PDA

View Full Version : Incotro POLI timisoara



FanPoli
23rd March 2003, 05:10
Din pacate formatia de suflet a noastra, a timisorenilor nu a mai castigat un punct de sapte, etape, dupa un parcurs zic eu destul de bun(si in meciul cu Dinamo unde am fost furatzi cu nerusinare) Poli se indreapta si chiar ajuns undeva jos foarte jos :( De aceea propun un chestionar despre directia in care se indreapta Poli, se va trezi sau nu ?????????

TIMISOARA, POLI TIMISOARA

Azur89
23rd March 2003, 07:06
Cu portarul asta (sau astia, sa fiu mai exact) e greu sa bati pe cineva daca le dai voie sa treaca de mijlocul terenului....

Echipa a jucat bine cu Rapid, o repriza, dar e descurajant cind vezi pe miinile cui esti....

A mai fost mutarea, care s-a dovedit necistigatoare, a lui Gherman, de a scoate un fundas ptr. un atacant, in ideea de a forta victoria.

Daca-i iesea, era erou, dar n-a fost ziua lui norocoasa :(

Sa vedem cine vine sa preia echipa, dar mai important e ce intariri se pot aduce.... Eu unul, in locul lui Stingaciu, as intra in poarta, nu poate fi mai rau de atit... Probabil jumatate din echipa apara mai bine decit cei care imbraca tricoul cu nr. 1 :rolleyes:

Ce pacat ca nu jucam cu Moldova in preliminarii... :ciocan:

FanPoli
23rd March 2003, 07:53
Din pacate ai dreptate, in prima repriza chiar am sperat la un scor pozitiv, chiar am fazut pase leganduse intre jucatori si nu ca la meciul cu Steaua unde trebuie sa recunoastem nu sa legat absolut nimic de noi (sau asa sa vazut numai din tribuna?? ) In fine principalul este acuma sa vedem cine va conduce mai departe echipa, si sa speram la mai bine, iar noi ar trebui sa mergem din nou la stadion si sa ne sustzinem echipa si nu cum am facut ieri cand au fost numai 10-12 mii de suporteri fatza de 30-40 de mii in mod normal la un meci la noi acas.
In rest numai bine si

FORZA VIOLA
HAI TIMISOARA
HAI POLI

ViolaBoy
27th March 2003, 01:08
POLI isi va reveni

POLI, POLI LUPTA PENTRU, NOI LUPTA PENTRU NOI 8)

07Ex
27th March 2003, 03:44
Si eu cred ca Poli isi va reveni. In fond cu Rapidul nu prea au avut incotro deoarece venea dupa 3 meciuri in care nu avusese nici o victorie. Daca nu ar fi batut acum i-ar fi dat Copos pe toti afara. :)

Cat despre suporteri voi spuneti ca 10-12 mii sunt putini? Atunci ce naiba sa mai zica aia de la National sau Sportul?

Jonny_RIP
27th March 2003, 14:26
eu cred ca meciul cu uta va fi meciul cheie...
daca scoate un rezultat pozitiv cu uta atunci e bine daca nu trebuie sa il aduca pe halagian ca sa se scape de la retrogradare... poate nici asa

deep purple
4th April 2003, 20:52
Meciul cu UTA va fi televizat in direct. Cred ca e singurul meci televizat in acest retur de o televiziune in care sa nu fie implicata o echipa bucuresteana. UTA joaca cu mult mai multa daruire in fata lui Poli decat cu orice alta echipa... cam cum faceau timisorenii cu Dinamo pe vremea cand militienii erau lideri iar Poli lanterna rosie. Va fi un meci f greu al carui rezultat va depinde de conditia fizica a jucatorilor si strategia lui Multescu.
Poli nu va retrograda! /nope/[/b]

Azur89
16th April 2003, 11:02
Partea proasta cu acest UTA - Poli e ca joaca 11 aradeni impotriva a 11 fotbalisti....De aici si modul diferit de abordare a meciului...

Poate macar acum ca sintem cu cutitul la os vom reusi sa jucam si noi cu dorinta...

Iar cheia meciului e scorul de la pauza...2-0 POLI si poate batem la limita.... Orice rezultat mai slab de 2-0 va insemna o alta infringere... Avem trupa de 45 de o repriza, a doua sint ca bateriile de la Elba dupa o ora de folosire...

Hai POLI! (macar azi jucati si voi 60 de minute!!!) :x

Njock
16th April 2003, 11:31
Daca cineva mai are dubii... unde va ajunge aek braganiru( Poli Timisoara joaca in "D") la anu, va spun eu din surse sigure: la Petrosani!!!!!!!! Unii oameni prefera mai degraba sa moara decat sa gandeasca. si asta si fac, viata o demonstreaza zilnic...by Njock!!! (Prietenul vostru)

Jonny_RIP
16th April 2003, 13:39
Daca cineva mai are dubii... unde va ajunge aek braganiru( Poli Timisoara joaca in "D") la anu, va spun eu din surse sigure: la Petrosani!!!!!!!! (Prietenul vostru)

as vrea sa stiu si eu ce mai spun sursele tale ... luam oare campionatul european ??

Azur89
16th April 2003, 14:52
Iarta-l, ce poti cere de la un copil de 15 ani! :shock:

Ayrton
16th April 2003, 15:53
UTA_Poli 0-1, si aradenii se duc spre B, iar timisorenii pastreaza sperante de salvare!

deep purple
16th April 2003, 19:09
Bravo Poli! Se pare ca rautatea unora se rasfrange asupra lor. Sper totusi ca UTA sa se salveze. De exemplu Dinamo si Ceahlaul ar putea sa-si continue micile tranzactii in B1. Ar fi un lucru extraordinar pentru campionatul nostru. Aradul merita din plin o echipa de prim esalon... pentru spectatori si pentru traditie. Mi-ar parea sincer rau sa nu mai avem parte de asemenea sarbatori fotbalistice precum derby-ul vestului.

FcPoliFan
16th April 2003, 20:20
Dupa ce a parut o eternitate a venit si prima noastra victorie din retur. Un joc foarte bun pentru Poli!
Ce sec suna :P FORZA VIOLA!

amadeus
17th April 2003, 04:39
dupa seceta asta de puncte, cele de la Arad sunt vitale pt tentativa de evitare a retrogradarii.
UTA a muscat-o ca UMT-ul anul trecut, in retur.
Pacat de ei, ca si de U Cluj care sunt echipe de traditie...

ovidiudod
18th April 2003, 19:25
Se face o confuzie intre Poli Tomisoare(deosebit respect) si Poli Aek Timisoare(fosta Rocar blatangiul)

ovidiudod
18th April 2003, 19:27
blatistul

deep purple
19th April 2003, 06:09
Se face o confuzie intre AS Steaua si FC Steaua. Prostii nu observa. Apropo. Pentru ce "armatra ultra" cand nu mai prea aveti tangente cu MApN? Nu ar trebui sa fie "Turma Ultra" sau "Cireada Ultra"? Poli Aek e echipa orasului. Cum putem tine unii cu Rapid, National, Craiova sau UTA asa putem sa sprijinim o echipa care e in orasul nostru si mai e si continuitoarea fostei mari echipe. Si nu mai incerca sa te arati cat esti de bine crescut ca pe vremea vechii Politehnici nu avei nici un respect. Esti stelist, si la fel ca si dinamovistii, nu stii ce-i aia respect. /nope/

apparte
19th April 2003, 15:38
inteligenta voastra,deep purple,dar zi-mi si mie de ce grobari se numesc WHITE&BLACK ARMY?Mai are Partizan tangenta cu Armata?FC Steaua a preluat palmaresul echipei de fotbal a fostului CSA Steaua,in timp ce AEK nu are palmaresul fostei Poli(care joaca in D)!Cantecul favorit al Timisoarei:"Multumim din inima partidului(PSD)"!O echipa la fel de politica ca si FCM Bacau!N-aveti nici o tangenta cu fosta Poli!E o struto-camila aceasta AEK Bucuresti mutata-n Timisoara si fuzionata cu echipa de divizia C Politehnica(fosta Universitatea)Timisoara care a activat ani buni in judetean(concomotent cu Poli)! /fu/ Adevarat sau nu?Stiti f bine ca inainte de a propune Timisoarei echipa,Dobos a incercat s-o plaseze la Oradea(unde era cea mai mare medie de spectatori din B2)!Intre timp UTA care n-aveau bani de inscriere in A au facut o propunere mai tentanta Bihorului(financiar)dar facand rost de bani au dat-o cotita!Nu-i nimic,anul asta sper sa va prinda Bihorul la baraj(desi nu m-ar deranja sa fie Dinamo :P )si sa vedem atunci! :D

deep purple
19th April 2003, 17:43
Apparte, daca Fecali a avut nesimtirea sa preia palmaresul unui club pe care nu-l detine nu se cheama o onoare, e o rusine. E un abuz. Poli AEK putea la infiintzare sa desfiintzeze echipa din D si nimeni nu mai avea nimic de spus. Apropo, membrii din consiliul de administratie sunt preluati de la fosta Politehnica si sunt majoritari. Cati generali de armata mai sunt la voi? Stiu ca ti-e un pic ciuda dar trebuie sa treci in viatza peste astea.
Nu mai aminti de medie de spectatori ca te faci de ras. Va trebuie sa jucati pe 3 stadioane concomitent sa atingeti numarul celor de pe Dan Paltinisan. Amice... delirezi!

P.S. Dobos a mutat echipa ca nu-si permitea sa o tina de unu singur in A. Asa ca 66% din echipa apartine "banateanului" Aramas (care nu mai are nici o functie in cadrul clubului) si "banateanului" Consiliu Local. Aramas nu sponsorizeaza prin PSD si nici nu are cuvant acolo. Omul are propria lui afacere cu hoteluri ca toti ceilalti de pe la noi. Si apropo, tu cu PCR-ul vorbesti? Mi-ar fi rusine.
P.S.2 Daca ai fost la meciul Bihor-Steaua de pe vremea odiosului ai platit bilet suplimentar pentru minutele suplimentare de spectacol? :D

SchumiF1
21st April 2003, 11:03
Apparte, ideea este ca tu nu prea ai legatura cu ce se intampla in fotbal si nici de respect nu se pune problema pentru ca nu stii ce este respectul. La voi poate se propaga respectul pentru blaturi.
Oras ca Timisoara nu cred ca gasesti in toata Romania , iar galerie ca cea a lui Poli nici atat. Ar mai fi cea a Rapidului dar care imprumuta slogane ale CVUCS. De exemplu "La Timisoara nu se discuta la TImisoara se iubeste." este adaptata de rapidisti "Rapid nu se discuta Rapid se iubeste". Stii care a fost prima galerie si unica pana in prezent care a aparut in ziarele din Europa? CVUCS. Stiu va este greu sa acceptati dar asta e adevarul.
Noi cand echipa nu joaca bine nu incepem sa injuram jucatorii asa cum fac ceilalti si nu schimbam antrenorii de doua ori pe luna.
Daca nu a-ti fi influentati de arbitraj divizia B este cel mai bun loc pentru voi toti blatistii. :-) .

Timisoara isi va iubi orice echipa care lupta pentru Timisoara si pentru oamenii de aici.

Silviu,
__________________________________________________ ____
"La Timisoara nu se discuta , la Timisoara se iubeste"

apparte
21st April 2003, 13:44
Vad ca ati inteles complet gresit ceea ce am postat!Hai sa luam media de spectatori:referirea era la sezonul 2001-2002 in B2,in care la Oradea erau meci de meci tot atatia spectatori cat la toate celelalte meciuri din serie adunate!Asta a fost pana spre mijlocul returului!Spre ex in meciul cu Poli la Oradea au fost 15 000 de spectatori fata de cei 200(din care peste 100 din Bihor)la meciul din retur!Unde era CVUCS?
Blaturi?Prima etapa din returul campionatului 89-90,va spune ceva?sau nu stiti?Sa va aduc aminte?La pauza 1-0 pt BH,Poli inexistenta pe teren,dupa pauza,in urma unor telefoane de sus,Poli castiga cu 2-1!
Banateanul Armas......HMMM!Nu sunt bani publici?Stiti cumva cu ce se ocupa Argirom-ul lui?Hai sa va spun:Cu recuperarea createlor Romaniei!Adica,caz concret,pt recuperarea unor datorii ale altei tari fata de Romania(in cazul de fata Angola),Argirom a oferit 0,15$ pt 1$!Firma a vandut pe urma dreptul de creanta Portugaliei pt 0,75$ pt 1$!Nu sunt decat cateva milioane de $!Nu sunt bani publici,nu?Sunteti patetici!
Va deranjeaza termenul de strutocamila?Cati timisoreni aveti in echipa?Niciunul!!!!Marisescu(de la UMT)e rezerva de obicei si a jucat doar datorita accidentarii lui A Dumitru!Mai multi timisoreni au in echipa de ex,UTA sau Bihoru!D'aia va si zic cei din Arad Aek Bucuresti mutata-n Timisoara!Ma intreb daca bihorenii ar fi acceptat oferta lui Toni Dobos,ce mai ziceati acum!Unde ati fi mers la meciuri?Probabil ne-ati fi aratat poze cu"CVUCS on tour la Biled,Faget,Deta sau Sanmartinu Sarbesc!" :D

inter
21st April 2003, 14:45
Apparte iarta-i pe incepatori :) , mai bine zii ce au facut ai tai sambata cu 2 goluri anulate :thinkso: , de a-ti avut frisoane pe sfarsitul meciului 8)

deep purple
21st April 2003, 16:46
Apparte, stiu ca iti e greu sa te obisnuiesti sa intelegi ca si locul 3 sau 4 e ok. Ca e Timisoara pe primul loc in multe nu e din neputintza voastra. Pana una alta timisorenii promoveaza pe Alba Iulia, poate si pe voi si lupta ca nebunii impotriva lui Poli Aek prin cei de la UTA. Se stie ca profesionalismul nu a patruns inca la mitici si nu se intelege ca jucatorii sunt platiti sa joace indiferent in ce oras o fac, dar de la tine ca oradean ma asteptam la mai multe. Noi nu vom fi niciodata suparati pe timisorenii de la UTA ca au castigat in tur impotriva noastra. Ii vom respecta pentru felul in care-si fac meseria. E chestie de atitudine. E greu pentru tine chiar daca esti si tu vestic. Poli cea veche a fost cumparata de Zambon si credeam ca stii ce s-a intamplat. Dar vad ca treci peste idei doar pentru a prezenta ce iti suna tie bine. Vad ca esti si stelist. Atunci te intreb eu: "Cati bucuresteni erau in echipa care a castigat CCE?". A doua intrebare "Cati dintre jucatori au venit cumparati la Steaua de la alte echipe?". Chiar nu vezi nici o secunda barna din ochiul tau? Cu ce se ocupa Aramas e treaba lui. Intr-o tzara in care toti fura de ce ne-ar interesa inca unu? Ei da, pe tine te intereseaza... ca e singurul mod de-ati arunca veninul.
Pana una alta vezi ca Timisoara e plina de oradeni. Daca as fi rau intentionat ca tine as zice ca au venit cu ceristul la cultura, bani si femei mai aratoase, dar mai bine nu dezvoltam subiectul.

P.S. Unde a aparut prima oara in tzara fenomenul Ultras? Baiete, te faci de kko. Incepeti si voi ca aradenii.

diablo20
21st April 2003, 16:59
ar fi mare pacat ca ambele echipe din Vest sa retrogradeze pt ca dupa parerea mea acolo sunt undii dintre cei mai infocati suporteri, dar sa speram ca-si vor reveni (macar Poli) dupa cum s-a vazut in ultimele 2 etape

Ayrton
22nd April 2003, 11:45
Stii care a fost prima galerie si unica pana in prezent care a aparut in ziarele din Europa? CVUCS. Stiu va este greu sa acceptati dar asta e adevarul.

Nu e asta adevarul!!! E doar o minciuna Schumi! Si ca sa-ti demonstrez adevarul, uite inca o galerie care a fost prezentata in presa din strainatate, si nu oriunde, ci in revista italiana SUPERTIFO, de care cred ca ai auzit din moment ce te lauzi ca citesti ziare straine:
http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=2588&pagenumber=2

(e un link intrucat nu se poate sa atasez o poza pe acest forum; vezi in pagina aia mesajul meu din 29.01.03)

SchumiF1
24th April 2003, 11:52
Eu nu m-am laudat niciodata ca citesc reviste diin strainatate. Am spus doar CA LE CITESC. E o mica diferenta. Si nu cred ca a fost scoasa in evidenta si de www.UEFA.com si iti mai dau exemple de inca cel putin 4 reviste de prestigiu care scriau pe atunci de CVUCS.
Degeaba incercati sa aruncati cu noroi in noi pentru ca oamenii care CUNOSC Timisoara si CVUCS stiu despre ce vorbesc.

Legat de ce se ocupa finantatorul echipei Poli Timisoara nu cred ca are rost sa discutam ca asa putem sa luam la rand toti finantatorii cluburilor din tara si la majoritatea ajungem sa vedem nereguli (daca nu la toti!). Dar cum spuneam nu avem dovezi mai bine nu vorbim.

Cand esti invidios e normal sa arunci in altii dar ce sa-i faci asta e cultura la romani.

Numai bine,
Silviu,
_______________________________________________
"La Timisoara nu se discuta , la Timisoara se IUBESTE! "

justafan
1st May 2003, 04:27
daca POLI retrogradeaza va fi o pierdere uriasha pt.fotbalu' romanesc(avem o medie de spectatori aproape egala cu FC Porto-echipa ce va juca finala cupei UEFA,adica POLI=25000 PORTO=26500)!!!!!!!!!! FORZA POLI !!! 8)

MegaBite
4th May 2003, 05:46
Desi au pierdut in ultima etapa cu Otelul, Poli mentine sanse in evitarea retrogadarii.
Chiar daca avem 2 meciuri in deplasare cu Brasovul si Ceahlaul, eu cred ca am putea scoate macar un punct sau poate mai mult, daca vom avea putin mai mult noroc(cea ce nu am prea avut in ultimele meciuri)
Intrebarea este daca va reusii poli sa se salveze de la retrogadare ? Raspunsul poate venii dupa aceste doua deplasari: daca Poli va pierde ambele meciuri, iar Sportul va castiga un meci, parerea mea ca s-a sfarsit pentru noi, dar sa gandim pozitiv,poate isi va intoarce Dumnezeu fata si asupra Timisoarei si nu vom retroga, asa ca trebuie sa spun si !!Doamne Ajuta!!
EU LE VOI TINE PUMNII BAIETILOR IN ACESTE DOUA DEPLASARI ASA CA NU IMI RAMANE SA VA SPUN DACAT:
:happy !!!HAI POLI!!!

MegaBite
4th May 2003, 05:53
Cred ca e momentul sa nu ne mai intereseze de nimeni(UTA, DINAMO) :) ci numai de echipa noastra care este intr-o situatie foarte grea.
Chiar daca echipa nu merge prea bine eu cred ca ar trebui sa o sprijinim pentru ca nu mai sunt decat 6 etape.

In incheiere as vrea sa urez multa bafta polistilor pentru ca eu cred din tot sufletul ca nu vor retrogada si vor face fericit un oras intreg.

:yeah: :yeah:

oaspetele
4th May 2003, 10:45
......daca Poli va pierde ambele meciuri, iar Sportul va castiga un meci, parerea mea ca s-a sfarsit pentru noi, dar sa gandim pozitiv,poate isi va intoarce Dumnezeu fata si asupra Timisoarei si nu vom retroga, asa ca trebuie sa spun si !!Doamne Ajuta!!


mai omule , sunteti singuri , si tot asa trebuie sa iesiti din cacao !!
lasa-l pe dumnezeu , are alte prioritati !!
:)

era un slogan , cum ii zice.????? aha : "prin noi insine "

:yeah:

Azur89
5th May 2003, 10:00
...chiar si in calitate de oaspete, puteai sa il scrii cu D MARE!!!! (majuscule :D ). Asta daca tot dai lectii si ai slogane...

Iar chestia cu "prin noi insine" sa stii ca nu prea (mai) are trecere la Timisoara...Nu degeaba retrogradam tot la 3 ani, doar de dragul de a nu pleca capul in fata ministerelor....

Asa ca, trimite te rog sloganul asta la Bistrita sau Piatra Neamt, sint sigur ca ei il vor arbora pe intrarea principala de la stadion. 8) 8) 8)

soccerfan
8th May 2003, 22:44
sper ca Poli sa reuseasca sa steie in Div A, aou sanse forte bune daca pot sa obtine citeva rezultate bune.

stie cineva care este situatia portarilor, mare interes ar fii unde este Steve Reese amricanul, joaca la rezerve sau nu e mai la Poli. El a aparut in NY Times cu citeva saptamini in urma.

justafan
8th May 2003, 23:45
Da am auzit unde a aparut , dar dupa gafa monumentala de la debut(cu Steaua1-3)-trebuia sa apara pe CNN la"Joke of the day"! :ciocan:

MegaBite
10th May 2003, 01:31
Na ca a Poli a pierdut si cu Brasov :x si din cate am auzit la radio nu au avut decat o bara si un sut putin pe langa poarta. :x Nu este destul suntem la coada clasamentului, mai avem si ghinion. :(

Toate meciurile care mai sunt de jucat pana la sfarsitul campionatului sunt foarte importante pentru Poli. 8) Daca ne uitam mai bine vedem ca si UTA poate devenii o amenintare! :ciocan: In aceasta etapa am avut noroc cu rezultatele celorlante echipe(Sportul,Otelul) care au pierdut acasa, :P dar nu cred ca si in urmatoarele etape lucrurile vor merg la fel. :o In momentul de fata Poli poate scapa chiar si de baraj, dar sa nu ne gandim asa de departe. :? Cu 5 puncte facute pana la sfarsitul campionatului am fi siguri de baraj, dar daca reusim sa castigam cu Ceahlau` putem spera la mai mult. Poate vom avea si noi noroc odata cu un penalty, pentru ca meritam si noi macar atat. :D :happy

Voi ce credeti de sansele Politehnicii Timisoara de a scapa de retrogadare, sau alta intrebare: daca vor ajunge la baraj vor reusii sa castige ? :? :?
:thinkso: Sper sa raspunde-ti pentru ca sunt foarte curios de raspunsul vostru.... :thinkso:

MegaBite
10th May 2003, 04:29
Imi doresc din tot sufletul ca Poli sa ramana in divizia A. Chiar daca suntem intr-o zona periculoasa a clasamentului mai sunt 4 etape in care putem schimba cate ceva.

Timisoara merita o echipa in prima divizie, macar pentru suporterii care au venit la stadion si pentru meciurile bune pe care le-a avut in tur. Cine s-ar fi gandit ca ajungem in aceasta situatie, dar cum am intrat asa vom incerca sa iesim.

!! Cred si sper ca echipa noastra va evita retrogadarea. !!!

Si bineinteles sa nu uitam "tot banatu-i fruncea" orice s-ar intampla si trebuie sa sprijinim echipa pana la sfarsit. Poli ne-a adus multe bucuri prin jocurile din tur, iar acum, cand mai mult nevoie de suporteri, sa ii intoarcem spatele, ar fi o rusine

!! FORZA VIOLA, FORZA POLI !!!!

alt.core
11th May 2003, 02:07
www.politimisoara.com (site oficial) (www.poliaektimisoara.ro)
www.fcpoli.homestead.com
www.poli-fc.go.ro
www.forzapoli.as.ro
www.fc-poli.go.ro
www.fcpoli.as.ro (inca in constructie, dar pe forum http://members.lycos.co.uk/fcpoli/ (sunt lucruri interesante)
www.forzaviola.go.ro (neactualizat in retur)
http://members.dodo.net.au/s3015924/Poli.htm
www.poli.go.ro (neactualizat in retur)
www.fotbalpoli.go.ro (in reconstructie acum)
www.poliaek.s5.com
www.fcpoli.go.ro (primul site Poli - din cate stiu eu - neactualizat de ani de zile :(, dar cu un forum inca destul de activ)
www.cvucs.ro (site oficial CVUCS)

Alte site-uri cu legaturi cu Poli :

www.fotbalvest.ro
www.onlinesport.ro
http://www.diviziaa.com/

Pentru cei interesati , iata si cateva adrese de mirc / chat (de pe http://members.dodo.net.au/s3015924/Poli.htm):

http://pub29.bravenet.com/chat/show.php/2471079260 (chat)
#poliaek (MIRC)

#ultrasviola (MIRC)

#forzapoli (MIRC)

#poli-aek (MIRC)

#fc-poli (MIRC)

#viola (MIRC) (porunci)

Cine mai gaseste ceva, sa scrie, sa centralizam toate datele in legatura cu Poli !!

oaspetele
11th May 2003, 15:27
...chiar si in calitate de oaspete, puteai sa il scrii cu D MARE!!!! (majuscule :D ). Asta daca tot dai lectii si ai slogane...

Iar chestia cu "prin noi insine" sa stii ca nu prea (mai) are trecere la Timisoara...Nu degeaba retrogradam tot la 3 ani, doar de dragul de a nu pleca capul in fata ministerelor....

Asa ca, trimite te rog sloganul asta la Bistrita sau Piatra Neamt, sint sigur ca ei il vor arbora pe intrarea principala de la stadion. 8) 8) 8)

faza cu Dumnezeu e , intr-adevar , o omisiune regretabila ..........

dar sa nu ne indepartam de subiect. Poli e impinsa la retrogradare . asta e clar . probabil ca retrogradarea lui Poli a fost decisa de cand a promovat !!
asa ca , singurii care pot face ceva sunt chiar ei , ajutor nu vor primi.

cat despre Bistrita , sunt chiar de acolo , asa ca nu am ce sa trimit.......

:P

MegaBite
18th May 2003, 04:35
Nu trebuie sa ne fie frica sa mergem in Bucuresti , pentru ca vor fi si acolo forze de ordine si sper ca nu vom avea probleme.
Sper sa mearga cat mai multi suporteri in Bucuresti, pentru ca , in ultimul meci , poli a dat tot ce a putut pe teren si merita sa fie sustinuta pe orice stadion , mai ales la Dinamo. .
Trebuie sa ii facem si pe dinamovisti sa inteleaga ca "tot banatu-i fruncea"

!! FORZA POLI, FORZA VIOLA !!

ADelPiero
28th April 2004, 00:19
Poli va ramane multa vreme in Diviza A :)

SVensson
2nd May 2004, 13:44
Daca joaca putin mai bine decat a jucat in returul acestui campionat sigur o sa ajunga departe.

fia
3rd May 2004, 12:30
Marfa ca a scris cineva din nou pe threadul asta dupa aproape un an. Ce diferentza fata de anul tecut. Atunci Poli se "batea" la retrogradare, acum pentru are sanse la locurile 3-6. Inseaman ca s-a schimbat ceva in bine.
p.S. Ce e cu optiunile alea la Poll?

deep purple
6th May 2004, 06:28
:D :D :D Am vazut si eu. Cred ca cineva a dat din greseala peste topicul asta si nu a realizat ca situatia e oarecum diferita. Intr-adevar ce vremuri. 9 infrangeri consecutive dupa ce in 6 din acele meciuri am deschis scorul. Eram echipa de-o repriza. Cred ca si eu dupa o juma de pachet de Carpati alergam mai bine ca jucatorii de atunci.

Dei
7th May 2004, 12:01
Daca si progresul de la anul va fi la fel de mare ca cel de anul asta, in mai 2005 o sa fim castigatori detasati ai titlului, ne antrenam pentru CL.

Tamy
13th May 2004, 23:48
acum ajungem in EUROPA
mai precis ne vom califica in cupa UEFA

Kidu
14th May 2004, 03:24
Si dupa asta te-ai trezit din somn :).