chinezi?

China a declarat ca e nevoie de aproximativ 1244 de cutremure ca ala de sapt. trecuta ca sa le incetineasca cresterea demografica cu 1%....

laurdog
22nd May 2008, 08:51
chinna, zvonuri au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. cert este un lucru: DINAMO de 2 ani nu mai vinde jucatori pe banda rulanta. as putea spune ca tine si jucatori care ar trebui sa plece. nu stiu daca e bine sau nu, dar politica de transferuri s-a schimbat radical la noi.
cu siguranta Bratu nu va pleca, asa cum, din ce am discutat si eu cu cineva, este foarte posibil ca nici Lobby sa nu plece. discutia e alta: suntem capabili sa acoperim posturile deficitare cu jucatori de valoare?
si aici raspund tot eu, cu un remember 2006, la primul..."descalecat" al lui Rednic, cand toata lumea era sceptica in privinta jucatorilor adusi de el pe bani putini. sfarsitul acelui an competitional ne-a dovedit ca el a avut dreptate si nu noi.
PS cimi, am legat bine o fraza mai lunga? e bine?:angry:

aaxi
22nd May 2008, 08:54
sal aaxi....cand vb de chinezi, mai intai ma intrebi pe mine daca ai voie sa vorbesti de ei....dar daca o faci intr-un stil metaforic bun ai voie:D.....numai superlative la adresa marelui popor chinez!!!!!si avand in vedere ca steagul chinez va fi astaz iarasi ridicat, am sa il pun si eu la avatar-observati solidaritatea mea :D

ti-am zis sa nu te mai uitit atata la desene animate
mai ai putin si incepi sa scri pe aici...go planet

aaxi
22nd May 2008, 08:55
chinna, zvonuri au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. cert este un lucru: DINAMO de 2 ani nu mai vinde jucatori pe banda rulanta. as putea spune ca tine si jucatori care ar trebui sa plece. nu stiu daca e bine sau nu, dar politica de transferuri s-a schimbat radical la noi.
cu siguranta Bratu nu va pleca, asa cum, din ce am discutat si eu cu cineva, este foarte posibil ca nici Lobby sa nu plece. discutia e alta: suntem capabili sa acoperim posturile deficitare cu jucatori de valoare?
si aici raspund tot eu, cu un remember 2006, la primul..."descalecat" al lui Rednic, cand toata lumea era sceptica in privinta jucatorilor adusi de el pe bani putini. sfarsitul acelui an competitional ne-a dovedit ca el a avut dreptate si nu noi.
PS cimi, am legat bine o fraza mai lunga? e bine?:angry:

pot sa raspund eu la PS? :happy:happy:happy:happy
NU

laurdog
22nd May 2008, 08:59
aaxi, eu inclusiv in...pauza competitionala, nutresc sentimente foarte puternice fata de.........aia:drak:
so, cand voi avea chef de caterinca, te voi anunta:ok:

chinna tm
22nd May 2008, 09:02
laur....pentru binele fotbalului romanesc....sa speram ca nu pleaca.....domnilor, se pare ca eu o sa ies....merg la ceva seminar.....pana la 2....nasoala treaba...asta e.....va salut domnilor.....numai de bine!!!!!

laurdog
22nd May 2008, 09:12
salut chinna

torinezu
22nd May 2008, 09:15
gooooood mornin' all absurdities!
cimi, unde ti-e apostrofu'?

torinezu
22nd May 2008, 09:18
... si aici raspund tot eu, cu un remember 2006, la primul..."descalecat" al lui Rednic, cand toata lumea era sceptica in privinta jucatorilor adusi de el pe bani putini. sfarsitul acelui an competitional ne-a dovedit ca el a avut dreptate si nu noi.

dar a adus si multe giurumele, nu poti nega!:no:

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 09:28
chinna, zvonuri au fost, sunt si cu siguranta vor mai fi. cert este un lucru: DINAMO de 2 ani nu mai vinde jucatori pe banda rulanta. as putea spune ca tine si jucatori care ar trebui sa plece. nu stiu daca e bine sau nu, dar politica de transferuri s-a schimbat radical la noi.
cu siguranta Bratu nu va pleca, asa cum, din ce am discutat si eu cu cineva, este foarte posibil ca nici Lobby sa nu plece. discutia e alta: suntem capabili sa acoperim posturile deficitare cu jucatori de valoare?
si aici raspund tot eu, cu un remember 2006, la primul..."descalecat" al lui Rednic, cand toata lumea era sceptica in privinta jucatorilor adusi de el pe bani putini. sfarsitul acelui an competitional ne-a dovedit ca el a avut dreptate si nu noi.
PS cimi, am legat bine o fraza mai lunga? e bine?:angry:


asa mai vii de-acasa!:evil:
si sunt de acord cu tine ca rednic a adus si jucatori buni la dinamo,cu ajutorul carora a castigat relaxat un titlu.
pe de alta parte,asa cum spune tori au existat si multe petarde,ca si in cazul jucatorilor adusi la rapid...
eu sper ca va fi bine...

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 09:29
gooooood mornin' all absurdities!
cimi, unde ti-e apostrofu'?

mi l-au papat astia...:headbang::headbang:
n-are niciun farmec nick-ul fara apostrof...:angry:

laurdog
22nd May 2008, 09:39
corect cimi. dar, fiindca suntem in Romania, si jucatori de certa valoare......mai salcam, macar sa avem discernamantul de a alege exact ce ne trebuie, pe posturile cu probleme. in plus cred ca mai avem jucatori in lot care nu sunt pusi in valoare, si poate chiar au ceva de oferit.

Tim
22nd May 2008, 09:42
Neatza buna!!!

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 09:55
corect cimi. dar, fiindca suntem in Romania, si jucatori de certa valoare......mai salcam, macar sa avem discernamantul de a alege exact ce ne trebuie, pe posturile cu probleme. in plus cred ca mai avem jucatori in lot care nu sunt pusi in valoare, si poate chiar au ceva de oferit.

ii dau dreptate lui talnar:jucatori ca mardare,care poate sa confirme sau nu,sunt multi...
in tot cazul nu merita 2 milioane de euro.
n'doye...? hmmm 30 de ani.teoretic.practic ar putea avea vreo 35...
sa vedem ce iese din franta.si ar fi bun boateng.asta chiar imi place...

cimitiru' ghencea
22nd May 2008, 09:57
neata tim!neata leo!

Leo
22nd May 2008, 10:00
salut baieti

laurdog
22nd May 2008, 10:03
boateng mi-a placut atunci cand am jucat cu ei, acum nu stiu cum mai e. dar, problema stringenta la noi nu e la inchizatori pt ca deja avem trei. stam foarte rau pe benzi, si nici in centrul apararii nu stam stralucit. trebuie obligatoriu un fundas central care sa-l ajute pe Moti. nu spun ca Izvoranu e gloaba, dar parca e nevoie de unul mai sigur, pt ca ai vazut ca si Moti gafeaza, si daca nu il ajuta celalalt.........ne-am dat dreak.

torinezu
22nd May 2008, 10:17
ii dau dreptate lui talnar:jucatori ca mardare,care poate sa confirme sau nu,sunt multi...
in tot cazul nu merita 2 milioane de euro.
n'doye...? hmmm 30 de ani.teoretic.practic ar putea avea vreo 35...
sa vedem ce iese din franta.si ar fi bun boateng.asta chiar imi place...

mardare e bun, dar in nici un caz nu face 2 mil. despre n'doye nimic. e si batran si nici mare scula. in plus, porumbacu cere prea mult. nu stiu de ce nu se duce dinu sa caute jucatori la fata locului. sau cine o fi scouter. daca o fi vreunul. :confused: aia ii cumpara pe nimic si vine fraierul de borcea si arunca cu banii si pe urma isi musca pumnii de oftica... :angry: eu l-as fi vrut pe rada alaturi de moti...:yes: si mai sunt destui la dinamo 2.

aaxi
22nd May 2008, 10:21
so, cand voi avea chef de caterinca, te voi anunta:ok:
am uitat sa-ti zic ca nu fac giumbuslucuri la comanda ca un catelus, asa ca pastreaza-ti anunturile pentru altii.
o zi buna

laurdog
22nd May 2008, 10:25
mardare e bun, dar in nici un caz nu face 2 mil. despre n'doye nimic. e si batran si nici mare scula. in plus, porumbacu cere prea mult. nu stiu de ce nu se duce dinu sa caute jucatori la fata locului. sau cine o fi scouter. daca o fi vreunul. :confused: aia ii cumpara pe nimic si vine fraierul de borcea si arunca cu banii si pe urma isi musca pumnii de oftica... :angry: eu l-as fi vrut pe rada alaturi de moti...:yes: si mai sunt destui la dinamo 2.

da ma, Rada ar fi fost o solutie, dar......:(
atuul lui mardare e varsta, insa in niciun caz nu poti da atatia bani pe el.
aaxi, am spus ca EU nu am chef de caterinca, nu sa faci nu stiu ce la comanda.
multumesc la fel:ok:

Tim
22nd May 2008, 10:26
Dar Torje,Torje.......cat e Torje??????:happy:happy:happy

torinezu
22nd May 2008, 10:31
Dar Torje,Torje.......cat e Torje??????:happy:happy:happy

esti obraznic! :limba: 1,68 m. pretul nu-l cunosc :rolleyes: dar incepe sa miste, te vad eu la anu' daca mai razi de noi! :evil:

laurdog
22nd May 2008, 10:33
Dar Torje,Torje.......cat e Torje??????:happy:happy:happy

Super fotbalist. Poate prea scump la prima vedere, insa.....se pare ca pana la urma merita banii. Va multumim sincer pt el.:ok:

Tim
22nd May 2008, 10:34
esti obraznic! :limba: 1,68 m. pretul nu-l cunosc :rolleyes: dar incepe sa miste, te vad eu la anu' daca mai razi de noi! :evil:Mic...aaa,scump dom'le,scump....dincolo era mai ieftin!!!!!:happy:happy:happy

Black_Mamba
22nd May 2008, 10:35
NU MAI PLANGE Tim...stim ca va vine sa plangeti ca l-ati pierdut ! De ce s-or fi adunat aia din galerie ,in seara cand Torje a decis sa vina la Dinamo ?...caterinca asta a ta miroase...fals ! Acum imi vei spune ca niciodata nu ti-a placut Torje...
In doi ani,incepand de acum...TORJE(cel de care faci tu caterinca asta mirositoare pe aici),va fi titularul postului de mijlocas dreapta la echipa nationala a Romaniei ! Sa tii minte...si nu mai plange...se mai intampla cateodata in viata...aaa,si pretul de 2 mil...e cel corect ! Nu-mi place insa ,chestia cu procentul !;)

torinezu
22nd May 2008, 10:37
Mic...aaa,scump dom'le,scump....dincolo era mai ieftin!!!!!:happy:happy:happy

pentru asta nu se da report? :D sa zicem...scumput! :rolleyes:

Tim
22nd May 2008, 10:39
NU MAI PLANGE Tim...stim ca va vine sa plangeti ca l-ati pierdut ! De ce s-or fi adunat aia din galerie ,in seara cand Torje a decis sa vina la Dinamo ?...caterinca asta a ta miroase...fals ! Acum imi vei spune ca niciodata nu ti-a placut Torje...
In doi ani,incepand de acum...TORJE(cel de care faci tu caterinca asta mirositoare pe aici),va fi titularul postului de mijlocas dreapta la echipa nationale a Romaniei ! Sa tii minte...si nu mai plange...se mai intampla cateodata in viata...Glumeam mah....ca e vacanta!!! Mie mi-a placut ca fotbalist,totul depinde doar de el!!!! Si taica-so a fost mare talent!!! Ai auzit de el????